Serialesitelenovelet
2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

+4
tiberici
Admin_dea05
iulianagl
Andreea_Miha
8 participanți

Pagina 22 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul

In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:19 pm

Skumpyk86 a scris:Info de pe facebook..
- khushi will become ill, due to which arnav will take a lot of care.
- superb Rabba vey... Is on the way, I heard that this rabba vey is a must watch for all the arshi fans... *so excited*
- A new promo is been shoot, I heard that it might be aired on friday or saturday... Though the day is not confirmed
- ME is scheduled on 7th april...
-"I have been told the ME is on based on arnav knowing that shyam has come to know the way their marriage happened."

acestea "khushi will become ill, due to which arnav will take a lot of care. " spune si in clipuri video puse mai devreme...
"A new promo is been shoot, I heard that it might be aired on friday or saturday." si cu noul promo stiu si eu ca au filamt un nou promo si trebuie sa apara zilele acestea..in care au schimbat logo.

Cred ca asa o primeste in pat..ea raceste ca doarme la piscina si va trebui sa o lase in patul lui Smile


Si o veste rea in ep maha de pe 7 aprile cand se intampla lucrurile importante...desi eu ma asteptam ca poate atunci afla adevarul Arnav..se pare ca in ep maha de acum Arnav va afla ca Shyam stie adevarul de casatoria lui cu Khushi...offf o lungeste prea mult...




Oyy dar maha episod este sambata?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 4:22 pm

iulianagl a scris:


Oyy dar maha episod este sambata?

ep maha intodeauna sunt ori sambata ori duminica....sunt ep acelea speciale de 40 de minute...unde de obicei se intampla lucrurile importante...cred ca la asta de pe 7 nu ma voi uita daca e asa ca imi creaza nervi lungirea situatiei...sa vedem daca ramne pe 7 ca era programat pentru luna martie si acum s-a schimbat...
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 4:24 pm

Iuli am vb cu Cryss a zis ca o sa traduca melodia cat mai curand...
tu l-a aceasta te-ai referit,da?
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:24 pm

Skumpyk86 a scris:

ep maha intodeauna sunt ori sambata ori duminica....sunt ep acelea speciale de 40 de minute...unde de obicei se intampla lucrurile importante...cred ca la asta de pe 7 nu ma voi uita daca e asa ca imi creaza nervi lungirea situatiei...sa vedem daca ramne pe 7 ca era programat pentru luna martie si acum s-a schimbat...

Stai calma ca altfel noi ce mai avem de discutat. Smile Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:25 pm

Skumpyk86 a scris:Iuli am vb cu Cryss a zis ca o sa traduca melodia cat mai curand...
tu l-a aceasta te-ai referit,da?


Absolut.Multumesc. kiss kiss kiss O pup sau il pup Smile Smile si pe Cryss.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:25 pm

A inceput recap. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 4:25 pm

iulianagl a scris:

Stai calma ca altfel noi ce mai avem de discutat. Smile Smile Smile

da dar m-am saturat de Shyam 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 2743637754 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 2743637754 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 2743637754
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 4:26 pm

iulianagl a scris:


Absolut.Multumesc. kiss kiss kiss O pup sau il pup Smile Smile si pe Cryss.


O pup.... 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 517793
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:28 pm

Skumpyk86 a scris:


O pup.... 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 517793


In sfarsit am nimerit ca am ami zis la cine ca o pup si de fapt era il pup. Smile Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 4:31 pm

iulianagl a scris:


In sfarsit am nimerit ca am ami zis la cine ca o pup si de fapt era il pup. Smile Smile Smile


Smile Smile Smile Smile Smile
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:32 pm

isi spala rufele la piscina.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:40 pm

A imbolnavit-o si pe Anjali. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:45 pm

Il face de comanda nu gluma ii da maxim lui Chote. Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:51 pm

Ma gandeam ca-i da una in cap cu pisoiul ala de ceai.Dar nu..Era frumos sa-i dea una. Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 4:54 pm

Sigur Khushi banuieste ca Shyam stie ceva despre casatoria ei ca se gandeste ca prea tare s-a apropiat de ea.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Mar 20 Mar 2012, 5:21 pm

Bună ziua dragelor.
Miha mulțumesc pentru toate noutățile și informațiile pe care le aduci, se vede că te pasionează serialul. Și sper să ne aduci și de acum înainte chiar dacă mai spui uneori că poate nu te uiți că te enervează povestea legată de Shyam. Personal eu cred că Shyam are un rol important în film, dacă nu ar fi legătura dintre el și Anjali, atunci furia lui Chote împotriva lui Khushi nu ar mai fi justificată și povestea nu ar mai părea verosimilă. Și atunci toate acțiunile lui Chote privind-o pe Khushi nu și-ar mai avea rostul. Probabil că sunt multe alte intrigi care pot fi inventate să facă atractiv serialul dar abia au ajuns la ep 200 și poate că echipa de la Iss Pyaar se gândește să facă un film de cursă lungă așa că utilizează orice intrigă cât de mult se poate. Iar eu mă bucur pentru că nu mă satur de Arnav și Khushi
(cred că sunt în aceeași zodie cu regizorul, să nu mă Evil or Very Mad )
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 5:53 pm

narcisa a scris:Bună ziua dragelor.
Miha mulțumesc pentru toate noutățile și informațiile pe care le aduci, se vede că te pasionează serialul. Și sper să ne aduci și de acum înainte chiar dacă mai spui uneori că poate nu te uiți că te enervează povestea legată de Shyam. Personal eu cred că Shyam are un rol important în film, dacă nu ar fi legătura dintre el și Anjali, atunci furia lui Chote împotriva lui Khushi nu ar mai fi justificată și povestea nu ar mai părea verosimilă. Și atunci toate acțiunile lui Chote privind-o pe Khushi nu și-ar mai avea rostul. Probabil că sunt multe alte intrigi care pot fi inventate să facă atractiv serialul dar abia au ajuns la ep 200 și poate că echipa de la Iss Pyaar se gândește să facă un film de cursă lungă așa că utilizează orice intrigă cât de mult se poate. Iar eu mă bucur pentru că nu mă satur de Arnav și Khushi
(cred că sunt în aceeași zodie cu regizorul, să nu mă Evil or Very Mad )

Buna...
Da imi place tare mult serialul..datorita lui am inceput sa invat hindi...ca sa inteleg ce spune ca multe ori trad in engleza mai e gresita...si mai mereu caut date info despre ei.
Are rol important Shyam dar as fii preferat sa puna accentul si pe alte lucruri decat pe el.Din punctul meu de vedere parca e prea mult "sotul surori"..Arnav era dur si inainte cu Khushi.Acum e si mai si ..dar pot schimba sa fie si ea.

Si daca e sa ramana asa cum au hotarat ca in ep maha in aprilie atunci sa afle Arnav ca Shyam stie adevarul despre casatoria lui cu Khushi...inseamna ca vor aparea iar alte neantelegeri intre ei si vor lungi povestea..Si cum ar fii sa afle asta in aprilie si apoi sa afle Arnav adevarul la urmatorul maha...care din cate stiu ep maha se face cam la vro 3 luni de la ultimul..uneori mai devreme (dar nu de o luna) alteori mai tarziu (cum e acum)...

Arnav i-a vazut pe Khushi si Shyam imbratisati cam pe 11-13 feb..ca pe 14 feb a fost casatoria cu forta...suntem in martie Arnav nu a aflat nimic si nici macar nu banuieste...am senzatia ca cei de Iss pyaar vor face chiar 6 luni ep cu casatoria lor fara ca Arnav sa afle ceva....

Eu am speranta ca poate va afla ceva macar in ep maha si sa fii spus doar partea cu Arnav ca afla ca Shyam stie adevarul despre casatoria lui cu Khushi ...si ca sa fie surpriza nu da mai multe detali...

Si mie imi place sa ii vad dar cred ca pot inventa si alte lucruri,care sa ii mentina la tv..E un promo pe youtube unde spune ca Khsuhi e vinovata de trecutul lui Arnav...personal nu cred ca e vorba de ei ci de parinti lor...probabil ca s-au cunoscut si cred ca acest lucru cu trecutul lor va reveni mai tarziu in serial si vor avea iarasi material pentru episoade multe.

Eu nu vreau chiar acum sa se afle de Shyam dar nici sa lungeasca prea mult...cred ca daca lungesc povestea mult si nu inventeaza lucruri noi sa atraga publicul oameni se vor plictisi satura..cred eu.

p.s:Cred ca a fost un punct in plus faza toata cu Shyam...dar sa nu lungeasca prea mult lucrurile numai cu el sa mai inventeze ceva...
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 6:01 pm

Khushi comes up with a master plan to trouble Arnav in Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon!
2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Iss_pyaar_ko_Kya_arnav_khushi_post_1332240847
Enough of Arnav Singh Rayzada (Barun Sobti) and his hitlergiri as Khushi (Sanaya Irani) is not going to let him live peacefully and is all set for her Badla!

Those of you, who must have watched yesterday's episode of Star Plus' Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon, would very well know as to what we are referring to. As misunderstandings have always ruled the show and its lead couple, the recent episode too made us see a glimpse of it. But yeah, this time around we might get to see something that will add to the fun element of the show.

As seen last, Khushi is sick of Arnav trying to rule over her every single moment. Finding no way out to take over him, Khushi has this time chalked out a new way…or we should rather say 100 ways of troubling the troublesome ASR. She is hell bent to get rid of the contract marriage without risking the marriage of Payal (Deepali Pansare) and Aakash (Akshay Dogra). Following her plan, she will now be seen creating issues for Arnav every now and then.

She will make all efforts of making a fuss over some or the other thing. Moreover, as she knows Arnav really well, she will keep doing things which annoy him the most. Khushi is all set with her Mission Arnav Ko Satao and in the course the viewers are surely going to have a feat laughing out at her amusing acts and Arnav's miserable condition.

Let us now wait and see if this tit-for-tat from Khushi works in her favor or she ends up inviting a new trouble! Wish you good luck Mrs. Rayzada!

Source: TSK
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 7:37 pm


Vizionare placuta.Eu incep sa-l traduc.


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Mier 07 Noi 2012, 8:15 pm, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Mar 20 Mar 2012, 8:06 pm

iulianagl a scris:
Vizionare placuta.Eu incep sa-l traduc.
Încep și eu cu minutul 10


narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 8:07 pm

narcisa a scris:
Încep și eu cu minutul 10



kiss kiss kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Mar 20 Mar 2012, 8:18 pm

Manorama: Tu ai plănuit să mă omori cu... medicamentele lui Arnav. Tentativă de omor. Dumnezeu știe ce altceva mai ai în plan. Nu, nu, nu pot să-mi asum riscul.
Haide, gustă. Ce te uiți așa la mine?

Khushi: Hapciu! Hapciu!
Arnav: Dacă te simți atât de rău de ce nu iei un medicament?
Khushi: Hapciu!
Arnav: Faci asta intenționat, știu eu.
Khushi: Hapciu!
Arnav: Oprește-te, la naiba.
Anjali: Frate! Khushi!

Manorama: Akash, fiule. Te rog, nu. Nu bea asta. O Doamne, ce faci?
Akash: Totul e în regulă, mamă. Încă stau pe picioare. Asta înseamnă că poți să bei. Payal, fructele? Mamă, poți să mănânci orice de pe platoul ăsta. Poftim.
Manorama: Aha, am să mănânc.
Akash: Plec la birou. Ne vedem deseară. Ai grijă de sănătatea ta.

Anjali: Mă gândeam să-mi dau părul cu ulei așa că voiam să iau niște frunze de busuioc și... de lângă piscină.
Khushi: Nu-i nevoie să faci tu asta, sunt eu aici.
Cumnata a sosit la țanc. O Doamne, hainele astea.
Anjali: Ce-i asta? Încă nu ți-ai despachetat hainele?
Khushi: Da.
Anjali: Khushi, ești soția fratelui meu, nu un oaspete care a venit să stea doar câteva zile. Îți vei petrece toată viața aici (dă Doamne 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 244732 spre disperarea lui Chote). De ce nu ți-ai desfăcut bagajul până acum?
Khushi: De fapt, eu și Arnav...
Anjali: Frate, care e problema? De ce Khushi nu a despachetat încă? Oricum aici nu sunt probleme cu spațiul. Poți să-i faci niște loc. Toate cămășile tale sunt negre. Nu e nici o problemă dacă pui câteva deoparte.
Khushi: Nu cumnata, nu e nevoie.
Arnav: I-am spus de atâtea ori să-și aranjeze hainele. Dar uită mereu.
Khushi: Tu ești aici să-mi amintești, nu-i așa?
Anjali: Dă-mi-o.
Khushi: Poftim. Anjali, încălțămintea. Cred că nu e suficient spațiu. Nu-i nimic.
Anjali: Trebuie să faci loc. Și oricum toți pantofii sunt negri. Toți arată la fel. Îi voi spune lui Hariprakash să împacheteze câteva perechi.
Khushi: Iar asta e cutia mea cu remedii de casă. Asta are Chayavanprash, ulei de iasomie...
Anjali: Asta e tot?
Khushi: Da.
Anjali: Perfect, nu-i așa?
Khushi: Da, cumnata. Mulțumesc că m-ai ajutat. Și-ți mulțumesc și ție pentru că ai împărțit spațiul cu mine (că mi-ai făcut și mie loc). Voi lua frunzele de busuioc și .... Mă întorc imediat.
Anjali: Plec și eu.

Khushi: A treia metodă. Ocuparea dulapurilor.
Arnav: Ai să dormi în cameră în noaptea asta. 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 165638 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 165638 Nu-mi fac griji pentru tine. Dar nu pot să risc sănătatea surorii mele și a copilului.
Khushi: Iar acum, noul modus operandi, după ceva vreme.

Khushi: Laxhmi, știi ce mult apreciază mătușa degetele mele. Când amestec frunzele de neem cu ulei și o dau pe cap apoi... ohoho, ohoho. Mătușa spune asta, nu eu. "Khushi, degetele tale sunt fermecate. Magice." Și după ce spune asta mătușa se duce la culcare.
Shyam: Să vedem și noi magia degetelor tale Khushi. Fă-mi și mie un masaj cu ulei, odată. Dă-mi-o mie. Iau eu asta. O să ți se ardă curry.
Khushi: Nu, îl iau eu.
Shyam: Am cerut doar uleiul, nu ți-am cerut mâna. Și apoi ești așa de ezitantă. Dă-mi. Ah!
Khushi: Scuze, sper că nu te-ai rănit. Pentru moment, ai grijă de piciorul tău. Am să-ți trimit ulei prin Hariprakash.

Anjali: Voiam să te chem, Khushi. Dar a spus că te cheamă el. Te-ai întâlnit cu el sau nu?
Shyam: Da Anjali. Am căutat-o din greu pe Khushi. Dar am găsit-o. Oriunde s-ar duce trebuie să se întoarcă aici.
Ce spui Khushi?
Anjali: Khushi, mă simt minunat.
Shyam: Chiar așa Anjali? Se pare că mâinile lui Khushi sunt fermecate.
Anjali: Da, e adevărat. Știi, nici nu-mi vine să deschid ochii.
Shyam: Atunci nu-i deschide Anjali. Doar bucură-te liniștită, comfortabil. Khushi, un șervețel. Ca să-ți stergi mâinile.
Khushi: Nu, de fapt...
Anjali: Ia-l Khushi. Apoi spală-ți mâinile. Altfel, uleiul nu se va lua.
Khushi: Anjali! Deschide ochii! Deschide ochii. De fapt...
Anjali: Ce s-a întâmplat Khushi?
Khushi: De fapt... mă tem să nu adormi dacă stai așa. Dă-te înapoi și întinde-te comfortabil.
Îndrăzneala lui Shyam crește pe zi ce trece. Cum să-l opresc?


Ultima editare efectuata de catre narcisa in Mar 20 Mar 2012, 9:36 pm, editata de 3 ori
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Mar 20 Mar 2012, 9:04 pm

iulianagl a scris:


In sfarsit am nimerit ca am ami zis la cine ca o pup si de fapt era il pup. Smile Smile Smile


Iuli uite melodia...
kiss kiss kiss kiss
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 9:15 pm

Skumpyk86 a scris:


Iuli uite melodia...
kiss kiss kiss kiss


Mama ce misto e acum am inteles despre ce e vorba. kiss kiss kiss Cryss kiss kiss kiss 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 745790
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Mar 2012, 9:17 pm

Auzi la el cica stie ca o face intentionat dar daca intr-adevar e racita?Ce m-as bucura sa se simta vinovat dupa aia.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 22 Empty Re: 2.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 22 din 40 Înapoi  1 ... 12 ... 21, 22, 23 ... 31 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum