Serialesitelenovelet
1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Sila - Puterea destinului - comentarii

+9
gabriela
Criss Criss
Andreea_Miha
victorelalove
Admin_dea05
DENISA
costearamona
angelica_g
axxa246
13 participanți

Pagina 4 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Urmatorul

In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 08 Ian 2015, 10:12 pm

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 155656 , iuli . kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Joi 08 Ian 2015, 10:48 pm

iulianagl a scris:Da, si acu  unde-l mai dau la pro sau acasa?
eu din ce am citit ar fi doua sapt pe pro si apoi pe acasa..asa spunea intr-un articol pe pagini media..ar insemna ca si sapt viitoare tot la pro.
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Joi 08 Ian 2015, 10:49 pm

iulianagl a scris:Noapte buna, dragelor. kiss
Noapte buna kiss
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Joi 08 Ian 2015, 10:50 pm

victorelalove a scris:

am inteles ca tot pe pro tv saptamana viitoare . aflam noi .
Asa stiu si eu..citisem ca initial au vrut o sapt dar acum au spus ca da doua sapt si apoi il muta pe acasa...fiind o promovare pentru postul acasa.dar cine stie ce modificari mai fac.
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 09 Ian 2015, 7:27 am

Buna dimi, si o zi cat mai calduroasa ca la mine e frig rau afara.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 09 Ian 2015, 8:13 am

Andreea_Miha a scris:
victorelalove a scris:

am inteles ca tot pe pro tv saptamana viitoare . aflam noi .
Asa stiu si eu..citisem ca initial au vrut o sapt dar acum au spus ca da doua sapt si apoi il muta pe acasa...fiind o promovare pentru postul acasa.dar cine stie ce modificari mai fac.
astia au vazut ca ratingul creste si poate zic ca lasa il oprim noi, nu-l mai dam pe acasa Smile ...
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 09 Ian 2015, 8:14 am

Pentru cine nu reuseste sa-l vada fetele pe kilvi il pun , deja am vazut si eu prima parte din ep 4 ce am pierdut aseara.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 09 Ian 2015, 8:39 am

Admin_dea05 a scris:
astia au vazut ca ratingul creste si poate zic ca lasa il oprim noi, nu-l mai dam pe acasa Smile ...
Dar sa stii ca au rating.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Vin 09 Ian 2015, 10:16 am

buna dimineata !!

fratilor , fratilor , fratilor ...adica surorilor , s-a intamplat minunea , chiar s-a intamplat . S-A POGORAT ASUPRA MEA MUZA INSPIRATIEI , aia de ma parasise acum ceva timp ( adica acum ceva mult timp , de pe vremea fatmagul ,sfarsit de sezon 1 si inceput de vara calduroasa . sa tot fie 65 de milioane de ani ... nici nu cazuse meteoritul care sa duca la disparitia dinozaurilor ) in sfarsit ... ete ca s-a intamplat . simt iar nevoia ( impetuasa ) de a tot scrie despre serialul asta dependent . offfff , cum cazui eu iar in capcana turceasca !!!??? Smile dar parca imi era dor de un astfel de sentiment , oi fi tanjit dupa el ? nu cred . dar telecomanda nu a mai vrut sa schimbe programul de pe Pro Tv . pur si simplu . s-a oprit acolo . exact al momentul in care nenea aga isi cumpara apa de baut . ISI CUMPARA APA DE BAUT !! atata . nici macar nu era la scaldat sau sa calareasca . cai . nu va ganditi la prostii ...
ca tot spunea denisa ca-i este dor de un serial care sa o prinda .. ete ca serialele te mai prind , chiar de spui ca-n veci nu mai doresti .


pana la urma sa-l luam ca pe un serial ( si este unul al naiba de reusit ) . pe nenea aga l-au facut barbatul perfect , adica perfect si chiar mai mult decat perfect . unde au mai pomenit ei casatorii aranjate in care domnul ginerica sa arate asa ? poate in vise si nici acolo . ce noroc sa aiba miresica ? mai mic ca sa reusesti sa ghicesti cele 6 norocoase de la loto . si apoi sa mai faca si pe inabordabila . in loc sa spuna : wow , a dat norocul peste mine !! dar film , deh ... si sa ne tina pe noi in suspance , in mult suspance . si apoi ( ori sunt eu mai dusa cu pluta si cu capul in lupta demult pierduta cu turcii si mentalitatea lor ...dar imi place cum se cearta . ea este rautacioasa , el sta , sta si o priveste . si mai este si cu animalutele lui . cu broscuta care trece prin loc nepermis , cu porumbeii , cu pisicuta ...si cu ce alte necuvantatoare or sa mai apara prin serial .

bine ca-i cald . ca sta nenea mult dezbracat . am mai spus , era de pe vremea cand stiau turcii parca sa faca serialele mai deschise . mult mai deschise .

se intalnira ei la cesmea ? se intalnira . ii da si floricica . pai de acolo a inceput tot . ca ea parea interesata . omul de unde sa stie ca ea habar are de nunta aranjata ? de unde ? si parintii ei sunt sub orice critica . si frate-su . aia de vad niste bani uita de tot .
nu intelegeam de ce a trebuit musai ca sa se marite sila cu boran , din moment ce se casatorisera aia mici ( dupa ce se furaseara , dragostea mare ) ... bla , bla, bla ... si apoi am inteles ca trebuie sa ia si astia ai agai o fata din neamul alorlalti . sa se echilibreze situatia . ca la nebuni . chiar ca la nebuni . dar parca uiti putin cum sta de fapt treaba cand sila este bronzata si inocenta si aga este tanar , bogat , frumos , intelept ( vorba fetei din casa : aga este intelept , el le stie pe toate ) , gentil , amabil , intelegator ( s-a uitat si sotul meu cu mine aseara la serial - a spus ca-i prea perfect , ne impuie capul cu un barbat care nu exista Smile ) ..si lista continua . mai are sa faca mancare ( desi ma tot gandesc ca ciorba aia de apa cioara el a facut-o ) si sa calce ...desi nu stiu cine-i calca camasile alea superbe .

ce capcana i-au intins lu sila . dar normal ca iar nenea aga se dovedeste a fi visul oricarei femei , o intelege , o sprijina , minte pentru ea , incearca sa o linisteasca ...ii arata si porumbeii ( am invatat o tona de informatii despre porumbei ) . asteptam sa-i arate multe alte lucruri . Smile dar ii spune si de datini . asa este lasat de sute de ani , ce sa facem ? gata ...suntem casatoriti . si facem si-un copil daca-i nevoie . ce mare lucru ?  
dansul de vultur "imperechetor" ala nu dezamageste niciodata . au dansat frumos .
afla el ca ea nu stia de casatoria aranjata , naspa , naspa rau . dar stam casatoriti , ca daca nu stam oricum aduc alta fata , sau moare frate-tu cu sora-mea ( iar datini , datini frumoase oameni buni . Smile )
isi taie el si mama sa curga sangele , sa arate onoarea . intelept aga . dar sa nu spunem nimanui . si oricum nu vin la tine in pat pana nu doresti tu asta .
si acum doarme pe jos , intins cat toata camera , marele aga .. asa face . barbatul perfect , ce am spus noi ? Smile si se si schimba cu ea in camera ( crezand ca doarme ... desi ea tot trage cu ochiul , pai sa se hotarasca !!! ori il uraste , ori il admira . se poate si una si alta ? Smile )

sunt multe de spus . si momentan mi-e mintea plina de tot ce s-a intamplat in astea 4 episoade . si astept calma sa vad totul .
a aparut si logodnicul ei . are saracul ala vreo sansa in fata lu aga cel intelept ? rupse aga si matania de gelozie , ca se gandi ea sa imbratiseze omul . toata lumea disperata ca s-a maritat . hai ca rezolvam noi tot . nu o sa ramai casatorita cu el ...si-ti salvam si familia .

murira si parintii ei ( ai adoptivi ) ca atata concentratie de parinte pe metru patrat ca-n serialul asta nu am mai vazut Smile . altii nu au deloc ...si aici au si cate 4 de copil . Smile eee , tot din perioada turcii mai fericiti , mai deschisi , mai dezbracati .
asa , deci . mor parintii adoptivi ( aia bogati tare ) si se duce el sa-i spuna silei . ea , la baie ...normal . oare de ce o fi normal ? trebuia sa o lase sa termine , dar nuuuu . trebuia sa iasa ea in prosopel minuscul , sa moara aga de inima . ii spuen vestea , si lesina . prosopul ramane la locul lui . bun prosop .
intra fata in depresie si vrea sa moara . unchiul ei spune ca nu mai exista pentru ei , ca din cauza ei au murit parintii adoptivi . trebuie sa fie si din astia rai . sa fie totul mai interesant . normal . Smile

apoi ( ca mi-a venit sa-l si bat ) ii promite ca o duce la inmormantarea parintilor si apoi ca nu ( pai de ce naiba nu-i spune motivul ? ca sa-l urasca si mai mult . Crying or Very sad )


si o salveaza aga , si-i da sa pape ( cum am mai spus ) si apoi apare pisicuta ... care moare , una sanatoasa de ar fi gasit si ea . bine ca-si mai revine din depresie . si apoi vine si logodnicul ...care-i spune ca este bogata si ca poate sa plece ca nu are nimeni ce-i face ... ca este cea mai bogata . si aga vede tot ...si nu stiu daca mai are matanii de rupt .

Doamne , cat am scris . si stiu ca mai sunt multe de spus . revin cu alte povestiri .
pana atunci ma tot intreb , ce naiba este in capul meu ? de iar ma lasai prinsa in mreje ....
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 09 Ian 2015, 11:59 am

Am vazut o stire care m-a bucurat pe Star tv la turci va incepe un nou serial cu actrita din Fatih si actorul din Calikusu.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 09 Ian 2015, 1:53 pm

Admin_dea05 a scris:
astia au vazut ca ratingul creste si poate zic ca lasa il oprim noi, nu-l mai dam pe acasa Smile ...
M-am gandit si eu la asta, au vazut ca au rating si nu mai renunta la el Smile
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 09 Ian 2015, 1:53 pm

Admin_dea05 a scris:Pentru cine nu reuseste sa-l vada fetele pe kilvi il pun , deja am vazut si eu prima parte din ep 4 ce am pierdut aseara.
Multam kiss
Eu nu prea reusesc sa il prind complet la tv ep.
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 09 Ian 2015, 2:03 pm

victorelalove a scris:buna dimineata !!

Doamne , cat am scris . si stiu ca mai sunt multe de spus . revin cu alte povestiri .
pana atunci ma tot intreb , ce naiba este in capul meu ? de iar ma lasai prinsa in mreje ....
buna inspiratia.....e de comentat nu gluma la serial ... Smile ... ai uitat de calul lui care saracul a inceput sa planga cand l-a vazut pe aga al nostru in depresie si cu pistolul la cap deci numai animalele saracele il iubesc ca tot zicea d-soara ca pe el nu-l iubeste nimeni....
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 09 Ian 2015, 2:04 pm

Andreea_Miha a scris:
Admin_dea05 a scris:Pentru cine nu reuseste sa-l vada fetele pe kilvi il pun , deja am vazut si eu prima parte din ep 4 ce am pierdut aseara.
Multam kiss
Eu nu prea reusesc sa il prind complet la tv ep.
Nici eu, e bine ca il posteaza repede, astazi de dimineata nici nu am deschis bine ochii si am dat fuguta la calculator sa-l vad.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 09 Ian 2015, 2:07 pm

iulianagl a scris:Am vazut o stire care m-a bucurat pe Star tv la turci va incepe un nou serial cu actrita din Fatih si actorul din Calikusu.
Da dar acum sa vedem ce poveste nascocesc astia , din pacate ambii actori au incheiat mai repede decat trebuia celelate seriale pacat de Calikusu ca de Fatih nu-mi pare rau ca al doilea sezon nu mi-a placut deloc.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Criss Criss Vin 09 Ian 2015, 3:35 pm

Andreea_Miha a scris:
te uiti Criss ?

Da, ma uit si eu la el. Am vazut ceva secvente la mami ca se uita ea si m-a prins si pe mine
Criss Criss
Criss Criss
vip
vip

Mesaje : 2351
Data de inscriere : 23/04/2013
Varsta : 29

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 09 Ian 2015, 3:53 pm

iulianagl a scris:Am vazut o stire care m-a bucurat pe Star tv la turci va incepe un nou serial cu actrita din Fatih si actorul din Calikusu.
ms de info kiss
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 09 Ian 2015, 3:54 pm

Admin_dea05 a scris:
Nici eu, e bine ca il posteaza repede, astazi de dimineata nici nu am deschis bine ochii si am dat fuguta la calculator sa-l vad.

A..e bine.as vrea sa revad ep 1 o calitate buna..ca am gasit pe youtube dar era jumate din video si jumatea celanta avea un logo..asa ca ma benoclam sa vad pers si nu mai zic de scris.
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Andreea_Miha Vin 09 Ian 2015, 3:55 pm

Criss Criss a scris:

Da, ma uit si eu la el. Am vazut ceva secvente la mami ca se uita ea si m-a prins si pe mine

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 131747 e bine ca te-au "prins" si turci..nuami indienele nu e bine.. Smile
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de DENISA Vin 09 Ian 2015, 4:38 pm

Fetelor cine pe cine violentează ?? Violatorul își ia de soață victima ?? sper că nu e ceva gen Fatmagul

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Sila
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de iulianagl Vin 09 Ian 2015, 5:01 pm

DENISA a scris:Fetelor  cine  pe  cine  violentează  ??   Violatorul    își ia de soață  victima  ??  sper  că nu  e  ceva gen Fatmagul

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Sila
Nu e nici pe departe gen Fatmangul, e gen ala cu Savas.De violentat nici de asta nu a fost.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Camelia_Monica Vin 09 Ian 2015, 5:21 pm

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 648483 fetelor! kiss

...bun serialul!

Vai Vic cat ai putut scrie Smile , ...iar ai inspiratie! Smile
Camelia_Monica
Camelia_Monica
vip
vip

Mesaje : 9397
Data de inscriere : 08/05/2011
Varsta : 56
Localizare : spania

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Vin 09 Ian 2015, 6:27 pm

denisa , aga isi violeaza soata .
ca este gelos .
nu o da la nimeni .

m-a palit , m-a palit tare . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Vin 09 Ian 2015, 6:28 pm

Admin_dea05 a scris:
buna inspiratia.....e de comentat nu gluma la serial ... Smile ... ai uitat de calul lui care saracul a inceput sa planga cand l-a vazut pe aga al nostru in depresie si cu pistolul la cap deci numai animalele saracele il iubesc ca tot zicea d-soara ca pe el nu-l iubeste nimeni....

doar de cal ? olelei , cate am uitat ...
dar stai ca scriem iar . ceeee ... la ce inspiratie avem acum .... Smile Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Criss Criss Vin 09 Ian 2015, 6:52 pm

Andreea_Miha a scris:

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 131747  e bine ca te-au "prins" si turci..nuami indienele nu e bine.. Smile

Da Smile Mai trebuie sa si schimbam. Sper sa imi placa pana la final, ca tot asa mi-a placut Dragoste si pedeapsa la inceput, iar apoi am renuntat la serial
Criss Criss
Criss Criss
vip
vip

Mesaje : 2351
Data de inscriere : 23/04/2013
Varsta : 29

Sus In jos

1.Sila - Puterea destinului - comentarii - Pagina 4 Empty Re: 1.Sila - Puterea destinului - comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 42 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 23 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum