Serialesitelenovelet
7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

+9
anyta
narcisa
iulianagl
Alexa20
petronela
lica54
tiberici
Andreea_Miha
Admin_dea05
13 participanți

Pagina 4 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Urmatorul

In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Sam 02 Feb 2013, 12:05 am

daca aveti cont pe if si vreti sa votati pe cine vreti sa vedeti pe urmatorul nr Zingmag

http://www.india-forums.com/forum_posts.asp?TID=3415332

kiss
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:12 am

Buna dimi.Ce funny este Rk cand l-au intrebat copiii daca s-a stricat masina.Iar Rk cica nu am deschis-o ca sa gasesc un loc sa construiesc o casa in ea. Smile


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Sam 02 Feb 2013, 9:24 am, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:12 am

Si ce mandru se uita la Madhu ca l-au recunoscut copiii.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:18 am

Iar ala care conducea "atelajul" ci ca RKJI nu-ti face griji voi lua repede carul cu boi si voi aduce mecanicul.De parca ar fi fost mercedes ca sa ajunga asa repede.
RK:NU, nu las-o balta, nu vreau sa te necajesc la batranete.
Sof:RKji, eu batran?
RK:Daca te duci in sat vei imbatrani pana cand te vei intoarce.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Sam 02 Feb 2013, 9:23 am, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:27 am

RK:Acesti dracusori mi-au stricat pantofii.
Madhu:Scuza-ma.Nu spune asa copiilor nostri.
RK:A nostri?Cand s-au nascut?
Madh:Desigur.Nu obisnuiai sa spui tu ca vrei 3 copii.Un baiat si doua fete.Uite, baiatul este exact ca mine.Dulce.Iar cele doua fete sunt ca tine.
RK:O sa plangi acum?
Madhu:Nu.
RK:Atunci de ce faci fata asta?
Madhu:Chiar daca Crying or Very sad vor fi lacrimi de bucurie.Unul pentru care lumea este o nebunie, el vine cu mine lasand lumea lui in urma.

Asta n-am inteles-o eu din rezumat dar acum e clar.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Sam 02 Feb 2013, 9:25 am, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 02 Feb 2013, 8:28 am

Buna dimi! cafea

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Th_madhubala58_zps1bb29788
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:29 am

Admin_dea05 a scris:Buna dimi! cafea

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Th_madhubala58_zps1bb29788

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 648483
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 02 Feb 2013, 8:37 am

iulianagl a scris:
7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 648483
Ca faci Iuliana?
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:39 am

Admin_dea05 a scris:Ca faci Iuliana?

Ma distrez cu dialogurile lui RK. Smile Tu?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:40 am

Lid:Dar cine este RK?
Mad:Felicitari!Sunt o multime de oameni in lume care nu te cunosc.Asa ca data viitoare sa numai spui ca fiecare copil din lume te stie.
Om:El este marele erou al filmului.
Lid:El?Erou?Hei daca razi de mine.Iti trag una de nu te vezi.
Mad:Sunt multi oameni ca mine..care nu sunt fanii tai.Nu-i asa?Zambeste.
Copilul cica el este bunicul meu nimeni in sat nu e mai batran ca el.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Sam 02 Feb 2013, 9:25 am, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 02 Feb 2013, 8:50 am

iulianagl a scris:

Ma distrez cu dialogurile lui RK. Smile Tu?
De unde le iei?....Eu nu prea bine ma pregatesc de scarbici.
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:51 am

Admin_dea05 a scris:De unde le iei?....Eu nu prea bine ma pregatesc de scarbici.

Si astazi? 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 2743637754
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:54 am

Cop:Avem cea mai mare casa din sat.Iar eu sunt Chintu.
RK:Felicitari.Imparte dulciuri sa sarbatorim.
Ce fel se uita liderul pe deasupra ochelarilor la RK cand a spus asta.Noroc de Madhu ca au luat binecuvantarile.
Lid:Daca ai incredere in Zeul Ganpati vei ajunge mare erou in filme. Smile
RK:Eu deja sunt..Adica deja sunt mare erou.
Cop:Hei bunicule el spune ca deja este mare erou.Iar ea este sotia lui, Madhubala.
Om:Patil, te rog da-ti consimtamantul.RKji dupa ce am vorbit cu satenii noi am decis ca voi ar trebui sa stati acasa la bunicul.
RK:Acasa la el?
Lid:De ce acasa la mine?(Ce frumos vorbeste liderul Smile )
Madhu:Nu face nimic.Daca lui nu-i place..nu-l obliga.sa mergem RK.
Lid:Ea!Ea spune acelasi lucru.
Cop:Dar bunicule unde in alta parte sa stea?Doar noi avem aer conditionat din intregul sat.
Lid:Da, dar este pentru mine. Smile , nu pentru el.
Cop:Hei bunicule, vino incoa.Te rog spune da, sau altfel ii spun lui bunica ce ascunzi tu de ea.
Lid:Tu...nu conteaza.Vino Madhubala.
Mad:Bine.
Lid:Hei Rovan, Smile vino si tu.
Mad:El iti spune tie.
Lid:Haide Rovan. Smile


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Sam 02 Feb 2013, 9:26 am, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 02 Feb 2013, 8:58 am

iulianagl a scris:
Spoiler:
s
Smile Imi iau portia de ras...
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 02 Feb 2013, 8:59 am

iulianagl a scris:
Admin_dea05 a scris:De unde le iei?....Eu nu prea bine ma pregatesc de scarbici.

Si astazi? 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 2743637754
Pai astazi ca trei zile am avut liber... 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 79551
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:59 am

Admin_dea05 a scris: Smile Imi iau portia de ras...

Si eu tot la fel. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 8:59 am

Admin_dea05 a scris:Pai astazi ca trei zile am avut liber... 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 79551

Aha deci a fost trai pe vatrai. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 9:22 am

Cu ce ochi critic il privea sotia liderului.
Sot:Cum te cheama?
Lid:Rupmangat!! Smile
RK:Nu.Rishabh.Rishabh Kundra.
Cop:Dle Erou ea este bunica mea.Da, bunica el este RK.Rishabh Kundra.Este marele erou.Iar ea este sotia lui Madhubala.
Sot:Intra.Vino inauntru.
Lid:Hei Rushindher, intra si tu. Smile
Cop:Haide eroule, intra.
Sot:Intra fata, intra.Fata..el lucreaza in filme?
Mad:Da.
Sot:Minunat!Invata-l ceva arta.Aceasta industrie de film este foarte imprevizibila.Nu oricine primeste munca buna.Si dupa ce nume are!!Rishabh!!Scarbos.Madhubala.Exact ca o eroina.Eu cred ca tu poti lucra in filme.Tu arati ca un superstar.N-am dreptate?Jur.Asculta, inainte de a pleca lasa-ma sa alung ochiul tau de la tine.Sau altfel vei fi deocheata.Bine acum voi doi puteti sa va odihniti.Ma voi duce la bucatarie.Haide-ti.Hei baiete.Ce faci?Nu, nu, nu nu va lucra in felul asta.Noi va trebui sa-l curatam mai intai.Ultima data cand a fost deschis a fost..
RK:Cand Zeul Krishna a folosit acest Disc Sfant, din cauza caruia a fost unda de caldura pe pamant.
Sot:Ce?
Mad:Nimic.Tu acum spunemi ce vroiai sa spui.
Sot:S-a bagat el asa ca am uitat.Vorbeam despre curatat asta.O voi face.
Mad:Matusa, o vom face noi.Nu-ti face griji.Si daca mai este si altceva te rog spune-ne.Noi vom face.
Sot:Uite, tu esti foarte virtuoasa.Ma voi intoarce.Sa mergem.Hei sa mergem Chntia.
RK:Noi?Ce vrei sa spui cu "noi"?Noi il vom curata?
Mad:Ce inseamna, "noi"?Noi, inseamna tu si eu.Dra stiu ca tu nu ma vei ajuta.Asa ca stai in fata oglinzii si admira-te si lauda-te singur.Bine, vedeto!

**
Copi:Danseaza.Dabseaza.Danseaza.Doar atunci iti voi da aceasta moneda.
RK:Este necesar sa dansez?
Copi:Da!

:drunken: Mi-au placut atat de mult dialogurile si ca am avut putin timp m-am distrat copios inainte de a-mi incepe activitatea.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Sam 02 Feb 2013, 9:28 am, editata de 2 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 02 Feb 2013, 9:25 am

iulianagl a scris:
Aha deci a fost trai pe vatrai. kiss
A fost!!!
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 9:52 am

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 423133_443019919099423_1697479430_n
OH SHIT!!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Sam 02 Feb 2013, 1:58 pm

Sbb



E 24



Telly Talk



kiss kiss kiss
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 6:03 pm

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 550355_443220495746032_383850431_n 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 283516
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de lica54 Sam 02 Feb 2013, 6:08 pm

Bonjur!Vai ce comic a fost ep de azi Smile Smile

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Tvz54CF

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 XTuf75q

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 OoDL9z2

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 17hGnhx
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Sam 02 Feb 2013, 6:11 pm

Cand am facut rezumatulmi-am si inchipuit ce fel a facut liderul cand si-a vazut patul rupt. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de lica54 Sam 02 Feb 2013, 6:14 pm

iulianagl a scris:Cand am facut rezumatulmi-am si inchipuit ce fel a facut liderul cand si-a vazut patul rupt. Smile

Da a facut nite ochi mari de parca nui venea a crede ce vede Smile
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) - Pagina 4 Empty Re: 7.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum