Serialesitelenovelet
1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

+6
tiberici
narcisa
DENISA
anyta
Lucica10
Admin_dea05
10 participanți

Pagina 5 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul

In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 15 Noi 2012, 9:25 pm

iulianagl a scris:Salutare!Ce tare a fost si episodul de astzi.Meena a intrat la apa.Iar maine Sooraj afla din ziar ca Sandhyaji a intrat la facultate a treia dar mi se pare ca nu-i spune lui Babo.

Iuli ai vazut ca Vikram s-a dat la fund?si a lasato singura pe Meena ...Ba a mai duso si acasa la masa Smile
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 15 Noi 2012, 9:27 pm

lica54 a scris:

Iuli ai vazut ca Vikram s-a dat la fund?si a lasato singura pe Meena ...Ba a mai duso si acasa la masa Smile

Ce ti-am spu eu ca asa o sa fie ca amandoi sunt la fel si ea facea tot la fel daca cadea Vikram in belea, si nici macar n-a avut curajul sa recunoasca in fata lui Babo ca a facut si e parte la complot.Ce scarbe de oameni. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 15 Noi 2012, 9:33 pm

iulianagl a scris:

Ce ti-am spu eu ca asa o sa fie ca amandoi sunt la fel si ea facea tot la fel daca cadea Vikram in belea, si nici macar n-a avut curajul sa recunoasca in fata lui Babo ca a facut si e parte la complot.Ce scarbe de oameni. Smile

Mi-a placut de Sooraj...ce fericit era el ca face piata cu Sandhya....Si cand ea spus ea ca dovlegeii sunt acri dar el e un dulce...Cemai frumos ep toti au jucat bine fac echipa buna...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 15 Noi 2012, 9:36 pm

lica54 a scris:

Mi-a placut de Sooraj...ce fericit era el ca face piata cu Sandhya....Si cand ea spus ea ca dovlegeii sunt acri dar el e un dulce...Cemai frumos ep toti au jucat bine fac echipa buna...

Da, mi-a placut si cred ca si episoadele care vor urma sunt frumoase.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de anyta Joi 15 Noi 2012, 10:13 pm

episodul din seara asta a fost tradus,si am postat tarducerea. la madhubala
anyta
anyta
vip
vip

Mesaje : 10445
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 16 Noi 2012, 8:05 am

Dragalaselor buna dimineata!O zi frumoasa cu multe bucurii 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 517793 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 517793

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 E0Oj0
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 8:09 am

BUna dimi Dadi, spor la traseu daca mai ai. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 16 Noi 2012, 8:18 am

iulianagl a scris:BUna dimi Dadi, spor la traseu daca mai ai. kiss

Multam frumos iubire....da am astazi si maine kiss kiss
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 8:20 am

lica54 a scris:

Multam frumos iubire....da am astazi si maine kiss kiss


Sa ai spor! kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 8:35 am

Buna dimi!Sunt la ep 28 . cafea
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 8:35 am

Admin_dea05 a scris:Buna dimi!Sunt la ep 28 . cafea

Bine si cum ti se pare?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 8:53 am

iulianagl a scris:

Bine si cum ti se pare?
Asa si asa...Nici macar nu am vazut un ep cap coada.Acum sunt la ep 29 povestea vulpei sirete Smile
Oricum am sa ma uit ca sunt curioasa cand ii va spune despre ea si ce va face el.Din titlul filmului inteleg ca fiecare isi va indeplini dorintele dar sa vedem cate peripetii vor urma pt a fii indeplinite.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 8:57 am

Admin_dea05 a scris:Asa si asa...Nici macar nu am vazut un ep cap coada.Acum sunt la ep 29 povestea vulpei sirete Smile
Oricum am sa ma uit ca sunt curioasa cand ii va spune despre ea si ce va face el.Din titlul filmului inteleg ca fiecare isi va indeplini dorintele dar sa vedem cate peripetii vor urma pt a fii indeplinite.

Pai sa vezi ca sa ajunga la inima soacrei patimeste mult si este mai mult ca o provocare si apropo in episodul de astazi Sooraj afla din ziar si el ca Sandhya a intrat la facultate pe locul trei dar nu-i spune lui Babo.Eu am vazut inainte pana la episodul de ieri si nu stiam cand m-ai intrebat tu dar maine e week end si ma mai uit inainte sa vad ce face Meenakshi, eu sunt de parere ca si Vikram trebuia pedespsit ca nu numai Meena a dat foc magaziei, amandoi au fost.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 9:02 am

iulianagl a scris:
Pai sa vezi ca sa ajunga la inima soacrei patimeste mult si este mai mult ca o provocare si apropo in episodul de astazi Sooraj afla din ziar si el ca Sandhya a intrat la facultate pe locul trei dar nu-i spune lui Babo.Eu am vazut inainte pana la episodul de ieri si nu stiam cand m-ai intrebat tu dar maine e week end si ma mai uit inainte sa vad ce face Meenakshi, eu sunt de parere ca si Vikram trebuia pedespsit ca nu numai Meena a dat foc magaziei, amandoi au fost.
Eu nu stiu inca despre foc.Meena imi place cum joaca.Nu cred ca vreodata soacra isi va schimba conceptiile, ea atata stie bani..bani ,fara prea multa carte.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 9:04 am

Admin_dea05 a scris:Eu nu stiu inca despre foc.Meena imi place cum joaca.Nu cred ca vreodata soacra isi va schimba conceptiile, ea atata stie bani..bani ,fara prea multa carte.


Stai sa vezi ca incetul cu incetul isi schimba parerea dar nu si despre Meena ea nu stiu daca se mai poate schimba ca Meena iubeste banii cel mai mult si exact asa cum a descris-o Babo asa este.Sa vezi mai tarziu dupa ce afla de foc ce-i spune o sa-ti placa si atunci vorbele lui Babo o fi ea hapsana dar in unele privinte sunt de acord cu ea.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 9:26 am

Doamne ce situatie jenanta sa stai si sa-i faci aer sotului cu evantaiul. 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 2743637754 Rupeam evantaiul ala pe cocoasa soacra-mi Smile , Doamne ce ma irita femeia asta cand vorbeste.Iar saracul; Sooraj ii se duce mancarea cu noduri Smile
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 9:29 am

Admin_dea05 a scris:Doamne ce situatie jenanta sa stai si sa-i faci aer sotului cu evantaiul. 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 2743637754 Rupeam evantaiul ala pe cocoasa soacra-mi Smile , Doamne ce ma irita femeia asta cand vorbeste.Iar saracul; Sooraj ii se duce mancarea cu noduri Smile

Smile Doamne nu-mi spune ca atat de mult am urat-o la inceput dar sa vezi tu ca mai tarziu incepi sa-i dai dreptate.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 9:42 am

iulianagl a scris:
Smile Doamne nu-mi spune ca atat de mult am urat-o la inceput dar sa vezi tu ca mai tarziu incepi sa-i dai dreptate.
Iuliana pana la urma frate-su si-a irosit banii pt un leptop nici decum sa se inscribe la cursurile de calculator, nu?
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 9:44 am

Admin_dea05 a scris:Iuliana pana la urma frate-su si-a irosit banii pt un leptop nici decum sa se inscribe la cursurile de calculator, nu?

Da, se pare ca in familia aia fratii si surorile nu le pasa de felul cat de greu munceste Sooraj fac ce vor noroc ca-i mai tine din scurt Babo.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 9:47 am

iulianagl a scris:
Da, se pare ca in familia aia fratii si surorile nu le pasa de felul cat de greu munceste Sooraj fac ce vor noroc ca-i mai tine din scurt Babo.
Si eu l-am crezut Smile
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 9:49 am

Admin_dea05 a scris:Si eu l-am crezut Smile

A nu ca si eu l-am crezut dar mi-am dat seama cand i la aratat lui sora-sa.Dar vreau sa-ti spun ca el o apreciaza foarte mult pe Sandhya si chiar tine cu ea dar din cauza lui Babo uneori nu poate sa arate asta. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 10:13 am

iulianagl a scris:
A nu ca si eu l-am crezut dar mi-am dat seama cand i la aratat lui sora-sa.Dar vreau sa-ti spun ca el o apreciaza foarte mult pe Sandhya si chiar tine cu ea dar din cauza lui Babo uneori nu poate sa arate asta. Smile
Sooraj cat de rabdator poate sa fie cu Sandhya.Prea o tine si ea intr-un secret pai spune-i frate si vezi apoi ce se intampla nu o mai tine tot intr-o bosumfleala. Smile
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 10:14 am

Admin_dea05 a scris:Sooraj cat de rabdator poate sa fie cu Sandhya.Prea o tine si ea intr-un secret pai spune-i frate si vezi apoi ce se intampla nu o mai tine tot intr-o bosumfleala. Smile

A dar nu-i spune isi da el seama si sa vezi ce fel ca atunci l-am iubit si mai tare pe Sooraj iar ea a apreciat asta foarte mult stai Anda ca de acum incepe sa fie super adica mie una mi-a placut de aceea am si spus ca e diferit de tot ce am vazut noi pana acum.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 16 Noi 2012, 10:19 am

iulianagl a scris:
A dar nu-i spune isi da el seama si sa vezi ce fel ca atunci l-am iubit si mai tare pe Sooraj iar ea a apreciat asta foarte mult stai Anda ca de acum incepe sa fie super adica mie una mi-a placut de aceea am si spus ca e diferit de tot ce am vazut noi pana acum.
Sunt la ep 31.Pacat de patul ala mare ca astia stau unul intr-o parte si celalalt in cealalta cu saltelele pe jos Smile
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 16 Noi 2012, 10:21 am

Admin_dea05 a scris:
Sunt la ep 31.Pacat de patul ala mare ca astia stau unul intr-o parte si celalalt in cealalta cu saltelele pe jos Smile

Da unul intr-o parte celalalt in cealalta si se uita unul la altul pe sub pat. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 5 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum