Serialesitelenovelet
ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

+12
alimar
ammalia
teodora_roman
windy_day
Admin_dea05
vali1cluj
Motzişor
DENISA
clio 24
florina1989
pissycutz
dea05
16 participanți

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de windy_day Sam 12 Iun 2010, 10:41 pm

L&P Episode 21 Part 5 (Keçi)

https://www.youtube.com/watch?v=85z-U2ZEUAA&feature=related


Şahnur : Sunt şi amprentele lui Haldun pe armă? Arma este la Ahmet Moran?
Pala : O ascunde foarte bine.
Şahnur : Ce a vrut de la tine?
Pala : Ce ar fi putut să vrea soră? A spus: "Vei transporta drogurile sau vei avea de suferit". Am ajuns la mâna lui.
Şahnur : Era de aşteptat. dacă Savaş nu s-ar fi opus transportului de droguri toate astea nu s-ar fi întâmplat.
Pala : Daca Mustafa ar fi fost un om bun toate astea nu s-ar fi întâmplat. Asta nu ţi-a trecut prin minte? Fiul tău este un criminal, un criminal!

**************

Sevgi : Unde eşti? Ai dispărut tocmai când aveam de lucru
Yasemin: Sunt în Bodrum.
Sevgi : De ce? S-a întâmplat ceva?
Yasemin: Nu, am venit pentru câteva zile.
Sevgi : Yasemin, munca nu poate aştepta. Trebuie să ne apucăm de treabă cât mai repede. Eu lucrez aici, tu eşti plecată în Bodrum, nu se poate.
Yasemin: Nu mă presa Sevgi. Mă simt foarte rău, nu înţelegi? Ţi-am spus , nu mă pot concentra..
Sevgi : Bine, dragă, bine.
Yasemin: Şti doar că trec printr-o perioadă grea. Trebuie să înţelegi că aşa este cel mai bine.
Sevgi : Îmi pare rău. Ţi-am spus că dacă te vei cufunda în muncă vei uita.
Yasemin: Din nefericire nu este aşa uşor.
Sevgi : Bine, în regulă. Sună-mă când te întorci. Mă voi ocupa eu.
Yasemin: Bine, la revedere.

*************

Sevgi : Uite la asta. Şi eu sunt suparată.
Bora : Ce ţi-a spus? A renunţat?
Sevgi : Nu, a plecat la Bodrum pentru a se linişti. Bineînţeles că pentru ea este în regulă să facă asta. Ea a venit cu banii.
Bora : Ai fost îngăduitoare cu ea şi uite ce se întâmplă.
Sevgi : Nu mă mai întărâta şi tu vorbind fără rost.
Bora : Am spus o minciună? Bun. Tu o să munceşti ca nebuna iar ea va avea totul.
Sevgi : Atunci ce aş putea să fac? Ce să fac? Ce aş putea să fac?
Bora : Trebuie să găseşti o soluţie.
Sevgi : Mi-am pus toate speranţele în Yasemin. Ce soluţie să găsesc?
Bora : Vei găsi o cale să devi partener în agenţia ei. Nu am vorbit destul despre asta?
Sevgi : Mai întâi să pună la punct agenţia. Acum nu am bani deloc.

*************

Şahnur : Ai murit prea devreme Hasip Aga. Tu ai murit şi am rămas cu problemele.

*************

Savaş : Bună dimineaţa, soră.
Nazan : Savaş, nu mi-am dat seama când ai venit.
Savaş : Ce faci aici la ora asta?
Nazan : Nimic, doar stau. Nu am putut să dorm.
Savaş: Ai îngheţat. Ai mâinile foarte reci. Soră, spune-mi de ce eşti aşa de nefericită.
Nazan : Nu ştiu. Nu este un motiv anume. Şi mâinile tale sunt reci. Eşti şi tu la fel de nefericit ca şi mine. Savaş spune-mi, la mine este doar o povară/apăsare dar cu tine ce este în neregulă?
Savaş : Yasemin m-a părăsit.
Nazan : Cum? De ce?
Savaş : Din cauza felului în care trăim: arme, clanuri.
Nazan : Este din cauză că s-a tras asupra casei noastre, nu-i aşa? Atât de frică i s-a făcut?
Savaş : Nu contează. Haide, să mergem înăuntru. Să nu înghieţi în dimineaţa asta friguroasă.

************

Şahnur : Sacolă-te, te vei duce la muncă.
Mustafa: Sunt bolnav.
Şahnur : Mustafa, am spus să te scoli. Vrei să îţi superi fratele? De acum încolo nu îţi voi mai ţine partea Mustafa! Dacă mai faci o greşeală te voi omorî cu propriile mele mâini.
I
*************

Endam : Doriţi ou?
Savaş : Nu, nu vreau. Voi pleca acum.
Şahnur : Ce să pregătim de mâncare pentru în seara asta Savaş?
Savaş : Pregătiţi ce vreţi. Poftă bună.
Şahnur : Mustafa, haide.
Mustafa: Frate, poţi să mă laşi la fabrică?
Savaş : Mergi cu Halil.
Eşref : Bună dimineaţa, frate.
Savaş : Bună dimineaţa.
Eşref : Mergi la companie?
Savaş : Nu, la aeroport.

**************

Pala : Haide.
Fidan : La revedere. Să ai o zi bună. Haideţi fata mea şi tu Baran. Mergeţi şi vă spălaţi bine pe dinţi. Çiçek, poţi să ai grijă de ei puţin? Nu am apucat să mănânc nimic.
Çiçek : Desigur.
Şahnur : Endam, ajunt-o.
Endam : Bine.
Şahnur : Ce au însemnat privirile alea pe care vi le-aţi aruncat dimineaţă.
Nazan : Nimic, ce priviri?
Şahnur : Ce se petrece, Nazan?
Nazan : Savaş s-a despărţit de Yasemin.
Fidan : Ce?

*************

Savaş : Cum adică te stabileşti în Bodrum? Bodrumul este bun pentru vara. Ce vei face pe perioada iernii? Vei bea stând în barul ăsta gol?
Cem : Mă simt fără viaţă. Ce ai spus? Nadya nu m-a iubit Savaş. M-a înşelat spunându-mi că mă iubeşte. Dar şti ce este cel mai rău că eu chiar m-am amagit, m-am amăgit spunându-mi că ea mă iubeşte. Dar nu ma iubit nicio dată.

*************

Leyla : Când te întorci în Istanbul?
Yasemin: Trebuie să mă duc înapoi cât mai curând posibil. Fata are dreptate. I-am spus că vom înfiinţa o agenţie.
Leyla :Nu te mai gândi la sevgi, Yasemin. Gândeşte-te la tine.
Yasemin: Aaaa, uite, uite, uite.
Leyla : De asemenea, sunt foarte supărată pe tine.
Yasemin: Ce am mai facut, din nou?
Leyla : Nu mi-ai spus despre eşecul agenţiei voastre. M-ai tratat ca pe un copil.
Yasemin: Mamă, draga mea. Nu am vrut să te supăr şi cu asta.
Leyla : Dar m-am supărat. Nu pot să dorm ştiind că tu ai greutăţi. Mă întreb ce faci? Mă întreb dacă plângi? Mă întreb dacă nu te-a supărat cineva.
Yasemin: Mamă nu mmai fi supărată, ai încredere în mine. Ai făcut lista cu ce ai nevoie? Fac eu cumpărăturile.
Leyla : Este pe televizor.

Woman : Să pregătesc umplutura?
Leyla : Ce?
Woman : Vorbeam despre umplutură. Să o pregătesc?
Leyla : Găteşte-o, haide.

*************

Cem : Ai venit în Bodrum doar pentru asta?
Savaþ : Da, când ajutoul tău mi-a spus "Cem nu era bine".
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 2:43 pm

SUMARUL EPISODULUI 24

Vor afla Yasemin şi Savaş despre secretele fiecăruia în noul sezon ? Yasemin va răspunde la întrebarea lui Savaş, Savas o va lăsa fără a îi pune altă întrebare sau fără a comenta. Ce va face Savaş la răspunsul dat de Yasemin? Yasemin merge la Bordum pentru a se proteja pe ea si pe fiul ei , aici se confruntă cu o scenă în casa lui Leyla. Toate aceste întrebări vor primi raspuns în acest episod pe parcursul unei nopţi lungi şi a evenimentelor trăite în acea noapte.

Mai multe problemele ale fam . Baldar vor apărea în aceeaşi noapte, una după alta. Un accident neaşteptat se va întâmpla cu camionul plin cu droguri, care era pe drum din ordinul lui Şahnur. Ce decizie va lua Şahnur atunci când ea este prinsă între ameninţările lui Moran şi operaţia lui Pala şi starea lui de sănătate .Çiçek va primi o scrisoare de la un barbat, ea nu-l mai văzuse de mult timp.

Yasemin va uita de munca ei şi de carieră în timp ce ea încearcă să rezolve problemele cu Savaş. Sevgi va fi furiosă pentru că ea nu poate ajunge la noul partener . Bora va fi în continuare un ticălos pentru că este cu Sevgi şi Nazan în acelaşi timp.


De partea cui va profita Sevgi de situaţia copilului lui Yasemin ? Cine este această persoană care vine în viaţa lui Moran şi a Baldar -ilor cu o scrisoare?


DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mier 01 Sept 2010, 10:30 am

REZUMAT EPISODUL 25


Savaş află că Yasemin are un fiu de la mama sa , el o acuza de împuşcăturile cu gloanţele de plastic ... Pala este la spital este operat ...

Savaş vine la Yasemin acasă ..

Savaş: Cine este tatăl lui Omer??





Savas repetă întrebarea de 2 ori. el îi arată ei certificatul de naştere ..
el spune că ştie că este fiul ei . , ea spune " de unde ai această informaţie el mai spune alte tâmpenii
asta e IMPORANT?

**
Yasemin spune "te-ai uitat la data lui de naştere . Savaş se uită la data naşteriişi îşi dă seama că sunt doar nouă luni de când el i-a arătat barca

Ea îi spune " tu eşti tatăl lui " ..
El este şocat şi e pe cale de a plânge.

**
el pleacă fără să spună un alt cuvânt ..

Savas conduce ca un nebun .. el suferă, dar zâmbeşte şi lacrimile i se rostogolesc din ochii atunci când el îşi aminteşte cum Yasemin l-a minţit în legătură cu Ömer , modul în care au făcut fotografia împreună ..
**
Yasemin îl sună pe Savaş dar el nuşi deschide telefonul .

**
Pala este încă în operaţie ...


Yasemin realizeaza că Savaş pleacă după Ömer ..
**
Çiçek îl sună pe Savas .. el îi răspunde la telefon şi îi spune să-l acopere că nu poate veni la spital ..

**
ea spune ok.

**
Yasemin se pregăteşte pentru a merge la Bodrum ..

**
Ea o sună pe mama ei şi mama ei stoarce mere proaspete la robot şi nu poate auzi telefonul

**


Oh, Doamne ... Ar trebui să vedeţi papuci lui Yas .. aceştia sunt cei mai dezgustători papuci pe care i-am văzut.

**
Savas vine la aeroport înaintea lui Yas ..

**
el lasă doar masina în faţă şi face semn cuiva .. şi valetul vine şi ia maşina .. dar el nu plăteşte
nu există un astfel de serviciu acolo, în aeroportul din Istanbul ..

**
el găseşte un bilet la Bodrum pe un zbor de 30 minute mai târziu



Şahnur îşi aminteşte de când ea era ocopila si Pala apăra

**
Pala este mai bine şi operaţia mers bine ..

**
Yasemin vine la aeroport .. Savaş aşteaptă pentru a zbura .

**
el este ceas un tata cu un băieţel pe genunchi .. copilul picături Savas ceva preia-l dă la tata.

**
Savas se urcă în avion. Yasemin nu poate obţine un bilet este prea târziu pentru a merge la avion.
**

el priveşte un tata cu un băieţel pe genunchi .. copilul scapă ceva iar Savas îl ia şi il dă tatălui.

**
Savas urcă în avion. Yas nu pot obţine un bilet este prea târziu pentru a urca in avion.


Yas închiriază o maşină decide să conducă până la Bodrum .. (13 ore cu maşina )

dar 45 minute cu avionul ..
asa ca daca ea ajunge după Savas voi muri de râs
**

Savas soseşte în Bodrum ..

**
creditul lui Yas la mobil este terminat aşa că nu o poate apela pe mama ei ..






windy_day a scris:savas soseşte acasa la mama Yasminei ... Mama lui Yaso deschide uşa iar el aşteapta cu o faţa serioasa şi trista (nu spun întunecată că iar ziceţi că mă iau de el că e negruţ - LOL)

** El spune: Am venit sa îmi văd fiul (nu cred ca spune că a venit să îşi vada mama - LOL - presupun că e o eroare)

**
Yas aproape că are un accident (şi o cădere nervoasă)..
**
Mama Yasminei îi spune lui Savaş " Voi chema poliţia dacă nu pleci".

**
El răspunde: "De ce doar pentru că am venit să îmi văd fiul??"

Iar ea îi răspunde: "Ieşi din viaţa fetei mele. Nu i-ai adus decât necazuri chiar de la început".

**
El intră în dormitor şi fiul lui doarme ... faţa lui se schimbă imediat, se îmblânzeşte. Plânge (frumos ca întotdeauna) îi sărută mâna copilului în timp ce acesta doarme....

A propos, au schimbat copilul (LOL, mai bine o schimbau pe Yaso...)

**
Mama lui Yaso plânge, de asemenea, în prag, părăseşte camera, închide uşa lăsându-i singuri ...
(Doamne, Murat este un actor atât de bun ... din nou îl admir ... arată mi bine după vara asta dacă mai era posibil - nu ştiu daca se referă în egală măsură la joc şi la aspect sau doar la felul cum joacă ...


Mama lui Yaso îl roagă pe Savaş să nu îi ia nepotul .

**
Yas soseşte dimineaţa în Bodrum...
din nou mişcarea aia cu mâna dusă la frunte ... ca semn că este stresată ... făcută înainte de a intra.

**
Yas se duce sus să îl vadă pe ömer şi Savaş doarme cu copilul..

**
Yas îi spune mamei ei ca nu ea i-a spus lui Savaş că Ömer este copilul lui..

**
Ea merge în dormitor, de asemenea. Plânge când îi vede dormind .. ( joacă puţin mai bine aici ... dar încă foarte slab faţă de Savaş.. )

**
yas sărută mâinile copilului şi pe a lui Savaş şi se culcă şi ea alături de ei...
** savas încă doarme.

Endam îi dă o scrisoare lui çiçek ..
Se pare că este trimisă de ESMA.

**
çiçek citeşte scrisoarea, care este de la fratele ei...

**
Camionul este încă la reparat după accident..

**
nazan întreabă de la cine este scrisoarea şi çiçek spune că de la Esma.

**
bora o sună pe Nazan şi ea nu deschide telefonul..


Lui Savaş îi sună mobilul .. el se trezeşte şi o vede pe Yasemin acolo în pat .. el este şocat şi nu se uită la ea într-un mod prea prietenos.

**
Şahnur îl sună pe Savas şi îl întreabă ce este . el spune ca este o chestiune legată de sortarea de bani ..

**
trezeşte copilul .. Yasemin ştrânge copilul ..
** Savas este încă uita la ei cu mânie şi invidie cred ..

**
toată lumea merge în vizită la Pala.
Pala se trezeşte înainte de a ajunge şi vorbeşte cu Fidan ..

Yas şi mama ei hrănesc copilului .. Savaş încă nu a spus niciun cuvânt şi se uită la ele de la distanţă ..

apoi el spune că noi trebuie să vorbim cu Yasemin.


Pala întreabă unde este Savaş. Şahnur îl sună. Pala vorbeşte cu Savas.
*
Bora o răsfaţă pe Nazan din nou .. Mi-ai lipsit bla bla bla ..

Moran vine în vizită la Pala





windy_day a scris:Pe asta o iau eu

4.Savas şi Yas sunt ca o familie. Yas îi spune lui Savaş că i-a fost teamă ca mama lui să nu i-l ia pe ömer .. şi ăsta este motivul pentru care nu i-a spus că este copilul lui ... El îii răspunde : "Te înţeleg"
Ea spune că "Şi dacă ne vom căsători, mama ta tot nu ne va lăsa în pace".

** Ea spune că nu a vrut să ţină secretă existenţa copilului dar a trebuit ... îi pare atât de rău.

**
El se uită doar la ea ... (cred că de fapt) se gîndeştecă şi el este căsătorit. El spune: Avem multe de discutat.
El spune: într-un fel sau altul vom rezolva asta.

**
Din nou cântecul lui KIRAC SONG ISTANBUL SAKLASIN BIZI..

şi Savaş, Yas şi ömer sunt pe barca ... savas se joacă cu Ömer..

**
După aceea merg în parc.

savas este tot numai zâmbet.

**
Se duc în apropierea portului. Yas le face fotografii cu telefonul mobil lui savas şi ömer.


Çiçek iese spunând că se întâlneşte cu o prietenă de la şcoală.

**
pala vine acasă de la spital.
**
çiçek o întreabă pe mama sa despre fratele ei, mama sa îi spune că este încă în spital.

**
sevgi este acasă la Bora şi aranjează o afacere cu un client. O sună pe Yas dar aceasta nu răspunde.


ömer este înapoi la el în pătuţ. Savaş îşi sărută fiul.. Copilul a adormit..

**
Pala a leşinat, dar nu se întâmplă nimic rău.

**
savas îi spune Yaseminei că şi el va ţine existenţa copilului secretă faţă de mama lui pentru o vreme. Asta până va pune lucrurile în ordine dar spune : Dar vreau ca şi fiul meu să fie în Istanbul.

**
yas spune că doreşte ca Savaş să stea cu ei , că nu mai vrea să existe secrete între ei.
El spune : să şteptăm puţin şi totul va fi aşa cum ne dorim.


savas este într-un mare rahat (scuze autoarea textului în engleză e de vina LOL) acum fiindcă Yas nu mai are nimic de ascuns dar el da.


Savas şi Yas sunt în dormitor în Bodrum ... se sărută şi se culcă cu Ömer aşezat între ei..

savas îi spune o poveste Yaseminei. Povesteşte despre o prinţesă pe care până şi soarele era gelos ... un păstor s-a îndrăgostit de ea. Şi Yas adoarme fără să mai audă continuarea poveştii.

**
savas se întoarce cu Yasemin şi ömer la Istanbul.
**
Mama Yaseminei este supărată şi îngrijorată.

Yas şi savas merg la aeroport dar nu au scaun pentru copil în maşină.

**
Dila şi ex-ul lui Yas (oh daaaa Yas nu i-a spus lui Savaş despre Mehmet) vin acasă la Savaş pentru a-i ura însănătoşire grabnică lui Pala.

**
Mehmet o vede pe Çiçek.. şi o găseşte imediat atrăgătoare. Fie ... Sahnur îii cere lui Mehmet un transfer de bani pe numele ei..

**
savas spune că trebuie să meargă la Pala şi Yaso îi spune: poţi să mergi dar te rog să te întorci repede.





Savaş o sună pe Şahnur şi îi spune că a terminat-o cu Yasemin .. iar ea îl crede şi este fericită.




Şahnur îi spune lui Çiçek că Savas s-a despărţit de Yasemin iar Çiçek este fericită
**
Şahnur îi dă sfaturi lui Çiçek .. şi Savaş aude acest lucru din uşa dormitorului lui . ea îl invită la cină. el spune că vine ..
**
Yasemin îl sună pe Savaş el îi spune că vine după cină ..

**
Yasemin se îmbracă pentru Savaş .. ea a gătit pentru el .Savas spune ca vine la Yas ,el are ceva foarte important să-i spună ei ..
Yasemin a gătit legume fierte, carne de pui şi orez.

Savas inchide doar uşa si iese fără a ajunge la locul cinei si spune familiei sale că el pleacă. Şahnur and Çiçek sunt şocate când aud uşa.

**
Savaş ajunge la casa lui Yasemin .. faţa lui arată a fi supărat şi serios ..

El spune: Yasemin ...

**
şi se termină aici

În următorul episod, aparent Savaş i-a spus lui Yasemin despre Çiçek .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 14 Sept 2010, 11:31 pm

Rezumat Ask ve ceza - Episodul 25


1. Savas este la uşa lui Yasemin. el are o faţă îngrijorată.
ea iese şi îl îmbrăţişează, îl invită în casă dar el nu poate vorbi. Yasemin îl întreabă de ce nu vorbeşte ?

**
el merge înăuntru.
**
Toată lumea e la masă în casa Baldar este linişte Çiçek nu vrea să mănânce şi se duce în camera ei. ea este deranjată că Savaş a spus că vine la masă, dar el a plecat fără a spune nici un cuvânt .

**
Savaş nu poate vorbi. Yasemin pune că dacă va fi tăcut aşa tot timpul mă voi gândi de două ori la căsătorie.
Ömer plânge. Savaş merge şi-l ia şi el imediat se opreşte din plâns. Yasemin spune că nu se oprea din plâns când îl ridicam ..

** Moran este la telefon şi el cere să i se explice de ce drogurile sunt livrate cu întârziere din cauza accidentului.
**
Fidan îi aduce cina în cameră lui Pala.

**
Soţia lui Moran aude şoferul vorbind despre Yavuz, că iese din închisoare. Moran spune că nu , el nu iese.

**
Savas se joacă cu Omer cu jucării.

**
Yasemin întreabă ce este în neregulă cu el, ea spune că simte că el are de gând să-i dea veşti proaste.
**
Ömer apoi începe să meargă pe jos şi vine la tatăl lui.
savaş îl pune înapoi pe podea şi copilul încearcă să fugă de Yasemin (cred ca el este speriat de zombi )

Orezul nu are sare. şi pâinea este arsă .. şi Savaş glumeşte cu Yasemin si ea spune dacă nu îţi place mâncarea mea ar trebui să -ţi găseşti o fată care să gătească ca la Van!

Savaş este şocat.

**
Şahnur spune că Yasemin are un copil , lui Çiçek, că Savas a părăsit-o pe Yasemin. Şahnur spune că acum este momentul să-i facă un copil.
**
ea îi spune lui Çiçek să-l sune pe Savaş şi să vorbească cu el.

**
şi idioata de Çiçek îl sună pe Savaş îi spune " ai spus că ai să iei cina cu noi, dar ai plecat , am fost îngrijorată. El spune mulţumesc. dar nu voi veni la cină. El îi mulţumeşte lui Çiçek pentru sprijinul acordat .. ei ia plăcut şi zâmbeşte .


2. Ömer a adormit iar Yasemin şi Savaş beau o cafea împreună.
Çiçek discută cu Nazan şi se pun de acord să meargă la cumpărături împreună a două zi .

**
Savaş îi spune lui Yasemin că ia spus mama lui că relaţia lor s- a sfârşit pentru a îl proteja pe Ömer , Yasemin crede că de aceea el era supărat. şi el spune că mai există ceva ..
Yasemin spune ok. dar uită-te la averea ta .. el încearcă să-i spună lui Yasemin. vorbeşte şi discută ..
şi apoi, el îi spune
"Sunt căsătorit".
el este pe cale de a plânge .. (SUPERB .. incredibil .. buzele lui au o mişcare spasmodică bruscă , a făcut să arate că el suferea , atunci când el a încercat să-i spună că el este casătorit.)

el spune te rog să nu mă înţelegi greşit " Sunt căsătorit doar pe hârtie " şi niciodată nu am atins-o. Jur.

**
ea spălă ceştile şi scapă o ceaşcă şi îşi taie degetul ..el spune lasă-mă să mă uit şi ea spune că nu mă doare, nu la fel de mult ca ceea ce mi-ai spus.
**
Yasemin încuie uşa si ea este cu ÖMER. Savaş spune că nu va pleca .. El spune îţi aparţin ţie .

el stă în faţa uşii.
**

Savaş a dormit pe canapea.
El se trezeşte şi bate la uşa , Yasemin nu a dormit deloc. ea este încă şocată.
Savaş pleacă şi se uită la fereastra ei. dar ea nu este ..
**
Cred că fiul lui Pala este destul de frumos .. şi el ar putea fi un bun actor într-o zi

**
Mama lui Yasemin sună şi întreabă dacă totul este bine.
Yasemin nu-i spune ce s-a întâmplat cu Savaş. spune că totul este bine.

**
Savaş vine acasă iar Çiçek este incântată ...
**
Şahnur îl întreabă din nou pe Savaş unde a fost şi îi spune ai uitat unde este casa ta.
**
Savaş din nou îi mulţumeşte lui Çiçek pentru că l-a acoperit la spital atunci când el nu a fost acolo şi din nou, ea crede că el flirtează cu ea ..

**
Sevgi o vizitează pe Yasemin ..
Ohhh DUMNEZEULE ar trebui să vedeţi papucii lui Yasemin, aceştia sunt oribili







3. Şahnur vine în camera lui Savaş iar el spune permite-mi să vorbim mai târziu.
ea îl întreabă, dacă el este ok. ea crede că el este supărat pentru că a rupt relaţia cu Yasemin.
Ea încearcă să-l consoleze, îi spune să uităm de Yasemin. el spune OK. Voi uita .. dar el spune că nu am putut uita că ai organizat atacul casei cu gloanţele din plastic. el spune ce fel de femeie (persoană ) eşti? el spune eşti o ameninţare chiar mai mult decât Moran Ahmet pentru noi .

**
el îi spune să se lase de astfel de chestii. să nu-şi mai bage nasul în afacerile tuturor. si ea spune că dacă nu aş fi aflat că ea a avut un copil ar fi trebuit să crezi în continuare că copilul era al surorii ei , eşti un prost. Şahnur iese din cameră.

**
Yasemin îi spune lui Sevgi despre Çiçek şi Savaş.. Sevgi îi spune că ea nu ştie ce să spună.
oricum Yasemin spune că îl iubeşte pe Savaş si ea ştie că nu este ca Çiçek, dar ei îi este frică de despărţire .
**
Savaş o sună pe Yasemin .. Yasemin nu -şi deschide telefonul iar Çiçek vede acest lucru prin uşa şi ea crede că el este supărat din cauza acestei despărţiri.

**
Sevgi decide să o ia pe Yasemin afară.
Nazan se va întâlni cu Bora.


Çiçek şi Nazan merg la cumpărături. Savaş pleacă la muncă.
**
Eşref îl duce pe Savaş la companie. Savaş spune că Yasemin are un fiu .. şi îl întreabă pe el de unde a aflat de Yasemin ? sunt oameni care vorbesc între ei..
Eşref îi spune lui Savaş că singur a aflat.

Savaş îi spune să tragă maşina pe margine şi îi spune să iasă din maşină ..
**
Savaş îi spune lui Esref să se uite în ochii lui , ai curajul să te uiţi ???? Am avut încredere în tine. şi m-ai părăsit. , de acum eşti singur ..

el intră în maşină


Yasemin şi Sevgi au verificat un nou loc pentru compania lor .

**
Haldun este agresat la şcoală şi el le dă bani agresorilor.

el vrea să înveţe cum să se lupte cu agresorii pe la spate.
**

Soţul lui Endam a livrat drogurile la clientul lui Moran. Endam îl vede pe Orhan dând bani lui Şahnur.


Savaş o sună din nou pe Yasemin în drum spre birou .
Sevgi îi spune lui Yasemin să-şi deschidă telefonul.



Nazan este la cumpărături cu Çiçek. şi ea se întâlneşte cu Bora. Çiçek cumpără ceva pentru biroul nou a lui Savaş.
Cred că toţi sunt la mall în acelaşi timp ( Yasemin , Sevgi , Çiçek , Nazan , Bora) .

Sevgi vine la aceeaşi cafenea. Ea stă cu spatele şi nu îl vede pe Bora.
**
Çiçek şi Yasemin sunt pe cale de a se întâlni faţă în faţă şi un elev de a lui Çiçek o vede şi ea este distrasă şi nu o vede pe Yasemin.

**
Sevgi îl sună pe Bora, acesta spune că este la o întâlnire. şi ea îl vede stând la cafenea cu Nazan

**
Sevgi pleacă fără a îl confrunta .





Bora este un prost . grijuliu prieten.

el vrea să o ia pe Nazan afară pe timp de noapte şi ea spune ca nu se pot întâlni noaptea şi el este îmbufnat ..

**
Nazan pleacă din cafenea , ea îi spune lui Çiçek că vrea să meargă acasă. Çiçek spune că va merge la noul birou a lui Savaş, Savaş vine acasă la Yasemin din nou, cu un buchet imens de trandafiri roşii. El bate dar ea nu este acasă.
**
Çiçek merge la birou dar Savas nu este acolo.
**
ea se duce şi stă în birou .. zâmbeşte ca o idioată ..


Bora obţine un comision de la un client nou a lui Yasemin
**
Yasemin vine acasă şi ea găseşte florile pe covorul de la uşă.

şi un bileţel scris, Savas a scris " nu a fost o coincidenţă că ne-am întâlnit. Că Ömer s-a născut.
povestea noastră nu este un basm, este o realitate şi vom finaliza povestea noastră .. "


**
Çiçek aşteaptă şi apoi decide să plece din companie. supărată ca un copil mic
**
Mehmet află că Çiçek este soţia lui Savas .

Findan o acuză pe Şahnur că din vina ei Pala a avut atacul de cord, că Şahnur ia spus ceva ce ia provocat atacul. Şahnur este supărată că este blamată, dar Fidan spune că dacă se va întâmpla ceva cu Pala te voi învinui.

**
Mehmet dispune de un birou uriaş.

***



Moran află că fiul său iese din închisoare în următoarea zi.
Cineva este în pericol, Moran spune vei continua afacerea , alţii fac afaceri murdare ptr tine , dar eu voi tria ( alege ) propria afacere.

**
Eşref află că Yavuz va ieşi din puşcărie în curând ..

**
Esref vine să vorbească cu Şahnur. El îi spune că Yavuz iese din închisoare.
**
Savaş vine să vorbească cu Yasemin. Ea întreabă care este soluţia .. el nu poate găsi un răspuns.

**
Nazan îl sună pe Bora .. ea încearcă să discute cu el iar el spune că este ocupat şi închide telefonul.

Savaş spune ca medicamentul este TIMPUL. el spune ca are nevoie de timp pentru a aranja lucrurile. El spune că a căutat-o un an întreg şi a găsit-o. el spune că dacă ea nu este cu el lui nu-i pasă să rezolve problemele Numai dacă ea este acolo să-l sprijine aceasta va însemna ceva .. şi el este pe cale să plece, atunci când ea îl îmbrăţişează ..

**
Yasemin spune că înţelege că viaţa lui Çiçek este în pericol. şi spune că ştie că nu-şi poate părăsi familia . Ea spune că are încredere în el.
**
Şahnur îl sună pe Savaş şi îi spune că Yavuz iese din închisoare şi el ar trebui să se întoarcă acasă , Nazan aude de acest Yavuz (este tipul care l- a ucis pe soţul lui Nazan)

Çiçek intră în cameră lui Nazan dimineaţă, Nazan nu vorbeşte cu ea. Ea spune " înţeleg durerea ta" , ea spune împărtăşim aceeaşi soartă .
Ea vorbeşte dar Nazan nu vorbeşte .

Savaş vrea să plece acasă, el îi spune ca o iubeşte. Yasemin spune că Ömer şi cu mine te vom sprijini mereu.
**
Yavuz iese din închisoare .. (Acest tip este un actor bun.)

Episodul se termină aici.


DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 21 Sept 2010, 10:30 pm

REZUMAT EPISODUL 26 ASK ve CEZA


windy_day a scris:1.Yavuz iese din inchisoare si este dus acasa de pritenii lui din VAN.
(De mentionat ca Yavuz, fiind fiul lui Moran, are cam acelasi statut social ca si Savas. Se pare ca in Van sunt 2 mari clanuri , unul este al Baldarilor iar celalalt al Moranilor)

**
savas soseste acasa si intreaba daca Nazan a aflat ca Yavuz a iesit din puscarie. Sahnur spune ca Nazan a aflat si ca s-a purtat foarte rau cu Çiçek..

Savas se duce la Nazan care sta suparata in camera ei.


Savas ii spune surorii lui sa nu mai fie atat de trista fiindca asta o face nefericita si pe çiçek. Nazan ii raspunde ca singura de care ii pasa lui este çiçek. Savas ii spune ca nu este ea cea la care se gandeste si ii spune sa vina jos sa ia micul dejun.
**
savas o suna pe yasemin. Intreaba despre ömer. yasemin spune ca nu vrea sa manance si Savas spune ca se pare ca nici lui nu ii placea sa manance atunci cand era mic.

**
Oamenii ii dau lui yavuz niste bani si un telefon mobil.

**
Un flashback il arata pe Yavuz tinand arma indreptata spre capul fratelui lui Savas si pe Moran fortandu-l sa apese pe tragaci.

**
Savas s-a schimbat in jeans, un tricou alb si o jacheya crem. FRUMOS!!!

**
Yavuz vorbeste cu fratii lui mai tineri. Fratele mijlociu ii spune lui Yavuz ca a obtinut rezultate care sa ii permita sa intre la Universitate.


Se pare ca PALA nu stie despre Yavuz. Au tinut secret asta fata de el din cauza problemelor cu inima pe care le are.
sahnur ii spune lui Savas sa o lase pe çiçek la scoala.
savas spune mai intai ca poate sa mearga cu soferul ... se razgandeste si spune, bine te voi duce.

**
yasemin nu e in stare sa aiba grija de copil, cel mic a facut dezastru.

Mama yaseminei este la telefon si se plange ca nu l-a putut vedea pe Ömer mergand pentru prima data.
**
sevgi vine la Yasemin.

**
savas ii multumeste çiçekai [entru cadoul adus la birou (fata asta arata foarte bine sezpnul asta - de acord, insa are unori niste rochii naspa) Apoi Yasemin suna si Savas raspunde si si spune daca o poate suna mai traziu fiindca este in trafic.
yasemin pare suparata.

**
Idiotul de BORA a fost lasat din nou fara bani de data asta de blonda aia cu care se tot intalnea (cea de la banca).
Asa ca banii primiti drept comision de la afacerea lui Sevgi si Yasemin s-au dus.

savas o intreaba pe çiçek ce va face aum ca fratele ei este afara. çiçek spune ca ea trebuie sa mearga impreuna cu mama ei in VAN pentru a-si vizita pe fratelei. Toata familia urmeaza sa fie prezenta.
savas spune ca el nu va merge si va trebui sa se duca singura impreuna cu familia ei.

Femeile de la scoala o vad pe çiçek iesind din masina si isi spun ca trebuie sa fie bogata..

**
sahnur ii spune lui Nazan ca nu vrea ca Pala sa afle despre Yavuz asa ca Nazan trebuie sa se poarte ca si cum nimic nu s-a intamplat.

**
Pala afla de faptul ca Yavuz a iesit din inchisoare de la Fidan, sotia lui. Sahnur vorbeste cu Pala dar Fidan ii intrerupe spunand ca Pala trebuie sa se odihneasca.


2. Mustafa a fost trimis inapoi la scoala. Sahnur ii arata rezultatele scolare.
-**
Haldun este hartuit la scoala.
**
Le da din nou baietilor bani...

**
Idioata de mama a Çiçekai il suna pes Yavuz dar vorbeste pe ascuns fiindca ii este frica de Moran.
**
Yasemin si Sevgi sunt la biroul lor. Yasemin hotaraste ca inca vrea sa lucreze cu fosta lor secretara Sitare..Sevgi o suna pe Sitare

**
Pala a reusit sa iasa din casa .. Ii spune lui Endam sa nu ii spuna nimic lui fidan. Ii spune soferului ca vrea sa se plimbe. Soferul ii spune ca are ordine stricte sa nu il ia de acasa. Pala decide sa ia o masina (sa plece de unul singur).

**
Directorul scolii este extrem de respectuos fiindca Cicek este ruda cu Baldarii. Çiçek cere 2 zile libere inainte de a incepe sa predea la scoala si omul este de acord.
**
savas vine la birou la Yassemin.
**
Bora i-a trimis un mesaj lui Sevgi intreband-o de ce nu ii raspunde la telefoane. Sevgi sterge mesajul.

**
Directorul o prezinta pe çiçek celorlaltor profesori si le spune ca ea este membra a familiei Baldar, celelalte doua femei o urasc de la prima intalnire.

**
savas il ia pe Ömer in park in rimp ce Yasemin si Sevgi incearca sa puna la punct lucrurile la birou.

**
Yas a uitat scaunul pentru copil pentru pus in masina si il aduce. Yasemin ii arata lui Savas cum se fixeaza scaunul in masina. El nu stie si este oarecum stanjenit (rusinat) de asta.
.
**
bora o suna pe Sevgi, care raspunde. Bora isi cere comisionul de la Sevgi (am crezut ca deja si-a primit banii) si Sevgi spune sa ceara bani de la iubita lui.
**
savas il ia pe ömer cu masina si este foarte mandru. Spune fiul meu ca un leu (se foloseste expresia asta cu intelesul de puternic )

**
yavuz o suna pe çiçek. Ea il intreaba daca este bine.
yavuz spune ca este bine si atunci cand o va vedea va fi si mai bine.
çiçek ii spune ca va veni spre Van in seara asta. Se vor intalni acolo. Ii spune ca i-a dus dorul foarte tare.
Yavuz pare a fi un tip tare de treaba.

savas se joaca cu Ömer in parc.. (cred ca va rani copilul fiindca nu poate sa il tina deloc)

**
nazan il suna pe Bora. Bora se gandeste acum ca ea este cea care il poate salva. O minte din nou ca el are probleme in continuare cu banii etc. spune ca ii pare rau iar ea ii propune sa se intalneasca a doua zi.

**
savas este inca in parc.
(Sigur s-a distrat filmand scenele astea.. )
**
Fidan isi da seama ca Pala lipseste









3.Yavuz este salutat de o fata cu numele Selcen. Este prietena lui dinainte de a intra in inchisoare. Ii spune ca se va intrece cu el. El este in masina iar ea pe cal.

**
Toti o mint pe Fidan spunandu-i ca nu l-au vazut pe Pala

**
Fidan il suna pe Pala si Pala ii spune "ma intorc acasa"

**
savas o suna pe Yas. si ii spune ca ömer si-a facut nevoile in pantaloni si ca el (Savas) nu ii poate schimba scutecul. Yas ii spune ca va fi nevoit sa o faca..

**
Yavuz este intampinat cu o petrecere si tobe, alea, alea in Van.

O alta coincidenta, in Istanbul care are peste 20 de milioane de locuitori Pala reuseste sa il vada taman pe Savas cu Ömer iesind din magazin si ii urmareste pana la casa Yasminei.

**
Savas nu stie nici macar cum sa deschida un pachet de pampers (pai de unde saracul, ca el s-a ocupat de tipe nu de copii, aici e ok scenariul).
Soneria de la usa suna si Savas crede ca este Yasemin dar cand deschide il vede pe Pala.

Pala il intreaba pe Savas de copil, presupun ca i-a spus de el. Pala spune ca arata ca Haldun cand era mic.
**
yas vine si este socata, ia in graba copilul de la Pala.
**
Pala ii promite Yaseminei ca nu ii va spune lui Sahnur despre copil.
Promite sa tina asta secret.
**
Haldun este beat. Probabil ca este suparat si din cauza asta a baut
**
sahnur ii spune lui çiçek ca pe ea o pretuiesc din moment ce acum este una dintre Baldari dar ca fratele ei este pentru totdeauna dusmanul lor.

**
Pala si savas merg inapoi acasa.

Çiçek isi face bagajul pentru a pleca in Van. Gaseste o poza de-a lui Savas si o ia cu ea. (A propos, frumoasa poza )

**
Savas si Pala vin acasa. Fidan spune buna lui Savas insa cu Pala nu vorbeste.
**
çiçek spune ca este gata de plecare, ii spune lui Nazan.dar nazan nu raspunde.
**
esref este cel care va conduce masina. Savas spune: da-mi mie cheile.

**
savas discuta putin intreband-o pe Cicek despre cum este la noua ei scoala.




4 .savas o aduce pe çiçek la Morani. Moran este din nou ala de nu-i convine nimic si ii spune lui Savas ca a intarziat foarte mult.
çiçek se urca in masina tatalui ei.

**
Pala si Fidan au o discutie. Ea este suparata pe el fiindca a plecat de acasa (dar ei sunt o pereche foarte dulce, ca de obicei).

**
Moran soseste in Van in miezul noptii. Baietii dorm cu totii. Moram vrea sa trezeasca pe toata lumea, este furios ca baietii nu l-au asteptat. In orice caz oamenii ii spun lui Moran ca Yavuz a fost primit ca un leader.


Soseste mama Yasminei fiindca nu mai rezista sa stea departe de copil.
**
nazan si bora urmeaza sa se intalneasca
**
Idioata de Nazan (bine zis) se pare ca are de gand sa ii dea lui Bora colierul ei cu diamante .
**
Dimineata, la miculdejun Çiçek il imbratiseaza pe Yavuz.
**
Yavuz se uita la tatal lui dar are o privire plina de ura.
**
Moran intinde mana astfel ca Yavuz sa trebuiasca sa ii sarute mana tatalui lui (in semn de respect) si Yavuz ezita dar in cele din urma ii saruta mana lui Moran.
then he asks Çiçek why her husband is not with her.
Toti sunt tacuti pe parcursul mesei.
**

Mehmet o suna pe Yasemin ca sa o santajeze. Ea ii spune ca nu o poate santaja fiindca i-a spus totul lui Savas. El spune dar i-ai spus si lui Sahnur totul?

**
Mama Yaseminei ii spune sa pastreze secretul in ceea ce il priveste pe Mehmet fiindca daca ii va spune lui Savas atunci Mehmet se va duce direct la Sahnur sa ii spuna de copil.

**
yavuz si çiçek au o discutie si Yavuz spune ca nu il condamna pe Savas ca nu a venit la Morani si intreaba daca Savas se poarta bine cu Cicec sau nu. çiçek spune ca Savas se poarta foarte frumos cu ea. yavuz spune ca trebuie sa fi fost greu pentru ea sa traiasca alaturi de Baldari.

**
Yas si savas sunt la o ceainarie. Ea intreaba din nou daca Pala ii va spune lui Sahnur despre ömer. Savas spune ca Pala le va pastra secretul.

**
nazan ii da lui Bora colierul (proasta mai e).

Yas spune : Esti norocos sa il ai pe Pala. Iar Savas spune ca cel putin are si el pe cineva care sa ii fie alaturi si Yas spune: Eu si Ömer vom fi intotdeauna de partea ta. Se imbratiseaza.
**
Moran sacrifica o oaie pentru Yavuz. Intentioneaza sa pregateasca o oaie intreaga pentru petrecerea in cinstea lui Yavuz. Il obliga pe fiul cel mai tanar sa taie oaia dar acesta nu poate.
Yavuz isi salveaza fratele si spune ca o va face el (va taia el oaia).
(Isi aduce din nou aminte cum tatal sau a apasat pe tragaci punandu-si degetul peste aratatorul lui Yavuz)

yavuz spune dupa aceea : Sa ne intoarcem la Istanbul. Am treburi de rezolvat acolo.
Yavuz se intoarce in Istanbul.
Spune ca o va conduce si o va lasa pe Çiçek acasa la Baldari.
Moran spune ca asta nu este bine. Yavuz spune ca sunt multe alte lucruri rele si ca asta nu poate sa fie mai rau.

**
Haldun si Mustafa ii bat pe cei care il hartuiau pe Haldun si o fata de la scoala ii zambeste lui Haldun.

**
Nazan se intoarce acasa tarziu cu o punga de cumparaturi
sahnur se uita urat la ea si ii spune ca a intarziat

Yavuz o aduce pe çiçek si nazan il vede pe Yavuz cand iese din masina si toti sunt uluiti de curajul lui de a veni la ei acasa.
Çiçek este speriata ca va avea loc o disputa.

si in acel moment Savas ajunge acasa si il vede si el pe Yavuz.
Yavuz spune : Buna cumnate... Pot primi un pahar cu apa? Mi-e sete.
Cineva ii aduce lui Yavuz apa. El bea si spune; multumesc.
Yavuz intinde mana pentru o strangere de mana si Savas se uita fix la el. Aici se termina.

THE END..


**
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 28 Sept 2010, 10:03 pm

REZUMAT EPISODUL 27



windy_day a scris:1. Savas si Yavuz isi strang mainile. Nazan se supara foarte rau si fuge in camera ei unde incepe sa sparga lucrurile : oglinda, veioza si altele. Savas fuge dupa ea si incepe sa o roage sa deschida usa dar ea nu o face.

Sahnur discut[ cu çiçek. Se pare ca ii spune ca acum este una dintre Baldari si ca nu ar fi trebuit sa isi aduca fratele in casa Baldarilor (nu sunt foarte sigura, nu am suficiente cunostinte de turca - spune fata care face rezumatul)I

leila i-a spus yasemine ca vrea sa se intoarca in Bodrum pentru a fi alaturi de sora ei (prietena) nurish.
Sau a spus ca Nurish va veni si ea , nu inteleg prea bine (spune cea care afce rezumatul)
Oricum, Savas suna in seara aceea si intreaba despre ömer si se intelege cu Yasemin sa ia micul dejun impreuna (adica ei doi si ömer)

yavuz sta singur la restaurant si priveste oamenii din jurul lui apoi isi suna sora pentru a se asigura ca este bine dupa ce a lasat-o la Baldari.

Apoi o arata pe Sahnur care are o discutie cu Nazan.


2.Dimineata Savas vine la yasemine cu un buchet de flori in mana. Se saruta in fata usii, Savas il aseaza pe Omer in masina pentru a merge sa ia micul dejun la restaurant. Ii povesteste Yaseminei despre incidentul cu Yavuz din seara precedenta.

mehmet intra in restaurant si ii vede pe Savas si Yasemin impreuna cu copilul. Cred ca acum vine sa le spuna pofta buna

Leyla spune ca Nurish i-a dat o cheie a casei ei din Istanbul. Va sta cu Omer peste zi dar va dormi in casa aceea. Moran ii spune lui Yavuz ca trebuie sa fie autoritar, oamenilor din jur trebuie sa le fie frica de el.

Savas ii da de mancare lui omer si spune "Bravo fiule" si Mehmet se apropie si le spune "Pofta buna"
savas pleaca sa plateasca nota iar Mehmet ii trimite SMS Yaseminei in care spune " Familia lui Savas nu stie ca are un fiu nu-i asa?"
(fata care face rezumatul spune ca asa a inteles ea)

sevgi ii povesteste Yaseminei despre Bora, Nazan se intalneste cu Bora la restaurant si cred ca ii spune ca au avut un oaspete ziua precedenta. Ii va povesti despre Yavuz.

yavuz vine la compania lui Savas si ii daruieste ceva, o sabie.
savas intreaba daca asta inseamna ca intre ei razboiul va continua si Yavuz spune ca nu
Mai spune ceva, nu stiu ce anume.
Yavuz a venit la Savas pentru a face pace, spunand ca e timpul sa puna armele jos. (sa lase armele).
Nazan povesteste despre razboiul dintre familii si ca Moranii i-au ucis sotul.

3. SEVGÝ a auzit de la o femeie ca Bora are conturi in afara tarii dar ca a ramas fara bani din cauza blondei cu care facea afaceri. Ii spune Yaseminei ca l-a crezut tot timpul pe Bora, chiar i-a luat apararea in detrimentul Yaseminei. Yas ii spune, acum sti ca ai gresit, sper sa nu il mai lasi niciodata in preajma noastra. Se pare ca Sevgi nu ii spune lui Yas despre Nazan.

Nazan si Bora s-au intalnit si Nazan ii povesteste ca Yavuz a fost inchis, desore razbunarea sangelui si toate celelalte. El ii spune ca are de gand sa o scoata din asta imediat ce va avea bani. Ea ii spune ca ii va da banii de care are nevoie. El spune sa nu discute despre asta atunci ... doar sa se simta bine.

**
Yavuz i-a adus lui Savas un dar, o sabie iar Savas il intreaba daca asta inseamna ca sunt inca dusmani iar Yavuz spune NU.
**
Moran este furios pe Yavuz fiindca vrea ca acesta sa preia afacerile cand se va retrage dar Yavuz are alte planuri.

Pala ii cere lui Shahnur sa ia de la Moran arma pe care sunt amprentele lui Haldun.Sevgi spune adevarul privitor la Bora. Moran vrea ca Yavuz sa preia afacerile.

yasemine este la restaurant impreuna cu Sevgi ca sa ia masa. Se pare ca Pala si Savas li se vor alatura.
a lady asezata la masa de alaturir vorbeste la telefon si rade foarte tare, atragandu-i atentia Yaseminei. Se pare ca este femeia care se va dovedi a fi prietena lui Savas. Bora ia bani de la (idioata de) Nazan.

**
savas vine la acelasi restaurant si se pare ca fata care vorbea tare este una dintre prietenele lui Cem de care Savas isi aduce aminte destul de greu. Yas crede ca Savas minte .. despre cum a reusit sa isi scoata unchiul din casa .... se duce si saluta. Oricum, fata spune ca are nevoie de Savas si Savas o prezinta pe Yas ca fiind implicata in advertising si fata spune ca are nevoie si de Yas.

**
Urmeaza o mica scena de gelozie intre Yas si Savas si Savas incearca sa o sarute pe Yas.
**
sahnur il suna pe Moran si ii spune ca il va vizita a doua zi.
**
Pelin spune ca va prelua barul care a fost al lui Cem.



4. savas o lasa pe Yas acasa si ii spune ca uraste partea asta cand trebuie sa se desparta.
**
mehmet o suna pe Yas la telefon dar ea este furioasa si nu raspunde.
**
sahnur ii cere lui Moran sa ii dea inapoi arma. Moran spune ca atunci cand va avea un nepot de la Savas el va inapoia arma..

Yavuz cumpara o companie care e pe punctul de a intra in faliment.
**
savas o ajuta pe Yas sa despacheteze lucrurile la birou.
**
mehmet suna si el intreaba cine este Mehmet iar ea raspunde, nimeni.
**
savas devine suspicios si intreaba din nou cine e? Ii spune Yaseminei sa raspunda la telefon.
**
yas incepe sa planga..
**
Ea raspunde ca este barbatul cu care s-au intaplnit la restaurant ziua precedenta si spune ca este ex-logodnicul ei.
Si savas spune: "Cum ai putut sa nu imi spui ca este fostul tau logodnic si m-ai lasat sa lucrez alaturi de el atata vreme, ca un prost?" Si Yas ii explica faptul ca Mehmet a amenintat-o iar asta il infurie si mai tare pe Savas.

**
mehmet suna din nou si Savas deschide telefonul si raspunde spunand: BUNA MEHMET. SUNT SAVAS BALDAR ...

**
Mehmet este ingrozit ... incearca sa fuga dar ia din calculatoare fisiere continand date importante.


Palaintra in biroul lui Savas si da peste Mehmet ... dar Mehmet tocmai a terminat de descarcat fisierele. Fuge afara si ia un taxi. El pleaca si Savas tocmai soseste la companie.

Mustafa il ia din nou pe Haldun de la scoala si il duce la o petrecere.
**
savas intra in biroul lui Mehmet si vede ca acesta a plecat ... este furios.
**
savas isi suna "oamenii" si le cere sa dea de Mehmet..

5.mehmet a vazut invitatia la bar. Planuieste ceva pentru seara invitatiei.
**
savas i-a spus lui Pala despre Mehmet si despre faptul ca acesta o ameninta pe Yas.
**
pala merge acasa si Sahnur spune ca Moran vrea un copil pentru a le da arma.
**
Baietii de la petrecere le-au dat droguri lui Mustafa si Haldunthe men at the party have given drugs to mustafa and haldun. Haldun a adormit si nu poate fi trezit.
Isi dau seama ca este in coma dar nu il ajuta pe Mustafa..
**
sevgi yas si savas nerg la barul lui Pelin.


Yas uraste modul in care se poarta Pelin, aerele de superioritate ale acesteia..
**
Este geloasa.
**
savas ajunge la bar..si ii spune ca arata minunat. "Sunt fericit ca pot sa te privesc toata seara".
**
mustafa ia un taxi pentru a-l duce pe Haldun la spital.
**
savas si yas stau separat unul de altul (din cauza barfelor??? obisnuiau sa fie precum porumbeii mereu. )
**
yas ii trimite SMS lui Savas si ii spune ca vrea sa plece..

Un barbat informeaza reporterii ca Savas si Yasemin urmeaza sa iasa din bar impreuna iar reporterii ii intreaba daca sunt impreuna..
**
pelin ii spune lui Sevgi despre ce s-a intamplat si Sevgi o suna pe Yas..

**
Fidan il cauta pe Haldun dar nu poate da de el. Haldun este la spital iar doctorul il intreaba pe Mustafa ce droguri au luat..

**
Yas ii spune lui Savas sa se intalneasca la companie..

**
mustafa le spune doctorilor ca au luat droguri si acum politia il ancheteaza pe Mustafa . Politistul ii spune lui Mustafa sa isi cheme unchiul la sectie.**





6. Mustafa il suna pe Savas dar acesta nu ii raspunde.

Atunci mustafa o suna pe Nazan si ii spune ce s-a intamplat ( nu il suna pe Pala de frica sa nu ii provoace un nou atac de inima)

**
nazan incearca sa le dea tuturor vestile cu cea mai mare grija..
**
yas si sevgi incearca sa gaseasca pe cineva care sa le ajute sa nu apara pozele in ziare..
**
pala si toti ceilalti sunt la spital. Nazan il suna pe Savas si ii spune ca Haldun este in coma ... Savas pleaca...
Doctorii ii spun lui Pala ca Haldun a luat droguri si acum este in coma. Fidan si Pala sunt socati..
**
nazan si sahnur afla si ele despre droguri. Sunt langa Mustafa la sectia de politie.
**
savas ajunge la sectia de politie si incepe sa il bata pe Mustafa.
**
Avocatul vrea sa stea de vorba cu Mustafa.
**
mustafa ii spune ca deja a declarat totul despre petrecere politistilor.

**
sevgi este nevoita sa il sune pe Bora pentru a-l contacta pe directorul ziarului cu scopul de a opri aparitia pozelor..

**
mustafa urmeaza sa ramana in arest peste noapte. Pala ramane la spital pana cand Haldun isi revine.
**
Directorul ziarului spune ca ii va ajuta pe Savas si Yasemin.

7.Pala si Savas vorbesc in sala de spital si Pala vorbeste foarte frumos despre ce inseamna sa ai un copil si Savas se gandeste la ömer si ii vine sa planga (trebuie sa vad si eu asta ca Fulgerica e tare la plans).
**
Doctorul spune ca Haldun se va face bine si ca dimineata se va trezi.

**
fidan are o discutie dura cu Sahnur.
Ea spune: Ai habar de ce sunt in stare? (vrea sa spuna ca ii vine sa o omoare pe Sahnur) si adauga " Sper sa nu afli niciodata de ce sunt capabila"!
**
savas o suna pe Yas si afla ca totul este in regula in ce priveste aparitia pozelor lor in ziar ... Savas se duce acasa.


savas ajunge acasa si ii da O LECTIE de neuitat lui Sahnur..
El spune: "Insisti sa continuam sa vindem droguri si uite ca ele ajung sa se intoarca la noi. Haldun aproape a murit din cauza drogurilor astora pe care tu le vinzi".

**
Moran primeste un telefon se pare de la un sef mai mare ca el (cred)

**
Haldun s-a trezit si va fi externat.

**
Moran primeste ordine de la cineva iar Yavuz devine interesat ... vrea sa afle cine a fost, cu cine a vorbit Moran...
**
Yavuz cumpara o fabrica de produse lactate ... si Moran isi bate joc de el.

**
sahnur ia micul dejun de una singura la masa aia imensa din living..

Yas cuta stirile din toate ziarele..
**
Çiçek coboara pentru micul-dejun si Savas face la fel..
Haldun vine acasa. Nimeni nu este suparat pe el..
**

Yas este la birou , urmeaza sa aiba o intrunire si Dumnezeule TREBUIE SA II VEDETI PAPUCIII!!!

**
Mustafa este eliberat ... si Haldun da numele celor de la petrecere si adresa casei unde petrecerea a avut loc.

**
haldun isi cere iertare de la Pala si Pala spune "Nu o mai face alta data ... te rog ... si spune-mi toate probelemele tale de acum inainte"..Pala ii spune lui Haldun ca nu mai poate sa fie prietent cu Mustafa de acum inainte .. ca trebuie sa stea departe de acesta.



**

8.Savas o viziteaza pe Yas la birou si ii spune ca vrea sa iasa impreuna.
Ea spune "bine".
**
savas spune ca locul in care urmeaza sa mearga este o surpriza.
**
sahnur ii spune lui Mustafa ca nu mai au ce discuta de acum inainte si il pocneste pe derbedeu
**

nazan merge sa se intalneasca cu Bora (care poarta niste slapi oribili)


**
Pala are de asemenea o discutie cu Sahnur si ii spune acesteia ca familia este prioritatea lui nr. 1 si ca o va ucide daca va mai colabora cu Moran din nou.

**
Surpriza lui Savas pentru Yasemin este o casa in care urmeaza sa locuiasca el impreuna cu Omer si Yas.


Savas ii arata Yaseminei casa, ii spune care este surpriza lui si se termina aici..


THE END



DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Lun 04 Oct 2010, 3:58 pm





REZUMAT Episodul 28 Ask ve Ceza

Yasemin care este extaziată de surpriza lui Savaş cu casa acum o surprind visele de a trăi împreună ca o familie. Ahmet Moran din nou o forţează pe Şahnur de a livra droguri folosind pistolul cu amprentele digitale ale lui Haldun ca pe o ameninţare. Cicek este supărată pentru că ea este prinsă între Morani şi Baldari. Surpriza neaşteptată a lui Yavuz îl face pe Savaş să meargă ca un nebun. Nazan este foarte supărată pentru că Yavuz este aproape de ei , acum îşi caută fericirea cu Bora. Va livra Şahnur droguri din nou ? Va mai încerca Mehmet să se răzbune pe Yasemin şi Savaş ?
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 05 Oct 2010, 10:07 pm

REZUMAT EPISODUL 28 ASK ve CEZA

windy_day a scris:1. Ahmet Moran, prin trimiterea leagănului pentru copii, face presiuni asupra lui Sahnur aratându-i că vrea un nepot de la çiçek&savas.

Esref pare că are unele sentimente şi pentru Endam (nu îmi pot da seama ce e cu el de fapt ...)

**
savas întreabă "Eşti fericită mamă? Ai obţinut ceea ce îţi doreai ... iar ea răspunde "te rog opreşte-te" şi iese din încăpere.

**
sevgi vine la Yasemin.. şi spune că au un nou client ... sunt încântaţi de ceea ce am făcut pentru Baldari ... presupun că este vorba despre compania lui Yavuz.
**
Bora a cerut-o în căsătorie pe Nazan.
**
Idiotul fr Mustafa vine la Savaş ... şi spune că Tugrul l-a ameninţat şi Savaş se înfurie şi îi spune să plece în camera lui.
**
Yavuz se duce la Tugrul acasă. Îl ia de acasă şi îi spune că trebuie să se predea celei mai apropiate secţii sau celui mai apropiat post de poliţie. L-a bătut zdravăn pe Tugrul.
Yavuz îi spune asta lui Çiçek şi el îi spune lui çiçek să îi dea telefonul lui Mustafa.

**
savas urcă pe scări şi îi aude pe çiçek şi mustafa vorbind la telefon şi le cere o explicaţie.

Çiçek bineînţeles spune cum stau lucrurile.
**
Çiçek i-a cerut ajutorul fratelui ei şi Savaş fierbe de furie. El spune "Când sunt aici nu ai nevoie de ajutorul nimănui altcuiva. Mai ales nu ai nevoie de ajutorul fratelui tău ucigaşul".

Fidan vrea să se întoarcă în Van fiindcă îi este frică pentru Haldun care tot intră în belele şi tocmai când Pala îi răspunde soţiei lui că nu îl poate lăsa baltă pe Savaş, Savaş coboară scările şi îi spune lui Fidan că nimeni nu pleacă nicăieri.
**
Pala îi spune lui Savaş despre Haldun şi despre faptul că le este frică pentru el ... şi Pala spune "Când îi pierzi pe cei pe care îi iubeşti nu mai poţi continua să trăieşti"
**
savas convoacă o reuniune de familie

Yas şi sevgi sosesc pentru întrunire la compania lui Yavuz.
(pentru prima oară Yas arată bine sau poate se întâmplă asta fiindcă se potriveşte mai bine cu Yavuz)



2. Savas spune că el nu se va aşeza şi când Sahnur spune că Pala nu trebuie să se întoarcă în Van Savaş răspunde că vor vorbi despre asta când se va strânge toată lumea şi mai spune că dacă are ceva de zis să o facă atunci când vor fi toţi de faţă.
**
Yavuz îi spune lui Yas că se pare că îi place slujba ei.

**
savas spune "yavuz este fratele tău dar tu eşti una de-a noastră" Âi spune lui Nazan "Nu trebuie să fi rea cu Çiçek". Îi spune lui Sahnur "Nu poţi lua nicio decizie fără să mă consulţi pe mine". Îi spune lui Fidan "Nu plecaţi nicăieri şi când mai avem o problemă ne adunăm luăm o decizie de comun acord şi rezolvăm problema.

**
savas iese şi vede o maşină nouă ... se pare că Zavuz i-a cumpărat-o lui çiçek iar Savaş se enervează din nou ... şi îi spune "Asta este ultima oară când eccepţi ajutorul lui financiar".

**
çiçek îi spune apoi lui Sahnur că Savaş s-a supărat pe ea în primul rând din cauză că a cerut ajutorul lui Yavuz pentru Mustafa.


Savas caută adresa lui Yavuz intenţionând probabil să îi facă o vizită.
**
nazan îi spune lui Fidan să plece departe de casa aia.
**
Pala îşi ia familia pentru o ieşire în oraş ... spune "Noi vom ieşi"..
**
Yas şi sevgi pleacă de la compania lui Yavuz.. (Doamne, pantofii lui Yas - LOL - exact ce am zis si eu)

**
Savas ajunge la compania lui Yavuz şi se hotărăşte să o o ia pe scări aşa că ratează la secundă întâlnirea cu Yas şi sevgi.
**

Savas spune "Cine eşti tu să îi cumperi o maşină lui Çiçek sau să îl ajuţi pe Mustafa?".
**
Savaş spune "Nu depăşi limita. Vei fi întotdeauna un criminal pentru mine, iar asta nu se va schimba niciodată" Mai spune "Nu te apropia de familia mea, iar ăsta este ultimul meu avertisment".
**
sahnur spune toţi pleacă şi Fidan răspunde "Mă întreb de ce?" (LOL)
Sahnur îi spune lui Nazan să stea puţin fiindcă vrea să stea de vorbă cu ea..



3.savas o sună pe Yaso şi o întreabă dacă pot ieşi să ia cina la noua casă.
**
bora o sună pe Sevgi. Îi cere acesteia comisionul şi Sevgi îi răspunde că nu are de gând să îi dea niciun cent.
**
Deoarece cel pe care l-au sunat pentru a împiedica apariţia în ziar a pozelor cu Yaso şi Savaş era prieten cu Bora, Bora acum profită şi ştiind despre acest incident îi spune lui Sevgi că se pare că Yaso şi Savaş sunt încă împreună.
**
sahnur îi spune lui Nazan "nu te ascunde de lume. Cândva vei întâlni pe cineva" şi Nazan răspunde "Să vorbim despre asta altă dată".

**
savas o îmbrăţişează pe Yaso şi îi spune "Mi-ai lipsit".
**
Savas a început să mobileze casa. El spune "Vom locui aici, ne vom căsători curând".
**
çiçek îl sună pe Savaş şi acesta nu deschide telefonul aşa că avem un moment ciudat.
**
Apoi Yaso întreabă când va divorţa de çiçek?


sahnur spune că nu va mai transporta droguri. Moran o ameninţă cu amprentele de pe armă.
**
bora vine din nou la noua companie a lui Yaso. Sevgi îi dă bani şi îi spune "Ăsta este plata pentru a ne lăsa în pace"

**
yas decide să se întorcă la muncă.
**
Moran decide să facă o vizită Baldarilor.
**
Mehmet are pe un CD poze cu Savaş şi Yaso împreună.

Moran îi spune lui Sahnur, ai grijă, începi un război şi ea răspunde că a avut totul în vedere.
**
moran le spune oamenilor lui să predea arma poliţiei.

**
çiçek îl sună pe Yavuz şi îi spune că este supărată fiindcă tot timpul se simte ca şi cand ar fi prinsă între cele două familii. Yavuz spune "Până la urmă se vor obişnui cu mine"

**
Oamenii lui Moran îl sună pe Yavuz şi îi spun că au o armă cu amprentele lui Mustafa pe ea şi că Moran le-a spus să o ducă la poliţie. Yavuz le spune "Nu aduceţi-mi-o mie".

4. mehmet a lui Sahnur trimis pozele lui Savaş cu Yaso.
**
savas îl caută pe Mehmet şi de asemenea are probleme cu conturile companiei.
**

Ohhh??? sahnur îi cere ajutorul lui Yavuz ... DACĂ AFLĂ SAVAŞ EXPLODEAZĂ!!

Yas îi spune lui Sevgi că îl vrea acum pe Savaş şi Sevgi îi spune să mai aibă răbdare.
**
sevgi îi spune lui Yaso că Bora a venit şi a ameninţat-o cu privire la poze şi că i-a dat bani. Yaso nu se supără. Bora a ales data pentru căsătorie şi este a doua zi şi Nazan îi răspunde că nu poate face asta. Că i-l vor lua pe Baran dacă va face una ca asta (dacă ar fi spus că nu îi vor mai da bani ar fi avut cu adevărat efect asupra lui Bora - LOL)
**
sahnur cere ajutor privitor la armă ... spune "trebuie să îl opreşti pe tatăl tău".
**
Bora spune că o va aştepta pe Nazan indiferent dacă ea spune că vine sau nu. Sahnur se roagă efectiv de Yavuz să o ajute.
**
nazan vine acasă şi îi aude pe cei doi vorbind ... şi o ia razna.
**
Ţipă "criminalule! Cum îndrăzneşti să vii în casa asta" Spune "Dispari sau te voi omorî" iar Sahnur o pălmuieşte..
nazan spune "Ce fel de mamă eşti tu?"
**
yavuz pleacă ... tocmai când çiçek se întoarce acasă.
**
Ea îşi întreabă fratele "De ce ai venit?" iar el răspunde "Nu îţi face griji se vor obişnui cu mine".
**
(Nazan, evident va face prostia de a se căsători cu Bora)
**



5. savas vine acasă. Pala şi Fidan sunt în camera lor. Savaş întreabă "Ce s-a întâmplat? De ce este toată lumea îmbufnată?"
**
savas se duce în camera lui Nazan.
O întreabă cum se simte. Nazan îi spune lui Savaş "De ce tot timpul fac totul să o scoată din sărite?" şi apoi îi spune "Yavuz a fost la noi în casă astăzi, a stat de vorbă cu Sahnur"
**
savas îi spune lui çiçek să plece din cameră.
**
Apoi îi spune lui Sahnur "Nu vei înceta niciodată cu prostiile?" adaugă "Am vorbit cu tine de dimineaţă. Şi-am spus să nu mai iei decizii fără să vorbeşti mai întâi cu mine" . Sahnur îi răspunde "Moran m-a ameninţat din nou cu privire la droguri. şi Yavuz este singurul care ne poate ajuta, altfel îşi va pune în practică ameninţarea de a vă omorî pe tine şi Mustafa

savas merge în camera lui çiçek.
**
El spune "Fratele are încredere în mine ăn ce te priveşte şi eu te voi apăra întotdeauna dar nu mai este posibil să rămânem împreună (căsătoriţi, bănuiesc)Noi vom fi întotdeauna două jumătăţi, niciodată un întreg (frumos)

nazan încearcă să plece de acasă şi îl convinge pe Erşef să deschidă porţile.
**
savas spune "Am auzit-o pe mama. Încearcă să îţi dea speranţe spunându-ţi că m-am despărţit de Yaso. Dar nu m-am despărţit şi nu vreau să te las să speri. Vreu să divorţăm (parcă au mai început o dată, cât o dura pronunţarea unui divorţ la turci, când părţile cad de comun acord ????!!!!???, pardon la Bostănel)
**
Eşref îi spune lui Sahnur că Nazan a plecat de acasă.
***
çiçek spune că nu pot să facă asta (să divorţeze) ca oricare alţii, că au nevoie de ajutor"
**
... şi în momentul ăla intră Endam şi îi spune lui Savaş că Nazan a plecat de acasă.
**
savas este furios pentru că oamenii lor nu au urmărit-o.


6. esref îi promite lui Savaş că niciodată nu va mai face ceva pe ascuns de acesta.
**
sahnur este acum îngrijorată din cauza lui Nazan ... chiar dacă ea este cea care a pălmuit-o.
**
yas este supprată fiindcă Savaş este căsătorit şi nu pot fi împreună.
sevgi spune că este mult mi rău dacă îţi dai seama că bărbatul pe care îl iubeşti este un ticălos nenorocit (se referă la Bora)

Nazan a lăsat un mesaj în căsuţa vocală a telefonului lui Savaş şi îi spune că este bine şi să nu îşi facă griji pentru ea.
**
... şi idioata de Nazan se căsătoreşte cu Bora, semnează în registrui, acum sunt căsătoriţi oficial.

sahnur l-a protejat întotdeauna pe cretinul de Mustafa, ar fi trebuit să îl lase să intre în puscărie de la prima infracţiune săvârşită aşa ş-ar fi învăţat minte.
**
... Speram ca Yavuz şi Nazan să se îndrăgostească unul de celălalt (ŞI NOI !!!!)












DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Vin 08 Oct 2010, 11:44 pm




Rezumat EPISODUL 29 Ask ve Ceza


Yasemin vrea o familie şi o casă!
Nazan se căsătoreşte cu Bora, deoarece ea nu poate suporta faptul că ucigaşul soţului ei să vină la ea acasă. Toată lumea în familie este supărată din cauza fugii lui Nazan de acasă. Bora este fericit pentru că acum este bogat. Dorinţa lui Yasemin acum este de a avea o familie şi o casă cu Savaş. Ea nu poate suporta să-l trimită pe Savaş la Cicek în fiecare noapte. Tot ce vrea este o casă în care ea să poată trăi cu Savaş şi Ömer. Ea este nefericită şiîncearcă să se calmeze lucrând mai mult la locul ei de muncă. Toată lumea este la limită ( pe muchie ) în familie Baldar. Savaş este furios de faptul că Şahnur crede că Yavuz îi va ajuta să oprească conflictul . Savaş se clatină sub povara situaţiei lui Nazan , faptul că el nu poate fi cu Yasemin chiar dacă el vrea şi din cauza problemelor lui Cicek, că ea este prinsă între două familii aflate în conflict.

Ce se va întâmpla între Morani şi Baldari ? Toata lumea va afla de căsătoria secretă a lui Bora şi Nazan ? Ce se va întâmpla cu afacerile lui Yasemin şi Yavuz ? Cât de mult va mai dura pedeapsa ptr secretele şi minciunile acceptate pentru această ultimă mare iubire ?
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 12 Oct 2010, 10:08 pm

REZUMAT EPISODUL 29



windy_day a scris:1.Nazan s-a căsătorit dar îi spune lui Bora că ea trebuie să se întoarcă acasă (la Baldari). Ea este nevoită să aştepre momentul potrivit pentru a spune familiei despre mariaj. Bora spune "bine" ... oricum a obţinut ceea ce şi-a dorit.

nazan se întoarce acasă. Savaş convoacă din nou familia şi le spune... să luăm cu la ora 8 cina împreună şi să ne purtăm ca o familie ... vom reînvăţa să ne purtăm ca o familie ... şi Sahnur este mulţumită fiindcă încă este convinsă că se pate ca Savaş şi Çiçek să devină cu adevărat soţi.

**
yas munceşte la birou şi este foarte ocupată.
Nurish i-a trimis flori mamei lui Yas dar se pare că Yaso a uitat să facă acelaşi lucru (cred că este ziua Laylei, nu am înţeles din traducere). Încă nu ştiu sigur dacă este aşa, spune ARZU.














DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 12 Oct 2010, 10:17 pm

REZUMAT EPISODUL 29



windy_day a scris:1.Nazan s-a căsătorit dar îi spune lui Bora că ea trebuie să se întoarcă acasă (la Baldari). Ea este nevoită să aştepre momentul potrivit pentru a spune familiei despre mariaj. Bora spune "bine" ... oricum a obţinut ceea ce şi-a dorit.

nazan se întoarce acasă. Savaş convoacă din nou familia şi le spune... să luăm cu la ora 8 cina împreună şi să ne purtăm ca o familie ... vom reînvăţa să ne purtăm ca o familie ... şi Sahnur este mulţumită fiindcă încă este convinsă că se pate ca Savaş şi Çiçek să devină cu adevărat soţi.

**
yas munceşte la birou şi este foarte ocupată.
Nurish i-a trimis flori mamei lui Yas dar se pare că Yaso a uitat să facă acelaşi lucru (cred că este ziua Laylei, nu am înţeles din traducere). Încă nu ştiu sigur dacă este aşa, spune ARZU.


2. Yas merge la întâlnire de afaceri şi vorbeşte cu Savaş la telefon. Savaş spune "Yasemin, pentru mine tu îmi eşti soţie" iar ea răspunde " Şi tu îmi eşti soţ"
**
Se duce la întâlnire iar Yavuz este un ticălos inteligent. El îi tot spune cum vrea să fie făcută promovarea etc. iar ea îi dă numărul de telefon al unei companii de publicitate şi spune că "poate ar trebui să îţi faci tu campania de promovare" şi apoi îi spune "noi nu lucrăm în felul ăsta. Ţi-am spus cumva cum să îţi produci brânza?" şi lui Yavuz i-a plăcut atitudinea ei plină de siguranţă.
**

savas îi spune lui Yaso că îşi scoate familia la cină iar ea este foarte supărată.

Fratele mijlociu al lui Yavuz îi spune acestuia că tatăl lor o şantajează pe Sahnur pentru ca aceasta să rămână în afacerea cu droguri. El spune că i-a spus şi lui çiçek despre asta. Yavuz îi spune fratelui lui să stea departe de afacerile astea . Moran aude discuţia.
**
Savas arată atât de bine aşa aranjat pentru ieşirea la cină wow - spuse lui ARZU
(subscriu LOL)

**
Yas îi spune mamei că este ziua lui Sevgi aşa că trebuie să iasă împreună la cină. Mama Yaseminei este supărată fiindcă este convinsă că Yasemin a uitat de ziua ei aşa că îi spune că nu vrea să iasă şi Yaso îi spune "Ei bine, trebuie să vii"
**
Savas a dus toată familia pentru cină la localul care a fost al lui Cem..
**
Sunt convinsă că Yaso îşi duce mama tot acolo (spune ARZU)
***




3. Înainte de a ieşi la cină Pala îi spune lui Fidan "Arăţi atât de bine " (ăştia doi sunt atât de romantici - aşa este)
**
Yavuz îşi ia fratele în oraş.


Sevgi şi Yaso îi spun Leylei că ies la cină pentru a o sărbători pe ea.

**
Deci, când Yaso ajunge îl vede pe Savaş şi pe toţi din familia acestuia stând la masă şi Sahnur spune "Uită-te la ea te-ai aştepta să îşi ASCUNDĂ de ochii lumii copilu ăla BASTARD ..

Savas este pe punctul de a se scula de la masă dar Pala îl opreşte şi o opreşte şi pe Sahnur spunându-i "Taci din gură" ...
**
Yas este atât de supărată. Spune că are nevoie să îşi revină, să facă o plimbare de una singură. Leyla şi Sevgi se întorc acasă.
Pala spune că nu se simte bine aşa că trebuie să se întoarcă acasă şi îi face semn lui Savaş că, de fapt, se simte bine dar că încearcă să îi facă pe toţi ceilalţi să se întoarcă acasă împreună cu el. Aşa că toată familia pleacă spre casă , doar Savaş rămâne la bar.

Yas o sună pe Sevgi şi îi spune că nu se simte bine. Spune că vrea să fie singură pentru un timp. Sevgi rămâne acasă cu mama Yaseminei.

**
savas se întoarce la bar şi ... bea whiskey.. O sună pe Yasemin . Yaso spune că vrea să fie singură pentru un timp. El răspunde că înţelege şi îi spune "Te iubesc" ..
**
În acelaşi timp, femeia care a preluat afacerea lui Cem se uită la Savaş (cam insistent LOL).


4. sahnur crede că Savaş s-a enervat când a văzut-o pe Yasemin din cauza asta era atât de supărat.
Ea spune lui Cicek "Trebuie să îi arăţi înţelegere atunci când se întoarce acasă" ... iar çiçek îi răspunde " Nu mă iubeşte aşa că încetează să te mai amăgeşti gândindu-te că se poate îndrăgosti de mine".
**
pala îi spune soţiei sale că băieţelul din braţele lui Yaso este fiul lui Savaş.
**
nazan spune că doreşte să plece din casa Baldarilor iar Bora îi spune că trebuie să se asigure că familia este de acord, pentru binele lui Baran (de fapt vrea să se asigure că nu o vor dezmoşteni, lăsa fără bani).

**
Proprietara barului încearcă o apropiere de Savaş întrebându-l ce a păţit iar el îi răspunde că este îndrăgostit şi că suferă.
**
Ea întreabp "Este vorba de Yasemin?
**
Yas s-a dus la casa cumpărată de Savaş pentru ei ... stă pe podea singură şi îşi spune "Sunt aici acasă la noi, tu unde eşti?"
**
Proprietara localului spune "lasă-mă să îţi chem un taxi." iar Savaş spune "Nu" Ea răspunde "Unul dintre angajaţi te poate duce acasă cu maşina ta" El răspunde "Nu am maşina aici"
**
sahnur vine în camera lui Savaş dimineaţa şi vede că acesta nu a ajuns deloc acasă .
**
Leyla se uită la patul lui Yaso şi vede că Yaso nu a ajuns nici ea acasă . O sună pe Yaso si aceasta doarme în casa pe care Savaş a cumpărat-o pentru ei .
**
Şi gata fraţilor. Savaş este gol în patul barmaniţei , uite ăsta este Savaş
Moran îşi întreabă omul dacă a dus pistolul la poliţie şi omul spune că da (dar cred că de fapt i l-a dat lui Yavuz))

**
Yas îl sună pe Savaş, acesta se îmbracă şi nu deschide telefonul.
**
yas îi trimite un mesaj să o sune când se trezeşte

**
savas spune că era beat noaptea trecută. (cred că nu s-a culcat cu barmaniţa) El nu îşi mai aminteşte nimic dar ea îi spune nu îţi face griji nu s-a întâmplat nimic. El se bucură când aude asta.


5. Savas spune că nu vrea să ia micul-dejun. Trebuie să plece.

**
mehmet a trimis pozele cu Savaş şi Yaso la Baldari şi au fost aduse prin curier lui Çiçek şi Şahnur.
**
savas şi-a uitat vesta la proprietara barului acasă (idiotul - LOL)

savas spune că vrea să o vadă pe Yaso dar ea îi răspunde că este ocupată şi că ar trebui să se întâlnească să ia prânzul. Savaş este supărat .

Yas spune că este foarte dificil şi că nu mai poate să îl lase pe Savaş să plece acasă ... la cealaltă soţie
**
moran vine la fiul lui cel mijlociu ... îi spune că nu l-a pregătit cum se cuvine. Spune că acesta le spune tot felul de lucruri fratelui tău şi altora . Ar fi trebuit să ştii cum să ţii un secret. Unul dintre oameni îl înşfacă pe băiat

**
sahnur nu a văzut încă pozele.
**
moran îşi ameninţă fiul şi oamenii lui împing sub apă pentru a-l speria . Moran l-a auzit pe fiul lui spunând că el a fost cel care i-a spus lui Cicek despre locul în care erau fabricate drogurile aşa că ştie că Cicek a fost cea care a spus poliţiei despre laboratorul unde se făceau droguri.

**
moran le spune oamenilor lui să îi ţină fiului lui capul sub apă ei spun că acesta va muri, Moran le spune să îl ţină în continuare iar băiatul nu mai respiră.



6.Yavuz îl aşteaptă pe Ibrahim la companie şi sună acasă iar mama lui spune că tocmai s-a întors de la cumpărături şi nu este acasă. Acum Moran este speriat că şi-a ucis fiul.

**
Pala vorbeşte cu Savaş şi îi spune că trebuie să găsească o soluţie. Trebuie să poată să trăiască alături de Yaso şi fiul lui. Pala îi spune că îi va fi întotxdeauna alături.
**
Unul dintre oameni îl sună pe Yavuz şi îi spune că Ibrahim s-a înecat în piscină. Yavuz se duce la spital.

savas o sună pe Yaso şi îi spune că trebuie să o întâlnească la noua lor casă.
**
yavuz este la morgă. Ibrahim a murit. Pe bune..
**
Mama lui Çiçek îi telefonează lui çiçek şi o întreabă dacă ştie ceva de Yavuz şi Ibrahim, pentru că acum nici Yavuz nu răspunde la telefon..
**
Îi spun lui Yavuz că Ibrahim s-a înecat în timp ce înota în piscină. Pentru moment, Yavuz pare să creadă ceea ce îi spune tatăl lui.

**
çiçek îl sună pe Yavuz iar acesta îi spune că la telefon că Ibrahim s-a înecat, că este mort. (OMG este idiot sau ce? o asemenea veste se dă la telefon???)
**
çiçek pleacă din şcoală alergând ca o nebună..

Yas vine la noua casă . Savaş îi cere iertare ... îi spune că nu a dorit ca ea să asiste la o asemenea scenă (cina familiei) ..
**
moran ucigaşul propriului fiu, se întoarce acasă cu Yavuz.

**
Mama lui Çiçek este îngrijorată.
Yavuz îi spune mamaei lui că Ibrahim a murit.

**
Yas spune că nu ştie cât va mai putea să facă faţă situaţiei ăsteia ... că îi etse frică să îşi scoată fiul afară. Îi este frică să nu dea peste familia lui.. apoi îl îmbrăţişează pe Savaş.


******************
7. sevgi îl sună pe Yavuz pentru a vorbi de întâlnirea programată şi Yavuz respinge apelul ... Sevgi se gândeşte că au pierdut clientul ăsta.

Yas primeşte acelaşi plic şi Leyla este cea căruia îi este înmânat.
**
sahnur o sună pe çiçek..
**
yavuz răspunde la telefon..
**
savas spune că trebuie să îi povestească ceva despre noaptea precedentă ... şi atunci Sahnur sună şi îi spune că trebuie să vină acasă fiindcă fratele lui Çiçek a murit.
El răspunde că vine imediat. Savaş o sună pe çiçek..çiçek nu poate vorbi, plânde continuu.

**
Aşa că din nou SAVAŞ TREBUIE SĂ MEARGĂ LA FAMILIA LUI )mai ales la "soţa" lui) . Yas spune "Du-te" dar este destul de rece faţă de el.

Yaso îi spune mamei ei că fratele lui çicek a murit. Leyla întreabă cine este çiçek..şi Yaso este pe cale să îi spună "Soţia lui Savaş" dar răspunde "Cumnata lui Savaş".
**
savas vine acasă şi le spune tuturor să meargă la Morani ... bineînţeles că Nazan nu vrea.
**
savas nu o obligă..

sevgi spune că toată lumea a muncit foarte mult şi că (bănuiesc drept recompensă) merg cu toţii la bar..

savas sahnur le spun condoleanţe Moranilor
çiçek plânge spunând că era atât de tânăr. "Nu trebuia să moară".
**
Se pare că înmormântarea se va face în VAN.
**
sahnur îi spune lui Savaş că trebuie să îi însoţească pe çiçek şi Yavuz în VAN.




8.yas îl sună pe Savaş. El nu poate vorbi când este lângă çiçek aşa că, evident, nu răspunde. (ce viaţă nasoală, l-aş fi părăsit pe timpul ăsta de acum un an- LOL - asta e ARZU)
**
yas se duce la bar şi cere un whiskey..
**
sevgi spune "Nu îţi mai face griji,. Şti că Savaş te iubeşte. Asta contează cel mai mult în relaţia voastră" Sahnur şi Savaş pleacă spunând că vor veni dimineaţa pentru a pleca împreună pentru înmormântare.
**
leyla este îngrijorată când o vede pe Yaso supărată (dumnezeule femeia asta nu este în stare să joace - LOL - poţi să o mai spui o dată ARZU) Yaso plânge şi îi spune mamei ei că, de fapt, nu este deloc în regulă. Nu poate să îl împartă pe Savaş cu altcineva şi îi spune mamei ei că Savaş este căsătorit cu çiçek..

mehmet o sună pe Yaso, Yaso închide telefonul. Mehmet trimite un SMS "Ai primit scrisoarea mea?" Yaso întreabă dacă a primit o scrisoare..
Mama ei îi răspunde că da şi că a uitat să i-o dea.
**
savas pleacă în VAN cu çiçek şi yavuz pentru funeralii şi Pala merge şi el



yas vede fotografiile din plic ... şi se termină aici.















DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Dum 17 Oct 2010, 2:10 pm







Sumarul Episodului 30



Mehmet îi lasă pe Savaş şi Yasemin dar îi presează ( necăjeşte ) prin trimiterea fotografiilor lui Şahnur. Leyla este îngrijorată de situaţia lui Yasemin după ce ea a aflat că Savaş este căsătorit cu Çiçek , ea o forţează pe Yasemin să rupă relaţia cu Savaş.
Çiçek este răvăşită de moartea fratelui ei şi se consolează numai fiind aproape de Savaş în astfel de momente grele. Savaş crede că trebuie să fie aproape de Çiçek , dar el încă se simte inconfortabil în apropierea ei. Savaş ajunge faţă în faţă pentru prima dată cu ameninţarea drogurilor .
Cine este Besir? De ce sunt Pala şi Ahmet Moran speriaţi de Besir ?

(Cred că Besir este noul personaj interpretat de Sinan Tuzcu)
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 19 Oct 2010, 9:03 pm

REZUMAT EPISODUL 30

windy_day a scris:



1. Noul episod a început cu Yaso uitându-se la fotografiile (cu ea şi Savaş) din plicul trimis de Mehmet .
Pala şi Savaş urmează să se ducă ăn Van pentru înmormântare şi Sahnur este în biroul ei.


2. Yas îl sună pe Savaş şi el îi răspunde. Ea îi spune că Mehmet i-a trimis fotografiile şi că i-a trimis aceleaşi fotografii şi lui Şahnur şi çiçek.Savaş se hotărăşte să se întoarcă acasă.

Pala se hotărăşte să o sune pe Fidan şi să îi ceară ajutorul iar Savaş acceptă. Bineînţeles că Savaş nu ştie că Fidan a aflat despre ömer.
**
Pala îi spune lui Fidan să facă dispărute cele două plicuri galbene trimise lui çiçek şi Şahnur.

**
sahnur este pe punctul de a deschide plicul.Fidan intră. Ea o opreşte şi întreabă "Putem sta de vorbă despre Haldun şi Mustafa" şi Sahnur are plicul în mână dar nu l-a deschis încă.

pala explică apoi că el deja i-a spus lui Fidan despre ömer. savas este puţin supărat dar Pala spune că are încredere deplină în Fida. El garantează pentru soţia lui.
**
leyla este furioasă, din nou, şi tot vorbeşte iar şi iar despre Yasemin că a fost ameninţată de Mehmet, că Yas iese cu un bărbat însurat etc etc.
**
sahnur şi fidan vorbesc şi Fidan pune mâna pe plic.
sahnur plânge din cauza celor întâmplate cu Haldun şi cum este şi ea în parte responsabilă, fiindcă a făcut trafic cu droguri.
**
savas îi spune Yaseminei că se va asigura că ea şi ömer sunt în siguranţă. Îi spune că o va suna mai târziu.
**
yavuz îi spune lui Savaş că çiçek are foarte mare nevoie de el.
**
Toţi iau maşina şi pleacă la aeroport.
**
leyla continuă cu ale ei..Idioata de Nazan îi spune lui Bora despre Savaş şi Yasemin că s-au văzut la restaurant ... şi cum Savaş a fost şocat şi Nazan spune că Yaso îşi adusese şi copilul nelegitim cu ea.(Urăsc toată problema asta a copilului nelegitim - şi eu, bine zis ARZU)

Bora o minte pe Nazan şi o face să creadă că este foarte importantă pentru el ...



3. Moran nu varsă nicio lacrimă. Savas se uită la çiçek, care plânge.. este singura pentru care îşi face griji pe parcursul înmotmântării.
**
Yasemin îl sună pe Savaş în timpul ceremoniei iar el închide telefonul fără să răspundă.
Yaso este supărată. Unul dintre oamenii Moranului plânge şi el. Moran îi spune să se abţină iar Yavuz vede asta şi îşi dă seama că e ceva în neregulă cu moartea fratelui lui .Yas ţipă la unul dintre angajaţi şi acesta ţipă şi el la ea spunând că nu trebuie să lucreze cu el dacă îl crede un prost inutil.
**
yas şi sevgi se hotărăsc să iasă seara undeva şi să stea de vorbă
**
nazan a adormit şi bora îi prepară o gustare (ce atent - LOL). Savaş nu este în apele pe parcursul înmormântării fiindcă încă este convins de faptul că Yavuz este un criminal şi Pala îi spune "Nu uita că eşti aici ca soţ al Ciçekăi" şi el răspunde "De fapt asta aş vrea să uit mai întâi de toate".
**
Beşir soseşte ... tuturor le e teamă de tipul ăsta.

Chiar şi Moran îi spune Şef (sau cam aşa).. Pala spune că este cel mai puternic ... spune că are cam 50 de oameni (cred că se referă la gărzile de corp - o mică armată), co Ahmet Moran lucrează pentru el şi alţi oameni fac acelaşi lucru , inclusiv tatăl lui Savaş a făcut asta. Deci acum este cineva vinovat de traficul cu droguri. Tipul ăsta "tare".
**
Pala spune că este ca un lanţ din care nu vrea să iasă nimeni fiindcă toţi au de câştigat şi că nu lasă pe nimeni să rupă lanţul ăsta.



4.Savas vrea să se întoarcă la Istanbul. Pala spune că nu pot pleca în momentul acela. Trebuie să stea cel puţin 1 noapte.
**
Şi Savaş spune, "Dacă Moran şi Beşir pot vorbi despre afaceri în timpul ceremoniei de înmormântare, şi eu pot foarte bine să plec acasă".
**
Beşirvrea să vorbească despre afaceri dar se răzgândeşte şi spune că vor vorbi când Moran se va simţi mai bine şi are un soi de ameninţare în glas. Apoi pleacă.

Îl vede pe Savaş şi Beşir spune: "Tu trebuie să fii fiul lui HASIP ... care e numele tău?" Savaş spune "Savaş Baldar" şi Beşir repetă numele dar apoi pleacă.
**
SEVGÝ şi Yasemin concluzionează că dragostea nu are nicio logică şi Sevgi îl dă pe Bora drept exemplu. Yasemin nu vrea să îl compare pe Bora cu Savaş.
savas merge în camera pregătită pentru el fiindcă trebuie să rămână peste noapte. Apoi el îşi dă seama că trebuie să împartă camera cu Ciçek..

Este doar un pat şi este pat dublu în cameră. Çiçek şi Savaş nu pot măcar să se uite unul la celălalt ... Sevgi o îndeamnă pe Yaso să îl sune pe savaş din nou (cum Doamne poate face asta, când omul era la o înmormântare)..

**
savas nu poate deschide telefonul..
**
yas este din ce în ce mai furioasă.

**
savas îi spune çiçekăi să doarmă ea în pat, el poate dormi în fotoliu.
**
Apoi soseşte Pelin )proprietara barului) şi îi dă Yaseminei vesta lui Savaş..Pelin îi spune Yaseminei că Savaş era foarte beat aşa că l-a luat la ea acasă ... că a dormit acolo apoi a plecat. Yasemin este şocată (de ce Doamne, că femeia i-a explicat totul foarte senină, dacă avea o aventură i-o zicea în faţă, că nu pare speriată de Yaso)



5. Este o prostie (zice Arzu). Te gândeşti că Savaş ar fi ştiut că în spatele afacerii cu droguri se află o persoană mai puternică. Toţi îl tot blamează pe Moran dar nimeni nu a spus nimic despre faptul că amândoi şi Moran şi tatăl lui Savaş au lucrat şi lucrează pentru Beşir... Este atât de evident că personajul a fost inventat peste povestea iniţială - zice Arzu - la plezneală, zic eu. .
Yavuz şi Savaş vor trebui să lupte împotriva lui Beşir şi vor fi nevoiţi să facă echipă. ... Yavuz vorbeşte cu omul care era evident supărat (unul dintre cei care i-au omorât fratele) aşa încât să îl poată face să mărturisească ce s-a întâmplat cu fratele lui.
**
Yas este ieşită din minţi şi beată şi disperată după ce a auzit cele spuse de Pelin.
**
yavuz întreabă de ce a plâns Resul aşa de mult la înmormântare. Apoi el întreabă "Ce ţi-a spus tatăl meu la funeralii".
Yavuz întreabă cum a murit fratele lui?
Omul spune că înota. Yavuz spune "Era îmbrăcat iar vremea era rece, nu ar fi înotat" Yavuz îi pune arma la tâmplă , Resul îl roagă şi spune "Voi fi sclavul tău de acum încolo, te rog nu mă omorî"..
**
Yavuz îi spune lui Resul că de acum încolo va trebui să îi spună tot ce plănuieşte Ahmet Moran.
**
Yas vine acasă beată şi mai vrea vin.
**
Leyla stă acasă la fiica lui Nurish, deoarece casa este liberă.
**
çiçek îi mulţumeşte lui Savaş că a mers cu ea la funeralii.
Apoi ea plânge şi spune că fratele ei abia începuse facultatea.
savas spune "Mi-am pierdut tatăl şi fratele aşa că înţeleg"..
**
"Doar timpul te va vindeca", mai spune el.
Çiçek plânge pe umărul lui.
**
Yasemin sună din nou şi Savaş deschide telefonul şi spune "Çiçek poţi să mă laşi câteva minute".
şi Yaso işi iese din minţi şi întreabă "îi ceri permisiunea ca să vorbeşti cu mine?".
savas încearcă să îi explice şi Yasemin spune "Te culci şi cu Pelin?" Îi spune " I-ai spus soţiei tale despre Pelin?". El răspunde că îi este doar milă de çiçek şi "Nu am venit aici fiindcă am vrut" iar çiçek aude toate astea.
Yas spune "NU mai am ce să îţi spun. Ieri noapte ai dormit în patul lui Pelin şi în noaptea asta dormi în patul lui çiçek..

savas spune "în timp ce eu mă joc de-a mica familie fericită, îmi pierd adevărata familie ... Am să plec la aeroport" ... însă desigur nu este niciun avion la ora aceea şi Savaş spune "Mai bine aştept la aeroport".
yavuz sees savas leave..




6. sevgi se întreabă cum de a obţinut Mehmet nişte fotografii care nici măcar nu au fost publicate.
**
yas spune "Trebuie să fie Bora, el a ştiut, şi trebuie că i-a vândut fotografiile lui Mehmet".
**
Yas o roagă pe sevgi să îi dea adresa lui Bora şi se hotărăşte să meargă şi să îi vorbească acestuia
Savaş sună de câteva ori dar mobilul lui Yaso este închis.
**
yas pleacă pentru a vorbi cu Bora. Sevgi pleacă şi ea la birou.
savas a ajuns înapoi la Istanbul. Sună la birou la Yas. Află că nici Sevgi nici Yaso nu sunt la birou, încă.
**
yas se duce la Bora. Savaş se duce acasă la Yaso, dar nu este nimeni acasă.

Yas are o discuţie cu Bora şi îi spune acestuia că el era singurul care ştia despre fotografii.

**
Cum Yaso ţipă la Bora spunând "Să nu te mai apropi de Savaş, de mine sau Sevgi vreodată" apare Nazan şi spune "Tu încerci să îl faci pe Savaş să îl accepte pe fiul tău nelegitim, tu eşti interesată de banii lui " ... îi spune Yaseminei să dispară şi să caute alt tată pentru bastardul ei.
**
yas este şocată şi nici barem nu îşi mai dă seama pe unde merge..
**
savas vine la agenţie şi Sevgi îi spune , "aşteaptă puţin şi apoi poţi vorbi cu ea" şi în momentul acela Yaso o sună pe Sevgi dar Sevgi se preface că vorbeşte cu altcineva şi Yaso îşi dă seama că Savaş trebuie să fie la agenţie .

Nu ştiu cum de l-a iertat Yaso ... au făcut dragosteşi el a rămas la Yaso acasă.
El spune, cum se întoarce çiçek el va divorţa şi că nu îi mai pasă de consecinţe. Yaso îi spune lui Savaş că Nazan este cu Bora ... că a văzut-o pe Nazan la Bora acasă ... mai întâi Savaş este gelos pe Yaso, apoi însă Yaso îi spune "Cred că sunt împreună. Nazan l-a apărat pe Bora ca şi când ar fi soţul ei. Savaş UCIDE cu ochii. (Are dreptate ARZU, zici că aruncă gloanţe , bombe şi alte alea cu privirea, vai de capul lui Bora) .



7.savas îi spune lui Erşef să vină la el la birou.
nazan este cu Bora şi spune că Yaso trebuie că i-a spus deja lui Savaş despre noi. Bora spune "Cui îi pasă. Ne dorim să fim împreună. Suntem căsătoriţi".

**
Bora şi Nazan se duc la bancă. Nazan îi va da bani. Savaş o roagă pe Dila să vorbească cu Nazan pentru a afla ce se întâmplă cu aceasta.
**
nazan se întoarce o geantă cu o cantitate mare de aur.
Bora îl ia pentru a-l schimba în bani.

şi spune că se va întâlni cu Nazan mai târziu.
**
dila o sună pe Nazan şi o întreabă dacă se pot vedea.

Hakan/ un priten de-al lui Savaş soseşte şi cei doi iau masa împreună. Sunt prieteni vechi.
**
Se pare că soţia lui Hakan a murit cu 5 ani în urmă şi el are un copil de 13 ani.

Yasemin s-a întâlnit cu polonezii (zic eu) românii (zice Arzu) şi Savaş şi Hakan ajung şi ei.
Hakan şi Valdemar se cunosc.
**
Şi Savaş spune Yasemin este mama fiului meu şi în curând ne vom căsători.
yas este fericită.
**
dila şi Nazan se întâlnesc iar Erşef o urmăreşte pe Nazan.
**
esref le face din nou forografii lui Nazan şi Bora... (omul ăsta este ca un adevărat paparazzi - Arzu, asta se presupune că trebuie să facă o gardă de corp sau cei care se ocupă de securitate nu LOL)
**
esref îl sună pe Savaş şi îi spune că Bora şi Nazan sunt împreună şi sunt foarte intimi.
**
(Arzu zice - Nazan are picioare foarte frumoase)




8.Hakan lucrează şi el de acum pentru Savaş..
**
savas se duce acasă pentru a avea o discuţie cu Nazan.
**
yas îl sună pe Savaş.
Ömer vorbeşte la telefon şi spune tati, tati ... savaş este încântat..

savas spune că merge acasă să stea de vorbă cu Nazan.
Yaso îi spune "Să fii calm. Trebuie să rămâi calm pentru a rezolva asta"
(da să o pălmuiască va fi dovada comportamentului lui calm LOL)

savas o întreabă pe Nazan ce a făcut azi..
Nazan minte şi Savaş îi spune "Nu mă minţi" . El întreabă "Ce treabă ai tu cu Bora?" iar Nazan răspunde "Ne-am întâlnit, am stat de vorbă şi am plecat"
Savaş spune "NU" şi îi arată fotografiile şi îi spune că nu se mai poate vedea cu el niciodată.
Ea explodează şi spune "Nimeni nu îmi poate spune mie ce să fac ... cel puţin nu este un criminal ca Yavuz"
savas îi spune lui Nazan că el este interesat doar de banii ei. "Se foloseşte de tine." şi Nazan spune "Asa cum Yasemin se foloseşte de tine pentru a te convinge să devii tatăl bastardului ei"
Aşa că Savaş o plezneşte pe Nazan (nu sunt de acord cu ARZU Nazan şi-a meritat-o, şi eu i-aş fi dat una, pentru cuvintele spuse despre copil ).
nazan fugeafară.
savas o prinde şi îi spune să se ducă înăuntru.
Ea spune că pleacă. El îi spune că îl va omorî pe Bora dacă Nazan se duce la el, ea spune că "Este soţul meu" şi îi arată certificatul de căsătorie..

fidan şi Sahnur văd totul şi ai impresia că îşi vor înghiţi limba.








DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 26 Oct 2010, 9:31 pm

REZUMAT EPISODUL 31


windy_day a scris:1.Shanur aproape leşină şi sfârşeşte în lacrimi după ce aude de căsătoria Nazanei...
Micul Baran este lăsat de unul singur,..El a văzut şi auzit totul ... iar asta trebuie că l-a afectat foarte tare
Savas a sunat-o pe Yasemin şi i-a spus tot ce s-a întâmplat, ea crede că este vinovată de crearea acestei probleme.


Nazan este cu Bora şi se plânge i-a ajuns
Fidan se duce sus să îl găsească pe Baran...
**
savas se întoarce acasă.
SAVAS se uită de parcă îşi învinovăţeste puţin mama pentru cele întâmplate. Savaş nu vorbeşte. Baran este afară aşteptându-şi mama. Nu vrea să vină în casă. Toţi sunt la micul dejun, la Baldari acasă, cu excepţia lui Savaş şi a lui Pala. Sahnur se duce afară să vorbească cu Baran, îl îmbrăţişează. savaş se uită la ei de la balcon (are un costum drăguţ pe el, se îmbracă foarte frumos dar Yaso nu ... )
Savaş le-a cerut avocaţilor să vină la companie.
**
Yas îi dă de mâncare lui Ömer şi se joacă cu el. Ömer a învăţat cum să arunce lucrurile. Când Yaso îl pune jos vrea să fie luat din nou în braţe. Savaş sună şi spune că l-a ajutat sprijinul arătat de Yaso.
Hakan a început să lucreze cu Baldarii. El îşi sună mama şi tatăl şi le spune că în curând îşi va lua fata de la ei. Numele fetiţei este Lara. Este supărată şi nu vrea să vorbească. Doar ascultă. savaş vine şi aude că prietenul vorbeşte cu fiica sa şi nu vrea să îl întrerupă. Fiica lui Hakan este supărată din cauză că şi-a pierdut mama de curând.
**

Pala vine acasă.. şi îşi dă seama că ceva nu este în regulă (era încă în Van, atunci??? - Yes ARZU - că Savaş a plecat de nebun după discuţia cu Yaso - LOL )





2 . Cei de la agenţia lui Yaso cred că Yavuz nu l-ea dat proiectul de promovare pentru că Yaso a fost prea dură cu el în timpul întâlnirii.
**
(bineînţeles că nu ştiu că este fratele lui çiçek şi că este la înmormântare şi el)
**
La Morani (le voi spune Moroni - adică stupizi, retardaţi - de acum încolo) stau la micul dejun. çiçek aşteaptă telefon de la Savaş (vezi să nu).
**

savas o pune pe Dila să verifice contul lui Nazan şi situaţia extrasele pentru cărţile de credit ale acesteia.
Pune gărzi în jurul casei şi îi pune să verifice înregistrările camerelor de supraveghere din trafic, pentru a găsi maşina (Nazanei sau a lui Bora)..
**
savas o sună pe Yaso şi îi spune că se simte rău, că are nevoie de ea. Doar ea îl poate face să se simtă bine..
**
çiçek încă aşteaptă telefonul lui Savaş. Yavuz întreabă de ce nu a sunat Savaş şi çiçek spune "nu, noi am vorbit deja" iar Zavuz nu o crede..
**
yaso îi spune lui sevgi că nu poate merge la întrunire fiindcă Savaş are nevoie de ea. Sevgi e supărată pe ea deoarece au nevoie de bani şi nu au niciun client nou.

Yavuz continuă să o întrebe pe çiçek despre Savaş, o întreabă dacă se poartă bine cu ea ... el îi spune că o va ajuta întotdeauna, indiferent de ce se va întâmpla.

**
Besir le face din nou o vizită Moronilor..
**
Yavuz vede asta... Ahmet Moron se poartă de parcă ar fi micul scalv al lui Besir

**
Besir se uită ţintă la Yavuz iar Yavuz se uită ţintă la Besir.. omul ăsta trebuie să fie atent cu Savaş şi Yavuz dacă ăştia doi fac echipă împotriva lui

yaso spune că îi pare rău pentru ce s-a întâmplat cu Nazan şi Bora iar Savaş spune că cei doi sunt căsătoriţi. Yaso este şocată. Yaso întreabă cum este Baran ... Savaş crede că Baran nu ştie nimic şi îi pare rău pentru copil.


Besir îl obligă pe Ahmet Moron să furnizeze droguri. Besir spune , ai jelit pentru 3 zile şi este destul. Dacă drogurile nu sunt acolo în 15 zile poţi să îţi sapi o groapă alături de fiul tău şi să intri în ea.
**
Bora şi Nazan sunt împreună şi Nazan vrea să îl sune pe Baran şi Bora spune că nu este încă momentul. Spune "lasă-l pe el să îţi simtă lipsa şi lasă-i pe ei să se calmeze înainte de a-i suna"
**
Baran se duce în timpul nopţii în dormitorul lui Sahnur şi se culcă în patul ei..
**
savas l-a sculat pe Ömer şi acum copilul nu mai vrea să doarmă.. ( copilul spune tati, tati, dar nu se uită la Savaş ci către cineva din spatele camerei)



3. savas coboară la micul-dejun.. (ăsta este un episod de tot rahatul, mă pplictiseşte - zice ARZU - eu nu ştiu, că nu am văzut mare lucur , ştiu doar că are PAUZE LUNGI LA CAPITOLUL DIALOG - LOL.. ) Mehmet încearcă să spargă codurile fişierelor furate de la compania lui Savaş.

nazan sună acasă ian Endam închide telefonul fiindcă Sahnur era de faţă. Nazan este supărată.

Yavuz sună şi spune că este interesat de campania de promovare şi că va plăti 300000 dollari în avans şi Yaso şi Sevgi sunt fericite

Pala spune că Savaş a făcut rău că a plecat de la parastas (să zicem) mai devreme şi Savaş spune că nu îi pasă absolut deloc, fiul lui creşte fără ca el să îi fie alături.
**
savas verifică toate conturile Nazanei şi vede că aceasta a trecut sume importante în contul lui Bora. Nu îi vine să creadă că sora lui este atât de naivă.
**
savas urmăreşte şi folosirea cardurilor şi află că Nazan şi-a folosit cardul la un hotel în Antalya.. (a putut să le urmărească fiincă el ţine contabilitatea şi plăteşte pentru fiecare cheltuială a familiei, deja.. )
**
savas spune că într-un fel sau altul o va salva de Bora pe Nazan. Pe de altă parte Nazan îl vrea pe Baran cu ea. Bora spune că bineînţeles că îl vor lua pe Bora.

savas obişnuia să sune pe çiçek şi să îi vorbească precum unui prieten, un prieten adevărat. Acum însă nu face asta şi cred că asta înrăutăţeşte lucrurile..

**

savas îi spune lui Pala că nu va veni acasă pentru câteba zile şi Pala spune că va avea el grijă de ai casei
Yas şi Savaş sunt împreună în faţa noii lor case şi se îmbrăţişează şi se sărută.
**
çiçek îl vede pe soţul lui Endam că vine la Moroni şi se întreabă ce face la ei acasă în Van. Ştie că urmează să se întâmple ceva necurat şi Yavuz ăi spune să nu îşi bage nasul în asta (probabil că el nu vrea să fie ucisă de propriul lor tată, aşa cum a fost ucis Ibrahim)
**
Moron îi cere ajutorul lui Orhan să transporte drogurile fără să îi spună lui Sahnur şi Savaş. Îi dă bani şi îl ameninţă pe Orhan şi îi spune că dacă nu va livra drogurile îl va ucide.
Tâmpitul spune "Bine"

**
Sahnur întreabă unde este Savaş şi Pala spune nu îţi face griji pentru el.


savas şi Yas stau la ei în noua casă de câteva zile. Mănâncă împreună spagetti, fac dragoste etc. şi Omer este acolo şi se joacă în grădină cu o maşină. Se plimbă împreună ... multe scene de familie

Se pare că petrec 5 zile împreună ... Yaso are o întâlnire de afaceri şi Savaş trebuie şi el să se întoarcă în oraş.
**
esref îl sună pe savaş şi îi spune că l-a prins pe Mehmet




4. savas le spune oamenilor lui să iasă, îl ţin pe Mehmet într-un depozit ... îşi scoate haina ... apoi ceasul. Savaş întreabă câţi bani vrei ca să stai departe şi să îţi ţii gura. Apoi începe să îl bată şi îl întreabă "Cine crezi că eşti ca să ameninţi" şi îl bate de îl face praf pe Mehmet.
**
baran nu vrea să meargă la şcoală, Pala încearcă să îl convingă.


Çiçek ajunge acasă la Baldari ... şi are o faţă de te îngrozeşte ... oare de ce??


sahnur întreabă cum este çiçek şi ce face familia ei şi çiçek spune dacă eraţi aşa de îngrijoraţi aţi fi putut suna, au trecut 10 zile de când a murit fratele meu.
**
savas încă îi urmăreşte pe Nazan şi Bora şi sună la ultimul hotel unde stătuseră şi din nou nu le ia urma după ce au părăsit hotelul.
**
Mehmet a încercat să găsească fişiere pentru a le deschide şi a-l şantaja pe savaş dar Savaş a aflat că Mehmet a sustras fişierele şi l-a bătut pe Mehmet de l-a făcut praf. Mehmet nu mai are fişierele.
**
çiçek se poartă foarte urât cu toată lumea.
Îi dă ordine lui Endam şi ţipă la Fidan.

**
savas îi spune lui çiçek că trebuie să semneze acţiunea de divorţ.
Ea se ceartă cu Savaş şi îi spune "nu o să mor doar fiindcă tu vrei să fii soţul femeii ăleia." şi Savaş îi spune "am făcut o înţelegere. Tu nu vei fi niciodată soţia mea. Ţi-am spus, pentru mine vei fi întotdeauna soţia fratelui meu" şi ea spune că nu va muri doar pentru că el vrea dicorţul (au şters partea care apărea în trailer, când îl face pe omer bastard, )

Çiçek nu vine la micul-dejun şi nu vrea să dea ochii cu Savaş.
**
savas trebuie să se ducă la şcoala lui Baran fiindcă acesta s-a bătut iar çiçek este la copanie aşteptându-l pe savaş să semneze acţiunea de divorţ (sau poate să se mai certe o dată cu el).
**
Fiica lui Hakan este la firmă şi se uită atent la çiçek şi vorbeşte pentru prima oară şi spune "Şi tu eşti supărată" şi çiçek spune nu iar Lara spune "Nu, tu eşti supărată, de asemenea".
Hakan este şocat când o aude pe fiica lui vorbind ... se uită la çiçek şi îi spune că Lara nu a vorbit de luni de zile.
(Cred că ăştia doi or să termine împreună - ŞI NOI ARZU)


Çiçek se prezintă dar nu spune că este soţia lui Savaş şi Hakan se gândeşte că Savaş este pe punctul de a se căsători cu Yasemin, oricum.
**
yas şi sevgi merg la întâlnirea cu Yavuz.
**
savas vine la birou şi çiçek este acolo cu avocaţii. Are o figură de zici că vrea să ucidă.
**
Lui Yavuz îi place modul în care este realizată promovarea produselor şi o felicită pe Yaso. Se uită la ea de parcă ar plăcea-o.
**
hakan o aude pe çiçek ţipând că nu va divorţa niciodată.. çiçek le spune avocaţilor că nu va divorţa niciodată.
Iese în grabă din casă şi dă peste Lara. Lara se uită la ea dar nu vorbeşte. Hakan se uită de-a lungul coridorului.



5. Yavuz aude că vine çiçek şi întrerupe brusc întâlnirea şi Yaso şi Sevgi sunt şocate şi se simt umilite. Yavuz le-a spus mai înainte că are de gând să investească 15 milioane de dolari.

**
çiçek spune "femeia aia este iubita lui savaş, cum poţi să îi dai ei campania de promovare a afacerii tale" şi Zavuz îi spune "Ştiu cine este şi am motivele mele să lucrez cu ea. Aşa că linişteşte-te" (OMG Cici îşi merită următorul glonţ LOL).
**
savas vine la casa nouă şi Yaso îl aşteaptă acolo, îşi scoate imediat rochia (asta da fază pentru Nurgul) în faţa uşii (parcă vă aud doamnelor spunând că şi voi aţi face-o dacă Savaş ar fi iubitul vostru - LOL ARZU GOOD POINT)
**
Camionul este oprit de poliţie (iar Sahnur, Pala şi savaş nu ştiu nimic despre transportul ăsta)



Nazan şi Bora s-au întors acasă la Bora iar Savaş primeşte un telefonl.

**
moron află că drogurile au fost interceptate de poliţie.
**
yas îl roagă pe Savaş să îşi păstreze calmul.
savas i-a cumpărat lui Yaso o maşină , un jeep
El îi spune "pentru puţin" înainte ca ea să îi mulţumească..şi ea îi spune "Mulţumeasc stăpâne sau şefule, AGA cum o fi (cam aşa ceva - formulă utilizată în Van, spune ARZU)

**
savas acceptă o ceaşcă cu înainte de a se duce să discute cu Nazan şi Bora..

**
În timpul ăsta poliţia vine la Sahnur acasă şi îi arestează pe Pala şi Sahnur pentru trafic cu droguri

Dacă aţi vedea faţa lui sahnur când o încătuşează - SUPER - am văzut

(acum devine interesant)
Poliţia se duce şi la compania Baldar şi caută peste tot.
**
savas este şi el arestat, îl pun la podea şi îi pun cătuşele în faţa lui Yasemin, a mamei ei şi a lu ömer





DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Lun 01 Noi 2010, 3:57 pm

Rezumat episodul 32


Fiecare susupectează pe fiecare , Savaş încearcă să scape de acuzaţii, Çiçek este supărată că Savaş a plecat în timpul ceremomiei de îmormântare a fratelui ei ,ea va veni înapoi acasă, dar va fi o Cicek complet schimbată. Ea nu va permite ca ea să fie nefericită doar pentru ca Savaş să fie fericit cu Yasemin, aşa că a luat o decizie. Yasemin este în extaz ( cu capul în nori ) după ce a petrecut cinci zile cu fiul ei şi cu Savaş. Drogurile sunt confiscate de poliţie şi Savaş este încătuşat în faţa lui Yasemin şi a lui Ömer . Va fi Yasemin de partea lui Savaş ?? işi va demonstra iară Leyla punctul ei de vedere ? se va îndoi Nazan de Bora ??
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 02 Noi 2010, 9:33 pm

REZUMAT EPISODUL 32


windy_day a scris:1.Savas spune "Să îmi spună şi mie cineva despre ce este vorba" dar poliţiştii nu îi răspund. Îl iau pe savaş şi Yasemin arată şocată..

**
Reporterii pun câteva întrebări dar Savaş nu răspunde. Avocaţii lor sunt şi ei acolo. Savaş îi vede pe Mama sa şi pe Pala la secţia de poliţie ... se uită la mama sa acuzând-o cu privirea . Sahnur pare vinovată (cu toate că de data asta ea nu a fost implicată în transportul de droguri)
Leyla iar ţipă ... spunându-i lui Yasemin să stea departe de Savaş.. Yas abia îşi revine din şoc şi începe să tremure şi să plângă.

**
fidan plânge şi ea acasă..
**
çiçek îl sună pe Yavuz.
yavuz spune că va vedea despre ce este vorba şi va încerca să ajute.
yavuz vorbeşte cu Mustafa şi spune că se va duce la secţia de poliţie. Spune că Savaş a fost probabil şi el luat de poliţie şi mai spune "Tu eşti acum bărbatul în casă că nimeni altcineva nu mai este acolo" . Mustafa spune "Bine" şi chiar crede că el acum conduce în casă
**
Poliţia a găsit-o şi pe Nazan ... şi a fost şi Bora adus împreună cu ea )bănuiesc , spune Arzu, că i-au adus pe toţi cei care sunt acţionari la companie)
Savaş se uită la ei ca şi cum le-ar spune că va sta de vorbă cu ei mai târziu.

Leyla tot mai ţipă... ce ar fi fost dacă Ömer era mai mare. Ce ar fi fost dacă ömer era şi el arestat cu împreună cu Baldarii. Ce ar fi fost ...


**
Idiotul de Orhan a folosit acelaşi camion (cel cu care avusese accidentul) pentru a livra drogurile. Beşir îl acuză acum pe Moron. El spune "nu îmi pasă de Orhan ... aveam o înţelegere cu tine" Îi spune lui Moron să se ducă să îl găsească pe Orhan, să sape două gropi una pentru Orhan şi una pentru Moron însuşi şi spune "Apoi aşteaptă lângă gropi ordinele mele" .

**
orhan este undeva încearcă să se ascundă. Distruge şi aruncă cartela telefonului mobil pentru a nu i se putea lua urma.
**
savas şi ceilalţi sunt luaţi pentru interogatoriu.
Hakan vine şi el la secţia de poliţie.








2.Esref nu a fost luat de poliţie ... sau poate a fost interogat şi pus în libertate. El îl vede pe Yavuz la secţia de poliţie.

**
leyla încă ţipă şi spune că trebuie să se mute din casă, să închidă compania şi să se mute în alt oraş unde să nu îi poată găsi Baldarii.

**
sevgi sună şi spune că vestea este la Tv.
şi Yasemin este pe cale să leşine şi apoi varsă..
**
savas este arătat la Tv încătuşat.
La ştiri spun că au fost găsite în camion 1200 kg de heroină.
**
hakan este dus la companie unde are loc o percheziţie şi semnează un proces-verbal.
**
Acum poliţiştii le explică faptul că au fost găsite droguri în camion. Savaş spune că el nu ştia de asta, că au 60 de camioane..

leyla deja a chemat-o pe Nurish şi îi spune că savaş este traficant de droguri...
**
bora spune că nu face parte din familie. Abia s-au căsătorit. Că nu îi cunoaşte prea bine. Că nu a văzut în viaţa lui droguri şi că Baldarii au fost împotriva căsătoriei lui cu Nazan de la bun început. Toţi ar vrea să îl omoare .
**
sahnur semnează o declaraţie, bora semnează şi el una ... interogatoriul continuă.
Nazan este şi ea lăsată liberă ... dar nu are voie să părăsească oraşul sau ţara..
sahnur este achitată fiindcă ea nu poate să se facă vinovată de aşa ceva, este doar o soţie casnică şi în vârstă, pe deasupra.

**
mehmet vede şi el ştirile.
nazan iese de la poliţie şi îl vede pe Yavuz. Bora spune "Să mergem la mama ta. Nu este niciun bărbat în casă ... Bora se apleacă să îi sărute mâna lui Şahnur şi Sahnur îi dă una lui Bora. Le spune lui Nazan şi lui Bora că nu vrea să îi vadă.

yavuz este amuzat de scenă.
**
nazan îşi cere scuze de la Bora ... iar Bora se poartă ca un copil năzuros..


3. sahnur vine acasă şi Fidan o acuză pe Sahnur iar Sahnur dă vina pe Moron şi îl întreabă pe Yavuz de ce nu şi-a prit tatăl şi toată răzbunarea asta.
**
yavuz îi sppune lui çiçek că Nazan s-a căsătorit cu Bora (că a auzit asta în faţa staţiei de poliţie).
**
savas îşi aduce aminte de zilele frumoase petrecute cu Yas şi ömer şi plânge în timp ce este în arest la secţia de poliţie. El îşi aduce aminte de ömer spunându-i tată!
**
bora se plânge de familia Nazanei, deja

moran lipseşte şi Yavuz nu poate da de el.
**
moran îl sună pe unul dintre oamenii lui. Yavuz ascultă şi află că Moran s-a dus după Orhan , omul Baldarilor.
**
leyla tot mai ţipă

savas spune că este un om cinstit, că îşi iubeşte ţara şi că el nu ştie nimic despre droguri.
Aş împuşca-o pe Leyla - spune ARZU. ARZU I wish I could shoot her too, or glue her mouth.

sevgi soseşte.. leyla strigă şi la ea.

yavuz o sună pe Sevgi. Spune că vrea să semneze contractul . Sevgi o obligă pe Yaso să iasă din casă şi spune că cel puţin ea nu trebuie să o asculte pe Leyla ţipând tot timpul.
sevgi o ajută pe Yaso să se îmbrace ... ca şi când Yaso ar fi invalidă

**
Oamenii din sat au venit la Sahnur şi se plâng că toţi au fost luaţi la interogatoriu. Apoi oamenii spun că şi gărzile lui Beşir au venit în oraş şi i-au ameninţat că dacă unul dintre ei îndrăzneşte să pomenească numele lui Beşir atunci ei vor veni şi vor omorî pe toată lumea .
Oamenii spun că toţi fug din sat , îşi părăsesc casele şi că în curând toţi cei din clanul Baldarilor vor fi plecat

( yas îşi aduce aminte de împuşcăturile de acasă de la Sahnur - probabil că ea crede că au fost din cauza drogurilor. Ea nu mai foloseşte maşina pe care i-a dat-o Savaş. Probabil că ea crede că este cumpărată cu bani proveniţi din droguri . )

**
Toate cecurile şi datoriile baldarilor se cer încasate şi restituite. Clienţii anulează comenzile iar băncile îşi vor împrumuturile acordate înapoi ... deci compania este la strâmtoare.

**
yaso şi sevgi semnează contractul cu Yavuz.

**
Poliţiştii îl întreabă pe savaş dacă a făcut afaceri cu Moranii. Savaş spune că Moronul îi este socru dar că nu fac afaceri împreună.



4. Ai lui Valdemar au anulat şi ei înţelegerea pentru fabrică şi acţiunile Baldarilor şi acţiunile de pe piaţă cunosc şi ele o cădere bruscă.

**
yas se plimbă pe străzi şi se simte de parcă toată lumea ar vorbi despre ea şi Savaş. Savaş este în toate ziarele ... e pe cale să o ia razna (Yaso, adică) .
*
çiçek îl sună pe Yavuz şi întreabă dacă şi tatăl lor este implicat. Yavuz îi spune să nu vorbească despre asemenea lucruri la telefonul mobil..
**
yasemin îl sună pe Hakan şi întreabă dacă ştie ceva despre savaş. Hakan spune că Savaş şi Pala sunt în arest şi îi spune lui Yaso să sune acasă la Savaş fiindcă probabil ei ştiu mai multe. Leyla o ia peste picior pe Yaso spunându-i nu poţi suna la el acasă să o întrebi pe Sahnur ce este cu Savaş.

sevgi o sună pe Yaso tot timpul dar Yaso nu deschide telefonul . Sevgi este de-a dreptul enervată.
**
nazan vrea să se ducă să îşi ia copilul de la Baldari şi Bora îi spune "Nazan, Baran trebuie să fie în stare de şoc dată fiind venirea poliţiei acasă, cu arestarea tuturor şi apoi dacă află că are un nou tată se poate să cedeze ... " El îi spune să îi spună totul lui Baran cu blândeţe şi poate să mai aştepte până să îl aducă pe Baran acolo. .

**
yavuz este la Baldari ca şi când ar fi la el acasă şi îl hrăneşte pe Baran ... şi Baran râde la Yavuz. Eşref se uită dezgustat de toată situaţia ...
**
yas este gânditoare şi îi mângâie părul lui ömer.
fidan se roagă.
sahnur nu poate dormi.
yavuz este satisfăcut de sine însuşi şi bea de unul singur.
savas se gândeşte la Yasemin.
Beşir aşteaptă veşti de la Moron.
Hakan încearcă să salveze compania
**
pala este şi el achitat şi el ... consideră că nici el nu trebuie înviunuit . Dar Savaş da ... deci nu îi dau drumul şi lui Savaş ..
**
leyla tot mai ţipă..

si ... în cele din urmă Yaso explodează ... ţipă la mama ei şi îi spune să se oprească din vorbit şi spune "Ai dreptate, bine ... eşti mulţumită ... ai dreptate .... mulţumită??
**
pala ajunge acasă. Fidan şi fiul lui Pala sunt atât de fericiţi..

5.pala se duce la sahnur ... o învinuieşte şi ţipă la ea..
çiçek aude toate astea şi îşi dă seama că trebuie să fie Orhan ... fiindcă ea l-a văzut la Moroni acasă . Şi Sahnur spune că a făcut transportul ultima oară cu Orhan ... Pala întreabă unde este Orhan .
**
yavuz este la întâlnirea cu Sevgi şi Yaso ajunge la birou.
Biroul este gol.çiçek îl sună pe Yavuz.
yavuz spune că o va suna înapoi şi închide telefonul şi Sevgi o aude pe çiçek ţipând la telefon şi este puţin surprinsă.
sitare o sună pe Sevgi şi îi spune că Yaso este la birou.
**
sevgi îi spune lui Sitare să facă o rezervare la cafenea pentru Yaso şi Sevgi şi Yavuz aude asta. Savaş este de acord să vorbească fără avocat cu ofiţerul de poliţie şi avocaţii ies apoi ofiţerul de poliţie îl lasă să intre pe un detectiv şi pleacă şi el. Savaş pare speriat în momentul ăla .
**
Detectivul vine şi îi arată fără alte întrebări o poză a lui Beşir lui Savaş..şi întreabă dacă îl cunoaşte şi Savaş spune că numele celui din forografie este BESIR.
**
detective îi arată multe alte fotografii ale lui Beşir, care are cam 5 alte nume şi este cetăţan a 6 sau 7 ţări: Iran, Rusia, Africa de Sud etc .. (OFFFFFF, bine că nu a spus şi România LOL)


Detectivul spune că ştie că nu este implicat în traficul de droguri . Ei au ascultat mobilul Moronului şi au interceptat o convorbire a acestuia cu Orhan, convorbire despre traficul de droguri . Deci ei ştiu că Moronul este implicat . Poliţia a urmărit afacerile Moronilor de la primul raid făcut în Van. Ştiu că Ciçek a telefonat la poliţie şi le-a spus despre atatăl ei fiindcă a sunat de pe mobilul ei. El spune că nu l-au arestat pe Moron fiindcă vor să pună mâna pe peştele cel mare...

**
savas spune: "Atunci de ce îmi spuneţi toate astea?" şi detectivul îi spune "Fiindcă vreau ca tu să intri, de asemenea, în afacerea asta" .
**
APARE DIN NOU COLIERUL (LOL) ... de data asta Yaso se uită la colier şi îşi aminteşte de timpul petrecut cu Savaş..

şi în special de scenele cu săruturi (LOL)




6.mehmet se uită la pozele lui cu Yaso şi o sună ... Mehmet o ia peste picior spunând că el a înşelat-o o dată dar că a înşelat-o noapte de noapte (HMMM NU ÎNŢELEG????) ..
**
yasemin plânge la telefon..
**
sevgi ajunge la birou şi o aude pe Yaso plângândşi o îmbrăţişează..
Detectivul spune că vrea ca Savaş să îi ajute să îl prindă pe Beşir şi oamenii lui. Îi spune că trebuie să ia legătura cu Moron şi Beşir. Detectivul spune că trebuie să îi ajute fiindcă altfel se va asigura că Savaş va fi acuzat şi închis. Savaş spune că vrea să plece, fiindcă dacă nefiind vinovat, vrea să îşi salveze compania. Detectivul îi spune că vorbesc singuri fiindcă nu a vrut ca altcineva să ştie că Savaş nu este vinovat ... Savaş trebuie să îi ajute
**
Fata lui Hakan este la Baldari fiindcă Pala şi Hakan lucrează non-stop încercând să ajungă la o înţelegere cu băncile. Lara aunge, o vede pe çiçek.. şi zâmbeşte către ea.
**
Detectivul îi spune lui Savaş că el nu îl roagă pe Savaş să coopereze , că îi ordonă să facă asta. Savaş spune NU..
Detectivul spune că dacă Savaş nu îi ajută se va asigura că vor apărea ştiri nu numai că Baldarii sunt implicaţi în traficul de droguri dar că ajută şi organizaţii teroriste . (OMG)
Savaş este furios ... Spune că totul este lipsit de logică..
Detectivul spune că ştie că are un fiu pe care îl cheamă ömer.. în vârstă de 2 ani. "Imaginează-ţi că va creşte toată viaţa ştiind că este fiul unui leader al unei organizaţii teroriste .."
savas este şocat şi realizează că trebuie să îl ajute pe detectiv .
Iar detectivul spune "Bine, deci acum sunt fericit că m-ai înţeles . Trebuie să cooperezi. Mâine vei fi pus în libertate.
**
Lara îi spune lui çiçek că îi aduce aminte de mama ei ... că nu seamănă cu mama ei care era blondă, dar că arată nefericită aşa cum arăta şi mama ei.






7.Lara îi spune lui çiçek că mama ei a fost bolnavă şi că acum este un înger şi çiçek spune că fratele ei a devenit un înger de curând şi de aceea era atât de supărată..
**
yavuz o sună pe çiçek. Îi spune că se duce să ia masa..
**
yaso şi sevgi discută despre arestarea lui Savaş şi Yaso spune că ea nici nu poate barem să sune să afle veşti despre Savaş. Proprietara barului, Pelin trage cu urechea la conversaţie.

**
yavuz se duce la barul unde sunt Yaso şi Sevgi..
**
sevgi vorbeşte cu Yaso şi îi spune că este posibil ca Savaş să fie închis pentru ani buni aşa că să îşi vină în fire şi să muncească, pentru binele lui ömer.


Yavuz ajunge la bar. Yaso se duce afară , lângă piscină şi el nu o vede..
El bea la bar..
**
Savaş aşteaptă şi este cufubdat în ganduri în arestul secţiei de poliţie.
**
Proprietara barului vine lângă Yaso şi îi aduce un pahar cu vin. Stau amândouă într-un balansoar.
**
Dimineaţa Yaso se trezeşte ... pare a fi fără nimic pe ea .... este într-un loc diferit (probabil casa proprietarei barului)
Yavuz se trezeşte şi se duce să se spele.
Posibil să nu fie în aceeaşi casă .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Lun 08 Noi 2010, 2:40 pm

SUMARUL EPISODULUI 33

Savaş încearcă din greu să curăţe numele său de afacerile murdare cu droguri, iar el încearcă să lupte împotriva lui Moran . Toţi din familia Baldar au fost interogaţi de poliţie. Ştirile despre afacerile cu droguri au adus afacerile Baldar la un pas de faliment iar Valdemar a anulat contractul cu fabrica din Van. Această evoluţie şocantă a adus holdingul Baldar la un pas de faliment , bancile le cer să restituie creditele . Hakan încearcă să salveze compania. Savaş va trebui să coopereze cu tipul necunoscut( detectivul ) pentru a salva afacerea lui şi a familiei sale.
Yasemin se întreabă dacă mama ei are dreptul ( dreptate ) să spună că ar trebui să stea departe de Savaş ? cine este Savaş ? Cum bine se ştie ptr Yasemin Savaş este cel mai important dar ce este Yasemin pentru Savaş ? Yasemin este deprimată de aceste întrebări şi ştiri despre Savaş , ea se trezeşte în altă parte dimineaţa, ea ia decizii noi şi decide să meargă la secţia de poliţie. Cu toate acestea, adevărul de la secţia de poliţie, îl simte de fapt ca o palmă pe faţa ei ,din nou Yasemin e supără.
Çiçek încearcă să-şi găsească alinarea cu fetiţa si este fericită de atenţia fratelui ei. Mehmet are noi planuri să se răzbune. Leyla încearcă să găsească o soluţie pentru a îşi salva fiica şi nepotul de Savaş. Sevgi este speriată de viitorul afacerii lor, aşa că încearcă să o atragă din nou pe Yasemin înapoi în afaceri. Cine este Yavuz într-adevăr, după cum el e prietenos cu Baldar, atunci când Savaş nu e aproape ?
Savaş este şocat de dezvăluirea noilor secrete. El îşi întreabă familia sa dacă au încredere în el, el este acum un Savaş cu totul nou. Ce va face cu familia Baldar noul Savaş? Şahnur este speriată de decizia lui Savaş, astfel ea se poate spala pe mâini de tot felul de afaceri cerute lui Pala.
Savaş trebuie să-l găsească pe Orhan, ptr a îşi curăţa numele său şi Ahmet Moran trebuie să-l găsească pe Orhan ptr a scăpa de mânia lui Besir . Unde se ascunde Orhan? Şi cine-l va găsi primul?
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mar 09 Noi 2010, 10:03 pm

REZUMAT EPISODUL 33

windy_day a scris:1.Pelin o trezeşte pe Yaso şi îi spune că este gata micul dejun.
Savas iese din secţia de poliţie în fine.. Esref îl aşteaptă afară. Erşef îl îmbrăţişează dar Savaş este rece precum gheaţa.

BESIR aşteaptă afară şi îl urmăreşte pe Savaş.
**
Pelin spune că a auzit despre ce au vorbit Yaso şi Sevgi seara precedentă. Ea îi spune că este supărată aşa că trebuie să îi spună ce simte. Pelin spune că Cem de fapt i-a povestit exact cum a decurs relaţia dintre Yaso şi Savaş. Ea spune că ştie despre dragostea lor. Spune că cem a vrut să îl vadă pe savaş dar nu a putut. Că va veni oricum fiindcă el crede că Savaş este nevinovat.
Savas vede, în timp ce este în maşină în drum spre casă, că poza şi ştiri despre el au apărut în toate ziarele.

Pelin îi spune lui Yaso despre relaţia pe care a avut-o ... că s-a îndrăgostit de un băiat sărac şi că ea a renunţat la iubitul ei pentru familia ei şi bani . Acum bărbatul pe care l-a iubit are un băiat şi este însurat iar că ea încearcă doar să îşi umple viaţa cu munca în barul al cărei proprietară este, muncă ce îi ocupă timpul până la primele ore ale dimineţii.
**
çiçek o duce pe Lara la şcoală.
**
Pala a muncit toată noaptea şi acum este obosit. Hakan este încă la birou.
**
Yaso vine la secţia de poliţie

Yas nu poate să primească informaţii despre savaş fiindcă nu poate fi considerată rudă a acestuia. Yaso este foarte supărată ... ea iese din secţie cu o faţă de parcă tocmai a fost pălmuită.
Savaş ajunge acasă ... şi îi spune lui Erşef să îl găsearcă pe ORHAN.
**
sahnur îi spune că a transportat droguri doar o dată fără ştirea lui ... şi Savaş tocmai află asta. O trage pe Şahnur în birou ... ea aproape că se prăbuşeşte

**
Savaş ţipă la ea..
Sahnur spune că Moran a ameninţat-o de multe ori pentru a face asta ... şi Şahnur îi spune lui Savaş că Mustafa a ucis pe cineva..

**
Pala vine în birou în timp ce Şahnur îi spune totul lui Savaş. Savaş este atît de furios ... de ce toţi fac lucruri pe la spatele lui ... de ce nimeni nu crede în el şi apoi Savaş realizează că şi Pala ştie despre secretul ăsta..

Mustafa aude totul. Savaş iese şi îl vede pe mustafa cum încearcă să fugă ... îl bate de îl căpiază în faţa casei spunându-i "Să te omor? Să te omor?" ..

Oamenii de la pază şi Pala îl opresc pe savaş..
**
Yas merge fără ţintă pe străzi apoi ia un taxi şi ajunge acasă.

2.Mehmet vine şi o opreşte pe Yaso în faţa casei şi o învinuieşte că iese cu un bărbat însurat care este traficant de droguri. O acuză pe Yaso că l-a părăsit fiindcă nu are destui bani..

Toţi vecinii aud şi Mehmet strigă să audă toţi că Yaso este amanta lui Savaş Baldar..
Toţi se uită de la balcon ..çiçek o aduce la Lara la birou şi Hakan le primeşte cu un zâmbet.

**
savas le vorbeşte celor din familie..
Le spune fiecăruia ce greşeli au făcut. Le spune : de acum înainte nu mai este o persoană bună. Va fi nemilos cu ei. Le spune: vă va lipsi vechiul Savaş. Spune că de îndată ce toată problema asta privitoare la droguri se va termina îl va duce pe Mustafa la poliţie şi va spune tot ce s-a întâmplat. Le spune dacă sunteţi nemulţumiţi de noile reguli puteţi pleca toţi în Van.
Leyla iar ţipă ... aproape îmi vine să leşin (LOL ARZU) ... Yaso spune: te rog să te opreşti mamă

**
Eşref spune că Orhan s-a ocupat cu transportul drogurilor. Eşref spune : dacă îl găsim va fi închis dar dacă îl găseşte A. Moron mai înainte, va fi mort. Eşref spune dacă te sună spune-ne ... astfel, el va trăi.
Este un pasaj muzical romantic atunci când çiçek se uită la Hakan şi Lara. E puţin cam prea mult (LOL, asta este de la ARZU)
Beşir îi dă 3 zile lui Moron să îl găsească pe Orhan şi spune că îl va ucide pe Moron dacă nu îl găseşte pe Orhan în termenul ăsta.

Yaso vede că Savaş a fost eliberat ... Leyla spune : nu te-a sunat ... Leyla spune că Yaso nu se mai poate vedea cu Savaşe.
**
yavuz vine la biroul lui Yaso , Sevgi o sună pe Yaso să o cheme la birou dar Yaso nu deschide telefonul.
**
yaso nu mai suportă cicăleala Laylei şi strigă la mama ei să tacă . Sună cineva la uşă şi Savaş este în faţa lui Yaso cu ochi de căţeluş amărât..şi Leyla spune cum te poţi uita în ochii noştri. Cum poţi veni aici? El spune pot ... aşa cu şi voi aţi putut atunci când mi-aţi ascuns existenţa fiului meu un an întreg. Spune, permite-ne să vorbim noi doi ca o familie te rog ... însemnând pleacă de aici Leyla
..

Cred că Hakan mănâncă pizza dintr-o cutie. Fiica lui vine şi spune nu poţi mânca din cutie direct, foloseşte o farfurie..
şi çiçek pune o tavă cu ceai pe masă şi în acel moment Hakan spune "masa mea are nevoie de o mână de femeie, mulţumesc" şi cred că çiçek crede că i-a spus ei asta ... se uită în sus şi vede că Hakan îi spune cuvintele astea fiicei lui .. dar îi place relaţia dintre tată şi fiică şi continuă să se uite la ei cu invidie.


3 .savas şi Yaso vorbesc şi Savaş întreabă dacă îl crede? El spune îţi voi ţine mâna întotdauna, strâns, nu te voi lăsa să pleci ... el spune :răspunde-mi , mă crezi? Yaso rămâne tăcută mult timp. Savaş se duce şi îl sărută pe Ömer.. se întoarce şi pleacă...

Nazan sună acasă şi răspunde Sahnur. Nazan nu vorbeşte.
**
Çiçek este "pe cai mari" ... "dă" în toată lumea de cum intră în casă.
**
hakan şi Savaş vorbesc la birou. Hakan spune că are încredere în Savaş. Hakan spune că se va ocupa de tot atâta până când Savaş va reuşi să înlăture orice bănuială cu privire la implicarea în traficul de droguri. Savaş îi mulţumeştecă are încredere în el. Sevgi o sună din nou pe yaso dar aceasta nu răspunde la telefon

**
nadya îl sună pe savaş să îi spună că îi pare rău pentru cele întâmplate cu el.
**
sevgi o sună pe Leyla şi Leyla ţipă şi la Sevgi..

leyla ţipă din nou şi Yaso ţipă la mama ei ... îi spune nu face asta ... mă răneşti. Yaso pleacă de acasă ... Leyla fuge după ea....
**
orhan tâmpitul o sună pe Endam ... Endam îi spune că toată lumea îl caută. Orhan spune că are de gând să fugă în Germania ..
**
El spune că are nevoie de bani ... Endam trebuie să îi aducă bani ... cineva se va întâlni cu ea dimineaţă şi o va duce la Orhan.
**
yaso îşi aminteşte de prima lor întâlnire cu ea purtând haina roşie şi având părul aranjat oribil (ca o mătură aş zice eu)..

Eşref îi spune lui Savaş că Yavuz a fost în casa lor de câteva ori când el era închis.
**
... şi Savaş intră în casă şi cum o vede pe sahnur începe să ţipe din nou la ea ... cum ai putut să îl laşi pe Yavuz să intre în casă. ??
... şi apoi se duce la çiçek să o ăntrebe dacă ea l-a chemat pe Yavuz..

**

Yaso vine la barul 5x5 şi o caută pe Pelin. Pelin nu a venit încă.

**
savas vine să vorbească cu çiçek şi ea este din nou chiar răutăcioasă.. nu este ca înainte.
Aşa că savaş îi trânteşte din nou fraza cu tu nu eşti soţia mea..
Ea spune că nu va divorţa de el şi el îi spune vom mai vedea dacă este aşa..


4.leyla o caută pe Yaso şi este ca un copil plângăcios..

**
sevgi o sună pe yaso şi Yaso închide din nou ... Sevgi este sătulă
**
Îi dă SMS să deschidă telefonul ... Yaso îi spune că este la 5x5 Sevgi spune că vine şi ea..
**
moran nu îl poate găsi pe orhan..
Oamenii lui Moran stau la pândă lângă casa Baldarilor pentru eventualitatea că Orhan va veni acolo ... Eşref îi descoperă..
**
yavuz vine la bar ... şi o vede pe Yasemin.
El spune ce coincidenţă minunată.
El se uită la Yaso ... ea se simte stânjenită. Pelin se uită la Yaso şi Yavuz vorbeşte ... Yavuz o ia de mână pe Yaso ... Pelin îşi dă seama că încearcă să o agaţe aşa că inventează o scuză ca şi când ar trebui să meargă undeva şi întârzie aşa că Yaso şi Pelin pleacă împreună şi Yavuz stă acolo singur ca un ticălos
sevgi vine la 5x5 şi se duce la Yavuz

**
sevgi spune că îi va cumpăra o băutură pentru Yavuz dar Yavuz spune că trebuie să plece

**
savas spune că trebuie să se ducă la birou şi este singur acolo în miezul nopţii ... se gândeşte la Yaso..

Lui Ömer îi este dor de tatăl lui şi tot spune tati.
Yaso este puţin cam rece faţă de mama ei..
**
Leyla tot ţipă şi spune nu face nazuri cu mine Yasemin.
**
Eşref o vede pe Endam că pleacă de acasă. Spune că se duce la cumpărături. Spune că se va întoarce repede . Eşref îl pune pe Ismail să o urmărească pe Endam..


Moran tot schmbă locuinţele, se ascunde de Beşir.
**
Dar Yavuz ştie unde este tatăl său fiindcă unul dintre oamenii lui Moron l-a sunat pe Yavuz şi i-a spus ce se întâmplă
Ismail o urmăreşte pe endam.



5.Banca a blocat fondurile lui Savaş şi acesta nu poate plăti datoriile. Are nevoie să facă rost, într-un fel sau altul, de bani
sevgi îl sună pe savaş şi îl întreabă de Yaso , unde este aceasta ... spune că nu poate da de Yaso de 2 zile.
**
savas i-o taie scurt lui Sevgi, îi spune că este în şedinţă..

Yavuz vine la compania lui Savaş.
**
Secretara îl prezintă la Yavuz ca fiind fratele lui çiçek.
**
yavuz spune că îi pare rău pentru cele prin care a trecut Savaş şi că dacă are nevoie de ajutor, el îl va ajuta pe savaş.
**
savas spune că are nevoie să îl găsească pe Moron.
Yavuz spune că nu şi-a mai văzut tatăl.
savas spune că îl crede pe Yavuz că nu are informaţii despre Moron .
yavuz de fapt ştie unde este tatăl său dar îl minte legat de asta pe savaş.

Acum Sevgi ţipă la Yasemin fiindcă aceasta din urmă nu a venit la muncă.
**
baran şi Berfin se ceartă şi lui Baran îi este, evident, dor de mama sa.
**
Ismail o urmăreşte pe Endam şi află unde se duce aceasta.
**
Ministerul de Finanţe a trimis, de asemenea , o somaţie privitoare la obligaţia de plată a atxelor .... Hakan este îngrijorat.


sevgi şi Yaso se ceartă în faţa tuturor celor de la agenţie. Se poartă ca două nebune ... şi Yaso face lucrurile să fie şi mai rele spunând că nu îi pasă de muncă ... este rănită sufleteşte. Toată viaţa ei este mai importantă . Ismail îi spune lui Erşef că l-a găsit pe Orhan. .
**
yavuz îl întâlneşte pe Mustafa în faţa şcolii.
**
leyla întreabă dacă Yaso este cu savaş ... Yaso spune că nu a fost cu Savaş

savas o sună pe Yaso şi spune că îi duce dorul foarte mult ... este în faţa uşii şi Yaso se grăbeşte afară pe uşă să se întâlnească cu Savaş.. şi se îmbrăţişează..

leyla se uită pe fereastră şi nu îi place ce vede, bineînţeles...



6.Yavuz îi spune lui Mustafa să îşi folosească puţin mintea ... să se apropie de savaş.
**
esref vine şi îl descoperă pe Orhan
**
savas este cu Yaso şi sunt fericiţi.

sahnur spune că a greşit faţă de çiçek şi çiçek spune că Sahnur este vinovată ... "tu mi-ai spus că mă va iubi într-o zi ... dar nu voi divorţa pentru a-i lăsa să fie împreună"..

**
yavuz îi spune lui Mustafa să se ducă şi să mărturisească ... se va duce în închisoare (ce încearcă tipul ăsta să facă?)

esref sună şi îi spune lui Savaş că l-a găsit pe orhan..
***
savas şi Yaso în scene romantive (îmi pare rău dar tot nu cred că se potrivesc - LOL - noi cu atât mai puţin ARZU LOL, LOL)

**
Idioata de nazan îl întreabă pe Bora"tu nu îl vrei pe fiul meu, nu-i aşa???" (vrea doar banii tăi femeie!!!)
şi Bora iar joacă faya cu "mă răneşti ... (LOL - coeficientul de inteligenţă este pe undeva pe la 17 sau cam aşa, bine zis ARZU - dar termenul idiot e prea puţin atunci)...



Cred că pălăria este destinată să ascundă săruturile - da, nu cred că a fost pusă doar ca accesoriu PLUS CĂ E TARE URÂTĂ, sau mai ales că e tare urâtă
**
savas nu vrea să intre în casa lui Yaso şi Yaso spune "Îţi este atât de frică de mama sau îţi este frică să nu îl trezeşti pe ömer şi să trebuiască să îl faci să se culce din nou?"..


Savas încearcă să îl culce pe ömer la loc dar nu îl poate face să adoarmă şi Savaş cântă un cântec de leagăn dar total greşit..
**
Cineva îi spionează pe Savaş şi Yaso la Yaso acasă (de fapt îi urmăreşte prin luneta unei arme)..
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Sam 20 Noi 2010, 3:28 pm

SUMARUL EPISODULUI 34 Ask ve Ceza


Sunt Yasemin şi Savaş la capătul drumului?
O femeie şi un bărbat .... au crezut în dragoste. S-au confruntat cu atât de multe obstacole, dar ele nu i-au dărmat . Ei au luptat întotdeauna să fie împreună. Ei au secrete, s-au mintit reciproc, au argumentate ptr a nu se separa. Ei au fost întotdeauna iertători, au încredere unul în altul, s-au iubit unul pe celălalt ...
Când au fost împreună, au simţit armonie şi iubire.
Toţi au vrut o familie mică şi nu au renunţat niciodată la lupta lor pentru a ajunge la familia visurilor lor. Nici unul dintre obstacolele nu i-au descurajat. Ei s-au sprijinit mereu unul pe altul şi s-au iubit unul pe celălalt.
Yasemin şi Savaş ! aceşti doi oameni care se iubesc atât de mult? au au ajuns acum la final ?
Cine este lunetistul ? Fericirea este doar un vis pentru Yasemin şi Savas?
Ce problemă o aşteaptă pe Nazan la ea acasă?
Ce este în spatele prieteniei lui Yavuz şi Mustafa?
Care este planul lui Yavuz?
Ahmet Moran va scăpa de mânia şi furia lui Beşir ?
Orhan va fi găsit şi numele Baldar se va curăţa? ( va redeveni curat )
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mier 24 Noi 2010, 12:02 am

Rezumat episodul 34 Ask ve Ceza

Oricum era cineva în picioare lângă lunetist cu pantofi negri şi în partea de sus l- au arătat pe Moran, Beşir şi Yavuz .. aşa că nu ştiu care dintre ei îl urmăreşte pe Savaş..Nu este împuşcat încă nimeni ...
Savaş este pe cale să iasă din casa lui Yasemin .
**
Esref vorbeşte cu Orhan .. care a fost prins şi aceştia îl aşteaptă pe Savas să sosească.

Mehmet încă încearcă să ajungă la fişierele lui Savaş din calculator .. printr-un prieten hacker.
Ei au deblocat o imagine cu Savas şi Yasemin ..
**
văd acum că lunetistul care îl urmăreşte pe Savaş este detectiv de poliţie .

casa lui Savaş este supravegheată.
**
el vine acasă şi Orhan este la garaj. el este speriat .
Savaş spune că ştiu că Ahmet Moran te forţează să duci droguri.
deci va trebui să mă ajuţi şi eu te voi ajuta.
**
Mehmet a primit fotografii cu Savaş, este o ştire fierbinte acum din cauza consumului de droguri de care se ocupă oamenii ziarul ,doresc să publice fotografii cu el şi Yasemin.
**
Orhan este ţinut ostatic şi dacă Moran îl sună pe Orhan , Moran trebuie să vorbească cu el (la ordinele lui Savas).
Yas este trezită de un apel de la un ziar , o întrebă dacă într-adevăr ea este iubita lui Savaş Baldar.
**
Sevgi vine la birou şi ea are ziarul cu imaginea lui Savas şi Yas pe el.

Savas este la TV la ştiri că are o aventura pe lângă cea cu Cicek cu Yas ..
**
Yavuz se uită la ştiri .
**
Mehme se uită la ştiri şi el rânjeşte ca un şarpe ..
Sevgi o sună pe Yas şi îi spune că ea este peste tot la televizor la ştiri şi în ziare. Sevgi se teme de efectele acestei vâlve cu Savaş asupra afacerii lor.

**
Hakan se uită de asemenea la ştiri .. el este destul de furios precum Savaş
Nu există nici o menţiune cu privire la copil ..
**
Nazan crede că are dreptul să se căsătorească cu Bora dacă şi fratele ei are o aventura ..
**
(Savas urcă pe scări pentru a vorbi cu Pala )

**
şahnur se uită la ştiri .. şi ea întreabă ce naiba se întâmplă cu ştirile oribile de la TV.

Leyla din nou sporovăie fără întrerupere ..

**
Savas îi spune mamei sale că el este încă cu Yasemin.
el o iubeşte şi el niciodată nu o va părăsi.
Cicek aude şi ea se duce la parter.
Savas spune mamei lui că el se va căsători cu Yasemin.
Şahnur spune ca ai deja o soţie.
Pala încearcă să -l ajute pe Savas afară şi Şahnur spune că eşti de partea lui.
**
Savas spune că relatia sa a ţinut -o ascunsă pentru că el era speriat de mama sa, ea a făcut ca oamenii să tragă spre casă atunci când el a adus-o pe Yasemin acasă .
Savas spune că pleacă la Yasemin , va avea nevoie de mine dupa această veste.
Cicek aude totul de pe scări.

Cicek îl sună pe fratele ei şi Yavuz îi spune să nu plângă, ci să se întâlnească la o cafenea.
Cicek fuge de Şahnur , ea încearcă să -l oprească ..


Moran îl vede în ziare pe Savaş . el este ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 2743637754 pe Savas.
Nazan vine la banca si contul ei este închis ea nu se poate folosi de banii.
Nazan aşteaptă directorul de sucursală al băncii.
**
Yasemin nu poate veni să lucreze din nou
Sevgi desigur este furiosă din nou,

**
Sitare este la telefon şi un client a anulat o nouă afacere şi personalul a lucrat la ea toată noaptea .Savas vine la Tasemin şi ei se îmbrăţişează ..
el spune eu sunt dragostea ta , Nazan poarta .. cizme , blugi si un pulover ..
DILA îi spune lui Nazan că nu Savas a închis conturile ei ci băncile din cauza acestei ştiri cu drogurile , dar Nazan nu o crede.
ea îi cere lui Bora să o ia , deoarece ea nu are acum nici un ban.
dar mobilul lui Bora este închis.
**
Savas spune ca este ultima dată când ea va suporta astfel de lucruri. aceasta este iarna lor .. şi în curând va veni primavara ..
**
Nazan este într-un microbuz şi este prima dată când ea se deplasează printre alte persoane .


Bora este ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 2743637754 pe Nazan acum el stie că nu mai are nici bani ..
el îi spune că ei au nevoie de bani pentru că el a înfiinţat propria sa companie şi el are o mulţime de datorii.

**
Cicek vine acasă şi Şahnur îi spune esti mireasa acestei case nu poţi veni şi pleca după cum vrei
Cicek spune " ce sunt pentru tine?" Eu nu sunt mireasa .. Eu sunt un fel de parazit la voi.
Şahnur spune că dacă ar fi fost o sotie bună ea l- ar fi putut păstra pe Savas în patul ei,
Cicek spune că blesteam ziua în care am venit în casa asta.
**
Savas şi Yas stau în grădina casei lor pe un leagăn

Nazan vine acasă şi Şahnur nu o lasă să-l ia pe Baran ..
**
nu o lasa chiar să se îmbrăţişeze reciproc ..
ei încă se îmbrăţişează , dar oamenii o dau pe Nazan afară din casă .. ei practic o trag afară.
**
Yas şi Savas iau micul dejun împreună ..
**
Savas crede că singura problemă care o au este "ochiul rău" , Yasemin râde.

**
Sevgi încă încearcă să -l convingă pe clientul lor să lucreze cu ei şi ea spune clientilor acest lucru este viaţa ei privată nu are nimic de-a face cu afacerile .

Savas o duce pe Yas la birou şi în maşină vorbesc .. Yas nu doreşte să închidă ochii, etc
**
Fiica lui Hakan trebuie să înceapă şcoala şi sunt în căutarea unei şcoli pentru ea ..
**
există o mulţime de copii dispăruţi din clasa lui Cicek şi atunci când ea întreabă copiii , ei nu răspund.
**
Yas vine la birou şi Sevgi ţipă la Yasemin vei fi capabilă să găseşti drumul spre birou
Savas aude că Şahnur a făcut gardienii să o dea afară pe Fidan ..
el este ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 2743637754 .
**
Mustafa cere ajutor de la Yavuz.
**
Savas discută cu Şahnur şi spune cum ai făcut-o să se simtă în faţa tuturor? cum poti face acest lucru lui Nazan ..
Şahnur spune că ea crede că Nazan a făcut ca toată lumea să se simt groaznic căsătorindu- se cu Bora, fără consimţământul lor.
Savas spune că ar fi trebuit să poată veni şi să-l vadă pe Baran ...
**
Sevgi îi spune spune lui Yas că clientii au anulat din cauza ei contractele şi spune ca vei continua să fugi ori de câte ori ai probleme cu viaţa privată şi care este motivul pentru care clientii se sperie ?

un alt client a anulat chiar în faţa lui Yasemin contractul .
**
Yasemin are dureri de stomac în timp ce vorbeşte cu Sevgi (ea sigur este insarcinată )
**
Cicek este chemată de către comitetul de părinţi şi sunt o mulţime de părinţi care doresc ca copiii lor să le predea un alt profesor

Cicek este suparată din cauza la ce s-a întâmplat toată ziua la şcoală. ea îl sună pe Yavuz si spune că nimeni nu o vrea în această şcoală.
**
Yavuz îl trimite pe Mustafa undeva şi acest băiat spune eu ştiu unde e pistolul cu amprentele digitale ..
Mustafa crede că Yavuz îl ajută. (Eu nu sunt atât de sigură.)
**
Moran îl sună pe Orhan şi Moran spune unde dracu ai fost nenorocitule? iar Savaş spune ca sunt Savaş Baldar. Orhan, omul tău este cu mine. vino şi vă permit să vă întâlniţi faţă în faţă ..
Moran spune că te voi ucide.
Savas spune da, trebuie să vii întrucât tu te ascunzi şi Moran desigur, nu vrea să-l întâlnească.
**
(Desigur Savas vrea să-l găsească pe Moran să spună poliţiei unde este ..)

Yavuz discută cu Cicek şi el spune Savas a fost invinuit degeaba , deoarece el a fost achitat şi el nu este traficant de droguri.
**
Yavuz dă mită un cec de 100.000TL.
**
Hakan şi fiica sa vin la şcoala lui Cicek. Lara spune că eşti supărată din nou ..şi Cicek spune că nu, nu, eu sunt bine.
Cicek este mai frumoasă în fiecare episod cred

Sevgi spune ca ea ar putea primi ajutor de la altcineva .. ca nou partener, astfel Yasemin se poate odihni pentru un timp.
**
Yas îl sună pe Savas şi el spune că a fost o zi proastă .. şi Savas spune OK. Te voi întâlni.
**
Moran intenţionează să atace casa lui Savaş pe timpul nopţii.
**

Pala devine ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 2743637754 cu unul din oamenii lui Moran şi când să-l bată el are un accident vascular cerebral.. atunci când toată lumea are atenţia asupra lui Pala ,Endam îl eliberează pe Orhan şi fuge.
**
Lara , Hakan, Yavuz şi Cicek au iesit la cina. ..
**
Hakan discută cu încredere , cu Yavuz despre afaceri şi spune de ce nu vă împărtăşiţi îngrijorarea cu Savas decât cu mine? faci parte din familie, Yavuz este contrariat dar el nu spune acest lucru pentru Pala.
**
Savas este cu Yasemin în casa lui Yas ..
**
Esref spune oamenilor să meargă şi să- l caute pe Orhan.


Toţi oamenii merg după Orhan ..
astfel casa este goală nu e păzită ..
**
Orhan, idiotul a fugit şi el îl sună pe Moran de la un telefon .. Moran decide să renunţe la raidul de la casa lui Savas el în schimb se va întâlni cu Orhan.

Esref îl sună pe Savas şi îi spune despre Pala şi apoi de fuga lui Orhan .
**
Yas întreabă ce s-a întâmplă.
Savaş spune că se duce acasă şi Yasemin să meargă cu el, Yasemin a spus ce? împreună?
Yas spune că nu poate merge în acea casă .
el o convinge ..
el spune că eşti cu mine de acum încolo .. ai fost mereu în viaţa mea



Yas şi Savas vin acasă şi, Şahnur, Pala şi Fidan ies la uşă să-l salute pe Savas. Savas o ţine de mână pe Yas şi poliţiştii le spun bun venit.
Şahnur este pe cale de a avea un accident vascular cerebral după cum arată faţa ei

şi sigur câştigătorul este Sadeen ..
deoarece Cicek şi Yavuz vin acasă şi îi văd pe Savas şi Yas împreună. Cicek arată de parcă e constipată.

Trailer
Besir , Moran şi Savas sunt într-un loc ca un depozit vechi, întunecat şi Besir spune "Bine ai venit Savas Baldar" .. Moran este în picioare în spatele lui Beþir. Beþir stă jos ..
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Vin 26 Noi 2010, 11:46 pm

REZUMAT EPISODUL 35 ASK VE CEZA

CE SE VA ÎNTÂMPLA ÎN Triunghiul Bermudelor - AHMET MORAN - SAVAŞ - BEŞÝR??

Nu îi este uşor lui Savas între Besir şi Ahmet Moran, cu scopul de a îşi spăla numele şi pentru a îndeplini acordul făcut cu detecticul ( necunoscutul )
El trebuie să spele numele său cât mai curând posibil, pentru că lucrurile nu merg bine la firmă , chiar dacă Dila şi Hakan muncesc din greu. Savas luptă cu toate aceste probleme în fiecare minut în timpul liber, el fuge pentru a o vedea pe Yasemin şi Ömer, el îşi găseşte pacea interioară şi fericirea în aceste momente scurte din viaţă .Yasemin s-a decis, ea va fi de partea lui Savas indiferent de ce şi de aceea ea va merge la Sahnur acasă Astfel vor arăta tuturor că sunt inseparabili şi dragostea lor nu se va termina. Cu toate acestea atunci când Yasemin vizitează reşedinţa Baldar va exista tensiune chiar mult mai mare între Cicek şi Şahnur

Nazan încearcă de a găsi o modalitate de a ajunge la Baran. Bora pe de altă parte, încearcă să o folosească pe Nazan în scopul de a găsi mai mulţi bani şi el începe săşi facă planuri.

Toată lumea este încă speriată că ceva s-ar putea întâmpla cu Pala că el are inima slăbită. Savaş şi Pala sunt pe urmele lui Moran, dar el continuă să le scape din mâini. În cele din urmă Pala şi Savas au gasit o modalitate de a ajunge la Moran. Yavuz este aproape de ţinta lui cu documentul pe care-l aduce el continuă să-l influenţeze pe Mustafa. Mustafa nu înţelege o conversaţie între el şi Pala şi el consideră că este momentul potrivit pentru a îşi aplica planurile sale ..
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mier 01 Dec 2010, 12:53 am

REZUMAT EPISODUL 35 ASK VE CEZA

Savas vine acasă, îi spune mamei lui,ne vei lăsa să trecem înăuntru . Şahnur se dă din calea lor .

oricum Yavuz o ia pe Cicek înapoi, fără să fie văzuţi . el spune să plecăm atunci ea spune că aceasta este casa mea.
(Desigur Yavuz nu a vrut să fi văzut de Yasemin ..)

Cicek spune că vrea să se întoarcă acasă şi Yavuz spune că dacă ai un gram de creier vei tace, pentru moment ..

**
Moran îl preia pe Orhan din drum şi oamenii lui Savas urmăresc masina lui Moran ..
Esref îi spune lui Savas .. Pala spune să mergem împreună .. şi apoi Savas spune Pala stai .. apoi Savas spune că trebuie să plece şi îi spune lui Şahnur şi Fidan să aivă grija de Yasemin
Ca întotdeauna, în momentele cele mai critice Leyla are probleme cu Ömer .Cred ca el are febra ..

ea va începe din nou ciorovăiala.
Leyla o sună pe Yas .. Yas nu răspunde la telefon din cauza că nu vrea să asculte ciorovăiala mamei ei lângă Şahnur.

Cicek plânge ...

**
Leyla se ocupa de Ömer .. şi ea sună din nou pe Yas .. Leyla imediat începe ciondăneala .. şi Yasemin îi spune mamei ei te voi suna înapoi ..


**
Fidan o întreabă pe Yas dacă ea vrea cafea

Baran se trezeşte şi întreabă dacă mama sa a venit .. şi apoi vine şi se aşează chiar lângă Yas ..
Yas îl îmbrăţişează şi îl întreabă ţi-e dor de mama ta?
**
Yavuz îi dă sfaturi preţioase lui Cicek. el îi spune să fie mai mândră să fie inteligentă. el spune ca are un plan .
stai calm acasa .. trebuie să fie puternică în acea casă ..

**
Savas şi oamenii lui ajung la un depozit, iar oamenii spun că nu este nimeni aici.

şi există o ieşire prin spate. aşa Savas ştie că au scăpat Orhan şi Moran .


Yas vine acasă iar mama ei şi Ömer nu sunt acasă .. ea se sperie şi Yas îl ia pe Savas la casa mamei ei. casa lui Nurish era goală , iar ea stătea acolo.
**
Yas este foarte ingrijorata.

Pala crede că Endam a fost cea care l-a dezlegat pe Orhan
Fidan şi Hüseyin spun că a fost sus Endam şi ea chiar a adus pastilele lui Pala .
**
Yas şi Savas vin înapoi acasa la Yas..
Yas îl îmbrăţişează pe Ömer ..
**
Leyla începe ciorovăială din nou ... şi spune Ömer era bolnav a avut febra .. şi ea a trebuit să -l ducă pe Ömer la spital .. şi nimeni nu a fost aproape ea nu a putut da de Savas sau Yas ..
**
Savas încearcă să îl hrănească pe Ömer cu suc iar el nu-l bea ..

**
sahnur angajează femei noi în jurul casei ..
Endam rămâne pentru a curăţa casa şi ptr gătit.
unul dintre copii va face cumpărături şi comisioane
**
Yavuz primeste răspuns de la oamenii lui Moran aceştia îl informează de fiecare dată când îşi schimbă locul.
**
Yavuz îi spune lui Cicek să-i spună lui Savas adresa unde este Moran dar asigură-te să fie ca şi cum i-ai face lui Savaş o favoare



Yavuz pleacă iar Cicek vine acasa ..

Şahnur din nou o întreabă " unde dracu ai fost Cicek?? "
Cicek spune de ce intrebi unde am fost? dar fiul tău, care aduce acasă o femeie ..apoi vine Savas şi Cicek îi spune lui ruşine să-ţi fie ..
Savas spune de ce ar trebui să -mi fie ruşine?ea este femeia pe care o iubesc tu eşti soţia fratelui meu. ea a spus trăieşti într-un vis ..
Eu sunt soţia ta în mod legal .
Am fost impuşcată pentru tine. Am sunat la poliţie şi le-am spus despre afacerea cu droguri să te salvez. Am fost întotdeauna de partea ta. eu sunt încă de partea ta. şi apoi ea spune "tata este la fabrica din Beykoz" ..

Savas merge la fabrica.
Yavuz sună şi spune să scape din fabrică şi să nu-i spuna nimic lui tata.
**
Sevgi găseşte un nou angajat să muncească în loc lui Yas ..


Yavuz îl sună pe Mustafa .. Mustafa şi-a luat înapoi arma ..şi apoi, el spune apoi faci tot ce trebuie să faci de acum încolo ...


Savas ajunge la fabrica singur şi tipii nu trag în Savas. ţin în jos armele lor ..

**
Savas strigă că ştie ca sunt înarmaţi şi mă apropii de voi şi intră , Besir este în interiorul fabricii ...Besir spune bun venit ..
**
Cicek merge la şcoală şi Hakan şi fiica sa sunt acolo.
Este prima ei zi de şcoală iar Cicek nu este profesoara ei. dar Cicek spune că va fi întotdeauna acolo .. Hakan vrea sa-i cumpere lui Cicek o ceaşcă de cafea şi ea acceptă ..
**
Mustafa află că planul de a ascunde arma a fost a lui Ahmet Moran ..

**
Hakan spune ca este fericit că s-a întâlnit cu Cicek, deoarece Lara este mai deschisă datorită ei ..
**
Yavuz îl urmăreşte pe Mustafa de la distanta ..
**
Mustafa urcă într-un taxi .. Yavuz îl urmează. Yavuz îi dă bani tipulului care a fost bătut de Mustafa ..
**
Yas vine la birou .. Sevgi se poartă ca o curva .. şi ea spune oh ai întârziat nu m-am uitat la TV .. Este ceva nou?

Yas spune că Ömer a fost bolnav .. apoi Sevgi spune " îmi pare rău", îi spune lui Yas să găsească pe altcineva pentru a le ajuta ..


oricum Besir spune că mi-am pierdut o multime de bani din cauza a doi nebuni .. , . Mi-am pierdut bani şi nu mai pot livra bunuri.
el spune ca sunt idioti să se pună de acord între ei sau vă voi îngropa pe amandoi.

Savas spune că nu te cunosc. Nu vreau să te cunosc sau să fiu parte din această afacere.
Vreau ca Moran să curăţe numele meu nu am fost eu cel care transportă droguri ..
**

poliţia ajunge acolo şi fac un raid ..

iadul se dezlantuie afara .. poliţie , Besir şi oamenii lui Moran se înpuşcă reciproc ..
**
Besir spune .. oh acest om nu renunţă niciodată (detectivul)

el spune Savas ai adus poliţia aici?? el spune ca nu sunt suficient de puternici pentru a îl opri ..trebuie să se gândească din nou la afacerea cu droguri.

şi apoi Besir pleacă cu Moran, există un elicopter în aşteptare în curtea din spate a fabricii ..

detectivul nu spune să urmărească elicopter, dar el spune că am nevoie de om in viata ..

aceasta noua tipă vine la interviu ,ea spune ca le va aduce 10 milioane de dolari cifră de afaceri, dar ea va veni doar ca partener .. Sevgi este de acord şi Yas este şocată.

**
Orhan a fost împuşcat mortal în cap ..
**
Poliţia a pierdut deja elicopterul astfel Besir a scapat cu el ..


Savas o sună pe Yas şi spune am nevoie de tine ..
Yas spune ok lui Sevgi, ea spune că acceptă ca tipa să vină ca partener ..
mâine acestea au de gând de a aranja o intalnire pentru a o introduce pe Ceyda ca noul partener, care se va ocupa de afacere lui Yavuz ..

**
Savas doreşte să oprească timpul şi Yas spune că atunci când am fost mică am scos bateria de la ceasul din camera mea.

**
sevgi promite noii partenere că va fi partener pe deplin pentru 2 proiecte în viitor .. (Ea face acelaşi lucru ce a făcut Bora şi Yasemin ..)

**
Hakan îl sună pe Savas , Savas este la cină cu Yas.
Savas îl sună pe Hakan după cină, de asemenea.

Pelin îl vede pe Hakan ..şi ea vine la masă şi se aşază .. ea se face interesată imediat ..
**

Mustafa face exerciţii în faţa oglinzii . făcând pe supăratul şi înpuşcând pe cineva . oh acest tip este atât de prost .. de înnecrezut .. fara creier


Oh, minunat băiatul este hrănit de mâna lui Savas ..şi Savas spune să nu fie gelos şi o hrăneşte şi pe Yas.
**
Hakan este din nou la scoala lui Cicek , el ia micul dejun cu Cicek şi Lara.

**
Sevgi şi Yas au venit la compania lui Yavuz ptr a prezenta noul partener



Besir pleacă departe în Iran , pleacă şi Moran şi el îi spune să nu facă o altă greşeală ..
( Besir nu ştie că Orhan este mort şi îi spune lui Moran să-l găsescă pe Orhan ..)

**
Yavuz primeşte un apel de la cineva şi el lasă întâlnirea cu Sevgi şi Yas m acestea sunt şocate.
**
Yavuz se uită la telefon şi spune bun ...voi păstra .. şi spune ia-ti un nou telefon cand tata te sună să te poată găsi.
**

Savas şi Yas sunt împreună, Savas îi spune lui Yas că atunci când eşti cu mine simt ca pot lupta cu lumea. el spune că el o iubeşte .. chiar şi atunci când ea este supărată, atunci când spune că ea are de gând să plece.
**
el din nou, promite că într-o bună zi el nu va pleca de la ei ..


Pelin o ascultă pe Sevgi şi conversaţia cu noul partener al ei .. şi ei nu-i place ..
ea se duce şi se aşează la masa lor..
**
(Îmi place rochia ei alb-negru, cu inimi albe pe ea)
**
Yavuz a dat ceva la un om şi a spus să-i dea avocatului lui Savas, dar nu ştim ce este ..
**
Pelin o sună pe Yas si ea spune da-mi adresa ta , vin pe la tine ..
**
în interiorul CD-ul se prezinta uciderea lui Orhan de către Moran ..
şi Savas şi Pala spun acest lucru ar putea fi un lucru bun pentru a îl arăta poliţie , putem dovedi că Ahmet Moran este un criminal.
**
Cicek crede că avocatul a venit din cauza divorţului , savaş o cheamă şi spune că trebuie să -l găsesc pe tatal tau ..




Cicek îl sună pe Yavuz pentru a găsi adresa avocatului tatălui ei şi numele şi Yavuz desigur aşteaptă acest apel el spune ca va spune adresa ..
**
Pelin spune că Sevgi şi noua parteneră au fost la bar şi ea spune că nu-i plăce acea femeie.
**
Avocatul lui Savas trimite avocatul lui Moran cd-ul cu uciderea lui Orhan .
**
avocatul lui Savas spune ca vom fi la poliţie la ora 1 mâine .. îl aduce pe Moran .. vom oferi CD-ul la poliţie ..
** Avocat merge şi se întâlneşte cu Moran .. pentru a îi arăta CD-ul.
**
Savas o sună pe Yas să-i spună că îi este dor de ea şi să-l sărute pe fiul lui pentru el .
întâlnirea amânată cu Yavuz este continuată de data aceasta în compania lui Yas.
**
Savas vine la poliţie să predea CD-ul cu Moran , cu avocaţii săi. ei se asteapta ca Moran să vină pentru că avocatul său a promis
**
Yavuz spune că ştirile despre Yas şi Savas de la tv nu au afectat gândurile sale şi vrea să îşi continue activitatea cu Yas .. şi nu cu noua parteneră a lor
**
apoi Yas leşină ...
**
Sevgi îl sună pe Savas să-i spună că Yas a leşinat, dar Savas nu răspunde .. pentru că el îl aşteaptă pe Moran pentru a ajunge la secţia de poliţie.

Yavuz o duce pe Yas la un spital şi Sevgi este cu Yas ..

**
Moran ajunge la tribunal pentru a recunoaşte crima lui ..Moran este furios, acum el este prins.
**
Mustafa apare si trage dreapt în Moran între sprancene ..


oricum Moran va cădea mort pe jos şi Savas este şocat.

**

Trailer Yas este la casa lui Savas şi Cicek începe atacul verbal spunând " Cum îndrăzneşti să vii în casa aceasta? "
**
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Vin 03 Dec 2010, 2:42 pm



Rezumat episodul 36 Ask ve Ceza

Va începe iară cearta şi vărsarea de sânge dntre cele două clanuri ?

Inainte familia Baldar a fost la ştiri cu afacerea scandaloasă cu droguri şi infidelitatea lui Savaş acum sunt din nou la ştiri dar de data aceasta pentru crimă!

Savaş este acum iară în impas , după împuşcarea lui Moran de către fratele lui Mustafa, dar el încă se luptă pentru a găsi o cale de ieşire din încurcătura provocată de afacerile cu droguri şi de această dată el suferă ptr că fratele său este un criminal.
Yasemin vrea să împărtăşească vestea primită de ea cu Savaş, dar ea aude că Mustafa a ucis pe cineva şi nu vrea să-l lase pe Savaş singur într-o astfel de situaţie dificilă aşa că se duce la casa Baldar.
Yavuz încearcă să o calmeze pe Çiçek, care a înnebunit la aflarea veştii morţii tatălui ei, Şahnur pe de altă parte, este speriată că Mustafa va fi noul obiectiv al clanului Moran.
Oaspeţii nedoriţi îi va face şi mai furioşii pe Baldari, va face ca tensiunea să crească chiar mai mult. .
Va reîncepe vărsarea de sânge între cele două clanuri în Van după ce vestea morţii lui Moran este primită acolo?

DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Mier 08 Dec 2010, 12:24 am

REZUMAT EPISODUL 36 ASK VE CEZA

Cicek a primit vestea în timp ce era cu Hakan şi Lara , ea este devastat !
Yavuz a primit vestea în timp ce era la spital le aşteaptă pe Sevgi şi Yasemin
el a primit vestea foarte calm ... ! nu ştiu ce şcenariu fac scenariştii .. Ei fac sigur o treaba buna in acest sezon

Dar ei au făcut din Yavuz o persoană malefică şi pe Cicek adversarul lui Savaş ..
Yas primeşte vestea că ea este însărcinată ..
**
Şahnur aude că Mustafa l-a ucis pe Moran .. ea începe să ..
**
Poliţia îi spune lui Mustafa că el nu poate pleda ca vinovat sau de a face ceva , pentru că acolo erau poliţişti, camere video şi o mulţime de martori aşa că trebuie să meargă direct la închisoare ..

**
Nazan sună la companie şi ea crede că Savas cere secretarei să spună că el nu e, dar ea aude că Mustafa l-a ucis pe Moran .. ea îl sună pe Bora ..
**

Yavuz ajunge la ....
Savas este gata să-l confrunte dacă Yavuz începe cu atacuri sau altceva ...
**
Yas este însărcinată în 6 saptamani ..
Yas îl sună pe Savas când el se uita în ochii lui Yavuz ..
Cred ca telefonul lui este pe silenţios ..
**
Mustafa este interogat .. îl întreabă de unde are arma
**
Yavuz întreabă ce s-a întâmplat.
Savas îi spune că l-au convins pe Moran să vină aici, să explice lucrurile dar brusc Mustafa a apărut şi l-a împuşcat.

Mustafa a spus poliţiei că a planificat asasinarea


sahnur vine plângând unde este fiul meu, unde este Mustafa?
**
Yavuz doar priveşte ..
**
Cicek şi Hakan ajunge, de asemenea, şi vor intra în clădire.
**
Yas nu ştie ce se întâmplă, ea doar zambeste .
noua partenera se crede că este şeful real. ea doar dă comenzi la toţi cei din birou.
** Cicek ajunge şi ea şi striga către Mustafa ucigaş ucigaş ..
**
sahnur spune că din cauza lui Moran s-au întâmplat toate acestea ..
**
Savas, de asemenea îi spune lui Cicek să tacă.
**
Yavuz încă tace şi priveşte.
**
Savas îi spune lui Pala să ia acasă pe toată lumea. Yavuz spune voi sta cu tine Savas .. şi Savas este şocat.

Nazan este, de asemenea, acolo ,ea îi vede pe Şahnur şi Savas ..
**
Şahnur iese din clădirie şi Cicek este pe cale de a merge spre ea, dar Hakan o opreşte.
Cicek îi spune lui Savas că el este rău şi el a făcut un acord cu tatăl ei înainte să se fi întâmplat acest lucru.
**
Yas vine acasă.

**
presa este afara .

2.Savaş o sună pe Yas şi îi spune că Mustafa l-a împuşcat pe Moran ..
**
el plânge.. Cicek spune aş vrea să fiu aproape de tine să te ţin de mână.

Toată lumea de uită la TV ..

Sevgi crede că acest lucru le va afecta afacerile din nou.
**
Leyla ciorovăie din nou ..
Yas spune că va fi alături de Savas şi vrea ca mama ei să-l sprijine pe Savaş.
**
Nazan plânge pentru fratele ei, deoarece el va merge la inchisoare .. În Van clanul Moran a invadat deja casele Baldarilor şi sunt deja 4 morţi 21 de răniţi
**
Pelin vine la Yas .. ea s- a uitat la ştiri ..
**
Pelin crede că ochii lui Omer arata precum cei ai lui Savas .. Leyla detestă această idee

Mustafa a explicat la poliţie că a împuşcat pe cineva şi Moran îl şantaja.
**
Savas aude aceast lucru pentru prima dată.
**
Yas îi spune lui Pelin că ea este însărcinată şi vrea să împartă acest copil cu Savaş.

Savas plânge acasă (el arata foarte bine).
**
Yas se gândeşte la Savas şi la bebelus.
Cicek, Nazan plâng.

Yavuz traversează camera .. gândindu-se
**
şahnur se uita la fotografia lui Mustafa şi plânge ..

Yas îl sună pe Savas şi îl întreabă cum se simte..
**

Yas spune ca vrea să o viziteze pe mama lui Savas să-i spună că îi pare rău de ce s-a întâmplat.
Savas îi spune că casa lui este şi casa ei poţi veni şi pleca după cum doreşti.
**
Cicek spune ca nu vrea să mearga la casa Baldar.
Yavuz spune du-te "ia-ţi hainele tale şi alte chestii şi apoi vom merge în Van împreună pentru a îl îngropa pe tata" ..


Acum Şahnur îl pălmuieşte pe fiul lui Pala spunând tot din cauza ta .. ai luat arma tatălui tău ..
**
Cicek ajunge acasa ..
**
Çiçek vine acasă ,Şahnur şi Cicek se învinuiesc reciproc ..
Cicek da vina pe Mustafa ptr uciderea tatălui ei .. Şahnur spune că a fost provocat de tatal tău .. şi fratele tău a ucis pe soţul lui Nazan ..
**
Mustafa ar putea rămâne în închisoare aproximativ 17 ani ..
Savaş este şocat ..
**

3.
Yas vine la Baldari şi o întreabă pe Sahnur cum se simte . Ea spune că îi este rău din cauza celor întâmplate.
**
Şahnur spune stai jos .. fata mea (asta înseamnă în turcă fiica mea .. încât Yas este şocată ..
**
Cicek este la etaj şi îşi face bagajul..
**
Avocatul îi spune lui Savas că Mustafa a spus că Moran îl şantaja aşa că el întreabă despre ce era şantajul..
Savas spune e omul în care , în urmă cu 6-7 luni Mustafa a tras în timpul unei încăierări .
**

Cicek spune că nu este suficient că mi-aţi ucis tatăl şi acum că mă simt foarte supărată mă luaţi drept fraieră acceptând-o în aceasta casa ..
**
Cicek o atacă verbal pe Yas .. .. strigă la ea ..
**
Şahnur îi spune lui Yas că totul e ok ... stai jos .. Yas vrea să plece.
**
Savas ajunge în acel moment ..
el spune că e cam palidă. Eşti bine?

el întreabă ce s-a întâmplat şi Şahnur nu spune nimic ,Pala o ia pe Şahnur în altă cameră pentru a vorbi ..
Yas spune esti ok??? Am fost ingrijorată pentru tine.

**
Hakan o sună pe Cicek ptr a o întreba cum este .. şi ea plânge
el spune ca o va suna mai tarziu .. Cicek spune multumesc ..

Nazan vine acasă.
Bora vine cu ea ..
Şahnur era pe cale să o accepte pe Nazan dar ea desigur îl urăşte pe Bora .. ea începe să ţipe ..
Savas şi Yasemin ies din casă ..
**
Bora spune ca nu pot fi duşmani într-o asemenea zi ..
şi Savas îi dă o palmă lui Bora ..
el îi spune să iasă.

Yavuz a trimis o maşina după Cicek ..
**
Hakan şi Dila vin în vizita la Şahnur .. dar ei trebuie să meargă înapoi la companie ..
Cicek este pe cale să plece dar Hakan o vede .. el o place ... este atât de evident.

**
ea spune că va merge în Van pentru înmormântare.
**
Savas o întreabă pe Yas dacă ar dori să stea afara un pic.
.
Savas spune că există întotdeauna se întâmplă un incident în casa asta ..
şi Yas spune ca este bine.
**
Fidan întreabă cum este Ömer ..
Yas spune că este bine.
Fidan spune că a vrut să-i viziteze într-o zi .. dar nu a putut ..
Fidan spune că-i va aduce un pulover lui Yas. Yas este şocată.
Savas spune că Fidan şi Pala ştiu de Ömer ..
**
Hakan şi un bancher au o întâlnire şi Pelin se holbează la Hakan ca şi cum ar vrea să-l mănânce, ca de obicei
**
Savas pleacă cu Yas înapoi la casa ei .. el îi e recunoscător ei pentru ca e de partea lui .




4. Cineva în barul lui Pelin se ceartă şi există o mică luptă iar Hakan bate un tip .. Pelin este mai mult îndrăgostită de Hakan ..
**
Savas vorbeşte cu Yasemin .. el îi spune totul despre cele întâmplate, ce a făcut Moran,el plânge ..

Savas spune că el nu realizează cea a făcut .. Mustafa crede că el şi-a protejat familia..
el nici macar nu stie ce implicaţii vor urma .
Savas spune că nu pot dovedi că sunt nevinovaţi în afacerile cu droguri..
Savas spune ca trebuie sa mearga la Van şi să se stabilească acolo.
**
Yas doreşte ca el să nu fie lider .. ea este speriată că se va întâmpla ceva cu el sau el va fi în pericol.
**
Hakan este atacat în afara barului .. el îi bate pe toţi .. din nou. Pelin vede tot şi ea.
**
poliţia ajunge acolo, dar Pelin spune la poliţie că nimic nu s-a întâmplat.ea se preface ,au fost împreună şi erau aproape să intre in masina lor.
**
Yas îl întreabă pe Savas dacă el ar putea veni înainte de plecarea la Van .. El promite că va veni la ei înainte de plecarea sa.

Pelin spune că este sătulă de viaţa ei. doreşte să fi avut o viaţă mai bună, fără bătăi de cap
astfel Hakan spune "vinde şi mută barul altundeva unde eşti mai liniştită şi Pelin spune "eu sunt deja plecată. Acesta este locul..." ..
**
avocatul îl sună pe Savas şi spune că nu există noi evoluţii în cazul lui Mustafa .. Savas merge să vorbească cu avocatul.
**
3 persoane dintr-o altă maşină sunt pe urmele lui Savas.
**
Nazan şi Bora vin la companie ( ptr a cere cota lor de bani .) Avocatul spune ca criminalul este de negasit .. nu există indicii. deoarece se pare că băiatul care a fost împuşcat nu a murit, totul a fost organizat de Moran doar ptr a îl şantaja pe Mustafa ..
**
avocatul spune că va merge cu acest caz în instanţa, Mustafa era şantajat cu o crimă care nu a comis-o , a fost pusă în scenă de oamenii lui Moran ..

**
Yavuz şi Cicek sunt la Van .. aceştia sunt acolo ptr a organiza înmormântarea tatălui lor ..
**
oamenii stau pe un deal cu armele pentru a trage în masina lui Yavuz ..
**
Lui Ömer îi plac foarte mult roşiile .. Cred ca .. el este hrănit întotdeauna cu roşii ..
**
Yas îl sună pe Savas ,spune că-i este dor de el . Savas spune că va merge mai întâi la firmă şi apoi o va vizita pe Yas.
**
drumul este blocat în Van iar Yavuz şi Cicek nu pot merge mai departe. Yavuz şi-a dat seama că este o capcană ..
**
oameni după deal (poate clanul Baldar ) trag în Yavuz şi clanul lui ..
Cicek pleacă de la maşina , cred că ea ar putea fi împuşcată ..

5.Savas vine la firmă şi 3 bărbaţi într-o maşină deschid focul .. Savas striga unchiule unchiule fii atent!

**

TRAILER: Savaş îi spune lui Şahnur că el are un fiu, dar el nu este căsătorit cu mama fiului său ..
Yas îi ia protector pe Ömer .. (Poate ei îi e frică de toate aceste înpuşcături şi nu spune nimic despre copilul ce îl poartă în pântec.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de DENISA Vin 28 Ian 2011, 4:49 pm




Sumarul episodului 43



Savaş află motivul din spatele plecării lui Yasemin şi el merge ca un nebun!
Vizita lui Şanhur a fost o piatră de hotar pentru Yasemin. Ea a văzut Töre(nu ştiu ce înseamnă dar cred că se referă la tradiţii ) şi ce înseamnă cu adevărat din perspectiva lui Şahnur şi şi-a dat seama că acest obstacol nu poate fi depăşit. Ea lasă o scrisoare şi îl ia pe Ömer şi pleacă. Dar o surpriză o aşteaptă la locul unde ea evadează (Yavuz..)
Savaş e distrus atunci când citeşte scrisoarea, el vrea doar să o găsească pe Yasemin şi să-i spună că el niciodată nu va renunţa la dragostea lor. Cu toate acestea, chiar nici Leyla nu ştie unde este Yasemin.
Savaş încearcă să găsească o modalitate de a dovedi că Yavuz a fost în spatele răpirii lui Cicek. Çiçek încearcă să-şi depăşească suferinţa cu ajutorul lui Hakan şi Lara.
Nazan îl dă afară din casă pe Bora , ea încercă să se consoleze cu fiul ei şi sprijinul lui Savaş, dar ea ajunge faţă în faţă cu o situaţie neaşteptată (ea este însărcinată! proasta!)
Yavuz face cu planurile sale viclene ca Çiçek să rămână în casa Baldar dar în acelaşi timp, el încearcă să câştige dragostea lui Yasemin. El va încerca cu diferite pretexte să fie aproape de Yasemin dar Yasemin nu se poate gândi la nimic, deoarece îi este dor de Savaş. Unul dintre motivele ptr care ea simte să trebuie să stea departe de Savaş este că ea crede că el va fi ucis de clanul Moranilor dacă el divorţează de Çiçek.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

ASK VE CEZA (Dragoste şi  Pedeapsa)- TRADUCERE  - Love & Punishment - Episode Translations - Pagina 9 Empty Re: ASK VE CEZA (Dragoste şi Pedeapsa)- TRADUCERE - Love & Punishment - Episode Translations

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 9 din 11 Înapoi  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum