Serialesitelenovelet
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

+3
narcisa
lica54
iulianagl
7 participanți

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 8:28 pm

lica54 a scris:


Pur si simplu Babo este nebuna de legat...Prin cate provocari trebue sa treaca Sandhya pentru as indeplini visul...dar are un sustinator de netemut Sooraj lupta mai mult ca Sandhya sa-i indeplineasca visul...
Da si ce mult se bucura cand ia note bune se bucura chiar mai mult decat Sandhya.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 13 Iun 2013, 8:36 pm

Mai da Meena e ceva ingrozitor ea vede gunoiul din ochiul altuia dar nu-si vede barna din ochiul ei...tare ii mai place sa puna pae pe foc...oare cand ii vine randul sa fie pedepsita pentru toate rautatile pe care lea facut...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 8:38 pm

lica54 a scris:Mai da Meena e ceva ingrozitor ea vede gunoiul din ochiul altuia dar nu-si vede barna din ochiul ei...tare ii mai place sa puna pae pe foc...oare cand ii vine randul sa fie pedepsita pentru toate rautatile pe care lea facut...
Nu stiu dar este enervanta rau vorbaraia ei si ma enerveaza ca Babho ii tot trece cu vederile greselile care le face.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 13 Iun 2013, 8:41 pm

iulianagl a scris:

Nu stiu dar este enervanta rau vorbaraia ei si ma enerveaza ca Babho ii tot trece cu vederile greselile care le face.
Oare creativi trec cu vederea schimbul copiilor facut de Meena!Ca ce am urmarit pana acum la ei nu rasufla nimic tot cu Sandhya au treaba...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 8:43 pm

lica54 a scris:


Oare creativi trec cu vederea schimbul copiilor facut de Meena!Ca ce am urmarit pana acum la ei nu rasufla nimic tot cu Sandhya au treaba...
Exact, astea sunt greseli care nu ar trebui trecute cu vederea nu inteleg de ce nu o lasa sa rasufle si Sandhya putin.Cat trebuie sa mai indure.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 13 Iun 2013, 8:52 pm

iulianagl a scris:

Exact, astea sunt greseli care nu ar trebui trecute cu vederea nu inteleg de ce nu o lasa sa rasufle si Sandhya putin.Cat trebuie sa mai indure.
As fi vrut ca creativi astia sa ii trimita undeva intr-o vacanta pe Sandhya si Sooraj sa ii tina o perioada departe de toate probleme si sa faca niste scene romantice cu ei...cand sunt singuri nu se tin nici macar de mana ...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 8:53 pm

lica54 a scris:


As fi vrut ca creativi astia sa ii trimita undeva intr-o vacanta pe Sandhya si Sooraj sa ii tina o perioada departe de toate probleme si sa faca niste scene romantice cu ei...cand sunt singuri nu se tin nici macar de mana ...
mori de rasSunt asa de preocupati sa nu-i vada Babho incat asta le ocupa tot timpul.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 13 Iun 2013, 8:55 pm

iulianagl a scris:

mori de rasSunt asa de preocupati sa nu-i vada Babho incat asta le ocupa tot timpul.
Ma duc sa vad si ep de la ei din seara asta sa vad a luat Sooraj televizor!
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 8:56 pm

lica54 a scris:


Ma duc sa vad si ep de la ei din seara asta sa vad a luat Sooraj televizor!
Sa-mi spui si mie.kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 13 Iun 2013, 10:04 pm

In ep de azi Sooraj nu a adus televizoru sa judecat tot fapta Sandhyei...Sooraj a spus ca el nu crede simte ca Sandhya minte in acest timp vine cineva si aduce tabloul cu Sooraj cand a castigat premiul la Singapore ii sparsesera geamul la tablou si Sandhya il trimise sa-i puna alt geam ...Si atunci Sindhya ii spune ca asta este motivul pentru care am fost in magazin..Sooraj a ramas fara cuvinte Babo o trimite pe Emly sa aduca Matka vasele ce le spargea Babo la greselile lu Sandhya..Emly se simtea vinovata si nu avea curajul sa aduca oala se duce Mohit dupa ea si atunci Emly ii spune adevarul lu Mohit dar Meena ii spioneaza si aude si ea cinei vinovat si cu toate astea nui spune lu Babo ce-a auzit pentru ca ea ii vrea raul Sandhyei si in momentul cand Babo sparge oala Meena ca de obicei zambeste pe sub mustati...Toti pleaca pana si Sooraj si o lasa singura pe Sandhya ea merge in camera si in fata tabloului cu parintii ei isi cere ertare ca nu a putut sa le indeplineasca visul si mai spune ca Sooraj s-a luptat foarte mult pentru ai indeplini visul...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 10:11 pm

lica54 a scris:In ep de azi Sooraj nu a adus televizoru sa judecat tot fapta Sandhyei...Sooraj a spus ca el nu crede simte ca Sandhya minte in acest timp vine cineva si aduce tabloul cu Sooraj cand a castigat premiul la Singapore ii sparsesera geamul la tablou si Sandhya il trimise sa-i puna alt geam ...Si atunci Sindhya ii spune ca asta este motivul pentru care am fost in magazin..Sooraj a ramas fara cuvinte Babo o trimite pe Emly sa aduca Matka vasele ce le spargea Babo la greselile lu Sandhya..Emly se simtea vinovata si nu avea curajul sa aduca oala se duce Mohit dupa ea si atunci Emly ii spune adevarul lu Mohit dar Meena ii spioneaza si aude si ea cinei vinovat si cu toate astea nui spune lu Babo ce-a auzit pentru ca ea ii vrea raul Sandhyei si in momentul cand Babo sparge oala Meena ca de obicei zambeste pe sub mustati...Toti pleaca pana si Sooraj si o lasa singura pe Sandhya ea merge in camera si in fata tabloului cu parintii ei isi cere ertare ca nu a putut sa le indeplineasca visul si mai spune ca Sooraj s-a luptat foarte mult pentru ai indeplini visul...
Deci a tradat-o si Sooraj.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 13 Iun 2013, 10:20 pm

iulianagl a scris:

Deci a tradat-o si Sooraj.
Nu a tradato dar el este foarte suparat ca se face luntre si punte si ii ea apararea in fata lu Babo dar ea nu il ajuta cu nimic din contra ea renunta si la dezamagit...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 13 Iun 2013, 10:22 pm

lica54 a scris:


Nu a tradato dar el este foarte suparat ca se face luntre si punte si ii ea apararea in fata lu Babo dar ea nu il ajuta cu nimic din contra ea renunta si la dezamagit...
Dar nu stiu ce ar putea face ea nici el nu prea vad ca face ceva impotriva lui Babho.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de dica Sam 15 Iun 2013, 11:22 am

buna fetele:(pupicice tampiti sunt aia din familie sandhya e singura care ii mai inteleapta dar pana la urma mai face sc ?2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 343827

dica
membru activ
membru activ

Mesaje : 56
Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 59
Localizare : italia

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Andreea_Miha Dum 16 Iun 2013, 8:10 pm

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 648483

Star Parivaar Awards..covorul rosu
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 7894_384830361628265_1468450987_n
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Qq_zpsf56c0d03
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Nn_zps5d5754932.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Ttt_zps5f2a120b2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 333333_zps7a54bb442.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Yjyj_zps20c1abb7
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Andreea_Miha Dum 16 Iun 2013, 8:15 pm

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 400708_10200612550249627_1876993146_n
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Lun 17 Iun 2013, 8:25 pm

Mi-a placut ep de azi...cand se priveau in ochi se simtea dragostea dintre ei nu era nevoe de cuvinte...Cu ajutorul lui Branden descopera escrocheriile inteleptului ...ca ei vor sa construeasca un mall nicidecum un templu...Babo este ingrijorata ca liceul se desfiinteaza si ea va perde pariul de a o ingenunchea pe Sandhya...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 17 Iun 2013, 8:44 pm

lica54 a scris:Mi-a placut ep de azi...cand se priveau in ochi se simtea dragostea dintre ei nu era nevoe de cuvinte...Cu ajutorul lui Branden descopera escrocheriile inteleptului ...ca ei vor sa construeasca un mall nicidecum un templu...Babo este ingrijorata ca liceul se desfiinteaza si ea va perde pariul de a o ingenunchea pe Sandhya...

Nu-i iese acum pasenta ii iese peste nu stiu cate episoade chestia e ca doar Sandhya e vinovata in casa aia si nu escroaca de Meena, frate nu o mai pot suporta nici pe ea nici pe Babho.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Lun 17 Iun 2013, 9:28 pm

In ep de la ei din seara asta...Sooraj de suparare a plecat de acasa si nu stie nimeni de el...El este pa malul unei ape pe niste scari in fata unui templu isi aminteste cele petrecute acasa si plange....Sandhya il suna de la telefonul de acasa dar el nu raspunde...dar cand il suna de la un telefon public raspunde si ii spune unde este....Ii spune sa se duca si ea acolo ca vrea sa vorbeasca cu ea...In fata templului un grup de copii jucau set se alatura si ei copiilor si joaca cu ei Sandhya si echipa ei castiga atunci Sooraj o ea de mana si se aseaza pe scari ...Ii spune ca el niciodata nu o sa renunte la visul ei si o face sa inteleaga sa nusi mai asume greselile altora ca cu orice pret ea trebue sa-si indeplineasca visul...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 17 Iun 2013, 9:40 pm

lica54 a scris:In ep de la ei din seara asta...Sooraj de suparare a plecat de acasa si nu stie nimeni de el...El este pa malul unei ape pe niste scari in fata unui templu isi aminteste cele petrecute acasa si plange....Sandhya il suna de la telefonul de acasa dar el nu raspunde...dar cand il suna de la un telefon public raspunde si ii spune unde este....Ii spune sa se duca si ea acolo ca vrea sa vorbeasca cu ea...In fata templului un grup de copii jucau set se alatura si ei copiilor si joaca cu ei Sandhya si echipa ei castiga atunci Sooraj o ea de mana si se aseaza pe scari ...Ii spune ca el niciodata nu o sa renunte la visul ei si o face sa inteleaga sa nusi mai asume greselile altora ca cu orice pret ea trebue sa-si indeplineasca visul...

In sfarsit a realizat cineva treaba asta asa este prea mult pune pret pe ceilalti din familie iar ei habar n-au de bunatatea ei singurii care au fostde partea ei e Babhasaa, Chotu si cum o cheama Chaturi.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Lun 17 Iun 2013, 9:55 pm

undefined a scris:In sfarsit a realizat cineva treaba asta asa este prea mult pune pret pe ceilalti din familie iar ei habar n-au de bunatatea ei singurii care au fostde partea ei e Babhasaa, Chotu si cum o cheama Chaturi.

Eu asta nu am s-o inteleg niciodata adica daca dai nastere la baeti ei trebue sa te iubeasca pe tine toata viata..
Si daca se casatoreste nevasta trebue sa fie sluga soacrei si dor asternutul barbatului in schimb ea ca nora nu merita respectata si iubita...Babo ar trebui sa le dea libertatea de a trai asa cum isi doresc ei sa-si intemeeze o familie numai a lor ca doar ea nu o sa traeasca sat calea ferata...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 17 Iun 2013, 10:00 pm

lica54 a scris:

Eu asta nu am s-o inteleg niciodata adica daca dai nastere la baeti ei trebue sa te iubeasca pe tine toata viata..
Si daca se casatoreste nevasta trebue sa fie sluga soacrei si dor asternutul barbatului in schimb ea ca nora nu merita respectata si iubita...Babo ar trebui sa le dea libertatea de a trai asa cum isi doresc ei sa-si intemeeze o familie numai a lor ca doar ea nu o sa traeasca sat calea ferata...
Smile Nici eu n-am sa inteleg asta.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Lun 17 Iun 2013, 10:04 pm

iulianagl a scris:
Smile Nici eu n-am sa inteleg asta.

Asta la ei este o traditie s-au se mosteneste din generatie in generatie...
Iti place in poza cum se tine de mana Anas si Depika?
Nu stiu mi se pare mie dar Anas pare asa de obosit ori nui fotogenic...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Lun 17 Iun 2013, 10:07 pm

lica54 a scris:

Asta la ei este o traditie s-au se mosteneste din generatie in generatie...
Iti place in poza cum se tine de mana Anas si Depika?
Nu stiu mi se pare mie dar Anas pare asa de obosit ori nui fotogenic...

Unde este poza cand se tin de mana?I-am vazut doar unul langa altul.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Lun 17 Iun 2013, 10:09 pm

iulianagl a scris:

Unde este poza cand se tin de mana?I-am vazut doar unul langa altul.

Ia dute la pagina 62 sunt puse de Andreea...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 25 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 25 din 30 Înapoi  1 ... 14 ... 24, 25, 26 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum