Serialesitelenovelet
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

+14
pissycutz
iulia1965
michiper68
mihaela99
rodica
demiruta
lexia
Admin_dea05
vali1cluj
DENISA
windy_day
iulia80
andradamaria
Motzişor
18 participanți

Pagina 3 din 37 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Urmatorul

In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 8:59 am

Buna dimineata tuturor,
Va doresc sa aveti o zi minunata. Multumesc pentru cafea.

Nu dam in nimeni, fiindca se pare ca in serialele astea turcesti asa este, ai 2-3 episoade in care se repliaza trupele (scenaristii), iau o pauza de respiratie, mai o cafea, o tigara, aia, aia , dupa care incep iar sa inghesuie evenimentele.
De altfel si in ASI au fost la episoade plicticoase ... cu dialoguri stupide, fara cine stie ce actiune, iar altele au fost salvate doar de cateva replici mai intereante , sa nu mai spun de actiune pusa doar asa ca sa se mai lungeasca treburile (vezi aparitia tipei aleia cu tatuaj pe antebrat), personaje pierdute in neant si cate si mai cate (e drept, la ASI avem traducerea care ajuta si o echipa de actori adevarati care atenua senzatia asta de diluare excesiva a actiunii).
Cat despre roluri, cred ca nu aveau actorii de unde sa stie detaliile, nu cred eu ca astia au scenariul scris in detaliu inca de la inceputul serialului. Au asa o prezentare a personajelor si actiunea pusa in linii mari. Se poate ca citit asa, scenariul sa fi parut interesant (lupta cu traditiile, conflictul intre generatii si mentalitati, emanciparea femeii etc. etc), din pacate, de data asta detaliile reusesc sa faca praf ansamblul. kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Mier 21 Apr 2010, 9:32 am

windy_day a scris:Buna dimineata tuturor,
Va doresc sa aveti o zi minunata. Multumesc pentru cafea.

Nu dam in nimeni, fiindca se pare ca in serialele astea turcesti asa este, ai 2-3 episoade in care se repliaza trupele (scenaristii), iau o pauza de respiratie, mai o cafea, o tigara, aia, aia , dupa care incep iar sa inghesuie evenimentele.
De altfel si in ASI au fost la episoade plicticoase ... cu dialoguri stupide, fara cine stie ce actiune, iar altele au fost salvate doar de cateva replici mai intereante , sa nu mai spun de actiune pusa doar asa ca sa se mai lungeasca treburile (vezi aparitia tipei aleia cu tatuaj pe antebrat), personaje pierdute in neant si cate si mai cate (e drept, la ASI avem traducerea care ajuta si o echipa de actori adevarati care atenua senzatia asta de diluare excesiva a actiunii).
Cat despre roluri, cred ca nu aveau actorii de unde sa stie detaliile, nu cred eu ca astia au scenariul scris in detaliu inca de la inceputul serialului. Au asa o prezentare a personajelor si actiunea pusa in linii mari. Se poate ca citit asa, scenariul sa fi parut interesant (lupta cu traditiile, conflictul intre generatii si mentalitati, emanciparea femeii etc. etc), din pacate, de data asta detaliile reusesc sa faca praf ansamblul. kiss

Cred ca ai dreptete. S-ar pute ca scenaristii sa aiba schitat scenariul si apoi pe percurs in functie de audienta sa inceapa sa scrie stufos. Unele episoade sunt de umplutura. Actiunea ar putea fi mai condensata si poate si audienta mai mare. Si la Binbir Gece tot asa au lungit cu episoade fara rost si in Asi unele episoade nu aveau rost erau de umplutura si nu am inteles de ce Poate scenaristii intra in panica pt. ca nu au scris inainte si atunci mai trag de timp. E doar o parere. S-ar putea sa nu fie asa.dar cred ca daca ar fi mai condensata actiunea si retingul ar fi altul.aseara am inceput sa urmaresc Gon..pana la ep.4 si fara suparare pot spune ca Tuba nu este nici pe departe cea din Asi La fel ca si Murat. Noi ne-am opbisnuit si ne-a placut sa-i vedem impreuna si acum indiferent ce ar interpreta si alaturi de cine nu vom fi multumite. Am scris mult dar asta este
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de lexia Mier 21 Apr 2010, 10:04 am

rodica a scris:
windy_day a scris:Buna dimineata tuturor,
Va doresc sa aveti o zi minunata. Multumesc pentru cafea.

Nu dam in nimeni, fiindca se pare ca in serialele astea turcesti asa este, ai 2-3 episoade in care se repliaza trupele (scenaristii), iau o pauza de respiratie, mai o cafea, o tigara, aia, aia , dupa care incep iar sa inghesuie evenimentele.
De altfel si in ASI au fost la episoade plicticoase ... cu dialoguri stupide, fara cine stie ce actiune, iar altele au fost salvate doar de cateva replici mai intereante , sa nu mai spun de actiune pusa doar asa ca sa se mai lungeasca treburile (vezi aparitia tipei aleia cu tatuaj pe antebrat), personaje pierdute in neant si cate si mai cate (e drept, la ASI avem traducerea care ajuta si o echipa de actori adevarati care atenua senzatia asta de diluare excesiva a actiunii).
Cat despre roluri, cred ca nu aveau actorii de unde sa stie detaliile, nu cred eu ca astia au scenariul scris in detaliu inca de la inceputul serialului. Au asa o prezentare a personajelor si actiunea pusa in linii mari. Se poate ca citit asa, scenariul sa fi parut interesant (lupta cu traditiile, conflictul intre generatii si mentalitati, emanciparea femeii etc. etc), din pacate, de data asta detaliile reusesc sa faca praf ansamblul. kiss

Cred ca ai dreptete. S-ar pute ca scenaristii sa aiba schitat scenariul si apoi pe percurs in functie de audienta sa inceapa sa scrie stufos. Unele episoade sunt de umplutura. Actiunea ar putea fi mai condensata si poate si audienta mai mare. Si la Binbir Gece tot asa au lungit cu episoade fara rost si in Asi unele episoade nu aveau rost erau de umplutura si nu am inteles de ce Poate scenaristii intra in panica pt. ca nu au scris inainte si atunci mai trag de timp. E doar o parere. S-ar putea sa nu fie asa.dar cred ca daca ar fi mai condensata actiunea si retingul ar fi altul.aseara am inceput sa urmaresc Gon..pana la ep.4 si fara suparare pot spune ca Tuba nu este nici pe departe cea din Asi La fel ca si Murat. Noi ne-am opbisnuit si ne-a placut sa-i vedem impreuna si acum indiferent ce ar interpreta si alaturi de cine nu vom fi multumite. Am scris mult dar asta este

Buna fetelor, pai daca il scurteaza la ce ne mai uitam pe cine mai criticam pana apare alt film. Rau cu rau dar mai rau fara rau. O zi buna in continuare.
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Mier 21 Apr 2010, 10:23 am

lexia a scris:
rodica a scris:
windy_day a scris:Buna dimineata tuturor,
Va doresc sa aveti o zi minunata. Multumesc pentru cafea.

Nu dam in nimeni, fiindca se pare ca in serialele astea turcesti asa este, ai 2-3 episoade in care se repliaza trupele (scenaristii), iau o pauza de respiratie, mai o cafea, o tigara, aia, aia , dupa care incep iar sa inghesuie evenimentele.
De altfel si in ASI au fost la episoade plicticoase ... cu dialoguri stupide, fara cine stie ce actiune, iar altele au fost salvate doar de cateva replici mai intereante , sa nu mai spun de actiune pusa doar asa ca sa se mai lungeasca treburile (vezi aparitia tipei aleia cu tatuaj pe antebrat), personaje pierdute in neant si cate si mai cate (e drept, la ASI avem traducerea care ajuta si o echipa de actori adevarati care atenua senzatia asta de diluare excesiva a actiunii).
Cat despre roluri, cred ca nu aveau actorii de unde sa stie detaliile, nu cred eu ca astia au scenariul scris in detaliu inca de la inceputul serialului. Au asa o prezentare a personajelor si actiunea pusa in linii mari. Se poate ca citit asa, scenariul sa fi parut interesant (lupta cu traditiile, conflictul intre generatii si mentalitati, emanciparea femeii etc. etc), din pacate, de data asta detaliile reusesc sa faca praf ansamblul. kiss

Cred ca ai dreptete. S-ar pute ca scenaristii sa aiba schitat scenariul si apoi pe percurs in functie de audienta sa inceapa sa scrie stufos. Unele episoade sunt de umplutura. Actiunea ar putea fi mai condensata si poate si audienta mai mare. Si la Binbir Gece tot asa au lungit cu episoade fara rost si in Asi unele episoade nu aveau rost erau de umplutura si nu am inteles de ce Poate scenaristii intra in panica pt. ca nu au scris inainte si atunci mai trag de timp. E doar o parere. S-ar putea sa nu fie asa.dar cred ca daca ar fi mai condensata actiunea si retingul ar fi altul.aseara am inceput sa urmaresc Gon..pana la ep.4 si fara suparare pot spune ca Tuba nu este nici pe departe cea din Asi La fel ca si Murat. Noi ne-am opbisnuit si ne-a placut sa-i vedem impreuna si acum indiferent ce ar interpreta si alaturi de cine nu vom fi multumite. Am scris mult dar asta este

Buna fetelor, pai daca il scurteaza la ce ne mai uitam pe cine mai criticam pana apare alt film. Rau cu rau dar mai rau fara rau. O zi buna in continuare.

Gasim noi ceva. Ramane serialul Tubei nu ? Smile
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Mier 21 Apr 2010, 11:06 am

hi
a fost un episod in care s-a simtit..nevoia traducerii..
atat cat am putut intelege,am vazut doua aspecte :
1-cum spunea si MOTZI odata indivizi de genul Sahnur,Moran, trebuie sa dispara vremea parintilor cu drept de viata si de moarte asupra copiilor a apus 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 885862 a fost pusa in situatii limita pentru orgoliul ei de conducator de clan (jucate magistral de actrita)de catre cei doi Savas si Nazan,s-a indignat atat de tare incat nu este dispusa sa renunte la "dreptul ei "de-a le organiza in continuare viata.
2-IN caz de catastrofe naturale ,unde este statul turc,ce rol are? am vazut posibilitatea existentei unor enclave guvernate de legi cutumiare ale traditiei,de ce n-au fost organizate actiuni umanitare in adevaratul sens de ce numai Baldarii i-au ajutat pe sinistrati ,ce sunt ei stapanii lor?Posibil nu-i asa /SI DACA EI SUNT STAPANI CEILALTI CE SUNT?asta vrea sa desfiinteze Savas si da redea acelor oameni demnitatea de-a fi OAMENI.sper sa poata construi acea fabrica...si sa scape de poverile de pe umerii sai ,poveri pe care de altfel le exprima foarte bine.
pentru mine insa este o surpriza disparitia lui Cicec...sa vedem vine sa-i calce pr toti cu masina?
Nadia ,dupa parera mea,a fost indragostita intodeauna de Savas,dar aceasta dragoste in staRE LATENTA a putut s-o disimuleze foarte bine in prietenie,acum exista pericolul real ca aceasta situatie sa nu mai poata fi continuata,si de aici intoarcerea la Cem o persoana importanta si ea pentru Savas
actrita este profund marcata in urma despartirii de Kenan
am sa revad acest episod si mai vorbim 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 517793
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 11:22 am

rodica a scris:[
Poate scenaristii intra in panica pt. ca nu au scris inainte si atunci mai trag de timp. E doar o parere. S-ar putea sa nu fie asa.dar cred ca daca ar fi mai condensata actiunea si retingul ar fi altul.aseara am inceput sa urmaresc Gon..pana la ep.4 si fara suparare pot spune ca Tuba nu este nici pe departe cea din Asi La fel ca si Murat. Noi ne-am opbisnuit si ne-a placut sa-i vedem impreuna si acum indiferent ce ar interpreta si alaturi de cine nu vom fi multumite. Am scris mult dar asta este

Eu nu ii privesc prin prisma partenerului pe care il au in actualele proiecte si nici nu compar cu rolurile anterioare. Ma uit cum isi interpreteaza propriul rol si trag doua concluzii:
Murat joaca bine dar personajul este dezlanat construit, nu are profunzime, deci nu il solicita cine stie ce, cu toate ca toate datele serialului dadeau posibilitatea scenaristilor de a construi un personaj cu adevarat complex. Scoate din rol tot ce se poate dar ... Savas nu poate sa convinga. Pe de o parte este un tanar modern, hotarat dar nu este in stare sa contracareze agresivitatea "aripii batrane si dure apartinand celor 2 clanuri". Apoi pentru un astfel de tanar nu se poate justifica logic tendinta de a face erori copilaresti. Pai ce Doamne Iarta-ma om de afaceri nu verifica cel mai important dosar pentru companie (cel pt. ajutorul guvernamental) atunci cand stie ca cel care trebuie sa il intocmeasca este mana dreapta a unui unchi ce il doreste in afaceri cu droguri nicidecum la conducerea unei afaceri oneste si prospere Smile . iar asta este doar un exemplu. Repet interpretarea este buna si foarte buna dar pierde foarte mult din valoare dat fiind faptul ca personajul nu este bine "construit" de scenaristi.
La Tuba lucrurile stau altfel, ea nu are datele care sa o ajute sa joace rolul femeii rudimentare in comportament, provocatoar-vulgara, pe alocuri ţaţă de aceea este mai putin credibilă în rolul de ţigancă. Scuza că s-ar putea să fie doar 1/2 tigancă Smile nu tine, fiindca aici nu este vorba doar de origine ci si de mediul in care a crescut. In plus au gresit cei ce au creat personajul: nu a fost bine ca au facut din Hasret o persoana lipsita aproape total de educatie. Nu poate fi credibila Hasret, cea apriga si hotarata daca viseaza dar nu face nimic sa isi implineasca visul - sa o vezi ca se duce la niste cursuri serale ceva acolo (ca doar este secolul 21 nu?? ) .Ma mir ca dintre atatia care vizioneaza serialul nu a remarcat nimeni ca in situatia data ai impresia fie ca Turcia nu are niciun program prin care sa sprijine copii si tinerii din medii defavorizate sa acceada la nivelurile superioare de educatie, fie ca Hasret este foarte lenesa. Mie nu imi place ca trebuie sa vina printul din povesti care sa o ia sub aripa ocrotitoare si sa ii dea o "spoiala" de educatie (cum sa tina furculita, exercitii de cantat si putin sport nu pot fi considerate educatie in zilele noatre, sau ma insel???). Asta da o imagine tare urata asupra femeii care apare ca fiind incapabila sa isi schimbe soarta de una singura, sa gaseasca o cale de a "creste" bazandu-se pe propriile forte. Crying or Very sad (si nu este film facut de barbati Crying or Very sad ). Este posibil ca acum , dupa ce au inceput sa "cizeleze" personajul sa vedem o alta Tuba (numai sa ii mai stearga din machiajul ala abundent ca ii reduce la minim expresivitatea fetei).

Despre episodul de aseara din AvC, mai spre seara Smile , sa apuc sa il vad, ca ieri cu tradusul si alte alea am reusit sa vad doar franturi kiss
EU SUNT FEMINISTA SI CRED CA O "ARIPILE" PE CARE SI LE CROIESTE O FEMEIE VOR FI INTOTDEAUNA MAI FRUMOASE SI MAI PUTERNICE DECAT CELE OFERITE DE-A GATA DE UN BARBAT, FIE EL SI "PRINT"
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Motzişor Mier 21 Apr 2010, 12:12 pm

windy_day a scris:...
La Tuba lucrurile stau altfel, ea nu are datele care sa o ajute sa joace rolul femeii rudimentare in comportament, provocatoar-vulgara, pe alocuri ţaţă de aceea este mai putin credibilă în rolul de ţigancă. Scuza că s-ar putea să fie doar 1/2 tigancă Smile nu tine, fiindca aici nu este vorba doar de origine ci si de mediul in care a crescut. In plus au gresit cei ce au creat personajul...

Bună dimineaţa fetelor! cafea cafea cafea

Ar fi de scris 2 volume despre gafele de concepţie făcute de scenarişti. Sunt şi la Aşk unele, mai ales în privinţa lui Yasemin... etc... La Gonulcelen mi se pare că e gafa gafelor când o voce de aur trebuie să fie descoperită din exterior.
1. O astfel de voce se descoperă singură, un om cu darul acesta nu poate trăi fără să cânte.
2. În orice familie în care există talente muzicale în rândul părinţilor, mai ales în cele de structură arhaică, ăsta e primul lucru care e verificat şi educat şi pentru copii. Marele prof Murat putea descoperi un talent muzical nebăgat în seamă în comunitatea unui grup urban modern, dar nu în rândul unor specialişti ai genului, fie şi de natură populară, cum sunt rromii noştri şi ai lor.

Windy, subscriu şi acum la tot ce susţii tu, Tuba e prea cizelată pentru un personaj complet needucat. Nimeni nu şi-a bătut capul să o transforme ori pe ea, ori eroina să fie un copil excepţional care nu s-a putut manifesta aşa cum şi singur ştia că poate etc. etc etc


[ Să aveţi o zi minunată! indragostit cafea
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 12:36 pm

Să aveţi o zi minunată! indragostit cafea[/quote]

Motzi, multumiri pentru link-uri, eu chiar vroiam sa vad in seara asta episodul ca aseara mai cu o oaie Pierre Cardin, mai cu un tradus, mai cu o gustarica propusa de Bostanel Smile , nu am reusit sa vad mare lucru.

Motzisor, nu numai ca stiu sa descopere astfel de talente dar le si valorifica din plin Smile . Ca sa nu mai vorbim ca Hasret nu este prima din familie cu talent muzical, deci nu se pune problema ca nu avea cine sa-si dea seama ca are voce si sa o indrume. Chiar, tatal care stie sa profite de orice oportunitate pentru a castiga bani usor sa nu se fi gandit niciun moment sa profite si de oportunitatea oferita de vocea fiicei ???


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Mier 21 Apr 2010, 1:12 pm, editata de 2 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Motzişor Mier 21 Apr 2010, 12:38 pm

ciof marioara a scris:hi
a fost un episod in care s-a simtit..nevoia traducerii..
...
am sa revad acest episod si mai vorbim

Servus Marioara, aş sta cu voi la poveşti o veşnicie, dar am de lucru şi sper să reuşesc să termin azi restanţele la ep. 13, oricum, pentru tine şi surioarele noastre un video proaspăt pe un cântec adorabil, ar avea şi textul cântecului nevoie de o traducere, dar...

Din tot sufletul pentru voi: Murat Yıldırım kiss kiss kiss

Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Mier 21 Apr 2010, 12:46 pm

iulia80 a scris:fetelor...astia 2 se iubesc sau ce fac? astept si eu o ventuza ca lumea..si raman cu ochii in spatele monitorului..serios acuma..in afara de privirea lui..nu simt nici o vibratie! Smile

Vibratie iti trebuie tie Iulia ?
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 1:17 pm

rodica a scris:
iulia80 a scris:fetelor...astia 2 se iubesc sau ce fac? astept si eu o ventuza ca lumea..si raman cu ochii in spatele monitorului..serios acuma..in afara de privirea lui..nu simt nici o vibratie! Smile

Vibratie iti trebuie tie Iulia ?

Rodica, asa, asa explica-i si tu, ca era asa suparata ca aseara nu a vazut oile Pierre Cardin si nici pupatura de la sfarsitul partii 1.
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Mier 21 Apr 2010, 1:24 pm

Motzişor a scris:
ciof marioara a scris:hi
a fost un episod in care s-a simtit..nevoia traducerii..
...
am sa revad acest episod si mai vorbim

Servus Marioara, aş sta cu voi la poveşti o veşnicie, dar am de lucru şi sper să reuşesc să termin azi restanţele la ep. 13, oricum, pentru tine şi surioarele noastre un video proaspăt pe un cântec adorabil, ar avea şi textul cântecului nevoie de o traducere, dar...

Din tot sufletul pentru voi: Murat Yıldırım kiss kiss kiss

dragele mele,
eu am vazut aprox.5 ep din G am avut si la vremea respectiva comentarii la ceea ce am vazut, dar as vrea sa mai adaug ceva,daca s-a vrut ecranizarea unei povesti ar fi trebuit sa o plaseze in epoca povestii,aici in lumea actuala este neveridica, SI CHIAR DACA SUPAR PE CINEVA, CE ESTE AIA "vorbeste cu mainile" DIN UMILELE MELE CUNOSTINTE ..ESTE LIMBAJUL UNIVERSAL..DE CAND AM INCEPUT SA VORBIM,AM INCEPUT SA GESTICULAM..SI SA AVEM SI LIMBAJUL TRUPULUI.
MULTUMIM PT ..MURAT.,MOTZI DRAGA
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Mier 21 Apr 2010, 1:28 pm

windy_day a scris:
rodica a scris:
iulia80 a scris:fetelor...astia 2 se iubesc sau ce fac? astept si eu o ventuza ca lumea..si raman cu ochii in spatele monitorului..serios acuma..in afara de privirea lui..nu simt nici o vibratie! Smile

Vibratie iti trebuie tie Iulia ?

Rodica, asa, asa explica-i si tu, ca era asa suparata ca aseara nu a vazut oile Pierre Cardin si nici pupatura de la sfarsitul partii 1.
IUBITA AM INTREBAT SI ASEARA DAR OILE ALEA NU LE-AU TRANFORMAT INCA IN COVOARE?????????? Smile Smile
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Mier 21 Apr 2010, 1:29 pm

windy_day a scris:
rodica a scris:
iulia80 a scris:fetelor...astia 2 se iubesc sau ce fac? astept si eu o ventuza ca lumea..si raman cu ochii in spatele monitorului..serios acuma..in afara de privirea lui..nu simt nici o vibratie! Smile

Vibratie iti trebuie tie Iulia ?

Rodica, asa, asa explica-i si tu, ca era asa suparata ca aseara nu a vazut oile Pierre Cardin si nici pupatura de la sfarsitul partii 1.

E vecinica mea si trebuie sa fiu atenta sa o aduc cu piciorusele pe pamant Smile
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Mier 21 Apr 2010, 1:32 pm

am observat atat cat sa putut si am tras eu concluziile din toate seriale lor ca intotdeauna barbatii au intotdeauna ultimul cuvant. Se uita la ei si apoi vorbesc chiar si atunci cand nu sunt casatorite cu ei. Mentalitatea lor desi in epoca moderna nu s-a schimbat prea mult Sunt dependente de barbati chiar daca nu financiar si sunt emancipate totusi cuvantul barbatului este cel hotarator chiar daca nu sunt de acord cu acest lucru
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Motzişor Mier 21 Apr 2010, 1:55 pm

rodica a scris:

Vibratie iti trebuie tie Iulia ?

Trebuie, nu trebuie, iată textul cântecului de la clipul cu Murat, postat de mine mai sus.
În engleză şi turcă, pentru tine şi Iulia:

Sanki o putmuş gibi
It's as if he is an idol
Hayat sırf buymuş gibi
It's as if life is only all about this
Hem ac hem tokmuş gibi
like both hungry and full
Hem var hem yokmuş gibi
like both existing and nonexistent
Ben ona resmen aşığım
I'm officially in love with him
Onu benden almasınlar
may not they take him away from me
Bize bulaşmasınlar
may not they interfere with us
Arayıp sormasınlar
may not they call and ask about us
Kıskandırıp durmasınlar
may not they arouse our jealousy
Ben ona resmen aşığım
I'm officially in love with him

Hem ilk hem sonmuş gibi
Like he's both the first and last one
En güzeli oymuş gibi
like he's the most beautiful one
Bunca yıl beklemiş gibi
like I waited for him for so many years
Beklediğime değmiş gibi
like it was worth for wating
Ben ona resmen
I'm officially in love with him
Şeytanla bir olmuş gibi
Like I'm one(I'm united) with devil
Köprüye gidecek gibi
like I will go to the bridge
Her yöne sapacak
like I will make a turn to every(bad and disapproved) roads
Ne yaptıysak yapacak gibi
like I will do everything what we did
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it

Cu ajutorul Giuliei, căreia îi mulţumesc!
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Mier 21 Apr 2010, 2:04 pm

Motzişor a scris:
rodica a scris:

Vibratie iti trebuie tie Iulia ?

Trebuie, nu trebuie, iată textul cântecului de la clipul cu Murat, postat de mine mai sus.
În engleză şi turcă, pentru tine şi Iulia:

Sanki o putmuş gibi
It's as if he is an idol
Hayat sırf buymuş gibi
It's as if life is only all about this
Hem ac hem tokmuş gibi
like both hungry and full
Hem var hem yokmuş gibi
like both existing and nonexistent
Ben ona resmen aşığım
I'm officially in love with him
Onu benden almasınlar
may not they take him away from me
Bize bulaşmasınlar
may not they interfere with us
Arayıp sormasınlar
may not they call and ask about us
Kıskandırıp durmasınlar
may not they arouse our jealousy
Ben ona resmen aşığım
I'm officially in love with him

Hem ilk hem sonmuş gibi
Like he's both the first and last one
En güzeli oymuş gibi
like he's the most beautiful one
Bunca yıl beklemiş gibi
like I waited for him for so many years
Beklediğime değmiş gibi
like it was worth for wating
Ben ona resmen
I'm officially in love with him
Şeytanla bir olmuş gibi
Like I'm one(I'm united) with devil
Köprüye gidecek gibi
like I will go to the bridge
Her yöne sapacak
like I will make a turn to every(bad and disapproved) roads
Ne yaptıysak yapacak gibi
like I will do everything what we did
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it
İyi ki yapmışım
fortunately I've done it

Cu ajutorul Giuliei, căreia îi mulţumesc!

Motzule esti de milioane la fel si Giulia (ea este de pe eve.ro?) In concluzie multi kiss kiss pentru voi de la mine
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 2:05 pm

[quote="Motzişor
Cu ajutorul Giuliei, căreia îi mulţumesc![/quote]

Multumim Motzisor si multumeste-i din partea noastra si Giuliei :flower: !!!


rodica a scris:Mentalitatea lor desi in epoca moderna nu s-a schimbat prea mult Sunt dependente de barbati chiar daca nu financiar si sunt emancipate totusi cuvantul barbatului este cel hotarator chiar daca nu sunt de acord cu acest lucru

Ai dreptate Rodica. Eu astept de la AvC sa nu mai vad femei dependente de barbati, sa nu mai vad discriminare atunci cand este judecat comportamentul femeilor si barbatilor, sa nu mai vad ca ceea ce este privit ca o greseala pentru o femeie este privit ca un motiv de lauda in cazul barbatilor. dar asteptam de la Gonulcelen chiar mai mult fiindca este un film facut de o femeie, iar daca societatea este facuta asa, cu femei care tin ochii in pamant, care cred ca doar un barbat le poate "ridica" atunci filmul asta putea sa le arata ca nu este asa. Ca pot sta cu privirea ridicata in fata oricarui barbat, ca indiferent de origine si pozitie sociala, daca vor pot sa isi atinge telurile fara sa fie nevoie ca un barbat sa le "descopere" talentul si sa le invete sa isi doreasca mai mult (asa femeile par lenese spiritual , ca sa nu spun tampitele).


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Mier 21 Apr 2010, 2:36 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Motzişor Mier 21 Apr 2010, 2:18 pm

windy_day a scris:
Multumim Motzisor si multumeste-i din partea noastra si Giuliei !!!


I-am mulţumit şi am fugit la şmotru! Ne vedem mai târziu! 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 165638
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 2:37 pm

Motzişor a scris:
windy_day a scris:
Multumim Motzisor si multumeste-i din partea noastra si Giuliei !!!


I-am mulţumit şi am fugit la şmotru! Ne vedem mai târziu! 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 165638

kiss Motzi. kiss



Marioara, chestia cu vorbitul cu mainile pe mine ma depaseste5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Confused0062.
Dupa primele 5 episoade Elcinel nu m-a convins si nu pot sa ii caut calitati numai fiindca vezi-doamne nu are cum sa nu fie actor bun ca doar vine din Franta.
A propos, cum de vorbeste turca cu accent??? Ca a plecat maricel in Franta, parintii amandoi sunt turci (si astia isi pastreaza obiceiurile si limba oriunde ar emigra) si s-a reintors si joaca in filme tucesti de ani bunicei. Sa nu mai vorbim ca actorul care a jucat in rolul lui Kerim si actrita din rolul lui Defne si ei erau traiti numai in strainatate dar puteau vorbi turca suficient de corect pentru a-si folosi propria voce (actrita din rolul Defne mi se pare ca este doar pe jumatate turcoaica).
Mie imi suna asta a infatuare , parca ar vrea tot timpul sa reaminteasca faptul ca este altfel, ca el vine din Vest. 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Indifferent0028. cam ca astia de la noi care isi trag asa un accent ca sa nu uiti tu cine sunt ei, si la "n" ani dupa ce au revenit in tara 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Cool0037
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Mier 21 Apr 2010, 4:57 pm

personajul Savas
nu stim cat de greu poate fi sa te nasti intr-o familie cu generatii de conducatori de clan in ea si sa incerci sa le schimbi mentalitati inradacinate in mintea lor de Secole,
cu toate pacatele personajului(cel mai mare fiind acela de a fi un personaj real si nu unul de poveste) Smile Smile nu putem sa nu-i admiram perseverenta cu care isi urmareste obiectivele,incercarea prin propriul sacrificiu de-a contracara efecte( de neimaginat pentru noi)grave a acestor traditii,se insoara cu cicec sa o salveze de la moarte,dar in acelasi timp nu renunta la dragostea sa ,cautand o cale de mijloc,
nu este orgolios,nu isi blameaza familia pentru cate patimeste din cauza lor dar nici nu se lasa ingenuncheat de ei.
mie imi place personajul chiar daca uneori are actiuni aparent infantile pentru un om de afaceri,daca nu ai incredere in propriile rude atunci in cine sa ai,el accepta conditia ca a fost inselat si cu toate acestea nu este revansard fata de unchiul sau dimpotriva este generos,dupa parerea mea mai are multe de patimit in AVC si nu se va termina cu o singura serie.si cum am mai spus mai sunt o serie de clisee ale scolii unice regizorale,nevalorificate inca Smile Smile 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 517793
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Mier 21 Apr 2010, 6:02 pm

buna seara fetelor..
am ajuns si eu acasa..
mi-am pus mancarea in fata si trec sa recuperez ce ati scris voi!
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Mier 21 Apr 2010, 6:18 pm

ciof marioara a scris:personajul Savas
nu stim cat de greu poate fi sa te nasti intr-o familie cu generatii de conducatori de clan in ea si sa incerci sa le schimbi mentalitati inradacinate in mintea lor de Secole,
cu toate pacatele personajului(cel mai mare fiind acela de a fi un personaj real si nu unul de poveste) Smile Smile nu putem sa nu-i admiram perseverenta cu care isi urmareste obiectivele,incercarea prin propriul sacrificiu de-a contracara efecte( de neimaginat pentru noi)grave a acestor traditii,se insoara cu cicec sa o salveze de la moarte,dar in acelasi timp nu renunta la dragostea sa ,cautand o cale de mijloc,
nu este orgolios,nu isi blameaza familia pentru cate patimeste din cauza lor dar nici nu se lasa ingenuncheat de ei.
mie imi place personajul chiar daca uneori are actiuni aparent infantile pentru un om de afaceri,daca nu ai incredere in propriile rude atunci in cine sa ai,el accepta conditia ca a fost inselat si cu toate acestea nu este revansard fata de unchiul sau dimpotriva este generos,dupa parerea mea mai are multe de patimit in AVC si nu se va termina cu o singura serie.si cum am mai spus mai sunt o serie de clisee ale scolii unice regizorale,nevalorificate inca Smile Smile 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 517793

Si mie imi place Savas fiindca este mult mai aproape de imperfectiunea realitatii decat de idealul pe care il regasim in multe alte seriale. Dar nu pot sa nu observ caderile evidente in constructia personajului. Este drept ca in comparatie Yaso, savas este chiar un personaj elaborat. Are greseli ca om de afaceri dar sa le acceptam, sa spunem ca toti suntem oameni si avem slabiciuni, deci si el poate avea incredere in cei apropiati mai mult decat acestia ar merita. Insa cand o luam pe panta iubirii, aici scenaristii au facut praf personajul ca daca nu mananca, doarme pe canapea, sau sta pe canapea sau priveste stand pe canapea de zici ca este lipit de canapeaua aia. Imi vine sa ii spun "mai scoate si tu omule iubita prin oras, un spectacol, un restaurant aia, aia, ca parca esti pensionar" Dar imi revin si incep sa ma intreb cam ce varsta or avea scenaristii aia de se ocupa cu dragostea (dupa cum vezi am eu asa un fix cu astia, ca tare i-as concedia, dar lui Bostanel ii plac fiindca baga multe scene cu mancare), ca eu cred ca au uitat de foarte multa vreme cum este sa fii tanar.
A si inca ceva, cred ca noua tema a serialelor turcesti este anorexia sau mai bine zis combaterea anorexiei ca prea pun astia personajele sa manance, si sa manance, si iar sa manance (mai ales pe ele).

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Sheep1 Dupa cum vezi oile Pierre Cardin se antreneaza asa ca vor fi greu de transformat in covoare5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Goat1


Bine ai venit Iulia
Pofta buna!!!!5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Feedme
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de iulia80 Mier 21 Apr 2010, 6:48 pm

windy_day a scris:

Si mie imi place Savas fiindca este mult mai aproape de imperfectiunea realitatii decat de idealul pe care il regasim in multe alte seriale. Dar nu pot sa nu observ caderile evidente in constructia personajului. Este drept ca in comparatie Yaso, savas este chiar un personaj elaborat. Are greseli ca om de afaceri dar sa le acceptam, sa spunem ca toti suntem oameni si avem slabiciuni, deci si el poate avea incredere in cei apropiati mai mult decat acestia ar merita. Insa cand o luam pe panta iubirii, aici scenaristii au facut praf personajul ca daca nu mananca, doarme pe canapea, sau sta pe canapea sau priveste stand pe canapea de zici ca este lipit de canapeaua aia. Imi vine sa ii spun "mai scoate si tu omule iubita prin oras, un spectacol, un restaurant aia, aia, ca parca esti pensionar" Dar imi revin si incep sa ma intreb cam ce varsta or avea scenaristii aia de se ocupa cu dragostea (dupa cum vezi am eu asa un fix cu astia, ca tare i-as concedia, dar lui Bostanel ii plac fiindca baga multe scene cu mancare), ca eu cred ca au uitat de foarte multa vreme cum este sa fii tanar.
A si inca ceva, cred ca noua tema a serialelor turcesti este anorexia sau mai bine zis combaterea anorexiei ca prea pun astia personajele sa manance, si sa manance, si iar sa manance (mai ales pe ele).

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Sheep1 Dupa cum vezi oile Pierre Cardin se antreneaza asa ca vor fi greu de transformat in covoare5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Goat1


Bine ai venit Iulia
Pofta buna!!!!5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Feedme
multumesc mult draga windy..
m-am giftuit bine..sa creasca dosul mare si frumos..pt ca pana la ora 6 nu am mancat decat un covrig.. deci a avut unde sa intre papa..
am vazut ca ati misto de mine..ca nu am vazut ventuza si oile..mama lui de calc..e vina lui..
motzule...videoclipul e f dragut..versurile la fel..plus ca m-am uitat la vide...si constat ca sunt complet fascinata de cum joaca murat..serios..stiu ca e 'mic,slab si negru'...dar ma uit fara sa clipesc la cate o secventa din asi evident pt a n-oara si nu imi vine sa ma dau de pe scaun!
eu zic ca nu sunt nebuna fetelor! ce parere ai windy? kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de lexia Mier 21 Apr 2010, 7:11 pm

iulia80 a scris:
windy_day a scris:

Si mie imi place Savas fiindca este mult mai aproape de imperfectiunea realitatii decat de idealul pe care il regasim in multe alte seriale. Dar nu pot sa nu observ caderile evidente in constructia personajului. Este drept ca in comparatie Yaso, savas este chiar un personaj elaborat. Are greseli ca om de afaceri dar sa le acceptam, sa spunem ca toti suntem oameni si avem slabiciuni, deci si el poate avea incredere in cei apropiati mai mult decat acestia ar merita. Insa cand o luam pe panta iubirii, aici scenaristii au facut praf personajul ca daca nu mananca, doarme pe canapea, sau sta pe canapea sau priveste stand pe canapea de zici ca este lipit de canapeaua aia. Imi vine sa ii spun "mai scoate si tu omule iubita prin oras, un spectacol, un restaurant aia, aia, ca parca esti pensionar" Dar imi revin si incep sa ma intreb cam ce varsta or avea scenaristii aia de se ocupa cu dragostea (dupa cum vezi am eu asa un fix cu astia, ca tare i-as concedia, dar lui Bostanel ii plac fiindca baga multe scene cu mancare), ca eu cred ca au uitat de foarte multa vreme cum este sa fii tanar.
A si inca ceva, cred ca noua tema a serialelor turcesti este anorexia sau mai bine zis combaterea anorexiei ca prea pun astia personajele sa manance, si sa manance, si iar sa manance (mai ales pe ele).

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Sheep1 Dupa cum vezi oile Pierre Cardin se antreneaza asa ca vor fi greu de transformat in covoare5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Goat1


Bine ai venit Iulia
Pofta buna!!!!5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Feedme
multumesc mult draga windy..
m-am giftuit bine..sa creasca dosul mare si frumos..pt ca pana la ora 6 nu am mancat decat un covrig.. deci a avut unde sa intre papa..
am vazut ca ati misto de mine..ca nu am vazut ventuza si oile..mama lui de calc..e vina lui..
motzule...videoclipul e f dragut..versurile la fel..plus ca m-am uitat la vide...si constat ca sunt complet fascinata de cum joaca murat..serios..stiu ca e 'mic,slab si negru'...dar ma uit fara sa clipesc la cate o secventa din asi evident pt a n-oara si nu imi vine sa ma dau de pe scaun!
eu zic ca nu sunt nebuna fetelor! ce parere ai windy? kiss

Draga Iulia nu esti singura 'hi'
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 3 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 37 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 20 ... 37  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum