Serialesitelenovelet
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

+14
pissycutz
iulia1965
michiper68
mihaela99
rodica
demiruta
lexia
Admin_dea05
vali1cluj
DENISA
windy_day
iulia80
andradamaria
Motzişor
18 participanți

Pagina 20 din 37 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Urmatorul

In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Lun 26 Apr 2010, 1:53 pm

Ma retrag vorbin mai spre seara kiss
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 1:54 pm

rodica a scris:
da ce are pe "labute" E tare sic madam Oare Murat ce costum si-a tras tot cu Smile perlute ? Smile

bine că rochia e fără umeri dar are în schimb mănuşi pe zgăibuţe.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Lun 26 Apr 2010, 2:08 pm

DENISA a scris:
bine că rochia e fără umeri dar are în schimb mănuşi pe zgăibuţe.

Denisa, vad ca madamme a revenit la BT fara Y la sfarsit si a renuntat si la verigheta. Doar pe Fulger Yildirim (cum ii place lui Motzi sa ii spuna) il mai pastreaza in dotare, ca e bun sa o mai scoata la o poza, alea, alea sa nu zica lumea ca este singura. Cred ca asta e obsedata sa fie in centrul atentiei, numai ca Muri nici vederea periferica nu o mai are pentru ea. (RODICAAA MURI NU A FOST CU EA, a lasat-o sa se desfasoare ca o vedeta ce este Smile Smile )
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 2:13 pm

windy_day a scris:

Denisa, vad ca madamme a revenit la BT fara Y la sfarsit si a renuntat si la verigheta.

are degetele acoperite , dar nu ar fi rău dacă ar renunţa la şaibă.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Lun 26 Apr 2010, 2:21 pm

DENISA a scris:]are degetele acoperite , dar nu ar fi rău dacă ar renunţa la şaibă.

M-am uitat din nou, manusile sunt mulate si transparente nu se vede urma de verigheta. Este prea importanta ca sa poarte numele lu' barbatu-sau iar verigheta este doar pentru el, ca ea face ce vrea ca o "vedeta" ce e Smile
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 2:25 pm

windy_day a scris:
M-am uitat din nou, manusile sunt mulate si transparente nu se vede urma de verigheta. Este prea importanta ca sa poarte numele lu' barbatu-sau iar verigheta este doar pentru el, ca ea face ce vrea ca o "vedeta" ce e Smile

trebuie să căutăm o fotografie din seara cu pricina unde nu are mănuşi , bănuiesc că nu a stat toată seara cu ele pe mâini .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Lun 26 Apr 2010, 4:03 pm

buna la toata lumea,
am vazut la decernarea premiilor Oscar un comentariu la vestimentatia actritelor< care au defilat pe acolo>facut de un individ,care era in domeniul lui de activitate un fel de POLITIA MODEI Smile si care a spus ca anul acesta se poarta volanele si culorile diafane Smile Smile daca se si potrivesc persoanei nu-i asa ?dar ,vorba lui Windy burcin nu este inalta,si dupa parerea mea s-a facut risipa de volane Smile Smile -Denisa scuze n-am inteles atunci la ce facusesi referire.. Smile Smile da mai am un pic si ajung la 400 de mesaje Smile Smile
M-as bucura daca Muri ar renunta la individa asta care numai cum a descris-o Muri nu este..este la polul opus spuselor sale ;mica,urata,antitalent,,necizelata,cu un comportament in HS,de tot plansul..si pot sa continui,dar nici atat nu merita. kiss kiss kiss kiss
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 4:06 pm

andradamaria a scris:buna la toata lumea,
mai am un pic si ajung la 400 de mesaje Smile Smile
M-as bucura daca Muri ar renunta la individa asta care numai cum a descris-o Muri nu este..este la polul opus spuselor sale ;mica,urata,antitalent,,necizelata,cu un comportament in HS,de tot plansul..si pot sa continui,dar nici atat nu merita. kiss kiss kiss kiss

La cât mai multe mesaje ..... eu nu cred că el este un tip invidios poate soaţa.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 4:40 pm

andradamaria a scris:

DENISA,nu cumva este al turcoaicei care este logata si aici si care ne -o arata si pe Nurgul pe diferite site-uri cat este de grozava kiss kiss

comentariul e după hunili , iar autoarea are userul Cami , e posibil să fie vreo romancă.


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Lun 26 Apr 2010, 4:49 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Lun 26 Apr 2010, 4:47 pm

DENISA a scris:comentariul e după hunili , iar autoarea are userul Cami , e posibil să fie vreo romancă.
https://2img.net/r/ihimizer/img35/9260/28288120484231296914100.jpg
uita-te la numele de pe poza ,acel nume apare si pe acest forum,dar n-a facut altceva decat sa puna poze si site-uri pt nurgul,o sa caut in arhiva kiss kiss
apare ca ; sadece_ozge, deci s-ar putea sa fie aceeasi cu cea care a facut poza Smile


Ultima editare efectuata de catre andradamaria in Lun 26 Apr 2010, 4:55 pm, editata de 1 ori
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 4:53 pm

andradamaria a scris:
DENISA a scris:comentariul e după hunili , iar autoarea are userul Cami , e posibil să fie vreo romancă.
https://2img.net/r/ihimizer/img35/9260/28288120484231296914100.jpg
uita-te la numele de pe poza ,acel nume apare si pe acest forum,dar n-a facut altceva decat sa puna poze si site-uri pt nurgul,o sa caut in arhiva kiss kiss

o fi fană a celor două, rochia nu e foarte urâtă, posesoare ei îmi displace , putea şi ea să aleagă o altă culoare , că doar nu a venit la nuntă pe post de mireasă.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Lun 26 Apr 2010, 4:59 pm

DENISA a scris:
andradamaria a scris:
DENISA a scris:comentariul e după hunili , iar autoarea are userul Cami , e posibil să fie vreo romancă.
https://2img.net/r/ihimizer/img35/9260/28288120484231296914100.jpg
uita-te la numele de pe poza ,acel nume apare si pe acest forum,dar n-a facut altceva decat sa puna poze si site-uri pt nurgul,o sa caut in arhiva kiss kiss

o fi fană a celor două, rochia nu e foarte urâtă, posesoare ei îmi displace , putea şi ea să aleagă o altă culoare , că doar nu a venit la nuntă pe post de mireasă.
nu stiu cine naiba o imbraca,parca cineva isi bate joc, intentionat de ea ,zici ca are ..intentii ascunse Smile Smile pana la urma se satura si MURI Smile Smile Smile Smile
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Lun 26 Apr 2010, 5:02 pm

andradamaria a scris:nu stiu cine naiba o imbraca,parca cineva isi bate joc, intentionat de ea ,zici ca are ..intentii ascunse Smile Smile pana la urma se satura si MURI Smile Smile Smile Smile

eu sper ca el deja să se fi săturat deja .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Lun 26 Apr 2010, 5:12 pm

buna fetelor!
acum am intrat si eu pe net..am sa recuperez ce ati scris de dimineata!
kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Lun 26 Apr 2010, 5:16 pm

iulia80 a scris:buna fetelor!
acum am intrat si eu pe net..am sa recuperez ce ati scris de dimineata!
kiss
bine ai ajuns,si Denisa drum bun.
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Lun 26 Apr 2010, 5:26 pm


bine v-am gasit fetelor!

buna andrada! ma obisnuiesc cam greu cu andrada..ma atasasem de marioara! kiss

dea draga..dar esti razboinica tare..am zis la prima vedere ca este actorul cristoph lambert sau cum mama lui ii spune..cel din nemuritorul! Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Lun 26 Apr 2010, 5:56 pm

vai de mine..dar sigur au probleme cu frumosul trucii astia! cred ca avem notiuni diferite in ceea ce priveste subiectul femei mumoase...ca ei cred ca le iau pe cele mai ......si le declara cele mai...
andrada...mie imi e tare drag marioara..dar daca vede careva ca scriu marioara si de fapt la numele tau scrie andrada..zice ca sunt chioara si eu si trebuie sa imi verific dioptriile la ochelari! 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 536676
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 131747..asa ca trebuie sa ma obisnuiesc cu andrada!
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Lun 26 Apr 2010, 6:06 pm

iulia80 a scris:vai de mine..dar sigur au probleme cu frumosul trucii astia! cred ca avem notiuni diferite in ceea ce priveste subiectul femei mumoase...ca ei cred ca le iau pe cele mai ......si le declara cele mai...
andrada...mie imi e tare drag marioara..dar daca vede careva ca scriu marioara si de fapt la numele tau scrie andrada..zice ca sunt chioara si eu si trebuie sa imi verific dioptriile la ochelari! 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 536676
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 131747..asa ca trebuie sa ma obisnuiesc cu andrada!
cum vrei iubita eu am spus mai devreme ca numele este uzual in zona noastra ,conform legendei ar fi primul nume dat unui copil din mama daca si tata roman undeva in zona Sarmizegetusa, Smile Smile oare o fi primul nume romanesc?, Smile Smile ,glumesc desigur. 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 567516
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Lun 26 Apr 2010, 6:08 pm

Buna seara kiss
CU DEDICATIE PENTRU ANDRADAMARIA (MARIOARA)
Prima parte a comentariului promis pentru ep. 8, urmarit cu reluari si incetinitorul, bucatica dupa bucatica. Fetelor carora le place Cansel le cer scuze insa este parerea mea personala. Este pentru prima data cand voi face referire la ASI pentru ca de data asta chiar nu rezist. Cum o fi reusit golanasul de cartier MY, necizelat si neumblat prin lume, sa faca din Demir un barbat care chiar stie sa priveasca o femeie? Imi aduc aminte cum se uita la ASI cu admiratie, era ceva, nu stiu cum sa explic mai bine, ceva cu totul special, o privire care ar face orice femeie sa se simta ca o regina, nu a mai avut nevoie de cuvinte multe, de balbaieli ca sa arate ca frumusetea ei l-a coplesit. Iar cand i-a pus medalionul cu toata senzualitatea atitudinii aveai sentimentul unei gingasii nemarginite, al gestului facut cu usoara spaima sa nu raneasca, sa nu strice o floare neobisnuit de fragila.
Nu asteptam ca Elcinel sa fie la fel dar nici atat de rau cum a fost totul. Hasret intra imbracata in rochie rosie, fardata puternic (aici este mare gafa a regizorului si celor de la machiaj), Cansel (sau in fine cel care il dubleza) incepe sa se balbaie a uluiala insa fata lui spune altceva. Privirea masoara, cantareste (parca ar fi avut un centimetru fixat pe ochi si vroia sa vada adca se inscrie in dimensiunile standard), gura e stransa in obisnuita expresie de abia mancat lamaie, parca avea in fata un obiect si incerca sa ii stabileasca valoarea. Vine si scena medalionului, Doamne omul asta crescut in Franta, educat, stilat si cum o mai fi nu a oferit in viata lui o bijuterie unei femei, dar unei femei pe care sa o pretuiasca (cum se presupune ca o pretuieste pe Hasret pentru "puritate, naivitate si dorinta de a invata, sa nu mai spunem pentru frumusetea care l-a facut sa dea in balbaiala)????? Smile . Am avut sentimentul ca vad doi amanti, ea prefacandu-se incantata sa primeasca bijuteria el ducandu-si la bun sfarsit o obligatie de a mai adauga o podoaba la colectia doamnei Smile . Iar sfarsitul a fost apoteotic, ea plange (la un moment dat timbrul vocii printre lacrimi este parca agasat - nu indurerat, insa cred ca saraca era inghetata de frig ca avea rochie super decoltata si le ieseau aburi din gura) iar el incearca sa priveasca spre ea cu mila, cu parere de rau insa nici acum nu ii reuseste decat aceeasi uitatura de cotoi care a mancat canarul. Smile

Sa nu dati, ca mai am si barem sa incasez totul la sfarsit Smile Smile



Sa mai adaug ceva si apoi puteti sa loviti
Tot despre Elcinel ca este de departe preferatul meu. Sa vedeti durere si suflet zbuciumat. Domn ' Profesor isi aminteste de sinuciderea fostei iubite si brusc ia fata lui cu gura stransa punga de te face sa crezi ca l-a luat cu greata. Apoi trage perdelele (copy-paste scena Asi) si am impresia ca brusc l-a apucat o criza de astm (imi zic or fi avut perdelele praf ca de cand le-a tras Demir nu le-o mai fi scuturat nimeni) dar nu asta este modul in care il ia durerea sufleteasca pe Murat al din film. Impresionant, aproape ca mi-au dat lacrimile. Smile
A doua faza, intra in dormitorul lui Hasret?????? (ce cauta aia cu usa descuiata ca doar era pura, a scuze era si "naiva") si incearca, nu am gresit chiar incearca, el la partea cu reusitul sta mai prost, sa o se uite la ea cu tandrete. M-am uitat si eu, dar cu atentie, la fata lui si am avut senzatia ca vad un om caruia nu i-a priit ceva (nu i-o prii rolul sau cine stie ce suparari are el acolo), iar la sfarsit un zambet chinuit ce se vrea tandru.
Zau ca nu am nimic cu el dar asta o ia incetul cu incetul pe urmele Nurgulei. Deja Tuba se zbate de una singura ca asta la tandreturi e cam pe langa. Smile Smile


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Lun 26 Apr 2010, 7:22 pm, editata de 2 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Lun 26 Apr 2010, 6:14 pm

vai de mini(ca la noi in moldova) nu ti vad ghine diloc! Smile
daca pun fetele mana pe tine... 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 491472
e adevarat ca nici pi mine nu m-o impresionat flacaul mai diloc,dar sa him nital mai optimiste draga windy! poate se mai schimba cati seva pi la el! 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 939689
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 131747
andrada ............raman cu andrada..! dar daca mi-o fi dor vreodata de marioara..sa nu te superi pe mine! 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Admin_dea05 Lun 26 Apr 2010, 6:17 pm

windy_day a scris:[justify]Buna seara kiss
CU DEDICATIE PENTRU ANDRADAMARIA (MARIOARA)

Sa nu dati, ca mai am si barem sa incasez totul la sfarsit Smile Smile
Buna!Cum sa dau.... chiar m-am amuzat.. Smile ..cum se vad lucrurile si din alt unghi kiss


andradamaria a scris:
Buna!
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de lexia Lun 26 Apr 2010, 6:25 pm

Este pentru prima data cand voi face referire la ASI pentru ca de data asta chiar nu rezist. Cum o fi reusit golanasul de cartier MY, necizelat si neumblat prin lume, sa faca din Demir un barbat care chiar stie sa priveasca o femeie? Imi aduc aminte cum se uita la ASI cu admiratie, era ceva, nu stiu cum sa explic mai bine, ceva cu totul special, o privire care ar face orice femeie sa se simta ca o regina, nu a mai avut nevoie de cuvinte multe, de balbaieli ca sa arate ca frumusetea ei l-a coplesit. Iar cand i-a pus medalionul cu toata senzualitatea atitudinii aveai sentimentul unei gingasii nemarginite, a gestului facut cu usoara spaima sa nu raneasca, sa nu strice o floare neobisnuit de fragila.

Sa nu dati, ca mai am si barem sa incasez totul la sfarsit Smile mori de
ras[/quote]

Buna seara,Windy
Din partea mea nici o grija sunt alaturi de tine, e bun ce mai, ba uite chiar si pe Nurghiuleasa stie sa o priveasaca , priviti si voi clipul
https://www.youtube.com/watch?v=XhO_9gkUjqQ&feature=player_embedded#
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Lun 26 Apr 2010, 6:31 pm

buna lexia!..da videoclipul e deosebit!..privirea lui face toti banii si mai mult..melodia superba..filoftea e in plus acolo! Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Lun 26 Apr 2010, 6:31 pm

windy_day a scris:
Buna seara kiss
CU DEDICATIE PENTRU ANDRADAMARIA (MARIOARA)
Prima parte a comentariului promis pentru ep. 8, urmarit cu reluari si incetinitorul, bucatica dupa bucatica. Fetelor carora le place Cansel le cer scuze insa este parerea mea personala. Este pentru prima data cand voi face referire la ASI pentru ca de data asta chiar nu rezist. Cum o fi reusit golanasul de cartier MY, necizelat si neumblat prin lume, sa faca din Demir un barbat care chiar stie sa priveasca o femeie? Imi aduc aminte cum se uita la ASI cu admiratie, era ceva, nu stiu cum sa explic mai bine, ceva cu totul special, o privire care ar face orice femeie sa se simta ca o regina, nu a mai avut nevoie de cuvinte multe, de balbaieli ca sa arate ca frumusetea ei l-a coplesit. Iar cand i-a pus medalionul cu toata senzualitatea atitudinii aveai sentimentul unei gingasii nemarginite, a gestului facut cu usoara spaima sa nu raneasca, sa nu strice o floare neobisnuit de fragila.
Nu asteptam ca Elcinel sa fie la fel dar nici atat de rau cum a fost totul. Hasret intra imbracata in rochie rosie, fardata puternic (aici este mare gafa a regizorului si celor de la machiaj), Cansel (sau in fine cel care il dubleza) incepe sa se balbaie a uluiala insa fata lui spune altceva. Privirea masoara, cantareste (parca ar fi avut un centimetru fixat pe ochi si vroia sa vada adca se inscrie in dimensiunile standard), gura e stransa in obisnuita expresie de abia mancat lamaie, parca avea in fata un obiect si incerca sa ii stabileasca valoarea. Vine si scena medalionului, Doamne omul asta crescut in Franta, educat, stilat si cum o mai fi nu a oferit in viata lui o bijuterie unei femei, dar unei femei pe care sa o pretuiasca (cum se presupune ca o pretuieste pe Hasret pentru "puritate, naivitate si dorinta de a invata, sa nu mai spunem pentru frumusetea care l-a facut sa dea in balbaiala)????? Smile . Am avut sentimentul ca vad doi amanti, ea prefacandu-se incantata sa primeasca bijuteria el ducandu-si la bun sfarsit o obligatie de a mai adauga o podoaba la colectia doamnei Smile . Iar sfarsitul a fost apoteotic, ea plange (la un moment dat timbrul vocii printre lacrimi este parca agasat - nu indurerat, insa cred ca saraca era inghetata de frig ca avea rochie super decoltata si le ieseau aburi din gura) iar el incearca sa priveasca spre ea cu mila, cu parere de rau insa nici acum nu ii reuseste decat aceeasi uitatura de cotoi care a mancat canarul. Smile

Sa nu dati, ca mai am si barem sa incasez totul la sfarsit Smile Smile
SUPERB!!!!!!!!!!!!!!!! nu stiu ce imi place mai mult - finetea commentului referitor la ASI sau analiza rece (ca tot era frig) la G ep 8 MULTUMESC MULT.
La pomul laudat sa nu te duci cu sacul,se pare ca de atata educatie occidentala Cancel da pe afara,nu-l ocoleste nici aroganta,asa ca n-am nici un regret ca nu-mi place si nu ma pot uita la G ,raman la acele priviri neprelucrate in laboratoare occidentale dar care te fac sa te pierzi in adancul lor ,oferindu-ti orice vis doresti,adica 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 60243
multumesc inca o data ,minunat comentariu :flower: :flower: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 517793
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Lun 26 Apr 2010, 6:40 pm

pt marioara(uite ca tot marioara iese) si pt windy..dragele mele va dedic o melodie..sunteti superfantastice!
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 20 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 37 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 28 ... 37  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum