Serialesitelenovelet
Barış Arduç  Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Barış Arduç  Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Barış Arduç

4 participanți

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Barış Arduç  Empty Barış Arduç

Mesaj Scris de Admin_dea05 Dum 29 Noi 2015, 6:21 pm

https://www.instagram.com/arducbrs/

Barış Arduç  10832210


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Mier 23 Mar 2016, 3:30 pm, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Mar 01 Dec 2015, 11:11 am

Barış Arduç  2m4c8ev

Barış Arduç  2a7vpdi
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Mier 30 Mar 2016, 3:51 pm

Barış Arduç  CezA-enXIAAupcw
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 30 Mar 2016, 8:18 pm

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Joi 31 Mar 2016, 10:08 am



Barış Arduç  V79xev
Barış Arduç  2nlsnkw
Barış Arduç  5bz7me
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Joi 31 Mar 2016, 3:53 pm

Barış Arduç  Ce4AHK_WwAAe9vc
Barış Arduç  Ce4AFsIWEAAlIJ9
Barış Arduç  Ce4AGJZW4AAxPIM
Barış Arduç  Ce4AGp7XIAASgBf
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Joi 31 Mar 2016, 4:08 pm

Barış Arduç  Ce4OvVlWsAEECv3
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 01 Apr 2016, 12:36 pm

https://www.facebook.com/notes/feriha/bar%C4%B1%C5%9F-ardu%C3%A7/466338800239742
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de carina Sam 02 Apr 2016, 11:45 am


carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Lun 04 Apr 2016, 5:41 pm

http://gq.com.tr/video/baris-arduc-kamera-arkasi-192

https://www.facebook.com/888232617936965/videos/1036418023118423/

Imagini de la photo-shooting-ul pentru revista GQ

Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Lun 04 Apr 2016, 8:16 pm

Barış Arduç  CfNEl7MUEAAdGuX
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de carina Lun 04 Apr 2016, 10:40 pm

...araboaicele au tradus un interviu de a lui Baris din noiembrie 2014, imediat dupa ce a inceput sa ruleze filmul Deliha:
- "m-am nascut in Elvetia, bunicul lucra acolo, iar parintii mei au plecat in Elvetia si pe 3 dintre noi ne-a nascut in Elvetia ( aici n-am inteles prea bine...pe toti 3, sau doar 3 dintre ei sunt nascuti acolo..eu stiu ca sunt 3 frati, o mai avea vreunul, nu stiu?)...lucrau in domenul imobiliar"..
-"am revenit in Turcia, fara parintii mei, ca sa incep studiile...nu am inteles nici pana acum de ce si-au dorit sa urmez scoala in Turcia...am venit cu fratii mei si am stat la o matusa care era vaduva si avea doua fete apropiate de varsta noastra
-in aceasta perioada m-am simtit fff singur si mi-a foat tare dor de parinti
-m-am simtit ca un nomad ( ca tiganul cu cortul), parca eram blestemat
-am studiat clasa I si a-II-a in Sakaraya, apoi au venit parintii si si si-au cumparat o casa in Gölcük si ne-am mutat cu totii acolo, pana cand in 1999 a avut loc un cutremut si a distrus aproape toata localitatea...casa noastra nu a avut nimic
-apoi ne-am mutat in Bolu si in noiembrie ( araboaicele n-au mai specificat anul) a avut loc un cutremur puternic, totul era distrus si ne-am mutat in Istanbul
- am inceput liceul in Istanbul, dar f greu am suportat acomodarea...toti prieteni mei erau in Sakaraya...am practicat f mult sport volei, handball, baschet, inot, dar nu am facut sport de performanta
-am fost admis la Academia sportiva, dar am stat doar 5 luni fiindca am avut un incident neplacut cu un profesor ( eu am inteles ca s-a batut cu un profesor, dar nu sunt sigura)
-dupa acest incident bunicul m-a izolat in casa lui din Sile timp de 7 luni
-apoi am cunoscut-o pe d-na Ayla Algan si am inceput sa studiez actoria in Ekol
rep: cum a fost prima ta dragoste?
- nu-mi amintesc, am fost precum nomanzi, de fiecare data am fost nevoiti sa ne mutam dintr-o localitate in alta si asta mi-a afectat f mult existenta...de fiecare data trebuia sa-mi fac acomodarea cu noii vecini, colegi de scoala etc...

rep: care a fost cea mai lunga realatie a ta?
- probabil 5-6 luni...am avut o relatie timp de 2 ani, dar de fapt in aceasta perioada nu ne-am intalnit decat vreo 3 luni...probabil ca s-a terminat si din cauza faptului ca eram la distante mari si ne intalneam rar ( cam tampitel mi s-a parut aici)
rep: ce cauti la o femeie?
-loialitate, frumusete si sa fie distractiva ( cauta un bufon, asta am pus-o de la mine)
- intai de toate sunt interesat de loialitate...imi doresc sa am alaturi o femeie distractiva, sa-mi doresc sa stau alaturi de ea, sa discutam, sa glumim, nu sa ma gandesc c-ar fi fost mai bine sa ma duc la o terasa sa stau cu prietenii...
-cand voi intalni o astfel de femeie cu siguranta intr-un an voi fi casatorit
-imi doresc copii, imi plac copiii
-imi place fff mult carnea, consum f multa carne (...la afirmatia asta araboaicele au comentat..." Baris lasa naiba carnea ca afecteaza memoria, din cauza asta o vezi pe Gupse Angelina de Turcia)
....cam atat cu privire la acest interviu dat de Baris in 30.11.2014
.

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 05 Apr 2016, 6:11 am

Barış Arduç || GQ

Barış Arduç  12928210

Barış Arduç  Baris-13

Barış Arduç  Baris-14

Barış Arduç  Baris-15

Barış Arduç  Baris-10

Barış Arduç  Baris-12


Barış Arduç  Baris-11
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Mar 05 Apr 2016, 10:11 am

Barış Arduç  CfOOGQ4VIAAz9_u
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Joi 14 Apr 2016, 6:15 pm

Barış Arduç  5b2xr8
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 31 Mai 2016, 12:06 pm

Barış Arduç - Vogue Türkiye

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de carina Mier 01 Iun 2016, 8:19 am

interviu 30.05.2016 revista Vogue  ( tradus de Crisu )

Barış Arduç  29uvn6x


De fapt, un an nu este o perioada foarte lunga pentru un om. Nici oamenii nu cresc intr un an. Poate doar in inaltime, atunci cand esti adolescent, sau intre 17 si 18 ani, cand devii adult (nu mai esti minor).
Insa, uneori, poate fi o rascruce de drumuri care sa ti schimbe viata intr un an.
In urma cu aproximativ un an, pentru editia din aprilie a revistei Vogue, s a dorit un articol in care sa se vorbeasca despre 4 actori aflati in crestere (la inceput de cariera). Unul dintre cei 4 actori cautati a fost Baris Arduc. Pe vremea aceea, noul serial in care juca s a incheiat dupa primele 4 episoade, iar el spera la un nou proiect, spunand ca s a ocupat cu studierea actoriei in perioada de inactivitate (cand nu a jucat in nicio productie). Dupa interviuri, in general, vorbesc cu prietenii mei despre impresiile, parerile mele: cine e cel mai frumos, cine e intr adevar ridicol, pe cine urasc, etc – stiu, e rusinos. De un an, dupa interviul anterior, de o singura persona mai vorbesc cu prietenii mei, Baris Arduc.
Am gasit articolul din reportajul precedent. Isteria mea obisnuita a cedat "Este un barbat foarte frumos. Parca a fost inzestrat cu o asa forma (aspect), parca e pictat", am scris.
Acum, dupa un an de la intalnirea noastra, am aceeasi parere despre fizicul lui. Inca este foarte frumos, precum Splendid Palas din Buyukada (este un hotel deschis in 1908 care se afla pe insula printilor, denumita si Büyükada). Este doar putin mai obosit, datorita succesului incredibil de care se bucura. Acel actor la inceput de cariera a disparut, acum se afla in fruntea listei. Imediat dupa interviul nostru de anul trecut, a inceput sa joace in comedia romantica KA si a devenit un barbat de aproape 30 de ani pe care tinerele l au divinizat si s a trezit cu o multime de fani. L am intrebat ce parere are referitor la asta si mi a raspuns: "multumesc lui Dzeu, sunt foarte multumit. Eu sunt o persoana fatalista si am crezut ca mi am pierdut sansa".

Barış Arduç  X26ow6

"Dupa serial mi s a format identitatea profesionala"
A fost nevoie intr adevar si de un pic de noroc. Personajul Omer Iplikci a facut furori. Serialul KA a fost conceput ca un proiect de vara, cam cat durata de viata a unui fluture, fiind programat finalul in toamna. Arduc a fost putin ingrijorat (sceptic) cand a inceput proiectul KA. "Toate s au legat precum niste fire de bumbac, de fapt. Am ales KA din cateva proiecte. Impresia la prima citire a scenariului a fost foarte buna. Dar, pe de alta parte, serialul dinainte s a terminat dupa primele 4 episoade, ma simteam ca atunci cand scapi dintr un accident (adica nu prea bine). Din cauza asta, aveam retineri in ceea ce ma priveste si legat de ceea ce pot sa fac."
Insa, aceasta ingrijorare a disparut dupa cateva episoade. Serialul, planuit doar pentru vara, a avut un rating incredibil si s a decis continuarea lui. Dupa acest moment, sentimentele lui au fost: "Am trait aceste lucruri pentru prima data si, pe de alta parte, eram abia la inceput de drum. Eram "wow". Am prins o extraordinara incredere in mine. Intelegi ca reprezinti ceva, ai o valoare. Castigi bani, devii important (cunoscut) in acest domeniu. Decat banii, conteaza mai degraba faptul ca incepi sa ai o identitate. Am inteles ca munca mea nu este in zadar si am decis sa lucrez mai mult".
Pe de alta parte, succesul acestui serial nu i este datorat numai lui. Si partenera lui, Elcin Sangu, a avut un rol important, de asemenea. Inevitabil, cei doi au fost selectati, de multe ori drept "Cuplul cu cea mai buna chimie". Arduc, inainte de filmarile pentru serial nu o cunostea pe Sangu, insa au devenit foarte buni prieteni, chiar mai mult de atat "parteneri de destin", dupa cum spune el. "Inainte de KA eram doar Elcin si Baris. Dupa serial, am devenit Elcin Sangu si Baris Arduc. Din acest motiv, datoram foarte multe acestui proiect", spune el.
"Fac 450 de selfie uri pe zi"
Pana sa ajunga Baris la sedinta foto, in hotelul Splendid Palas totul decurgea conform rutinei. Apoi, lucrurile s au schimbat dintr o data. Toate femeile din hotel au sarit sa faca poze cu el. Cand am iesit pe strada, s a intamplat acelasi lucru. Cand il vad, vin langa el si asteapta sa faca o poza. Arduc nu refuza pe nimeni. Cred ca ar trebui sa vorbim despre aceasta stare a fanilor. "Incerc sa privesc si  partea naiva (frumoasa) a muncii. Exista persoane mai tinere ca acestea. Si este un lucru minunat cand iti spun ca te iubesc. Bine ca exista, ii iubesc pe toti. Si eu fac tot ce mi sta in putinta. Fac cate 400-450 de selfi uri pe zi. De exemplu, cand am sosit de a Amsterdam, erau persoane care asteptau de 3 zile pentru o poza. Bineinteles ca nu obiectez nimic si fac poze cu ei, chiar si 450 de poze."

Barış Arduç  169n6zl


E continuarea de pe pagina trecuta, legat de fani
"Dar...". Exista un dar, da, la fel ca toate lucrurile bune, aceasta admiratie din partea fanilor are si o parte neplacuta. "Noaptea trecuta, in jurul orei 11, au sunat la usa mea doua fete tinere insotite de o doamna trecuta de 50 de ani. M au vazut cand am intrat in casa. Venisera tocmai din Kastamonu (un oras pe la ei). Legat de situatiile de genul asta am obiectii." L am intrebat daca a facut poze cu ele si mi a raspuns ca nu a facut: "Nu am facut poze pentru ca acolo este casa mea. Poate ca sunt cu familia. Din cate stiu eu, nici la usa vecinilor nu e de bun simt sa suni la 11 noaptea. Ar trebui sa se gandeasca de cateva ori inainte sa sune, nu sa se gandeasca ca nu e ceva foarte important. Inteleg gresit, pentru e un lucru foarte important." (adica, cei care vin la usa la 11 noaptea pentru a face o poza, se gandesc ca nu i mare lucru, insa, nu i asa)
Cand vine vorba despre viata lui privata este destul de sceptic, din cauza fanilor care il urmaresc cu atata interes. Este impreuna de atata timp cu actrita Gupse Ozay si nu reusesc sa convinga pe nimeni de relatia lor. L am intrebat de ce nimeni nu crede in acest cuplu, iar el a raspuns: "Nu stiu. Eu imi traiesc relatia si stiu ca sunt fericit."
L am intrebat daca G este geloasa. "Gupse este o femeie foarte desteapta. In privinta asta, nu am nici cel mai mic dubiu. Este foarte inteligenta, foarte amuzanta si cu picioarele pe pamant. In opinia mea, are si succes in cariera. Are un film cu incasari de 2 milioane in box-office, ce poate fi mai mult de atat. Cand vin persoane langa noi pentru a face poze, G ia aparatul si ne face pozele. In privinta asta suntem foarte bine, toata lumea sa stea linistita. Asa cum am mai spus, sunt foarte fericit."
Am ajuns la finalul interviului. Am mai conversat putin pe vaporul taxi, apoi a ațipit pe scaunul pasagerului. Fusese la filmari pana noaptea tarziu, apoi a venit la sedinta foto pentru revista Vogue Men, unde a muncit intreaga zi. Dupa ce isi termina treaba, cade lat (de oboseala), e si firesc.
Datoria fanilor este sa ii ridice moralul, nu e nevoie sa ii sunati la usa la 11 noaptea. Noul star, Baris Arduc, este foarte dragut atunci cand doarme, pare foarte inocent.
Sunt sigura ca drumurile noastre se vor mai intersecta.




Ultima editare efectuata de catre carina in Mier 01 Iun 2016, 12:36 pm, editata de 1 ori

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Mier 01 Iun 2016, 11:28 am

Barış Arduç  CjxfjpkVEAA2G3C
Barış Arduç  13346530_1727423477546712_5427084514006714991_n
Barış Arduç  13307397_1727423554213371_5612305887175850242_n
Barış Arduç  13336068_1727423564213370_3618622790241659284_n
Barış Arduç  13308397_1727423617546698_2723383071973045557_o
Barış Arduç  13310631_1727423654213361_8612347467349562159_n
Barış Arduç  13327625_1727423717546688_7117360364089698722_n
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Mar 14 Iun 2016, 7:55 am

Barış Arduç  Sm6429
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Vin 01 Iul 2016, 10:36 am

Barış Arduç  2n0hdz
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de carina Mar 30 Aug 2016, 1:23 am

Barış Arduç


 
Barış ,nascut pe 9 Octombrie 1987 in Elvetia , este actor de teatru si film/serial,iar criticii considera ca are un viitor stralucit in aceasta lume.
Baris este copilul mijlociu al familiei.Pe fratele mai mare il cheama Onur Arduc si pe cel mic Mert Arduc.Familia lui este o familie bogata cu afaceri in domeniul  aurului , electronicelor, confectiilor si transportului. Baris a mers la scoala elementara in Sakarya si Golcuk,apoi la scoala din Bolu si s-a mutat in Istanbul in ultimul sau an de liceu impreuna cu familia si a terminat liceul acolo.Dupa ce a terminat liceul , a castigat o bursa pentru academia de sport din Kayseri,dar a revenit la Istanbul , dupa un an,pentru ca nu s-a putut adapta.Apoi a fost activ in domeniul inotului,scufundarilor,baschetului si handbalului si a fost salvamar in Şile pentru Federatia Sportului Subacvatic din Turcia timp de 8 ani.Mai tarziu, el s-a intalnit cu Ayla Algan si a primit o educatie de formare la scoala “Ekol Drama”.Apoi a inceput invatamantul teatral la teatrul “Sadri Alışık “.De asemenea,el a studiat foarte bine limba engleza si acum o vorbeste fluent.

Baris a intrat in lumea serialelor in anul 2011 in serialul Küçük Hanımefendi interpretand rolul Cenk si in acelasi an a aparut si in serialul Dinle Sevgili – rolul Hakan.Apoi in 2012 a aparut in serialul Benim İçin Üzülme – rolul Ahmet Avcıoğlu.A urmat in anul 2013-2014 serialul Bugünün Saraylisi – rolul Selim Bayraktar.In 2015 a aparut in serialul Racon :Ailem İçin , interpretand pe Tekin Atan , insa serialul are doar 4 episoade ,pentru ca nu a avut audienta.Tot in anul 2015,pe 19 iunie a inceput si serialul Kiralık Aşk alaturi de actrita Elçin Sangu.Cu acest serial ambii au devenit celebri si foarte iubiti.Aici Baris da viata lui Ömer İplikçi .Serialul se difuzeaza vinerea pe Star Tv (Turcia) la ora 20:00 si pe moment se bucura de o audienta frumoasa.
Blogul echipei DiziTeamRo : http://diziteamro.blogspot.it/

Pe langa aceste seriale,Baris in anul 2014 a aparut in filmul Sadece Sen – rolul Emin.Si in acelasi an a jucat in filmul Deliha,interpretand pe Cemil.In acest film a jucat cu Gupse Özay ,care este nascuta pe 30 iulie 1984,ea este actrita si scenarista.Baris si Gupse sunt intr-o relatie de atunci,din 2014.Desi Baris nu vorbeste deloc cu jurnalistii despre viata lui privata,prefera sa o tina secreta.Acum in 2016,s-a tot scris ca ei s-ar fi despartit ,insa apoi apareau impreuna prin oras,insa nici unul nu vorbeste pe acest subiect.
In anul 2015,Baris a fost imaginea firmei Derimod,la care a facut reclama.

In anul 2015 a primit premiul pentru “Cel mai bun actor “ de la  KKTC Cypaparazzi Ödülleri si de la  6.İMK Sosyal Medya Ödülleri .In acelasi an alaturi de Elcin ,pentru rolurile Omer & Defne au primit premiul pentru “Cel mai bun cuplu”.In anul 2016 a luat premiul pentru “Cel mai admirat barbat din seriale “ de la  14.YTÜ Yılın Yıldızları Ödülleri .Apoi premiul pentru “Actorul cel mai inspirat a anului” de la  2.Elele Kadın Ödülleri .Cei de la  2.Türkiye Gençlik Ödülleri i-au oferit premiul pentru “ Cel mai bun actor de serial” si premiul pentru “Cel mai bun film publicitar “ (pentru Derimod).In acelasi an a primit premiul pentru “Cel mai bun actor “ de la  İstanbul Gelişim Üniversitesi Medya Ödülleri  si de la  Yeditepe Üniversitesi 4.Dilek Ödülleri .Cei de la  Makinistanbul Medya, Sanat ve Spor Ödülleri au oferit premiul pentru “ Cel mai bun cuplu de serial “ (Defne & Omer - serial Kiralik ASK ).
Reportaj pentru GQ : https://www.youtube.com/watch?v=O77...

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de carina Dum 18 Sept 2016, 11:44 pm

....interviu Baris, ptr Hurryet 17.09.2016

Barış Arduç ve Elçin Sangu: 'Bizi bu kadar yakıştırdıklarına göre işimizi iyi yapıyoruz'

Kaderleri bir gecede değişti. Ekranda göründüklerinin ertesi sabahı artık sokakta dolaşamayacak haldeydiler. Aradan geçen bir senede şöhretleri katlanarak büyüdü. Bugün hayranları, Barış Arduç’un oturduğu bankı öpüyor, Elçin Sangu bir gün içinde sevenleriyle yüzlerce selfie çektiriyor. Onlar ekranın yeni gözde çifti. Çok merak edilmelerine rağmen pek ortalarda görünmemeyi tercih ediyorlar. Türkiye’nin bu iki yeni starıyla ‘Kiralık Aşk’ dizisinin yeni sezonu başlamadan hemen önce buluştuk. Hayat hikayelerini, değişen yaşamlarını ve aşklarını konuştuk. İşte bilinmeyen yanlarıyla Barış Arduç ve Elçin Sangu...

Barış Arduç: Birileri beni sevsin diye özel bir çabam yok

Bu diziye kadar birçok projede yer aldınız. Sonra bir gece ‘Kiralık Aşk’la ekranda göründünüz. Ve ertesi sabah...
- Belli rutini olan bir adamdım. Sabah kalkıp spora giden, kahvesini alıp evine dönen... Birinci bölümün ardından spora giderken birileri kolumdan çekiştirip fotoğraf çektirmek isteyince ‘Bir şeyler oluyor’ dedim.
Evet. Günde en az 200 kişiyle selfie çektiren, oturduğu bank bilen öpülen bir adam haline geldiniz...
- Evet ama özel hayatımda bir şey değişmedi. Hâlâ 15 sene önceki arkadaşlarımla görüşüyorum. Ve sadece iyi insan olmaya çalışıyorum.

Lüks evler, arabalar...
- Öyle ideallerim olmadı. Tabii popüler bir işte çalıştığınız için para kazanmaya başlıyorsunuz. Önceliklerinizi bildiğiniz müddetçe kendiniz için yaptığınız harcamalar lüks olmuyor.
Artık bir düğünde çektiğiniz halay olay, denize girmek için tekneden inerken çekilen fotoğrafınız haber oluyor. Bununla başa çıkmak zor mu?
- Biri 15 yıllık çocukluk arkadaşımın, diğeri öz abimin düğünü. Gazeteye çıkmamak için arkadaşımın ya da abimin düğününde eğlenmekten kendimi alıkoymayacağım. Abisinin düğününde üç sene önce oynayacak adam şöhret oldu diye oynamazsa bu benim ayıbım olur.
Plan yapmayı bıraktım

Kaygan bir zemin, televizyon sektörü... Şöhret biterse korkusu yaşıyor musunuz?
- Beş-altı sene önce planladığım şeyler gerçekleşmeyince yaşanan hüsranın daha büyük olduğunu gördüm. Plan yapmayı bıraktım. Şu an her şey çok yolunda. ‘Yarın ne olacağım’ endişesiyle yaşamak insanın zihnini de hayat enerjisini de köreltir.
Bu hızlı yükselişten dolayı psikolojik destek aldınız mı?
- Evet. Almaya da devam edeceğim. Her insan almalı. Dünyada birçok şey kaotik bir hal alıyor, insanların siniri bozuluyor. Biz işin eğlence tarafındayız, dünyada yaşananları yumuşatmak için varız ama o sektörün içinde bir birey olarak kendi sağlığımı da iyi tutmak durumundayım.
Kime sorsam, istisnasız herkes sizi çok sevdiğini söyledi. Kusursuz, paketlenmiş bir ürün mü yoksa gerçekten göründüğü gibi iyi bir adam mısınız?
- Kötü biri olacak bir şey yaptığımı sanmıyorum. Birileri beni sevsin diye özel bir çabam yok. Eğer iyi insan olursan birileri zaten seni sevecektir. Sanırım özel hayatımda da yanlış bir şey bulmadı izleyici. Tabii dizideki karakterin de bunda etkisi büyük.
Gupse Özay’la iki yıldır birliktesiniz. En popüler olduğunuz dönemde saklamadan bir ilişki yaşamak ne kadar doğru?
- Düzen ve istikrar benim için her zaman daha makbul. Bir senede 15 ilişki yaşamış bir adamdan ziyade, iki senedir çok güzel bir ilişkiye sahip bir adam olarak o resmin içinde bulunduğumdan kendimle gurur duyuyorum.
Etrafınızda size bu kadar hayran kadın varken tekeşli yaşamak zor olmuyor mu?
- Tekeşli yaşamayı seviyorum. “Çok popülerim, arkama şöhreti alayım, hadi kızlar hep beraber gezelim. Bugün seninle, yarın onunla” gibi durumlar bana sağlıklı bir zihnin eseri gibi gelmiyor. O an belki bu tip şeyler insana meziyet gibi görünebilir ama resmin bütününe bakınca insanın ne kadar kirlendiğini gösteren bir şey bu. Benim gözümde duygusal bağ yaşamadan her gün farklı bir hikâyeye kapı açmak iyi bir şey değil.
Öyle anlattınız ki... Hiç mi çapkın bir adam olmadınız?
- Önceden ilişki adamı değildim. Hayatımda hep spor vardı. Hiç âşık olmamış, bu konulara kafayı takmayan biriydim.
İlişkinizle ilgili söylenmeyen kalmadı. Sizi yakıştırmayanlar da ayrılmanızı dileyenler de oldu. Bunlar ilişkiyi nasıl etkiliyor?
- İkimiz de eleştirilere karşı nötrüz. Bu bir ‘survivor’. Hayat devam ediyor. İlişkimizi beraber yaşıyoruz. Dolayısıyla nasıl bir şey yaşadığımızı da sadece biz biliriz.
E nasıl bir şey yaşıyorsunuz söyleyin, biz de bilelim...
- Güzel bir şey (gülüyor).

Evliliğe karşı değilim

Öpüşme sahnelerinin sevgilinizle büyük kavgalara sebep olduğu hatta dizinin montajına bile karıştığı yazıldı. İşin aslı ne?
- Bunlar öyle zırvalıklar ki üzerine konuşmak istemiyorum. İkimiz de işi gücü olmayan, bunlarla uğraşacak insanlar değiliz. Sapkınlık; bu söylenenlere ikna olup bunlar hakkında konuşmak.
Gupse Özay’dan yola çıkarsak sizi esprili kadın mı tavlar?
- Her akıllı olmaya çalışan insan gibi ben de her anı kaliteli geçirmek isteyen biriyim. Sizi yoran, üzen bir ilişkiyi kimse istemez. Eğer biriyle beraber iyi vakit geçiriyorsan formül tamamdır.
Maşallah geçen sene evlenmeyen jönümüz kalmadı. Siz de bu kervana katılır mısınız?
- Evliliğe karşı değilim. Çocukları çok seviyorum ve çocuk sahibi olmak istiyorum. Bu yarın mı, üç sene sonra mı olur bilmem ama bir gün mutlaka olacak.

Dürüstlük benim için tek kural

Ekrandaki gizli romantik, snob Ömer bir yana, bana son bir yıldır herkesin merak ettiği gerçek Barış’ı anlatın...
- Spor manyağıyım. Kendimle vakit geçirmeyi, sakinliği severim. Fena adam değilimdir ama benim de bir damarım vardır.
Kimler basar o damara?
- Israra ve iyi niyeti suiistimale gelemem. Dürüstlük benim için tek kural. Bir adam sahtekârsa bile yalansız şekilde yüzüme “Ben sahtekârım” derse onu sempatik bulurum. Ailem ve yakınımdakilerle alakalı herhangi yanlış bir şey canımı çok sıkar. İnsanların haksızlığa uğramasına da dayanamam.
Çocukken çok şehir değiştirmişsiniz...
- Evet. Babamın dedesi göç zamanı Arnavutluk’tan Fatsa’ya gelmiş. Orada yaklaşık 50 sene yaşadıktan sonra da Düzce’ye gitmişler. Anne tarafım da Artvinli. Yolları Sakarya’da kesişiyor. Ardından çalışmak için İsviçre’ye gidiyorlar. Orada abim, ben ve kardeşim doğuyoruz. İlkokulda Sakarya’ya halamların yanına geldim. Bir sene sonra da ailem geldi ve Gölcük’e taşındık. 99 depremi olduğunda Sapanca’da tatildeydim. Sonrasında baba tarafımın yanına, Bolu’ya yerleştik. Bu sefer Düzce depremine yakalandım. Lise 2’de de İstanbul’a geldim.

Baklavam olsun diye spor yapmadım

İstanbul’a geldiğinizde anne ve abinizle yaşadığınızı duydum. Peki babanız?
- Ben lisedeyken ayrıldılar. Ben annemle kaldım. Ama babamla da görüşmeye devam ettim.
Oyunculuk bu hikâyenin neresinde?
- Üniversitede tercih yaparken kafamda spor akademisi vardı. Kayseri’yi kazandım ama ilk senemde adapte olamadım, bıraktım. Konservatuvar fikrini değerlendirmeyi düşünürken Ayla Algan’la tanışıp oyunculuğa başladım.
Hep yakışıklı bulunan bir adam mıydınız?
- Beğenilirdim ama aslında ergenliğe girdiğim dönemde yakışıklı bir adam değildim. Öyle girdiğim mekânı falan yıkmazdım. Etrafımdakilere göre belki sadece kötünün iyisi gibi duruyordum.
Ekranda sık sık gördüğümüz o kasları neden yaptınız o halde?
- Ben hayatım boyunca hep spor yaptım. Bunun sebebi de baklavam olsun takıntısı değildi. Mesela ileride kilolu bir adam oynamam gerekirse kilo da alırım.



carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de carina Lun 19 Sept 2016, 12:05 am

B: "Nu fac un efort special ca cineva să mă placă.”

R: ai lucrat în câteva proiecte,apoi după asta, într-una dintre nopţi, noi te-am văzut pe micul ecran în Kiralik Ask, şi apoi în următoarea zi…..
B: sunt un om care are un program bine stabilit/clar...mă trezesc dimineaţa şi fac gimnastică, mă întorc acasă şi iau micul dejun, etc. După primul episod, pe când mă întorceam de la sală, cineva m-a tras de braţ şi mi-a cerut să facem o poză. Mi-am spus în acel moment : “ceva se întâmplă".
R: faci cel puţin 200 de selfie-uri într-o zi cu fanii, tu chiar ai reuşit, ca intr-o statiune,  o femeie să sărute scaunul pe care tu ai stat.
B: da, dar cu nimic  viaţa mea personală nu s-a schimbat...incă mă întâlnesc cu prietenii mei pe care îi am de 15 ani şi incerc sa  să devin doar o persoană bună.
R: cum vă descrieţi unul pe altul?
B: Elcin este o femeie foarte distractiva.....noi muncim mult împreună si  de asemenea ne distrăm bine împreună.....i amândoi suntem încăpăţânaţi...
E: Barîş este o persoană exact cum o vedeţi...usor/putin încordat, dar el transmite multă bucurie.
( nt: cuvântul folosit de Elcin pentru a-l descrie pe Baris nu este exact încordat, dar am ales cel mai bun cuvânt pentru a-l descrie....poate fi folosita una din variante: supărăcios, nerăbdător , încăpățânat , serios, etc.).
R: eşti cu Gupşe de 2 ani...de curand ai căpătat mulţi fani , în opinia ta cât de important este să ai o relaţie fără s-o ascunzi?
B: ordinea și stabilitatea sunt întotdeauna cele mai importante pentru mine.... a fi un bărbat care are o relație foarte frumoasă timp de 2 ani mă face să mă simt mândru, să prezint o imagine de genul ăsta...in loc de a fi un bărbat care are 15 relații într-un an .
R: nu este greu să ai o relație cu doar o singură femeie în timp ce sunt atât de mulți admiratori de sex feminin în jurul tău ?
B:imi place să fiu cu o singură femeie...nu sunt adeptul  "Sunt foarte celebru, permiteți -mi să folosesc faima mea și să spun fetelor sa vina să ne plimbăm împreună... astăzi sunt cu tine , mâine sunt cu ea " - astfel de lucruri nu -mi plac si nu-mi dau pace sufletească .... in aceste zile, poate că aceste lucruri sunt preferate de multe persoane, dar când te uiți la imaginea de ansamblu, aceste lucruri pot face o persoană să pară murdară.... după părerea mea, având relație după relație și deschiderea ușii la o poveste diferită în fiecare zi, nu este un lucru bun.

carina
vip
vip

Mesaje : 4560
Data de inscriere : 18/09/2009

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Sam 28 Ian 2017, 12:58 pm

Mic interviu pentru revista GQ
La premiile anuale decernate de revista pentru bărbați GQ, Bariș a luat premiul ”bărbatul despre care s-a vorbit cel mai mult în 2016”. Festivitatea de premiere va avea loc în februarie.
http://gq.com.tr/gq-orijinaller/baris-arduc-ile-gq-bir-dakika

Barış Arduç  B52
Barış Arduç  B50
Barış Arduç  B51
Barış Arduç  B53
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Nicky Sam 04 Feb 2017, 3:46 pm

Barış Arduç  Image
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Barış Arduç  Empty Re: Barış Arduç

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 6 1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum