Serialesitelenovelet
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

+3
narcisa
lica54
iulianagl
7 participanți

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 25 Feb 2013, 9:22 pm

Destine implinite- Diya Aur Baati Hum

The Official StarPlus Channel


[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Large_10  

"Destine Implinite" este povestea de iubire dintre Sandhya, o tanara de nouasprezece ani, si Sooraj, iubitul ei, poveste care pare sa se transforme, incet, incet, dintr-o dragoste la prima vedere, intr-o mare dezamagire, si asta pentru ca cei doi, desi credeau ca sunt facuti unul pentru celalalt, descopera in foarte scurt timp ca sunt complet diferiti si ca au viziuni despre viata aproape incompatibile. Ei se casatoresc in graba si fara sa se cunoasca, si, in scurt timp, diferentele dintre ei atrag si dezaprobarea parintilor lui. In timp ce Sandhya are un singur vis in minte, acela de a-si continua studiile si de a deveni ofiter de politie, sotul ei, un tanar cu o educatie modesta,  se dovedeste a fi mult mai conservator in ceea ce priveste familia si rolul femeii in cadrul acesteia.
“Destine implinite” se dezvolta in jurul unei singure intrebari majore. Care este secretul unei casnicii reusite? Intemeierea ei cu cel despre care crezi ca iti este suflet pereche sau cu cineva ales pe principii rationale, un partener ales obiectiv si corect? Se va dovedi Sooraj sufletul pereche lui Sandhya? Va reusi povestea lor sa se transforme intr-un destin fericit comun?

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Destineimplinite


DENISA a scris:câştigă Sooraj  concursul??
Da, dar sa vezi ce frumoasa e perioada asta de concurs e super aici se apropie ei cel mai mult si-si spun sentimentele.Iar Sooraj era sa o bage pe maneca ai vazut ce i-aau facut?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Lun 25 Feb 2013, 9:26 pm

am văzut puţintel, se duce mumă'sa după ei ,sper că nu se culcă şi cu ei în cameră.

s-a mai măritat sora lui Sooraj?
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 25 Feb 2013, 9:28 pm

DENISA a scris:am văzut puţintel, se duce mumă'sa după ei ,sper că nu se culcă şi cu ei în cameră.

s-a mai măritat sora lui Sooraj?

Da pleaca ei doi si maica-sa cu taica-su, nu se culca cu ei in pat dar aici recunoaste cat de buna e Sandhya si ii multumeste Zeului ca ia dat o nora ca ea.Mi-au placut episoadele astea tare mult dar unele dintre ele nu le-am putut vedea ca nu mi-au dat voie, scarbele naibii.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Lun 25 Feb 2013, 9:30 pm

mă mir că-i recunoaşte meritele Sandhyei.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 25 Feb 2013, 9:30 pm

DENISA a scris:mă mir că-i recunoaşte meritele Sandhyei.

Da sa vezi ce mirata am fost eu ca ramasesem cu gura cascata. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mar 26 Feb 2013, 9:27 pm

Buna...cam plictisitor ep de azi...au plecat sa viziteze orasu si discutau istoria tarii...in schimb mi-a placut de Cathuri cum a cazut peste Raj.. si pana la urma asta va fi alesu ei?
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mar 26 Feb 2013, 9:28 pm

lica54 a scris:Buna...cam plictisitor ep de azi...au plecat sa viziteze orasu si discutau istoria tarii...in schimb mi-a placut de Cathuri cum a cazut peste Raj.. si pana la urma asta va fi alesu ei?

Nu va fi.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Mier 27 Feb 2013, 8:37 pm

Iulia mai pleacă Sandhya în Singapore ? am văzut doar finalul în care mincinoasa Meena îi ascundea paşaportul.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mier 27 Feb 2013, 8:58 pm

DENISA a scris:Iulia mai pleacă Sandhya în Singapore ? am văzut doar finalul în care mincinoasa Meena îi ascundea paşaportul.

Pai din greseala il ascude pe a lui Babho nici decum pe a lui Sandhya ca sa vezi cat de tolomaca e. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Joi 28 Feb 2013, 11:48 am

şi nu mai pleacă tocmai maicăsa??
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 28 Feb 2013, 12:36 pm

DENISA a scris:şi nu mai pleacă tocmai maicăsa??
Ba pleacă ca-l caută Meena prin gunoi si-l găsește si-l aduce. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 01 Mar 2013, 12:32 am

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Transparentjy2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum 3a6fc323f95dc8e76787831bfb9e07bb2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum E5560c680a31b398b6579a510b7cc5972.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum A4ca677f036db2b743c339ac6276e884
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum 42585441



In această zi specială de mărţişor, permiteţi-mi să ofer fiecărei membre a acestui forum câte un mărţişor


2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum 72215744




DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 01 Mar 2013, 5:35 pm

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum B97_IMG_1446

» TellyBuzz » Buzzin Hot!!! » It was party time for team Diya Aur Baati Hum!
It was party time for team Diya Aur Baati Hum!
The entire cast and crew of Star Plus' Diya Aur Baati Hum danced their way to happiness at the success party last evening...
Thursday, February 28, 2013 | 4:36:28 PM IST (+05:30 GMT) | Copyright: India-Forums.com / TellyBuzz | 63 Comments | 5463 Views
Everyone had a gala time yesterday partying hard and celebrating the successful completion of 400 episodes of their show…
The cast and crew of Shashi Sumeet Mittal's Diya Aur Baati Hum had a gala time yesterday. On the successful completion of 400 episodes of the show, the production house threw a party for them in which the entire team danced in full spirit and had oodles of fun. Producer Sumeet Mittal also joined all of them in their celebration.
Diya Aur Baati Hum, which focuses on the story of a co-operative and loving husband Suraj who proves to be a sachcha jeevansaathi for his wife by making her dream of becoming an IPS officer come true, touched the hearts of many, thus maintaining a good position in the TRP chart.
Talking about his journey of 400 episodes, an elated Anas told Tellybuzz, "Our journey of 400 episodes has been full of hard work, dedication, love and the great bonding that we have for each other."
The entire cast of Diya Aur Baati Hum was seen in a different look and enjoyment was all that they had on their agenda last evening. Suraj (Anas Rashid), Vikram (Gautam Gulati), Mohit (Varunn Jain) and Bhabasa (Ashok Lokhande) burnt the dance floor, taking everyone by surprise. After enjoying the dancing session, the team cut a cake and the party continued.
A bigger news for the viewers is that once Swamiji will be exposed in the upcoming maha-aarti, the 'Diya-Baati' of the show will soon be seen celebrating their first wedding anniversary.
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 01 Mar 2013, 9:31 pm

Iulia au plecat la concurs ?? sau , s-au şi întors ?? Sooraj câştigă ceva ??

apropo nu îi descoperă minciunile Meenei ??? nu îşi dau seama că asta minte şi când respiră??
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 01 Mar 2013, 9:35 pm

DENISA a scris: Iulia au plecat la concurs ?? sau , s-au şi întors ?? Sooraj câştigă ceva ??

apropo nu îi descoperă minciunile Meenei ??? nu îşi dau seama că asta minte şi când respiră??

Au plecat dar nu te-ai uitat ce-am mai ras de ei in avion.Iar de Meena si dat seama Babho ca ea a ascuns pasaportul ca a venit murdara din cap pana in picioare de la atata cautat prin gunoi. Smile Si da Sooraj castiga dar intampina multe greutati.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 01 Mar 2013, 9:43 pm

iulianagl a scris:

Au plecat dar nu te-ai uitat ce-am mai ras de ei in avion.Iar de Meena si dat seama Babho ca ea a ascuns pasaportul ca a venit murdara din cap pana in picioare de la atata cautat prin gunoi. Smile Si da Sooraj castiga dar intampina multe greutati.

Meena de cate ori vrea sa faca ceva pentru ea ese tocmai invers...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 01 Mar 2013, 9:44 pm

lica54 a scris:

Meena de cate ori vrea sa faca ceva pentru ea ese tocmai invers...

Parca e un blestem pe capul ei ai vazut cica si de poza lui Babho ii e frica. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 01 Mar 2013, 9:55 pm

şi cu ce se alege în urma premiului cel mare ???
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 01 Mar 2013, 9:58 pm

DENISA a scris: şi cu ce se alege în urma premiului cel mare ???

Bani dar o parte ii doneaza si o parte ii ia el.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 01 Mar 2013, 10:00 pm

că şi donează nu e rău dar am crezut că va avea alte perspective , alte aspiraţii.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 01 Mar 2013, 10:02 pm

DENISA a scris:că şi donează nu e rău dar am crezut că va avea alte perspective , alte aspiraţii.

Deocamdata nu, el are shopul lui dar acum dupa asta are o mare ambitie pentru ca Sandhya la ajutat in asta el vrea acum ca sa o ajute sa mearga la studii.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 01 Mar 2013, 10:04 pm

dar individul ce a apărut zilele trecute , ruda fetei din casă ce hram poartă ? pare pisică blândă ce zgârâie rău.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 01 Mar 2013, 10:07 pm

DENISA a scris:dar individul ce a apărut zilele trecute , ruda fetei din casă ce hram poartă ? pare pisică blândă ce zgârâie rău.

Foarte rau, el este un terorist o sa vezi ca Chaturi il descopera ca minte si gaseste unele chestii pentru facut bombe si cu ajutorul Meenei o rapeste si spune ca e plecata acasa la parinti.Dar ea saraca sta inchisa intr-un subsol.Si de o sarbatoare a lor asta dupa ce vine Sooraj pune bombe la templul unde se tine hramul ala a lor.Si episoadele alea mi-au placut.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 01 Mar 2013, 10:11 pm

Oau deci Rajkapur ii terorist?Si ce fata de om cinstit are...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 01 Mar 2013, 10:11 pm

ups terorist la ei ? şi de ce taman în preajma lor??
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 30 1, 2, 3 ... 15 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum