Serialesitelenovelet
9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

9. Kiralik Ask - comentarii

+7
Nicky
violeta maicariu
Crisu
Iuliana Maties
lombicutz
Irina111
iulianagl
11 participanți

Pagina 17 din 40 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul

In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Sam 11 Iun 2016, 12:08 am

Admin_dea05 a scris:
Chiar vrei sa dormi linistita fara un pic de nervi Smile  la serialul acesta nu sti la ce sa te astepti....
Chiar asa, am pretentii cam mari Smile
Nu de alta dar chiar ma simt bine cu durerea de cap pe care mi au dat o Smile
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 12:10 am

Crisu a scris:Omer se astepta ca macar Defne sa l anunte de situatia cu bunicul, ok, n a putut s o refuze pe Neriman, dar astepta de la ea sa nu l puna in fata faptului implinit, mai ales intr o asa zi.
Pana la urma el de ce naiba a mai accetat sa-si puna inelele pe deget apoi da bir cu fugitii si se gandeste la ce are de facut...mai bine anula logodna
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 12:12 am

Crisu a scris:
Admin_dea05 a scris:
Chiar vrei sa dormi linistita fara un pic de nervi Smile  la serialul acesta nu sti la ce sa te astepti....
Chiar asa, am pretentii cam mari Smile
Nu de alta dar chiar ma simt bine cu durerea de cap pe care mi au dat o Smile
Noi nu mai aveam ce discuta acum...... Smile ne-a dat motiv 9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 3070588432
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 12:13 am

Crisu a scris:Omer se astepta ca macar Defne sa l anunte de situatia cu bunicul, ok, n a putut s o refuze pe Neriman, dar astepta de la ea sa nu l puna in fata faptului implinit, mai ales intr o asa zi.

...pai si cand naiba sa-l fi anuntat?... Hulusi a ajuns cu 5-10min inaintea lui...Defne a fost jocata cand l-a vazut, s-a mai gandit sa-l anunte pe Omer?

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 12:18 am

Crisu a scris:
Chiar asa, am pretentii cam mari Smile
Nu de alta dar chiar ma simt bine cu durerea de cap pe care mi au dat o Smile

....nu, aici scenarista a batut campii...la cate i-a facut Sude, Omer a iertat-o in 5 s...acum cand s-a intamplat incidentul cu Defne s-a gandit ca s-a cam grabit cu logodna...nu inteleg ce fel de dragoste poate fi asta...bun, de acord cu Omer, este un om cu "printzipii", dar o asculti, analizezi situatia, etc, apoi decizi...o astfel de decizie nu se ia in 5 min si a-2-a zi incepi sa te dai cu capul de toti peretii si incepi "kustra bakma"...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de lombicutz Sam 11 Iun 2016, 12:27 am

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Ckno1PZXAAY2RZ0
lombicutz
lombicutz
vip
vip

Mesaje : 826
Data de inscriere : 19/04/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de lombicutz Sam 11 Iun 2016, 12:28 am

De pe TT:
update: The wedding on June is Sinan and Omer, the're tam for each other, both judgmental stubborn misogynistic asses 
Smile
lombicutz
lombicutz
vip
vip

Mesaje : 826
Data de inscriere : 19/04/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Sam 11 Iun 2016, 12:31 am

Prima scena D-O, inainte de punerea inelelor, din curtea casei
O: intr adevar, Defne? Dupa tot ce ti am povestit, intr o asa zi, intr adevar? Stii ce simt legat de bunicul meu, ti am spus, nu i asa? M ai intrebat si ti am spus. Din moment ce m ai intrebat insemna ca stiai ca bunicul mei va veni.
D: Da, stiam, dar nu am putut impiedica asta.
O: Puteai sa ma anunti, Defne. Nu ti a trecut prin cap ca nu vreau sa ma intalnesc cu bunicul meu?
D: Stiam, dar Neriman a insistat atat de mult...si bunicul tau voia sa fie alaturi de tine in ziua asta fericita, n am putut zice nimic, n am putut face nimic, imi pare rau...
O: Si pur si simplu ai devenit complice, m ati adus aici, m ati lasat fara nicio alternativa (m ati obligat), stiai ca nu mi plac situatiile astea (aici n am inteles exact), stiai chiar f bine.
D: Stiam, sunt constienta de tot de spui, dar n am putut impiedica situatia asta, imi pare rau.
D: Ce vei face?
O: Ce sa fac, spune mi tu. Tu ce ai face daca ai fi in locul meu? Uite in ce situatie m ai pus.
D: Imi pare f rau, esti f suparat? Vei pleca?
O: Nu pot pleca. Suntem in casa ta, matusa Turkan e inauntru, Esra, Serdar, Nihan...stiu ca am venit sa te cerem...Defne, eu nu ti voi face asta tie, nu voi face asta, nu vreau sa i supar nici pe ei (familia ei)...
D: Atunci?
O: Sa trecem de ziua asta, dar discutia noastra nu s a terminat aici, Defne, nu s a terminat aici...

Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Sam 11 Iun 2016, 12:33 am

lombicutz a scris:De pe TT:
update: The wedding on June is Sinan and Omer, the're tam for each other, both judgmental stubborn misogynistic asses 
Smile

Smile Smile
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Sam 11 Iun 2016, 12:37 am

Eu ii dau dreptate lui Omer, Defne a stiut ca bunicul va veni la logodna si nu aflase doar cu 10 min inainte, stia de cand venise Neriman la ea acasa si a spus ca vin s o ceara...nu cred ca trebuia sa l puna in fata faptului implinit...
Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 12:38 am

Crisu a scris:
lombicutz a scris:De pe TT:
update: The wedding on June is Sinan and Omer, the're tam for each other, both judgmental stubborn misogynistic asses 
Smile

Smile Smile
magari cu M mare Smile  ..hai ca la varianta cu nunta Omer si Sinan nu m-am gandit
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de lombicutz Sam 11 Iun 2016, 12:40 am

Da, cu traducere totul e mai nuantat. Parca vrei sa ii dai dreptate lui Omer. Dar sa o pui pe Defene a cata oara, in asa pozitie proasta?  Zici ca biata fata e tampita, retardata de-a drepatul. Nu se prinde de ea si pace! Stupida scenarista.
lombicutz
lombicutz
vip
vip

Mesaje : 826
Data de inscriere : 19/04/2010
Localizare : Cluj-Napoca

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Crisu Sam 11 Iun 2016, 12:57 am

lombicutz a scris:Da, cu traducere totul e mai nuantat. Parca vrei sa ii dai dreptate lui Omer. Dar sa o pui pe Defene a cata oara, in asa pozitie proasta?  Zici ca biata fata e tampita, retardata de-a drepatul. Nu se prinde de ea si pace! Stupida scenarista.

Asta zic si eu, scenarista e bolnava, Defne nu are ca argument decat ai dreptate, imi pare rau, am fost obligata si nu incerca sa intelegi, doar considera ca am avut eu un motiv pentru care am facut asta...

Crisu
Crisu
vip
vip

Mesaje : 1734
Data de inscriere : 23/01/2016

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 1:08 am

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Cknq3rZWgAEiDi_

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 1:10 am

Noapte buna !!!! 9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 2074734341
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 1:19 am

RUMORS: Please take this with a grain of salt even though the Arabic page says that it comes from a reliable source (from the same person who said that Alp and Sebnem's wedding would fall apart)
Information about Season 2 of Kiralik Ask:
- After solving the code of Omer's life and after the revelation of the secret, the story of Omer and Defne will take a new trend.
- They will live together in the same house while not speaking, and Defne will again fight for their love in season 2.
- A lot of things that we don't know, and that even Omer doesn't know about his mother and father, will start to be revealed with episode 50. Things will get mixed up.
- The end of season 1 will be Omer and Defne's wedding.
- The second season is more dramatic, and season 1 was simply an introduction to their relationship.
- The writer has already written 2000 pages of season 2.
Again, just rumors, don't kill me if it's not true

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 1:22 am

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 13428620_1014711615272404_7760766139032844048_n
...cam asa a fost ep.in seara aceasta...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 10:17 am

Analizam situatia din episodul acesta si m-am gandit , pana la urma toata familia lui Omer l-a impis fara sa vrea spre anumite persoane care i-au devenit dragi lui. Hulus  spre mesterul Sadri deci batranului ii se datoreaza cariera lui de un mare designer iar matusii si unchiului fortat tot de Hulus si-a descoperit marea dragoste ..Ce va face cu mesterul Sadri cand va descoperi ca si el este un f bun prieten cu bunicul si de la el a aflat toate momentele importante din viata lui Omer , pentru ca mosului ii vorbea cu inima deschisa de fiecare data ....Nici nu mai stiu cum sa mai gandesc Defne nu vrea sa raneasca pe nimeni si de aici parca toate ii se sparg in cap....Citisem nu mai stiu pe unde ca de fapt serialul arata viata personajului Defne. E adevarat ? ...
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 10:22 am

Inca ceva mie mi-ar placea ca in sezonul 2 sa apara din nou personajul Selim Smile  Asa ca sa-i vina mintea la cap domnului Omer Smile ...

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Uy10


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Sam 11 Iun 2016, 10:23 am, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 10:22 am

Admin_dea05 a scris:Analizam situatia din episodul acesta si m-am gandit , pana la urma toata familia lui Omer l-a impis fara sa vrea spre anumite persoane care i-au devenit dragi lui. Hulus  spre mesterul Sadri deci batranului ii se datoreaza cariera lui de un mare designer iar matusii si unchiului fortat tot de Hulus si-a descoperit marea dragoste ..Ce va face cu mesterul Sadri cand va descoperi ca si el este un f bun prieten cu bunicul si de la el a aflat toate momentele importante din viata lui Omer , pentru ca mosului ii vorbea cu inima deschisa de fiecare data ....Nici nu mai stiu cum sa mai gandesc Defne nu vrea sa raneasca pe nimeni si de aici parca toate ii se sparg in cap....Citisem nu mai stiu pe unde ca de fapt serialul arata viata personajului Defne. E adevarat ? ...

...nu stiu ce sa cred Deea...scenarista a facut o declaratie de genul ca " pe Omer il iubesc, dar si pe Defne ( sau poate mai mult pe Defne), fiindca este povestea ei"....poate de aici s-a ajuns la concluzia cum ca serialul ar fi viata personajului Defne...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 11 Iun 2016, 10:24 am

carina a scris:

...nu stiu ce sa cred Deea...scenarista a facut o declaratie de genul ca " pe Omer il iubesc, dar si pe Defne ( sau poate mai mult pe Defne), fiindca este povestea ei"....poate de aici s-a ajuns la concluzia cum ca serialul ar fi viata personajului Defne...
Da. Nu mai eram sigura pe unde am citit .
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Irina111 Sam 11 Iun 2016, 10:33 am

Buna dimineata..mie mi ar placea ca dupa ultima scena care au avut o aseara cu D pusa la pamant de O..sa realizeze Omer ca a facut greseala vietii lui indepartand singura persoana care il iubeste asa patimas cum o face D ..si D sa se supere si ea o data ca oameni cu coloana verticala pe Omer si sa nu l ierte asa de usor cum a facut o de atatea ori .. Pana la urma secretul care il duce in spate e "produsul "familiei lui O ..

Irina111
membru senior
membru senior

Mesaje : 318
Data de inscriere : 06/09/2015

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Irina111 Sam 11 Iun 2016, 10:42 am

...dar Mericani asta se pare nu ca numai il iubeste pe O il idolarizeaza pur si simplu ..ca daca stai si analizezi in profunzime nu i chiar barbatul perfect...inafara ca e fff sexi...(nu i manierat,nu i atent cu nevoile ei aduca nu le anticipeaza..nu i atent cu placerile ei .noroc ca a primit el ciocolata de la Iz de a intrebat o ce fel prefera si ea...adica cu Iz mancau ciocolata..dar Selim a stiut a trimis florile..O le cumpara dar nici o data nu I le a dat ei nici la logodna .s a m d ..

Irina111
membru senior
membru senior

Mesaje : 318
Data de inscriere : 06/09/2015

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de carina Sam 11 Iun 2016, 10:44 am

...desi parerea mea poate fi subiectiva intrucat ep traduse au o alta perceptie fata de cele netraduse, totusi imi mentin parerea ca scenarista are probleme mari cu reprezentantele sexului feminin...nu stiu de unde i se trage aceasta antipatie, dar vad ca nu evita nici o ocazie pana nu distruge personalitatea femeii...sunt doua lucruri pe care nu le pot intelege/nu ma pot impaca cu ele..
1.- de ce a trebuit Sinan sa o ceara pe Yasemin in casatorie intr-un timp atat de scurt?
- Sinan stia de Yasemin ca a avut cateva relatii inainte..cu Tramba, cu Yso...cand a cerut-o in casatoria nu s-a gandit la asta?...
2. - de ce o umileste pe Defne intr-un hal fara de hal?...ea nu are un cuvant de spus.. vin s-o peteasca in ziua si ora stabilite de Neriman...la eveniment participa persoanele invitate de Neriman...nici macar lui Omer nu i-a spus de Koray
- daca tot avea de gand sa-i scoata inelul lui Omer, la ce l-a mai logodit?...durerea/umilinta ptr familia lui Defne este aceeasi, daca ar fi facut-o din start sau ca a facut-o dupa o zi
- de ce pastreaza Defne inelul?...vrea sa scoata in evidenta ca Defne-i dependenta de Omer?...o fi!!!, dar ce-i de facut?, atat timp cat nu exista incredere nu exita nimic...o casnicie este "bantuita" de multe intemperii, daca la prima adiere te-ai speriat si ai batut in retragere, ma intreb ce se intampla cand vine un tzunami?
-mi-e greu sa anticipez ce are aceasta "fatuca" in cap...ati scoate inelul inseamna a rupe logodna, nu-l pui si-l scoti de pe deget cum si cand te taie capul...daca se vor hotara sa faca nunta, va trebui s- o ia de la capat cu logodna...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Irina111 Sam 11 Iun 2016, 10:51 am

Ce some spune aci oare ..ca tot dau de ea pe tt https://twitter.com/kdr_krds/status/741530136068128768
https://twitter.com/kdr_krds/status/741530136068128768

Irina111
membru senior
membru senior

Mesaje : 318
Data de inscriere : 06/09/2015

Sus In jos

9. Kiralik Ask - comentarii - Pagina 17 Empty Re: 9. Kiralik Ask - comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 17 din 40 Înapoi  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum