Serialesitelenovelet
15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

+7
lica54
Admin_dea05
petronela
AdrianaMatza
tiberici
iulianagl
Andreea_Miha
11 participanți

Pagina 2 din 40 Înapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de tiberici Mier 01 Aug 2012, 5:58 pm

iulianagl a scris:Ce naiba i-o fi zis la urma de a ramas cu gura cascata Khushi.

E diabolic baiatu..... cred ca are ceva la mansarda....
tiberici
tiberici
vip
vip

Mesaje : 2882
Data de inscriere : 17/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Constanta

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 5:58 pm

tiberici a scris:

E diabolic baiatu..... cred ca are ceva la mansarda....

Are, are dar ce o sa faca el cu Di a lui ca de a aflat caa a mintit-o iar!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 6:01 pm

Mama si iar incepe cu durerea lui Di si cu neintelegerile din toate partile.Ma doare capul uite de asta pierd in rating ca creativii lor habar n-au cum sa le dea de capat.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 6:05 pm

IPKKND 1st August 2012 Written Update
The show begins with yesterday’s scene where Khushi realizes Arnav had cut off Water and Electricity. She calls Arnav to scold, but Arnav is already inside her house he comes out…. and says how will you survive without water and electricity. Once again he says why are you making aama/bauji suffer just for your ego.
Khushi collects water from here and there in a vessel, but Arnav spills that water when she is looking other side. But she is in no mood to give up she runs out to water pump to fill vessels.

At Hospital, Buaji meets Anjali. Anjali is shocked to see Buaji fit and fine.

While Khushi returns filling pots, she find her door locked from outside, Arnav says he is landlord so can lock his house…

Khushi ask why is he irritating her ?
Suddenly the filled pots fall and all water splashed over her. Arnav slowly tocuhes her neck to wipe the water.
Khushi says after few days everything would be fine, why are you doing this ?

Arnav once again says come with him… but Khushi just sheds tears …
Arnav warns her you have one hour after that … you might not have time to pick up the stuff and leaves.

At hospital.
Anjali ask Buaji how is she now…
Buaji says she is fine….
Anjali ask how is her BP …. ?
Bauji says everything is fine…..
Anjali is shocked why did Khushi/Arnav lie…. ?

She remembers what Khushi/Arnav told….
Once again Arnav lied….. Anjali starts crying….

At Home, Khushi comes in front of Arnav’s car when he is about to leave. Arnav stops car and he comes out. Khushi says she cant make her family suffer she will come along with him in few hours. Arnav says I am always right will come back in few hours to pick you up.
Arnav comes after 2 hours Khushi tries to show her bandaided legs acting she had sprained leg so she cant go. Arnav easily catches her lie. He carries her and is about to take her. He tells I know why are you trying to stay here: CONTRACT !

10 days left for contract isn’t it ? he says.

Arnav says how could you end our marriage…. ?
Khushi says it wasn’t marriage just deal …. , contract…. i was doing what i was told. Shall we not dicuss the topic and end it …
Arnav says: Ok lets end here itself in front of your family lets tell them also how we got married we can even get divorce witness.
Khushi is now afraid …. she says Amma/bau will not be able to bear. …
Khushi says: Ok I will return back but after 10 days….
Arnav I dont care what will happen after 10 days . I will come tomorrow to take you.

Episode ends

NO PRECAP
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 6:10 pm

Are tupeu baiatul auzi o intreaba cum de poate ea sa puna capat casatoriei lor?Iar ea ce casatorie a fost doar o intelegere si am facut ce mi s-a spus sa fac.Iar el o ameninta ca sa termine acolo si atunci casatoria lor in fata parintilor ei poate asa au si martori la divort.
El vrea sa o aduca acasa ca sa scape el basma curata in fata familiei lui sa nu afle Nani & Co.Auzi al naibii acum isi face el griji de casatoria lor?De ce?Ca pana sa fie rapit el era cu totul impotriva casatoriei si ura absolut totul la Khushi iar acum o intreba pe ea cum de poate pune capat casniciei lor?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 6:12 pm

Iar Di se plange ca Chote numai e al ei deloc.Chiar mie scarba cand aud asta din gura lui Di.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 6:35 pm

Gata am avut destul din partea lor. 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 2743637754
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mier 01 Aug 2012, 6:44 pm

ep de azi..iar primul link are si ep de azi povestit..


Ma duc si eu sa il vad.. kiss 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 155656
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de AdrianaMatza Mier 01 Aug 2012, 8:13 pm

buna feteleee 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 517793
AdrianaMatza
AdrianaMatza
vip
vip

Mesaje : 1490
Data de inscriere : 30/03/2012
Varsta : 34
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:24 pm

AdrianaMatza a scris:buna feteleee 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 517793

Buna cum a fost prima zi?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Mier 01 Aug 2012, 8:26 pm

Buna fetelor !
Ce faceti ?
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:27 pm

petronela a scris:Buna fetelor !
Ce faceti ?

Buna, bine, tu?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Mier 01 Aug 2012, 8:29 pm

iulianagl a scris:

Buna, bine, tu?
Tocmai am vazut si eu ep de astazi...si nici nu stiu ce parere sa am... 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 3891662330
sunt in asteptare sa vad urmatorul pas si din partea lui si din partea ei...
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:33 pm

petronela a scris:
Tocmai am vazut si eu ep de astazi...si nici nu stiu ce parere sa am... 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 3891662330
sunt in asteptare sa vad urmatorul pas si din partea lui si din partea ei...

Urmatorul pas este ca se duce acasa dupa el ca a amenintat-o ca le spune parintilor ei.Dar poate el nu-si da seama ca intr-adevar Khushi a vazut asta ca pe o intelegere a facut ce i s-a spus acum si-a facut treaba terminandu-se contractul iar apoi Arnav trebuie sa inteleaga ca e fata totusi si care e visul unei fete sa fie petita cand se marita, nu?Sa vina acasa baiatul adica toate traditiile dar sa-si puna intrebarea daca i se intampla toate astea adica ce-i face si ce ia facut el lui Khushi, lui Di a lui?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de AdrianaMatza Mier 01 Aug 2012, 8:38 pm

iulianagl a scris:

Buna cum a fost prima zi?

Foarteeeee bnnnnnnn :X:X:X :D Smile
AdrianaMatza
AdrianaMatza
vip
vip

Mesaje : 1490
Data de inscriere : 30/03/2012
Varsta : 34
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Mier 01 Aug 2012, 8:38 pm

iulianagl a scris:

Urmatorul pas este ca se duce acasa dupa el ca a amenintat-o ca le spune parintilor ei.Dar poate el nu-si da seama ca intr-adevar Khushi a vazut asta ca pe o intelegere a facut ce i s-a spus acum si-a facut treaba terminandu-se contractul iar apoi Arnav trebuie sa inteleaga ca e fata totusi si care e visul unei fete sa fie petita cand se marita, nu?Sa vina acasa baiatul adica toate traditiile dar sa-si puna intrebarea daca i se intampla toate astea adica ce-i face si ce ia facut el lui Khushi, lui Di a lui?
Am inteles ca a aceptat sa vina cu el de dragul familiei ei..dar nu inteleg de ce ea nu spune adevarul..daca tot e hotarata sa nu ramana cu el...oricum se va afla mai devreme sau mai tarziu..acum ar fi momentul pentru Khushi ..nu reusesc sa inteleg inca ce fel gandesc creativii lor..ce vor sa scoata in evidenta...cred ca sunt tare grea de cap... stupid stupid
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:39 pm


Vizionare placuta.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Joi 15 Noi 2012, 9:28 am, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:40 pm

petronela a scris:
Am inteles ca a aceptat sa vina cu el de dragul familiei ei..dar nu inteleg de ce ea nu spune adevarul..daca tot e hotarata sa nu ramana cu el...oricum se va afla mai devreme sau mai tarziu..acum ar fi momentul pentru Khushi ..nu reusesc sa inteleg inca ce fel gandesc creativii lor..ce vor sa scoata in evidenta...cred ca sunt tare grea de cap... stupid stupid

Vrea sa scoata in evidenta pe naiba in capul lor ca o fata saraca este torturata de un asshole bogat.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 8:43 pm

AdrianaMatza a scris:

Foarteeeee bnnnnnnn :X:X:X :D Smile

Ma bucur.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mier 01 Aug 2012, 8:53 pm

petronela a scris:
Am inteles ca a aceptat sa vina cu el de dragul familiei ei..dar nu inteleg de ce ea nu spune adevarul..daca tot e hotarata sa nu ramana cu el...oricum se va afla mai devreme sau mai tarziu..acum ar fi momentul pentru Khushi ..nu reusesc sa inteleg inca ce fel gandesc creativii lor..ce vor sa scoata in evidenta...cred ca sunt tare grea de cap... stupid stupid


Buna..Nu se mai intelege nimic...Oricum nu imi place ca a mintit ea ca e la spital ba ca a cazut..nici Arnav cu duritatea lui..
Si nu inteleg la Khushi de ce sa nu spuna fam..ca oricum dupa contract ea pleaca din fam Raizada si se vor desparti fam nu observa sau ce?
Si cat timp cat crede ca poate sta acasa la fam Gupta fara sa fie intrebata?
El uita ca apus contractul intre ei,dar nici Khushi nu pune intrebarile corect..nici unul dintre ei nu stie sa rezolve prob din casatoria/afacerea lor.Nici ea nu face bine nici el..e punctul meu de vedere..in fine nu ma complic ca oricum nu inteleg nimic din ce vor sa faca cu povestea asta...azi una maine alta..
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 9:04 pm

Mai fratilor va dati seama Chote a devenit mult mai imposibil decat era inainte prefer sa urle sa tipe sa what the..what the.. decat ce face acum e prea arogant si se crede Dumnezeu.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mier 01 Aug 2012, 9:07 pm

Eu ies ..nb kiss 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 155656
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de tiberici Mier 01 Aug 2012, 9:10 pm

Ce fel de iubire e asta??? 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 359517
Eu nu inteleg nimic...... ori o iubeste, ori nu, ori este confuz....lamuriti-ma si pe mine.....
Si cat timp ea ii m-ai rezista.... in sufletul ei se da o lupta.....pe muchie de cutit (se citeste pe fata ei, foarte expresita actrita)
tiberici
tiberici
vip
vip

Mesaje : 2882
Data de inscriere : 17/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Constanta

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 9:17 pm

Skumpyk86 a scris:Eu ies ..nb kiss 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 155656

Noapte buna. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mier 01 Aug 2012, 9:17 pm

tiberici a scris:Ce fel de iubire e asta??? 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 359517
Eu nu inteleg nimic...... ori o iubeste, ori nu, ori este confuz....lamuriti-ma si pe mine.....
Si cat timp ea ii m-ai rezista.... in sufletul ei se da o lupta.....pe muchie de cutit (se citeste pe fata ei, foarte expresita actrita)

Nici eu dar probabil ca nu o iubeste mai stii.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 2 Empty Re: 15.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 40 Înapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum