Serialesitelenovelet
La umbra teilor - Pagina 6 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
La umbra teilor - Pagina 6 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

La umbra teilor

+32
elena50
carmenadina
demiruta
iulia1965
octaviana1989
mitzymeu
clio 24
mmchit
vivi
lyvya
daniela_2010
prytymeu
monicuta
ancastanciu
eli81
GIULIA
ac_adina
hdragomiroiu
florina1989
Luana
nety
tubafan
emine
valita
vali1cluj
lucyana
pissycutz
IRIS
dea05
DENISA
TheCattallyn
Admin_dea05
36 participanți

Pagina 6 din 29 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Urmatorul

In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de pissycutz Mier 18 Noi 2009, 9:10 am

Multumim Luana pentru rezumat :flower:
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty la umbra teilor

Mesaj Scris de vali1cluj Mier 18 Noi 2009, 10:19 am

Multumesc pentru rezumat. Il astept in fiecare zi, si imi plac mult comentariile tale!
O zi frumoasa tuturor! sunny :flower: 🎅
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de ancastanciu Mier 18 Noi 2009, 2:51 pm

salut fetelr ce faceti?
Eu acuma am venit de la scoala si as vrea sa vad filmul dc aveti careva eisoadele 85,86 si 87 va rog sa mi le trimiteti si mie va pup

ancastanciu
membru
membru

Mesaje : 9
Data de inscriere : 05/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de lucyana Mier 18 Noi 2009, 3:05 pm

fetelor va salut pe toate
luana super rezumatul abia astept sa vad ep de azi, mie imi plac comentarile tale foarte mult cat despre mualla (nu stiu daca am scris bine numele)imi vine sa sparg televizorul cand o aud dar vine si faza cand afla de fapt ca, copilul lui filiz este nepotul ei
va pup fetelor va doresc o zi frumoasa
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de tubafan Mier 18 Noi 2009, 3:56 pm

buna fetelor!Ce mai faceti?
In sfarsit mi-am facut timp sa intru sa va citesc.
La umbra teilor - Pagina 6 24zyln9La umbra teilor - Pagina 6 Iv9w5sLa umbra teilor - Pagina 6 2qbbygo

tubafan
membru activ
membru activ

Mesaje : 159
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de lucyana Mier 18 Noi 2009, 4:47 pm

tubafan a scris:buna fetelor!Ce mai faceti?
In sfarsit mi-am facut timp sa intru sa va citesc.
La umbra teilor - Pagina 6 24zyln9La umbra teilor - Pagina 6 Iv9w5sLa umbra teilor - Pagina 6 2qbbygo
buna draguta banuiesc ca pozele sant din ep de astazi din cate am citit in rezumat
uf abia astept sa vad ep
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Mier 18 Noi 2009, 5:02 pm

lucyana a scris:
buna draguta banuiesc ca pozele sant din ep de astazi din cate am citit in rezumat
uf abia astept sa vad ep

Buna! da pozele sunt din episodul de astazi
La umbra teilor - Pagina 6 2ufetf7
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de lucyana Mier 18 Noi 2009, 5:34 pm

dea05 a scris:
lucyana a scris:
buna draguta banuiesc ca pozele sant din ep de astazi din cate am citit in rezumat
uf abia astept sa vad ep

Buna! da pozele sunt din episodul de astazi
La umbra teilor - Pagina 6 2ufetf7
of ce moaca fericita are muala zici ca ea se marita
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de ancastanciu Mier 18 Noi 2009, 5:35 pm

Fetelor chiar nu aveti filmul? Va rog sa ne dati adresa dc il aveti.:D
Eu personal sunt disperata dupa filmul asta si desi citesc rezumatl tot imi doresc sa-l vad
Multumesc

ancastanciu
membru
membru

Mesaje : 9
Data de inscriere : 05/10/2009
Varsta : 36
Localizare : Cluj Napoca

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Mier 18 Noi 2009, 5:41 pm

ancastanciu a scris:Fetelor chiar nu aveti filmul? Va rog sa ne dati adresa dc il aveti.:D
Eu personal sunt disperata dupa filmul asta si desi citesc rezumatl tot imi doresc sa-l vad
Multumesc
saptamana asta eu nu pot sa te ajut si nici sapt viitoare pt ca o sa fiu plecata...am cerut si eu episoadele de sapt asta dar nu mi le-a dat nimeni ca ti le trimiteam asa ca-mi pare rau dar nu pot sa te ajut.
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de lucyana Mier 18 Noi 2009, 5:47 pm

dea05 a scris:
ancastanciu a scris:Fetelor chiar nu aveti filmul? Va rog sa ne dati adresa dc il aveti.:D
Eu personal sunt disperata dupa filmul asta si desi citesc rezumatl tot imi doresc sa-l vad
Multumesc
saptamana asta eu nu pot sa te ajut si nici sapt viitoare pt ca o sa fiu plecata...am cerut si eu episoadele de sapt asta dar nu mi le-a dat nimeni ca ti le trimiteam asa ca-mi pare rau dar nu pot sa te ajut.
poate pana la urma le pune cineva nu va pierdeti speranta
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de lucyana Mier 18 Noi 2009, 5:48 pm

fetelor eu va las vb mai tr trebuie sa plec
La umbra teilor - Pagina 6 517793
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Mier 18 Noi 2009, 5:50 pm

lucyana a scris:
dea05 a scris:
ancastanciu a scris:Fetelor chiar nu aveti filmul? Va rog sa ne dati adresa dc il aveti.:D
Eu personal sunt disperata dupa filmul asta si desi citesc rezumatl tot imi doresc sa-l vad
Multumesc
saptamana asta eu nu pot sa te ajut si nici sapt viitoare pt ca o sa fiu plecata...am cerut si eu episoadele de sapt asta dar nu mi le-a dat nimeni ca ti le trimiteam asa ca-mi pare rau dar nu pot sa te ajut.
poate pana la urma le pune cineva nu va pierdeti speranta
poate le pune..eu am avut norocul saptamana asta sa nu pierd prea mult din episoade..astazi am pierdut doar 15min sunny
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de lucyana Mier 18 Noi 2009, 7:49 pm

dea05 a scris:
lucyana a scris:
dea05 a scris:
ancastanciu a scris:Fetelor chiar nu aveti filmul? Va rog sa ne dati adresa dc il aveti.:D
Eu personal sunt disperata dupa filmul asta si desi citesc rezumatl tot imi doresc sa-l vad
Multumesc
saptamana asta eu nu pot sa te ajut si nici sapt viitoare pt ca o sa fiu plecata...am cerut si eu episoadele de sapt asta dar nu mi le-a dat nimeni ca ti le trimiteam asa ca-mi pare rau dar nu pot sa te ajut.
poate pana la urma le pune cineva nu va pierdeti speranta
poate le pune..eu am avut norocul saptamana asta sa nu pierd prea mult din episoade..astazi am pierdut doar 15min sunny
chiar ai avut noroc eu cel de astazi nu l-am vazut deloc doar ce am citit rezumatul ...eeee poate apare cineva cu ep sunny sunny sunny :flower: :flower: :flower:
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de florina1989 Mier 18 Noi 2009, 10:16 pm

lucyana a scris:
tubafan a scris:buna fetelor!Ce mai faceti?
In sfarsit mi-am facut timp sa intru sa va citesc.
La umbra teilor - Pagina 6 24zyln9La umbra teilor - Pagina 6 Iv9w5sLa umbra teilor - Pagina 6 2qbbygo
buna draguta banuiesc ca pozele sant din ep de astazi din cate am citit in rezumat
uf abia astept sa vad ep

ultima poza in care el ii pupa mana e din ep de maine si ii vede asli ca se duce dupa el
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty la umbra teilor

Mesaj Scris de vali1cluj Mier 18 Noi 2009, 11:38 pm

Maine o sa ajung mai tarziu la serviciu! trebuie sa vad macar primele minute ⭐ :flower: Noapte buna! Sleep
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de DENISA Joi 19 Noi 2009, 1:25 am

La umbra teilor - Pagina 6 Setfoto1gv2
La umbra teilor - Pagina 6 12585673631
La umbra teilor - Pagina 6 Sinan1
La umbra teilor - Pagina 6 Tara0006b
La umbra teilor - Pagina 6 Blentinal
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de pissycutz Joi 19 Noi 2009, 8:30 am

Buna dimineata! Va urez o zi frumoasa.


Iris unde esti? Ne privezi de cafeluta ta delicioasa? stupid
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de Luana Joi 19 Noi 2009, 8:33 am

Buna dimineata!
Episodul 88 joi 19 noiembrie:
Omer se hotaraste sa valorifice desenele Filizei.
Yilmaz pleaca sa se plimbe, dar o suna pe Filiz si ii cere sa se intalneasca.Pe urma lui se duce Asli si il vede cum vorbeste cu Filiz, tinand-o de maini.Aparuse o pisica inainte.
Ii spune cum o iubeste el, cum nu-i pasa ca acel copil nu e al lui, ca o vrea cu tot cu el, ca nu e cazul sa-si distruga vietile, ca amandoi au gresit (are dreptate!). O roaga sa astepte sa se opereze Asli si apoi ii va spune ca se desparte de ea, pt. ca acum inca nu-i poate spune.
Handan iese, ii vede si-i spune lui Yilmaz cum regreta ea ca nu l-a pretuit cat merita(cam tarziu ai observat, madame!)
Asli se duce isi face bagajele si pleaca acasa la ea, unde rupe jurnalul cu poezii bucatele.
Dimineata, Yilmaz se duce la Asli, care-i reproseaza ca nu i-a spus ca o mai iubeste pe Filiz, ca ea nu l-a fortat (asa crede ea! Imi musc limba ca sa nu spun ce-mi vine sa spun).
Asli ii tot reproseaza, in timp ce el strange cioburile unui pahar pe care ea l-a scapat din mana, si-i cere sa anuleze operatia, pt. ca nu mai are de ce sa traiasca.(Asta se numeste santaj sentimental)
La un moment el observa cum ii curge sange din maini:strangea un ciob in mana si nu simtea durerea.
Omer duce materiale la atelier si le spune ca are un contract pt. export si trebuie sa lucreze repede.
Mirsat este la Sema si Ali si cei doi se intrec in a fi pe placul copilului...
Filiz povesteste ceydei ce i-a spus Yilmaz si cum o iubeste el, fara sa stie ca este copilul lui cel pe care il asteapta ea...
Asli ii cere lui Yilmaz sa-i spuna daca are o relatie cu Filiz. Si el , nataraul, incurcat ii spune ca s-a dus pt. ca ii datoreaza viata...Nu-i poate spune adevarul...Si ea abia asteapta sa se lase induplecata....
Nalan il cearta pe Kerim pt. ca mereu pierde bani, ii da si ea bani, a[poi il vede la pariuri din nou. Se supara pe el si-i spune cateva vorbe, bine tintite..
Yilmaz se intalneste cu Filiz si-i spune cum isi reproseaza el ca s-a legat de Asli ca s-o uite pe ea. Ii spune ca Asli ii cere sa se insoare inainte de operatie ca o ultima dorinta si el nu poate s-o supere..(.Fraier baiatul asta!)
Ea il linistete si-i spune sa faca ce trebuie, pt. ca daca Asli ar muri fara sa fie maritata cu el, niciunul dintre ei nu va putea trai cu povara asta pe constiinta, ca ea il va iubi oricum...etc. Si ea ma enerveaza!
Asli este iar acasa la Mualla.
Filiz deseneaza pe Yilmaz si pe ea si copilul marisor, ca intr-o poza de familie. Plange si Handan nu vrea sa priceapa cum de se sacrifica si ea si Yilmaz , dar si copilul de dragul Asliei (nici eu nu inteleg).
La control , Asli nu simte, nu poate sa mearga drept (dar vrea sa se marite...La ce naiba, daca nu simte nimic. Banuiesc ca nu hartia o intereseaza, ci restul...Hm,! Stiti voi ce vreau sa spun!)
Doctorita ii spune lui Yilmaz sa faca cum vrea ea, pt. ca asa i se va ridica moralul bolnavei...
Ii spune sa plece dupa operatie in luna de miere, dar Yilmaz face o mutra cand aude , incat este clar cat de tare ii place ideea cu luna aia de miere...
Asli anunta familia ca se vor casatori mai devreme. Toti se bucura, numai Yilmaz nu...
Ekrem anunta pe Yilmaz ca Fatih a plecat in orasul in care l-au numit director la o firma de a lor, dupa ce ramasese somer de la arestarea lui Cem.
Feride si Omer viziteaza viitoarea lor locuinta.
Pe malul apei, Yilmaz discuta cu Filiz si-i spune cum se va insura mai devreme. Ea ii spune ca il stie om onorabil si-l intelege. Il roaga sa zambeasca , pt. a si-l aminti zambind, apoi pleaca...
Atelierul lucreaza din plin si nr. de lazi de marfa creste...
Noaptea de henna pt. Asli. Toate femeile sunt fericite, danseaza si se bucura pt. ea.
Omer trebuie sa plece cu Ali sa duca marfa.Mualla a adus la atelier invitatiile la nunta si Filiz primeste si ea una. Se duce acasa si plange. Omer o consoleaza, Handan se revolta si vrea sa se duca la Yilmaz sa-i spuna de ciopil, ca el sa aleaga apoi, dar Filiz ii aminteste ca i-a promis sa nu-i spuna lui Yilmaz.
Yilmaz se intalneste cu Omer si-l intreaba ce face Filiz. Si Omer il intreaba cum crede ca se simte ea, dupa ce a primit invitatia la nunta lui...Ca trebuie sa se gandesca bine, sa nu greseasca. El se sacrifica pt. Asli,pt. ca se teme sa nu moara , dar el se gandeste cum va fi Filiz apoi???Cum va muri ea in fiecare zi cate putin???
Asta il determina pe Yilmaz sa mearga la Filiz. Acolo, Handan ii spune din nou cum ii pare ei rau pt. ca i-a despartit.
Filiz plange. Yilmaz o roaga sa-i ceara sa nu se casatoreasca, dar Filiz plange si-i mangaie obrazul. Este desfigurata de plans!
Sfarsit ep. 74 tr.
O zi minunata va urez sa aveti! :)
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de pissycutz Joi 19 Noi 2009, 8:39 am

Multumim Luana!!!!!!!! cheers

S-a trezit doamna Handan?! :x Asli parea fata desteapta la primele ei aparitii :shock:
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Joi 19 Noi 2009, 8:47 am

buna dimineata!
La umbra teilor - Pagina 6 2yzk2n8
La umbra teilor - Pagina 6 23w7cdz
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Joi 19 Noi 2009, 8:59 am

Luana a scris:Buna dimineata!
Episodul 88 joi 19 noiembrie:
Omer se hotaraste sa valorifice desenele Filizei.
Yilmaz pleaca sa se plimbe, dar o suna pe Filiz si ii cere sa se intalneasca.Pe urma lui se duce Asli si il vede cum vorbeste cu Filiz, tinand-o de maini.Aparuse o pisica inainte.
Ii spune cum o iubeste el, cum nu-i pasa ca acel copil nu e al lui, ca o vrea cu tot cu el, ca nu e cazul sa-si distruga vietile, ca amandoi au gresit (are dreptate!). O roaga sa astepte sa se opereze Asli si apoi ii va spune ca se desparte de ea, pt. ca acum inca nu-i poate spune.
Handan iese, ii vede si-i spune lui Yilmaz cum regreta ea ca nu l-a pretuit cat merita(cam tarziu ai observat, madame!)
Asli se duce isi face bagajele si pleaca acasa la ea, unde rupe jurnalul cu poezii bucatele.
Dimineata, Yilmaz se duce la Asli, care-i reproseaza ca nu i-a spus ca o mai iubeste pe Filiz, ca ea nu l-a fortat (asa crede ea! Imi musc limba ca sa nu spun ce-mi vine sa spun).
Asli ii tot reproseaza, in timp ce el strange cioburile unui pahar pe care ea l-a scapat din mana, si-i cere sa anuleze operatia, pt. ca nu mai are de ce sa traiasca.(Asta se numeste santaj sentimental)
La un moment el observa cum ii curge sange din maini:strangea un ciob in mana si nu simtea durerea.
Omer duce materiale la atelier si le spune ca are un contract pt. export si trebuie sa lucreze repede.
Mirsat este la Sema si Ali si cei doi se intrec in a fi pe placul copilului...
Filiz povesteste ceydei ce i-a spus Yilmaz si cum o iubeste el, fara sa stie ca este copilul lui cel pe care il asteapta ea...
Asli ii cere lui Yilmaz sa-i spuna daca are o relatie cu Filiz. Si el , nataraul, incurcat ii spune ca s-a dus pt. ca ii datoreaza viata...Nu-i poate spune adevarul...Si ea abia asteapta sa se lase induplecata....
Nalan il cearta pe Kerim pt. ca mereu pierde bani, ii da si ea bani, a[poi il vede la pariuri din nou. Se supara pe el si-i spune cateva vorbe, bine tintite..
Buna!partea asta am pierdut-o kiss ..si Asli acum ii forteaza mana lui Yilmaz doar a vazut ca el nu a uitat-o pe filiz....credeam ca Asli e mai desteapta dar se pare ca nu... se ajuta de boala ei ca sa-l prinda pe Yilmaz , ea nu se gandeste la viitor ..ce viata sa ai alaturi de un barbat care nu te iubeste...offf ce prostie si cu casatoria inainte de operatie.....
MAINE SE AFLA O PARTE DIN ADEVAR cheers
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Joi 19 Noi 2009, 9:24 am

La umbra teilor - Pagina 6 Untitled-1----1La umbra teilor - Pagina 6 Untitled-1---1La umbra teilor - Pagina 6 Untitled-1--4La umbra teilor - Pagina 6 Untitled-2---La umbra teilor - Pagina 6 Untitled-2--6
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty la umbra teilor

Mesaj Scris de vali1cluj Joi 19 Noi 2009, 9:29 am

Eu nu am vazut sfarsitul episodului, vreo 15 min. dar nu cred ca am pierdut mare lucru. Oricum, Asli e o toanta impreuna cu mama lui Ylmaz( care apare cu mostrele pentru invitatiile de nunta!!!! slap ). Ele il iubesc foarte mult, dar nu vad cat de nenorocit e (saracul!!!!). Si toanta de Asli zambeste si e fericita ca se casatoreste cu un barbat care ,EVIDENT doreste alta femeie. Offfffff! Offfffff!... La umbra teilor - Pagina 6 248946 Evil or Very Mad
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de dea05 Joi 19 Noi 2009, 9:29 am

La umbra teilor - Pagina 6 Elifomer34-1La umbra teilor - Pagina 6 Elifmer6La umbra teilor - Pagina 6 17ts4La umbra teilor - Pagina 6 6714285
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

La umbra teilor - Pagina 6 Empty Re: La umbra teilor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 29 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 17 ... 29  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum