Serialesitelenovelet
Punar Vivah - Pagina 10 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Punar Vivah - Pagina 10 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Punar Vivah

+15
Andreea_Miha
victoria
Nicole.RB.Givens
corinagalit
Selin
DENISA
andrushka
denta
AdrianaMatza
petronela
Alexa20
Ioana Style
Admin_dea05
tiberici
iulianagl
19 participanți

Pagina 10 din 32 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Urmatorul

In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de tiberici Mar 03 Apr 2012, 7:37 pm

Curajoasa Aarti ... sa marturiseasca ca nu e vaduva ci divortata cu un ceas inainte de cununie.....Oare cum reactioneaza Yash? Uimirea i se citea pe fata, dar...

Prezentarea pe care i-au făcut-o soacrei a fost cat se poate de reala/buna, ar trebui sa recunoasca ca este uituca pana nu face ceva grav...
tiberici
tiberici
vip
vip

Mesaje : 2882
Data de inscriere : 17/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Constanta

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de lica54 Mar 03 Apr 2012, 10:59 pm

Ep din seara asta a fost ffrumos o avut multa muzica si dans...
Poze cu mirele...
Punar Vivah - Pagina 10 690df

Punar Vivah - Pagina 10 Bkin
Punar Vivah - Pagina 10 U86hr
Punar Vivah - Pagina 10 6912
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Mar 03 Apr 2012, 11:25 pm

lica54 a scris:Ep din seara asta a fost ffrumos o avut multa muzica si dans...
Poze cu mirele...
[[/img]
Mulțumim pentru poze Dadi. Eu sunt dezamăgită că Aarti nu i-a spus lui Yash adevărul. M-am bucurat degeaba ieri.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Alexa20 Mar 03 Apr 2012, 11:38 pm

narcisa a scris:
Mulțumim pentru poze Dadi. Eu sunt dezamăgită că Aarti nu i-a spus lui Yash adevărul. M-am bucurat degeaba ieri.

Au fost frumoase episaodele de astazi, sunt foarte curioasa cum va fi viata lor dupa nunta. Oricum, la ce soacra are Aarti, cred ca o sa fie vai de ea. Oricum, mi-au placut episoadele de astazi, le asteptam de ieri.
Dar desi au fost frumoase episoadele de astazi, eu imi tot imaginam nunta lui Maan Si a lui Geet. Cat de frumosi erau amandoi. Punar Vivah - Pagina 10 283516 Punar Vivah - Pagina 10 283516
Alexa20
Alexa20
vip
vip

Mesaje : 4720
Data de inscriere : 16/12/2011
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

https://www.youtube.com/user/ispitutza20?feature=guide

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Alexa20 Mier 04 Apr 2012, 10:44 pm

Vai ce m-a enervat episodul din seara asta din Punar. Gaetri asta este o scorpie, cum poate sa se gandeasca sa o desparta pe Aarti de Ansh ? Ce minte de gaina are. Punar Vivah - Pagina 10 2743637754
Dupa ce ca s-a casatori doar pentru Ansh, acum vrea sa ii desparta. Sper sa intervina Yash si sa nu ii lase sa faca asta.
Alexa20
Alexa20
vip
vip

Mesaje : 4720
Data de inscriere : 16/12/2011
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

https://www.youtube.com/user/ispitutza20?feature=guide

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Mier 04 Apr 2012, 11:05 pm

Alexa20 a scris:Vai ce m-a enervat episodul din seara asta din Punar. Gaetri asta este o scorpie, cum poate sa se gandeasca sa o desparta pe Aarti de Ansh ? Ce minte de gaina are. Punar Vivah - Pagina 10 2743637754
Dupa ce ca s-a casatori doar pentru Ansh, acum vrea sa ii desparta. Sper sa intervina Yash si sa nu ii lase sa faca asta.
N-am văzut încă episodul dar dacă tu spui că s-au căsătorit atunci nu mă mai enervează nimic. De când aștept să-i văd la casa lor.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de iulianagl Joi 05 Apr 2012, 7:34 am

Sumeet Mittal is hopeful of Punar Vivah increasing its TRP!
Punar Vivah - Pagina 10 Punar_vivah0225_post_1333538212
The concept of Zee TV’s Punar Vivah helmed by Shashi-Sumeet Mittal Productions Pvt Ltd is quite a good one and with popular faces like Gurmeet Choudhary playing Yash and Kratika Sengar as Aarti, it has secured a place in the hearts of all.

But blame it on the slow pace, the show is rated around 2.3 TVR. However, Sumeet Mittal is not disappointed and feels that the wedding track of Yash and Aarti will bring in a change. Post marriage the show will pick up pace and it will bag more numbers. He said, “The real strength of Punar Vivah i.e. the interpersonal relationship between the couple will only start now once the remarriage takes place. The first month was used up to show the build up to the marriage (with all its resultant issues) and establish all the various characters. We are very confident that the numbers will now rise once the wedding is shown. Such a similar late spike had also taken place with our other hit Star Plus show Diya Aur Baati Hum as well”.

When asked about Gurmeet’s characterization which many critics felt wasn’t impressive initially, he added, “This was only expected as his Geet (Star One) lover boy image was very popular, hence it will take some time for the same to be erased from public conscious, which is now slowly beginning to happen.”

Well, we have faith in Gurmeet and the show. Hope it will rule the charts!


Comments (2)
priyachand


GC - lover boy in Geet! When did he act as lover boy! kindly chk ur facts before giving such statements. GC's Maan Singh Khurana was so impressive becos of strong characterisatio n n interesting story line. why don't u improve those things in ur serial instead of focusing on strip shows n unsuitable dance sequences

commented 10 hours ago | Post reply




priyachand


Geet's lover boy image of GC!!! what rubbish! He definitely was not a lover boy! Kindly check ur facts before shooting such inane statements. His impressive act as Maan Singh Khurana is still with viewers. Only way to get ur lead chr is by strong characterisatio n n story line - not strip show or sexy dances!

commented 10 hours ago | Post reply
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Mar 10 Apr 2012, 3:51 pm

D-na Gayatri are viață grea cu nurorile, una e rebelă, cealaltă e răsfățată. Frumoase obiceiuri, bine puse în evidență în film dar pe lângă desfășurarea acțiunii un melc pare un supersonic.
Nu o înțeleg pe Aarti, de fiecare dată când fiul ei nu s-a comportat frumos ea nu i-a atras atenția, nu i-a spus absolut nimic. Nu mi se pare deloc credibil un astfel de comportament, oricât de supărată ar fi, nu trebuie să-i permită fiului ei să se poarte cum o face. Mă enervează lipsa ei de reacție.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Mier 18 Apr 2012, 11:58 pm

Ep 38 și 39 două episoade foarte frumoase. În sfârșit Gurmeet și-a făcut simțită prezența în film. Deși mi-a fost greu să mă obișnuiesc cu el făcând-o pe clovnul timp de 11 minute, după rolul lui Maan nu mi se pare că i se potrivește comedia. Bine că s-au lămurit neînțelegerile lui Aarti, acum relația lor poate trece la o nouă etapă că mă săturasem de îndoielile ei. Să vedem cum evoluează lucrurile. Mă tem de necazurile pe care i le va crea Ansh prin comportamentul lui. Presimt că vor fi multe.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de iulianagl Joi 19 Apr 2012, 4:40 pm

Gurmeet Choudhary states that failure of any show shouldn't be put on the characters!Punar Vivah - Pagina 10 Gurmeet-choudhary-kratika-sengar_post_1334834540
Though it fills us with great disappointment but one can’t rule out the facts which clearly state that Zee TV’s Punar Vivah, helmed by Shashi Summet Mittal Productions Pvt Ltd hasn’t yet set the TRP charts on fire.

It is notable that there were high expectations from this re-marriage tale featuring TV’s handsome hunk Gurmeet Choudhary, adored for his role as Maan Singh Khurana from Geet Hui Sabse Parayi and Kratika Sengar of Jhansi Ki Rani fame. Talking on the same line, Gurmeet said, “For success or failure of a show, you cannot blame only the characters. Punar Vivah is only a month old and any new show takes around three months or more to really pick up. First one to two months are spent only to establish the storyline and various characters and that amount of time is necessary to develop a connect with the masses. One month is simply not enough to discuss such issues.”

He further added, “All my old shows like Ramayan and Geet, also took two-three months to get accepted. Punar Vivah is a new show and also a new concept. Then our time band is pitched against very established shows and it will definitely take time to woo the audience towards us”.

Well, Gurmeet indeed has a point and guess the critics must give the show its due time to prove its worth and we are sure CVs will come up with some TRP bagging sequences!

Source: Tellychakkar.com

Eu nu cred ca la Geet le-a trebuit 3 luni ca sa fie serialul acceptat de telespectatori.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de lica54 Joi 19 Apr 2012, 8:42 pm

Yash in prosop..

Punar Vivah - Pagina 10 Hurd
Punar Vivah - Pagina 10 Klotu


Punar Vivah - Pagina 10 Juys
Punar Vivah - Pagina 10 2lop
Punar Vivah - Pagina 10 3esx
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Vin 20 Apr 2012, 12:43 am

Dadi mulțumesc pentru poze, să mai faci că îmi place să-l privesc pe Yash. Mai ales că în ultimele episoade e din ce în ce mai prezent. În schimb Aarti mi-a făcut impresia unei persoane neglijente și lipsite de reacție în fața comportamentului copilului. Nu mi se pare că l-a educat bine deloc pe Ansh, nu reușește deloc să îl facă să o asculte, e răzgâiat iar ea exagerează cu grija pentru el. Pentru prima zi într-o casă străină chiar nu mi-a plăcut cum s-a comportat deci nu are de ce să se supere că a certat-o soacra. Dar filmul îmi place din ce în ce mai mult, ador scenele casnice, cu lucruri lipsite de extraordinar dar care chiar se întâmplă în realitate.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 21 Apr 2012, 8:14 am

Buna dimi.Am vazut ep 38 si 39, filmul este bunicel dar in comparatie cu geet este fff in urma lui...Gurmeet intradevar arata mult mai bine decat in primele ep.

Punar Vivah - Pagina 10 183738-gurmeet-choudhary-kratika-sengar-in-punar-vivah
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 21 Apr 2012, 8:21 am

Fratele lui yash e un scump, il prinde rolul... Smile ..ii s-a rupt patul , oare ce facea acolo?? Smile

Punar Vivah - Pagina 10 113
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de lica54 Sam 21 Apr 2012, 8:31 am

[quote="Admin_dea05"]Fratele lui yash e un scump, il prinde rolul... Smile ..ii s-a rupt patul , oare ce facea acolo?? Smile

Buna dimineata Dea!Se dadeau uta Smile Smile nu ai vazut Yash si Aarti ce cautau si ei sa vada cum este patul lor...dar au gasit altaceva care trosnea Smile Smile
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Sam 21 Apr 2012, 12:04 pm

Admin_dea05 a scris:Fratele lui yash e un scump, il prinde rolul... Smile ..ii s-a rupt patul , oare ce facea acolo?? Smile

[url=[/img][/url]
Bună dimineața Anda. Prateek e într-adevăr un scump, e mereu zâmbăreț și cred că va avea un rol frumos în film. Având în vedere că era prima lor noapte să nu rămână cumva cu sechele, deja s-au hotărât să doarmă pe jos. Smile
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Sam 21 Apr 2012, 12:07 pm

[quote="lica54"]
Bună dimineața Dadi. Când ai timp mai fă niște capturi din film cu Yash dar și cu ceilalți. Mie îmi place și de Kratița.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 21 Apr 2012, 2:21 pm

Mia fetelor eu nu stiu cum o fi noaptea nunti pe la ei pe acolo dar mi se pare f jenant sa stai sa pazesti miri chiar facandu-le si false.... Smile ..ce chef de hataneala sa mai ai.... Smile
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Admin_dea05 Dum 22 Apr 2012, 1:05 am

Punar Vivah - Pagina 10 575608_350737011651015_113390848718967_1074276_855682850_n
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 24 Apr 2012, 8:38 am

Doamne ce tampenie! La astia in familie nurorile vad ca servesc la masa dar ele nu au scaune?Au ramas in picioare.. Smile

Ce rasfatat este baiatul.Nu-mi place cum a fost crescut.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de lica54 Mar 24 Apr 2012, 8:44 am

Admin_dea05 a scris:Doamne ce tampenie! La astia in familie nurorile vad ca servesc la masa dar ele nu au scaune?Au ramas in picioare.. Smile

Ce rasfatat este baiatul.Nu-mi place cum a fost crescut.


Mie nu mia placut nici Arti cum ii facea pe plac copilului...trebuia sal invete cu totul altaceva sa-i explice cum trebue sa se comporte intr-o noua casa sa-i respecte pe cei din jur....nu sa-i arate cum il va certa pe tatal vitreg....si unde mai pui ca Yash a auzit totul dar a intors spatele si a plecat...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Mar 24 Apr 2012, 11:38 am

Admin_dea05 a scris:Doamne ce tampenie! La astia in familie nurorile vad ca servesc la masa dar ele nu au scaune?Au ramas in picioare.. Smile

Ce rasfatat este baiatul.Nu-mi place cum a fost crescut.
ASpectul asta nu l-am vazut in Geet dar in Iss Pyaar au fost cateva scene cu Payal, sora lui Khushi, care statea singura in picioare la masa restul stateau toti asezati. Atunci m-am gandit ca e o eroare a producatorilor ca e masa prea mica si nu a mai incaput un scaun si pentru ea dar dupa ce am vazut Punar mi-am dat seama ca la ei se practica lucrul asta. Ti-ai luat nora, de fapt ti-ai luat sluga. Nici servitorii nu stau in picioare la masa, probabil mananca linistiti in bucatarie dupa ce-si termina treaba. Dar nurorile cand mananca, dupa ce termina toti si pleaca de la masa mai culeg si ele resturile? De ce nu servesc servitorii daca tot au? stupid


Ultima editare efectuata de catre narcisa in Mar 24 Apr 2012, 11:49 am, editata de 1 ori
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de narcisa Mar 24 Apr 2012, 11:48 am

lica54 a scris:


Mie nu mia placut nici Arti cum ii facea pe plac copilului...trebuia sal invete cu totul altaceva sa-i explice cum trebue sa se comporte intr-o noua casa sa-i respecte pe cei din jur....nu sa-i arate cum il va certa pe tatal vitreg....si unde mai pui ca Yash a auzit totul dar a intors spatele si a plecat...
Nici mie nu mi-a placut scena asta, a fost un comportament gresit din partea ei, daca baiatul nu suporta sa fie certat de fata cu toata lumea, de ce l-a certat ea pe Yash de fata cu fi-su? Cred ca era suficient daca ii atragea atentia sa nu-l certe pe copil de fata cu toti, nu era cazul sa faca tot circul in fata copilului. Oricum in ep 45 si 46 pe care le-am vazut in hindi si n-am inteles nimic (dar tot mi-au placut) situatia se mai schimba, copilul nu mai e atat de rasfatat, probabil au exagerat acest aspect ca sa vedem schimbarea pe care prezenta tatalui o induce in copil. As vrea sa vad mai multe scene in care Aarti interactioneaza cu fetele lui Yash, sa-si ia rolul de mama si pentru fete, acum nu il are doar pe Ansh. Iar Kratita a inceput sa-mi placa, in masivitatea ei, are totusi o anumita delicatete. Poate rolul, poate ochii, ceva o face totusi atractiva.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de lica54 Mar 24 Apr 2012, 12:08 pm

Narcisaaaaaa


Punar Vivah - Pagina 10 1dre
Punar Vivah - Pagina 10 2egn
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 26 Apr 2012, 4:29 pm

Punar Vivah - Pagina 10 A19

Punar Vivah - Pagina 10 Aa18

Punar Vivah - Pagina 10 Aaa19

Punar Vivah - Pagina 10 Aaaa17

Punar Vivah - Pagina 10 Aaaaa18

Punar Vivah - Pagina 10 Aaaaaa80

Punar Vivah - Pagina 10 Aaaaaa82

Punar Vivah - Pagina 10 Aaaaaa83


Punar Vivah - Pagina 10 Aaaaaa81
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Punar Vivah - Pagina 10 Empty Re: Punar Vivah

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 10 din 32 Înapoi  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 21 ... 32  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum