Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

2 participanți

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 24 Mai 2012, 9:58 pm


*24th May -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte*

Ofiterul:Inregistreaza toate detaliile care le-a dat.Doamna, daca este vreo fotografie de a lui, atunci sa ne-o dati.Noi trebuie sa venim la dumneavoastra acasa pentru a ne interesa.Am plecat.
Khushi:"Daca le spun totul, atunci vor veni acasa pentru investigatie.Este pericolul ca toata lumea sa afle despre asta.Si se poate intampla ca si presa sa stie despre.Nu, nu.Nu-mi pot asuma acest risc.Va trebui sa-l caut in alt fel."
Ofiter:Deci, Dna sotul dumneavoastra..Dar unde a plecat Dna aceea?
Khushi:Acum ce ma fac?Cum o sa-l gasesc?Dumnezeu stie unde esti Arnavji.

Mami:Hai sa ma uita la horoscopul meu de astazi.Fericirea va merge in catre tine.Hello.Hi.Bye bye!Aceasta Fericire?Am crezut ca a fost fericire.Nu aceasta, te rog.Hello.Hi.Bye bye!Nu poti sa vezi pe unde mergi?
Khushi:Iarta-ma Mamiji.Eram..
Mami:Nu este nevoie deloc sa-ti cer scuze.Nu, imi pare rau, nu, multumesc.Nici pomeneala, te rog.Apropo, trebuie sa-i schimb numele.Se pare a fi mai multa jale decat bucurie.
Khushi:Mamiji, ziarul..ADP Agentie Detectiv Particular.Cea mai buna Agentie de Dectetivi din Delhi si Curgaon.Ceea ce noi nu putem scotoci inseamna caci chiar nu exista.Iar secretul tau..secretul nostru.Apropo, este o diferenta intre politie si detectivi.Ei nu investigheaza si acasa.Si nici nu spune nimanui nimic.Telefonul meu numai are baterie.Nu, nu.Nu pot sa-l sun.Daca afla cineva despre asta?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!
Detectiv:Vorbesc de la Agentia de Detectivi.Cineva a sunat de pe acest numar.Asa ca spuneti-mi Dna.Ce caz aveti pentru noi?
Mami:Caz?Te rog suna mai tarziu.Hello.Hi.Bye bye!"Khushi a fost ultima care a sunat de pe acest telefon.De ce a sunat detectivul?"

Shyam:Khushiji?Ce s-a intamplat?
Khushi:Eu il citeam.
Shyam:Lasa-ma si pe mine sa vad ce citeai asa cu atentie.La urma urmelor despre ce sunt sitrile?De te-a facut sa-l smulgi din mainile mele?Ce s-a intamplat Khushiji?Este vreo veste despre cumnat la stiri?
Khushi:Da-mi inapoi ziarul.
Shyam:Tu trebuia sa faci asta Khushiji.Tu trebuia sa ceri.Tu stii ca eu niciodata nu pot sa te refuz.Dar adauga putina iubire in cererea ta, Khushiji.
Khushi:Te rog da-mi ziarul.
Shyam:Nu se face asa, Khushiji.Eu doar iti cer sa adaugi putina dragoste in cererea ta.Cer cumva dragostea ta?Uite.

**
Khushi:Alo.ADP?Va vorbeste Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.Vreau sa va intalnesc.Vreau sa aflu despre cineva.Da, puteti sa-mi faceti o programare.Voi veni acolo.Asteptati un minut.Da, spuneti-mi.Da.In spate la Chandni Chow.Pe strada confectionarului Ghanshyam.Da, sigur.Da.

**
Mami:Hello.Hi.Bye bye!De ce a facut programare?Va trebui sa aflu.

**
Masala:Este foarte gustos.
Nani:Khushi draga mea.Unde pleci?Si asta intr-o asa graba?
Khushi:Naniji, trebuie sa plec sa cumpar ceva.
Mami:Sa plece sa cumpere ce?
Nani:Te duci sa cumperi ceva?
Khushi:Da,vezi tu, am inceput din nou serviciul Tiffin.De aceea plec sa cumpar cateva lucruri.
Mami:Serviciul Tiffi!Minte!
Nani:Dar, poti sa-i spui lui HP.Le va aduce el.
Khushi:Nu Naniji.Nu este necesat deloc.De fapt, nu este asa departe.Si acolo legumele sunt proaspete si ieftine.In scopul de a le alege, va trebui sa merg însumi.
Mami:Trebuie sa investighez aprozarul.Manorama.Va trebui sa culegi niste informatii.
Nani:Dar cum poti sa te duci de una singura?Tu..Chandu..Tu vrei sa vezi orasul, nu-i asa?Du-te cu ea.
Masala:Nu, nu, este in regula.
Mami:Dar, Masala frate.Du-te, du-te.Hoinareste pe ici pe colo.Poate vei mai pierde ceva din greutate.Du-te.Du-te.
Masala:Bine, sora.Oricum, vroiam sa vad muzeul de marmura.Acela care regele la construit pentru regina.Ce nume avea?Da!Taj Mahal!
Khushi:Unchiule.Acela este in Agra.
Masala:Serios?Tu te duci la Agra sa cumperi legume?
Khushi:Nu.
Nani:Nu dragule.Se duce in Delhi.
Mami:Exact. Chandu.Du-te.
Masala:Bine.Bine.Ma voi duce.Apropo draga..Noi mergem acolo sa cumparam legume, da?Lucru interesant despre asta este..
Khushi:Da, unchiule.Un minut, da?Unde este lista?Unchiule..Tu vei reusi sa tii minte?10kg de cartofi, 10 kg de rosii si 12 kg de ceapa.
Masala:Tu cumperi atat de multe legume?
Khushi:Da, vroiam sa iau totul doar intr-o ricsa.Dar acum, daca tu mergi asa ca..
Masala:Asa ca..
Khushi:Va fi interesant.Adica, eu unde voi tine condimentele?Si unde voi tine celelalte lucruri?
Masala:Da.Da.Corect.Tu mergi.Chiar si eu voi merge.Bine?
Khushi:Bine.
Mami:Foarte desteapta fata.Tu ai evitat compania fratelui meu, foarte usor.Dar sa scapi de Manorama, este imposibil.Hello.Hi.Bye bye!

**
Khushi:Aici.Aici.Opreste aici.Cat costa?
Sofer:50 Rs.
Sofer:50 Rs.
Khushi:Buna ziua!
Detectiv1:Imi pare rau.dar nu sunt liber in urmatoarele 6 luni.
Detectiv2:Dar Dna.Am inteles.O cicatrice mare pe partea stanga a fetei.Il voi gasi.Chiar si de avea o mica alunita, tot il gaseam.Tu poti dormi linistita.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 24 Mai 2012, 10:09 pm

24 mai 2012 partea a doua

Khsuhi: Ascultă.
Detectiv: Ascult.
Khushi: Aici.
Detectiv: Da, chiar aici.
Khushi: Soțul meu lipsește.
Detectiv: Sunați-mă peste șase luni pentru programare. Bine?
Khuhis: Bună ziua. Sunt Khushi Kumari Gupta Singh Raizada. V-am sunat.
Detectiv: Bine. Deci soțul dv lipsește?
Khuhsi: Da.
Detectiv: Îl vom găsi. Care e răscumpărarea cerută de răpitori?
Khushi: Răscumpărare?
Detectiv: Vreun telefon? Vreo scrisoare?
Khsuhi: Nu, nu, nici un telefon.
Detectiv: Va suna. Detaliile doamnă.
khushi: A plecat la Londra acum patru zile. A intrat în aeroport dar mai târziu am aflat că nu s-a urcat la bord.
Detectiv: Bine, Londra. Acum cinci zile. Bine. Să vorbim despre taxe.
Khsuhi: Mă scuzați?
Detectiv: Taxele noastre. Avem nevoie de bani ca să-l căutăm, nu-i așa?
Detectiv: Doamnă, trebuie să investigăm. Cum ar fi... hârtiile lui. Ceva documente.
Khsuhi: Nu, nu. Nimeni nu trebuie să știe despre asta. Dacă veți face asta toată lumea își va da seama.
Detectiv: Vom cere mai mulți bani dacă o vom face în secret.
Detectiv: Calculez și-ți spun. Transportul, mâncarea și secretul dv.
Detectiv: 20 000 de rupii pe zi. Plus taxele. Începând de azi.
khushi: Ce? 20 000 de rupii pentru o zi? Și începând de azi? Nici măcar n-ați început să lucrați.
Detectiv: De asta se numește în avans, doamnă. Trebuie să plătiți înainte de a începe munca.
khuhsi: Mă voi gândi.
Detectiv: Gândiți-vă repede, doamnă.
Detectiv: Oare am cerut prea mult? Cred că 18 000 de rupii ar fi fost mai corect.
Detectiv: Părea deja foarte tensionată. Se va întoarce.
Detectiv: Șefu, cred că e cineva afară.
Detectiv: Cine era?

Khuhsi: Nu-mi amintesc unde am pus telefonul. Dacă primesc un telefon urgent? Cred că ar trebui să mă duc înapoi la acei detectivi. Dar de unde pot să fac rost de o sumă atât de mare? Dumnezeu știe unde mi-am pus telefonul.
Shyam: Tu l-ai lăsat iar eu l-am găsit Khushi ji. L-ai lăsat în hall și-l cauți aici. L-am găsit și m-am gândit să ți-l dau înapoi. Vreau să te întreb ceva așa că...
Khushi: Dacă vrei să întrebi că...
Shyam: Vreau doar să întreb de ce ești atât de îngrijorată.
Khsuhi: Dacă sunt sau nu sunt îngrijorată, tu nu ai nici o legătură cu asta.
Shyam: De fapt... tu ai fost într-un anumit loc, nu-i așa? De când te-ai întors pari un pic îngrijorată, așa că m-am gândit...
Khsuhi: Nu trebuie să te gândești la mine. Dă-mi telefonul înapoi. Dacă ai chef de un comportament atât de ciudat, atunci păstrează telefonul.
Shyam: Iar te-ai supărat pe mine Khushi ji. Ia-l. Lasă-mă să fiu generos cu tine. Hei! De ce ai nevoie atât de mult de telefon? De parcă Arnav te va suna.
Khushi: Nici măcar nu încerca să mă atingi. Și ieși afară. Lasă-mă. Lasă...
Shyam: De ce Khushi ji? De ce? De ce te deranjează să te ating? Iar lacrimile tale... lacrimile tale sunt doar pentru persoana care te-a rănit cel mai mult. Nu ți-a produs el mai multă durere decât ți-am produs eu? Și atunci de ce doar eu sunt cel care primește pedeapsa Khushi ji? Iar el...
Khushi: Tu chiar nu știi. Pentru un moment am simțit că vrei să vorbești despre lucrul care este cel mai important pentru tine. Ai uitat de acele hârtii? Când Arnav era aici erai după acele hârtii tot timpul. Ce s-a întâmplat acum? De când a plecat nu mai ai nevoie de acele hârtii?
Shyam: Da, nu mai am nevoie de acele hârtii. Am corectat vechile documente Khsuhi ji. De asta nu ți le mai cer.

Shyam: Ce s-a întâmplat? Spune-mi. Ce? Nu ți-am spus? Dacă mai faceți vreo greșeală, urmarea nu va fi plăcută.
Anjali: Ce s-a întâmplat?
Shyam: Anjali, te rog! Regina mea, e o muncă foarte stresantă. Tu... De ce te îngrijorezi? Mă voi descurca. I-ai dat telefonul lui Khushi ji.
Shyam: Mă duc afară, bine?
Anjali: Bine.

Shyam: "De ce te simți atât de rău când te ating"? "Iar lacrimile tale... sunt doar pentru acea persoană care te-a rănit cel mai mult".
Khsuhi: Te avertizez! Dacă... Mătușa, tu ești?!
Manorama: Hello! Hi! Bye bye! Sari rupt, trebuie să vorbesc cu tine.
Khsuhi: În ce problemă?
Manorama: Tu nu pui întrebări. Clar? Eu întreb și tu răspunzi. Ai înțeles? Acum spune-mi. Ce-ai vorbit cu Arnav ziua trecută?
Arnav: "Khushi, sunt bine. Khushi, te iubesc".
Khushi: Nu mare lucru, mătușa. Dar de ce...
Manorama: Nu ți-am spus să nu pui întrebări? Doar să dai răspunsuri. Spune-mi, ce-ai vorbit cu Arnav ieri? Vorbește.
Khushi: A spus doar că e bine.
manorama: Hello! Hi! Bye bye!
Khushi: Ce-a apucat-o pe mătușa, așa deodată? De ce întreabă de Arnav?
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 25 Mai 2012, 11:01 pm


25th May -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Khushi:Sunt derutata, daca ar trebui sa merg la acei detectivi sau nu.Dar cum sa fac rost de 20000Rs pe zi?Nici politia nu pot sa o informez.Cel putin as putea sa-i spun sorei despre asta.Nu, nu.Nu pot spune nimanui.Si ce as putea sa le spun?El.."Khushi, te iubesc."O sa te gasesc Arnavji.O sa te gasesc, cumva.Asta este promisiunea mea catre tine si catre mine deasemeni.

Nani:Asta nu s-a terminat, Akash.Tu i-ai promis lui Payal ca o sa luati cina in oras.Tu nu te-ai tinut de promisiune si pe deasupra o mai si chem la tine la birou asa noaptea tarziu?
Akash:Imi pare rau Naniji.Dar am nevoie urgent de acest dosar.
Nani:Dar as putea sa ti-l trimit pe sofer.
Akash:Nu Nani.Acest dosar este foarte important si confidential.N-am incredere in nimeni decat in ea.
Nani:Chote nu este aici dar te-a facut si pe tine ca pe el inainte de a pleca.
Payal:Nu-i nimic Naniji.Ma voi duce si-ii voi da dosarul.
Nani:Ai grija de tine.
Payal:Sigur.
Akash:Buna Payal.Dosarul?Multumesc.Perfect.Payal, trebuie sa lucrez la aceasta prezentare.Poti sa astepti pana atunci?
Payal:Ai avut cina?
Akash:Da, am avut.O secunda.
Payal:Akash, acest proiect.."Special pentru Payal.Imi pare rau, am avut de lucru pana noaptea tarziu.Imi pare rau ca te-am mintit."
Payal:Cu ce m-ai mintit?
Akash:Ca am avut cina.Imi pare rau.Asta este tot ce am acum.
Payal:Nicio problema.Am o delicioasa mancare pentru tine.Sa mancam?

**
Mami:Deci...Ce discutam ieri?
Nani:Ce vrei sa spui?Ce intrebare prosteasca este asta?Dar, Manorama de ce intrebi asta?Ce s-a intamplat cu tine?
Mami:Nimic, doar ocazional.Akash dragule, tu ai fost la birou.Ginerele la biroul lui si tu mama soacra tu ai fost..
Nani:Manorama, spune-mi care-i problema?
Mami:Asta incerc sa spun, mama soacra.Eu am fost la salonul de infrumusetare iar fratele meu..
Masala:Eu?
Mami:Nu conteaza.Khumparita..Payal, tu ai fost acasa toata ziua, nu-i asa?Si tu Anjali, deasemeni?Dar Party Sari, tu unde ai fost?Unde ai fost de dimineata?
Khushi:Eu?
Mami:Da, tu.Haide spune-ne.
Khushi:De fapt am fost la piata pentru cumparaturi.
Masala:Tu ai fost sa cumperi Taj Mahal-ul, nu-i asa?
Mami:Masala frate, nu o mai intrerupe, te rog?
Nani:Imi pare rau.Am uitat complet, Khushi, ai luat toate alimentele?
Mami:Da.Da.Haide spune-ne.Tu ai plecat la piata.Ce ai cumparat?
Khushi:De fapt n-am adus nici un aliment de calitate.De aceea..
Mami:Nimic?Nimic, de nici un fel.Totusi, unde ai fost?Unde ai plecat?
Khushi:Am mers la piata Azad Nagar.
Mami:As dori sa spun ceva.Dimineata trecuta, Party Sari de asemenea, cunoscuta si ca Khushi Kumari Gupta Singh Raizada nu a mers la piata Azad Nagar.Ea ne-a mintit.Ea s-a dus la Chandni Chowk.
"Khushi:Sunt Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.Iti amintesti, ca te-am sunat?
Detectiv:Sotul tau..A disparut."
Mami:De ce transpiri acum?Haide spune.
Nani:Khushi draga, are Manorama dreptate ca tu ne-ai mintit?
Mami:Desigur mama soacra.Spun adevarul.Iar ea..Minte.Voi stiti unde a fost ea la Chandni Chowk?Sa spun tuturor despre asta?Numele persoanei unde Party Sari s-a intalnit in Chandni Chowk este Prithvi.Party Sari de ce taci?Spune.De ce ai fost acolo?
Khushi:Dar..
Mami:Da.Desigur.Tu ai devenit prea desteapta.Ai inceput sa zbori prea sus!De aceea tu te-ai dus sa te intalnesti cu Prithvi.Prithvi..
Khushi:Prithvi Khadi Bhandar.
Anjali:Prithvi Khandi Bhandar?
Khushi:Da cumnata.Am fost acolo.Care este aproape de Fortul Rosu.Te rog iarta-ma Naniji, ca te-am mintit.De fapt, am fost sa cumpar un cadou pentru Arnavji.
Nani:Cadou?
Khushi:Da, Naniji.Am planuit sa ma duc la Londra.Dar nu m-am mai dus.Asa ca m-am gandit sa-i dau un cadou cand se intoarce.Naniji, chiar imi pare rau.
Nani:Chiar ar trebui sa-ti para.
Anjali:Dar, despre ce sunt confuza este cum doi oameni pot fi asa diferiti unul de celalalt!De ce a trebuit sa minti daca tu trebuia sa cumperi un cadou?
Nani:Ei bine, numai conteaza.Dar Khushi draga mea.Spune-mi ce ai cumparat pentru Arnav?
Khushi:Naniji, n-am cumparat nimic.
Anjali:Nu-i nimic.Te voi insoti data viitoare.Bine?

**
Mami:Party Sari, a spus minciuni una dupa alta iar eu..Hello.Hi.Bye bye!Party Sari.Aveam de gand sa vin la tine dupa ce terminam cu asta.Dar tu ai venit aici de una singura.Tu ai stiut ca ai mintit pe toata lumea!De ce taci acum?Vorbeste.Vorbeste.
Khushi:Mamiji, m-ai prins.
mami:Si asta mintenas!Atunci de ce nu recunosti ca n-ai fost la Prithvi Khadi Bhandar?
Khushi:Nu, am fost la Agentia de Detectivi Prithvi.Dar doar din cauza ca vreau sa aflu despre Arnavji...
Mami:Ce s-a intamplat cu Arnav?
Khushi:Am sa-ti spun Mamiji.Cred ca Arnavji aree probleme.
Mami:Dar, de ce te-as crede?Problema actuala este aici.Tu.Iar Arnav bitua s-a salvat singur de la aceasta problema, fugind cat mai depaarte de tine.
Khushi:Mamiji, eu stiu ca Arnavji are probleme.De aceea m-am dus la acei detectivi asa ca ei ar putea sa-mi spuna ceva despre Arnavji.Simt, ca nimic nu este in regula.Si nu pot sa dezvalui asta la nimeni din casa, pentru ca toti se vor ingrijora.Te rog Mamiji, nu spune nimanui.
Mami:Voi spune.Voi spune tuturor.Si voi mai spune ca esti nebuna, tu ai inebunit.Tu, fata nebuna.
Khushi:Mamiji, eu nu sunt nebuna.
Mami:Orice nebun spune ca "eu nu sunt nebun".
Khushi:Mamiji, tu trebuie sa ma crezi.
Mami:Dar, cum pot eu sa te cred?Daca tu spui asemenea nebunii, eu cum sa te cred?Doar cu o zi in urma tu ai vorbit cu Arnav.Iar Arnav bitua, a spus "Ca sunt bine.Bine.Multumesc."Ti-a spus tie cumva o poveste diferita?
"Arnav:Khushi, sunt bine.Sunt teafar.Khushi, te iubesc."
Khushi:Nu, Mamiji.Dar eu simt ca Arnavji este in pericol.El nu este bine, Mamiji.
Mami:Actual, tu nu esti bine.Esti bolnava mintal.Tu ai inebunit.Tu continui sa repeti unul si acelasi lucru, decand ai venit aici.Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Mamiji.Tu trebuie sa ma crezi.Am dovezi.Asteapta o clipa.Uite la asta.
"Am ajuns la Londra.Sun mai tarziu, raman fara baterie".
Mami:Si ce daca?
Khushi:Mamiji, cand Arnavji a sunat a spus ca nu s-a urcat in avionul spre Londra.Si s-a urcat in cel catre Scotia.Daca Arnavji este in Scotia, de indata ce a ajuns de ce a trimis mesaj ca a ajuns in Londra?
Mami:Dar, ce este asa de ciudat?Poate avionul a facut escala la Londra pentru realimentare.Iar Arnav bitua trebuie sa fi plecat de acolo direct catre Scotia.
Khushi:Mamiji, dar nu este un asemenea zbor.Toate avioanele pleaca din Delhi direct catre Scotia.Iar in acea zi, n-a fost nici un zbor din Delhi catre Scotia.
Mami:Ce?Ce spui tu?
Khushi:Mamiji, crede-ma.Stiu ca Arnavji n-a ajuns la Londra.Am primit un telefon de la biroul lui.A spus ca Arnavji nu s-a urcat in avionul catre Londra si nici la hotel n-a ajuns.Iar in acea zi n-a fost nici un zbor de la Delhi spre Scotia.Mamiji, dupa ce stii toate astea inca mai crezi ca n-ar fi ceva dubios?Bine.24 de ore.In 24 de ore voi arata totul.Dar Mamiji, aceasta problema va ramane un secret intre noi doua.N-ai observat, cand Arnavji n-a sunat de cateva zile, starea cumnatei, ce fel a devenit?
Mami:Bine.In regula.Ai 24 de ore.In 24 de ore tu trebuie sa dovedesti singura.Altfel vei pleca la spitalul de nebuni.Ai inteles?"Sa dovedesc ca Party Sari n-are dreptate ar trebui sa investighez."

**
Akash:Da mama.Chiar si eu am vorbit cu fratele.De fapt, fratele a spus ca va fi probleme cu reteaua si ca numarul va fi inaccesibil.Dar de ce il suni?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!De fapt, l-am rugat pe Arnav bitua sa-mi aduca parfumuri importate.De aceea, trebuie sa-i spun de care vreau.
Akash:Mama, aste e ridicol.Fratele a plecat acolo pentru o sedinta importanta.Iar tu esti..
Mami:Daca numarul este inaccesbil, ce se poate face?Party Sari a inebunit.Hello.Hi.Bye bye!

**
Khushi:De ce continui sa-l sun, cand telefonul este inaccesibil?Stiu ca Arnavji este in pericol.
**
Masala:Sora, am aflat numarul de telefon pe care mi l-ai cerut.
Mami:Foarte bine Masala frate.Foarte bine.
Masala:Sora, sa sunam la acest numar?
Mami:Nu.Nu.Nu.Este top secret.
Masala:Dar sora.Da-mi voie sa-l citesc, odata, cu voce tare.Te rog!
Mami:Bine.Spune-mi.
Masala:Da.Formeaza...
Om:Alo!
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Va vorbeste Manorama.
Om:Care este numele pacientului?
Mami:Ce?Tu vorbsti indiana?
Om:Tu te astepti ca eu sa vorbesc Parsi in Curgaon?
Mami:Curgaon?De unde esti?
Om:Aici este azilul de nebuni.Da-mi repede numele pacientului?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Ce este asta?Dar Masala, asta e numarul de la spital.
Masala:Da!Nu mi-ai spus ca Khushi a inebunit?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Masala!Pleaca!Sterge-o afara!Ma voi descurca singura.N-am nevoie de ajutorul tau.Iesi afara!
Masala:Dar sora, te vei duce la azilul de nebuni de una singura?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!

**
Khushi:Gandeste-te Khushi!Gandeste-te.Trebuie sa fie o cale.Cineva trebuie sa stie despre asta.Acum..A intrat inauntrul aeroportului.Era a colo cand l-am vazut ultima oara.Trebuie sa merg la aeroport.Pot obtine niste informatii acolo.

**
Mami:Hotel de 5 stele in Scotia.Acesta este numarul de telefon.Hello.Hi.Bye bye!
Om:Alo!

**
Om:Dna, nu este posibil ca noi sa dam imagini CCTV la oricine ne intreaba.Aceste sunt imagini confidentiale.Este vorba despre securitate.Sa ghicesc ca intrebati de imagini de acum 4-5 zile.In plus, noi nu tinem aici imagini vechi.Noi le trimitem la subsolul biroului nostru principal(directia generala).Chiar si acolo, mai intai dumneavoastra trebuie sa comletati niste formalitati legale si pentru asta trebuie permisiune speciala.
Khushi:Dar cum pot face asta de una singura?Daca dumneavoastra m-ati ajuta atunci..
Om:Asculta!Tu nu apartii de politie si nici de la un departament de armata.Imi pare rau.Nu pot permite sa se vada nici un fel de imagine CCTV din acest aeroport.

**
"Khushi:Acesta este locul unde putem afla unde a plecat Arnavji in acea zi.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Este Arnav bitua!"


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:09 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 28 Mai 2012, 8:49 pm


*28th May -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte*

Khushi:Te rog incearca sa intelegi ce vreau sa spun.Tot ce vreau e sa stiu de sotul meu...
Om:Fie sot sau sotie, daca vrei sa vezi imagini CCTV a acestui aeroport atunci tu trebuie sa abordezi politia.Ei te vor interoga si daca cred ca este in regula ei chiar te vor si ajuta dupa ce completezi formalitatile legale.Si dupa asta noi vom arata imagini atat lor cat si tie.Dar acum te rog pleaca.

**
"Shyam:Felul cum o intreba matusa pe Khushi a fost putin ciudat.Si de cateva zile comportamentul lui Khushi pare diferit.Iar asta nu este vorba doar de astazi.Si ieri deasemeni.Si ieri a vorbit cu mine despre hartii."Acele hartii..Multumesc, hartiile sunt bine si inca in custodia mea.Sunt foarte sigur ca acestea n-or sa cada in mana altcuiva.
Anjali:Asculta.
Shyam:Vin acum Rani Sahiba.

**
Mami:Alo!Asculta-ma.Nu, rezervare.Nu rezervare, doar numai intrebare, Dl Arnav Singh Raizada.
Om:Dna, nu este rezervare in hotelul nostru pe numele lui Arnav Singh Raizada.
Mami:Bine.Hello.Hi.Bye bye!Asta inseamna ca Arnav bitwa nu este la nici un hotel de 5 stele.Daca Phatty Sari are dreptate?Arnav bitwa este chiar..Nici decum!Nimic nu i se va intampla lui Arnav bitwa.De ce sa te temi cand Mami este aici!"Acest numar nu este disponibil acum."Din nou nu este disponibil?Dar..atunci Arnav cum a sunat aseara?Dumnezeu stie ce se intampla.Ce ai spus?Nu este disponibil!Tu vorbesti in Indiana?Indiana in Scotia?In Scotia, anuntul trebuie sa fie in Scotiana.Atunci asta este in Indiana...Asta inseamna ca Arnav este in India?Hello.Hi.Bye bey!Cu siguranta ceva nu este in regula.Trebuie sa aflu.
Khushi:Uite ce e, doar o data vreau sa te intalnesc.Acolo este o caseta in care..Alo!Alo!Cine este?Cine este acolo?
Mami:Eu sunt.
Khushi:Mamiji, tu?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Phatty Sari, am verificat in toate hotelurile de 5 stele din Scotia.Dar Arnav bitwa a fost de negasit.Apoi l-am sunat pe Arnav.O data, De doua ori..De trei ori..Dar n-am putut lua legatura cu el.Apoi mi-a venit o idee inteligenta.Operatorul telefonic care vorbea la telefon vorbea in Indiana.
Khushi:Dar Mamiji, de asta..
Mami:Asteapat.Te rog, nu ma intrerupe."Acest numar acum nu este dispinibil."Inseamna ca Arnav bitwa nu este in Scotia.Este aici in India.
Khushi:Mamiji, acum ma crezi?Ca Arnavji ar putea fi in pericol.
Mami:Ce este asta in mana ta?
Khushi:Asta.."Nu iti pot permite sa te uiti la imagini CCTV din acest aeroport."
Mami:Cand nu iese treaba prin telefon atunci trebuie sa mergem noi personal.Adresa este deja gasita in aceasta carte de vizita.
Khushi:Ce adresa?
Mami:Nu tu, ci eu voi investiga acum.Eu vorbesc iar tu asculti.Bine?Astazi la 12 noaptea, nu te culca.Ai inteles Phatty Sari?
HP:Domnita Khushi, cina..
Mami:Si eu spuneam acelasi lucru.Khushi draga mea, mergi la cina.Haide.Ce?Plimba ursul.Voi fi acolo.La 12 noaptea.Nu uita.
Khushi:Alo!Alo, Mamiji!
Mami:Taci din gura.
Khushi:Mamiji, de ce m-ai sunat daca tu vrei ca eu sa tac?
Mami:Tacati gura, Phatty Sari.Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Mamiji, de ce te-ai imbracat asa?
Mami:Detectiv M.R. zis si Manorama Raizada.Si detectiv P.S. adica tu.
Khushi:Dar Mamiji, unde ne ducem?
Mami:Mergem la biroul companiei, unde noi putem gasi caseta.De unde noi putem obtine informatii despre Arnav bitwa.
Khushi:Ce?
Mami:Noi vom lua caseta, ne uitam pe ea si apoi o punem la loc.
Khuhsi:Dar Mamiji...imbracamintea ta..
Mami:Sa ma impodobesc cu un sari ca sa fur caseta?
Khushi:Si asta?
Mami:Asta?Am facut o mare cercetare dupa amiaza.M-am uitat la multe filme Englezesti si apoi m-am dus la cumparaturi.Asta are tot ce ne trebuie sa intram inauntru cladirii.
Khushi:Mamiji, cum vom sti noi sa intram inauntru cladirii dupa ce te-ai uitat la filme?Ei trebuie sa aibe paza securizata acolo.
Mami:Nu ma m-ai intrerupe, te rog.Hai sa vedem ce se intampla.
Khushi:Ce?
Mami:Hai sa vedem ce se intampla?Vino cu mine.
Khushi:Mamiji.Cel putin incaltate cum trebuie.Leaga sireturile.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Detectiv M.R. si detectiv P.S. Sa mergem.La actiune.Haide!Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Mamiji, te rog da-ti ochelarii de soare jos.Nu reusesti sa vezi bine.
Mami:Pot sa vad totul.Bine?
Khushi:Mamiji, asta nu este o joaca.De ce nu intelegi?
Mami:Nu te mai galcevi cu detectiv M.R.
Khushi:Dar Mamiji...
Mami:Ssssst!
Mami:Uite, tu esti usoara.Tu, urca prima.
Khushi:Mamiji, vino.Mamiji, te rog da jos ochelarii.
Mami:Dar..Ssssst!


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:09 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Lun 28 Mai 2012, 10:06 pm

28 mai 2012 - partea a doua

Mnaorama: Chei!
Khsuhi: Mătușa!
Manorama: Șșșșt!
Khushi: Mătușa, ce faci?
Manorama: Liniște!
Khushi: Mătușa tu...
Manorama: Șșt!
Khushi: Mătușa, ce faci? Lasă asta. Hai, fugi!
Ce făceai mătușa? Am fi putut fi prinse.
Manorama: Am văzut într-un film cu detectivi.
Khushi: Ăsta nu e film, e realitate.
Mnaorama: Fă liniște.
Am văzut o scenă la fel, într-un film.
Khushi: Mătușa fă liniște și mișcă-te înainte de a se trezi. Mătușa, ce cauți? Am luat deja cheile.
Manorama: Hello! Hi! Bye bye! Nu trebuie să găsim cheia bună pentru încuietoare? Grăbește-te!
Khushi: Așteaptă. Am deschis-o.
Manorama: E deschisă?
Khushi: Ce s-a întâmplat mătușa? Mătușa!
Manorama: Ce faci? Lasă-mă.
Khushi: Ce faci tu, mătușa?
Manorama: Încerc să evit să capteze imaginile noastre camera.
Khushi: Ce se va întâmpla dacă împrăștii culoare pe cameră în timp ce stai în fața ei? Până atunci, imaginile noastre vor fi deja pe cameră. Trebuie să ne gândim la altceva.
Manorama: La ce? Gândește-te repede.
Khushi: Ai ceva ascuțit la tine?
Manorama: Da, am. Limba mea. Nimic nu e mai ascuțit decât asta.
Khushi: Mătușa. Mă refer la un obiect.
Manorama: Ascuțit. O secundă. Ține asta.
Khushi: Te rog, fă-o repede.
Manorama: Da.
Khushi: Asta?
Manorama: Nu. Ia asta.
Khushi: Da, cred că o să meargă. Păstreză restul lucrurilor înăuntru. Mătușa, tu așteaptă aici. Mă întorc repede.
Manorama: Bine.
Khushi: Ia asta.
Manorama: Da. Și dacă aș fi dat eu cu culoare?
Khushi: Ajunge, mătușa. Nu e o glumă. Am venit aici să-l caut pe Arnav. Iar tu doar ...
Manorama: Hello! Hi! Bye bye! Arnav nu e doar soțul tău, e și nepotul meu. Și eu am venit aici să încerc să-l găsesc. Poate că abordarea mea e puțin diferită. Dar are efect. Înțelegi? Nu te mai emoționa, acum. Altfel, totul va fi distrus.
Khushi: Mătușa, te rog, iartă-mă. N-am să mă mai emoționez.
Manorama: Acum șterge-ți lacrimile. Haide, să mergem. Nu pierde timpul.
Khushi: Mătușa, ține asta.
Manorama: Uite-l pe Arnav!
Khushi: Nu mătușa, nu e el.
Manorama: Iată-l!
Khushi: Așteaptă mătușa, să derulez.
Manorama: Cu siguranță e Arnav! L-am găsit.

Arnnav: Khushi!
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 29 Mai 2012, 10:31 pm


*29th May -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Mami:Cine sunt ei?
Khushi:Nu stiu.De ce Arnavji iese afara din aeroport?
Mami:Oh asta..
Khushi:Mamiji, da-mi te rog urmatoarea caseta.
Mami:Asta.
Khushi:Nu este nimic pe asta.Mamiji, da-mi-o pe cea dinainte.
Mami:Tine-o.
Khushi:O sa o derulez inapoi.Mamiji, cred ca vine cineva.
Mami:Vino Phatti Sari.Vino Pha...Unde este Phatti Sari?
Mami:Dar unde este Phatti Sari?Daca o prinde?Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Ssst!Sa mergem.
Mami:Ma dor picioarele de la realizarea acestor cascadorii.Hello.Hi.Bye bye!
"Detectiv1:Apropo, ce pret de rascumparare cer rapitorii?"
Mami:La ce te gandesti?
Khushi:Mamiji, cand am fost la Agentia de Detectivi Prithvi m-au intrebat de rascumparare.Acum sunt sigura ca Arnavji a fost rapit.Asta inseamna ca acei patru oameni l-au rapit pe Arnavji?Mamiji!Ce sunt astea?
Mami:Bine.Phatti Sari cati bani ai tu in contul tau bancar..Pe cine m-am gasit sa intreb!Tu trebuie sa fi cheltuit toti banii tai pe jalebi?Le voi vinde maine dimineata.
Khushi:Mamiji, care este motivul facand toate astea?
Mami:Este clar.Tu ai spus ca detectivul te-a intrebat de "chipes".Vreau sa spun rascumparare.
Khushi:Dar Mamiji.A trecut o saptamana iar rapitorii n-au cerut inca rascumparare.
Mami:Ai dreptate, Phatti Sari.Ceva este dubios.Ei l-au rapit dar n-au cerut rascumparare.Trebuie sa aflam.
Khushi:Sau Mamiji, acei patru oamnei nu i-au dat voie lui Arnavji sa urce la bordul avionului.
Mami:Si l-au scos afara din aeroport.
Khushi:Daca Arnavji a iesit afara din aeroport asta inseamna ca el este in India.Mamiji, este posibil ca el s-ar putea sa fie in Delhi?
Mami:Dar de ce fac ei toate astea?Care este motivul lor?
Khushi:Caseta s-a spart cand am scapat-o, o sa o repar.Poate obtinem vreun indiciu din asta.Indiferent ce, voi afla despre acei patru oameni care l-au rapit pe Arnavji.

***
Arnav:Khushi!Khushi, esti chiar tu?Am crezut ca era doar un vis.
Khushi:Este un vis, Arnavji.
"Khushi:Te rog nu pleca."

**
Akash:Da, sunt toate bine.Cheama-i pe toti la sedinta.Corect.La revedere.
Payal:Akash!Ti-ai luat batista?
Akash:Da am luat-o.
Pyal:Si telefonul?
Akash:Da!
Payal:Ti-ai luat toate dosarele?
Akash:Da.
Payal:Laptopul este incarcat?
Akash:Da.
Payal:I-am spsu Dlui Sukla sa-ti ia cutia cu pranzul.Ai luat totul?
Akash:Da.
Payal:Deci, sa mergem la un film maine dupa amiaza?
Akash:Sigur.Tu m-ai pacalit sa accept sa mergem la film, nu-i asa?
Payal:Nu.Doar glumeam.
Akash:Dar eu n-am glumit.Maine la ora 14;00, vom lua pranzul la Royal Cafe.Si sa mergem sa vedem un film, dupa asta.Bine?
Payal:Tu intarzii.
Akash:Dar..
Payal:Pleaca acum.Ai o sedinta.Akash!Ne vedem diseara.
Hp:Sa aduci hainele maine.
Cleanerul:Sigur!
Mami:Stai asa!
Cleanerul:Sunt haine mai multe?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Spune-mi, saptamana trecuta, Marti seara la 7:30 PM, ce faceai?
Cleaner:Da, calcam rufele Dna.De ce intrebati?
Mami:Ai vreo evidenta sau martor sa demonstrezi ca tu calcai rufele?
Cleaner:Nu am nicio dovada.
Khushi:Mamiji, ce faci?
Mami:Phatti Sari!Nu intrerupe investigatia mea.Bine, tu poti pleca acum.Dar..Te-ai prins?
Cleaner:Da.
Mami:Afara!
Khushi:Mamiji, tu chiar crezi ca omul care spala rufe la rapit pe Arnavji?
Mami:Rapitorii inca n-au cerut rascumparare.Un lucru este clar ca rapitorul n-are nevoie de bani ci de altceva.Intrebarea este ce vrea?Oricare poate rapi pentru orice motiv.De aceea noi trebuie sa fim in alerta.Fiecare detectiv din roman invata asta prima data.Ai inteles?Oricine poate fi implicat intr-o rapire.Dar punctul cel mai important este de ce l-au rapit pe el?Care este motivul lui?Ce va castiga din asta?Cand vom afla toate astea atunci investigatia va deveni mai usoara.Sa stim despre rapitor, prima data tu ai nevoie sa stii de ce l-a rapit?Oricine poate fi rapitorul...Hello.Hi.Bye bye!Phatti Sari s-a volatilizat!

**
Khushi:De ce nu m-am gandit la asta inainte?Shyamji poate fi implicat in rapirea lui Arnavji.
"Multumesc pentru utilizarea cecului bancar DFC incheiat la 14/05 pentru 500000.00 RS catre banca WDL in Saket de pe sit-ul pe 2012.05.20 , 16;34;54."
Khushi:500000 de rupii!Shyamji a retras o suma asa de mare?Dar de ce?
Shyam:Ce a fost zgomotul asta?Sigur cineva a fost aici.Dar cine a fost?Asa, deci tu erai.Iesi afara, te rog.Haide!Haide!
Khushi:Multumesc foarte mult Laxmiji.Tu m-ai salvat.
Shyam:Ti-am spus de atatea ori sa nu ma mai suni la ora asta.Ar fi fost o problema daca altcineva primea apelul asta?Ce?Dar de ce ai lasat sa se intample asta?Cum poti fi atat de neglijent?Nu ne putem permite sa pierdem omul asta.Asteapta o clipa.Nu-l lasa sa scape.Ia-l la ora 8 fix, noaptea la ascunzatoarea noastra.Voi fi acolo.
Khushi:Pe cine o sa intalneasca Shyamji?Este atat de furios si..Despre a cui detentiune vorbea el?Si locul..Unde se duce Shyamji?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 30 Mai 2012, 9:51 pm


*30th May -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte*

Shyam:Ti-am spus la ora 8, asa ca o sa fiu acolo la ora 8.De ce la usa?Numara bancnotele intr-un loc mai public.Chiar si atunci daca nimeni nu te suspecteaza ce zici sa suni politia?Acum hai inauntru, ce mai asteptati?El a venit?
Khushi:Shyam ji le-a dat 5 lakhs de Rs!Dar de ce?
Shyam:Cu cat mai repede iti lamuresti indoielile, cu atat mai bine pentru tine.Fa cum iti spun si n-am sa te mai cert!Daca imi urmezi ordinele va fi mai bine pentru tine.Te-ai prins?De ce te holbezi la mine?Cum indraznesti sa ma prostesti?Pe mine?Tu crezi, ca esti prea destept?Tu asculta-mi ordinele iar eu n-am sa te mai necajesc!Cu cat mai repede tu intelegi asta, cu atat mai bine pentru tine.Ai avut vreo problema sa-mi incalci ordinele?Pana la urma urmelor care a fost problema?Am cerut imposibilul?Eu doar am cerut asta..Ce mai asteptati?Plecati si aflati cine este acolo?
Shyam:Khushiji, tu?Ce cauti aici?
Khushi:"In nici un caz el nu trebuie sa afle ca il suspectez de rapirea lui Arnavji." Intrebarea asta eu ar trebui s-o pun?Tu spune-mi mai intai ce cauti aici?Si cine sunt acesti oameni?Pe cine amenintai?Stiu...Stiu ca are de a face cu acele documente.Am avut o indoiala.Am avut o indoiala asupra ta din momentul cand ai inceput sa nu ma mai necajesti cu acele documente.
Shyam:Are legatura cu un contract diferit, Khushiji.Acele documente n-are nicio legatura cu asta.Eu doar il interogam pe antrepenor.El ne-a inselat.Eu i-am dat ceva de facut la casa noastra noua.Casa trebuia sa fie renovata.Casa mea noua si a lui Anjali.Khushiji, eu am ascuns toate astea pentru ca vroiam sa-i fac o surpriza.Daca vrei tu poti vorbi cu acel antrepenor.Dar...Ce are de a face toate astea cu tine, Khushiji?Si cel mai important, cum de indraznesti sa ma urmaresti?
Khushi:Nu te mai gandi la mine si tu doar fa-ti treaba.
Shyam:Eu imi fac treaba Khushiji, uitandu-ma la tine cu atentie.Si in timp ce ma uitam la tine cu atentie am observat ca tu pari foarte ingrijorata în aceste zile.Care e problema Khushiji?Am observat ca de ceva timp pari pierduta pe undeva.
Khushi:Eu iti pot spune motivul pentru asta.Dar asta nu este treaba ta.Tine minte un lucru, tu ai spus ca ai corectat acele documente.Dar cand Arnavji se va intoarce o sa-i spun totul.Toate faptele.
Shyam:Sigur, Khushiji.Spune-i.Eu ii voi spune alaturi de tine.Eu sunt un om de cuvant.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mier 30 Mai 2012, 10:06 pm

30 mai 2012 partea a doua

Shyam: Să te duc acasă Khushi ji?

Khushi: Dacă Shyam nu este implicat, atunci cine l-a răpit pe Arnav? Oare îl urăște... O persoană geloasă pe succesul lui. Sau cineva de la biroul lui...
Manorama: O, ești aici? Unde ai fost? Te-am căutat. Ai aflat ceva?
Khushi: Nu, mătușa.
Manorama: Apropo, unde ai fost?
Khsuhi: De fapt, am avut ceva de lucru.
Manorama: Lucru? Ce fel de lucru?
Khsuhi: Nimic important mătușa. Ia loc, te rog.

Khushi: Spune-mi, mătușa, ai aflat vreun indiciu? Cred că ar trebui să refacem întregul scenariu.
Arnav ji nu e în Scoția iar când ai format numărul...
Manorama: Operatorul a vorbit în Hindi.
Khushi: Asta înseamnă că e în India.
Manorama: Iar pe casetă l-am văzut ieșind din aeroport.
Khsuhi: Asta înseamnă că Arnav ji este în Delhi.
Manorma: Cu siguranță e în Delhi. Iar Delhi nu e chiar așa de departe. Dar, până la urmă, cum să-l căutăm?

Om: Arnav Singh Raizada este acasă?
Manorma: Sari rupt!
Khushi: Ce s-a întâmplat mătușa?
Manorma: Arnav...
Om: Doamnă, vă rog, semnați aici.
Manorma: O clipă! Dacă e ceva legat de Arnav?
Khushi: Dar ce mătușa?
Manorma: Vreau să spun, o batistă cu pete de sânge. Sau... ceva legat de răpitor.
Anjali: Hei! De ce stați amândouă aici, așa? Ăsta este a lui Arnav. Să semnez. Mulțumesc.
khushi: Cumnata, nu te deranja. Îl păstrez eu.
Anjali: Știi ce conține? Sunt medicamentele lui Arnav. Pentru diabet. Uitați-vă.
Manorma: Chiar e surprinzător. Vreau să spun, medicamente.
Anjali: Da, personalul de la Royal Medicals le-a trimis. Apropo, Khushi, ar trebui să ai grijă de ele. Poftim, ia-le. De fapt, aceste medicamente nu se găsesc ușor. Așa că le iau după o perioadă de trei luni. Sunt câteva magazine în Delhi de unde le poți cumpăra. E ilegal să le cumperi fără rețetă.
Khsuhi: Cumnata, de unde le mai putem lua? Vreau să spun, dacă e o urgență.
Anjali: Este un magazin R. K. Medical în Gurgaon. Un al doilea la farmacistul Jeevan și câteva magazine în vechiul Delhi.
Manorma: Bine. Vino după mine.

Manorma: Ea cumpără aceste medicamente la fiecare trei luni. Înseamnă că Arnav e pe cale de a rămâne fără medicamente.
Khsuhi: Cum?!
Manorma: Relaxează-te! Probabil a fost un motiv în spatele acestei răpiri. Până obține ceea ce vrea, răpitorul va avea grijă de Arnav.
Khsuhi: Înseamnă că răpitorii au cumpărat aceste medicamente de undeva.
Manorma: Corect. E foarte posibil. Putem să cumpărăm aceste medicamente și din altă parte. Dar de unde, mai exact? Scrie! Jeevan Medical, Pandara Road, New Delhi.
Khushi: Bine. Sunt cinci. Trebuie să le verificăm pe toate.
Manorma: Desparte și condu. Tu verifică trei.
Khsuhi: Și tu două.
Mnaorma: Corect. Un plan bun.
Khushi: Mătușa, cumnata a spus că aceste medicamente nu se eliberează fără rețetă.
Manorma: Dar numele pacientului e scris pe rețetă.
Khushi: Și ai nevoie și de numărul lui de contact. Asta înseamnă că dacă mergem acolo vom afla cine a cumpărat aceste medicamente în ultimele zile. Mătușa... dacă n-ai fi fost tu...
Manorma: Hello! Hi! Bye bye! Fac asta pentru Arnav.
Khsuhi: Știu. De asta îți mulțumesc.
Manorma. Nu mai menționa.

Manorma: Cui ați vândut acest medicament în ultima săptămână?
Om: De ce v-aș spune asta? Cine sunteți?
Manorma: Sunt Manorama, scuzați-mă.
Om: Și?
Manorma: Cum adică și? Cercetez câți oameni suferă de diabet în Delhi. Va trebui să-mi dați informația.
Da, da, supraveghere medicamente. Vreau să spun că e o supraveghere a spitalului. Hei, vă rog.

Om: Bine, plec acum. Ai grijă de el la noapte.
Om: Bine.

Khushi: Vă rog să mă ajutați. E foarte important pentru mine să știu asta.
Om: Nu pot să dau informația asta oricui.
Khushi: Vă rog. Aveți dreptul să refuzați cererea mea. Dar adevărul este că eu caut pe cineva. Informația pe care mi-o dați ar putea să mă ajute în căutarea mea. Știu că nimeni nu poate cumpăra medicamentele fără rețetă. Vă rog, ajutați-mă!

Om: Medicamentul tău e aici. Medicamente speciale pentru diabet.

Arnav: Khushi! La naiba!
Khsuhi: Arnav ji!
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 31 Mai 2012, 9:38 pm


*31st May -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte*

Khushi:Nu Mamiji, am fost la numarul 10 dar n-am reusit sa aflu nimic.Si am verificat toate adresele.Am calatorit peste tot mult timp.Iar doua dintre familii nici macar nu stau in Delhi.A mai ramas o adresa.Dar nu este nicio casa acolo.
Mami:Aceeasi situatie si aici Phatti Sari.Acum ce ne facem?
Khushi:Mamiji, hai sa facem ceva.Sa cercetam din nou la adresele pe care le avem.Sau sa intrebam in alte magazine?Poate vom afla ceva.
Mami:Dar acele medicamente se obtin numai de la acele magazine.
Khushi:Mamiji, poate am obtinut informatii gresite.Sa pregatim o alta lista cu toate magazinele.Si..Eu numai cred nimic, Mamiji.Cum voi scotoci dupa Arnavji?
Mami:Unde esti acum?
Khushi:Inainte de piata Laxmi.
Mami:Bine.Bine.Esti aproape da casa parinteasca.
Khushi:Mamiji, daca tot sunt aici o sa-mi vizitez familia.
Mami:Da, da, tu ar trebui sa te duci.Si stai acolo in noaptea asta.Bine?
Khushi:Multumesc Mamiji.
Mami:Nu pomeni.Phatti Sari!
Om:Dar Domnule.Plateste inainte de a pleca.Dar ce faci?Pleci inainte fara sa platesti?
Rapitor:Nu-ti voi plati.
Vanzator:Banii mei?
Rapitor:Ce o sa faci?
Vnazator:Cum tu nu poti..
Rapitor:Tine astia.
Khushi:Laxmi..
Rapitor:Data viitoare sa ceri politicos.Ai inteles?

**
Ospatar:Buna, Doamna.Va rog intrati.Da.Luati loc.Doamna, comanda dumneavoastra?
Payal:Nu inca.Astept pe cineva.
Ospatar:Bine.Doamna, comanda va rog.
Payal:Imi pare rau, dar el inca nu a sosit.Voi comanda mai tarziu.Tu..
Vishal:Oh, nu..Imi pare foarte rau.N-am stiut ca aceasta masa este deja ocupata.Nici o alta masa de aici nu este libera.Asa ca , daca nu te superi, pot sa stau aici pentru un timp?
Payal:Nu.Adica astept pe cineva.El trebuie sa soseasca in scurt timp.
Baiat:Desigur, este in regula.Pana cand, persoana pe care o astepti o sa ajunga, o sa stau aici.Este foarte cald afara iar aici nicio alta masa nu este libera.Minunat!Tu stii despre caldura din Delhi.Apropo esti de aici?
Payal:Lucknow!
Vishal:Lucknow, wow!Ce loc minunat!Scuza-ma!Un capucino, te rog.Iar tu?
Payal:Ce?Nu.
Vishal:Oh haide!M-am asezat la masa ta.Asa ca in return, sa-ti fac cinste cu o cafea.
Payal:Uite ce, eu nu te cunosc.Atunci de ce tu..
Vishal:Vishal.Este in regula.Tu esti..
Payal:Eu sunt Payal.
Vishal:Payal!Wow ce nume dragut.Minunat nume.Acum, suntem prieteni.Bine!Asa ca trebuie sa bei o cafea.Sau poate un ceai.Din moment ce esti din Lucknow.
Payal:Nu!
Vishal:Scuza-ma.

**
Khushi:Ce fel de loc e asta?Cum am ajuns in locul asta?De ce simt ca Arnavji este pe undeva pe aici?


Ultima editare efectuata de catre iulianagl in Joi 31 Mai 2012, 9:50 pm, editata de 1 ori
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 31 Mai 2012, 9:49 pm

31 mai 2012 partea a doua

Khushi: Arnav ji!
Arnav: Khushi! Khushi! Khushi! Khushi!
Khushi: Arnav ji! Arnav ji! E aici!
Arnav: Khushi! Khushi! Khushi! Khushi, uită-te în sus, spre gura de aerisire.
Khushi: Da, o văd. Așteaptă puțin.
Arnav: Khushi! Khushi, cu grijă. Fii atentă Khushi! Khushi, fii atentă!

Khsuhi: Nu pot să cred că ești tu.
Arnav: Khushi, eu...
Khushi: În sfârșit, te-am găsit.
Arnav: Da, m-ai găsit. Khushi, sunt bine.
Khushi: Nu! Nu ești bine. Am știut că trebuie să fii în pericol. De ce m-ai mințit la telefon? De ce nu mi-ai spus despre locul unde te afli și despre acești oameni?
Arnav: Khushi, oprește-te!
Khushi: Nu! Nu mă voi opri! De ce m-ai mințit că ești bine?
Arnav: Khushi...
Khushi: Știu că încă minți. Pot să văd cum ești.
Arnav: Khushi, taci! Bine? Vom discuta despre asta mai târziu. Mai întâi trebuie să rup grilajul ăsta. Khushi, vrei să vin la tine? Atunci, trebuie să rup grilajul ăsta. Khushi, sunt cu tine, chiar aici. Trebuie să rup grilajul ca să vin lângă tine. Khushi, nu! O fac eu. Ai să te rănești. Tu coboară. Khushi, am spus să cobori.
Khushi: Nu, eu...
Arnav: Khushi, du-te acum. Cu grijă. Khushi, ești bine?
Khsuhi: Am coborât în siguranță. Sunt bine. Arnav ji!
Arnav: Sunt aici, Khushi. Sunt chiar aici. Voi veni în partea ta după ce voi rupe grilajul. Bine? Calmează-te.

Om: Mănâncă asta.
Khsuhi: Nu vreau să mănânc.
Om: Mănâncă în liniște. Nu vorbi prea mult. Altfel am să te lovesc puternic. Ai uitat ultima lovitură? Mănâncă!

Khsuhi: Arnav ji!
Arnav: Te-a lovit?
Khushi: Într-un fel a fost mai bine. Altfel, cum te-aș fi găsit?
Arnav: Khushi, de ce a fost nevoie să vii aici? Cum ai reușit să ajungi aici? Te-a lovit... Dacă ți s-ar fi întâmplat ceva? De ce a fost nevoie să-ți asumi un astfel de risc? Khsuhi, ce e atât de comic? De ce râzi?
Khushi: Au trecut atâtea zile de când m-ai certat!
Arnav: Voi rupe asta. Khushi, ai spus că ai știut că sunt în necaz. Cum a fost posibil să știi?

Arnav: "Khushi, te iubesc"!

Om: Ești nervoasă pe mine pentru că te-am lovit?
Arnav: Nu îndrăzni s-o atingi, tu...
Khushi: Arnav ji! Arnav ji!
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Vin 01 Iun 2012, 8:51 pm



1 iunie 2012

Arnav: Khushi, ai spus că știi că sunt în pericol. De unde?

Arnav: "Khushi, te iubesc".

Khushi: Tu ai sunat și ai spus...
Arnav: Khushi, coboară. Repede. Coboară acum.
Om: Acum calmează-te. Încă n-ai mâncat mâncarea. Ții post? Pentru cine ții post? Te voi hrăni eu. Ia. Permite-mi să te hrănesc. Tu nu asculți, voi mânca eu. Altfel se va risipi. Acum spune-mi. De ce mă urmăreai? Unde te duci? Nu poți să ieși de aici. Încă mai ești nervoasă că te-am lovit?
Arnav: Să nu îndrăznești să o atingi.
Khushi: Arnav ji! Arnav ji! Arnav ji, lasă-l!
Arnav: Ești bine?

Akash: Mulțumesc. Payal, ce s-a întâmplat?
Payal: Mă duc la bucătărie să gătesc.
Akash: Ești supărată că nu ți-am răspuns la telefon, nu-i așa? O Doamne! Eram ocupat cu munca.
Payal: Și de asta te-am așteptat atât de mult la restaurant.
Akash: Dar Payal, cine ți-a spus să mă aștepți atât de mult?
Payal: Cine? Tu mi-ai spus, Akash. Tu ai spus că vom lua cina la restaurant. Și că după asta vom vedea un film.
Akash: Nu, Payal, nu am spus eu asta. Payal! Payal! Îmi pare rău. Nu știu cum de mi-a ieșit din minte și am uitat. Dar îți promit că mâine cu siguranță vom ieși. O, mâine am o petrecere de afaceri foarte importantă și tu vei veni cu mine. Nu mai putem să petrecem puțin timp împreună din cauza muncii mele. Cred că e o idee foarte bună. Ce spui? E bine?

Om: Au plecat pe acolo. Prindeți-i.

Khushi: Slavă Domnului că ești bine. Tu nu știi că atâtea zile, eu...
Arnav: Khushi!
Khushi: Înnebuneam în fiecare clipă. Eu...
Arnav: Khushi, e în regulă. Calmează-te.
Khushi: Chiar și mâinile tale sunt rănite.
Om: Ar trebui să fie pe undeva pe aici.
Arnav: La naiba!
Om: Unde au plecat?
Om: I-ați prins?
Om: Nu. Au fugit.
Om: N-au putut fugi departe. Trebuie să fie undeva prin apropiere. Șeful era foarte Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 2743637754. Dacă nu-i găsim, suntem terminați. La ce vă mai holbați acum/Acum de ce mai stati? Căutați-i.

Arnav: Khushi, scoate telefonul.
Khushi: Era în poșetă dar ticălosul/teroristul ăla mi-a luat-o.
Arnav: Khushi, ia mâna.
Khushi: Nu, ai să te rănești.
Arnav: Khushi, nu vreau să te rănești din cauza mea.
Khushi: Chiar așa? Atunci, tu ce faci? Ca să mă salvezi pe mine, te-ai rănit tu.

Payal: Akash, ce fel de petrecere este o petrecere de afaceri?
Akash: La o petrecere de afaceri vin oamenii de la biroul meu.
Payal: Ce? Întregul personal de la birou?
Akash: Da.
Payal: Adică vor fi și soțiile lor, acolo?
Akash: Ce se întâmplă Payal?
Payal: Păi, nu mă pot hotărî ce să port. Ar trebui să port un sari sau un costum salwar?
Akash: Payal...
Payal: Akash, voi participa pentru prima dată la o petrecere de afaceri. Și vor fi atât de multe persoane. De asta sunt puțin nervoasă.
Akash: Payal, vei arăta frumos cu orice vei purta.
Payal: Totuși, spune-mi, pe care să-l port? Pe ăsta sau pe ăsta? Și bijuteriile astea... Vor arăta prea țipător?
Akash: Indiferent ce vei purta, vei fi cea mai drăguță fată de la petrecere.
Payal: Și totuși...
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 04 Iun 2012, 8:50 pm



*4th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khushi:Este atat de intuneric aici.
Arnav:Ma duc si sa incerc sa asigur o lumina ceva.
Khushi:Nu!Nu!Te rog nu pleca.
Arnav:Ia loc..Este in regula Khushi.Voi veni imediat.Bine?
Khushi:Nu, nu pleca, te rog!
Arnav:Khushi, voi veni imediat.Linisteste-te.
Khushi:Dar eu pot veni cu tine.Putem merge impreuna.
Arnav:Khushi, asculta-ma.Inchide ochii.Inchide ochii, acum.Acum numara pana la 10.Inainte de a termina de numarat eu voi fi chiar in fata ta, bine?
Khushi:Unu.Doi.Trei.Patru.Cinci.

Derbedeu:Chiar acum a venit si el.
Derbedeu:Voi amandoi mergeti pe acolo.Iar tu, dincolo.
Derbedeu:Bine.
Derbedeu:Nu-i voi lasa sa scape.

Khushi:Noua.Zece.Arnavji!
Arnav:Licurici!
Khushi:Da, licurici.Tu nu te ingrijora.Nu-mi mai este teama acum.
Arnav:Khushi, eu vad niste haine acolo.Mergi si schimba-te.Tu ai spus ca, ai stiut ca nu sunt in Scotia.Cum ai ajuns sa stii?
Khushi:Am ajuns sa stiu ca esti in pericol cand m-ai sunat si ai spus..
"Khushi, te iubesc!"
Arnav:Eu..
Khushi:Da.Tu ai spus ca...

Derbedeu:I-ai gasit?I-ai gasit?
Derbedeu:Nu!
Derbedeu:Dar tu?
Derbedeu:Nu!
Derbedeu:Sa mergem!

Khushi:Arnav..
Arnav:Khushi, ei sunt afara.Au pistoale si mai stiu ca noi suntem aici.Khushi, ei ma vor pe mine.Tu stai aici.Daca eu ies afara, ei nu vor intra aici.Bine?
Khushi:Nu!Nu te voi lasa sa pleci.Nu putem disparea pe fereastra aceea?
Arnav:Khushi, eu nu stiu cati sunt si unde se afla.De aceea nu ne putem asuma riscul de a disparea de aici.Se crapa de ziua, sigur ne vor prinde.
Khushi:Nu, Arnavji.Tu nu poti pleca.
Arnav:Lasa-ma sa plec, Khushi!
Khushi:Nu te voi lasa sa pleci.
Arnav:Khushi, te rog.Daca tie ti se intampla ceva..
Khushi:Nu.Eu nu pot suporta daca tie ti se intampla ceva.Nu poti pleca.Eu nu te voi lasa.
Arnav:Khushi, te rog!
Khushi:Nu, nu te voi..
Arnav:Khushi, imi pare rau.Stiu ca tu nu vei fi de acord.De aceea trebuie s-o fac.

Derbedeu:Vino cu noi in liniste.Unde este fata?
Arnav:Nu stiu.
Derbedeu:Trebuie sa fie pe undeva pe aici.Minte.
Derbedeu:Unde este fata?
Arnav:A ramas in urma pe undeva in timp ce alergam.
Derbedeu:Cautati pe aici.Trebuie sa fie undeva pe aici.Minte.
Derbedeu:El minte.
Derbedeu:Tu ce parere aveai ca tu ne poti prosti pe noi?
Derbedeu:Cred ca a fugit pe fereastra.
Derbedeu:Hei, du-te acolo.Vino.Haide misca-te.

Khushi:Arnavji!Arnavji!Arnavji!Arnavji!In scopul de a ma salva pe mine, te-ai predat lor, tu insuti.De ce Arnavji?

**
Khushi:Vreau sa va spun ceva.
Mami:Si eu tot asta ziceam.Chiar si eu vreau sa va spun ceva.
Khushi:De fapt Arnavji..
Anjali:Chote!Chote!Ce?


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:10 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 05 Iun 2012, 10:29 pm


*5th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khushi:Ca sa ma salvezi pe mine, tu te-ai predat lor.De ce Arnavji?O sa te aduc inapoi, indiferent de cat de mult o sa caut pentru asta."Ar trebui sa merg la locul unde Arnavji a fost tinut."

Mami:De ce nu pot sa o contactez pe Khushi la telefon?Nu conteaza.De ce ma ingrijorez?Va veni ea.La urma urmelor ea s-a dus acasa la parinti.Dar este ceva care se cheama disciplina.Nu poate sa sune?
Bua:Alo!
Mami:Hello.Hi.Bye bye!
Bua:Doamna Manorama!Mi-am adus aminte de tine imediat.
Mami:De ce asta?De ce ti-ai adus aminte de mine?
Bua:Haire Nandekeshore!Te rog, nu ma lasa sa mint.Eu am spus asta doar de dragul formalitatii/fasonului.De fapt, mi-era foarte dor de a mele Payal si Sanka Devi..
Mami:De aceea..acea Phatti Sari.
Bua:Te rog, poti sa le dai telefonul?
Mami:Ce?Cui ar trebui sa dau telefonul?
Bua:Hai Nandekeshore!Da-il lui Sanka Devi.Lui Khushi a mea.
Anjali:Mamiji, ai vorbit cu Khushi?
Mami:Khushi este la baie.Se spala pe maini.
Bua:Ce?Nu conteaza, voi astepta.Cat de mult va dura sa se spele pe maini.Te rog, cheam-o.
Mami:Ea nu se spala doar pe maini, dar ea, de asemenea, umple cu apă.
Bua:Haire Nandekeshore!Este lipsa de apa chiar si in Shantivan?
Mami:Anjali, draga.Ii voi spune sa te sune.Tu mergi acum, eu ma voi pregati pentru rugaciune si vin si eu.
Anjali:Bine Mamiji, te rog spune-i.
Bua:Doamna Manorama, daca este problema cu apa, pot sa va trimit de la Laxminagar.
Mami:Nu.Nu este nevoie.Multumesc de intrebare.Hello.Hi.Bye bye!
Bua:Hei!De ce a inchis telefonul?Ea nici macar nu ma lasat sa vorbesc cu Khushi.Doamna Manorama este foarte dramatica.
Mami:Phatti Sari nu este acasa la parinti?Atunci unde este?Este bine?

Khushi:Chiar si telefonul este inchis.Ar trebui sa ma duc la politie.Pot sa le spun cum arata acel om.Nu, nu.I-am spus lui Mamiji ca sunt acasa la Bua.Daca afla cineva ca n-am fost acolo, atunci toti se vor supara.Prima data dintre toate, trebuie sa ma duc acasa.

Mami:Unde a plecat Phatti Sari?Sa sun la politie?Va trebui sa le spun povestea intreaga, Arnav bitwa, detectiv Manorma...Uita de asta.Se pare ca membrii familiei trebuiesc informati.Sa o astept pe Khushi, ceva mai mult?Dar daca vietile lui Arnav si Khushi sunt in pericol?Hello..hi..Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 155656!

Nani:Draga Payal!Astazi tu iesi cu Akash sa luati pranzul, nu-i asa?Uita-te la ea.Roseste!

Mami:Dar este prea mult de acum.Este atat de tarziu.A trecut 24 de ore decand a plecat Khushi.Acum si eu sunt speriata.Se pare ca a sosit timpul.Ar trebui sa spun adevarul, acum.Haide Manorama.Fa-o.
Masala:Sora, problema condimentelor..Nu!Nu!Am vrut sa spun, tu vei manca acele paratha iuti?
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Atentie, va rog!Vreau sa va spun ceva.
Nani:Ce s-a intamplat Manorama?Pleci la casa parinteasca?
Mami:Mama soacra, te rog fii serioasa.Asta nu este o gluma.Anjali, draga cand am sunat-o pe Khushi acasa, atunci..
Nani:Atunci ce, Manorama?
Mami:Cand am sunat-o, am aflat ca..
Khushi:Mamiji!
Mami:Te rog, nu intrerupe.
Nani:Khushi?
Mami:Tu mi-ai citit gandul?Asta vreau sa spun ca Khushi..
Khushi:Mamiji!
Mami:Multumesc lui Dumnezeu ca te-ai intors.Esti bine?
Nani:Manorama!De ce crezi ca Khushi n-ar fi bine?
Payal:Khushi!Tu esti bine, nu?Ce s-a intamplat cu hainele tale?
Khushi:Sora, sunt bine.As vrea sa va spun ceva.
Mami:Asta am spus si eu.Si eu am ceva sa va spun.
Khushi:Cand am plecat ieri atunci..de fapt..Arnavji..
Anjali:Chote?Ce?Khushiji, ce este cu Chote?
HP:Doamna Khushi.Te cauta cineva la telefon.
Anjali:Khushiji, ce spuneai?Te rog, spune-mi..
Khushi:Cumnata, ca..Un moment, doar!Alo!
Om:Arnavji este in viata.Dar, pentru moment.Si numai tacerea ta il va tine in viata.Daca vorbesti ceva despre asta cu cineva atunci considera-l pe Arnavji mort.
Khushi:Alo!Alo!S-a deconectat telefonul.
Anjali:Ce este Khushiji?Cine a fost?
Shyam:Ce s-a intamplat, Khushiji?
Anjali:Khushiji!Ce este cu Chote?Te rog, spune-mi Khushiji.Devin foarte nelinistita.
Khushi:Cumnata, ieri a sunat Arnavji.
Anjali:Serios?
Khushi:Da, cumnata.
Anjali:Multumesc lui Dumnezeu.Eram foarte ingrijorata de Chote.Cum este Chote?Cand se va intoarce?Isi ia medicamentele la timp?Stii!De cand a plecat Chote, lui nu ia fost dor de sora lui deloc.El nu m-a sunat chiar niciodata.
Shyam:Calmeaza-te Anjali.Las-o pe ea mai intai sa se linisteasca.Daca tu continui s-o bombardezi cu intrebarile atunci cum iti va mai raspunde ea?
Khushi:Cumnata, nu te mai ingrijora.Arnavji isi ia medicamentele.Curand dupa ce-si finalizeaza afacerile, el se va intoarce acasa.
Shyam:Uite!Esti multumita acum?Iti faceai griji degeaba.
Khushi:Ma duc sa ma improspatez.
Nani:Dar Khushi draga, cum de hainele tale s-au murdarit?
Khushi:Naniji, acasa la matusa..
Mami:Ai cazut jos?Tu mereu cazi pe jos.Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Da Naniji, am cazut in timp ce mergeam pe strada.
Anjali:Khushiji, ma duc sa aduc trusa medicala.
Khushi:Nu cumnata.Sunt bine.Nu m-am ranit.Numai hainele s-au murdarit.Imi voi schimba repede hainele.
Akash:Payal si tu trebuie sa te pregatesti.Noi trebuie sa mergem foarte departe si nu vreau sa intarziem.
Payal:Da.
Anjali:Intoarce-te dupa ce-ti schimbi hainele.Vom lua micul dejun impreuna.
Khushi:Nu cumnata, am luat micul dejun la matusa.Ma intorc imediat.
Nani:Manorama, ce spuneai?Ca ai sunat la Khushi acasa?
Mami:Da.Am sunat-o acasa, unde am aflat ca inca mai au probleme cu apa.N-ai vazut, in ce conditie s-a intors, Khushi?Hello.Hi.Bye bye!

Khushi:Nu inteleg ce ar trebui sa fac.Sa ma duc la politie sau la Agentia de Detectivi.
Mami:Phatti Sari, ce s-a intamplat?De ce te ascunzi de mine?Eu stiu ca tu spui minciuni.Noaptea trecuta tu n-ai fost acasa la parinti.Eram cat pe ce sa spun tuturor adevarul, cand ai venit tu si ai inceput sa minti pe toata lumea.Tu ascunzi ceva de partenerul tau de investigatie?Nu este corect!Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Nu pot face nimic, Mamiji.Nu pot sa spun nimic la nimeni.
Mami:Bine.Bine, relaxeaza-te.Nu mai plange, te rog.Nu sunt capabila sa ma descurc cu atat de multe lacrimi.Scuza-ma.Bine.Vino.Stai.Stai jos.Acum spune-mi, unde ai fost noaptea trecuta?Unde ai fost?Tu ai vorbit cu Arnav?
Khushi:Mamiji, noaptea trecuta m-am intalnit cu Arnavji.
Mami:Ce?Unde?Cum?Unde este Arnav?De ce n-a venit acasa cu tine?
Khushi:In scopul de a ma salva el din nou s-a predat.

Akash:Nu-ti face griji.
Om:Buna!Ce faci?
Akash:Continua.Vino.
Om:Buna, ce faci?
Akash:Bine.Payal, tu te poti relaxa.Majoritatea de aici sunt vegetarieni.Nimeni n-o sa te manance.Vino.Domnule Gilani, ce faceti?
Gilani:Sunt bine.
Akash:Payal, el este Domnul Gilani.El conduce fabrica noastra din Bombay.
Gilani:Incantat de cunostinta.Fa cunostinta cu sotia mea Shika.Banuiesc ca a venit Domnul Mehta.Akash, sa mergem sa ne intalnim cu el.
Akash:Da.Desigur.Payal, ma intorc imediat.Vom lua pranzul impreuna.
Gilani:Sa mergem.
Shika:Ospatar!Vrei un pahar cu vin?
Payal:Nu.Nu.
Shika:Doamnelor, ea este Payal, sotia lui Akash.Iar ea este Pryia, Meenakahi si Ritu.
Ritu:Scuza-ma!Serveste.
Ritu:Este in regula.

**
Khushi:Sa ma salveze pe mine din nou el..
Mami:Acum este numai o singura solutie pentru asta.Vino cu mine.Voi spune adevarul tuturor.Si voi informa si politia.
Khushi:Nu Mamiji.Noi nu putem spune nimanui despre asta.
Mami:De ce nu?
Khushi:Pentru ca telefonul care l-am primit de dimineata mi-a spus ca daca pastrez tacerea nu va fi nicio problema cu viata lui Arnavji.Iar daca spun asta cuiva atunci..Nu pot sa fac nimic, Mamiji.Acum spune-mi tu ce pot sa fac?Dar nici sa stau degeaba, nu pot.Va trebui sa fac ceva, dar nu inteleg ce?Nu pot sa-l pierd pe Arnavji sub nicio forma.Il vreau pe Arnavji inapoi aici cu mine.
Mami:Il voi aduce inapoi pe Arnav!Il voi aduce.Dar acum nu este timpul potrivit sa plangi ci sa ai grija de tine.
Khushi:N-ar fi trebuit sa-l las sa plece.El ma lovit si m-a lasat inconstienta ca sa ma salveze.Chiar si eu ar fi trebuit sa fac ceva.Ar fi trebuit sa ma lupt sau sa-l lovesc.Nu inteleg asta..
Mami:Este in regula.Cel putin ai incercatAcum o sa incerca noi doua, impreuna si sunt sigura ca vom reusi.Detectivul Manorama este cu tine.Bine?Acum noi trebuie sa-l aducem inapoi pe Arnav de la acei rapitori.Ai inteles?

**
Khushi:Cine a fost Mamiji?
Mami:A fost un apel local.N-a spus nimic.
Khushi:Mamiji, eu cred ca vrea sa ne ameninte.
Mami:Acum ce ne facem?Nu ma pot gandi la nimic.
Khushi:Mamiji!
Mami:Hello.Hi.Bye bye!


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:11 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 06 Iun 2012, 11:40 pm


*6th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khushi:Nu pot sa pierd timpul, Mamiji.Cred ca ar trebui sa mergem la locul unde am fost captivi eu si Arnavji.
Mami:Iti inteleg sentimentele, Phatti Sari.Dar este prea periculos sa mergem acolo.Poate incearca sa te prinda din nou.Pentru ca tu esti familiara cu fetele lor si ii poti indentifica.
Khushi:Atunci ce ar trebui sa fac, Mamiji?
Mami:Noi ar trebui sa fim mai atente la problema asta.Hello.Hi.Bye bye!Alo?Alo?
Khushi:Cine era Mamiji?
Mami:Era un apel local dar nimeni n-a vorbit.Alo?
Khushi:Mamiji, poate ca...Mami, cred ca ei vor sa ne ameninte din nou.
Mami:Nu te panica, Phatti Sari.De ce sa te temi cand Mami/matusa e aici.Relaxeaza-te.
Mami:Dar ce putem face, la urma urmelor?Am ramas in pana de inspiratii.
Khushi:Mamiji!!
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Crima!NK...Hello..Hi..By bye!
Nk:Da!
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Tu m-ai speriat!Glume proaste, la timpuri nefaste..Inima mea bate puternic.
Nk:Bine.Imi pare rau, Masiji, imi pare foarte rau.Khushi ji, chiar imi pare rau.Bine?Masiji, te-am sunat de pe un numar local.Dar nu era perceptibil.
Mami:Ce?Deci tu erai acel care ma suna?
NK:Exact eu am fost.Sa te sperii.Sa zambesti inseaman "lassi"
Mami:Sa zambesti nu inseamna "lassi" inseamna sa fii de acord.
Nk:Imi pare rau.Asta era exact ce vroiam sa spun.
Mami:Acum sa mergem, sa-i vezi pe toti.Haide!Haide!
NK:Da.Da.Bine.
Mami:El chiar m-a socat.
NK:Khushiji!Esti in regula?
Khushi:Da.De ce?
Nk:De ce?Pentru ca am pronuntat gresit, iar tu nu m-ai corectat.
Khushi:Chiar si de tata asta faci aceeasi greseala, Nanheji.
NK:Da. Da.Imi pare rau, dar Indiana mea este foarte saraca, tu stii.Dar Khushiji, totul este in regula?Si apropo, unde este Nanav?Fratele meu Nanav.
Mami:NK, toata lumea te asteapta jos sa te vada.Haide!
Nk:Da.Da.Sa mergem.
Mami:Haide.Sa mergem.Nu mai plange, te rog.Haide.Haide repede.Vino.
Khushi:Mamiji, sa ma schimb mai intai.
Mami:Bine.

Payal:Oare mi-am pus prea multe bijuterii?
Fata:Unde sunt servetelele?
Payal:Da.Uite-le.
Fata:Multumesc.
Payal:Scuze, au cazut.
Fata:Este in regula.
Fata:Nu-ti face griji nu vom depune plangere impotriva ta.Bine?Sa mergem.

Nani:Tu ai slabit, dragule.Tu nu mananci cum trebuie?
NK:Sora, tu mai ajutat mult sa-i fac acea farsa matusii.Multumesc foarte mult.Tu esti o draguta, sora.
Anjali:Oricand, frate.Oricum, tu stii?Aceste zile, legatura dintre Mamiji si Khushi a devenit foarte puternica.Ma intreb, ce tot fac impreuna?
Mami:Lasa asta.Tu mi-ai jucat o farsa cu NK.Hello.Hi.Bye bye!Ce zici de asta?
Nani:Dar stai jos, te rog, ia loc.
Anjali:Si cum a fost la nunat prietenilor tai?
NK:Ce sa-ti spun, sora?Aceeasi veche nunta Indiana.Ca la o mare, grasa nunta Indiana.Dar trebuie sa spun felul cum m-am distrat la nunta aici nu m-am distrat atat de mult la cealalta nunta.
Anjali:Este veselie.
Nk:Imi pare rau.De aceea am venit cat de repede inapoi in Delhi, ca sa-mi petrec mai mult timp cu voi.Nu-i asa?Dar sora, ce zici de bebelusul tau?Spune-mi acum.O sa devin unchi sau matusa?Scuze, am vrut sa spun nepot sau nepoata.
Toti:Nepot sau nepoata!
Mami:Bine, NK, acum trebuie sa plec.Ne vedem mai tarziu aligatorilor.
NK:Bine, matusa, pe mai tarziu.
Nani:Dar el de abia a sosit iar voi trebuie sa plecati?Unde va duce-ti?
Mami:La Spa.
Nani:Asa dintr-odata?De ce?
Mami:Pai cand m-am vazut singura in oglinda am realizat ca am nevoie de un tratament facial pentru tenul meu frumos.De aceea ma duc.Ma duc cu Phatti Sari.
Nani:Cu Khushi?Te simti bine?
Mami:Da!Da!De fapt am vazut-o pe Khushi in oglinda.Ea are cearcane.Asa ca am crezut ca, inainte ca Arnav sa vina si ea trebuie sa se faca frumoasa.
NK:Hei!Vin si eu.Am mare nevoie de un masaj la picioare.Ma voi simti mai relaxat.Ma simt obosit dupa calatoria asta.
Mami:Nu!Nu!Nu Domni, te rog.Numai Doamne.Daca Payal era aici o luam si pe ea.Bine.Hello.Hi.Bye bye!Haide, Phatti Sari.Urmeaza-ma.Haide Phatti Saari.Grabeste-te!
Nk:Khushiji!Khushiji, de fapt eu nu ti-am daruit nici un cadou de nunta de aceea am adus asta, pentru tine.Ia-l.Ia-l.Khushiji, deschide-l.Iti place, nu-i asa?
Khushi:Este foarte frumos.
Nk:Da!
Khushi:Multumesc, Nanheji!
NK:Khushiji!Ce este?Tu arati diferit.Adica, de ce esti atat de trista?Te rog, spune-mi.Spune-mi.Spune-mi.
Mami:Phatti Sari, unde ai ramas?Haide!Mai repede.
Khushi:Plec acum.Dar iti multumesc pentru asta.

**
Akash:Tu ai cunoscut-o pe Pryia Kaul, la petrecere?Serios, Payal, ea este o femeie minunata.Tu stii?Ca ea si-a infiintat prpriul ei imperiul de afaceri!Sotul ei are afacerea lui proprie.Dar a vrut sa-si faca propria ei pozitie.Serios!Jos palaria pentru ea.
Payal:Akash, unde mergem?Asta nu e drumul catre casa noastra?
Akash:Tu o sa afli dupa putin timp.
Payal:Akash, tu..
Akash:Am ajuns.
Payal:Asta..Asta este..
Akash:N-am venit aici dupa ritual.De aceea am crezut..

**
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Rapitorii te-au tinut in aceasta inchisoare?Ei l-au legat si pe dragul de Arnav?
Khushi:Da, Mamiji.Eu am fost aici, iar Arnavji a fost tinut acolo.
Mami:Sa cautam cum trebuie.Cu siguranta vom gasi ceva.Phatti Sari, n-am gasit nimic.Acum, trebuie sa ne gandim la altceva.Asa, spune-mi despre rapitor, care te-a adus aici.
Khushi:Dar da, Mamiji.Ai absolut dreptate.De ce nu m-am gandit la asta inainte?El este aceeasi persoana care a pus mana pe umarul lui Arnavji, in caseta video.Este un tatuaj pe mana lui.Cel putin, il putem cauta?Sigur el si-a facut tatuajul undeva.Noi putem merge acolo si afla informatii..
Mami:Dar oricine poate avea acelasi fel de tatuaj.
Khushi:Dar Mamiji, in afara de asta mai este un semn pe spatele mainii lui.Un semn de rana.Si stiu acel semn foarte bine.Sa mergem Mamiji.Persoana este ultima noastra speranta.Sa mergem.
Mami:Da.

**
Bua:Daca veneati un pic mai devreme ar fi fost foarte bine.Chiar acum, Garima a plecat la medic cu Shashi.Daca veneati mai devreme i-ati fi intalnit.
Akash:Buaji, am fost la o petrecere la birou.De aceea noi am venit un pic mai tarziu.
Bua:Ce?Petrecere la birou?Este minunat Akash!Voi pregati ceai si gustari imediat.
Payal:Buaji, vin si eu cu tine.
Bua:Tu stai jos.
Payal:Ma intorc imediat.
Bua:Oh Doamne!Am pregatit cofeturi.Lui Akash ii vor placea.Da-mi o farfurie.Tu stii Payal?Nu numai in comportament, Akash, oarecum il asambleaza pe unchiul tau si la infatisare.Exact aceeasi simplitate.Aceleasi cuvinte dulci.Serios!Payal, sunt foarte fericita pentru tine.Caci cu ajutorul lui Dumnezeu, tu ai un sot atat de bun.
Payal:Buaji, cand te duceai la petrecerile unchiului la birou, cum era acolo?Adica, cum ii vedeai?
Bua:Oh Doamne!Draga acele zile erau diferite.Tu stii?Eram mai slaba decat Sanka Devi, pe atunci.Mijlocul meu era de o palma.Parul meu era atat de lung.Sotiile unor oameni importanti obisnuiau sa spuna "Madhubatiji, tu arati exact ca Asha Parekh."Hei, Payal data viitoare cand mai mergi la o petrecere, lasa-ma pe mine sa-ti aranjez parul.Il voi aranja asa cum trebuie.Dar de ce ai tu nevoie de toate astea?Tu oricum esti frumoasa.Toata lumea de la petrecere trebuie să te fi apreciat foarte mult.
Payal:Stiu Buaji, ca eu nu sunt destul de buna pentru Akash.Lumea noastra este foarte diferita.El este atat de opulent iar eu atat..

**
Mami:Vreau un tatuaj.Hello.Hi.Bye bye!
Fata:Tatuaj?Tu?
Mami:Da!Da!
Khushi:Uite, matusa mea doreste sa fie facuta aceasta arta corporala.Dar inainte de asta noi vrem sa vedem niste modele.Vrem sa stim cum arata dupa ce este facut.
Mami:Uita-te numai la locurile unde oamenii si-au facut tatuaje.Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Mamiji, asta este o arta.Semnul lipseste, Mamiji.
Mami:Phatti Sari, mă simt ca şi cum am căuta 2 banuti de rupii in ocean.Daca acel om si-a facut tatuajul in alta parte?Sunt o multime de magazine aici.
Khushi:Stiu asta Mamiji.Dar daca noi nu incepem sa cautam, cum vom afla?Nu ar trebui sa ne pierdem speranta.Si felul cum vorbea acel om.As putea clar sa inteleg asta ca el este din Delhi sau de undeva din apropiere.
Mami:Bine.Vino.
Khushi:Mamiji!Ea vrea sa faca un tatuaj.
Baiat:Arunca-ti o privire pe astea.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 07 Iun 2012, 11:40 pm


*7th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khushi:Mamiji!Ea vrea sa faca un tatuaj.
Baiat:Uitati-va pe astea.
Khushi:Ai si alte obtiuni?Arata-ne ceva nou.
baiat:Dar mai intai spune-mi.Ce fel de model vreti?
Khushi:Problema e ca matusa mea este foarte moderna asa ca arata-ne ceva modern.
Baiat:Bine.
Mami:Dar fii mai rapid ca ne grabim.
Khushi:Uite aici, Mamiji.Indiferent cine-si face tatuaj aici, ei inregistreaza numarul lor de telefon si adresa.Si uite aici.Acesta este acelasi om care are semnul pe mana."Mr Viran Roy No. 2/2 Saket New Delhi.
Mami:Mai repede Phatti Sari.Haide, mai repede.Se intoarce.
Khushi:Asteapta 1 minut, Mamiji.
Baiat:Voi ve-ti vedea modelele moderne aici.Va rog alege-ti de aici.
Khushi:Multumim!
Mami:Phatti Sari, de fapt sunt putin speriata.Vor folosi ace..Noi ne vom intoarce mai tarziu.Sa mergem.Ce facem Phatti Sari?Mergem la el acasa?Ce-i vom spune?Il intrebam unde este dragul de Arnav?Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Nu stiu ce vom face,Mamiji.Dar noi trebuie sa mergem acasa la el.De acolo, noi poate obtinem vreun indiciu despre unde este tinut Arnavji.
Mami:Se pare ca tu suferi de pierderea memoriei.Aduti aminte ce a spus ieri.Arnav va fi in viata, dar daca tu spui cuiva..
Khushi:Noi trebuie sa fim foarte atente si sa fim sigure ca nu afla nimeni.Nu-ti face griji Mamiji.Voi fi atenta.Acum hai sa mergem de aici.
Mami:Auto!(Taxi!).Dar, Phatti sari..Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Mamiji, esti bine?
Mami:Am supravietuit.
Om:Astazi, nu este sigur nicaieri.Oricine poate avea un accident.
Mami:De unde a cazut?
Khushi:Alo!
Rapitor:Acum, tu ar fi trebuit sa intelegi ca asta n-a fost un accident.Acum este la alegerea ta daca doresti sa continui sau nu.Pentru ca tu niciodata nu stii daca o sa mai supravietuiesti urmatorului accident.
Mami:Ce s-a intamplat, Phatti Sari?Cine te-a sunat?
Khushi:Mamiji, continua sa mergi.Nu intreba nimic si nu privi inapoi.
Mami:Ce?
Khushi:Pune-ti intrebarile mai tarziu, Mamiji.Acesti oameni intentionat incearca sa ne raneasca.
Mami:Hello.Hi...
Khushi:Mamiji, sa mergem.Cineva ne urmareste.
Mami:Cum de stii?
Khushi:Mamiji, n-ai auzit acum 2 minute?Acel om de pe strada a spus ca a fost un accident.Iar omul de la telefon a spus ca n-a fost accident.Ei fac asta inadins.
Mami:Acum ce ne facem?
Khushi:Sa mergem acolo.

**
Bua:Dar voi de abia ati venit.Daca mai stati voi ii puteti intalni pe Garima si Shashi.Cum puteti pleca?
Akash:Buaji, voi veni sa-i vedem alta data.Noi chiar acum am avut pranzul la petrecerea la care am participat.Poate, Payal s-a plicitist un pic acolo.De aceea am crezut sa venim aici sa te intalnim.Ea poate sta aici data viitoare daca vrea.
Bua:Nu este nimic de genul asta, Nandekeshore!Vezi tu, Payal nu cunoaste pe nimeni acolo de aceea s-a intamplat asta.Tu doar asteapta.Data viitoare va fi ocupata socializand, atunci tu vei fi acela care va dori sa plece.
Akash:Desigur, Buaji.Noi plecam acum.
Bua:Sa traiesti, dragule.Sa ne mai vizitezi.
Akash:Sa ai grija de tine.Sa mergem!
Bua:Te voi suna.Nu-ti face griji.Iti voi spune eu ce sa faci.Stai fara grija.Eu si Dumnezeu suntem cu tine.

***
Khushi:Mamiji, nu te intoarce.Haide.Mamaiji, du-te acolo.Mai repede.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Asta este rau.
Khushi:Mamiji..
Mami:Asta este asa de frumoasa!
Khushi:Mamiji.Mamiji.
Mami:Ce?
Khushi:Ascunde-te.
Mami:Ce evacuare ingusta.
Khushi:Sa mergem.Sa mergem, Mamiji.
Paza:Un minut.Ce porcarie este asta?Sa mergem.
Om:Controleaza-l.
Bandit:Ce se intampla, Dle.
Om:Scoate-l.
Khushi:Vino.
Om:Ce este asta?
Bandit:Asta nu este a mea.
Om:Du-l pe acest hot.
Mami:Am scapat.
Khushi:Mamiji, acolo era o alarma la intrare, asa ca am luat brelocul din magazin si l-am strecurat in buzunarul lui.Cand el s-a apropiat de usa alarma a pornit si toata lumea a crezut ca el a furat ceva.
Mami:Phatti Sari.Noi am avut destula aventura pentru astazi, hai sa ne intoarcem acasa.
Khushi:Ce?
Mami:Desigur.Am obosit.Sa mergem acasa.
Khushi:Mamiji, noi suntem atat de aproape.
Mami:Tu ai inebunit?Ei au ratat astazi, dar daca data viitoare numai rateaza?Daca o sa aibe un pistol?Uite Phatti Sari, asta nu e o joaca de copil.Este o probleme foarte serioasa.Te-ai prins?
Khushi:Mamiji, stiu ca nu este o joaca dar eu vreau sa-l gasesc pe Arnavji, doar atat.
Mami:Dar asta vreau si eu.Dar nu in felul asta?Aduti aminte de amenintarile care au fost facute.Daca mi se intampla ceva?Nu-mi pasa de mine.Dar nimeni de acasa nu stie ca Arna a fost rapit.Gandeste-te.Daca ceva mi se intampla?Arnav nu va mai fi liber.Noi trebuie sa spunem cuiva de acasa.Trebuie sa gasim ajutor.Hai sa mergem acasa si sa ne gandim la asta.Haide.Phatti Sari?
Khushi:Stiu ca ai dreptate, Mamiji.Dar daca nu-l gasesc pe Arnavji, nu voi fi capabila sa ma iert.Indiferent cat de periculos este, nu voi da inapoi.Il voi gasi pe Arnavji, indiferent daca esti cu mine sau nu.
Mami:Dar de ce nu vrea sa inteleaga?Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Sa mergem, Dle.Tu?
Mami:Scuza-ma!Da-te mai la o parte.El mai intai este nepotul meu, apoi sotul tau.Ce credeai ca o sa devii o mare eroina gasindu-l iar eu sa raman la o parte?Niciodata.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 155656!Porneste, Dle.
Mami:Uite, am o indoiala daca acel asasin ne urmarea el trebuie sa-l fi sunat pe seful lui, pana acum.Ce crezi?
Khushi:Ai dreptate, Mamiji.Asa ca trebuie sa lucram repede.
Mami:Bine.Bine. Sa mergem.
Rapitor:Ele au venit pe aici?Ce vrei sa spui ca le-ai pierdut?Tu spui ca ele te-au pacalit si au scapat iar acum ele poate fi in casa mea?Tu esti prost?Nu te voi lasa sa scapi asa de usor.
Khushi:Mamiji, cauta aici.Iar eu voi cauta dincolo.
Mami:Bine.
Khushi:Mamiji, uita-te la asta.
Mmai:Ce este?O persoana locuieste aici dar a fost o comanda pentru 8 Manchurians?
Khushi:Nu Mamiji.Nu doar o persoana.Au fost mai multi cu el.Livrat la Dariyaganj.Asta inseamna ca mancarea a fost livrata acolo.Mamiji, sunt sigura ca Arnavji este acolo.Cred ca ar trebui...
Rapitor:Alo!Da este o problema de conectie.Voi merge afara sa vorbesc cu tine.
Khushi:Mamiji, asteapta un minut.Voi iesi sa verific.
Mami:Esti bine?
Khushi:Da sunt bine.
rapitor:Tu ce ai crezut?Ca ma vei prosti mereu si sa fugi?
Mami:Ce faci?
Khushi:Mamiji!
Mami:Las-o in pace!Da-i drumul.Las-o in pace.
Khushi:Mamiji!
Rapitir:Acum iti voi spune.Ce voi face cu oamenii care incearca sa fie mai destepti decat mine!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 08 Iun 2012, 9:56 pm



*8th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Colonel:Tu ce crezi ca poti insela si sa fugi de fiecare data?
Mami:Ce faci?
Khushu:Mamiji!
Mami:Da-i drumul.
Khushi:Mamiji!
Mami:Las-o in pace.
Khushi:Mamiji!
Rapitor:Acum, iti voi arata ce fac eu cu cei care se joaca cu mine?
Mami:Phatti Sari, inchide ochii.Stai jos.JOS!
Khushi:Sa mergem Mamiji.
Mami:Niciodata n-am sa dau voie la asta.Ai inteles?
Khushi:Sa mergem Mamiji.
Mami:Ai inteles ce pot sa fac?Phatti Sari spune-mi el la atins pe Arnav al meu?
Khushi:Da Mamiji!
Mami:Tine asta.Tine asta.Hello.Hi.Bye bye!Imbecilule.
Khushi:Mamiji!
Mami:Cum indraznesti sa-l rapesti pe Arnav al meu!
Khushi:Mamiji, lasa-l.Sa mergem!Mamiji!Multumesc foarte mult Mamiji!Tu m-ai salvat.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Este in regula.Tu te indoiesti de mine?Hello.Hi.Bye bye!Tu versri o multime de lacrimi.Te rog, opreste-te acum.Acum, tu ai adresa unde Arnav poate fi gasit?
Khusi:Da.
Mami:Esti sigura?
Khushi:Da Mamiji.
Mami:Dar ce altceva poti sa spui dar numai dupa ce ajungem acolo, noi vom afla adevarul.Asa ca hai sa mergem acolo.Fa programul de multumire mai tarziu, bine?Sa mergem acum.
Colonelul:La dracu!Domnul stie, ce ar fi putu lua cu ele de aici.Ce ar fi putut gasi aici?Alo.Da.Da, amandoua au venit aici.Nu,nu.Ele n-au putut gasi nimic aici.Bine.Voi ajunge curand in Darayaganj.
Khushi:Pe acolo, Mamiji.Vino.
Mami:Dar, Phatti Sari care este planul?Noi nu avem arme si nici nu putem informa politia.Exact ce o sa facem?
Khushi:Mamiji, mai intai vreau sa confirm daca Arnavji este aici.Ma voi gandi la un plan mai tarziu.Trebuie sa aflu persoana care e in spatele la toate astea, cu orice pret.Mamiji, noi trebuie sa-l scoatem pe Arnavji de aici.Voi face pasul urmator dupa asta.Dar fii atenta Mamiji.Rapitorii nu trebuie sa stie ca noi suntem aici.
Mami:Bine.
Khushi:Sa mergem.
Colonel:Da, sefu!Sunt chiar aici, sefu!
Khushi:Mamiji, este aceeasi voce.
Colonel:Bine.Ii voi informa pe baieti.Da.Masina a fost aranjata.Este parcata afara.Bine, ne vom intalni.Seful, este pe cale sa vina.Face-ti toate aceste aranjamente.Bine?
Khushi:Mamiji, ala care lucreaza, adica rapitorul va fi aici si toti oamenii lui sunt aici.Sunt sigura ca Arnavji este in apropiere.
Om:A venit seful.
Khushi:Cine este el?Mamiji, voi verifica masina.Posibil, sa gasesc ceva acolo.
Mami:Nu.Este foarte periculos.Iar noi nicimacar nu avem boia iute cu noi.
Colonel:Sefu, ei n-au gasit nimic aici.Dar amandoua femei sunt dupa noi foarte tare.
Rapitor:In special fata aia, il cauta tot timpul.
Colonel:Dupa mine, ar trebui sa-l mutam in alta parte.Daca acea fata ajunge iar aici?Ea il cauta peste tot.
"Arnav:Nu Khushi, tu n-ar trebui sa vii aici.Chiar sper ca tu sa nu fi ajuns aici.Nu vreau ca tu sa intri in bucluc din nou.Nu, Khushi, nu!
Khushi:Mamiji!
Mami:Da.
Khushi:Simt ca Arnavji este in apropiere.Noi trebuie sa inaintam, sa ne uitam dupa el.Trebuie sa fie ceva.O usa ceva, o deschizatura ceva, o usa in care noi sa vedem chipul rapitorului.Sa mergem, Mamiji.Sa pornim.Haide.
Mami:Bine.Sa mergem.
Colonel:Da sefu.Va fi facuta.Hei dar el nu vrea sa se lase pagubas nici mort.El bate in usa de multa vreme.
Bandit:El nu si-a pierdut curajul nici chiar dupa toate astea.
Colonel:De indata ce deschidem usa el va incepe bataia.El nu este normal.In fine, eu stiu cum sa indrept pe unul stramb.Il voi face sa taca imediat.
Khushi:Mamiji, daca il iau pe Arnav..
Mami:Phatti Sari.Cred ca ar trebui sa iesim de aici cat de repede posibil.
Khushi:Bine.Arnavji!
Mami:Dar..Dar..Phatti Sari..
Khushi:Da-mi drumul, Mamiji.Lasa-ma..
Mami:Asculta-ma.Noi nu-l putem ajuta pe dragul de Arnav in felul asta.Mai curând ii punem viata in pericol alaturi de vietile noastre.
Khushi:Arnavji!Arnavji!
Mami:Asculta-ma..
Colonel:Imi pare rau sefu.Am urmarit-o dar fata aceea..Voi fi mai atent data viitoare.Imi pare rau.Ce ar trebui sa facem cu el, sefu?
Bandit:Este lesinat.
Bandit:Sefu, el e inca lesinat.Bine sefu.Ma duc sa-l verific.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 11 Iun 2012, 9:14 pm


*11th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

"Khushi:L-am facut pe Arnavji sa semneze hartiile.Dar tu le vei obtine numai atunci cand ii spui lui Arnavji adevarul.
Shyam:Da, puteti incepe treaba.
Shyam:Trimite un mesaj de pe telefonul lui si spune ca a ajuns in Londra.Scrie asa:Am ajuns la Londra.Baterie putina.Voi suna mai tarziu.
Anjali:Noi ar trebui sa informam politia.
Akash:Ii voi informa imediat.
Shyam:Fa asa cum am spus.Fa-l sa vorbeasca la telefon cu membrii familiei lui.Si suna pe linia de acasa, ai inteles?Imediat.
Shyam:Ce?Roy are un alt testament?Ce vrei sa spui?Citeste-mi-l chiar acum.Daca el moare din cauza unor mijloace nenaturale atunci proprietatile vor merge catre trust.Ce fac acum?Nu-l pot ucide acum.Tu ai creat o noua problema pentru mine, cumnate.Trebuie sa concep un nou plan.
Colonel:O fata ma urmareste asa ca am inchis-o in camera, alaturi de a baiatului.Este inconstienta in prezent...
Shyam:Uite, n-am nimic cu fata, tu doar tine inchis baiatul.Pana cand o sa ma decid ce o sa fac cu el.Ei au fugit?Impreuna?Ce au de a face unul cu altul, totusi?
Anjali:Ce s-a intamplat?Ce este toata agitatia asta?
Mami:Phatti Sari este speriata.Spune-i ca dragul de Arnav a plecat la Londra nu la Lucknow.
Shyam:Un minut.Am inteles cine-i acea fata.Gaseste-i imediat ori soarta-ti este pecetluita.Asculta-ma cu atentie.Las-o pe fata sa fie acolo, schimba baiatul in alta parte.Ea nu-l va mai gasi acolo.
HP:Apel pentru tine.
Khushi:Alo!
Shyam:Arnav este in viata.Dar deocamdata.Si numai tacerea ta il tine in viata.Daca spui cuiva despre asta, el este mort.Da, arunca scandura o sa fie o buna avertizare pentru ele.Dar aminteste-ti este doar o avertizare.Fata nu trebuie sa fie ranita.Si sun-o si ameninto sa nu te mai urmareasca.

"Mami:Phatti Sari, asculta la mine.Noi nu vom fi capabile sa-l ajutam pe dragul de Arnav, asa.Il vom pune pe el si pe noi in pericol in felul asta
Khushi:Nu inteleg ce trebuie sa fac.Cumnata..
Anjali:De fapt, a inceput anotimpul.Arnav obisnuia sa inchida toate ferestrele cand era copil si facea in camera foarte frig dand drumul la aerul conditionat.Sigur lui ii va trebui aceasta patura.Tu stii ca anul trecut el a stranutat foarte mult.Un minut.Nu doar el ci si tu stranutai.Nu stiu ce o face el in Scotia.Dar sigur a dat drumul la aerul conditionat si stranuta.Chote este prea de tot.
Khushi:Cumnata.Voi uda plantele.
Anjali:Khushiji..Daca o sa fie atat de trista amintind-usi de Chote atunci..Cred ca trebuie sa fac ceva sa o fac sa se simta mai vesela.
"Khushi:Nu mai plange, Khushi.Tu iti amintesti ce ti-a spus Mamiji.Il voi aduce pe Arnavji inapoi."
Khushi:Cine e?Cine e?
Nani:Khushi Kumary Gupta Singh Raizada!
Khushi:Naniji?
Payal:Ce crezi tu?
Anjali:De ce esti suparata?
Nani:Este ceva în mintea ta sau ti-e dor de cineva?
Payal:Acum, vezi doar..vezi doar!
Anjali:Si de cand Chote a plecat
Nani:Inima este fara odihna,
Payal:Si nici chiar mintea nu e intr-un loc
Anjali:Cu plantele lui Chote, in jur si facand o multime de jalebi
Nani:Vezi doar, ii este dor de Chote.Chote!
Payal:Tu versi micute lacrimi.Dar nu uita ca există zori pe cealaltă parte a nopţii.Si dupa dor, ei se unesc.
Nani:Atunci de ce teama?Varsand lacrimi de perle.
Anjali:Iar daca el prinde o bucatica din tine, iubitul tau va fugi la tine.
Khushi:Ma duc la templu.
Nani:Las-o in pace.Sa-i dam ceva timp.Sunt foarte sigura ca Khushi se va aduna.
"Khushi:Spune ceva, Zeita.Cum poti fi atat de tacuta?Am trecut prin atat de multe, iar tu stai si te uiti.Nu ai nici un raspuns pentru intrebarile mele?Acel Diavol s-a casatorit cu mine la ordinul fericirii cumnatei si familiei.Dar tu macar puteai face ceva.Cum de ai putut lasa asta sa se intample?Tu ai gresit.Acum nimic nu mai vreau sa vorbesc cu tine si nici sa Crying or Very sad.Nu ma voi da batuta asa curand.Ai inteles?"
Khushi:Tu esti suparata pe mine, nu-i asa?Data trecuta, pentru tine..Voi accepta orice fel de pedeapsa.Dar nu-l pedepsi pe Arnavji, pentru greselile mele.Tu esti suparata pe mine, nu-i asa?Reclamatia ta este catre mine, nu-i asa?Atunci pedepseste-ma pe mine, vrei?Asta este gresit, eu am facut o greseala si el este pedepsit.Iarta-ma, Zeita.Nu pot sa vad ca el este chinuit.Iar ieri am fost atat de aproape de el.Eu stiu ce crezi tu acum.Ca n-am mai vorbit cu tine din cauza lui Arnavji.Dar, Arnavji, cel care a fost motivul pentru separarea mea de tine m-a adus aproape de tine.Am nevoie de ajutorul tau, Zeita.Astazi am nevoie cel mai mult de binecuvantarea ta.Va trebui sa-l caut pe Arnavji.Si nu se poate intampla fara tine.Arata-mi calea, Zeita, care ma duce catre Arnavji.
Preot:Draga mea, binacuvantarea Zeitei este in acest voal care te va conduce.
Khushi:Tu m-ai binecuvantat, tu mi-ai acordat ofranda(anafura).Acum sunt sigura ca tu vei gasi o cale.
Anjali:Te-ai intors? Ce s-a intamplat?Astazi se pare ca esti foarte fericit.
Shyam:Tu ai spus corect, Anjali.A fost o chestie care imi facea probleme de ceva vreme.Am terminat cu ea.Acum ma simt linistit.
Anjali:Ce?Esti imposibil.Nu te inteleg.
Shyam:Sunt dat pe spate de aceasta naivitate a ta Anjali.
Anjali:Khushiji?Khushiji!Esti bine, nu-i asa?Khushiji, te rog iarta-ma.Am facut toate astea sa te inveselesc putin.
Khushi:Stiu asta, cumnata.Multumesc.Dar asta este doar..
Shyam:Ce s-a intamplat Khushiji?
Anjali:De fapt, lui Khushi ii este dor de Chote.De aceea este suparata, nu-i asa?
Khushi:Cumnata.Ofranda Zeitei.
Shyam:Las-o asa, Anjali.

Shyam:Khushiji!Spune-mi adevarul, Khushiji.De ce ai fost in camera mea?



Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:11 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 12 Iun 2012, 11:16 pm


*12th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*


Shyam:Sa fie asa Anjali.
Anjali:Khushiji cume este?
Khushi:Foarte frumoasa, cumnata.Ma intorc imediat.

**
NK:Akash frate, intra, te rog, intra.
Akash:Nk, telefonul tau.
NK:Multumesc foarte mult frate.
Akash:Nk frate?
NK:Da!
Akash:Ce se intampla?
NK:Ma duc la o intanire cu prietena mea de palavrageala.Tu stii intalnire.
Akash:Este minunat.
NK:Dar stii vreau sa arat diferit.Nu ca un strain de tip retur.
Akash:Strain retur, inseamna?
NK:Frate Akash inseamna, doresc sa ma imbrac ca un indian cunoscut ca si tine, oh ca patria mea.Asa.
Akash:Bine, bine.
NK:Da!
Akash:Frate NK, o idee brilianta.Fa asta, imbraca tunica si pijama.Vei arata absolut ca un indian.
NK:Serios?Bine, este minunat.

**
Khushi:Era asta o pata de sange?Dar nu arata ca Shyamji este ranit.De ce tot simt asta iar si iar ca are legatura cu Arnavji.M-am rugat la Zeita pentru ajutor.Este vreo indicatie?Dar poate Shyamji chiar poate sa faca asta?Ce ar trebui sa fac acum?Cum pot sa stiu daca acel sange...

Anjali:Ma auzi, vii la cina?
Shyam:Da, Anjali.
Shyam:Telefonul meu.
Anjali:Vino mai repede te rog.De ce intarzii?
Shyam:Voi veni in curand, Anjali.
Shyam:Khushiji?
Khushi:Ce este?N-am vrut sa vorbesc cu tine.Telefonul tau suna, du-te si raspunde.
Shyam:Khushiji!Spune-mi adevarul, Khusihji!Ce faceai in camera mea?Si de ce esti atat de speriata vazandu-ma pe mine?
Khushi:Am crezut ca ai inteles pana acum ca nu-mi place sa fiu in jurul tau.
Shyam:Da, spune-mi!Da.Bine.

**
Asiastent:Da dna, mostra pe care ne-ati dat-o este sange.
Khushi:Sange!Puteti face inca ceva pentru mine?Imi puteti spune grupa de sange a acestui sange?Uitati este foarte important pentru mine sa stiu asta.Va rog!
Asias:Bine.Dar va trebui sa asteptati pentru un timp.
Khushi:In regula, voi astepta.
Khushi:Ce grupa este?
Asis:0 negativ.
Khushi:0 negativ?Multumesc!

**
Khushi:Dar cumnata de ce faci tu asta?Puteai sa rogi pe cineva.
Anjali:De ce Khushi?Te-a schimbat cineva?
Khushi:Ce?
Anj:De fapt, felul cum ai zis-o, pentru moment m-am simtit cum de parca Chote ar fi vorbit cu mine.Sau Shyam.Pot si eu sa fac un pic de treaba.
Khushi:Este totul in regula, cumnata?Bebelusul nostru n-are nicio problema, nu-i asa?
Anj:Nu Khushiji.Totul este in regula.Nimic nu este de ingrijorat.
Khushi:Cumnata, am auzit ca daca parintii nu impart aceeasi grupa de sange poate fi complicatii.
Anjali:Care e problema, Khushiji?De ce ma intrebi tu pe mine toate astea?
Khushi:Nu.Eu doar eram..
Anjali:Si nu este nimic de genul asta.Problemele apar numai cand mama are grupa sanguina negativa iar copilul pozitiva.
Khushi:Bine.Care este grupa ta?
Anjali:A mea este AB pozitiv.
Khushi:Iar a cumnatului?
Anjali:Si a lui este AB pozitiv.Prin urmare nu va fi nicio complicatie.
Khushi:Asta inseamna ca si a lui Arnavji este tot AB pozitiv, nu-i asa?Pentru ca voi doi sunteti frati.
Anjali:Nu este asa, Khushiji.Grupa lui este 0 nagativ.
"Khushi:Ce grupa este?
Asis:0 negativ."
Anjali:Ce s-a intamplat Khushiji?
Khushi:Nimic, cumnata.Bea laptele mai repede altfel se va raci si odihnstete.
Anj:Vezi, ti-am spus eu si tu devii una ca ei doi.
Khushi:Arnavji are 0 negativ?Mostra pe care am luat-o de pe pantofii lui Shyamji era deasemeni...Asta inseamna ca Shyamji..Nu.Nu.Nu.Poate ca acela era sangele altcuiva.Nu.Nu.Pana cand nu aflu, nu am pace.
"Anjali:Grupa lui Chote este 0 negativ.
Khushi:Ce grupa este?
Asis:0 negativ.
Shyam:Obtine-i semnatura si o sa-i spun adevarul.Apropo, Arnav nu este acasa.M-am gandit sa ma fac.."
Khushi:El trebuie sa fie in spatele tuturor acestora.
"Shyam:Khushuji, de ce-ti trebuie telefonul tau?Nu este ca, Arnav are de gand sa te sune."
Khushi:Stiu totul.Tu esti in spatele tuturor acestora.Si stiu ca tu ai luat acele hartii.Tu l-ai rapit pe Arnavji.Si sa nu crezi ca vei scapa pentru ca tu ai sangele lui pe pantofii tai si am dovezi despre asta.Asa ca nu crede ca..
Khushi:Nu-mi vine sa cred ca i-am spus totul lui Nanheji.
NK:Ce a fost toate astea Khushiji?De ce ai spus asta?Spune-mi, Khushiji?
Khushi:Ce faceai in camera lui Shyamji?
NK:Khushiji, am mers sa imprumut tunica cumnatului.Da!Nu!Dar nu asta este problema.Khushiji, ce spuneai?Ce se intampla?Este adevarat ce ai spus despre Nanav?Am auzit tot ce ai spus, dar nu poate fi adevarat?
Khushi:Da, ai dreptate.Nu este nimic de genul asta.
NK:Khushiji.Te stiu de foarte mult timp si indiferent de ce faci, tu faci bine.Dar tu nu stii sa minti bine.Nici de cum!Khushiji, tu ai spus ceva despre Nanav a fi rapit?Despre ce este vorba?
Khushi:Eu doar..
NK:Nu!Am auzit asta.Nu schimba subiectul.
Khushi:De fapt eu..
NK:Khushiji!Te rog spune-mi adevarul.Unde este Nanav?Ce s-a intamplat cu el?Khushiji, te rog spune-mi adevarul sau altceva voi..
Khushi:Iti voi spune adevarul.Arnavji a fost rapit.Arnavji a fost rapit si sunt sigura ca Shyamji este in spatele a toate astea.
NK:Cumnatul?Dar asta nu este posibil?
Khushi:Este posibil, Nanheji.Si nu este numai posibil, este adevarat.
NK:Cumnatul?Dar este ridicol?Noi toti il stim foarte bine.El nu este asa.El este un baiat foarte bun.
Khushi:Este o persoana rea.Mai rău decat atat.Si stiu de ce face toate astea.
"Shyam:Uite aici hartiile de afaceri."
NK:Ce hartii?Si de ce ai facut toate astea pentru el?Si de ce Nanav a semnat?De ce?
Khushi:Pentru ca eu..Uita de asta..am fost neputicioasa.Dar partea cea mai importanta este ca nu i-am dat acele hartii lui Shyam.Le-am ascuns.Nu stiu cum de le-a gasit.
"Khushi:Cand Arnavji era aici, tu mereu ma intrebai de hartii.Ce s-a intamplat acum?
Shyam:Am rezolvat cu primul set de hartii.
Colonel:Arnavji este in viata dar numai tacerea ta il poate tine in viata.Tu trebuie sa fi inteles pana acum asta.Ca ce s-a intamplat n-a fost un accident.Cine va sti daca vei scapa data viitoare."
Khushi:Acesti pantofi..Acestia sunt..
NK:Da!Am imprumutat acesti pantofi de la cumnat.
Khushi:Nanheji, acestia sunt aceeasi pantofi care are sange pe ei.
NK:Sange?
Khushi:Vezi!Am facut testul sangelui si este aceeasi grupa sanguina ca a lui Arnavji.De aceea cred..
NK:Khushiji, ia loc.Khushiji, cred ca trebuie sa fie o explicatie la toate astea.Recunosc ca, chestia cu telefonul s-ar fi putut intampla.Tu l-ai intalnit pe Nanav.Nanav sa fie rapit si asta este posibil.Nu.Sunt de acord.S-a intamplat.Dar Khushiji, cumnatul sa fie in spatele a toate astea este imposibil.Khushiji, cred ca grupa sanguina este aceeasi dar asta nu inseamna ca este Nanav.Gandeste din nou.Poate ai facut vreo greseala.
Khushi:Nu gresesc.Eu il stiu.Nu este vorba numai despre astazi.Sa insele oameni este naravul lui.El a fost rau si mereu asa va ramane.
NK:Khushiji, cum poti fi sigura de asta?Ca el a facut toate astea?Cum?
Khushi:Ti-am spus.Obtinand hartiile semnate, pantofii patati de sange.Bine!Nu stiu nimic, dar stiu ca Shyamji este in spatele a toate astea.Indiferent daca crezi sau nu.Ai inteles?Tu esti acel care a spus ca ma cunosti de mult timp, Nanheji.Pot face orice, dar sa mint nu.Acesta este adevarul.Nu mint.Shyamji este in spatele a toate astea.Tu nu ma crezi pentru ca tu nu-l cunosti in felul cum eu il cunosc.Tu inca crezi ca eu mint.
NK:NU, nu, Khushiji.Nu este asa.
Khushi:Este in regula Nanheji, inteleg, tu nu ma crezi.Fa un lucru.
"Khushi:Acum voi afla sigur daca Shyamji este sau nu vinovat de toate astea."

**
NK:Cumnate, ce este asta?
Shyam:Ce?
NK:Aceasta pata.Aceasta pata rosie.Cum de s-a intamplat?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 13 Iun 2012, 8:47 pm


*13th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shyam:Cine mi-a luat tunica.
NK:Buna, cumnate.
Shyam:Nk, tu..Tu n-ai plecat?Am crezut ca ceva s-a intamplat dintr-odata.
NK:Oh, acea problema?Imi pare rau cumnate.Intalnirea mea s-a anulat.
Shyam:Oh nu.Nicio problema Vei primi alte programe.In fine, tu poti pastra aceasta tunica.
NK:Aceasta tunica?Multumesc foarte mult, cumnate.Esti extraordinar.Dar imi pare rau cumnate.Am incercat pantofii tai fara permisiunea ta.Dar de data asta cred ca alaturi de imbracaminte Indiana ar trebui sa fie si incaltaminte Indiana.Cumnate, ce este asta?
Shyam:Ce?
NK:Aceasta pata.Aceasta pata rosie.Cum de a ajuns aici?De unde a venit aici?Spune-mi.Cumnate, cred..
Shy:Nu-i nimic NK.La urma urmelor este doar un pantof.S-a patat pe undeva.
NK:Bine, cumnate.Nu face nimic, cumnate.Nicio problema.Stii ceva? Am un produs special pentru pantofi.Daca vrei, pot sterge aceasta pata intr-un minut.Ce zici?Da-mi-l mie.Il voi..
Shy:Nu.Nu deloc.Adica..NK, nu e mare scofala.O voi sterge eu.Il voi lustrui!Bine?
NK:Bine, cumnate.Nicio problema.
Khushi:Acum tu ma crezi?Spune-mi Nanheji?Nu stiu cum sa informez membrii familiei in aceasta situatie.Cum o sa fac fata acestei probleme?
NK:Nimeni de acasa nu stie nimic despre asta?
Khushi:Nimeni nu stie nimic.Cu exceptia lui Mamiji.Ea m-a ajutat foarte mult in cautarea lui Arnavji.Dar Mamiji, nu stie nimic despre faptele odioase a lui Shyam.Cum o sa-i spun lui Mamiji ca Shyam este in spatele a toate astea?
NK:Khushiji, tu chiar crezi ca cumnatul va admite ca a facut toate astea, daca tu il confrunti?Gandeste doar, Khushiji?Orice mi-ai spus...Era cumnatul in locul meu, ce s-ar fi intamplat?
Khushi:Nu stiu Nanheji.Nu stiu nimic.Am facut orice am simtit la momentul acela.Nu stiu daca este bine sau rau.Nu ma pot gandi la nimic care se leaga de Arnavji, Nanheji, eu...
Nani:Khushi!Ce s-a intamplat?De ce stati asa?Ce este?
NK:Nu, Naniji.Nu este nimic.Noi faceam o mica discutie.Nu!Noi doar vorbeam.
Nani:Bine.Acum haide! Mergeti la culcare.Este destul de tarziu.Si apropo, Anjali a aranjat pentru o venerare, maine.Voi va trebui sa va treziti devreme pentru asta.Iar Khushi asta este pentru protejarea tuturor.Si tu stii cine este primul pe lista lui Anjali?
Khushi:Arnavji!
Nani:Corect.Margeti la culcare.
NK:Khushiji, te rog relaxeaza-te.Khushiji, nu este o umplutura.Imi pare rau.Adica, nu-ti face griji.Eu sunt cu tine.Asteapta si priveste.Foarte curand, noi il vom elibera pe Nanav din magnetul lor.Da!
Khushi:Nu este magnet.El este captivul lor.
Nk:Imi pare rau!Ai dreptate.Khushiji, noi trebuie sa fim atenti.Foarte atenti.Unde pleaca cumnatul, ce face sau ce spune, noi trebuie sa supraveghem toate activitatile lui.
Anjali:Hei!Unde te duci cu servieta?
Shyam:Ei bine!Ma duc la tribunal, Anjali.Nu ti-am spus?
Anj:Nu mi-a spus.Pentru ca asta nu este adevarat.Tu ma minti.Pentru ca tu nu te duci la tribunal.Tu te duci la SK Travels.Dar, de ce?
Shyam:Imi pare rau, Anjali!Astazi am devenit foarte uituc.Din cauza muncii.Eu sunt...
Anjali:Totul este in regula.Oamenii de la SK Travels te-au sunat pe linia de acasa.Poate, din cauza ca telefonul tau era inaccesibil.Dar de ce te duci la SK Travels?
Shy:Pentru ca Anjali, m-am gandit ca inainte de a se naste copilul noi ar trebui sa luam o vacanta.
Anj:Serios?Tu esti foarte ingrijorat de mine.Bine.Lasa toate astea.Mai intai, vino cu mine.Tu stii ca este o venerare astazi.Iar tu poti suna mai tarziu SK Travels.
Shy:Dar Anjali, cum pot sa ma duc mai tarziu?Am programare.
Anj:Nu iau "nu" ca raspuns.Vino cu mine.Tu stii ca aceasta venerare este pentru toti.Si special, pentru ea.Te rog!
Shy:Bine Anjali.Daca este asa de important pentru tine..Atunci eu sunt sclavul tau.Tu du-te.Voi pune astea si voi veni.
Anj:Bine.Grabeste-te.
Shy:Bine.
NK:Khushiji, tu ar trebui sa pleci.Eu voi verifica servieta.Bine?Sunt sigur ca este ceva in ea.
Khushi:Ceva dubios Nanheji.Si fii atent.
NK:Khushiji, relaxeaza-te.Ma voi descurca.Relaxeaza-te.Voi intra in camera numai cand pleaca cumnatul.Bine?
Khushi:Bine.Nanheji, servieta are o incuietoare cu cod.Incearca 666 mai intai.
NK:666?
Khushi:Da.
Nk:Bine.
Khushi:Bine.Eu plec acum.
mami:Hello.Hi.Bye bye!Ma doare foarte tare.Ce ma fac?Ma doare delicata mea glezna.Va trebui sa spun pa.
Akash:Mama, de noaptea trecuta tu te-ai ranit.Ti-am spus sa te duci la doctor.Dar tu n-ai fost de acord.
Mmai:Nu!L-am bandajat, vezi?Putin mai tarziu, voi folosi spray de durere.Totul va fi in regula.Nu-ti face griji.
Akash:Mama, tu stii totul.
Mami:Hei!Phatti Sari!Vino incoace.Vino mai repede, te rog!Tu pleaca.Phatti Sari de cand mi-am entorsat glezna tu ma ignori?Care sunt cele mai recente stiri despre rapitori?N-ai aflat nimic altceva?De ce nu spui nimic?Ai aflat ceva?
Khushi:Da!Adica, nu trebuie sa te ingrijorezi, Mamiji.Voi avea grija de tot.
Mami:Ce?Tu m-ai dat afara de la investigare?Din cauza unei entorse, Manorama nu poate fi adat afara din actiune.Niciodata!
Khushi:Nu este asa, Mamiji.Acum nu sunt singura.Nanheji este cu mine.I-am explicat absolut tot.
Mami:Tu i-ai spus lui NK?Dar de ce?
Khushi:Pai..Mamiji, de fapt a ajuns sa afle de unul singur.El a banuit iar cand m-a intrebat n-am putut minti.
Mami:In fine, ce s-a inatmplat este pentru bine.Nu va fi nicio piedica in inspectie din cauza entorsei mele.Tu si NK puteti continua.Tine-ma la curent cu toate actualizarile la timp.Ai inteles?
Khushi:Da, Mamiji.Acum, haide te rog la rugaciune.
"Khushi:Zeita te rog iarta-ma.Eu te respect foarte mult.Dar astazi va trebui sa impiedic acest ritual.Te rog nu te supara. Tu stii de ce eu fac toate astea." Nanheji?Ce s-a intamplat cu servieta?
NK:Khushiji, aceasta servieta nu avea codul pe care tu il stiai.Aceasta era un model mai vechi.Si nu avea o incuietoare cu cod.Era una cu cheie.
Khushi:Cheie?
NK:Am incercat foarte mult s-o caut.Dar acest HP a trecut pe acolo.
Khushi:Ce?
NK:Da!Da, acest HP.A trecut pe acolo.
Khushi:Nanheji, nu a murit este mort.
NK:Imi pare rau, asta este, asta este.De aceea a trebuit sa zbor de acolo.Sa ies afara.
Khushi:Tu sa astepti chiar aici.Voi verifica si eu.
NK:Khushiji!Tu daca pleci si ma intreaba cineva de tine atunci ce o sa spun?
Khushi:Tu poti sa spui ca m-am dus sa aduc articole pentru ritual.
NK:Da.Bine.Du-te!
"Khushi:Unde este cheia?"
Khushi:Nu te descuraja Khushi.Zeita Mama este cu tine.
Payal:Khushi?Ce cauti aici?Si unde ti-e cercelul?
Khushi:Sora, eu..
Payal:Tu il cautai, nu-i asa?
Khushi:Da, il cautam.Ma intreb unde o fi?
Payal:Hei!Uite-l.Ce s-a intamplat, Khushi?
Khushi:Nimic, sora.Iubesc acesti cercei.Asa ca mi-a fost teama ca l-am pierdut.
Payal:Acum, vino mai repede.Se face foarte tarziu.
Khushi:Du-te, sora.Voi veni si eu.
Nani:Payal draga!
Payal:Vin, Naniji.Si tu sa vii repede.
Khushi:Multumesc, Zeita.Oh Zeita.Esti mare.

Khushi:Tichetul de imbarcare a lui Arnavji?


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:12 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 14 Iun 2012, 10:10 pm



*14th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Khuhsi:Zeita tu esti cea mai buna.SK Travels?Tichetul de imbarcare a lui Arnavji?
NK:Khushiji, grabeste-te.
Khushi:Nanheji!Cheia era sub covor.
NK:Adevarat?Si ai deschis servieta sa vezi ce este in ea?
Khushi:Asta este o dovada ca Shyam a fosr responsabil pentru rapirea lui Arnav.Noi nu mai putem tacea, Nanheji.Noi ar trebui..
NK:Khushiji, calmeaza-te.Te rog, calmeaza-te.Noi nu trebuie sa luam nicio decizie in graba, pentru care noi vom regreta mai tarziu.SK Travels?
Khushi:Este aceeasi SK Travels depre care cumnata vorbea.Iti aduci aminte?
NK:Deci cumnatul vrea sa ceara ajutorul lui SK Travels si vrea sa faca ceva cu acest tichet si pasaport?
Khushi:Poate!
Preot:Va rog, toata lumea sa se ridice in picioare pentru venerare.
Shyam:Anjali, sunt pe aproape sa primesc un apel foarte important.Si am nevoie de niste hartii cu privire la asta.Iar hartiile sunt in servieta mea.Ofranda este gata, asa ca voi lua doar acele hartii.
Khushi:Nanheji!Am facut o mare greseala.Nu ar fi trebuit sa aduc jos acest pasaport si tichet.Daca Shyam se duce in camera si nu le gaseste in servieta atunci el va deveni banuitor.
Anj:Asculta.Nu acum, poti sa te duci dupa venerare.Daca nu pentru mine, atunci pentru bebelusul meu.Te rog?
Shy:Uite ce e, Raani Sahiba.Tu nu mi-ai dat de ales.Tu stii foarte bine ca eu fac orice pentru bebelusul meu.
Nani:Te rog, vino.Nanhe, Khushi si voi amandoi veniti.
"Anjali:Grupa de sange a lui Chote este 0 negativ
Khushi:Ce grupa este?
As:0 negativ."
NK:Khushiji!Ai luat ofranda?
Khushi:Vin!"Trebuie sa-l fac intr-u fel sau altul sa nu se duca in camera."
Shy:Khushiji, ce s-a intamplat cu tine?Esti in regula?
NK:Khushiji, esti in regula?
Khushi:Sora, da-mi mana.
Payal:Khushi.
Khushi:Fii atent.
Akash:Hariprakash adu mai repede cutia de prim ajutor.
NK:Da!Servieta..Unde este servieta?
Payal:Fii atenta.
Anjali:Vino.Da-mi mana.
Mami:Phatti Sari are exact aceeasi entorsa.Oare a facut rapitorii niste vraji?Cred ca, eu si Phatti Sari ar trebui acum sa purtam niste lamae si ardei iute in loc de cercei.
Anj:Ai grija.Incet.
NK:Oh Doamne!
Payal:Khushi?Esti bine?Chiar doare foarte tare?
Khushi:Nu, sora.Sora, balsamul de durere nu este asta.Ala este pe masa.Te rog, adu-l.
Payal:Da, eu..
Nk:Servieta!
Shyam:Khushiji, ti-a trecut durerea?Nu, adica vreau sa spun ca poate fi o fractura iar tu crezi ca este doar o entorsa.Cred ca trebuie sa chemam un medic.
Khushi:Nu.Nu.Este o mica entorsa.Nu este nevoie sa chemati un medic.
Payal:Da-mi-l mie cumnate, o sa o ung eu.
Anjali:Khushiji, chiar nu te doare?Sau nu vrei sa ne spui din cauza ca nu vrei ca noi sa ne ingrijoram?
Khushi:Nu cumnata.Nu ma doare.
Payal:Da, nu te doare?Pleca undeva ofranda, Khushi?Tu trebuia sa cobori cu atentie.Tu ai devenit foarte neatenta.
NK:Oh Doamne!Cheile?"Nu pot iesi acum.Daca cumnatul ma intreaba ce caut eu aici, atunci ce-i voi raspune?Oh Doamne!"
Shyam:De cate ori ar trebui sa-ti spun?Este necesar sa se arate in pasaport ca el a plecat in Scotia.Da.Uite Dle Khurana!Daca tu nu poti face asta am alta alegere decat SK Travels.Ai inteles?Da.Da.Bine.
NK"Oh, nu!Acum cum pot iesi din aceasta camera?Oh Doamne!Te rog ajuta-ma!"
Shyam:Cred ca trebuie sa contactez alte agentii de calatorie.
Anjali:Asculta!Tu stii unde este NK?
Shyam:Nu, Rani Sahiba.Nu stiu.
Khushi:Asta inseamna ca am ghicit bine.Shyam are un rol in rapirea lui Arnavji.
NK:SK Travels.Khushiji, aceasta este o agentie foarte mica.
Khushi:Asta a fost destul de evident, Nanheji.Shyamji, nu a putut-o face intr-un loc cunoscut.Dar nu inteleg, daca el la rapit pe Arnavji de ce nu cere rascumparare?Si de ce Shyamji incearca sa pretinda ca Arnavji este in Scotia?In fine!Noi trebuie sa aflam.Este important sa rezolvam.
NK:Dar Khushiji, cum?Cum vom face asta?Sa rezolvam problema.
Shyam:La revedere Rani Sahiba.
Anj:Bine.
Shyam:Acum sa ai grija de tine si bebelusul meu.Pa!
Khushi:Cumnata!Cumnata, am ceva important de discutat cu tine.
Anj:Da, Khushiji, ce s-a intamplat?De ce esti asa de ingrijorata.
Khushi:Cumnata, am nevoie de niste bani.Daca n-ai nimic impotriva..
Anj:Deloc, Khushiji.Nu formalitati.Spune-mi cat?
Khushi:Cumnata, 200000 Rs.De fapt, nu sunt pentru mine.Este o scoala cu cursuri serale langa casa matusii unde invata fetele.Ei au nevoie de bani, asa ca m-am gandit..
Anj:Khushiji, indiferent care ar fi motivul..Dar sunt bucuroasa sa stiu.Da-mi voie sa-i aduc imediat.
Shyam"200000 Rs!De ce are nevoie Khushiji de o asemenea suma?Din cate stiu eu, nu exista o asemenea scoala.Atunci de ce minte, Khushiji?"
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 15 Iun 2012, 8:45 pm


*15th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Anjali:Ia astia.
Khushi:Multumesc, cumnata.
Anj:Nu conteaza Khushiji.Oh, da!Diseara este o mare slujba la templu.Familia noastra a fost invitata.Tu ar trebui sa vii.
Khush:Da, cumnata. Voi da banii astia si voi veni.
Anja:Bine.
Om:Dna, banii aia!
Khushi:Bani!Bani!Bani!Ai facut treaba pe care ti-am zis s-o faci?Nu ti-am spus ca semnatura falsa a lui Arnavji este solicitata.
OM:Dna, va fi facuta.Tu doar..
Khushi:Uite, eu vreau semnatura.Prin toate mijloacele posibile.Treaba ar trebui facuta.Daca treaba este facuta tu vei primi si restul de bani.

Shy:Incotro zbori, Khushiji?Si ce este asta?Tu pari foarte speriata.Bine, spune-mi cine era acel om?
Khushi:Om?Care om?nu stiu despre cine vorbesti?
Shy:Crezi ca te voi lăsa să pleci aşa de uşor.Si sigur voi afla ce vorbeai cu acel om.
Khushi:Asta n-are nimic de a face cu tine.
Shy:Are de a face cu mine, Khushiji.Desigur are de a face cu mine.Pentru ca am auzit tot ce ai spus , Khushiji.
Khushi:Ce?Ce ai auzit?
Shy:Eu sunt primul care am intrebat.Cine era acel om?
Khushi:Da-te la o parte!Nu trebuie sa-ti raspund la nicio intrebare.
Shy:Astia sunt doar jumatate din bani.Restul vor fi da-ti numai dupa ce treaba este facuta.De ce, Khushiji?Cu ceva timp in urma, tu ai spus asta, nu-i asa?Ce treaba importanta ai avut de facut de ai cerut atat de multi bani de la Anjali?Iar acel om, nu pare a fi de la nicio scoala.Si dupa cate imi amintesc eu, nu este o asemenea scoala langa casa matusii.
Shyam:De ce Khushji?Nu am dreptate?
Khushi:Nu..
Shy:Uite, Khushiji, am auzit totul.Va fi mai bine daca tu mi-ai spune tot adevarul.Altfel?
Khushi:Altfel, ce?Ce vei face?Tu incerci sa ma ameninti?
Shy:De ce vrei semnatura lui Arnav?Spune-mi!
Khuhsi:Da-te la o parte din fata mea.
Shy:Mai intai, tu imi vei spune adevarul.
Khushi:Nu trebuie sa-ti spun nimic.
Shy:Ce plan este in mintea ta, Khushiji?Ce este ce tu vrei sa faci?
Khu:Am spus da-te din fata mea.Nu vreau sa vorbesc nimic cu tine.
Shy:Nu!Nu pana cand nu-mi spui tot adevarul.
Khus:Bine.Tu vrei sa auzi adevarul, nu-i asa?Atunci asculta!Vreau semnatura lui Arnav.
Shy:De ce?
Khushy:Pentru ca vreau totul.Averea lui, proprietatea lui, casa lui, afacerea lui, totul!Totul!
Shy:De ce?
Khushy:Pentru ca vreau sa-l distrug.Vreau sa-l golesc.Vreau să-l distrug complet.Vreau sa-l vad sufocat.El m-a distrus, mi-a distrus toata familia.El m-a facut un nimic in fata lor.Dar, a venit timpul sa plateasca pentru tot.M-am săturat sa reţin toata aceasta umilire în mine.M-am saturat sa fiu pedepsita iar si iar.Si asta pentru ceva ce n-am facut deloc.Dar a venit vremea sa plateasca.Si totul a mers bine.Asa cum am crezut.Dar Arnavji a fost rapit taman cand nu trebuia.Iar asta a distrus toate eforturile mele.
Shy:Ce?Cumnatul, cand..Cand a fost cumnatul rapit?
Khushi:Nu stiu.Si nici numai stiu ce trebuie sa fac.Nu pot sa spun nimic la nimeni din casa.Nu stiu ce vor acei oameni.Dar orice ar fi, eu doar stiu ca il vreau inapoi pe Arnavji asa ca scopul meu neimplinit sa se implineasca.
Shy:Eu chiar n-a stiut ca tu ai simtit ceva de genul asta.Am crezut ca este numai o persoana rea in viata ta iar acela sunt eu.
Khuhsi:Amandoi sunteti.Va urasc pe amandoi.Voi m-ati inselat.Si niciodata n-ati incercat sa ma intelege-ti.El doar m-a amenintat si s-a casatorit cu mine.El m-a distrus.Dar acum este destul.Acum eu vreau doar un singur lucru.Si asta este razbunare.

**
Colonel:Nu, sefu!Crede-ma.Jur, ca n-am folosit telefonul.Daca vrei il poti verifica.Dle, telefonul meu..
Arnav:Telefon!Khushi..
Khuhsi:Al...
Arnav:Khushi!
Khush:Arnavji!Arnavji, unde esti?Unde te-au dus acei oameni?Vezi tu!Am ceva foarte important sa-ti spun.Am aflat cine e in spatele a toate astea.
Arnav:Khushi, opreste-te!Opreste-te!Te rog.

Shy:Asta va fi primul test al tau, Khushiji.Ce spuneai?Da!Ca il urasti pe Arnav.Vrei sa te razbuni pe el.Nu-i asa?Asa ca, hai sa vedem acum.Imi vei spune despre acest apel sau nu?

Khuhsi:Nu Arnavji, lasa-ma sa vorbesc.Este foarte important.Eu..
Arnav:Nu, Khushi.Eu trebuie sa vorbesc primul.Ce am sa spun este mult mai important.Tu..Imi pare rau, Khushi.Imi pare rau, daca te-am ranit in acea noapte.Dar n-am avut nicio alta alegere.Trebuia!Altfel, ei te raneau si eu n-as fi putut indura una ca asta.Khushi, mi-am cerut iertare.Dar stii ce?Nu voi fi niciodata capabil sa ma iert.Te-am lovit.
Khushi:Nu, Arnavji.Nu spune una ca asta.Pentru ce este zgomotul asta?Arnavji, unde esti?
Arnav:Nu stiu.Sunt intr-o camera inchisa.Este intuneric si nu pot vedea nimic.Acest zgomot de claxon de tren vine mereu.Poate sunt aproape de o gara.
Khushi:O gara..
Arnav:Aud si clopote de la templu.Chiar nu stiu.
Khushi:Clopote de templu si tren..Arnavji, lasa-ma sa ma gandesc despre acest loc.Dar asculta-ma inainte de asta.Stiu cine este responsabil de asta, pentru toate astea.Eu..
Arnav:Alo!Khushi!
Khushi:Alo, Arnavji?Arnavji, ma poti auzi?Arnavji?
Arnav:Da.Da, spune-mi.
Khushi:Arnavji, vreau sa-ti spun ca Shyam este responsabil pentru toate astea.Da, Shyam este.Stiu ca el este o persoana atat de josnica.Dar, o atat de activitate josnica, niciodata nu mi-am imaginat.Ca a putut face asta cu tine.Arnavji, am gasit pata de sange de la tine pe pantoful lui.Am si alte dovezi.Pasaportul si tichetul tau si totul...Arnavji de ce esti atat de tacut?Alo?Alo?Arnavji?Arnavji?Alo?Arnavji?
Arnav:Alo!Khushi, imi pare rau.Spuneai ceva?
Khushi:Arnavji, tu ai auzit tot ce ti-am spus?
Arnav:Alo?Alo?
Khushi:Arnavji?
Arnav:Alo?Khushi?Poti..Alo?
Khushi:Arnavji?Alo, Arnavji?Zeita!Te rog apara-l.Cel putin el a auzit ce am incercat sa-i spun.Acum, trebuie sa aflu despre zgomotul de tren si clopote de templu..Ce loc ar putea fi?
Khushi:Alo!
Roy:Pot vorbi cu dna Khushi Kumari Gupta Singh Raizada?
Khushi:Da, Eu sunt.
Roy:Dna, eu sunt Roy.Avocatul dlui Arnav Singh Raizada.
Khushi:Da, dle Roy.Spuneti-mi.
Roy:Dna, trebuie sa vorbesc cu dumneavoastra in privinta unor documente de proprietate.Inainte de a pleca in aceasta calatorie, dl Arnav a cumparat o proprietate.Totul a fost gata.Numai semnatura lui este asteptata pe documentele acestei afaceri.Afacerea a fost finalizata iar noi avem nevoie de semnatura lui pentru a evita orice obstacol.
Khushi:Da, dle Roy.Dar dl Arnav...
Roy:Da, noi stim ca el nu este in India.De aceea v-am sunat.Sunteti sotia lui.Asa ca si semnatura dumneavoastra este valida.
Khushi:Semnatura mea?
Roy:Da.Puteti semna deocamdata.Daca semnati, atunci proprietatea va fi pe numele dumneavoastra.Dar numai pe documente.Fie ca este pe numele dlui Arnav, fie ca e pe numele dumneavoastra.Este tot una.Afacerea este gata si n-ar trebui sa o scapam din mana.De aceea m-am decis sa va informez.Va fi bine daca ati veni cat mai repede posibil.Notati adresa mea.
Khushi:Da, o clipa.Da, spuneti-mi.Da.Bine.Voi veni acolo.Semnatura mea?
Roy:Treaba ta este facuta.

**
Nani:Khushi draga, unde pleci asa in graba?
Khushi:Nanji, am ceva important de facut.
Shy:Rani Sahiba, ai intrebat despre aceste cd-uri.Uite, ia-le.
Anj:Multumesc!Khushiji!Mai intai, bea o ceasca de ceai.Ia.Ai dat banii la scoala de fete?
Khushi:Da, cumnata, i-am dat.
Mami:Scoala de fete?Unde este asta?
Khushi:Naniji, eu intarziiDe fapt, trebuie sa ma intalnesc cu administratorul scolii de fete.
Mami:Este cineva care sa-mi spuna unde este aceasta scoala de fete?
Khushi:Mamiji, este langa casa matusii.
Mami:Oh.Inteleg!
Khushi:Bine.Ar trebui sa plec.Pot bea ceaiul mai tarziu.
Anj:Bine.
Khushi:Ma intorc curand.Imi voi lua portofelul si plec.
"Shy:Ce vei face acum, Khushiji?Acum va fi clar unde se afla loialitatea ta.Ori te vei duce sa-l gasesti pe Arnav, ori te vei duce sa te intalnesti cu avocatul?Eu doa trebuie sa stau si sa ma distrez."


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:12 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 18 Iun 2012, 11:34 pm


*18th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*


Khushi:Shyamji!Shyamji, poti veni cu mine?
Shy:Ce s-a intamplat Khushiji?Care e problema?
Khushi:Am nevoie de ajutorul tau.Merg sa ma intalnesc cu un avocat.Este vorba despre niste documente relatate despre o proprietate.Si am crezut ca tu ai mai multe cunostinte despre asta.Asa ca daca vii cu mine, imi va fi de ajutor.Ce s-a intamplat?De ce taci?Ma vei ajuta sau nu?
Shy:Da, Khushiji.Sigur te voi ajuta.Asteapta-ma afara.Voi veni.
Khushi:Bine.
Shy:Rani Sahiba, ma duc ca am putina treaba.Trebuie sa ma intalnesc cu un client.
Anjali:Da.Bine.Hariprakashji, de ce usa e deschisa?El chiar a plecat in graba.
Shyam:Sa mergem Khushiji, sa luam un taxi.
Khushi:Bine.Dar mai repede.
Anjali:El se duce sa se intalneasca cu un client.Nu-i asa?Iar eu am crezut ca Khushi a plecat de mult timp.Amandoi, impreuna.
"Shy:Khushiji, tu ai trecut testul asta.Dar tu inca nu mi-ai spus nimic despre apelul lui Arnav."
Khushi:Nu vreau.Vreau sa merg acasa.
Shy:Ce este Khushiji?De ce esti atat de tensionata?Iar daca tu te duci acasa asa, toti iti vor pune intrebari.Khushiji, cel putin bea ceaiul asta.Te vei simti mai bine.
Khushi:Tu ce parere ai?Ca eu..
Shya:Tu m-ai luat la avocat.Tu inca mai crezi ca numai eu te pot ajuta în acest moment.Sa-ti spun adevarul?La fel de mult cum te stiu sau cel putin am crezut ca te cunosc.Niciodata nu mi-am imaginat ca tu te poti simti atat de vatamata.
Khushi:El mi-a distrus viata.Nu este mania mea justificata?
"Shy:Tu esti maniata.Dar inca nu mi-ai spus despre apelul lui."
Khushi:Arnavji este pedepsit pentru ce a facut.Ti-am spus inainte ca Arnavji a fost rapit.Si nimeni nu stie despre asta acasa.Si nici nu pot sa spun nimanui.Sunt ingrijorata, ca nu stiu cine sunt si ce vor?
Shy:Dar Khushiji, cine poate fi in spatele acesteia?Tu banuiesti pe cineva?
Khushi:Nu stiu.Poate fi oricine.Dar oricine ar fi, daca spun cuiva despre rapirea lui Arnavji, atunci rapitorii l-ar putea rani pe Arnavji.Si nu voi lasa ca asta sa se intample.Nu voi lasa sa-mi strice planul, pentru o greseala de a mea.Chiar astazi cand Arnavji m-a sunat.Am incercat sa inteleg ce incerca el sa-mi spuna.Dar apelul a fost deconectat.Ce s-a intamplat?De ce te uiti asa la mine ca si cum as fi facut ceva gresit?N-am facut nimic gresit.Tu nu ai dreptul sa dai vina pe mine ca si cum tu singur ai tradat familia.
Shy:Khushiji!Khushiji!
Khushi:Nu-mi spune mie Khushi!Eu n-am fost asa.Cateodata ma simt ca si cum n-as fi eu insumi.Dar Arnavji este responsabil de inclinatia mea catre avere.Dar pana aici.Trebuie sa fiu interesata de familia mea acum.Iar pentru asta trebuie sa ma schimb.Dar, de ce iti spun eu toate astea tie?Tu nici nu poti sa-mi intelegi problema.
Shyam:Khushiji, tu-mi spui pentru ca si tu esti constienta de adevar.Poate ca este soarta dar tu esti gata sa accepti ca eu..
Khushi:Tu?Chiar nici tu nu esti mai prejos de el.Va urasc pe amandoi?Faza rea prin care trec este din cauza voastra la amandoi.Voi nu sunteti diferiti unul de altul.
Shyam:Destul Khushiji.Trecand prin prea multa durere, dar tu inca ma compari cu Arnav?El mereu a fost grosolan cu tine, nu-i asa?In timp ce eu mereu te-am iubit, Khushiji.O dragoste nemarginita.Doar ia in considerare macar odata.De dragul meu.Tu chiar m-ai facut sa astept de fapt foarte mult timp.Dar inca m-ai sper, ca tu pari un pic inclinata spre mine.

NK:Khushiji!Multumesc lui Dumnezeu!Am fost foarte ingrijorat de tine.Adica ingrijorat de tine.Chiar imi pare rau.Hei, vorbeste.Spune-mi.Ce s-a intamplat?Khushiji, spune-mi.Ce s-a intamplat?
Khushi:Am ramas fara nicio optiune decat sa-i spun lui Shyamji totul, Nanheji, asa ca i-am spus tot.Apropo el este maestru a acestei probleme.El este in spatele a toate astea.El stia deja.Dar lucru bun este, ca acum are incredere mai multa in mine.
Nk:Un minut. Tu vrei sa spui ca toate astea..
Khushi:A fost pre planificate.A fost exact conform planului meu.
"NK:Khushiji, eu tocmai am verificat caci cumnatul este gata sa plece.Si chiar si sora ete in camera.Tu-ti aduci aminte ce trebuie sa faci?
khuhsi:Bineinteles, Nanheji.Fiind sigura de prezenta lui Shyamji si a cumnatei in camera eu, voit, am intrat in camera iar Shyam m-a vazut luand bani de la cumnata.Iar Shyam m-a urmarit si m-a vazut din nou dand banii omului aluia.Mai tarziu tu l-ai platit pe acel om.
Om:Multumesc!
Khushi:Iar norocul din nou a fost de partea mea ca am auzit acea muzica trecand pe langa camera, destul de suficient sa confirm investitia lui in toate astea.
Khushi:Ce zgomot este asta?Unde esti Arnavji?
Arnav:Se pare ca sunt langa o statie de tren.Si mai aud si zdrangate de clopote de la templu, iar si iar.
Anjali:Khushiji?N-ai plecat inca?
Khushi:Eram gata sa plec dar deodata am auzit acest zgomot.Ce fel de zgomot este asta?
Anj:Nu stiu, Khushiji.L-am rugat pe Shyam sa-mi aduca niste cd-uri cu muzica ambianta.Dar nu stiu ce este asta, ce a adus?Sunt niste zgomote de tren si clopote de templu.Cum sa pun aceasta muzica bebelusului meu?
Khushi:Cumnatul ti-a adus acest cd?
Anj:Da.Da, asta este buna.Probabil acest cd-u a fost ratacit.Tu stii ca doctorul m-a sfatuit sa pun aceasta muzica usoara bebelusului meu.
Khushi:Bine, cumnata.Tu continua sa asculti aceasta muzica ambianta si odihneste-te.Eu voi pleca.Acesta este acelasi zgomot care l-am auzit si cand vorbeam la telefon cu Arnavji.Sper ca acesta nu este un truc de a lui Shyamji sa-mi distraga atentia.
Nk:Alo.Khushiji!
Khushi:Alo!Nanheji!Chiar acum am auzit in camera cumnatei,acelasi zgomot pe care l-am auzit cand vorbeam la telefon cu Arnavji.Iar cumnata spune ca Shyam ji ia dat cd-ul.Chiar acum si avocatul lui Arnavji m-a sunat in legatura cu niste hartii.Cred ca este o problema, Nanheji.
NK:Dar Khushiji, ce vrei tu ca eu sa fac?
Khushi:Stiu ce trebuie facut, Nanheji.Tu nu-ti face griji.
Nk:Dar..Ciudat!
Khushi:Am nevoie de ajutorul tau.Ma duc sa ma intalnesc cu un avocat in legatura cu niste hartii a unei proprietati.Cred ca tu stii cel mai bine despre aceasta problema.Va fi bine daca tu vii cu mine."

Nk:Dar Khushiji, cum poti fi sigura ca dupa ce ai semnat acele hartii, cumnatul nu-l va rani pe Nanav?Cum?
Khushi:Pentru ca Shyamji nu stie ca eu deja m-am intalnit cu dl Roy, avocatul lui Arnavji.El nu stie ca eu l-am cunoscut.Iar astazi cel pe care l-am intalnit a fost alt om.Asta inseamna ca acele hartii erau false.
NK:Oh!
Khushi:Nanheji, noi trebuie sa returnam acei bani cu orice pret, cumnatei.Cel putin ne va ajuta sa mai scapam de o minciuna.Inca n-am putut localiza locatia exacta a lui Arnavji.Chiar daca am vorbit cu el la telefon, n-am putut afla unde este.Dumnezeu stie cat timp va mai trebui..
Nk:Khushiji!Tu deja ai conceput primul pas.Si te asigur ca foarte curand cumnatul ne va ajuta sa-l gasim pe Nanav.Planul nostru cu siguranta va avea succes.

Shyam:Fara indoiala planul a fost cel mai bun, Khushiji.Dar ti-a luat mult timp.Dar astazi am vazut expresia pe care am asteptat-o de foarte mult timp, Khushiji."Tu ma compari pe mine cu Arnav chiar si dupa atat de multe intamplari rele.Ce ti-a dat tie pana azi, in afara de ura?Iar eu Khushiji..Eu mereu te-am iubit."O sa-ti indeplinesc toate visele cat de curand, Khushiji.Bani, comfort, razbunare, totul.Arnav, n-o sa mai faca parte din viata ta.Iar eu mereu voi fi cel mai apropiat de tine, Khushiji.Doar eu..

Arnav:Khushi!

**
Sanaya:Mereu am primit dragoste de la cei dragi mie.Si am invatat de la ei cum sa iubesc pe toti, exact ca Pankhudi.Dar vazand cum parintii lui se bat, Aditya si-a pierdut increderea in relatii.Bazat pe o viitoare promovare priviti povestea unei relatii prezente Pyar Ka Dart hui, de la 10 PM in seara aceasta numai pe Star Plus.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 19 Iun 2012, 8:22 pm


*19th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Arnav:khushi, ma poti auzi?Ma poti auzi?
Khushi:In todeauna.
Arnav:Tu te uiti la stele?
Khushi:Ma uit la parintii nostri acolo.
Arnav:Parintii nostri.Tu stii, daca cineva imi spunea acest fapt acum un an inainte.N-as fi crezut.Dar astazi.Cred ca este adevarat.
Khushi:Ti-am mai spus ca asta nu este despre adevar sau fals ci despre a crede.O puternica credinta!
Arnav:Tu m-ai facut sa cred acest fapt.Ce mi-ai facut, Khushi?Am incercat foarte greu.Am încercat atât de greu să te urasc, dar n-am putut.N-am putut sa ma fac sa inteleg.
Khushi:Am incercat atat de greu sa nu te iubesc.Dar nici eu n-am putut sa ma fac sa inteleg.
Arnav:Tu stii Khushi, oricand sunt cu tine, mereu ma grabesc sa fug de langa tine.Dar de indata ce fug de langa tine imi doresc sa vin mai aproape de tine.Nu am nevoie de nimic altceva, Khushi.N-am nevoie de nimic.
Khushi:Indiferent ca esti aproape de mine sau departe, tu mereu esti cu mine.Distanta nu poate slabi relatia noastra.Pentru ca noi ne putem auzi unul pe altul, sa ne simtim unul pe altul si sa vorbim unul cu altul.Chiar si acum noi vorbim unul cu celalalt.Tu esti cu mine.Foarte curand o sa te aduc inapoi.Asta este promisiunea mea catre tine, Arnavji.Poti auzi, bataile inimii mele?
Arnav:Da.Mereu.
"Khushi:Tu nu-ti face griji.Nu-mi mai este frica.Cand Arnavji a fost cu mine in acea noapte, nu mi-a fost frica de intuneric."
Khushi:Arnavji?
Shyam:Am crezut ca nu este lumanare in camera ta.Ceilalti din familie dorm, asa ca am adus lumanarea.Esti bine?Uite Khushiji, sa nu-ti faci griji deloc.N-o sa fac nimic care sa te supere pe tine.Khushiji, acum cand tinta noastra este la fel, cred ca ar trebui sa fim impreuna.Adica vreau sa spun ca ar trebui sa ne sprijinim unul pe altul.N-am dreptate?De fapt, Khushiji, tu stii ce simt eu pentru tine.Intre timp, eu plec.Iar daca ai nevoie de ceva nu ezita sa ma chemi.Noapte buna!
Khushi:Arnavji!
NK:Khuhsiji, sunt eu NK.Khushiji, care este problema?Ce s-a intamplat?Si chiar acum l-am vazut pe cumnat iesind din camera asta.Totul este in regula?A devenit suspicios despre noi?
Khushi:Nu mai pot tolera, acum.Ma simt teribil cand el incearca sa ma atinga sub un pretext sau altul.Eu..
NK:El a incercat sa te atinga?Ce este asta?Ce vrei sa spui?
Khushi:Ei bine.De fapt.Sunt obligata sa vorbesc cu el in legatura cu treaba.Sunt obligata sa stau in preajma lui ceea ce nu-mi place deloc.De fapt, Shyamji este foarte viclean.De aceea noi trebuie sa fim foarte atenti in ceea ce facem.
NK:Khushiji, exact.De aceea pentru un timp trebuie sa ignoram toate astea si sa ne gandim ce sa facem mai departe.Bine, Khushiji?
Khushi:Ai dreptate, Nanheji.Si oricum, am invatat bine cum sa ma descurc cu Shyamji.Noi trebuie sa fim atenti in tot ceea ce face.
NK:Asta-i spiritul!

Payal:Este o petrecere?
Alash:Tu iti mai aduci aminte de dna Kaul, cea care si-a construit propriul ei imperiu de afaceri?Este o petrecere la ea acasa.
Payal:La petrecere va fi acelasi grup de femei?
Akash:Da.Iti amintesti dna Shikha Oberoi? Ea si celelalte doamne vor fi prezente acolo.Tu deja le-ai cunoscut pe toate.Multumesc!Payal, daca tu nu simti nevoia de a merge este in regula.Nu este necesar sa mergi.Chiar si data trecuta tu te-ai plictisit, nu-i asa?Nicio problema.Daca nu vrei sa mergi, este in regula.Nu merge.La revedere.
Payal:La revedere.
Bua:Alo, Nandkeshore.Cine este?
Payal:Buaji, sunt eu.
Bua:Payal!
Pay:Ce mai faci?
Bua:Sunt perfect bine.Tu spune-mi, cum esti?Tu n-ai mai sunat dupa asta.Este totul in regula acolo?
Pay:De fapt, Buaji, eu..
Bua:Haire Nandkeshore!Tu ai refuzat sa te duci?N-ar fi trebuit sa faci asta, Payal.
Pay:Am facut o greseala, Buaji.El, cred ca s-a simtit foarte rau, cand am refuzat, nu-i asa?
Bua:Fa un lucru.Mergi acasa imediat.
Payal:Ce?
Bua:Adica tu sa vii aici imediat.O sa-ti spun ce va trebui sa faci mai departe.
Payal:Bine, Buaji.

Shy:Acum asculta la mine cu atentie.Cand iti spun..
Colonel:Sefu, eu..Eu incerc sa ma descurc cu toti de mult timp.Dar acum oamenii nu mai sunt convinsi.Tu ne-ai spus doar sa-l rapim de la aeroport si sa-l torturam.Dar acum problema s-a inrautatit.Noi suntem obligati sa schimbam locul.Noi suntem neputincios sa-l tinem in viata.Iar baiatul este prea destept, incearca sa scape in fiecare zi.Acum, numai stiu ce o sa urmeze.
Shy:Asta se intampla din cauza prostiei tale.Iar daca ei vor mai multi bani, da-le, si indeplineste-le cerintele.
Shy:Khushiji!
Khushi:Ei bine, eu am adus asta pentru cumnata.
Shy:Rani Sahiba, nu este aici.Dar Khushiji, ce este asta?
Khushi:Keer(budinca)!Vreau sa-ti multumesc pentru noaptea trecuta, pentru ca ai adus o lumanare pentru mine.Mi-e frica de intuneric.
Shy:Nu-ti mai face griji deloc, Khushiji.Nu te voi lasa in intuneric, niciodata.
Khushi:Serveste niste budinca.
Shy:Khushiji!Khushiji, deoarece tu ai adus aceasta budinca..Nu.Nu, Khushiji.Nu ma intelege gresit.Tu m-ai inteles gresit si noaptea trecuta.Nici nu-mi pot imagina facand ceva nedorit de tine.Dar Khushiji, întrucât este mutual atunci..Adica in termenii succesului.Doar pentru a marca ocazia.Hraneste-ma cu o lingura plina, tu insuti.
Khushi:Cumnata!Este bine ca esti aici.Am adus niste puding pentru tine.Cumnatul vroia sa-l guste asa ca..De ce nu-l hranesti tu insuti?
Anj:Bine, Khushiji.Multumesc.Uite aici!

Bua:Asculta asta.Bunica ta, adica mama mea, m-a invatat trei reguli sa castigi inima unui barbat.Sa-i domini.1)Sa mirosi bine mereu.Impodobeste-ti parul cu crini mereu.
Paayal:Dar Buaji.Mereu?
Bua:Toata ziua si in fiecare zi, draga mea.2)Sa canti ca o pasare in fiecare zi.Frumos!
Payal:Buaji, eu?
Bua:Dar eu cant?Si cea mai importanta.
Payal:Care este, Buaji?
Bua:Vrajeste-l cu ochii tai frumosi.
Payal:Ce?
Bua:Minunat!In felul asta.Mai intai te uiti catre stanga iar apoi catre dreapta si sfios spui..
Payal:Ce, Buaji?
Bua:Haire Nandkeshore!Tu nu esti buna.Tu esti prea naiva.

Nk:Da, Khushiji?
Khushi:Da, Nanheji.Stiu ca el este pe cale sa se intalneasca cu cineva.Sa inmaneze bani.Si simt ca sunt oamenii care l-au rapit pe Arnavji.
Nk:Deci trebuie sa-l urmaresc.Trebuie sa aflu adevarul.
Khushi:Nu numai tu Nanheji, ci amandoi trebuie.
Shy:Ma intorc in ceva timp, Rani Sahiba.
NK:Khushi..Khushiji.
Shy:Da, unde ai parcat masina?Da, am nevoie de masina pentru un timp.Da.Khushiji?
Khushi:Pleci undeva?
Shy:Da am ceva de facut asa ca..Ce este Khushiji?Este totul in regula, nu-i asa?Nu ma voi duce, daca tu nu vrei.
Khushi:Nu, nu.Eu doar intrebam.
Shy:Da, bine.Ma intorc in ceva timp.
"Khuhsi:Trebuie sa-l urmaresc pe Shyamji.Sunt sigura ca se duce acolo unde Arnavji este ascuns."

Shy:Aceasta masina, apartine familiei Raizada.Si se pare ca ma urmareste pe mine.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:13 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 20 Iun 2012, 10:47 pm


*20th June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Shyam:Nu ti-am spus ca sunt pe drum?Tu doar sa fii acolo la timp.O sa ajung.
Khushi:El foloseste alta masina sa evite suspiciunile.
NK:Atat de destept.
Khushi:Acolo este.
Nk:Da, il pot vedea.
Khushi:Nanheji, condu mai repede te rog.
NK:Da.Da.
Khushi:Dar pastreaza si un pic de distanta.
Nk:Bine.Oh!Aceste semnale!Ar trebui sa ne miscam, Khushiji.
Khushi:Sa mergem.
Shya:La urma urmelor, de ce ma urmareste?Cine poate fi?
Khushi:Nanheji, ma suna Shyam.
NK:Cumnatul te suna?Raspunde?Ce mai astepti?Khushiji, raspunde mai repede.Khushiji, la ce te gandesti?Haide, raspunde.
Khushi:Alo.Spune-mi Shyamji.
Shy:Alo.Khushiji. Esti bine?
Khushi:Da, desigur.Dar de ce?
Shy:Nu, nu.De fapt te-am vazut foarte tensionata in timp ce plecam de acasa de aceea am crezut..Apropo Khushiji, unde esti tu chiar acum?
Khushi:Eu..Eu sunt acasa cu Naniji.S-a deconectat.
NK:Oh Doamne, Khushiji!Sper ca, cumnatul n-a auzit claxonul.
Khushi:Nanheji, noi vom fi intr-o mare problema daca se intampla asta.
NK:Nu, nu Khushiji stai linistita.Eu sunt cu tine.Fii pozitiva.Este foarte posibil ca el sa nu fi auzit claxonul.
Khushi:Si daca a auzit, atunci?Oh Zeita, te rog protejeaza-ne.
NK:Acolo este.Acolo este masina cumnatului.
Shy:Am nevoie numai de doua ore de parcare.
OM:400 Rs pentru doua ore.
Nk:De ce se intoaarce pe cealalta usa, la urma urmelor.
Shy:Sa mergem.
Nk:Oh Doamne, Khushiji.
Khushi:Da, am ajuns acasa Nanheji.Cred ca este Shyamji.
Nani:Ce s-a intamplat?Khushi?De ce esti atat de iubitoare asa dintr-o data.Care este problema.
Khushi:Mereu sunt iubitoare cu tine, Naniji.Te rog vino cu mine.Trebuie sa spun ceva foarte important.
Nani:Dar.
Khushi:Haide, te rog.
Nani:Ce?
Shy:O sa intarzii iar tu va trebui sa astepti daca vrei banii.Ai inteles?Bine, in regula.Bine.
Khushi:Si ce s-a intamplat dupa asta?
Nani:Iti voi spune.Dar mai intai spune-mi ce vroiai..
Khushi:Nu.Mai inati spune-mi tu povestea iar dupa aceea iti voi spune.
Nani:Acea poveste?Asta a fost atat de amuzant.De fapt, ce s-a intamplat..
Khushi:"Multumesc foarte, foarte mult Zeita."
Nk:Khushiji!Serios astazi noi am avut o scapare ingusta.Asteapta un minut.Cum de ai stiut caci cumnatul se va intoarce acasa?Cum?
Khushi:Ma dispretuiesc pe mine insumi spunand asta.Dar eu il cunosc foarte bine pe Shyamji.El este foarte viclean.El isi da seama de orice.Am fost sigura ca el va verifica daca sunt acasa sau nu.Dar...Dar ma intreb de ce nu s-a dus acolo, unde a parcat masina?
NK:Da.De ce?De ce nu s-a reintors?
Khushi:Trebuie sa aflu raspunsurile la toate astea.De ce nu s-a reintors?Cui ii da banii?Unde l-au tinut pe Arnavji si cand ii vor da drumul?Oare merg intr-o directie gresita?Adica, noi stim ce s-a intamplat si cine a facut-o.Sau poate noi chiar putem afla unde este Arnavji.Dar de ce?Care este raspunsul pentru astea?De ce l-au rapit pe Arnavji?De ce nu cer o rascumparare in bani?De ce nu vrea Shyamji ca familia noastra sa nu stie despre rapirea lui Arnavji?Si care este motivul in spatele rapirii lui Arnavji?Cand o sa aflu toate raspunsurile, ne va duce catre Arnavji.Noi trebuie sa aflam raspunsurile pentru toate astea.
Nk:Da, Khushiji.Ai dreptate.Noi trebuie sa aflam motivul cumnatului.Stii, motivul.Adica pretentia lui.
Khushi:Nu pretentie, Nanheji.Intentia lui.
NK:Scuze.Da asta.Intentia lui.Dar cum?Khushiji, gandeste la ceva?Gaseste la o cale.Gandeste-te.Gandeste la ceva care noi am obtinut chiar acum si cu care noi vom afla motivul lui.Khushiji, gandeste-te.Oh, da.Iti amintesti.Tu mi-ai spus mai devreme ca tu l-ai mai suspectat pe cumnat odata si inainte.
Khushi:Da.Dar m-a pacalit la vremea aia, spunand ca el construieste o casa pentru cumnata.Dar, da!De ce nu m-am gandit la asta inainte?Nanheji, cand l-am suspectat pe Shyamji pentru prima oara am vazut un mesaj pe telefonul lui.In acel mesaj era mentionat ca el a scos de la banca 500,000 Rs.
Nk:500,000 Rs?Si ce s-a intamplat?
Khushi:Cand l-am auzit astazi el vorbea despre bani.Poate aceste doua sunt interconectate.
Nk:Da, Khushiji.Ai dreptate.Este posibil.Noi putem afla ceva prin banca.
Khushi:Da banca lui este Dyvia Joti Bank.Dar cum obtinem noi ajutor de la banca?
Nk:Khushji!Daca obtinem un extras de cont.
Khushi:Atunci poate vom afla un indiciu.Poate, vom afla ceva din tranzactiile lui.
Nk:Da.Este posibil din asta sa aflam motivul lui.
Khushi:Dar Nanheji, cum vom lua extrasul lui de cont?
Nk:Cum?Idee!
Khuhsi:Ce este Nanheji?
NK:Nu-ti face griji, Khushiji.Noi vom incerca ideea asta maine dimineata.Cumnate, asteapta si priveste.

**
"Bua:Foloseste ochii tai frumosi."
Akash:Buna dimineata.
"Bua:Intoaarce-ti ochii in felul asta, iar apoi in felul asta.Apoi uita-te in sus, apoi in jos."
Akash:Payal!Ce s-a intamplat?Te simti bine?
"Bua:Apoi intraba-l sfios."
Payal:Doresti sa ai ceaiul?
Akash:Nu, nu vreau ceai.Dar, Payal este vreo problema cu ochii tai?Sa chem medicul?
Payal:Nu.Nu.Nu este nevoie sa chemi un oftalmolog.Eu eram doar..
Akash:Este in regula.Relaxeaza-te.Doar ai grija de tine.O sa beau un ceai.Mai intai lasa-ma sa ma improspatez.
Payal:Ce a fost asta?Buaji, mi-a spus asta...Poate e vina mea.

**
HP:Shyam babu.Ceaiul.
Shy:Da, pune-l acolo.
HP:Sigur.Shyam babu, iarta-ma.
Shyam:Tu esti chior?
HP:Shyam babu, este doar apa.
Shy:Nu argumenta cu mine.
HP:Shyam babu, permiteti-mi sa curat..
Shy:Nu ma atinge.Ia ceaiul de aici si pleaca.
Hp:Shyam babu..
Shy:Tu nu ma auzi?
HP:Da, plec.
Shyam:Daca se intampla ceva?
Nk:Cumnate.
Shy:Ce este?Te rog, intra.Acel prost a turnat apa pe mine.Hariprakash a deveni neglijent aceste zile.Care este problema NK?Ai vreo treaba?
Nk:Oh da, cumnate.Desigur ca am o treaba.Pot sa-ti imprumut laptop-ul?Cumnate, de fapt, Akash a plecat deja la birou iar laptop-ul meu nu merge.Tu iti mai amintesti de prietena mea virtuala despre care ti-am vorbit?Vreau sa sporovai cu ea.Asa ca pot sa imprumut laptop-ul tau?
Shy:Desigur.Uite, ia-l.
Nk:Oh cumnate, tu esti atat de dulce.O sa ti-l inapoiez la micul dejun.Cumnate, multumesc!

**
Bua:Spune-mi.Trucurile mele au mers?Ti-ai folosit ochii tai frumosi?
Payal:Nu Buaji, abia a mers.Am facut toate alea.Dar, Akash a crezut ca am ceva la ochi.
Bua:Haire Nandkeshore!Cum se poate asta sa se inatmple?Sigur tu n-ai folosit cum trebuie.Bine, fa asta.Cand Akash se intoarce acasa diseara poarta pe cap un rand de flori cu ulei de iasomie.Draga, raspandeste o asemenea aroma spre el, incat toata viata ta sa devina o aroma.Asteapta si ai sa vezi, miracolul uleiului de iasomie.
Payal:Bine, Buaji.

**
Mami:Mama soacra unde este Anjali?
Nani:Ea s-a dus acasa la o prietena.Trebuie sa faca niste cumparaturi.Khushi, draga, ai pastrat ofranda de venerare pentru Arnav?
Khushi:Da, Naniji.Cand se va intoarce Chote?Anjali spunea ca el se duce acolo pentru o perioada scurta.Dar a trecut ceva timp, de acum.Chote niciodata nu face asta.Ce s-a intamplat?Si de cand a plecat noi am vorbit cu el numai odata la telefon.
Mami:Mama soacra, simt ca dragul de Arnav are foarte mari probleme.
Nk:Browser, istorie, haide deschide-te.Prea incetul merge.Da!Acum sa vedem care webside cumnatul s-a logat.Exact!Asta este banca.Divyajyoti Bank, da?Sa verific email-ul aici.
Khushi:Naniji, am vorbit cu Arnavji, in dimineata asta.
Nani:Da, da.De ce m-ar suna pe mine Chote, acum?Fiindca sotia lui este aici ca sa vorbeasca cu ea.N-am dreptate?
Mami:Phatti Sari sunt extrem de ingrijorata de dragul de Arnav.Nu crezi ca noi ar trebui..
Khushi:Nu, Mamiji.Noi trebuie sa ne facem griji despre un singur lucru, ca lui nu-i place clima de acolo.
Nani:Khushi, daca as putea sa vorbesc macar odata cu Chote, m-as simti mai linistita.Pentru ca a trecut mult timp decand n-am mai vorbit cu el.De oarece a trecut mult timp, si eu imi fac griji de el.
Mami:Si eu mama soacra.Stiu ce vrei sa spui.Nu apel, nu mesaj.Desigur ca ne vom ingrijora.
Nani:Draga, nu ti-a spus nimic de cand se va intoarce?

**
Colonel:Da, sefu.Nici un alt baiat numai este aici.Nu, nu, nu este nicio problema.
Shy:Bine.Asculta-ma cu atentie.Tu trebuie sa cumperi unele chestii de la magazin si trebuie sa le trimiti acasa la Arnav.
Colo:Bine, sefu.Chestiile vor fi trimise catre casa Raizada.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 21 Iun 2012, 9:08 pm


*21st June -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do*

Nani:khushi, ti-a spus Chote despre sosirea lui?De obicei Chote nu face asta.El mereu soseste in ziua in care si-a propus.Dar de data asta.Se pare ca..
Shya:Naniji, de ce esti asa de ingrijorata.El poate este ocupat cu ceva treaba.El are un asa mare obstacol iar acum cand intentioneaza sa ia o alta afacere, este normal sa fie ocupat.
nani:Este in regula ginere, dar..
Shya:Naniji, ai rabdare.Khushiji te-a asigurat ca este in contact cu Arnav?
Mami:Hello.Hi.Bye bye, Phatti Sari, data viitoare cand te mai suna te rog spune-mi si mie.
Khushhi:Bine.
NK:Hei cumnate, multumesc foarte mult.
Shy:Ma intorc repede.La revedere.
NK:Khushiji!Am niste informatii pentru tine.Vino cu mine.
Khushi:Nanheji, te rog mergi tu.Voi veni si eu in scurt timp.
NK:Bine.Grabeste-te.

**
Colonel:Serveste!
Arnav:"Astazi nu se aude clopote si sunete de tren ca ieri.Este amuzant."
Col:La ce te uiti?Tu ce crezi?Ca nu sunt in stare sa-mi cumpar un alt telefon daca celalalt s-a spart?
Shy:Alo!
Col:Da, sefu.Nu sefu.Sunt singur.Nu, nu, nicio problema, deloc..Ma voi descurca.
Shy:Bine.Dar asculta-ma cu atentie, acum.Tu trebuie sa cumperi niste chestii si trimite-le la Arnav acasa.
Col:Chestii pentru a fi trimise acasa la el?Da spune sefu, ce chestii trebuiesc trimise?
Shy:Niste sari, parfumuri, ceasuri etc.Iti voi trimite lista completa.
Col:Dar de ce este nevoie de asta, sefu?
Shy:Vezi-ti de treaba ta.Fa ce ti-am spus si numai pune intrebari, bine?Pleaca si cumpara mai repede chestiile si trimitele acasa la el.
Col:Bine, sefu.Sarcina va fi indeplinita.
Shy:Fa-o chiar acum.
Arnav:Acest restaurant trebuie sa fie pe aici prin apropiere.Ma va ajuta sa-mi percep locatia.

**
Mami:Dar da-mi unele idei, Phatti Sari.Ce sunt toate astea?Ce se intampla?
Khushi:Calmeaza-te, Mamiji.
Mami:Cum sa ma calmez?Ar trebui sa ma calmez si cand Arnav a fost rapit?Tu ma minti, nu-i asa?Tu nu ai comunicat cu dragul de Arnav, nu?Uite.Spune-mi este dragul de Arnav intr-o serioasa problema?
Khushi:Mamiji, Arnavji este bine.Am vorbit cu el ieri.Dar..Dar apelul s-a deconectat.
Mami:Dar, cat mai trebuie sa ascundem acest fapt altora?
Khus:Mamiji, noi trebuie.Noi trebuie sa ascundem asta pentru siguranta lui Arnavji.Ai incredere in mine, Mamiji.Incerc tot posibilul sa-l gasesc pe Arnavji.Si de moment ce gasesc unele dovezi.Prima data tie iti voi spune.Bine?
Mami:Tu ma poti informa.Dar, n-am sa te las sa investighezi aceasta problema singura.Manorama nu va sta in van.Hello, hi, Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 155656!

**
Arnav:Am nevoie de ceva dulce.Te rog, am nevoie de ceva dulce.Te rog, am nevoie de ceva dulce.Am nevoie de ceva dulce, te rog.
Col:Ce prostie este asta?Oricum sunt atat de tensionat, pe deasupra el mai are si diabet.Stai ca o sa-ti aduc imediat.
Arnav:"Cred ca acest restaurant este pe undeva pe aproape.Dar Khushi trebuie sa stie ca eu i-am trimis asta.Cred ca trebuie sa scriu ceva.."Pix.De unde iau un pix, aici?"Nu, daca ei gasesc aceasta notita sigur se vor prinde.Trebuie sa scriu ceva ce numai Khushi intelege."
Colonel:Ia-le.Ia niste dulce.

**
Khus:Lasa-ma sa vad, Nanheji.Ce ai gasit in laptop-ul lui Shyamji?
NK:Khushiji, uita-te la asta.Acesta are detaliile acontului bancar a cumnatului.Iar aici sunt toate email-urile care i-au fost trimise de la banca alaturi sunt si datele.Bine?Dar Khushiji, n-am putut deschide extrasul lui de cont.Imi pare rau, dar n-am avut parola lui.Imi pare rau.Dar Khushiji, in email informaţiile despre tranzacţia de retragere a banilor, conform lor, contul bancar a cumnatului era aproape gol.El nu avea sold.Si da, era regular un transfer de bani din contul sorei in contul cumnatului.
Khushi:500 000 rupii..In data de?Da, este ziua in care l-am auzit pe Shyamji vorbind la telefon ca le vor da mai multi bani.
NK:Dar Khushiji, se dovedeşte că banii erau transferati din contul sorei in contul cumnatului.Asta-i tot.
Khushi:Nu Nanheji.Se dovedeste ca el avea nevoie de bani.Dar nu inteleg, de ce n-a cerut rascumparare pentru eliberarea lui Arnavji?Trebuie sa fie ceva, Nanheji.La care noi trebuie sa ne gandim si sa aflam.Ceva care el a spus si a facut recent.Si la care noi avem o banuiala.
NK:Khushiji, imi amintesc ceva.Astazi cumnatul a inceput sa se poarte ciudat.El isi stergea pandativul cu prosopul.Peentru ca Hariprakash a varsat din greseala apa pe el.Si era foarte suparat pe Hariprakash.El a aratat atat de multa furie incat saracul Hariprakash a plecat din camera ranindu-se.
Khushi:Da, si eu am observat acel lant.Dar ce este asa de special la el?Adica, de ce isi facea atatea probleme cand a varsat apa pe lant.
Nk:Exact, Khushiji.De aceea.Chiar nici eu nu inteleg.Nebunie!Adica, tu stii, sa arati atat de multa furie?El nu a fost doar moale, el a izbucnit ca un vulcan.Khushuji, stii partea amuzanta e ca el in loc sa-si stearga camasa el isi stergea medalionul.Nu este asta ciudat?
Khus:Nanheji, noi trebuie sa aflam ce este in acel medalion.
NK:Dar Khushiji, daca te uiti dintr-un alt unghi nu este decat un lant cu medalion.Si nimic mai mult.Ce indiciu o sa aflam?Spun asta pentru ca..
Khushi:Pentru ca tu gasesti asta ciudat.Si o banuiala s-a creat in mintea ta.Nu-i asa?
Nk:Da, Khushiji.Dar Khushiji, poate el era furios de altceva?
Khush:Nu Nanheji, indiferent.Noi nu putem ignora nimic.Noi trebuie sa aflam de ce Shyamji era atat de ingrijorat de acel medalion?
NK:Dar Khushiji!Cum vom obtine noi acel pandativ?
Khushi:Nu stiu Nanheji.Dar noi trebuie sa ne gandim la asta.Da!!Tu stii cum arata medalionul lui Shyamji?
NK:Da.L-am vazut.Stiu.
Khushi:Atunci sa mergem.
NK:Sa mergem.Ce?Unde mergem?
Khushi:Hai sa mergem.O sa-ti spun totul.Haide.
NK:Khushiji...

**
Pay:Dar Buaji, uleiul de iasomie este foarte puternic.
Bua:Trebuie sa fie puternic.Daca nu este puternic, atunci Akash cum va mai fi atras de tine.
Pay:Da, Buaji, dar este foarte puternic.Nu stiu daca va merge ideea asta.
Bua:Tu te indoiesti de ideea mea?
Pay:Dar Buaji, si ultima idee a ta n-a mers.Si pe deasupra uleiul este prea puternic incat nu cred ca-l va atrage pe Akash catre mine.
Bua:Ai incredere Payal.Problema este din cauza ca tu n-ai incredere.
Pay:Buaji, cred ca a venit Akash.
Bua:Tu stai linistita ca o floare, albina va veni in gradina, nu va trece mult timp sa ajunga la floare.Fa un lucru stai jos in fata oglinzii, zambind.
Pay:Inchid acum, Buaji.
Akash:Da!Da dupa doua zile.Bine.
Pay:Tu esti aici?
Akash:Nu,nu Aman.Fratele nu mi-a spus nimic despre afacerea din Scotia.Da, stiu.Atunci sa dam drumul la afacere.Bine.Tu..Tu pregateste documentele.Eu spuneam asta, Aman.
Pay:Vrei niste apa?
Akash:Aman , te sun mai tarziu.Payal, ce porti?
Paay:Acestea?Acestea sunt flori iar tu esti albina.Asa ca noi..Akash, ce s-a intamplat cu tine?
Akash:Ce s-a intamplat cu tine?
Pay:Tie nu-ti place astea?
Akash:Ce este acest puternic miros?
Pay:Ulei de iasomie.Akash!
Akash:Stai departe de mine.Payal, sunt alergic la uleiul de iasomie.Paya, poti face un lucru?Pastreaza un pic de distanta de mine.Misca-te.
Pay:Akash, esti bine?
Akash:Payal!Tu stai acolo.Te voi vedea maine.Sa vii la mine dupa ce-ti speli parul.La revedere.Te rog.Imi pare rau.
Pay:Akash, tu..

**
Shya:Asta nu este gata, Rani Sahiba.Tu mai lasat singur aici.Da.Bine.Dar cel putin incearca sa vii mai repede.Bine.Da.Khushiji!Ce s-a intamplat, Khushiji?Este totul in regula?Intra, ia loc.Nu-ti face griji Khushiji, Rani Sahiba, nu este acasa.
Khushi:Ei bine...Eu...Asta..De fapt, am fost la templul Zeitei.Si..
Shy:Ai luat asta pentru mine?Khushiji?
Khushi:Este un fir protector.Acum noi suntem impreuna.Adica, tu ai spus asta ca noi suntem impreuna, acum?
Shy:Khuhsiji, ce ai spus?Noi suntem impreuna?Khushiji, ce spui tu este ca un cantec pentru urechile mele.
Khus:Dar, tu deja porti un lant.
Shy:Da si nu pot sa-l dau jos.Dar, Khushiji!De ce esti suparata?Eu doar am spus ca nu pot da asta jos.Cand am spus eu ca nu pot purta firul sfant pe care mi-l dai tu?
Khushi:Asta inseamna ca vei purta asta?
Shy:Desigur, ca-l voi purta Khushiji.Este posibil ca tu sa-mi aduci ceva si eu sa nu port?
Khus:Sa leg asta?

**
Shy:Khushiji.


Ultima editare efectuata de catre Admin_dea05 in Lun 05 Noi 2012, 8:14 am, editata de 2 ori (Motiv : continuare)
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum