Serialesitelenovelet
1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Sila - Puterea destinului - comentarii

+9
gabriela
Criss Criss
Andreea_Miha
victorelalove
Admin_dea05
DENISA
costearamona
angelica_g
axxa246
13 participanți

Pagina 20 din 42 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 42  Urmatorul

In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 14 Ian 2015, 9:56 pm

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 27yo2s4

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 2e213i8
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de gabriela Mier 14 Ian 2015, 10:11 pm

buna seara

gabriela
vip
vip

Mesaje : 1098
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de gabriela Mier 14 Ian 2015, 10:14 pm

a fost fain episodul dar ar trebui sa dea cate 2 ep

sigur nici asa nu ar fi suficient der tor ar fi mai bine
si ar fi bine daca l-ar da mai tarziu, macar de la 19:30 sau 20

gabriela
vip
vip

Mesaje : 1098
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de gabriela Mier 14 Ian 2015, 10:16 pm

multumim de rezumat VIC, este super si este foarte asteptat, chiar daca vedem episoadele

gabriela
vip
vip

Mesaje : 1098
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 14 Ian 2015, 10:25 pm

gabriela a scris:multumim de rezumat VIC, este super si este foarte asteptat, chiar daca vedem episoadele

am ramas datoare cu jumate din ala de ieri si cu cel de astazi ... dar ajung maine la zi . sunt ceva mai libera .


gabriela a scris:au aflat de amanta lui Husein?

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 2j1a2ix
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Mier 14 Ian 2015, 10:36 pm

Noapte buna dragelor. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 14 Ian 2015, 10:38 pm

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 155656 iuliana !!

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 169ov87
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de gabriela Mier 14 Ian 2015, 10:40 pm

noapte buna iuliana

gabriela
vip
vip

Mesaje : 1098
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de gabriela Mier 14 Ian 2015, 10:41 pm

va spun si eu noapte buna

ne auzim maine, sper sa fiu mai activa pentru ca azi am deschis laptopul dupa ce s-a terminat episodul

noapte buna 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 155656 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 155656 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 155656

gabriela
vip
vip

Mesaje : 1098
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de costearamona Joi 15 Ian 2015, 1:40 am

costearamona
costearamona
vip
vip

Mesaje : 10615
Data de inscriere : 09/04/2012
Varsta : 43
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 15 Ian 2015, 9:20 am

victorelalove a scris:
gabriela a scris:multumim de rezumat VIC, este super si este foarte asteptat, chiar daca vedem episoadele

am ramas datoare cu jumate din ala de ieri si cu cel de astazi ... dar ajung maine la zi . sunt ceva mai libera .
]
daaaa asteptam.... kiss

Buna dimineata! In sfarsit am vazut si eu ep intreg ca aseara mi-au venit fomistii acasa si trebuia sa le pun masa ...of din pacate nici astazi nu pot sa-l vad pe tv si nici maine dar bine ca este in reluare.... 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 283516
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 15 Ian 2015, 9:22 am

victorelalove a scris:
iulianagl a scris:
Da ai dreptate.

abia astept sa vedem ce fac maine .
oricum va pleca de la el .siiiguuurrr .
poate la noi in reluare se razgandeste si nu mai pleaca Smile ..asa ca sa nu repete de doua ori aceiasi greseala.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 15 Ian 2015, 9:39 am

neata !
hai ca am ramas datoare cu o juma de episod plus ce s-a intamplat aseara .

deci ... ramasesem cand minunatata nostra poveste de amore decurgea ... asa cum poate decurge o poveste de dragoste cu nabadai .

rocmai ce vroia si sila sa-si ceara iertare de la sot ...si cand colo se trezeste cantaciosul de frate sa-i cante serenada fostei soate la ureche . cel mai nepotrivit moment sin istorie .... Smile ca tocmai ce se facuse si fata comoda sa auda frumusete de cantec .
- aaaa , deci pentru decedata mai ai tu sentimente , uraciosule ... si fuge .
mama ei o tot intreaba despre ce-i vorba . ea spune ca nu a avut nimic de-a face cu beutura ei refuzul lui ... ci cu faptul ca inca iubeste naluca . si mai ca scotea de suparare flacari pe nas .
spune aga : eee , acum hai ca-i randul meu sa-mi cer iertare .

suparare mare pe sila . si din supararea asta ajunge sa-l sune pe emre ( parca asa il cheama pe logodnic ) cum ca ea vrea sa vina la stambul , ca nu mai poate sta acolo . gelozie mare , fratilor .
lui emre i se dau sperante , da deh , suna fata ... ca vrea inapoi la stambul , ca nu mai vrea cu cremenalu , ca vrea acasa ... ( de fapt avea niste lacrimi pana la calcaie , plangea dupa aga rau de tot ) .
ala ii spune ca unchi-sau a venit sa-i ceara imputernicirea dar ca de fapt o da in judecata , ca vrea sa-i ia averea .
era si tata lu avocat . astia sunt nebuni la cap .Smile
_ cum este aga ( intreaba al' batran )
-este inalt . zice emre . Smile
- aha , dar cum arata ...cum crezi ca-l vede sila ?
-in afara de faptul ca-i un taran , pot spune ca este un barbat bine ( Smile exact asa au spus ) daca si pe emre l-a impresionat aga ... de bietele ( noi ) fiinte nevinovate ... ce sa mai spunem ?
- deci tot ce este posibil ca sila sa inceapa sa-l iubesca .
-nu , tata ... ca ea nu uita ea la tranul cremenal ...
- asta este valabil pentru femeile slabe , alea puternice vor altceva .
deci eu inteleg ca vor aga inalt , aratos , bogat , intelept si sexi ...


acu sa fuga aga dupa ea ...

revin si unchii ... cu ceva cadouri . deh , vor imputernicire . eu am inteles bine ca sila inca nu are 18 ani ? vine sila suparata tare . hai ca stiu ce urmariti . stiu ca ma dati in judecata , ca vreti averea , nu primiti nicio imputernicire . si eu care credeam ca vreti chiar sa va impacati cu mine . aga spune ca pentru el nu conteaza cati bani are sila . pe ei ii leaga altceva .
ii dau afara pe lingaii aia ... bla , bla, bla ... si acum sa trecem la lucruri mai importante . AGA FACE DUSH .
MAI , dar nu ca direct la dush ... incepe sa-si dea jos butonii , si apoi camasa ...si apoi pantalonii ...si le pune regulamentar pe pat ...si am ramas totusi cu o nedumerire : unde si-a pus chilotii aia misto cu patratele ? Smile
intra el la dush ... si-si varsa cu un castron de alama apa . asa se face baie la ei . nu folosesc sapunioglu , ca nu face bine la piele . probabil ca-si da supa aceia cu ulei de masline .
sila intra in camera . hotarata sa-i ia cheile de la camera raposatei . ia cheia ... si direct in camera . camera aranjata impecabil ... cu poze de-ale fostei pe toti peretii . - ESTE FRUMOASA , spuse sila cu naduf si resemnare .
ii ia peria de par .
tocami ce intra aga si el in camera .
ce faci silo aci ?
bai , eu am tot crezut ca el fuge dupa ea in prosopul ala pus in jurul jurului ( ca nici nu stiu cum sa ma mai exprim ) dar nuuuu , el s-a imbracat frumos , regulamentar , la costum .si-a pus si cureaua ...  Smile
- esti un neputincios , un neputincios indragostit de o persoana moarta
-si lasa peria aia ( a fostei )
-de ce ? ti-e ca o murdaresc daca o ating ?
si incep ei sa se bata-n maini . sa dea drumul la perie ...
-ce stii tu de iubire , silo ? nu stii nimic macar eu stiu sa iubesc . stiu ce-nseamna asta  ( mama , dar ce le zic ei ) niste replici taioase ... sunt oameni care habar au ce inseamna iubirea . tu esti una dintre ele .
-cum nu stiu ? tu m-ai refuzat aseara ...
-stii prea bine motivul . erai beata .
-nesimtitule ... adica ce vrei sa spui . ca m-as fi culcat cu oricine pentru ca eram beata ? ( ce batatie i-as fi dat agai , cu toata sefia lui ) ca bine i-a spus .
-nuuuu , stii prea bine ca nu asta vreau sa spun .

vrea boran sa o pune . o pupa putin ...dar el tot cu ochii la fosta . sila statea cam linistita atunci . ochi de vulturoaie insa , vede ea cum aga privea ce nu trebuie ( tablou de fosta ) .
fuge iar sila . Doamne , cat au fugit de cand s-au intalnit ....
se duce boran sa-si ia pijamaua din camera . sila :
- sa nu care cumva sa te prind ca dormi in aceiasi camera cu mine .
-nici nu am de gand .
-cuuuummm? cum sa nu dormi aci ?
-nu dorm ...
oofff , sa se hotarasca . nu dormi aci . ba aci dormi ... Smile
cutarito pregateste-mi camera , ca dorm in alta parte .
parintii lui statea si analizau cum ca nu mai este rusine .
boran le spune ca ce treaba au ei ... este suparat cu soata , si doarme unde vrea . tot ce este posibil sa ajunga sa doarma si-n gradina . dar la titamai casoaia ... gaseste el . tot ce ma temeam sa nu se duca in camera raposatei .

sila tot incearca sa se intalneasca cu emre . face in asa fel incat sa ajunga la parintii ei ...si de acolo direct la crasma din mijlocul clanului . deci , batut in cap sa fii ca nu te va spune nimeni sefului . isi luaseara si masa sin mijloc . sa fie si mai vizibili .
bine ca ea era cu fratele mic . ala micu avea asa de grija de ea . nici nu putea emre macar sa se uite la sila . Smile  spune ca in emre este singurul in care are incredere si ca-i da lui imputernicire ( tare-mi este ca asta se va intoarce impotriva ei mai tarziu ) .
afla aga ca-i este soata in oras cu ala ... turbeaza . dar chiar turbeaza . fuga la crasma cu pricina . nu ii gasesc . ma gandesc ca bine ca nu i-a gasit ... ca iesea cu prapad .
si da-i apoi la aga cu beutura . rosu vedea in  fata ochilor .
vine sila si cu fate-su mare . ala habar avea .
sila ii spune sa-l lase in pace . ca el nu stie nimic .
hai sa vorbim noi .
-unde ai fost ? te-ai intalnit cu ala ? te-a vazut tot satul ... nu ai voie sa iesi cu nimeni . esti a mea , nu te atinge nimeni .  ( ETE LA EL , mama ce bataie i-ar trebui ) EL , acu , beat ... are voie sa faca ce vrea . nu mai pleaca ca episodul trecut ...acum vrea posesie asupra bunului ...
-stiu ca si tu vrei si eu vreau ...
si asa ne-au lasat ....
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 15 Ian 2015, 9:44 am

buna , dea kiss
hai ca am terminat cu episodul 6 . trebuie sa-l fac si pe 7 .
imi fac timp printre picaturi si pentru el . trebuie . ca prea ii frumos ...

iti povestim noi ce fac .

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 1zd6eft
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 15 Ian 2015, 10:22 am

victorelalove a scris:buna , dea kiss
hai ca am terminat cu episodul 6 . trebuie sa-l fac si pe 7 .
imi fac timp printre picaturi si pentru el . trebuie . ca prea ii frumos ...

iti povestim noi ce fac .
[/img]
Multumesc.L-am citit.. 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 357595  ...da da si daca il povestesti tu are si mai mult farmec....asta cu ep 7 trebuie sa spui ca ne-a aratat si noua cum boran I-a pus mana pe craci.. Smile  asa macar atata sa ne clatim si noi ochii ca mai mult era interzis... stupid
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 15 Ian 2015, 10:32 am

episodul 7

hai ca am crezut ca nu-l vad la TV ...si pana la urma am reusit . ca se vede super acolo . si mari , frumosi , bronzati si cu traducere si fara reclame . de nu ai timp nici la un pipilica mic .

deci ... ne lasasera cand el isi cerea nu stiu ce drepturi ( eee , stim noi ce drepturi . dar cu ce drept ? ) mama , ce l-as bate . rauuu . deh , aga el are dreptul divin de a-si lua ce vrea , cand vrea unde vrea ... sila nu are . daca a cerut si ea niste explicatii ( cu privire la orice ) el nu-i spune nimic . lasa asa , silo , ca stiu eu mai bine . si de nu vreau sa vorbesc ... este pentru ca nu vreau sa vorbesc . ai ceva impotriva ? 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 2743637754

COMPLETARE DE LA DEA , CERINTA SPECIALA : I-A PUS BORAN O MANA PE CRAC !!! CU DEGETELE ALEA LUNGI ALE LUI ...  Smile  mama , mama ...

- hai ca stiu ca vrei si tu ... pai bine , mai ... asta stie tot despre sila . stie cand ea vrea , cand nu vrea , stie ca nu trebuie sa-si faca griji cu privire la fosta , stie ca nu stie sa iubeasca ... si ea , saraca , ... offf , ca numai pe dos a citit-o Smile

okay , deci stie el ca ea vrea . deh , beutura ...
si se intampla intamplarea . sila plange la fereastra . el intins cat tot patul si chiar mai mult . se trezeste . realizeaza ce i-a facut cadanei ... si incep remuscarile . se duce la ea , ca-i pare rau , ca-i un om de nimic , un nenorocit ( da , exact ) ...ca-i pare rau . ca vrea sa-l ierte . sila ii spune ca nu vrea sa o atinga .
boran pleaca . se imbraca el intr-un alb impecabil ( cum naiba reuseste sa aiba camasile alea asa de curate , mereu ... in clima aia desertica ... este mai presus de mine - la noi ai iesit 3 metrii din casa ...si esti negru Smile )
deci el pleaca ...si sila incepe sa darame tot prin camera . plange . vrea la mami .
boran are mustrari de constinta mari de tot . isi lasa creierii pe pom , si vorba fetelor isi lasa si amprentele . frumoasa scena . isi tot spune ca se uraste , ca este un om de nimic , ca este un ticalos , cum a putut face asa ceva ....

sila pleaca la parinti . nu le spune nimic . doar ca vrea sa stea la mami in brate . se linisteste . chiar si tatal ei este ingrijorat . spune sa o duca la spital . dar sila le spune ca este bine . ca s-a linistit . isi revine destul de repede dupa viol . ma asteptam sa fie mai lunga suferinta . nus tiu chiar ce simte cu adevarat .

se duce boran sa o ia acasa . sila ii spune ca merge . nu-i spune nimic altceva .
opreste el masina . se da jos . si-i spune sa zbiere , sa urle , sa faca ceva sila ...doar sa nu stea asa . sila ii spune ca nu vrea ... cred ca asta-i cea mai mare pedeapsa pentru el . cea mai mare ...

ajung ei acasa ...si este un nefericit in dreptul usii . cum ca vrea sa-l ajute aga ...ceva legat de fratele lui de sange . aga ii spune ca nu-l poate ajuta cu asta . si pleaca . sila , curioasa din fire , il invita sa stea ea de vorba cu el ... sa afle cum il poate ajuta .

pai ete , ago ... sunt enamorato de una seniorina de ceva ani ( 3 parca ) si fratele ei nu este de acord , cum ca suntem de alta religie . ea este sora fratelui de sange a lui aga . am tot fost sa-i cer mana , dar ma lasa cu ochi-n soare ...si de asta vreau ajutor agagesc ... ca ma gandesc ca pe aga il va asculta .
-stai linistit neneo ... ca te ajut eu . stau eu de vorba cu aga , si diseara suntem al usa fetei sa o cerem de soata pentru tine . nici nu se pune priblema sa nu se rezolve .
sila ar trebui sa-si faca agentie matrimoniala ...

se duce glont la boran cum ca ea vrea sa-l ajute pe nefericit . si ca ce inseamna sa fie despartiti de religie ???
-silo , nu te baga ... nu este asa . altele sunt cauzele .
-care sunt , barbate ?
-altele , nu are legatura cu religia . deloc .-
-ba mergem sa cerem fata , si asa ramane .
mai scapa de nebuna ? Smile nu , deloc . sunt pe drumul de a se duce la fata . face sila si pe petitoarea .
ii da soacra o costumatie traditionala . o imbraca sila . este interesanta pentru ca are niste maneci luuuuumgi de tot . ma tot asteptam sa-l spanzure pe aga cu ele .


eee ,si dragi mosului , ete ca ajung ei la fata acasa . aia cand il vede pe aga , spuneai ca a rasarit soarele in plina noapte ...dar stati sa o vaza si pe sila ... s-a facut neagra  la fata ( ziceai ca veni eclipsa ) .
bine , acu hai sa vorbim despre ce veniram sa vorbim . este baitul asta ( un nefericit indragostit ) care vrea sa se casatoreasca cu sora ta ... de ce nu-i lasi ?  ce treaba are religia ? nu ar trebui sa fie o piedica . si prietenul tau cel mai bun este de alta religie .
-sila , nu are legatura cu religia . deloc .
-de unde stii ? ai vorbit cu sora ta ?
-am vorbit . nu mi-a spus ca ar vrea sa se casatoreasca cu el , sau ca-i raspunde la sentimente .
-eeee , barbatii . ce stiti voi ?! ( spuse sila-n mintea ei ) lasati-ma pe mine sa vorbesc cu ea . ca de la fomeie la fomeie . mie imi va spune .
avea aga o fata . parca ar fi vrut si sa rada si sa planga . nesimtitu' ...el stia care este de fapt motivul ...si a lasat-o pe sila sa faca asta ... Smile

afla de la fata ca nu vrea sa se casatoreasca cu nefericit pentru ca este indragostita de altcineva . si atata a fost ... cand isi dadu sila seama de cine este de fapt indragostita faptura ... i-a cazut fata .
-stiai , nu-i asa , borane ? fir-ai tu sa fii .... si ma pusesi sa ma fac de ras .
si aga asta , total necominicativ . nu putea sa-i spuna : fomeie , aia este indragostita de mine . ce nunta crezi ca vrea ea cu altul ? nu mai mergem , ca ne facam de ras . dar nuuuu . hai sa mergem . sa crapi de ciuda ca ma iubesc 4 sate si 5 clanuri .  adica el are dreptul sa fie iubit de toata gasculitele lesinate pe prin imprejurimi ... si el facu o scena la faza cu emre ... de sa nu o atinga cineva nici in vis .

se intoarce varul nesuferit tare . are planuri mari . cred ca va aduce numai parapad pe unde trece .
aga tot incearca sa impace familiile de pe acolo . niste treburi incalcite . cu o apa . care este a unora , si altii nu vor sa o imparta . se intalnesc toti la aga acasa . aga intre ei . -mai , idiotilor , hai sa facem in asa masura incat sa fie apa pentru toti . cum sa apartina apa doar unora ?
pai are cu cine vorbi ? ca si-au scos aia cate 4 arme de caciula . hai sa ne omoram .
cand aude sila ca este sotul in pericol ...sa vezi ce fuge la balcon .  imi omoara cremenalu .
intra aga intre ei ( curajos tipul ) aci nimeni nu se omoara . in casa mea ... nimeni nu se omoara . incerca el sa rezolve treaba ... si hai ca folositi toti apa . pentru moment asa ramane . apa pentru toti .

apoi hai sa merga si el la culcare . nu stiu unde doarme . ca nu l-am vazut . l-am vazut in porumbar , dimineata , sper ca nu acolo .
sila se incuie in camera . el are o tentativa de a se duce al ea in camera . dar nu are puterea nici macar de a ciocani la usa . asta este ...
dimineata , sa-i trimita si ei o floare , ca semn de iertare . cu un porumbel . ajunge porumbelul la sila ... aia a iesit pe geam , ca asa ies ei din camere .
ia trandafirul si-l arunca pe jos cu dispret . cam asta fuse tentativa . ca el a vazut ca nu a acceptat floarea .
si cem mai buna intrebare : unde s-a schimbat el ? Smile seara avea costul gri si dimineata avea unul negru .

tatal agai ii spune ca trebuie sa revina asupra deciziei cu apa ...si sa dea apa familiei de care apartine . aga se conformeaza , nu trece peste cuvantul tatalui .

fratele silei se cearta cu soacra . pleaca de la ei . narina intra in depresie . si se imbolnaveste rau . aga , la petrecere cu varul . petrecere mare .
sila , saraca , nu mai stia ce sa faca cu narin , care era bolnava rau . -da-mi numaruld e telefon al lui boran , sa-l sun sa mergem la spital , ca esti bolnava rau . nu-l stiu . fuge sila sa-l caute ... unde este aga ? la petrecere . hai ca ma duc dupa el .
aga se duce imediat la ea cand o vede . varu imediat rade de el cum ca ete , este sub papucul fomeii ( imediat ce-l chema se duse ) pai asta este de bun simt ... ce putea sa-i faca ? sa o lase sa astepte vreo ora pana vorbea cu ea .

narin este bolnava . hai cu ea la spital . se duc ei la spital . si apoi cica : sora d-stra este insarcinata in 4 saptamani . boran nu mai putea de drag ... dar cica , este insarcinata dar a pierdut sarcina . ca la nebuni . trebuia sa-i spuna de la inceput sa a pierdut sarcina . nu dupa ce toata lumea ere fericita .
fratele silei se imbata si doarme pe camp . afla si el dimineata ca soata ii este la spital . la fel . _ stiai ca narin este gravida in 4 saptamani ? -nuuu
eee , a fost ... dar a pierdut copilul . tot ca la nebuni .

si asa cred ca se hotaraste fratele silei sa o ajute sa plece si odata cu ea si ei .

ajung aga si sila acasa . unde afla ca deja au inceput iar aia sa se bata pe apa . sila iar suparata . ca ce aga esti tu ? cums e poate intampla asta ? cum sa fie omorati oamenii asa de usor ? -pai asa sunt traditiile , nu pot fi schimbate , si nu pot trece peste ele ...-
-pai si atunci ce fel de sef esti tu ?  de ce mai vrei sa fii sef ?
-crezi ca daca vine altul este mai bun ca mine ?
asa am fost crecut . sa fiu sef . m-am nascut sef . tata s-a nascut sa fie sef ...si asa se va naste si fiul meu . ( sefu-i sef si-n sant )
-asta nu ma priveste pe mine , ii spuse sila . i-a dat cu firma-n cap . rau .

vedem ce vor face diseara .
cred ca incepe sila sa se gandeasca serios la plecare .
oare nu-l iubeste ?


1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Vq1bwy
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 15 Ian 2015, 2:52 pm

Mulțumim, Vic.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de angelica_g Joi 15 Ian 2015, 3:20 pm

multumim, multumim 1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 1102346018
Intamplarea cu "violul" se pare ca nu a aruncat-o in prapastia deznadejdii... incepe sa-i priiasca pozita de nevasta de sef, cel putin temporar.

angelica_g
membru activ
membru activ

Mesaje : 90
Data de inscriere : 27/05/2010
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 15 Ian 2015, 4:17 pm

ce placere , fetelor kiss
ii place , ii place silei ...si nu doar pozitia de sefa . Smile

dar tot pleaca . asta ca sa-si dea seama ca-l iubeste . asa se intampla .

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Etiler
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Camelia_Monica Joi 15 Ian 2015, 7:03 pm

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 648483 fetelor!
Camelia_Monica
Camelia_Monica
vip
vip

Mesaje : 9397
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 56
Localizare : spania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Camelia_Monica Joi 15 Ian 2015, 7:09 pm

...aoleu ,se baga pe terenul minat!!
Camelia_Monica
Camelia_Monica
vip
vip

Mesaje : 9397
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 56
Localizare : spania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de gabriela Joi 15 Ian 2015, 7:11 pm

buna seara fetelor

vizionare placuta

gabriela
vip
vip

Mesaje : 1098
Data de inscriere : 11/06/2011

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Camelia_Monica Joi 15 Ian 2015, 7:12 pm

Buna Gabriela!
Camelia_Monica
Camelia_Monica
vip
vip

Mesaje : 9397
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 56
Localizare : spania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Camelia_Monica Joi 15 Ian 2015, 7:19 pm

...vai Vic ce imbratisare pierdusi!
Camelia_Monica
Camelia_Monica
vip
vip

Mesaje : 9397
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 56
Localizare : spania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Camelia_Monica Joi 15 Ian 2015, 7:23 pm

...ce iubitoare a devenit! Smile
Camelia_Monica
Camelia_Monica
vip
vip

Mesaje : 9397
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 56
Localizare : spania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 20 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 42 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 31 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum