Serialesitelenovelet
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

14.Gonulcelen- Inima furata

+15
DENISA
iulianagl
nutzi
iulia80
narcisa
tiberici
Admin_dea05
florina1989
vivi
tyna0201
alitheea
anuta1971
pissycutz
mihaela99
elena
19 participanți

Pagina 5 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul

In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:03 pm

mihaela99 a scris:
elenavacu a scris:
elenavacu a scris:pai daca plec miine in seara s asta iti dai seama ca voi sta sa l vad bagajele sunt facute asa ca mare lucru nu prea am de facut decit sa stau la calculator si sa astept
de abia astept s o facem lata


Smile Smile Smile

auzi am uitat sa te intreb ce culore ti-ai facut pe par? asa din curiozitate Smile Smile Smile , eun sunt blonda , sa nu te jenezi Smile Smile Smile Smile
mie imi plac blondele eu insa m am facut castaniu eu sunt bruneta bine sa nu ti inchipui ca sunt neagra dar imi sta f bine nuanta asta de castaniu
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de mihaela99 Mar 15 Iun 2010, 9:04 pm

elenavacu a scris:
elenavacu a scris:
elenavacu a scris:pai daca plec miine in seara s asta iti dai seama ca voi sta sa l vad bagajele sunt facute asa ca mare lucru nu prea am de facut decit sa stau la calculator si sa astept
de abia astept s o facem lata
miha vineri trebuie sa ti l iei pe canselito inapoi poti sa l iei si ti multumesc ca mi l ai imprumutat cuvintul este cuvint nu

iubita poti sa-l pastrezi ca am gasit unele de mare lumea , mai misto decat asta , ti-l fac cadou kiss kiss kiss Smile Smile Smile
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de anuta1971 Mar 15 Iun 2010, 9:05 pm

buna seara doamnelor... ce faceti? ce tocati?.. 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de mihaela99 Mar 15 Iun 2010, 9:06 pm

elenavacu a scris:
mihaela99 a scris:
elenavacu a scris:
elenavacu a scris:pai daca plec miine in seara s asta iti dai seama ca voi sta sa l vad bagajele sunt facute asa ca mare lucru nu prea am de facut decit sa stau la calculator si sa astept
de abia astept s o facem lata


Smile Smile Smile

auzi am uitat sa te intreb ce culore ti-ai facut pe par? asa din curiozitate Smile Smile Smile , eun sunt blonda , sa nu te jenezi Smile Smile Smile Smile
mie imi plac blondele eu insa m am facut castaniu eu sunt bruneta bine sa nu ti inchipui ca sunt neagra dar imi sta f bine nuanta asta de castaniu

kiss kiss kiss kiss sa-ti fie de bine si sa tina mult ....... culoarea soro , nu te gandi la prostii 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 2743637754


Ultima editare efectuata de catre mihaela99 in Mar 15 Iun 2010, 9:08 pm, editata de 1 ori
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:07 pm

mihaela99 a scris:
elenavacu a scris:
elenavacu a scris:
elenavacu a scris:pai daca plec miine in seara s asta iti dai seama ca voi sta sa l vad bagajele sunt facute asa ca mare lucru nu prea am de facut decit sa stau la calculator si sa astept
de abia astept s o facem lata
miha vineri trebuie sa ti l iei pe canselito inapoi poti sa l iei si ti multumesc ca mi l ai imprumutat cuvintul este cuvint nu

iubita poti sa-l pastrezi ca am gasit unele de mare lumea , mai misto decat asta , ti-l fac cadou kiss kiss kiss Smile Smile Smile
multumesc kiss kiss
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de mihaela99 Mar 15 Iun 2010, 9:07 pm

anuta1971 a scris:buna seara doamnelor... ce faceti? ce tocati?.. 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793


14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 bine ai venit ana , buna seara kiss kiss kiss

tocam , cica in sezonul urm. murat fuge cu hasret in america stupid stupid stupid poti sa crezi?


Ultima editare efectuata de catre mihaela99 in Mar 15 Iun 2010, 9:10 pm, editata de 2 ori
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:08 pm

mihaela99 a scris:
anuta1971 a scris:buna seara doamnelor... ce faceti? ce tocati?.. 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793


14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 bine ai venit ana , buna seara kiss kiss kiss
buna ffrumoas o bine ai venit kiss kiss
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:09 pm

elenavacu a scris:
mihaela99 a scris:
anuta1971 a scris:buna seara doamnelor... ce faceti? ce tocati?.. 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793


14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 155520 bine ai venit ana , buna seara kiss kiss kiss
buna ffrumoas o bine ai venit kiss kiss
anuta a transmis cineva cu google de am ris cu lacrimi iar eu am inteles ca hasret si murat pleaca in america Smile Smile Smile
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de anuta1971 Mar 15 Iun 2010, 9:10 pm

fetelor am tradus interviul lui Cancel .. eu stiu franceza bine dar pe alocuri nu avea inteles.. banuiesc ca l-a tradus cineva din turca .. asa ca am mai completat eu pe alocuri ca sa aiva sens... sa nu ma criticati prea tare Smile Smile Smile ca-s cam mofturoasa Smile Smile Smile

* Cati ani din viata ai trait in Turcia?
- 6

* ce varsta ai?
- 36

* ai trait 30 de ani din viata in strainatate, te simti un stain ?

- Dupa ce am trait atat de mult timp in strainatate, confuzia de identitate, depresiile ( ???) au inceput nu stii cu exactitate de unde esti (cui apartii), dar intr-o zi ,un bec se aprinde in capul tau : vezi avantajele pentru a ramane intre cele doua culturi, « apartin de asemenea celor doua culturi, » iti spui (spui). Sunt un francez care traieste in Turcia, si un turc care traieste in Franta...

* Unde a inceput povestea ta ?

- Tire. Izmir. (Tire) este un mic sat cu o populatie de 30 mii . Suntem o familie tipic Egeli copilăria mea a fost foarte placuta. Am trăit o copilărie fericită. De fapt( asta), nu poate fi foarte interesant.

* De ce spui asta ?

- Pentru ca dumneavoastra sunteti in cautare de povesti ! Suntem oameni, de asemenea, fericiti, dar povestea este intotdeauna insipida, din păcate! , Va spun : Tatăl meu este un croitor un om iubitor al Franţei, un pic aventuros.. Într-o zi, a spus el vom merge în Franţa. Sa incepem din Tire, mama mea era însărcinată cu mine, şi aici m-am născut, am un frate cu opt ani mai în vârstă decât mine. La acea vreme, îmi placea un film alb-negru, am urmarit filmul Yumurta « oeuf » de Semih Kaplanoğlu acasă, la casa unchiului meu. Noi? am fost opusul fratelui meu, el a crescut în cartier.Bunica m-a crescut. Ii iubesc (cred iubeam se foloseste totusi prezentul) mirosul, gustul ei şi-mi amintesc zambetul ei. M-am dus la şcoală la şapte ani şi jumătate, când am revenit. Aveam obiceiul sa-mi fac siesta cu bunica si spun ca nu e nimic mai frumos (ca asta)in lume ? Pot auzi intotdeauna vocea sa chemand porumbeii in ureche « guk guuuuk guguuuk gu-gu guk ». Ma intrebati astazi « care este spiritul pacii (linistea) pentru tine ? ce e binele ? «sanul bunicii mele atunci cand eram adormit», pielea ei( ?????). Întotdeauna vara, întotdeauna vremurile bune, mirosul de plantaţii de măslini, umbra copacilor, hamacele, mancarea buna, uleiul de masline ...

* Cum te-ai dus la Paris şi ai părăsit acest frumos Tire?

- Am fost fortat ; parintii mei au mers pentru a castiga bani. Am mers la scoala primara si acolo am inceput-o din nou de la zero. În clasa I, am fost cel mai mare copil. Nu am inteles nimic. Nu înţelegeam nimic, am avut un şoc cultural. Toată lumea venea la şcoală în blugi. Aveam studii mixte. O scoala pana la 5 seara, mi-am spus «ce e asta ?» ! nu exista nici voce (cantec) de porumbel, mai mult nici somn cu bunica. Intr-un singur cuvant a fost greu.

* Au fost si alti straini ?

- Francezii sunt toleranti, germanilor nu le place rasistii. Stătea lângă mine un băiat el era congolez, un algerian, şi un australian, nu am avut nici un turc(aici nu am inteles). Cu toate acestea, am fost blocat acolo pana la 13,14 ani. Am avut probleme de comunicare. Mereu am vrut să plec. Intr-o zi am spus «vei accepta ceea ce ai devenit» viata va fi aici ! Este mai bine să te obişnuieşti cu ideea. Am invatat franceza si lucrurile au început. «Şi eu cred în mine, am invatat pentru a obţine note bune »

* Ce s-a întâmplat după aceea?

- Aşa că am trăit cu familia mea după ce am plecat la Paris, atunci când aveam 17-18 ani, si mi-am creat propria mea lume.

* Ai studiat si ai muncit in acelasi timp ?

- Am studiat limba şi literatura la şcoală secundară. Dar după şase luni de la începerea colegiului eram plictisit. Sa fac bani era mult mai atrctiv In anii 90 am intrat în afaceri textile cu tatăl meu. Au iesit bani buni din afaceri de import şi export, am adus articole din Turcia (la Bourse), ca prosoape, halate de baie, lenjerie, textile si le-am vandut in Franţa. Franţa a fost o platformă atractivă pentru consumatori, Algeria şi Orientul Îndepărtat erau (piete) deschise. Noi faceam (anumite) lucruri, vindeam lanţurilor de magazine mari, asa ca am cautat pe cineva să faca sondaje (traducerea mot a mot nu are inteles), am vrut să ştiu profilul clientilor pentru a afla mai multe despre aceste persoane ceea ce vor , am dobândit experienta acestei munci de asemenea.. Dar apoi am fost obosit. M-am intrebat pana in ce punct vreau sa castig bani ? Pot numai sa fac bani? M-am simtit gol. Voi face afaceri cu textile toata viata mea? M-am intors seara si m-am inscris la cursuri de drama. Am intrat intr-o şcoală de teatru timp de patru ani. Viaţa mea a fost teatru ...

* Se pare ca ai bani ...

- Nu, nu, am făcut doar de afaceri textile cu fratele meu atunci cand nu am avut nici un ban. Am inceput sa fac mici slujbe (de locuri de munca).

* Mici slujbe ce inseamna asta ?

- Am cautat mici slujbe. Am decis să fac clatite, am lucrat ca un chelner, barman după ce am lucrat ca şofer Ritz, conducator auto. Pe de altă parte am citit de teatru, hotarand ( ???) in serii, in reclame, am făcut tot ce mi-a picat (am gasit inaintea mea)

* Ce te face să trăiesti in Franţa pana la varsta de 30 de ani?

- Sunt un om liber! Aici functioneaza liberatatea ( ???). După toleranta, altruism au fost motivele pentru care am trait acolo. Eu nu judec pe nimeni .Incerc să înţeleg eforturile de a se adapta. Educatia franceza este un pic de genul asta. Du-te undeva pentru o saptamana, Cine eşti tu, ce faci, de unde vii, unde mergii , lor nu le pasă daca veţi caştiga bani, aceasta este un model de civilizatie v-aţi obişnuit de a fi confortabil, oamenii se opresc şi nu traverseaza strada atunci când lumina este de culoare roşie , vă opriţi sau de nu de multe ori poti muri, oamenii stau la coadă pentru cunoaştere, artă, cinema ceea ce este ceva. Aceasta este într-un sens o estetică fundamentală. Puteţi astepta nu conteaza ce dacă doriţi, puteţi juca bine golf fără a fi bogat, acesta cerere nu va rani. In Turcia, «cu bani nu obtii nimic aseasta structură ierarhică socială nu exista acolo în Franţa!

* Familia ta e mereu acolo?

- Da, da Toata lumea in afara de mine. Fratele meu s-a căsătorit cu o fata din Mexic, el are trei copii. Dar acum, un lucru ciudat se intampla când vin in Franţa, mi-e dor de Istanbul, ma doare inima, el imi lipseste atât de mult ca reven (ma intorc).

* Ceva mi-a ramas in minte, dar este irelevant pentru subiectul nostru, faci clatite foarte bune?
- Da, fac clatite foarte bune. Dar ele nu pot fi facute la fel acasa. Este greu sa faci clatite bune acasa, intrucat aceasta necesită o echipament si calificare speciala

* Esti un om talentat ?

- Eu nu pot raspunde. Dar viata mea are relevanta. Există o interdependenta profunda. Imi place sa traiesc. Sunt curios, incerc totul.

*Relatia dumneavoastra cu femeile ?

- Cand aveam 7 ani am tinut de mana o fetita in Tire, pentru ca eram indragostit. La 11 ani am sarutat o fata pe buze in Franta, eram indragostit. La 17 ani sau cam asa ceva am facut dragoste cu o frantuzoaica A 17 ans ou quelque chose comme ça, j'ai fait l'amour avec une fille française, din nou indragostit. Caut o femeie bună. Relaţia mea are o lunga durata de trei , cinci ani

* Care este diferenta intre fetele franceze si fetele turce ?

- Exista abordari diferite ...

* Cum ?

- Aici sau au bani, sau reputatie, sau provin dintr-o familie bună. In timp ce in Franţa, cel mai important lucru esti tu, personalitatea ta este importantă, (Tu), joci rolul, nu, numele tău sau banii tatalui tau. La Paris, cineva ar putea vinde ziare, o parte a timpului de lucru şi în acelaşi timp, sa fie student la medicină la o universitate sau sunteti un instalator sau un barman sau lucraţi doua ore pe saptamana taind iarba pentru un venit suplimentar

* Fetele noastre nu fac aceste munci ( ????)...

- Esti nebun ? Ele nu (fac aceste munci). Dar in Franţa, un profesor de liceu se poate indragosti de un tamplar, se pot căsători, şi pot forma o familie Un tamplar cu profesorul său, deoarece acestea pot avea o cultură comuna. Nu e de lucru, dar cultura nu ingaduie sa vedem acest tip de lucru aici, motivul pentru aceasta este faptul ca Turcia este o tara din lumea a treia. Franţa are conditii economice mai bune, venitul pe persoană este mai mare decat al nostru, este acesta motivul ca acest lucru nu reflecta starea relatiilor dintre oameni (????)..Chiar somerii dau bani pentru a trăi. Chiar şi în cel mai rău caz , puteţi trăi . A castiga bani nu e bineinteles o prioritate, «Ce trebuie să faci pentru a fi fericit» ? sigur banii.. veti fi fericit să ştiti că puteţi câştiga cât mai mult posibil nu va fi nici o problemă cu chiria, cu hrana, tu nu locuiesti la frontiera, «Eu nu voi fi îngrijorat să nu fiu aruncat in strada » dar asta nu necesita prea mulţi bani. Tu îţi faci meseria, iar restul timpului te gandesti ca «Ce voi face pentru a fi fericit» ? Tara noastra nu este în acest caz, desigur, reflectata in toate relatiile bărbat-femeie.

* Imi pare rău, dar această întrebare mi-a venit in minte, de ce ai venit in Turcia?

-Destinul, cred. Dupa ce am absolvit scoala de actorie, am participat la un piesa numita « la Cellule n° 118" si ea a fost foarte bine primita ( ?). A fost foarte reusita. Si astfel, cu această piesă, agenţii de casting (impresarii) au fost interesati de mine, am jucat în serii şi reclame, şi am obtinut chiar si o reclama cu Zidane. Am filmat la Madrid, primul meu contact cu Turcia şi a fost, prin filmul Suarez Harem de Ferzan Ozpetek, deoarece am lucrat in spatele camerei, am pregatit (cred)actori francezi. Deci, m-am dus înapoi în Franţa. Dupa un timp Tomris Giritlioglu m-a chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remarcat ca sunt atat de fericit aici. In plus, dublajul ma deranjeaza si ma enerveaza. Toţi prietenii mei, chiar şi copiii au spus «trebuie să utilizaţi propria dvs. voce ». Ei bine, turca mea nu a fost deosebit de buna, dar acum totul a dispărut

* Ce faci pentru a câştiga bani ?

- Eu fac un film. Am facut mai multe filme scurte (de scurt metraj). Am participat la festivalul de film cu un scurt film despre oameni cu handicap. După ce am luat un film lung metraj in : « Kampüste Çıplak Ayaklar» Descopera-ti picioarele pe campus»( ?). Povestea unor oameni tineri care nu au experienţă în viaţa lor, de pune iar piciorul pe pamant. ( ?) Acesta va fi pe DVD in luna mai

*In ce crezi (care e crezul tau) ?

- Omul este o fiinţă foarte slabă, într-adevăr patetic şi sărac, dacă nu e liber. Sper să putem fi liberi cu toţii ...


Ultima editare efectuata de catre anuta1971 in Mar 15 Iun 2010, 9:17 pm, editata de 1 ori
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de alitheea Mar 15 Iun 2010, 9:14 pm

elenavacu a scris:
vivi a scris:buna seara fetelor cred ca celor doi le place sa iasa impreuna 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 165638 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 32201149632520715812049

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 32201149632540716312049
buna vivi pai ei ies de mult impreuna eu a si face pariu ca pleaca impreuna in vacanta dar nu vrea nimeni sa se bage la pariu kiss kiss
buna seara fetelor . io ma bag la pariu ca o sa fiu corespondent special de la Paris si va trimit poze 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 165638 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 918686 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:19 pm

ati vazut cum gindeste credeti ca tuba este la inaltime il va intelege este intrebarea mea
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de mihaela99 Mar 15 Iun 2010, 9:23 pm

ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:27 pm

[quote="mihaela99"]ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh[/quo nu am sa l uit niciodata ce emotionat a fost cin a dat scena de pe balcon avea o gingasie in privire si un zimbet of iar o iau razna
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de anuta1971 Mar 15 Iun 2010, 9:27 pm

mihaela99 a scris:ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh

pai cred ca e recent daca spune ca face Gonulcelen si ca are 36 de ani.. fetelor imi pare rau daca pe alocuri nu prea are inteles.. atat am putut sa fac.. kiss
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de elena Mar 15 Iun 2010, 9:28 pm

anuta1971 a scris:
mihaela99 a scris:ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh

pai cred ca e recent daca spune ca face Gonulcelen si ca are 36 de ani.. fetelor imi pare rau daca pe alocuri nu prea are inteles.. atat am putut sa fac.. kiss
ana scumpo nu ti face probleme a fost f b ine tradus multimesc kiss kiss
elena
elena
vip
vip

Mesaje : 4209
Data de inscriere : 24/03/2010
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de alitheea Mar 15 Iun 2010, 9:32 pm

ana multumesc pt traducere , este intradevar un tip profund si complex , cred tot mai mult ca este jumatatea tubei
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de mihaela99 Mar 15 Iun 2010, 9:33 pm

[quote="alitheea"]
elenavacu a scris:

[buna seara fetelor . io ma bag la pariu ca o sa fiu corespondent special de la Paris si va trimit poze 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 165638 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 918686 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732

buna seara ali bine ai venit kiss kiss kiss
dar Le Mond ce zice? Smile Smile Smile


Ultima editare efectuata de catre mihaela99 in Mar 15 Iun 2010, 9:37 pm, editata de 1 ori
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de alitheea Mar 15 Iun 2010, 9:33 pm

din cate imi aduc aminte articolul este din luna martie anul acesta
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de alitheea Mar 15 Iun 2010, 9:35 pm

[quote="elenavacu"]
mihaela99 a scris:ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh[/quo nu am sa l uit niciodata ce emotionat a fost cin a dat scena de pe balcon avea o gingasie in privire si un zimbet of iar o iau razna
miha om fi noi duse dar astia doi chiar se potrivesc
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de anuta1971 Mar 15 Iun 2010, 9:35 pm

alitheea a scris:ana multumesc pt traducere , este intradevar un tip profund si complex , cred tot mai mult ca este jumatatea tubei

da ali asta am observat si eu imi place mult de el... este liber in gandire si ar ajuta-o mult pe Tuba sa scape de tarele educatiei turce
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de vivi Mar 15 Iun 2010, 9:37 pm

trailer 16 /2 https://www.facebook.com/video/video.php?v=400083477155
vivi
vivi
vip
vip

Mesaje : 1381
Data de inscriere : 09/10/2009

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de alitheea Mar 15 Iun 2010, 9:37 pm

elenavacu a scris:ati vazut cum gindeste credeti ca tuba este la inaltime il va intelege este intrebarea mea
si ea este o persoana sensibila cred ca sunt pe aceeasi lungime de unda , ca dovada ca petrec timp impreuna si in afara platourilor
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de mihaela99 Mar 15 Iun 2010, 9:38 pm

[quote="alitheea"]
elenavacu a scris:
mihaela99 a scris:ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh[/quo nu am sa l uit niciodata ce emotionat a fost cin a dat scena de pe balcon avea o gingasie in privire si un zimbet of iar o iau razna
miha om fi noi duse dar astia doi chiar se potrivesc

pai si io am zis altceva? bineinteles ca se potrivesc 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732


Ultima editare efectuata de catre mihaela99 in Mar 15 Iun 2010, 9:42 pm, editata de 1 ori
mihaela99
mihaela99
vip
vip

Mesaje : 6684
Data de inscriere : 22/10/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de anuta1971 Mar 15 Iun 2010, 9:38 pm

[quote="alitheea"]
elenavacu a scris:
mihaela99 a scris:ana felicitari 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 517793, articolul e recent?
si cancelu dupa cum spune e fericit in turcia, oare de ce? sa fi intalnit marea iubire ? pe tuba? din cauza asta sa nu mai vrea in franta?

Dupa un timp Tomris Giritlioglu ma chemat pentru rolul de « Capitaine Jamal » filmat in « Ayvalik » si am spus « deacord», M-am gandit sa ma întoarc in Franţa, dar după două luni am facut « Hatirla Sevgili » Si acum Gönülçelen « joc un pianist academic ( ?) si am remaecat ca sunt atat de fericit aici.
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 281600
14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 229917 sa fii fericit cu tuba insalahhhhhh[/quo nu am sa l uit niciodata ce emotionat a fost cin a dat scena de pe balcon avea o gingasie in privire si un zimbet of iar o iau razna
miha om fi noi duse dar astia doi chiar se potrivesc

as fi vrut sa vorbeasca mai mult despre serial.. despre actorii din film... a vorbit mai mult despre el dar imi place omul pe care il descopar.. poate da domul sa fie impreuna 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732 14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 244732
anuta1971
anuta1971
vip
vip

Mesaje : 8721
Data de inscriere : 27/09/2009

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de alitheea Mar 15 Iun 2010, 9:40 pm

doamne ce episod vom avea vineri... oare ce spune cand alearga la sfarsit?
alitheea
alitheea
vip
vip

Mesaje : 6630
Data de inscriere : 13/01/2010
Varsta : 54
Localizare : TIMISOARA

Sus In jos

14.Gonulcelen- Inima furata - Pagina 5 Empty Re: 14.Gonulcelen- Inima furata

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum