Serialesitelenovelet
ElBar Humor Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
ElBar Humor Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

ElBar Humor

2 participanți

In jos

ElBar Humor Empty ElBar Humor

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 15 Feb 2016, 12:39 pm

quote="Crisu"]
Admin_dea05 a scris: cam asa a fost episodul trecut si reactia pozelor cu cei doi Smile  tipa se pricepe la combinatii pacat ca nu inteleg si glumele din clip

0.29: cum arata un episod fara scene defom (voce: rabdare)
0.47: reactia in momentul in care apare mult asteptatul selfie
1.19: in casa lui Omer se filmeaza scene defom (cu cei 2), neriman si koray sunt curiosi: oare ce s a intamplat acolo, sigur s a intamplat ceva
1.44: urmeaza referirile (colajele) favorite. D si N vorbesc despre O, ca e in cautarea adevarului si e suficient un indiciu ca sa afle tot pt ca, in definitiv, el este un om inteligent (aici e esentialul, fac referire la inteligenta si mai tz), N spune ca nu poate afla adevarul, ca nu stie de unde sa inceapa cautarea, iar D raspunde ca parea f hotarat, comportamentul ei i a ajuns pana peste cap lui O.
(Acum urmeaza transpunerea scenelor din film in realitate. In film Koray vede in ceasca literele D, O (defne, omer) si inca o litera. Omer ii rasp ca nu cumva e litera K, iar Koray se gandeste cine ar putea fi persoana si intreaba din cate litere e format cuvantul. Omer ii rasp: 5 litere si se termina in ay - Koray adica.)
2.00: K: ...in mai putin de 3 luni va lua amploare...mai e o litera dar nu mi dau seama
O: 5 litere si se termina in ay.....G.Ozay?
Apoi vocea lui D, inainte de ziua lui O, cand ii zicea ca si a imaginat cum arata copil, asa dolofanel...rasp lui: ce draguta esti
Apoi sugereaza ca O ii admira picioarele lui D
2.28 urmeaza presupunerile: numele tuturor (Baris, Elcin, Yunus, Gupse) au 5 litere, Elbar tot 5...fac o comparatie intre cele 2 (Elcin si Gupse): ambele sunt din Izmir, de origine cercheza, nascute sub zodia leului https://ro.wikipedia.org/wiki/Cerchezi
2.40: numele de familie al lui Gupse, cat si al lui Yunus, incepe cu Oz..
2.45: pe fetele tuturor apare intrebarea: eu sunt...(despre mine o fi vorba, ceva de genul)
Urmeaza comparatia intre Baris si Yunus: amandoi si au impresionat iubitele cu inteligenta lor
2.56: cititi si ascultati stirile vechi si false publicate de gazete
3.02: D: ma puteti pacali doar o singura data cu asta. K: mai pacaleste te inca o data
3.22: maine dimineata...K: stiri bomba. N: spune mi....urmeaza selfie si pozele cu fanii
3.40: S: astazi esti de necrezut
Cam asta a fost esentialul :))
[/quote]
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 15 Feb 2016, 12:40 pm

Crisu a scris:Elbar humor 5

0.05: reactia dupa ce Elcin a postat fotografiile, din pacate (cred ca la asta se refera https://www.facebook.com/Elcnsangu1/photos/a.217622934952955.47133.217620168286565/945952948786613/?type=3&theater)
0.23: Baris s a dus la familia lui Gupse de anul nou...B: vino si tu
0.29: de anul nou a aparut fotografia asta :))
0.32: D: e frumoasa
0.34: O: ne a placut foarte mult...Sinan si restul la fel
0.42: reactia ca nu a tinut o de talie, de mijloc, in poza
0.45: D: cum sa fie bine,  nu se ia in calcul, uita de asta!
0.49: cateodata imi vine sa le spun Elbel, nu Elbar (facand referire la tinutul de mijloc)
1.19: aici fac referire ca alti parteneri din seriale au postat videoclipuri sarbatorind impreuna anul nou, iar ei nu, ceilalti fani sunt fericiti si doar fanii D&O Crying or Very sad (cel putin asta am inteles eu)
1.37:  postare: “hai sa schimbam partenerii”...asa e foarte bine, cred  ca asa ar trebui sa ramana
1.39: ali.aslnn (Ali Aslan, directorul de imagine al serialului) a dat like pozei cu schimbul partenerilor
1.50: cel mai des auzit cuvant, in perioada asta: pacat
2.00: Elcin a dat like unor postari ale lui Yunus
2.02: nu mai exagera!!
2.44: dialoguri intre E si B (Burcin Terzioglu in rolul Elcin si Ilker Kaleli in rolul Baris)
BT ca E: nu suntem impreuna, doamne fereste, ce vorbe sunt astea
Nene: nu s a intamplat nimic intre voi?
BT ca E: adica, ne am placut acum ceva timp, dar a fost o perioada scurta
2.57: va amintiti cand a spus O ca e posibil sa fie fete care doresc sa sara pe el (aici nu sunt sigura)
IK ca B: se spune ca sunt carismatic, ca sunt chipes, prezentabil...de parca eu nu ma cunosc
3.06: ce parere ai despre interpretarea cantecului nayinoyu de catre B
BT: crede ca are voce frumoasa, saracul, mi e mila de el, pacat
3.12: se spune ca Y si E se gandesc  sa se casatoreasca
IK: o tine una si buna cu casatoria, zice numai ca se casatoresc
3.23: atunci, de ce nu ar trebui sa se casatoreasca
IK: e genul meu, adica, bla bla (m a pierdut aici), o imbratisare si restul nu mai conteaza
3.34: despre fotografia asta ce ziceti...IK: e prelucrata...BT: nu cumva e photoshop, nu mi aduc aminte deloc de ea
3.45: puteti sa spuneti 3 lucruri despre Elbar (care ii caracterizeaza): confuzie, lucruri ramase la jumate (netraite inca), vise, asteptari, oportunitati si emotie...au iesit 6, 6 sa fie atunci :))
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 15 Feb 2016, 12:41 pm

Crisu a scris:
carina a scris:

...daca cumva nu este efortul prea mare, te-as ruga sa faci un rezumat si la Elbar Humor 16...daca se poate!!!...iti multumesc fff mult!
Buna dimineata! :))


0.01: B, cand are ocazia, se uita la ElBar Humor
K: eu, chiar eu, ce norocos sunt, stiri de ultima ora
0.14: panica pe platou, vocea interioara a echipei de filmare
Echipa de filmare catre fani: de ce tot veniti in sufletul nostru, vreau sa nu mai veniti, sunteti aici non stop, pe capul nostru ca râia, sunteti tot timpul cu noi aici
0.26: lasati i pe oameni sa si faca treaba
0.28: Emir Kozcuoğlu din Kara Sevda in rolul lui Yunus
0.32: cat tu (O) ai lipsit de pe platou, a venit Yunus, ce zici de asta?
O: te ai stabilit aici in lipsa mea
Voce, ca Yunus: voi strica acest joc
0.40: fanii D&O: ne am bucurat prea devreme, profesore...ce tot ziceti acolo, cine vine?
0.47: Yunus a venit la usa lui O
D: imediat ai si venit
0.50: Y asteptand terminarea fimarii (asta cred ca vor sa sugereze)...ce i cu fata asta? O sa mor de ras
1.09: seara, la iesirea de la filmari
O: nu pleca, ramai aici
D: nu pot ramane
1.24: fanii: ah, ah, a plecat...ce de plansete
1.32: comentariile leoacei (referindu se la zodie) Gupse: ceva de insulta, cel mai neplacut element sau comparatie...n am putut s o inteleg p asta, timpanul a refuzat o :))
1.39: K: doamne, nu se mai termina iarna asta, frigul asta, o sa ma spanzur din cauza frigului...doamne, nu ne mai da asa ierni intunecate si drumuri noroioase
1.52: o las p asta aici
G: Stiti ca i a spus da cu toate ca stia ca ei sunt iubiti (ceva de genul)
G: ...
D: ce curiosi sunteti sa vorbiti lucruri rele (sa barfiti), sa va fie rusine
2.08: D: sunt suporter al echipei Besiktas
Dar...vocea lui Sude cu referire la O: O joaca/tine cu Fenerbahce
2.12: Cred ca B te va face sa devii suporter Fenerbahce
2.14: stiti cu toti ca D a slabit intr o perioada
K: tu ai uscat o pe fata subtire (slabanoaga) in 5 luni (din cauza ta a slabit)
218: am mai spus ca se potrivesc
2.22: ii sta bine, nu i asa, B?
2.26: ceva de genul ca nu sunt 5, dar asa sa fie, ne a terminat acel 5 (cred ca cei 5 ani de relatie cu Y)
K: are o relatie nefericita de 10 ani, nu fiti ca Nazlican
K: iese cu cineva nepotrivit
Discutie intre Sadri si Sukru...Sadri spune ca stie care e probl, dar nu poate face nimic, iar Sukru ii spune ca nu e nevoie sa ne implicam, cand va fi timpul vor rezolva singuri. Sadri: adica spui ca inca exista o speranta
3.42: altii ii consoleaza pe fanii D&O: asa e viata, exista si despartiri, exista si impacari
3.53: bonya catre fanii D&O (nu stiu la cine se refera prin bonya)
B:eu sunt alaturi de voi pana la sfarsit
B: nu va faceti griji, va voi apara drepturile pana la sfarsit
B: va multumesc tuturor ca ati venit pana aici
B: dar am o cerinta de la voi
B: nu renuntati la procesul vostru (adica la ceea ce faceti), pt ca voi aveti dreptate. Daca voi nu dati inapoi, eu voi face tot ce pot sa va ajut. Daca dati inapoi, vor veni mai rau peste voi, ei sunt cei care trebuie sa se teama, nu voi, voi sunteti partea care are dreptate.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 15 Feb 2016, 12:42 pm

Crisu a scris:
carina a scris:

Crisu, te rog mult daca se poate o traducere...am cam sarit calul cu solicitarile mele!
Multumesc mult de tot!
0.01: fie ca soarele sa ne sarute pe toti (un fel de: sa ne mangaie pe toti, sa rasara pe chipurile tuturor), apoi D zice in masina ca astazi vremea este foarte frumoasa si ei completeaza cu: potrivita pt fotbal (cum a scris B pe instagram la descrierea selfie ului lor de sapt trecuta)
0.27: scenarista Meric Acemi si a pus o poza cu un mar la profil
0.37: nu sunt lucruri la care nu ne asteptam
0.39: fanii: stai sa vezi...si sugereaza ca vor schimba canalul...mincinosilor, mincinosilor
0.52: fanii vin acasa la scenarista si se apuca de taiat marul. MA intreaba ce fac acolo, iar fanii rasp: culegem mere, acum e randul tau sa faci o mutare...si apar scenele cu ei imbratisati
1.16: D: mi a fost foarte dor de tine...imi va fi dor de tine
1.20: comenteaza ala legat de dor, ca mi a fost dor, imi va fi dor, imi va fi dor si mai mult, ne a fost dor...
1.37: oare scenele cu apropierea dintre ei au fost scrise in timp ce B era in spital? ... sugereaza ca B ar fi imbolnavit o si pe E
2.00: ati fost atenti la detalii? Le ati observat?  - masina are EB la numar
2.06: cine stie cine ne va iesi in cale...zorlu...da viata viselor tale
2.13: pe 19 iunie 2012, E scrie pe contul ei: nu pot incepe nicicum ziua, te am mimat 19 iunie
19 iunie 2015, E posteaza : va asteptam pe toti in seara asta de la ora 20.00 pe star tv
Iar ei comenteaza ca aceasta data a fost un semn (ceva de genul)
2.22: doar ca eu am inceput sa fiu putin speriat
O:  in plus, nu ma iubeste
S: voi rezolva asta
2.29: de fapt, asa au stat lucrurile...sunt cel mai frumos cuplu – si Y care pufaie
2.33: ce bine ar fi fost daca E ar fi facut poza cu B
K: eu cu ala am zis...N: nu cu asta (nu trebuia sa faca poza cu regizorul, ci cu B)
2.42:  G: ceva de genul ca trebuie sa fie atent, grijuliu, el va cara sacosile
2.50: O: stai, nu te prosti...lasa le, nici chiar asa (doar n o s o lase pe ea sa le care)
2.56: E: imi tremura mainile de emotie...B: te ajut eu, il tin eu...E: multumesc f mult, esti f atent
3.00: in timp ce se asteapta fragmentul din episod
O si D drept fani: haide, grabiti va odata...voi exploda (nu mai au rabdare)
3.08: in momentul in care apare fragmentul
3.18: sunt in flacari...foc
3.27: nenea ii zice lui G sa se relaxeze, sa se aseze comfortabil...apoi, sugereaza ca nu e nicio cale sa scapam de G...si K apoi ca traieste intr o lume comuna
3.45: a doua poza postata...in care stau unul langa altul
3.50: S ca B: doamne, ce draguta e, o sa inebunesc
3.54: mesaj – ceva de genul ca bentita de par e folosita, de obicei, in scenarii...e ceva ce se poarta prin casa...apoi D cand ii spune scenaristei ca o iubeste
4.10: D: uneori, credem ca ne cunoastem, credem ca stim cui apartine inima noastra, dar ceva, cineva vine si ne ameteste (ne da peste cap)
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Vin 19 Feb 2016, 2:06 pm






0.01: sa ne mangaie razele soarelui pe toti
0.15: B este intrebat de casatorie si el rade
0.19: asta ar face dusmanii sa crape
0.20: primul mesaj: Muge, circula o stire peste tot ca E ar pleca din serial si va fi partenera lui KT in alt serial, eu zic ca este o stire falsa, dar nimeni nu ma crede. Dati o explicatie.
Mesaj 2: explicatia a fost data prin pozele frumoase de la filmari, ca sa crape dusmanii...nu va faceti griji...toate sunt numai barfe
0.34: si din nou bentita de par
Apoi Yunus se cearta cu scenarista ca sa nu mai scrie astfel de scene :))
1.11: costumatia lui D
1.25: Probabil, dna Meric nu urmareste pagina care trebuie a fanilor elbar
1.43: cum adica? E pleaca din serial? Va juca alaturi de KT?
1.46: il visez in fiecare seara...asta nu e omul pe care il iubesc...nu l vreau pe blondul acela...nu vreau
1.54: poftiti raspunsul
1.56: Y si G, in timp ce se uita la umoristi...ce i asta ?! n am mai vazut asemenea prostii
2.03: de ce va uitati la pieptul lui E? @baris , daca va zic acum ca sunteti pervers, apoi fanii dvs imi zic ca sunt balena
2.17: un om n ar trebui sa fie atat de gelos
2.24: iar mi a iesit in cale albastrelul asta urat...tu esti gelos, nu?  Tu esti gelos
2.31: B: suntem prieteni, nu e nimic intre noi
MA: vom face sa fie
2.41: hai sa facem o poza...nu mai poza
2.52: fanii, cand i au vazut pe B si G tinandu se de mana...pe bune, e de ajuns
3.31: fan: sunt nebun...doctor: hmm, interesant...v ati si pus diagnosticul?
Fan: de fapt nu mi l am pus eu...atat de nebun sunt incat pot sa traiesc precum nebunii aia faimosi...nu pot deloc sa ma inteleg cu inima asta a mea...inima mea (3.56: atunci cand exista cuplul Elbar), cauta pereti (ceva de genul asta)
4.07: apoi acest cantec..voce: dintr o data parca intri in alta lume, adica esti in acelasi timp si fericit si trist, dar, parca mai e ceva in ochii tai...parca raspunsul pe care il caut se afla in ochii tai
Va veni vaporul acela intr o zi?

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Mier 16 Mar 2016, 3:09 pm



0.05: Fanii: E foarte rece de luni de zile...Ah, Doamne, am asa o neliniste, de parca se va intampla ceva
0.12: Fanii (Koray): Stiam eu, stiam ca se va intampla ceva, prea eram fericit
0.26: Bonya (Sinan): Parasiti toti nava dintr o data. Sobolanilor!
0.29: Fanii: Capitanul nu e, unde i capitanul? Nu e capitanul.
0.36: Bonya (Sinan): Stirile s au raspandit, oricat de mult am incercat sa tin nava la suprafata, luam apa pe toate partile
0.43: Stiti ca G si B s au mutat in alta casa
0.44: Koray: In ultima vreme a devenit o moda sa ti schimbi casa
0.47: Pantofii sport celebri ai lui Gupse
0.49: Koray: M am obisnuit sa mi iau cate 2 perechi de pantofi preferati, in culori diferite...ce sa fac
0.52: Desigur ca intervine si horoscopul la Gupse
0.54: (ecran: sacosile :)) Koray: Ce zi frumoasa! Mercur nu mai este retrograd, noi oportunitati pot sa apara in viata.
0.59: Ma asteptam sa faca referire la soare
1.00: Desigur ca nu m am inselat :)
1.02: Koray: Of, Doamne, s au dus zilele insorite
1.38: Omer(mihazci): Explica le si lor situatia; Sinan(bonya): Sa le explic; Koray(fanii): Ah, suntem terminati
1.52: Am zis ca Defne e imbracata (infofolita) ca un koala
1.54: Rezultatul...chiar koala :)
1.58: Koray: Destinul tau urat ti a lovit fata grasa. Uita te la tine, ti s a intins rujul, iti curge machiajul, parul ti s a electrizat...Vai, ai si pete de cafea pe bluza...Arati groaznic
2.11: Sa ne uitam putin si la asta :)
2.12: aici cred ca am avut un preinfarct :))
2.16: Koray(fanii): Defne il iubeste pe Omush x2
2.24: Inainte de episod, Yunus a postat o poza mai veche
2.26: Eu am facut un comentariu
2.27: Cred ca in acest ep va fi un sarut, cineva a postat o poza veche
2.31: In finalul episodului a fost scena sarutului :)
2.33: Sinan(fanii): Ce fel de om esti :)))
2.35: A fost o scena cu sarut dupa luni de zile
2.53: Nota de subsol: vrem sa vedem scene mai clare
2.55: In seara asta, cand se difuzeaza serialul...Yunus a scris asta, apoi a sters: Aha, au venit mai multe goluri consecutiv
2.59: In ziua urmatoare: arduc: viteazul
3.06: Yunus: Cine a deschis acest subiect? Ce faceti voi aici? De ce ma lasati pe dinafara?
3.13: Dupa episod
3.26: Neriman: In viata totul este trecator, doar dragostea ramane. Ar trebui sa imbratisezi strans dragostea. Cand vei imbatrani si vei avea burta, parul iti va cadea si te vei urati, vei zice bine ca am dragostea in viata mea. Vei spune fericit: bine ca m am axat pe dragoste
3.43: Nu a terminat :)
3.44: Neriman: Ar fi asa rau daca ai vorbi cu mine, daca mi te ai destainui
4.07: Fanii: Suntem alaturi de voi in orice conditii, cu tot ce ne sta in putinta. Ori iesim impreuna din asta, ori ne scufundam impreuna.
Omer(mihazci): Va multumesc tuturor, prieteni. Gestul vostru este foarte pretios pentru noi
Sinan(bonya): Inainte de toate suntem oameni...
Omer(mihazci): Situatia nu este clara deocamdata, dar incercam s o rezolvam. Dar este posibil sa nu putem s o rezolvam, in acest caz veti fi informati. Va multumesc, din nou.

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:35 pm



Deföm Humor 22

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:38 pm



Deföm Humor 23

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:38 pm



Deföm Humor 24

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:39 pm




Deföm Humor 25

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:40 pm



Deföm Humor 26

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:41 pm




Deföm Humor 27


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:41 pm




Deföm Humor 28


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:42 pm



Deföm Humor 29

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:43 pm




Deföm Humor 30

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Lun 30 Mai 2016, 7:44 pm



Deföm Humor 31

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Sam 04 Iun 2016, 10:32 pm



Deföm Humor 32

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de carina Dum 12 Iun 2016, 9:04 pm




Deföm Humor 33


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

ElBar Humor Empty Re: ElBar Humor

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum