Serialesitelenovelet
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

+5
DENISA
iulia1965
Luana
elena50
Admin_dea05
9 participanți

Pagina 38 din 43 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43  Urmatorul

In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Joi 29 Sept 2011, 5:58 pm

Buna ziua fetelor!
Buna ziua Elena! Tu intri mai des , asa ca te salut separat, sper sa nu se supere nimeni.
Draga mea, credeam ca numai eu era sa adorm la episod, dar se pare ca nici tu nu ai fost prea incantata. Au vorbit mult, au si visat cu ochii deschisi sau in somn, dar nu s-a intamplat mare lucru.
Ce o fi cu visele lui Suleiman???Se tot vede ingropat...Mai are ani multi de domnie, ce-o fi cu el???Depresie??
Dar cand a vazut capra cea noua, ii sclipeau ochii!
Mie una nu-mi place tipa. Si sanii ii are "umpluti", se vedeau in rochia aceea de pe vas cum incepeau brusc undeva, nu sunt ca cei naturali. Si vorbeste italieneste, nu spaniola, nu portugheza.
Pentru ca nu poate fi Isabela de Castilia (era moarta de mult) am cautat pe net si am gasit pe nepoate ei, care se marita in 1526 , dar in martie, asa ca tot nu se potrriveste. Nu mai era fecioara, ca s-o vrea sultanul in septembrie...
Iata ce am gasit. Scuze daca stiai, parca nu ai spus nimic de asta:

Isabela a PortugalieiDe la Wikipedia, enciclopedia liberăSalt la: Navigare, căutare
Isabela a Portugaliei

Împărăteasă a Sfâtului Imperiu German
Domnie 1530 - 1539
Regină de Castilia, Leon, Aragon, Majorca, Valencia, Neapole și Sicilia
Domnie 1526 - 1539

Căsătorit(ă) cu Carol al V-lea, Împărat Roman
Urmași
Filip al II-lea al Spaniei
Maria a Spaniei
Ioana a Spaniei
Casa regală Casa de Habsburg
Casa de Aviz
Tată Manuel I al Portugaliei
Mamă Maria de Aragon
Naștere 4 octombrie 1503
Lisbona, Portugalia
Deces 1 mai 1539 (35 ani)
Toledo, Spania
Înmormântare El Escorial



Isabela a Portugaliei (23 octombrie 1503 - 1 mai 1539), a fost fiica lui Manuel I al Portugaliei și a Mariei de Aragon. Prin căsătoria cu Carol al V-lea, Împărat Roman, Isabela a fost, de asemenea, împărăteasă a Sfântului Imperiu Roman și regină a Castiliei și Aragonului.

Cuprins [ascunde]
1 Primii ani
2 Căsătorie
3 Deces
4 Copii
5 Arbore genealogic


[modificare] Primii aniIsabela a fost cel de-al doilea copil a regelui Manuel I al Portugaliei și al celei de-a doua soții, Maria Infanta de Castilia și Aragon. A fost numită după bunica ei maternă, Isabela I de Castilia și după mătușa ei, Isabella, prințesă de Asturias, care a fost prima soție a tatălui ei.

Prin tatăl ei, ea era nepoata Infantelui Ferdinand, Duce de Viseu (cel de-al doilea fiu al regelui Eduard al Portugaliei și fratele lui Afonso al V-lea al Portugaliei) și a Infantei Beatrice, fiica lui João, Lord de Reguengos (fratele regelui Eduard). Prin mama sa era nepoata Isabelei I de Castilia și a lui Ferdinand al II-lea de Aragon.

Isabela a fost a doua în linie la tronul Portugaliei, până la nașterea fratelui ei Louis în 1505. S-a căsătorit cu vărul ei, Carol al V-lea, Împărat Roman, fiul Ioanei de Castilia și a lui Filip cel Frumos, Duce de Burgundia, care a fost unul dintre cei mai puternici oameni din vremea lui. Căsătoria a avut loc la 10 martie 1526, la Sevilia și uniunea, care a fost una politică, s-a dovedit a fi un mariaj potrivit.

[modificare] CăsătorieÎn 1521 tatăl Isabelei a murit iar fratele ei i-a succedat la tron ca regele Ioan al III-lea. Negocierile pentru căsătorie dintre Portugalia și Spania au început imediat. S-a căzut de acord ca noul rege să se căsătorească cu Ecaterina de Habsburg, sora mai mică a lui Carol al V-lea.

Căsătoria dintre Carol și Isabela a avut loc trei ani mai târziu, prin procură, în 1525. Infanta a călătorit spre Sevilia unde nunta a avut loc la 10 martie 1526. Deși a fost o căsătorie politică, mariajul s-a dovedit a fi fericit. Se spune că în timpul lunii de miere "când [Carol și Isabela] sunt împreună, deși există mulți oameni în jurul lor, ei nu observă pe nimeni altcineva; vorbesc și râd și nimic altceva nu le distrage atenția."

De asemenea, Isabela s-a dovedit a fi o soție competentă; a fost regentă a Spaniei în timpul absențelor soțului ei, între 1529–1532 și 1535-1539. A fost remarcată pentru inteligență și frumusețe.

[modificare] DecesIsabela a murit în 1539, după nașterea celui de-al cincilea copil. Împăratul era plecat și moartea prematură a soției sale l-a afectat profund; nu s-a mai recăsătorit niciodată și s-a îmbrăcat în negru pentru tot restul vieții sale.

În 1580, la mai mult de 40 de ani după decesul ei, fiul ei, Filip, a succedat la tronul Portugaliei pretinzând drepturile succesorale ale mamei sale.

[modificare] CopiiIsabela și Carol al V-lea au avut următorii copii:

Filip al II-lea al Spaniei (1527 - 1598), rege al Spaniei și al Portugaliei.
Maria a Spaniei (1528 - 1603), căsătorită cu vărul său, Maximilian al II-lea, Împărat Roman.
Ferdinand (1530)
Ioana a Spaniei (1535 - 1573), căsătorită cu vărul său, prințul Ioan al Portugaliei și mama regelui Sebastian al Portugaliei.
Ioan (1539)
[modificare] Arbore genealogic

Sursa:
http://ro.wikipedia.org/wiki/Isabela_a_Portugaliei
Oricum nu italiana trebuia s-o stie...Papa stie turceste, dar Isabela nu...Nostima ideea cu dublajul pe voce.
Nici nu stiu ce sa spun despre episod. Razbunarea lui Syumbul (nu stiu exact ortografia numelui) mi s-a parut copilareasca. Noroc de Kalfa. Se pare ca pe acolo nu se prea trecea.

Mai vorbim.
O seara frumoasa!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Joi 29 Sept 2011, 5:59 pm

nety a scris:Buna ziua fetelor kiss
nu Elena ,nu l am urmarit ,sincer nici nu stiu daca as mai intelege ceva daca nu l iau iar de la capat ,sper ca il vor da si ai nostri intr o zi ,si atunci il voi vedea . insa imi place mult sa va citesc si pt asta va multumesc. 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 155656 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 155656 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 155656
Pa, pa Nety, Poop!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Joi 29 Sept 2011, 9:33 pm

Buna seara forum!
Buna seara Luana!
Multumesc pentru materialul postat!
Da, e vb. de nepoata Isabelei l de Castilia.Dar eu am citit undeva ca ea calatorea spre viitorul sot FRANCISC FREDERICH, principe din Austria.(?)
Si nu mi-a placut actrita!Cand s-a sculat din pat s-a cunoscut clar ca sanii ei au ceva in plus . In fata sultanului a aparut imbracata decent dar in rest...prea se revarsau ...
Totusi erau in anul Domnului 1526, oare asta era moda atunci?
Ibrahim cauta pentru sultan o inlocuitoare a Hurremei.Vrea neaparat sa scape de ea! El sa fie singurul foarte apropiat de sultan sa nu aiba nici un rival, fie si femeie.
Ma gandeam ca poate aceasta rapire a fost planificata de Ibrahim.Cu mintea lui diabolica putea concepe un asemenea plan!
Ibrahim era convins ca el va reusi , ca o va invinge pe Hurrem pentru ca atunci cand Nigar i-a raportat ca Hurrem e suparata pe ea din cauza lui Leo si ca a amenintat-o, Ibrahim i-a spus:"Stai linistita , ea nu poate face nimic!"
Cred ca deja o subestimeaza pe Hurrem!
Habar nu are ce poate face o femeie care a fost la un pas de moarte si ai carei copii au fost amenintati la fel cu moartea!
Pacat de prietenia frumoasa care se infiripase in ani intre Hurrem si Nigar!
Nigar a tradat pentru ca iubeste!Si ce om iubeste!

In rest scene duioase, intoarcerea acasa a sultanului, revederea, la fel Ibrahim se bucura sa-si reintalneasca sotia...

Suleyman cred ca incepe sa vada adevarata fata a lui Ibrahim...Poate a devenit o obsesie pentru el Ibrahim...

Oricum sunt momente cand privirea Sultanului spune clar ca Ibrahim nu mai este prietenul, fratele lui din primul sezon,caruia i-a imprtasit si gandurile lui cele mai intime.Acum se vede clar ca-l favorizeaza pe Malkocoglu , Ibrahim vede comportarea diferit al sultanului dar nu poate schimba nimic...
Asteptam sa vedem in ce mod rezolva Meral eliminarea lui Ibrahim.

Credeam ca mai vedem ceva scene de lupta, ceva campanii ale sultanului , dar ioc in acest episod.Ne-au scos ochii in primul ep. al sezonului si acum au trecut din nou la barfe din harem , intrigi, otravuri si otraviri...

Da, si ai vazut ce-i mai sticleau ochii sultanului cand a vazut-o pe Isabella!
Ca doar a fost un iubitor de frumos sultanul!( si totusi numai ce ii declarase dragostea lui Hurremei:"sultana ,suverana,stapana mea,tu esti pt. mine toata lumea ...")

A, uitam!
La un moment dat Gul Aga se plange lui Daye Hatun ca Syumbyul l-a amenintat ca-l va scutura de mar!
Daye intreaba:
-Care mar?
-A lui Adam! Smile (ca doi copii!)
Draga mea cam atat, ti-am mai spus ,nu m-a impresionat cu nimic episodul!

Ma retrag si eu la serial(Fatmagul)
O seara buna in continuare si noapte buna!

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Decoluneaa1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 9021289248459temp
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Joi 29 Sept 2011, 9:37 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Audientamyep27a

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Audientamyep27b
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Joi 29 Sept 2011, 9:38 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 312169_285102451518673_178838858811700_1174057_107626509_n

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 2dig8ba
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 30 Sept 2011, 10:00 am

Buna dimi!
Am adus cafea proaspata pentru fetele care intra pe topic!
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 1zeinn8

O zi buna!
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 C86e6297
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 30 Sept 2011, 10:01 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 320286_285104561518462_178838858811700_1174172_314420110_n
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 30 Sept 2011, 10:02 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 LiveImages%5CKelebek%20Haber%20Galerisi%5C702%5CHAL%C4%B0T%20ERGEN%C3%87%20VE%20O%C4%9ELU%20%2029%20EYL%C3%9CL%5C021. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 LiveImages%5CKelebek%20Haber%20Galerisi%5C702%5CHAL%C4%B0T%20ERGEN%C3%87%20VE%20O%C4%9ELU%20%2029%20EYL%C3%9CL%5C01

Sultanul nostru cu micul sehzade!
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Vin 30 Sept 2011, 5:16 pm

Buna ziua !
Elena ne intalnim la fix! Smile Smile
Tu la o ora cand eu sunt in plina "munca", eu cand tu te odihnesti (sau muncesti acasa) dupa serviciu...In decembrie poate ne mai intalnim, asa la aceeasi ora. Of!
Ma bucur ca rimam in simpatii. Nu-mi place Isabela . Si mi s-a parut (oare mi s-a parut, sau chiar asa e???) ca in rochia aceea neagra Mery parea mai subtirica. O fi slabit de acum o saptamana, sau episodul trecut a fost filmat inainte de a incepe sez II??? Ma preocupa problema.
Mi-am am9ntit ceva: in timpul episodului cu bayalia de la Mohaci, ma gandeam cat trebuie sa sufere actorii imbracati in zalele acelea din metal, cand la Istanbul fusesera anuntate 30 grade Cesius. Cred ca fierbeau, sau se prajeau mai bine zis. Mureau acolo doar de la mirosul adversarilor, nici nu mai erau necesare armele!

Dragalas foc baietelul "sultanului nostru", seamana cu mamica, mai ales la ochi!
Si ce tata mandru se arata Halit! Berg. are vreun film la care lucreaza, sau creste copilul???Stii ceva?

Am vizionat filmul "Stapana ..." si acum plec la treburi, ma asteapta aragazul...Astept vacanta sad sad
O seara placuta iti urez!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 30 Sept 2011, 11:58 pm

Buna seara!
Luana vad ca nu ne "intalnim"!
Asta e, in vacanta ta si a mea(de Craciun , daca ne-o mai dau) ne vom intalni probabil!
Intrebi de Berg, nu lucreaza, fetele de pe forumul bulgar scriau ca s-ar anunta ceva , un proiect prin ianuarie dar ea e multumita ca isi creste copilul, i-a fost foarte greu cand a turnat prima parte a serialului "Bitmeyen" (s-a filmat la Urla nu in Istanbul si lucra foarte multe ore pe zi, nu putea sa se ocupe de Ali).
Ti se pare ca e mai slaba Meryem? Mie nu!
O avantajeaza culoarea amplasata de croitoreasa strategic! Smile
Ep. 27 a afost filmat cam cu 2 sapt inainte de a fi dat pe post.

Astazi si eu am vazut la tv "Stapana" dar printre picaturi si nu am vazut cine a luat copilul din leagan.
Luni iar nu pot sa-l vad, trebuie sa astept sa fie postat.Offf!

Draga mea, noapte buna, vise roz!
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Wo417epn
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 2qk9kwma
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 30 Sept 2011, 11:59 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Hur1

Am cautat o poza in care sa o vad mai bine-mi se pare ca are bustul gros .
Am luat de la fete un rezumat al ep. 27.



"Aici este un scurt rezumat al ep 27. BB (de la fan club-grec. )

Lajos nu mai este rege. De acum pe teritoriul Ungariei posesia otomane. Ştirile de victorie ajunge la Palatul Topkapi. Hatice este bucuros să Ibrahim Paşa, dar preferă Hurrem el fi mort. Vaticanul consideră că vremurile grele apar. Hurrem astrolog Iacov vrea să fie din nou aduse la palat şi a întrebat despre el pe Gul Agha. De data aceasta ea va vorbi cu el singur.
În grădina palatului din Buda Ibrahim admira statuile lui Apollo, Hercule şi Diana. În onoarea de la sfârşitul victorioasă a războiului, Avraam oferă o piata centrala care urmează să fie ridicat statui de sultanul Suleiman. Bali Bay rang pentru a transporta sculpturi şi alte trofee de la Istanbul.
Navă cu printesa castiliană Isabella Fortuna a fost atacat de piraţi în largul coastei Mării Egee. Piraţilor capturaţi printesa si apoi a avut loc la Istanbul. Este un ostatic valoros, aşa cum a fost logodită cu prinţul Frederik, mostenitorul dinastiei Habsburg. Piratii doresc să-şi vândă ostatic lor valoroase la Palatul Topkapi.
Sultanul Suleiman Pasa Ibrahim şi sa întors în calitate de laureaţi la Istanbul. Nigyar calfă îngrijorat când Hurrem ianuarie consideră a fi distraţi de Mahidevran harem. Nigyar Ibrahim a avertizat că Hurrem se pregăteşte să se răzbune. Ibrahim spune că nu se teme de Hurrem.
Daye Hatun observat că vă faceţi griji cu privire la Hatice valide şi oferă şi pentru a trimite Nigyar în palatul ei să o ajute. De la acest lucru şi sunt fericiţi Nigyar şi Ibrahim. Hurrem întâlneşte astrolog Jakub şi aplicarea acestuia de a pregăti, este o otrava care ucide încet şi neobservat.
Senior Grit Ibrahim a raportat că Isabella prinţesă de Castilia Fortuna a căzut în mâinile piraţilor care doresc bani, si Ibrahim trimis Syumbyul la răscumpărare şi ia ordonat să o aducă la el. Sultan Ibrahim raportate la Prinţesa Isabella, care a vrut să-l vadă, şi organizează întâlnirea lor."




Ultima editare efectuata de catre elena50 in Sam 01 Oct 2011, 12:08 am, editata de 2 ori
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 01 Oct 2011, 12:00 am

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 01 Oct 2011, 12:09 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 3877955u
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Sam 01 Oct 2011, 7:28 am

Buna dimineata Elena!
Multumesc pt tot ce pui. Vreau sa spun ca acum nu am timp, dar si daca as avea, nu as cauta pt ca s-a intamplat ceva la PC-ul meu de mi-a disparut traducerea automata si trebuie sa copiez si apoi sa merg la google traducere si sa lipesc... Iar unele lucruri nici nu se lasa copiate.
Ar trebui sa-l chem pe nenea care se ocupa cu PC-urile, dar numai pt atat nu stiu daca-l pot deplasa, asa ca mai astept. Am doar doua probleme(Nu-mi merge nici programul de scriere cu diacritice, ceea ce este ingrozitor, pt ca trebuie sa le scriu acasa (materialele) si apoi le transfer la scoala si le corectez , de aceea nu mai am timp nici sa suflu. Azi si mine iar am treaba pana peste cap, la mijlocul lui Oct. plec la un simpozion pt proiectul acesta, asa ca din noiembrie poate mai reusesc si eu sa bantui pe unde as dori.
Te invit acum la o cafea si-ti urez sa ai doua zile libere minunate!
Pleci la pescui???
Eu nu am pescuit dar am gatit un salau ieri, abia astept sa-l consum!
Poop!1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 250pxturkishcoffee
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Sam 01 Oct 2011, 7:50 am

Am uitat:
S-ar putea ca rochia sa fie croita astfel incat sa dea impresia ca are talia mai subtire!
Sa stii ca Stapana inimii este un film bine facut, are cursivitate, actiune, dialoguri bune, haine si masini la moda in anii aceia...Cred ca a costat ceva. Oricum nu se compara cu insailaturile de scenarii facute pe picior la cele mai muilte seriale tr. Inafara de Sultan, este singurul pe care-l vad. Nu are femei frumoase, barbatii sunt chiar urati (imi placea Muzafer, dar s-a dus), insa actorii sunt buni.
Ramazan, Kabak si Cemsir sunt de nota 11. Si Resit este bun, dar este asa gretos, ca nu ma pot uita la el. Excelenta echipa au ales!
Gata plec, sa nu ma bata cinreva ca scriu despre alt film...
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 01 Oct 2011, 9:33 am

Buna dimineata forum!
Buna dimineata Luana!
Multumesc pentru cafea!Eu am sa aduc maine cafea daca azi ai adus tu!

Imi pare rau ca esti ocupata, dar sunt multumita ca mai dai un semn macar o data in zi sau la doua zile , ca sa stiu ca esti bine!
Asteptam si vremuri mai bune!
Cat va tine simpozionul la care ai de predat proiectul? E la tine in oras sau in alta parte?
Oricum iti urez succes si iti tin pumnii !

Azi nu am plecat la pescuit ptr. ca sotul meu e de servici , dar chiar daca era acasa nu plecam, e urat afara si burniteaza.Si am si treaba , a venit fiul meu in tara si saptamana viitoare vin in vizita , vor sta cateva zile si ma pregatesc.

Buuun salaul, oricum l-ai gati!
Pofta buna!

Si mi imi plac cei 3 crai din Stapana!
Eu ma mai uit , ti-am mai scris, la Fatmagul, serialul cu Petekkaya, si vineri seara pe Kd tr, a mai inceput un serial cu Bulent si Cetin Tekindor care a ajuns la ep. 4 si nu prea m-a convins ca ar mai trebui sa-l privesc , Bulent e mare, a imbatranit prea devreme, e ca un urs!(Sper sa nu se supere Lindus, ea mai intra pe aici pe forum !)Cetin in schimb joaca foarte bine , el duce greul serialului!

Draga mea o zi cu spor sa ai in tot ce faci! kiss

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 0d874a9f


Ultima editare efectuata de catre elena50 in Sam 01 Oct 2011, 9:42 am, editata de 1 ori
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 01 Oct 2011, 9:38 am

Sedinta foto pentru revista Vogue ptr. luna oct. cu Meryem.

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 321596_219363841458623_136701283058213_588004_366304374_n1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 293928_219363898125284_136701283058213_588006_1836198344_n
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 294415_219363928125281_136701283058213_588007_1072340830_n1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 296291_219363954791945_136701283058213_588008_1040332202_n
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 318543_219364051458602_136701283058213_588011_776080270_n1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 313369_219363991458608_136701283058213_588009_1113150146_n
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 01 Oct 2011, 9:41 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 308371_219363691458638_136701283058213_588000_1227188677_n1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 320273_219363741458633_136701283058213_588001_1678871472_n
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 301400_219363778125296_136701283058213_588002_490163720_n1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 309699_219363808125293_136701283058213_588003_2012453190_n
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 01 Oct 2011, 9:44 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 304222_154117954680589_100002471565896_274814_1002231545_n

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 317535_154255194666865_100002471565896_275213_1869946009_n
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Sam 01 Oct 2011, 1:21 pm

Am intrat ca sa-mi fac norma pt saptamana lucratoare...Glumesc!
Nu se tine acasa la mine, inca nu stiu. Ori Mamaia ori Poiana Brasov, ne va anunta.
Nici la mine nu e prea frumos, este frig. Asa deodata parca a venit toamna.
De plouat, nici vorba, desi ar fi mare nevoie.
Ma bucur ca vezi Tapana, mai putem schimba cate o impresie, doua.
Eu il pierd doar miercurea, dar il vad fara traducere daca nu e postat de fata aceea draguta. De multe ori insa, e postat in aceeasi zi, seara.
Este bun serialul, pacat ca l-au dat la o ora nepotrivita pentru cei care au serviciu. Ar fi fost mai mare audienta daca era dat seara. Are miez, se cunoaste ca este dupa un roman.
Mai vorbim....
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Dum 02 Oct 2011, 7:33 am

Buna dimineata!
Duminica placuta (la mine e cam rece)!
Cafeluta:
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 200161125001
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Dum 02 Oct 2011, 4:51 pm

Elena, unde ao disparut???
Si eu m-am plimbat (am mers pe jos aproape 3 ore), dar tu ai fugit de tot...
De maine eu sunt cea disparuta in prima parte a zilei.
Muah!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Lun 03 Oct 2011, 12:08 am

Buna seara!
Luana, nu am disparut, am avut musafiri, de doua zile nu se termina!
Acum pe seara au plecat ultimii si am intrat si eu putin sa vad ce noutati mai sunt.
Bravo ca te-ai plimbat, eu ma bucur ca plec maine la servici, am stat doua zile numai in casa cu treaba. sad

Voi fi in continuare ocupata, imi vin copiii si pana pe joi, vineri nu prea pot sa intru pe net, sper macar sa pot vedea serialul.


O noapte linistita sa ai! kiss

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 532083977b6c8a68198145d4699124f8
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Lun 03 Oct 2011, 12:13 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 3885662J

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 3865070S



Ultima editare efectuata de catre elena50 in Lun 03 Oct 2011, 12:14 am, editata de 1 ori
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Lun 03 Oct 2011, 12:14 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 28950_b
SOK! SOK! SOK! Necati ŞAŞMAZ ILE NUR FETTAHOĞLU ÇİFTİ EVLENİYOR MU?
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 38 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 38 din 43 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum