Serialesitelenovelet
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

+5
DENISA
iulia1965
Luana
elena50
Admin_dea05
9 participanți

Pagina 6 din 43 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Urmatorul

In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Mier 15 Iun 2011, 8:41 pm

Buna seara Luana!
Pe forumul bulgar fetele se intrebau daca episodul din aceasta seara e ultimul din acest sezon.Daca e asa pana la toamna ne vom "vedea" mai rar spre deloc pentru ca eu nu pot vedea serialul de la ora 15 .Eu urmaresc "Fatmagul" dar nu-l urmaresti tu . Ozetul e trecut de jumatate , deabia astept episodul nou !
Vizionare placuta! 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 517793
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Mier 15 Iun 2011, 8:46 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 77ae488433f2

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 A2b0aa54f818
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Mier 15 Iun 2011, 8:47 pm



elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Mier 15 Iun 2011, 9:25 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 4172165645681305191308130652nBl8bWtOUeDmkYRBPBVM

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 MuhtesemYuzyil-22Bolum_0624

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Mier 15 Iun 2011, 9:26 pm

Acum a aparut anunt pe post:ultimul ep. din primul sezon va fi pe 22 iunie. kiss
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de iulia1965 Joi 16 Iun 2011, 1:01 am

O sa spuneti ca iar caut nod in papura, dar ultimile caftane ale lui Suleyman mi se par prost croite... Si prost cusute !! In schimb rochiile domnelor... sunt parca ceva mai comlicate... !
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Joi 16 Iun 2011, 6:26 am

Buna dimineata!
Am intrat acum, pt. ca ajung acasa mai tarziu si nu am rabdare.
Mi-a placut tare mult episodul de aseara. A fost plin de actiune. Si pt prima data am vazut si acolo intrigile din Palat, asa cum am citit ca erau si in cele din ocvcident.
Syumbural s-a apucat sa dea din coate.
Mi-a placut Hurem . Si-a dat seama destul de repede de situatie cand a vazut-o batuta pe Gulfem .Numai ca va cadea vina pe Mahi, desi nu cred ca ea a indemnat-o pe servitoare sa faca asta, ci doar ura acesteia impotriva Huremei. Tare as fi vrut traducere. Sa stiu cuvant cu cuvant ce i-a spus atunci Hurem de a invrajbit-o in halul acesta.
Mi s-a parut tare indrazneata scena dintre Ibrahim si Hatice.Jucata "pe bune" , cu saruturi netrucate. De mult nu am vazut la ei saruturi adevarate in filme. Doar "pe langa".
Imi place palatul lui signor Gritti. Si stapanul palatului insusi imi place!
Mi-a placut iar (pentru a cata oara?) sultana mama, valide sultan. Are cu adevarat un aer regesc , este minunata. Fara ea serialul nu va mai avea acelasi farmec. Ma topesc dupa actrita asta, Nebahat Cehre.
Ma enerveaza in continuare forfota de pe culoarele palatului, noaptea. Nu pot crede ca acolo umblau femeile alea asa, fara rost , ca puteau intra cu usurinta in ce camera doreau si puteau face orice.Plus ca se intalneau cu barbatii in ochii stapanilor (vezi Victoria).
Nu ma asteptam sa citesca biletul cu adevarat Kalfa. Ma gandeam ca va spune altceva, ca n-o va trada pe Hurem, dar m-am inselat. Abia astept miercurea viitoare (ultima anuntata)in care sa vedem ce se intampla. Sper sa nu ne lase cu prea multe intrebari fara raspuns peste vara.
Cred ca mai aveam in minmte aseara cateva lucruri, dar ma grabesc acum. Poate ne gasim diseara.
Iulia, in privinta hainelor sunt multe de spus, dar sunt asa de preocupata de actiune si ca sa inteleg cat mai mult (cat pot) din ceea ce se vorbeste, incat marturisesc , modul in care a lucrat croitorul, nu m-a preocupat aici.
Si in alte filme am vazut incretituri la cusaturi, camasi agatate, buzunare rupte, haina barbateasca cu spatele cusut incretit, etc. Ei se pare ca nu pun pret pe haine.
Si in legatura cu asta, m-a frapat modul in care dormeau:Hatice avea camasuta de noapte aproape moderna, in timp ce Hurem dormea imbracata cu rochia cu corset, stransa de abia respira.
Gata , ies!
Sa aveti o zi plina de reusite!
Pe dupa amiaza!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Joi 16 Iun 2011, 7:59 am

Buna dimineata!
Ce matinala ai fost Luana!M-ai binedispus de dimineata!Am ras citind postarea ta despre cum dormea Hurrem incorsetata!Si eu am observat si ma intrebam de ce doarme asa(la un moment dat am observat ca dormea totusi intro camasa maronie gen halat) si cum poate sa respire !
Romantica scena dintre Hatice si Ibrahim!Joaca foarte bine Selma si Okan, scuze ca ma repet pentru a nustiu a cata oara!
Eu am intrat doar sa anunt ca miercurea viitoare filmul e programat la ora 19. Probabil vom avea un ozet mai lung decat de obicei si poate si ultimul episod va dura mai mult.Mai multe despre ep. voi scrie dupa amiaza daca voi avea timp acum plec la tara sa adun cirese si sa fac compot pentru iarna , nu stiu cand termin(mai am concediu saptamana asta si vreau sa profit).
O zi buna!

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 C16ddf80
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Joi 16 Iun 2011, 8:00 am

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Joi 16 Iun 2011, 8:01 am

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de DENISA Joi 16 Iun 2011, 6:18 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Berguzarkorel
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Joi 16 Iun 2011, 8:21 pm

elena50 a scris:Buna dimineata!
Ce matinala ai fost Luana!M-ai binedispus de dimineata!Am ras citind postarea ta despre cum dormea Hurrem incorsetata!Si eu am observat si ma intrebam de ce doarme asa(la un moment dat am observat ca dormea totusi intro camasa maronie gen halat) si cum poate sa respire !
Romantica scena dintre Hatice si Ibrahim!Joaca foarte bine Selma si Okan, scuze ca ma repet pentru a nustiu a cata oara!
Eu am intrat doar sa anunt ca miercurea viitoare filmul e programat la ora 19. Probabil vom avea un ozet mai lung decat de obicei si poate si ultimul episod va dura mai mult.Mai multe despre ep. voi scrie dupa amiaza daca voi avea timp acum plec la tara sa adun cirese si sa fac compot pentru iarna , nu stiu cand termin(mai am concediu saptamana asta si vreau sa profit).
O zi buna!

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 C16ddf80

Buna seara Elena!
Am venit tarziu azi, dupa sedinta am plecat cu colegii la o pizza si o cola, am pierdut si filmul de dupa amiaza...
Asta e!
Totusi acolo unde spuneau ca este ultimul episod sapt viitoare era ora 20 anuntata, am vazut la fiecare pauza. De obicei in pauza mai plec si colid pe diverse posturi, dar aseara nu m-am miscat si bine am facut. Mi s-au parut pauzele mai scurte decat de obicei si reclame mai putine.
Oricum multumesc ca m-ai anuntat , ca sa-mi pun treburile la punct pana la ora aceea.
Perechea Ibrahim-Hatice imi place mai mult decat multe perechi din cate am vazut pana acum. Par asa reale scenele, incat poti pune mana in foc ca se iubesc.
Ai pus o poza cu tipa lui Okan si ai spus ca e logodnica, dar parca acum ceva timp spuneai ca s-a casatorit, sau nu am inteles eu bine???
El este actor de mare viitor zic eu, nu cred ca ma insel. Si are cea mai frumoasa gura pe care am vazut-o la un barbat-actor sau nu-.
Nu am fost mai matinala decat de obicei, eu ma scol f. devreme, dar de ceva vreme nu mai deschid dim. PC-ul inainte de a pleca, pt ca oricum il dechideam ca sa-l inchid, asa ca am renuntat. Dar azi stiam ca voi intarzia si am vrut sa scriu primele impresii "la cald".
Spor la treburi. Si eu am facut sapt. trecuta dulceata de nuci verzi in trei ture. Sapt viitoare voi face capsuni si cirese, asa am in plan.Desi eu nu gust macar, sotul si baiatul consuma cu placere si le fac.
O sera placuta si inca o data spor la treburi.
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 12:40 am

Buna seara Luana!
Bravo pentru iesirea la o pizza, ati meritat dupa un an de munca intensa!

Acesta e articolul in care scrie ca s-au logodit cei doi, postat de mine pe 7 apr. 2011 .

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 In

Fată Pargalı dorit


Secolului al Okan magnific, Avraam Pargalı Yalabık, a luat fata lasă iubitul ei să ceară familia ei a plecat la barışınca cu Hande Soral


ICE ERİTTİLER


"Century Mare" Rating-blockbuster-ul de serie, jucat de Selma Ergeç'in Pargalı Hatice Sultan Ibrahim Paşa, o dragoste arzătoare pentru a juca personajul Okan Yalabık, lăsând jucător barıştığı se pregăteşte să se căsătorească cu iubitul ei Marilyn Soral. Lui Valentine topire gheaţă între ele în ultimele zile, cum ar fi acela de a urmări dacă Yalabık, a mers cu familia sa pentru a cere Soral'ı.

INELE montate


La ceremonia a avut loc între mamă şi tată de familie Soral'ın Când perechea oprit coexistenţă a verifica, inele de montat. Acum două săptămâni, care se termină în "Little Women", în seria NBC "Armi" personajul interpretat de Marilyn Soral Okan Yalabık'ın din cauza intransigenţei stânga căsătoriei planurile, dar după ce a fost convins duo re-barıştığı căsătorie Yalabık'ın învăţat. Iubitorii de jucător, este de planificare să se căsătorească în această vară.

http://www.hurriyetport.com/magazin/okan-yalabik-ve-hande-soral-evleniyor-pargali-ibrahim-kiz-istemeye-gitti

In privinta orei de incepere a serialului de miercurea viitoare , informatia e preluata de pe un topic al forumului bulgar .Am sa incerc sa verific daca intradevar aceea e ora de incepere a filmului, pentru ca imi aduc si eu aminte ca in pauze se anunta ca miercuri pe 22 iunie va fi episodul final si scria si ora:20.
Mi-a placut ultimul episod cu toate ca a fost cam horror!A fost noaptea cruzimii in harem!
Iar cand strajerii au transportat-o pe Gyulshal la infirmerie sau cum s-o fi numind , acolo fiind deja Maria ranita
, m-am gandit ca s-a intalnit calaul cu victima!
Nu am aflat ce "amabilitati "au schimbat Mahi cu Hurrem . Am observat ca deja comportamentul lui Hurrem se schimba,a invatat sa-si controleze emotiile in momentele critice .
Imi place cat de bland este Halit cu copiii si mi-a placut fetita din rolul lui Mihrimah.
Nici eu nu ma asteptam ca Nygar sa tradeze, dar asta e!
De fapt haremul era locul propice pentru barfe, tradari, asasinate - lupta pentru supravietuire!
Ma intreb cum va folosi Ibrahim informatia din biletel ca Leo vrea sa se intalneasca cu Hurrem inainte de a pleca in Crimeea.
Sper ca nu vom ramane , vorba ta, cu intrebari fara raspunsuri pana la inceperea noului sezon!
Draga Luana e deja foarte tarziu,nu stiu ce e mai nimerit sa-ti urez , asa ca iti doresc sa ai parte si de o noapte linistita si de o zi de vineri cat mai usoara si placuta!

kiss

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 97a499cb

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 488ff2e8
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 12:52 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Sultansoliman

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 254566_111493318942745_100002462335507_110135_65

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Solimanmustafa2

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 1:13 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Cats19-1
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 1:14 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Audientamyep2315iun11a

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Audientamyep2315iun11b
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 1:19 am

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 3459722u

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 3459721Y

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Vin 17 Iun 2011, 7:39 am

Buna dimineata Elena!
Multumesc pt stiri si foto.
Sa stii ca , desi il iubesc pe Okan, mi se pare cam prea tanara fata asta pt el. Nu stiu de ce turcii se casatoresc cu fete f. tinere, diferentele mari de varsta intre soti nu sunt bune, zic eu.
Multumesc pt precizare. Da, asa se pare ca vara, in vacante se fac casatoriile la ei.
Numai Bulent s-a grabit putin, se temea sa mu o piarda pe Melissa cea balaie.
Eu cred ca Ibrahim va folosi mai tarziu informatia, el stie ca sultanul e aprins rau dupa Hurem si nu crede ca bva reusi ceva cu asta. Asa cred, dar cine stie ce surpriza ne va face scenaristul???
Ma uit la Mahi ce distrusa pare. Buna actrita!
Cand ii vezi fata se citeste cum ca e disperata si se teme de consecintele faptelor Gulfemei..
Tare-mi pare rau ca se termina. Va trece greu vara fara sultan!
Dar tu de ce te-i culcat asa tarziu??Ai si facut compotul???
Il faci direct in borcane, nu???Procedeul cel mai nou si mai simplu, sau folosesti metoda traditionala, aceea folosita de mamele noastre?
Oricum, sa ai spor! Azi plec putin mai devreme decat de obicei vinerea si vin mai tarziu. Dar ma voi interesa cum ti-a iesit.
O zi reusita draga mea!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 10:44 pm

24-episod rezumat:
Finalul sezonului mare de BB!
Ibrahim capturat scrisoare trimisă la Leo în Hyurrem Nigyar.
Avraam a învăţat cel mai mare secret de Hyurrem, cum vor pedepsi Hyurrem şi Leo?
Suleiman vor învăţa să iubească şi Leo Hyurrem în viaţa lor anterioară.
BB pentru 24 de episoade in sezonul trecut la 20.0 22/06/2011 ShouTV.
Nigyar căzut în dificultate după Ibrahim capturat scrisoare de la Ibrahim Leo.Strahuvayki nu au fost raportate la evenimentele din Hyurrem şi a dispus Ibrahim a trecut-o scrisoare de la Leo.
Hyurrem, citind scrisoarea, veti intalni pentru ultima dată cu dragoste vechi?
Nigar face tot ce este posibil pentru a preveni reuniunea din Leo şi Hurrem.
Hyurrem ignorant ceva din casa sa pentru a se întâlni cu Leo.
Nigyar speriat nu a reuşit să-l oprească.
Leul ajunge la locul de întâlnire, în perspectiva Hyurrem ..
Ascuns Ibrahim se pregăteşte pentru a captura şi monitoriza Leo.
Jenat şi îngrijorat de evoluţiile Nigyar de aşteptat ..
Vine Syumbyul Nigar. Întrebat despre ceea ce sa întâmplat atunci când Ibrahim Paşa.
Nigyar înţelege că vehementa împotriva ei a făcut Syumbyul.
La Hatice vreche aceeaşi pregătească cina pentru invitati - Suleiman şi sinaor Granulaţie cu sora lui.
În palatul lui Ibrahim şi Hatice veni nisip şi vaduva Monika Teresa - o frumoasă european.
Anxietate include Hatice a vedea frumusetea de Monica.
Grit şi sora lui se bucură de picturi in palatul de Ibrahim şi Hatice.
Hatice a raportat că lucrările de Leo.
Ibrahim zaintirguvan dezvăluit secretul lui Leo este suprimata din acest subiect.

După cină Matrakchi aduce scrisoarea Victoria lui Lajos.
Rândurile Lajos din Victoria nu poate sta cu mâinile îndoite.
Timp pentru a eradica sultanul Suleiman a avut loc!
Care va fi la sfârşitul lui Leo şi Hyurrem după divulgarea secretului lor?
Ibrahim le putem prinde?
Suleiman vă va învăţa că Hyurrem ascuns de la el secretul lui?
Ardere în flacără de răzbunare Victoria va să se răzbune pe Suleiman?
Toate acestea şi multe altele - greu pentru a opri respiraţia BB-la-la data de Wednesday epizad sezonul trecut!
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 10:48 pm

elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 10:53 pm

http://www.vidyotv.net/2287-muhtesem-yuzyil-23-bolum-ibrahim-pasa-ve-haticenin-hamam-sefasi-opusme-sahnesi.html
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Vin 17 Iun 2011, 11:49 pm

Buna seara Luana!
Am admirat si eu jocul lui Nur(Mahi). Cu toate ca la inceputul serialului nu prea imi placea de ea -slabise f. mult , nu mai avea fata asa proaspata ca in Ask...-acum imi pare bine ca va aparea si in urmatorul sezon. Este o actrita talentata, ca majoritatea actorilor din serial.
Din cate am inteles relatia lui Okan cu juna Hande Soral dureaza de ceva timp si e cu certuri, despartiri, impacari...
Zici ca nu e prea buna difeerenta prea mare de ani intre soti, poate, dar eu cred ca atunci cand barbatul e cel mai in varsta , sotii se inteleg mult mai bine decat daca sunt de varsta f. apropiata. Un exemplu pentru mine este familia Ergenc !(sper sa se iubeasca si sa se inteleaga la fel de bine si peste multi ani petrecuti impreuna)
Bulent se potriveste la obrajori cu Melissa-sunt la fel de bucalati! Bulent e deja prea durdulean dupa parerea mea si e pacat de el ca nu are decat 39 de ani. Va turna in vara un film in care joca alaturi de Cetin Tekindor , poate mai slabeste , a stat cam mult pe tusa.
Ma intrebi daca am facut compotul, da, am sterilizat borcanele la tara , acolo am recipient mare in care sterilizez mai multe borcane deodata.Aseara am adus si acasa cirese si le-am curatat pentru dulceata de aceea am intrat tarziu pe net.
Draga mea acestea fiind spuse ma retrag, maine am programata o iesire la pescuit asa ca trebuie sa ma scol devreme sa plecam cat mai de dimineata. Imi pare rau ca nu am aparatul foto sa fac poze, inca nu au venit copiii . Deabia astept sa mi-l trimita.Am uitat sa te intreb, mai mergi la program pana in 1 iulie si apoi intri in concediu?Asta ca sa stiu cat ne mai intalnim pe forum!Cursurile vor incepe pe 1 sept. asa cum se aude?


Sa ai o noapte cu somnic bun si o zi de sambata pe placul tau!


1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 90609648

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 E401f7fa
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Luana Sam 18 Iun 2011, 6:34 am

Buna dimineata Elena.
Multumesc pt rezumat si restul.
Noi stim ca Hurem va ramane la inima sultanului, asa ca nu ne facem griji in privinta asta.
Voiam sa stiu cum se rezolva povestea cu servitoarea Mahiei si actiunea ei nebuneasca. Pe Leo l-as cam da afara din serial. Nici nu avea ce cauta, nici ca pictor, nici ca iubit. Ca iubit am justificat de ce mai inainte, iar ca pictor pt. ca la turci religia le interzice pictarea chipurilor. Poate-l trimit in alta parte sa picteze....In occident pe vremea aceea ar fi avut mare trecere.
In ceea ce priveste scoala, nu au terminat toti. Clasele a IX a mai au trei sapt de practica comasata si mai am un laborator de doua ore, deci nu pot pleca.Plec dupa 20 iulie pt. trei sapt, mai mult sau mai putin cateva zile, nu stiu exact.
Ne intalnim pe forum, dar acum ai si adresa mea de E-mail, asa ca...
Ma bucur ca iesi la aer, eu nu stiu sda pescuiesc. Am fost o singura data cu niste prieteni si mi s-a rasturnat pluta acce mice pe care stateam si m-am udat leoarca, asa ca toata ziua apoi am stat "la uscat" si de atunci nu am mai incercat, sa tot fie vreo 20 de ani..
Vreau sa-mi schimb parola, sa-mi pun ceva ce pot retine, pt ca daca voi avea laptop la casa de vacanta, sa pot intra sa mai aflu vesti. Mai vorbim, oricum...Este mai mult de o luna pana plec.
Tu cand pleci in restul concediului???
O zi reusita iti urez, desi ti-a inceput de mult, banuiesc ca esti deja pe apa....
Pe diseara!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 18 Iun 2011, 8:27 pm

Buna seara Luana!
Noi am mai discutat odata despre Leo si ajunseseram la concluzia ca nu prea isi mai avea rostul dupa 3-4 ep. in serial. Eu deja m-am cam saturat de intriga asta pe care ne-o baga pe gat Meral , dar ce sa mai spunem...
Luana am fost la pescuit, a fost frumos, am prins peste , am prajit, am mancat . Rau a fost ca a fost foarte cald de dimineata!
Deci ai facut baie fara sa vrei! Si cred ca nu ti-a mai trebuit pescuit!
Eu stiu sa inot si am mers de cand ma stiu la pescuit(prima data cu tatal meu care ma lua sa-i tin de urat si mi-a inoculat microbul pescuitului)) . Norocul meu este ca si sotului meu ii place sa pescuiasca.

Inca nu ai schimbat parola?Stiu din primavara ca nu ai intrat pe net cat ai fost plecata ptr. ca aveai o parola cu cifre si trebuia sa porti notita cu tine ca sa poti intra.. .Nu te vad pe forum, cred ca esti la tv deja.
Mai intarzii si eu putin sa mai caut noutati si apoi ma retrag la tv.
O seara buna si o noapte linistita sa ai!

kiss
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Zmx6ndxf
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de elena50 Sam 18 Iun 2011, 8:34 pm

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 250630_108603622563608_100002419127289_90864_4233175_n
1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 231172_104301736327130_100002419127289_39343_362534_n
Gizem Karaca va juca in rolul lui Mihrimah adulta.
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii...  (serial 2011 cu Halit Ergenc) - Pagina 6 Empty Re: 1. MUHTEŞEM YÜZYIL.....Suleyman magnificul sub domnia iubirii... (serial 2011 cu Halit Ergenc)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 6 din 43 Înapoi  1 ... 5, 6, 7 ... 24 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum