Serialesitelenovelet
42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

+19
vivi
nutzi
mihaela99
iulia80
anuta1971
axxa246
pufy2010
iulianagl
Admin_dea05
nellys18
nicos66
Luana
Garo
DENISA
rina-rina
lica54
dana17
florica
alitheea
23 participanți

Pagina 8 din 40 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Urmatorul

In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Joi 27 Ian 2011, 11:04 pm

Axxa ai fost la Mihaela la petrecereca , 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 te vad umbland pe doua carari 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 789549 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 378379 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 948940
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de axxa246 Joi 27 Ian 2011, 11:14 pm

aa, nu, am mâncat aci o felie de tort rămasa de la festin.
nici nu am apucat sa-i urez!
LA MULȚI ANI, Miha! 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 421862

da, umblu pe 2 cărări, căci dacă se termina Gonul, tre sa fiu la 220 (la curent) cu ce mai face fulgerica si insomnia lui.

Fete, va pupa mama!
noapte buna, somn usor, vise placute, purecii sa va sarute. afro

hihi, ce mitza draguta ai pus, Florico


Ultima editare efectuata de catre axxa246 in Joi 27 Ian 2011, 11:14 pm, editata de 1 ori
axxa246
axxa246
vip
vip

Mesaje : 10209
Data de inscriere : 13/03/2010

https://www.youtube.com/user/axxa246

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Joi 27 Ian 2011, 11:14 pm

Inainte de asta cand am venit odata in Turcia, Ferzan Ospetek a avut un proiect pentru un serial dar proiectul nu a mai fost realizat deloc.Desigur ca se stia deja de numele meu in Turcia.Tomiris a vazut si ea piesa mea.Si ea era cea care suna a spus ca vrea sa se obisnuiasca cu mine.Si am zis bine.Am venit in Turcia si am inceput sa joc capitan Jamal.Nu ma gandeam ca o sa stau asa mult atunci.
Incepand ca actor in Aripi Frante serial in Turcia,CE spune ca e foarte greu sa jace un rol de capitan turc dupa ce a trait atatea ani in Franta.
Este greu pt. un turc care a trait in Franta aproape 30 de ani ca un francez sa joace rolul unui capitan.redarea personajului a fost un fel de provocare pt. mine si ma simteam mult mai fericit.Jucand un astfel de rol a fost foarte special si sublim pt. mine.
***
Intr:Seria s-a terminat in graba ...A luat chiar si o pauza pt. un timp, apoi a reinceput cu privire la cererea telespectatorilor dar din nou s-a terminat neasteptat.
CE:Tomiris a parasit proiectul prin ep 9 sau 10.Apoi am parasit si eu seria din unele motive.Trebuia sa vorbim despre crearea Republicii in serial si asta ma emotiona.dar am primit o alta oferta in timpul acela Amimtesteti Draga.Tomiris a avut un alt proiect in care se vorbea despre zilele lui Adnan Menderes, zilele lui Deniz Gesmish.Cunosteam acea perioada si imi si placea. de aceea bucuros am acceptat proiectul.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Joi 27 Ian 2011, 11:26 pm

axxa246 a scris:aa, nu, am mâncat aci o felie de tort rămasa de la festin.
nici nu am apucat sa-i urez!
LA MULȚI ANI, Miha! 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 421862

da, umblu pe 2 cărări, căci dacă se termina Gonul, tre sa fiu la 220 (la curent) cu ce mai face fulgerica si insomnia lui.

Fete, va pupa mama!
noapte buna, somn usor, vise placute, purecii sa va sarute. 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 359124

hihi, ce mitza draguta ai pus, Florico
grije mare cu curentul nu-i de gluma,noapte buna cu vise frumoase daca se poate sa fie cu Otomanu' ar fi fain ,ce zici? 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Joi 27 Ian 2011, 11:33 pm

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 179887_1580774929029_1525352064_31460906_6922881_sIuliana mai stai ? daca mai stai dai tu drumul la ciine,Luana a spus de un pazitor dar vad ca este ocupat,as mai sta dar vine schimbul,multumiri fara numar pt. ceea ce faci,noapte buna ,somn usor cu vise placute 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Joi 27 Ian 2011, 11:36 pm

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Paznicsomnorosde la Luana 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Joi 27 Ian 2011, 11:37 pm

Part2

Intr:Cred ca-ti place sa joci in seriale turcesti, ai continuat mult timp.
CE:Da mi-a placut sa joc in seriale, si inca imi place.Imi place in ciuda conditiilor dure.Se cere multa munca si grea.Dar, aşa cum am spus mai înainte, uneori există scene atât de bine în serial care devin mai frumos decât în filme. Dar este mult mai obositor. Filmezi un film de 90 minute în termen de 5 zile.Şi tu trage aproximativ 20-25 scene într-o zi, şi nu trebuie să-ti pierzi controlul. De fiecare dată atunci când spune "3-2-1 înregistrare", trebuie să fie gata şi să fii acolo rapid, si sa nu arati un deficit ca un actor. Dar când stabilesti baza unui personaj şi atunci când ştii ce se întâmplă cu personajul, atunci joci ca şi în teatru. Şi cred că place atât ca actor cat şi telespectatorilor.
Intotdeauna mi-am spus sa filmezi o serie în Turcia este arta opta. Ştiţi, există 7 Arte in lume. A 7 a este filmul.Ca actor poti obtine reactia spectatorilor odata in teatru:rad sau nu, sunt atenti sau nu,Crying or Very sad sau nu, le place cum joci sau nu?Dar cand joci intr-un film si il vezi pe un ecran mare dupa 6 luni sau un an si mai sunt si 200,300,500 de oameni care se uita odata cu tine.Asta e altceva.Dar cand joci intr-un serial si filmezi o scena marti si apoi o vezi vineri impreuna cu milioane de telespectatori.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Ian 2011, 12:07 am

Part 3

CAPTANul MEU, SALVEAZE Aceasta fata" ... Cansel Elcin nu poate ajuta, decat sa spuna o amintire a lui, care sa întâmplat cu el în timp ce se obisnuia ca actor in Turcia în anii lui Kirik Kanatlar, sa întâmplat în satul în care avea loc filmare , şi Cansel vorbeşte despre ea ca şi cum ar repeta. "Într-o zi lucram la set, şi eu jucam căpitanul Jamal.Incercam sa aranjam episoadele, nu stiu de ce dar intotdeauna exista tensiunea aceea de terminare a episoadelor in timp.Directorul a zis sa luam o pauza.Filmam in satul Kucukkoy si eu purtam uniforma era asta intr-o miercuri si serialul nostru se difuza in acea zi.Si i-am vazut pe directorul si cineastul nostru ca se uitau la serial printr-o fereastra a unei casute mici.m-am alaturat si eu lor eram ca niste Daltoni acolo.Era o femeie inauntru, o sateanca.Statea pe canapea si se uita la serialul nostru singura.Si era o scena in care Cengiz Bozkurt care era bandit in serial o tragea de par pe Begum Birgoren incercand sa o rapeasca.Begum juca rolul lui Ayshe.El spunea:Vino cu mine, si ea plangea si striga Nu, nu vin cu tine opreste-te.Si matusa devine foarte emotionata la acea scena."Cum banditul asta murdar se comporta asa cu fata mea frumoasa, oh, Doamne."spune ea.Si dintr-o data se intoarce spre mine, eu purtam uniforma.Era atat de emotionata ca nu putea sa se abtina si eu aveam emotii pt. ea.Si dintr-o data tipa"Capitanul meu, salveaza fata asta".
N-am stiut ce sa fac si am zis"O salvam doar,o sa vezi saptamana viitoare."
De aceea o numesc eu a 8 a arta are un sens diferit.Sa filmezi un serial in turcia este asa, in strainatate nu este la fel.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Ian 2011, 12:10 am

Gata dam drumul la catelusi.42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Paznicsomnoros


Cine nu este acasa treaba lor sa-i pape cutu.Noapte buna mai continuam si maine. 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 155656 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 155656 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 155656
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dana17 Vin 28 Ian 2011, 12:40 am

Noapte buna , sper ca nu se trezeste cutu si-mi papa baiatul... 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 720534 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 179887_1580774929029_1525352064_31460906_6922881_n 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 79551
dana17
dana17
vip
vip

Mesaje : 3577
Data de inscriere : 17/04/2010
Localizare : Iasi

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 28 Ian 2011, 6:18 am

Buna dimineata!!!Va las cafeluta fetelor.O zi frumoasa! cafea
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Luana Vin 28 Ian 2011, 6:25 am

Buna dimineata fetelor!
Ce surpriza, traducere in romana
Mii de multumiri dragelor!
Va las cafeaua si plec la treburi urgente, poate ma eliberez pana la serial...
Sa aveti o zi minunata!42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 2961132990ae10d7b4a4
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Luana Vin 28 Ian 2011, 6:27 am


Si cafeaua!42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 250pxturkishcoffee
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Luana Vin 28 Ian 2011, 7:06 am

Fetelor sa stiti ca fata aceea cu care se pupa nu e frumoasa la față , dar e f. buna actrita. Eu am ramas impresionata de jocul ei din "Bu kalp seni unutur mu?" unde era sora eroinei principale.Pare o nonconformista, o razvratita, dar arata minunat!
Iar la trup arata superb!
Cred ca are 1,80 , e subtire, cu niste picioare trasnet!
Si un par f. frumos.
Pufy ar trebui s-o vada, e mai competent(cred).
Este potrivita cu Kenanul...Nu am reusit sa-i gasesc nicio poza. Numele aprox. este Tutunzac, unde c are codita aceea. Nu am gasit-o pe IMdb, pt ca nu-mi amintesc prenumele. Nici filmul nu apare cu distributie, pt ca s-a intrerupt dupa 18 episoade, are doar o mica prezentare, iar la turci nu stiu cum sa caut...Sunt fete mai pricepute aici, sigur o pot gasi.

Imi cer scuze, am uitat sa-l salut pe Pufy!

Buna dimineata Pufi! Scuze pt. omisiune!
Gata, am plecat!
O zi munata sa aveti (avem)!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Ian 2011, 8:04 am

Part 4

"SEntimente care se pierd intr-o societate de consum."
Obtii reactii fara a avea sansa sa-ti faci griji sau sa devii curios.


"Da, sentimentele se pierd repede intr-o societate de consum.Unele seriale devin stabile.Una dintre aceste seriale e Aminteste-ti draga.

Din 1920 până în anii 1960 şi 1980 ... Aşa am inceput sa vorbim despre Hatirla Sevgili si să continuăm pe acest drum. Performanţa dvs. adevărata a început în această serie. Te-ai transferat de la o serie istorică la alta. A fost o preferinţă specială,sau a juca într-o serie istorică are ceva in plus?


"Desigur din toate punctele de vedere.De exemplu, am invatat sa calaresc (ce nostim suna ca doar n-a invatat cum sa calareasca o femeie ha ha ha) un cal în Kirik Kanatlar.Desigur pot spune ca am inteles oamenii cu experienta din acea perioada.Dar iti faci o idee cumva cat de greu a fost.Turcia are istorie foarte bogata din 1923.Si stiu ca si familia mea a fost interesata de acest subiect si de obicei ne povestea despre perioada aceea.Ne-a placut acea perioada.Si mi-a placut si obiectele acelei perioade.Directorul nostru de artă în HS - Nilufer facut o treaba excelenta acele zile. Şi am trecut o perioadă odata cu serialul.Ahmed avea de gand sa aibe o masina.Eu vroiam o masina europeana, ei vroiau una americana.Si dezbateam problema asta, era frumos.Pentru ca era un serial pe jumatate documentar trebuia sa fim foarte atenti in toate privintele de oare ce obtineam reactii pozitive sau negative deja in urmatoarea zi.
In primul rand a fost un proiect foarte bun.Tu mă întrebi ce-am lua în considerare mai mult, iau în considerare întregul proiect. Distributia in AD a fost foarte bun, şi proiectul a fost interesant.Calatoresti intre istoria turca in spatele povestii de dragoste si o poveste de dragoste in spatele istoriei turce.Fiind martor la toate astea ca actor a fost minunat, impresionant si semnificant pt. mine.
Am vrut să merg acolo, bineînţeles, şi chiar pentru a continua.Dar nu putem trăi la nesfarsit, Ahmet şi Yasemin vor muri, de asemenea, o zi / Dar a fost si continuarea. A fost o serie "Bu Kalp Seni Unutur mu?" Dar, de asemenea, s-a terminat ...

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Vin 28 Ian 2011, 8:13 am

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 164842_1568129601865_1194206931_31531816_6265365_nbuna dimineata la toata lumea,o zi frumoasa va doresc cu multe bucurii si reusite 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 29658042. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Detoxceaio cana de ceai cald pt. cine vrea 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580


Ultima editare efectuata de catre florica in Vin 28 Ian 2011, 8:25 am, editata de 1 ori
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Vin 28 Ian 2011, 8:22 am

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Dejun300fete dragi micul dejun va asteapta,poftiti pina nu se raceste 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 607702
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Vin 28 Ian 2011, 8:36 am

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Poze-amuzante-martisoare-1-martie-8-pisici-primavara-floribuna dimineata,Dea multam de 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 607702 a mea a fost cu lapte,Luana scuze ca n-am vazut ca ai adus micul dejun eu am postat inainte de a citi din urma ,rau m-am obisnuit,trebuie sa-mi schimb obiceiul, 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Vin 28 Ian 2011, 8:41 am

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Trandafiri-2pt,tine ,Iuliana o gradina de trandafiri cu multe multumiri 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de florica Vin 28 Ian 2011, 8:52 am

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Imag024ceva dulce pt, mai tarziu si 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 433230 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 296580
florica
florica
vip
vip

Mesaje : 7684
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 68
Localizare : oradea

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Garo Vin 28 Ian 2011, 9:25 am

buna dimineata,doamnelor!, o zi minunata va doresc
multumesc pt.toate bunatatile aduse de voi... acum inteleg de ce cintarul arata cu citeva kg.mai mult.
..renunt la orice, dar nu la prajituri...pa kiss 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 155656
iuliana I love you multumesc!
Garo
Garo
vip
vip

Mesaje : 1155
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Luana Vin 28 Ian 2011, 9:36 am

Multumim Iuliana!
Florica, de azi , inca o saptamana (fara ziua de maine) va pun micul dejun si cafeaua, sunt libera dimineata...
Eu am pus mai putin pe masa, nu de alta, dar tui ne faci obeze cu asemenea mese imbelsugate. Se vede ca nu ai probleme de greutate!

Pentru voi:
Sa va incepeti ziua vesele...
Un fiu a vrut sa se insoare cu consimtamantul parintilor.
A ales o fata si a dus-o acasa, Dar nu I-a placut mamei sale.
A ales o a doua fata si a dus-o acasa, Dar nici ea nu I-a placut mamei sale.
A ales o a treia, a patra, a cincea, Dar nu I-au placut mamei sale.
Atunci, tanarul s-a dus si a cautat mult pana ce a gasit o fata care era “ca mama lui”, se imbraca ca ea, vorbea ca ea, mergea ca ea. A adus-o acasa, Dar nu I-a placut … tatalui sau.


Un englez, un American si un German stateau la bar, beau o bere si discutau cat de proaste sunt nevestele lor:
Englezul spune:
- "Va spun, nevasta-mea este atat de proasta... Saptamana trecuta a fost la supermarket si a cumparat carne de 300$ pentru ca era la promotie si noi nici macar n-avem frigider s-o pastram."
Americanul incuviinteaza ca faza-i destul de groasa Dar spune ca nevasta-sa e si mai proasta.
- "Doar in ultima saptamana, a fost la cumparaturi si a cheltuit 17000$ pe o masina noua si nici macar
n-are carnet"
Germanul rade infundat si incuvinteaza ca aceste 2 femei ar trebui sa merga prin padure si sa se dea cu capul de fiecare copac. Totusi e convins ca nevasta-sa este si mai proasta.
- "Imi vine sa mor de ras numai cand ma gandesc la asta. Nevasta-mea tocmai dorea sa plece in
Grecia. M-am uitat prin bagajul ei si avea vreo 100 de prezervative acolo.
Si ea nici macar n-are... p.nis"...

La Radio Erevan, un ascultator intreaba:
- Daca dragostea este vinul vietii, atunci ce este casatoria?
Radio Erevan raspunde:
- Mahmureala de a doua zi dimineata..

S-au intalnit doi cunoscuti:
- Am auzit ca te-ai insurat. Asa-i?
- Da!
- Si de ce-ai facut-o?
- Nu-mi mai placea mancarea de la cantina.
- Si acum?
- Acum imi place!

Masina si femeia se comporta identic: cu cat trec ani mai multi peste ele, cu atat fac mai mult zgomot si trancane mai tare la orice hop.

La un restaurant din New York era afisat urmatorul anunt: "Acordam 10 dolari recompensa clientului care ne va comanda o mancare pe care sa n-o putem servi".
- Va rog, un sandwici cu ureche de elefant afumat! Comanda un client.
Dupa cateva minute, un chelner ii aduce 10 dolari si ii spune:
- Ai castigat! Tocmai ni s-a terminat painea...

Un sofer opreste din cauza aglomeratiei in trafic... Masini multe, nebunie.. Scoate capul pe geam si intreaba ce se intampla.
- Dom'le, cei 322 de parlamentari au fost luati ostatici de teroristi... Si teroristii ameninta ca daca nu primesc 10 milioane de dolari ii stropesc cu benzina si le dau foc. Si acu' se face cheta!
Soferul:
- Bun, si cam cat da fiecare?
- Pai cam 5 litri!

Un pilot, un marinar si Badea Gheorghe stateau de vorba.
Pilotul spune: - Eu, cand aterizez, imi sun nevasta si o avertizez ca am ajuns. Sa nu am probleme!
Marinarul la fel: - Cand acosteaza nava, dau telefon acasa, sa nu am neplaceri!
Badea Gheorghe tacea. Amandoi au sarit pe el cu intrebarile:
- Cum, tu nu faci la fel, ca sa nu ai probleme?
La care el zice: - Nu, eu sun la usa si ma duc la geam! N-a scapat nici unul pana acum!

Baietelul unui inginer ridica nasul din cartea pe care o citea si IL intreaba:
- Tata, ce-I aia pompa?
Inginerul ia imediat o foaie de hartie si incepe sa-i explice:
- E un cilindru cu un piston inauntru, care are o valva prin care fluidul trece intr-un singur sens etc... Si-I spune principiile presiunii, notiunea de vacuum si toate celelalte, pentru ca intr-un final sa-l intrebe:
- Dar de unde AI aflat tu de pompa?
- Pai uite aici, in cartea de istorie, scrie ca Cezar a intrat cu mare pompa in Roma.

Un tip se suie intr-un autobuz, se duce si perforeaza un bilet, dupa care mai perforeaza Inca unul. Un calator il intreaba:
- Scuzati-ma, de ce ati perforat 2 bilete?
- Pai daca il pierd pe primul si vine controlorul sa il am pe al doilea.
- Bine, si daca le pierdeti pe amindoua?
- Pai am abonament, ma baiatule!

Un tip intră într-un compartiment în care erau trei negri. Unul avea o mînă albă, altul avea un picior alb şi al treilea tip avea 2 degete albe. Ăsta, mirat, îi întreabă pe rînd:
- Domnule, cum de aveţi o mînă albă?
- Păi fac parte din asociaţia negrilor cu o mînă albă.- Domnule, cum de aveţi un picior alb?
- Păi fac parte din asociaţia negrilor cu un picior alb.
- Şi dv. faceţi parte din asociaţia negrilor cu două degete albe?
- Nu, eu sînt medic ginecolog la Copşa Mică.
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Garo Vin 28 Ian 2011, 11:55 am

luana, mi-ai inseninat ziua...oricum le-am citit impreuna(era in pauza dintre filmari)...42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 2914135e
pa, 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 155656 Smile Smile
Garo
Garo
vip
vip

Mesaje : 1155
Data de inscriere : 13/07/2010

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Ian 2011, 12:23 pm

Part 5

""De cum am invatat istoria si gandurile mele s-au schimbat".


Si vorbim acum despre Ahmed cu actorul de succes/Ahmed Gursoy, care a devenit mai în vârstă cu aproximativ 20 de ani în termen de 2 ani, a fost un avocat de succes, un bun tată, un copil bun şi un soţ iubitor în HS…


"Principalul lucru mi-a plăcut în Ahmet a fost că a început la vârsta de 24 şi sa încheiat la vârsta 42. Am lucrat în postura lui la început.De exemplu cand esti tanar esti foarte linistit ca o cocoasa apoi odata cu inaintarea in varsta stai mai drept si cand esti deja batran esti mult mai drept.Poate privitorii nu au observat dar am lucrat foarte mult pe postura lui Ahmed,ganduri, felul de a arata,evaluarea lui.Cand este un film istoric lucrezi fiecare perioada separat şi este foarte plăcut.Şi am ajuns să ştiu multe lucruri din punct de vedere istoric. Gandurile mele sa schimbat.


Ce fel de schimbări?

Unele dintre gândurile mele sa schimbat, si a fost normal, desigur. Acesta a fost categoric, nu radical. Dar noi dezvoltam empatie fără voie, noi dezvoltam empatie în fiecare sferă a vieţii noastre, dar cand eşti un actor înţelegi mai bine. Joci unele părţi, şi atunci când întâlnesti un om de aceeaşi personalitate il înţelegi mai bine. De exemplu, rolul de tata…Eu n-am nu copii. Pot înţelege sentimentele dintre tată-copil cel puţin relaţia, dar desigur nu inveti cum sa devii un tată.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 28 Ian 2011, 12:42 pm

Part 6


În această viaţă, eşti la fel de mult cum te ştii"


În HS, vei ajunge sa cunosti fiica ta, atunci când ea este de 3 ani, şi apoi să înveţi că Rüya este fiica ta. Eu cred, ar trebui să fie greu să joaci un astfel de rol de tată ... "

"Da, fiecare serie adaugă ceva nou pentru mine.Cu cat de multe roluri diferite pe care le joci, cu atat de mult capeti experienta. Intotdeauna mi-am spus "în această viaţă eşti la fel de mult cum te ştii"Cu cat stii mai multe cu atat vezi lumea mai diferit, viziunea ta se extinde. Aceasta este partea cea mai frumoasa de a fi un actor. Ai devenit un pilot intr-o zi, un medic altă zi, sau un avocat, traiesti într-o perioadă istorică. Cred că viaţa este prea scurtă.Imi doresc ca sa fie mai lunga, doar o profesie, o singură viaţă, nu este suficient pentru oameni. "

Elcin compara actoria cu o cutie de tinichea"tu nu poti s-o intelegi, tu poti doar s-o gusti"spune el.
"Este frumos sa obtii placerea de la actorie. Poate că este motivul pentru care multe persoane doresc să devină actori, doresc să explice viaţa într-un film, de a trăi alte vieţi. De aceea, Internetul este folosit atat de mult, veţi obţine o şansă de a trăi vieţi diferite acolo. Vi se oferă diferite piese de teatru, lumi diferite ".
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 42. Gönülçelen -Inima furata - Heart Stealer - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 40 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 24 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum