Serialesitelenovelet
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+15
iulia1965
milia
rodica
vioricas
andradamaria
teodora_roman
Motzişor
windy_day
michiper68
Admin_dea05
vali1cluj
DENISA
iulia80
pissycutz
clio 24
19 participanți

Pagina 21 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Urmatorul

In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 11:02 pm

windy_day a scris:Promit solemn Crying or Very sad sa fiu 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 229917 daca si tu promiti ca te limitezi la geanta (da' nu una din aia uirasa).
vai aici chiar m-ai nimerit..mama zice ca plec din casa cu genti de mers la piata...dar uite pt tine..fac un sacrificiu..scot cosmeticele din geanta,parfumul,peria de par,crema de maini,stetoscopul si pixurile! Smile
mai ramane portofelul..care tot timpul e gol...telefoanele si cheile! Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 11:05 pm

iulia80 a scris:[
mai ramane portofelul..care tot timpul e gol...telefoanele si cheile! Smile
Aha, si tu ai aceeasi boala ca si mine (adica gentile imense si pline). Da' daca tot iti faci pomana scoate si telefoanele sau barem cheile ca sa nu doara prea tare Smile
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 11:07 pm

windy_day a scris:Aha, si tu ai aceeasi boala ca si mine (adica gentile imense si pline). Da' daca tot iti faci pomana scoate si telefoanele sau barem cheile ca sa nu doara prea tare Smile
stii cum facem...o lasam balta de data asta..ca chiar cu geanta goala nu ies din casa... Smile !
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Lun 22 Mar 2010, 11:07 pm

iulia80 a scris:
DENISA a scris:
iulia80 a scris:
denisa stii ceva ce-am facut cu fata mea?

Nu l-ai schimbat tu ???
.
nu...serios ..ca nu..poate dea..am mai intrat azi am citit cate ceva din ce ati postat..dar m-a dat mama afara din dormitor..vroia sa stearga geamurile... confused ..si acum cand am intrat am vazut ca am alta fata! confused


nu ştiu ce să spun ,poate Dea l-a schimbat sau poate la adresa respectivă a fost urcată o altă fotografie .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 11:09 pm

fetelor..eu am intrat doar sa va salut nitel...ma bucur ca am o fata noua..e draguta si aceasta..cred ca s-a suparat dea pe mine..cand am zis ca fac din scoica telefon..sigur ! Smile .
va doresc seara placuta si noapte buna...
sa ne citim maine cu bine! 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Lun 22 Mar 2010, 11:12 pm

iulia80 a scris:
va doresc seara placuta si noapte buna...
sa ne citim maine cu bine! 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 517793

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 2080315udca4uxghp
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 11:13 pm

Iulia, o solutie ar fi sa iei gentuta din aia mica, mica asa ca pentru tinuta de seara ...

kiss
Ma duc sa mai citesc ceva ca am stat cam mult azi la calculator.
Noapte buna tuturor 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 242329
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Mar 2010, 12:25 am

DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Mar 23 Mar 2010, 12:40 am

PTR MICUL DEJUN....


3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 549072tuebtovzvn3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 597669xod4btq1se3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 609595w2ujawuziu3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 597674abyv00p7ch3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 1273080e7bxo21fe6



dacă vreţi tortuleţ vă invit aici , https://serialesitelenovelet.forumgratuit.ro/seriale-turcesti-f1/5asi-impotriva-destinului-t77-120.htm#15711 astăzi e ziua Luanei .




3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 7837c76ce4f88d73df543a559885c7a5
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Mar 23 Mar 2010, 8:17 am

Buna dimineata,
Multumim Demiruta,pentru intentia de-a ne oferi informatii veridice,locuiesti in Spania cumva?
Windy ce faci ?! MI-ai spulberat si bruma de romantism pe care o mai aveam in legatura cu Muratuba .... Smile Smile ....va doresc o zi frumoasa(pe aici e cam mohorata)si sper sa ne reauzim pe seara la stufosul si tenebrosul...Ask confused
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Mar 23 Mar 2010, 8:23 am

iulia80 a scris:fetelor...mi s-a schimbat avatarul!
serios..ca eu nu l-am schimbat! Smile
denisa stii ceva ce-am facut cu fata mea? Smile
poate ti-a furat-o Murat ,ce zici!?nu ma spune te rog prietenului tau kiss
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Mar 23 Mar 2010, 8:55 am

Buna dimineata

Vai Denisa dulciuri de la prima ora... acum am inteles asa iti elimini tu adversarele Question le dai dulciuri, le creste glicemia si le scoti din competitie Smile
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 23 Mar 2010, 9:20 am

iulia80 a scris:
DENISA a scris:
iulia80 a scris:
denisa stii ceva ce-am facut cu fata mea?

Nu l-ai schimbat tu ???
.
nu...serios ..ca nu..poate dea..am mai intrat azi am citit cate ceva din ce ati postat..dar m-a dat mama afara din dormitor..vroia sa stearga geamurile... confused ..si acum cand am intrat am vazut ca am alta fata! confused
hi Iulia eu l-am schimbat celalalt nu mai mergea(stiind ca si pe cel anterior tot eu l-am pus asa ca mi-am permis sa ti-l schimb )...daca vrei altul sa-mi spui kiss
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Mar 23 Mar 2010, 4:42 pm

ciof marioara a scris:Buna dimineata,
Multumim Demiruta,pentru intentia de-a ne oferi informatii veridice,locuiesti in Spania cumva?
Windy ce faci ?! MI-ai spulberat si bruma de romantism pe care o mai aveam in legatura cu Muratuba .... Smile Smile ....va doresc o zi frumoasa(pe aici e cam mohorata)si sper sa ne reauzim pe seara la stufosul si tenebrosul...Ask confused
Buna ziua!
Marioara, draga, nu locuiesc in Spania ci in Ro, undeva la margine de lume si de zare, intr-un tinut frumos, scaldat de Dunare, pe care nu ma indur sa-l parasesc:))
In alta ordine de idei, prietena mea mi-a spus ca vis- a-vis de Gonuncelen nu au fost pana acum comentarii demne de luat in seama ci poate doar niste pareri izolate, pe undeva pe un forum;presa turca de specialitate nu a scris nimic legat de asa ceva;legat de Ask, scenariul este foarte controversat ca si felul in care se incearca a se generaliza faptul ca vechile traditii se aplica asisderea;casatoria lui Savs cu Cicek mi-a fost data ca exemplu spunandu-mi-se ca in familia turca moderna nu se mai practica asa ceva, decat poate in zonele izolate, rurale, cu gradul de cultura scazut si practicarea religiei in mod habotnic.Felul in care au imbinat scenaristii modernitatea cu vechile traditii si cutume ii face pe unii turci sa riposteze, fiindca ei ar fi dorit sa vada pe acel Savas modern ripostand in fata obligatiei de a se casatori impotriva vointei lui cu sotia fratelui sau decedat si datorita educatiei si culturii sale sa reuseasca sa-i schimbe pe cei tributari vechilor obiceiuri.
Si nici turcii nu sunt multumiti de felul in care rezoneaza cei doi protagonisti, considerand nepotrivita alegera Nurgulei in rolul Yaseminei.Despre proteste nici vorba!
O zi buna cu soare si la mine este nor si nu am chef de nimic, decat de forumit!!!!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Mar 23 Mar 2010, 6:10 pm

demiruta a scris:
ciof marioara a scris:Buna dimineata,
... va doresc o zi frumoasa(pe aici e cam mohorata)si sper sa ne reauzim pe seara la stufosul si tenebrosul...Ask confused
Buna ziua!
Marioara, draga, nu locuiesc in Spania ci in Ro, undeva la margine de lume si de zare, intr-un tinut frumos, scaldat de Dunare, pe care nu ma indur sa-l parasesc:))
In alta ordine de idei, prietena mea mi-a spus ca vis- a-vis de Gonuncelen nu au fost pana acum comentarii demne de luat in seama ci poate doar niste pareri izolate, pe undeva pe un forum;presa turca de specialitate nu a scris nimic legat de asa ceva;legat de Ask, scenariul este foarte controversat ca si felul in care se incearca a se generaliza faptul ca vechile traditii se aplica asisderea;casatoria lui Savs cu Cicek mi-a fost data ca exemplu spunandu-mi-se ca in familia turca moderna nu se mai practica asa ceva, decat poate in zonele izolate, rurale, cu gradul de cultura scazut si practicarea religiei in mod habotnic.Felul in care au imbinat scenaristii modernitatea cu vechile traditii si cutume ii face pe unii turci sa riposteze, fiindca ei ar fi dorit sa vada pe acel Savas modern ripostand in fata obligatiei de a se casatori impotriva vointei lui cu sotia fratelui sau decedat si datorita educatiei si culturii sale sa reuseasca sa-i schimbe pe cei tributari vechilor obiceiuri.
Si nici turcii nu sunt multumiti de felul in care rezoneaza cei doi protagonisti, considerand nepotrivita alegera Nurgulei in rolul Yaseminei.Despre proteste nici vorba!
O zi buna cu soare si la mine este nor si nu am chef de nimic, decat de forumit!!!!

Buna seara,
Marioara, stufos, tenebros cum este L&P eu tot voi continua sa ma uit kiss

Multumesc Demiruta pentru informatii. Nu vreau sa supar pe nimeni dar acum ceva ani am avut colegi turci (din Turcia), oameni cu studii superioare si umblati prin lume, iar din discutiile purtate am realizat ca ei nu sunt la fel de ingaduitori ca noi fata de minoritati fie ele etnice, fie religioase. De aceea am spus si ieri ca m-as mira ca vreuna dintre cele doua comunitati sa riposteze ofenselor aduse (mai ales cea crestina care este extrem de redusa ca numar si nu cred ca vrea sa si-i ridice in cap pe majoritari). Sa se mai fi schimbat ceva in ultimii 3-4 ani???
Pe de alta parte L&P, hmm, incep sa ma conving ca a atins niste puncte extrem de sensibile si ca este mult mai aproape de realitate decat ne imaginam noi, daca a generat controverse. De altfel si turcoaicele de pe Huni confirma ca atat uciderea fetelor care au "dezonorat" familia, cat si astfel de casatorii se mai practica. Cred ca problema o reprezinta faptul ca Turcia , din punctul de vedere al dezvoltarii si modernizarii , este extrem de divizata. Totusi Turcia nu inseamna doar Istanbul, Izmir etc. (cu toate ca turcii instruiti cu acestea se identifica) ci si partea de est cu localitati ca Van-ul (iar eu cand vad femei acoperite, asa cum erau cele din Van, am mari indoieli ca acolo vorbim despre familii moderne).
Demiruta, dupa ce am citit informatiile date de tine am devenit cu adevarat curioasa sa vad cum se vor descurca producatorul/regizorul in noianul de probleme din serial (si din lumea reala Smile ).
Inca o data mii de multumiri 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 155520 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 517793
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Mar 23 Mar 2010, 6:27 pm

demiruta a scris:
ciof marioara a scris:Buna dimineata,
Multumim Demiruta,pentru intentia de-a ne oferi informatii veridice,locuiesti in Spania cumva?
Windy ce faci ?! MI-ai spulberat si bruma de romantism pe care o mai aveam in legatura cu Muratuba .... Smile Smile ....va doresc o zi frumoasa(pe aici e cam mohorata)si sper sa ne reauzim pe seara la stufosul si tenebrosul...Ask confused
Buna ziua!
Marioara, draga, nu locuiesc in Spania ci in Ro, undeva la margine de lume si de zare, intr-un tinut frumos, scaldat de Dunare, pe care nu ma indur sa-l parasesc:))
In alta ordine de idei, prietena mea mi-a spus ca vis- a-vis de Gonuncelen nu au fost pana acum comentarii demne de luat in seama ci poate doar niste pareri izolate, pe undeva pe un forum;presa turca de specialitate nu a scris nimic legat de asa ceva;legat de Ask, scenariul este foarte controversat ca si felul in care se incearca a se generaliza faptul ca vechile traditii se aplica asisderea;casatoria lui Savs cu Cicek mi-a fost data ca exemplu spunandu-mi-se ca in familia turca moderna nu se mai practica asa ceva, decat poate in zonele izolate, rurale, cu gradul de cultura scazut si practicarea religiei in mod habotnic.Felul in care au imbinat scenaristii modernitatea cu vechile traditii si cutume ii face pe unii turci sa riposteze, fiindca ei ar fi dorit sa vada pe acel Savas modern ripostand in fata obligatiei de a se casatori impotriva vointei lui cu sotia fratelui sau decedat si datorita educatiei si culturii sale sa reuseasca sa-i schimbe pe cei tributari vechilor obiceiuri.
Si nici turcii nu sunt multumiti de felul in care rezoneaza cei doi protagonisti, considerand nepotrivita alegera Nurgulei in rolul Yaseminei.Despre proteste nici vorba!
O zi buna cu soare si la mine este nor si nu am chef de nimic, decat de forumit!!!!
am pierdut un mesaj ,nu stiu ce s- intamplat asa ca o iau de la capat ,scuzele mele draga mea m- a indus in eroare salutul tau,ma bucur ca esti aici desi Spania este o tara frumoasa.Revenind la AVC eu i-am admirat tocmai pentru faptul ca au scos gunoiul de sub pres,ia uite aici,asta nu este filmhttps://www.youtube.com/watch?v=6vOz_myPVzs&feature=related,si eram curioasa sa vad ce modalitate de rezolvare va gasi Savas tanarul scolit in strainatate,de eliminare a acestor traditii fara a face prea multe victime totusi,sa te opuni pur si simplu mi se pare prea simplist,stii ,si 11 septembrie a avut un model hollywoodian Smile ,in rest multumiri pentru informatii kiss
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Mar 23 Mar 2010, 6:29 pm

https://www.youtube.com/watch?v=6vOz_myPVzs&feature=related
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Mar 23 Mar 2010, 6:49 pm

Nu mai reiau citatele pentru ca sunt lungi...Marioara, windy, in postarea mea anterioara am facut doar un scurt rezumat al discutiei cu Geandan vis-a-vis de cele discutate aici, comentariile nu-mi apartin si nici nu cred ca pot fi generalizate;si eu sunt inca foarte curioasa sa vad cum se va descurca Savas in hatisul problemelor pe care le are folosindu-se de scoala si educatia de care s-a bucurat prin cele lumi occidentale:))se spune ca scoala occidentala le formeaza tinerilor competente si asta inseamna ca Savas ar trebui sa se descurce onorabil pana la final!
Si eu ma voi uita sa vad daca previziunile proprii coincid intucatva cu ale scenaristilor/regizorilor.Chiar daca Nurgul nu reactioneaza asa cum noi am visat, pentru ca, recunosc, asteptarile erau mari si eram obisnuite sa vedem producandu-se acea chimie cu care ne-a cucerit Murat in Asi, alaturi de Tuba, Savas ca si personaj imi place si vreau sa-l urmaresc pana la capat.Dac nu ar fi fost traducerile, pentru care niciodata nu voi fi in stare sa gasesc cuvintele potrivite pentru a multumi, poate as fi renuntat, dar asa, ma incapatanez sa tin pasul cu filmul desi am avut o serie de probleme in ultimul timp;rup din timpul de somn si tot il vad, eu de la serviciu nu am cum sa intru pe net, decat foarte rar.
Va dores o seara calda, poate la voi e mai cald, la mine vremea e tare naspa.Pupicei si sa dea Dumnezeu sa ne intalnim aici sanatoase ori de cate ori se poate.
Pentru voi un clip dragut, dupa umila mea parere...
https://www.youtube.com/watch?v=X1gIvM07pYw&feature=sub
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Mar 23 Mar 2010, 6:50 pm

#

https://www.youtube.com/watch?v=KERDC2V1qJQ
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Mar 23 Mar 2010, 7:06 pm

Marioara despre asta vorbeam si exact la asta ma gandeam cand am scris mesajul anterior. Multumesc.

Demiruta 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 242329 , sper, nu numai ca sper dar iti dorec din toata inima, sa treci peste probleme cu bine.
MULTUMESC pentru clip, iti incalzeste sufletul flower
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Mar 23 Mar 2010, 7:13 pm

Am urmarit cu multa atentie cele doua filmulete si este clar ca anumite traditii se respecta inca, depinde in ce proportie raportat la nivel general.Tocmai si din aceasta cauza ma uit la cate-un film turcesc, sa mai aflu cate ceva despre traditiile si obiceiurile lor, pe care recunosc, inainte de Asi le cunoasteam si mai putin, era un subiect care nu-mi trezea interesul in trecut.
Multumesc pentru postare, Marioara!

P.S. Si mie imi place Spania kiss
Si-mi cer scuze ca mai ramane cate-o litera netastata, asta este si nu am timp de previzualizari si corecturi!Stiu ca voi intelegeti!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Mar 23 Mar 2010, 7:54 pm

Admin a scris:[ Iulia eu l-am schimbat celalalt nu mai mergea(stiind ca si pe cel anterior tot eu l-am pus asa ca mi-am permis sa ti-l schimb )...daca vrei altul sa-mi spui kiss
buna seara fetelor!
buna seara draga dea..
multumesc pt avatar! este dragut si acesta! kiss
va doresc vizionare placuta ! kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Mar 23 Mar 2010, 7:54 pm

Dragele mele ,intr-o zi am sa va povestesc ce impresii mi-a lasat mie cel mai "pestrit" oras din lume,adica Istambulul,si nu monumentele si locurile istorice m-au fascinat cel mai tare, ci ceva mult mai viu,STRADA ! Pana atunci incepe ...lupta cu ATV-UL flower floare flower
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Mar 23 Mar 2010, 7:59 pm

Fetelor facem ne unim impotriva ATV-ului? Evil or Very Mad
Poate ne da si noua pace in seara asta si vedem ce fac dle Baldar si Savas
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 248946

La mine a inceput cu multe pauze sad
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Mar 23 Mar 2010, 8:00 pm

filmul tine pana la 22.40. deci iar e ozet lung si probabil il vom gasi pe yt pe la 21.15-21.30.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 21 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 30 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum