Serialesitelenovelet

8.Qubool Hai - Accept!

Pagina 2 din 40 Inapoi  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Urmatorul

Vezi subiectul anterior Vezi subiectul urmator In jos

Re: 8.Qubool Hai - Accept!

Mesaj Scris de Alexa20 la data de Lun 05 Aug 2013, 2:06 pm

mita baston a scris:
kiss  pai pe yt batea vantul demult la raftul cu Asad&Zoya,nici un clip nu a ramas mai mult de cateva zile la vizionat! daca firma aia de paza cibernetica ar face si alte treburi cu atata eficienta,ar fi doar pace in lume si prosperitate!stupid 

Ar fi pe naiba. Unde mai e libertatea de exprimare, daca vine X firma si ne inchide "gura" ? Problema e ca pe aproape toate site-urile pe care se uploadeaza QH sau materiale de la Zee, se sterge in cateva ore, uneori in mai putin de 10 min. Iar la noi la Tv, se cumpara numai caricaturi de film. Nici Geet, nici Ipkknd, nu a fost cumparat. Filmele cu povesti chiar foarte foarte bune, nu se cumpara. Se cumpara niste porcarii de filme.  

Smile

Alexa20
vip
vip

Data de inscriere : 16/12/2011
Varsta : 25
Localizare : Bucuresti

Vezi profilul utilizatorului http://www.youtube.com/user/ispitutza20?feature=guide

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:07 pm

narcisa a scris:Nu pot să cred cât tupeu are motana, mai îndrăznește să ceară să fie ascultată după ce a încercat să o omoare pe Zoya de față cu toți. Madam Gul ne-a tras în țeapă, a ales luna sfântă ca să o demaște pe motană ca să justifice de ce toată lumea e atât de blândă cu ea. Motana rămâne cu blana nescărmănată iar eu nesatisfăcută de palida răzbunare. Că tot vorbii de palid, ori luna asta sfântă curăță și chipul nu numai sufletul, ori Shireen folosește pe ascuns crema de albire a feței a lui Nikhat că e prea albă la față în ultimul timp. Iar Nikhat pare din ce în ce mai neagră. Cred că de supărare că nu o lasă Haseena să termine liceul.
asa e ! a plecat bine mersi,si cu portofelul plin,doar pentru ca a fost ziua de salariu a Marmeladului,si l-a gasit marinimia cu cine nu merita!  nici o intrebare,nici o indoiala,n-a avut nevoie de nici o lamurire,a luat de buna ce a miorlait idioata,si a lasat-o sa plece fara sa afle de ce a facut toate astea !  cred ca Shireen pare mai alba dupa ce si-a prins bretonul,a lasat loc soarelui sa-i bronzeze neuronul!

mita baston
vip
vip

Data de inscriere : 28/02/2010
Varsta : 48

Vezi profilul utilizatorului

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:09 pm

Alexa20 a scris:

Ar fi pe naiba. Unde mai e libertatea de exprimare, daca vine X firma si ne inchide "gura" ? Problema e ca pe aproape toate site-urile pe care se uploadeaza QH sau materiale de la Zee, se sterge in cateva ore, uneori in mai putin de 10 min. Iar la noi la Tv, se cumpara numai caricaturi de film. Nici Geet, nici Ipkknd, nu a fost cumparat. Filmele cu povesti chiar foarte foarte bune, nu se cumpara. Se cumpara niste porcarii de filme.  
pai la noi nu cred ca au atata audienta filmele indiene,iar la ei,habar n-am de ce astia de la Zee sunt mai cu mot,ca cei de pe Star au fost mai flexibili cand cu Iss...

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:13 pm

narcisa a scris:Ce de promisiuni pentru vecie își fac Asad și Zoya, el că o va face fericită întotdeauna (sper că nu ca până acum) iar ea că nu-l va părăsi niciodată pentru că e un jurământ căsătoria pentru ea. Nici n-a mai fugit de la nuntă până acum (decât de două ori dar nu se pun - o dată de la nunta ei și culmea, i-a reușit să fugă și de la nunta alteia).
la fel ca aia:"nici soarta nu ne poate desparti!"si hop,soarta a luat infatisarea unei pisici!stupid lasa ca si Jeleul a lasat-o cu ochii-n soare cam de doua ori,asa ca sunt la egalitate,sa vedem runda a treia cum se termina!

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mayya54 la data de Lun 05 Aug 2013, 2:18 pm

mita baston a scris:
pai la noi nu cred ca au atata audienta filmele indiene,iar la ei,habar n-am de ce astia de la Zee sunt mai cu mot,ca cei de pe Star au fost mai flexibili cand cu Iss...

Nu au fost nici cei de la star, dar parca nu au exagerat ca astia. Eu in momentul de fata nu mai am cuvinte, incerc sa gasesc o solutie de postare dar nu vad unde, daca aveti voi vreo idee poate ma luminati si pe mine ca de aseara sunt bulversata rau ...

mayya54

mayya54
vip
vip

Data de inscriere : 28/12/2012
Varsta : 41
Localizare : Pitesti

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:20 pm

narcisa a scris:Sper că în luna sfântă țin post și la altceva altfel Ayaan a încurcat-o acum cu mutarea lui Vikram în cameră cu Humaira. Iar Humaira parcă îl acceptă prea ușor pe soț, nu l-a văzut niciodată și totuși se poartă atât de familiar cu el.
Și pe cât de ușor îl acceptă tot pe atât de ușor îl minte. Cine să mai priceapă mintea femeilor. Smile 
mai tampita mi se pare mama Razia! stie ea ca ala e un impostor si tot il lasa sa stea cu fiica ei in camera?!stupid .dar domnul tata si sef de trib Kojak,in care dormitor isi odihneste fizicul? ca la sotia personala in camera e cam suprapopulata atmosfera: bunica,fiica,hot/ginere fals,plus toate rautatile ce bantuie prin capul Raziei? cat despre postul la altceva bineinteles ca il tine Marmeladul,altfel nu-mi explic de ce naiba nu a luat-o in brate pe Zoya pana acum?stupid 

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:27 pm

mayya54 a scris:

Nu au fost nici cei de la star, dar parca nu au exagerat ca astia. Eu in momentul de fata nu mai am cuvinte, incerc sa gasesc o solutie de postare dar nu vad unde, daca aveti voi vreo idee poate ma luminati si pe mine ca de aseara sunt bulversata rau ...
 te rog sa nu te superi! nu e cazul sa-ti faci rau pentru niste tampiti!dupa cum vezi nu esti singura,au ei ce au cu tot mapamondul,nu doar cu tine.o sa ne intalnim aici,si o sa-i tocam de o sa le mearga fulgii!probabil cei de pe Desirippers platesc ceva,ca au atata reclama.....la stiinta si tehnica nu ma pricep,nu pot sa-ti dau sfaturi electronice,dar eu tot ma mir cum de au ajuns la tine? chiar si acum cand nu mai era chiar atat de public canalul?

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:29 pm

narcisa a scris:Episoadele 196 și 197 au fost superbe, am râs cât n-am râs în tot filmul. Iar Razyia și-a găsit un partener care să o ajute să o care pe bunica, a avut efect postul și la ea și i-a ascultat, cine trebuia să-i asculte, rugăciunile.
Mulțumesc Mayya și Alexa pentru episoade. kiss 

Noapte bună fetele și o săptămână plină de lucruri bune.  kiss 
nici nu am apucat sa le vad sad sad sad 

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mayya54 la data de Lun 05 Aug 2013, 2:32 pm

mita baston a scris:
mai tampita mi se pare mama Razia! stie ea ca ala e un impostor si tot il lasa sa stea cu fiica ei in camera?!stupid .dar domnul tata si sef de trib Kojak,in care dormitor isi odihneste fizicul? ca la sotia personala in camera e cam suprapopulata atmosfera: bunica,fiica,hot/ginere fals,plus toate rautatile ce bantuie prin capul Raziei? cat despre postul la altceva bineinteles ca il tine Marmeladul,altfel nu-mi explic de ce naiba nu a luat-o in brate pe Zoya pana acum?stupid 

Nu stiu de ce mai fac filme, nu e nicio chimie intre ei, parca se simte distanta dintre ei, cand se apropie să o tina in brate si pana sa o tina in stop cadru, in episodul urmator, iar in episodul urmator madam Gul uita de unde a ramas, mai putin uita de rautatile Raziyei, acolo intotdeauna exista o continuare ... Nu inteleg de ce e asa ...

mayya54

mayya54
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 2:41 pm

mayya54 a scris:

Nu stiu de ce mai fac filme, nu e nicio chimie intre ei, parca se simte distanta dintre ei, cand se apropie să o tina in brate si pana sa o tina in stop cadru, in episodul urmator, iar in episodul urmator madam Gul uita de unde a ramas, mai putin uita de rautatile Raziyei, acolo intotdeauna exista o continuare ... Nu inteleg de ce e asa ...
o fi avand si o clauza suplimentara de la sotia Jenny,sa pastreze distanta fata de partenerele din filme! daca in serialul ei am aflat si noi si Saras, ca plansul ala zdravan, insemna ca asa se manifesta ea dupa ce au facut schimbul de fluide,la el o fi avand ordin de restrictie la filmari,ca in afara filmarilor am vazut ca mai au cate o intentie de apropiere.sau s-o fi gandit Madama sa nu pacatuim cu gandul si ne-a taiat de tot!bine ca l-a aratat pe Vikram la maieu cand atenta la Humaira!stupid 

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 3:25 pm

ce prosteala a fost si cu imitatia aia de Salman Khan! ce tot il lauda Madama in fiecare serial!cum ,necum ,gaseste ea o portita sa-i puna afisul la vedere,doar ca lui Kushi i-a reusit mai bine decat lui Asad !Question

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 3:35 pm

http://www.youtube.com/watch?v=NqldpvtXjxo
a inghesuit-o de tot in fotoliul ala! nu gaseau alta canapea sa se aseze,sau nu i se vedeau tatuajele lui Karan altfel?

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mayya54 la data de Lun 05 Aug 2013, 3:40 pm

mita baston a scris:ce prosteala a fost si cu imitatia aia de Salman Khan! ce tot il lauda Madama in fiecare serial!cum ,necum ,gaseste ea o portita sa-i puna afisul la vedere,doar ca lui Kushi i-a reusit mai bine decat lui Asad !Question
Da, e clar madam Gul e fan Salman Khan ... A fost aiurea rau, dar ce nu au ei aiurea, mai bine serialele astea le-ar face pt ei, se uita seara pana ii ia somnul. Sa nu-i vad, a zis eu ca nu ma uit in viata mea la seriale, dar daca nu ar fi fost DMG nu ar fi vazut ei sa ma uit eu la serialele lor care tin de ele sa nu care cumva sa le fure cineva dreptul de autor stupid stupid stupid stupid ...

mayya54

mayya54
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mayya54 la data de Lun 05 Aug 2013, 3:44 pm

mita baston a scris:http://www.youtube.com/watch?v=NqldpvtXjxo
a inghesuit-o de tot in fotoliul ala! nu gaseau alta canapea sa se aseze,sau nu  i se vedeau tatuajele lui Karan altfel?
Bag seama ca le place la inghesuiala, decat sa o inghesuie in serial mai bine pe fotoliu. Parca si-a mai adaugat tatuaje, avea mai putine. Uite ca e ceva care nu-mi place la Karan, tatuajele lui ...

mayya54

mayya54
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 3:49 pm

mayya54 a scris:
Da, e clar madam Gul e fan Salman Khan ... A fost aiurea rau, dar ce nu au ei aiurea, mai bine serialele astea le-ar face pt ei, se uita seara pana ii ia somnul. Sa nu-i vad, a zis eu ca nu ma uit in viata mea la seriale, dar daca nu ar fi fost DMG nu ar fi vazut ei sa ma uit eu la serialele lor care tin de ele sa nu care cumva sa le fure cineva dreptul de autor stupid stupid stupid stupid ...
  uite sa nu mai fi suparata! si daca desenul arata un ursulet mititel sa sti ca eu arat precum mama lui,asa ca imbratisarea mea e de o mie de ori mai consistenta! acum sunt la cafea,  si imi tihneste tare mult datorita conversatiei de mai devreme! 

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 4:05 pm

narcisa a scris:stupid Ce caraghioși sunt cei din familia lui Ayaan, au început și ei să e îndoiască că Humaira ar fi Humaira, puteau să-i facă un control gineco și se lămureau asupra identității ei. Dar nu-i duce capul la atâta lucru în schimb sunt gata s-o lase pe Humaira să plece cu falsul Vikram să-i facă el controlul.  
Smile Smile Smile asta e testul ADN varianta indiana?Smile Smile Razia era ingrijorata sa nu o prinda cineva cu bunica sub pat ,a uitat ca mai are si o fiica,de a lasat-o sa plece cu primul venit! acum nu mai tinea sa-l faca ginere pe Ayan,s-a multumit cu unul fara pedigree?!stupid 

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 4:07 pm

narcisa a scris:Karan chiar și-a lăsat soția însărcinată? Cred că s-a lăsat purtat de rolul din QH, dacă nu i-a reușit cu motana atunci măcar în viața reală să fie tătic. Ce figură le-au făcut fanilor filmului Saras.
cica n-ar fi! ii dorim sa mai incerce la domiciliul personal ,la motana,  

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mayya54 la data de Lun 05 Aug 2013, 6:18 pm

mita baston a scris:
  uite sa nu mai fi suparata! si daca desenul arata un ursulet mititel sa sti ca eu arat precum mama lui,asa ca imbratisarea mea e de o mie de ori mai consistenta! acum sunt la cafea,  si imi tihneste tare mult datorita conversatiei de mai devreme! 

kiss kiss kiss 

mayya54

mayya54
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 7:17 pm

azi a fost dragut Jeleul! i-a tinut chiar scaunul Zoyei la masa! si mi-a placut si cum i-a "daruit"luna!

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 7:24 pm

frumos au gandit !

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 7:56 pm

nu stiu ce a zis bietul Asad la masa dar felul cum au reactionat Zoya si Dilshad,simultan si pe acelasi ton,ar trebui sa-i dea de gandit! nu-l vad prea bine pe viitor, daca le supara!si cum au potrivit ei sub numele presupusului iubit al Najmei,urmatorul nume fiind "Immitation love",sper sa nu fie acelasi Imran!stupid  vaaai, cum s-a descaltat el Asad cand s-a urcat pe scaunel,sa-i daruiasca luna Zoyei,pana cand l-o tine nebuneala asta cu ordinea si disciplina?dar nota cea mai mare o primeste azi Nikhat! mi-a placut cum le-a dat papucii idioatelor de Haseene,1 si 2 ,plus fiului ce-si pierduse glasul subit!super1  si n-am priceput din promo,de ce cotrobaia Asad prin sifonierul Zoyei,dar mi-a placut ca era si el,ca si ea,in blugi,si le statea bine amandurora

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de mita baston la data de Lun 05 Aug 2013, 8:12 pm

au avut dreptate cei de la CNA-ul lor sa-i certe ca arata prea multa violenta impotriva femeilor!biata bunica, au facut-o mai pachet decat pe un contorsionist profesionist astazi! si falsul ala de sot Vikram nu arata nici un dram de compasiune,cred ca-i mai rau decat Motana si Razia la un loc!  

mita baston
vip
vip

Sus In jos

Mesaj Scris de Andreea_Miha la data de Mar 06 Aug 2013, 2:56 pm

Asad finding Zoya's dad

sunetul nu e...Smile
were saying that Asad promises Zoya that he will find her father and bring him to Zoya on Eid( 10 aug.)

Andreea_Miha
vip
vip

Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 30
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 06 Aug 2013, 3:39 pm

mita baston a scris:
Smile Smile vai! inseamna ca am pierdut multe traznai de vizionat! la una ca asta nu ma asteptam!Smile 
Mie îmi place să mă minunez și scene mai bune de minunat ca în familia Razyiei nu găsești. PLus că dacă ratez o secvență (mi-aș mai dori uneori când mă ia căscatul în timp ce privesc unele episoade) stau numai cu gândul la ce-am pierdut și trebuie să mă uit din nou așa că mai bine mă uit din prima. La scena cu poza bunicii m-am uitat de două ori, a doua oară după vreo oră - mă obseda ideea că poate n-am văzut bine prima dată.

narcisa
vip
vip

Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 38
Localizare : București

Sus In jos

Mesaj Scris de narcisa la data de Mar 06 Aug 2013, 3:42 pm

mita baston a scris:
asa e ! a plecat bine mersi,si cu portofelul plin,doar pentru ca a fost  ziua de salariu a Marmeladului,si l-a gasit marinimia cu cine nu merita!  nici o intrebare,nici o indoiala,n-a avut nevoie de nici o lamurire,a luat de buna ce a miorlait idioata,si a lasat-o sa plece fara sa afle de ce  a facut toate astea !  cred ca Shireen pare mai alba dupa ce si-a prins bretonul,a lasat loc soarelui sa-i bronzeze neuronul!
Dacă motana se reîntoarce, va avea ocazia, dacă nu să ceară lămuriri, măcar să regrete că n-a făcut-o la timpul potrivit și că nu i-a aplicat corecția meritată.

narcisa
vip
vip

Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 38
Localizare : București

Sus In jos

Mesaj Scris de Continut sponsorizat Astazi la 12:22 am

Continut sponsorizat

Sus In jos