Serialesitelenovelet
6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

6. Kiralik Ask - comentarii

+8
Irina111
violeta maicariu
ninnet
Violeta O.
Crisu
Admin_dea05
carina
Camelia_Monica
12 participanți

Pagina 34 din 40 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Urmatorul

In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 12:45 am

..am pus la sectiunea traduceri, ultima parte ep 44...fetele au fost grozave, nici nu ma asteptam la o asa mare surpriza...le multumim fffff mult!

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 12:59 am

...acum mi-au raspuns araboaicele si mi-au spus ca pozele unde apar fratii lui Baris sunt facute in casa lui Baris si ca stau la Baris...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 1:16 am

carina a scris:

...ai ca m-ai facut curioasa?...la ce te-ai gandit cand ai vazut poza cu degetul?....mie asta mi-a trecut prin cap...am gandit ca daca ar fi facut  gestul sa-si curete urechea bleaga, nu ar fi pus el poza pe TT,
Exact la gestul asta de a si curata urechea m am gandit, oare si a lasat si unghia mai mare...ayyyy...el a scris la acea poza Kıro, care tradus in romana inseamna grosolan, necioplit, fara maniere si alte calitati sinonime :)))
La poza din seara asta a comentat ca au primit gol...poate o fi fost vreun meci ceva la ei...nu cred ca are legatura cu Y mesajul asta si nici cel al lui G. Daca relatia lor e atat de minunata, se iubesc de mor, o iubeste si pe E, de ce sa bata apropo la Y?! Nu prea ar avea logica...doar daca lucrurile nu stau asa cum vor sa arate ei - asta cred eu.
Am vazut ca poza este din curte, stateau afara, probabil masa aceea este vreo masa care sta afara in frig, ploaie, etc si d asta arata asa... 6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 359517
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 1:19 am

carina a scris:..am pus la sectiunea traduceri, ultima parte ep 44...fetele au fost grozave, nici nu ma asteptam la o asa mare surpriza...le multumim fffff mult!

Super! Multumim de traduceri kiss
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 1:26 am

carina a scris:...acum mi-au raspuns araboaicele si mi-au spus ca pozele unde apar fratii lui Baris sunt facute in casa lui Baris si ca stau la Baris...
TOTI??? Cu iubite, neveste, catei... confused De fapt e mai buna varianta asta :)))
Numai in serial au toti ditamai casele si a nabii treaba doar un dormitor. Doarme Sude la Sinan, Sinan pe canapea, doarme Sude la Tranba, Tranba pe canapea (cred ca patul de acasa a lui Sude e incomfortabil rau :))) ), doarme Defne la Omer, Omer pe canapea, la casa de vara a lui Sinan tot un singur dormitor... stupid
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 2:43 am

Crisu a scris:
TOTI??? Cu iubite, neveste, catei... confused  De fapt e mai buna varianta asta :)))
Numai in serial au toti ditamai casele si a nabii treaba doar un dormitor. Doarme Sude la Sinan, Sinan pe canapea, doarme Sude la Tranba, Tranba pe canapea (cred ca patul de acasa a lui Sude e incomfortabil rau :))) ), doarme Defne la Omer, Omer pe canapea, la casa de vara a lui Sinan tot un singur dormitor... stupid

...nu...., am intels  ca doar cel mic ( Mert) s-a mutat de la inceputul anului la Baris, el a stat cu mama lui...Onur are si el locuinta, dar s-a apucat s-o amenajeze si sta ptr o perioada la Baris...fetele spuneau ca Baris are un apartament in Levent si ca Gupse ar fi stat la el si ca de la sf anului trecut s-a mutat la ea, in Cihangir ( probabil ca se duce Baris la ea)...totusi cred ca are o logica afirmatia fetelor...de aprox o saptamana atat Mert cat si Onur au tot pus poze cu Mudur in aceeasi locuinta...daca ar fi fost locuinta lui Gupse, nu cred ca ar fi tolerat zilnic vizitele fratilor sau sa stea acolo...si sa stea Gupse cu ei, iarasi nu pot sa cred...

ps. cu statul asta la "gramada" ( imi este tare cunoscut ) se intampla, dar cand e vorba de casa "batraneasca" ( parintii traiesc), adica in casa parintilor pot sta chiar toti copiii cu familiile lor ( daca exista spatiu)...dar in momentul cand copii sunt separati, nu se mai respecta aceasta regula..pot sta 2-3-4 frati impreuna, doar daca nu sunt casatoriti...daca cel care detine locuita, se casatoreste, ceilalti se muta de urgenta...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Irina111 Lun 09 Mai 2016, 2:59 am

carina a scris:

...nu...., am intels  ca doar cel mic ( Mert) s-a mutat de la inceputul anului la Baris, el a stat cu mama lui...Onur are si el locuinta, dar s-a apucat s-o amenajeze si sta ptr o perioada la Baris...fetele spuneau ca Baris are un apartament in Levent si ca Gupse ar fi stat la el si ca de la sf anului trecut s-a mutat la ea, in Cihangir ( probabil ca se duce Baris la ea)...totusi cred ca are o logica afirmatia fetelor...de aprox o saptamana atat Mert cat si Onur au tot pus poze cu Mudur in aceeasi locuinta...daca ar fi fost locuinta lui Gupse, nu cred ca ar fi tolerat zilnic vizitele fratilor sau sa stea acolo...si sa stea Gupse cu ei, iarasi nu pot sa cred...

ps. cu statul asta la "gramada" ( imi este tare cunoscut ) se intampla, dar cand e vorba de casa "batraneasca" ( parintii traiesc), adica in casa parintilor pot sta chiar toti copiii cu familiile lor ( daca exista spatiu)...dar in momentul cand copii sunt separati, nu se mai respecta aceasta regula..pot sta 2-3-4 frati impreuna, doar daca nu sunt casatoriti...daca cel care detine locuita, se casatoreste, ceilalti se muta de urgenta...
...oricum ar fi/sta ei sunt impreuna(G&B)... deci cum mama naibi Elcin sa fie deschisa catre el ...chiar si profesional..e clar ca saruturile trebuie sa fie false...are si ea mandria ei ..nu?

Irina111
membru senior
membru senior

Mesaje : 318
Data de inscriere : 06/09/2015

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 3:05 am

Crisu a scris:
Exact la gestul asta de a si curata urechea m am gandit, oare si a lasat si unghia mai mare...ayyyy...el a scris la acea poza Kıro, care tradus in romana inseamna grosolan, necioplit, fara maniere si alte calitati sinonime :)))
La poza din seara asta a comentat ca au primit gol...poate o fi fost vreun meci ceva la ei...nu cred ca are legatura cu Y mesajul asta si nici cel al lui G. Daca relatia lor e atat de minunata, se iubesc de mor, o iubeste si pe E, de ce sa bata apropo la Y?! Nu prea ar avea logica...doar daca lucrurile nu stau asa cum vor sa arate ei - asta cred eu.
Am vazut ca poza este din curte, stateau afara, probabil masa aceea este vreo masa care sta afara in frig, ploaie, etc si d asta arata asa... 6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 359517

...eu m-am gandit ( poate am gresit) ca in perioada cand a fost incidentul cu Y, G a pus acel msg cu "goooollllll...( mai era si altceva scris, dar nu-mi aduc aminte)" cum ca ar fi fost un msg ptr fani...in acea perioada au tot circulat fel si fel de zvonuri, ca B nu s-a dus la lansarea filmului, ca B si E traiesc o frumoasa poveste secreta, etc, ziare, retele de socializare, reportaje....cand si-a facut aparitia E in public, aproape in premiera cu Y, a aparut si faimosul msg a lui Gupse....eu am interpretat msg-ul lui G .." ahaaa!!!, v-ati batut gura atata timp aiurea...priviti cum stau lucrurile, pe noi nu ne-ati crezut ca totul este ok, fata va spus ca are o relatie de 5 ani, etc"
....in tampenia mea, am crezut ca si msg din seara asta a lui Onur "gol, yedik (am mancat gol/am primit gol)", face parte din limbajul lui Gupse...cred ca a fost o simpla coincidenta...

ps. ref masa, mi-am dat seama ca este o masa de gradina, dar s-au mai inventat si fete de masa/musamale...era toata scorojita...dar avand in vedere faptul ca in acea locuinta sunt numai barbati, ii scuzam...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 3:18 am

...sa ne asteptam in curand s-o vedem pe Elcin cu Y...trebuie sa ne demonstreze contrariul...

http://anasayfahaberleri.com/Baris-Arduc-ve-Gupse-Ozaydan-flas-karar-Elcin-Sanguya-asik-olan-Baris-Arduc-gercegi-itiraf-mi-etti/11333

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 9:49 am

Buna dimineata!
Pare logic ca fratele cel mare e musafir pentru ca isi renoveaza casa, probabil e temporar locuitul impreuna.
Cu mesajele cu gol date e posibil orice, eu am zis ca mi se pare ilogic sa bata apropo la Y atata timp cat relatiile lor sunt perfecte, dar asta nu inseamna ca nu e exclus sa fie asa, sau poate golul acela scris de G se referea la fani, ca au luat gol dupa aparitia lui Y. Tot prin perioada cu acel meci, a aparut si Baris intr o poza cu un var (cred) si un copil, cred ca era meci cu Fenerbahce, e posibil ca mesajul lui G sa se refere si la asta, n a aparut in poza, dar a postat golul ca sa se vada ca e si ea pe acolo. Orice e posibil...
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 9:59 am

carina a scris:...sa ne asteptam in curand s-o vedem pe Elcin cu Y...trebuie sa ne demonstreze contrariul...

http://anasayfahaberleri.com/Baris-Arduc-ve-Gupse-Ozaydan-flas-karar-Elcin-Sanguya-asik-olan-Baris-Arduc-gercegi-itiraf-mi-etti/11333
Si astia prin presa reiau aceleasi lucruri la infinit, ca zvonuri, ca declaratii, ca nu mai stiu ce...cred ca n au ce subiecte sa scrie si stiu ca asta vinde, ca sa zic asa...
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 10:20 am

Mi a rasarit o idee, mi se mai intampla :)))
Daca relatiile amandurora de acasa sunt perfecte, G e consateanca cu E, o cunoaste si o iubeste, Y e cel mai inteligent si intelegator om de pe pamant, nu exista nici o gelozie si nici o problema intre ei, era o modalitate super simpla sa puna capat zvonurilor si speculatiilor, cel putin pentru o perioada: ieseau intr o zi toti patru si luau masa impreuna, daca tot nu e nicio problema, nu cred ca era mare bai sa petreaca o ora in 4 si fac pariu ca inchideau gurile pt moment, mai degraba decat orice declaratii.
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 09 Mai 2016, 11:41 am

Crisu a scris:Mi a rasarit o idee, mi se mai intampla :)))
Daca relatiile amandurora de acasa sunt perfecte, G e consateanca cu E, o cunoaste si o iubeste, Y e cel mai inteligent si intelegator om de pe pamant, nu exista nici o gelozie si nici o problema intre ei, era o modalitate super simpla sa puna capat zvonurilor si speculatiilor, cel putin pentru o perioada: ieseau intr o zi toti patru si luau masa impreuna, daca tot nu e nicio problema, nu cred ca era mare bai sa petreaca o ora in 4 si fac pariu ca inchideau gurile pt moment, mai degraba decat orice declaratii.
La faza asta chiar ca nu m-am gandit. Nu numai gura ne-o inchidea bagam si capul sub nisip exact ca strutul!!! Smile
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 09 Mai 2016, 11:49 am

S-au grupat fanele lui Baris si au plecat din nou la atac aducandu-l pe prima pozitie.
http://televizyondizisi.com/anket/index.php/2016/05/01/televizyondizisi-com-2016-en-iyi-erkek-oyuncu-kim-2-tur/
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 09 Mai 2016, 12:05 pm

L-am votat si eu pana cand nu mai m-a lasat Smile

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Captur10
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 09 Mai 2016, 12:30 pm

super clip !
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 12:40 pm

Admin_dea05 a scris:
La faza asta chiar ca nu m-am gandit. Nu numai gura ne-o inchidea bagam si capul sub nisip exact ca strutul!!! Smile

,,,sc msg-ul era ptr Crisu


Ultima editare efectuata de catre carina in Lun 09 Mai 2016, 12:42 pm, editata de 1 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 12:41 pm

Crisu a scris:Mi a rasarit o idee, mi se mai intampla :)))
Daca relatiile amandurora de acasa sunt perfecte, G e consateanca cu E, o cunoaste si o iubeste, Y e cel mai inteligent si intelegator om de pe pamant, nu exista nici o gelozie si nici o problema intre ei, era o modalitate super simpla sa puna capat zvonurilor si speculatiilor, cel putin pentru o perioada: ieseau intr o zi toti patru si luau masa impreuna, daca tot nu e nicio problema, nu cred ca era mare bai sa petreaca o ora in 4 si fac pariu ca inchideau gurile pt moment, mai degraba decat orice declaratii.

...ai perfecta dreptate!!!!...dar nu vezi ce ai naibii sunt cu totii?...chipurile sunt "deranjati" de speculatiile fanilor, dar nici nu fac nimic... cand sunt prinsi pe undeva si intrebati, dau niste raspunsuri ambigue, ca sa-i intarate si mai mult pe fani... G trebuie sa-l cunoasca si sa-l "iubeasca" si pe Y, ca doar e si el din Izmir...puteau fff frumos sa sa prezinte toti 4 la aniversarea lui Onur ( Koray)...faceau in asa fel incat sa soseasca in acelasi timp....paparatzi au fost cu "duiumul" si au survolat mult timp pe acolo in speranta ca va veni si Elcin....si vazandu-i pe toti 4 cu siguranta parerea fanilor s-ar fi schimbat pe loc si presa ar fi pus altfel problema....dar cred ca le place si lor inventivitatea si speculatiile fanilor!!!!!

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 12:45 pm

Admin_dea05 a scris:super clip !

....intr-adevar suuuupeeeeeeeerrrrrrrrrrrrrrr!!!!!

Bravo fanilor!!!!

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 2:13 pm

Exact, bagam capul in nisip ca strutul si nici ca l mai scoteam de acolo cateva luni Smile
Toti sunt deranjati si satui de atatea barfe, dar nici nu fac nimic in acest sens. E clar ca declaratiile lor sunt bine stabilite dinainte, nu sunt date sub impulsul momentului, insa sunt interpretabile in fel si chip, si noi si toti fanii am analizat fiecare cuvintel al lor si l am interpretat dupa propria gandire, insa daca apareau undeva toti 4 si isi declarau la unison deranjul, nu mai avea nimeni ce sa interpreteze. M am gandit la ex cu masa, dar sunt o groaza de alte modalitati prin care puteau face asta. Comportamentul lor mai rau alimenteaza speculatiile.
Hai, lasa, intr un fel mai bine asa, decat sa ne spulbere visele, mai bine sa traim cu ele Smile
Super clipul postat!!!! Au pus si in acest clip, la sfarsit, imagini cu actorii din KA cand danseaza, cred ca dintr un promo facut pt serial, in fine, nu asta conteaza, pe la min 1:37 Baris da din cap asa...cand il vad imi vin in minte catelusii aia care se puneau in masina si dadeau din cap Smile
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 2:17 pm

Admin_dea05 a scris:L-am votat si eu pana cand nu mai m-a lasat Smile
Am vazut ca s au mobilizat fanii lui Baris si era iar pe primul loc.
Eu n am ajuns pana acum la acel mesaj Smile
Dupa 25 de voturi nu se mai inregistreaza, zice ca am votat deja, dar dupa o scurta pauza merge iar.
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 2:44 pm


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Lun 09 Mai 2016, 3:01 pm

Crisu, ai idee la ce matusa face referire Defom Huror 28, min 0,51..."Kedili teyze ce coincidenta?"... sau este o metafora?...comportamentul "pisicos" a lui Yasemin?

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Lun 09 Mai 2016, 3:14 pm

carina a scris:Crisu, ai idee la ce matusa face referire Defom Huror 28, min 0,51..."Kedili teyze ce coincidenta?"... sau este o metafora?...comportamentul "pisicos" a lui Yasemin?
Cred ca se refera la Yunus si Gupse undercover acum, nu le mai spun pe nume ci Y=kucuk eniste (cumnatelul sau micul cumnat), iar G=kedili teyze (matusa pisicilor sau pisicoasa). Stiu ca Baris apare intr o poza cu niste multe pisici pe langa el :))) daca pisicile sunt ale lui G, probabil de aici kedili teyze 6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 359517

Ps: la coincidenta hainelor cred ca se refera la tinuta lui G din ziua aceea cand a luat masa cu unul ochelarist si chelios, parca, avea tot un tricou alb si o geaca neagra...ai pus poza pe aici
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de lombicutz Lun 09 Mai 2016, 3:24 pm

https://twitter.com/HamsiMelek/status/729632906688253953
Abia tin pasul sa citesc tot ce ati scris. Cea mai buna pauza de cafea este alaturi de voi.
lombicutz
lombicutz
vip
vip

Mesaje : 826
Data de inscriere : 19/04/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

6. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 34 Empty Re: 6. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 34 din 40 Înapoi  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum