Serialesitelenovelet
12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

+12
lica54
rodica
rafaela
fernanda
adelaida
iulia1965
Motzişor
lexia
kh69
windy_day
iulia80
DENISA
16 participanți

Pagina 1 din 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Urmatorul

In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:21 pm

PRIMA PARTE - first part



http://www.diziizle.net/index.php?kategori=Dizi&part=11619


http://ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Mier 01 Sept 2010, 9:31 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 9:28 pm

denisa..multam fain pt rezumate..
ce tare e comentariul tipei legat de papucii filoftetii!
Smile Smile Smile
dar de ce incarca asa greu azi episodul? oare chiar nu s-au adunat fanele lui Murat? stupid
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:32 pm

http://www.bolumizle.com/ask-ve-ceza-24-bolum-yeni-sezon-izle.html


nazan also calls savas.. he tells her he is still busy..

**
nazan çiçek and haldun come home to sleep..

sahnur receives a phone call.. and the truck carrying the cocaine has had a crash..

**
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de windy_day Mar 31 Aug 2010, 9:38 pm

Glad to have you here kh69! Wow girls!!!! Yaso is already under the fire Smile Smile . Now i can't restrain meself ... i must watch this part just to see her slippers Smile

Doamne, hai ca a inceput bine la capitolul vestimentatie Smile Denisa, mie mi s-a blocat net-ul 1/2 de ora dar de acum incolo pot ajuta si eu la traducere kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 9:40 pm

buna windy..deci scopul nostru asta seara..papucii Filofteiii?
ca sa stiu si eu exact ce urmaresc! Smile Smile Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:42 pm

Windy eu am început să traduc ce am pus , poate mă ajuţi în continuare .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:47 pm

Yasemin realizeaza că Savaş pleacă după Ömer ..
**
Çiçek îl sună pe Savas .. el îi răspunde la telefon şi îi spune să-l acopere că nu poate veni la spital ..

**
ea spune ok.

**
Yasemin se pregăteşte pentru a merge la Bodrum ..

**
Ea o sună pe mama ei şi mama ei stoarce mere proaspete la robot şi nu poate auzi telefonul

**


Oh, Doamne ... Ar trebui să vedeţi papuci lui Yas .. aceştia sunt cei mai dezgustători papuci pe care i-am văzut.

**
Savas vine la aeroport înaintea lui Yas ..

**
el lasă doar masina în faţă şi face semn cuiva .. şi valetul vine şi ia maşina .. dar el nu plăteşte
nu există un astfel de serviciu acolo, în aeroportul din Istanbul ..

**
el găseşte un bilet la Bodrum pe un zbor de 30 minute mai târziu



Şahnur îşi aminteşte de când ea era ocopila si Pala apăra

**
Pala este mai bine şi operaţia mers bine ..

**
Yasemin vine la aeroport .. Savaş aşteaptă pentru a zbura .

**
el este ceas un tata cu un băieţel pe genunchi .. copilul picături Savas ceva preia-l dă la tata.

**
Savas se urcă în avion. Yasemin nu poate obţine un bilet este prea târziu pentru a merge la avion.

**
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de windy_day Mar 31 Aug 2010, 9:50 pm

DENISA a scris:Windy eu am început să traduc ce am pus , poate mă ajuţi în continuare .
Bine, partile pe care le pui in continuare sunt ale mele. OK. Daca vrei sa iau si ceva din ce ai pus deja spune-mi.

Iulia!!! Papuci, rochitele, punctele negre de pe fata Smile, rochita aia ca o fata de masa dintr-un restaurant ieftin si tot ce mai prindem. kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 9:51 pm

a aparut partea a 2-a!
http://ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/2
denisa nu te superi pe mine,ca am postat-o eu?
12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii 229917 12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii 229917 12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii 229917
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:52 pm

el priveşte un tata cu un băieţel pe genunchi .. copilul scapă ceva iar Savas îl ia şi il dă tatălui.

**
Savas urcă în avion. Yas nu pot obţine un bilet este prea târziu pentru a urca in avion.


Yas închiriază o maşină decide să conducă până la Bodrum .. (13 ore cu maşina )

dar 45 minute cu avionul ..
asa ca daca ea ajunge după Savas voi muri de râs
**

Savas soseşte în Bodrum ..

**
creditul lui Yas la mobil este terminat aşa că nu o poate apela pe mama ei ..


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Mar 31 Aug 2010, 11:07 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:54 pm

foarte bine Iulia , eu nu am răuşit să vad nimic .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 9:55 pm

savas comes to Yas's mom's house.. she opens the door and he stands there with a very grave and dark face..

** he says I came to see my mom..

**
yas nearly has a crash..
**
yas's mom says I will call the police if you do not go.

**
he says why just cause I want to see my son??

and she says get out of my daughter's life. you caused her trouble ever since day one.

**
he goes into a bedroom and his son is sleeping.. his face immediately changes and softens. he cries.. (beautifully as always.. ) kisses his son's hand while the baby is sleeping....

the baby has changed by the way..

**
yas's mom cries also at the doorway and she closes the door and gets out the room giving them privacy..
(GOD Murat is such a brilliant actor... again I bow in his presence.. he has improved himself over the summer (if that is possible.. ) ...


Yas's mom pleads savas not to take her grandson away from her.

**
yas arrives to Bodrum in the morning...
again the same hand to forehead movement of stress.. before she comes in the door.

**
yas goes up to see ömer and savas is sleeping with the baby..

**
yas tells her mom she did not tell the baby to Ömer.

**
she goes into the bedroom. too.. cries.. seeing them sleep.. ( a little better acting here.. but still very very weak compared to savas.. )

**
yas kisses the baby's and savas's hand.. she lies next to them as well...
** savas is still sleeping..

çiçek receives a letter endam gives it to her..
sender seems ESMA.

**
çiçek reads the letter its from her brother..

**
the truck is still being repaired after the crash..

**
nazan asks who the letter is from. and çiçek says esma.

**
bora calls nazan and she does not open her phone..
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 9:56 pm

DENISA a scris:foarte bine Iulia , eu nu am răuşit să vad nimic .
sunt mai amuzante rezumatele..decat sa vezi hainele si papucii filofteii! merita Fulgerica..manca-l-ar mama!
am vazut papucii! beah..................
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 10:01 pm

ttp://www.ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/1 - partea 1
http://www.ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/2 - Partea 2
http://www.ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/3 - Partea 3
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 10:02 pm

DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de windy_day Mar 31 Aug 2010, 10:02 pm

Denisa hai ca traduc eu ce ai pus acum!
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 10:07 pm

3. savas's mobile rings.. he wakes up sees yasemin there in the bed too.. he is shocked and does not look at her in a friendly manner.

**
sahnur calls savas asks what he is up to.. he says he is sorting out a matter about money..

**
the baby wakes up.. Yas cuddles the baby..
** savas is still looking at them with anger and envy I guess..

**
everyone goes to visit Pala.
pala wakes up before they arrive and speaks with Fidan..

Yas and her mom are feeding the baby.. savas still has not said a word and looks at them from a distance..

he then says we have to talk to Yas.


pala asks where savas is. sahnur calls him. pala speaks to savas.
*
bora is again pampering nazan.. I missed you bla bla bla..

**
moran comes to visit Pala.




Lui Savaş îi sună mobilul .. el se trezeşte şi o vede pe Yasemin acolo în pat .. el este şocat şi nu se uită la ea într-un mod prea prietenos.

**
Şahnur îl sună pe Savas şi îl întreabă ce este . el spune ca este o chestiune legată de sortarea de bani ..

**
trezeşte copilul .. Yasemin ştrânge copilul ..
** Savas este încă uita la ei cu mânie şi invidie cred ..

**
toată lumea merge în vizită la Pala.
Pala se trezeşte înainte de a ajunge şi vorbeşte cu Fidan ..

Yas şi mama ei hrănesc copilului .. Savaş încă nu a spus niciun cuvânt şi se uită la ele de la distanţă ..

apoi el spune că noi trebuie să vorbim cu Yasemin.


Pala întreabă unde este Savaş. Şahnur îl sună. Pala vorbeşte cu Savas.
*
Bora o răsfaţă pe Nazan din nou .. Mi-ai lipsit bla bla bla ..

Moran vine în vizită la Pala


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Mar 31 Aug 2010, 10:16 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 10:15 pm

ei Denisa...ai vazut ceva?
vreun Fulgerica in drum spre tine? cupidon cupidon cupidon

partea a 4-a!
http://ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/4

am facut torticolis incercand sa imi dau seama daca au schimbat copilul!
scena cu copilul o joaca F BINE! ii trebuie un copil!
cicek arata chiar bine!
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de windy_day Mar 31 Aug 2010, 10:28 pm

savas soseşte acasa la mama Yasminei ... Mama lui Yaso deschide uşa iar el aşteapta cu o faţa serioasa şi trista (nu spun întunecată că iar ziceţi că mă iau de el că e negruţ - LOL)

** El spune: Am venit sa îmi văd fiul (nu cred ca spune că a venit să îşi vada mama - LOL - presupun că e o eroare)

**
Yas aproape că are un accident (şi o cădere nervoasă)..
**
Mama Yasminei îi spune lui Savaş " Voi chema poliţia dacă nu pleci".

**
El răspunde: "De ce doar pentru că am venit să îmi văd fiul??"

Iar ea îi răspunde: "Ieşi din viaţa fetei mele. Nu i-ai adus decât necazuri chiar de la început".

**
El intră în dormitor şi fiul lui doarme ... faţa lui se schimbă imediat, se îmblânzeşte. Plânge (frumos ca întotdeauna) îi sărută mâna copilului în timp ce acesta doarme....

A propos, au schimbat copilul (LOL, mai bine o schimbau pe Yaso...)

**
Mama lui Yaso plânge, de asemenea, în prag, părăseşte camera, închide uşa lăsându-i singuri ...
(Doamne, Murat este un actor atât de bun ... din nou îl admir ... arată mi bine după vara asta dacă mai era posibil - nu ştiu daca se referă în egală măsură la joc şi la aspect sau doar la felul cum joacă ...


Mama lui Yaso îl roagă pe Savaş să nu îi ia nepotul .

**
Yas soseşte dimineaţa în Bodrum...
din nou mişcarea aia cu mâna dusă la frunte ... ca semn că este stresată ... făcută înainte de a intra.

**
Yas se duce sus să îl vadă pe ömer şi Savaş doarme cu copilul..

**
Yas îi spune mamei ei ca nu ea i-a spus lui Savaş că Ömer este copilul lui..

**
Ea merge în dormitor, de asemenea. Plânge când îi vede dormind .. ( joacă puţin mai bine aici ... dar încă foarte slab faţă de Savaş.. )

**
yas sărută mâinile copilului şi pe a lui Savaş şi se culcă şi ea alături de ei...
** savas încă doarme.

Endam îi dă o scrisoare lui çiçek ..
Se pare că este trimisă de ESMA.

**
çiçek citeşte scrisoarea, care este de la fratele ei...

**
Camionul este încă la reparat după accident..

**
nazan întreabă de la cine este scrisoarea şi çiçek spune că de la Esma.

**
bora o sună pe Nazan şi ea nu deschide telefonul.. Smile


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Mar 31 Aug 2010, 10:36 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 10:33 pm

multumim mult windy..si multumim mult denisa..
deci windy draga..negru ,slab? cupidon cupidon cupidon
hai ca pana acum a jucat ghini!

partea a 5-a!
http://ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/5


Ultima editare efectuata de catre iulia80 in Mar 31 Aug 2010, 10:35 pm, editata de 1 ori
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 10:34 pm

încă nu Iulia .


4.savas and Yas are like a family. yas tells savas she was scared that his mom would take ömer away from her.. and that's why she did not tell.. he says I understand you.
she says even if we got married your mom would not leave us alone.

** she said she did not want to keep it a secret from him but she had to.. she is sorry.

**
he just looks at her.. but he is thinking that he is also married now I guess. he says we have much more to talk about.
he says we will solve it somehow.

**
again the KIRAC SONG ISTANBUL SAKLASIN BIZI..

and savas yas and ömer are on the boat... savas is playing with Ömer..

**
they go to a park afterwards.

savas is all smiles.

**
they walk near the harbor. yas takes savas and ömers photo on her mobile.


Çiçek goes out saying she is meeting a friend from school.

**
pala comes home from the hospital.
**
çiçek asks her mom about her brother. her mom says he is still in hospital.

**
sevgi is at Bora's house she is arranging a deal with a customer. she calls yas yas does not answer.


ömer is back in his bed. savas kisses his son..
the baby is asleep..

**
Pala has fainted but he is ok.

**
savas tells yas he will also keep the baby a secret for a while. from his mom. until he settles things. he says but I want my son to be in Istanbul too.

**
yas says she wants savas to be staying with them. she does not want any more secrets.
he says just give us time.. and everything will be as we wish.


savas is in deep shit as of now because yas does not have any more lies.. and he does.


Savas and yas are in the bedroom in Bodrum.. they kiss and sleep with Ömer between them..

savas tells Yas a tale to Yas. he tells of a princess whom even the sun was jealous of... a shephard fell in love with the princess. and yas falls asleep without hearing the rest of the tale.

**
savas takes yas and ömer back to Istanbul.
**
yas's mom is upset and worried.

Yas and savas go to the airport and no baby seat in the car

**
Dila and Yas's ex- fiance (oh yeahh yas did not tell savas of Mehmet.. ) came to the house to say get well to Pala.

**
Mehmet sees Çiçek.. and immediately finds her attractive. anyway.. sahnur asks mehmet to a money transfer for her..

**
savas says he has to go to Pala.. and yas says you can go but please come back soon..

**


DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de windy_day Mar 31 Aug 2010, 10:37 pm

Pe asta o iau eu

4.Savas şi Yas sunt ca o familie. Yas îi spune lui Savaş că i-a fost teamă ca mama lui să nu i-l ia pe ömer .. şi ăsta este motivul pentru care nu i-a spus că este copilul lui ... El îii răspunde : "Te înţeleg"
Ea spune că "Şi dacă ne vom căsători, mama ta tot nu ne va lăsa în pace".

** Ea spune că nu a vrut să ţină secretă existenţa copilului dar a trebuit ... îi pare atât de rău.

**
El se uită doar la ea ... (cred că de fapt) se gîndeştecă şi el este căsătorit. El spune: Avem multe de discutat.
El spune: într-un fel sau altul vom rezolva asta.

**
Din nou cântecul lui KIRAC SONG ISTANBUL SAKLASIN BIZI..

şi Savaş, Yas şi ömer sunt pe barca ... savas se joacă cu Ömer..

**
După aceea merg în parc.

savas este tot numai zâmbet.

**
Se duc în apropierea portului. Yas le face fotografii cu telefonul mobil lui savas şi ömer.


Çiçek iese spunând că se întâlneşte cu o prietenă de la şcoală.

**
pala vine acasă de la spital.
**
çiçek o întreabă pe mama sa despre fratele ei, mama sa îi spune că este încă în spital.

**
sevgi este acasă la Bora şi aranjează o afacere cu un client. O sună pe Yas dar aceasta nu răspunde.


ömer este înapoi la el în pătuţ. Savaş îşi sărută fiul.. Copilul a adormit..

**
Pala a leşinat, dar nu se întâmplă nimic rău.

**
savas îi spune Yaseminei că şi el va ţine existenţa copilului secretă faţă de mama lui pentru o vreme. Asta până va pune lucrurile în ordine dar spune : Dar vreau ca şi fiul meu să fie în Istanbul.

**
yas spune că doreşte ca Savaş să stea cu ei , că nu mai vrea să existe secrete între ei.
El spune : să şteptăm puţin şi totul va fi aşa cum ne dorim.


savas este într-un mare rahat (scuze autoarea textului în engleză e de vina LOL) acum fiindcă Yas nu mai are nimic de ascuns dar el da.


Savas şi Yas sunt în dormitor în Bodrum ... se sărută şi se culcă cu Ömer aşezat între ei..

savas îi spune o poveste Yaseminei. Povesteşte despre o prinţesă pe care până şi soarele era gelos ... un păstor s-a îndrăgostit de ea. Şi Yas adoarme fără să mai audă continuarea poveştii.

**
savas se întoarce cu Yasemin şi ömer la Istanbul.
**
Mama Yaseminei este supărată şi îngrijorată.

Yas şi savas merg la aeroport dar nu au scaun pentru copil în maşină.

**
Dila şi ex-ul lui Yas (oh daaaa Yas nu i-a spus lui Savaş despre Mehmet) vin acasă la Savaş pentru a-i ura însănătoşire grabnică lui Pala.

**
Mehmet o vede pe Çiçek.. şi o găseşte imediat atrăgătoare. Fie ... Sahnur îii cere lui Mehmet un transfer de bani pe numele ei..

**
savas spune că trebuie să meargă la Pala şi Yaso îi spune: poţi să mergi dar te rog să te întorci repede.

**

windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 10:39 pm

savas tells sahnur that its over with Yas.. and she belives him and she is happy.


Savaş o sună pe Şahnur şi îi spune că a terminat-o cu Yasemin .. iar ea îl crede şi este fericită.


Iulia am văzut doar 2 părţi , Murat e bestial , nu m-a dezamăgit joacă foarte bine .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Mar 31 Aug 2010, 10:42 pm

DENISA a scris:savas tells sahnur that its over with Yas.. and she belives him and she is happy.


Savaş o sună pe Şahnur şi îi spune că a terminat-o cu Yasemin .. iar ea îl crede şi este fericită.


Iulia am văzut doar 2 părţi , Murat e bestial , nu m-a dezamăgit joacă foarte bine .
sazi ghini la partea a 4-a !
imi zici dupa!

partea a 6-a!
http://ddizi.com/izle/19645/Ask-ve-Ceza-24.-Bolum.htm/6

filoftea chiar arata bine pe yaht dragelor!..fara palaria aia alba in cap!


Ultima editare efectuata de catre iulia80 in Mar 31 Aug 2010, 10:50 pm, editata de 2 ori
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Mar 31 Aug 2010, 10:49 pm

sahnur tells çiçek savas has broken up with Yasemin and çiçek is happy.. ( silly fool )

**
sahnur is giving advice to çiçek.. and savas hears this from his bedroom door. she calls him to dinner. he says he is coming..
**
yas phones savas he tells her he is coming over to dinner too..

**
yas is dressing up for savas..she has cooked for him




Şahnur îi spune lui Çiçek că Savas s-a despărţit de Yasemin iar Çiçek este fericită
**
Şahnur îi dă sfaturi lui Çiçek .. şi Savaş aude acest lucru din uşa dormitorului lui . ea îl invită la cină. el spune că vine ..
**
Yasemin îl sună pe Savaş el îi spune că vine după cină ..

**
Yasemin se îmbracă pentru Savaş .. ea a gătit pentru el .

DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

12.     ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii Empty Re: 12. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 35 1, 2, 3 ... 18 ... 35  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum