Serialesitelenovelet
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

+26
vivi
TheCattallyn
mmchit
cryss
iulia
daniela_010
elenas
ancastanciu
hdragomiroiu
lulu
IRIS
pissycutz
emine
emilia63
mitzymeu
eli81
clio 24
tubafan
florina1989
monicuta
lucyana
nety
DENISA
Luana
dea05
Admin_dea05
30 participanți

Pagina 19 din 38 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 38  Urmatorul

In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de Luana Vin 16 Oct 2009, 7:51 am

Ticalos este Cem!
Pune 2 gorile de ale lui sa-i saboteze masina lui Yilmaz, ca sa faca accident mortal.
Pentru ca Asli gface niste gafe cand apare Omer cu Feride(o ia pe Feride drept sotia lui Omer, intreaba de ce nu a venit si Filiz, etc), Y. si Asli pleca cu masina. Filiz venise si ea sa vada de afara petrecerea si-i vede pe cei doi plecand impreuna cu masina. Ii urmareste si vede cursa nebuna pe care o fac, cu slalom printre masini pt. ca frana nu mai functiona, apoi vede masina duin care iese fum, dar cei doi au plecat cu un taxi. O suna pe Asli si afla ca se vor duce la ea acasa, pt. ca Y. nu vrea la spital. Filiz spune ca se va duce si ea sa-i vada..
Omer si Feride se tin de mana in timp ce bate ceasul miezul noptii si Omer ii declara ca spera sa petreaca tot impreuna anul care va veni (2007).
Cem sta la el acasa cu paharul de sampanie in mana si asteapta gorilele sa-i spuna cum a murit Yilmaz...
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de Luana Vin 16 Oct 2009, 8:31 am

Filiz merge la Asli acasa si vb. cu Y.Acesta se poarta prosteste si-i spune ca asa cum a depasit greutatile pana atunci fara ea, le va depasi si de atunci inainte. Ii mai spune ca nu mai exista nicio legatura intre ei.
Filiz este f. afectata. Are un cosmar noaptea si dimineata ii spune Ceydei, ca s-a hotarat sa-i spuna de copil, pt. ca daca ar fi murit nu ar fi aflat ca va avea un copil. Yilmaz insa nu vrea sa vb. cu ea si-i da telefonul lui Ekrem sa raspunda.
Handan ii vede in bucatarie pe Feride si Omer, tocmai cand Omer voia s-o sarute si a doua zi dimineta o concediaza pe Feride...
Omer ascunde fotografia Elifei si-si scoate verigheta, hotarat sa inceapa o noua viata,,,Ghinionul lui ca madam Handan sta de paza....

Ma gandesc mereu ca-si merita soarta femeia aceea...
Va ajunge sa locuiasca in cartier in casa Mujganei si nu vor avea nici macar bani de taxi...Va merge cu Filiz cu autobuzul...Cateodata te gandesti ce bine ca a actionat asa Cem, ca s-o trezeasca pe Handan.
:)
Biata Filiz nu merita asta, dar ea nu este afectata prea tare...
Dupa ce face cercetari pe la firmele pentru materiale de constructii si nu primeste raspunsuri credibile, Asli convoaca o sedinta urgenta la firma Tekiner.
Filiz are o discutie cu Ceyda, in care-i spune ca si lui Y. ii place Asli si ca nu, ea nu e geloasa (dar se vede de la o poata ca este)...
Cem este f. incantat ca Asli nu afla adevarul de la prietenii lui...

Va pup si va urez o zi pe placul vostru!
Are o groaza de treaba ipochimenul, joaca golf de camera la serviciu..
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de Luana Vin 16 Oct 2009, 8:32 am

Am pus aiurea omuletul...Voiam sa fie pt. plecare, dar am corectat o greseala si ...Va mai pup o data pt. scuze!
Muah!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de tubafan Vin 16 Oct 2009, 8:34 am

Luana a scris:Filiz merge la Asli acasa si vb. cu Y.Acesta se poarta prosteste si-i spune ca asa cum a depasit greutatile pana atunci fara ea, le va depasi si de atunci inainte. Ii mai spune ca nu mai exista nicio legatura intre ei.
Filiz este f. afectata. Are un cosmar noaptea si dimineata ii spune Ceydei, ca s-a hotarat sa-i spuna de copil, pt. ca daca ar fi murit nu ar fi aflat ca va avea un copil. Yilmaz insa nu vrea sa vb. cu ea si-i da telefonul lui Ekrem sa raspunda.
Handan ii vede in bucatarie pe Feride si Omer, tocmai cand Omer voia s-o sarute si a doua zi dimineta o concediaza pe Feride...
Omer ascunde fotografia Elifei si-si scoate verigheta, hotarat sa inceapa o noua viata,,,Ghinionul lui ca madam Handan sta de paza....

Ma gandesc mereu ca-si merita soarta femeia aceea...
Va ajunge sa locuiasca in cartier in casa Mujganei si nu vor avea nici macar bani de taxi...Va merge cu Filiz cu autobuzul...Cateodata te gandesti ce bine ca a actionat asa Cem, ca s-o trezeasca pe Handan.
:)
Biata Filiz nu merita asta, dar ea nu este afectata prea tare...
Dupa ce face cercetari pe la firmele pentru materiale de constructii si nu primeste raspunsuri credibile, Asli convoaca o sedinta urgenta la firma Tekiner.
Filiz are o discutie cu Ceyda, in care-i spune ca si lui Y. ii place Asli si ca nu, ea nu e geloasa (dar se vede de la o poata ca este)...
Cem este f. incantat ca Asli nu afla adevarul de la prietenii lui...

Va pup si va urez o zi pe placul vostru!
Are o groaza de treaba ipochimenul, joaca golf de camera la serviciu..

multumim luana cheers cheers cheers cheers cheers cheers
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 RemoteImage-4

tubafan
membru activ
membru activ

Mesaje : 159
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty SINAN TUZCU

Mesaj Scris de tubafan Vin 16 Oct 2009, 8:45 am

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Sinanwall
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 2ymdbfqLA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 2n07vic
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 29bov14
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 14dkocg
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 AjmgeoLA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Ds5f4684hd4
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 N5526925796499342822LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 N5187360683240172990LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Sinantuzcu0LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Sinantuzcu2LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Sinantuzcu7LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Sinantuzcu8LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Sinantuzcu9

tubafan
membru activ
membru activ

Mesaje : 159
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de tubafan Vin 16 Oct 2009, 8:48 am

Luana a scris:Am pus aiurea omuletul...Voiam sa fie pt. plecare, dar am corectat o greseala si ...Va mai pup o data pt. scuze!
Muah!

LUANA DACA VREI SA-TI CORECTEZI MESAJUL APESI PE EDIT DIN DREPTUL MESAJULUI SI ACOLO ITI CORECTEZI MESAJUL.... 🤡 🤡

tubafan
membru activ
membru activ

Mesaje : 159
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de IRIS Vin 16 Oct 2009, 9:20 am

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 00048...Neatza, harnicutelor !!! Va doresc o zi plina de soare !!! sunny sunny
IRIS
IRIS
membru senior
membru senior

Mesaje : 231
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 51
Localizare : MUNTENIA

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de IRIS Vin 16 Oct 2009, 9:24 am

LUANA ...mii de multumiri pentru rezumate, cheers cheers :flower: le astept cu sufletul la gura... sad sad
Multumiri si celorlalte fete care ne-au oferit poze foarte frumoase... cheers cheers :flower:
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 00036
IRIS
IRIS
membru senior
membru senior

Mesaje : 231
Data de inscriere : 06/10/2009
Varsta : 51
Localizare : MUNTENIA

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de tubafan Vin 16 Oct 2009, 9:40 am

IRIS a scris:LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 00048...Neatza, harnicutelor !!! Va doresc o zi plina de soare !!! sunny sunny

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 RemoteImage-38

tubafan
membru activ
membru activ

Mesaje : 159
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de dea05 Vin 16 Oct 2009, 2:20 pm

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Z4ad85a447556e
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 RemoteImage-23

am vazut ca ne vizitezi dar inca nu ai scris nici un mesaj.sper sa-mi vezi uratea.
Sanatate multa si tot ce iti doresti.noi suntem f aproape una de alta vad ca stai in Sf. Gheorghe.
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de DENISA Vin 16 Oct 2009, 2:54 pm

La mulţi ani! Să ai parte de înca o toamnă frumoasă şi de înca multe altele şi mai frumoase. Fie ca soarele să-ţi zâmbească de fiecare dată şi să îţi încalzească sufletul cu fericire şi bucurie. Să fii mereu veselă şi iubăreaţă şi să trăieşti viaţa din plin.



LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 473949fjm3tcg78dLA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 712621bnockccvv7LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 508033rz8ihxo6fm
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 2074862k6716vjwc0LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 1211750472LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 989324y5zziauw5x LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 239LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 11
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de dea05 Vin 16 Oct 2009, 3:05 pm

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 2rvygqsLA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 2mm6c08


Ultima editare efectuata de catre dea05 in Sam 17 Oct 2009, 8:23 am, editata de 2 ori
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de florina1989 Vin 16 Oct 2009, 3:39 pm

buna ziua ce faceti??:)eu nu am mai intrat saptamana asta ca nu am avut timp cu scoala asta:(..maine o sa intru sa mai vb :D ❤ ❤
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de DENISA Vin 16 Oct 2009, 3:42 pm

florina1989 a scris:buna ziua ce faceti??:)eu nu am mai intrat saptamana asta ca nu am avut timp cu scoala asta:(..maine o sa intru sa mai vb :D :heart: :heart:

noi facem bine drăgălaşo , mai sărbătorim , dar tu ????


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Vin 02 Noi 2012, 3:33 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de florina1989 Vin 16 Oct 2009, 4:28 pm

si eu fac bine iubita..imi plac pozele tale... :D
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de monicuta Vin 16 Oct 2009, 6:09 pm

buna seara la toate fetele
va multumesc pentru tot ce faceti
pozele sunt superbe
felicitari

va doresc o seara linistita si calduroasa
monicuta
monicuta
membru activ
membru activ

Mesaje : 109
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de Luana Vin 16 Oct 2009, 6:29 pm

tubafan a scris:
Luana a scris:Am pus aiurea omuletul...Voiam sa fie pt. plecare, dar am corectat o greseala si ...Va mai pup o data pt. scuze!
Muah!

LUANA DACA VREI SA-TI CORECTEZI MESAJUL APESI PE EDIT DIN DREPTUL MESAJULUI SI ACOLO ITI CORECTEZI MESAJUL.... 🤡 🤡

Buna seara!
Multumesc! Mereu mai invat cate ceva. Puteam sa sterg si sa pun din nou rezumatul, dar dimineata ma grabesc !
Cu ocazia asta am aflat la ce foloseste acel Edit. Nu ma descurc prea bine inca la voi, aici!
Va doresc o seara frumoasa!
:D
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de lucyana Vin 16 Oct 2009, 6:37 pm

buna seara
ce mai facceti?sper ca bine,abia am ajuns si eu acasa si zdup la voi sa vad ce poze ati mai pus
dea mersi pt ep , luana mersi pt rez.
lucyana
lucyana
membru senior
membru senior

Mesaje : 247
Data de inscriere : 28/09/2009
Varsta : 43

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de emine Vin 16 Oct 2009, 8:13 pm

Buna seara fetelor!!!!! Luana iti multumesc si eu pt rezumatul filmului !!!LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 08f4pu1p2
emine
emine
membru senior
membru senior

Mesaje : 384
Data de inscriere : 04/10/2009
Varsta : 56
Localizare : cyprus

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de emine Vin 16 Oct 2009, 8:21 pm

Dea,Denisa,Tubafan va multumesc si voua pt poze,sunteti foarte harnicute!!!!LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 0ai2y9smc
emine
emine
membru senior
membru senior

Mesaje : 384
Data de inscriere : 04/10/2009
Varsta : 56
Localizare : cyprus

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de emine Vin 16 Oct 2009, 8:26 pm

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 09wk66qfh
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 0bu6nrnfz
emine
emine
membru senior
membru senior

Mesaje : 384
Data de inscriere : 04/10/2009
Varsta : 56
Localizare : cyprus

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de emine Vin 16 Oct 2009, 8:32 pm

LA MULTI ANI!!!!!!!!! PT FATA CARE SARBATORESTE AZILA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 1464086
emine
emine
membru senior
membru senior

Mesaje : 384
Data de inscriere : 04/10/2009
Varsta : 56
Localizare : cyprus

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de hdragomiroiu Vin 16 Oct 2009, 11:29 pm

LA MULTI ANI, LINDUS 43!!!!!! sa fii sanatoasa si sa ai parte numai de bucurii si impliniri! multumesc luana pentru comentarii si fetelor pentru linkuri, poze si informatii. o seara buna tuturor!!!

hdragomiroiu
membru activ
membru activ

Mesaje : 37
Data de inscriere : 02/10/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de DENISA Sam 17 Oct 2009, 12:49 am

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 I203216_44
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 3733zopt_15
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Gksenin1
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Ozgeboraksakrakcnnturk
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de dea05 Sam 17 Oct 2009, 10:06 am

mie bulent cateodata imi place cateodata nu depinde de poza.in cate una are mustata aia prea mare si un pic intoarsa..nu-mi place deloc..cand mustata e tunsa e mai GIGEA
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Yilmaz1a
LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Collage7aj1LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Yilmazek4LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Filizfq5LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Filizyilmazgn1LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 A351ksp6LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Flzylmrh8


Ultima editare efectuata de catre dea05 in Sam 17 Oct 2009, 10:26 pm, editata de 1 ori
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda) - Pagina 19 Empty Re: LA UMBRA TEILOR ((Ihlamurlar altinda)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 19 din 38 Înapoi  1 ... 11 ... 18, 19, 20 ... 28 ... 38  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum