Serialesitelenovelet
Destan - Conferinta de presă Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Destan - Conferinta de presă Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Destan - Conferinta de presă

In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 7:56 am

Conferința de presă.
18.11.2021

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 7:57 am




Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 3:37 pm

Actorii din Destan au povestit despre serial! Iata detaliile.

Unul dintre cele mai ambițioase proiecte din istoria televiziunii turce, serialul „Destan” produs de casa de producție Bozdag Film își va începe călătoria pe ecran odată cu primul episod care va fi difuzat pe canalul de televiziune ATV marți, 23 noiembrie. Distribuția și echipa din „Destan”, care este așteptată cu nerăbdare în Turcia, precum și în multe țări din întreaga lume, s-au reunit la conferința de presă susținută la Studioul Beykoz Kundura, unde s-au desfășurat o parte din filmările serialului, cu doar câteva zile înainte de primul episod.

La conferința de presă au participat regizorul Emir Khalilzadeh, scenariștii Ayşe Ferda Eryılmaz-Nehir Erdem și toți actorii serialului, în special Mehmet Bozdağ, producătorul și designerul de proiect al serialului „Destan”.

MEHMET BOZDAĞ: „Am semnat o dragoste epică cu o echipă epică”


În organizația în care membrii presei locale și străine au manifestat un mare interes, echipa „Destan” și actorii au apărut în fața presei în decorul serialului. Producătorul Mehmet Bozdağ, în discursul său de deschidere, a spus: „Până acum, noi, ca companie, am realizat proiecte majore legate de aproape fiecare perioadă din secolele al XIII-lea până în secolele al XIX-lea. O vreme, ne-am întrebat dacă am putea privi istoria dintr-un alt punct de vedere, să spunem o poveste despre perioade istorice în care nu existau texte scrise. Desigur, ai nevoie de însoțitori pentru asta. În acest moment, i-am invitat pe Ayşe Ferda Eryılmaz și Nehir Erdem, i-am spus visul meu, am vrut să scrie. La început au spus „Putem face treaba pe termen lung”. Am spus: „Poți s-o faci. I-am spus: „Pixul tău este puternic. Din fericire, au făcut și povestea incredibil de frumoasă. Au dus-o la un cu totul alt nivel decât ceea ce descrieam eu.

Vă spun despre lupta pe care am purtat-o ​​până am ajuns aici. Pentru că în culisele tuturor poveștilor este o muncă cel puțin la fel de esențială ca și povestea. De aici vine succesul. Povestea pe care urma să o facem ar fi trebuit să fie așa; Lumea nu ar fi trebuit să fie văzută înainte. De aici s-a format o echipă. Am făcut schimb de idei despre ceea ce am putea face în costum, artă și decor. Atunci drumurile noastre s-au încrucișat cu Emir Hoca. Este un regizor tânăr, dinamic, cu o putere cinematografică foarte mare. Apoi am făcut schimb de idei despre cum vom spune povestea și cum ar fi lumea artistică. Trebuia să fie ceva diferit de proiectele istorice care s-au făcut până acum și trebuia să ne autodepășim. Am concura cu noi înșine. Ca urmare a pregătirii preliminare, am creat lumea viselor pe care ne-am dorit-o și ea a luat forma actuală cu o muncă extraordinară. Pe de o parte, ai nevoie de prieteni actori care să-ți spună povestea. În mod firesc, le predai povestea. După un proces intens de calificare, am trecut printr-un proces intens de pregătire împreună cu prietenii noștri care au decis să parcurgă drumul cu noi. S-a dovedit a fi o treabă extraordinară. Filmăm episodul al patrulea. Sperăm că ne vom întâlni cu publicul marți. Am semnat o dragoste epică cu o echipă epică. Drumul nostru este lung. Va fi o afacere pe termen lung. După publicarea trailerului și a posterului, a existat un mare interes. Serialul noastru a fost vândut în multe țări. Sperăm că va fi difuzat acolo în același timp”, a spus el. Filmăm episodul al patrulea. Sperăm că ne vom întâlni cu publicul marți. Am semnat o dragoste epică cu o echipă epică. Drumul nostru este lung. Va fi o afacere pe termen lung. După publicarea trailerului și a posterului, a existat un mare interes. Seria noastră a fost vândută în multe țări. Sperăm că va fi difuzat acolo în același timp”, a spus el.



AYŞE FERDA YILMAZ: „AȘ FI FOST GELOASĂ DACA ALTCINEVA L-AR-A SCRIS”

Ayşe Ferda Yılmaz, scenaristul serialului, și-a exprimat entuziasmul față de noul proiect: „Când Mehmet Bey ne-a spus prima dată, am spus: „Nu am scris niciodată istorie, nu o putem scrie”. Dar este ceva atât de magic, atât de special încât aș fi foarte geloasă dacă altcineva decât noi ar fi scris-o chiar acum.” Scenariul Nehir Erdem a spus: „Am fost cel mai încântați să scriem despre o femeie războinică care a trăit cu secole înaintea noastră în acest proiect. Oamenii care au trăit cu secole înaintea noastră sunt trecutul nostru. Noi suntem viitorul lor. Am încercat mereu să privim de aici. „Dacă o femeie războinică din trecutul nostru ne-ar încredința viitorul ei, ce fel de persoană ar fi ea?” . Am vrut să spunem și o dragoste foarte pură pe care acea femeie o va experimenta. Dragostea lui Akkız și Batuga. Oamenii nu mai sunt tovarăși unii cu alții. Fiecare are căi individuale. Devenim mâini unul altuia, devenim picioare, Am vrut să spunem o iubire foarte pură despre care putem spune că suntem umăr la umăr. Sper că am reușit. Actorii care au dat suflet personajelor au fost magnifici. Le mulțumesc mult tuturor”, a spus ea.

EMİR KHALILZADEH: „

Visul meu a fost să filmez lumea turcească de mult timp” Regizorul Emir Khalilzadeh, care a adus povestea pe ecran, a spus: „Visul meu a fost să filmez lumea turcească de mult timp. Ne culcăm cu Batuga și Akkız. Facem această meserie cu multă dragoste și oboseală. Dar, la sfârșitul zilei, suntem foarte mulțumiți de munca pe care o facem. Sper să fii și tu foarte fericit.”


EBRU ŞAHİN: „VISUL MEU ESTE SĂ DAU OAMENILOR UN EROU PUTERNIC”


Ebru Şahin, care a da viaţă personajului l Akkız din „Destan”, a spus despre serial şi personajul ei: „Visul domnului Mehmet  a fost să creeze o poveste eroică de femeie. Visul meu a fost să le dau oamenilor un erou puternic. Când aceste două motivații se unesc, cred că a ieșit o treabă grozavă cu o echipă grozavă și actori grozavi. Suntem cu toții foarte încântați. Am trecut printr-un proces foarte dificil din punct de vedere fizic și psihologic pentru a înțelege spiritul perioadei. Chiar depunem mult efort în asta. Sper că acest lucru se va reflecta asupra telespectatorilor. Deoarece munca noastră este o combinație de experiențe reale și evenimente fictive, lăsăm și comentarii publicului. Creăm o lume fantastică fără a fi prea atașați de fapte. Sper că vor călători cu noi în această lume frumoasă.”


SELİM BAYRAKTAR: „Sunt norocoas să fiu împreună cu o astfel de echipă ”

Selim Bayraktar, care interpretează personajul lui Alpagu Han din serial, a spus: „Povestea oamenilor care au trăit extraordinar în trecut și ne-au lăsat viețile lor curajoase au venit până astăzi și scenariștii noștri l-au notat. Salutare oamenilor care au trăit cu curaj în trecut. Suntem o echipă foarte drăguță. Când ne întâlnim, începem lucrul trimițându-ne mesaje entuziasmați în fiecare zi stabilită și îmbrățișându-ne unul pe celălalt spunând „Hai să venim la platou”. Zilele noastre stabilite sunt foarte plăcute. Acesta este un joc de echipă foarte bun. Cu cât petreci mai mult în jocul de echipă, cu atât înfrumusețezi sufletele oamenilor cu plăcere. Sunt foarte norocos să fiu împreună cu o astfel de echipă.” El a subliniat armonia și solidaritatea din echipa „Destan”.

EDIP TEPELİ: „Sunt în punctul culminant al emoției mele”

Edip Tepeli, care dă viață personajului Batuga din serial, a spus: „Scenariul acestui serial a ajuns la mine într-o seară. Am spus că o voi citi dimineață și am citit prima scenă. Apoi nu am putut dormi până la miezul nopții și am terminat de citit scenariul. Apoi l-am întâlnit pe domnul Mehmet. Am văzut aceeași emoție în el. Sunt si mai motivat. Lucrasem deja cu scenariștii noștri înainte și când le-am văzut numele, eram sigur că va fi ceva grozav. Emoția mea a continuat să crească pe zi ce trece. Astăzi, pot spune că sunt în vârful entuziasmului meu. Sper că veți împărtăși aceleași sentimente în timp ce vizionați", și-a împărtășit el entuziasmul.

Designul de producție și proiect îi aparține lui Mehmet Bozdağ; Ebru Şahin, Edip Tepeli şi Selim Bayraktar joacă rolurile principale în „Destan”, regizat de Emir Khalilzadeh şi scris de Ayşe Ferda Eryılmaz şi Nehir Erdem.

Kanbolat Görkem Arslan, Teoman Kumbaracıbaşı, Deniz Barut, Elif Doğan, İpek Karapınar, Burak Tozkoparan, Buse Meral, Burak Berkay Akgül, Osman Albayrak, Şahin Ergüney, Ahmet Olgun Sünear, Alper Layout, Ecem Sena Bayr', în bogata distribuţie din golful Ecem Sena Seria Epic', Bilgi Aydoğmuş, Esra Kılıç, Hilal Uysun, Evren Erler, Meltem Pamirtan, Faruk Aran, Müge Duygun, Mehmet Sertakan, Aysel Yıldırım, Seca Naz Karabulut, Cihangir Köse, Berna Üçkaleler, Doruk Yeniduzernya.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 4:35 pm

Destan - Conferinta de presă ME545JX_t

Destan - Conferinta de presă ME545JY_t Destan - Conferinta de presă ME545JZ_t Destan - Conferinta de presă ME545K0_t

Destan - Conferinta de presă ME545K2_t Destan - Conferinta de presă ME545K4_t Destan - Conferinta de presă ME545K5_t
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 4:36 pm

Destan - Conferinta de presă ME545K6_t

Destan - Conferinta de presă ME545K7_t Destan - Conferinta de presă ME545K8_t

Destan - Conferinta de presă ME545K9_t Destan - Conferinta de presă ME545KA_t

Destan - Conferinta de presă ME545KB_t Destan - Conferinta de presă ME545KC_t
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 4:37 pm

Destan - Conferinta de presă ME545KD_t  Destan - Conferinta de presă ME545KG_t Destan - Conferinta de presă ME545KH_t

Destan - Conferinta de presă ME545KE_t Destan - Conferinta de presă ME545KI_t

Destan - Conferinta de presă ME545KJ_t Destan - Conferinta de presă ME545KK_t Destan - Conferinta de presă ME545KL_t

Destan - Conferinta de presă ME545KN_t
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 4:38 pm

Destan - Conferinta de presă ME545KO_t

Destan - Conferinta de presă ME545KP_t Destan - Conferinta de presă ME545KQ_t

Destan - Conferinta de presă ME545KR_t Destan - Conferinta de presă ME545KS_t

Destan - Conferinta de presă ME545KT_t

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 20 Noi 2021, 4:38 pm

Destan - Conferinta de presă ME545KU_t Destan - Conferinta de presă ME545KV_t Destan - Conferinta de presă ME545KW_t

Destan - Conferinta de presă ME545KX_t Destan - Conferinta de presă ME545KZ_t Destan - Conferinta de presă ME545L0_t

Destan - Conferinta de presă ME545L1_t Destan - Conferinta de presă ME545L2_t

Destan - Conferinta de presă ME545L3_t Destan - Conferinta de presă ME545L4_t Destan - Conferinta de presă ME545L7_t
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 15 Dec 2021, 12:22 pm



Destan Basın Lansmanı #FacebookExclusive

https://www.facebook.com/destanatv/videos/1290354804776163
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 15 Dec 2021, 12:27 pm

Destan Basın Lansmanı Röportajları

https://fb.watch/9Vv2LFq-LQ/

https://fb.watch/9Vv6lgPYRD/


Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Destan - Conferinta de presă Empty Re: Destan - Conferinta de presă

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum