Serialesitelenovelet
15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

+15
alimar
IDILKO
teodora_roman
Admin_dea05
lexia
asi demir
lica54
rodica
michiper68
kh69
pufy2010
DENISA
Motzişor
iulia80
andradamaria
19 participanți

Pagina 31 din 40 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul

In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 1:15 pm

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 136358
Am intrat sa va salut, sa va spun ca crapa pietrele, nu mai ninge,dar nu-i tarziu s-ar putea sa se razgandeasca sad
Lexia sa speram ca nu va sta prin Iran mai mult de vreun episod Smile
mie mi se pare o mare bizarerie acest mod de abordare ,a bostanului,
soldat neinstruit ,sa-ti iei tribul si sa prinzi un cap al mafiei drogurilor,de parca la nivelul lor de tehnica n-ar avea si agenti ..care ar putea lucra eventual sub acoperire...:ploaie:
probabil in toate sistemele de securitate ale lor ,cultivarea orgoliului unor nevinovati, salveaza natiunea hi, hi
suna a ceva cunoscut "daca prindeti hotul aduceti-l la politie sa-i intocmim dosar" Smile
Sau NObody il foloseste drept momeala pe Savas ,pentru prinderea lui Besir,prindere ce a devenit o chestiune personala, din moment ce a lasat sa se intample atatea crime si "accidente",stiind de toate si neintervenind in nimic,..imensa miza, sau bostanul a plecat la arat pe timp de iarna 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 1450537109 :emo8:


Ultima editare efectuata de catre andradamaria in Joi 16 Dec 2010, 2:45 pm, editata de 1 ori
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Joi 16 Dec 2010, 1:45 pm

andradamaria (Joi 16 Dec 2010, 1:15 pm) a scris: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 136358 ... momeala pe Savas ,pentru prinderea lui Besir,prindere ce a devenit o chestiune personala, din moment ce a lasat sa se intample atatea crime si "accidente",stiind de toate si neintervenind in nimic,..imensa miza, sau bostanul a plecat la arat pe timp de iarna 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 1450537109 :emo8:
Hei, servus lumeeeee, mi-e dor de voi, dar cu timpul stau cam prost.
Andrada, bostanul are în scenariu o idee americană care se pare că oglindeşte realitatea: poliţia e la fel de cinică şi crudă ca mafia. Mai drăguţ spus: la război ca la război!
Din punctul meu de vedere, chestia care nu ţine e alegerea unui civil ca factotum. După mine, un civil îţi poate da peste cap planurile cu ignoranţa lui în domeniu. Poţi să fii campion mondial la tir, doar atât n-ajunge.
Aici ar fi clenciul.
Pe de altă parte e josnic modul în care îl întărâtă pe Savaş, ştie că până şi la un om cultivat spiritul multimilenar al vendettei există la subsol, trebuie doar descuiat de sub lacătele educaţiei. Se pare însă că Savaş acţionează la modul nobil, oricum are nume predestinat, lucru care menţine aspectul de poveste, şi ce nu ierţi pentru un basm bun?!
Nu, mie nu în această direcţie mi se pare scenariul prost. Dacă poliţia tot are cinismul de a asista la execuţii fără să intervină (=complicitate la crimă) de ce nu-i rade neoficial pe toţi capii dacă tot le cunoaşte mişcările? Poliţia are omul de la cablu în bârlogul lui Beşir, atunci ştie tot. Astfel poliţia îi ştie inclusiv pe marii capi, mai mari ca Beşir. De aici până la execuţie nu mai e decât un ,,curăţaţi" la telefon. Ei? Ce atâtea fasoane???
Pentru mine modul de a acţiona al poliţiei de-asta nu e credibil.
Exact săptămâna viitoare va pleca Savaş în Iran şi va dispărea rănit în boscheţi.
Bostan Aga nu ne va da promo, cum n-a făcut nici în vară, la Băldăreni va fi vraişte, la firmă tot aşa.
Şi din ianuarie vor reîncepe cu ţipete
Evil or Very Mad
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Joi 16 Dec 2010, 2:01 pm

buna dragilor..ma bucur ca ati inceput sa disecati episodul!
marioara draga..mi-a fost dor de tine!
imi e dor de windy! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
gata sterg putina.... . 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 517793 ..pe deseara!


Ultima editare efectuata de catre iulia80 in Joi 16 Dec 2010, 9:55 pm, editata de 1 ori
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 2:13 pm

Motzişor (Joi 16 Dec 2010, 1:45 pm) a scris:
Hei, servus lumeeeee, mi-e dor de voi, dar cu timpul stau cam prost.
Andrada, bostanul are în scenariu o idee americană care se pare că oglindeşte realitatea: poliţia e la fel de cinică şi crudă ca mafia. Mai drăguţ spus: la război ca la război!
Din punctul meu de vedere, chestia care nu ţine e alegerea unui civil ca factotum. După mine, un civil îţi poate da peste cap planurile cu ignoranţa lui în domeniu. Poţi să fii campion mondial la tir, doar atât n-ajunge.
Aici ar fi clenciul.
Pe de altă parte e josnic modul în care îl întărâtă pe Savaş, ştie că până şi la un om cultivat spiritul multimilenar al vendettei există la subsol, trebuie doar descuiat de sub lacătele educaţiei. Se pare însă că Savaş acţionează la modul nobil, oricum are nume predestinat, lucru care menţine aspectul de poveste, şi ce nu ierţi pentru un basm bun?!
Nu, mie nu în această direcţie mi se pare scenariul prost. Dacă poliţia tot are cinismul de a asista la execuţii fără să intervină (=complicitate la crimă) de ce nu-i rade neoficial pe toţi capii dacă tot le cunoaşte mişcările? Poliţia are omul de la cablu în bârlogul lui Beşir, atunci ştiu tot. Astfel poliţia îi ştie inclusiv pe marii capi, mai mari ca Beşir. De aici până la execuţie nu mai e decât un ,,curăţaţi" la telefon. Ei? Ce atâtea fasoane???
Pentru mine modul de a acţiona al poliţiei de-asta nu e credibil.
Exact săptămâna viitoare va pleca Savaş în Iran şi va dispărea rănit în boscheţi.
Bostan Aga nu ne va da promo, cum n-a făcut nici în vară, la Băldăreni va fi vraişte, la firmă tot aşa.
Şi din ianuarie vor reîncepe cu ţipete
Evil or Very Mad
pai tocmai asta spuneam si eu, cu acel soldat neinstruit si cu cultivarea orgoliului care salveaza natiunea,dar atunci cand pentru un sef de seviciu secret sau mai putin secret Smile prinderea cuiva -personaj ce intruchipeaza raul- devine o chestiune personala atunci acel sef nu se va da inlaturi de a sacrifica cati nevinovati va fi nevoie pentru asta ,fara nici o retinere si fara pareri de rau, aici se deosebesc de americani categoric,..acolo se mai gandesc daca merita,..poate vom afla ca NIMENI+BESIR ,AU FOST PRIETENI CANDVA SI GRADINA BOSTANULUI E MARE Smile Smile cine stie ce i-a facut sa apuce pe drumuri diferite Smile
Indiferent cat de inteligent ar fi RAZBOIUL Smile fara un suport ,de orice natura vrei, ..pare bizar,doar daca NOBODY nu se bazeaza pe reinventarea tehnicilor de gherila, la nivel de secol 21,intrun mediu ostil cum ar fi cel al boschetilor Smile Smile
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 2:28 pm

iulia80 (Joi 16 Dec 2010, 2:01 pm) a scris:buna dragilor..ma bucur ca ati inceput sa disecati episodul!
marioara draga..mi-a fost de tine!
imi e dor de windy! Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
gata sterg putina.... . 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 517793 ..pe deseara!
IULIA si mie kiss kiss si de Windy....dar stau sa ma gandesc ca la un moment dat spunea ca nu mai rezista decat la cateva episoade..dar n-a spus ca ne abandoneaza de tot sad sad imi doresc sa revina ..poate ca este plecata si nu are timp.,sper din tot sufletul sa fie bine.
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de pufy2010 Joi 16 Dec 2010, 2:36 pm

Salut,

sistemul polițienesc european pune în centru siguranța persoanei. Sistemele din țări preponderent musulmane pun accent pe siguranța statului, practic securitatea individului nu contează.Îmi povestea un prieten turc că cea mai mare temere pentru un turc este să intre în pușcărie pe motive politice, de regulă au un singur termen de judecată la un tribunal special. Deși nu se pronunță o sentință, este băgat la răcoare, și are șanse să iasă o dată la 10 ani când se schimbă directorul pușcăriei și face recensământul stabilimentului.
Așadar Savas este o momeală, iar în cel mai bun caz îi dă un sofer cu pregătire de luptă.

Și eu cred că BEȘIR și NOBODY se cunosc, și cred că amândoi au fost îndrăgostiți în tinerețe de Sahnur Smile - sună a EZEL , nu?

gata pauza 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 155656


Ultima editare efectuata de catre pufy2010 in Joi 16 Dec 2010, 2:38 pm, editata de 1 ori
pufy2010
pufy2010
vip
vip

Mesaje : 3074
Data de inscriere : 11/11/2010

https://www.youtube.com/user/pufy2010ful?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Joi 16 Dec 2010, 2:37 pm

andradamaria (Joi 16 Dec 2010, 2:28 pm) a scris:... si de Windy....dar stau sa ma gandesc ca la un moment dat spunea ca nu mai rezista decat la cateva episoade..dar n-a spus ca ne abandoneaza de tot sad sad imi doresc sa revina ..poate ca este plecata si nu are timp.,sper din tot sufletul sa fie bine.
Andrada, sunt îngrijorată serios pentru Windy, ea dacă nu rezista cu episoadele ne zicea şi nu era o problemă asta.
Faptul că n-a mai putut spune de ce dispare (sunt convinsă că ar face-o) mă necăjeşte şi mi-e teamă să nu cumva să aibă necazuri.
Vă pup, revin şi eu mai pe seară. Munca umană la ep. 35 s-a încheiat, de-amu lucră roboţii.
Revin când se vede ceva kiss
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 2:44 pm

pufy2010 (Joi 16 Dec 2010, 2:36 pm) a scris:Salut,



Și eu cred că BEȘIR și NOBODY se cunosc, și cred că amândoi au fost îndrăgostiți în tinerețe de Sahnur Smile - sună a EZEL , nu?

gata pauza 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 155656
Smile Smile la asta nu m-as fi gandit in veci,esti o raza de 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 30127 buna dispozitie 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Joi 16 Dec 2010, 2:50 pm

pufy2010 (Joi 16 Dec 2010, 2:36 pm) a scris:Salut,
...
Și eu cred că BEȘIR și NOBODY se cunosc, și cred că amândoi au fost îndrăgostiți în tinerețe de Sahnur Smile - sună a EZEL , nu?

gata pauza 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 155656
Smile Smile Pufy, salve! Eu îl bănuiam pe Ahmet Moran şi un adulter mărunt... ceva acolo... 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 131747
În ceea ce priveşte dutetul Beşir-Nimic sunt convinsă că sunt fraţi gemeni, ceva cu grădina de bostani,
probabil încropiţi de Mendele :>O(:
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 3:52 pm

[quote="Hei, servus lumeeeee, mi-e dor de voi, dar cu timpul stau cam prost.
Andrada, bostanul are în scenariu o idee americană
predestinat, lucru care menţine aspectul de poveste, şi ce nu ierţi pentru un basm bun?!
Nu, mie nu în această direcţie mi se pare scenariul prost. Dacă poliţia tot are cinismul de a asista la execuţii fără să intervină (=complicitate la crimă) de ce nu-i rade neoficial pe toţi capii dacă tot le cunoaşte mişcările? Poliţia are omul de la cablu în bârlogul lui [/quote]


Uite de ce îmi place mie filmul, ne scormoneşte imaginaţia, legăm orice de realitatea care ne înconjoară şi eu mă bucur de clipa prezentă aşa că nu mă grăbesc să îl văd pe iubiţel în altceva care sunt convinsă că tot nu o fi 100% pe placul meu deoarece mereu vom compara cu Asi dar cel mai important dacă mă grăbesc să se termine de fapt se termină de la mine adică eu mai adaug ceva la existenţa mea aşa că dragilor eu nu mă grăbesc 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 33802 ce trece timpul ăsta. Vorba lui Moty "ce nu ierţi pentru un basm frumos"
Eu cred că poliţia joacă exact ca şi cei cu care au treabă uite şi unii şi alţii se supraveghează şi ştiu lucrul ăsta . Sper că nu chiar doar cu şoferul merge Savaş măi Pufy or mai avea ei ceva oameni de la cablu pe acolo cu toate astea el se va pierde puţin sau iar ne fac scenariştii să ne gândim în altă direcţie.
Poliţia chiar dacă ştie pe toţi capii nu are dovezi scrise ---aici putea fi ori declaraţia lui Beşir dacă era prins, fie PC lui 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 359517

Motz avem vacanţă la episod căt o tură?


Ultima editare efectuata de catre lexia in Joi 16 Dec 2010, 4:18 pm, editata de 1 ori
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 4:15 pm

lexia (Joi 16 Dec 2010, 3:52 pm) a scris:[quote="
Poliţia chiar dacă ştie pe toţi capii nu are dovezi scrise ---aici putea fi ori declaraţia lui Beşir dacă era prins, fie PC lui 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 359517

Motz avem vacanţă la episod căt o tură?
mai nici la astia dovezile filmate nu sunt valabile ?Smile Smile te pomenesti ca n-au avut mandat de supraveghere Smile au dovezi cat cuprinde..problema este ca Besir mereu le-o ia inainte cu tot cu omul de la cablu Smile la urma urmei duetul besir-nimeni, se cam protejeaza reciproc,cei doi au mai mult de impartit decat un cartel..cine stie???????????/chiar asa MOTZ,iau vacanta de iarna?
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 4:29 pm

[quote="andradamaria (Joi 16 Dec 2010, 4 pm)"]


dar oare ce or avea de împărţit No/Be şi l-au găsit să îl bage la mijloc pe Savaş? Evil or Very Mad
Să o vezi acum pe Ceceaka ce Exclamation , Pala mai ce va mai calma pe acolo dacă nu îl lovesc iar palpitaţiile o fi el şi Fidan de 6. Yavuz va fi prezent, nu m-am înşelat cu privire la el deja are 3 morţi la activ, stofă de agă. Smile

Motz, uite ce analiză face DRZ (referitor la iertatul/binecuvântarea din trailer. Pun aici finalul
]Hakkını helal et is used quite
1. I know I have upset you, and I want you to forgive me.
2. I am going away/ leaving school / changing job etc. I don't want anyone at the old place to hold a grudge against me.
3. Invitation by the imam at a funeral. Everyone in the crowd of mourners shouts out with one voice 'Yes we give up our rights'. THIS IS VERY IMPORTANT as it shows publicly that you hold no grudge against the deceased, and so Allah can accept them into heaven. In fact doing this is called you "son görev", your last duty towards your loved one.[/size] [/[/font]size][/size][/font]


Ultima editare efectuata de catre lexia in Joi 16 Dec 2010, 4:44 pm, editata de 1 ori
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 4:41 pm

[quote="lexia (Joi 16 Dec 2010, 4:29 pm)"]
greu de spus..ce au de impartit,vreun basm din tinerete Smile
care sunt cei trei pe care i-a 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 491472 Yavuz,taica-sau prin influenta, cel care l-a ucis pe fratele sau, ..pe cine am sarit? Smile
de comportamentul Ciceacai si eu sunt curioasa ,ce atitudine va avea?
-de mireasa in casa sau de
-de stapana Smile cu toate consecintele, ca oricum si-a dat arama pe fata
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 4:43 pm

andradamaria (Joi 16 Dec 2010, 4:41 pm) a scris:[
greu de spus..ce au de impartit,vreun basm din tinerete Smile
care sunt cei trei pe care i-a :>O(: Yavuz,taica-sau prin influenta, cel care l-a ucis pe fratele sau, ..pe cine am sarit? Smile
de comportamentul Ciceacai si eu sunt curioasa ,ce atitudine va avea?
-de mireasa in casa sau de
-de stapana Smile cu toate consecintele, ca oricum si-a dat arama pe fata

pe soţul lui Nazan, pe al lui tată prin Mustafa şi pe Resul în piscină

Oare pe Cicek o mai interesează aceea casă dacă Savaş nu mai e acolo?


Ultima editare efectuata de catre lexia in Joi 16 Dec 2010, 5:01 pm, editata de 1 ori
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 4:54 pm

[quote="lexia (Joi 16 Dec 2010, 4:43 pm)"]

pe soţul lui Nazan, pe al lui tată prin Mustafa şi pe Resul în piscină[/quote
pe sotul lui nazan l-a impuscat morunul cel batran,Yavuz doar a intrat in inchisoare ,unde si-a perfectionat ura si dorinta de-al casapi pe aga de drept Smile
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 5:03 pm

[quote="andradamaria (Joi 16 Dec 2010, 4:54 pm)"]

Morunul l-a ajutat să apese pe trăgaci, ambii au făcut-o eu parcă aşa ţin minte.
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 5:23 pm

[quote="lexia (Joi 16 Dec 2010, 5:03 pm)"]autorul moral si in mare pare executant a fost morunul cel batran, Yavuz a aplicat aceeasi stratagema dar n-a pus mana pe pistol in cazul tatalui sau,
eu tot nu cred ca lovitura aia perfecta in cazul morun batran, a fost executata de amatorul Mustafa..vom vedea ok
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 6:01 pm

[quote="andradamaria (Joi 16 Dec 2010, 5:23 pm)"]

Ia uite ce am găsit . Ştiaaaaati????
Dragoste şi pedeapsă un nou serial la Kanal D din 3 ianuarie

Kanal D lanseaza un nou serial, “Dragoste si pedeapsa”, luni, 3 ianuarie 2011, ora 20.30.
“Dragoste si pedeapsa” este o alta carte de vizita a producatorului serialului care a cucerit lumea “1001 de nopti”, avandu-i ca protagonisti pe Murat Yildirim, “Demir” din serialul “Asi. Impotriva destinului” si pe frumoasa Nurgül Yesilçay, actrita care a obtinut nu mai putin de patru premii pentru cea mai buna actrita, in Turcia.
Alaturi de cei doi corifei, o vom putea revedea pe actrita Tomris Incer, cunoscuta telespectorilor ca “Nadide”, din “1001 de nopti”, interpretand acum un rol absolut exceptional in serialul “Dragoste si pedeapsa”.
“Dragoste si pedeapsa” prezinta povestea a doua lumi diferite, o fata a Turciei neexploatata pana in acest moment, ascunsa de ochii lumii occidentale, care nu a fost aratata niciodata intr-un serial turcesc dar care va fi acum dezvaluita cu bune si rele. Prezentarea traditiilor stravechi ale societatii turce, a vietii de familie cu toate constrangerile ei este principalul argument diferentiator in fata tuturor celorlalte seriale turcesti realizate pana in acest moment. Pe de o parte avem partea moderna a Turciei, familia moderna a vremurilor noastre iar de cealalta parte avem familia traditionala care se ghideaza si traieste dupa obiceiuri si traditii cu reguli stricte, uneori duse la extrem, dar respectate cu rigozitate.
Yasemin (Nurgül Yesilçay) este o tanara de 25 de ani care se pregateste sa se casatoreasca. Inainte de nunta cu o saptamana insa il prinde pe viitorul ei sot in pat cu prietena ei. Pentru ca sora cea mica a lui Yasemin a ramas insarcinata foarte tanara si a murit in urma unei intreruperi de sarcina, tatal ei, inainte de a muri, a pus-o pe Yasemin sa jure ca nu va fi cu nimeni inainte de casatorie. Ea a incercat sa isi tina promisiunea facuta insa din cauza tradarii iubitului ei, nu va reusi. Dezamagita de cele intamplate, Yasemin se duce pentru cateva zile la mama ei, care locuieste in Bodrum. Acolo il va cunoaste pe Savaş (Murat Yildirim) si isi va petrece noaptea cu el. Va ramane insarcinata, mama ei nu­-i va da voie sa faca intrerupere de sarcina asa ca Yasemin va fi nevoita sa faca acest copil fara ca Savaş sa stie, deoarece ei se revad abia dupa un an de zile, dupa ce ea va naste.
Savaş este fiul uneia dintre cele mai importante familii din Van, un oras in estul Turciei. O familie strans legata de traditii si obiceiuri. Savaş s-a intors de curand in tara, el fiind plecat pana atunci la studii, in strainatate. La scurt timp dupa ce se intoarce acasa, fratele sau mai mare si tatal lui mor intr-un accident de masina. Conform traditiei, Savaş va fi cel care va deveni capul familiei, si tot conform traditiei, el trebuie sa se casatoreasca cu sotia fratelui sau, ramasa vaduva. Initial el se va opune acestei traditii insa, isi da seama ca daca va continua sa se impotriveasca, este posibil ca familia fetei sa o omoare, conform traditiei musulmane, asa ca accepta aceasta casatorie doar ca o formalitate si ca o solutie de moment pentru a-i salva fetei viata.
In toata nebunia asta, Savaş se va indragosti de Yasemin la prima vedere. Ca sa isi poata trai povestea de dragoste insa va trebui sa lupte cu familia lui dar si a sotiei sale. Pentru a evita varsarea de sange si un alt razboi intre familii, Savaş va trebui sa pastreze aparentele in relatia cu cumnata sa care acum ii este sotie. Pe de alta parte, trebuie sa renunte la afacerile necurate cu care se ocupa familia lui in Van si sa inceapa o noua afacere din care familia lui sa poata trai. Dorinta lui este insa impotriva traditie ceea ce-l impiedica sa divorteze si sa inceapa o noua viata alaturi de Yasemin.

“Dragoste si pedeapsa” este o ecranizare perfecta a dragostei dintre doi tineri care, datorita obiceiurilor, traditiilor si regulilor lumii islamice, vor avea mult de indurat, pentru a fi impreuna.
Urmariti serialul “Dragoste si pedeapsa”, o ecranizare absolut captivanta, plina de suspans, din 3 ianuarie, ora 20.30, in fiecare zi de luni si marti, numai la Kanal D.
Glumă sau serios eu nu am auzit până acuma Smile Smile Smile
http://devoratortv.blogspot.com/2010/12/dragoste-si-pedeapsa-un-nou-serial-la.html
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 6:41 pm

[quote="lexia"]HABAR N-AM!!!!!!!!!!!!!!! ds
dar daca este adevarat astia ne-au citit pe noi Smile Smile Smile
n-am vazut nici o reclama la kanalisti, n-am avut cum Smile dar o fi pe site-ul lor ceva ok
n-am gasit nimic sad LEXIAAAAAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!!!!!!!!!!
uite ce scrie Katinka ,dupa ce s-a interesat la sursa direct
Fetelor, e adevarat!
Stiti cand v-am rugat eu sa scrieti pe siteul lor sa cerem ask...ei bine aflati ca desi noi suntem aici cateva, fanii care au cerut ask au fost mult mai multi, secondati indeaproape de fani Erkan P....
Am spus ca le fac cinste si vor 100 de scrumbii, simplu, dar se implineste la vara, daca vom fi sanatosi!
Imi este clar ca multa lume se uita la Ask!
Ehh, daca ati sti ce stare am, Yupiiiiiiiiiiiii!!!!!!!!!
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de rodica Joi 16 Dec 2010, 7:14 pm

Buna seara ce mai faceti. Iaca am reusit si eu sa intru sa va citesc revin
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 7:16 pm

[quote="andradamaria"]

Wauuu deci e adevărat, asta da surpriză, măi ce veste v-am adus, mă uit să văd şi eu ce scriu ele. 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 KANAL D
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de rodica Joi 16 Dec 2010, 7:19 pm

ultimul videoclip al sotului
https://www.youtube.com/watch?v=XZ1Bh9QCs3g
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 7:37 pm

[quote="lexia"]
Se pare ca voi echipa de traducatori,ati fost factorul decisiv,sau daca nu decisiv oricum unul extrem de important 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 Dupa festivalul de la Cairo ,MOTZI are si o contributie la grila de programe a kanalistilor, bineanteles impreuna cu Windy si Lexia 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 357595 ,Windy te rog sa apari Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lexia Joi 16 Dec 2010, 7:40 pm

rodica a scris:ultimul videoclip al sotului
https://www.youtube.com/watch?v=XZ1Bh9QCs3g

Rodica?! al tău al tău, înseamnă cu eşti acolo in red
Foarte frumos
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Joi 16 Dec 2010, 7:41 pm

rodica a scris:ultimul videoclip al sotului
https://www.youtube.com/watch?v=XZ1Bh9QCs3g
super Rodica felicitari ,pentru el, sotului!
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 31 Empty Re: 15. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 31 din 40 Înapoi  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum