Serialesitelenovelet
1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

+2
lica54
narcisa
6 participanți

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 9:13 am


*30th Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Rhada:Sefului tau nu-i place deloc dulceata in branza.De mic copil lui ii placea condimentata.
Fata:Dna, daca imi spuneai mai devreme as fi preparat-o eu.
Rad:Poate fi o reteta pregatita de mama prin instructie?Trebuie facuta de ea insasi.Adu acel suc.Voi oameni buni puteti pleca.Munca voastra este acolo.
Mad:Tu puteai sa ma chemi.Esri singura.
Rad:Nu conteaza, draga.Pot sa-ti spun nora?Uite toate pregatirile sunt gata.Asta este roti si curry.Asta este salata, asta este sucul iar asta este cea mai favorita branza condimentata a lui.Madhu, nu-i spune, ca eu am pregatit mancarea.Altfel nu se va atinge de mancare.Tu ii poti spune ca bucatarul a pergatit mancarea.Uite aici.Da iar aici este pachetul tau.
Mad:Nu era necesar.
Rad:Este necesar.Tu poti manca si hrani pe Rishab la fiecare doua ore.Altfel el va suferi de aciditate.Ce mama ciudata sunt?Incerc sa-mi hranesc propriul fiu cu mancare pregatita de mine pe ascuns.Aceasta decizie a mea la distantat pe fiul meu de mine.Rishab s-a maturizat prea de vreme de anii lui.Nici nu si-a revenit de la moartea tatalui lui si nici nu a acceptat a doua casatorie a mea.Dar ce sa fac?Am fost obligata si ingrozita.La urma urmelor, cum puteam eu sa am grija de un copil de 12 ani.Dar stii?Dupa atat de multi ani el a permis ca cineva sa intre in viata lui.Si asta esti tu Madhu.Daca este posibil ai grija de el.Sa ma pedepseasca el s-a departat de mine.Iar sa te pedepseasca pe tine el te-a apropiat de el.El nu stie importanta, de a avea pe cineva in viata lui.
RK:Aceasta casa daca are nevoie de ceva, este disciplina.Nevasta!Bittuji!
Bit:Sefu.
RK:Cheama toti servitorii.
Bit:Unde este toata lumea?Veniti.
Fat:Da, dle.
RK:Vechea aroma este capturata in aceaste cutii ca un duh intr-o sticla.Bittuji!
Bit:Sefu
RK:Distribuie aceasta mancare la toti cersetorii.Si le poti spune ca aceasta mancare este preparata cu multa dragoste de mama lu RK.Este o petrecre pentru ei din partea lui RK.Bittuji, cand am mai dat eu prima la servitori?
Bit:Sefu, de obicei de festivalele Holi, Diwali si Dusshera.
RK:Atunci de ce aceasta servitoare i se da un tratament special?De ce sa fac cheltuieli risipitoare pe ea?Pentru aceasta speciala servitoare cu numarul 9?Acum daca petrecerea pisicilor s-a terminat, putem merge la filmare?Tu ai 60 de secunde.Nu pot repeta acest dialog in fiecare zi.

**
Om:Dna Padmini, tu n-ai mai venit la magazin asa ca am crezut sa-ti aduc ratia lunara.Vezi tu trebuie sa clarific si suma pe luna trecuta.Asa ca, am crezut ca voi livra si marfurile si sa clarific de asemeni si suma pe luna trecuta.
Pad:Dle Ketan, da-mi timp pentru o luna sau cam asa ceva.Chiar acum sunt cam stramtorata.
Ket:Timpul de o luna s-a terminat.Dna Padmini, tu nu mentiona despre luni.Maxim, iti pot da 2 sau 3 zile.Te rog, incearca sa intelegi ca nu este numai problema ta si eu am afacerea mea.Dna Padmini daca nu clarifici suma in ziua a treia atunci voi veni acasa la tine eu insumi.Voi pleca acum.La revedere.
Om:Da, schimbul este la 2 pm la Film City.Sunt ceruti 25 de oameni.Poti veni si tu, bine?
Pad:Dle Sudhakar.
Om:Da, dna Padmini, spune-mi.
Pad:Te rog, da-mi ceva de munca repede.Orice munca va fi bine.Pe platou sau la filmare..Orice posibil.
Om:A trecut 8 ani de cand tu ai parasit rolul de artista junioara.Este un pic cam dificil.
Pad:Nu conteaza dle Sudhakar.Il voi face.Sunt neajutorata acum.Nu am alta optiune.Cand am fost noua in Mumbai.N-am avut sprijin atunci..Dar atunci industria filmului m-a sprijinit.Si chiar si azi industria filmului ma va sprijini.Din cauza opriri castigurilor lui Malik si Madhu a devenit foarte dificil sa administrez casa.Va trebui sa fac una sau alta treaba sa suport acea cheltuiala.Asa ca, te rog aranjeaza ceva.
Om:Bine, dna Padmini.Voi aranja ceva pentru tine astazi la schimbul de la 2 pm.

**
Mad:Este gata.
RK:Stai.Am pretuit putin si tu ai inceput sa pleci?Cine va face restul muncii?Pedichiura mea?Regizorul ia prima filmare de la picioarele mele.Haide.De ce este mereu un semn de intrebare pe fata ta?Tu nu intelegi limba simpla?Haide!Alegerea este a ta.Dreptul sau stangul?Apropo, sotiilor le place amandoua picioare a sotilor lor.Ele se apleaca ating amandoua picioare a sotilor lor si primesc binecuvantare.Fa-mi pedichiura.Tu primesti o treaba de facut si binecuvantare gratis.Ce cantec iti canta mama mea?Unul uzat, trist de al ei?Nu este nevoie sa compatimesti deloc.Nu sunt primul om din lume care a ramas orfan de mic copil.Mamele multora s-au casatorit din nou dupa moartea tatalui.Si mama mea a facut asta.Deci, ce este nou in asta?De aceea nu este nevoie sa o compatimesti deloc.Tu ma consideri pe mine un animal, nu-i asa?Consider-ma in continuare un animal.Afara!Unde duci aia?
Mad:Sa-i lustruiasca.Filmarea este pregatita, nu-i asa?
Bai:Madhuji!
RK:Este foarte nesimtita.Acum, nimic nu o mai afecteaza.I-am dat o sarcina acum 5 minute in urma.
Bit:Sefu, asa este cu astfel de fete din clasa mijlocie.Ele se sufoca un pic la inceput.Apoi se stabilesc pe cont propriu.Acum, cumnata se stabileste putin.Ea se va acomoda.Va lasa lucrurile sa mearga asa cum va trebui sa mearga.Tu poti vedea cat de fericita pare.Ea se stabileste in treaba ei si isi pune mintea pe asta.Treptat totul va reveni la normal.
OM:Tu ai spus ca vii pe platou in 20 de minute.Tu trebuia sa ajungi pe platou in 20 de minute.In cat vei ajunge pe platou?
Pad:Scuzati-ma dle.
Om:20 sau 25 de minute au trecut aici.Cat de mult trebuie sa va mai astept oameni buni?Este o limita in asta.In fiecare zi, cat de mult mai trebuie sa aud asta?
Fem:Iar calitatea producatorului tau se redreseaza.
Om:Un minut.Car este problema voastra?Nu puteti sa va face-ti munca in liniste?RK filmeaza.Nu vreau nicio harababura.Merge-ti si faceti-va treaba.
Pd:Dle ascultati.Este asta filmarea lui RK?
Om:Nu mama mea.Shar Rukh, Salman, Amir, RK toti lucreaza in acest film.Mai multe informatii?
Pad:Hei Doamne!Madhu, tu aici?Am venit sa ma intalnesc cu Roma.Ce mai faci?
Mad:Tu minti, nu-i asa?Tu ai venit aici sa lucrezi, nu-i asa?
Pad:Ce sa fac sa stau ca un idol, acasa?M-am simtit foarte nelinistita acasa.Asa ca, m-am decis sa vin la filmare.Vezi tu, nu stiu alta munca in afara de asta.Dar tu nu trebuie sa-ti faci grija deloc.Ma voi duce in alta parte.Bine?
RK:Mama soacra.Ma bucur ca ai venit aici.Este norocul meu curat ca tu ai sosit pe platoul meu.Bine ai venit mama soacra.Te rog, vino.Te rog, vino, mama soacra.Atentie , va rog.Doamnelor si domnilor.Pot avea atentia voastra, va rog!Priviti!O mare personalitate a sosit pe platoul nostru, astazi.Respectabila mea mama soacra.Este o actrita batrana si rafinata.Ea a jucat in aproape 50 sau 60 de filme.Am dreptate, mama soacra?Ca o artista junioara.Iar acum 8 ani in urma, ea a luat o pauza in cariera ei sa aibe grija de casa si familia ei.Am dreptate, mama soacra?Iar astazi dupa 8 ani ea vea sa-si reia cariera si asta cu filmul meu.Minunat!Aplauze!Iar eu am decis ca ea nu va fi o artista junioara in filmul meu si sa joace rolul de mama soacra a mea.Nu vei juca rolul, mama soacra?Aplauze, inca odata!Aduce-ti dialogurile dnei Padmini.
Mad:RK, te rog!Eu stiu ca mama mea nu stie sa interpreteze.Te rog, nu o insulta si las-o sa plece de aici.
RK:Nevasta, termina cu pledoaria.Acum , daca nu stie sa interpreteze, va invata sa interpreteze.Ea este mama soacra a unui astfel de mare superstar.Nevasta, tu fa-ti treaba ta.Bittuji, ia-o de aici.
Bit:Da, sefu.Cumnata vino.Te rog, vino.Iti voi explica.Pe aici.Vino.
RK:Bine, mama soacra, sa incepem scena?
Pad:De ce faci asta, RK?
RK:Eu ma bucur, mama soacra.Luminile!Motor!Mama soacra, imi voi spune linia iar tu iti poti incepe linia cand spun eu actiune.Bine?Ce ai spus?Ca esti norocoasa sa ai un ginere ca mine, nu-i asa?Actiune!Spune, sa am un ginere ca tine, mi-am spalat toate pacatele mele.
Pad:Un ginere ca tine..Un ginere ca tine..
RK:Accentul pe ginere.Accentul!Un ginere ca tine!Spune!Sa am un ginere ca tine mi-am spalat toate pacatele mele.
Pad:Un ginere ca tine..
RK:Ce este asta mama soacra?Tu ai ramas blocata la ginere.N-ai ajuns la spalat, deloc.Nu face nimic mama soacra.M-ai spune odata.Bine, ultima data.Actiune!Mama soacra, uita-te inspre mine.Daca tu nu te uiti la mine tu nu vei trai sentimentul.Ce este asta mama soacra?N-am transpirat asa de mult nici chiar la filmarile mele.Oferiti-ii niste apa dnei Padmini.Se pare ca mama soacra a ametit.Nu te ingrijora.Nici chiar marii actori n-au putut intrpreta perfect dintr-o singura filmare.Cel putin ei iau doua sau trei filmari.Haide, luminile complete.Taia-ti!Taia-ti!
Mad:RK, te rog termina cu toate astea.Te rog, las-o sa plece acasa.
RK:Nevasta, i-am dat un rol cu dialog de dragul tau.Dar saraca mama soacra nu la putut interpreta.Spune-i ca nu este capabila sa interpreteze, acum.Las-o s-o trimita pe fata ei mai mare sa interpreteeze.
Mad:Rk, te rog.Termina cu asta si las-o pe mama mea sa plece.
RK:Cum sa plece asa?Ea a muncit.Va primi bani.Bittuji!
Bit:Sefu!Cat ii dai ei pe zi?
Bit:Sefu, o artista junioara ca ea de obicei este platita cu 1000 de rupii.
RK:Bittuji, tu ma pacalesti.Eu am promovat-o de la artista junioara la o actrita.Daca ea n-a putut sa o faca este vina mea.Plateste-i salariul unui actor.
Bit:Sefu, sa fac 2,5.
RK:2500 de rupii?Bittuji de ce insulti?Ea merita cel putin 5000 de rupii, ca un bacsis de la mine.Nu-i asa mama soacra?
Mad:Destul, RK.Asta nu este deloc necesar.Si las-o pe mama sa plece.
RK:De ce as lasa-o?Da-i banii Bittuji!
Bit:Da.
Rk:Mama soacra, ia asta.Si de asemeni iti voi da un sfat alaturi de bani.Munca de care nu esti capabila s-o faci nu ar trebui incercata de tine.Huh?
Pad:Iertati-ma!Din cauza mea filmarea voastra a fost stagnata.Timpul unui superstar ca Rk a fost a fost pierdut, imi cer scuze pentru asta.Si RK, tu esti ginerele meu, nu-i asa?Asa ca, ar trebui sa-ti dau un talisman, n-ar trebui sa iau bacsis de la tine.Tine!
RK:Atitudine!Imi place.Voi pastra cu atentie talismanul de la mama soacra.Cateva minute in urma, tu pareai a fi o straina.Iar acum asa dintr-odata tu pari a fi a mea.La acest deliciu, toata pierderea filmarii de astazi va fi in acontul meu.Strange-ti!Mergem, nevasta?
Sik:Uite aici tata, mutarea mea de 10 rupii.
Bat:Fiule, 10 rupii si de la mine.
RK:Nevasta, adu-mi un ceai verde.
Mad:Ia-l de la altcineva.
Sik:Taticutule!
RK:Am auzit bine?
Mad:Ce ai auzit a fost absolut bine.Pentru ca ce ai facut astazi pe platoul de filmare a fost gresit.Tu vrei sa te razbuni pe mine?Tu vrei sa ma insulti pe mine, nu-i asa?Atunci fa-o.Stiu.Ca tu ai platit pentru tratamentul lui Malik.De aceea sunt gata sa tolerez totul.Dar te rog nu amesteca familia si pe mama in asta.
RK:Serios!
Mad:Daca eu astazi iti umileam mama in fata tuturor cum te-ai fi simtit?
RK:Cum m-as fi simtit?Cum m-as fi simtit?Exista un punct in asta.Nevasta, daca tu o insulti pe mama mea cum m-as simti?Vreau sa vad.Haide fa-o.Insult-o!Ea sta chiar in fata ta.Fa-o la fel cum am facut si eu cu mama ta.Ce s-a intamplat?De ce ai tacut?Ti s-a oprit respiratia?Madhubalaji!Problema este ca toata lumea vrea sa fie ca RK.Daca erat usor sa fii RK, la fiecare secunda numele unei persoane va fi RK, Rishab Kundra.Flacari din interior si foc din exterior, incinerati de asta, Rk este oricare ar fi el.
Mad:Tu esti foarte mandru, nu-i asa?Ca tu esti RK?Dar mama mea..Mama mea este respectul meu.Ea este mandria mea.Iar daca cineva o insulta pe mama mea Nu pot tolera asta deloc.Dle Rishab Kundra, in urmatoarele 24 de ore Madhubala Shamsher Malik te va obliga ca tu iti vei pleca, capul si iti vei impreuna mainile si iti vei cere iertare de la mama mea.Atat, 24 de ore.
RK:Spune din nou.Ce?
Mad:Doar 24 de ore.Iar capul tau va fi plecat in fata mamei mele.Asta este promisiunea mea pentru tine.
RK:Madhubala Shamsher Malik, cele 24 de ore ale tale incep acum.Tic tac, tic tac, tic tac.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Dum 02 Sept 2012, 2:57 pm


*31st Aug -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Bittuji!
Bit:Sefu!
RK:Care este plata pe zi a ei?
Bit:O artista junioara este platita cu 1000 de rupii.
Rk:Plateste-i tariful unei actrite.Ea trebuie platita cel putin 5000 de rupii.Sunt ca un bacsis de la mine.
Mad:Madhubala Shamsher Malik te va obliga in urmatoarele 24 de ore sa-ti cer iertare de la mama mea tu insuti.
Rk:Cele 24 de ore ale tale incep acum.

"RK:Atentie va rog, doamnelor si domnilor.O mare personalitate a vizitat platoul nostru.Si m-am decis ca in filmul meu ea nu va interpreta ca artista junioara, mai curand ea va interpreta rolul de mama soacra a mea.Eu voi spune dialogul meu.Iar pe actiune iti vei spune si tu dialogul tau.Ce ai spus?Tu esti norcoasa sa ai un ginere ca mine?Actiune!Spune, sunt foarte norocoasa sa am un ginere ca tine.Mama soacra uita-te la mine.Daca tu nu te uiti la mine cum vei trai sentimentul?Adu-i apa dnei Padmini.Se pare ca mama soacra se simte ametita.
Pad:Iertati-ma.Pentru ca din cauza mea filmarea voastra a fost stagnata.Pretiosul timp a superstarului RK a fost pierdut.Imi cer scuze pentru asta."

Bit:"Cand intunericul..."
Sik:De ce fluieri, Bittu?Si pe cine alinti?
Bit:Sikandarji, am simtit ca un caine a iesit afara din camera.Am crezut ca poate RK are vreun caine.
Sik:Nu, Bittu.Nu este niciun caine aici.Trebuie sa ma fi vazut pe mine.Tu trebuie sa fi inteles putin gresit in intuneric.
Bit:Apropo, ce faci aici in asa de tarziu noaptea?
Sik:Bittu, RK al tau este un om foarte neglijent.Uite la asta.El a lasat deschise atat de multe scumpe sticle de lichior.Si uite la asta.Whisky scotian.Valoreaza 7500 de rupii.El lasa asemenea lucruri aici.
Bit:Intr-adevar, foarte multe lucruri scumpe sunt imprastiate pretutindeni.Pot fi furate oricand, nu-i asa?
Sik:Da.
Bit:Ei bine sunt cativa oameni in aceasta casa, care pacaleste proprietarul casei in care ei locuiesc.
Sik:Da, ai absolut dreptate, Bittu.Iar eu caut o persoana exact ca tine.
Bit:Pentru ce?
Sik:Vino incoace.La cererea publicului tatal meu, Bathia, insista sa ma relansenze pe mine ca erou.
Bit:Ce spui?
Sik:Da.Mereu te voi tine in memoria mea buna.
Bit:Multumesc Sikandarji.
Sik:Nu-ti face griji.
Bit:Multumesc Sikandarji.Apropo, poti lasa sticla aici?O voi tine cu atentie.De ce sa-ti faci tu griji?
Sik:Bittu, tu poti avea grija de toate sticlele de aici.Iar eu voi avea grija de sticla asta.Este una gratuita.Nu-ti face griji.Noapte buna.
Bit:Hot mic!
Sik:Taticutule este o marca internationala.
Bat:O fir-ar sa fie!
Sik:Esti minunat, taticutule.Tu l-ai dat pe gat cu o astfel de viteza.Direct in treapta.Pana la fund inainte de noroc.Wow!Minunat!
Bat:Tatal a carui unul si singurul fiu este cotonog trebuie sa mearga repede.
Sik:Taticutule!Vorbesti despre mine sau RK?Am inteles, taticutule, am inteles.Asa ca tu nu trebuie sa mai raspunzi, tu ai pus o hartie de o lira in gura ta, nu-i asa?Stiu ca tu vorbeai despre mine.Tu chiar mai ranit spunand asta.
Bat:Tu te gandesti la tine foarte mult.Nu mai face asta asa de mult.
Sik:De ce?
Bat:Seara asta este seara in care trebuie sa te gandesti la altcineva.
Sik:La cine?
Bat:Madhubala.
Sik:Madhubala?
Bat:Are foarte mult curaj in ea.Felul cum la provocat pe RK uitandu-se in ochii lui.Sigur RK o sa piarda provocarea aia.
Sik:Tu esti minunat, taticutule.Ce nume, Madhubala.Cu siguranta ea are o multime de curaj.Ea starneste lucrurile.Taticutule sub pretextul asta, mi-ar placea sa beau in cinstea ta repetand bautura.O secunda.Poftim, taticutule.Noroc!
Bat:Te-ai mai racit un pic sau ar trebui sa chem pompierii?
Sik:Dar taticutule, ce s-a intamplat?
Bat:Tu faci un plan diferit cu cel pe care trebuie sa-l prostim.Nu te concentra pe Madhubala.Daca vrei sa te concentrezi atunci concentreaza-te pe provocarea ei.Pe care ia dat-o lui Rk.Este important pentru RK sa piarda provocarea.Acum noi avem numai 24 de ore ramase.Fiule!Este o vorba veche care spune ca dusmanul, dusmanului este un prieten.Da-mi pixul ala si hartia aia.
Sik:Taticutule.
Bat:Da.
Sik:Ce faci?
Bat:Fa ce spun.Repede, mergi si adu acel plic cu poze.
Sik:Care l-am furat din camera lui Rk, nu-i asa?
Bat:Da, natafletule.Adu-l imediat.
Sik:Poftim, taticutule.Taticutule, nu pot intelege ce vrei sa faci?Aceste poze sunt foarte importante pentru RK.
Bat:Taca-ti gura, si mergi si pune astea la usa Madhubalei.
Sik:Bine, taticutule.Taticutule, acum am inteles.Pe baza acestor poze, tu o vei face pe Madhubala sa castige provocarea.Si tu te vei egala cu RK.N-am dreptate, taticutule?
Bat:Tu ai realizat un pic cam tarziu lucrurile.Dar in final tu ai inteles ce am spus.
Sik:Da.Deci taticutule, hai sa avem ceva..Un pic!Nu, mai intai asta.
Bat:Acum, sa te vad dragul meu RK, ce este razbunarea.

Mad:"Tu trebuie sa te intrebi a cui sunt aceste poze.Si de ce ti-au fost trimise tie.Acestea sunt pozele din copilarie a lui RK.Iar aceste poze sunt acele arme care poate sa-l faca pe Rk sa-si ceara iertare in fata mamei tale.El a ascuns aceste poze de toata lumea chiar si de el insusi.Aceste poze sunt vii.Rk le-a ingropat de vii.Dar daca aceste poze sunt tiparite in orice ziar RK va deveni furios.Nu te gandi Madhubala.Nu te gandi.Doar o singura data, avertizeaza-l pe RK uitandu-te in ochii lui ca daca nu-si cere iertare fata de mama ta tu vei tipari aceste poz in ziarele de maine dimineata.Nimic nu este mai important decat demnitatea mamei tale.Mergi si arunca-i aceste poze in fata.Sunt cu tine in lupta ta impotriva lui RK.Al tau binevoitor."

RK:Ce s-a intamplat?La exact 10, zero minute si zero secunde.Cina este gata?Tu ai invins chiar si timpul.
Mad:In timpuri grele, oamenii apreciaza timpul chiar mai mult.
RK:Inca a mai ramas 20 de ore pentru ca timpul tau bun sa inceapa.Pentru ca in 20 de ore.Rk o sasi ceara scuze mamei tale.Nu-i asa?Daca tu iei lamap lui Aladin si o vei freca si duhul va iesi afara din ea si va spune.Care este porunca, stapanul meu?Iar tu vei spune.Vreau..Vreau scuza lui RK.Vreau ca Rk sa-si ceara scuze mamei mele.Iar duhul auzind numele lui RK, va fugi inapoi in lampa.Tu vei obosi tot frecand lampa dar..Dar duhul nu va mai iesi.
Mad:Serveste-ti mancarea, RK.
RK:De ce?Tu pari sa te grabesti.
Rk:Ce naiba este asta?Huh?Ce sunt?Vorbeste!Spune!Am spus, ce naiba este asta?De unde le-ai luat?Spune!
Mad:Din lampa magica a lui Aladin.
RK:Nu te juca cu mine.
Mad:Tu esti cel care a inceput.Si pentru prima data tu pierzi jocul.De aceea esti speriat.Nu-i asa?
RK:Tu faci o mare greseala.Te intreb pentru ultima oara, de unde ai luat aceste poze?
Mad:Am doua conditii, sa-ti dezvalui adevarul.Prima, dupa, ce cu umilinta iti ceri scuze mamei mele.Iar a doua este, dupa, ce aceste poze din copilaria lui RK sunt publicate in ziare.Alegerea este a ta.Care este mai buna pentru tine?Sa-ti ceri scuze mamei mele?Sau aparitia pozelor tale in ziare?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 04 Sept 2012, 9:06 am


*3rd Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Sik:Tu o poti ajuta pe Madhubala cu provocarea ei.Si tot odata tu il poti insulta pe RK.
Mad:RK, serveste-ti mancarea.
RK:Ce sunt toate astea?Nu te pune cu mine.
Mad:Tu ai jucat un joc cu mine.
RK:Tu faci o mare greseala.Te intreb pentru ultima data.Unde ai gasit aceste poze?
Mad:Iti voi spune cu doua conditii.Prima data, tu trebuie sa-ti ceri iertare fata de mama mea.Si a doua, dupa ce aceste poze sunt publicate in ziare.Gandeste-te la asta, ce beneficiu vei avea?Cere iertare de la mama mea sau publicarea acestor poze in ziare.
RK:Tu nu ma cunosti.Acestea te va costa.
Mad:A trecut mult timp decand Madhubala a pierdut acea teama.Ziua cand am fost casatorita cu Rishab Kundra, am murit de o mie de ori.De cate ori poti tu sa omori pe cineva?Asculta-mi sfatul.Nu te gandi la Madhubala fa-ti griji de Rishab Kundra!Da-mi drumul.Lasa-mi mana.Ce s-a intamplat?Dl Rishab Kundra este speriat?Da-mi drumul la mana.Dle Rishba Kundra daca nu poti suporta sa vezi acele poze publicate..atunci rupe-le.Pentru ca eu am copiile.Si da, te poti bucura la ceaiul de dimineata..cu pozele din ziare.Noapte buna!

"Mad:Daca nu poti suporta sa vezi acele poze atunci rupe-le.Pentru ca eu am copiile.Si da, te poti bucura la ceaiul de dimineata cu pozele din ziare."
RK:Bittuji!Bittuji!Bittuji!
Rad:Se pare ca ceva s-a intamplat?Ce este zgomotul asta?
Bat:Radha, asta este ceva obisnuit.Se va ocupa Bittu de asta.Culca-te.
RK:Bittuji!
Bat:"Eu am luat doar o presupunere, dar cred ca a lovit tinta care trebuie.Acum, trebuie sa ma culc."
Bit:Sefu!Sefu, este totul in regula?Ce s-a intamplat?
RK:Bittuji, de ce ai aceste sticle goale cu tine?Du-te si adu-mi unele pline.
Bit:Sefu, tu ai baut destul!Nu este bine sa bei asa de mult!Tu pari ingrijorat!Ce este sefu?Spune-mi!
RK:Bituji, daca in noaptea asta tu esti cu mine..te rog nu scoate nici un cuvant.Pana cand sunt constient, adu-mi sticlele.Vreau sa traiesc in noaptea asta ca si cum, niciodata n-a intrat in viata mea.Maine! N-ar trebui sa-mi amintesc deloc aceasta noapte.Bittuji, lucrul pe care o sa-l fac, nu vreau sa mi-l amintesc dimineata.Daca sunt in simturile mele..atunci imi voi aminti totul!Du-te si adu sticlele.
Bit:Sefu, asculta-ma.
RK:Du-te Bittuji.Du-te.
Bit:Sefu, termina.Sefu, te rog.Este destul.Sefu!Sefu!Sefu!Fii atent.Stai jos.Sefu, te implor.Sefu, te rog numai bea, de dragul meu.Te rog, onoreaza cerinta mea.Te rog, sefu!Sefu, te implor.Sefu!
RK:Nevasta!

**
Tri:Mama, cina este gata o voi servi.
Pad:Nu Trishna, nu simt nevoia sa mananc.
Tri:De ce?Ai avut destule insulte la filmare?Mama, de ce te uiti asa?Uita-ma pe mine, acum toata colonia stie cum ginerele tau superstar, te-a tratat cu respect la filmare.Te-a onorat dandu-ti un astfel de mare rol.Mama, de ce te-ai dus la filmare?
Pad:Trishna, ce altceva sa fi facut?N-am avut alta alegere.Daca ar fi existat o nevoie m-as fi descurcat cu asta.Dar am fost fortata sa ma duc acolo de mai multe nevoi.Pentru cat timp voi conduce aceasta casa, luand imprumuturi?Decand veniturile lui Malik si Madhu au incetat..n-a mai ramas nicio alta optiune.N-am avut alta cale.
Tri:Deci, din cauza acestor probleme tu te-ai dus la filmare pentru a castiga de zi cu zi, nu-i asa?Si te-ai intors dupa ce tu ai fost umilita de ginerele tau, nu-i asa?Peentru ca tu ai fost neputiincioasa.Fiica ta proprie, Madhu, membrul salariat, este acum casatorita.Iar fata ta vitrega Trishna, care sta cu tine in aceasta casa, este si va fi mereu lipsita de valoare.Si da, daca s-ar putea intampla ca tu sa nu vrei sa-i folosesti salariul ei.
Pad:Trishna, nu este cazul.Tu gresesti.
Tri:Eu gresesc?Dar ce zici de greselile tale?Mama, tu de duci sa lucrezi la varsta ta.Oamenii vor spune, cand fata ei buna castiga bani ea se odihnea acasa.Iar decand a plecat, tu te-ai dus la munca.Asta pentru ca fata ta vitrega ori este fara folos ori te forteaza sa pleci de acasa si sa trudesti la varsta asta.Nu vor spune oamenii asta?Mama, astazi..Astazi, nu numai tu ai fost insultata!Chiar si eu am fost umilita.Totusi te-ai intors dupa ce ai fost atat de rau umilita.Dar mama, eu..Eu inca sufar din cauza asta.De aceea..de astazi daca cineva trebuie sa faca ceva pentru noi, asta voi fi eu.Da, mama, eu voi face asta.Eu voi fi cea care va lua o munca si va castiga.Voi trudi din greu pentru casa noastra.Mama, voi face totul.Uita de toate visele mele.Mama, numai vreau sa fiu actrita.Numai vreau sa fiu.
Pad:Trishna!
TrI:Numai vreau..
Pad:Trishna, asculta-ma.

**
RK:Tu vrei sa-mi cer iertare de la mama ta, nu-i asa?Bine, sunt gata sa-mi cer iertare de la mama ta.Sa mergem.Si da.Acele poze sunt viata lui RK.Daca acele poze sunt publicate undeva sau cad in mana cuiva atunci te voi omori.

"Mad:De ce taci?Tu ai venit aici sa spui ceva, nu-i asa?."

RK:Vino!Vino!Victoria ta, te asteapta in colonie.Nu vrei sa te intalnesti cu ea?Sa mergem.
Bit:Sefu!
RK:Nu intrebari, nu raspunsuri.
Bit:Sefu, daca o sa cazi jos.Sefu, te rog asculta-ma.Tu vei cadea.Ai baut prea mult.Sefu!
Rad:Rishab!Rishab!Rishab!
Bat:Ce este porcaria asta?Uite ce e Rishab, tu iti poti ruina somnul tau daca vrei.Dar de ce deranjezi somnul nostru?
RK:Shhht!Liniste!Ochii tai se uita la mine si au o scanteie in ei.Este din cauza ca..se intampla totul asa cum doresti?
Rad:Rishab!
RK:Lasa-ma in pace.Rishab, Rishab, mereu.Bittuji!
Bit:Sefu!
RK:Da-mi cheile de la masina.
Bit:Tu vei..
RK:Da-mi cheile de la masina.
Rad:Rishab, nu te voi lasa sa pleci nicaieri.Rishab, tu ai baut prea mult.
RK:Lasa-ma.
Bit:Sefu!
Rk:Lasati-ma.Pazea!Bittuji, explica-i cum trebuie ca eu i-am permis doar sa ma nasca.Ea nu are dreptul sa se bage in viata mea.Ai inteles?
Bit:Sefu!
RK:Haide!
Rad:Rishab!Rishab!
Bat:Mama ta te opreste.Stai!
Rad:Ar trebui sa aibe o limita in nebunia lui.Este prea tarziu, Bittu, mergi cu el.Mi-e foarte teama.
Bat:Radhaji, nu-ti fie teama, eu sunt aici.Eu sun aici.
Rad:Bittuji, ce se intampla?
Bit:Nu stiu, matusica.El nu mi-a spus.El numai cat a baut si a fost foarte suparat.Nici eu nu inteleg nimic.

**
RK:Mama soacra!Deschide usa!Mama soacra!Mama soacra!Deschide usa, mama soacra!
Roma:RK?Ce crezi ca faci?Exista o ora sa intri in casa cuiva?Tu ar trebui sa ai niste maniere.
RK:Ora?Ora mea este un pic cam rea.Nu-mi mai aduce aminte.Lupta se va intensifica.Deschide usa, mama soacra!Mama soacra!Deschide usa, mama soacra.Mama soacra, deschide usa.Mama soacra.
Pad:Madhu, tu la ora asta?
Mad:Mama, intra inapoi.Ce s-a intamplat, RK?De ce taci?Tu ai venit aici sa spui ceva?

Pad:Am incredere completa ca fata mea ca nu se va pleca niciodata in fata ta. Ea se va lupta din nou.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:05 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 05 Sept 2012, 8:09 am


*4th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Tu vrei ca eu sa cer iertare de la mama ta, nu?Sunt gata sa cer iertare, mamei tale.Vino!Vino!
Rad:Rishab!
Bat:Mama ta iti interzice sa pleci.Stai!
Mad:Rk, ce este asta?De ce taci?Tu ai venit aici sa spui ceva.Rk, eu..
Rk:Imi pare rau.
Mad:Ce ai spus?Nu te-am auzit?Pentru prima data, pot auzi o slabiciune in vocea ta.Spune mai tare.Cu toata inima ta.
RK:Imi pare rau.
Mad:Spune din nou.Din cauza ca esti beat..tu te balbai.Spune-o clar.Eu nu te pot auzi.
RK:Imi pare rau!
Mad:Cu-i ii ceri tu iertare?Lui Roma sau mamei?Sau tu iti ceri iertare tie insuti, pentru tot ce ai facut?
RK:Padiminiji, astazi dupa amiaza pe 3 septembrie 2012 intre 2 si 3 pm, orice ti s-a intamplat la studioul Natraj, eu imi cer scuze pentru asta.Imi pare rau!
Mad:Nu ti-am spus ca in 24 de ore, te voi face sa-ti ceri iertare de la mama mea.Si am facut-o in zero ore.Astazi, noi nu avem un superstar ci o fata alaturi.Astazi, sta o fata care razbuna insultele mamei ei si un ratat.
RK:Esti fericita?Dupa ce m-ai insultat in fata tuturor.Nu face nimic!Si eu stiu foarte bine cum sa razbun asta.Astazi, am pierdut, maine tu o vei face.
Pad:Nu vei fi capabil sa o faci, RK.Tu nu vei fi capabil niciodata sa o invingi pe fata mea.Astazi, am deplina incredere ca fata mea niciodata nu se va pleca in fata ta.Ea se va lupta.Sunt foarte increzatoare de asta!Ca la fel cum ceri tu iertare in fata mea, in acelasi fel pentru fiecare greseala a ta, fiecare nedreptate facuta ei, suferinta pe care ea trebuie s-o suporte, tu iti vei cere iertare, RK!
Rk:Mama soacra roaga-te la Dumnezeu ca toata inima ta ca nimeni sa nu deoache visele tale.Ei par foarte frumosi.S-ar putea sa-i distrug.Nevasta!Mi-am indeplinit promisiunea.Este randul tau acum.Am facut ce a trebuit sa fac.Sa mergem la socrii tai.Fericirea de pe chipul tau spune ca tu vrei sa-ti sarbatoresti victoria.Sa mergem.
Rom:RK, asteapta o secunda., o secunda, o secunda.Dle RK, ce bucurie ai vazut tu in ochii lui Madhu?Eu n-am vazut o astfel de bucurie.Tu stii, tu gandesti foarte prost.Este o larga diferenta intre tine si Madhu.Ea nu gandeste, sa se uite in jos la cineva sau sa insulte pe cineva sau sa umileasca pe cineva.La fel ca insultele tale!Si orice a facut astazi, actiunea ei e adecvata unei fiice bune.Pentru ca onoarea si dragostea parintilor inseamna totul pentru copii.Madhubala a spulberat ego-ul unui om foarte egoist.RK, noteaza un lucru in mintea ta.Tu nu esti un Dumnezeu.Dumnezeu este chiar acolo, deasupra noastra.In casa lui Dumnezeu poate este o intarziere dar nu o dezmintire.Doar asa cum ai vazut, deci vom culege ce semanam.Noapte buna.

**
RK:Pleaca de aici!Pleaca!
Bit:Sefu!Sefu, esti in regula?Fii atent.Cand te-ai intors?Sefu, cu grija.
RK:Fotografiile!
Mad:Sunt in camera ta.
Bit:Sefu, ia-o usor.

Sik:Taticutule, tu nu trebuia sa pleci asa devreme.Ai pierdut o scena interesanta.Rk, pare destul de umilit.Daca ar fi fost abuzat, s-ar fi prabusit chiar acolo.Ce este?Oh da, taticutule.Nu-ti face griji.S-a facut.O voi face mai tarziu.Bine!

**
"RK:Tata, echipa mea a devenit campioana sub capitania mea.Nu este minunat?
Tata:Absolut!Si Tigrule, tu trebuie sa fii campion si in toate luptele vietii."
RK:Da, tata.Tigrul tau, niciodata n-a fost pe locul doi in orice lupta a vietii.Si niciodata nu voi fi.
"RK:Tata, tu mereu imi iei acelasi tort la fiecare victorie a mea.Spune-mi adevarul.Nu este cumva si preferatul tau?
Tata:Fiule, unele lucruri niciodata n-ar trebui sa se schimbe in viata cuiva.Dar daca asta aduce bucurie in viata ta atunci schimbarea este binevenita.La fel ca..la fel ca asta.Asta iti va aminti tot ce te-am invatat.Ca imi aduce atat de multa fericire cu fiecare izbanda a ta.Asta iti va aminti ca o ai pe mama ta pentru dragostea ei.Iar pentru mine, ca te am pe tine sa-mi indeplinesc visele mele incomplete.Poftim!
RK:Tata, de ce trebuie sa-mi amintesc asta?Tu imi vei fi martor la fiecare izbanda a mea.Va trebui sa-mi faci atat de multe poze.
Tata:Desigur!Hai sa facem mai multe poze.Bine?"
RK:Unde ai disparut, in timp ce-mi faceai poze?Am inteles asta acum, de ce tu ai..De ce tu mi-ai daruit asta?Tata, tu esti cu mine in vecii vecilor.Numai tu si eu.

Mad:Doamne!Astazi stiu de ce m-am rugat la tine toata viata mea.Astazi stiu, importanta mamei mele si poate nimeni nu ma cunoaste mai bine decat tine.Tu te-ai luptat pentru o mama.Si deasemeni mi-ai dat puterea sa ma lupt pentru o mama.De aceea am putut s-o fac, sa razbun insultele mamei mele.Asta-i tot, Doamne!Asa, mereu sa fii cu mine.

**
"RK:Imi pare rau!
Mad:N-am putut auzi cum trebuie.Spune mai tare, cu toata inima.
RK:Imi pare rau!
Mad:Tu cui ii ceri iertare?Mie, Romei, mamei mele sau..tie insuti pentru tot ce ai facut pana acum?
RK:Padiminiji!RK isi cere iertare fata de tine pentru orice s-a intamplat cu tine la studioul Natraj.Imi pare rau!"
RK:Bittuji!Bittuji!
Bit:Sefu!
RK:Bittuji, ce ti-am spus aseara?Ti-am spus sa ma faci sa beau atat de mult ca astazi sa nu-mi aduc aminte de incidentele de noaptea trecuta.Dar eu imi amintesc totul.Tu nu mi-ai dat destul alcool.
Bit:Nu, sefu!
RK:Daca nu uit pana diseara incidentul de aseara atunci te voi uita pe tine.
Bit:Sefu!
RK:Spune-mi ceva.De ce n-au venit ziarele cu ceaiul la pat?
Bit:Sefu, o sa aflu, intre timp micul dejun este gata.Te rog, serveste.
RK:Sa mergem la micul dejun.
Bit:Te rog, vino.
RK:Bittuji, de ce stai?Adu pastilele de durere de cap.
Bit:Le voi aduce imediat.
RK:Unde sunt ziarele, Bittuji?Deja am intrebat de ele.
Bit:Sefu, serveste mai intai micul dejun.Ziarele au aceeasi poveste ca si ieri.Nu este nimic special.
RK:Vreau ziarele chiar acum.De ce mergi cu incetinitorul?

**
RK:Buna, nevasta!
Mad:RK, eu n-am dat pozele tale..
RK:Tu nu vrei sa-te intalnesti cu sotul tau sau cu tatal tau?
Mad:Esti la spital?
RK:Hai sa stie si el ca fata lui a fost vanduta pentru bani.Tu mi-ai dat 24 de ore eu iti dau 24 de minute.Iar eu sunt la 24 de pasi departe de dragul meu socru.Opreste-ma daca poti.Timpul tau incepe acum.Tic, tac, tic, tac!


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:05 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de lica54 Vin 07 Sept 2012, 7:29 am

Admin_dea05 a scris:
Iulianagl a luat decizia de nu a mai traduce Madhubala deoarece exista inca o echipa de fete care fac acest lucru si nu are rost sa fie tradus de doua ori.Va multumim pentru intelegere!


Buna dimineata!Imi pare foarte rau de decizia luata parca mati lovit cu ceva in moalele capului...ma obisnuiseram sa intru aici in fiecare zi sa citesc traducerea simt ca sa rupt ceva din mine 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 593891 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 593891 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 593891 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 593891oricum multumesc frumos pentru tot ce a tradus 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 296580 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 296580
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 07 Sept 2012, 3:00 pm


*5th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Astazi eu m-am plecat dar maine tu te vei pleca.
Pad:Nu, RK, tu nu vei fi capabil sa o faci pe ea sa se plece.Astazi sunt sigura..ca fata mea niciodata nu ti se va pleca.Ea se va lupta.
Mad:Atat Doamne, mereu sa fii cu mine ca acum.
RK:Am mers in acea spurcaciune si am cerut scuze mamei tale.Totusi cum de ai indraznit sa-ti incalci promisiunea si sa publici acele poze in ziare?Huh?Rk nu este obisnuit.ca sa arda si sa lase oase in urma pentru a le cufunda in Gangele Sfant.Te voi ruina intr-un fel caci chiar si existenta ta va fi stearsa.Urasc inselaciunea.Iar tu m-ai tradat intr-un mod mare.
Bit:Sefu, sefu, asculta-ma.Sefu, asculta.Sefu, asculta-ma.
Rad:Rishab!
Sik:Alo!Taticutule.Tu ai pierdut scena plina de drama.Asculta, am facut asa cum ai vrut.In afara de acele poze, am publicat si alte poze.RK se zbatea ca un caine.Da.Bine.

**
Tri:Mama, Malik si-a recapatat constiinta.
Pad:Oh Doamne!Multumesc foarte mult.Trishna, asculta, sun-o pe Roma, si spune-i vestile bune.Si spune-i sa spuna la intreaga colonie ca Malik si-a recapatat constiinta.
Tri:Da, mama.Voi suna imediat.
Malik:Unde este Madhu?Unde este Madhu?
Pad:Madhu?Ah..Malik..Ea s-a dus la servici.Trebuie sa vina.
Malik:Servici?Cand se va intoarce Madhu?
Pad:Da.Bine.O voi aduce maine pe Madhu.
Mali:Bine.
Tri:Tu ar trebui sa te odihnesti acum.
Tri:Mama, astazi tu ai dat-o scuza.Dar ce scuza vei mai da maine?Tu poti sa-l pacalesti pe Malik pentru o zi..dar maine cand Madhu nu va veni atunci ce vei face?Gandeste-te mama, daca Malik afla ca Madhubala este acum dna RIshab Kundra prin ce va trece el?El va muri, mama.Te-ai gandit la asta?

**
"RK:Unde ai gasit aceste poze?
Mad:Iti voi spune dupa ce-ti pun doua conditii.Mai inati cere iertare mamei mele.Si a doua, dupa ce pozele din copilarie a lui RK sunt publicate in ziare.Gandeste-te in ce sta fericirea ta.
RK:Imi pare rau.
Mad:Nu te-am auzit cum trebuie.Spune mai tare si spune ca si cum chiar ti-ai dori.
RK:Padminiji, orice s-a intamplat cu tine la studioul Natraj, pentru asta RK isi cere scuze fata de tine.
Mad:Nu ti-am spus ca in 24 de ore.Te voi face sa-ti cer iertare fata de mama mea."
RK:Madhubala Shamsher Malik, indiferent in ce Dumnezeu crezi, roaga-te lui ca sa incerce sa te salveze din mainile lui RK.

**
Rad:Ia loc.
"RK:Am mers in acea spurcaciune si mi-am cerut iertare fata de mama ta.Chiar si dupa asta cum ai indraznit sa-ti incalci promisiunea si ai publicat acele poze in ziare.:
Rad:Ia asta, copila.Bea apa.Ti se va calma mintea.Haide Madhubala.Ce s-a intamplat?Ce a fost in ziare, care vazand Rishab s-a suparat asa de tare dis de dimineata?
Mad:Mama, eu..
Bai:Dna, ai cerut ziarele?
Rad:Madhu!Tu ai publicat aceste poze in ziare?
Mad:Nu mama, eu doar l-am amenintat ca voi publica aceste poze.Dar n-am facut-o.
Rad:Tu chiar stii acum ce valoare au aceste poze in viata lui?Aceste..aceste poze sunt atat de aproape inimii lui.De ce.. de ce ai facut-o?
RK:Alo, nevasta!Daca tu faci altceva in afara de ati aduce aminte de mine atunci n-o face.Insulta amintirile.
Mad:Uite, vreau sa vorbesc cu tine.
RK:Tu vei spune ceva si auzi altceva..Mi-e teama ca viata va trece in intre aceste lucruri.Tu trebuie sa te plictisesti stand degeaba.Hai sa alergam.
Mad:Uite, RK.Acele poze..
RK:Incearca sa-mi intelegi gestul, nevasta.Alearga catre mine.Ce s-a intamplat?De ce nu pleci?Nu vrei sa-ti intalnesti sotul?Sau pe tatal tau?
Mad:Tu..Tu esti la spital?
RK:Tu ai dat niste pagini speciale din viata mea, lumii sa citeasca.Acum este randul tau.Acum, eu voi citi cea mai speciala pagina, din surta ta viata, unei persoane speciale.
Mad:Uite!Uite, tu nu vei face una ca asta.
RK:De ce?Numai tu ai dreptul sa faci toate astea?Este foarte rau, sa ascunzi adevarul de parinti.Ei ar trebui sa stie ca fata lor a fost vanduta pentru bani.Upss!Scuze!Ea a devenit pe jumatate sotia mea pentru bani.Tu mi-ai dat 24 de ore.Eu iti dau 24 de minute.Iar eu sunt numai la 24 de pasi departare de respectatul meu tata socru.Opreste-ma daca poti.Mai tarziu sa nu te plangi ca RK nu ti-a dat o sansa.Timpul tau incepe acum, Madhubala Shamsher Malik.Tic-tac!Tic-tac!Tic-tac!
Rad:Dar, unde pleci?Madhu, asculta!
Mad:Dle, du-ma la spitalul Heritage, te rog.Grabeste-te!Te rog, condu mai repede.Ia-o la dreapta chiar acolo.Opreste aici.Poftim!

^^^
"Mad:Nu, RK.
RK:Tata socru te rog trezeste-te.Nu pot spune acelasi lucru iar si iar.
Mad:RK, nu."
^^

RK:Tic-tac!Tic-tac!Tic-tac!Bine ai venit nevasta!Te apreciez, tu ai calatorit o distanta de 40 de minute, in doar 24 de minute.Ai incalcat vreo regula de circulatie?Sau ai calcat vreun om nevinovat care niciodata nu ti-a facut rau.Tata socru.
Mad:Te rog, nu face asta.
RK:Tata socru, trezeste-te.Ginerele este aici.Este scris si in scriptura ca este un pacat mare sa nu-ti primesti ginerele.Trezeste-te!Nu?
Mad:Nu, RK.
RK:Tata socru, te rog trezeste-te.Nu pot spune acelasi lucru iar si iar.
Mad:RK, nu.
RK:Nu, nevasta, nu.Nu face aceeasi greseala din nou.
Mad:Te rog, RK.Nu face asta.
RK:Nu, nevasta.Nu ruga.Tu nu arati bine asa de slaba si neputinciosa.Lupta inapoi, Madhubala.Lupta.Fa-ti mutarea ta, inseala-ma.Incalca-ti promisiunea.

^^
"RK:Hei, Femeia de Fier, tu esti aici?Imi pare rau, matusa Roma.In fine, oricine ai fi..tata socru si-a recapatat constiinta."

^^
RK:Dna Hercule.Hei, Femeia de Fier, tu esti aici?Scuze!Roma Bua.Nu..Roma Massi?In fine, oricine ai fi..tata socru si-a recapatat constiinta.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 07 Sept 2012, 3:02 pm


*6th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Eu iti dau 24 de minute.Opreste-ma daca poti.Femeia de Fier, tu esti aici?Nu, Roma Massi.In fine oricine ai fi..Minunat.
Mad:Malik.
RK:Grozav!Ce n-a putut face un superstar, a putut face o artista junioara.Serios, grozav.Asta se numeste experienta.
Rom:De ce ai venit aici?
Rk:Calmeaza-te dna Hercule.Spitalele au si ele niste reguli.Nu mai mult de doua persoane poate vizita pacientul.Si nu vreau ca din cauza incapatanarii si nepasarii tale sa se intample ceva cu socrul meu.Sunt foarte posesiv cand vine vorba despre el.Asa ca, tu poti pleca.Usa este acolo.
Malik:Ce faci?
Mad:Bine.Nu-ti face griji.
RK:Uneori fericire iar uneori durere.
Malik:De ce ai venit aici?
Rk:Este o relatie ciudata.Fara sa stii ce este in inima ei, tu ai inteles ca ea nu este bine.
Mali:Ce cauta el aici?
Mad:Malik, nu este nimic de genul asta.El a venit doar asa.Nu-ti face griji.Tu ar trebui sa te odihnesti.
RK:Malik?Asta este rau.Cum poate cineva sa-i dea un astfel de nume unui tata?Malik!
Mad:Rk, te rog.
RK:Asta nu pare a fi ca o relatie intre tata si fiica ci mai degraba ca intre un angajat si un angajator.Sau este posibil..ca el sa nu fie tatal tau real.De aceea i-ai dat acest nume.Adevarat?Malikji!Am dreptate?
Malik:Sunt aici nu-ti face griji.Sunt aici.
Mad:Da, Malik.Nu-ti face griji.Iti spun.Sunt absolut bine.
RK:In fine Malikji.Uita toate astea..Spune-mi cum mai stai cu sanatatea?Multe intrebari trebuie sa apara in mintea ta..ca de pilda de ce-mi pasa de sanatatea ta.
Mad:Rk, te rog.
RK:Acum nu-ti mai face griji.Daca n-as fi intrat la timpul potrivit tu ai fi stat pe un rug.De aceea eu am platit bani pentru tratamentul tau.Pentru aceasta perfuzie, toate medicamentele..acest confortabil pat, aceasta camera privata de lux cu aer conditionat, toate astea.De fapt, eu am dreptul chiar si la aer aici.Cu aceasta relatie, orice este aici apartine lui RK.
Malik:Ce spune el, copila?
Mad:Malik, iti spun ca nu este nimic de genul asta.El doar..
RK:Iti spun eu.Dialogul fetei tale se termina aici iar al meu abia incepe.Deci, dle Malik, este un pret pentru orice in aceasta lume.Ti-am salvat viata.Si nu esti ieftin deloc.Asa ca, tu trebuie sa platesti pret mare.In timpurile astea chiar si bancile cer garantie.Eu sunt doar un om.Uite aici.Actul cu termenii si conditiile pentru imprumut.Este scris asa, celui care se implica ca dl Rishab Kundra a platit intreaga suma pentru tratamentul meu eu promit ca garantie ii voi da dlui Rishab Kundra a mea fata, Madhubala.Eu voi tine pe Madhubala in casa lui Rishab Kundra, pana cand nu voi plati intregul imprumut a tratamentului meu. Shamsher Malik.Malikji!Semneaza, te rog.
Malik:Ce porcarie vorbeste el, Madhu?
RK:Nu este nicio porcarie este o cerinta.Te rog, semneaza.
Mad:Sunt gata sa semnez oricand spui.Te rog, Rk.Arata putina omenie.In aceasta conditie..
RK:De ce?Cand tu poti sa semnezi de ce el n-ar putea semna?Si oricum, acest contract este intre mine si el.Este treaba barbatilor asa ca, femeile sa se dea la o parte.Semneaza-l.Bine, daca tu nu poti semna am alta optiune.
Mad:RK, te rog.Rk.RK, lasa-l.
RK:Tu ai devenit inteleapta.Si asculta, nimeni nu-i spune lui RK ce sa faca.Ce spune RK lumii devine lege.Ai inteles?Tu vei fi aici pentru ceva mai multe zile, nu-i asa?Iti voi trimite o felicitare de insanatosire grabnica.Este dreptul meu.Si asculta, multumesc foarte mult.
Mad:Tu ai primit ce ai vrut.Acum, iesi afara.
Malik:Madhu!
Mad:Malik.Malik, te rog nu-ti face griji.Totul va fi bine.Da, Malik.
RK:Uuppsss!Am uitat sa-ti spun cel mai important lucru.Pentru bunastarea relatiei sa mentinem dragostea, noi trebuie sa luam binecuvantarea celor mai in varsta.Mama soacra ne-a dat binecuvantarea.Acum este randul tatalui socru.
Mad:RK, nu.Rk, te rog.Nu-i spune nimic lui Malik.
RK:Dar binecuvantarea este importanta.Haide.
Mad:Te rog.
RK:Da-ne binecuvantarea ta.
Mad:Rk, te rog.
RK:RK, poate fi obraznic, dar el nu este nerusinat, smerit si rau.Ce daca tin onoarea ta in casa mea ca pe o mandrie?Ce s-a intamplat?N-ai inteles?Tu esti foarte naiv.Numai corpul tau fizic este ca a unui luptator, dar creierul este ca a unui copil.Ea este sotia mea.M-am casatorit cu ea.Tu esti socrul meu.Pentru tratamentul tau, de la Madhubala Shamsher Malik ea a devenit dna Madhubala Rishab Kundra.Ea insasi deja s-a vandut mie.Eu doar am venit sa iau binecuvantarea ta si sa completez formalitatile documentelor.Nu esti fericit, tata socru?Haide, tata socru, ti-am adus fata ilegitima in categoria legitimitatii.I-am dat o relatie legitima si un nume.Haide, nevasta.Sa mergem acasa.La casa noastra.La casa socrilor tai.La sotul tau iubit.
Malik:Madhu, este asta..este asta adevarat?De ce ti-ai plecat privirea?Madhu, vorbeste cu mine.Te intreb ceva?Madhu!
RK:Nu mai tipa tata socru.Sanatatea ta se va inrautati si mai mult.Reparat-ti oasele si intoarce-te la munca curand.Pentru ca pana cand nu-mi platesti 40 lakhs rupii, fata ta ilegitima va fi sotia mea legitima.Ai inteles tata socru?La revedere!
Malik:Raspunde-mi, Madhu.Orice a spus el este adevarat?De ce arati atat de neputincioasa?Uita-te in ochii mei Madhu si raspunde-mi.
RK:RK, nu asteapta pentru nimeni.Vii in masina?N-am claxonat atat de mult nici la un blocaj de trafic.Nu incerca sa te ranesti de una singura mergand asa.Simt de parca mi-ai smulge drepturile mele de la mine.Haide, vino in masina.Treci in masina.Ce s-a intamplat? Spui si auzi, numai la voce tare?Am spus ceva.Treci in masina.

**
”Mad:Sunt ranita si chiar sa respir acelasi aer cu o persoana ca tine, asa ca uita de mine de a intra in masina ta cu tine.Te urasc RK, te urasc.”

**
Mad:Da-mi drumul la mana.
RK:Despre ce ai intrebat?Cel putin tu ar trebui sa intrebi despre viata mea.Ti-as fi dat asta cu multa dragoste.Fiica lui Malik poate umbla asa aiurea pe strada dar sotia lui RK, nu.Treci in masina.
Mad:Nu voi veni.Sunt ranita, chiar sa respir acelasi aer cu o persoana ca tine, asa ca, lasa-ma sa nu vin in masina cu tine. Te urasc RK, te urasc.Sunt unele norme si reglementari si pentru dusmanie.Dar tu..faci o limita de cocosari in fiecare dimineata iar seara tu reusesti sa incalci acea limita.Destul RK.Nu mai.Ai auzit?Nu mai!
RK:La reveder!Bine.Tu poti sa te plimba sau sa te tarasti.Tu poti veni cum doresti.Dar sa ajungi acasa in siguranta.Pentru ca de astazi povestea noastra ia o diferita culoare.Si nu vreau ca filmul sa se termine in mijloc.Pentru ca filmul nu s-a terminat inca, dusmanul meu!
”RK:Promit ca garantie, o voi tine pe Madhubala in casa lui Rishab Kundra pana cand eu Shamsher Malik voi plati intraga suma luata pentru tratamentul meu.Este sotia mea, eu m-am casatorit cu ea.Iar tu esti socrul meu.Tata socru, binecuvanteaza-ne.Da-ne binacuvantarea ta, tata socru.”

**
RK:RK, are servitori chiar sa-i dea si apa.Dar aici, te servesc eu pe tine atat de mult ca esti in suferinta.Tu ai o sansa sa-ti faci cadoul atat de frumos ca atunci cand vei parasi lumea sa fie un zambet pe fata ta.Tu l-ai facut pe RK sa aduca medicamente pentru tine.Ia-le.Nevasta tu ai doua optiuni:prima, sa le iei in liniste sau a doua sa le iei in liniste.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 08 Sept 2012, 5:38 am


*7th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Promit ca garantie ii dau lui Rishabh Kundra, fata mea.Ea este sotia mea.Eu m-am casatorit cu ea.Treci in masina.
Mad:Nu intru.Te urasc RK, te urasc.
Rad:Unde au plecat?Din nou ei..Bittuji, ai vorbit cu el?
Bit:Matusica, n-am putu sa-l gasesc pe sef.Am incercat pe telefonul lui mult timp dar el nu raspunde.Nu inteleg nimic.
Rad:Madhu, unde ati fost?Si de ce esti atat de uda?Unde este Rishabh?Este totul in regula?Rina.Rajesh!Adu prosop si apa fierbinte, mai repede.Aici, cu atentie.Stai jos.Madhu, unde ai plecat asa dintr-odata?Huh?Esti uda leoarca!Ce..Ce s-a intamplat?Poftim!Bea apa asta fierbinte.Asculta, odihneste-te in camera ta pentru un timp.Bine?Te vei simti mai bine.Vino, cu atentie.Incet!
Bat:Fiule, este gresit.Sotul si sotia sunt sa-si imparta bucuria si amaraciunea.Dar aici numai sotia pare sa fie captiva in durere.Unde este sotul ei?
Sik:Taticutule, si el era in aceeasi conditie de dimineata.Numai ca diferenta este ca ea este uda leoarca iar el era uscat.
Bat:Cred ca Dumnezeu nu doreste fericirea lui Kuku Bathia.Chiar de dimineata, el nu m-a lasat sa vad un RK devastat.
Sik:Oh taticutule.Ai increde in Dumnezeu.El asculta pe oricine.El este acolo.Vei vedea.El va ruina totul din nou.Cu siguranta.
Bat:Ai dreptate.Cand zilele rele nu dureaza mult, chiar si zilele bune nu dureaza mult.
Sik:Da.Deci taticutule in aceasta ocazie doua mici..
Bat:Dar de ce mici, fiule?Haide sa avem paharele mari.Haide!Sa mergem fiule.Haide!
Bit:Matusica!
Rad:Rina!
BitLMatusica, telefonul sefului este inchis.
Rad:Adu masina.
Bit:Da!

**
Mal:Madhu!Cum a putut Madhu sa faca una ca asta?Cum a putut Madhu, sa faca asta?
Dr:Vino cu mine afara pentru un minut.Uite el a primit un atac major de stres.Iar acum este slabit atat fizic cat si mental.Iar un astfel de stres ii poate ameninta viata.Asa ca, tine in minte ca nu va mai trebui stresat.Scuza-ma!
Tri:De ce?De ce aceasta fata ne face asta tot timpul?Ea are viata ei si fericirea ei.Ma intreb de ce tot vine in viata noastra si creaza un nou prapad.Familia care ia dat viata, un acoperis, si tot..cand acea familie era in durere si amaraciune ea a mers sa-si gaseasca fericirea.Cum poate trai cu aceasta rusine ca astazi este responsabila intr-un fel de pentru a noastra fiecare durere si amaraciune.Nu inteleg cum poate fi cineva atat de egoist.
Rom:Destul.Destul, Trishna.Destul.Nici un cuvant in plus.Daca mai spui un cuvant in plus, consecintele vor fi foarte severe.De fapt, sunt nebuna.Mi-am pierdut mintile, ca i-am dat titlul de Eroina.Tu nu esti o Eroina ci cea mai mare vampa.Vampa!Uita-te la tine?Ce faci?Uita de viata reala nici chiar in filme nu sunt asemenea vampe asa cum ai devenit tu.
Pad:Roma!
Rom:Astazi tu nu vei spune nimic.Astazi numai eu voi vorbi iar ea va asculta.De fapt Padmini, cu machiaj ea trebuie sa se fi uitat in oglinda de o mie de ori, astazi vreau sa-i arat fata care se ascunde in spatele acestui machiaj.Madam, fa cunostinta cu ea.Tu stii cine este ea?Este mama ta.Cand tu spui cuvinte dispretuitoare ea simte o gramada de durere.O ustura.Dar ea nu-ti spune nimic.Daca era Madhu in locul ei, te-ar fi plesnit zdravan.Dar ea nu-ti spune nimic, stii de ce?Pentru ca mama ta sta acolo sus si se simte prost.Padmini, loveste-o.Loveste-o!Da-i o palma zdravana.Pentru ca si mama ei reala ar fi..facut acelasi lucru cu ea.Dar, este numai vina mea.Am iubit-o mai mult decat viata mea.Am avut vise pentru ea.Am indeplinit toate acele vise.Niciodata n-am lasat-o sa se confrunte cu viata de afara.Tu o blestemi pe Madhu.Tu scuipi venin pe ea.Tu stii, lasa-i pe cei dragi, ea a facut atat de multe pentru straini?Tu stii, cand toate mamele din lume se vor uita la mama asta, vor fi invidioase."Hai!De ce n-am dat si noi nastere la un astfel de copil?"Bine..Madam, tu o numesti pe Madhu egoista?Huh?Atunci, astazi spune-mi ce ai facut tu pentru familia ta?Spune-mi?Ce ai sacrificat tu pentru bunastarea familiei?Spune-mi ce ai facut?Tu stii, ea ne-a dat fericire si a primit inapoi lacrimi.Ce ai facut tu pentru casa si familia ta, si pentru aceasta mama?Ce ai facut tu pentru Malik?Tu n-ai facut nimic.Dezgustator!
Tri:Madhu, e devenit minunata pentru tine.Ea a devenit minunata pentru voi?Pentru ca a adus bani pentru Malik.
Rom:Da.
Tri:Ea a facut mari sacrificii?
Rom:Da.
Tri:Bine.Acum asculta.Voi pasi in acest spital numai cand voi deveni independenta.
Rom:Foarte bine.
Tri:I-am promis mamei.Ca nu o voi lasa sa munceasca din nou.Acum ma voi intoarce numai cand imi voi indeplini promisiunea.Pana atunci..Pana atunci, asta este ultima mea intalnire cu Malik.Ultima intalnire.
Pad:Roma, opreste-o.
Rom:Destul.Las-o sa plece.Destul.

**
"Tata:Deci Tigrule, ii vei indeplini visele tatalui tau cand vei creste mare?
RK:Da, tata, promit.
Tata:Nu este bine, se pare ca ai spus fara voie.
Rk:Da, tata, promit.Tigrul tau, va indeplini visele tale.Vei vedea, intraga lume va sti, va fi publicat si in ziare.Eroul, Tigru!Si eroul tatalui, Marele Tigru!"
Rad:Rishabh!Am stiut ca dupa tot ce s-a intamplat astazi.Te voi gasi aici.Pentru ca acele poze au fost publicate in ziare, tu esti ranit profund, fiule.Dar acesti ochi au testat-o pe Madhu, fiule.Ea nu este atat de rea sa raneasca sentimentele cuiva intentionat.Ea nu a stiut ce inseamna acele poze pentru tine.Voi vorbi cu ea.Rishabh, vino cu mine.
RK:Daca crima este in furie sau sange rece, moartea este la fel in amandoua cazuri.Viata a devenit o bataie de joc.Iar acum intr-o incercare de a primi puncte pentru a indeplini datoria de mama soacra, nu ma umili in demnitatea mea si in plus in fata acelei fete.Nimic nu va fi spus ei.Niciodata.Tu mi-ai facut o favoare dandu-mi nastere.Acum imi vei face o a doua favoare, stand linistita.

**
RK:Nazofaringita!Se numeste raceala in termenii din popor.Aceasta este o mixura dintre otrava, acid si drog.Bea-o!Te vei simti mai usurata.Altminteri este miere, mirodenii si apa fiarta.Bea-o!Vei fi mai usurata.
Mad:Nu vreau.
RK:RK, nu a luat nici macar un pahar cu apa pentru el insusi.Dar aici, el te serveste astfel ca vede ca suferi.Tu ai o sansa sa-ti faci prezentul frumos, ca atunci cand maine vei pleca din aceasta viata va fi un zambet pe chipul tau, ca tu l-ai facut pe Rk sa-ti aduca medicamente.Noroc, spune multumesc.Nu?Nu conteaza.Poftim, bea.Nevasta, tu ai doua optiuni.
A:Bea asta in liniste.Sau..
B:Bea asta in liniste.Asta inseamna o sotie devotata.Nevasta bea orice ii da sotul ei.Fata buna!Stiu ca multe intrebari trebuie sa decurga in mintea ta.Iti voi raspunde.De fapt, din cauza racelii tu ai probleme cu respiratia.Iar eu am dreptul la fel de mult ca si tine, pe respiratia ta.Acum, daca tu respir zambind sau plangand, cu durere sau cu, carcoteala sau iti tii respiratia asteptand ca..ce va fi adus pentru tine in momentul urmator de al tau..RK.

**
Sik:Buna dimineata, Madhuji.Wow!Tu arati foarte proaspata.Servitoarea avea de gand sa aduca toate astea.Eu am refuzat-o.Am spus ca este o problema de familie, va trebui sa stea in cadrul familie. Am venit sa te servesc.Tu vrei medicamente sau fructe?Sau ar trebui sa deschid ferestrele si sa trag draperiile?Sau ar trebui sa fac intuneric sa te ajute sa te odihnesti?Spune-mi fara nicio retinere, Madhuji.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 11 Sept 2012, 8:29 am


*10th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Mi-ai facut o favoare dandu-mi nastere.Iar acum alta favoare va fi sa stai in banca ta.Am atat de mut dreptul la viata ta cat ai si tu.Ori ca razi ori ca plangi..sau ori ca astepti pentru ce urmeaza sa faca al tau RK.

"Trish:Voi fi o actrita.
Rom:Tu vei fi o mare stea.Tu vei cea mai mare stea.Am fost destul de proasta sa-i dau ei titlul de Eroina.Tu nu esti o Eroina, tu esti o vampa.Tu o faci pe Madhu egoista.Spune-mi..ce ai facut tu pentru familia ta sau pentru mama ta?Ce ai facut tu vreodata pentru Malik?Tu n-ai facut nimic."

**
Sik:Buna dimineata Madhuji.Tu arati foarte proaspata.Sper ca acum esti mai bine?
Mad:Da.
Sik:Ma gandeam cat de dificil este sa treaca timpul intr-o casa asa de mare.Adica, daca RK a plecat la filmari.Iar tu nu simti nevoia a te duce acolo.In plus, ce vei face tu aici?Il vei servi pe RK?Tu arati foarte bine, Madhuji!Oh, un minut!Servitoarea aducea toate astea pentru tine.I-am spus sa nu o faca.Am zis, ca lucrurile ar trebui sa ramana intre acesti patru pereti.Adica, daca membrii familiei au grija unii de altii, atunci tu chiar te simti minunat.Nu-i asa Madhiji?
Mad:Sikandarji!
Sik:Nu, nu, spunem Sikky!Ma voi simti bine.Numele este foarte pretios.Sikky!Numele iubirii!.Dragoste, Sikky.Apropo, Madhuji, eu sunt aici sa te servesc.Daca ai nevoie de medicamente?Sikky va fi acolo.Daca vrei sa mananci fructe?Atunci Sikky, va fi acolo.Daca vrei sa deschizi ferestrele si perdelele, sau doresti sa tragi draperiile asa ca sa fie intuneric si tu vrei sa te odihnesti, atunci cheama-l pe Sikky!Madhuji, orice doresti, tu cheama-ma.
Mad:Multumesc!Dar pot sa-mi iau singura medicamentele.Pot sa-mi tai singura fructele.N-am nevoie de nimeni sa-mi traga perdelele.Apropo, cum este vorba, "Dumnezeu ii ajuta pe cei care se ajuta singuri."Cum se cheama asta?Asta te tine in forma!Tu poate doar ai nevoie de asta dintr-o data!

**
RK:Nevasta, unde esti?Mi-e foarte dor de tine.Sper ca esti bine!Sau ai inebunit?Pentru ca atunci cand tu trebuie sa taci..tu vorbesti foarte mult.Iar cand trebuie sa vorbesti, tu esti muta.La fel cum esti acum.In fine!Nevasta, mi-e dor de tine foarte mult.Cand nu esti aici, chiar si cafeaua numai are acelasi gust.Si nici n-am tovarasia ta in timp ce citesc scenariul.
Mad:RK, nu este un astfel de lucru, ca o persoana sa nu poata sa faca ceva de unul singur.Si da..Daca tu vrei sa-ti hranesti egoul, atunci sunt sigura ca ai vreun servitor sau asistent pe platou.Pune-i pe ei sa-ti faca treaba.Nu voi veni acolo.
RK:Aroganta!Imi place.Bittuji!
Bit:Sefu!Da.
RK:Bittuji, suna-o imediat pe cumnata ta, nu conteaza in ce conditie este.
Bit:O sun imediat, sefu.

**
Bat:Fiule!Fiule!Tu nu ma auzi cand te strig?Spune-mi ce este?
Sik:Nimic, taticutule.
Bat:Da, fiule, nu este nimic.Bine acum spune-mi, ce a avut de zis a noastra nora Madhubala?Ea a refuzat sa se duca la filmare.Atunci, ce s-a intamplat?
Sik:Nu s-a intamplat nimic, taticutule.Madhubala n-a spus nimic.Ea a spus multumesc si a tacut din nou.
Bat:Dar tu pari atat de rusinat ca si cum ea n-a spus multumesc, ci te-a dat la o parte!
Sik:Ce prostii vorbesti, taicutule.Eu sunt cumnatul ei.Cum sa indrazneasca ea sa-mi spuna ceva.
Bat:Wow, tu ai un egou mare.Tu nu ai fizicul meu, dar cu siguranta ai un mare egou.Deci, draga cumnate.Spune-mi daca cumnata ta se duce pe platou sau nu?

**
Bit:Sefu, cumnatica a refuzat sa vina astazi.
Bai:Dle, filmarea ta este pregatita.
RK:Bittuji!
Bit:Sefu!
RK:Daca, cumnata ta nu va ajunge aici pana la 3 pm, atunci imi va fi dor de tine foarte mult.
Mad:Ti-am spus deja, ca nu voi veni acolo.
Bit:Se pare ca tu nu intelegi ce spun?
Mad:Chiar si eu cred ca tu nu ma poti intelege.Cand ti-am spus la telefon, atunci de ce..
Bit:Cumnatica, uite ce e.Sefu m-a amenintat ca daca nu ajung acolo cu tine atunci el se va lipsi de mine.Si nu stiu ce va mai face dupa asta.
Mad:Bittuji, imi va fi foarte dor de tine.
Bit:Ce?Asta este prea de tot!Amandoi sunteti la fel.
Mad:Ce ai spus?
Bit:Cu umilinta iti cer sa ai mila de mine si sa ma intotesti.Sau altminteri imi voi pierde viata din cauza la amandoi.
Mad:Bine, sunt gata sa vin cu tine.
Bit:Cum de ai fost de acord asa dintr-o data?
Mad:Voi veni cu tine.Dar am o conditie.
Bit:Conditie?Bine, spune-mi.Da-mi voie sa stiu ce este?
MAd:Chiar si tu stii ce este...totusi nu poti face nimic despre asta.Din moment ce vrei ca eu sa te insotesc, tu n-ai alta alegere.
Bit:Chiar am dreptate.Amandoi sunteti aidoma.Spune care este conditia ta?
Mad:Asculta..

**
Mad:Mama!
Pad:Madhu!Madhu!
Mad:Mama, orice s-a intamplat aseara, ma vei ierta pentru asta?
Pad:Ce spui?Draga, tu n-ai facut nimic.De ce-ti ceri scuze?Madhu, nu este deloc greseala ta.Mai degraba, tu ai fost o jucarie a lui RK.Dar Madhu, in aroganta lui RK a uitat ca si el mai degraba este o jucarie in mainile Celui de Sus.Si cand El se decide sa joace chiar si un superstar ca RK va interpreta fara folos.Vino, ia loc.
Mad:Mama!Nu am atat de mult timp.Cum mai este Malik?
Pad:El se recupereaza treptat.
Mad:Cum pot sa dau ochii cu Malik?Niciodata nu voi fi capabila sa ma duc in fata lui.Mama, el niciodata nu ma va ierta.
Pad:De ce , Madhu?De ce iti este teama?Ai furat ceva, de care sa-ti fie teama?Tu ai facut ceva de care poate o fiica nu va face pentru parintii ei.Iar cand Malik va realiza sacrificiul tau, el va fi foarte mandru de tine.Madhu, cand familia noastra infrunta o multime de dificultati, tu ti-ai sacrificat viata si fericirea, si te-ai decis sa te casatoresti cu acel monstru, pentru familia noastra.Asa ca, draga, nu te face responsabila pentru nimic.Ce n-ai facut tu pentru noi?Orice ai facut tu pentru noi, tu ar trebui sa fii mandra de tine insuti, ai inteles?Asteapta o clipa.Arata-mi palma ta.
Mad:Mama, ce este asta?
Pad:Cand am venit in Mumbai pentru prima data, cand n-am avut pe nimeni sa ma sprijine, cand viata mea era in pericol, la vremea aia Zeul Ganesha m-a salvat.El m-a protejat.El a luat toate problemele mele.Astazi, inmanez asta fiicei mele, pentru harul sau si mila sa.Si ma rog lui ca asa cum a stat pentru mine, el ar trebui sa stea la fel si pentru fiica mea si sa o potejeze.El trebuie sa-i dea taria sa se lupte cu problemele.Uite Madhu, noi am scapat din acel Iad, sa incepem o viata aici ci nu sa ne dam batute si sa ducem o viata mizerabila.Madhu, poate oameni ca noi sunt facuti doar sa se zbata.Uneori cu noi insine sau cu situatia si chiar cu saracia.Dar ne vom lupta.Si nu ne vom da batuti asa de usor.Asculta!Soarta ta pe care tu ai fost deja inascuta, e in mainile tale.Nimeni nu o poate schimba.Poate fi un trecator mergand pe un drum sau chiar si superstarul RK.Asa ca, nu-ti face griji.Si deloc sa nu-ti fie teama.Eu voi avea grija de tot aici.Iar tu sa ai grija de tot acolo.Zeul Ganesha este cu tine.Da?
Bit:Cumnatica, trebuie sa ajungi la filmari intr-un fel sau altul la ora 3 pm.Sau altfel, sefu nu ma va cruta.Este ora 2:45pm.
Mad:Mama, voi pleca acum.

**
RK:"Daca tu crezi ca te poti intrece cu Rahul, atunci grsesti amarnic.Rahul nu se teme..."Cum vine vorba, cand cineva este rivalul tau viclean, atunci universul se impreuneaza sa aduca aceste suflete furioase, impreuna.Cat de departe vei fugi?Unde te vei ascunde?Este ceva in mine care te atrage catre mine.
Om:Dle, asta sunt liniile gresite.Nu sunt in scenariu?
Om1:Tu doresti sa mori?Indiferent de ce spune RK devine scenariu nou.
RK:Taiati!Este foarte cald aici.Schimbati aerul conditionat, apoi filmez.
Bit:Sefu, cumnatica..
RK:Deci, nevasta, cum te simti?Au lucrat medicamentele cum trebuie?Uite, tu inca mai erai bolnava daca nu erau medicamentele.Iar tu n-ai fi venit aici daca nu te-ai fi simtit bine.Iar pe mine cine ma mai distra daca tu n-ai fi fost aici?Nu-i asa?Cine a spus ca este o varsta anume sa te joci cu jucarii?Eu inca ma mai joc cu ele.Bittuji, vino incoace.Bittuji, a alergat foarte mult dupa tine.El arata foarte obosit.Du-te si adu o ceasca de ceai pentru el iar pentru mine cafea.Si adauga niste zahar mai mult.Pentru ca tu vei face ceaiul si cafeaua.Deci, zaharul va scapa de amaraciune.
"Pad:Soarta ta e in mainile tale.Destinul tau este planuit de sus.Nimeni nu-l poate schimba.Poate sa fie si un trecator obisnuit sau chiar superstarul RK."
Om:Dle?
RK:Da.
Om:Am schimbat aerul conditionat.Acum putem trage?
RK:Pe cine trebuie sa impuscam?
Om:Dle..Dle, dumneavoastra trebuie sa trageti.
RK:Eu?De ce?Esti atat de deranjat de mine incat tu vrei sa ma impusti?
Om:N-am vrut sa spun sa te omor, dle?De fapt, eu..
RK:Tu mi-ai stricat dispozitia.Pauza!
Bit:De ce stai si te uiti la mine?Este pauza.Din cauza ca tu i-ai stricat dispozitia.Haide, pauza, pauza.Stinge-ti luminile.Toti mergeti la masa.Haide!
Om:Pauza.Luminile stinse.
Mad:Bittuji!
Bit:Multumesc, cumnatica.
RK:S-a intamplat ceva cu inima ta si urechile tale?N-ai auzit ce ti-am spus?Sau tu ai indrazneala sa intorci o ureche surda catre mine?
Mad:De fapt, Bittuji a trebuit sa alerge mult din cauza mea.Asa ca, i-am adus ceai.Acum pentru tine..De fapt, m-am gandit foarte mult la tine.M-am uitat dupa un motiv.Dar sincer..N-am gasit nici un motiv.

**
Mad:Haide.Nu voi mai fi asistenta ta cu norma intreaga, pe platoul de filmare.Tu ai fost nerabdator sa te casatoresti cu mine, nu-i asa?Acum iti voi arata, ce inseamna cuvantul sotie.Acum vei vedea cum imi voi indeplini ocupatia de sotie.Te voi invata o lectie dragul meu sot.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:09 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 12 Sept 2012, 9:38 am


*11th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Deci tu vrei sa te sfadesti cu mine.
Mad:Tu poti sa crezi de asta asa.
RK:Tu vrei sa spui ca in fata a toatei unitati, tu nu vrei sa ma asculti.Tu imi vei arata curajul tau.N-am vazut o femeie care este insultata.Dar am auzit despre asta.Devine feroce, exact ca tine.Dar nu inteleg, cand te-am insultat eu vreodata?Oh, da!In timpul acelui incident cu tata socru.Nu-i asa?Oh, da!In timpul acelui incident cu tata socru.Draga nevasta, ce este asta?Tu te superi din lucruri stupide?Dar este minunat.Daca tu nu te simti prost, atunci cum vei fi furioasa?Acum, du-te.Adu cafea si pentru mine.
Mad:Nu sunt sotia perfecta ca atare!Deci nu te voi servi perfect.Ritualul casatoriei a fost incomplet.Daca completai ritualul casatoriei, eu insumi faceam cafeaua si ti-o ofeream.Haide!De acum o sa te servesc ca o sotie incompleta.Dar numai la casa noastra!Nu ca asistent cu norma intreaga pe platoul tau.Tu ai fost foarte nerabdator sa te casatoresti cu mine.Ai fost foarte nerabdator sa-ma numesti nevasta ta!Acum te voi invata ce inseamna o sotie.Doar sa vezi ce fel imi voi indeplini responsabilitatile de a fi sotie.Iar acum iti voi da o lectie!Voi lua concediu.Sotul meu drag.Baiete!Adu-i o ceasca de cafea!
Bit:Sefu, cumnatica, vorbeste serios!
RK:Bittuji, ea este ranita, foarte ranita.Iar ea vrea ca si eu sa fiu ranit.Ea incearca sa ma invinga in jocul meu.Acum jocul va fi interesant.Are curaj asa dintr-odata.Chiar si eu incepusem sa ma plictisesc!Acum va fi distractiv.Sa ma lupt cu o femeie feroce.Jocul incepe, acum.
Paz:Dna, tu!
RK:Nevasta!Nevasta!Nevasta!Bittuji, unde este navasta mea?
Bit:Sefu, chiar acum era aici.
Om:Dle, ea a plecat.
RK:A plecat?Cum adica a plecat?Tu faci parte din echipa productiei, atunci cum o persoana spot pleaca inainte de a strange?
Om:Imi pare rau, dle.
RK:Cine este paznic la poarta principala?Cheama-l!
Bai:Dle, il chem imediat.Un minut.Dar Sharmaji, cum de ai lasat-o pe Madhubala sa plece?RK, este foarte furios.Managerul de productie isi va pierde munca, asa si tu ti-o vei pierde.
Paz:Dar eu..
Bai:Nu mai vorbi, hai cu mine.Dumnezeu stie ce se va intampla acum.Haide!
RK:Tu esti responsabil cu productia, nu-i asa?
Bai:Haide mai repede.
RK:Tu ai controlul intregului platou.Tu nu ai dreptul sa stai aici.Afara!
Om:Imi pare rau, dle.Am facut o greseala.Te rog iarta-ma!
RK:Afara!Sharmaji!Sharmaji, de ce ai lasat-o sa plece de aici?
Paz:Eu n-am facut nimic, dle!
Mad:Stai asa!Nu este greseala dlui Sharma.El a incercat sa ma opreasca.Dar eu insumi am parasit locul cu forta.Asa ca, te rog..Nu-i rezilia pe toti.
RK:Toata lumea inapoi la treaba!Hmm!Atiutudine, corect?Nevasta, spune-mi un lucru.Ce este aia care este localizata in partea stanga a pieptului.Ceva mic, destul de rasfatat, una care face o persoana foarte slaba si una care rosteste prostii pe parcursul zilei.Spune-mi ce este?Inima!Pana cand ai inima, tu nu poti deveni RK.Si da!Daca esti atat de interesata sa devii RK atunci tu va trebui sa-ti ucizi inima.Atunci tu poti deveni RK, destul de usor.Dar eu stiu sigur ca tu ai inima care bate acum.Si pot asculta cum bate, dok, dok, dok, dok.

**
Bat:Dle Nair, vei vedea curand cum jocul va lua o noua cotitura.
Sik:Dle Nair, ia asta.
Nai:Multumesc, dle.Dle, este dl Kundra acasa?
Sik:Vorbeste de Diavol si el este..Uite acolo.Vine superstarul, superstarul.
Nai:Buna seara, dle.
Bat:Rishabh, fiule!Seveste ceva de baut cu tatal tau.Nu te vei mai simti obosit.Vino incoace dragule.Vino.Vino.
RK:Desigur, dle Bathia.
Bat:Oy, fiule fa-i un paharel fratelui tau mai mic.
Sik:RK!
Bat:Fiule, el este dl M K Nair.El este un scriitor foarte cunoscut din Sud.El a facut 16 filme consecutiv super hituri.
Nai:Nu, dle, eu stiu doar interesul publicului.Si nimic altceva.
RK:Nairji, o persoana nu poate sti toate despre el insusu intr-o singura viata.Iar tu ai putut intelege publicul.Asta este de laudat.
Bat:Wow, fiule!Ce ai spus este adevarat.Dragule, el are un scenariu minunat.Daca tu-l auzi si esti de acord sa joci ca lider noi vom castiga profit.Noi am furnizat echipament de lumini de mult timp.Daca esti de acord sa joci noi vom beneficia imens din asta.
RK:Nairji!
Nai:Dle!
RK:Actiune!
Nai:Dle, voi incepe de la inceput.

**
Rad:Madhu, ai vazut?Pentru prima data in multi ani s-a intamplat.Rishabh, Kukuji, Sikandar, au ajuns fata in fata, nimeni nu se necajeste dureros.Toti stau impreuna, par ca o familie.Un tata, cu amandoi fii ai lui.Simt, ca acest moment ar trebui sa incremeneasca chiar acolo.Da!Astazi voi pregati inca odata manacarea favorita a lui Rishabh.
Mad:Mama, ma voi duce sa ma spal si ma intorc.
Rad:Bine.

**
Nai:Cand te vei opri eroina, isi va face intrarea.Tu te vei uita la ea.Si cand te uiti inapoi..
RK:Dle Nair, care este titlul filmului tau?Gandeste-te la Satana si Satana apare!
Nai:Nu, deloc!
RK:Nevasta!El este dl Nair.El este un cunoscut producator si scriitor de filme din Sudul Indiei.Saluta-l!
Nai:Salutari, dna!
Nai:Ei bine, o masina mare trece printr-o banda ingusta.Noi vom arata, un copac verde.Din cauza ploii acolo este muschi si alge.Bine, dle?Apoi, eu iti voi trage intrarea.Tu vii de la distanta.Tu vii!Apoi tu..Dle!Dle,un minut.Dl, nu mai asculta.
Bat:Nairji, el este proaspat casatorit.Este nerabdator s-o vada.Se va intoarce.Tu relaxeaza-te si stai jos.
Nai:Voi astepta din moment ce spui tu asa.
Sik:Serveste, te rog.
Nai:Multumesc, dle.

**
RK:Ce faci?
Mad:Barbate, ce fel de intrebare e asta?Tu nu vezi?Fac curat in camera.De fapt, ma simt foarte nelinistita cand vad o camera murdara.Dar tu nu-ti face griji.Asteapta doua minute.O voi curata toata.Voi face din aceasta camera una potrivita pentru un om sa locuiasca in ea.
RK:Cine ti-a spus ca sunt un om?De ce faci camera potrivita pentru un om sa locuiasca in ea?Data viitoare nu atinge nimic din ce-mi apartine pana cand nu zic eu.Vino!
Mad:Ce?
RK:Nevasta, asta este camera ta.Fa-o pe asta sa fie potrivita pentru un om.Nu te atinge de camera mea.Da?
Mad:Bine, barbate!
RK:Este mult mai bine.Imi place.
Mad:Placerea este toata a mea.

**
Nai:Se va intoarce sau nu?
Bat:Dle Nair.
Nai:Dle!
Bat:El este un superstar nu o marioneta.
Sik:Inca un rand?
Nai:Dle!
RK:N-ai plecat dle Nair?Am crezut ca tu trebuie sa fi plecat!
Nai:Dle.Scenariul..
RK:Scenariul?Care scenariu?
Nai:Eu am vrut sa te intreb daca iti place sau nu?
RK:Tie ti-a placut?
Nai:Mi-a placut foarte mult.Eu l-am scris.L-am scris si mi-a placut.De aceea sunt aici
RK:Da, este frumos.Este o poveste perfecta sa-l relansezi pe Sikki.
Nai:El?Sa-l lansez pe el?
Bat:Fiule!Cred ca povestea este atat de buna, ca va fi minunata daca o joci tu.
RK:Dle Nair, daca este un aspect de comentarii bune atunci o voi face..gratis.Pastreaza un actor bun timp de cinci minute in acest film ca un bonus.Tu vei avea binecuvantarea acestui Satana.
Bat:Asculta povestea.
Nai:Voi povesti povestea.Dle, asculta la mine.Punctul culminant este foarte bun.Eroul vine si deschide usa.El se reazama de ea si sta.El il poate vedea pe tatal lui stand acolo.
Bat:Dle Nair, nu ai alta scena sa povestesti?
Nai:Dar, de ce alta scena, dle?Asta este cel mai bun punt culminant al acestui film.El isi vede tata agatat de ventilatorul din tavan.
Sik:Dle Nair, cine este agatat?
Nai:Tatal, dle.
Sik:Tatal?
Nai:Ochii lui, nasul si limba sunt proeminente.
Sik:Adica, el are un streang in jurul gatului lui?Tatal este mort.
Nai:Da, si asta este.
Sik:Wow, dle Nair.Este minunat.
Nai:Ti-a placut?
Sik:Foaret mult.
Nai:Dle, si lui ia placut.Iti spun.Da-mi o sansa.Dle, iti voi povesti multe povesti.

**
RK:Acum ca tu iti deplinesti responsabilitatile unei sotii atunci de ce sa le lasi incomplete?Hai sa consumam casatoria noastra.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:09 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Sept 2012, 9:55 pm


*12th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Mad:Acum sunt gata sa fiu sotia ta pe jumatate.Imi voi face datoria de sotie si sa-ti dau o lectie.
Nai:Eroul vine si deschide usa.El isi vede tatal atarnand de ventilatorul din tavan.
Sik:Nair, este prea bun.Chiar este minunat.
Nai:Ti-a placut?
Sik:Da.
Nai:Dle, ia placut si lui.Cred ca odata ce ..

RK:Bittuji, pregatestem un pahar mare..
Bit:Prostilor!Ati inebunit?Ce se intampla aici?Stergeti-o de aici!Afara!Ce se intampla aici?Cine va spus sa face-ti asta?Tampiti prosti!De ce nu raspunde-ti?Cine va spus sa fece-ti asta?O sa va atarn pe fiecare cu susul in jos si va trag o mama de bataie.Prostilor, spuneti-mi cine va spus?
Mad:Bittuji!
Bit:Asta..
Mad:Ce faci?De ce-i lovesti?
Bit:Whiskey..
Mad:Ei doar dau ascultare ordinelor dnei Rishabh Kundra.Pute-ti pleca, acum.
Bit:Dar..
Mad:Si Bittuji, nu stii alcoolul este atat de daunator sanatatii?Un pahar sau doua este de inteles dar aici..
RK:Nevasta..Nu ma sicana in momentul asta.Pleaca de aici.Pleaca!Pleaca!
Sik:Taticutule, poftim, noi suntem ruinati.Tot alcoolul este varsat in scurgere.De maine noi poate trebuie sa bem la un bar de la tara.
Bat:Fiule, uita de alcool, tu priveste drama gratis.
Mad:Apropo, barbate, ce este ala care sta in partea dreapta a stomacului si cantareste aproape 1 sau 1,5 kilograme?Ce este?Daa, ficatul.Iar tu nu stii ca alcoolul dauneaza ficatului?Asa ca, te rog.Acum sa nu spui ca tu nici ficat nu ai?Accept ca tu nu ai inima.Dar nu va fi prea mult daca nu ar fi ficat?
RK:Tu vei regreta foarte mult.
Mad:Vei regreta tu..daca nu-ti schimbi obiceiurile.Dargul meu sot, am observat de doua saptamani trecute.Tu mereu esti beat.Ce va spune lumea?Ca barbatul lui Madhu este un betiv.Oh, draga!Dezgustator!De aceea de astazi alcoolul este interzis.Si sa incepi cu altceva.Un minut.Adu aia!Mai repede.Dar de ce ti-e frica?Da-mi-o mie.Tu poti pleca.Iata!
Bit:Cumnatica..
Mad:Bittuji!Tu nu te ingrijora.Eu sunt sotia lui RK.Nu voi face nimic absurd.Nu-i asa?Asa ca, de astazi, barbate, lasa alcoolul si incepe sa bei lapte.
Sik:Lapte!Taticule, ea joaca tare.
Mad:Bea un pahar cu lapte in fiecare zi.Iti va face mintea mai ascutita si corpul puternic.Haide, bea.Astazi, sotia ta te va face sa bei lapte cu propriile ei maini.Bea-l.Poftim!Vei bea de unul singur.Wow!Bun baiat!Obraznic, baiat!
RK:Tu ti-ai uitat inca de dimineata pozitia ta.Tu esti sotie doar de dragul numelui.Tu esti o servitoare in aceasta casa.
Mad:N-am uitat nimic.Dat tu poate ai uitat.De aceea i-am pus sa verse tot alcoolul.Afecteaza direct creierul.Smulge memoria omului.Dle Rishabh Kundra, tu nu nu mai numit doar sotia ta dar m-ai facut sotia ta.In fata lumii mi-ai pus mangalsutra.Iti aduci aminte?Daca inca nu-ti amintesti, atunci sa-ti mai dau un soc.Un minut.Asta este aceeasi hartie care tu ai luat ieri amprenta tatalui meu.Si scrie clar..asta pana cand..tatal meu sau eu..nu-ti platim inapoi cei 40 lakh rupii, pana atunci voi locui in aceasta casa ca sotia ta.Asa ca, ce sa fac altceva?Imi fac datoria de sotie ideala.Am dreptate, mama soacra?Am golit toate sticlele cu alcool.Acu sa vezi, cum fiul tau va reveni pe calea cea buna.Rishabh Kundra, relatia pe care tu ai uitat-o in felul tau este indeplinita in felul meu.Bafta, scumpul meu!
Bat:Fiule, femeia neputincioasa la batut pe RK ca o toba.
RK:Bittuji.
Bit:Sefu!
RK:Adu un pahar cu lapte.
Bit:Ce?
RK:Tu ai probleme cu auzul?Adu un pahar cu lapte.

**
Mad:Zeule, am devenit atat de singura in aceasta casa.Dar acum tu esti aici.Tu imi vei da taria sa lupt, Zeule.Am auzit ca daca noi ne rugam la Ganhor cuiva ii va dauna iar noi nu vom mai primi asta.Dar eu cer doar dreptate.RK la umilit pe tata.Asa ca el va trebui pedepsit pentru asta.Nu-i asa Zeule?Asa ca de alta data sa numai raneasca o persoana slaba.Esti cu mine?Ma vei ajuta ca sa fac dreptate?Spune-mi, Zeule?
Bat:Poate Zeul iti asculta rugaciunea.Zeul, sigur raspunde vocii unei inimi in durere.Poate si eu vreau ca RK sa fie pedepsit pentru infractiunile lui.El ar trebui sa fie reformat.El ar trebui sa invete o lectie.Dar ce putem face noi, fetito!Eu nu ma pot ruga ca tine, cu voce trista.Poate de aceea Dumnezeu nu ma sculta si pe mine.Dar cum pot sa-l fac?Este inima unui tata.Unul care nu respecta tatal cuiva, cum ar putea el sa respecte tatal alt cuiva?Am asteptat ani in sir.Urechile mele au tanjit sa auda macar o data pe RK sa-mi spuna tata si sa ma imbratiseze.Dar el nu mi-a spus asta nici macar odata.Fetitio, cand n-am putut deveni tatal lui, cum sa devin tatal tau socru?Dar astazi am fost foarte mandru vazandu-te cum il provoci pe el.Exista cineva care poate sa aduca cu picioarele pe pamant pe un superstar, etajandu-l si care poate sa-i dea un raspuns adecvat si sa-l faca sa taca pe acel impertinent.Mereu sa-ti amintesti un lucru, fetitio, daca cineva este cu tine sau nu, dar tatal tau socru dl Kuku Bathia este cu tine si mereu va fi cu tine.
RK:Dusmanul dusmanului..este prietenul meu, companionul meu.
Bat:Nu, fiule, nu este asa.De fapt nora, arata putin cam ingrijorata.Asa ca am venit s-o intreb de sanatate.Atata tot.
RK:Ciudat!Dle Bathia imi repetam dialogurile din filmul meu.Dar tu imi dai explicatie.Apropo, despre ce vorbiti voi?Cum sa-l ucide-ti pe RK?Sabotand franele masinii, sa amesteci otrava in lapte.
Bat:Nu ne injosi atat de tare, fiule.Nu uita ca sunt sotul mamei tale si nu voi face nimic de felul asta, sa o ranesc pe ea.
RK:Nu uit dle Bathia.Cateva dureri si cateva insulte nu pot fi uitate.
Bat:Bine, fetito.Eu plec.Ai grija.
RK:Sotul ei poate avea grija de ea.Tu nu trebuie sa-ti faci probleme.
Bat:RK, cineva nu ar trebui sa astepte intoxicatie de la o sticla de bere deschisa sau sa-l invete pe RK unele maniere.De aceea pasteaza-ti, predarea pentru tine.Am plecat.

**
RK:Ce imagine ai nevasta?Toata lumea isi face griji de tine.Saraca femeie neputincioasa.Cum a fost prinsa de RK?Iar eu..Nevasta!Lumea intreaga este inebunata dupa acest chip.Iar tu nu te-ai uitat nici macar odata.Oh..imi pare rau.N-am putut intelege ca asta este calea ca o sotie ascultatoare isi respecta sotul.Cum se poate ea uita in ochii sotului?Nu-i asa?
Mad:Acel RK, Rishabh Kundra.Asa mare superstar, dar dialogurile atat de proaste.Uite, nu-ti pierde timpul.Spune-mi pe sleau ce vrei?
RK:Acum ca tu ai inceput sa-si faci datoria de sotie atunci de ce incompleta?Ori totul ori nimic!De ce aceasta timiditate si ezitare, nevasta?Sunt soul tau.Iar de dimineata tu tot ai anuntat ca..sunt sotia ta! Sunt sotia ta!Deci am unele drepturi iar tu ai unele indatoriri.Haide!Hai sa le completam impreuna.Este foarte moale.Este atat de moale asa cum ar trebui sa fie.
Mad:Ce obraznicie este asta?
RK:Obraznicie?Nu, nevasta.Asta nu se numeste obraznicie, asta se chema dragoste intre sot si sotie.Am permis.Pot sa ti-l arat daca vrei.Nevasta, umarul meu ma doare rau.Uite aici, ulei cald.Iar cu mainile tale moi fa-mi masaj.Seveste-ti sotul.Daca-l servesti numai atunci vei primi raspalata.Haide.Fa-mi masaj.Nevasta.Haide, nevasta.Incepe!Nevasta!Imi vei face masaj sau voi aduce contractul, in care scrie catre celui interesat, tu esti sotia mea, etc..etc..Tu iti vei face datoria de sotie.Etc..etc..Haide.Fa-mi masaj.Acum ce mai este?Erai foarte ingrijorata de ficatul sotului tau.Ca ai aruncat sticlele cu alcool.Iar acum nu esti ingrijorata de umarul sotului tau?Cum ma poti tu vedea ca sufar, nevasta?Fa-mi masaj!
Mad:Nu-l voi face.
RK:Chiar si tatal tau ar trebui sa-l faca.Dar problema este ca eu m-am castorit cu tine nu cu tatal tau.Haide!Fa-mi masaj!Asta este atat de dulce.Este mai mult decat o sotie ascultatoare.Putin la dreapta, nevasta.Putin la dreapta.Haide!Este ceva special in mana ta.Durerea se atenueaza.Toata lumea sa aibe o astfel de sotie care sa dea durere si sa o si atenueze.Sotul nu se va plictisi in viata lui.Uneori tu creezi agitatie iar alteori eu.Bun, imi place.

**
RK:Tu ai inceput acest joc de a indeplini datoria unei sotii.Iar acum si eu am inceput sa ma bucur foarte mult.Sa fii gata maine seara pentru dragostea lui RK.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:09 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 14 Sept 2012, 11:19 am


*13th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Mad:Am obsevat ca de doua saptamani incoace tu mereu esti beat.Lumea va spune ca sotul lui Madhu este un betiv.Dezgustator.Asa ca de acum lasa-te da baut alcool si incepe sa bei lapte.
RK:Acum ca tu ai inceput sa-ti indeplinesti datoria de sotie atunci de ce incompleta?Ori totul ori nimic!Uite. ulei cald.Iar cu mainile tale delicate fa-mi masaj.Dumnezeu sa dea o astfel de sotie la toata lumea, care sa dea durere iar apoi so atenueze.

RK:Unde pleci nevasta?Nu ti-am spus sa pleci?
Mad:Am facut orice ai vrut.
RK:Dar cine ti-a spus ca vreau numai atat de mult?Cine ti-a spus?Sunt sotul tau.Atunci de ce aceasta distanta?In fine fa astazi ce poti face maine.Daca faci un efort, distanta va fi mai mica.
Mad:Dle Rishabh Kundra destul cu acest comportament.Ti-am aratat acel contract pentru ca tu m-ai fortat s-o fac.
RK:Oh..cred ca nevastei mele nu-i place sa fie sotie cand suntem singuri.Dar in fata lumii intregi ii place sa fie numita sotia superstarului RK.Felul cum ai facut pe platou astazi iar apoi ai facut ca servitorii sa arunce sticlele cu alcool.Bine, atunci, dorinta ta va fi indeplinita maret.Maine seara va fi o sarbatorire.Cea mai mare sarbatorire a lumii lui RK.Iar in fata lumii intregi RK isi va indeplini datoria de a fi sot.Draga mea sotie!Tu ai inceput jocul asta de a face datoria unei sotii.Acum si eu am inceput sa ma bucur foarte mult.Iti va lua ceva timp sa ajungi la nivelul lui RK.Dar sigur vei ajunge acolo.Pentru ca chiar si Madhubala are pe undeva un pic de RK.Sa fii gata maine seara pentru dragostea lui RK.
Fat:Dna, seful a trimis astea pentru tine.
Mad:Nu le vreau.
RK:Nevasta, in seara asta este o petrecere.Iti aduci aminte de seara tracuta?Tu ai avut o problema sa fii sotia mea cand esti singura cu mine.Asa ca acum te voi face sotia mea in fata tuturor.De aceea dau o mare petrecere.In fine..aceasta culoare va scoate in evidenta frumusetea ochilor tai in fata tuturor.Negrul magic.Trebuie sa porti asta diseara.
Mad:Nu vin la petrecere diseara.
RK:Scuza-ma!
Mad:Tu m-ai auzit corect.Nu voi participa la petrecere diseara.
RK:Vezi!Nu numai eu dar si acest sari obiecteaza la raspunsul tau.Esti o sotie dedicata.Atunci, cum poti tu frange inima sotului tau?Te voi intalni diseara infasurata in acest sari, senzatie de timiditate si zambind Madhubala!Da!

**
Bit:Alo.Da.Asculta la mine.Asteptam telefonul tau.Uite, sa trimiti la timp articolele.Bine?
Rad:Bittuji, astea..
Bit:Matusica, este o petrecere in seara asta.Sefu a organizat-o.
Rad:De ce?
Bit:Nu stiu daca este un motiv pentru asta.Este posibil ca locul de desfasurare a Razboiului Madhubala a fost schimbat.
Rad:Nu, nu.Motivul va fi altceva mai bun.Voi pregati si eu.
Bit:Bine.
Rad:N-ar trebui sa fie nici un fel de lipsa la aceasta petrecere.
Bit:Da, Sikandarji.
Sik:Bittuji, am auzit ca la petrecerile starurilor de filme..fete straine echiatabile si frumoase vin sa danseze.
Bit:Da, asa este.Apropo, n-am putut spune in fata matusii Radha.Petrecerea din seara asta este pentru aniversarea sefului de a merge la inchisoare.Iar tema, petrecerii este Inchisoarea!
Sik:Tu pacalesti!Nu este posibil.
Bit:Vei vedea la petrecere.Eu voi fi in uniforma de jandarm iar seful va in uniforma de politist.
Sik:Iar cumnata va fi in detinut!Bittuji, este confirmata vestea temei acestei petreceri?
Bit:Tu n-ai incredere in mine?Nu face nimic.Tu il poti intreba pe sefu.El este fratele tau mai mic.Nu te va refuza.
Sik:Oh, nu, nu.Vino aici prietene.Te cred.De ce ai minti?
Bit:Sikandarji, sunt binevoitorul tau.Tu vrei sa-l alegi pe sef in filmul tau?
Sik:Da.
Bit:Asta este sansa ta.Castigai inima imediat.Si fa-ti un loc pentru tine insuti.
Sik:Multumesc, Bittuji.
Bit:Cu mare placere!
Sik:Multumesc!Inchisoare!Petrecere!Ce tema!
Bat:Ce?Tema petrecerii.Si asta, Inchisoare!
Sik:Nu este minunat, taticule?Intreaga industrie va fi acolo.
Bat:Nu cred asta.Prichindelul ala de Bittuji glumeste cu noi.
Sik:Nu crezi asta taticule?Atunci intreaba-l pe RK.El este fiul tau mai mic.In fine, las-o balta, taticule.Numai gandeste-te..gandeste-te la asta macar odata.Intreaga industrie va fi acolo.Iar eu..fiul tau Sikky.Intr-o uniforma kaki.Cu o luna stralucitoare de aviator.Si toti vor fi ca stele cazatoare.Producatorii vor fi dupa mine vazand locul meu in rol.Ei vor spune, Sikky te rog accepta.Kukuji, fa-l sa accepte.Dar taticule, tu nicimacar n-ai sa te intorci sa te uiti la mine.Intreaba-ma de ce?
Bat:De ce?
Sik:Pentru ca tu vei numara banii si pastreaza cecurile ca tu va trebui sa ma platesti mai tarziu.N-ar trebui sa mearga prost nimic, taticule.
Bat:Acum tu ii vei cere tatalui tau sa te plateasca?
Sik:De fapt, visul are trebui sa fie completat.Acum ma duc sa ma imbrac, inainte ca visul meu sa ramana doar un vis.Va fi distractiv la petrecere.
Bat:Numele lui este Sikandar.Dar el totusi are caracterul unei maimute.Nu stiu ce a mancat mama lui..cand a fost insarcinata cu el.

**
Rad:Madhu!Madhu, aceste bratari.Vreau ca sa le porti la petrecere.Bittuji a spus ca Rishabh a cumparat toate astea pentru tine.Alegerea sa este minunata.Madhu, stiu ca asta nu este usor pentru tine.Dar nu ca sotia lui RK, ci ca nora a mea, pot sa-ti cer sa participi la petrecre?
Mad:Ca nora?Aceasta relatie vine mai tarziu..Mai intai este relatia sot si sotie .Apoi aceasta relatie nu este intre fiul tau si mine.Iar nunta a fost un teatru, un joc.Sa fii legata intr-un angajament cu un om ca Rishabh acea cineva, va avea nevoie de 70 ci nu de 7 cercuri nuptiale.Dar aici, noi am luat numai 4 cercuri nuptiale.Iar pentru aceasta petrecere, noi stim foarte bine ca Rishabh tine aceasta petrecere ca sa ma umileasca in fata tuturor.Nu inteleg, cand doi oameni se urasca atat de mult unul pe altul de ce vietile lor sunt conectate asa?
Rad:Madhu.In aceasta lume este un motiv pentru tot.Nu incerc sa-i ascund greselile.Stiu ca el este fara inima, crud si impertinent.Am incercat foarte mult sa-l schimb.Dar am pierdut.Acum el a gasit pe altcineva care sa-i raspunda adecvat, care sa se uite in ochii lui si sa-si pironeasca privirea in adancul inimii lui.Am dat nastere unei pietre pretioase, dar din cauza faptelor lui el al patat-o.De aceea el arata ca un taciune.Curata-l un pic indeparteaza acele defecte si apoi vei vedea ca stralucirea de virtuoasa piatra pretioasa se va intoarce.Inocentul meu Rishabh se va intoarce.Si Madhu, numai tu poti face aceasta treaba.Ti-am spus ce este in inima mea.Acum va fi la alegerea ta.

**
Bit:Cum este totul?Bine?Sunt onorat de prezenta ta.Acum uite, oamenii au un motiv pentru a da petrecere, dar RK n-are nevoie de asa ceva el da petrecere asa fara motiv.Wow!!
RK:Noroc, oameni buni.
To:Noroc!
RK:Asta este considerata sa fie intr-un ceas bun.Multumesc tuturor pentru ca ati venit aici.Si da felicitari tuturor pentru a face un asemenea loc in societate ca RK va facut parte din petrecerea lui privata.Si va onorat invitandu-va in casa lui.De obicei petrecerile mele n-a nici un motiv special.Dar aceasta petrecere are doua motive speciale.Numarul unu, nunta mea.Al doilea numar, motivul frumos este ca vreau sa va fac cunostinta cu sotia mea.In scurt timp va fi in fata voastra.Asa ca, hai sa inceapa petrecerea.Noroc!
Bit:Se spune ca inima este nestapanita.Te rog, seveste ceva de baut.
Bat:Fiule, se pare ca ceva este gresit.Nimeni in afara de tine nu mai este imbracat in uniforma de puscarias.
Om:Care-i problema?Bathiaji te-ai ratacit?
RK:Kuku Bathiaji.Cred ca tu-ti amintesti de acel loc special, unde tu ti-ai petrecut mai mult din jumatate de viata.Hotie!Politie.Temnita!
Sik:Bittu a spus asta.Hei Bittu tu ai spus ca tema acestei petreceri este Inchisoarea.Iar aici numai noi suntem imbracati asa.
Bit:Frate Sikky, niciodata n-am spus asa.Ori ai fost beat ori acum esti beat.N-am spus nimic de genul asta.
Sik:Tu..
Bit:Fii atent.Ca vei cadea.Tu trebuie sa fi adus si o cheie.Sau paznicul inchisorii o are?
Sik:Taticule, cred ca ar trebui sa ne schimba hainele.
Bat:Fiule, uneori am impresia ca tu nu esti fiul meu.Daca te ascultam si purtam si eu un costum de detinut as fi fost umilit exact ca tine.Tu ne-ai umilit minunat.Multumim foarte mult.Frumoasa gluma.Uneori glumele mici se pot dovedi a fi foarte costisitoare.Sa mergem!Haide.
Bit:Imi pare rau sefu.Nu pot controla asta.
RK:Daca ai fi cotrolat n-ar mai fi fost atat de distractiv, Bittuji!
OM:Dle RK tu ai dat aceasta petrecere sa introduci pe cineva, unde este ea?
RK:Bittuji!
Mad:Ti-am spus ca nu vin.
Bit:Cumnatica de ce arati foc dinamitei.Sefu a spus.
Mad:Bittuji!Mergi si spune-i sefului tau ca nu vin si cu asta basta.
Bit:Cumnatica tu nu ma intelegi.Sefu a spus foarte clar ca daca tu nu-l asculti el va sista in a mai depune bani in cont.
Mad:Bittuji!
Bit:Da?
Mad:Seful tau nu poate face asta.Pentru ca daca el face asta atunci jocul va lua sfarsit.Iar seful tau nu va pune capat acestui joc atat de curand.La urma urmelor el se distreaza foarte mult cu acest joc.Asa ca, te rog nu ma ameninta.
Bit:Cumnatica tu..
Mad:Ti-am spus ca nu vin la petrecere in seara asta.
RK:Nevasta.Nevasta, am dreptul sa decid chiar si viata si moartea ta.Atunci cum poti decide tu unde sa te duci si unde nu.Deschide usa si iesi afara.
Mad:RK, te rog..
RK:Haide!Bine, nevasta.Tu ai facut o greseala.Tu ai devenit om.RK se va simti foarte rau de asta.Ma intreb ce va face el.
Mad:RK, pleaca de aici.Te rog.
RK:Nevasta!Iti mai dau o sansa.Daca tu nu asculti vei invata cea mai rea lectie din viata ta.Nevasta tu nu stii ca din cauza incapatanarii tale mici o astefel de furtuna poate veni in viata ta mica.
Mad:Nu ma ameninta.Tu nu poti face una ca asta.
RK:Kartik in fiecare saptamana tu platesti 50 000 de rupii la trustul caritabil.
Mad:Nu. RK, nu va face asta.
RK:Da, pentru Shamsher Malik.
Mad:Malik!
RK:Nu mai da banii pentru luna asta.Deci nu-mi mai aduce cecul la semnat.Nu numai acum, niciodata sa nu mi-l mai aduci.
Mad:Malik..nu.
RK:Pentru ca acel cec..
Mad:Nu RK, te rog.
RK:Cecul..Un minut Kartik.Tu ai cercei care se potrivesc cu sariul tau la petrecere?Sa-ti trimit unii?Deci de ce intarzii?Kartik!Cand cineva glumeste cu cineva deci este datoria noastra sa radem la asta..glumele si onoarea acelei persoane.Am glumit cand ti-am spus sa nu mai aduci acel cec.Nu am nici un motiv sa opresc acel cec.Sunt 15 minute destule sau trebuie sa-ti dau mai putine?Ne vedem mai tarziu, scumpo.

**
Rad:Salutari, cumnata.
Fem:Salutari!Felicitari pentru casatoria fiului tau.
Rad:Multumesc!
Fem:Kukuji nu este de vazut.
Rad:Nu stiu, trebuie sa apara.
BAt:Ce mai feci dna Mera?

$$
RK:Bittuji, a mai rams 5 secunde pana la ora 9pm.5, 4, 3, 2, 1.
RK:Multumesc nevasta ca ai venit.Va prezint frumoasa doamna, Dna Madhubala Rishabh Kundra.Nevasta, daca nu esti obosita si nu te superi si daca tu nu vrei sa spargi contractul iar daca egoul tau nu intervine, atunci putem merge sa ne intalnim cu toti?
Rad:Multumesc, draga.Sunt foarte fericita sa te vad imbracata ca o femeie casatorita.Multumesc!
RK:Wow, nevasta!La aceasta petrecere nu eu sunt singurul caruia te-ai supus si caruia i-ai castigat inima.Sunt mult mai multi.N-am stiut asta.
Rad:Acum ar trebui sa plec.
Bat:Radhaji, se pare ca tu esti foarte obosita.Mergi si odihneste-te.Eu si Sikky ne vom bucura de petrecere.
Sik:Noroc, taticutule.
Bat:Noroc, fiule.
Sik:Asta este o poroblema.Cred ca amandoi s-au compromis.
Bat:Nu fiule.Este linistea dinaintea furtunii.Doar asteapta si ai sa vezi.Bomba poate exploda oricand.
Osp:V-ar placea sa serviti ceva, dna?
RK:Ea este sotia lui RK.Ea nu crede in ceva dar in totul.Pleaca.Nevasta, esti inteleapta.Dar nu fi sub iluzia ca am dat aceasta petrecere in onoarea ta.Se pare ca aranjamentele lui Bittuji sunt cam plictisitoare de data asta.Atat de multi oaspeti si foarte putini ospatari.Deci ia asta si mergi la oaspeti.Si daca paharul cuiva este gol, pune acel pahar pe tava.Si pune-le pe tejgheaua barului.Iar in timp ce servesti musafirii, pastreaza un zambet pe fata ta.De fapt, nevasta, zambetul dureros arata foarte bine pe fata ta.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:09 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare.)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 15 Sept 2012, 8:41 am


*14th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Va prezint frumoasa doamna, Dna Madhubala Rishabh Kundra.
Osp:V-ar placea sa serviti ceva dna?
RK:Ea e sotia lui RK.Ea nu crede in nimic dar totul.Pleaca.Nevasta, esti sub iluzia ca, am dat aceasta petrecere in onoarea ta?Se pare ca aranjamentele lui Bittuji sunt putin cam plictisitoare.Sa serveasca musafirii el a chemat foarte putini ospatari.Asa ca ia asta si serveste musafirii.Iar daca cineva are paharul gol atunci ia-l si pune-l pe tava apoi du-o pe tejgheaua barului.Si in timp ce servesti oaspetii pastreaza un zambet pe fata ta.Nevasta, pe fata ta zambetul dureros arata foarte frumos.Unde ti-ai lasat zambetul, nevasta?Ce s-a intamplat?Eu doar am dansat cu tine.Cred ca aceasta apropiere te-a facut foarte slaba.Stiu ca tu vei zbura in foarte scurt timp.Pleaca!Fugi asa cum fugi de mine mai tot timpul.Pleaca.Pleaca.Ai facut o mare greseala, nevasta.Sa arati atat de mult curaj nu este bine pentru tine.Cum doresti.Chiar si mai devreme ti-am spus si am dreptate.Tu ai ceva special care mai tot timpul il confrunti pe RK.Sa facem aceste momente ale serii si mai frumos.Daca nu este nimic ca sot si sotie cand suntem singuri dar in fata lumii tu nu ai nicio problema sa devii sotie si sa indeplinesti datoriile de navasta.Nu-i asa, nevasta?Iti place foarte mult..sa stabilesti termeni ..24 de ore..10 ore..15 minute.Asa ca astazi iti voi da un termen.In urmatoarele 10 secunde din relatia noastra si din afacerea noastra am sa pun o marca in fata lumii cu buzele tale.10.9.8.7.6.5.4.3.2.
Sik:Ma duc s-o chem pe mamica.Uite mamica.Mai intai el a insultat-o foarte rau pe cumnatica in fata oaspetilor.Acum uitat-te la el ce face.
RK:Ce s-a intamplat, nevasta?De ce tremuri?Este asta teama sau fericire?Nu, nevasta, nu.Tu n-ai facut astfel de fapte bune in viata ta ca Rishabh sa-ti dea o recompensa in forma unui sarut.
Bat:Mai devreme el a fortat-o pe nora sa serveasca lichior oaspetilor.Iar acum aceasta comportament public cu nora, Radhaji fiul tau ne-a umilit pe noi.
Sik:Ai dreptate taticutule.Mari producatori trebuiau sa ma aleaga in filme.Acum, cum o sa mai dau eu ochii cu ei?Sunt ruinat din cauza...

RK:Nevasta, acum iti vei petrece noaptea fara somn gandindu-te ca tu esti intr-o mare durere pentru ca in fata altora te-am amenintat ca te sarut sau din cauza ca n-am indeplinit acea amenintare.Nu te-am sarutat.In fata lumii eram gata sa-ti dau statutul de nevasta dar n-am facut-o.Nevasta, gandeste este problema ta si durerea tot a ta.Iar aceasta noapte este tot a ta.Gandeste-te!Noapte buna, dulceata.

Bitt:Scuzati-ma oameni buni!Petrecerea s-a terminat.Multumesc foarte mult ca ati venit.Multumesc mult.
Sik:Wow, taticutule, wow.Te apreciez.Serios, to poti da o lectie la toti potlogarii in provocare.Esti un maestru in asta.
Bat:Dar fiule, n-am provocat inca pe nimeni.Eu doar am pus bazele acum.Voi raspandi si provocarea, dar la momentul potrivit.
Sik:Tu esti grozav, taticule.Da-mi si mie o inghititura.
Bat:Poftim!Ia o inghititura.Tu esti adevaratul meu fiu.
Sik:Taticutule!
"RK:In fata lumii voi marca afacerea noastra cu buzele tale.Tu esti in multa durere pentru ca in fata tuturor te-am amenintat ca te sarut sau pentru ca n-am indeplinit amenintarea mea.Nu te-am sarutat.In fata lumii aproape ca ti-am dat statutul de sotie."
Rad:Madhu, iarta-ma.Daca stiam ca Rishabh o sa te umileasca in felul asta la petrecere atunci nu ti-as mai fi spus sa participi la petrecere.Daca aveam orice inclinatie ca Rishab se va injosi atat de mult atunci n-as mai fi fost de acord ca aceasta petrecere sa fie facuta.Ma simt foarte prost.
Mad:Ti-am spus!Nu-i asa ca ti-am spus ca Rishabh Kundra da aceasta petrecere doar sa ma umileasca pe mine?Ti-am spus.Nu avea incredere in aceasta relatie.Totusi ai simtit ca eu il voi schimba pe fiul tau.Acum ce mai ai de spus?
Rad:Este toata vina mea, dar Madhu..
Mad:Dar?Doar, dar si daca, au mai ramas.Tu inca ai impresia ca eu il pot schimba pe fiul tau.Iarta-ma mama.In loc sa astepti asta de la mine tu ar trebui sa-ti inveti fiul ce n-a putut invata pana acum.Sa respecte oamenii si sa-i pese de sentimentele lor.Un om rau poate fi facut bun dar o Bestie nu poate fi schimbata in om.Rishabh Kundra este o Bestie.El nu poate fi schimbat.Imi pare rau mama.Am spus prea multe.
Rad:Nu, nu.Durerea pe care el a provocat-o este prea mare, ca..vorbele tale nu ma raneasca.Ai dreptate.Acum este timpul sa-l fac sa-si realizeze greseala.Nu te ingrijora.Rishabh se va intoarce la tine.Iar de data asta el sigur isi va cere iertare pentru actiunile lui.

**
Rad:Chiar si astazi tu ai facut relatia cu tatal tau cu multa dragoste.Sa te vad, obisnuiam sa ma simt trista de ce nu este el cu tine.Dar astazi sunt fericita ca nu este cu tine sa-ti vada forma in care esti.Daca mai traia sa-ti vada un astfel de comportament fata de sotia ta..este posibil ca tu sa fii motivul pentru sinuciderea lui.Daca ti-a mai ramas vreun pic de omenie, cere-ti scuze fata de acea fata.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:10 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 18 Sept 2012, 9:40 am


*17th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Noroc pentru Madhubala!
Rad:Tu n-ar trebui sa sarbatoresti pentru ca ai insultat pe cel drag.Indiferent care ar fi motivul.Tu imparti o relatie de sot si sotie.Si sunt niste reguli si limite in aceasta relatie.Cum de ai uitat asta?Cum poti fi atat de impertinent?Am tolerat totul pana acum.Gandindu-ma ca poate eu sunt motivul supararii tale.Dar cum Madhu de te-a ranit vreodata?De o tratezi asa de rau.Care este vina ei?Ca s-a casatorit cu tine..sa salveze viata tatalui ei!Sau ca a golit toate sticlele de alcool pentru binele tau?Sau faptul ca si-a adunat curajul si ti-a raspuns.Care este vina ei?Raspunde-mi?Un minut!N-am terminat, inca, Rishabh Mohan Kundra.Tu ai prea multa mandrie si..si dragoste pentru relatia ta cu tatal tau.Tu ii folosesti numele sa-l completeze pe al tau.Te-ai gandit vreodata ca, cu faptele tale tu ii intinezi numele?Tu il insulti, Rishabh Mohan Kundra.Tu iti insulti propriul tata.Obisnuiam sa-mi fie mila de tine.De ce el oare nu este cu tine?Dar astazi sunt fericita!Ca el nu mai este in viata sa vada toate actiunile cumplite ale tale.Daca mai traia, dupa ce vedea felul cum iti tratezi nevasta sau orice tratament bolnav impotriva femeilor atunci tu ai fi fost motivul sinuciderii lui.Nu doar o data.El ar fi murit de o mie de ori in fiecare zi.Moarte cauzata de tine.
RK:Bittuji!Bittuji!
Bit:Sefu, ce este?
RK:Ia-o de aici chiar acum.Du-te!N-ai auzit?Ia-o de aici.
Rad:Voi pleca.Dar inainte de asta cere-i iertare lui Madhu.
RK:Bittuji, ia-o de aici!
Bit:Matusica!
Rad:Rishabh!Tu esti numit animal!Si este foarte greu pentru o mama sa auda..ca pentru 9 luni a avut un animal in pantecele ei, in loc de un copil.Daca m-ai ai un pic de politete..mergi si cere-i scuze acelei fete.
"RK:O sa recunosc afacerea noastra in fata tuturor.Cu buzele tale.Nu, iubit-o, nu.Tu n-ai facut astfel de fapte minunate ca Rk sa te sarute.Tu esti atat de ranita cu amenintarea mea..ca o sa te sarut?Sau poate din cauza ca nu m-am tinut de cuvant?Nu te-am sarutat!Aproape ca te-am recunoscut ca sotie a mea dar n-am facut-o.
Rad:Daca te vedea cat de rau iti tratezi nevasta..atunci tu ai fi fost motivul sinuciderii sale.Tu ai fost numit un animal.Daca mai ai omenie ramasa, atunci cere-ti scuze fata de acea fata.Atunci poate tu ai fi fost motivul sinuciderii sale."

**
RK:Madhu!Madhu!Madhu!
Bai:Dle, ea este in camera ei.
RK:Nu este in camera ei.

**
Rom:Frate, tu te comporti ca un copil.Cum te vei insanatosi daca nu iti iei medicamentele?
Mal:Roma, nu vreau sa ma insanatosesc.Nici sa nu incerci sa-mi explici.
Pad:Malik, Doamne feresete sa se intample.Dar daca ar fi fost Madhu sau Trishna in acest pat in locul tau, atunci?
Mal:Padminiji!Sa nu mai spui un asemnea lucru din nou.
Pad:Daca era viata lor?Tu ce ai fi facut daca numai banii lui RK erau necesari sa le tratam pe ele?Te-ai fi gandit la prestigiul tau sau sa mentii dusmanie cu RK?Sau ai fi uitat totul si te-ai fi plecat lui pentru viata celor dragi tie.Te-ai fi supus in fata lui?Vorbeste, Malik.Malik, este usor sa te superi pe Madhu si sa o condamni.Dar macar pentru o data pune-te in pielea ei si gandeste-te.Sa nu mai vorbim de RK, dar daca era cineva mai rau decat el..tu nu l-ai fi considerat Dumnezeu de dragul celor dragi tie, Malik?Tu nu te-ai mai fi gandit la respectul tau de sine.Fata ta a facut la fel.Ea a nu a avut de ales.Incearca sa intelegi neputinta ei.Restul este la alegerea ta.Vei lasa ca sacrificiul ei sa se iroseasca pe apa Sambetei..sau o vei respecta si vei incerca sa te insanatosesti mai repede?
Mal:Roma, da-mi medicamentele.

**
Mad:Mama!
"Tri:De ce este astazi, Malik, in spital?De ce este in spital ca o mortaciune?Madhu, este din cauza ta, este din cauza ta.Mama si Malik.Rk a umilit relatia lor.Au indurat foarte multe.A fost din cauza actiunilor tale.Noi am fi fost fereciti daca tu nu ai fi fost in viata noastra.
RK:Va prezint frumoasa Madhubala Rishabh Kundra.Ia asta si rataceste printre oaspeti."

RK:Da, Bittuji!
Bit:Sefu, am fost si la spital.Cumnatica nu este acolo.Nu o pot gasi.
RK:Bine!Madhu!Madhu!
Pad:Unde a plecat Madhu?RK, ce s-a intamplat cu Madhu?Unde a plecat?De ce o cauti acum?
RK:Madhu!
Pad:Sunt sigura ca tu i-ai facut ceva, copilului meu.Spune-mi unde este Madhu?Daca i se intampla ceva lui Madhu, n-am sa te las sa traiesti in pace.Madhu!

Paz:Madhu!Madhu, draga.Madhu!Madhu, nu intra acolo.Madhu, draga.Alo, Bittuji!
"Fii curoajoasa.Fii rabdatoare in timp de pricina.Voi ramane puternica chiar si la ananghie, iar cu sprijinul mamei mele.."
RK:Vino!
Mad:Tu?
RK:Vino!
Mad:Pleaca de aici.

**
Mad:Lasa-ma!Cum de indraznesti sa ma atingi?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 19 Sept 2012, 10:13 am

*18th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Radha:Chiar si astazi ai mentinut relatia cu tatal tau cu atata mandrie.Dar te-ai gandit vreodata ca tu insulti sangele care curge prin venele tale, Rishabh Mohan Kundra?
Paz:Madhu!Madhu, copila nu te duce pe acolo.

RK:Vino!Vino!
Mad:Pleaca de aici.Lasa-ma!Lasa-ma!Cum indraznesti!
RK:Am facut o greseala aratand impertinenta..si salvandu-ti viata.Du-te!Du-te sa mori!Alo!Alo!Alo!Alo!Paza!Deschide usa!
Paz:Dle RK, noi am incercat sa o deschidem decand ai intrat acolo.Dar cred ca usa este blocata din cauza ploii.
RK:Atunci, chema pe cineva.Adu, ceva si deschide usa.
Paz:Dle, am incercat folosind o ranga dar nu se deschide.Vremea este foarte rea.Ploaia se inteteste.
RK:Tu nu te vei topi in ploaie.Deschide usa.Du-te si cheama pe cineva.
Paz:Da, dle.
RK:Chiar acum!La naiba.Wow, nevasta!Intr-un astfel de oras mare ca Mumbai, tu ai gasit doar locul asta..sa mori?Iar acum usa asta nu se deschide.Acum ce?
"Cea mai mare parte din oras este inundata cu apa.Din cauza ploii ambundente, caile ferate si drumurile carosabile au ajuns la impas.Iar departamentul vreme a avertizat ploi ambundente in urmatoarele 24 de ore."
Pad:Doamne!Oriunde ar fi Madhu, te rog protejeaz-o!Madhu!Alo!
Rad:Buna seara, sunt Radha Bathia.Rishabh..mama lui RK.
Pad:Unde este Madhu?A ajuns?Este bine?
Rad:Am sunat sa-ti spun despre asta.A sunat Bittuji.RK a gasit-o pe Madhu.Amandoi sunt in siguranta.Este inundat peste tot.Asa ca este dificil pentru ei sa se intoarca acasa.Dar nu este nimic de care sa-ti faci grija.
Pad:Oh Doamne.Multumesc de un milion de ori.
Rad:De fapt, am vrut sa te intalnesc si sa vorbesc cu tine.Dar acum ca noi vorbim...vreau sa-ti spun ca fatata este o persoana foarte buna, dna?
Pad:Da..Padmini!
Rad:Sunt mama, totusi vreau sa spun ca aceasta alianta nu este buna pentru Madhu.Dar aceasta alianta este buna pentru Rishabh.Pentru Rishabh al meu a fost important sa ia un astfel de partener de viata.Apropo, este o mandrie diferita sa ai un copil nobil.
Pad:Da.
Rad:Padminiji, accept ca dreptatea nu se face cu fiica ta in aceasta casa.Dar dupa ce am vazut-o pe Madhu, sperantele mele au crescut din nou.Intr-o zi, totul va fi bine.Te voi anunta cand se vor intoarce.La revedere!
Pad:La revedere!

**
Mad:Ce faci?
RK:Hainele tale sunt unde.Vei face pneumonie.
Mad:Ce conteaza pentru tine?
RK:Nevasta da-ti hainele jos si imbraca haina mea.Imbraca haina asta.Imbraca haina asta.
Mad:Nu sunt sclava ta sa ascult de ordinele tale.Iar daca tu simti ca poti sa ma ameninti sa ascult de tine..atunci gresesti.RK, tu intreci..
RK:Limitele?Iti vei schimba tu insuti hainele sau trebuie sa o fac eu?
Mad:Nici macar sa nu indraznesti sa te gandesti la asta.
RK:Dar nu te amenint.Tu stii ca pot s-o fac.
Mad:Dle Rishabh Kundra, acum chiar spune-mi unde ar trebui sa ma schimb.
RK:De ce ai venit aici asa de tarziu in noapte..si asta fara sa-mi spui?De ce nu mi-ai spus inainte de casatorie ca tu faci crize de nebunie noaptea tarziu?Spune-mi.De ce ai venit aici?Te-am intrebat ceva?Raspunde-mi odata, astazi.Te-am intrebat ceva.Daca tu nu-mi raspunzi la intrebare, voi veni acolo.
Mad:Mai intai spune-mi tu ce faci aici?
"Rad:Daca mai ai un pic de omenie ramasa, mergi si cere-i iertare acelei fete."
RK:Acea..femeia care mi-a dat nastere simte ca mi-am depasit limitele la petrecere.
Mad:Femeia care da nastere se numeste mama.Uita, ce crede ea, spune-mi ce crezi tu.Si oricum, cum pot eu sa-l intreb pe Rishabh Kundra.Pentru ca daca faci ceva in limitele lui crede ca este o insulta.
RK:Eu am intrebat primul.De ce ai venit aici?
Mad:Imi pare rau, dle Rishabh Kundra.Nu este nimic in contractul tau ca eu trebuie sa-ti raspund la fiecare intrebare a ta.
RK:In loc sa-ti umpli vocea ta cu astfel de otrava tu ar trebui sa-mi fii recunoscatoare.Daca nu veneam la timpul potrivit atunci..
Mad:Atunci? As fi murit.Atunci, tu ai fi fost fericit, deci, de ce m-ai salvat?
RK:40 lakh..40 lakh care te-am castigat cu munca grea, n-au fost cheltuiti ca tu sa mori.Viata ta este foarte pretioasa.Viata cu care ma pot juca intre filmari, acasa, in timp ce ma odihnesc..sau cand nu este nimic de facut acasa.Tu esti jucaria mea.Si cum pot eu sa-mi vad cum jucaria mea se sfarama.Nu-i asa, nevasta?
Mad:Tu crezi ca toata asta este o gluma?
RK:Nu stiu daca este o gluma sau nu, dar eu chiar ma distrez.
RK:Sa vad. Intinde piciorul.
Mad:Nu este nevoie.
RK:Acesti dulapi de lemn au fost tinuti aici de ani buni.Pot avea si cuie ruginite.Este posibil ca, cuiele sa te fi ranit.Trebuie s-o tratezi.Sau se va infecta.Si oricum daca noi stam mai mult in acest loc grozav..atunci din cauza infectiei s-ar putea sa tai piciorul jucariei mele.
Mad:Ce crezi ca faci?Lasa-mi piciorul.Lasa-l.

**
RK:Poftim, nevasta ia asta.Mananca biscuite.
Mad:Nu te mai comporta ca o persoana buna.
Rk:Hmmm!
Mad:Tu esti departe de sentimentul dragostei si simpatiei.Tu nici macar n-ai omenia de a realiza ca tu ai insultat pe cineva in seara asta.Ce s-a intamplat?Tu regreti?De aceea ai venit aici sa ma salvezi..sa faci modificari pentru greseala ta?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 20 Sept 2012, 9:50 am


*19th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Tu ai putut gasi numai locul asta din tot orasul Mumbai..sa mori?Iar acum nici usa asta nu se deschide.Arata-mi piciorul.
Mad:Nu este nevoie.

RK:Nevasta, poftim.Mananca biscuiti.Trebuie sa-ti fie foame.Mananca.
Mad:Destul RK...acum nu te mai comporta ca un om bun.
RK:Nevasta, nu joc pe gratis, i-au o gramada de bani.Nu mai fi aroganta si mananca.
Mad:Daca tu simti ca poti deveni un om bun, jucand a fi unul, atunci tu gresesti.
RK:Iti pierzi copilaria si devii matura.De aceea tu ma identifici foarte bine.
Mad:Te-am indentificat foarte bine.Tu esti o bestie. Si mereu vei fi o bestie.Tu esti foarte departe de sentimentul dragostei si simpatiei.Tu nu ai nici macar bunavointa sa recunosti..ca ai insultat pe cineva in seara asta.Ce s-a intamplat?Vrei sa te caiesti?De aceea ai venit aici sa ma salvezi?Sa faci modificari pentru greseala ta.Nu-i asa?
RK:Cineva inebuneste din cauza foamei iar inima incepe sa vorbeasca ridicol.
Mad:Deci tu accepti ca ai depasit limitele.
RK:Nevasta, iesi din iluzia ta si da-mi voie sa-ti amintesc..desi patru, dar am facut cercurile nuptiale.Eu indeplinesc juramintele legate de acele cercuri nuptiale.Atat si nimic mai mult.Dar gandind prea mult nu incerca sa dai false sperante inimii tale.Altfel inima ta se va opri sa mai bata.Unde pleci?Usa este inchisa.Usa este blocata.Nu se va deschide.A incercat gardianul.Am incercat si eu, dar nu.Acum, Super femeia Madhubala ne va salva.Foarte bine, nevasta.Continua.Salveaza-ne.Fa-ne o favoare.
Mad:Oh Domane!Chiar si singura lumina ramasa aprinsa s-a stins.
RK:Ti-e teama de intuneric?Am dreptate?Pregatesc sa fac noaptea mai frumoasa.Poftim, mananca biscuiti.
Mad:Nu multumesc!
RK:Cum doresti.Mi-am muscat limba.M-ai blestemat sau stii magie neagra?

"Din cauza mareei mari multe dintre partile orasului sunt inundate cu apa.Este multa apa stransa in pasajul Milan, pasajul Andheri si in multe arii joase ale Dadarului.Noi am primit vesti de arbori cazuti si bucati scurte din multe locuri. Nivelul apei este atat de mare incat oamenii sunt prinsi in locuintele lor."
"Numarul sunat este in afara ariei de acoperire."
Bit:Matusica..
Rad:Ai vorbit cu ei?
Bit:A sunat paznicul de la Studioul Natraj.Usa studioului este blocata si ca seful si cumnatica sunt blocati inauntru.
Rad:Si acum ce vom face?
Bit:Paznicul s-a dus sa ceara ajutor.Dar ploua atat de ambundent ca el nu s-a mai putut intoarce la studio.Nu este nimic ingrijorator.De indata ce nivelul apei scade el va lua ajutor si va deschide usa.
Ra:Sa dea Domnul totul sa fie in regula.

**
"Rad:Recunoaste..chiar si astazi tu mentii relatia cu tatal tau cu atata dragoste.Dar astazi sunt fericita ca tatal tau nu mai este sa vada aceasta forma a ta.Daca mai traia..vazand un astfel de comportament neadecvat din partea ta fata de sotia ta..tu ai fi putu fi motivul sinuciderii sale."
RK:Tata..si tu ai sentimentul ca am facut un lucru gresit?Chiar mi-am depasit limitele?
RK:Asta..tu..erai cat pe ce sa cazi in foc.
Mad:RK.RK, nu eu am publicat acele poze.Iti spun adevarul.
RK:Se schimba ceva din cauza asta?Ce se schimba din cauza asta?Ce?Se modifica faptul ca tu ai folosit pozele sa ma faci pe mine sa ma inclin?Sau ca momentele mele personale si speciale au fost expuse in fata intregii lumi.Un om poate indura durerea corpului sau vandut.Dar este foarte dificil sa induri durerea cand amintirile devin proprietati publice din proprietati private.
Mad:RK in acel zia..
RK:Ce daca n-ai facut-o tu?Dar intreaga lume s-ar fi prabusit..momentel speciale a lui RK, ca astea?Am salvat aceste poze mai mult decat pe mine insumi.Dar in urmatoarea zi de la publicatie..ar fi fost vandute pentru gunoi.
Mad:Rk, recunosc ca specialele momente ale tale au fost legate de acele poze.Dar intreaga lume stie ca tu esti fiul lui Mohan Kundra.Si noi toti am fost copii odata.Noi toti am facut poze cu parintii nostri.Deci ce sunt in aceste poze de care tu vrei sa le ascunzi de toata lumea?
RK:Noi toti am fost copii odata.Dar nimeni dintre noi nu s-a maturizat asa dintr-odata.Lumea il stie doar pe RK.Dar nu stie ca Rishu a devenit mare in cateva ore..sa devina RK.Lumea nu stie ca a fost prima noapte cand un copil de 12 ani n-a putut sa doarma.Iar acel copil de 12 ani n-a putut sa doarma pana astazi.Sticlele de alcool de care tu crezi ca sunt aroganta si atentia mea..acele erau sprijinul meu sa ajung de la o noapte la alta dimineata.Lumea chiar nu stie ca la doua ore dupa ce pozele astea au fost facute..tatal meu a murit.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de anyta Joi 20 Sept 2012, 7:45 pm

Madhubala 20th September 2012
Part 1
Flashback of RKs father hanging by the fan! RK says .. he burnt his childhood .. hopes dreams .. everything that evening along with his fathers funeral pyre! RK says..these are not pics but my life.. rather were my life!
Bittu and bgs come and RK asks them to wait outside! RK makes the changing place again n asks Madhu to change! BG – Darmiyan ! Madhu changes n limps while walking! She returns RKs coat n thanks him!
RK tells Madhu car is away from studio n if she can walk.. she nods! She keeps limping! He calls out and hesitates to tie the Dori of her blouse He thens scoops her off the floor in his arms! Madhu looks all lost in him!
RK steps out carrying Madhu in his arms.. Media is busy clicking picks! BG- Bas haq hai ek mera! RK drives Madhu to her chawl ..! Madhu asks why he brought her there! RK helps Madhu outta the car and tries to scoop her again but she stops ..seeing all public staring at them! RK brings Madhu to Paddo and says.. ‘UR daughter … she is fit n fine!’ Paddo hugs Madhu n then starts to chide RK but Madhu steps between and says.. ‘INHONE kuch nahi kiya’ and maybe it was her mistake!
Paddo keeps blaming RK saying.. he is the reason for Madhu suffocating! Paddo asks Madhu to sit and rest but Madhu refuses! Rishbala reach home and RK asks Madhu to forget it all ..! He says.. he is reducing 40 lacs to 30 lacs .. but he does not want any pity .. or belonging! Madhu protests.. but RK refuses! Madhu keeps limping..! RK offers to lift her but Madhu refuses but RK lifts her anyway! Radha is startled seeing them and asks what the matter is? RK says that if a hubby spends ONE NITE with his wife outside .. what is the big deal! He says.. ‘Dil se dil ki mulakat hui aur kuch baat hui. .haina biwi’ ! Madhu is quiet ! Someone calls out RK ..!
Part 2
A lady tells RK that .. RK has been welcomed as if he was out for ages.. while its she who has returned after long! She tells RK that she was on a short leave .. to London..but back now! She recognises Madhu!
Part 3
The lady introes herself as Dipali … the daughter in law of the house! Madhus face falls and RK glares! RK picks Madhu up and takes her upstairs!
Precap — RK says that Madhu must be thinking there was no one .. now they have a circus..! A step father. .a step bro. .a lady who gave birth to him .. .all forced relations and Deepali is another forced relation!
anyta
anyta
vip
vip

Mesaje : 10445
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 21 Sept 2012, 9:20 am


*20th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Tata, si tu simti ca am facut un lucru gresit?
Mad:RK, accept ca amintirile tale speciale trebuie sa fie conectate cu acele poze.Dar lumea intreaga stie ca tu esti fiul lui Mohan Kundra.

RK:Madhubala, lumea chiar nu stie ca la doua ore dupa ce s-au facut aceste poze..tatal meu a murit.Iar dupa acea seara..baiatul de 12 ani, nu numai ca a aprins focul rugului tatalui sau, dar a si incinerat fericirea copilarieie lui si totul.Iar tu, tu le numesti doar poze.Acestea nu sunt numai poze.Ele sunt viata mea.Poate..ele au fost viata mea.
Bit:Sefu.Sefu,tu..tu esti bine?Sefu!
RK:Sunt bine, Bittuji.
Bit:A plouat toata noaptea.Noi am incercat tot ce am putut sa deschidem usa.Dar..
RK:Bittuji!
Bit:Sefu!
RK:Tu asteapta afara.Voi veni in 2 minute.
Bit:Bine, sefu.
RK:Schimba-ti rochia.
Mad:Multumesc!RK, eu..
RK:Masina este parcata la distanta de studio.Vei putea merge?Stai!

Madhu:De ce m-ai adus aici?
RK:Uite!Fata ta.Tu m-ai amenintat ca daca ceva i se intampla fetei tale tu ma vei ruina.Tu nu ma vei cruta.Verific-o.Este in regula.Ea si-a ranit doar piciorul, dar asta nu din cauza mea.A fost greseala ei proprie.
Pad:Madhu, de ce ai facut asta?Copila, unde ai plecat?Daca aveai o problema tu trebuia sa-mi spui.De ce a fost nevoie sa pleci in felul asta?Tu stii ce ingrijorata am fost?Am fost speriata ca de moarte, Madhu.Sa nu mai faci asta niciodata.Ce s-a intamplat cu tine?Sunt sigura ca el trebuie sa-ti fi facut ceva, nu-i asa?
Mad:Nu mama.El n-a facut nimic.Poate a fost greseala mea.Nu stiu cand am parasit casa, eram pierduta in gandurile mele.Vroiam sa te sun.Dar el m-a adus aici.
Pad:El trebuie sa fi realizat greseala lui.Ieri, daca ti se intampla ceva, dar conditia ta este din cauza lui RK.Tu suferi astazi din cauza lui.Tu stii ca ieri a venit sa te caute aici?Vazand ingrijorarea lui, am inteles ca poate el si-a realizat greseala.Copila, tu de ce stai in picioare.Intra si stai jos.
Mad:Nu mama.Te voi lasa acum.Spuen-i sorei, lui Roma si Malik sa nu-si faca griji de mine.Sunt absolut bine.Imi este foarte dor de voi.
Pad:Sa ai grija.
Mad:Si tu.
Pad:Fii atenta.

Mad:RK, asculta-ma.
RK:Nu te uita la mine in felul asta.Si da uitarii orice s-a intamplat.De acum inainte nu este nevoie sa vorbim despre asta.
Mad:Rk, n-am stiut...
RK:Am spus, nu.Din acei 40 lakh rupii, renunt chiar acum la 10 lakh.Uita orice s-a intamplat.Acele poze..Intr-un moment de slabiciune m-am destainuit tie.Iar acum regret.Eu stiu de ce o mama ii place fiica ei, pentru RK.Nu vreau aceasta mila, simpatie sau afectiune.RK, n-are loc pentru aceste lucruri.
Mad:RK, inteleg..
RK:Tu nu intelegi nimic.Pana astazi nici eu nu l-am inteles complet pe RK.Cine esti tu, sa-l intelegi pe RK?Intreaga familie trebuie sa stea inauntru cu sinceritate sa ne spuna bun venit.Acum taci din gura, si mergi.
Mad:Pot merge.

Rad:Bittuji, amandoi sunt bine?Rishabh!Ce faci?Si de ce..de ce o duci pe Madhu in brate.Este ranita?Cum de amandoi v-ati blocat?Aici toata lumea a fost ingrijorata.
RK:Bittuji, daca un sot isi petrece noaptea afara cu sotia lui, atunci ce este asa de ingrijorator.Nimic nu s-a intamplat pentru care o astfel de agitatie mare sa fie creata.Doua inimi s-a unit si au discutat putin.Nu-i asa, nevasta?
Fat:RK..Este atat de ciudat, nu-i asa?Am fost plecata de acasa pentru atat de multe zile.Iar tu numai pentru o noapte.Dar tu ai fost intampinat de parca tu te-ai intors dupa mult timp.De ce esti atat de surprins?Tu ce ai crezut ca voi sta mereu in Londra?Nu.De fapt am frunzarit doar cateva zile.Si vezi m-am intors.Acum nu mai pot pleca de langa toata lumea pentru totdeauna.Inima mea nu este asa.Nu-i asa mamica?Ea este de acord.Madhubala, nu-i asa?Pentru prima data in aceasta casa, numele altcuiva este luat mai mult de cat a lui RK.De cand m-am intors de la Londra, numai de tine am auzit.
Rad:Madhu draga, ea..
Fat:Mamica, da-mi voie sa ma indroduc eu insumi.Buna!Sunt Deepali.Foarte, foarte frumos sa te cunosc, Madhubala.Desigur..RK nu ti-a spus nimic despre mine.Tu nu ma stii, nu?Pentru presa si lume, in aceasta mare casa numai RK locuieste.Dar nu este asa.Noi avem intreaga familie aici.Iar eu?Si eu sunt o membra a acestei familii.Eu sunt nora acestei familii.
RK:Bittuji, cheama medicul.
Bit:Da, sefu!

RK:Tu cred ca crezi ca, atunci cand ai venit nu era nimeni aici.Dar apoi a inceput sa se aglomereze.Un tata vitreg si un frate vitreg din prima casatorie.Si o femeie care mi-a dat nastere si cu, care n-am vorbit ani in sir.Toate astea sunt relatii fortate.Iar Deepali este una dintre aceste relatii fortate.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 22 Sept 2012, 9:19 am


*21st Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Rad:Cum de amandoi v-ati blocat.Toti erau asa de ingrijorati.
RK:Bittuji, daca un sot isi petrece o noaptea afara cu sotia lui ce este asa de ingrijorator?Nimic nu s-a intamplat de care o astfel de agitatie mare sa fie creata.Doar ca doua inimi s-au unit si au discutat putin.
Dee:Eu sunt nora acestei case.

RK:Am chemat un medic.Tu ar trebui sa te odihnesti.Iti voi trimite ceva sa mananci.
Mad:RK.Cine este Deepali?
RK:Stiu, cand ai venit in aceasta casa nimeni nu era aici.Dar apoi a inceput sa se aglomereze.Un tata vitreg si un frate vitreg din prima lui casatorie.Si o femeie care mi-a dat nastere si cu, care n-am vorbit ani la rand.Toate acestea sunt relatii fortate.Iar Deepali este una dintre aceste relatii fortate.Dar de ce intrebi tu toate astea?Mai intai ai grija de rana ta.Apoi gandeste-te la durerile si ranile altora.
Dee:Uupss!Scuze!Apropo, oamenii casatoriti ar trebui sa tina usa camerei lor inchisa.Sau altcineva ar putea da buzna in orice moment.La fel cum am intrat si eu.Apropo, unde este Madhubala?Oh, da, aproape ca am uitat.Mi s-a spus..ca sotia ta, nu sta cu tine intr-o camera.Nu-i asa?Hei!Astfel de flori frumoase?Dar ce este asta?Ce dusmanie ai tu cu ele?Cel putin, Madhubala ar trebui sa aibe grija lor.Oho!Ce este asta?Sunt de acord ca, sa petreci viata cu tine nu este asa de usor.Dar o sotie are niste datorii si drepturi.Ea ar trebui sa aibe grija..ce poate rani sotul.Tu ai alergie la bumbac.Satinul ar trebui sa acopere patul.Si ce este asta?Sunt eruptii cutanate pe spatele tau.Sa aduc medicamentele?In fine, voi schimba cearsafurile patului.Un minut.Hei, de ce te superi pe mine?Ce am facut?Incerc sa urmez regulile pe care soti ta le-a facut.Am auzit ca cineva incearca sa-l schimbe pe RK.Nu-i rau!Dar stii ce-i ciudat?Sotia care nu vrea sa stea cu sotul, dar vrea sa aibe drepturi complete pe viata, obiceiurile sau comportamentul lui.Nu inteleg!Hei!Eroule!Bea!Uite, daca nu bei..simt ca tu nu asculti din cauza mea.Chiar imi va frange inima.Haide, Eroule.Arata ca poti.
Rad:Rishabh!
Dee:Mamica eu eram..Am venit sa-i dau lapte lui Rishabh.Dumnezeu stie daca a mancat sau nu, de asta noapte.Ar trebuit sa-i dau si lui Madhubala.Unde este Madhubala?
Rad:Ea este..Este in camera ei.
Dee:Oh!Cum se simte acum?
Rad:Rana nu este asa de adanca.Medicul a spus ca nu este nimic ingrijorator.
Dee:Oh, multumim Domnului.Bine.Eu plec acum.RK, voi schimba cearsafurile patului.Tu ar trebui sa bei laptele.Bine?
Rad:Cum esti, fiule?Si tu te-ai udat in ploaie.Ai avut febra?Medicul este jos.Daca spui, eu pot..
RK:Eu doar vreau sa spun ca tatal meu de care tu ai spus asa de usor ca ar fi murit in fiecare clipa in fiecare zi..fiul lui nici nu face si nici nu va face ceva pentru care el s-ar putea simti umilit.

**
De:Taticule asta este pentru tine.
Bat:Copila, nimic nu ar putea fi un cadou mai bun pentru mine decat asta.Se pare ca e dintr-o familie regala.
Dee:Este unul dintre cele mai scumpe whiskyuri scotiene, taticule.Si mamica, acest sal este pentru tine.
Rad:Multumesc!
Dee:Iar asta este pentru Sikki..Unde este Sikki?
Bat:Copila, el are o sedinta foto.El va veni mai tarziu.
Dee:Oh..bine.
Rad:Dar!Madhu copila, de ce ai venit jos?Daca aveai nevoie de ceva, ti-as fi trimis.
Mad:Nu, mama.Medicul a spus ca ar trebui sa merg putin.Va tine circulatie sangelui mai bine.
Rad:Bine.In regula.Vino.Stai jos cu atentie.
Dee:Ups!Ce prostie pe mine!Am facut o mare greseala.Cum de am putut uita sa aduc ceva si pentru tine?
Mad:Este in regula.
Dee:N-am stiut ca RK se va casatori cu tine astfel..Imi pare rau n-am facut-o inadins.Inima mea chiar nu este asa.Stii ceva.Tu pastreaza asta.L-am adus pentru mine, dar ia-l tu.In fine este acelasi lucru.
Mad:Daca tu l-ai adus pentru tine atunci pastreaza-l.Chiar este in regula.
Dee:Uite, Madhubala n-ar trebui sa fie o astfel de formalitate intre noi.Am zis ca este acelasi lucru.Si oricum, lui RK ii place acest parfum foarte mult.Asa ca, te rog, pentru mine..
Mad:Multumesc!
Dee:Deci, putem merge la cina?Eu am selectat meniul astazi.Mancarurile favorite a fiecaruia.Si astazi o avem si pe Madhubala cu noi.Va fi mai multa distractie.Sa mergem.Sa mergem, taticule.
Bat:Copila, tatal tau nu va manca.Lui ii place sa bea.Haide!
Dee:Hei, RK!Ce sincronizare minunata!Noi mergeam la cina.Vino si tu cu noi.Imi place foarte mult.
RK:Nu mi-e foame.
Dee:Hei, Eroule, asculta.Am si pentru tine un cadou.L-am pus in camera ta.Sper sa-ti placa foarte mult.
RK:Bittuji! Munna!Patil!Cine a facut toate astea si cu a cui permisiune?
Dee:De ce?Nu-ti place cadoul meu?Stiu..poate am zis ceva in timpul zilei ce n-ar fi trebuit sa spun.Dar tu stii..ca inima mea nu este asa.Apoi m-am gandit ca tu si Madhubala ati petrecut noaptea trecuta in durere.Atunci ce am zis, de ce nu tot acest comfort..dragoste..Stii!Ce s-a intamplat, RK?Est furios sau te doare sa vezi aranjamentul acestei camere?
RK:Ai terminat de mancat?
Rad:Rishabh?

Mad:Rk.Bagajul meu..Sunt..Adica.Plecam undeva?
RK:Unde iti sunt medicamentele?Munna!Munna!
Mun:Da, dle!
RK:Ia aceste lucruri de aici.

**
Mad:RK, asta..Eu..de ce n-as putea sta in camera mea.
RK:Tu ai venit in camera ta, acum.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 25 Sept 2012, 9:42 am


*24th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Surpriza!Surpriza!Cum ti-a placut surpriza mea, nevasta?Aceste frumoase lumanari, petale de trandafir..Erau atat de necesare in aceasta seara, si viata mea si a nevestei mele.Pentru ajutor multumesc foarte mult.Da-mi voie sa spun, ca dupa daruirea cadoului, oamenii se intorc la casele lor.Asa ca, acei care au primit cadoul sa se poata bucura...singuri.Sikki, trebuie sa se fi intors acasa de la sedinta foto.Du-te si intalneste-te cu el.Lui ia fost tare dor de tine.El se va linisti.
Sik:Deepali!Dips..
RK:Poate aceasta voce este a sotului tau Sikander.
Sik:Baby!Dulceata!
RK:Cumnata.

**
Sik:Bau!Te-ai speriat?Te-ai speriat!
Dee:Cati ani Sikki?
Sik:Nu intreba fetele si actorii varsta lor.
Dee:Asta este exact ce te intreb pe tine.Pentru ca, cred ca tu nu esti unul.
Sik:Ce este, Deepali?Tu intotdeauna glumesti cu mine.
Deep:Din nou Deepali?Ti-am spus de o mie de ori sa-mi spui Dips!Ce este cu asta, Deepali, Deepali!Nici macar nu se potriveste cu personalitatea mea.Esti de groaza.Daca in loc de Sikki iti spun frate Saku?
Sik:Frate?Cum poti sa-mi spui mie frate?Eu sunt..Oh!Mai intai tu ai stat departe de mine pentru mult timp, iar acum ca te-ai intors tu esti intr-o astfel de stare de spirit de drac impielitat.Ce s-a intamplat, iubit-o?
Dee:Oh Doamne, Sikki!Nu te agata.Sunt obosita.Vreau sa ma odihnesc.
Si:Oh, iubit-o.Daca spui pot sa-ti fac masaj la picioare.Bine.Masaj bun la cap.
Dee:Pentru Dumnezeu, Sikki, nu te mai comporta ca un copil.Invata ceva de la fratele tau.Rk, este mai tanar decat tine si totusi are, atat de multa eleganta, maturitate..si stil.Aduce ceva, stil inauntrul tau.Daca nu mult, dar cel puţin la fel de mult ca fratele tau superstarul RK ar trebui sa aibe.Doamne, asta a fost o zi lunga.

**
RK:Unde pleci?
Mad:Ma duc inapoi in camera mea.
RK:Nevasta, memoria ta este foarte slaba.Doar acum ceva timp in urma ti-am spus, ca asta este camera ta...Dna Rishabh Kundra!
Mad:Dle Rishabh Kundra. nu stiu care este motivul pentru aceasta schimbare in tine.Dar stiu ca asta are legatura cu familia ta.Si, te rog.Nu sunt interesata sa ma implic.Asa ca, plec.
RK:Tu nu poti spune, dialoguri ca "Plec."Tu poti intreba doar, "Pot sa plec?"Iar raspunsul meu va fi, nu.
Mad:Dle Rishabh Kundra, nu a fost scris in contractul tau ca noi trebuie sa locuim intr-o singura camera.
RK:Dar era scris ca noi suntem sot si sotie.Si ca sot al tau, pot sa te oblig sa stai.
Mad:RK..
RK:Nevasta.."Nu ma lasa acum, inima nu este inca multumita.."Tu poti pleca daca vrei.Daca pleci, te voi aduce inapoi.Daca pleci din nou, te voi aduce aici din nou.Tu esti ranita..Dar dupa un timp vei obosi si te vei indupleca.As ca, indupleca-te acum.Cu ceva aroganta, suprima-ti sentimentele si spune..RK, voi ramane aici.Si oricum, dna Kuku Bathia care este jos, trebuie sa fie foarte suparata astazi.Ca te-ai mutat in camera mea.Daca nu pentru mine, cel putin pentru ea.Promit, ca nu ma voi purta urat.Daca mai tarziu simti nevoia, atunci tu poti pleca mai tarziu.
Mad:Unde o sa dorm?Oricum noi nu putem dormi in acelasi pat.
RK:Asta este ciudat.Niciodata in viata mea nu mi-am imaginat ca o fata imi va spune asta.
RK:Noapte buna, nevasta.
Mad:RK, ce fel de om esti tu?Mai intai tu m-ai facut sa te ascult.Apoi piciorul meu este ranit.Si totusi tu nu-mi dai un loc decent sa dorm.
RK:Casa mea, incapatanarea mea si deasemeni regulile mele, nevasta.
Mad:Bine!
RK:Stai.RK face o favoare, iti lasa patul lui, tie.
Mad:Tu, de ce zambesti acum?
RK:Sunt doua motive pentru zambetul meu.Numarul unu, arat foarte bine cand zambesc.Numarul doi, cum de a devit atat de usor sa te conving pentru ceva.Acea, Madhu din trecut..Offf!Era total diferita.In fine, noapte buna.
Mad:RK, trezeste-te.RK!RK, trezeste-te.
RK:Ce este nevasta?Ai avut vreun cosmar?Am venit in visele tale?
Mad:RK, mana ta era pe mine.
RK:Cred ca a venit in timp ce dormeam.
Mad:Adica..dar tu dormeai pe canapea.
RK:Dormeam!Dar acum dorm aici.Tu vezi acest pat?Este atat de mare incat si o masina poate fi parcata intre noi...daca tu nu dormi imprastiat, atunci?
Mad:Oh alo.Eu n-am dormit imprastiat?Mana ta..Mana ta era pe mine.
RK:Aceasta mana..imi pare rau.De fapt, suruburile de la maini sunt foarte stranse.Nu le pot indeparta si sa le tin in dulap.Destul cu drama ta.Stai asa.Obstacolul intre fanii de ura s-a facut.
Mad:Este in regula.Voi dormi pe canapea.
RK:Te rog, nevasta.Tu stii.RK, nu spune nimanui, te rog.Asa ca, nu insulta, acest, "te rog".Culca-te.Noapte buna.Nevasta, tu poti inchide ochii si sa dormi.

**
"Noapte romantica pentru dl si dna RK."
Dee:Ce?
Sik:"Noapte romantica pentru dl si dna RK."Iubit-o acest ziar publica o multime de minciuni..ca chiar daca desenezi in apa sfintita ei nu-si vor da seama de spalare de pacate.
Dee:Ce vrei sa spui?
SIK:Romantism, si intre acestia doi?Casatoria lor este o rusine.Ei trebuie sa se fi uitat toata noaptea dupa arme sa se impuste unul pe altul.Daca intr-o zi, o fata splendida ar venit, tipul Eroinei..si daca are intelepciune si curaj sa-l atraga pe RK, atunci da-mi voie sa-ti spun, iubit-o, ca RK nici nu se va uita inapoi la aceasta dna RK.
Dee:Ce minunat.Chiar si nestiind, uneori chiar vorbesti foarte intelept.
Sik:Iubit-o, scump-o.Dulceata.

**
Dee:Buna dimineata.
Mad:Buna dimineata.
Dee:Imi cer scuze pentru noaptea trecuta.De fapt, nu stiu la ce punct relatia ta este..cu RK.RK, niciodata nu m-a acceptat ca si cumnata lui.Poate din cauza ca..Madhu nu voi ascunde asta de tine.Si tu faci parte din aceasta familie.Lui RK, nu-i place de Sikki.Si poate nici chiar mie..In fine, uita de mine si RK.Dar noi..Destinul ne-a unit intr-o relatie.Deci de ce nu indeplinesti aceasta relatie cu dragoste si afectiune.Deci, noi vom incepe aceasta relatie cu o ceasca minunata de ceai.Cat de mult, zahar?
Mad:Una!
Dee:RK, bea ceaiul fara zahar.
RK:Buna dimineata, cumnata.

**
OM:Don, a pus ochii pe superstarul tau.Aranjeaza 25 crores si trimite-i lui Don.Nu o lua asa de usor.Sau altfel filmul starului tau va fi...
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 26 Sept 2012, 9:41 am


*25th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Mad:Oricum noi nu putem dormi in acelasi pat.
RK:Niciodata in viata nu mi-am imaginat ca o fata imi va spune asta.Tu vezi patul?Este atat de mare incat o masina mica poate fi parcata intre noi.Daca tu nu te imprastii, atunci?
Mad:Eu nu eram imprastiata mana ta era..Mana ta era pe mine.
DEep:Cat zahar?
Mad:Unul.
Deep:RK, are ceaiul fara zahar.
RK:Buna dimineata, cumnata.

RK:Nevasta, vezi?Cumnata, a adus ceaiul la pat pentru noi.Cumnata de ce te-ai deranjat?Sunt atat de multi servitori in casa.Ai facut micul dejun?Ai lasat ceva pe aragaz?Sau altceva..poate cineva este la usa.Cineva te-a cheamat.Multumesc.
Mad:Ea a venit doar sa dea ceaiul.
RK:Indiferent de ce face cumnata, nu este numai pentru un motiv.Asta nu este pentru tine sa intelegi s-au sa pui intrebari.
Mad:Sau poate acest ceai nu este pentru mine.

**
Dee:Ce porcarie este asta, Sikki?
Sik:Draga, inima mea, pentru tine.Este pasiune in inima mea, scump-o.Pasiunea inimii mele.
Dee:Asta este pasiunea ta.Este de asemeni o limita si pentru nebunie.
Sik:Ce este nebunesc in asta, draga.Noaptea trecuta tu ai facut asemenea aranjament pentru RK si Madhubala.Asa ca, m-am gandit ca astazi si eu ar trebui sa devin un pic mai dulce.
Dee:Sikki, te rog.Si ce este aceasta dimineata usoara?
Sik:Scump-o, voi aranja din nou la noapte.Mare scofala.
Dee:Sikki.Scumpule, noi ar trebui sa mergem la micul dejun.
Sik:Ce este asta, iubit-o?Tu esti atat de nepoliticoasa.
Dee:Stiu, iubitule.Dar ce pot sa fac?Sufar de efect al decalajului orar.Asa ca, nu vreau sa mai sufar.Voi servi micul dejun.Bine?Vino si tu mai repede.
Sik:Sufera pe naiba.Ea a ruinat toate eforturile mele.Nu conteaza.Voi manca micul dejun.Paine prajita.
Dee:Paine prajita pentru voi.Imi pare rau este un pic cam tarziu, aici.
Sik:Multumesc, draga.
Dee:Cu placere.Hei, vino, Madhu.
Mad:Deepali, imi pare rau pentru orice s-a intamplat sus.
Dee:Oh Madhu, uita toate alea.Nu este nevoie sa-ti ceri scuze.Oricum si el este din familia mea.Adica si tu esti tot familia mea.Suntem toti o unitate.Te rog, vino si mananca micul dejun.Painea prajita pe care am facut-o este simplu minunata.Ia loc.Atentie.Taticule, tie iti place laptele batut cu paine prajita, nu-i asa?Special pentru tine.Madhu, mamanca-ti repede micul dejun si mergi la medic sa-i arati piciorul.
Rad:Medicul a venit ieri.
Dee:Da, mama.Dar si urmarea este importanta.Noi ar trebui sa stim daca medicamentele vindeca sau nu, si ca rana nu puroiaza.Nu putem fi neglijenti cu astfel de rani.
Rad:Da, ai dreptate.
Dee:Deja, am facut programare la medic.

**
Bit:Numar privat?Alo!Terminati cu prostiile.Multi ca voi ma suna in fiecare zi.Da, inchide telefonul.Prost tampit.
Om:Tu ai inchis telefonul odata, am tolerat asta.Daca mai inchizi telefonul din nou, nu voi mai tolera.
Bit:Cine esti tu sa nu poti tolera asta?
Om:Vrei sa stii numele meu?Asculta.Sultan.Sun omul lui Don Sultan.Don, a pus un ochi pe Superstarul tau.Daca tu vrei ca deochiul Donului sa nu fie pus pe Starul tau, atunci 25 Crore.Aranjeaza 25 Crores si trimitei Donului.Si da, daca mai inchizi telefonul din nou atunci tu iti vei pierde acel deget.Nu o lua ca pe o gluma sau altfel filmul Starului tau se va incheia..Sper ca timpanele tale nu sunt deteriorate de acest zgomot.Daca s fi vrut..As fi putut intoarce directia acestui glont catre superstarul tau, RK.Tu esti intelept.De aceea acest gest este suficient pentru tine.

Dee:Hei Bittuji.A venit si Bittuji.Madhu poate merge cu Bittuji
Rad:Nu, n-are nimic, voi merge eu.
Dee:Da, mamica.Sigur te vei duce si tu.Dar daca Bittuji va fi cu voi va fi si mai bine.Bittuji, poti merge la spital cu mamica si Madhu?
Bit:Da, eu..Sefu!
Rad:Cred ca el, poate inca mai doarme.Sa mergem Madhu, ma voi intoarce.
Mad:Mama, voi aduce reteta.
Rad:Nu, o voi aduce eu.
Mad:Nu mama, nu ma doare asa de tare, o voi aduce eu.

**
MAd:Am venit sa iau reteta.
RK:Te duci la medic?
RK:Bijuteriile tale sunt nerabdatoare ..sa ma intalneasca.Ieri bratara a fost trimisa intentionat.Dar, cum de au ajuns astia in haina mea?Amintiri dulci ale sotiei.Dar de ce?Cea care este in fata ta toata ziua, cum sa-ti fie dor de ea?Poftim.Tine-i.Nu ii voi da.
Mad:De ce?
RK:Alegerea mea.

**
Dee:Mananca-ti micul dejun.I-am promis mamei ca voi avea mare grija de tine.
RK:Nu mi-e foame.
Dee:Dar ce este asta taticule?Acestea sunt muraturile tale favorite.Mai serveste.
Sik:Mananca, mananca.
Bat:Care este problema, copila.Tu niciodata nu ti-ai servit socrul atat de mult, inainte.
Dee:Taticule.Sikki, uite ce s-a intamplat cu taticul.Oh Doamne!
Sik:Taticule, ce s-a intamplat?
Bat:Fiule, simt crampe in stomac.
Dee:Fa ceva, Sikki.
Sik:Da, voi suna medicul.
Dee:Ce rost are sa-l suni pe medic?Pana ajunge el..Domnul stie..Uite, il doare foarte tare.Fa ceva.Ia-l si du-l la spital chiar acum.Chandan!Adu portofelul dlui.Mai repede.Taticule.Ar fi trebuit sa vin si eu cu voi la spital.Dar, nu pot sa-l vad pe taticul in asemenea conditie.Daca spui..
Sik:Draga, nu-ti face griji.Ma voi ocupa de tot.Il voi duce pe taticul la spital.Sa mergem, taticule.Ai grija, iubit-o.
Dee:Sa iei tratament cum trebuie.Nu te grabi.Sa ma suni.
"Dee:Imi pare rau, taticule.Nora ta nu vrea ca cineva sa fie acasa in timpul asta.Asa ca..ma simt foarte trista dar tu trebuie sa simti putina durere."

**
RK:97, 98, 99, 100.
Dee:Cand tu n-ai putut veni, atunci uite..am facut eu un pas inainte.Adica, ti-am adus micul dejun aici.De ce te-ai oprit, sunt doar 118.Tu niciodata n-ai obisnuit sa obosesti inainte de 150.Haide!Continua.Continua.119, 120, 121.Of RK!numai fi suparat, acum.Imi pare rau.Recunosc, mi-am depasit limitele.Am decorat camera ta.Am tachinat putin.Rk, uita-te la mine.Uita-te la mine, macar o data.Stii, la momentul asta noi suntem absolut singuri acasa.

**
Rad:Copila, da-mi reteta.Bittuji, va lua reteta pe drum.
Mad:Da, mama.Mama.
Rad:Dar!Acesta este un dosar diferit.
Mad:Poate in graba, am luat celalalt dosar.Daca avem timp, putem sa ne intoarcem acasa sa luam reteta?
Rad:Da, nu face nimic.Inca mai este timp pana la programare.Bittuji!
Bit:Da.
Rad:Te rog, spune-i sa intoarca.
Bit:Hera, intoarce masina.Trebuie sa ne intoarcem acasa.
Mad:Imi pare rau, mama.
Rad:Nu face nimic, copila.Este in regula.

**
RK:Afara!
Dee:RK!Dar..RK, da-mi drumul la mana.
RK:Stai departe de mine.Am spus afara.Afara.
Dee:Nu pot.Nici cu voia mea si nici cu voia ta.Aceasta distanta, aceasta furie, ma aduce mai aproape de tine.RK!Nu-ti mai aduci aminte acele toate..Eu sunt Dips a ta, tu esti al meu..RK, reda acele..Reda-mi acele zile si viata..acea dragoste, acea pasiune si toate lucrurile.Te rog, RK.Acum numai sta suparat.Macar odata spune-mi..ca acea legatura va iesi din viata mea ca si cum n-ar fi existat niciodata.RK, macar odata.Inca sunt a ta.Si voi fi a ta pentru totdeauna.

**
Rad:Ma duc eu s-o aduc.
Mad:Nu mama, stiu unde am pus-o.O aduc eu.
Rad:Atentie!

**
Dee:Macar odata, RK.Doar odata.Voi lasa totul pentru tine.
RK:Dips, ai inebunit.Iesi afara..din camera asta si din viata mea, chiar acum.
Dee:Nu am fost mai devreme..dar astazi dupa atat de mult timp..sa aud Dips din gura ta inca odata simt ca inebunesc.
RK:Pleaca, inainte ca cineva sa te vada aici.Pleaca.
Dee:Cine poate vedea?Chiar si daca vede cineva, tu crezi ca-mi va pasa?
RK:Dar mie, da.Sunt casatorit.
Dee:Casatorit?Oh, haide, eroule.Nici macar tu nu te cunosti pe tine insuti, mai mult decat mine.Tu ce crezi..ca nu inteleg?N-a fost nimic inainte.Si dintr-odata ai inceput sa mergi cu ea in bratele tale si sa mergi intr-o camera si apoi intr-un pat.Tu faci toate astea sa ma faci geloasa.Cineva ar trebui sa-i spuna, eroului meu ca sa faci gelos si sa devii gelos sunt semne de dragoste.Tu ma minti, eroule.Nu este dragoste in ochii tai pentru ea.Este numai o singura fata in inima ta.Eu!Numai eu!Aceasta mizerie dintr-o colonie, nu-l merita pe RK.
RK:Ai grija cum vorbesti, Deepali.Tu ai uitat de unde ai venit?Sa-ti amintesc eu?O camera bucatarie.Pereti cu tencuiala desprinsa.Dragoste!Unde a fost dragostea ta, acum 5 ani in urma?Cand Sikki era aproape sa fie lansat intr-un mare film, dragostea ta s-a terminat.Peste noapte Dips a lui RK, a devenit a lui Sikki.Pentru ca Sikki devenea un Superstar.Dar RK, ce era?
Dee:RK, n-a fost nimic de genul asta.
RK:A fost exact chiar asa.A fost chiar asa.Cand lacomia a batut la usa, atunci dragostea a sarit pe geam.Iar astazi cand sunt Superstar, inca odata, o si mai mare lacomie decat inainte, bate la usa ta.Iar tu..Tu din nou vrei sa-ti aduci inapoi dragostea prin fereastra.Acum..este prea tarziu.
Dee:RK, te rog.Nu spune asta.Am realizat 5 ani in urma ca am facut o mare greseala.
RK:Exact, cand?Cand filmul tau de lansare a suferit un esec?Sau dupa 2-3 zile.
Dee:Nu RK, nu sunt chiar asa de rea.Am trait 5 ani in aceasta casa in vinovatie, gandind ca tu ma vei ierta intr-o zi.Chiar si astazi inca mai am aceeasi speranta.Toata lumea mai primeste o sansa, RK.Deci, de ce nu si eu?
RK:Tu ai primit asta.Ai grija de casnicia ta si traieste cu respect.Si da respect si sotului tau.Si accepta realtia noastra ca o relatie ca intre cumnat si cumnata care este foarte clara.
Dee:Deci, acum RK, imi va da lectii de relatii.Nu-i rau!De unde ai invatat toate astea?De la Madhubala ta?Lasa-ma sa vad..cat de mult indeplineste Madhubala ta, obligatiile relatiei, cand va afla ce relatie speciala noi am impartit, inainte de a deveni cumnata ta.Cu lacrimi in ochi..cu fata nevinovata si trista..daca ii spun ca mai intai tu m-ai folosit pentru continutul inimii tale si apoi cand te-ai saturat, tu m-ai aruncat in bratele fratelui tau spunand, frate acum pacatul meu este sotia ta legitima.Ma va crede.Stii, nici eu n-am fost o actrita rea.
RK:Tu vei sta departe de Madhu.
Dee:Iti pasa asa de mult pentru o relatie incompleta de 4 cercuri nuptiale.Cum este ea legata de tine?
RK:Ea este sotia mea.Ea este Madhubala Rishabh Kundra.Niciodata nu voi uita asta.Si tu sa-ti amintesti asta ca Madhu este sotia mea.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:07 am, editata de 3 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 27 Sept 2012, 9:13 am


*26th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Dee:Exista decat o singura fata in inima ta.Eu!Doar eu!Aceasta mizerie dintr-o colonie nu e vrednica de RK.
RK:Ai grija cum vorbesti, Deepali.Da-mi voie sa vad..cat de mult Madhubala ta va indeplini obligatiile relatiei cand va afla despre a noastra speciala relatie, inainte de deveni cumnata ta.
RK:Tu vei sta departe de Madhu.
Dee:Prin ce este legata de tine?
RK:Ea este sotia mea.Ea este Madhubala Rishabh Kundra.Niciodata nu voi uita asta.Si chiar si tu sa-ti amintesti ca Madhu este sotia mea.

RK:Iar telecomanda destinului nu este Dumnezeu.Este vorba despre destin.Iar telecomanda nu este Dumnezeu..Este vorba despre destin.Iar telecomanda..
OM:Buna, dle.
RK:Nu vezi cartonul afara NU DERANJA?Sau tu ai crezut ca nu este aplicabil si pentru tine?Afara!Numai prosti!

**
Sik:Stai jos, taticule.Cu atentie.Pune-ti picioarele sus.Muta-te un pic mai sus.Oho, taticule.Tu te vaiti de parca ai avea ulcer la stomac.Nu-i decat o indigestie.Ia-ti medicamentele si totul va fi bine.Ia asta.Ia-ti medicamentul.Nimeni nu va veni sa te vada.Pentru un astfel de lucru mic, tu m-ai facut sa cheltui foarte mult.Daca mai asteptai putin..ai fi putut fi tratat pe cardul lui mama.Iar cand vine randul meu, tu vorbesti despre economisirea banilor.Dar tu te rasfeti.
Bat:Prost tampit!Nu m-am dus sa dansez la bar.M-am dus vreodata acolo fara tine?Am avut o problema la stomac asa ca m-am dus la medic.
Fiule, respecta-l pe tatal tau putin.Daca vrei sa-l injuri..du-te in camera urmatoare si injura-l cat de mult doresti..pe RK.Du-te.
Sik:Taticule, vorbeste mai putin. Altfel durerea ta se va inteti.Lasa-l pe RK si ia-ti medicamentele la timp.

**
RK:Ce a spus medicul?
Bitt:Nu prea multe.Totul este in regula.Sefu, el a sunat de 4-5 ori.
RK:Cine?
Bit:Acel om a lui Sultan..
RK:Acel..Sultan..
Bit:Ala, sefu.Sultanul din lumea interlopa.Donul.
RK:Bittuji.Multa lume primeste apeluri false in numele Donului.Trebuie sa fie cineva din Mumbai.
Bit:Sefu, numarul este din afara.El este.
RK:Si, ce este asa de ingrijorator?Depune o plangere la politie.Se va ocupa politia cu asta.
Bitt:Sefu, politia..Este apelul lui.Eu..Voi vorbi eu..Sefu..
RK:Relaxeaza-te, Bittuji.
Bit:Sunt ingrijorat pentru tine.Sunt doar putin ingrijorat pentru tine.Nu inteleg, sefu.

**
Rad:Unde este samanta de chimen?
Dee:Mama, samanta de chimen.
Rad:Hei!
Dee:Cum este taticul acum?
Rad:Este mult mai bine.
Dee:Bine.Dar piciorul lui Madhu?
Rad:Numai este nimic ingrijorator acum.
Dee:Bine.
Rad:A fost bine ca Rishabh la pansat.
Dee:Apropo, la studio amandoi..Se faceau filmarile lui RK?
Rad:Nu.Nu se filma.Este doar ca in acea seara..s-a intamplat din cauza lui Rishabh.Deepali..N-am tesut vise mari pentru Rishabh..ca el se va casatori si se va aseza la locul lui curand.Dar mi-am dorit asta.Acum..N-as fi putut gasi o mai buna partenera de viata decat Madhu, chiar daca as fi incercat.Dar Rishabh, nu a realizat inca valoarea Madhubalei.Se pare ca pentru ai frange curajul..el isi foloseste toata puterea si viciile la un loc.Acea noapte la petrecere..a umilit-o prea mult.Si nu cred ca e greseala acelei fete..ca ea a parasit casa asta.Daca nu era impovarata cu un imprumut de 40 lakhs..ea n-ar fi stat cu Rishabh sub acelasi acoperis.Ea face totul pentru tatal ei.Rishabh a dat 40 lakhs pentru tratamentul lui..si a cumparat o nora pentru mine.Uneori mi se pare foarte ciudat.Cel caruia i-am dat viata, eu nu-l pot intelege.Pe de o parte el se comporta asa..are grija ei la studio si o aduce acasa.N-ai vazut..el n-a lasat-o nici macar un pic sa-si puna piciorul pe pamant.Totul se schimba in aceasta lume.Chiar si inima.Nu-i asa?
Dee:Da.
Rad:Ma intreb..oare si inima lui Rishabh a inceput sa se schimbe?
Dee:Da.Nimic nu se va schimba, mamica.Nimic.Inima mea nu este asa de mare pentru a lasa ca sa se schimbe ceva.

**
"RK:Ea este sotia mea.Ea este Madhubala Rishabh Kundra.
Rad:Vreau ca tu sa porti aceste bratari.Iarta-ma, daca stiam..ca Rishabh te va umili in felul asta la petrecere..atunci nu ti-as mai fi cerut sa vii la petrecere."

**
Rad:Padminiji, te-am sunat sa-ti spun ca medicul a spus ca rana nu este asa de adanca.Se va vindeca.Nu te ingrijora.
Pad:Multumesc foarte mult pentru spusele astea.Tu mi-ai atenuat grijile.Apropo, si eu vreau sa-mi cer scuze fata de tine pentru acea noapte.
Rad:Scuze, pentru ce?
Pad:In acea zi eram foarte ingrijorata ca RK a venit aici mai intai de la studio cu Madhu, asa ca sa-mi spuna ca Madhu..
Rad:Ca Madhu este bine?Rishbah..Rishabh al meu a facut asta?Padminiji, nu stiu daca tu crezi sau nu..dar sunt sigura ca..mai tarziu sau mai devreme..totul ar putea deveni bine.
Pad:Poate vorbele tale se vor adeveri.Totul va fi bine daca aceasta este voia lui Dumnezeu.La revedere.
Rad:La revedere.
Rad:Madhu, intra, copila.Chiar acum am vorbit cu mama ta.Rishabh..Rishabh, te-a dus acasa inainte de a veni aici?
Mad:Mama, aceste bratari.Mi le-ai data in acea seara.
Rad:Nu ti le-am dat ca sa le iau inapoi.
Mad:Dar mama!
Rad:Nu poate o mama sa dea ceva fetei sale?Alminteri de azi inainte inceteaza de a-mi mai spune mama.
Mad:Mama..
Rad:Vino si ia loc aici.
"RK:Femeia care mi-a dat nastere crede..ca mi-am depasit limitele la petrecere."
Mad:Mama, in acea seara cu petrecerea, tu poate l-ai mustrat foarte mult pe RK.
Rad:Sunt mama lui, il voi certa daca face ceva gresit.
Mad:De aceea a venit acolo in acea zi.
Rad:De ce?El iar s-a purtat urat cu tine?Te-a tratat aspru din nou?
Mad:Nu mama.Din contra in acea zi am vazut un nou RK, unul care considera omul ca om.Unul cauia ii pasa de altul.Si mama..in acea noapte el..mi-a spus despre acele poze.Mi-a spus despre tatal lui.Mama, eu chiar n-am stiut despre toate astea.Am vrut sa-mi cer iertare fata de el.Chiar am incercat, dar el nu mi-a dat nicio sansa.
Rad:El nu va da!Nu stiu cum..el a reusit sa imparta toate astea cu tine.De altfel..el na-ar fi putut discuta asta nici macar cu el insusi.Rishabh..Rishabh s-a schimbat foarte mult.El s-a separat insasi de aceasta lume.Eu..Eu m-am recasatorit crezand..ca ii voi da pe cineva pe care sa-l numeasca tata.Dar..Rishabh n-a putut da acel loc nimanui.A continuat sa se inchida in el insusu.El si-a convins inima ca..eu l-am tradat.Este din cauza mea.Eu sunt motivul de care el s-a transformat intr-o inima de piatra ca asta.
Mad:Mama.De ce te invinovatesti.
Rad:Pentru ca sunt vinovata.I-am frant increderea in relatii.El crede..ca toata lumea il va trada.Unul cate unul, toti il vor parasi.Lui ii place sa vorbeasca cu tine.Asta inseamna..ca el a inceput sa aibe incredere in cineva.El se deschide.Cateva schimbari vine in el.
Mad:Mama, acea..Deepali si RK..Adica, iarta-ma dar..Ca eu..Adica..
Rad:Nu, nu.Tu ai dreptul sa stii.Deepali..
RK:Punct culminant intre mama soacra si nora.Cu dragoste.Cu lacrimi.Nevasta, eu te cautam.Dar eu cred ca erai gata sa expui, secretul lui RK in partea a cincea.

**
Dee:Acestia sunt 10 lakh in numerar.Iar aceste bijuterii.Vei lua 14-15 lakh pe ele.
Mad:Ce sunt toate astea?
Dee:Stiu, ce este aceasta casatorie pentru tine.Este o povara si o constrangere pentru tine.Iesi afara din asta.Arunca-i banii astia.Si obtine-ti libertatea, Madhu.Pleaca, Madhu!Pleaca!


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 03 Noi 2012, 9:08 am, editata de 3 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 29 Sept 2012, 10:22 am


*28th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Mad:Nu sunt chiar atat de decazuta sa implic intraga lume in batalia noastra doar ca sa te umilesc pe tine.
Dee:Nu-l lasa sa se joace cu tine, Madhu.Nu-l lasa sa se joace cu tine.Pleaca, Madhu.Pleaca!Ia acesti bani, Madhu.
"Dee:Iesi din aceasta conditie si casatorie."
Mad:Cumnata.Nu pot lua acesti bani
Dee:Dar care este problema , Madhu?Iti dau acesti bani din toata inima sa te ajut.
Mad:Cumnata, nu stiu ce s-a intamplat si ce nu, intre tine si RK.Si chiar nu vreau sa stiu.Pentru ca asta este trecutul tau.Iar prezentul este intre mine si RK.RK m-a legat de aceasta obligatie.Batalia noastra, furia noastra, ura noastra va fi intre noi.Si ma voi ocupa de acest prezent in felul meu.Am luat banii, deci ii voi returna din partea mea.Daca ii voi lua de la altcineva, va deveni o alta neputinta.Va fi o alta povara, care nu o doresc.Spre ca ma vei intelege.Imi pare rau.

Pad:Pot sa o vad pe Madhu?
Bai:Intra.
Rad:Tu..
Pad:Eu sunt mama lui Madhubala.Buna ziua.
Rad:Buna ziua.
Mad:Mama!
Pad:Madhu!
Mad:Mama, este totul in regula?De ce esti aici asa dintr-odata?
Pad:Am venit aici neanuntata si imi cer scuze pentru asta.
RadLTe rog, nu.
Pad:Madhu, am venit sa-ti spun ca, conditia lui Malik este mult mai buna acum.
Mad:Adevarat?
Pad:Din cauza acelor aparate importate el se va recupera foarte curand.
Mad:Aparate importate?Au fost de la spital, mama?
Pad:Asta inseamna ca RK nu ti-a spus nimic?
RK:Mama soacra.Acum ce?Fata ta este in siguranta din cap pana in picioare.Isi ea medicamentele la timp.Dar daca speri la mai mult decat atat atunci iarta-ma, corpul uman nu ne permite sa avem o inima mare.
Mad:Mama! Te rog, ia loc.Haide!
Pad:RK, medicul mi-a spus, ca tu ai importat aparate pentru tratamentul lui Malik.
RK:Mama soacra, ti-am spus chiar si data trecuta, aici nu este casa socrilor fetei tale ci casa lui RK.Tu nu poti veni aici in orice moment.Dar daca ai venit sa-mi spui asta, te-am auzit.Tu poti pleca.
Rad:Rishabh.
Pad:Lasa-l in pace.RK!Nu conteaza cine esti sau ce esti, dar pentru acele aparate si medicamente vreau sa-ti multumesc din adancul inimii mele.Radhaji, am venit sa te invit la festivalul Ganesha sarbatorit in colonia noastra.Madhu obisnuia sa fie sufletul acelor sarbatori in colonia noastra.Iar acum ca si medicii au spus ca Malik..
RK:Mama soacra!Mama soacra ti-am spus sa pleci.Acum nu-ti mai petrece timpul cu scuza de a face invitatii.Pleaca.
Rad:Rishabh, ea nu este nu numai in varsta ca tine, dar este si ruda cu tine, fiule.
RK:RK a respectat atat de mult cat a putut relatiei unui contract.Te rog, nu spera la mai mult.
Rad:Rishabh, ce spui?
Pad:Lasa-l in pace, Radhaji.Pana cand nu aud cateva cuvinte amare din partea lui cum as crede ca chiar si astazi RK este in jurul meu.
RK:Hmm!Nu-i rau!Nevasta, acum am inteles de unde ai invatat sa ironizezi.Asa mama, asa fiica.In fine, aprecierea este diferita de adevar.Iar adevarul este ca nici un membru a aceste familii inclusiv fata ta nu va participa la festivalul sarbatoririi lui Ganesha.Eu lucrez in filme nu la radio.Asa ca vad multe si aud putine.Si sigur am auzit si despre Dumnezeu, dar niciodata nu l-am vazut, nu l-am intalnit.Deci, n-am nicio relatie speciala sau cunostinta cu el.Asculta, daca vreodata simti nevoia sa organizezi o venerare pentru Zeul Rishabh Kundra atunci sigur voi veni.Voi aparea cu adevarata inima, mama soacra.Iti promit.
Pad:Eu plec.

**
Mad:De ce ai facut asta?
RK:Nevasta tu esti intre mine si un foarte frumos film.Da-te de acolo.
Mad:Mama mea a venit doar sa-ti multumeasca.Iar tu..
RK:Adu floricele.
Mad:Dle Rishabh Kundra, de ce te porti a fi bun...cand de fapt tu ai facut toate astea?Sau poate tu chiar ai facut ceva bun si nu vrei..
RK:Nevasta!Nevasta, un star face toate astea sa-si mentina imaginea in public.Iar asta este caritate.
Mad:Oh!Deci daca cineva il invita in casa lui pe RK, atunci el o insulta, si nu numai pe ea tu l-ai insultat si pe Zeul Ganesha..
RK:Upss!Imi pare rau!Insulta Zeului Ganesha?Am facut o mare greseala, nu-i asa?Oare Zeul Ganesha ma va pedepsi?Hmm?Nevasta?Apropo, unde este el?Zeule Ganesha, unde esti?Zeule, de ce nu te pot vedea? Nici macar nu te pot auzi?
Mad:RK, tu..
RK:Zeule, stiu ca ma facut o mare greseala.Iar tu ma vei pedepsi pentru greseala asta.Dar pedeapsa ar trebui sa fie pe masura lui RK, Zeule.Zeule!Nevasta, uite.Tu il vezi cumva pe Zeu?Zeul tau?Vezi.Tu auzi?Nu, nu-i asa?Exact.Nici nu se vede si nici nu se aude, nimic.El n-are nimic de a face cu asta.De fapt, Zeul Ganesha si eu suntem foarte asemanatori.De fapt suntem exact la fel.Spune-mi tu nevasta.De ce?De ce este atat de multa apreciere a Zeului Ganesha in viata ta?Si este numai in viata ta?Unde era Zeul tau cand ai avut nevoie de 40 lakh rupii, pentru tratamentul tatalui tau?A venit el sa depoziteze banii in contul tau bancar?40 lakh?Nu.Pentru sarbatorirea vietii festivalului Ganesha el n-a putu face nici macar atat de mult.Zeul tau, Ganesha?Unde era Zeul tau Ganesha cand ai fost fortata sa te casatoresti cu RK ca sa salvezi viata tatalui tau si asta deasemeni incompleta?A venit cumva Zeul tau Ganesha?Daca nimic altceva el ar fi trebuit sa impinga si sa ne faca sa completam sapte cercuri nuptiale in loc de patru.Unde este Zeul tau Ganesha?Si unde a fost?
RK:Doctore Mathur!Cred ca ti-am spus clar ca nimeni n-ar fi trebuit sa stie despre acele aparate.
Dee:Relaxeaza-te RK.Floricele cu unt, favoritele tale.Calmeaza-te si bucura-te de ele.Si te rog, nu te mai gandi ce a spus acea Madhubala.Amandoi stim ca este proasta.Ea vrea sa-l sperie pe RK cu Zeul.
RK:Nu ti-am cerut parerea.Pastreaz-o pentru tine insuti.

**
Mad:Zeule Ganesha!Iarta-ma.In fata mea, RK..te-a vorbit de rau.Dar n-am putut sa-i spun nimic.Sau este posibilca el sa ascunda vreo durere?
Rad:Este foarte dificil sa-l intelegi pe RK.Sunt fericta doar de faptul ca nu sunt singura in aceasta stradanie.
Mad:Mama..RK..
Rad:El obisnuia sa astepte cu nerabdare acest festival.Pentru acele 10 zile el obisnuia sa inceteze a mai invata si juca.Doar el si tatal lui.El obisnuia sa sfinteasca idolul.Sa danseze si sa invite oameni.Cu mainile lui mici..obisnuia sa stea in fata mea si sa faca Modak.Pe umerii tatalui lui..obisnuia sa aduca omagiu Zeului Lalbaug.Iar in ziua cufundarii el obisnuia sa planga atat de mult ca si cum prietenul lui cel mai bun pleca foarte departe de el.Iar apoi astepta pentru sosirea Zeului urmatorul an.Si in fiecare an o poveste noua.Iar apoi..tatal lui..El s-a decis in inima lui ca nimeni nu-i poate smulge fericirea lui.Pentru ca Zeul Ganesha era cu el.Incet si treptat..casa noastra a inceput sa se imprastie.
Mad:Iar RK a dat vina pe Zeul Ganesha pentru asta.
Rad:El a fost furios pe toata lumea.El a avut plangeri impotriva fiecaruia.El a crezut ca toata lumea la tradat.Tatal lui, eu..Zeul Ganesha.Eu am venit doar sa spun ca orice s-a intamplat chiar acum nu a fost lipsa lui de buna crestere, ci plangerea lui impotriva Zeului Ganesha.Cel care odata a fost prietenul lui cel mai bun, tutorele lui..El s-a luptat cu el.Nu stiu daca lupta lui se va rezolva vreodata.Madhu, Zeul Ganesha nu va fi sfintit aici.Tu mergi acasa la tine si adu omagiu Zeului.
Mad:Nu mama.De data asta el va fi sfintit aici.Iti promit.De data asta Zeul Ganesha va veni in casa noastra.Nu doar el, ci intr-o zi un fiu se va intoarce la mama lui.Asta este promisiunea mea catre tine.

**
RK:Stop!Ce se intampla aici?Intreaga lume si toti membrii familiei si chiar si Zeul tau Ganesha stie ca oriunde sta RK, el nu poate fi acolo.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 29 Sept 2012, 3:49 pm


*27th Sep -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Rad:Ea face totul pentru tatal ei, Rishabh ia dat 40 lakh rupii pentru tratamentul lui.
Mad:Mama, acea Deepali si Rk..
Rad:Tu ai dreptul sa stii.
RK:Punctul culminant al filmului a mamei soacre si nora.Nevasta te cautam.Dar cred ca tu te pregateai sa dezvalui secretul partii cinci din viata lui RK.
Rad:Nu, nu.
RK:Acum daca subiectul e epuizat..mergem?
Mad:Rk, eu si mama eram doar..
RK:Stii..ca nu ezit sa te ridic si sa te car.
Mad:Merg eu.
Rk:Fata buna.

**
Mad:Este in regula.RK.
RK:Stai jos.
Mad:Sunt bine.RK, eu..
RK:Tacere.
Mad:RK, eu sunt bine, eu..
RK:Tacere.Arata-mi piciorul.
Mad:Rk este in regula, o fac eu insumi.
RK:Nu aplic medicament pentru prima data.Iti amintesti de noaptea de la studio?Ce vrei sa stii despre Deepali?Daca poti accepta, ea este cumnata mea.Felul cum esti tu nora a acestei case, si ea este una.Dar eu nu o vad.Exact ca pe ecranul vietii lui RK, unii oameni nu sunt vizibili pentru el.Nu-l vad pe Sikki.Nu-l vad pe Kukuji.Si..nu o vad nici chiar pe cea care mi-a dat viata.Viata m-a invatat o lectie, ca unele rani trebuiesc acoperite, sau altminteri ele pot supora si sa ia o forma teribila.
Mad:Iar eu am invata in viata, niciodata sa nu ranesti pe cineva intentionat.Accept, ca am vrut sa te vad cerandu-ti iertare de la mama mea.Si chiar de ma intebi si astazi, nu gasesc nimic gresit in asta.Poti sa ma crezi, daca vrei.Daca stiam despre valoarea acelor poze in viata ta nu le-as fi folosit sa te fac sa-ti cer iertare.Am facut o greseala fara sa stiu.Chiar imi pare rau.Imi cer iertare din inima mea.Inca ceva, n-am publicat eu acele poze.Este adevarat ca nu te plac.Dar nu sunt atat de dacazuta sa implic intreaga lume in batalia noastra ca sa te umilesc pe tine.Accept chiar ca unele rani si dureri ar trebui acoperite.Crede-ma RK.Nu voi dezvalui acele rani, lumii.Ce s-a intamplat?
RK:Eu vorbeam despre rana de la piciorul tau.Accept ca viata lui RK este voalata dar nu tot ce spune in viata lui sunt si dialoguri.Neintelegerea a adus lacrimi in ochii tai, si din cauza asta, cel putin am aflat ca tu te caiesti de faptele tale.Acel dialog a fost foarte interesant.Ce ai spus?Nu te plac deloc.Tu esti o fata curajoasa.Pana astazi orice ai facut a fost cu aroganta ta.Bine.Pastreaza si asta tot cu aroganta.

**
Pad:Asta inseamna ca Malik este mai bine decat inainte.
DR:Da.Noi avem niste aparate din strainatate.Iar tratamentul dat de ele are un efect bun si rapid asupra lui.
Pad:Dar aceste aparate..cum?
Dr:Dl RK a venit sa vada pacientul in ultimele trei zile.El a aranjat pentru aceste lucruri.Dl RK a ajuta mult in cercetarea despre ele si sa le aduca aici.El a jucat un rol mare in imbunatatirea lui Malik.
Pad:RK?RK, face toate astea?
AS:Dle.A venit un pacient urgenta.
Dr:Bine.Poti pleca, vin si eu.
As:Bine.
Dr:Voi pleca.Multumesc!
Pad:Bine.Ce este aceasta noua forma a lui RK?

**
Rad:Aranjeaz-o cum trebuie, da?
Fat:Bine.
Rad:Madhu!Esti bine?
Mad:Da mama sunt bine.
Rad:Este atat de bine sa aud pe cineva spunand mama.Si asta cu atat de multa afectiune.Pentru Rishab, m-am transformat din mama..in femeie.Uita de toate astea.Inima se simte foarte linistita cand imi spui atat de dulce, mama.
Dee:Dar..ce este asta?Doar pentru ca eu iti spun mamica si nu mama, suna mai putin dulce?Unul va spune doar cum a invatat in copilarie.Unul va spune mamica, altul mama.
Rad:Nu, nu este asa, copila.Mai mult decat numele, sentimentele sunt importante.Eu sunt fericita, ca am doua nurori care ma iubesc.Da?
Dee:Da.Asa ca, acum profita de avantajul de a fi mama soacra.Mergi si odihneste-te.Noi suntem aici sa ne ocupam de bucatarie.
Rad:Voi pleca.Ai grija de ea.
Dee:Da, mamica.Madhu, hai sa pregatim repede pranzul.RK, n-a mancat nimic de dimineata.Am mers sa-i dau micul dejun.Dar el a refuzat clar.
Mad:Cumnata, ce s-a intamplat?
Dee:Nu stiu de ce Madhu, dar ma simt foarte prost. Tu m-ai vazut cu RK.Nu stiu ce crezi tu despre mine.Madhu, vreau sa vorbesc despre ceva important cu tine.Te rog, vino cu mine.

**
RK:Care este pericolul, Bittuji?
Bit:Sefu, iti spun ca acest numar este din strainatate.Iar politia banuieste ca acest numar poate fi a lui Sultan.
RK:Daca politia spune, maine ca, Soarele este patrat si de culoare verde, tu vei crede asta?Chiar ti-am spus mai devreme ca cineva s-a jucat cu tine.Nu este nici un numar a lui Sultan.
Bit:Sefu, dar daca este, atunci?
RK:Atunci, ce ar trebui sa fac?Ce vrei?
Bit:Politia spune ca se vor ocupa de tot dupa un anumit timp.Este o problema de cateva zile.Stai acasa.Si dupa un anumit timp..
RK:Bittuji!Ai vazut vreodata un leu sa se ascunda intr-o gaura?Acest Mumbai este jungla mea.Si nimeni nu ma opreste sa ma plimb pe aici.Imi voi face filmarile, interviurile si sedintele foto, exact cum obisnuiam sa le fac si inaite de apelul lui.
Bit:Dar sefu, este vorba de o saptamana.
RK:Nu.
Bit:Sefu, incearca sa intelegi..

**
Dee:Intra.Un minut.Acestia sunt 10 lakh rupii in numerar.Iar acestea sunt cateva bijuterii.Vei obtine pe ele 14-15 lakh.Deci acestea sunt 25.Voi aranja pentru restul de 15 lakh cat de repede posibil.
Dee:Cumnata..ce este asta?
Dee:Stiu, aceasta casatorie este o povara si o obligatie pentru tine.Iesi afara din asta.RK a facut o batjocora din legatura sfanta a castoriei.Arunca acesti bani in el.Obtine-ti libertatea.Pleaca!Iesi afara de aici.Stiu totul, Madhu.Stiu despre tot ce ti-a facut RK.Cum te-a unmilit public?El niciodata n-a ratat vreo sansa sa te faca de ras.El a obtinut fericire dandu-ti tie durere.M-am simtit foarte rau, Madhu.M-am vazut pe mine insumi in tine.Toate acele rani au inceput sa doara din nou..care mi le-a dat RK odata, exact ca tine.Da, Madhu.Locul unde esti tu astazi, a fost la meu in trecut.Doar ca diferenta este ca RK n-a facut patru cercuri nuptiale cu mine.M-a folosit frumos simuland dragostea.Si cand s-a plictisit, m-a casatorit cu fratele lui.Pentru RK, eu, tu sau alte fete suntem ca jocurile lui video.El se joaca cu interes la inceput.Dar cand un nou joc apare pe piata, atunci cel vechi merge la gunoi.Nu-l lasa sa se joace cu tine, Madhu.Nu-l lasa.Pleaca, Madhu.Pleaca!Ia acesti bani.Pleaca, Madhu.Ridica acesti bani.Fa un pas inainte, Madhu.Nu te gandi la nimeni altcineva.Pleaca, Madhu.
"Dr:Uite, conditia pacientului este foarte critica.El are fractiuni multiple.
Mad:Nu-ti face griji de bani.Tu, doar incepe tratamentul.
Dr:Dna, operatia este foarte costisitoare.Operatia va costa 20-25 lakh rupii.Iar are prea multe leziuni interne, ca dupa operatie el trebuie sa stea in spital inca 3 sau 4 luni.Si va mai costa inca 15-20 lakh rupii.
RK:Pentru operatia lui Malik, trustul care a dat bani..numele trustului este RK, mama soacra.O voi lasa pe Madhubala sa stea in casa lui Rishabh Kundra pana cand eu Shamsher Malik voi plati intreaga suma de bani, luata pentru tratamentul meu.

**
Dee:Pleaca, Madhu.Devin-o libera.Pleaca.
Mad:Cumnata..
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 02 Oct 2012, 9:17 am


*1st Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Madhu:Iti promit!Sigur noi il vom aduce pe Zeula Ganesha in casa noastra.Si nu numai asta..fiul acestei case se va intoarce la mama lui, intr-o buna zi.Asta este promisiunea mea catre tine.
Rad:Stiu ca, tu esti singura care poate clarifica negativitatea, ura si conflictele din aceasta casa.Zeul sa-ti dea puteri de izbanda!Pentru mine si aceasta casa.
Dee:De ce o prostesti pe ea?Tu nu-l stii pe RK, bine.Deci tu crezi ca el va fi o parte la toate astea.
Mad:Zeul Ganesha a fost o parte din viata din trecutul lui RK..atunci el se va reintoarce.
Dee:Madhu, tu nu stii cat de incapatanat poate fi RK.El nu va fi de acord vreodata, cu asta.
Mad:RK, nu stie cat de incapatanata pot fi si eu.Voi pleca acum!Am o multime de lucruri de aranjat.

**
RK:Anuleaza toate sedintele.
Bitt:Sefu, incercam sa-ti explic ca in viitor..
RK:Bittuji, am uitat.Anuleaza toate sedintele.Pentru urmatoarele 10 zile anuleaza toate, sedinte foto si interviuri, totul!Pana cand oamenii din aceasta casa vor ajunge la un anumit sens..lasa-ma sa traiesc in liniste.
Bit:Bine, sefu!

**
Mad:Da, multumesc!
RK:De ce zambesti?
Mad:De ce?In contract nu este scris astfel de lucru.Ca nu pot sa zambesc!Apropo, tie iti place galben sau rosu.Hei, te-am intrebat, iti place galben sau rosu.El este ciudat!Scuze!Tu vei dormi in pat.Iar eu pe canapea.Dupa cum se vede am treaba de facut.
RK:Dormi in pat.Imediat!
Mad:Am spus, ca am treaba de facut.Tu dormi acolo.Eu voi dormi pe canapea.Hei!Intuneric!Luminile!
RK:Imi pare rau.Am uitat.Ca ti-e teama de intuneric.Inainte de a stinge din nou lumina, vino si culca-te in pat.
Mad:Dar, tu nu mi-ai spus daca iti place galben sau rosu.Nu-i nimic, te voi intreba dimineata.Noapte buna!

**
Sik:Ce este asta, taticule, nu stii ca este atat de tarziu in noapte.Si ce sunt toate astea, taticule?Tu stii cat este ceasul?
Bat:Fiule, perioada mizerabila a ghinionului nostru a inceput.Acel, Nair, ma tot suna continuu.Cel care noi am luat un avans si care a povestit scenariul lui, lui RK, facand asta.El vrea sa stie cand ii voi returna avansul.
Sik:Bine, taticule.Noi n-am cheltuit banii de avans.
Bat:Daca iti trag o palma peste ochi..iti vei aminti foarte bine unde am cheltuit totul.Sa-ti spun eu detaliile?
Sik:Bine, spune-i dlui Nair ca ii vom rambursa de indata ce castigam.
Bat:Prostule!Cum il putem rambursa?Toata industria filmului este constienta ca RK a declarat interdictie pe noi.Iar comanda de a furniza lumina, maine, a fost anulata.
Sik:Acum, este numai o cale, taticule.Noi trebui sa cersim in fata lui RK si sa cerem mila lui.Taticule, ce conteaza?Problemele familiei, pot fi tratate acasa.
Bat:Daca mai continui sa spui vorbaraia ta prosteasca, atunci te voi da afara din casa asta.Dl Kuku Bathia nu se va pleca in fata lui RK, chiar daca primeste un regres.Acum, ceva trebuie facut.
Sik:Desigur!Tu trebuie sa faci ceva.Iar eu ar trebui sa iau un somn bun.
Bat:Mergi si spune-i sotiei tale, sa-si reduca cheltuielile.Nu este nimic acasa, si totusi, vrea sa se rasfete.
Sik:Bine, taticule!Ii voi spune.Noapte buna, taticule.El nu se culca.

**
Rad:Haide-ti, grabiti-va.Pune mai multe flori acolo.Pare, ca sunt putine.
Dee:Mamica, te rog mai gandeste-te inca odata la asta.Noi n-ar trebui sa fim ..
Rad:Draga, da-mi tava aceea.
Mad:Zeul Ganpati!
Toti:Slava lui.
RK:Stati asa!Ce se petrece aici?Toata lumea, membrii familiei si chiar si Zeul tau Ganpati..stie ca nu poate intra acolo unde locuieste RK.Ti-am spus de dimineata ca eu..
Mad:Ca tu nu crezi in el.Si nici sa nu faci asta.Dar ce spui despre credinta altora?Eu sarbatoresc in fiecare an festivalul Zeului Ganpati, anul acesta numai lasat sa ma duc acasa sa-l sarbatoresc.Asa ca, m-am gandit sa-l aduc pe Zeu acasa.In fine, Bittuji a spus ca tu nu vei iesi afara din casa timp de 10 zile ale festivalului.Deci, stai in camera ta.Iar Zeul Ganpati va ramane pe hol.Ii voi explica Zeului.El nu va fi in camera ta.Acum, da-te la o parte.Trebuie sa-l pun in altar.De ce nu bate-ti tobele?Nu va face-ti griji.Nimeni nu va fi pedepsit pentru asta.Voi indura eu pedeapsa daca va fi una.Bate-ti tobele!Zeul Ganpati!
Tot:Slava lui!
Mad:RK!Este prima sesiune de slujba a Zeului Ganpati.Nu vrei sa ni te alaturi?
RK:RK, niciodata nu va lua parte la asta.
Mad:RK.Fie ca-ti place, fie ca nu, tu ai vermilionul Zeului pe fruntea ta.
Mad:Zeul Ganpati!
Toti:Slava lui.
Madhu:Fie intr-un ceas bun.
Tot:Slava lui.
"Rad:Zeule, multumesc foarte mult ca ai intrat in casa noastra."
"Mad:Zeule, da-mi tarie.Ajuta-ma, sa indeplinesc promisiunea pe care i-am facut-o mamei.Vreau sa aduci inapoi in viata lui RK, speranta si credinta.Binecuvanteaza-ma, Zeule.Binecuvanteaza-ma.

**
Rad:Noi va trebui sa legam firul?
Mad:Ii voi lega firul sfant, chiar daca va lua o vesnicie.
RK:Nevasta, da-mi un motiv puternic ca sa ma forteze sa cred in Zeul tau.
Mad:Tu ai doua optiuni.Prima optiune, leaga-ti firul.Iar a doua, leaga-ti firul.Spune-mi ce optiune ai ales?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 4 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum