Serialesitelenovelet
18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

+8
Alexa20
lica54
Admin_dea05
narcisa
Andreea_Miha
AdrianaMatza
petronela
iulianagl
12 participanți

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 9:43 pm

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) 1


Uneori ultima persoana cu care ai vrea sa traiesti e singura persoana fara de care nu poti supravietui!
Va prezint o relatie intensa de dragoste si ura intre doua persoane total opuse, luata dintr-o perspectiva diferita de ce ati vazut pana acum evidentiand dilema lor: Nu pot trai unul fara celalalt,dar nici impreuna.
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) este o poveste de dragoste ce prezinta un contrast de personalitati care se impletesc intr-o relatie, osciland intre iubire si ura. Khushi si Arnav au ideologii opuse total. Daca Khushi crede in viitor, Arnav traieste in trecut. Relatiile sunt cele mai importante pentru Khushi, in timp ce Arnav crede ca relatiile se formeaza numai pentru a manipula oamenii, profitand de orice persoana pentru scopul propriu.
Khushi,o fata simpla din Lucknow, tine extrem de mult la familie, avand valori morale inalte. Sustine ceea ce crede ea si nu se da niciodata batuta, neabandonandu-si principiile in nicio situatie. In polul opus, Arnav este o persoana care se gandeste numai la sine, neiertator,un barbat pentru care "scopul scuza mijloacele". Crede ca totul poate fi cumparat in lume, incluzand iubirea. Nu ia niciodata in consideratie relatiile si nu-l afecteaza deloc felul in care se comporta cu cei din jur si manipularea acestora pentru a-si atinge obiectivul.
In timp ce povestea trece mai departe,situatia lor devine si mai dificila, incepand sa aibe loc conflicte din ce in ce mai dese. Arnav incearca sa-i distruga lui Khushi viziunea sa despre viata doar pentru a dovedi ca poate controla pe oricine; Khushi pe cealalta parte incearca sa-si urmareasca propriile ganduri.

Khushi: Este o fata condusa de valorile morale impuse de familia sa. A suferit mult la o varsta frageda, pierdandu-si ambii parinti, insa fiind apoi adoptata de familia matusii sale , careia i-a spus mama. Nu se va schimba niciodata doar pentru a le face pe plac altor persoana. Este inteligenta si agila,dar in acelasi timp si naiva.

Arnav: Inca putin si ar putea lua si painea cuiva doar ca sa arate ca el este cel care controleaza totul. Niciodata nu a acordat atentie relatiilor din jur, apeland la orice mijloace pentru a-si atince scopul.

///////////////








Buna dragelor o sa incerc sa traduc in seara asta cat pot si mai continui maine ca am musafiri si nu cred ca o sa reusesc.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 9:48 pm

iulianagl a scris:Buna dragelor o sa incerc sa traduc in seara asta cat pot si mai continui maine ca am musafiri si nu cred ca o sa reusesc.
Nu este nici o problema...oricum ne-a socat destul ...
Distractie placuta ! kiss si acasa tot indieni ai ??? Smile
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 9:52 pm

petronela a scris:
Nu este nici o problema...oricum ne-a socat destul ...
Distractie placuta ! kiss si acasa tot indieni ai ??? Smile

Nu astia sunt mai mari ma inteleg cu ei.Auzi dar ce fel statea Shyam si se uita la ea, deci sigur nu si-a dorit un copil cu ea si al doilea sigur este ca nu a iubut-o nici macar un pic pe Anjali si tare sunt curioasa ce o sa faca cand o sa afle ca apierdut copilul o sa dea vina pe Khushi iar Chote o sa se simta vinovat ca el statea si se distra cu Khushi iar sora lui suferea si de aici toata tragedia Arnav o sa revina la starea lui de what the si get out si adio si la revedere Khushi deci el se scarifica de fapt nu o sacrifica pe Khushi pentru fericirea lui Di.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 9:55 pm

iulianagl a scris:

Nu astia sunt mai mari ma inteleg cu ei.Auzi dar ce fel statea Shyam si se uita la ea, deci sigur nu si-a dorit un copil cu ea si al doilea sigur este ca nu a iubut-o nici macar un pic pe Anjali si tare sunt curioasa ce o sa faca cand o sa afle ca apierdut copilul o sa dea vina pe Khushi iar Chote o sa se simta vinovat ca el statea si se distra cu Khushi iar sora lui suferea si de aici toata tragedia Arnav o sa revina la starea lui de what the si get out si adio si la revedere Khushi deci el se scarifica de fapt nu o sacrifica pe Khushi pentru fericirea lui Di.
Sa speram ca nu sunt chiar asa de incuiati creativii lor... stupid nu cred ca se mai gandeste cineva la nunta lor ..si de amanat sigur se amana ....un an , doi..trei...cred ca nu se casatoresc pana la finalul serialului... Smile
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:00 pm

petronela a scris:
Sa speram ca nu sunt chiar asa de incuiati creativii lor... stupid nu cred ca se mai gandeste cineva la nunta lor ..si de amanat sigur se amana ....un an , doi..trei...cred ca nu se casatoresc pana la finalul serialului... Smile

Si atunci noi la ce ne uitam?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:02 pm

Nu cumva se si curenteaza?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 10:05 pm

iulianagl a scris:

Si atunci noi la ce ne uitam?
La lupte..vorba Narcisei...tot filmul e o lupta..fara invinsi ..fara invingatori ..la final storsi de puteri se casatoresc..si traiesc fericiti pana la adanci batraneti.. Smile Smile
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:07 pm

petronela a scris:
La lupte..vorba Narcisei...tot filmul e o lupta..fara invinsi ..fara invingatori ..la final storsi de puteri se casatoresc..si traiesc fericiti pana la adanci batraneti.. Smile Smile

Degeaba mai fac asta la sfarsit.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de AdrianaMatza Vin 31 Aug 2012, 10:09 pm

doamneeee cat de sadic este Shyam :|:|:|:|
AdrianaMatza
AdrianaMatza
vip
vip

Mesaje : 1490
Data de inscriere : 30/03/2012
Varsta : 34
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:10 pm

Deci serialul numai are farmec.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:11 pm

Spunti-mi cum sa ma mai bucur eu de romanta lor cand o vad pe Di ca se chinuie ca in iad, si asta numai din vina ei si a lui Dadi.Chiar nu-mi vine sa ma bucur deloc mai degraba imi vine sa Crying or Very sad.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 10:13 pm

iulianagl a scris:Spunti-mi cum sa ma mai bucur eu de romanta lor cand o vad pe Di ca se chinuie ca in iad, si asta numai din vina ei si a lui Dadi.Chiar nu-mi vine sa ma bucur deloc mai degraba imi vine sa Crying or Very sad.
Nici nu i-au lasat sa se bucure de casatoria lor..si nici pe noi... Crying or Very sad
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:15 pm

petronela a scris:
Nici nu i-au lasat sa se bucure de casatoria lor..si nici pe noi... Crying or Very sad

Chiar deloc nu ne-au lasat deci casatoria lor e umbrita si va fi umbrita de ghinion.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 31 Aug 2012, 10:17 pm

iulianagl a scris:Nu cumva se si curenteaza?

Ba da...inainte sa ajunga ea la capatul scarilor Shyam special sa o curenteze le-a legat firele..
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 10:18 pm

iulianagl a scris:

Chiar deloc nu ne-au lasat deci casatoria lor e umbrita si va fi umbrita de ghinion.
Arnav cred ca va aduce inapoi pe Shyam. ..dar si pe Khushi...cred..si abia acum va incepe drama... Crying or Very sad
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 31 Aug 2012, 10:29 pm

Eu nu mai cred nimic..ca m-au ametit de ma doare capul... Smile
Ma duc sa ma uit la ep puse de Alexa..si apoi la suflete pereche kiss 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) 155656
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Vin 31 Aug 2012, 10:41 pm

Noapte bună fetele.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:46 pm

Doamne ce episod trist chiar imi pare rau ca au ajuns la asa ceva din ce frumusete de serial era uite unde s-a ajuns?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:47 pm

narcisa a scris:Noapte bună fetele.

Noapte buna iubita. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 10:47 pm

Andreea_Miha a scris:Eu nu mai cred nimic..ca m-au ametit de ma doare capul... Smile
Ma duc sa ma uit la ep puse de Alexa..si apoi la suflete pereche kiss 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) 155656

kiss kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 11:05 pm

Va pupic si eu de noapte buna ! kiss
Miha cum e serialul la care te uiti .. in fiecare seara spui ca mergi sa-l vezi..
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 11:05 pm

petronela a scris:Va pupic si eu de noapte buna ! kiss
Miha cum e serialul la care te uiti ..te aud in fiecare seara ca mergi sa-l vezi..

E fain ca si eu ma uit. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Vin 31 Aug 2012, 11:07 pm

iulianagl a scris:

E fain ca si eu ma uit. Smile
Si unde te uiti ? ma gandesc sa vad si eu daca ma tenteaza ..
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de AdrianaMatza Vin 31 Aug 2012, 11:10 pm

si eu ma uit la Suflete Perecheee......Archana si Manav sunt impreuna si in viata reala a cerut-o de nevasta la o emisiune de ziua indragostitilor:X:X:X:X
AdrianaMatza
AdrianaMatza
vip
vip

Mesaje : 1490
Data de inscriere : 30/03/2012
Varsta : 34
Localizare : Ploiesti

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 31 Aug 2012, 11:10 pm

petronela a scris:
Si unde te uiti ? ma gandesc sa vad si eu daca ma tenteaza ..

Pai eu l-am vazut de la inceput la national tv de luni pana joi de la 20:15 iar vineri pana duminica de la 19:15.Iar in engleza il gasesti cred ca tot pe Dessiripers Pavrita Rishta asa se cheama si cred ca e pe zee tv.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) Empty Re: 18.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum