Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

2 participanți

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 22 Iun 2012, 9:10 pm


*22nd June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khushi:Iarta-ma!Eu..In timp ce-ti puneam firul protector, lantul tau a cazut.
Shy:Nu-i nicio problema, Khushiji.Poti sa mi-l pui tu?
Khushi:Ce?Tu le vei purta pe amandoua?
Shy:Glumesc.
Khushi:Bine.Voi pleca.
Shy:Bine.
Shy:Khushiji!Acum, noi amandoi suntem in asta pentru totdeauna.
Nk:Khuhsiji, pe Zeita nu o va deranja.Deloc.Tu faci toate astea pentru Nanav.Iar Zeita stie asta foarte bine.Asa ca nu te ingrijora.Zeita va intelege pasiunea ta.
Khushi:Nu pasiune, Nanheji, aceasta emotie.
NK:Oh, scuze.Zeita va intelege aceasta jazz, emotie si toate cele, foarte bine.Relaxeaza-te.Nu-ti face griji.
Khushi:Ce este asta?
Nk:Khushiji, am vazut asta odata intr-un film indian, ca o cheie era ascunsa intr-o asemenea chestie.O cheie.
Khushi:O cheie?
Nk:Oho!
Khushi:Da-mi-o mie.Nu este nimic inauntru.In mod inutil, mi-am pierdut timpul.Si n-am gasit absolut nimic.
NK:Stick/penita!
Khushi:Ce?
Nk:Da, Khushiji.Khushiji, asta este un stick.Uita-te la el.
Khushi:Stick?
Nk:Da.Poti salva pe el orice fisier, fotografii si video, tu le poti copia si salva pe asta.Laptop-ul!Khushiji, tu tine asta.Ma duc sa aduc laptop-ul.Bine?
NK:Khushiji, tu stii pe acest stick poti copia, poze, fisiere, video si toate cele si sa le tii salvate pe viata.
Khushi:Daca Shyam tine legat de gatul lui o asemenea chestie asta inseamna ca..
NK:Sigur trebuie sa fie ceva important ascuns pe el.Sunt sigur.Oh, da!Da, s-a deschis Khushiji, s-a deschis.Parola?Khushiji, o parola este ceruta pentru a deschide asta.
Khus:Ce?
Nk:Acum ce ne facem?Oh Doamne!Khushiji!Numele cumnatului?Oh, nu.Este o parola gresita.Khushiji, ziua de nastere a cumnatului?Da.Oh, nu.
Khus:Cumnata..Numele cumnatei.
Nk:Numele sorei.Da.Anjali Manohar Jha.Nici asta nu e.Oh, nu!Khushiji, asta a fost ultima noastra incercare.Daca noi bagam o parola incorecta inca odata atunci acest fisier va fi blocat pentru totdeauna.Khushiji, de data asta..Indiferent de ce scriem de data asta trebuie sa fie corect.100% corect.Altfel..
Khushi:Dar, Nanheji, fara parola cum vom sti ce contine acest stick?
Nk:Nu stiu!Acum ce ar trebui sa facem?Khushiji, te rog nu te ingrijora.Nu fi trista.Dupa ce am incercat atat de mult asta nu poate fi un capat mort.Noi sigur vom gasi o cale.Eu sunt alaturi de tine.Ia asta.
Khushi:Nanheji!Noi trebuie sa-l punem in camera lui Shyamji.
Nk:Oh, da, Khushiji.Daca cumnatul nu gaseste asta atunci va fi mare problema.
Khushi:Dar Nanheji, ce ar trebui sa facem noi cu aceasta parola?
Nk:Idee!
Shy:Khushiji!Khushiji!Ce s-a intamplat?Este totul in regula?
Khushi:Poti veni cu mine pentru un minut?
Shy:Dar Khushji, care este problema?
Khushi:Mai intai vino cu mine.
Shy:Bine.
Khushi:Avocatul lui Arnavji are semnatura mea pe acele documente, dar sunt ingrijorata.
Shy:Ingrijorata?Despre ce esti ingrijorata, Khushi?
Khushi:Shyamji, sunt ingrijorata din cauza ca eu n-am o copie a celor documente.Daca Arnavji afla despre asta, eu..
Shy:Khushiji, poate tu nu poti sa-mi spui mie..Dar darul pe care mi l-ai dat inseamna foarte mult pentru mine.Asta imi arata ca tu ai incredere in mine foarte mult.Khushiji, cand te asigur ca nimic nu va merge rau, atunci crede-ma.
Khushi:Dar Arnavji..
Shy:Voi avea grija de el, Khushiji.Adica, o sa am grija de tot.
Nk:Khushiji!Khushiji!Khushiji, telefonul tau suna in camera.Asa ca m-am gandit sa-ti spun.
Khushi:Da, Nanheji, eu vorbeam cu Shyamji.Vin acum.
Nk:Bine.
Mami:Un colet pe numele Raizada?De fapt, ce este asta?Arnav Singh Raizada?Din Scotia?Dar cum este asta posibil?Ma intreb cum?
Postas:Va rog sa semnati.
Mami:Mai intai spune-mi.De unde a venit?Spune-mi adevarul.
Post:Din Scotia.
Mami:Scotia?Timbrul este din Scotia dragul meu postas rapid.Dar problema este..
Post:Madam, va rog semnati.Mai trebuie sa fac si alte livrari.
Mami:Bine, dle.Da-mi-l incoace.Scuza-ma.Ce este inauntru, daca stii?
Post:Tu poti vedea de una singura.Acum semneaza te rog.
mami:Dar, uita de semnatura, mai intai spune-mi, a aruncat cineva asta in biroul tau?
Nani:Ce s-a intamplat Manorama?Tu doar..Este scris clar ca Chote l-a trimis.Da-mi-l.
Mami:Asteapta mama soacra, mai intai lasa-ma sa-l intreb ceva.
Nani:Da-mi-l mie.Tu semneaza.Semneaza.
Post:Multumesc!
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Dragul de Arnav este aici iar coletul vine de acolo.Cum este asta posibil?
Nk:Khushiji, cumnatul nu lucreaza la laptop chiar acum.
Nani:Khushi draga!
Khushi:Naniji!
Nani:Vedeti, Chote stie ce gandesc.Am spus ca nu sunt vesti de la el de atatea zile.Iar astazi..El a trimis daruri pentru noi toti.
Shy:Dar, ce se intampla?
Nani:Ginere, vezi doar ce ne-a trimis Chote.
Mami:"Cum poate fi asta posibil?Arnav este pe undeva pe aici.Cum a venit acest colet din Scotia?Sigur ceva nu merge bine."
Nani:Khushi draga, asta este pentru tine.Sari, wow!Dar, nimic pentru Anjali..Da, uite aici.Ia-l.Da-il lui Anjali.
Shyam:Bine.Hariprakashji!Pune aceste daruri in camera mea.
Khushi:Nanheji, tu si eu, amandoi stim ca astea nu sunt trimise de Arnavji.Este persoana..
Mami:Viciosii de rapitori?Sa ne pacaleasca.Si chiar si eu stiu despre asta, alaturi de voi amandoi.
Khushi:Mai incet Mamiji.
Mami:Dar, aceasta incetineala chiar mi-a luat rabdarea.Ieri am sunat la serviciile unei companii de telefonie mobilă de asistenţă clienţi sa-mi spuna unde se afla mobilul lui Arnav.Dar ei simplu, au refuzat.
Khushi:Mamiji, nu face nimic care sa-i poata semnala pe rapitori despre intentia noastra de al gasi pe Arnavji.Noi nu vom reusi in misiunea noastra daca-si dau seama de intentiile noastre.
mami:Dar noi nu putem sa stam in zadarnic si sa asteptam.Iar tu..
Khushi:Mamiji, incerc tot ce-i mai bun sa-l gasesc.
Mami:Nu, tu nu incerci.Unele rezultate s-ar fi vazut daca acesta ar fi fost cazul.Noi i-am vazut pe rapitori cum l-au luat pe Arnav din aeroport, pe acea caseta video pentru atâtea zile.Si n-am aflat niciun singur indiciu sa ajungem la dragul de Arnav.Iar pe deasupra, rapitorii ne trimit cadouri.Sunt alergica la aceasta marca, ma face sa stranut.Dragul de Arnav stie asta foarte bine.De aceea eu..Mi-e dor foarte mult de el.
Nk:Matusa, te rog.
Mami:La urma urmelor, unde este dragul de Arnav?Unde este?Din pacate nu pot impartasi toate astea cu nimeni.Si nici nu sunt buna sa va ajut pe voi din cauza leziunii mele la picior.Si, în plus voi m-ati dat afara din grupul vostru.Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Te rog iarta-ne, Mamiji.Tot ce pot spune este ca eu incerc tot ce-i posibil sa-l gasesc.Dar pana atunci, te rog nu face nimic.Pentru ca noi nu stim care pas al nostru poate crea o problema lui Arnavji.Ma intelegi, Mamiji?Ai incredere in mine, Mamiji.Foarte curand voi depista locatia lui Arnavji.

Nk:Khushiji?Khushiji, deschide mai repede laptop-ul.
Khushi:Ce s-a intamplat, Nanheji?De ce te grabesti atat de mult?
Nk:Khushiji, am fixat o camera micuta in camera cumnatului.
Khushi:Ce?


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:14 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 25 Iun 2012, 10:49 pm

*25th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khushi:Ai incredere in mine, Mamiji.Voi afla foarte curand unde se afla Arnavji.
Mami:Nu voi avea liniste pana nu aflu asta.
Nk:Khushiji!Khushiji, nu-ti face griji.Tu ai consolat-o pe Mamiji, acum inapoi la treaba.Bine?Ma duc sa-l pandesc pe cumnat.Si sa vad daca el lucreaza sau nu pe laptop.Te rog, tu du-te in camera ta si asteapta.Bine?
Khushi:Bine.
Nk:Khushiji!Khushiji da drumul mai repede la laptop.
Khushi:Dar Nanheji de ce esti in asa in mare graba?
Nk:Khushji, am fixat o camera micuta in camera cumnatului.
Khushi:Ce?Daca afla, atunci?
NK:Relaxeaza-te Khushiji.Nu-ti face griji.Este o camera micuta.Minuscula.Bine?
Khushi:Dar Nanheji, de unde ai luat-o?Ai luat-o aseara?
NK:Khushij, am sunat pe cineva.Am un prieten care lucreaza la o agentie de paza.Mi-a dat o micuta camera de securitate sa o pun in camera cumnatului.Iar noi sa putem vedea totul cu ajutorul acelei camere, cumnatul, tastatura, monitorul, totul.Iar acea camera este conectata la laptop-ul meu, asa ca noi sa vedem totul clar.Indiferent de ce tasteaza noi vom fi capabili sa vedem pe laptop-ul nostru.Audio nu este asa de clar, dar..Uite la asta!Khushiji, multumesc lui Dumnezeu ca am fixat camera foarte elegant.Noi putem vedea totul clar.Uitate camera asta poate si mari.Da.Da.Haide, tasteaza.Cumnatul tasteaza ceva, voi nota aici."Te iubesc Khushi!"Da, asta e!Te iubesc Khushi.Khushiji, aceasta parola...Khushiji, ce este asta?Te iubesc Khushi.Ce fel de parola este asta, Khushiji?Spune-mi Khushiji.Ce este asta?
"Introdu autentificare vocii tale."
Shyam:Te iubesc Khushi.
"Parola acceptata."
Mami:Ginere!
Nk:La naiba!Mamiji a stricat jocul.
Mami:Ginere, ce cadou ti-a trimis dragul de Arnav?
Shy:Mamiji, acest ceas si aceasta camasa.
Mami:"Trebuie sa investighez si eu.Deoare ce dragul de Arnav este rapit cum de a trimis aceste cadouri?Asta sigur este facuta de rapitori.Daca pot afla niste sugestii sau semne de la aceste cadouri "
Shy:De ce?
Mami:Vreau sa stiu cadourile care dragul de Arnav ni le-a trimis?De aceea am venit sa vad si cadoul tau.Pot sa ma uit la astea?
Shy:Da, desigur, Mamiji.
Mami:Este foarte frumoasa.Ce este asta?Un ceas!Cutia este foarte buna.Bine.Multumesc.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!
Nk:Khushiji!Ce s-a intamplat?Ce a fost asta, Khushiji?De ce parola cumnatului a fost "Te iubesc Khushi"?
Khushi:Nanheji, nu vreau sa vorbesc desper acest subiect.Felul cum vorbeste cu mine si se poarta cu mine.Tac din gura din cauza cumnatei.Desi este adevarat.Nu pot spune nimic, nimanui.Ca uneori el vine aproape de mine.
Nk:Dezgustator.Doar scarbos, Khushiji.Khushiji, destul.Nu mai pot tolera asta.Doar atat.Este prea mult.Noi vom merge la politie sa depunem o plangere si il vom aresta pe cumnat.Khushiji, noi nu putem lasa un asemenea om murdar sa stea in aceasta casa.Niciodata!
Khushi:Nanheji!Iti pot intelege sentimentele.Si crede-ma nimeni nu-l poate uri mai tare pe Shyamji, decat mine.In viata mea, problemele intre mine si Arnavji au fost create numai de el.Asa ca vreau aceasta realitate sa fie dezvaluita.Acum cel mai important lucru este sa-l gasesc pe Arnavji.In momentul de fata, este numai o singura cale sa-l gasesc pe el.
NK:Iar asta este sa accesam penita/stick-ul.Pentru asta noua ne trebuie o parola.Si tot odata si vocea cumnatului.
Khushi:Stiu, cum vom lua parola si vocea lui.
NK:Nu, nu Khushiji.Nu pot sa te las sa faci asta.El este o scarba.El este..
Khushi:Nanheji, noi nu mai avem nicio alta intrare.Camera care ai pus-o in camera lui Shyamji nu are claritatea vocii.Indiferent de cat de mult il urasc, trebuie sa ma dau aproape de el sa-l fac sa-mi spuna ca ma iubeste.

**
Payal:Alo!
Akash:Payal!Ieri din cauza uleiului de iasomie, imi pare rau, am plecat pe fuga.De fapt sunt alergic la uleiul de iasomie.Nu-i suport aroma.
Paayal:Nu, te rog nu-ti cere scuze fata de mine.De fapt, eu ar trebui sa-mi cer iertare fata de tine.Promit ca de azi n-o sa mai folosesc niciodata acest ulei.
Akash:Este in regula.Este in regula.Payal, te-am sunat pentru ca astazi noi avem o petrecere.Stiu ca de curand noi am mers la o multime de petreceri, dar aceasta petrecere este numai pentru cupluri.Este aniversarea unui asociat de al nostru.Asa ca, daca vei veni..
Payal:Da, desigur ca voi veni.Si nu te ingrijora, voi fi gata la timp.
Akash:Perfect!Asa ca, exact la 8;00 pm voi trimite o masina sa te ia.Bine?
Payal:Bine.
Akash:La revedere.
Payal:"Nici acest ulei de iasomie nu a mers si nici alte trucuri de a matusii.Cred ca, singura trebuie sa fac ceva, fara sa o anunt pe matusa."Dar astea sunt foarte frumoase.Voi purta asta la petrecerea de astazi...Iar magazinul este foarte aproape de casa.Ar trebui sa ma duc sa vad.

Shyam:Da, da, Rani Sahiba, voi veni jos.Da.
Shy:Khushiji?Care este problema, Khushji?S-a intamplat ceva?
Khushi:Destul, numai pot suporta.Am indurat prea mult.Am suferit prea mult.De fapt, voi inebuni.Nu inteleg nimic.
Shy:Khushiji, controleaza-te.Nu pot sa te vad ca plangi, Khushiji.La urma urmelor, ce s-a intamplat?
Khushi:Cine este acest rapitor?Si ce vrea?Si ce vrea sa spuna trimitand asemenea cadouri?Ca si cand Arnavji mi-a trimis mie cadou vreodata?Ca si cand pentru moment as putea crede ca lui ii pasa de mine.Si pe deasupra sunt complet singura in aceasta problema.
Shy:Nu, Khushiji.Tu nu ai fost singura niciodata, nu esti singura acum si nici n-ai sa fii singura niciodata, Khushiji.Eu sunt mereu aici pentru tine.Eu sunt mereu cu tine.
Khushi:Nu, Shyamji.Sunt complet singura.Nu este nimeni care sa-mi acorde sprijinul lui.Nu este nimeni caruia sa-i pot spune adevarul.Nu este nimeni care sa ma poata intelege.
Nk:Haide, cumnate.Spune-o.Spune-o acum.
Shy:Niciodata sa numai vorbesti asa, Khushiji.Atata timp cat sunt in viata tu nu esti singura, Khushiji.
Khushi:Ce mi-ai spus mai deunăzi, a fost chiar adevarat?Ca Arnavji mi-a dat numai amaraciune iar tu..
Shy:Da, Khushiji.Am numai iubire pentru tine, Khushiji, nimic altceva!Te iubesc Khushi!Mereu te-am iubit din adancul inimii.Mi-as fi dorit, mai inaite, ca tu sa-mi intelegi sentimentele.
Khushi:Am nevoie de ceva timp sa inteleg asta.Ma poti lasa singura pentru un timp?Trebuie sa ma gandesc.Tu si eu..
Shy:Gandeste-te, Khushiji.Ia-ti timp pentru asta.Gandeste-te la mine, cat de mult poti, la amandoi.Doar sa-ti amintesti un lucru, ca te iubesc foarte mult, Khushiji.Atat cat sunt in viata, tu nu esti singura niciodata.

**
Khushi:Iti voi spune ca vreau de la tine.Indiferent de suma de bani si proprietati voi infasca de la el nu va conta pentru el.Dar ce fel de durere vreau sa-i dau este posibil numai cand tu..
Shy:Deci tu vrei s-o parasesc pe Anjali?Sa divortez?
Khushi:Sa-i ranesc ego-ul lui Arnavji, nu există nici o opţiune mai bună decât asta.Spune-mi Shyamji.Esti pregatit pentru asta?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 26 Iun 2012, 10:47 pm


*26th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Anjali:Am incercat sa te sun de foarte mult timp.De ce n-ai raspuns?Dar ce cautai in camera lui Chote?
Shy:Cand te-ai intors, Rani Sahiba?Si cum a fost reuniunea la casa prietenilor?
Anj:A fost bine.Te-am sunat acum 10 minute despre programarea la doctor si tu ai spus ca incepusesi sa cobori, dar..
Shy:Imi pare rau Rani Sahiba, dar imi cautam telefonul, asa ca alergam de colo, colo..Adica nu puteam veni fara telefonul meu, nu-i asa?
Anj:Dar, tu nu aveai cum sa-ti gasesti telefonul in camera lui Chote.

"Shy:Te iubesc Khushi.Mereu te-am iubit din toata inima.Imi doresc ca tu sa-mi fi vazut iubirea mai devreme, Khushiji."
Khushi:Ma simt murdara facand toate astea.Cum de am putut s-o fac?Nu voi putea indura asta, Nanheji.
NK:Khushiji, uitate la partea buna a lucrurilor.Noi am vrut sa-l inregistram si l-am inregistrat, nu-i asa?Nu-i asa?Imi pare foarte rau ca tu a trebuit sa faci asta.
Khushi:M-am scufundat atât de adanc ca a trebuit sa aud toate alea.A trebuit sa spun toate alea persoanei care o urasc cel mai mult.El m-a atins si eu nici macar nu l-am oprit, simt de parca..
NK:Ca, ai facut ce trebuia sa faci pentru Nanav.Nu-i asa, Khushiji?Khushiji, noi trebuie sa fim atenti la toate activitatile cumnatului.
Khushi:Tu trebuie sa iei stick/penita inapoi.
Nk:Si trebuie sa recuperez si camera care am fixat-o in camera lui.Khushiji!Nu-ti face griji.Ma voi duce eu in camera lui.Tu asteapta in camera mea.Bine?
Khushi:Bine.
Shy:Rani Sahiba, nu mi-am putut gasi telefonul de aceea am cautat pretutindeni.Se pare ca e in camera.O sa verific inca odata.
Anj:Ce porti in jurul gatului tau?
Shy:Khushi s-a dus la templu si a adus pentru fiecare asa ca il port.De ce nu te duci tu inainte.Voi veni si eu.
Anj:Bine..
Khushi:Cumnata!Imi pare rau, nu te-am vazut.
Anj:Tu ar trebui sa te uiti pe unde mergi.De ce nu faci ceva pentru care sa-ti ceri iertare?
Shy:Sa mergem, Rani Sahiba.
Anj:Da.Vin.
"Introdu autentificarea vocii."
"Te iubesc Khushi."
"Parola acceptata".
Nk:Khushiji!Tu stii de ce ii spun lui Arnav, Nanav?Iti voi spune eu.Cand Arnav era copil si lumea il intreba care este numele lui el obisnuia sa raspunda, Nanav.Oh Doamne, este tare simpatic.El era atat de mic si incepuse sa vorbeasca, stii?Si de atunci acest nume e devenit faimos.De ce?Pentru ca toata lumea incepuse sa-l strige Nanav.Dar cand s-a facut mare au incetata sa-l mai strige asa.Dar, nu si eu.Pentru ca am realizat ca de cate ori ii spun Nanav, el chiar se enerveaza.Si doar pentru distractie asta am inceput sa-l tachinez.Hei, Nanav, fratele meu.Nanav, este atat de simpatic.Hei!Asta este.Khushi a mea s-a reintors.Acum, mereu sa stai asa.Zambeste.Bine?
NK:Khushiji, ce este asta?"Eu, Arnav Singh Raizada declar ca, asta sa fie voia mea si ultimul testament.Numesc prin prezenta pe Shyam Manotra Jha, ca executor unic al acestui testament."
Khushi:Ce?
Nk:Khushiji, asta este copia delicata a testamentului pe care cumnatul a facut-o.Khushiji, are semnatura lui Nanav pe ea.Conform cu asta, Arnav a dat totul cumnatului?
Khushi:Dar de ce ar fi facut el una ca asta?
Nk:Exact, Khushiji.Exact.De ce?Khushiji, ce faci?Ce cauti?
Khushi:Zeita.Poate e acelasi care eu..
NK:Khushiji!Ce s-a intamplat?
Khushi:Nanheji..Este acelasi pe care..Aceleasi hartii pe care eu am luat semnatura lui Arnavji.Dar nu erau aceste hartii.Eu..Sunt sigura ca Shyamji, m-a inselat si a schimbat hartiile.
Nk:Inselat?
Khushi:Sunt atat de proasta.Ar fi trebuit sa ma uit pe ele inainte de a lua semnatura.Este numai vina mea.Din cauza mea, astazi viata lui Arnavji este in pericol.Este numai vina mea.
NK:Nu, Khushiji.Nu este asa.Khushiji!Khushiji!

**
Akash:Buna.Akash si Payal Raizada.Multumesc.Payal, ai inatrziat destul de mult.Haide, vino.Petrecerea trebuie sa inceapa.Ce s-a intamplat?De ce inca stai?Payal, ce se intampla?Ce porti?De ce nu poti sa mergi?
payal:Port sandale noi.Nu sunt obisnuita cu ele.
Akash:Payal, daca tu nu esti obisnuita cu ele atunci de ce le porti?In fine.Incearca sa mergi si vino.Noi am intarziat destul de mult.
Akash:Payal, ce prostie este asta?Daca tu nu stii sa mergi pe tocuri, atunci de ce le porti?Acum lasa mersul, tu nici nu poti macar sa stai in picioare cum trebuie, Payal?
payal:De ce ma certi?Port aceste tocuri pentru tine.
Akash:Pentru mine?Ti-am spus eu sa porti tocuri si sa mergi?
Payal:Akash, am vrut sa fac ceva pentru tine.De aceea port aceste sandale.
Akash:Payal, ce..Deci rimelul si facutul din ochi, florile si uleiul de iasomie..De necrezut!Payal.Fratele nu este aici si este tensiune de la munca iar acum aceste tactici ale tale.Ce vrei ca eu sa fac?Corect!Acum trebuie sa am grija si de aceste griji.
Payal:Griji?Daca tu nu simti sa faci asta, atunci nu avea grija de aceste lucruri.
Akash:Da, ai dreptate.Ele nu vor fi ingrijite, Payal.Asa ca este mai bine daca noi evitam asemenea lucruri.Da-ti jos chiar acum aceste sandale si du-te acasa.

**
"Khushi:Akash cumnatul, vrea ca tu sa semnezi aceste hartii."
Khushi:Iarta-ma Zeita.Nu ar fi trebuit sa fac asta.Eu m-am gandit doar la mine, in vederea de a-mi dovedi nevinovatia in fata lui Arnavji am facut un pact cu Shyamji.Niciodata nu m-am gandit, ce efect va avea asupra vietii lui Arnavji.Nu vreau sa dovedesc nimic.Nu am nimic de a face cu ce crede sau nu Arnavji despre mine.Nu pot suporta asta ca astazi viata lui este in pericol.Si eu sunt responsabila pentru asta.Doar eu.Nu.Nu ma voi da batuta, asa de repede.Nu sunt slaba. Asta s-a intamplat din cauza ca tu n-ai fost cu mine.Dar acum tu esti cu mine.Si totul va fi bine.Nu-i asa?
Nk:Da, Khushiji.Totul va fi bine.Si sigur, noi vom gasi o cale.
Khushi:Nanheji, stick-ul..
Nk:Khushiji, am pus stick-ul inapoi.Dar acum?Acum, ce?Ce urmeaza, Khushiji?
Khushi:"Da-mi putere, Zeita.Am nevoie de sprijinul tau pentru ce urmeaza sa fac."

**
Arnav:Ce s-a intamplat?Deja ti-e frica?Ce se va intampla cand de fapt eu am sa fug?De fapt, anuntai pe prietenii si seful tau ca inaite ca soarele sa rasara maine, eu voi iesi de aici.

**
Khushi:Da-mi putere, Zeita.
Shy:Ce s-a intamplat, Khushiji?De ce m-ai chemat aici asa de dimineata?
Khushi:Shyamji, amandoi stim de ce Arnavji s-a casatorit cu mine.Si oricum aceasta casatorie este o gluma.Iar eu vreau sa pun capat acestei glume.Dar inainte de asta, vei face tu ceva pentru mine?
Shy:Da, desigur, Khushiji.Cere-mi doar.Tu nici nu trebuie sa-mi ceri.Khushiji, eu pot face orice pentru tine.Sunt alaturi de tine.
Khushi:Minti!Si nu numai acum, tu mereu ai mintit.Tu n-ai fost niciodata alaturi de mine si nici n-ai intentia sa fii.Tu ai uitat Shyamji ca esti casatorit.

Mami:Si ce daca am o entorsa la picior?A sosit timpul pentru investigatie, Manorama.Sa mergem.Binoclul, verificat.Adresa, verificat.Bine!Haide, actiune!

Shy:Khushiji, deja ti-am spus, tu trebuie s-o spui cu toata inima.Doar, spune si eu voi renunta la tot pentru tine.
Khushi:Atunci bine.Atunci iti voi sune ce doresc.Indiferent cat de multi bani si bunuri iau de la Arnavji nu va face nici o diferenţă pentru el.Dar durerea pe care vreau sa i-o dau se va intampla numai atunci...cand vei, de sora lui..
Shy:Adica..Tu vrei ca eu s-o parasesc pe Anjali?Sa divortez de ea?
Khushi:Sa-i zdrobesc orgoliul lui Arnavji nu este o cale mai buna decat asta.

**
Arnav:Dor trei dintre voi?Cheama-i si pe ceilalti.Dar, ce folos?Voi fugi oricum?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 27 Iun 2012, 10:25 pm


*27th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shy:Tu incerci sa spui ca ar trebui s-o parasesc pe Anjali?Ar trebui sa divortez de ea?
Khushi:Nu poate fi o cale mai buna sa-i azdrobesc orgoliul lui Arnavji.
"Shy:Nu numai sa-l zdrobesc, Khushiji, aasta este singura cale.Poate ca ai inceput sa simti ceva pentru mine.
Khushi:Spune-mi Shyamji.Esti pregatit?
Mamai:Ginerele si Phatti Sari, stau langa piscina?Phatti Sari, se adreseaza ginerelui pe nume?
Khushi:Noi nu putem obtine o mai buna oportunitate.Tu poti face multe in lipsa lui Arnavji, divortand de cumnata.
Mami:Ce se intampla?Visez?Trebuie sa ma ciupesc ca sa verific.Asta este adevarat.
Shy:O s-o fac Khushiji.Sigur o s-o fac.Pentru tine, voi divorta de Rani Sahiba, Khushiji.Promit.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Amandoi fac planuri impreuna, impotriva lui Anjali, nepoata mea inocenta.Cum pot fi atat de prosti.Trebuie sa dezvalui aceasta problema lui Anjali, chiar acum.
Shy:Khushiji, nu ti-am spus.Pot sacrifica totul pentru tine.
Khushi:Pana cand aceasta treaba nu este completata, Shyamji, razbunarea mea impotriva lui Arnavji nu-si va gasi realizarea.Acesta este singurul eveniment care ii va ruina intreaga viata.Asta este ce amandoi dorim.Nu-i asa, Shyamji?
"Shy:Gresit, Khushiji.Dorinta mea este sa te obtin pe tine.Asta este o cale sa ajung mai aproape de tine.Dupa ce divortez de Rani Sahiba si-l ucid pe Arnav, amandoi vom fi atat de singuri.Apoi ne vom casatori."
Mami:Anjali!Anjali!
Anjali:Alo!
Mami:Anjali, unde esti?
Anjali:Mamiji, am venit la templu Chandni Chowk pentru ca l-am rugat pe preot sa faca o slujba pentru Shyam.
Mami:Uite, trebui sa-ti spun ceva foarte important.
Anj:Alo!Mamiji, nu pot sa te aud.Hai sa facem un lucru.Noi vom discuta problema cand ajung acasa.Inchid acum,Mamiji.
Mami:Alo!Hello.Hi.Bye bye!Nu pot sa stau fara sa fac nimic.Trebuie sa-i spun totul lui Anjali, chiar acum, si asta urgent.Pe deoparte dragul de Arnav nu este aici.Iar pe de alta parte nepoata mea draga face o slujba pentru ginere.Iar el este..Trebuie sa ma duc la templu, imediat sa dezvalui adevarul lui Anjali.Nu o voi lasa pe Phatti Sari sa aibe succes in aceasta treaba.

**
Arnav:Doar trei dintre voi?Cheama-i si pe ceilalti prieteni ai tai.Dar, ce rost are?Oricum o sa fug.
Col:Tu te crezi foarte destept.Tu ce crezi, ca noi vom fi speriati de amenintarea ta?Tu chiar crezi ca noi te vom lasa sa scapi de aici asa de usor?
Arnav:Bine.Face-ti ce vreti voi.Dar anunta-l pe seful tau.Pentru a te salva, sa mai iei o palma, din nou.Las-o balta.Tu n-o poti face.Arnav Singh Raizada o sa fuga de aici in noaptea asta.Si nimeni dintre voi nu veti fi capabili sa ma opriti.Da-te la o parte.
Om:Ce vom face daca el chiar fuge?
Col:Nimic de genul asta nu se va intampla.Ma duc sa-l sun pe sef.Amandoi fi-ti atenti la el.Si ma refer la ce-am spus.
Arnav:Sa inchide-ti usa cum trebuie cand plecati.

**
NK:Kuhsiji!Khushiji, nu-ti face griji.Noi sigur vom avea succes.Adica, il vom gasi.Reusi!
Khushi:Nanheji, oare fac o mare greseala?Daca cumnata sau altcineva afla atunci..
NK:Khushiji!Daca tu inca mai ai indoieli atunci noi incercam o alta cale.Dar..
Khushi:Nu, Nanheji.Nu mai avem de ales acum.Pot face orice sa-l salvez pe Arnavji.Orice!

**
Mami:Piciorul meu beteag!
Anjali:Iertati-ma.
Mami:"Sunt la slujba!Te sun mai tarziu."Nu mai tarziu, Anjali.Trebuie sa-ti spun ceva important.Foarte important.Trebuie sa vorbesc cu tine acum.Hello.Hi.Bye bye!Nu pot sa ma dau batuta, acum.Haide, Manorama.Sa mergem.In numele Zeului.

**
Shy:Khushiji, nu te grabesti cu problema asta?
Khus:De ce?Te-ai razgandit?
Shy:Nu, nu Khushiji.Nu ma intelege gresit.Am asteptat ani de zile sa fac asta.Dar n-am crezut ca tu imi vei da hartiile sa le semnez.
Khushi:Grabeste-te Shyamji.Cumnata poate veni in orice clipa.

**
Mami:Anjali!Anjali!
Anj:Mamiji!Dar, Mamiji, tu aici?Piciorul tau este accidentat.Atunci de ce ai venit?Ti-am spus ca o sa ma intorc acasa de indata ce se termina slujba.Tu chiar esti incapatanata.Bine, stai jos aici, ma voi intoarce in cateva minute.
Mami:Nu acum, Anjali.Nimic Eu doar vreau sa-ti spun ceva important.

Khushi:Eu am facut aceste hartii.Semneaza-le mai repede.Las-o balta.
Shy:Khushiji..
Khushi:Tu ai fost acela care mi-a spus ca esti cu mine si mi-ai spus sa am incredere in tine.Si eu chiar te-am crezut.Dar acum simt ca te-am inteles gresit.Tu nu ai nicio intentie sa semnezi aceste hartii.Mi-am pierdut timpul de pomana.Acum daca cumnata se intoarce tot planul meu va fi ruinat.
Shy:De ce te superi, Khushiji?Cand ti-am spus ca tu poti sa ai incredre in mine.N-am spus minciuni.Ti-am promis, Khushiji ca voi divorta de Anjali.Khushiji, eu mereu ma tin de cuvant.

Anj:Dar care este graba, Mamiji?Ce s-a intamplat?
Mami:Anjali, asculta-ma cu atentie.
Anj:Ce este, Mamiji?De ce nu spui nimic, Mamiji?S-a intamplat ceva cu Chote?Sau Shyam?Care este problema?
Mami:Da-mi voie sa-ti spun.Iti voi spune totul.Ceva timp in urma, am auzit-o pe Phatti Sari vorbind cu Shyam.
Anj:Da, Mamiji, si ce?
Mami:Ea..Ea ii spunea lui Shyam ca ar trebui sa te paraseasca.
Anj:Sa ma paraseasca?Ce vrei sa spui cu asta?
Mami:Adica, sa divorteze.

Khushi:Tu minti.
Shy:Nu, Khushiji.
Khushi:Las-o balta.N-am nimic de a face cu ce faci tu sau nu.Pentru ca eu voi face ce trebuie.Chiar daca trebuie sa o fac singura.

Anj:Sa divorteze de mine?Mamiji, tu esti de groaza.Dumnezeu stie ce lucruri gresite ai auzit si te-ai tensionat, tu esti imposibila.Cum Dumnezeu poate el sa divorteze de mine?
Mami:Anjali, am auzit cu urechile mele.
Anj:Mamiji, tu..
Mami:Iar Phatti Sari, deasemeni ii spunea ca este timpul potrivit,si ca nu vor mai avea o alta sansa ca asta.Pentru ca..Pentru ca nici Arnav nu este acasa.Asa ca, Shyamji poate sa divorteze.
Anjali:Khushiji..A spus Khushiji, asta?De cand ai auzit toate astea, spune-mi?Si ce a raspuns el?De ce taci acum?Spune-mi.
Mami:Shyam ia spus ca "Voi divorta de Anjali pentru tine, Khushiji."
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 28 Iun 2012, 11:23 pm


*28th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shy:Ia astea, Khushiji.Nu cred ca-ti mai trebuie dovezi din partea mea.Sper ca acum ma crezi.Noi trebuia acum sa avem incredere unul in altul.Amandoi urmarim acelasi obiectiv.Am dreptate, Khushiji?
Nani:Khushi!
Khushi:Naniji!
Shy:Khushiji, roag-o pe matusa sa citeasca aceste hartii cu atentie.Bine.
Khus:Bine.
Shyam:Nanaiji, Khushi vrea ca sa ajute scoala de langa casa matusii.Asa ca m-am gandit sa dau si eu aportul.
Nani:Bine, bine.In regula.
Shy:Khushiji aceste hartii te va ajuta sa gasesti solutia la toate problemele.
Khus:Naniji, tu ai nevoie de ceva?
Nani:Vreau sa te intreb daca ai vazut-o pe Manorama pe undeva.Nu stiu unde e, de dimineata.
Khus:Nu stiu, Naniji.
Nani:Bine.Dar ce este asta?Chote ti-a trimis un cadou si tu nu l-ai deschis inca?
Khuhsi:O sa-l deschid, Naniji.
Nani:Deschide-l.
Shy:Vezi ce cadou rapitorii lui Arnav ti-au trimis.Wow!Khushji se pare ca este acelasi voal care l-ai imbracat de Teej.Khushiji, sa fii libera maine.Am un plan pentru tine.
"Laad Governor"
Khushi:Laad Governor.Arnavji.Se pare ca e scrisul de mana a lui Arnavji.
Shy:Khushiji, pregateste-te.Maine noi amandoi vom sarbatori, ruinarea lui Arnav Singh Raizada.Khushiji, esti aici?Khushuji, ce s-a intamplat?Esti in regula?
Khus:Da, de fapt..
Shy:Spuneam ca am niste surprize pentru tine.Maine vreau sa te duc undeva.
Khu:Maine?De ce maine?De ce nu azi?
Shy:Draga mea Khushiji, rabdarea se plateste.Voi astepta cu ardoare ziua de maine.
Khushi:Laad Governor.Adica..Adica este mesajul secret a lui Arnavji, pentru mine.Trebuie sa contina ceva dovezi.Dar nu pot citi aceasta adresa.Mentioneaza un nume de hotel.Si numarul este 9829..Asta inseamna ca Arnavji este pe undeva pe langa acel hotel.De aceea mi-a trimis acest bon.Laad Governor.El isi spune singur asa!
Shy:"Asta este Khushiji.Da-mi voie sa incep pregatirile surprizei tale.Maine va fi ultima zi din viata lui Arnav.Si tot ce-i apartine lui va fi al meu dupa asta.Averea lui, bunurile si acum, acum chiar si tu vei fi a mea Khushiji."

**
Mami:Ginerele ia spus asta ei.
"Shy:Voi divorta de Rani Sahiba pentru tine, Khushiji."
Anj:Asta..Asta..El nu poate sa spuna asta.El n-a spus nimic de una ca asta.El..Asta nu poate fi posibil.
Mami:Anjali.
Anj:Nu, Mamaiji.Asta nu poate fi posibil.Nu pot crede asta.
Mami:Anjali, nu ma crede dar eu iti spun ce am vazut si auzit.
Anj:Nu, Mamiji.Nu pot sa te cred.Trebuie sa fie o neintelegere.
Mamai:Anjali, ei iti spun asta ce am auzit eu.
Anj:Tu ai auzit gresit, Mamiji.Nimic de felul asta nu s-a intamplat.Shyam al meu niciodata nu poate face asta.Uita despre a face, el nici macar nu crede despre asta.Te rog nu-mi mai spune despre asta.Nu este posibil.
Mami:Anjali, relaxeaza-te.Anjali, spune-mi un lucru, tu simti ca de cateva zile ginerele te ignora.
"Shy:Rani Sahiba, plec ca am o treaba de facut.Trebuie sa ma intalnesc cu un client.Sa mergem Khushiji.Vom lua un taxi.
Khushi:Bine, haide mai repede.Este bine ca ai venit, am adus budinca pentru tine.Cumnatu vroia sa o guste asa ca..
Anj:Dar ce cautai tu in camera lui Chote?"
Anj:Mamaiji, de ce ma intrebi toate astea?Nimic de felul asta nu s-a intamplat.
Mami:Vezi Anjali, tu stii foarte bine matusa ta Manorama niciodata nu poate sa te minta pe tine.Si nici chiar aceasta minciuna legata de asta.
Anj:Mamiji, este neintelegerea ta.Iar tu ma derutezi spunand toate astea.
Mami:Anjali tu..
Anj:Ti-am spus asta este o neintelegere.Asta este.Shyam ma iubeste foarte mult.Iar el nu-mi pate face mie una ca asta.
HP:Dle NK, am gasit asta in camera ta.
Nk:Multumesc HP, foarte mult.
HP:Bine.
Shy:Ce s-a intamplat NK?
NK:Cumnate asta..
Shy:Piciorul tau?
NK:Da, piciorul meu.A devenit foarte greu.
Shy:Ce?
Nk:Da.Poate fi din cauza ca am stat jos prea mult.Nu-l pot misca, ma doare.
Shy:Nk se numeste picior amortit.Cuvantele picioare grele, se foloseste la graviditate/ pentru femeile insarcinate.
Nk:Oh, scuze.Insarcinat, picioare grele.
Shy:Vino, te voi ajuta eu.
Nk:Nicio problema cumnate.Merg singur.Este in regula.Nu te stresa.Eu plec acum.Greu.A devenit greu.
Khushi:Nanheji, te rog inchide usa.

**
Rap:El chiar a fugit?

**
Khus:Arnavji ne-a aratat un indiciu trimitand acest bon, Nanheji, in legatura cu unde se afla el.
Nk:Dar Khushji, acesta este un bon de la un restaurant..
Khuhsi:Intoarce-l.
Nk:"Laad Governor."
Khushi:Eu ii spun asa.Nanheji, eu cred ca Arnavji este pe undeva pe langa acest hotel iar eu deja am sunat la restaurant si am aflat adresa.
Nk:Oh, dar este minunat.Dar Khuhsiji, dar ce spui despre aceasta hartie?
Khu:Asteapta, un minut.
NK:Ce?Cumnatul a semnat toate hartiile?Khushiji, tine aceasta hartie cu tine.Noua nu ne trebuie asta,mai mult decat aceste hartii de divort.Khushiji!In sfarsit ai facut-o.
Khus:De oare ce era greseala mea, sarcina de a modifica era tot a mea.
NK:Deci acum totul e clar, si chiar de se intampla ceva cu Nanav, cumnatul nu isi poate revendica bunurile lui, pentru ca el a semnat toate hartiile.Khushiji tu ai reusit sa-l pacalesti pe cumnat.
Khus:Shyamji, m-a inselat.Si nu numai pe mine ci si pe Arnavji, luand semnatura lui pe o nouă putere de avocat.Eu i-am intors favoarea acum.Asa ca acum, Shyamji nu are nicio putere asupra a nicio posesiune a lui Arnavji.
NK:Dar cumnatul nu te-a banuit deloc?
Khu:Nu.
Nk:Multumesc lui Dumnezeu.Tu stii.De abia am scapat.Tu stii.Era cat pe ce sa ma vada cu asta.
Khus:Ce?
Nk:Nu, nu.Relaxeaza-te.Eu am aspus ca era cat pe ce.Dar, eventual nu m-a vazut.
Khus:Da-mi mie asta.Sa mergem.

**
Rap:Rana!Hei Rana.Rana!Hei Rana.Rana!Rana, unde esti?Tu la ce te uiti?La ce te uiti?

**
Khus:Nanheji, acest loc este la Vasant Vihar.Mai intai noi mergem acolo si..Iarta-ma Naniji, nu te-am vazut.
Nani:Este in regula.Dar voi amandoi, ce faceti?Si asta in graba?
Khu:Cumparaturi.
Nk:Pentru viza mea.
Khus:Adica mai inati mergem sa rezolvam cu viza de munca a lui Nanheji iar apoi la cumparaturi in Vasant Vihar.
Nani:Si ce este, ce vrei sa cumperi?
Khushi:De fapt vreau ceva pentru mama si Buaji.
Nani:Bine.Sa fiti atenti.
Nk:Sa mergem?
Khu:Haide.
Nk:Ca de obicei Khushiji astazi noi cat pe ce am scapat.
Shy:Khushiji?Voi iesiti in oras?
Khu:Da.Bine.Nanheji vrea sa cumpere ceva pentru mama si tatal lui.
Shy:Deci Nk, vrea sa faca cumparaturi?
Khu:Da.
Shy:Ei bine, plecati atunci.De fapt as putea sa va duc eu acolo.
Khu:Nu este in regula.Ne ducem singuri.Sa mergem.
Shy:"Khuhsiji avea un telefon fara fir in mana."Fara fir?
Om:Alo, restaurantul Food Fort.
Shy:Da.Imi puteti spune unde este restaurantul?
Om:Da, in Vasant Vihar.
Shy:Vasant Vihar?Deasemeni si Khushiji a spus ceva despre asta.Dar de ce a sunat acest restaurant?Asta este atat de departe de casa.
Col:Da sefu.
Shy:Asculta, de unde faci comanda de mancare?
Col:Mancare?
Shy:Da, mancare.Acum spune mai repede.
Col:Da este un restauranr aproape care se numeste restaurantul Food Fort.De ce?Tu vii incoace?Vrei sa comand ceva?
Shy:Nu.Nu.Nu.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 30 Iun 2012, 12:20 am


*29th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shy:Ce?Sunt doar doua pagini?Dar Khushiji ma facut sa semnez mai multe hartii.Unde sunt restul de hartii?
"Khushi:Vreau semnatura lui Arnavji.
Shy:De ce?
Khuhsi:Pentru ca vreau sa-l ruinez.
Khushi:Matanie.Acesta ne leaga impreuna.Lantul tau a cazut.
Shy:Nicio problema, Khushiji.
Khu:Absenta lui Arnavji este cel mai avantajos pentru tine.Daca tu divortezi de Anjaliji."
Shy:Khushiji!Cum ai indraznit sa-mi faci mie una ca asta.Cum ai indraznit sa-mi folosesti iubirea in avantajul tau.Khushiji!!

**
NK:Khushiji, dupa cum spun baietii de la livrare, Nanav ar putea fi la ambele locuri.Asa ca hai sa ne despartim.Adica tu du-te acolo.Eu ma voi duce sa verific in cealalta parte.Bine?
Khuhsi:Bine.
Nk:Khushiji, Khushiji te rog fii atenta.Si nu te hazarda.
Khushi:Da.Nanheji si tu sa ai mare grija de tine.Bine?

**
Rap:Unde sunt Rana si Manu?
Col:Ce s-a intamplat.
Rap:Rocky, Rana si Manu..
Rock:Ce spui despre Rana si Manu?
Rap:Ma intreb oare unde sunt?
Rock:Adica ce vrei sa spui?Unde sunt?

**
Anj:Voi merge acasa chiar acum.Si totul va fi bine.Bine?
Mami:Anjali..Crede-ma.Eu spun adevarul.Eu nu am inteles gresit.Am vazut cu ochii mei.
Anj:Tu gresesti.Mamiji, tu ai inteles gresit.De ce nu vrei sa intelegi?Bine.Tu ai o banuiala, da?Nicio problema.Il voi suna si voi clarifica totul.Bine?Tu..Asteapta pentru un minut.Doar un minut.Bine?Un minut, Mamiji.El trebuie sa fie ocupat.El va raspunde la telefon si va clarifica banuielile tale.Doar un minut.Bine?

**
Col:Da sefu?
Shy:Asculta la mine cu atentie.Suna-l imediat pe Lallan si spune-i sa dea foc locului.Sa-i dea foc intr-un fel ca sa para un accident.Il vreau pe Arnav Singh Raizada mort.Ai inteles?!

**
Khu:Aici este locul?
Baiat:Da, sora.Ei veneau dintr-acolo.Ei nu ma lasau sa intru.
Khushi:Serios?
Baiat:Da, sora.
Khus:Bine, multumesc foarte mult.

**
Col:Lallan, asta este acela.
Lall:Unde sunt Rana si Manu?Tu esti surd?Tu stii unde sunt ei sau nu?
Arnav:Iti voi spune.Daca o sa ma mai intalnesc cu ei vreodata.
Lall:Ce ai spus?
Col:Lallan, el este lesinat.
Rap:Hei!Sa-l ducem imediat la spital.
Lall;Sa mergem.
Arnav:De ce nu a reactionat?El a plecat fara sa spuna niciun cuvant.
Khuhsi:Da, Nanheji, ce nu este nimeni acolo?Dar aici..
Col:Acum ce?
Khushi:Ala este acelasi om!Asta inseamna ca Arnavji este pe undeva pe aici prin apropiere.Oare ce au de gand?
Col:Haide grabiti-va.
Lall:Dar lasa asta si vino aici verifica restul lucrurilor?

**
Anj:Nici Khushiji, nu-mi raspunde la telefon.Ce se intampla?
Mami:Ai rabdare Anjali draga..
Anj:Cum sa raman calma Mamiji?Eu nu inteleg?Shyamji nu-mi raspunde la telefon iar Khushiji le respinge iar tu imi spui sa am rabdare?Cum as putea?
Mami:Bine tu ia loc.Hariprakash, adu niste apa repede.

**
Mami:Uite Anjali draga.Te rog bea niste apa.
Anj:Asta este o prostie totala.O minciuna.O minciuna foarte severa.
Mami:Tu..Tu doar vorbeste cu ginerele.
Anj:Cum sa vorbesc cu el, Mamiji?El nu-mi primeste apelurile.Ira Khushiji tot la fel imi respinge apelurile si nu inteleg nimic.
Mami:Calmeaza-te draga.Ai rabdare.Relaxeaza-te.
Payal:Sora, ce s-a intamplat?De ce plangi?
Anj:Payalji!Payalji!Te rog spunei lui Mamiji, ca indiferent de ce a inteles este o neintelegere.Si nimic de genul asta nu s-a intamplat.
Payal:Da.Da.Da.
Anj:Totul este o minciuna.Numai minciuni.
Payal:Ce?Ce s-a intamplat?
Anj:Khushiji..Khushijii si Shyam..Nu poate fi..Payalji..Payalji, spune-i lui Mamiji ca totul este o minciuna.De ce taci din gura?Haide, spune-i lui Mamiji ca este o minciuna.

**
Lall:Rahat!Asta este apa?Cum de este apa in aceste canistre?Prostilor!Trebuia sa fie benzina aici, te-ai prins?La naiba, spuneti ceva!Vorbiti!
Col:Eu..Voi verifica.
Lall:Tu!Vino incoa.Afla cine a facut asta si cum.
Col:Nu inteleg, am verificat canistrele cu mana mea.Cred ca cineva le-a schimbat.
Arnav:"Khushi Kumari Gupta Singh Raizada."
Rap:Du-te si afla cine a pus apa in canistre, in loc de benzina.
Khushi:Multumesc, Zeita."Oh Zeita, totul este in mainile tale acum."Alo, Nanheji.L-am gasit pe Arnavji.Tu..
Arnav:Dar de ce este Khushi aici?Sper ca ea sa fie in siguranta.Sper ca ea sa nu vina aici singura.Iar daca ea este pe aici prin prejur, eu nu trebuie sa mai stau aici nici mai mult nici mai putin.
Lall:Dar prostilor, voi n-ati putut face cum trebuie o treaba atat de mica.Acum ce mai stati aici.Mergeti si terminati treaba.
Arnav:Este apa.Planul vostru a fost pacalit.
Shy:Wow Khushiji!Trebuie sa-ti apreciez curajul si inteligenta ascunsa sub mantaua unui chip nevinovat.Tu ai complotat un asa de mare plan.Si asta impotriva mea?Daca as fi stiut mai devreme cat de desteapta esti in spatele a tot farmecului te-as fi iubit si mai mult, Khushiji!Ce a fost aia ce mi-ai spus?Ca-l urasti pe Arnav si doresti razbunare?"El mi-a distrus viata, Shyamji.Tu trebuie sa divortezi de sora lui.Am adus acest fir sacru pentru protectia ta."Te-am asteptat de foarte multe luni, Khushiji.Si in final ce am obtinut?Minciuna.Mare minciuna.Doar gandeste-te odata, macar odata Khushiji, daca toate astea erau adevarate atunci..
Khushi:Da, am mintit.Da, te-am tradat.Dar pentru ca meriti.Iar un om jegos ca tine n-are dreptul sa arate cu degetul pe nimeni.Nu trebui sa deschid cufarul tau de minciuni pentru ca tu stii clar ce ai facut cu altii.Nu ti-a fost rusine facand toate astea?Si pentru ce?Un testament?
Shy:Nu, Khushiji, a fost pentru tine.
Khu:Gresit.Tu ai facut toate astea pentru bani si bunuri.
Shy:Ca de obicei tu ma intelegi gresit din nou, Khushiji.Am facut toate astea pentru tine.Numai pentru tine.
Khushi:Nimic nu este mai drag pentru tine ca banii.Tu mai pacalit sa iau semnatura lui Arnavji pe acel testament.Iar apoi ai planuit sa-l omori.Tu ce crezi ca eu voi fi un spectator linistit in aceasta piesa de teatru?
Shy:Piesa de teatru este gata sa inceapa Khushiji.Si ar fi trebuit sa pun capat povestii lui Arnav in acea zi la aeroport cand l-am rapit.Chiar in fata ochilor tai, Khushiji.Si daca as fi facut asta tu n-ai fi fost capabila sa-l salvezi deloc pe Arnav, Khushiji.Soarta lui ia daruit 15 zile de viata si asta chiar datorita acelui testament.Dar astazi, cele 15 zile s-au terminat, Khushiji.Si numai am motive sa-l tin in viata.Arnav Singh Raizada moare intr-un tragic accident.

**
Khushi:Lasa-ma.Opreste masina.
Arnav:Khushi!

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 02 Iul 2012, 9:43 pm


*2nd July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shy:A primit doar 15 zile de viata.Si asta din cauza testamentului.Dar astazi cele 15 zile au luat sfarsit, Khuhsiji.Iar acum nu mai trebuie sa-l tin deloc pe Arnav in viata.Arnav Singh Raizada moare intr-un tragic accident.Asta va fi stiri de ultima ora la toate ziarele, nu-i asa?Nu-i asa, Khushiji?Si tu citesti ziarele?
Khus:Cat timp sunt in viata n-am sa las asta sa se intample niciodata.
Shy:Aici este unde tu te-ai poticnit, Khushiji.Tu niciodata nu m-ai inteles pe mine si dragostea mea.Dar dragostea mea nu este nesemnificatica precum crezi tu, Khushiji.Pot intrece orice masura.Iar astazi chiar asta voi face.Ce cumnatul n-a putu face pentru mine cat a fost in viata va face acum prin moartea sa.Iar asta va fi dovedit, Khushiji, ca te iubesc pana la moarte.Mi-as fi dorit, Khushiji..Mi-as fi dorit Khushiji ca si tu sa simti in acelasi fel ca si mine, atunci viata noastra ar fi fost diferita.In fine tu ai facut greseala iar cumnatul va plati pentru asta.De ce Khushiji?De ce l-ai ales pe Arnav?Spune-mi de ce ai facut-o?Raspunde-mi?Tu chiar nu realizezi ca mi-ai facut o nedreptate?Ca tu m-ai tradat pe mine si dragostea mea, atat de rau?Tu esti..
Khus:Atat de ieftina?Si daca trebuie nici macar nu ma pot opri.Pentru ca orice am facut a fost pentru Arnavji. Sotul meu.Pentru ca il iubesc foarte mult.Si nu numai tu esti acel care poatre intrece orice limita chiar si eu o pot face, pentru dragostea mea.
Shy:Atunci nu este nicio diferenta intre mine si tine, Khushiji.
Khus:Ba sunt o multime de diferente.Dar aceste diferente sunt in spatele intelegerii tale.
Shy:Khushiji, lucrul care este in spatele intelegerii mele este ca tu inca nu intelegi ca, cumnatul va plati pentru greseala ta.Iar asta e promisiunea mea catre tine Khushiji.Ca il voi face sa plătească acest preţ într-un mod mare.
Arnav:Khushi!!
Khushi:Arnavji!!Arnavji.Arnavji.Arnavji.Arnavji.
Shy:Destul, Khushiji.
Khus:Arnavji.
Shy:Khushiji, tu nu ma mai poti trada.
Khu:Arnavji.Arnavji.Arnavji.Arnavji.Da-mi drumul.Opreste masina.Opreste masina.Da-mi drumul.Opreste masina.
Shy:Tu ai facut asta sa-l savezi pe Arnav, nu-i asa?Tu m-ai mintit, m-ai pacalit si m-ai tradat.
Khu:Ce faci?Da-mi drumul.Am spus lasa-ma in pace.Lasa-ma.
Shy:Poate felul nostru de a iubi este diferit Khushiji.Dar din punctul meu de vedere daca nu-mi obtin dragostea atunci nimeni n-o va obtine.Ce spuneai?Tu ai facut asta pentru Arnav?Asta este evident Khushiji.Ca tu nu poti face orice pentru el.
Arnav:Khushi!
Shy:Khushiji!Chiar te iubesc foarte mult.
Arn:Khushi.Khushi.
Khushi:Arnavji.Arnavji.
Lall:Hei, opreste-te.Altfel o voi impusca pe aceasta fata.
Arn:Las-o sa plece.
Lall:Tu ce spuneai?Ca te luptai foarte barbateste.Ai jucat foarte inteligent.Ce poti face tu?Ce vei face acum?
Arn:Te rog, las-o sa plece.
Khu:Arnavji.
Lall:Taci din gura.
Khu:Arnavji.Lasa-ma.Arnavji.Nu-l lovi te rog.
Lall:Loveste-l.
Khu:Arnavji.Arnavji.Arnavji.Arnavji.Arnavji.
Arn:Khushi!Khushi.Khushi.Khushi.Khushi.Khushi.Khushi.Khushi.Khushi.Khushi.

**
Arnav:Khushi.Khushi.Khushi, vorbeste cu mine.La naiba, asta nu este amuzant.Khushi, te rog spune ceva.Spune ceva.Te rog spune ceva, Khushiji.Khushi..
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 04 Iul 2012, 6:16 pm


*3rd July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Arnav:Khushi!Khushi!Khushi!Khushi!Khushi!Totul este in regula.Khushi, totul este in regula acum.

Shy:Da.Spune.
Col:Dle, Arnav si Khushi au reusit sa fuga de noi.
Shy:Ce?Cum de i-ai lasat sa fuga.
Col:Imi pare rau, sefu.

Arn:Khushi!Khushi..Khushi.Nu-ti face griji totul este in regula.Eu sunt bine.Noi suntem in siguranta acum.Khushi.Khushi, de ce nu spui nimic?Khushi, spune ceva, la naiba.Khushi!Khushi, vorbeste cu mine.Khushi, spune ceva.Khushi?Khushi..Khushi.Khushi, vorbeste cu mine.La naiba, asta nu este amuzant.Khushi, spune ceva, te rog.Te rog, spune ceva, Khushi!Khushi!Te rog, spune ceva, la naiba.Khushi!Khushi.Deschide ochii, te rog.Nu.Khushi, te rog deschide ochii.Ai incredere in mine.Iti spun sa respiri, la naiba.Khushi, trezeste-te, te rog.
"Khushi:Timpul cand increderea din viata ta va fi pusa la indoiala şi cel mai grav moment al meu, va veni.
Arnav:Ce vrei sa spui?
Khus:Voi muri."
Arnav:khushi!Khushi, trezeste-te, la naiba.Khushi, te rog spune ceva.Khushi!
"Khushi:Considera ca si eu am devenit o stea.Pe timp de noapte, a treia din dreapta.Cea mai stralucitoare sunt eu."
Arn:Nu, Khushi.Tu nu poti sa-mi faci una ca asta.Khushi, te rog spune ceva.Khushi, te rog.Te rog, Khushi!Khushi, fara tine..Tu nu poti face asta cu mine, Khushi.Khushi, nu..Tu nu poti..
"Arnav:Tu cand esti aproape de mine atunci alaturi de bataile inimii tale chiar si bataile inimii mele se intetesc, bataile inimilor noastre unite."
Arnav:Khushi..
Khushi:Arnavji!
Arnav:Asta..
Khushi:Arnavji..
Arnav:Tu nu trebuie sa versi lacrimi.
Khushi:Arnavji!Trebuie sa-ti spun ceva foarte important.
Arnav:khushi, nu te stresa acum.Vom vorbi mai tarziu.
Khus:Tu nu vrei sa stii cine te-a rapit?A fost, Shyamji.
Arn:Ce?

**
Shy:Nu este nimic, Rani Sahiba.Este doar o mica rana.
Anj:Taci din gura.
Nani:Dar ginere, cum de s-a intamplat asta?
Shy:Nanji, nu este nimic de ingrijorat.Stateam in masin cu dle Khurana.Dl Khurana este un client de al meu.El a pierdut controlul masinii si s-a izbit de un copac.A fost un lucru bun ca n-a patit nimic.El a fost cel care m-a adus acasa."Am facut accident cu masina.Trebuie as ajung acasa oricum."

**
Khu:Este adevarat Arnavji.Shyamji te-a rapit.
Arn:Khushi, esti sigura?Esti..
Khus:Nu este o greseala.Sunt sigura ca Shyamji este responsabil pentru toate astea.
Arn:Ai probe sa convingi pe toata lumea?
*8
Akash:Da.Da, dr Albert.
Shy:Cumnate..Las-o balta, n-am nevoie de doctor.O am pe Rani Sahiba cu mine.
Anj:Da.Multumesc lui Dumnezeu caci clientul tau te-a adus acasa.Altfel cine stie ce s-ar fi intamplat.
Mami:In fine, ginere.Vreau sa te intreb ceva.
Anj:Nu.Tu nu-l vei intreba nimic.Nu vreau sa vorbesc sau sa aud ceva.Tu esti in regula, tu esti în afară de orice primejdie.Chiar, numai vreau nimic altceva.
Payal:Khushi!Khushi, ce sunt toate astea?Esti in regula?
Nani:Ce ti s-a intamplat?Cum de te-ai ranit?
Shy:Da, Khushiji.Spune-mi ce sa intamplat cu tine?
Nani:De ce esti tacuta, Khushiji?Spune-mi cum s-a intamplat?
Anj:Chote!
Mami:Dragul de Arnav!Arnav dragule, ce faci?Esti in regula?Ce faci?
Nani:Chote, cum ai ajuns in halul asta?Ce se intampla?Tu esti ranit si Khushi este ranita.Cum?
Pay:Khushi.
Anj:Intra, Chote.Atentie.
Akash:Cu grija.
Anj:Intra.
Mami:Multumim lui Dumnezeu ca esti bine.Spune-mi cum ai scapat?
Anj:Scapat?Ce inseamna asta?Mamiji, ce vrei sa spui?
Mami:Spune-mi.Ai chemat politia?
Nani:Politia?Ce spui tu acolo Manorama?
Pay:Khushi?
Nani:Ce se intampla?Chote, tu ai fost plecat în străinătate, nu-i asa?
Mami:Mama soacra, dragul de Arnav n-a ajus deloc la destinatie.
Anj:Ce vrei sa spui?Chote, tu ai fost in Scotia, nu-i asa?Ce spune Mamiji, Chote?Stai jos un minut.Spune-mi.Tu ai vorbit cu mine la telefon si ne-ai trimis si cadouri.Atunci, ce tot spune Mamiji?Iar tu..
Mami:Arnav dragule, cred ca nu mai e nicio problema in a spune adevarul acum, la toti?
Anj:Adevarul?Ce adevar?Ce tot vorbiti pe la spate?Nu inteleg?
Arn:Relaxeaza-te.
Anj:Nu ma pot relaxa, Chote!De ce esti in halul asta?De ce Mamiji, vorbeste asa?
Shy:Rani Sahiba.Lasa-l sa se odihneasca.Uita-te la el.Are nevoie de asta..
Mami:Ginere, este foarte important, tu nu poti opri asta.
Anj:Mamiji, are dreptate.Chote, spune-ne. Ce s-a intamplat?
Mami:Dar nu este de nici un folos sa taci.Voi spune la toata lumea.Dragul de Arnav n-a ajuns niciodata in Scotia.El a fost rapit.

**
Mami:Arnav dragule, spune-mi cine au fost?De ce vroiau sa te omoare?
Khu:Acea persoana este chiar aici in aceasta camera.In fata noastra.N-am dreptate, Shyamji?


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:15 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 04 Iul 2012, 11:48 pm


*4th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Mami:Dragul de Arnav nu a mers deloc in Scotia.El a fost rapit.
Khu:Naniji!
Anj:Rapit?
Mami:Mama soacra.
Arv:Sora.
Anj:Chote, este asta adevarat?Ca tu..
Arn:Relaxeaza-te, este in regula, sunt bine, zau.
Anj:Noi putem vedea cat de bine esti.Chote, spune-mi doar este adevarat?Sau nu?
Khu:Da, cumnata.Asta este adevarat.
Akas:Cum poate fi asta posibil?Eu nu inteleg nimic.Mama, tu ai stiut totul.Si totusi nu ne-ai spus.
Mami:Uite Akash dragule noi am incercat de nenumarate ori sa ..
Arn:Este o poveste foarte lunga, Akash.Este o poveste lunga.
Mami:Da.Si o poveste adevarata.Am spus de atatea ori sa dezvaluim totul familiei.Dar de fiecare data Phatti Sari m-a oprit.Si chiar am ajutat-o sa-l scape pe dragul de Arnav.Dar dupa asta am aflat o astfel de realitate, ca totul s-a schimbat.
Akas:Frate, cine te-a rapit?Noi de ce n-am stiut despre asta?Cum de numai Khushiji a stiut despre asta?
Arn:Akash, nimeni n-a stiut pentru ca rapitorul meu n-a vrut ca altcineva sa stie.
Mami:Dar, Arnav dragule, de ce te-au rapit?Ei n-au cerut nici macar o rascumparare la telefon?
Khu:Mamiji, ei nu au vrut rascumparare.Telul lor a fost cu totul altceva.
Pay:Khushi, ce tot spui?Telul lor..Si de ce nu ne-ai spus despre toate astea?
Khu:Sora, n-am putut spune nimic nimanui.Altfel viata lui Arnavji era in pericol.
Anj:Eu numai intelg nimic.Chote, tu ai fost rapit..Viata ta in pericol..Cine erau acei oameni si ce vroiau de la tine?
Khu:Ei vroiau sa-l ucida.Asta era tinta lor.
Mami:Phatti Sari.Tu stii atat de multe atunci spune-mi asta, cine erau acei oameni?Ce ranchiura aveau ei cu nepotul meu?Si de ce vroiau sa-l omoare?
KHu:Cumnata, eu stiu ca tu vei fi foarte trista daca eu spun adevarul.Si deasemeni te va rani foarte mult.Dar numai pot suporta, va trebui sa-ti spun adevarul.Si..Adevaru este ca..
Mami:Phatti Sari.Acum nu incepe alta epopee.Arnav dragule, spune tu.Cine erau acei oameni si de ce vroiau sa te ucida?
Khu:Acea persoana este chiar aici, in aceasta camera, in fata tuturor.Nu-i asa Shyamji?
Mami:Ce?Ginerele?
Shy:Khushi, ce spui tu?
Khu:Nicio probă nu te poate salva astazi.Astazi o sa te demasc in fata tuturor.Cine esti si ce faci, totul.
Anj:Destul, Khushiji.Ce lucruri fara sens spui tu?Cum poti sa spui asa ceva despre sotul meu?El ar fi..fratele meu..
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Ce spui, Phatti Sari?
Shy:Khushiji, cum poţi sa crezi de mine, astfel de acuzaţii murdare şi umile?
Khus:Eu nu acuz, eu spun adevarul.Toate astea a fost planul facut de el.Si..
Shy:De mine?De ce as face asta?Adica..
Anj:Khushiji.De ce vorbesti intr-o asa inversunare.Tu trebuie sa ai o neintelegere.Asta nu este adevarat.
Khu:Cumnata, spun adevarul.
Nani:Khushi, ce spui?Ginerele..Inima mea nu este de acord cu asta.Ginerele, nu poate face asta, deloc.
Khu:Naniji, eu spun adevarul.Te rog crede-ma.El a fost implicat in rapirea lui Arnavji.
Mami:Phatti Sari, alaturi de tine am cautat dovezi despre rapitori.Dar n-am obtinut nici macar o proba in care sa-l arat cu degetul pe ginere.
Khu:Mamiji, dar sunt o multime de probe.Am probe sa dovedesc asta.El a conspirat sa-l rapeasca pe Arnavji chiar aici sub nasul nostru.El ne-a tradat.Mamiji, iti amintesti cand ne-am uitat pe acele casete, la niste oameni cand il luau pe Arnavji de la aeroport?
Mami:Da, imi amintesc.Dar ginerele nu era in acele casete.Atunci cum poti spune tu ca ginerele a facut toate astea?
Shy:Da, Khushiji, nu inteleg cum poti spune asa.De ce as face asta?
Khu:Pentru ca tu vrei toate bunurile lui cu orice pret.Asa ca tu m-ai amagit si m-ai facut sa obtin semnatura lui Arnavji pe acel testament fals.Scria in acel testament ca Arnavji iti incredinteaza toate bunurile lui, tie.
Shy:Este o minciuna.Asta este o porcarie.Rani Sahiba, nici macar nu ma pot gandi sa fac ceva de genul asta.
Khu:Nici nu mint si nici nu spun prostii.Tu m-ai fortat sa falsific semnatura lui Arnavji pe acel testament fals.
Shy:Chia asa?Daca este adevarat arata-mi acele hartii despre care tu vorbesti.
Khu:Nu am acele hartii.Tu le-ai furat.Mergi la ziua cand Arnavji a plecat la Londra si apoi tu l-ai rapit.
Shy:Khushiji, cred ca tu ai inebunit.Rani Sahiba, ea vorbeste in dodii.
Anj:Khushiji, opreste-te.Numai spune nimic fara dovezi.Poate tu nu stii ce vorbesti.
Khu:Cumnata, sunt sigura despre asta.Cand Arnavji nu era de gasit si noi am inceput sa ne face griji atunci el la facut pe Arnavji sa ma sune.Pentru ca noi eram gata sa depunem o declaratie la politie.Cand am aflat despre unde este Arnavji el la mutat in alta parte.El a trimis acele cadouri nu Arnavji.
Shy:Khushiji, tu ai probe sa dovedesti aceasta poveste a ta?Ai vreo dovada impotriva mea?
Khu:Da, am.Pata de sange de pe pantoful tau era a lui Arnavji.Cumnata, iti amintesti cand te-am intrebat mai deunăzi despre grupa sanguina a lui Arnavji?"Nu este grupa de sange a lui Arnavji AB pozitiv?
Anj:Khushiji, nu este asa, grupa lui Chote este 0 pozitiv."Te-am intrebat asta pentru ca vroiam sa aflu daca pata de sange de pe pantoful lui Shymaji este a lui Arnavji sau nu.Banuiala mea a fost corecta.Am ajuns sa aflu ca era sangele lui Arnavji.
Shy:A fost sangele cumnatului pe pantoful meu?Cand spun ca eu nu l-am intalnit pe Arnav, atunci cum este asta posibil?
Khu:Este posibil.Am dovada.Am dus proba la investigat.
Shy:Tu intreci orice masura, Khushiji.Rani Sahiba, daca nu spun nimic asta nu inseamna ca ea va spune ce-i place.Daca grupa sanguina era la fel asta nu inseamna ca era sangele cumnatului.Rani Sahiba, tu stii ca eu doar sunt avocat.Profesia mea ma duce la morga, politie si spital.Trebuie s-o fi luat de acolo.Iar tu Khushiji, ai mers in camera mea fara permisiunea mea sau a lui Rani Sahiba sa cauti pe pantofii mei, sa-i inspectezi?Tu mi-ai inspectat lucrurile?Cum de a putut ea face toate astea?
Khu:Cumnata, nu-l crede, deloc, pe el.Aceasta este firea lui sa dovedeasca adevarul, greseala si greseala, adevar.Uita-te la mine, cumnata.Eu spun..
Shy:Khushiji, daca eu jonglez cu adavarul, greseala atunci spune-mi tu ai probe sa dovedesti adevarata ta poveste nascocita?
Khu:Am probe.Acele poze si acel testament totul au fost pe telefonul meu.Dar cand am mers sa-l eliberez pe Arnavji atunci tu mi l-ai smuls de la mine.
Shy:Wow, Khushiji!Tu nu ai probe ci numai scuze si acuzatii.
Khu:Deci tu simti ca toate astea sunt doar scuze.Bine, inca mai pot dovedi ca tu esti in spatele a toate astea.Tu ai pasaportul lui Arnavji.Am vazut pasaportul lui mai deunazi in servieta ta.
Shy:Khushiji, cand tu deja ai spus prea multe atunci te rog spune ce as fi facut eu cu acel pasaport?Eram pe cale sa pun viza de emigrare pentru Scotia pe el?
Khu:Exact asta incercai sa faci.Si de asemeni te-am auzit vorbind cu agentia de turism.
Shy:Khushiji, cred ca ai inebunit complet.Tu ai intrecut orice masura cu imaginatia ta.Intrand in camera mea fara permisiunea mea si controland-o, cum de ai indraznit sa-mi atingi bunurile mele.
Khu:In acelasi fel cum tu ai indraznit sa fii o amenintare in viata lui Arnavji.
Shy:Dar eu n-am facut nimic.Pentru Dumnezeu opreste-te in a mai face aceste afirmatii false.Toata lumea prezenta acum aici stie ca tu nu ai nimic sa dovedesti aceste absurditati.
Khu:Cumnata, eu..
NK:Khushiji!Nanav!Multumesc lui Dumnezeu!Multumesc lui Dumnezeu ca voi amandoi v-ati intors acasa in siguranta.Tu stii de cate ori am incercat sa te sun?Te-am cautat pretutindeni.Am avut..Nanav..Nanav, fratele meu.Ma bucur foarte mult ca esti in regula.Khushiji, ai facut-o.Si sunt foarte mandru de tine ca l-au adus inapoi in siguranta pe Nanav.
Khu:Ii multumesc Zeitei de sute de ori ca tu te-ai intors, Nanheji.Tu stii totul.Ti-am spus absolut totul.Atunci spune tuturor care este adevarul.Cine la rapit pe Arnavji?Daca voi toti nu ma credeti cel putin credeti-l pe Nanheji.Cumnata, de cand a sosit Nanheji, el este cu mine.El m-a ajutat sa-l gasesc pe Arnavji.Nanheji, tu stii totul atunci spune-le cine a fost in spatele a toate astea?Spune tuturor ca Shyamji a fost in spatele a toate astea.Nanheji, tu stii adevarul, nu-i asa?Vorbeste.
NK:Da, asa e.Khushiji, are absolut dreptate.In spatele a toate astea este implicat cumnatul.Iar Nanav deasemeni a fost rapit de cumnat.
Shy:Cred ca si tu ti-ai pierdut mintile alaturi de Khushiji, frate Nk.Ea deja m- a invinuit pe nedrept, acum si tu?
NK:Minciuni.Tu minti, cumnate.Tu spui minciuni, nu eu..Pentru ca eu stiu deja adevarul.Am aflat totul.
Shy:Dar despre ce adevar vorbiti?Si ea spune acelasi lucru.Dar ea n-a dat nicio proba despre adevar.
NK:Te rog, cumnate.Te rog.Nu o acuza pe Khushiji.Pentru ca tu nu stii.Tu nu stii ca Khushiji a suportat foarte multe din cauza ta.
Shy:Serios?Din cauza mea?Bine, da-mi voie sa stiu ce a suportat ea din cauza mea?
NK:Cumnate, te rog.Te rog, nu ma obliga sa spun toate astea.Amandoi stim ca Khushiji are dreptate.
Shy:Frate NK.Ea a nascocit ceva fara sens si ti-a prezentat acel ceva ca pe adevar.Iar tu ai acceptat.Dar asta nu inseamna ca este adevarat.Doar gandeste tu stii doar ce ti-a spus ea.
NK:Nu.Nu, deloc, cumnate.Si eu am vazut multe.Si am si auzit.
Shy:Serios?Ca, ce?Da-mi voie sa stiu ce ai auzit si ai vazut?
NK:Te-am auzit vorbind cu agentia de turism ca trebuie sa pui o viza de emigrare pentru Scotia pe pasaportul.Asa ca toata lumea sa stie ca Nanav este in Scotia.
Shy:Si unde ai auzit asta?Adica unde erai atunci?
NK:Chiar in spatele tau, cumnate.Chiar in spatele tau, in camera ta.

**
Shy:Frate NK, cand nu ai nicio dovada impotriva mea atunci cum iti asumi ca tu nascocesti lucruri impotriva mea, si toti o sa creada asta?Cumnate, spune-mi tu.M-ai vazut tu pe mine cat ai fost rapit?Nu, nu?Atunci spune-le tuturor.Ca ea minte.Nu minte, spune prostii.
Payal:Ea nu minte.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 05 Iul 2012, 11:02 pm


*5th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

NK:Te-am auzit vorbind cu o persoana de la agentia de voiaj ca vrei sa vizezi pasaportul lui Nanav cu viza de emigrare a Scotiei.Asa ca toata lumea sa creada ca Nanav este in Scotia.
Shy:Unde ai auzit asta?Adica, unde erai tu?
NK:Chiar in spatele tau, cumnate.Am fost chiar in spatele tau, in camera ta.
Shy:Deci tu ai venit in camera mea.Tu m-ai spionat?Tu te-ai tinut dupa mine pentru ca tu crezi minciunile ei neîntemeiate.Uite, in general noi nu putem crede orice spune el.Dar, orice ar spune el.Daca vreti o explicatie pentru asta, atunci ascultati.Aveam nevoie de acea viza de emigrare in Scotia pentru un client de al meu.
NK:Nu, cumnate.Nu!Te-am auzind spunand numele lui Nanav.
Shy:Serios?Esti ferm convins ca am zis numele cumnatului?Nu!Esti ferm convins ca ai auzit numele lui si nu a alt cuiva?
NK:Asta..
Shy:Lasa-ma sa iau in considerare pentru un minut ca am luat numele cumnatului.In afara de cazul cand eu recunosc ca ai si alte dovezi?Spune-mi.De ce taci?Mai ai si alte dovezi?Adica voi spuneti ca amandoi m-ati spionat.Deci este normal sa strange-ti niste dovezi.Sau poate mai aveti si alti martori in afara de voi doi.Spune.Mai este cineva?Frate NK, cand nu ai nicio proba cum poti sa crezi, ca vei vorbi prostii in fata tuturor iar ei vor accepta?
NK:Bunica, matusa, te rog credeti-ne.Cumnata Payal, Khushi are dreptate.Noi spunem adevarul.Va rog, credeti-ma.Akash!Nanav!Sora!Voi toti..Ce s-a intamplat cu voi?De ce nu ne credeti?Cumnatul minte.El greseste.Sora!Sora, tu trebuie sa ma crezi Tu crezi ca eu mint?El este..Sotul tau minte.El greseste.El minte pe toata lumea.Pe tine.Pe intreaga familie.
Shy:Frate NK, eu nu te acuz pe tine.Tu esti nevinovat.Dar daca cineva te influenteaza nu este vina ta.Uite, doar gandeste-te pentru un moment.M-ai vazut pe mine rapindul pe cumnat?M-ai vazut tu pe mine la locul unde el a fost tinut?Sau in timp cel tineau pe el sau il tineau legat?Nu!Cum spui asa de ferm convins ca eu l-am rapit pe el.Uita de tine.Hai sa-l intrebam pe cumnat.Cumnate, spune-mi m-ai vazut vreodata acolo cat ai fost rapit?Nu, nu?Atunci spune tuturor.Uitati si el tace.Iar fratele NK tot repeta cuvintele lui Khushiji.Iar ea minte.Ea ma acuza pe nedrept.Nu inteleg de ce voi amandoi imi faceti mie una ca asta?Khushiji, ce obtii tu spunand minciuni?Nu inteleg.
Payal:Ea nu minte.De fapt tu o acuzi pe Khushi pe nedrept.Tu poate uiti ca nu numai Khushi chiar si eu stiu foarte bine adevarul despre tine.Asa ca nu pretinde ca nu stii.
Akash:Payal!Despre ce adevar vorbesti?
Pay:Akash, ce spune el despre Khushi nu este adevarat.Indiferent de ce spune Khushi este adevarat.
Shy:Uite.Asta era ceea ce mai lipsea.Dar nu este nimic surprinzator.Payalji, la tine nu ma asteptam.La urma urmelor, o sora isi va sprijini sora.Este normal.Cumnate, nu o lua in serios.Pentru ca intr-o familie cei mai in varsta acopera greselile celor mai tineri.Chiar de sunt vinovati.
Paay:Dar Khushi nu spune nimic gresit.
Mami:Taci din gura, Kumparita.Amandoua surori absolut gresiti.Absolut gresiti!Am stiut dinainte.
Khu:Mamiji..
NK:Un minut.Un minut, cumnate.Dovada.Tu vrei dovada, nu-i asa?Ei bine.Medalionul tau.Nu!Pandantivul tau pe care tu mereu il porti.Lasa-ma sa-l aduc din camera ta si sa-l arati tuturor.Oh!Da!Pentru informarea voastra acel medalion nu este un medalion de fapt este un stick.Da.Un stick.Care contine copia de calculator al testamentului fals.In care cumnatul a obtinut semnatura lui Nanav.Si in conformitate cu falsul testament Nanav la facut pe cumnat proprietarul de drept a toate bunurile lui.Dar nu va face-ti griji.Toate detaliile sunt prezente.Sa fiti aici, il voi aduce imediat.
Shy:Un minut frate NK.Sper ca nu vorbesti despre acest pandativ?
"Khushi:Am inteles Shyamji.Daca tu esti asa de ferm convins aratand acest pandativ.Sunt sigura ca tu trebuie sa-l fi inlocuit."
Shy:Ce s-a intamplat frate NK?Vezi, asta este un pandativ nu un stick.
NK:Tu l-ai schimbat, nu-i asa cumnate?Nu-i asa?Khushiji!Khushiji, uite cumnatul a schimbat pandativul original cu unul fals.Sunt sigur ca el la luat din camera ta.Da!
Shy:Rani Sahiba, ce se intampla cu amandoi?Frate NK, tu de fapt ai vazut un stick sau tu crezi ce ti-a spus ea?
NK:Ce vrei sa spui, cumnate?Ce vrei sa spui?Te-am vazut pe tine si am verificat si continutul stickului.Si da stiu si parola ta.Am pus o camera de luat vederi in camera ta.O camera.
Akash:Ce?Frate NK, o camera?
NK:Da Akash.O camera.A trebuit s-o fac.Noi doar trebuia sa facem asta.Si cumnate, pentru autentificarea vocii a stickului, tu chiar ai spus parola.Khushiji, tu ai inregistrat-o pe telefonul tau.Vocea lui.Cand stickul a cerut autentificarea parolei vocale.Iti amintesti?Cum era?Te iubesc Khushi..
Shy:Rani Sahiba aceste lucruri..Ei interc orice masura a decentei.Rani Sahiba nici macar eu nu pot suporta asta prea mult.In primul rând, amandoi..
Anj:Nu mai vorbiti despre toate aceste lucruri.Opritiva, amandoi.
NK:Sora, te rog crede-ma.
Anj:Este deajuns, frate NK.Am auzit destul astazi.Destul!
Khus:Cumnata, crede-ne.Noi spunem adevarul.
Anj:Nu, Khushiji.Acum nu sunt capabila sa cred indiferent de ce ai spune.Nu pot.
Shy:Sunt foarte trist astazi.Vezi Khushiji.Este atat de regretabil ca tu esti motivul pentru toate astea..
Khu:Cumnata, calmeaza-te si asculta-ma.Apoi chiar si tu vei realiza ca noi spunem adevarul.
NK:Da, sora.
Shy:Frate NK este asta un renghi?Atunci te rog potoleste-te.Asta devine foarte ridicol.
NK:Nu este o gluma, cumnate.Nu este o gluma.Khushiji, nu ai inregistrat vocea lui pe telefonul tau?Te rog, da-mi telefonul tau.
Khu:Nanheji, dupa ce am vorbit cu tine ultima oara el mi-a smuls telefonul chiar acolo.De ce nimeni dintre voi nu ma crede?Nanheji si cu mine spunem adevarul.El este acela care a ranit si prejudiciat atat de mult aceasta familie.
Mami:Dar tu n-ai prejudiciat aceasta familie?Daca ai fost atat de ingrijorata de aceasta familie atunci unde a fost aceasta ingrijorare, dimineata?Unde a disparut?Cand i-ai spus ginerelui sa divorteze de Anjali.De ce ia-i spus ginerelui ca este timpul potrivit sa divorteze de Anjali.De asemenea, precizând ca dragul de Arnav nu este aici.Raspunde-mi la intrebare, Phatti Sari.
Khu:Mamiji, n-am avut intentia asta niciodata.Eu doar am vrut semnatura lui Shyamji pe hartiile care precizau ca Shyamji nu este candidatul la bunurile lui Arnavji.Am vrut ca el sa confunde acele documente cu documentele de divort.Pentru ca stiam ca Shyamji n-o sa semneze nici un document asa usor.
Mami:Unde sunt acele hartii?Arata-le tuturor.Am spus sa le aduci aici imediat.
Khushi:Tineam acele hartii in geanta mea.Am scapat geanta in timp ce incercam sa-l salvez pe Arnavji.
Shy:Ce s-a intamplat Khushiji?Tu trebuie sa fi gasit o scuza de a nu avea acele hartii cu tine.Trebuie sa le fi smuls tot eu.Sau ele s-au ratacit.
Khu:Nanheji, am ascuns aceste documente în geanta mea, sa le dosesc de el.Am scapat geanta in timp ce incercam sa-l salvez pe Arnavji.
Shy:Cat de mult o sa mai minti, Khushiji?Nu mai minti.Tu nu ai nicio proba pentru a dovedi afirmatiile tale.Toate declaratiile tale sunt pur si simplu neintemeiate.Daca stiam ca acele sunt documente de divort de ce le-as fi semnat?Uita despre semnatura.Nu ma pot gandi sa fac una ca asta lui Rani Sahiba.De ce as divorta de Rani Sahiba?
Mami:Ginere, sa nu crezi ca nu te-am auzit dimineata.Sunt de acord ca Phatti Sari ti-a spsu despre divort dar tu, nu cumva ai fost de acord cu ea?De ce ai fost de acord?De ce sa divortezi de Anjali?
Shy:Da, Mamiji, am fost de acord.Rani Sahiba, asculta-ma complet.Da am fost de acord.Dar niciodata n-am vrut ca toti sa stie despre asta in felul asta.Am fost de acord numai sa o evit.Asa ca sa pot scapa de ea.Sa salvez onoarea familiei si pentru linistea familiei noastre.A trebuit sa fiu de acord cu ea.

**
Shy:Rani Sahiba, ea a facut toate aceste activitati inferioare de cand am cunoscut-o.La inceput am crezut ca am inteles-o gresit.Rani Sahiba, este vina mea ca am ignorat asta la acea vreme.Cu cat de mult eu am pastrat tacerea cu atat de mult ea a devenit si mai îndrăzneaţa.Ea a gasit diferite scuze sa fie cu mine si..
Paya:Opreste prostiile tale.Nu ti-e rusine sa dai vina pe altcineva pentru greselile tale?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 06 Iul 2012, 11:24 pm


*6th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shy:A trebuit sa fiu de acord de dragul respectului si a integritatii familiei noastre.Pentru ca eram ingrijorat de starea ei mentala grava.Poate a raspuns refuzului meu negativ sau poate facea ceva si mai periculos.De aceea a trebuit sa fiu de acord cu asta.Acesta este motivul in spatele comportamentului meu.
Khu:Ce?Ce ai spus?
Shy:Khushiji!Am incercat sa ignor sau sa ascund toate aceste lucruri intr-un fel sau altul, ca si cum nu s-au intamplat niciodata.Dar cum ai putut face?Pote fi vina ta sau poate nu.Tu esti destul de tanara.Iar la varsta asta oamenii se pot lasa dusi de vant.Ei cred si viseaza orice, fara sa le pese de nimic.Dar acum tu ai intrecut orice limita, cum as putea sa tac.Rani Sahiba, nu este neobişnuit, Khuhiji mi-a dat sugestii cam de mult timp.Si chiar ma simt rusinat vorbind despre asta, Rani Sahiba.Si de aceea ea mi-a cerut sa divortez de sotia mea.Rani Sahiba, decand am cunoscut-o ea a fost implicata in asemenea fapte ieftine.La inceput am crezut ca poate fi o neintelegere de a mea dar mai tarziu ea a inceput sa spuna pe sleau/in fata.Vina mea a fost ca am dat prea multa atentie faptelor ei.Dar cu cat de mult am tacut cu atat de mult ea a prins curaj.De fapt, ea a inceput sa gaseasca scuze sa se apropie de mine.
Pay:Destul.Opreste porcariile tale.Nu ti-e rusine sa acuzi pe altcineva de greselile tale?Khushi si eu am suportat asta de mult timp, tu stii de ce?Pentru ca noi n-am vrut s-o ranim pe cumnata si sa inchidem aceasta familie.Familia aceasta ar fi fost inchisa din moment ce aflau ce fel de om esti.Dar, pana aici.Daca tu imi acuzi sora atat de dezgustator.Nu voi tolera asta deloc, Shyamji.
Akash:Dar Payal, la urma urmelor care este problema?Fii mai explicita.
Pay:Akash, el a fost un chirias in casa lui Buaji pentru cateva luni.El a tradat toate familiile noastre.Daca voi nu ma crede-ti intrebati-o chiar acum pe Buaji despre logodna lui cu Khushi, mintind despre celibatul lui.
Khu:Cumnata, crede-ma.Niciodata n-am vrut ca aceste lucruri sa fie dezvaluite .Pentru ca am stiut ca va fi prea dureros pentru toti.Am fost o bleaga si o neglijenta dar doar de dragul fericirii si a linistii familiei astea.
Arnav:Sora!Vom discuta mai tarziu.Sa mergem acum.
Shy:Nu, cumnate.Vreau sa clarific aceasta problema, chiar acum.Nu vreau nici un fel de neintelegere intre mine si Rani Sahiba.Este mai bine sa clarificam totul acum in fata tuturor.Daca aceste surori s-au decis sa ma ruineze atunci si eu m-am decis sa spun tot adevarul in fata tuturor.Ce spuneai, Payalji?Ca noi ne-am logodit?Khushi si eu am fost logoditi, bine?
Pay:Da, in casa noastra in fata tuturor.
Shy:Bine, accept.Atunci arata fototgrafiile de la logodna.Ce s-a intamplat?O logodna este un eveniment mare asa ca trebuie sa fie fotografii.Haide, da-mi mai repede pozele.
Pay:Nu este nicio poza.Nu este nicio poza pentru ca tata era bolnav pe timpul acela.Nimeni nu s-a gandit sa faca poze.
Shy:Foarte bine.Tata era bolnav dar logodna era necesara.Iar pozele n-au putut fi facute, pentru ca daca se faceau poze, sanatatea tatalui se inrautatea.Nu-i asa, Payalji?Ce spui?Tu nu ai nicio o singura proba.Dar cauti o suta de scuze sa-ti aperi sora.De ce m-as fi logodit cand deja eram casatorit?
Pay:Tu n-ai spus la timpul ala, ca tu deja esti casatorit, Shyamji.El nu ne-a mintit numai pe noi, dar Naniji, mama soacra, Akash el a mintit pe toti.Noi n-am stiut ca el este ginerele acestei case.Dar in ziua cand Khushi a aflat asta noi chiar in acea zi l-am dat afara din casa.
Shy:Imi pare rau Akash.Pana acum am obisnuit sa cred ca numai Khushi este o amenintare la linistea acestei case.Dar dupa ce am auzit aceasta poveste.Se pare ca aceasta intreaga familie are ceva cu familia noastra.Payalji, daca-ti iubesti sora atat de mult atunci de ce ai tacut pana acum?
Pay:Pentru ca n-am vrut asta, pentru ca din aceasta cauza..
Shy:Asa ca, casatoria ta in aceasta familie bogata sa nu fie oprita.Asa ca visul tau sa nu fie spulberat, Payalji.Naniji, daca noi credem, noi putem intelege motivul din spatele a toate aceste probleme.Akash, cand te-ai logodit, matusa ei a venit la mine.Avea o problema cu pensia de la sotul ei.Cand am fost de acord ea a profitat din plin de situatie si..
Pay:Asta este o minciune.
Shy:Atunci care este adevarul, Payalji?Aceasta poveste pe care voi amandoua surori o spune-ti dintr-o proasta carte de povesti?Naniji si Mamiji, amandoua doar ganditi-va.Mai intai sora cea mica vine in aceasta casa gasind o sumedenie de scuze.Si deasemeni primeste o munca la AR Modele.Iar apoi cand asta n-a rezolvat scopul, ea incearca sa ma ademeneasca pe mine.Iar apoi, cand nici acest truc nu merge amandoua surori se decid sa prinda in capcana fiii acestei familii si ii exploateaza.Ce altceva?Daca ce spui tu este adevarat Payalji, atunci mai spune-mi un lucru.De ce ai ascuns de Akash o asemenea mare problema?De ce nu i-ai spus lui Akash?Iti voi spune eu.Pentru ca aceasta poveste a fost creata de aceste surori, recent.Cand nimic de genul asta nu s-a intamplat ce ar fi putut sa va spuna?
Pay:Nu Akash, nu ti-am spus pentru ca sora..
Shy:Payalji, ce ai facut este de inteles.Fetele din case mici au vise mari.Dar Khushiji, tu ai intrecut orice limita astazi.Am inceput sa ma tem de tine.Tu pari sa ai o tulburare psihologică, Khushiji.Altfel, tu nu ai crede in felul asta despre un om casatorit.Tu ai inteles gresit ca el te place, nu este asta o tulburare psihologica?
Khus:Este o minciuna.Totul este o minciuna.Fiecaare cuvant pe care-l spui este o minciuna.Il urasc pe omul acesta.Nu-l pot suporta deloc.
Shy:Serios?Daca nu ma poti suporta atunci de ce de multe zile ai venit in camera mea cu un pretext sau altul?De ce ai vorbit cu mine in felul ala?De ce ai spus ca te simti singura?Uneori sub pretextul ca-mi aduci budinga iar uneori spuneai ca vrei sa-i ruinezi viata cumnatului.
NK:Khushiji, te-a mintit.Da, cumnate.Ea te-a mintit.Asa ca sa te poata pacali.Ca sa poata obtine increderea ta sa-l poata salva pe Nanav.
Shy:Frate NK, tu inca nu intelegi?Cand eu n-am putut sa ma salvez pe mine de la ea, ce este atat special la tine?Ea vrea sa te faca pe tine, pe mine, cumnatul pe toata lumea sa dansam dupa cum canta ea.Tu il vei ruina pe cumnat.Nu spuneai tu asta?Spune.Ai spus asta sau nu?
Khu:Da am spus asta.Sa-ti castig increderea.Cumnata cand am aflat ca el la rapit pe Arnavji sa-l salvez pe Arnavji am incercat sa-i castig increderea.Am facut toate astea sa strang probe impotriva lui.Am facut toate astea sa-l salvez pe Arnavji.
Shy:Este destul, Khushiji.Tu te salvai doar pe tine.Tu salvai intentiile inimii tale pe care le-as fi distrus curand.Pentru ca Khushiji, acolo nu este loc in inima mea pentru tine.
Khus:Arnavji, crede-ma.Eu spun adevarul.Eu m-am gandit numai la binele acestei familii si la binele tau.Asta a fost singurul motiv care am stat tacuta.Asta a fost singurul motiv pentru care i-am spus toate astea.
Shy:Cum te va crede el pe tine?Rani Sahiba, tu stii cat de mult te iubesc, sunt foarte fericit cu tine.Astept cu narabdare fetita mea.Iar aceasta fata..Aceasta fata..Khushiji, tu nu esti decat o oportunista de doi bani care poate face orice pentru propriile interese.
Khu:Arnavji, tu trebuie sa ma crezi.Tu ma stii.Tu stii ca eu n-as putea niciodata sa fac toate astea.
Shy:Nu, nu, Khushiji.Poti face mult mai mult.Tu esti o fata indecenta si de doi bani.Tu vrei sa spargi aceasta familie?Tu vrei s-o distrugi?Tu poti face orice pentru asta, te poti scufunda cat mai adanc posibil.Tu poti filtra chiar si cu, cumnatul tau, Khushiji.
Khu:Stiu ca nu am dovezi impotriva lui.Nu sunt probe care sa pot dovedi ce este adevarat si ce nu.Dar eu stiu ca spun adevarul.Iar daca tu te uiti in ochii mei vei vedea singur adevarul.Arnavji, uita-te atent in ochii mei doar o singura data.Iar apoi decide-te ce este adevarat si ce nu este.

Arnav:Asta este pentru ca ai inselat-o pe sora mea.Iar asta este pentru ca te-ai purtat urat cu sotia mea.Amandoua sunt cele mai importante persoane din viata mea.Iar tu ai facut greseala sa le ranesti pe amandoua.
Shy:Rani Sahiba..
Arn:Nu.De data asta nu.Uita de a mai vorbi cu sora mea.Nu te voi mai lasa sa te apropii de ea.Iesi afara din aceasta casa.Am spus iesi afara.Destul, Shyam Manohar Jha.Nu te voi mai lasa sa aduci durere in aceasta casa.Ai inteles?Akash, suna paza, acum.
Aka:Frate, te rog.
Arn:Akash, ti-am spus, suna la naiba, paza cum.Vreau acest om afara din casa asta.Imediat.
Shy:Destul.Arnav Singh Raizada, cum indraznesti sa ma apuci de guler?Gulerul meu?
Arn:Inca n-am facut nimic.Daca ajung sa fac ceva tu va trebui sa-ti petreci restul zilelor tale dezgustatoare in puscarie.Sa multumesti la rugaciunile sorei ca te las sa scapi asa usor.
Shy:Da-mi drumu.Am spus, da-mi drumul!Da-mi drumul.

Arn:Sora!Sora!Sora!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 09 Iul 2012, 10:08 pm


*9th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shy:Da-mi drumul.Am spus sa-mi dai drumul.Lasa-ma.
Arnav:Sora, imi pare rau.Stiu ca esti cu adevarat suparata dar o cred pe Khushi.Cred ca orice a spus este adevarat.Sora!Sora!Sora!
mami:Anjali!
Arna:Sora!
mami:Anjali!
Khus:Cumnata!
nani:Anjali, draga mea!
Arn:Sora!
Mami:Lasa-te pe spate si stai.Esti bine, Anjali?Medicul a spus ca ar trebui sa te odihnesti.
Arnav:Sora, trebuie sa vorbesc cu tine intre patru ochi.
Nani:Inainte de asta trebuie sa te intreb ceva.Dupa tot ce s-a intamplat noi toti avem intrebari in mintea noastra iar tu trebuie sa raspunzi la ele.
Arn:Da, bunica.Voi raspunede la orice intrebare.Dar trebuie sa vorbesc cu sora.Va rog.
Akas:Bunica!Sa mergem.
Arn:Crede in ce spun.Nu vreau ca tu sa fii trista.Trebuia sa ma gandesc la tine.Si a trebuit sa ma gandesc si la copilul tau.La fiecare "Raksha Bandhan", eu am promis sa te protejez iar astazi a venit timpul sa indeplinesc asta.De aceea n-am avut alta cale decat sa-l dau afara din aceasta casa pe Shyam.Imi pare rau, sora.
"Shy:Ce faci, Rani Sahiba?Locul tau nu este la picioarele mele.Este aici.Cinsteste florile, Rani Sahiba.Asta este pentru micuta dragalasa noastra fata care va veni.
Shy:Bunica!
Nani:Da.
Shy:Am primit binecuvantarea ta, dar astazi n-ar trebui sa primesc si altceva.Ai uitat?
Nani:Badham Kheer?
Shy:Asta este pentru tine.
Mami:Este minunata.
Shy:Mamiji, stai aici si relaxeaza-te.O voi fece eu."

Pay:Akash!
"Nani:Ginerele, niciodata n-ar fi putu face asta.
Khushi:Naniji, crede-ma, el este cel care la rapit pe Arnavji.
Payal:Sun-o pe Buaji si intreaba-l, daca a mintit ca era necasatorit iar apoi s-a logodit cu Khushi."

Anj:Vreau sa fiu singura.Lasa-ma singura.
Arnav:Sora..
Anj:Arnav eu..Lasa-ma sa fiu singura.Te rog.
Arnav:Sora!Sora!Sora, asculta-ma.Te rog, asculta-ma.Sora, tu nu te poti separa singura de mine.Sora, indiferent de ce am facut a fost pentru tine.Tu nu poti face asta si sora..te rog nu face asta.
Anj:Lasa-ma singura.
Arnav:Sora.
Mami:Anjali..Deschide usa, Anjali.
Anj:Lasati-ma singura.
Mami:Anjali.
Anj:Am spus ca nu vreau pe nimeni!Lasati-ma singura.
Mami:Sa mergem, mama soacra.
Pay:Akash!Tu trebuie sa ma crezi pe mine si pe Khushi.Noi spunem adevarul.
Akas:De ce nu mi-ai spus asta inainte, Payal?
Pay:Nu ti-am spus pentru ca n-am vrut..
Akas:Nu vreau sa aud.Este un lucru atat de mare iar tu nu mi-ai spus despre asta?
Pay:Akash..Khushi!
Anj:Nu pot fi fara tine.Nu pot!
Khu:Sora.Nu pot sa-i vad pe Arnavji si cumnata in felul asta.Nu pot sa-i vad in starea asta.
Arnav:"Am facut-o pe sora mea foarte trista.Niciodata n-am vrut ca ea sa sufere.Dar a fost important ca toata lumea sa stie adevarul.Nu-mi pot vedea sora in starea asta."
"Arnav:Asta este pentru ca te-ai purtat urat cu sotia mea.Aceste doua persoane sunt cele mai importante in viata mea iar tu ai facut greseala sa le ranesti pe amandoua.Cred ca orice a spus Khushi este adevarat.

Arnav:Dar nu ma indoiesc deloc, Nani.Am stiut multe despre Shyam cu mult timp in urma.
Nani:Ce spui?
Arnav:De cand s-a casatorit Akash.De cand eu si Khushi ne-am casatorit.Am aflat ce gunoi este.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 10 Iul 2012, 11:01 pm


*10th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

"Anj:Vreau sa fiu singura.Te rog, lasa-ma singura.
Arn:Sora.
Anj:Arnav, am spus sa ma lasi singura.
Arn:Sora, te rog asculta-ma..Tu nu poti sa te indepartezi singura de mine, sora.Sora, te rog nu face asta.Sora.."
Arnav:Sora.Sora.Sora.
Nani:Anjali, a adormit chiar acum.I-am dat medicamente de aceea a adormit.Dar Chote, indiferent de ce s-a intamplat astazi a socat-o foarte rau pe Anjali.Totul va fi in regula.Si tu mergi la culcare, acum.

Pay:Akash.Unde ai fost?Am incercat sa te sun pe telefon de mult timp.De ce nu spui ceva?Stii cat de mult m-am ingrijorat pentru tine?
Akas:Am fost afara, am vrut sa fiu singur pentru ceva vreme.
Pay:Inteleg, Akash, ca asta este o faza rea.Aceasta faza va trece curand si totul va fi in regula.Sunt sigura de asta.
Akas:Stiu.
Pay:De ce vorbesti cu mine in maniera asta, Akash?
Akas:Payal, iti aduci aminte promisiunea pe care ai facut-o cu o zi inainte de nunta noastra?Ca noi niciodata n-o sa ne ascundem nimic unul de altul.Iar eu am avut incredre in tine, Payal, ca tu vei indeplini prmisiunea in modul pe care si eu l-am facut.Dar astazi tu mi-ai frant incerderea si promisiunea ta, Payal.
Pay:Dar Akash, circumstantele erau de felul..Eu spun adevarul, te rog crede-ma.
Ak:Cum sa te cred, Payal?De ce ar trebui sa te cred?Mereu voi avea senzatia ca tu vei ascunde si alte fapte.Payal, indiferent de ce s-a intamplat astazi tu esti responsabila pentru unele masuri.Mi-ai spus despre asta, poate situatia ar fi fost de alta natura.

"Anj:De ce te holbezi la mine?Nu sunt angajata ta, sa-mi fie frica de supararea ta falsa.Haide, ia loc si mananca-ti micul dejun.
Arn:Te rog nu ma mai inecaji atat de mult incat sa sfarsesc prin ati spune ceva.
Anj:Chote, cand ai vorbit pentru prima data, eu am fost singura prezenta in acea camera.Asa ca poti sa-mi spui orice.De obicei sunt certuri intre frate si sora, dar te rog sa nu mai gandesti in felul asta niciodata.Tu ar trebui sa traiesti orice moment la maxim, Chote.Pentru ca niciodata nu stii care poate fi ultimul tau moment.Iar pe cei care-i iubim cel mai mult, noi n-ar trebui sa-i lasam sa plece niciodata."
Khushi:Cumnata.Este bine ca a adormit.Trebuie sa se odihneasca pentru ca ea nu se simte bine.
Nani:Chote!Trebuie sa vorbesc cu amandoi.Nu inteleg un lucru ce s-a intamplat astazi.Nu doar eu, nimeni n-a putut.Toat astea s-au intamplat.Si nimeni n-a stiut despre asta?Da. De un singur lucru imi amintesc cand ma gandesc la ginere este ca pana astazi tot ce a facut pentru familie..A avut grija de binele tuturor.A avut grija de Anjali..Si totusi ne-a inselat.Eu nu cred asta.Nu cred asta.Acum noi toti suntem derutati.Am auzit atat de multe astazi, prea multe afirmatii.Ce pot face din ele?Nu mai inteleg nimic.
Arnav:Dar eu n-am nicio indoiala, Nani!Am stiut foarte multe despre Shyam.
Nani:Ce spui?
Arn:De la casatoria lui Akash.De cand eu m-am casatorit cu Khushi.Am stiut de atunci ca a fost un om murdar.
"Shy:Eu te iubesc numai pe tine Khushiji.Nu o consider pe Anjali sotia mea.Iar aceasta casatorie nu inseamna nimic pentru mine."
Arn:Da, Nani.In acea noapte am interpretat gresit pe cineva.Poate, cea mai mare greseala a vietii mele, sa nu o cred pe Khushi.L-am intrebat eu insumi.
"Shy:Khushiji este viata mea, sunt inebunit dupa ea.Ea inseamna lumea pentru mine.Doar un singur om este in calea mea, Rani Sahiba."
Nani:Cum de s-au intamplat toate astea?
Arn:Da, Nani.Asta este fata adevarata a acelui gunoi.El a inselat pe toata lumea.Am facut o greseala gandind ca Khushi este cu el.Dar asta a fost doar o neintelegere.Shyam a fost cel care a facut toate astea.Si..Nu numai acum, intentiile lui mereu au fost gresite.Iar el a facut toate astea doar ca sa ne castige inimile.Ca sa ne insele.
Nani:Anjali deja a trecut prin multe.Iar acum toate astea..Ia frant inima.Fizic ea este aici.Dar mintea ei este in alta parte.Trebuie sa fie foarte ranita.Daca..Toate astea, afecteaza copilul.Atunci, nu voi fi capabila sa suport.Nu voi fi capabila.Stiu..Ca noi trecem printr-un moment greu.Asa ca trebuie sa avem grija de Anjali.Si noi ar trebui sa-i dam ceva timp sa se refaca din aceasta trauma.Nu conteaza cat de mult timp ia.Khushi draga mea, cu cat Anjali te vede mai mult cu atat isi aduce aminte prin ce a trecut.De aceea eu..vreau ca tu sa stai departe de ea, asa ca..
Khushi:Inteleg ce vrei sa spui, Naniji.In regula.Pentru ceva timp voi sta departe de cumnata.
Arnav:Mai dulce decat o caramela,
Mai acra decat o tamarinda
Draga mea sora este
Un pic dulce un pic acra
Arnav:Sora este randul tau acum.
Fratele meu este..
"Anj:Fratele meu este foarte grosolan
El si-a ranit sora
El este fratele meu cel iute la manie, dar inca dragut."
Arnav:Sora, te rog mananca putin pentru mine.Te rog.Da, dle Roy.
Arnav:Nu, dle Roy.Nu pot veni astazi.Dar indiferent de ce este trebuie sa astepte.Nu, nu asta este in regula.Voi aranja documentele.Va trebui sa merg la birou pentru ceva timp.Nu vreau asta dar..Este o astfel de situaţie nesănătoasă acasa..Trebuie sa fac niste clarificari.Ma voi intoarce in jumatate de ora.Tu esti in regula?
Khu:Eu sunt bine dar tu?Cum se face, daca tu nu ai grija de tine?Tu nici macar nu ti-ai luat medicamentele?
Arn:Dar Khushi, sora inca n-a mancat nimic.
Khus:Stiu, Arnavji.Dar tu trebuie sa fii intr-o conditie perfecta sa ai grija de ea.Hariprakash, mi-a spus ca tu n-ai mancat nimic.Nu-ti voi permite sa pleci pana cand tu nu-ti iei medicamentele.
Arnav:Imi pare rau.

**
Arnav:Khushi este timpul ca eu sa vin la tine, asa ca numai fugi.De fapt, tu ar trebui sa inveti sa mergi mai departe cu mine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 11 Iul 2012, 11:09 pm


*11th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Arnav:Wow!Khushi Kumari Gupta Singh Raizada, chiar stie sa roseasca.Khushi este timpul pentru mine sa vin aproape de tine.Asa ca, ar fi mai bine pentru tine sa nu mai pasesti inapoi.De fapt, tu va trebui sa inveti sa mergi mai departe cu mine.Bine, acum."Asta este ceea ce vreau, un zambet pe chipul tau."
Khushi:Hariprakashji, cumnata inca n-a mancat?
HP:Dna Khushi, i-am dus mancare de doua ori.Dar ea a refuzat total, mancarea.
Khu:Dar Naniji?
HP:Naniji, chair acum a plecat la templu.De dimineata ea a incercat de multe ori sa o faca sa manance, dar nu a vrut.
Khu:Ai grija de mancarea de pe aragaz.
Anj:N-am spus, ca nu vreau sa intalnesc pe nimeni?
Khu:Cumnata, stiu ca esti foarte ranita.Este normal.Dar ce s-a intamplat s-a intamplat din cauza mea.Cumnata, cearta-ma cat de mult vrei.Dar nu refuza sa mananci pentru ca esti suparata.Cumnata, Arnavji este foarte trist vazandu-te in conditia asta.Tu stii cat de mult te iubeste el pe tine, nu-i asa?Cumnata, tu nu te poti pedepsi in halul asta.Tu ai un mic copil care se dezvolta in pantecele tau.Cel putin gandeste-te la asta.Este vina lui?De ce este pedepsit?Cumnata, macar pentru copilul tau, te rog mananca ceva.La urma urmelor daca asta vrei.Sa ai o fetita minunata care-ti va face viata plina de fericire cu minunatul ei zambet.Indiferent de ce i s-a intamplat lui Shyamji incearca sa uiti, cumnata.Este trecutul tau.Dar acest copilas este viitorul tau, cumnata.Care mereu va fi cu tine.Asta este singura raza de speranta pentru o viata fericita pe viitor.O noua viata te asteapta, cumnata.Gandeste-te doar la copilasul tau, cumnata.Si ai grija de tine.
Arnav:Am facut programare la doctor pentru maine dimineata.
Akas:Bine.Ne vedem mai tarziu.
Arnav:Akash..Nu cred ca sora va vrea sa vina cu mine.
Akas:Frate, este in regula, inteleg.Ma voi duce eu cu ea, acolo.Sora!Sora!Sora!Unde a plecat, sora?
Arn:Hariprakash, adu-mi o cafea neagra, te rog.
HP:Desigur, dle o aduc imediat.
Arn:Ce s-a intamplat?Este totul in regula?
Khu:Da, de fapt..
Akas:Sora!Sora!
Arn:Ce s-a intamplat, Akash?
Akas:Sora, nu este in camera ei.
Arn:Poate este pe undeva prin prejur.Tu fa asta, mergi si caut-o pe sus si lasa-ma pe mine s-o caut aici.
Akas:Da.Sora, nu este nici aici.Unde ar fi putut sa plece?
Arn:Sora!
Khus:Nu este nicaieri pe aici.Ma duc sa verific in camera sorei.
Akash:Mama, Dadi.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Ce s-a intamplat, Akash?
Khus:Sora, ai vazut-o pe cumnata pe undeva?
Nani:N-am vazut-o pe Anjali, nicaieri.
Mami:Si am crezut ca e in camera ei.
Arn:Sora!Sora!Sora!
Nani:Aksh, dragule, mai sun-o odata.Poate raspunde.
Akas:Da, Dadi.
Mami:Calmeaza-te , mama soacra.
Nani:Ce se intampla cu aceasta casa?Cine ar fi putut pune deochiul pe casa noastra?Nu mai inteleg nimic.
Arn:Telefonul sorei nu este accesibil.
"Anj:Vreau sa stau singura.Lasa-ma singura.
Arn:Sora!
Anj:Arnav, am spus lasa-ma singura.
Arn:Sora, te rog asculta-ma!Tu nu ma poti detasa de tine insuti.Sora, te rog.Te rog, nu face asta, sora.Sora!Mananca asta de dragul meu.Te rog."Sora, unde esti?
Mami:Unde ar fi putut merge Anjali?Unde s-a dus?
HP:Mamiji, am vazut-o plecand de acasa acum o ora in urma.
Khu:Unde?
Hp:Nu stiu asta.Ea nu a luat nici masina.Cand m-am intors de la piata am vazut-o plecand cu un auto.
Arn:Tu ai inebunit?Cum de ai lasat-o sa plece?De ce n-ai oprit-o?
Akas:Frate, te rog.Hp, ai auzit in ce loc ia spus soferului sa o duca?
Hp:Nu, dle, eram la distanta asa ca n-am putut sa o aud.
Arn:La naiba.Telefonul sorei nu este accesibil.Ma duc sa o caut.
Akas:Frate, merg si eu cu tine.
Arn:Nu Akash, stai aici.Unul dintre noi trebuie sa stea acasa.
Nani:Chote, unde o vei cauta in orasul asta mare?
Arn:O voi cauta pretutindeni si o voi aduce acasa in siguranta.Promit, bine?Sa ai grija de toata lumea.
Khushi:Voi merge si eu cu tine.
Nani:Nu, Khushi.Ramai chiar aici.
Khus:Arnavji!Anunta-ne si pe noi daca afli ceva despre cumnata.
Arn:Paza!
Paz:Buna ziua, dle.
Arn:Ai vazut unde a plecat sora?
Paz:Nu stiu asta.I-am spus sa ia masina dar a refuzat.
Arn:La naiba.Cand a plecat de aici?
Paz:Este aproape o ora, dle.
Arn:Deschide portile.Da-te la o parte.Paza! Misca-l de acolo.
Sof:Cheama mai tarziu, paza.Mai intai plateste-mi tariful.
Arn:Ce prostii vorbesti?Despre ce tarif vorbesti?
"HP:Ea nu a luat masina.Cand m-am intors de la piata am vazut ca pleca cu un auto."
Arn:Cine a mers cu auto al tau?
Sof:O doamna cu ceva probleme la picior.
Arn:Unde ai dus-o?
Sof:Dar, nu-mi mai pune intrebari.Imi vei plati tariful meu?Cel putin, am dus-o acolo si am asteptat pentru ea mult timp dar nu s-a mai intors.Tariful total este de 100 Rs.
Arn:Poftim.Unde ai lasat-o?
Sof:In afara maternitatii.Maternitatea D N.
Arn:Rahat!
"Arn:Sora, tu trebuie sa ai incredere in cuvintele mele.A trebuit sa ma gandesc la tine.A trebuit sa ma gandesc la tine si la copilul tau nenascut."
As:Anjali Jha!Anjali Jha!
Anj:Da, eu sunt.
As:Medicul te cheama inauntru.
Dr:Dar Anjali, ce mai faci?Ai venit singura astazi?Si cum este bebelusul tau?
Anj:Doctore, eu..Nu vreau acest copil.
Arn:Raspunde naibii la telefon, doctore.
Dr:Ce?Ce vrei sa spui, Anjali?Ce vrei sa spui cu asta?
Anj:Am spus, ca nu vreau acest copil.Eu..Eu nu-l vreau.Doar spune-mi, ce trebuie sa fac?Nu vreau acest copil.
Dr:Te rog, Anjali.Uite, nu este asa de usor.Uita-te la conditia ta.Anjali, macar spune-mi.Ce s-a intamplat cu tine?Tu ai venit aici in halul asta.Unde este sotul tau?
Anj:Sunt bine.Doar da-mi voie sa stiu..
Dr:Nu, Anjali.Tu nu esti bine deloc.Tu n-ar trebui sa iei o asemenea decizie in graba.Uite, eu te cunosc foarte bine.Tu ai vrut cu disperare acest copil.Iar acum..
Anj:Am finalizat aceasta decizie.

Mami:Unde s-a dus intr-o asemenea conditie?Ma intreb, cum este Anjali?
Akas:Alo!Buna!Dna Kashyap.A venit sora la tine?Oh!De fapt, nu pot sa o contactez.In regula.Multumesc!
Pay:Te rog, incearca numaru asta.
Nani:M-am dus in camera lui Anjali. Dar dupa asta, nimeni nu s-a mai dus.Manorama, ai mers acolo?
Mami:Nu, mama soacra.Nu m-am dus.
Nani:Payal draga mea, ai fost tu?
Pay:Nu, Dadi, n-am fost.
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Payal, te rog nu minti.
Pay:Nu, chiar nu m-am dus.
mami:Iar tu Phatti Sari?
Nani:Nu, Manorama.I-am spus lui Khushi sa nu se duca.Ea nu s-ar fi dus.
Khu:Naniji, de fapt, am mers in camera cumnatei, doar sa vorbesc cu ea.
Akas:Da, frate.Ce, la maternitate?
Nani:Maternitate?Dar de ce s-a dus ea la maternitate?Spune-mi.Ce s-a intamplat?A fost..Copilul..Daca s-a intamplat ceva cu, copilul?Akash, spune-mi.
Akas:Dad..Da frate.Da.Sa ai grija.Dadi, nu-ti face griji.Sora este absolut bine.Ea a luat un auto si s-a dus la maternitate.Fratele este cu ea.Fratele o aduce acasa.Dar ma intreb ce s-a intamplat de s-a dus la maternitate?

Dr:Nu, Anjali.Nu am sa sprijin decizia ta.Nu doar potrivit mie ci potrivit legii, este gresit.
Anj:Asta este decizia mea.Si deja eu am luat decizia asta.
Dr:Stiu, Anjali, ca asta este decizia ta.Dar tu esti o femeie casatorita.Nicio femeie casatorita nu ia aceasta decizie de una singura.Acordul sotului tau este esential.Inainte de orice actiune, Anjali, vreau sa vorbesc cu sotul tau si chiar si cu membrii familiei lui.
Anj:Nu!Nu!Daca tu nu ma ajuti.Voi cere ajutorul altui medic.
Dr:Anjali, asteapta o clipa.In aceasta conditie delicata, tu..
Anj:Nu!Nu mai am nevoie de ajutorul tau, deloc.
Dr:Anjali!Anjali, asteapta.

Nani:Khushi draga mea, oadata ce ti-am spus sa nu mergi in camera lui Anjali, de ce te-ai dus?
Khu:Naniji, Haariprakashji mi-a spus ca, cumnata n-a mancat nimic.Iar tu nu erai acasa.Asa ca , m-am gandit ca cineva ar trebui sa fie cu ea.Vino..
Mami:Las-o asa.Phatti Sari, ce daca mama soacra nu era aici?Eu eram prezenta aici, nu-i asa?Tu puteai sa-i spui lui Payal.De ce era nevoie ca tu sa-i servesti mancarea?Hello.Hi.Bye bye!Mama soacra te-am avertizat inainte ca aceste doua surori Gupta nu pot face nimic decat sa ruineze pacea si armonia casei noastre.
Dr:Anjali.Anjali.Anjali.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 12 Iul 2012, 9:08 pm


*12th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Dr:Anjali.Anjali.Anjali.Anjali.Anjali.Anjali.
Arna:Doctore, ai vazut-o pe sora mea?
Dr:Cred ca am vazut-o chiar acum iesind afara.Asculta.
"Arnav:Shyam Jha, nu-ti voi permite sa pricinui si mai multa agonie pentru aceasta familie.Iesi afara!
Anj:Tu esti pe cale de a deveni tata."
Dr:Asculta, ai vazut-o cumva pe Anjali Jha iesind afara?
As:Nu.
Dr:Nimeni n-a vazut-o?
"Khushi:Viata unui copilas se dezvolta odata cu tine.Cumnata, gandeste-te doar la copilasul tau."

**
Mami:Mama soacra deja te-am avertizat de aceste doua surori Gupta ca nu pot face nimic in afara de a deranja linistea si fericirea acestei case.Au facut bucatele din linistea casei noastre.
Khu:Mamaiji, n-am avut aceasta intentie.
Mami:Tu poti doar sa argumentezi, Phatti Sari.
Nani:Opreste-te Manorama. Chiar acum nu-mi pasa de nimic decat de Anjali.
Mami:Din cauza ei.Mi-e teama ca Anjali sa nu ia niste masuri drastice.Oh Doamne, protejeaza-mi copilul.
Nani:Manorama, Chote s-a dus sa o aduca inapoi pe Anjali.Oh Zeita!Amandoi copii ai mei sa se intoarca acasa in siguranta.

**
Arn:Sora!
Anj:Unde..
Arn:Sora!
Anj:Unde este?
Arn:Sora, ce ai de gand sa faci?
Anj:Lasa-ma.Nu vreau.
Arn:Ce?
Anj:Nu vreau!
Arn:Dar ce?
Anj:Nu vreau acest copil.Lasa-ma!
Dr:Anjali!
Anj:Lasa-ma.
Arn:Sora!
Anj:Lasa-ma.
Dr:Cineva sa o tina.
Anj:Lasa-ma.
Arn:Sora!
Anj:Te rog, lasa-ma.
Dr:Calmeaza-te Anjali.Cineva sa o tina.
Anj:Plecati de aici, toti.
Dr:Tine-o!
Anj:Va rog, lasati-ma.
Arn:Nimeni n-o sa te tina, sora!Dati-va la o parte.Am spus sa plecati.
Dr:Dle Raizada.Anjali nu este in apele ei, de ce nu vrei sa intelegi.
Arn:Relaxeaza-te, doctore.Voi avea eu grija de ea.Voi, va rog, plecati.
Dr:Bine, haide-ti.

Arn:Sora!Sora..
Anj:N-am nicio alta optiune decat asta.Nu vreau acest copil.Nu-l vreau.Chipul acestui copil imi va aminti fiecare clipa petrecuta cu tatal lui, daca dau nastere acestui copil.Chipul lui va continua sa-mi aminteasca de tatal lui, pe care toti il urasc.
Arn:Sora..
Anj:El n-are respect in acea familie!Nimeni nu-l va accepta..
Arn:Sora, eu..
Anj:Si sa iubeasca un asemenea copil?El se va simti singur!
Arn:Sora, eu..
Anj:Si eu ce ii voi spune daca ma intreaba de tatal lui?Nu voi avea nici un raspuns.
Arn:Sora, eu..
Anj:Nu vreau acest copil.
Arn:Sora, eu sunt alaturi de tine.
Anj:Nimeni nu este alaturi de mine.Deci ce o sa se intample cu al meu copil?
Arn:Sora, controleaza-te.
Anj:Va trebui sa fac asta.Lasa-ma.
Arn:Te rog, sora, asculta-ma.
Anj:Lasa-ma.
Arn:Sora..
Anj:Lasa-ma.
Arn:Sora..Sora..
Anj:Lasa-ma.
Arn:Sora.Sora. Sora.Doctore!Sora!Sora!
Nani:Anjali!Anjali.
Arn:Sora!
Nani:Anjali.
Mami:Anjali.
Akash:Usor.
Nani:Draga mea cum te-ai putut gandi la asta?Cum ai putut sa te gandesti la asa ceva?Vino, ajut-o sa stea jos.Ia loc.
Khuhsi:"Multumesc foarte mult Zeita, ca ea este absolut bine."
Nani:Anjali, tu..
Arn:Nani, are nevoie de odihna.Lasa-ma sa o duc in camera ei.Akash!
Akas:Da frate.Dadi, sa mergem.
Nani:Nu, nu o pot lasa pe Anjali singura, intr-o asemenea conditie.Nu voi pleca.
Arn:Sora.
Tot:Anjali!
Akash:Dadi, te rog, vino.
arn:Tu odihneste-te, sora.
Anj:De ce s-au intamplat toate astea, Chote?Totul a fost bine, atunci de ce..Toate asa dintr-o data..De ce mi s-a intamplat mie?De fapt, de ce ni s-a intamplat la amandoi?Chote, imi vei face o favoare?Fa totul normal ca inainte.Tu esti atat de bun la asta, nu-i asa?Te rog , fa-o si de data asta.Totul ca inainte.Cand sotul meu obisnuia sa fie cu mine.Chote, te rog adu-l pe Shyam al meu, la mine.Te rog, adu-l inapoi.
Arn:Sora, calmeaza-te.Mai intai, calmeaza-te, te rog.
Anj:Chote, totul va fi bine daca vrei.Toti erau atat de fericiti, mai devreme, ce s-a schimbat acum?De ce toti au devenit atat de tristi?Unde este acel sunet de ras?Chote, nu stiu cine este responsabil de toate astea.Nu stiu cine a aruncat deochiul pe familia noastra.Chote, tu imi vei aduce fericirea inapoi, nu-i asa?Tu vei face totul cum a fost, nu-i asa?
Arn:Imi pare rau, sora.Chiar imi pare rau.

Mami:Arnav, dragule.
Arn:Mami, sora..
Mami:Nu-ti face griji, ea doarme.
Arn:Mamiji, nu erati acasa cand sora..Adica Akash si eu nu eram aici dar voi toate erati aici.
Mami:Dragule, noi eram acasa.Mama soacra a mers la templu iar eu o cautam pe Laxmi.I-am intezis lui Phatti Sari sa intre in camera lui Anjali.Dar Phatti Sari..
Arn:Ce?
Mami:Da, dragule.Toate astea s-au intamplat din cauza lui Khushi.Din cauza ei, Anjali a plecat de acasa singura si a luat un asemenea mare pas.Mama soacra ia spus sa nu intre in camera lui Anjali, dar ea a facut-o.De ce a fost nevoie ca ea sa faca asta?Dumnezeu stie ce ia spus lui Anjali de a plecat de acasa.Si asta intr-o asemenea conditie.
"Anj:Nu vreau.
Arn:Nu vrei ce?
Anj:Nu vreau acest copil.
Anj:Nu pot sa fac asta.
Arn:Dar sunt cu tine sora.
Anj:Nu am pe nimeni.Sunt absolut singura iar copilul meu va fi de asemeni singur pe lumea asta."
Khu:Arnavji.Arnavji..Arnavji.Ce s-a intamplat?Ce este?Arnavji..
Arn:Tu imi vei spune ce s-a intamplat?De ce te-ai dus in camera sorei cand toti ti-au interzis asta?Ce ai vorbit cu ea?De ce, Khushi?
Khus:Eu doa..
Arn:La naiba cu eu doar.Tu nu stii conditia sorei?Prin ce trece?Ea crede ca toate astea s-au intamplat din cauza ta.Iar tu inca te-ai dus la ea.La naiba, de ce?
Khu:Te rog, iarta-ma, Arnavji.
Arn:Scuzele tale nu vor schimba nimic, Khushi.Tu nici nu-ti poti imagina in ce conditie am vazut-o pe sora.Numai eu stiu ce a trebuit sa fac sa o opresc.Ca sa nu-si faca rau singura.Daca ajungeam acolo un minut mai tarziu atunci..Ce i-ai spus de a fost obligata sa faca asta?
Khus:Nu, eu doar i-am spus..
Arn:De ce te-ai dus la ea?
khu:Pentru ca-mi pasa de ea la fel ca si tine.O iubesc la fel de mult ca si tine.M-am dus acolo pentru ca intr-o oarecare masura ma simt si eu rau ..ca toate astea s-au intamplat din cauza mea.
Arnav:Da.Intr-adevar.Toate astea s-au intamplat din cauza ta!Din moment ce tu ai venit in aceasta casa.De ce esti o parte din viata mea?De ce te-am intalnit?Totul a fost atat de bine.Si cel mai important lucru, ca sora era fericita.Este numai vina ta, Khushi.Shyam nu se purta in felul asta daca nu erai tu.Iar sora ar fi fost fericita ca inainte.Tu esti cea mai mare greseala a vietii mele, Khushi Kumari Gupta.Mi-as fi dorit sa nu te intalnesc niciodata.
"Arn:De ce esti o parte din viata mea?De ce te-am intalnit?Este numai vina ta, Khushi.Shyam nu s-ar fi purtata asa daca nu erai tu.Iar sora ar fi fost fericita ca inainte.Tu esti cea mai mare greseala a vietii mele, Khushi Kumari Gupta.Mi-as fi dorit sa nu te fi intalnit niciodata."
"Anj:Nu vreau.
Arn:Ce?
Anj:Copilu.Daca acest copil se va naste imi va aminti mereu de tatal lui.Acela pe care toata lumea il uraste.
Arn:Sora.
Anj:Acel care n-are respect in familie.Si cine va accepta un copil asa?Nu pot s-o fac.
Arn:Eu sunt cu tine sora.
Anj:Nu, nu este nimeni.Eu sunt absolut singura, asa si copilul meu va fi.
Arn:Mama."
Arn:Sora.
"Nani:Khushi draga mea, atat de mult cat vei sta in fata lui Anjali, ea isi va aminti de toate astea.Mi-as dori ca tu sa stai departe de ea asa ca ea..
Mami:Toate sunt din cauza lui Khushi.Mama soacra ia cerut sa nu faca asta.Dar totusi ea s-a dus.De ce a fost nevoie sa se duca?
Arn:Khushi, nu mai plange.Khushi, te iubesc!De ce esti o parte din viata mea?Este doar vina ta, Khushi."
Arn:La naiba!"Ce am facut?Trebuie sa ma intorc acasa."


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:17 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 13 Iul 2012, 10:04 pm


*13th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

"Arnav:De ce ai venit in viata mea?De ce te-am intalnit?Totul este din vina ta, Khushi.Greseala este a mea. Iarta-ma.
Anj:Lasa-ma singura.
Arn:Sora, tu nu ma poti separa de tine insuti, in felul asta.Sora, indiferent de ce am facut a fost pentru tine.Sora, te rog nu face asta.
Arn:Totul a fost asa de bine.Si cel mai important lucru.Sora, era fericita.Totul este din vina ta, Khushi.Pentru ca daca tu n-ai fi venit, Shyam nu ar fi facut una ca asta.

**
Akash:Ce s-a intamplat?
payal:De fapt, m-am gandit sa merg sa o verific pe Khushi, daca e bine.Indiferent ce s-a intamplat..
Akash:Payal, indiferent de ce s-a intamplat astazi, tu chiar stii, cui i s-a intamplat?Tu te duci sa verifici conditia lui Khushi.Tu ai idee in ce conditie este sora?
Pay:Akash, n-am vrut sa spun asta.Cumnata este deasemeni..
Akash:Payal!Tu nu esti numai sora lui Khushi.Tu deasemeni esti si nora acestei case.De aceea, unele responsabilitati sunt mai mult ca nora a acestei familii decat ca a unei sore.Si..Si nu este datoria ta sa te gandesti la sora.

**
Arnav:Khushi!Khushi, ce faci?
Khu:Tu ai avut dreptate.Totul este vina mea.
Arn:Khushi, eu..
Khush:Nu, Arnavji.Daca nu apaream in viata ta atunci toate astea niciodata nu s-ar fi intamplat.Daca nu te intalneam la Sheesh Mahal in acea noapte..
Arn:Khushi, opreste-te.
Khus:Nu, Arnavji.Spun adevarul.Pentru orice s-a intamplat sau orice a facut Shyam daca nu eram in poza atunci nimic de felul asta nu s-ar fi intamplat.Cumnata ar fi fost fericita cu, casnicia ei.Ar fi fost fericita cu noua ei familie.Si niciodata nu ar fi luat o asemenea masura.Totul este vina mea.
Arn:Khushi..
Khus:De aceea, eu plec.
Arn:Khushi, tu nu poti pleca asa.
Khus:Arnavji, poti considera ca noi nu ne-am intalnit niciodata.
Arn:Khushi, opreste-te!Asculta-ma.Nu am vrut tot ce am spus.La suparare am spus un pic prea mult.
Khus:Dar asta este adevarul.Sa nu crezi ca plec la manie.Eu doar nu pot sa mai fac pe cineva nefericit.In special pe tine.Si deloc pe cumnata.De aceea ma duc acasa la matusa.
Arnav:Khushi, eu nu te voi lasa sa pleci asa.
Khushi:Arnavji, eu nu pot mahni pe nimeni in felul asta.
Arn:Khushi, asculta-ma.Khushi, orice am spus, n-am vrut.Te rog, nu face asta acum.Fara tine..
Khush:Nici eu nu pot rezista, Arnavji, ca din cauza mea, ea este intr-o asemenea durere.
Arn:Iar eu?
Khu:Daca, cumnata este trista atunci cum poti tu fi fericit?Lasa-ma sa plec, Arnavji.Lasa-ma sa plec.
Arn:Tu nu poti pleca.Cum poti incalca contractul tau si sa pleci?Ce ti-am spus eu in noaptea casatoriei?Noi avem contract de casatorie.Iar contractul inca nu s-a terminat.Scoate-ti din inima aceste ganduri de plecare.Pentru ca simplu, tu nu poti.
Khu:Ce?In ciuda a tot ce s-a intamplat, orice este acolo si orice a fost acolo..Tu inca mai consideri asta un contract?
Arn:Nu-l consider.Eu spun ce exista.
Khu:Ce vei face?Ma vei preda politiei?Pentru ca n-am respectat contractul?
Arn:Voi face ce am promis ca fac.Il voi obliga pe Akash sa se desparta de Payal.Iar tu stii ca Akash intr-un fel nu-mi iese din cuvant.Khushi, de mult ce insisti a pleca, atat de mult voi insista sa te opresc sa faci asta.Pana acum, tu trebuia sa ma stii foarte bine.
Khus:Da, te stiu, ca vei ramane acelasi care ai fost.Un diavol caruia nu-i pasa de nimeni.Am crezut ca te-ai schimbat.Dar nu, eu stiu daca incep sa te uit tu ma vei deranja sa-mi aduci aminte, tu ma vei chinui, tu imi vei frange inima.
Arn:Khushi, eu doar..
Khus:Destul, Arnavji, este bine ca tu mi-ai amintit ca Arnav Singh Raizada, niciodata nu se poate schimba.Bine, atat timp cat acest contract nu se termina, nu voi pleca nicaieri din aceasta casa.
Arnav:"Imi pare rau Khushi ca a trebuit sa spun toate astea.Dar cum pot sa te las sa pleci?Iar acum, nu numai ca am sa te opresc sa pleci, dar am sa te castig inainte ca acest contract sa se termine.

**
Mami:Anjali, draga mea.Hello.Hi.Bye bye!Anjali draga mea, ce faci?Lasa!Lasa!De ce nu mai chemat?Stai aici, usor.Vino cu mine.Vino.Usurel.Usurel.

**
"Arnav:Noi avem un contract de casatorie.Iar contractul inca nu s-a terminat.Asa ca scoate-ti din inima gandul de a pleca.
Khu:Ce vei face?Ma vei preda la politie?Pentru ca nu am respectat contractul?
Arn:Voi face ce am promis ca fac.Il voi obliga pe Akash sa se desparta de Payal."
Arnav:"Imi pare rau, Khushi.Iarta-ma, te-am intristat atat de mult.Dar te voi castiga din nou.Sigur, te voi castiga din nou.Si te voi face o parte din viata mea pentru totdeauna."
Arn:La naiba!Sora, ai vazut-o pe Khushi pe undeva?Sora, ti-ai luat medicamentele de dimineata?Ce naiba am facut?Nu trebuia s-o intreb pe sora.
Nani:Chote!
Arn:Imi pare rau bunica ma gandeam in alta parte.Sora este bine?
Nani:Tu nu-ti face griji de Anjali.Am eu grija de ea.Chote, tu o cautai pe Khushi?
Arn:Da.
Nani:Nu-ti face griji.Ea a pleca de dimineata la Buaji acasa.

**
Bua:Haire Nandkishore!Ma gandeam sa te sun, dar tu ai aparut in fata mea inainte de a face asta.Totul este in regula, nu-i asa?
Khu:Da, Buaji.Totul este in regula.
Bua:Atunci de ce nu la-i luat si pe Arnav cu tine?
Khu:El, are ceva de facut.
Bua:Hei Sanka Devi, tu ai spus la cineva ca esti aici?Sau tu ai venit aici fara sa spui nimanui?Tu esti experta in a face toate astea?
Khu:Am venit aici fara sa spun nimanui, Buaji.Cum este posibil ca eu am vrut sa vin aici si el ar fi fost de acord?
Bua:Nebunatic-o!Asteapta!Sa-l chem pe Shashi.
Khu:Iarta-ma Zeita.Indiferent de ce s-a intamplat in Shantivani, eu am ascuns asta de parintii mei si matusa mea.Pentru ca nu am vrut ca si ei sa fie raniti.De aceea i-am spus sorei sa nu spuna nimic, nimanui.
Om:Ginere, ce mai faci?
Arn:Bine.
Arn:Cum ai indraznit, Khushi?N-am refuzat ca tu sa vii aici?Cum ai indraznit?Nu stii, ce pot face?Khushi, ti-am spus de atatea ori ca in timp ce vorbesc cu tine tu sa te uiti la mine.De ce ai venit aici fara sa-mi spui?Cum ai putut?Raspunde-mi?
Bua:Arnav?De ce o certi pe Sanka Devi?
Gar :Arnav fiule, cand ai venit?
Bua:Accept ca Sanka Devi n-a spus nimanui ca vine incoace.Dar ca in fiecare an, ea vine aici de ziua ei sa manance jalebi si rabdi pregatite de matusa ei.Fiule, cand te-am vazut ca ai venit am crezut ca..N-ai adus nici un cadou?
Gar:Este in regula, cumnata.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Dum 15 Iul 2012, 12:20 am


*14th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Bua:N-ai adus nici un cadou?
Gar:Este in regula, cumnata.
Arn:Khushi, astazi este ziua ta?
Bua:Haire Nandkeshore!Ai uitat ziua de nastere a lui Sanka Devi?
gar:Este in regula, cumnata, nu face nimic.
Bua:De ce este asa?Tu ai uitat ziua de nastere a sotiei tale si o mai si certi.Ce este asta?
Arna:Nu, Buaji.
Bua:Unchiul tau era la fel.Cine mai este asa?Sa uiti ziua de nastere a sotie tale si apoi s-o certi?
Arn:Nu Buaji, eu..Khushi, tu de ce nu mi-ai spus?
Bua:De ce sa-ti spuna?Tu ar fi trebuit sa stii asta.
Gar:Cumnata este in regula.Nu-i nicio problema.
Bua:De ce?Uita-te la nepoata mea.Ea s-a intristat foarte mult.
Gar:Cumnata.
Bua:Hai sa o lasam balta.Este o zi atat de buna.Este ziua de nastere a nepoatei mele.Hai sa facem venerarea.Haide Khushi!Dumnezeu sa va binecuvanteze.
Gar:Medicul a spus ca sanatatea lui se imbunatateste in mod constant.Fii binecuvantata.
Arnav:Khushi!N-am stiut ca astazi este ziua ta.Eu..
Bua:Noi pregatim mancarea, pana atunci Arnav decide ce vei face, sa-ti convingi sotia.
Arn:Nu, Buaji, nu pot..
Bua:Nu mananci?
Arn:Nu, nu.Voi manca.Eu..Happy..Happy..
Khu:Multumesc!
Arn:M-am intalnit afara cu Happy Singh.El intreba de tine.De fapt..Eu..
Khu:Buaji, te voi ajuta.
Arn:Arnav Singh Raizada.
Khu:Ohoo Buaji.Daca continu-i sa-ti rotesti mana asa atunci ma voi simti ametita si o sa cad.Nu stiu despre alt ceva dar sigur ma voi rani.
Bua:Stai dreapta.
Khu:Ai terminat?Buaji, de ce a fost nevoie sa pui o cutie asa de mare?Uite, geanta mea s-a rupt.
Bua:Haire Nandkeshore!Orice motiv este tu dai vina pe laduurile mele.Daca este asa, atunci de ce nu-ti cumperi o noua geanta.
Arn:Alo!Da, Arnav Singh Raizada, vorbeste.
Khu:Aceasta geanta este una minunata.Daca pui o cutie atat de mare..
Bua:Oreste-te in a mai mormai.Stai aici linistita.Lasa-ma sa prepar puri, noi toti sa mancam impreuna.Bine?Te-a felicitat de ziua ta?
Khu:Nu Buaji.Nu m-a felicitat.Dar Arnavji este in felul asta.Tu stii ceva?Lavanyaji mi-a spus ceva, ca Arnavji niciodata pana in ziua de azi n-a felicitat pe nimeni de ziua lor.El niciodata n-a felicitat pe nimeni de ziua lor.
Bua:Niciodata?Haire Nandkeshore!

**
Mami:Hello.Hi.Bye bye!De ce gatesti atat de multa mancare?Este nunta cuiva?
Pay:Nu, mama soacra.Eu doar eraam..
Mami:Ce poate face o persoana lenesa?Doar sa mute lucrurile de aici, acolo.De ce acest recipient cu sare este deschis?Toata sarea se va strica.Inchide-l.
Pay:Mama soacra, o voi face imediat.Poate Haripraksh l-a uitat.Jalebeli este gata si asa si siropul.Acum voi pregati repede rabdi pentru Khushi.
Mami:Dar cine a pus asa de sus recipientul cu gustarele?Mainile mele nu ajung pana acolo.
Pay:Mama soacra o sa ti-l dau eu.Oh Doamne!
Mami:Dar ce ai facut?S-a ars.Fata netrebnica.Buna de nimic.Acum nici nu-mi mai vine sa mananc aceste gustarele.Hello.Hi.Bye bye!

**
Arn:Buaji, uite..eu..Buaji uite..Ascult..Buaji asculta-ma.
Bua:Sanka Devi!I-ai dat medicamentele lui Shashi?
Khu:Da, Buaji.
Arn:Buaji, asculta-ma.Buaji, daca tu nu ma asculti atunci de unde sa stii tu ce vreau eu sa spun.Buaji, eu chiar n-am stiut.Khushi nu mi-a spus nimic.Ea nici macar nu mi-a spus ca vine aici.
Bua:Uite, Nandkeshore nu este nevoie sa-ti spui povestile in fata mea.Dar daca tu chiar vrei sa-i faci pe plac cuiva atunci mergi si fa-i pe plac sotiei tale.
Arn:Buaji, o sa-i fac pe plac lui Khushi dar tu de ce te porti asa?
Bua:Tu vrei sa-mi faci pe plac?
Arn:Desigur.
Bua:Bine.
Bua:Ce spui draga, tu ai vrut sa-mi faci pe plac.
Arnav:....
Bua:Mananca, mananca, sa nu-ti fie rusine.Uita-te la asta, este o halwa bogata.Mananca.
Arnav:Khushi, eu..Apa..
Bua:Ia mai mult puri, dragule.Mananca cum trebuie.
Arn:Khushi, Ha..
KHushi:Ha..Ce?Tu vrei o jumatate de puri?Buaji, nu-i mai da jumatate de puri, da-i un puri intreg.
Bua:Bine, stai asa.Ia mai mult puri.Ia, dragule.Esti rusinos.Te voi hrani eu.Stai asa.Poftim, dragule.Ia.
Arn:Khushi, haa..Happy..Happy Singh este la auto-service?
Gar:El este acolo, dragule.Ce s-a intamplat?S-a stricat masina?
Arn:Nu, Dima..Nu.
Bua:Farfuria lui este goala.Serveste, dragule.Vedeti, cu cata dragoste mananca?Sa-ti mai dau inca unul in plus, dragule?
Arn:Da.Nu, dragule.Deja te-am inecajit prea mult.Orice ti-am dat tu ai mancat tot.Nu ai spus nimic.Wow, dragule!Tu mi-ai castigat inima.Fii fericit.Tu m-ai impresionat pe mine.Dar acum, cum o s-o impresionezi pe ea?

**
Mami:In afara de Khushi, mai stii si de altcineva?Sau, tu te mai gandesti si la altcineva?Jalebi pentru Phatti Sari.Rabdi pentru ea.Dar pentru fiul meu este ceva acolo?In afara de puri prajit.Hello.Hi.Bye bye!
Pay:Mama soacra eu..
Mami:Las-o asa.Las-o asa.Nu este posibil pentru tine.Hariparkash..vino aici, te rog.
Pay:Mama soacra, eu gatesc toate astea pentru ca astazi este ziua lui Khushi..
Mami:Trezeste-te, proast-o.Uita-te prin prejur.Apoi vei vedea lumea in jurul tau.Aici nu este tabara de refugiati a matusii.Aici este resedinta familiei Raizada, Shativan.Oricine ai putea fi, tu apartii de aceasta familie.Asa ca, inceteaza a mai arata dragoste pentru sora ta si ocupate de alte sarcini ca o nora.
Akash:Voi pleca intr-un minut, pranzul meu.
Mami:Pranzul?Dragule, de fapt, treaba este ca astazi tu trebuie sa impaci pranzul cu cina.
Pay:Akash, il voi pregati in 5 minute.
Mami:Da, in 5 minute.Cand va fi gata cu jalabeli si rabdeli pentru Khushsi, atunci vei avea pranzul.5 minute.Hello.Hi.Bye bye.
Pay:Akash!

**
Khush:Cine este, Bua..?
Arn:Khushi, asta..Este pentru tine.Mi-ai vazut hands free-ul?
Khu:Aman Mathur?Nu este el directorul tau?
Arn:Da, l-am rugat sa aleaga asta.Geanta ta s-a rupt asa ca..
Khushi:Amanji este atat de dragut.
Arn:Ce?
Khu:Nu l-am intalnit inca, si lui ii pasa atat de mult de mine.
Arn:Ce?
Khu:Alo, Amanji?Da, buna ziua.Sunt Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.Sunt multumita de cadoul pe care mi l-ai trimis.Imi place foarte mult.Asa?Dar tu ai cumparat-o, nu-i asa?Da, multumesc.
Bua:Haire Nandkeshore!
Khush:Buaji, uitate la asta.Un cadou pentru mine.
Bua:Wow!Un cadou de la Arnav?
Khush:De la Amanji.Directorul lui.
Bua:Este foarte draguta.
Gar:Este minunata.
ArN:Eu ti-am daruit asta.
Khu:Serios?Tu ai ales asta?
Arn:Nu, n-am ales-o eu.
Khu:Deci, tu trebuie sa fi mers s-o cumperi.
Arn:Nu.
Khu:Nu?Deci tu trebuie sa-i fi spus magazinul de unde sa o cumpere?
Arn:Nu..
Khu:Nu?Tu trebuie sa o fi impachetat?Sigur..
Arn:Nu, Khushi.Nu am impachetat asta eu.
Khu:Atunci, ai daruit tu asta?
Arn:Nu ma simt asa.
Bua:Este foarte draguta.Pune-o sa vedem.Haire Nandkeshore!Trebuie sa fie foarte scumpa.Indiferent ce este..

**
Pay:Akash, te rog, asteapta doua minute.Voi face puri pentru tine imediat.Nu stiu cum de acele puri s-au ars.
Akash:Lasa-ma sa-ti spun eu cum s-a intamplat, Payal.Din cauza neglijentei tale.Simplu.Payal, tie nu-ti pasa de nimeni din aceasta familie, in afara de sora ta.
Payal:Nu..
Akash:Nu, Payal nu este vorba doar de pranzul meu.Problema e mult mai mare decat asta.
Pay:Akash, am vrut sa fac ceva special pentru Khushi, asa cand se intoarce..
Akas:Exact, Payal..Khushi.Payal daca tu te opresti sa mai fii sora pentru ceva timp poate tu poti sa fii nora pentru aceasta familie.Iar daca tu esti incapabila nici asta sa faci, atunci fa ceva care sa ma faca sa ma simt important pentru tine ca sora ta.
Pay:Tu esti.Esti important pentru mine Akash.Eu imediat voi..
Akash:Uita, Payal.Las-o balta.
Mami:Akash, dragule voi pregati mancarea..
Akas:Nu , mama.Voi comnada mancarea de indata ce ajung la birou.
Pay:Akash!Te rog, nu pleca in felul asta?Te rog asculta..

**
Arn:Buaji, ar trebui sa plec acum.
Bua:Bine dragule.Te rog, mai vino pe la noi, da?
Arn:Sigur.Khushi, tu..
Khu:Tu te duci la birou, nu-i asa?Eu voi mai sta un pic aici iar apoi ma intorc acasa.
Arn:Eu ma duc acasa.
Khus:Prito.Mama, Buaji, Prito, trebuie sa fie in oras.Ma voi intalni cu Prito iar apoi ma duc acasa.
Bua:O sa te intalnesti cu Prito alta data, Khushi.Arnav se duce acasa.Du-te si tu cu el.
khu:Dar ce spune-ti de tata?N-am avut sansa sa vorbesc cu tata si am o multime de vorbit cu el.Tu du-te acum.Eu ma intorc mai tarziu.
Arn:Khushi..tu te vei intoarce, nu-i asa?Adica, acasa.
Khu:Mai am si alta optiune in afara de a ma intoarce acasa?

**
Nani:Ce?Astazi este ziua de nastere a lui Khushi?Dar de ce nu ne-a anuntat si pe noi?Nici macar Payal n-a spus nimic.Acum, inteleg.Dupa tot ce s-a intamplat Khushi n-a vrut ca sa-si sarbatoreasca ziua intr-o maniera mareata.Khushi, este mult mai sensibila decat persoanele de seama ei.Chote este bine ca ai fost in vizita la pranz la Madhumatiji.Chote, i-ai cumparat cadou lui Khushi?
"Khu:Alo Amanji, vreau sa-ti multumesc pentru cadou.Imi place."
Nani:Macar i-ai urat "La multi ani"?
Arn:Trebuie sa fac o conferinta.Voi pleca.
Nani:Eu nu te-am vazut sa urez cuiva ceva de ziua lui pana astazi.Dar nici macar lui Khushi..Nu?
NK:Hei, Nanav!Ce s-a intamplat omule?Surpriza pentru zi de nastere?Wow, Nanav!Tu planuiesti o surpriza pentru zi de nastere?Da.Surpriza pentru zi de nastere.Dar a cui este ziua de nastere?Lasa-ma sa verific.Haide!Khushiji..Da este ziua lui Khushiji.Oh da!Dar cum de am uitat de ziua de nastere a lui Khushiji?Nanav?Nanav!Nanav, fratele meu.Tu planuiesti o surpriza pentru Khushiji?Adica, adevarat?
Arn:Ceva din inima.
NK:Inima.Ce?
Arn:Tu, te rog, lasa-ma in pace.Deja ea este suparata pe mine.
NK:Suparata?Adica, "Tanara furioasa."Deci Nanav.Acum inteleg.Tu ai uitat ziua de nastere a lui Khushi, iar ea te-a dat afara din camera.
Arn:Mi-a cerut sa plec.Nu m-a dat afara.
NK:Da, asta este.Asta vreau sa spun.Dar nu-ti face griji.Iti voi da o idee.Te voi ajuta sa planifici o astfel de surpriza super-fantastica incat supararea lui Khushiji va zbura.

**
Khu:Nu vreau geanta asta.Curelele sunt prea mici.
Gar:Ce prostie, Khushi?Arnav a cumparat-o pentru tine cu multa dragoste.
Khu:Nu cu dragoste ci cu bani.
Gar:Khushi, daca tu porti geanta, Arnav va fi foarte fericit.
Khu:Uite, Zeita mea se va pierde pe undeva cu geanta asta si apoi n-o sa stiu pe unde sa o caut.
Gar:Nebun-o!Numai prostii spui.
Bua:Haire Nandkeshore!Khushi, tine si asta.
Gar:Haide Khushi.Este tarziu.Tu trebuie sa te duci acasa acum.

**
NK:Dar, o idee superba, sefu.
Arn:Ce?Deci ce, sa-l sun pe Salman Khan, sa-l rog sa se intalneasca cu Khushi?
NK:Desigur Nanav.Este starul favorit a lui Khushi.Tu stii ce vreau sa spun!
Arn:Stiu ce vrei sa spui!Si mai lasa-ma cu ideile tale ciudate.
NK:Dar Nanav, fa asta.Cumpara un cadou dragut si taie tortul si canta-i La multi ani lui Khushiji.Ureaza-i!Asat e.
Arn:Suntem noi copii?Nu ti se pare ca sa canti si sa tai tortul este cam copilaros?Poti, te rog, sa faci liniste?Cine mai face asta?Este fara valoare.
NK:Oh, te rog, Nanav.Aceasta melodrama mereu merge cu fetele.Un pic de romantism, un pic de magie, dintr-o lovitura, supararea lor va fi...Cat ai pocni din degete!
Arn:Vad!Considerand ca deja i-am cumparat cadou..
Nk:I-ai cumparat cadou?

**
Khu:Ce geanta!Ce manere mici!Oamenii astia nu-si pot folosi creierul, facand asemenea produse?Chestii sunt bagate inauntru intr-un fel.Iar gentile sunt pur si simplu cusute din haine.Simplu ca buna ziua!El trebuia numai sa-mi ureze ceva.El nici macar n-a putut face asta.Ce Dictator!Dar wow!Rosii proaspete.Hai sa cumpar cateva.Dle, cat costa acele rosii?Nu, sacosa de plastic?
Van:Imi pare rau este interzis.
Khu:Fa asta, pune-le aici.

**
NK:Ce afacere minunata, Nanav!Doua zile, trei nopti in Bali.Wow!Se merita o vizita.
Arn:Eu vorbesc de un plan pentru astazi.
Nk:Deci, tu ai vreun plan minunat?
Arn:Ma gandesc la asta.N-am nevoie de ajutorul tau.
Nk:Hei, Nanav!Daca eu nu eram acolo.Tu si Akash v-ati fi plimbat si astazi ca niste amarati de burlaci.Si da?Cine va dat voua planul de Anul Nou?Incearca sa-ti amintesti.
Arn:Imi amintesc.Din cauza ideei tale Akash a ramas lipit de scaunul acela.Iar eu a trebuit sa-l deslipesc de acolo.
Nk:Da, da.Dar, la 12 noaptea tu ai aruncat o privire la chipul lui Khushi!
Arn:Ce vrei sa spui?
NK:Da, da.Asta vreau sa spun!Ca iei lucrurile intr-un mod gresit.Din cauza mea tu iti petreci viata cu Khushi.
Arn:Stiu ce sa fac.
NK:Serios?Ce este?Spune-mi.
Arn:Este la alegerea mea.Nu-ti voi spune.Ma voi descurca.

**
Khu:Da-mi frunze praspete de legume.Si putin coriandru.Si asta.Arata-mi.Da.Uite aici.Multumesc!Cel putin geanta asta are destul spatiu pentru legume.Auto!

**
Arn:Khushi..Eu sunt..
Khu:Tu vrei sa spui ceva?Despre cat de bine sunt?
Arn:Ce ai facut cu geanta asta?
Khu:Oh Zeita!S-au zdrobit?
Arn:Cine?
Khu:Rosiile.
Arn:Ce?Tu ai pus rosii in geanta asta?
Khu:Da si ce?Eu obisnuiam sa car legume in geanta mea veche.Am avut acea geanta multi ani.Iar aceasta geanta s-a stricat intr-o singura zi.
Arn:Ce pret a avut geanta ta veche?
Khu:A costat 200 de rupii.Si am luat-o din piata Sarojin.
Arn:200 de rupii?
Khus:Este scumpa, nu-i asa?Si eu am simtit asta, vazand zambetul de pe fata negustorului.Am aflat ca ma jefuit.150 de rupii era o afacere buna.Cat a costat asta?
Arn:A costat 200 000 de rupii.
Khu:200 000 de rupii?Te-a jefuit si pe tine.200 000 de rupii?
Arn:Este o geanta de firma.
Khu:Arnavji, o geanta este menita numai sa care bagaje.O astfel de geanta scumpa?Imi plac gentile din haine.
Arn:Tu..Vei capata simtul modei.Tie nu-ti plac lucrurile scumpe.
Khusi:De nici un fel.Geanta mea era mai buna decat asta.
Nani:Khushi, draga mea.
Khu:Nanji, ce sunt toate astea?Sora, ti-am spus sa nu spui nimic nimanui.
Nani:Khushi draga, Payal nu mi-a spus nimic.Chote a fost cel care mi-a spus.Nu-ti face griji.Eu doar vreau sa fac acest ritual si sa te binecuvantez.Chote!Ia-i geanta.Fii binecuvantata.
Khu:Buaji, a trimis dulciuri pentru toti.
NK:Multumesc!La multi ani Khushiji!Toate cele bune.
Khu:Multumesc!
NK:Multumesc, Khushiji!
Khu:Naniji, unde este cumnata?
Nani:Este in camera ei.M-am gandit ca nu se cuvine sa o trezesc.Chote!Macar acum ureaza-i.
NK:Haide!
Arnav:Happy..
khu:Happyji, ti-a transmis o multime de salutari.Iar hands free-ul tau este in buzunar.Cauta-l.
Khu:El nu stie cum sa ureze o zi de nastere si pe deasupra a mai cumparat si o geanta in valoare de doi lakhs.Iar eu, eu nu sunt asa departe de el.Eu am stricat geanta complet.
Arn:Tu nu poti merge inauntru.
Khu:Ce?
Arn:Adica, nu chiar acum.
Khu:De ce?
Arn:Pentru ca asa spun eu.
Khu:Ma duc acasa la Buaji.
Arn:N-am vrut sa spun asta.Eu doar..
Khu:De fiecare data tu vrei sa spui altceva.Tu stii oare ce vrei sa spui?
Arn:Imi pare rau.
NK:Nanav, totul este gata.Am facut toate aranjamentele.Nanav, fratele meu, ai facut comanda de acel lucru sau nu?
Arn:Tu verifica tot.
Nk:Bine.
Om:Doamna, semnati aici.
Anj:"Vreau sa-ti vad zambetul inapoi pe chip."
Arn:Sora.
Anj:Uite Chote, el mi-a trimis trandafiri rosii.Cat de frumosi sunt.
Arn:Sora, eu i-am comandat.
Anj:Tu i-ai comandat?
Arn:Astazi este..
Anj:Pentru mine?

**
Anj:Iubesc trandafirii rosii.
Arn:Desigur sora.Stiu a cui favorita flore este asta.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:17 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 16 Iul 2012, 11:03 pm


*16th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Anj:Vezi, Chote, el mi-a trimis trandafiri rosii.Nu sunt frumosi?
Arn:Sora, eu i-am comandat.
Anj:Tu i-ai comandat?
Arn:Astazi..
Anj:Pentru mine?
Arn:Da, sora, numai pentru tine.
Anj:Tu ti-ai adus aminte ca-mi plac trandafirii rosii?Sunt foarte frumosi.
Arn:Desigur sora, stiu a cui flori favorite sunt.
Anj:Multumesc, Chote!Ii voi pune in camera mea.

**
Khus:Ar fi trebuit s-o pun afara sa se usuce.Ce ascunzi?
Pay:Capul tau.
Khu:Serios?Capul meu pentru mine?Este pentru mine?
Pay:Pentru tine?Este astazi ceva special?
Khu:Nu mai te juca sora, da-mi, dami-l!Dami-l!
Pay:Khushi, Khushi.
Khus:Este atat de frumoasa si pe deasupra brodata.Tu ai cusut-o?
Paya:Toate urarile de bine pentru sora mea draga, sa fii fericita mereu.
Nk:Vino.Dna KKGSR, sa mergem.
Khu:Dar unde?
Nk:Haide odata.Sa mergem.
Paya:Dar, du-te odata.Sa dea Domnul, fiecare zi din viata lui Khushi sa fie asa.
Khu:Dar..
NK:Sa mergem Khushiji.
Khu:Dar unde?
NK:Misca-te mai repede.Oh, da, da!Khushiji, inainte de a intra, este, ceva mic pentru tine.La multi ani, Khushiji!Acest cadou, de la mine pentru tine este o promisiune.Iar promisiunea este ca pe viata eu mereu voi fi langa tine, pe viata.
Khu:Chiar si fara cuvintele tale am inteles ce vrei sa spui.Si multumesc pentru asta.
Nk:Khushiji, tu n-ai primit buchetul de trandafiri pe care Nanav la trimis.Asa ca tu nu..
Khu:El ia dat cumnatei.S-a simtit bine de asta.
Nk:Khushiji, esti in regula?Nu te simti..
Khu:Rau de asta?Nu, deloc.Arnavji, a facut asta sa o vada pe cumnata fericita si chiar a fost incantata.Doar sa faca pe cineva sa zambeasca, el a facut asta.Si cum sa ma simt rau de asta?
Nk:Wow!Khushiji tu esti atat de dulce.Bine, in fine, acum a venit timpul pentru tine sa te duci in camera ta.Asa ca, te rog, du-te.Haide.Du-te inauntru.Noapte buna!
Khushi:Dar..dar..

**
Arn:Dar ce ai facut cu geanta?
Khu:Oh da, s-a murdarit din cauza rosiilor.Asa ca, am spalat-o.Adica, am spalat-o.
Arn:De ce?Tu ai spalat-o?
khus:Da, sa iasa petele.Dar tot asa a ramas.Tu iti mai aduci aminte de ziua cand am spalat haina aceea in biroul tau?Si asta s-a stricat tot la fel.Nu inteleg de ce aceste lucruri scumpe se strica asa de usor.
Arn:Uita de asta.Uita de geanta.Tu ai facut aceste lumini de anul nou asa ca am crezut ca tie-ti plac aceste lumini.
Khu:Tu incerci sa-mi spui ceva?
Arn:Da, vreau.Astazi este ziua ta asa ca..
Khu:Da astazi este ziua mea.
Arn:La, la..Atunci taie tortul.Eram gata sa spun, taie tortul.
Khu:Ce?De ce?
Arn:Ce vrei sa spui cu, de ce?Pentru ca este ziua ta, de aceea.
Arn:Haide, sa taiem tortul.Ce mai astepti?Vantul stinge lumanarea.Haide sufla repede in lumanare si doreste-ti ce vrei..
Khu:Nu vreau sa tai tortul.
Arn:Adica, cum, nu vrei sa tai tortul?Cel putin sufla in lumanare.La naiba.
Khu:Am spus ca nu vreau sa fac nimic.
Arn:Dar este ziua ta Khushi!
Khu:Da este ziua mea.De aceea tu nu ma poti obliga sa fac ceva.Nici sa tai tortul, nici sa suflu in lumanare si nici sa mananc ceva.Si tu nu ai permisiunea sa ma obligi, pentru ca este ziua mea nu a ta..
Arn:Khushi, fac asta pentru ultima data.Vino aici imediat.
Khu:Nu mai auzit?Nu vreau sa fac nimic.Ma vei ameninta asa chiar si astazi?
Arn:Opreste-te acolo, chiar acum.Eu sunt cel care a facut toate aceste pregatiri.Sufla in lumanare si taie tortul repede.Fa cum am spus.Khushi, sufla in lumanare.
Khu:Tu sarbatoresti ziua mea sau ma ameninti?Poftim, lumanarea s-a stins.
Arn:Bine.
Khu:Uite, nu-mi da cutitul in mana in acest moment.Sunt atat de suparata incat il pot folosi cum doresc eu.

**
Anj:Chote!Chote..

**
Arn:Ce spui?
Khu:Imi promit mie insumi, ca o sa te hranesc cu o multime de dulciuri de ziua ta.Dar inainte o sa inchid aerul conditionat.Si o sa aprind o pastila de tantari asa ca tu sa-ti pierzi vocea.Ce altceva te mai infurie pe tine?

**
"Arn:Nu sora, nu ma deranjeaza altii.Tu esti lumea mea.
Shy:Sa mergem Khushiji.Sa chem un taxi.
Khu:Bine, sa mergem.
Mami:Vreau sa-ti spun ceva important.Am auzit-o pe Khushi vorbind cu Shyam.
Anj:Da Mamiji, si ce daca?
Mami:Ea ii cerea ginerelui sa te paraseasca.
Khu:Cand am aflat ca Shyamji, a fost cel care la rapit pe Arnavji.Atunci a trebuit sa-i castig increderea lui in scopul de ai salva viata lui Arnavji.Am facut totul pentru a strange dovezi impotriva lui.
Arn:Asta este ca te-ai purtat urat cu sotia mea."

**
Khus:Tu nu realizezi deloc ca ziua cuiva nu se sarbatoreste fortat, ca in felul asta.Sa sarbatoresc, cadouri, sa tai tortul, nu ma face fericita.Nu vreau toate astea.Nu vreau toate astea, care sunt fara sens si false.Vreau ceva care..mereu sa-mi aduc aminte.Ceva simplu.Ceva in care are afectiune.Doar o simpla urare de care as fi fost fericita.Dar, tu nu intelegi aceste gesturi.Tu esti Arnav Singh Raizada.Cum poti tu sa ma feliciti de ziua mea?Nu are nici un farmec!In regula.Iti multumesc pentru geanta in valoare de 2 lakhs rupii.Multumesc pentru acest tort.Multumesc pentru toate aceste decoratii.Multumesc foarte, foarte mult.
"Khu:Ai ales-o tu?
Arn:Nu, n-am ales-o eu.
Khu:Acest cadou a fost dat de tine?
Arn:Nu il vrei?
Khu:Arnavji a facut asta sa o faca pe cumnata fericita.Si ia placut foarte mult.El a facut asa doar sa faca pe cineva sa zambeasca.Si cum sa ma simt eu rau de asta?"

**
"Anj:Tu i-ai comandat pentru?
Arn:De fapt, astazi este..
Anj:Pentru mine?
Arn:Eu stiu a cui flori favorite sunt.
Anj:Tu esti foarte fericita astazi.
Khu:Trandafirii m-au facut fericita.Imi plac trandafirii.In special cei rosii."

Anj:A fost asa de usor pentru tine Chote sa uiti totul.Tu ai uitat totul asa de repede.Recent, sora ta a trecut prin atat de multe.Sora ta a indurat prea mult.Iar tu ai uitat.Chiar in timpul unei teribile ore, Khushi conteaza pentru tine mai mult decat propria ta sora.Mai mult decat sora ta, Chote.Cum poti sa uiti?Cum poti, Chote?

**
Arn:Da.Exact, cea pe care am vazut-o la tine pe site.Corect, cu Cristale.Da, asa ca impacheteaz-o si scrie "Pentru sotia mea draga Khushi Kumari Gupta Singh Raizada."Bine.Cand voi primi comanda?Bine.Da-mi voie sa te sun mai tarziu.Sora..
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 17 Iul 2012, 10:36 pm


*17th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Arnav:La Multi Ani, Khushi!Iti doresc toata fericirea din lume.

**
Arn:Ce naib..De ce ne deranjenzi asa de dimineata?
NK:Tu spune-mi mie, ce s-a intamplat aseara?
Arn:De unde ai luat tortul asta?
NK:Din frigider, singur si fara ajutor.Lasa asta si spune-mi, ai aprins lumanarile?Lumina feerica?
Arn:Da.
NK:Minunat.Atunci cine a taiat?Cine a taiat?
Arn:Taiat pe cine?
NK:Tortul, bineinteles.
Arn:Ce mai conteaza?
NK:Tu doar spune-mi cine la taiat?
Arn:A fost ea adica am facut-o.
NK:Si ai felicitat-o?
Arn:Da.
Nk:Ce ti-a spus?
Arn:Nimic, dormea.
NK:Dormea?
Arn:Da.
NK:Cum naib..Ce naib..Nanav, tu..Nanav, tu ai felicitat-o cand dormea?
Arn:Ea dormea.Asta este problema ei nu a mea.
NK:Tu mu stii nimic desper fete.De aceea esti un zero barat.Bine?Dar nu-ti face griji, cel putin eu sunt aici.Fratele meu.Tine!Nanav, tu trebuie sa faci ceva dulce pentru ea.Tu stii, ceva dulce, ca acest tort in sine.Tu trebuie sa-i spui unele lucruri pline de iubire, romantice.Iubit-o, Dulceata..Tu trebuie sa vorbesti asa.Tu trebuie s-o hranesti cu dragoste, ciocolata, vin si surpriza!Mergi si fa asta!Haide!
Arn:Oare de ce ascult prostiile tale?
NK:Nanav, pentru ca tu esti tipul de sot care o felicita pe sotia lui cand ea doarme.Ce este?Te-ai suparat?Nu-ti face griji, Nanav.Calmeaza-te.Eu am polutia la asta.
Arn:Nu polutie, este solutie.
NK:Relaxeaza-te.Controleaza-ti temperamentul.Bine?Respira adanc si arunca respiratia adanca afara.
Arn:Cum sa arunc o respiratie adanca afara?
NK:Este in regula, prietene.Una si aceeasi.Nu conteaza.Acum, haide.Doar fa-o, bine?Haide.Du-te si fa-o.Misca-te.Bafta!Nanav!Nu mentiona.Este in regula.

**
Arn:Buna dimineata, Nani.
Nani:Dar Chote, cum vine ca te-ai trezit asa devreme?Este totul in regula?
Arn:Da, Nani.Totul este in regula.Trebuie sa te rog ceva.De fapt, Nani, eu..Am nevoie de ceva.Nani, iti mai aduci aminte cand eu si sora obisnuiam sa venim acasa la tine, cand eram copii?Tu obisnuiaia sa faci o mancare speciala.Puri si Mathura Alu.
Nani:Da, sigur.Imi amintesc.
Arn:Minunat.Asa ca Nani poti face acea mancare astazi?
Nani:Tu nu trebuie sa te rogi asa de mult.Dar de ce astazi, asa dintr-o data?
Arn:Doar asa, Nani.Am simtit asta, astazi.
Nani:Bine, voi face.

**
Anj:Asta..Nani a facut-o?
HP:Da, dna.
Anj:Alo!
Om:Alo!Dna Jha?Sun din partea clinicii Dr-ului Sadani.Asta este un apel memento.Astazi ai o programare pentru controlul lunar.Dna sunteti acolo?
Anj:Da.
Om:Bine.
"Anj:Tu o sa devii tata.
Shy:Asta este pentru micutul nostru simpatic copilas.Ei au facut sa para ca eu n-am contribuit la nasterea copilului deloc.Si eu sunt responsabil in egala masura, nu-i asa?Vreau ca, copilasul meu sa ma cunoasca inainte de a veni pe aceasta lume."

**
Mami:Mai vrei?
Arn:I-ai servit micul dejun, sorei?
HP:Da.
NK:Buna dimineata, Nanav..Buna dimineata tuturor.
Mami:Buna dimineata.
Nk:Da..Khushiji, astazi ai devenit cu un an mai batrana.Imi pare rau Khushiji, adica tu ai mai crescut in varsta.Nanav, ai facut ceva special pentru Khushiji?
Nani:Khushi, draga mea.Nu-ti place sa mananci puri-alu?Uite, gusta-le.Astazi eu insumi am pregatit micul dejun.
Mami:Este adevarat, mama soacra.Nurorile familiei noastre nu fac nici un fel de treaba.
Nani:Manorama, si tu esti o nora a acestei familii.Atunci tu de ce nu faci ceva?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Mama soacra, daca stiam de asta, nu te lasam nici macar sa intri in bucatarie.
Nani:Khushi, draga mea.Lui Chote ii plac foarte mult puri-alu.De aceea am pregatit asta.
Nk:Nanav, fratele meu, nu ti-am spus sa pregatesti ceva special pentru Khushiji?Te rog.Dar tu n-ai facut nimic, dar ai pregatit mancarea ta favorita.Foarte rau.Calmeaza-te.Ia o respiratie adanca, respira adanc.
Arn:Am facut acest puri-alu, special pentru Khushi.
NK:Ce ai spus?
Arn:Am rugat-o pe Nani sa pregateasca aceasta mancare pentru Khushi.
NK:O, deci este asa, Nanav!Tu ai pregatit aceasta mancare pentru Khushi..
Arn:Nu!
Khu:Naniji, nu ma simt bine.Adica puri-alu sunt gustoase dar cred ca n-ar trebui sa mai manac ceva.Voi bea doar lapte.De fapt, cred ca am mancat foarte mult ieri la Buaji acasa.
Nani:Te simti bine?
Khu:Nu, nu, sunt bine.
Arn:Multumesc, Nani, sunt foarte gustoase.Am ceva de facut.Ma voi intoarce.

**
Arn:"Tort, surpriza si puri-alu..Tu nu poti ingnora totul.Iti promit ca-ti voi face o asemenea surpriza ca sigur iti va placea."

Anj:"Daca Chote este liber atunci il voi ruga.Daca sa mearga cu mine la medic."
Arn:Da.Exact, este acelasi care l-am vazut pe situl tau.Exact.Cu cristale.Da, impacheteaza-l si scrie pe el"Pentru sotia mea draga Khushi Kumari Gupta Singh Raizada."Bine.Cand o sa-l primesc?Bine.O sa te sun inapoi.Sora!Ai vreo treaba?Nu te-am vazut cand ai venit.Esti in regula, sora?Ai mancat micul dejun?
Anj:Eu doar ma duceam in camera mea sa ma odihnesc.
"Arn:Sora, nu-mi pasa de aceasta lume.Imi pasa doar de tine.
Anj:Nu, Chote, tu nu esti cu mine.Tu ai plecat foarte departe de mine."

**
Akash:Batista mea.
Pay:Uite-o aici.
Mami:Akash, dragule, uite aici batista ta.
Akas:Multumesc, mama.
Mami:Ti-ai luat telefonul?
Akas:Da, mama.La revedere, mama.
mami:Sa fii atent in timp ce mergi.Pa!Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!

**
Nani:Payal, Khushi.Diseara eu ma duc la templu sa particip la slujba.Vreau ca voi amandoua sa ma insotiti.Si voua o sa va placa sa faceti venerarea.In special pentru Anjali.
Khu:Naniji, eu nu pot sa te insotesc va fi mai bine daca ai lua-o numai pe sora cu tine.Daca merg cu tine poate ea..

**
Arn:"De ce ii ia asa de mult timp lui Khushi sa se intoarca aici?Sper ca nu voi avea nevoie din nou de ajutorul lui NK."Khushi, hainele calcate sunt aici.Sunt puse pe pat.Poti vedea asta acum?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 18 Iul 2012, 11:44 pm


*18th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Arnav:Tu il vezi acum?Este pentru tine.
Khu:Nu-l vreau.
Arna:Khushi, este pentru tine.Ia-l.
Khu:Nu vreau asta.
Arn:Dar de ce?Nu ti-am dat orice alta opţiune, alta decat sa accepti asta.Am cumparat acest sari eu insumi.Aceasta culoare este culoarea mea favorita, si eu am comandat asta.Este pentru tine.De ce nu-ti place?Khushi, tu nu poti refuza in felul asta.Imbraca asta.
"NK:Nanav, tu trebuie sa faci ceva dulce pentru ea.Tu trebuie sa spui ceva romantic.Baby, Dulceata."
Arn:Khushi, vreau sa te vad imbracata in acest sari.
Khu:Nu voi imbraca asta.
Arn:De ce Khushi?Khushi, vorbesc cu tine.Uita-te la mine.Ce s-a intamplat de nici macar tu nu mai poti sa zambesti?
Khu:Pentru ca tu ai reusit sa-mi cumperi un sari dar din pacate tu n-ai putut sa-mi cumperi un zambet.

**
Arn:Ce nai..Tu esti responsabil pentru asta.Tu stii ce a vorbit Khushi cu mine chiar acum?Ma simt atat de furios.Tu nu ai idee ce se intampla.
NK:Nanav, fratele meu.Calmeaza-te.Relaxeaza-te.
Arn:Daca-mi mai spui odata sa respir adanc atunci te voi face sa nu mai respiri niciodata.
NK:Uita de respiratie, te rog nu mai fi furios.
Arn:Ce spui?Tot incerc de dimineata.De fapt am rugat-o pe Nani sa gateasca puri-alu special pentru ea.Iar daca tu nu deschideai gura atunci..Ea nu a mancat cum trebuie.Apoi am comandat un sari pentru ea de la un magazin de pe site.Am facut atat de multe lucruri iar ea nici macar odata nu s-a uitat la mine.
Nk:A imbracat sariul?Nu, nu, nu.Calmeaza-te.Nu vorbesc despre tine.L-a imbracat, Khushi?
Arn:Nimeni nu la imbracat.
NK:Bine.Nicio problema.Eu sunt cu tine.Am alta idee.
Arn:Relaxeaza-te.Nu-mi mai trebuiesc ideile tale.Voi face eu ce este necesar.
NK:Nanav.Fratele meu!Nicio problema.

**
Khu:De ce nu intelege ca toate aceste nu sunt atat de importante.Cumnata este suparata pe mine.Mamiji, nu este fericita de mine.Sunt probleme intre sora mea si cumnat.Atunci cum sa fiu fericita?Nu sunt suparata pe Arnavji.Indiferent de ce el a zis, indiferent de ce s-a intamplat, el m-a acuzat pe mine pentru toate, asa de usor.Si cand i-am spus ca sunt gata sa parasesc casa, el m-a oprit.Cum pot uita acele lucruri?Cateva lucruri niciodata nu pot fi schimbate.Dar sunt si cateva lucruri care pot fi schimbate, nu-i asa?

**
Aka:Payal!Hariprakash, adu-mi niste apa.
Khu:Uite aici.
Aka:Multumesc!
Khu:Deci, cumnate, ce mai faci?Noi n-am mai vorbit cum trebuie de multe zile.Cum este lumea?Ma gandeam atunci cand Naniji a planificat un tur pentru luna de miere.Atunci tu n-ai putut merge dar acum poti, nu-i asa?Adica, va fi o schimbare pentru tine si totodata si o improspatare.Te rog, iarta-ma cumnate, eu nu ar trebui sa spun toate astea.Dar tu ai fost destul de ocupat in absenta de atatea zile a lui Arnavji, de aceea meriti cel putin o vacanta.
Aka:Trebuie sa merg sa-mi schimb hainele.
Khu:Bine.Apropo, sora se pregateste pentru venerare.
Pay:Cand ai venit?Chiar n-am stiut.Vrei sa mananci?Sa..Akash, inca mai esti suparat pe mine pentru acelasi motiv?
Akas:Payal, problema mea nu este numai asta.Si daca o vrei in scris atunci mergi mai departe, asa ca tu sa discuti cu Khushi cum ar trebui sa ne petrecem noi viata.
Pay:Cum de a intrat Khushi, in toate astea?
Akas:Haide, Payal!Am ascultat jos sfatul lui Khushi, timp de 10 minute, cum ar trebui sa ne petrecem noi viata.Noi am facut o intelegere dimineata iar seara sora ta ma sfatuieste cum sa aplanam lucrurile.Payal, tu stii foarte bine care este problema.Ca o vacanta nu este solutia la aceasta problema.Tu ar trebui sa intelegi asta.
Pay:Ce a facut Khushi?De ce ea este..

**
Khushi:Acum sunt pe deplin asigurata, Zeita, ca totul va fi bine intre sora mea si sotul ei.
Pay:Khushi.
Khu:Sora, ti-a spus ceva cumnatul?
Pay:Da, mi-a spus.
Khu:Atunci ce ati decis?Nu a fost ideea mea grozava?
Pay:De ce ai facut asta, Khushi?
Khu:Sora?Eu doar am fost..
Pay:Tu ai fost ce?
Khu:Sora, v-am vazut de dimineata pe amandoi argumentand unul cu altul si te-am vazut ingrijorata asa..Stiu sora, ca indiferent de ce se intampla cu familia este, de asemenea..
Pay:Tu ar fi trebuit sa vii la mine daca aveai de spus ceva.De ce a trebuit sa-i spui lui Akash?
Khu:Pentru ca tu esti sora mea si vreau ca tu sa ai o casnicie fericita.De aceea..
Pay:Nu o mai face, Khushi.Te rog, iti cer asta.Lasa sa fie asa cum este.M-am saturat sa spun la toata lumea si sa-i fac sa inteleaga ca nu sunt numai sora lui Khushi ci am propria mea personalitate.Si orice s-ar intampla intre mine si Akash este problema noastra personala.El este sotul meu si..Este mai bine ca tu sa stai departe de asta.

**
Nan:Poftim, ti-am pieptanat parul.
Anj:Nani?
nan:Da.
Anj:A devenit atat de incalcit.
Nani:Se mai intampla.Tu stii draga, cand mama ta era in pantecele meu cosita mea era asa de groasa.Am stiut atunci ca o sa am o fiica.
Anj:Nu, Nani.Eu vreau un fiu, care sa fie ca Shyam al meu.Nani, ce s-a intamplat?Nu inteleg nimic.Nani, el nu este deloc asa.El nu a facut toate alea.Atunci Chote greseste, de la evacuat din casa, dar chiar nici Chote nu poate face un astfel de lucru, Nani.Cine greseste si a cui este vina.Si care este adevarul?Nani, care este adevarul?Care este adevarul?
Nanai:Draga, vino aici si ia loc.Stai jos si relaxeaza-te.
Anj:Care este adevarul, Nani?Care este adevarul, Nani?Care este, Nani?
Nani:Ia asta, draga mea.Asta te va ajuta.Ia-o, draga.Ia-o.
Anj:Nani, dar..Vreau sa merg la adunarea religioasa.
Nani:Da.Da.Noi vom merge la adunarea religioasa.Dar mai incolo.Tu trebuie sa te relaxezi un pic.

**
"Pay:Orice s-ar intampla intre mine si Akash este problema noastra personala.De aceea este mai bine ca tu sa nu te bagi in problemele mele."
Arn:"Este mai bine sa fac ceva treaba ca nu mai inteleg restul.Khushi nu..
"Khu:Pentru ca tu ai reusit sa-mi cumperi un sari, dar n-ai putut etala un zambet pe fata mea."
Arn:La naiba.
Khu:Nici eu nu vreau sa ma uit la el.Si deloc in acest moment.
Pay:Khushi, tu trebuie sa fii atenta pe unde mergi.
Khu:Sora, de ce esti atat de suparata pe mine?Imi pare rau.
NK:Fratele meu, mergi cu atentie.Daca se intampla un accident?Ooo!Deci acum inteleg.Tu te uitai la sotia ta iubita.Nanav, aceasta dragoste este cu adevarat oarba.Nanav.Nanav.
Pay:Tu stii de ce sunt eu suparata pe tine.
Khu:Trebuie sa fac ceva acum.

**
NK:Nici decum, frate!Nimeni nu poate face ceva in aceasta problema.Pentru ca daca cineva se încadreaza în dragoste în mod deliberat.Doar se intampla.Se intampla.Bine, in regula.Sincer, tu poti sa te infurii.Tu intr-adevar chiar poti sa turbezi.Stii chiar sa turbezi?Dar nu poti sa faci nimic cu aceasta iubire.Nu, deloc!
Arn:NK, lasa-ma singur.
NK:Nici decum, frate!
ArN:Khushi mi-a mancat creierul toata ziua iar acum si tu?
NK:Uita de creier, este vorba despre inima.Tu o iubesti, bine?Daca tu n-ai fi iubit-o atunci ea nu te-ar fi afectat.Te-ai prins?Si acum, nu-mi spune mie ca o fata la facut pe grozavul Arnav..O fata la adus pe grozavul Nanav Singh Raizada in genunchi.Adica, la invins.Bine?Oh, da!Sa facem asta.Adu-ti aminte de momentele romantice si timpul petrecut cu Khushiji.Amintesteti-le din nou.Apoi recreaza-le.Este captivant.Da.Haide, fa-o!Spune-mi unde ai inatlnit-o prima data?Cum a inceput acest romantic traseu?Nanav, rataceste-te in lumea amintirilor si spune-mi.Spune-mi.Ai nevoie de invitatie speciala?Vorbeste.Tu le vezi, nu-i asa?Asta..Tu ai avut aceasta privire romantica pe fata ta cand ai mentionat de asta.Asa.Asa.
Arn:Scuza-ma!Las-o asa.Las-o balta.Uita de asta.
NK:Nu!Nu, las-o balta, Nanav.Haide, aminteste-ti si spune-mi despre momentele voastre romantice.Haide.Spune-mi.
Arn:Ea a stricat un eveniment major pe care eu l-am organizat.Am crezut ca unul din rivalii mei a trimis-o acolo.Am crezut ca-mi este dusman si am incuiat-o in camera.N-am lasat-o sa plece toata noaptea.De fapt, casatoria lui Payal s-a anulat din cauza asta.Am facut toate canalele de stiri din Lucknow sa faca o scena din asta.De fapt, le-am dat un metraj in care o tineam in bratele mele.Si au fost rugati sa difuzeze acest metraj pe parcursul intregii zile.I-am facut viata atat de dificila.
NK:Ce?
Arn:Asteapta, inca mai am de zis.Apoi a venit la biroul meu.Chiar in prima zi am prins-o pentru ca era sa cada de la primul etaj.Apoi am avut un argument si i-am dat drumul.A cazut jos.Dupa asta, o noapte intreaga am lsat-o sa se ude in parcare.Cand nu s-a dat batuta, am trimis-o pe un loc de constructie.Un loc de constructie care se putea darama in orice moment.
Nk:Opreste-te!Pune frana.Pauza, te rog.Pauza.Nu mai vreau sa aud nimic.Tu..Tu esti Nanav.Deci toate astea au fost evidente.Dar Khushiji.Minunata Khushiji.Sunt sigura ca ea trebuie sa fi creat niste momente romantice.Asa ca, spune-mi.Gandeste-te la ele.
Arn:Ea a inceput sa ma numeaasca Dictator.
NK:Dictator?
Arn:Odata a aruncat ceai clocotit pe fata mea.Odata, cand m-a atacat cu un cutit.Am oprit cutitul chiar aici.A aprins o pastila de tantari si mi-am pierdut vocea si n-am putu spune nimic cateva zile.Odata m-a tinut flamand pana cand am lesinat.
NK:Asteapta!Opreste-te.
Arn:Ce?Tu ai vrut sa stii.
NK:Eu te-am intrebat de momentele romantice.Romantice!Dragoste..Ce fel de poveste de dragoste este asta?Este plina de groaza si fiori/spaima.Doamne, te rog ajuta-ma.
Arn:Acolo, intr-adevar este nebunie curata.Cand Khushi este acolo, nebunia curata nu poate fi cu mult in urma.Asta este!Vechi amintiri.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 19 Iul 2012, 10:30 pm


*19th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Akash:Da, Khushi.
Khu:Cumnate, te rog iarta-ma pentru tot ce ti-am spus.
Akas:Bine.
Khu:Stiu ca tu esti suparat pe mine.Cumnate, sora nu ti-a spus nimic despre Shyam pentru ca..Cand am aflat despre Shyam am vrut sa spun tuturor.Chiar si sora a vrut sa-ti spuna.Dar mama are..
Payal:Khushi!Nu ti-am spus sa nu faci nimic.De ce te bagi intre mine si Akash?
Khu:Sora, eu doar ii explicam cumnatului ca..
Akas:Payal!
Pay:Khushi, lasa-ma pe mine sa ma ocup de aceasta problema.
Khu:Dar..
Payal:Sa nu scoti nici un cuvant.Ai inteles asta?
Mami:Grozav!La ce este de folos aceasta drama cand totul s-a terminat?
Nani:Manorama, destul!
Mami:De ce, mama soacra?De ce sa tac din gura?Amandoua aceste surori Gupta, au intrecut orice masura a lor iar tu imi inchizi mie gura?Aceste fete au intrat in familia noastra si au ruinat viata lui Anjali.Acestea sunt trucurile lui Khushi.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!
Nani:Eu spun sa te opresti, Manorama.Sunt de acord ca ce s-a intamplat cu Anjali este gresit.Dar in acest caz Khushi nu este responsabila deloc.Este numai vina ginerelui.
Mami:Dar, mama soacra.
Nani:Amandoua n-au spus nimic pentru ca au avut un motiv.Noi toti intelegem.Este usor sa acuzi pe cineva, Manorama.Dar de ce nu vrei sa intelegi faptul ca ele n-au zis nimic doar sa pastreze linistea familiei intacta.Si nici eu nu pot lasa aceasta familie sa se destrame.Anjali are nevoie de noi toti in acest moment.
Akash:Mama!

**
Arn:Eu doar incerc sa te fac sa te lasi coplesita de amintirile de peste tot pe care noi le-am facut impreuna in trecut.Iti amintesti de ceva?
Khu:Nu.
Arn:Acum?Din nou?cand vorbesc cu tine atunci..
"NK:Controleaza-ti furia, bine?Respira adanc si apoi da afara."
Arn:Khushi, vorbesc cu tine.De ce te intorci sa pleci?
Khu:Da, ma intorc sa plec de langa tine.Ce poti sa faci, Dle Arnav Singh Raizada?
Arn:Tu stii foarte bine ce pot sa fac?
Arn:Ce nai..
Khu:Tu esti obraznic.
Arn:Inca n-am inceput sa fiu obraznic, Khushi Kumari Gupta.
Khu:Tu nu poti face asta?
Arn:De ce nu?Tu esti sotia mea.Sotia mea, casatorit legal.Pot face mul mai mult decat atat.
Khu:Tu te-ai casatorit cu mine fortat.Eu nu te consider pe tine sotul meu.
Arn:Bine.Atunci te voi convinge si pe tine.
HP:Naniji, va cheama pe amandoi.
Arn:Spune-i ca vom veni.
Nani:Dar ce s-a intamplat cu voi?Khushi, ce este aia pe fata ta?
Khu:De fapt, este cafea.
Arn:Khushi, a varsat cafeaua.
Khu:Nu, tu.Da, Naniji, am alunecat pe cafea.Adica am varsat cafeaua pe mine.Ceaiu..
Nani:Chote a alunecat pe ceai.Eu..Adica, putin ceai a fost varsta pe Chote.Nu-i asa?
Khu:Da.
Nani:Varsand ceaiul sau cafeaua inseamna ca voi ati servit ceasca de seara.Nu-i asa?In fine, vreau sa va spun acum ca plec la adunarea religioasa.
Arn:Da, Akash mi-a spus.Ma voi duce sa ma pregatesc si vin inapoi.Deci, te duci si tu?Astea sunt vesti bune.Dar trebuie sa-ti spun ca Anjali vrea sa viziteze alt templu la intoarcere acasa.
Arn:Sigur.Cum doreste.
Nani:Bine iar tu Khushi..
Khu:Naniji, sunt bine.Voi sta acasa.
Nani:Pot intelege.Hariprakshji, noi plecam la adunare, este totul pregatit?
Khu:Ce crezi ca faci?
Arn:Te-ai ranit?
Khu:Da, dar sunt obisnuita sa fiu ranita de tine.Si inca nu te consider sotul meu.
Arn:Tu vei.Tu ma vei accepta pe mine ca sotul tau foarte curand.
Khu:Nu, nu te voi accepta.
Arn:Vei accepta.Te voi convinge.
Khu:Tu visezi cam mult, mai recent.
Arn:Tu vei veni alergand in bratele mele, Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.
Khu:Eu?Voi fi in bratele tale?Sigur te voi accepta ca sotul meu daca acea zi va veni vreodata.
Arn:Batem palma?
Khu:Batem!Dar tu nu vei vedea ca o sa se intample in aceasta viata.
Arn:Vom vedea.
Khu:Nu poti vedea ce n-o sa se intample niciodata.
Nk:Oh, Doamne!Ce nume sa-i dau acestui razboi?

**
Arn:Sora, ti-ai luat medicamentele.I-am spus lui Hariprakash sa puna la pachet suc si am vorbit cu Nani si a spus ca la intoarcere tu vrei sa mergi la un templu?Este timpul potrivit sa calatoresti acum?
Anj:Tu vii cu mine, nu-i asa, Chote?
Arn:Sper ca tu n-ai tinut niciun fel de prostie de post in momentul asta.
Anj:Nu, n-am tinut.
Arn:Da, Aman?Nu.Plec undeva.Ce?Ti-am spus inainte de asta ca voi pleca undeva cu familia.De ce a trebuit sa tii sedinta in Agra?Nu, nu pot veni.Aman, Kumar-ii pot astepta, familia mea, nu poate.Anuleaza.
Anj:Chote, tu poti sa te duci.Este in regula.
Arn:Pot face aceasta sedinta in 3 luni, nu conteaza.
Anj:Am spus.Tu poti merge.Sunt bine.
Arn:Sora.
Anj:Am spus ca sunt bine.
Arn:Bine voi fi acolo.Sora, voi anula sedinta.
Anj:Chote, tu ai fost de acord sa vii la templu de dragul meu nimic nu conteaza pentru mine mai mult decat asta.Si nu vreau ca tu sa-ti ignori munca din cauza mea.
Arn:Sora!
Anj:Condu cu grija, doar.Bine?Sa ai grija de tine.
Arn:Si tu sa ai grija de tine.
Mami:Anjali draga, Arnav, haide, sa mergem.
Arn:Mamiji, nu pot veni.Tu sa ai grija de sora.
Mami:Bine.Vino.

**
Pay:Akash, aceasta sticla este pentru tine si cumnata.Sa o pun aici?
Akas:Cum vrei!
Mami:Dar, scuza-ma, te rog.Aici este o doamna insarcinata cu noi, da-i voie sa stea in fata iar tu tii locul pentru tine?
Pay:Nu, nu mama soacra.Eu doar tineam usa deschisa.
Mami:Da-te la o parte.Vino, Anjali.Cu grija.
Aka:Mama, fratele nu vine?

**
Arn:Eu ma duc la Agra.
Khu:Si ce daca?
Arn:Toata lumea se duce la adunare si vor veni tarziu.Nici Hariprakash nu va fi aici, tu vei sta singura.
Khu:Si?
Arn:Vino cu mine la Agra, tu poti vedea Taj Mahal-ul.
Khu:L-am vazut, si oricum trebuie sa fac curat.
Arn:In capul tau!
Kus:Asta il voi curata de indata ce pleci.Nici n-am sa te accept ca sotul meu, nici nu voi ajunge in bratele tale si nici sa vad Taj Mahal-ul.
Arn:Am auzit asta.
Khu:Da, ai auzit, nu-i asa?Atunci sa-ti amintesti de asta de acum.

**
Mami:Vino, mam soacra.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Aici?De fapt, nu mi-a placut de Payal.Adica, claustrofobie, cum putem fi atat de multe intr-un loc atat de mic.Tu fa un lucru, mergi si stai in spate.
Nani:Manorama, ce spui?Payal, draga, te rog vino aici, incapi si tu aici.
Pay:Nu, nu, Dadiji.Amandoua puteti sta confortabil aici.Eu pot sta la spate.
Nani:Nu.
Pay:Nu este nicio problema, Dadiji.Nu ma deranjeaza!

**
Arn:Da, spune.

**
Khu:Asta am vrut, un pic de singuratate.Departe de dragostea acelui Dictator..Nu.De amenintarea unui sot nebun.Este doar vantul, Khushi.Doar vantul.Fulger!Este doar fulgerul, Khushi.Hariprakashji!El este liber.Laxmiji!Chiar nici ea nu este aici.Trebuie sa fie vantul.Nu este nimic.Cine?Cine?Cine este acolo?Nu este nimeni.Nu este nimic.Doar roaga-te la Zeita si mergi sa vezi ce se intampla.O parte din casa are lumina cealalta nu.Se pare ca o faza anume este terminata.Tabloul de sigurante este pe partea piscinei.Haide, Khushi, trebuie sa o repari, intr-un fel.Nu este nimeni.Nu este nimeni.Nu este nimeni.Cine esti?Cine este acolo?Oh Zeita, ce este asta?Ar fi trebuit sa ma duc sa vizitez Taj Mahal-ul, in loc sa stau acasa singura.Cine este acolo?Cine este acolo?Am spus, cine este?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 20 Iul 2012, 10:54 pm


*20th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khu:Cine este acolo?Cine este acolo?Am spus, care este acolo?Am spus care este acolo?Ajuta-ma!Deschide usa, te rog.

**
Mami:Akash dragule, noi suntem pe strada de multe ore dar de ce nu ne miscam?
Aka:Stiu, mama.Cred ca s-a avariat o masina din cauza ploii.Strada este complet blocata.Sora, esti bine?
Pay:Juice pentru ea..
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Noi nu avem de sfatul tau de specialist, Khumpharita.
Nani:Akash, cred ca noi ar trebui sa ne intoarcem acasa.Anjali nu poate sta asa pentru mult timp.
Akas:Dle politist?Ce s-a intamplat?
Pol:Strada este blocata din cauza unui mare accident, asa ca trebuie sa faci viraj la stanga altfel vei fi blocat in aceasta inghesuiala, pentru ca ne va lua mult timp sa clarificam aceasta harababura.
Akas:Multumesc!
Anj:Dar ce se va intampla cu rugaciunea?
Nani:Nu draga.Nu este bine pentru tine sa stai multe ore intr-o asemenea conditie.Cine stie cat timp va dura.Sa ne intoarcem acasa este cea mai buna alegere.
Akas:Da, Dadi, ai dreptate.Sora, te voi duce pentru rugaciune alta data.Promit!Sa fac o intoarcere in U.
Mami:Haide.Haide, fa intoarcerea in U.

**
Khu:Zeita, te rog, ai grija de mine!Zeita, te rog ai grija de mine!Zeita, te rog, ai grija de mine!Care este acolo?Cine este acolo?
Arn:Khushi!
Khu:Arnavji!Un milion de multumiri Zeitei, ca tu te-ai intors acasa!Tu stii, am fost foarte speriata.
Arn:Ce s-a intamplat?Ti-a fost frica?
Khu:Tu ai facut toate astea?Tu ai facut toate astea?Speriindu-ma?Tu zambesti?Tu stii ce frica mi-a fost si tu..
Arn:Ce spuneai tu?Ziua cand tu vei alerga in bratele mele, tu ma vei recunoaste ca sotul tau.Iar acum tu, exact asta ai facut, Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.Nu ma deranjeaza, daca tu ma accepti ca pe sotul tau.
Nani:Chote!
Arn:Relaxeaza-te!
Anj:Chote, tu mi-ai spus ca trebuie sa pleci la Agra.Pentru o intalnire.
Cho:Eram in drum spre Agra cand am primit un apel..
Mami:Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Tu vorbeai despre aceasta intalnire cu usile inchise, Arnav dragule?
Nani:Manorama, ajunge!
Mami:Aceste surori Gupta au aruncat o asemenea vraja, ca baietii nostri au inceput sa minta.Iar Phatti Sari, la infasurat pe dragul de Arnav in jurul degetului ei mic.
Arn:Mami..
Nani:Manorama.Am spus ca este destul.
Anj:Chote, tu mi-ai spus..
Chot:Sora, ma duceam la intalnire.Si am primit un apel pe drum ca intalnirea s-a anulat.Sora.
"Cho:Ti-am spus ca ma duc undeva cu familia mea.De ce trebuia sa programezi intalnirea la Agra?Nu, nu pot sa vin.Anuleaza intalnirea.
Di:Te rog, du-te Chote.Este in regula.
Mami:Anjali, Arnav, sa mergem.
Cho:Mami, nu pot veni."
Cho:Sora, tu ai inteles gresit.Cand s-a anulat intalnirea eu eram gata sa ma alatur voua.Am incercat sa sun pe telefonul lui Akash.Nici un telefon de al vostru nu era accesebil.Normal, ca eu nu stiam unde sunteti.Si am simtit ca ar fi mai bine daca ma intorc acasa.Sora, n-am avut nici o..
Di:Nu vreau sa vorbesc chiar acum.Te rog, lasa-ma singura.
Cho:Sora, asculta-ma.
Di:Am spus, lasa-ma singura.
Cho:Sora, macar odata..Sora..Sora, te rog deschide usa.Sora, asculta-ma.Sora.Sora, incearca sa intelegi.Am vrut sa vin cu tine dar..
Di:Chote, tu chiar ai inceput sa ma minti?
Cho:Sora, cand te-am mintit..
Di:Tu ai vrut sa-ti petreci timpul cu Khushi.De aceea m-ai mintit ca pleci la Agra pentru intalnire.Tu n-ai stiut ca noi o sa ne intoarcem acasa mai devreme.De aceea te-ai intors acasa.
Cho:Sora, tu intelegi gresit.
Di:Nu vreau sa aud nimic, Chote, absolut nimic.Am inceput sa inteleg totul.Tu ar fi trebuit sa-mi spui adevarul.
Cho:Sora, calmeaza-te.Ia-ti medicamentele.
Di:Nu vreau.
Cho:Sora, de ce tu esti..
Di:Nu ti-am spus sa ma lasi singura.Nu vreau sa mai vorbesc cu nimeni.
Cho:Sora, macar odata..
Di:Te rog, lasa-ma singura.
Cho:Akash!
Akash:Da, frate.
Cho:Fa ceva.Du-te chiar acum si da-i medicamentele sorei, te rog.Este suparata pe mine.
Akas:Desigur, frate.Nu-ti face griji.
Cho:Stii ce medicamente trebuie sa-i dai?
Akas:Da, frate.Nu-ti face griji.Ii voi da medicamentele sorei.Sora.Sora, sunt eu Akash.Deschide usa.
pay:Akash, lapte pentru cumnata.Sa incerc odata si eu?
Akas:Ma voi descurca.Sora.Sora.
Mami:A mancat ceva Anjali?Da incoace laptele.Anjali, bea laptele.Uite.Tine.
Akas:Sora, medicamentele tale.
Di:Nu, Akash, nu vreau sa iau medicamentele chiar acum.Le voi lua mai tarziu.
Mami:De ce mai tarziu?De ce nu acum?Ia-le draga.
Di:Te rog, Mami, le voi lua mai tarziu.
Akash:Sora, este destul de tarziu si tu n-ar trebui sa stai treaza asa de tarziu.
Di:Te rog, Akash.
Akas:Mama, hai sa mergem.Noapte buna, sora.
Cho:Akash, si-a luat medicamentele?
Mami:Nu, Arnav dragule.Ea vrea sa fie singura.Si nici macar n-a baut laptele.Dumnezeu stie cine a deochiat-o?Nu inteleg ce sa fac.
Cho:Voi vedea eu..
Akas:Frate, cred ca trebuie sa o lasam singura pentru un timp.Cine stie, data viitoare..
Mami:Da.Este mai bine sa nu o deranjam.

**
Pay:Akash!Tu n-ai avut cina inca.De aceea am adus mancarea aici.Astazi am pregatit curry-ul tau preferat.
Akash:Payal, tu cheama-l pe Hariprakash si spune-i sa ia mancarea asta de aici chiar acum.
Pay:Dar Akash tu n-ai mancat?
Akas:Payal, sunt lucruri mai importante in viata mea decat curry-ul meu preferat.Sora, inca nu si-a luat medicamentele ei iar tu..N-am vazut-o niciodata intr-o conditie atat de jalnica.(Jalnica este ea nu conditia ei Smile )Payal, toate astea..Uita!
Pay:Dar Akash, ce am spus de te-am ranit atat de tare?Eu doar iti spun sa mananci.Chiar si eu stiu ca, conditia cumnatei nu este buna.Dar nu sunt in stare sa o ajut in asemenea conditie.Nu pot face nimic!Asa ca, macar pot motiva oamenii care au grija de ea.
Akas:Da, bine.
Pay:Cel putin am grija de obiceiurile tale alimentare.Cel putin, pot sa te sprijin pe tine, Akash.Akash, de ce imi faci toate astea mie?M-am saturat.M-am saturat sa tot fiu acuzata mareu fara motiv.Tu inca crezi ca eu sunt responsabila pentru toate astea?Pentru ca am ascuns adevarul, Khushi a ascuns adevarul.Tu esti suparata pe mine ca Khushi este sora mea?Si dupa tine Khushi a gresit.Akash, dar tu ai uitat ca numai din cauza lui Khushi, adevarul despre Shyam a fost scos la iveala in fata tuturor.Ce s-a intamplat este realitatea.Si nimeni nu poate nega acest fapt.Tu macar mai da-mi o sansa.
Mami:Destul, Khumpharita.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 155656!Noi v-am dat o multime de sanse tie si sorei tale.Si de ce tipi la baiatul meu, la ora asta?Intrucat este greseala ta si a sorei tale.Eu nu voi fi capabila niciodata sa uit asta.Ai inteles?Akash dragule, vino cu mine iti voi servi eu mancarea.Vino.

**
Di:Alo!Alo!Alo!
Cho:Sora, te rog nu face asta.Tu trebuie sa ma sculti.Sora, te rog ia medicamentele.Sora, de dragul meu.Deci ar trebui sa consider ca tu nu mai interesata de mine?Tu nu vrei sa ma vezi in viata..
Di:Destul, Chote.Nu vorbi prostii.Chote, te rog.Niciodata sa numai spui asta.
Cho:Iar tu niciodata sa numai crezi ca eu te-am mintit.
Di:Vremurile s-au schimbat, Chote.Tu te-ai schimbat.Tu esti indragostit.Cand te-ai casatorit totul s-a schimbat de atunci.De cand tu te-ai oprit sa mai raspunzi la intrebarile mele, totul s-a schimbat, Chote.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 23 Iul 2012, 10:51 pm


* 23rd July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Arnav:Sora, de ce sa te mint pe tine.
Anj:Chote, stiu ca tu te-ai casatorit.Acum tu ai o viata separata.
Arn:Sora!Ai incredere in mine, sora.Nimeni, niciodata nu poate interveni intre noi.Tu ai fost cea mai importanta parte din viata mea.Si mereu vei fi.
Di:Vremurile s-au schimbat, Chote.Decand tu ai incetat de a-mi mai raspunde la intrebari, totul s-a schimbat, Chote.
Cho:Nimic nu s-a schimbat, sora.M-am casatorit cu Khushi pentru tine.

**
Khu:Nu, Naniji, nu asta ete problema.Arnavji, s-a intors acasa din cauza ca in ultimul moment intalnirea lui s-a amanat.Dar poate el nu trebuia sa se intoarca.De cate ori cumnata, se intampla sa ma vada ea se intristeaza.Iar acum ea il va intelege gresit si pe Arnavji, doar din cauza mea.Naniji, cumnata crede ca indiferent de raul care i s-a intamplat ei, este din cauza mea.Si poate are dreptate.Dar de cate ori incerc sa fac ceva bun, situatia mereu se inrautateste.Dar n-am avut o asemenea intentie.
Nani:Khushi, draga mea, indiferent de ce s-a intamplat in seara asta, a descurajat-o pe Anjali peste masura.Dar motivul in spatele a ceea ce s-a intamplat nu esti tu Khushi.Tu si Chote sunteti un cuplu casatorit.Si este esential pentru amandoi sa petrece-ti timpul impreuna.Dar Khushi draga mea, nu o intelege gresit pe Anjali.Ea niciodata nu te-a urat.Mai curand inainte de nunta ta, mereu a fost fericita cu relatia dintre tine si Chote.Mereu si-a dorit ca amandoi sa ramaneti impreuna.
Khushi:Adevarat?

**
Cho:Nu m-am casatorit pentru ca o iubesc pe Khushi.In acea seara Khushi cu siguranta a venit alaturi de mine ca si sotia mea dar numai pentru tine, pentru copilul pe care-l astepti.Pentru ca am crezut ca ea si Shyam..Cand m-am casatorit cu Khushi, nu am iubit-o sora.De fapt, dupa casatorie am inceput sa o iubesc.Tu iti mai aduci aminte, sora?Tu mereu obisnuiai sa-mi spui ca o fata va veni in viata mea, fara de care nu voi putea trai.
Di:Tu iti aduci aminte asta, Chote?
Cho:Acea fata este Khushi, sora.Fara de care, simt ca nu voi fi capabil sa traiesc.Niciodata n-am crezut ca o asemenea chestia se va intampla in viata mea.Dar s-a intamplat.O iubestc foarte mult pe ea, sora.Te iubesc, sora.Dar sora, din cauza ei relatia noastra nu se poate niciodata schimba.Niciodata sa nu mai crezi sau sa spui asemenea lucruri, sora.
Di:Bine, Chote.Nu voi mai spune asa, niciodata.

**
Pay:Akash, iarta-ma.Te-am suparat, fara sa vreau.Eu doar am vrut sa spun ca felul in care mama soacra, cumnata si toti isi fac griji chiar si eu imi fac griji. Eu doar vreau sa te sprijin, Akash.Eu vreau s-o sprijin pe mama soacra.Vreau sa o fac pe cumnata sa inteleaga, si eu sunt o membra a acestei familii.Asa ca nu ma tine departe de asta.
Akas:Tu ai dreptate, Payal.
Pay:Serios, Akash?
Akas:M-am gandit foarte mult la asta.Am incercat sa inteleg orice s-a intamplat.Acum, hai, sa mergem mai departe.Hai sa rezolvam toate problemele.Payal, noi vom incerca sa stabilim relatia noastra asa cum a fost.
Pay:Desigur, Akash, nu pot exprima cat de bine ma simt sa aud ca spui asta.
Akas:Dar Payal, nu uita.Indiferent de ce s-a intamplat.Ce a facut Khushi, nu mai repeta aceasta greseala.
Pay:Akash..
Akas:Nu, Payal, nu cer nicio explicatie din partea ta.Stiu ca si tu ai avut dreptate.Dar increderea familiei a fost franta din cauza a ce s-a intamplat.
Paay:Nu se va mai intampla in viitor.Iti promit.

**
Cho:Sora, a inteles totul.Ea insusi, mi-a spus.Khushi, acum totul va fi in regula.Iti promit.Ei bine, astazi tu ai pierdut provocarea, Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.Cand ai venit alergand in bratele mele.Acum tu va trebui sa ma accepti ca pe sotul tau.Apropo, este destul de usor sa vorbesc cu tine, cand dormi.

**
Khus:Ce?Esti in regula, Buaji?Daca este nevoie, eu voi veni.Stai linistita, Buaji.Ma voi ocupa de tot.
Nani:Khushi draga mea, ce s-a intamplat?Madhumatiji este in regula?
Khu:Naniji, Buaji nu se simte asa bine.
Nani:Atunci sa mergem.Voi veni si eu cu tine.Ma voi intalni si cu ea.
Khu:Nu Naniji.Este in regula.Ma indrebam daca as putea merge la ea in vizita?
Nani:Bine.Tu poti merge.Iar daca ai nevoie de ajutorul meu, anunta-ma.
Khu:Cumnata are nevoie de tine aici, Naniji.Voi avea eu grija de Buaji.
Nani:Draga, nu-ti face griji de aceasta casa si ai grija de Madhumatiji.
Khu:Naniji, nu-i spune sorei nimic despre asta. Adica vreau s-o anunt eu insumi.Altfel isi va face griji.
Nani:Chote!
Cho:Ce s-a intamplat, Nani?
Nani:Chote, Madhumatiji, nu se simte bine.

**
Cho:Voi veni si eu.
Khu:Nu.Adica, ma voi descurca.Stai aici cu, cumnata.
Cho:Khushi, am vorbit cu sora.Ea..Am mers la jogging si am luat astea pentru tine.Spre ca, tu vei..
Khu:Naut!
Cho:Khushi..Khushi Kumari Gupta Singh Raizada!De ce a fost nevoie sa ingenunchezi?Tu ai fi putut sa ma accepti ca sotul tau doar asa.
"Cho:Tu vei veni alergand in bratele mele.
Khu:Eu?In bratele tale?Ziua cand se va intampla te voi accepta ca pe sotul meu."
Khu:Voi pleca acum.Multumesc foarte mult pentru naut.

**
Pay:Khushi, de ce nu mi-ai spus ca Buaji nu se simte bine.Chiar si eu puteam veni cu tine.
Khu:Nu, sora.Stai aici si ai grija de tot de aici.Te voi suna de la Buaji si te voi tine la curent despre sanatatea ei.Tu doar..Iarta-ma sora, n-am avut intentia sa intervin in casnicia ta.Sunt de acord ca am gresit.Dar, te rog, nu sta suparata pe mine.
Di:Khushiji?Ce s-a intamplat cu Buaji?
Khu:De fapt, tensiunea lui Buaji a crescut un pic.
Di:Vad!Bine, sa pleci dupa ce iei micul dejun.Ma duc in camera mea sa ma odihnesc.
Khu:Sora, ai vazut asta?Cumnata, a vorbit..
Nani:Khushi draga mea.Uite aici niste laddoo.Matusa ta poate nu se simte bine dar parintii tai poate sa serveasca din ele.Acestea sunt pentru ei.Da-le lor.Si nu te mai ingrijora.Buaji va fi bine.Dar ce este asta?Cand ai plecat acasa data trecuta tu ai plans la fel.Si ai spus ca-ti va fi dor de noi foarte mult.
Khu:Sincer, Naniji.Imi va fi dor de voi toti foarte mult.
Akash:Frate!
mami:Akash dragule, ia ceaiul.
Akas:Multumesc, mama.
Mami:Phatti Sari.Acum ca tu te duci acasa la parinti, nu este nevoie sa te intorci asa de curand.Adica am vrut sa spun, sa stai acolo cat de mult doresti.Hello.Hi.Bye bye!
Khu:Mamiji, te rog ai grija de tine.Bine, cumnate, eu plec
NK:Khushiji!!Stai acolo.Nanav te va duce el.Uite, el deja si-a inchis laptop-ul.
Cho:Oricum, ma duceam sa o duc pe Khushi.
Khu:Nu.Ma voi duce singura.
NK:Nu, nu, Khushiji!Te rog!Tu trebuie sa te duci cu Nanav.Altfel el va fi fara inima.Scuze, adica va fi cu inima franta.Nu-i asa, Nanav?
Cho:Nk, potoleste-te!
nani:Khushi draga mea, te va duce Chote.

**
Cho:Khushi, nu-ti face griji.Buaji va fi absolut bine.Khushi, tu esti bine?Nu!Este altceva la mijloc!Tu ai fost si in masina tacuta.Ce s-a intamplat cu tine?Uita-te in jurul tau.Astazi..Vremea este atat de buna.Cum era asta?"Vremea este atat de buna astazi.Asta este o scuza buna sa mergi la Buaji acasa.What the..What the.."Bine.Bine.Nu voi mai canta.Tu doar..Khushi, ce s-a intamplat cu tine?
Khu:Buaji!
Cho:Tu mergi.Il voi aduce eu inauntru si sa o intalnesc si pe Buaji.
Khu:Nu.Nu.
Cho:De ce?
Khu:Daca tu vii inauntru atunci mama si Buaji vor fi ocupate sa se uite dupa tine.Buaji, nu se va putea odihni.
Cho:Bine.Ai grija!Khushi, tu..
Khu:Plec!

**
Khu:Buaji, voi pregati eu mancarea astazi.Tu mergi si stai jos
Bua:Nandkeshore!Si ce sa fac cu mancarea care deja este gata?Tu esti nebuna.
Khu:Oh, Buaji!
Bu:Haire Nandkeshore!Cine o fi?Vin.Vin acum.Asteapta!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 24 Iul 2012, 11:12 pm


*24th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Bua:Haire Nandkeshore!Sanka Devi?Cum de esti aici?Ce faci aici?
Khu:Mi-a fost foarte dor de tine, Buaji.
Bua:Prostuto, tu puteai sa ma suni.De ce a fost nevoie sa te complici sa vii pana aici?
Khu:De ce?Nu pot veni sa te intalnesc?
Bua:Poti, Nandkeshore!Desigur ca poti.Dar..Asta..
Cho:Khushi si-a uitat mobilul in masina.
Khu:Buaji, ma vei lasa sa stau aici daca iti dau niste ladoo?
Bua:Sanka Devi, ce s-a intamplat?Tu ai venit aici de ziua ta.Dar..
Khu:Unde sunt mama si tata?La spital?Voi pregati niste mancare ca mi-e tare foame.
Bua:Sanka Devi.
Khu:Buaji, astazi voi gati eu.Tu stai si odihneste-te.
Bua:Nandkeshore!Ce sa fac cu mancarea pe care deja am pregatit-o?A inebunit.
Khu:Oh, Buaji..
Bua:Haire Nandkeshore!Cine o fi?Vin acum.Stai asa.
"Chote:Daca sun din nou soneria, poate o deranjez pe Buaji.
Khu:Buaji!Buaji!Orezul!
Bua:Ce orez?
Khu:Acolo!Du-te mai repede.
Bua:Dar, usa..
Khu:Buaji, voi deschide eu usa.Acum du-te si verifica orezul.
Cho:Khushi..
Khu:De ce ai venit aici?
Cho:Este in regula.La urma urmelor, tu esti sotia mea.Ai toate drepturile asupra mea.
khu:Am pus-o pe Buaji sa doarma, cu mare dificultate, in timp ce tu suni soneria la usa.
Bua:Orez?
Cho:Tu ti-ai uitat telefonul in masina.
Khu:Multumesc!
cho:Khushi, este totul in regula?Adica, daca matusa nu este bine atunci sa aduc un medic?
Khu:Nu.Acum trebuie sa gatesc.
Cho:Bine.Ai grija.Pa!
Khu:Iarta-ma Zeita.Am mintit de dimineata.Am minit-o pe Naniji, sora si Buaji.Iar acum si pe Arnavji.Dar ce altceva sa fac?Nu mai stiu nicio alta alegere.Cum pot sa le spun ca am parasit casa.In plus, relatia mea cu Arnavji este pentru o perioada scurta.Zeita, cand am vazut fata cumnatei am simtit ce vrea sa faca.Chiar daca a vorbit cu mine, dar, nu mai pot sa o vad in aceasta conditie.Cumnata va fi fericita numai cand eu nu voi mai fi in jurul ei.Iar daca cumnata nu este fericita atunci cum Arnavji va fi fericit?Iar daca Arnavji nu este fericit atunci eu cum pot...
Bua:Hei, Sanka Devi!Ce vrei sa faci cu orezul?
Khu:Trebuie sa fie gatit, Buaji.
Bua:Cine a fost la usa?
Khu:Acel Dictator, grosolan..
Bua:Ce?
Khu:El a venit sa caute voturi.
Bua:Ea a inebunit de tot.

**
Pay:Arnavji, te-ai intalnit cu matusa?Este bine?
Nani:Tu te-ai intors, Chote.Cum se simte Madhumatiji?
Cho:Ea trebuie sa fie bine.
Nani:Ce inseamna asta?Nu te-ai intalnit cu ea?Sun-o chiar acum.Eu si Payal vrem sa vorbim cu ea.

**
Khu:Apropo, Buaji, cand mama si tata se intorc de la centrul Ayurvedle?
Bua:Se vor intoarce in doua zile.
khu:Alo!
Cho:Alo, Khushi!Pune-ma in legatura cu matusa.
Khu:De fapt, Buaji, a adormit.
Bua:Am zis ca se vor intoarce in doua zile.
Cho:Sa ghicesc ca Buaji sa trezit.Da-i telefonul lui Buaji.Payal si Nani vrea sa vorbeasca cu ea.
khu:Da..Un minut, Arnavji.Suna telefonul fix.Alo.Da?Dl Shukla?Cine esti si de ce ai sunat?Bine.Chiria casei.Cat este?24 000 Rs?Ce?bine, bine, pentru trei luni.Lasa-ma sa o intreb pe Buaji si te sun inapoi.Bine.
Cho:Cine era la telefon?
Khu:Nimeni.Tu spune acum.Dami-o pe Buaji la telefon.
Khu:Da-i telefonul lui Naniji.
Cho:Khushi, da-i telefonul lui Buaji.
Khu:Da-i telefonul, lui Naniji, altfel nu-i dau telefonul lui Buaji.
Cho:Fata asta este complet nebuna.
Nani:Alo!Madhumatiji?Ce mai faci?Cum te mai simti acum?
Khu:Da, da Naniji..Haire Nandkeshore, sunt bine.
Nani:Ce s-a intamplat cu vocea ta?
Khu:Ce sa spun, Nandkeshore!Conditia mea s-a inrautatit.
Nani:Nu-ti face griji, Madhumatiji.Khushi este acolo, nu-i asa, ea va avea mare grija de tine.Iar daca tie iti este foarte rau, sa vin acolo?
Khu:Nu, nu!Nu, nu.
Nani:Bine, ai grija de tine.Asteapta o clipa, Payal vrea sa vorbeasca cu tine.Uite aici.
Pay:Alo.
Khus:Payal, ce faci copila mea?
Pay:Buaji, sunt bine.Spune-mi tu cum esti?
Khu:Acum ca Sanka Devi este aici cum sa fiu bine?
Pay:Buaji, chiar si eu as fi venit dar tu..
Khu:Nu, nu.Cineva ar trebui sa fie si acolo sa aibe grija de familie.Ocupa-te de familia ta Payal.Eu sunt bine totul este in regula aici.
Pay:Bine, Buaji.Te rog ai grija de tine.Buaji, stai o clipa.Vorbeste cu Arnavji.
Khu:Arnavji sigur imi va recunoaste vocea.Voi fi prinsa.Nu, nu.Payal, cum sa vorbesc cu ginerele cu o asemenea voce?Bine, voi inchide acum.
Pay:Bine, Buaji.
Bua:Ce s-a intamplat?
Khu:Preeto..Preeto..Eu am vorbit cu Preeto.
Bua:Atunci de ce tot spuneai Nandkeshore, Nandkeshore?Si de ce tuseai in timp ce vorbeai la telefon?
Khu:Buaji, eu imitam pe toata lumea.Tu, Mamiji..Hello.Hi.Bye bye!
Bua:Hei Sanka Devi.Hei Sanka Devi.

**
Cho:In seara asta?Nu, am avut..Lasa-ma sa te sun inapoi.
Akas:Ce s-a intamplat, frate?Era acest apel legat de afacerea din Mumbai?
Cho:Da, dar cred ca ar trebui sa o anulez.Nu pot pleca de acasa in aceasta situatie.
Aka:Este in regula frate.Ma voi duce eu acolo.Sora, are mai multa nevoie de tine aici.
Cho:Asta va fi bine.Suna-l pe Aman si ia toate detaliile de la el.
Aka:Bine.
Cho:Va trebui sa pleci in seara asta.
Aka:Sigur, voi face asta.
Cho:Bine.Akash!N-am putut sa te intreb in mijlocul a toate problemele care se intampla aici, este totul in regula intre tine si Payal?
Aka:Da, frate.Totul este in regula.Nu-ti face griji.Pe curand.Da, Aman.Da am primit biletele.
Mami:Pentru cate zile pleci, Akash?
Akas:Mama, voi fi plecat pentru cateva zile.Payal, vei veni cu mine?
Nani:Dar, asta ar fi minunat.Payal, tu ar trebui sa te duci cu el si sa vizitezi Mumbaiul, bine?
Akas:Payal, ma duc sus sa impachetez.Daca tu vrei sa mergi cu mine, spune-mi repede il voi ruga pe Aman sa rezerve biletele.Alo.Da.
Mami:Phatti Sari, a plecat la casa parinteasca.Acum Khumparita va fi plecata si ea cu sotul ei.Eu ce ar trebui sa fac aici, sa cant cantece cu mama soacra?
Pay:Nu, mama soacra.Nu pot pleca cu Akash.Nici Khushi nu este aici.Asa ca prezenta mea este necesara aici.
Aka:Da, Aman.Am dosarul afacerii.Bine.Iar restul..Da.Fa un lucru, trimite-mi email toate detaliile finale.Bine.Da.Si da inca ceva un bilet in plus pentru Payal.Nu, nu.Este in regula.Lasa asa.Ce s-a intamplat?Tu nu vii?
Pay:Khushi nu este aici si ..
Aka:Bine.Khushi..Buaji..Da tu stai aici.Este in regula.Nu, este in regula.Il am.Multumesc.
Mami:Ai grija de tine, Akash dragule.Tu esti marul din ochii mei.Nu pot sa te vad ca tu pleci de langa mine.
Akas:Mama, ma voi intoarce in cateva zile.
Mami:Dragule, vreau sa-ti dau o avertizare stationara
Akas:Avertizare statutara, mama.
Mami:Da.Asta.Uite, Mumbai nu este ca Delhi.Acolo este..Cum se spune in engleza?Unul mare cu apa.Ocean.
Akas:Mare.Mama, este mare.
Mami:Da, asta e.Am vazut acea mare.Este foarte periculos.Te-ai prins?Sa nu te apropii, nici macar din greseala.
Akas:Asa cum spui, mama.
Pay:Akash, ti-ai luat biletul?
Nani:Payal, tu trebuia sa te duci cu el.
Akas:Nu Dadi.De fapt, voi fi ocupat acolo.
Di:Akash, sa ai grija de tine.Si sa ai grija de mesele tale.
Aka:Promit, sora.
Cho:Sora, il voi duce pe Akash la aeroport.Iar la intoarcere o voi vizita pe Buaji.
Nani:Chote, asta este chiar o idee minunata.Te rog, intalneste-te cu ea.
Cho:Sa mergem.
Mami:La revedere, Akash!Ai grija.Hello.Hi.Bye bye!De ce plangi, Khumparita?Tu plangi pentru ca a plecat sotul tau sau pentru ca planul tau de vacanta s-a anulat?Hello.Hi.Bye bye!

**
"Cho:Asta este hotarul nostru.Nici eu nu vin pe parte ta si nici tu pe a mea."
Khu:Khushi, este destul!Eu am luat decizia asta, asa ca nu pot fi slaba.
Bua:Cu cine vorbesti?
Khu:Buaji, vorbesc cu mine insumi.
Bua:Tu esti in regula?Sunt foarte ingrijoarata pentru tine.
Khu:Buaji, nu e nimic cu mine.Sunt bine.
Bua:Nu, tu nu esti?Tu nu ai mancat micul dejun cum trebuie si nici dulciuri nu le-ai avut cum trebuie.Te-ai certat cu ginerele, de ai venit singura?
Khu:Nu, Buaji, acum te rog nu mai pune intrebari.
Bua:Daca nu-mi spui..Stai asa.Il voi suna pe ginere sa aflu.
Om:Gol gape.
Bua:Arnav..Arnav..Arnav..
Khus:Vanzatorul de "vorbaraie"..Lasa asta, Buaji.Hai sa avem niste "vorbaraie".Vremea este asa buna astazi.
Bua:Ce?
Khu:Da, Nandkeshore!N-am mancat cum trebuie de dimineata.Nici micul dejun nu l-am avut cum trebuie, nici dulciuri n-am avut cum trebuie.Haide, sa mergem.Buaji, a sunat dl Shukla.
Bua:A intebat cumva de chirie?Haire Nandkeshore!Draga, ce as putea sa-ti spun?De cateva zile este un moment crucial.El ne-a amanat.Dar chiria pe trei luni deja a trecut.Dumnezeu stie ce se va intampla.
khu:Buaji, nu trebuie sa te ingrijorezi.Acum ca Sanka Devi este cu tine totul va fi bine.
Bua:Ce vrei sa spui?Tu ai venit doar pentru cateva zile, nu-i asa?De ce vorbesti in felul asta?Spune-mi adevarul.Ce ascunzi de mine?
Khu:Ia!
Bua:La ce te holbezi?Ia!

**
Dr:Dna Raizada?
khu:Da, cine esti?
Cho:Vino, doctore.
Khu:De ce l-ai adus pe el aici?
Cho:Sa faca control lui Buaji, ce altceva.Da-te la o parte.
Khu:Buaji, chiar acum doarme.Asa ca te rog, vino mai tarziu.
Cho:Doctore, este necesar ca un pacient sa fie treaz ca sa-i verifici tensiunea?
Dr:Nu, nu este necesar.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 25 Iul 2012, 11:11 pm


*25th July -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Bua:De ce te porti ciudat?Mananca!Hei, Sanka Devi.
Khu:Buaji, tu fa ceva, mergi si bea apa.Du-te!
Bua:Da.Da.
Cho:Da, Khushi.
Khu:Unde esti?
Cho:Chiar afara la usa ta.
Khu:Fa ceva, vino la spitalul Laxmi Nagar.Am venit cu Buaji aici.
Cho:Tu trebuia sa ma anunti, va duceam eu.
Khu:Bine.Acum vino aici si ia-ma.Bine!Acum inchid.
Cho:Bine.
Khu:Lasa asta Buaji.Sa mergem.
Bua:Hei Sanka Devi, tu te comporti foarte ciudat.Tu actionezi destul de ciudat.
Khu:Buaji, vreau sa cumpar o vesta.Haide!
Bua:O vesta?Pentru ginere?
Khu:Da!Da!Am vrut sa-i cumpar dar acum este in regula.Vino.Sa mergem acasa.
Bua:Tu ai inebunit..
Khu:Buaji, bea niste apa.Haide.
Bua:Nandkeshore!
Cho:Da, Khushi.
Khu:Arnavji!Tu nu mai trebuie sa vii sa ma iei.Am ajuns acasa.
Cho:Ce?Tu esti in regula?
Khu:Da.Si eu vroiam sa spun asta.Dar am ajuns acasa.Du-te acasa.Totul este in regula.Sunt in regula..
Bua:Cine este, Nandkeshore?
Cho:Nu este vocea lui Buaji?
Khu:Da, conditia lui Buaji este destul de critica.Are nevoie de odihna.
Cho:Ce a spus doctorul?
Khu:Doctorul?Noi nu ne-am intalnit cu doctorul.
Cho:Nu te-ai intalnit, adica?
Khu:Nu.Chiar si el era bolnav.Asa ca de aceea nu l-am vazut.Bine.Tu mergi acasa.Da!Arnav Singh Raizada, nu ma va lasa in pace.
Cho:Alo!Da, sunt Arnav Singh Raizada.

**
Mami:Hello.Hi..Alo!Aloo!
Nani:Ce s-a intamplat?Cine este?
Mami:Un apel anonim, mama soacra.Un apel anonim.Alo!Tu vorbsti in modul silentios?
nani:Alo?Alo!Alo!
Mami:Cine este mama soacra?Cine poate suna iar si iar?Mama soacra, este iubitul tau?
Nani:Ce spui tu, Manorama?
DI:Nani, ma duc la o plimbare.
Nani:Asa?Sa mergem.Voi veni cu tine.
Di:Nu, Nani.Vreau sa fiu singura.Ma voi intoarce curand.

**
Khu:Multumesc Zeita, ca Buaji, doarme dupa amiaza.Altfel, astazi dimineata..Cine poate fi?Hei Zeita, salveaza-ma.Pana acum totul a fost in regula.Asa ca n-ar trebui sa fie probleme de aici incolo.
Dr:Dna Raizada?
Khu:Da.Cine esti?
Cho:Vino doctore.Khushi, daca te dai la o parte, poate doar atunci intra si doctorul.
Khu:De ce l-ai adus aici?
Cho:Sa se joace de v-ati ascunselea cu tine.Sa controleze sanatatea lui Buaji, ce altceva?Da-te la o parte.
Khu:Buaji doarme.Tu vino mai tarziu.
Cho:Doctore este necesar ca pacientul sa fie treaz, in vederea sa-i verifici tensiunea?
Dr:Nu.Noi verificam chiar si cand dorm.
Cho:Minunat.
Khu:Ce spui?Eu iti spun ca Buaji, doarme.Tu nu poti sa o deranjezi.
Dr:Nu-ti face probleme, dna.Ea nu va fi deranjata.
Cho:Destul, Khushi.De ce creezi o scena?
Khu:Creez o scena?
Cho:Las-o asa.Vino doctore.Nu stiu ce s-a intamplat cu Buaji?
Dr:Adesea, o persoana arata in forma dar boala este inauntru corpului.
Cho:Bine.Este in regula.Eu..
Khu:Shhhh!
Dr:Ea este absolut..
Khu:Dle doctor.O doare stomacul.
Cho:Daca o doare stomacul atunci de ce nu mi-ai spus asta inainte?Acum Buaji, doarme.Cum o va controla doctorul?
Khu:Ma voi ocupa de toate.Dar..
Cho:Ce?
Khu:Buaji.
Cho:Da, eu ma voi duce afara si vin.Dar tensiunea?
Dr:Este absolut..
Khu:Dle doctor, te rog controleaza-i stomacul.
Cho:Voi astepta afara.
Khu:Bine.
Dr:Bine.Voi verifica tensiunea.
Khu:Verific-o pe a mea, dle doctor!!Creste foarte repede.
Dr:Ce?Iar stomacul?
Khu:Asculta dle doctor..Iti voi spune adevarul.Bine?
Cho:Da, Aman ai aflat despre proprietar?
Khu:Asta s-a intamplat 2 ani in urma.Pe atunci familia lui Buaji traia fericita.Ea a avut o fata si un baiat.Si-a casatorit fiul grandios.Nora ei a venit acasa.Si atunci, exploatarea.
Dr:A norei?
Khu:A lui Buaji.Ce crezi, tu?Ar fi putut aceasta sarmana doamna sa exploateze pe cineva?Ea a indurat prea mult.Ea niciodata nu a obisnuit sa-i dea mancare lui Buaji la timp.Ea o punea sa faca o multime de treburi casnice.Asculta cu atentie, dle doctor.Fiecare sforait de al ei iti va spune povestea ei trista.
Dr:Madam, tu spune-mi.Pentru ce ar trebui sa-i dau medicamente?
Khu:Poveste mea inca nu s-a terminat.
Dr:Oh!
Khu:Apoi intr-o zi, nora ei ia smuls fiul.
Dr:Adica au plecat de acasa?
Khu:Da.Iar dupa asta Buaji si-a gasit ocupatie cu, casatoria fetei.Dar..
Dr:Si fata ei a exploatat-o?
Khu:Nu.Nu s-a casatorit.Ea are 32 de ani si locuieste in Mumbai.Iar in aceasta casa mare, locuieste singura, aceasta sarmana doamna.Vezi dle doctor, eu sunt singura nepoatea a lui Buaji.Si daca eu..
Dr:Nu te-ai casatorit?
Khu:Un asa Dictator a stat aici, nu l-ai vazut?Imi place sa vin in vizita aici.Ca Buaji, sa scape de singuratate.Dar el nu-mi da voie sa vin.De aceea a trebuit sa gasesc o scuza.Pentru mahnirea si durerea ei.Pentru inima ei franta.
Dr:Da, pot intelege.Inteleg.
Khu:Ai inteles bine, dle doctor?Atunci ocupate de tot.Omul care sta afara ma intrebat o multime de intrebari.
Dr:Nu-ti face griji.Ii voi raspunde eu la toate intrebarile.Voi face ceva.Ii voi prescrie niste vitamine.Dar ce trebuie tu sa faci, nu-i arata lui acea reteta.Atat!
Khu:Dle doctor.Multumesc foarte mult.
Dr:I-am dat reteta.Dna Raizada trebuie sa stea aici pentru cateva zile.Sa aibe grija de ea.
Cho:Da, este in regula, dar ce s-a intamplat cu Buaji?
Dr:Nimic, doar batranetea aduce probleme ca tensiunea.Bine?Voi pleca acum.La revedere.
Khu:Ma duc sa iau medicamentele.
Cho:Le voi lua eu.
Khu:Nu.
Cho:Tu vrei asta?Cu o conditie.
Khu:Ce?
Cho:Tu stii.
Khu:Ai pierdut pariul.
Cho:Poate ca am pierdut.Dar tu de ce respiri greu.
Khu:Nu.
Cho:Khushi, eu niciodata nu pierd pariurile.Sa ma suni daca ai nevoie de ceva.
Khu:Nu te voi suna.Termin-o acum, Khushi.

**
Mami:Hello.Hi.Bye bye!A trecut ceva vreme decand Anjali a plecat la plimbare.Sper ca este bine.Cu cine vorbeste, Anjali?Anjali!Cu cine vorbeai?
Di:De fapt, vorbeam cu Nupurji.Da, Nupurji, spune-mi.Eu spuneam asta..Cred ca apelul s-a desconectat si n-am realizat asta.Un minut, Mamiji.Eu..Nupurji, voi vorbi cu tine mai tarziu.Cred ca apelul s-a desconectat.Bine.Inchid acum.
Mami:Vino in casa.Vino."Ea nu folosea telefonul inainte.Oare cu cine vorbea?"

**
Bua:Haire Nandkeshore!Astazi am avut un vis ciudat.Cineva spunea ca sotul ei ii punea prea multe intrebari.Dar, fii atenta.Chiar a fost o poveste trista.El nu o lasa sa iasa afara.Cineva cerea ajutorul.Cine ar putea fi, Nandkeshore?
Khushi:Ma duc eu sa vad.Alo.Da, dle Shukla.Ti-am spus ca voi vorbi cu Buaji despre..Ce?Serios?Bine.
Bua:Ce s-a intamplat, Nandkeshore?Ce a spus Shuklaji?
Khu:Buaji, acel..Tu?
Cho:Khushi, tu..
Khu:De ce ai facut asta?
Cho:De ce ai facut, tu, asta?
Bua:Cine este acolo, Nandkeshore?Arnav!De ce stai afara?Te rog, vino inauntru.Te rog, vino.Vino.Vino.Ce s-a intamplat?De ce esti asa de ingrijorat?
Cho:Nimic Buaji.In timp ce veneam incoace am auzit o poveste foarte trista.De aceea sunt suparat.
Bua:Da!Ce ai auzit, Nandkeshore?
Cho:Ca era o femeie.Si avea doi copii.Avea o fata si un baiat.La casatorit pe baiatul ei cu maretie.
Bua:Da.
Cho:Dar nora si-a tratat soacra foarte rau..A torturat-o asa de rau ca..Cum se numea asta?O exploata.Exploatare!
Bua:Apoi?
Khu:Las-o balta, Buaji.Ce folos este sa asculti o asemenea poveste trista?
Bua:Apoi?
Cho:Apoi ce, Buaji?Intr-o zi acea nora a ei ia luat baiatul.Apoi mama a devenit singuratica.Si a suferit si mai mult.
Khu:Da, da.Apoi s-a indreptat.Da s-a indreptat.Ti-ar placea sa bei un ceai?
Cho:Cum s-ar fi putut indrepta?Vezi tu, ea avea o fata necasatorita.
Khu:Arnavji, vreau sa vorbesc cu tine.
Cho:Buaji, decand am auzit despre acea femeie si nepoata ei, eu m-am gandit numai la ele.Sotul nepoatei ei este un personaj important.
Bua:Asta inseamna ca nu este nimeni in familie care sa fie fericit, nu-i asa?
Khu:Arnavji, ti-am spus, nu-i asa?Ca vreau sa vorbesc cu tine?
Bua:Dar Arnav, a cui este aceasta familie nefericita?
Khu:Tu, vino.Vino!Haide.
Bua:Dar Nandkeshore!Ea este atat de nefericita.

**
Cho:Ce naiba, Khushi?De ce m-ai mintit despre sanatatea lui Buaji?
Khu:Lasa toate astea.Cum ai indraznit sa platesti toata chiria acestei case?Tu ce crezi?Ca eu insumi nu pot plati chiaria lui Buaji?
Cho:Khushi, nu conteaza..
Khu:Ba conteaza.N-am nevoie de nici un fel de favoare da la tine.
Cho:Favoare?Tu esti sotia mea, Khushi.Chiar si eu sunt legat de Buaji a ta precum si de aceasta familie.

**
Nani:Amandoi fii ai mei au completat 6 luni din casnicia lor.
"Cho:Vei accepta conditia mea?Te vei casatori cu mine?Astazi.Pentru 6 luni."De aceea ea a plecat de acasa.Pentru ca, contractul de casatorie...
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 6 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum