Serialesitelenovelet
Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Yasak elma - Fructul interzis

2 participanți

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 13 Noi 2018, 8:25 am

In drum spre servici. In masina:
ZEYNEP: Si, ce va fi acum?
ALIHAN: Ce va fi acum? Tu ma vei iubi pe mine, iar eu te voi iubi pe tine! Vom trai fericiti. Ce poate fi in asta?
ZEYNEP: Oare eu despre asta spun acum? Ma refer la ce va fi in oficiu?
ALIHAN: Nimic nu va fi! Totul va continua asa cum a fost si pana acum.
ZEYNEP: Crezi, va ne va fi comod sa lucram impreuna?
ALIHAN: Dupa parerea mea, va fi incomod daca vom lucra separat!
ZEYNEP: Alihan, eu de-acum nici nu voi mai putea discuta cu tine la modul serios?
ALIHAN: zambeste: Eu astazi nu gandesc! Iar, daca este sa luam, ca pe viitor ,tu vei face ceva, care sa ma scoata din starea mea, atunci, poate da.
ZEYNEP: Bine. Cum spui. Vom vedea! Ce faci, nu mergem la birou?
ALIHAN: Nu, acum nu mergem la oficiu. Mai avem o problema nerezolvata!
ZEYNEP: Ce fel de problema nerezolvata?
ALIHAN: Ghici? 
ZEYNEP: Nu stiu!
ALIHAN: Bine. Atunci, vei afla, cand ajungem.

ZEYNEP: Suntem impreuna in locul unde totul trebuia sa inceapa, dar s-a sfarsit...
ALIHAN: Nu puteam sa nu venim aici.
ZEYNEP: Nu pot sa zic, ca mi-au ramas cele mai placute amintiri legate de acest loc.
ALIHAN: Unele amintiri pot fi date uitatarii, daca le inlocuisti cu unele noi. Din aceasta cauza si am venit aici.
ZEYNEP: In acea seara, cand nu ai mai venit, am crezut ca ti se intamplase ceva rau.
ALIHAN: S-a intamplat.
ZEYNEP: Nu, nu asa, ceva foarte strasnic, eu m-am speriat foarte tare. Mai tarziu, m-am gandit, ca daca ar fi fost ceva foarte grav, ar fi trebuit sa aflu despre aceasta.
ALIHAN: o saruta pe cap. Iarta-ma, ca te-am facut sa suferi atat. Lilla, m-a rugat sa-i promit ca nu voi spune nimic. Din aceasta cauza nu am putut sa-ti povestesc nimic. Un baiat in acea zi a incuiat-o in casa
ZEYNEP: A incuiat-o in casa?
ALIHAN: Da, eu eram deja pe aici, la intrare. Lilla m-a sunat si am fost nevoit sa merga dupa ea.
ZEYNEP: Alihan, de ce nu mi-ai povestit nimic despre asta atunci?
ALIHAN: Tu deja aveai conceptia ta despre mine. Nu aveai sa ma crezi, ce nu ti-as fi spus. Am incercat sa-ti spun... Tu nu m-ai ascultat.
ZEYNEP: Ai dreptate. Ca intotdeauna, ai dreptate.
ALIHAN: Luam loc?
ZEYNEP: Si,... inelele? Intradevar, le-ai cumparat in data care e gravata pe ele?
ALIHAN: Da! ... Doua ceaiuri, va rog!
ZEYNEP: Nu inteleg, de ce m-ai parasit, daca ai cumparate acele inele? Cum poate un om sa-si schimba parerea timp de o zi? Tu... poate, afost din cauza surorei tale, acre e impotriva?
ALIHAN: Pot fi toti impotriva. Mie imi este paralel.
ZEYNEP: Atunci? Care este motivul? Eu inteleg fricile tale, da?... Insa, un om, caruia ii este atat de frica, nu s-ar fi gandit la casatorie si nu ar fi cumparat inelele?
ALIHAN: E o istorie lunga, Zeynep.
ZEYNEP: Povesteste-mi, eu te voi asculta. Eu am timp.
ALIHAN: Poate eu nu voi povesti acum? Altadata. Mai tarziu. Bine?
ZEYNEP: Bine. Eu voi fi intotdeauana langa tine, cand vei fi gata sa vorbesti despre asta.
ALIHAN: Bine.

ZEYNEP: Vreau sa-ti spun ceva.
ALIHAN: Ascult.
ZEYNEP: Iam spus lui Cem „”DA1””, fiindca am fost foarta infuriata pe tine.
ALIHAN: Stiu.
ZEYNEP: Asa, cum i-ai zis si tu Hirei „”DA!” , ca sa ma uiti pe mine. Alihan, mi s-a facut foarte rau, cand v-am vazut impreuna. M-am indispus foarte tare.
ALIHAN: Stiu, iarta-ma.
ZEYNEP: Pe cat de mult, imi spuneam ca totul s-a terminat intre noi, intelegeam, ca nu este asa.
ALIHAN: Eu nu vreau ca tu sa STII ca eu te iubesc pe tine. Eu vreau, ca tu sa sa CREZI (sa fii convinsa), ca eu te iubesc pe tine!
ZEYNEP: Care-i diferenta?
ALIHAN: A crede – vine din suflet (are legatura cu sufletul), a sti - din minte (cap). Te rog, tu doar sa CREZI, ca eu te iubesc pe tine! Bine?
ZEYNEP: Bine. ... Iti voi mai spune ceva.
ALIHAN: Sigur, spune.
ZEYNEP: Atunci, cand am venit aici, ti-am cumparat un cadou.
ALIHAN: Ce cadou?
ZEYNEP: cartea lui Turgut Uyar ” Oprirea”” („Popasul „/ ” Sa admiram cerul!” )
ALIHAN: Mmmm...
ZEYNEP: credeam, ca odata ce ne intalnim in cel mai inalt loc din Istanbul,, atunci sigur, vom admira cerul...
ALIHAN:... Vino... ”Sa admiram cerul...” ( Aici Alihan recita poezia)...
ZEYNEP: Eu nu stiam, ca tu conosti aceasta poezie. Iar tu, se pare, ca ai ascuns romanticul care traieste in tine.
ALIHAN: Ah, Deja nu au mai ramas secrete. Acum ai aflat, si ca eu sunt un romantic. Daca, tu, Zeynep Yilmaz, vei spune, cuiva despre asta, voi fi nevoit sa intreprind masuri cu tine. 
ZEYNEP: (suna telefonul) Scuze... Yildiz suna. Voi raspunde, ca sa nu se ingrijoreze. Ascul, Yildiz.
YILDIZ: Eu vin la oficiu la tine.
ZEYNEP: Nu, nu merge incolo. Eu nu sunt la birou.
YILDIZ: Unde esti?
ZEYNEP: Sunt la zgaraie nori.
YIDIIZ: Ahh, sarmana mea sora, cu totul ti-ai iesit din minti... Alihan nu veni acolo, pleaca de acolo. Intoarce-te acasa. Vin spre tine.
ZEYNEP: Soro, linistete-te, sunt aici cu Alihan.
YILDIZ: Cu Alihan? Ce fericita sunt pentru tine, Zeynos! Inseamna ca sunteti impreuna? V-ati intalnit cu Alihan?

ZEYNEP: Yildiz , tu plangi sau razi? Nu te inteleg, ce faci?
YILDIZ: Zeinep, s-a intamplat ceva grav, asta vroiam sa-ti spun... Halit vrea sa divortam.
ZEYNEP: Cum?
YILDIZ: Am vrut sa-ti povestesc totul, dar nu vreau acum sa-ti stirbesc din fericirea cu Alihan. Ne vedem diseara acasa, bine? Iti voi povesti totul.
ZEYNEP: Bine!
ALIHAN: Ce s-a intamplat?
ZEYNEP: Yildiz nu se simte bine. Sa mergem!
ALIHAN: Mergem!



traducere Alina , grup Yasak Elma- Marul interzis
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 13 Noi 2018, 12:50 pm

Episod 22



ZEYNEP: Interesant. Dar ceilalti, vor ingheta afara?
ALIHAN: Nu te imgrijora. Ei sunt in spatiu inchis. Maine, oricum ii vor duce in suburbie.
ZEYNEP: Si, dintro data, am devenit o familie mare.
ALIHAN: Chiar, am intarziat cu asta.
ZEYNEP: Cum ramane cu sorat ta?
ALIHAN: Nu va fi nimic. Ea a zis , ce si-a dorit.
ZEYNEP: Alihan, poate nu trebuia asa de reactionat? Stiu, ca sora ta are un caracter dificil, dar ti-a fost si mama si tata. Ea asa procedeaza, fiindca crede, ca asa te protejeaza.
ALIHAN: E adevarat. Eu am venit la ea , tinandu-te de mana. In rest, ea decide.
ZEYNEP: Stiu, dar, oricum, eu nu vreau sa fiu intre voi.
ALIHAN: Eu nu vreau nici sa vorbesc, nici sa gandesc despre asta acum. Mai ales, aici. Bine?
ZEYNEP: Uneori, vreau, sa ramanem doar in doi.
ALIHAN: Stiu, si eu!
ZEYNEP: Mi-e frica, ca ar putea ceva sa se intample. Poate e egoist din partea mea, dar vreau ca toti sa stea la distanta de noi.
ALIHAN: Acum, lasa toate fricile sa ramana in urma, bine? Noi nu vom depinde de nimeni. Doar, nu in zadar, am cumparat casa la asa departare, nu-i asa?
ZEYNEP: Ma bucur, ca gandim la fel.
ALIHAN: Noi, aproape, ca intotdeauna avem aceleasi pareri, pur si simplu, noi diferit le expimam. Din aceasta cauza, uneori nu ne intelegem. Dar, mai este si inca ceva, ca esti o caprita inacapatanata.
ZEYNEP: Chiar, ma gandeam, interesant, cand oare vei intoarce discutia impotriva mea?
ALIHAN: Pai, parca nu tu, ai raspuns la toate intrebarile?
ZEYNEP: Am, desigur! Am, de ce sa nu le am? Doar, noi putem sa ne exprimam liber?
ALIHAN: Da, putem! Insa tu uneori pur si simplu esti moracanoasa. (Bolborosesti)
ZEYNEP: Bolborosesc? Asta eu bolborosesc?
ALIHAN: Da! Tu creszi, ca putin vorbesti?
ZEYNEP: Alihan, de ce vreai acum sa ma faci furioasa?
ALIHAN: Fiindca, ador sa te infuriez (te fac furioasa)!
ZEYNEP: Iar mie, imi pare, ca pur si simplu, tie iti place sa tachinezi. Daca totul merge bine, tu neaparat trebuie sa gasesti o problema si sa o scoti la suprafata.
ALIHAN: Eu te iubesc orcum! Foarte mult!
ZEYNEP: Se pare, ca tie iti place mai mult de furioasa Zeynep.
ALIHAN: Exact asa! Si, in special, o ador! ... Vino la mine. Ia-l si pe el (catelul)
ZEYNEP: Venim, venim, venim...
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 13 Noi 2018, 1:23 pm

ZEYNEP: Buna dimineata!
ALIHAN: Buna dimineata!
ZEYNEP: Eu ti-am pregatit micul dejun. Dejun- cu scuzele de rigoare.
ALIHAN: Ma bucur, ca aud asta. Te-ai straduit mult. Insemna ca te simti foarte vinovata...
ZEYNEP: Alihan, nu incepe dis- de- dimineata!
ALIHAN: Foarte gustos ai pregatit micul dejun. Te-am iertat!
ZEYNEP: Allah, daca stiam, ca ai dreptate, iti spuneam acum ceva, dar, lasam, mai bine tac...
ALIHAN: Uneori sa taci- e o caracteristica buna. Si, faptul, ca tu stii asta, ma bucura.
ZEYNEP: Uite, acus ma supar.
ALIHAN: Bine, nu te infuria.
ZEYNEP: Nici tu nu te infuria. Nici pe Emir nu te infuria. Nici pe Lilla, te rog?
ALIHAN: Mmm, Acum imi este foarte clara cauza acestui mic dejun. Daca ai crezut, ca calea spre inima mea, trece prin stomac, te-ai inselat. Ai considerat, ca vei putea face in asa mod, ca eu sa-i iert, nu-i asa?
ZEYNEP: Aha!
ALIHAN: Nu ma privi asa. Tu nu te vei amesreca in asta.
ZEYNEP: Mmm, bine, nu ma voi amesteca.
ALIHAN: Si nu vei mai proceda niciodata asa..
ZEYNEP: Bine, nu o voi mai face.
ALIHAN: Acum , vino la mine.
ZEYNEP: Acum voi merge acasa sa-mi schimb hainele, si, apoi, voi merge la servici. Tu i-ai spus surorii ca voi veni diseara?
ALIHAN: I-am scris mesaj si a zis :”Bine!” Te voi duce eu, la servici nu vei merge. Pregateste-te in liniste, bine?
ZEYNEP: Bine!... Kaju! Frumusete mica! ...
ALIHAN: Kaju, aici! ....

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:28 am

Fragment episodul 23 #FructulInterzis


ZEYNEP: Ce va fi cu Hira? O vor inchide?
ALIHAN: Cred, ca are probleme pshihice. Urmeaza sa faca un tratament lung.
ZEYNEP: Interesant! Ea din cauza noastra a devenit asa?
ALIHAN: Si mai inainte, cred, ca a fost, dar acum s-a manifestat.
ZEYNEP: Ce avea sa fie, daca s-ar fi intamplat ceva cu tine? Eu regret foarte mult , ca nu am zburat cu tine.
ALIHAN: Foarte bine, ca nu ai zburat. Eu nu as fi putut, atunci, ramane calm. (linistit)
ZEYNEP: Nici acum nu-mi vine sa cred, de cele intamplate.
ALIHAN: Nici mie. Deja, totul a ramas in urma.
ZEYNEP: Da, si eu ce voi face, cand va trebui sa mai pleci undeva? De fiecare data imi voi aminti de acest caz.
ALIHAN: Crezi , ca se mai poate repeta asa ceva?
ZEYNEP: De ce nu? Nicidecum nu pot uita asta.
ALIHAN: Nu e bine sa traiesti cu asemenea frici. Nu trebuie!
ZEYNEP: Stiu, dar ce sa fac? Nu-mi iese, nicidecum, asta din cap. Nu voi putea, asa de usor, sa las asta in urma.
ALIHAN: Stii, ce sa faci? Sa ma incui undeva. Atunci, nu-ti vei mai face griji, ca as putea pati ceva.
ZEYNEP: In alte circumstante, poate m-as fi infuriat. Insa, acum, nu o voi face.
ALIHAN: Ahhh, se naste o a doua Zerrin Tashdemir, cumva?
ZEYNEP: S-ar putea. De ce nu? Da, totul e posibil...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46488310

//////////////////
ALIHAN:Nu te-am facut sa astepti mult?
ZEYNEP: Nu, nu am asteptat mult. Insa, s-ar putea, sa se fi racit putin cafeua.
ALIHAN: E in regula! ... Deci, aici e locul, unde deseori, fugiti de la servici?
ZEYNEP: Hai, sa nu spunem asta, ca "fugim".
ALIHAN: Dar cum s-o numim?
ZEYNEP: Pauza de cafea. Si, in cazul, daca tu tot vei veni aici, personalul va trebui sa mearga la alta cofetarie.
ALIHAN: Allah, Alahh! Sunt atat de strasnic?
ZEYNEP: Nuu, ... tu nu esti strasnic.. Dar, nici sa zici, ca esti tare placut si dragut, noi tot nu putem spune, desigur.
ALIHAN: Minunat! De fapt, asa si ar trebui sa fie!
ZEYNEP: Bine, Alihan Tashdemir! ...
ALIHAN: Este pentru tine!
ZEYNEP: Ce este?
ALIHAN: Ieri ti-am pricinuit (produs) multa suferinta... M-am gandit, ca ar fi bine, sa-ti ridic moralul un pic!
ZEYNEP: Ah, e prima editie a cartii: "Sa privim la cer". Unde ai gasit asta?
ALIHAN: Cand te indragosteti de o domnisoara, care iubeste foarte mult cartile vechi, in loc de cadouri scumpe, atunci tu trebuie sa cauti cartile cele mai rare la toti bukinistii din Istanbul...
ZEYNEP: Minunat! Un cadou perfect! Multumesc foarte mult!
Am citit undeva, ca atunci iubirea exista ( isi face salas) doar intre oameni asemanatori (egali)
ALIHAN: Asemanatori (Intre egali)?
ZEYNEP: Da! De exemplu, atunci cand doi oameni, care nu au fost niciodata indragostiti pana la asta, sau, intre cei, care au suferit din dragoste. Sau, intre cei, care sunt in cautarea iubirii...
ALIHAN: Ai dreptate!
ZEYNEP: Insa cel mai mult, este intre oamenii care mai mult sunt gata pentru suferinta, decat pentru fericire...
ALIHAN: Sa admitem. Iar noi, ne asemanam (suntem egali)?
ZEYNEP: Da, ne asemanam!
ALIHAN: Perfect!...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46485010


///////////////////////

ALIHAN: Am crezut că procesul de sarcină este un proces divin!
HALIT: Da! Asta, am testat-o de trei ori, este absolut altceva. Pe de o parte, mănâncă, aduna grăsime, apoi dorește altceva
ZEYNEP: Alihan, putem merge, deja?
YILDIZ: încă e prea devreme, unde te grabești, Zeynep?
ZEYNEP: Vrem să o vizităm pe verisoara noastra într-un bar de rock. Ea cântă acolo.
ZERRIN: Zeynep, putem vorbi puțin?
ZEYNEP: Știu ce vreti să spuneti! Nu vreti să fim cu Alihan. Dar noi nu ne vom despărți! Nu va deranjati.
YILDIZ: Ah, Sora mea! ...


Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46493010


////////////////

HALIT: Alihan, bucuros sa te vad!
ALIHAN: Si eu sunt bucuros sa te vad! Ce faci?
HALIT: Bine! Tu? Din cauza sarcinei lui Yildiz, in ultimul timp, suntem mai ocupati.
ALIHAN: Daaa! Sa aveti succes!
HALIT: Multumesc! Servesti o cafea pana la sedinta?
ALIHAN: Frate, nu acum! Sa mergem in sala de conferinte.
HALIT: Bine.
... Intra!
Secretara: Dle Halit, Satki a adus ceasul Dvs... L-a reparat.
HALIT: Multumesc mult!... Ahh, ce vremuri au fost! Se apropie ziua de nastere a lui Erim.
ALIHAN: Da, mi-ai vorbit, frate. Stiu!
HALIT: Mi-am dorit sa-i fac un cadou frumos! Si, sa fie si cu semnificatie.
ALIHAN: Hmm... Te-ai gandit bine!
HALIT: Acest ceas l-am cumparat cu primii bani ai mei din viata, pe care i-am primit. I-ar acum, ii voi darui lui Erim. Ce parere ai?
ALIHAN: in copilarie: „Mama! Mama!”
MAMA lui Alihan: “Fiule, ai venit? Ai iesit mai devreme!”…
HALIT: Ti-au placut?...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46460810

///////////////////




ZEYNEP: Eu trebuia sa fiu cu el! Alihan! De ce nu am plecat (zburat) cu tine? Te rog, nu ma lasa singura! Te rog, nu ma lasa singura!...

ZEYNEP: Alihan! Alihan!
ALIHAN: Am venit! Sunt aici! Sunt bine! Sunt cu tine!
ZEYNEP: Cum esti? Poate, sa mergem la spital? Nu esti ranit?
ALIHAN: Totul e bine! Eu ma simt bine! Nu te ingrijora! M-am indispus, doar ca voi aici, toti ati fost ingrijorati, din cauza mea.
HAKAN: Noi, toti, aici, din cauza ta, mai nu am murit, .
ALIHAN: Eu sunt bine! Nu te ingrijora. Vom mai discuta despre asta. Doamne ajuta!
HAKAN: Doamne ajuta!
ALIHAN: Sa mergem? ...


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Joi 29 Noi 2018, 9:26 pm, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:30 am

Episod 23

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 09c70e1037244504 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 D7ec631037244534 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 4a0b481037244564 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 99250a1037244574 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ec0e8e1037244594
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:30 am

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 58c6c71037281364 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Cc8ba51037281394 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 6dfe371037489554

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 969bb11037923284 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 2f68291037923314 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Bc29391037923364 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 8450b11037923404
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:31 am

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 9a545e1038060654 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Bade8f1038060684 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 42726d1038060744 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 905d3d1038060794 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 A4466e1038060824 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 F42f801038060854 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 4a76741038060884 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 5400021038060954 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 64b3291038060994 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 21878a1038061064 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 68c9da1038061114 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 83ef201038061174 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 83bc981038061234 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Cc84fe1038061304
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:32 am

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 B71cdb1038277114
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:41 am



ZEYNEP: Eu trebuia sa fiu cu el! Alihan! De ce nu am plecat cu tine? Te rog, nu ma lasa singura! Te rog, nu ma lasa singura!...

ZEYNEP: Alihan! Alihan!
ALIHAN: Am venit! Sunt aici! Sunt bine! Sunt cu tine!
ZEYNEP: Cum esti? Poate, sa mergem la spital? Nu esti ranit?
ALIHAN: Totul e bine! Eu ma simt bine! Nu te ingrijora! M-am indispus, doar ca voi aici, toti ati fost ingrijorati, din cauza mea.
HAKAN: Noi, toti, aici, din cauza ta, mai nu am murit, .
ALIHAN: Eu sunt bine! Nu te ingrijora. Vom mai discuta despre asta. Doamne ajuta!
HAKAN: Doamne ajuta!
ALIHAN: Sa mergem?
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mier 21 Noi 2018, 9:44 am



HALIT: Alihan, bucuros sa te vad!
ALIHAN: Si eu sunt bucuros sa te vad! Ce faci?
HALIT: Bine! Tu? Din cauza sarcinei lui Yildiz, in ultimul timp, suntem mai ocupati.
ALIHAN: Daaa! Sa aveti succes!
HALIT: Multumesc! Servesti o cafea pana la sedinta?
ALIHAN: Frate, nu acum! Sa mergem in sala de conferinte.
HALIT: Bine.
... Intra!
Secretara: Dle Halit, Satki a adus ceasul Dvs... L-a reparat.
HALIT: Multumesc mult!... Ahh, ce vremuri au fost! Se apropie ziua de nastere a lui Erim.
ALIHAN: Da, mi-ai vorbit, frate. Stiu!
HALIT: Mi-am dorit sa-i fac un cadou frumos! Si, sa fie si cu semnificatie.
ALIHAN: Hmm... Te-ai gandit bine!
HALIT: Acest ceas l-am cumparat cu primii bani ai mei din viata, pe care i-am primit. I-ar acum, ii voi darui lui Erim. Ce parere ai?
ALIHAN: in copilarie: „Mama! Mama!”
MAMA lui Alihan: “Fiule, ai venit? Ai iesit mai devreme!”…
HALIT: Iti place?...
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Sam 24 Noi 2018, 2:54 pm

Episod 24


Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Hgg10

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 3c83fc1042397674 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ef3c301042397684 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ea16861042397694 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 5ec6391042397704 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 C725bd1046622004 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 92b2bd1046622024 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Becb7a1046622034 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 3c83fc1046622064 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ef3c301046622084 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Bce5fa1046622124 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ea16861046622154 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 5ec6391046622194 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Fef6a71046622244

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 B9ab8e1042718184 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 F86be51042718194 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 58128d1042718254 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Db08a11042718314 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 C725bd1042718344Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 B384fe1046732944 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 B8fca21046732974 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Caf0791046733004 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 7798411046733024 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 20c7501046733064 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E528931046733084 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46e5701046733114 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Fb639e1046733134 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 020eb71046733174 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 C2769d1046733194 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Cbe2451046733214 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 D4342e1046733234 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 04bda31046733244 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 2106501046733274 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 6d96651046733304 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E7b9811046733324  


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Vin 14 Dec 2018, 9:25 am, editata de 2 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 29 Noi 2018, 9:07 pm

Halit: Ești o fiică proastă. Când o să te gândești ?!
Zehra: Suficient deja! Te-ai oprit vreodată în apărarea mea? Am intrat în această situație din cauza ta!
Halit: Ai grijă! Vorbește-mi în mod corespunzător!
Yildiz: Halit!
Zehra: Toate gandurile pe care le parcurgi in capul tau minunat nu se vor intampla, pentru ca Kemal ma iubeste si ma voi casatori cu el!
Ender: Atunci avem un acord
Kemal: Noi o facem!
Kemal: Bun venit!
Yildiz: Am venit ... Ești fericit? Voi face tot ce vrei ...
Ender: Felicitări, Zeynep, te-ai alăturat și femeilor care au ars cuiburile familiei!





Yasak Elma, promo ep. 25
https://www.facebook.com/serialesitelenovele/videos/310218736250880/






Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Vin 14 Dec 2018, 9:50 am, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 29 Noi 2018, 9:14 pm

Episod 24

ALIHAN: Pot sa i-au loc?
ZEYNEP: Daca nu strigi, poti, bineinteles.
ALIHAN: Nu o voi face.
ZEYNEP: Bine. … Bine, dar…
ALIHAN: Zeynep!... N-am vrut sa te jignesc.
ZEYNEP: Stiu. Dar nu este sufficient. Merit o explicatie. Vreau sa stiu de ce esti asa furios?.
ALIHAN: Halit!
ZEYNEP: Halit?
ALIHAN: Nu vreau sa ma implic in afacerile cu gaze. Nu cred ca ar fi bine pentru noi. De aceea. Am discutat putin la intalnire. Am trantit usa si am plecat.
ZEYNEP: Ce este? Acesta este un loc de munca, o afacere… gasiti o solutie comuna.
ALIHAN: Obligatoriu. Mai tarziu, am vorbit si am gasit un numitor comun… Zeynep. Mainia mea dispare dupa o vreme.
ZEYNEP: Alihan, esti sigur ca asta e singurul motiv?
ALIHAN: Acum , un timp, va trebui sa ma suporti asa
ZEYNEP: Voi fi mereu in masura sa te rezist. Dar actiunile tale, trebuie sa aiba o explicatie logica.
ALIHAN: Zeynep, orice s-ar intampla, nu renunta la mine. Bine? ...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47153710


////////////////////////////

ALIHAN: Am luat o decizie.
HAKAN: Nici nu stiu, daca vreau sa aud.
ALIHAN: Ma voi apropia de Halit foarte atent, fara sa fiu in ochii lui. Ca si tatal meu .
HAKAN: Alihan, asculta-ma Nu stiu daca e bine sau nu. Intr-adevar.
ALIHAN: Hakan, esti cu mine sau nu?
HAKAN: Ce sunt aceste cuvinte, omule? Sunt intotdeauna cu tine. Dar nu vreau sa cazi in abis. Ei bine?
ALIHAN: Bine. Cand adevarul este in fata mea, eu nu voi sta cu bratele indoite. Intelegi? Nu ma voi opri! Oricare ar fi sfarsitul… Sunt gata…
HAKAN: Daca spui asta. Deci, ce facem?
ALIHAN: La inceput, ne vom linisti. Ne vom linisti. Am lucrat pana dimineata. Am verificat toate companiile din zona. Vom incepe cu companiile existente. Dar vom deschide si unele noi. Vom colecta o multime de actiuni. HAKAN: Bine, o voi face.
ALIHAN: Niciuna dintre aceste companii nu va fi urmaita..
HAKAN: Bine. Nu-ti face griji
ALIHAN: Acest lucru nu este totul. Ii vom ataca si viata personala… Cine si ce secrete are. Cine, caruia si cat ii datoreaza. Cine, ce si de ce ascunde… Totul! Vom afla totul... Il voi distruge moral si fizic. Ii voi lua tot ce are mai de prêt. Una dupa una, din mainile tale…

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46823810

//////////////////


ZEYNEP: Hakan, poti sa-mi spui, ce se intampla cu Alihan?
HAKAN: Ti-am spus doar e din cauza serviciului…
ZEYNEP: Si tu, si eu, stim foarte bine, ca nu e din cauza serviciului. De ce ma minti?
HAKAN: Zeynep, totul e asa, cum ti-a spus Alihan. Stiu, ca e din cauza serviciului… si atat.
ZEYNEP: Alihan, nimic nu-mi explica. Simt o frica, de ce se poate intampla.
HAKAN: De ce ti-e frica? Alihan, are uneori crize de nervi, insa, peste cateva zile, se va simti mai bine.
ZEYNEP: Eu vreau sa-l ajut, doar. Eu nu stiu ce sa fac?
HAKAN: Zeynep, te rog, doar sa nu-l obosesti cu intrebari. Cert este faptul, ca e furios de unele probleme aparute la servici. Nu trage atentia. Mai da-i putin timp.
ZEYNEP: Bine. Se pare, ca nici nu am de ales...


Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46855610

////////////////////////

HAKAN: Poate sa apelam la o firma din Luxemburg? Ce spui?
ALIHAN: Se poate! ... Posibil, insa, nu acum! Vom face o pauza! Fii linistit, suntem precauti in aceasta.
HAKAN: Alihan, asculta, ce voi sune. Zeynep, intelege, ca este ceva la mijloc. Si cauza este Halit.
ALIHAN: Eu ce sa fac? Ca sa Zeynep sa nu se indispuna, sa inched ochii, la tot ce s-a intamplat cu tatal meu, Hakan?
HAKAN: Orice decizie ne apartine. Daca, esti sigur, de decizia pe care o alegi, atunci eu nu mai am ce spune.
ALIHAN: Deciaiza mea ramane neschimbata, Hakan! Avem doar un singur scop si avem doua drumuri diferite. In timp ce Ender va duce lupta cu Yildiz, Halit va fi sustras de la asta. Si atunci, noi vom actiona.
HAKAN: Bine, problema a ajuns la Ender.
ALIHAN: Bine, sa faca ce vrea. Important, ca Halit sa fie sustras. Ai inteles? Si asa, toata viata, femeile au fost problema lui principala.
HAKAN: Nustiu , ce sac cred.
ALIHAN: Iti vorbesc in cunostinta de cauza. Si lui ii place aceasta postura. Toate femeile sa se certe pentru el. El adora asta. Se alimenteaza din asta, fiindca este un narcisist .
HAKAN: Si, noua ne convine asta, nu?
ALIHAN: Exact! … Exact! Cu cat se va distanta de afaceri, cu atat mai bine...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46995910
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 29 Noi 2018, 9:18 pm

HAKAN: Poate medicii trebuie sa-ti vada mana?
ALIHAN: Nu este nevoie! E–n regula!
HAKAN: Am vorbit cu Zeynep. I-am zis, ca au aparut probleme cu o companie de gaze, de aia te-ai infuriat asa tare. Ii vei spune ei totul mai tarziu.
ALIHAN: Ce sa-I spun, Hakan? Oare despre asta poti sa povestesti cuiva? Ce sa-I spun?
HAKAN: Alihan, nu o supara pe Zeynep, din cauza asta. Tocmai ati revenit, de curand, la normal. Nu face sa-ti distrugi viata, alergand dupa rabunare.
ALIHAN: Ce-mi propui? Sa nu raspunda pentru pacatele sale?
HAKAN: Stiu, ca vreai sa te razbuni pe el. Ai suferit mult, stiu. Insa, nu face sa-ti distrugi tie viata, pentru ca sa poti sa o distrugi pe a lui!
ALIHAN: Hakan, am asteptat, toata viata acest moment! Oricare ar fi consecintele, sunt gata de razbunare. Ai inteles?…

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47181710

///////////////////


Dna HAZAKET: Dl Alihan!
ALIHAN: Dna Hazaket, va rog sa parasiti casa!
Dna HAZAKET: Sa ies?
ALIHAN: Da, avet liber astazi! Iesiti! Imediat!
- Doamne, imi ies din minti. Si, mama… Si sora… Si mama , si sora!… Aaaaa. Te voi distruge!!! Te voi distruge!!! Te voi distruge incet, dar te voi distruge!!! Incet…
...
Dna HAZAKET: Dna Zeynep.
ZEYNEP: Dna HAZAKET, ce s-a intamplat? De ce aveti aceasta voce?
Dna HAZAKET: Veniti mai repede! Se intampla ceva cu dl Alihan! El distruge tot in casa. E in agonie!
ZEYNEP: Bine! Bine! Vin indata!
...
ZEYNEP: Alihan! Alihan! Alihan, ce-ai facut? Groaznic! Ridica-te, sa mergem imediat la spital.
ALIHAN: Nu vreau!
ZEYNEP: Ce inseamna “Nu vreau!” Te-ai ranit grav! Te rog, hai, ridica-te!
ALIHAN: Zeynep, nu vreau! Lasa-ma!
ZEYNEP: Pe cine te-ai infuriat asa? Ce s-a intamplat? Cu Lila s-a intamplat ceva?
ALIHAN: Nu s-a intamplat cu nimeni, nimic.
ZEYNEP: A-a, foarte rau.
ALIHAN: Zeynep, pleaca acasa.
ZEYNEP: Esti normal? Nu pot sa te las in asa hal. Nu vorbi aiurea. Nu voi pleca nicaieri!
ALIHAN: Zeynep…
ZEYNEP: Alihan, doar am promis sa fim la toate impreuna. Te rog, spune-mi, ce ai? … Te doare?
ALIHAN: Atunci, voi pleca eu!
ZEYNEP: Alihan… Alihan, Ce ai? Te rog, nu pleca! Unde pleci?...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46778910

//////////////////

ZEYNEP: Alihan? Am fost foarte ingrijorata pentru tine. Ce s-a intamplat? De ce te-ai infuriat asa?
ALIHAN: Zeynep, te rog, nu mai pune intrebari. Bine?
ZEYNEP: M-am speriat foarte tare, ca ti se putea ceva intampla.
ALIHAN: Nu trebuie sa-ti fie frica. Totul a trecut. Sunt bine!
ZEYNEP: Este atat de grav, ca nu poti sa-mi povestesti?
ALIHAN: Zeynep, te rog. Nu ma presa. Bine?
ZEYNEP: Bine. … Vreai sa mananci ceva? Sa-ti pregatesc ceva de mancare?
ALIHAN: Nu, nu sunt flamand.
ZEYNEP: Daca, vreai, poti sa te odihnesti un pic. Eu te voi astepta aici.
ALIHAN: Da, ai dreptate. Trebuie sa ma odihnesc putin. Va fi bine, daca ma voi odihni.
ZEYNEP: Bine.
ALIHAN: Zeynep… Fii alaturi de mine...

ZEYNEP: Te doare tare?
ALIHAN: Nu ma doare.
ZEYNEP: Esti sigur?
ALIHAN: Sigur!
ZEYNEP: Sa-ti povestesc o istorioara?
ALIHAN: Povesteste.
ZEYNEP: Stii ce aceea SUEDA?
ALIHAN: Nu.
ZEYNEP: Sueda este punctual negru exact in centrul inimii. Pe acolo circula sangele, insa… este cel mai important loc din inima. Se spune, ca oamenii , in acel loc, pastreaza oamenii cei mai dragi. Acest loc e Sueda. Adica iubirea (sueda).
ALIHAN: Iar daca in acel punct , se ascunde “raul”?
ZEYNEP: Aceasta este imposibil pentru noi. Noi nu suntem acesti oameni. Nu-I asa?
ALIHAN: Ce?...
ZEYNEP: Nu-I asa, ca noi nu suntem acesti oameni?
ALIHAN: Nu… Nu suntem…


Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46819110

//////////////

ZEYNEP: Alihan? Am fost foarte ingrijorata pentru tine. Ce s-a intamplat? De ce te-ai infuriat asa?
ALIHAN: Zeynep, te rog, nu mai pune intrebari. Bine?
ZEYNEP: M-am speriat foarte tare, ca ti se putea ceva intampla.
ALIHAN: Nu trebuie sa-ti fie frica. Totul a trecut. Sunt bine!
ZEYNEP: Este atat de grav, ca nu poti sa-mi povestesti?
ALIHAN: Zeynep, te rog. Nu ma presa. Bine?
ZEYNEP: Bine. … Vreai sa mananci ceva? Sa-ti pregatesc ceva de mancare?
ALIHAN: Nu, nu sunt flamand.
ZEYNEP: Daca, vreai, poti sa te odihnesti un pic. Eu te voi astepta aici.
ALIHAN: Da, ai dreptate. Trebuie sa ma odihnesc putin. Va fi bine, daca ma voi odihni.
ZEYNEP: Bine.
ALIHAN: Zeynep… Fii alaturi de mine...

ZEYNEP: Te doare tare?
ALIHAN: Nu ma doare.
ZEYNEP: Esti sigur?
ALIHAN: Sigur!
ZEYNEP: Sa-ti povestesc o istorioara?
ALIHAN: Povesteste.
ZEYNEP: Stii ce aceea SUEDA?
ALIHAN: Nu.
ZEYNEP: Sueda este punctual negru exact in centrul inimii. Pe acolo circula sangele, insa… este cel mai important loc din inima. Se spune, ca oamenii , in acel loc, pastreaza oamenii cei mai dragi. Acest loc e Sueda. Adica iubirea (sueda).
ALIHAN: Iar daca in acel punct , se ascunde “raul”?
ZEYNEP: Aceasta este imposibil pentru noi. Noi nu suntem acesti oameni. Nu-I asa?
ALIHAN: Ce?...
ZEYNEP: Nu-I asa, ca noi nu suntem acesti oameni?
ALIHAN: Nu… Nu suntem…

ALIHAN: Iarta-ma pentru tot ce voi face!...


Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46766810

Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Joi 29 Noi 2018, 9:19 pm

ALIHAN: Eu despre toate am aflat azi, tata! Pe tine te-a tradat nu numai mama, dar si cel mai bun prieten al tau!... Ce bine ar fi, sa te am acum alaturi, mi-ai fi aratat calea cea dreapta... Mi-ai fi spus, cum sa procedez.... Nu te ingrijora (Stai pe pace, Fii linistit! )... Te voi razbuna eu! El va raspunde pentru tot ce ti-a facut. Promi. Promit…
… Cum ai aflat ca sunt aici?
HAKAN: Eu stiu, ca tu vii aici, cand ceva ti se intampla. Zeynep acolo isi iese din minti. Ce s-a intamplat , Alihan? La servici s-a intamplat ceva? V-ati certat cu Zeynep? Ce s-a intamplat? Spune-mi odata!
ALIHAH: Eu l-am gasit pe acel om.
HAKAN: Care om?
ALIHAN: Pe barbatul, pe care in copilarie l-am vazut in dormitorul mamei.
HAKAN: Despre ce vorbesti? Cum asa?
ALIHAN: L-am recunoscut dupa ceas.
HAKAN: Cine este?
ALIHAN: Halit…
HAKAN: Cum s-a putut intampla asta?
ALIHAN: El mi-a aratat ceasul, pe care vrea sa-l daruie de ziua fiului sau, Erim.
HAKAN: Alihan, tu crezi, ca asemenea ceasuri numai sunt?
ALIHAN: Hakan, am retrait acest moment de un million de ori. Imi aminteam acest lucru iar si iar... Ca, trebuie sa gasesc acest om dupa ceasul lui. Eu mereu imi aminteam asta. Ceasul, pe care vrea sa-l daruie lui Erim, are gravata o data. Aceeasi data era gravata si pe ceasul,, pe care l-am vazut pe masa in acea zi. Nu poate fi o coincienta. Cel mai bun prieten al tatalui meu si partenerul lui … nu iesea din casa noastra…
HAKAN: Asculta-ma atent, acum pe mine? Bine? Acum totul ne merge foarte bine. Toate acestea au ramas in urma. Noi trebuie trecutul sa-l dam uitarii.
ALIHAN: Nimic nu a ramas in urma. El a distrus viata tatalui meu. Iar apoi, s-a casatorit cu sora mea. Eu trebuie sa las asa totul???
HAKAN: Asculta, stiu ce crezi acum. Noi gandim ambii despre una si aceeasi, dar trebuie sa ne calmam.
ALIHAN: Sa-ti spun, ce cred eu, Hakan? As vrea sa-l tai in bucati! Ai inteles? Vreau sa-l omor! Abia, de m-am putut abtine, sa nu fac asta in aceasta dimineata. Apoi, m-am gandit, ca moartea va fi pentru el un merit prea mare! El trebuie sa sufere! Asa ca mine! Asta nu va fi asa de usor… Nu va fi usor…


Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46788310
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 04 Dec 2018, 7:52 am

Poze ep. 25

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 03d22b1052081734 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 12fb311052081774 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 63cea41052081824 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Eccd321052081864 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 7e68601052081924 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Df87011052081974 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Caa5b91052082044 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 46212f1052082114 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 F9f7eb1052082164 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E105581052082204 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 2a7dfa1052082284 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E498721052082324 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 F4f7a91052082364 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 09b7821052082404 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 14a4141052082454 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 2393ea1052082504Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Bb83511051881334 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 9d02bd1051881384 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Fdc91e1051881394 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E97d361051881414 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 483d381051881434 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 1ed3511051881474 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 0502831051881514 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 3f7db11051881534 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 0838081051881554


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Vin 14 Dec 2018, 9:15 am, editata de 2 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 8:57 am

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 1846311051145034 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 93ffc41051145054 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 208a861051145114 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 A51c4e1051214814 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Db01f11051315084 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 5131181051315104 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E8c2bc1051050564 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 232ee41051050584 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 73e3df1050870554 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 4f80f81050671064 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ec14821050762574 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ea002e1050762614 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Aeee7c1050762664 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 445c331050762714 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 5ee1211050762754 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 10d6811050762794 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 A88b6f1047886874 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 87ce701047886884


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Vin 14 Dec 2018, 9:19 am, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 8:58 am

Traducere Fragment ep. 25

ZEYNEP: Cum de ti-a venit ideea sa venim aici?
ALIHAN: Cred, ca acest loc ne apartine
ZEYNEP: Acum, toate locurile ne apartin noua.
ALIHAN: Asa este, dar acest loc e special, da?
ZEYNEP: Da. E special. Ce bine, ca am venit aici. Bine, ca te-am vazut atat de linistit. Ai invins problemele tale, asa-i?
ALIHAN: Zeynep, in viata mea aceste probleme se vor termina, desigur, insa vor apare altele. De parca ar fi un blestem. Si, fara ca sa vreau, te implic si pe tine in asta.
ZEYNEP: Alihan, nu vorbi aiurea. Ce ne-am fagaduit? Oare nu ne-am promis ca toate se le rezolvam comunicand?
ALIHAN: Da, inda daca vor fi , despre care nu se poate vorbi?
ZEYNEP: Nu vor fi. Nu se poate. ... Alihan, noi am depasit asta impreuna deja demult. Plus la toate, pentru mine problemele tale nu pot fi o povara. Asta e viata, astazi cu tine , maine cu mine se pot intampla.
ALIHAN: Ce repede le accepti. Atat de usor. Ar fi fost bine sa fiu ca tine.
ZEYNEP: Tu si asa esti ca mine. Esti ca mine.
ALIHAN: ... NU!...
ZEYNEP: Totul va fi bine. Noi inca ne vom bucura de aceste zile.
ALIHAN: Tu ai fost sansa mea. (norocul meu). Tu m-ai schimbat pe mine, Zenep. Uneori, eu ma intreb, sunt eu oare sansa ta, Zeynep? Sau, dimpotriva,... dar nu pot gasi raspunsul.
ZEYNEP: Tu, intradevar, te-ai schimbat. Pana mai ieri spuneai ca esti sansa mea. Ce s-a intamplat? De ce imi vorbesti, de parca ti-ai lua ramas bun? Eu sunt aici. Aici si nu voi pleca nicaieri.
ALIHAN: Sa fie. Eu, oricum, te voi admira, atat de aproape...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47189810


/////////////////////

ZEYNEP: ... Dna Zerrin, stiu cat de mult il iubiti pe Alihan si ca il tratati ca pe un fiu. Stiu, ca l-ati ajutat pe Alihan sa realizeze toate acestea. Stiu ca nu sunt nora pe care ati dori s-o vedeti alaturi de Alihan.
ZERRIN: Cu parere de rau...
ZEYNEP: Insa, uneori, ceea ce pare a fi la inceput o greseala, poate deveni cel mai corect adevar (lucru) din viata ta.
ZERRIN: Ce vrei sa pui?
ZEYNEP: Adica? Cand Alihan mi-a cerut mana, am considerat ca este prea devreme. Dar, maine vreau sa-i spun DA! in fata tuturor.
ZERRIN: Ce?
ZEYNEP: Si nu vreau asta sa o fac in lipsa Dvs...
Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47680210


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Vin 14 Dec 2018, 9:16 am, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 8:59 am

TRADUCERE: Episodul 25 Fragment 1

ZEYNEP: Eu am sosit!
ALIHAN: Bine ai venit! Bine ai venit! Eu nu te-am vazut toata ziua, unde ai fost?
ZEYNEP: Am avut ceva de rezolvat si, m-am gandit si la Yildiz.
ALIHAN: Nici ieri nu m-ai spus, ce e cu Yildiz?
ZEYNEP: A pierdut copilul.
ALIHAN: Ce vorbesti? Acum este bine?
ZEYNEP: Da! E mai bine. Ea si-a dorit foarte mult acest copil, si acum este descurajata. Va trece. Dar ce sa- faci?
ALIHAN: Imi pare rau. Sa treaca totul.
ZEYNEP: Da.
ALIHAN: Esti inca furioasa pe mine?
ZEYNEP: Nu, de ce sa fiu furioasa?
ALIHAN: Nu stiu, insa in ultimul timp tu te superi...
ZEYNEP: Deja nu mai dau importanta.
ALIHAN: Daa? Avem succese, in aceasta privinta. Si ce va datoram, Zeynep Yilmaz?
ZEYNEP: Ingaduinta, (intelegerea) pe care o manifest fata de Alihan Tashdemir.
ALIHAN: Multumesc frumos!
ZEYNEP: Bine. Ce a vrut Ender?
ALIHAN: Nimic important. Acte legate de prezentare, le-a luat si a plecat.
ZEYNEP: Hm. Am inteles. Vreau sati spun ceva. Am vorbit cu Hakan, diseara putem sa luam cina impreuna , in trei, ce zoci?
ALIHAN: Zeynep, am proiecte importante, pe care trebuie sa le termin. Trebuie sa lucrez la ele, sunt obligat.
ZEYNEP: Bine, dragul meu, nu suntem obligati sa mergem. Ce proiect? Poate te ajut eu, terminam si apoi, mergem?
ALIHAN: Nu este legat de companie, e cu totul altceva.
ZEYNEP: Bine, fie si asa.
ALIHAN: Stii, cum vom face? Tu mergi cu el, iar eu dupa servici, ma voi alatura, se poate?
ZEYNEP:Bine. Atunci, merg sa muncesc si eu.
ALIHAN: Ne auzim. ..

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47318010
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 9:01 am

FRAGMENT Episodul 25

ZEYNEP: Buna ziua! Multumesc ca ati venit!
ZERRIN: Am venit pentru ca ai zis ca este important.
ZEYNEP: E important. Va rog, sa luati loc. Vreti sa serveti ceva?
ZERRIN: Nu. Voi asculta ceea ce trebuie sa spui si voi pleca.
ZEYNEP: Bine. ... Dna Zerrin, stiu cat de mult il iubiti pe Alihan si ca il tratati ca pe un fiu. Stiu, ca l-ati ajutat pe Alihan sa realizeze toate acestea. Stiu ca nu sunt nora pe care ati dori s-o vedeti alaturi de Alihan.
ZERRIN: Cu parere de rau...
ZEYNEP: Insa, uneori, ceea ce pare a fi la inceput o greseala, poate deveni cel mai corect adevar in viata ta.
ZERRIN: Ce vrei sa pui?
ZEYNEP: Adica? Cand Alihan mi-a cerut mana, am considerat ca este prea devreme. Dar, maine vreau sa-i spun DA! in fata tuturor.
ZERRIN: Ce?
ZEYNEP: Si nu vreau asta sa o fac in lipsa Dvs.
ZERRIN: De ce nu vreai sa o faci fara mine? Sunt sigura ca nu ma placi?
ZEYNEP: Vreau sa-i fac lui Alihan o surpriza. Stiu, ca daca nu ve-ti fi dvs. el nu va fi pe deplin fericit. Ve-ti veni, nu-i asa? Pentru Alihan!
ZERRIN: Zenep, nu ma constrange sa zic nimic acum. Nu promit ... Posibil, voi veni.
ZEYNEP: Bine.
ZERRIN: E in regula!
ZEYNEP: Ne vedem mai tarziu...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47683610
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 9:01 am

FRAGMENT ep. 25

KEMAL: Bine ai venit.
YILDIZ: Multumesc. M-ai sunat, am venit.
KEMAL: Esti fericita?
YILDIZ: Foarte. ... M-ai facut sa ajung la picioarle tale. Vorbeste, voi face tot ce vei spune.
KEMAL: Ce te-a facut sa crezi ca vreau ceva de la tine? Vom bea doar o bautura.
YILDIZ: Sigur, ca da!
KEMAL: Yildiz, am principiile mele. Nu ma preocupa femeile casatorite.
YILDIZ: M-ai chemat aici sa ma umilesti?
KEMAL: Sa nu numim umilinta. Sunt doar curios sa vad ce vei face pentru a-ti mentine casnicia.
YILDIZ: Ce simplu e pentru tine.
KEMAL: Si vad ca nu ai nici o inhibitie.
YILDIZ: Nu ma vei mai vedea.
KEMAL: Yildiz, esti aici, nu pentru ca am vrut eu, ci pentru ca ai vrut tu.
YILDIZ: M-ai pacalit.
KEMAL: Crezi ceea ce spui? Stiai ca o sa fim singuri aici si tu ti-ai dorit sa fii aici. De ce ai venit? Pentru ca nu iti iubesti sotul. Pentru ca iubesti doar ceea ce el reprezinta. Lasa-ma in pace! Nu poti sa fii cu mine, pana nu divortezi de Halit! S-o stii asta!
YILDIZ: Te urasc!...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47393010
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 9:03 am

FRAGMENT EP.3

HALIT: Buna Alihan, ce mai faci?
ALIHAN: Bine, tu? Noi mergem?
HALIT: Nu, nu ar trebui sa ne grabim. Trebuie sa-ti spun cateva cuvinte.
ALIHAN: Te ascult.
HALIT: Atentia mea a fost atrasa de o schimbare a situatiei.
ALIHAN: Ce?
HALIT: Recent o companie straina achizitioneaza departamente de la noi.
ALIHAN: In cantitati mari?
HALIT: Nu, dar am studiat atent subiectul. S-a dovedit a fi o companie straina cu un buget mare.
ALIHAN: In acest caz, care este problema?
HALIT: Luati masuri de precautie. Pentru ca sunt multi pameni care vor sa ma distruga.
ALIHAN: Daca ai ranit pe cineva, este si normal.
HALIT: Alihan... Nu puteam sa ranesc decat suflete femenine. Si niciuna dintre ele nu va aduna curajul sa o faca. Este imposibil. Il banuiesc pe Kemal.
ALIHAN: Nu cred. ... In zadar esti ingrijorat de asta.
HALIT: Este posibil sa ai dreptate. Dar totuna trebuie sa te aiguri.
ALIHAN: Bine, voi urmari personal acest caz.
HALIT: Bine, multumesc!
SECRETARA: Documentele pe care le-ati cerut sunt aici, dle Alihan.
ALIHAN: Ce vei bea?
HALIT: Nu voi bea nimic, multumesc! ...
Vad ca nu exista femei urate in biroul tau. Eu tot imi doresc ca in preajma mea sa am femei frumoase.
ALIHAN: Pentru mine nu exista o astfel de problema.
HALIT: De ce sa nu ai una? De fapt, ai putea sa ai dreptate. Femeile in ziua de astazi sunt foarte periculoase. Trebuie sa fii atent. De asemenea, recunosc, ca mi-e teama sa le apropii de mine.
ALIHAN: Cu siguranta.
HALIT: Desi am fost mereu obiectul interesului femeilor, cine stie, cate familii au fost in mod necunoscut distruse. Era vina mea? In nici un caz. La timpul lor au fost multe femei care au plecat de la barbatii lor, si-au parasit sotii lor. Toate erau indragostite de mine.
ALIHAN: Iar tu? Tu ai fost indragostit vreo data?
HALIT: Tu cum crezi? Pe mine intratat de mult ma iubeau, ca personal nu aveam timp pentru ca sa iubesc eu . Pentru mine a fost doar distractie.
ALIHAN isi aminteste aici propunerea lui Ender.

ALIHAN: Eu trebuie sa mai merg undeva , ar fi bine sa inceapa sedinta acum.
HALIT: De ce nu mi-ai spus mai devreme de asta. Sigur, hai sa mergem . .

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47579810

//////////////////////////////////////////////////////
... Tu ai fost sansa mea. (norocul meu).
Tu m-ai schimbat pe mine, Zeynep.
Uneori, eu ma intreb, sunt eu oare sansa ta, Zeynep?
Sau, dimpotriva,...
Dar nu pot gasi raspunsul...
Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47375310
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 9:03 am

Traducere Fragment ep. 25

HAKAN: Intra, Zeynep.
ZEYNEP: Am nevoie de semnatura ta. Uite aici.
HAKAN: Iti spun ceva. Poate iesim in seara aceasta? Tu, eu, Alihan, Irem.
ZEYNEP: Poate, dar... Stii, acum Alihan e foarte distras. Deci... Nu stiu, ce trebuie sa faca...
HAKAN: Ce pot spune, desigur , sunt dea acord cu tine. E inca suparat?
ZEYNEP: Nu stiu ce este cu noi?. Nu inteleg acest comportament straniu al lui Alihan. Si la fel nu inteleg intreaga situatie.
HAKAN: Ar fi bine sa nu ia-i in cap, draga mea.
ZEYNEP: Nici nu am alta alegere.
HAKAN: In acest caz voi rezerva o masa pentru seara de azi.
ZEYNEP: Bine. Apropo, sunt foarte fericita, ca va impacati bine cu Irem.
HAKAN: Da... e diferita fata de femeile pe care le stiam...
ZEYNEP: Exact. Ca versiunea femenina a lui Alihan.
HAKAN: Oh,nu. Numai nu asa. Nu atat de mult.
ZEYNEP: Ei bine. Este o versiune mai echilibrata. Stii si tu. Alihan este de neegalat in batalie.
HAKAN: Ei bine. Sunt de acord cu tine, in aceasta privinta.
ZEYNEP: Ok, multumesc. Ne vedem mai tarziu.
HAKAN: Nr vedem...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47443210
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 9:05 am

Tocmai, barbatului cariua l-ai zis acuma "Da!", este sotul meu legal!...

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 47688010
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 14 Dec 2018, 9:07 am

Episod 26

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 2dd3361059282954 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 12f02d1059282974 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 04c66a1059282984 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 4af72f1059283004 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 0406ca1059283044 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 6b38a41059283104 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 8c14f81059283164 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 D188261059283214 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Fba9a11059283254 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 E89f151059283304 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 0999ec1059283384 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 7711631059283414 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 31c64b1059283464 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 B2442e1059283494 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 07c3411059283514 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 0529091059283544Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Ad475d1054416264 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 1f84fc1054416354 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 347b681054416454 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 4c0db51054416494 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 6bc1ee1054416574 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 45579f1054416694 Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 8e9bb21054416794


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Vin 14 Dec 2018, 9:11 am, editata de 1 ori
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

Yasak elma - Fructul interzis  - Pagina 4 Empty Re: Yasak elma - Fructul interzis

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 8 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum