Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

2 participanți

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Sam 31 Mar 2012, 4:03 pm

30 martie partea a doua

Manorama: Acum du-te de aici. Eu trebuie să memorez asta.
Payal: Mamă soacră, să-ți aduc un ceai?
Manorama: În nici un caz. Bine, o ceașcă, fără zahăr.
Payal: Sigur, îl aduc imediat.
Manorama: Hello, Hi... "Cu mare plăcere, eu Manorama Singh Raizada..." Acum nimeni nu mă va mai opri să câștig.

Arnav: Ce obraznic! Oau, a revenit!
Khushi: Mătușa spune că acțiunea usturoiului, a chimenului și a frunzelor de busuioc curăță gâtul într-un fel sau altul.
Ascultă, Arnav ji. Au trecut două ore de când ai băut amestecul. A avut vreun efect? Poți să vorbești? Nu eu întreb asta ci mătușa. Nu?
Nu mătușa, nu a avut nici un efect. S-a întâmplat pentru prima dată ca remediul să nu funcționeze. Multe lucruri nu funcționează când e vorba de Arnav. Mătușa, te sun eu mai târziu.
Nu înțeleg, de ce nu a funcționat ideea? A, da. Ai absolută dreptate Arnav ji. Ideea mătușii nu a fost bună, așa că acum voi urma instrucțiunile doctorului. Voi curăța așa de bine încât nici un germen nu te va afecta.
Ascultă. Acum încearcă să vorbești. Bine.
Am curățat mult mai bine decât a recomandat doctorul. Acum, numele meu nu va fi Khushi Kumari Gupta Singh Raizada dacă mai există un singur atom de praf aici. Oh! Am să curăț.

Nani: Khushi dragă, de ce ești atât de stresată? Arnav va fi bine.
Khushi: Nu bunico, au trecut deja patru ore. E doar vina mea! E doar vina mea!
Ia asta! Un minut, un minut! Altfel ai să-ți arzi mâinile. Acum ține. Haide.
Nici una dintre idei n-a mers. Nici măcar băutura mătușii. E posibil ca bețișoarele parfumate să-l fi făcut mut pentru totdeauna? Nu, nu. Gândește-te Khushi, gândește-te. Trebuie să fie o soluție. Oricare, oricum.

Payal: Arnav ji! Arnav ji! Asta e pentru tine, ceaiul tău de ghimbir. Dar bea-l înainte de a se răci.
Shyam: E foarte periculos să iau cheia în felul ăsta așa că va trebui să caut o altă cale de a o lua.

Khushi: "Astăzi n-am să te cruț Arnav Singh Raizada". Nici măcar un cuvânt?
Arnav: "Sper că Khushi nu știe că gâtul meu e bine acum".
Khushi: Dacă asta vrei, atunci bine.
Payal: Khushi, ce se întâmplă aici?
Khushi: Astăzi te voi face să vorbești.
Arnav: Ce naiba Khushi, ai înnebunit?
Manorama: Hello Hi! Arnav fiule! Bye bye. P...p...poliția! Chemați poliția repede! Repede!
Khushi: Arnav și-a recăpătat vocea. Am știut eu că trucul ăsta sigur va funcționa. Îți amintești sora? În copilărie am văzut un film în care eroul își pierde vocea. Apoi are un șoc și imediat ce are șocul își recapătă vocea. Am folosit același truc și ai văzut că a funcționat?
Payal: A fost o nebunie.
Manorama: Arnav fiule, am văzut totul cu ochii mei și voi depune mărturie la tribunal că Khushi e criminala. Vă rog, cineva să cheme poliția.
Nani: Manorama, liniștește-te. Nora Khushi s-a prefăcut doar pentru a-i reda vocea lui Arnav. Dar văd că acțiunea ei a lăsat un impact puternic și asupra vocii tale.
Unchiul: Orice a fost, mie mi-a plăcut la nebunie acest truc din filme. Nici n-am văzut, nici n-am auzit până acum. Arnav fiule, ce-a făcut nora Khushi e laudabil.
Payal: Trucurile lui Khushi sunt întotdeauna ciudate dar funcționează perfect.
Unchiu: De unde să fi știut că Khushi are și astfel de talente?
Arnav: Ce naiba? Mi-am recăpătat vocea acum trei ore. După ce am băut amestecul. Trucul ăsta idiot...
Unchiul: Înțeleg. Deci ne-ai făcut o farsă? Vedeți, am fost păcăliți. Oau!
Khushi: Ce? M-ai mințit? M-ai ținut în neștiință, dar de ce?
Arnav: Nu trebuie să-ți dau nici o explicație.
Unchiul: Manorama, cred că ar fi mai bine dacă am pleca toți. Nora Khushi va lămuri problema cu Arnav. Haide dragă. Să mergem acum. Ce...
Khushi: Acum răspunde-mi. Au plecat toți. Nu mai trebuie să te prefaci. Spune-mi, de ce m-ai mințit? Spune-mi! Vorbește! Răspunde-mi! Te-ai distrat să mă vezi îngrijorată. Acum vorbește, de ce taci? Am știut foarte bine că ți-ai recăpătat vocea.
Arnav: Pentru că nu am vrut să-ți acord meritul de a-mi fi readus vocea. Nu am vrut să-ți acord nici un merit..

narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 02 Apr 2012, 10:23 pm



2nd April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte


Khushi:Spune-mi clar de ce m-ai mintit?Erai foarte fericit uitand-u-te la mine facand-u-mi griji.Spune.De ce taci acum?Stiu ca acum poti vorbi.
Arnav:Pentru ca n-am vrut sa-ti dau tie meritul pentru refacerea vocii mele.Nu vreau sa ai nici un merit!
Khushi:Ce esti tu?Ce fel de om esti tu?Si pentru ce este mandria ta?Ai jucat atata teatru pentru ca eu sa nu am nici un merit.
Arnav:Am foarte mult "eu".Si ma face ceea ce sunt Arnav Singh Raizada!
Khushi:Dar Dle Arnav Singh Raizada, meritul pentru revenirea vocii tale este inca la mine.Indiferent ca este decoctul sau trucul cu, cutitul!Ce faci?De cate ori o sa-ti mai ceri iertare.Deja te-am iertat!
Arnav:Tu ai inebunit?
Khushi:Destul!Acum ma faci sa ma simt stanjenita?
Nnai:Khushi draga mea.Pregateste-te pentru competitia de rochii extravagande.Trebuie sa plecam curand.Ii voi spune lui Arnav sa ne duca.
Khuhsi:Bine bunica.
Nani:Du-te.
Nani:Da!Ginerele spune ca are ceva treaba acasa.Akash?El va veni de la birou.Bine.
Mami:Toate doamnele, voi.Nu!Nu!Ceva e gresit.Manorama, de ce te nelinistesti.Haide-ti, sa vedem ce o sa se intample.
Nani:Arnav, da-mi cheile.Te rog, da-le.
Arnav:O duc eu.E grea.
Khushi:Las-o sa fie.Tu trebuie sa cari greutatea eu-lui tau.Eu car asta.
Arnav:Bunica da-mi cheile.
Nani:Nu ti le dau.
Arnav:Bunica da-mi cheile.
Shyam:Unde este portofelul?Era aici de dimineata.Acum cum sa iau dosarul din dulap?Anjali a sosit.
Arnav:Bunica, bunica da-mi cheile de la masina.Bunica, haide odata.
Nani:Chote, tu nu poti pleca.Sotia ta, cumnata, matusa si bunica toate sunt aici si iau parte la competitie.Tu ar trebui sa stai aici sa sa incurajezi pe toata lumea.Da!
Arnav:Bunica, ce este copilaria asta?
Nani:Chote, tu nu poti fi copilaros ca esti tanar dar cineva trebuie sa se poarte copilaros, nu-i asa?De aceea o fac eu.
Arnav:Bunica, pot chiar lua un taxi.
Nani:Asta nu e posibil.Taxi-ul nu va putea veni aici asa de repede.N-ai vazut cand veneam ce trafic era.Arnav, eu sunt bunica ta.Am un pic de experienta.Stai langa toata lumea si urmareste spectacolul.Si Akash va veni curand.Noi vom pleca cu totii dupa ce competitia se termina.Bine?Acum pleaca, du-te, haide.
Khushi:Bunica.Bunica.Numai hainele mele sunt in sacosa asta.Hainele tale nu sunt aici.
Nani:Am crezut ca le tii tu.
Khushi:Le-am tinut bunica dar..nu stiu cand..
Nani:Nici o problema.Alo!Anjali draga mea cauta acasa vezi daca ...Deja esti pe aproape?Bine.Nici o problema.Nu!Nu!Tu vino incoace.Voi face ceva eu.
Khushi:Asta inseamna ca noi nu vom participa?
Nani:Nu, nu Khushi draga, cu siguranta noi vom participa.
Khushi:Dar bunica cum voi putea participa eu singura?Nu!Nu!Nu pot face asta.
Nani:Tu ai rabdare voi gasi eu o solutie.Alo!Este Motila articole de imbracaminte?Da!Eu sunt Devyani Raizada care va vorbeste.Da!Aceea!Vreau o imbracaminte de genul asta.Da, bine!Khushi draga mea asculta.Am stabilit totul.Imbracamintea va veni curand.Tu nu-ti face nicio grija.
Arnav:Fii atenta!Akash da-mi cheile de la masina ta.
Anjali:Nu!Nu!Nu!Nu vreau ca bunica sa ma certe.
Arnav:Sora, eu o sa iau certurile.Da-mi cheile.
Akash:Frate, bunica mi-a luat si mie cheile.Si a spus ca daca te las sa pleci, ea n-o sa ma lase sa ma uit la spectacolul lui Payal.Chiar si tu stai jos si bucurate de spectacol.
Arnav:Ce naiba se intampla Akash?
Anjali:Tu convinge-l, te rog!
Shyam:Cumnate, sotia ta va participa asa ca nu va fi drept ca tu sa pleci.Daca Anjali ar fi participat atunci eu as fi stat aici de la inceput pana la sfarsit.
Arnav:Iau cheile de la bunica si plec.
Anjali:Hei!..Arnav!
Khushi:Bunica, hainele tale au venit...Hei!..Unde-i toata lumea?Bunica!
Arnav:Bunica!Tu nu poti vedea pe unde mergi?Tu ai inebunit?
Khushi:Nu vreau sa-mi creasca coarne.Esti bine?Te doare tare?
Arnav:Bunica, pot sa am cheile de la masina?
Nani:De fapt nu stiu unde le-am pus.
Om:Asa dar prieteni, dupa cum toti stiti asta...ca la star plus din 31 martie a inceput Jo Jeeta Wohi Superstar 2.Asa ca am placerea de a chema pe scena primul nostru concurent din acelasi spectacol, Sanchita.
Khushi:Bunica, au venit hainele tale?
Nani:Asteapta o clipa, lasa-ma sa ascult melodia asta.Imi place foarte aceasta melodie.Haide.Haide mai repede.
Khushi:Dar bunica.

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Lun 02 Apr 2012, 11:32 pm

2 aprilie 2012 partea a doua

Manorama: Astăzi sigur îi voi dovedi acestei dizarmonioase Bina, care a râs cel mai tare de mine când m-am împiedicat pe rampă. Astăzi e timpul răzbunării. Este vorba de respectul tău.
Hei Payal, dacă faci ceva greșit...
Payal: Nu mamă soacră, totul va fi bine. Sigur vei câștiga.
Manorama: Șșșt! Lasă-mă să ascult cântecul.
Arnav: Nebuna!
Oameni: Încă o dată! Bis!Bis!
Manorama: O, Doamne, ce voce, ce muzică, prea bună! De azi înainte, în fiecare sâmbătă și duminică de la ora 9 seara vom vedea Jo Jeeto Wohi Superstar 2.
Public: Încă o dată! Încă o dată!
Khushi: Mătușa, ăsta e cântecul meu preferat.
Manorama: Și al meu. Hello, Hi, Bye, bye.

Man: Da, da, toată lumea sosește. Vă rog, grăbiți-vă. Hei,voi încă nu sunteți gata? Este rândul vostru după acest cântec, mergeți și vă pregătiți. Da, da, ajung. De fapt... D-nelor Raizada, încă nu sunteți gata? Este rândul dv la nr. 3, vă rog să mergeți să vă pregătiți.
Khushi: Bunica, unde este costumul tău?
Nani: O să verific în timp ce tu te duci să te pregătești.
Khushi: Bine.
Arnav: Asta este, plec. Am să chem un taxi. Bateria...

Prezentator: Doamnelor și domnilor, aplaudați pentru următorul concurent, Shivamm care va interpreta cântecul Tu hi mera.
Khushi: Oau, trebuie să văd asta.
Nani: Khushi dragă, uite ce s-a întâmplat. Netrebnicul de Motilal mi-a trimis costumul greșit. Totul e distrus acum. Mi-a trimis un costum pentru Heer Ranjha.
Khushi: Cum?
Nani: Da, vino.

Payal: Mamă soacră, astăzi arăți foarte bine. La fel ca Lord Krishna.
Femeia: da, Manorama, arăți foarte bine. Nu e nici o concurență pentru tine Manorama.
Manorama: Pentru mine, să arăt ca Lord Krishna este foarte ușor. Pentru că el este fermecătorul Krishna iar eu sunt încântătoarea Manorama.
Payal: Cu adevărat mamă soacră, astăzi vei fi învingătoare.
Manorama: Atât de multă încredere în victorie?
Femeia: Haideți, programul e pe cale să înceapă.
Manorama: Haide, haide.
Payal: Toată lumea e gata, oare și Khushi e gata? Trebuie să mă duc să văd.
Aparna: D-nă Payal!
Payal: Da.
Aparna: Eu sunt Aparna.
Payal: Bună ziua.
Aparna: Bună ziua. Eu sunt nora d-nei Bina. Pot să vorbesc cu dv. un minut?
Payal: Da.
Aparna: Veniți, vă rog.
Payal: Să mergem.

Anjali: Cred că acum e rândul bunicii și al lui Khushi.
Unchiul: Nu, dragă Anjali. Ele au nr. 3 în concurs.

Khushi: Dar bunico, nu-mi amintesc cuvintele de la Heer și Ranjha. Ce voi spune? Iar tu nu ești gata.
Nani: E în regulă. Vom spune ce vom simți. Oricum, știi despre ce vorba în poveste? După nenumărate greutăți, după ce au fost despărțiți foarte mult timp, Heer e pe cale de a-l întâlni pe Ranjha. Dar unchiul lui Heer pune otravă într-o prăjitură. Heer e prima care o mănâncă și moare.
Khushi: Și din cauza durerii de a nu o putea salva pe Heer, Ranjha mănâncă și el din prăjitură și moare. Pentru că fără Heer, Ranhja nu are identitate. În ziua căsătoriei, mor amândoi.
Nani: Asta este. Deja știi totul. Dragă, haide. Tu du-te pe scenă. Voi veni și eu.
Khushi: Dar, bunico...
Nani: Mă voi ocupa de toate, voi pregăti ce-a mai rămas. Tu du-te, du-te.
Arnav: Bunico, dacă nu ați exersat povestea asta stupidă de dragoste, atunci de ce trebuie să o mai interpretați?
Nani: Uită-te la ăsta Arnav. Cum aș putea să port așa ceva?
Arnav: Bunico, Ranjha a fost bărbat. Deci și costumul trebuie să fie de bărbat. De asta întreb, de ce ai lăsat-o pe Khushi să se ducă pe scenă?
Prezentator: D-nă Raizada, unde vă este partenerul?
Khushi: Vine imediat.
Prezentator: Interpretați Heer și Ranjha?
Khushi: Da.
Prezentator: Unde vă e Ranjha?
Nani: Da, tu poți să porți asta.
Arnav: Poftim?
Nani: Da.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 03 Apr 2012, 10:07 pm



3rd April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Om:Iar acum prieteni primul concurent al competitiei de Rochii Extravagande o sa vina pe scena.Gabbar si Thakur.Sa-i primim cu o mare runda de apalauze.
Gabhar:Hei, Sambha!Cati oameni erau acolo?
Thakur:Gabbar!Se pare ca ochii tai s-au slabit de ego.Nu sunt Sambha sunt Thakur.Sambha s-a dus sa ia hainele de la spalator.Gabbar 2 lack.Am planuit de multe ori sa te predau politiei si sa iau banii.Dar numai un singur lucru m-a oprit.Cum as putea numara banii?De oare ce tu mi-ai taiat mana, Gabbar!
Khushi:Oare de ce bunica nu a venit inca?
Nani:Cum sa imbrac eu asta?
Arnav:Bunica, Ranjha era barbat, asa ca normal ca, costumul va fi de barbat.De aceea te intreb, de ce ai lasat-o pe Khushi sa mearga pe scena?
Nani:Da!Tu poti sa porti asta.
Arnav:Ce?
Nani:Da.
Om:Acum Veena si nora ei Apama o sa vina pe scena.Mereu sunt certuri acasa intre nora si soacra dar acum sunt imbracate ca Salim si iubitul ei Anarkhal!Primitii cu aplauze.
Anarkhal:Inaltimea ta.Un print sa atinga o servitoare.
Selim:Un iubit si-a atins draga lui.Dragostea nu tine cont de statutul social al oamenilor.Iubitii sunt egali.Anarkha!Infernul dragostei ne arde pe mine si pe tine.
Anarkhal:Nu ma iubi atat de mult Printule Selim.Daca sunt despartita de tine nu voi putea trai.
Selim:Anarkali!
Om:Da, da voi ajunge curand.Dna Raizada unde este partenerul dumneavoastra?
Khushi:Este pe drum.
Om:Tu vei juca Heer si Ranjha, nu?
Khushi:da.
Om:Urmeaza interpretarea ta.Te rog.Da.Caut.Da.
Khuhsi:Bunica...
Om:Urmatorii este un alt cuplu de legenda.Asa dar sa-i primim pe Heer si Ranjha!
Khushi:Bunica...Uite..
Om:Ce faci?
Khushi:Bunica este..
Om:Du-te!
Khushi:"Ranjha!Ranjha!"O Zeita te rog apara-ma.
Spectator:Hei, Heer este aici.Unde este Ranjha?
Khushi:Dulce."Unde esti?Adica unde esti Manju al meu?"
Spect:Tu esti Heer, de ce intrebi de Manju?
Khushi:Adica Ranjha.Iertati-ma sunt un pic emotionata.dati-mi voie sa incerc din nou.Bunica...
Spect:Prima data il vrei pe Manju.Acum pe bunica ta!
Nani:Tu ai putea purta asta.
Arnav:Ce?
Nani:Da.
Arnav:Nu.Nu.Nu.Nici vorba.Nu ma intereseaza.Mergi pe scena si cere-ti scuze.
Nani:Arnav!Asta este ce te-am invatat?Sa-ti intorci spatele si sa fugi de probleme?Daca acest lucru nu a fost pe placul cuiva doar interesat de traba ta si daca tu nu esti indeajuns de pregatit tu ar trebui sa fugi?
Arnav:Bunica, hai sa fim seriosi.Acesta nu este afacerea cuiva.Este o prostie de competitie.
Nani:Asta este important pentru mine asa cum pentru tine este afacerea ta.Tu nu-mi pretuiesti dorintele deloc?Tie nu-ti pasa ca sotia ta va fi batjocorita pe scena in fata tuturor?Bine.Am stiut.Ia astea.Ia-le.
Khushi:Nu Khushi.Lasii fug, eroii persevereaza.
Khushi:"Eu sunt Heer.Si astazi ma casatoresc."
Spect:Cu cine te casatoresti?Cu Romeo, Manju sau bunica ta?
Khushi:Arnav Ji?
Arnav:Ranjha!Khushi, nu stiu nici o fraza.Bunica m-a fortat sa vin aici.Fa ceva.Spune ceva.Si grabeste-te Khushi.
Khushi:Heer!
Spec:Acum si Ranjha este aici.Acum datii drumul la poveste.
Khushi:"Pe cel care-l vreau mai mult decat viata mea, cand o sa-l gasesc in fata ochilor mei atunci ochii mei vor sta de vorba ci nu limba.Eu stiu asta.Tu stii asta.Intr-un astfel de moment, el intreaba numai, chiar cine nu stie ce este dragostea!"Arnav Ji ce eu am inceput tu sfarseste.Astazi este nunta lui Heer si Ranjha.
Khushi:"Auzind tonuri de la flautul cuiva.Mi-am dat seama de tineretea mea.Cu doar o privire mi-am dat seaama de propria mea fiinta.Cine a suferit toate problemele pentru mine si pentru cine am uitat toate problemele mele.Cu cine am avut o multime de intalniri si cu cine am fost plecata mult timp.Astazi ma voi casatori cu acel Ranjha.Eu, trebuie spus, sunt Heer.Dar sunt Ranjha la inima.Am inebunit tot strigand Ranjha, Ranjha.Dar astazi sunt foarte fericita.Nu inteleg cat de mult m-am gatit pentru al meu Ranjha.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mar 03 Apr 2012, 10:12 pm

3 aprilie partea a doua.

Khushi: Dacă mă uit într-o oglindă te văd pe tine.
Dulciurile pentru căsătorie. Cum ar putea ca un dulce să fie atât de dulce? Se pare că zilele mele s-au îndulcit. Siropul fericirii mele îndulcește totul. Astăzi, chiar dacă mănânc otravă îmi va părea dulce.
Arnav: Khushi, spune-mi când ar trebui să vin.
Khushi: Peste puțin timp.
Arnav: Și apoi?
Khushi: Apoi va veni cel mai bun moment al vieții tale și cel mai rău moment din viața lui Ranjha.
Arnav: Adică?
Khushi: Eu voi muri. (Bravo fata noastră, ce răspuns 100 la 0 pentru Khushi)
Ce se întâmplă cu mine? Ranjha! Ranjha!
Arnav: Heer! Heer! Heer, ridică-te! Heer, doar o dată, deschide ochii și uită-te la mine. Heer, nu pot trăi fără tine. Fără tine Ranjha nu înseamnă nimic, Heer. Te-am lăsat și am plecat. Mi-am convins inima că pentru mine nu există nici o diferență. Dar tu știi că nu pot trăi fără tine. Tot ce-am spus, tot ce-am făcut, uită. Doar întoarce-te. Astăzi, nimic nu mai are sens, nici adevărul, nici minciuna. Un singur lucru mai are sens, dacă tu nu existi, nici eu nu exist. N-ai spus tu că fără Heer nu există nici identitatea lui Ranjha? Dacă Heer nu e în viață, nici viața lui Ranjha nu are rost. Nu aici dar poate undeva există o lume unde noi doi nu ne vom despărți niciodată.
Orice lucru nedrept pe care ți l-am spus nu avea nici un sens. Orice nedreptate pe care ți-am făcut-o era lipsită de înțeles. Nu există nimic corect sau greșit în dragoste. Dragostea înseamnă doar un lucru, că întotdeauna eu voi...
Khushi: Ai spus ceva?
Arnav: Poftim?
Khushi: Spuneai că "întotdeauna..." Ce "întotdeauna"?
Prezentator: Prieteni...

Anjali: Akash, mă întorc imediat. Bunico, planul nostru a mers. Ce frumos! Ce frumos! A fost un plan grozav! Ți-ai lăsat special costumul acasă. Și apoi ai cerut să se aducă costumele lui Heer și Ranjha aici.
Nani: Da.
Anjali: Și apoi l-ai convins pe Arnav să interpreteze rolul lui Ranjha ca partener a lui Khushi.
Nani: Da.
Anjali: Iar el a fost de acord.
Nani: Da.
Anjali. Foarte frumos, foarte frumos.

Khushi: Spune-mi.
Prezentator: Felicitări. Amândoi ați interpretat foarte bine.
Khushi: Nu poți să mă eviți. Uită-te la mine d-nule Arnav Singh Raizada. Tu te înfurii dacă plec în timp ce vorbești. E valabil și pentru mine.
Arnav: Ce este? Spune-mi!
Khushi: Ce ai vrut să spui când erai pe scenă? "Toate nedreptățile pe care ți le-am spus nu aveau nici un sens. Toate nedreptățile pe care ți le-am făcut erau fără rost. Nu există nimic corect sau greșit în dragoste. Dragostea înseamnă doar un lucru. Că eu întotdeauna..." Ce-ai vrut să spui?
Arnav: N-am spus eu asta. Erau replicile lui Ranjha.
Khushi: Ba nu! A fost Arnav Singh Raizada.
Arnav: Nu mai crede tot ce vezi. Am mers pe scenă doar pentru că a insistat bunica. Am făcut totul doar pentru familia mea. Doar am interpretat un rol. Ai înțeles?
Khushi: Bine. Am înțeles. Acum pleacă. Așa cum faci întotdeauna.

Prezentator: Premiul va merge la cei cu cea mai bună performanță. Conform juriului, performanța dv și a soțului dv. a fost cea mai bună.
Khushi: N-a fost nimic special. Doar am jucat un rol. Costumul bunicii lipsea și deodată el a intrat pe scenă.
Prezentator: Exact. Aveați nevoie de ajutor în ultima clipă. Iar el v-a ajutat. Asta e datoria unui soț bun.
Khushi: Nu. Să participi în ultima clipă înseamnă să trișezi. E un trișor.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 04 Apr 2012, 11:18 pm



4th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Prezentator:Acum este timpul pentru ceva spaima precum si fericire.Pentru ca urmatorii care vin sunt o zana si un demon.
Zana:Eu sunt o zana.
Demon:Hey.Asta e intelegerea ta.Adica neintelegerea.
Zana:Cine esti tu?
Demon:Tu fata prostuta!Nu ma recunosti?De unde am venit?Cine sunt?Eu sunt un Demon.
Zana:Tu arati asa din fire.Dar ce rol joci?
Demon:Asta este ciudat.Eu sunt un Demon.Deci e normal sa joc rolul de Demon.
Zana:Te voi face sa dispari.
Demon:Corect.Haide.Fa asta.
Zana:Abra cadabra!
Prezentator:Prieteni, urmatorii care vin sa ne distreze, este un alt cuplu a carei poveste este legendara.Dar ei sunt diferiti.Hai sa-i primim cu o runda de aplauze.Vikram Regele si Betaal Vampirul.
Vikram:O te rog Betaal zboara!
Betaal:Cum sa plec asa?N-am spus nicio poveste pana acum si nici n-am intrebat nimic si nici tu nu mi-ai raspuns.
Vikram:Acelea sunt pentru Vampiri slabi.Tu esti gras!Te rog da-te jos.Te rog.Sau altfel o sa-mi rup mijlocul.
vampir:De ce ti-am dat rolul lui Vikram?In fine asculta o poveste.
Vikram:Tu.Acum spune-mi.
Vampirul:Dar trebuie sa-ti spun povestea in timp ce mergi.
Vikram:Si care e problema?Voi asculta in timp ce merg.Haide.
Vampir:Hei, a plecat!Vikram!
Mami:Radhe?Payal?Scuza-ma Radhe!De ce nu raspunzi?
Payal:Eu..
Mami:Ce s-a intamplat?Esti emotionata?Uite, eu am invatat ceva in viata asta, nu trebuie sa ne emotionam.Ai inteles?
Payal:Mama soacra, vreau sa-ti spun ceva.
Mami:Orice ar fi spune-mi cand ne intoarcem acasa.Prima data, fa ce trebuie sa faci aici.Bine?
Prezentator:Prieteni, ultima interpretare din aceasta seara va fi intr-adevar dulce.Pentru ca vom avea pe scena dansul dragostei cu Radha si Krishna.Hai sa-i primim pe Radha si Krishna!
Krishna:Draga mea Radha trebuie sa fie pe drum.Ea vine alergand spre mine cand aude sunetul flautului meu.Eu nu cant la flaut pentru mulgatoarele astea.Orice ton din flautul meu este menit numai pentru Radha.
Khushi:Sora, ce faci?Mergi pe scena.Fa ce-i mai bun.Eu ma intorc mai incolo.
Nani:La momentul asta Payal trebuia sa intre.Dar ea...
Krishna:Ce este asta?N-a venit.Nu conteaza.O voi striga cu vocea-mi dulce.Radha!Draga mea Radha!"Unde este Payal asta?Vino pe scena ori aaltfel va trebui sa suporti consecintele."Radha mea este foarte timida.Cred ca trebuie sa ma duc eu sa o aduc.Scuzati-ma!
Mami:Radha!Intra!Haide!Vino!Vino!Vino Radha!Vino!Haide!A venit!Radha!De ce nu spui ceva?Spune ceva.Poate e vrajita.Va vorbi cand va iesi din vraja.Payal, ce este?Spune ceva.Radha!Hello.Hi.Bye bye!Radha spune ceva.Ai uitat dialogul?Cel putin schiteaza ceva.Macar, fa ceva.
Spectator:Ce s-a intamplat cu Radha?De ce sta muta?
Mami:Hai Radha! Radha spune ceva!
Spectator:Si interpretarea este gata.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Faza mea cea rea a inceput!Acum, am sa...
Akash:Mama!
Mami:Vino acasa si am sa-ti dau o lectie.Hello.Hi.Bye bye!
Anjali:Sa mergem.
Nani:Da.
Unchiul:Asteapta Manorama, unde fugi?
Khushi:Sora, tu esti bine?
Akash:Paayal, este in regula.Este normal sa ai emotii.Calmeaza-te.
Unchiul:Nu conteaza!Este emotionata.Se intampla.Nu-i asa?Hei, Manorama ai fost minunata pe scena.Ce..
Shyaam:Da matusa, sa castigi si sa pierzi face parte din joc.Dar tu ai facut o treaba buna.
Arnav:Matusa, cred ca trebuie sa te relaxezi.Ia loc pentru un timp.
Unchiul:Hei!
Payal:Mama soacra!
Khushi:Sora!
Prezentator:Va rog nu ocupati culisele.Merge-ti si luati loc in sala.Va rog.
Toti:Bine.
Khushi:Voi mergeti eu ma duc sa le aduc pe matusa si sora.
Unchiul:Bine.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!
Payal:Mama soacra.Te rog iarta-ma!
Mami:Taci Payal.Ce ai facut tu astazi pe scena, n-am sa uit niciodata.
Payal:Mama soacra, n-am avut de ales.A trebuit s-o fac din cauza...
Mami:A trebuit s-o faci?Acum am inteles.Tu ai vrut inca din nainte ca sora ta Khushi sa castige.
Payal:Nu mama soacra.Tu nu ma intelegi.
Mami:Tu stiai ca Beena m-a insultat foarte mult.Nu eram interesata de competitia asta.Am participaat din cauza ca tu m-ai incurajat.Nu a fost asta trucul tau?Sa ma umilesti?M-ai inscris in competitie.Mai intai ca o nora buna mi-ai scris si un discurs.M-ai facut sa visez!Dar dintr-o data...intr-un minut mi-ai distrus toate eforturile mele.Hello.Hi.Bye bye!
Khushi:Sora!Ce s-a intamplat?De ce ai facut asta?
Payal:Khushi eu!De fapt..
"Nora:Payal Ji..Ei bine ma simt ciudat sa-ti spun asta dar te rog sa pierzi aceasta competitie.
Payal:Poftim?
Nora:Sa castig aceasta competitie este foarte important.Soacra mea, pretinde ca totul merge bine in fata lumii.Dar eu stiu ca ea este total distrusa.Noi avem nevoie de bani in disperare.Dar stima de sine la ea se opreste de la inceput.Sotul meu si-a pierdut serviciul.Te rog Payal Ji incearca sa-mi intelegi neputinta.
Payal:Dar cum sa te ajut?
Nora:Victoria mea a fost precisa pana in momentul cand tu nu participai la competitie.Pentru tine este o chestiune de mandrie sa castigi aceasta competitie.Dar pentru mine este o sursa de venit pentru familia mea."
khushi:Dar sora, de ce nu ai spus asta mai devreme la toata lumea?
Payal:Am incercat Khushi.Dar n-am avut nicio sansa si..
Khushi:Sora!
Prezentator:Khushi Kumari Gupta Singh Raizad.
Khushi:Da?
Prezentator:Tu si sotul tau adica Heer si Ranjha ati castigat competitia.Felicitari!Si inca ceva te rog nu te schimba.Este nevoie de o poza.
Payal:Nicio problema Khushi.Asta a fost menit sa se intample.Nu te mai gandi prea mult la asta.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mier 04 Apr 2012, 11:40 pm

4 aprilie partea a doua

Unchiul: Ia puțină apă. De ce te-ai supărat pe apă?
Nani: Manorama, știm că te-ai străduit foarte mult. Acum uită ce s-a întâmplat. În competiția de la anul...
Manorama: Uită competiția de la anul. Nu voi mai participa niciodată la concursul de rochii fanteziste. Niciodată.
Unchiul: Nu Manorama, nu spune asta. Nu mai plânge ca un copil. Ai interpretat foarte bine, nu-i așa mamă?
Nani: Da.
Unchiul: Cu siguranță trebuie să participi și la anul.
Anjali: Da mătușa, chiar ai interpretat foarte, foarte bine. Sincer.

Prezentator: Ea este Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.
Khushi: V-am spus tuturor că nu vreau nici premiul, nici banii.
Prezentator: Dar de ce? Ați câștigat acest premiu. Cel care a avut cea mai bună performanță va primi premiul. Și conform juriului, dv. și soțul dv. ați interpretat cel mai bine. Iar eu pot să garantez că și publicului i-a plăcut cel mai mult interpretarea voastră.
Khushi: Nu a fost nimic extraordinar. Amândoi doar am interpretat. Uitați, eu am venit aici ca să particip cu bunica. Cum costumul ei nu era gata, el a intrat dintr-o dată.
Prezentator: Exact. Deoarece aveați nevoie de ajutor în ultima clima, el vi l-a oferit. Asta este datoria unui soț ideal.
Khushi: Nu! Să participi în ultimul moment înseamnă să trișezi. El e un trișor. Așa cum am spus, am venit ca partener pentru bunica. Cum costumul ei nu a ajuns la timp, a fost cât pe ce să pierdem concursul. Nu vreau acest premiu. Mai ales, împreună cu soțul meu.
Prezentator: Bine atunci, decideți dv. Să prezentăm premiul câștigătorilor.
Khushi: Mulțumesc.

Nnai: Khushi dragă, de ce ai refuzat să primești premiul? Care e problema?
Khushi: Bunico, conform regulamentului ei nu ar fi trebuit să ne lase să concurăm.
Nani: Dar dragă...
Khushi: Bunico, am făcut ce am crezut că e corect.
Nani: Ești bine? Oare Arnav....
Khushi: Bunico, sunt bine. Mă duc să-mi schimb rochia.

Arnav: De ce? Cum îndrăznești Khushi? De ce ai refuzat să împarți premiul cu mine în fața juriului?
Khushi: Pentru că nu am vrut asta.
Arnav: Nici măcar nu am vrut să particip. Dar nu accept eșecurile.
Khushi: De ce ești supărat? Ai făcut asta doar pentru bunica.
Arnav: Am făcut-o pentru victorie. (Deci Arnav a vrut să o submineze pe Manorama ). Dar tu de ce ai ...
Khushi: Nu simt nevoia de a-ți spune motivul.
Arnav: Va trebui să-mi spui Khushi. Și nu îndrăzni să-mi vorbești în felul ăsta. Altfel...
Khushi: Altfel ce? De ce te-ai oprit? Ai să distrugi lucrurile? Poftim, distruge totul.
Arnav: Khushi, nu...
Khushi: Fă tot ce dorești. Dar nu îți voi spune motivul.
Arnav: Mai întâi ți-am făcut o favoare. Și acum nu-mi vine să cred asta.
Khushi: Ai spus-o tu însuți. Tu mi-ai făcut o favoare? Nu am nevoie de nici o favoare de la tine. N-am vrut să câștig cu ajutorul tău. Ai înțeles?

Anjali: Khushi, ești aici? Hei!
Khushi: S-a încurcat.
Anjali: Ce faci aici?
Khushi: Sora, sora, ce s-a întâmplat? Sora, ia loc. Vino!
Anjali: Sunt bine, Khushi ji.
Khushi: Ești bine?
Anjali: Sunt bine Khushi ji.
Khushi: Aduc apa.
Anjali: Khushi ji, de fapt trebuia să iau un medicament. Dar nu mai am.
Khushi: Nici o problemă sora. Este o farmacie în apropiere. Îl aduc eu. Între timp tu stai împreună cu ceilalți.
Anjali: Stai o clipă. Sunt la garderobă. Khushi ji, nu-i spune nimic lui Arnav. Se va îngrijora fără motiv.
Khushi: Bine, sora.
Shyam: Anjali!? Anjali, ce s-a întâmplat?
Anjali: Te rog, du-te cu Khushi la farmacie. Ea știe drumul, dar e noapte.
Shyam: Da Anjali, mă duc cu ea.
Khushi: Nu sora, nu am nevoie de însoțitor. E aproape, mă duc singură.
Anjali: Nu Khushi, nu trebuie să te duci singură noaptea. Te rog, du-te cu ea.
Shyam: Khushi, m-aș fi dus singur. Dar nu știu unde este farmacia. Voi întârzia, căutând-o. Dacă vii și tu, ne putem întoarce repede după ce cumpărăm medicamentul.
Anjali: Iar eu voi fi liniștită în privința siguranței tale. Și nu vreau să spun tuturor că mă simt amețită. Familia e îngrijorată din cauza mătușii. Mergeți repede și aduceți medicamentul. Apoi mă voi alătura restului familiei.
Shyam: Khushi ji, nu mai pierde timpul gândindu-te. Grăbește-te. Să mergem.
Khushi: Bine. Dar tu vei sta singură aici?
Anjali: Sunt bine Khushi. Mă voi odihni aici. Te rog, adu medicamentul. Și apoi am mobilul.
Shyam: Să mergem.
Khushi: Sora, îmi schimb hainele și vin.

Prezentator: După aceste performanțe teribile, e timpul să anunțăm rezultatele. Câștigătorii vor primi 5 Lakhs drept premiu.
Akash: Payal, e în regulă. Nu mai fi așa tristă. Astfel de lucruri se întâmplă.
Prezentatori: Prieteni, în această seară, cuplul câștigător este echipa soacrei și norei Veena și Aparna Mirsha. Rugăm juriul să vină să dea premiul câștigătorilor.

Anjali: Alo! Da frate. Sunt cu o prietenă. Voi veni în scurt timp. Sper să vină repede cu medicamentul.

Farmacist: Poftim. Nu vă îngrijorați, amețelile și oboseala sunt simptome obișnuite în astfel de condiții.
Khushi: De fapt...
Shyam: Da, sigur, e normal. Dar într-o astfel de situație e normal ca soțul să-și facă griji. Nu-i așa? Pentru că o iubesc foarte mult.
Khushi: Mergem... cumnate? Probabil cumnata ne așteaptă.

Arnav: Akash, fă un lucru. Ia-i pe toți afară și pregătește mașina iar eu...
Khushi: Lasă-mă! Am spus să-mi dai drumul la mână..

narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 05 Apr 2012, 9:58 pm



5th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Akassh:Mama, las-o asa.Uita.
Payal:Mama soacra...
Prezentator:Hai sa ne ridicam pentru Veena si Apama Mishra!
Nani:Asta este din cauza lui Khuhsi!Dar unde este ea?Chote voi amandoi ati...
Arnav:Bunica, trebuie sa dau un telefon.
Veena:Multumesc!Multumesc foarte mult!Nici nu va puteti imagina cat de important a fost pentru noi sa castigam acest premiu.Suntem foarte fericite astazi.
Prezentator:Va multumesc pentru participarea de astazi.Noapte buna si sa aveti grija de voi.
Mami:Hello.Hi.Bye bye.Toata munca asta grea a fost in zadar.
Unchiul:Nu Manorama, ce spui tu?Nu a fost in zadar!Ne-am bucurat de interpretarea ta foarte mult.Sincer saa fiu, tu pentru noi ai fost castigatoare.Nu-i asa mama?
Nani:Da desigur.
Arnav:Ma duc sa o aduc pe Anjali.
Veena:Un minut.
Mami:Veena nu ma batjocori, te rog!Altfel o sa Crying or Very sad si ochii mei vor avea cearcane.
Veena:ManoramaJi, eu si nora mea avem ceva sa-ti spunem.Noi am venit aici sa va multumim.Multumim!Multumim foarte mult.Mai mult decat trofeul noi aveam nevoie de bani.Pentru ca fiul meu si-a pierdut slujba.Daca nu castigam banii astia astazi.Nu stiu ce ne-am fi facut.
Arnav:"De aceea Khushi a reactionat asa."
Nani:Draga de Khushi a facut un lucru bun fara sa spuna nimanui.Un asa bine.
Veena:N-am putut sa va spun nimic din cauza mandriei mele asa ca nora mea a rugat-o pe nora ta sa nu interpreteze bine.
Akash:Payal?
Veena:N-am fi castigat impotriva ta Manorama.De aceea te rog iarta-ma.Imi pare rau.
Apama:Multumesc matusa!Multumesc Payal!Multumesc foarte mult.
Mami:Deci tu le-ai facut cadou!Trofeul si premiul in bani?
Nani:Payal a facut jumatate din munca iar cealalta jumatate Khushi.Payal a pierdut in adins dar Khushi a castigat fara sa stie si de aceea a spus ca nu vrea premiul.
Unchiu:Ei bine Manu, spune-mi un lucru.Cand ai facut o asa fapta buna in secret, ca ai gasit o bijuterie de nora?
Mami:Destul cu serviciul social.Nu vreti sa mergem acasa?Casa, dulce casa?
Akash:Mama vii cu mine pentru o secunda?Doar o clipa.Vreti sa asteptati aici?Vino.
Arnav:Dar unde este Khushi?"Dar nu-l vad nici pe Shyam!"Unchiule, unde este cumnatul?
Unchiul:A primit un telefon si a plecat dupa asta.
Arnav:Khushi...Scuza-ma!Ai vazut-o pe undeva pe Khushi Singh Raizada?
Prezentator:Cred ca a plecat cu sotul ei...
Arnav:Eu sunt sotul ei.
Prezentator:Imi pare rau, nu v-am recunoscut fara costumul de Ranjha.Ei bine, am vazut-o plecand cu un barbat.
Shyam:Khushi JI..Am avut ceva timp singur cu tine, dupa o perioada lunga de timp.
Khushi:Nu incerca sa ma atingi.
Shyam:De ce?Arnav este singurul care poate face asta?
Khushi:El este sotul meu.
Shyam:Da, chiar ca Anjaly sotia mea.Nu-i asa?
Khushi:Lasa-ma sa plec.Lasa-ma sa plec ori altfel..
Shyam:Ori altfel?Sau ce KhushiJi?
Khushi:Te voi palmui.
Shyam:Chiar asa? Da-i drumul.Loveste-ma.Palmuieste-ma Khushi Ji.Cel putin in felul asta ma atingi.
Mami:Hello.Hi.Bye bye.Eu Manorama Raizada mi-ar placea sa multumesc juriului, familiei mele si prietenilor mei pentru tot sprijinul lor.Tineti-o tot asa!Scuzati-ma!Hello.Hi.Bye bye.O intrebare, va rog.Pentru Payal.Payal te rog raspunde.Daca in viitor cineva vine la tine plangand si spunand "te rog" si cere sangele meu tu il vei da?
Payal:Ei bine, eu..
Mami:Lacrimile te influenteaza foarte mult, nu-i asa?Iti voi spune acum grupa mea sanguina este 0 pozitiv.Sa nu o dai la o grupa nepotrivita.Bine.Tu intelegi?Nora!
Arnav:Akash, scoate-i pe toti afara si scoate si masina, eu..
Khushi:Lasa-ma sa plec..Am spus da-mi drumul la mana.
Khushi:Da cumnata, unde esti?
Anjaly:Aici.Unde in alta parte as putea fi?
Khushi:Uite.Ia astea.
Anjaly:Khushi, a banuit ceva Arnav?
Khushi:Sa mergem.
Arnav:Unde ai fost?
Anjaly:A fost aici.S-a uitat dupa mine in culise.
Khushi:Cumnata tu trebuie sa fii obosita.Sa mergem acasa?
Akash:Cumnate?Unde ai fost?
Shyam:Am avut ceva treaba intr-un loc apropiat.
Akash:Sa mergem.
Shyam:Haide-ti.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 05 Apr 2012, 10:34 pm

5 aprilie partea a doua

Khushi: Cumnata. Bunica trebuia să poarte astăzi aceste bijuterii. Știi, bunica mi le-a dăruit mie. Nu sunt frumoase?
Anjali: Ba da, dar nu mai frumoase decât Khushi a noastră. Lasă-mă să te ajut.
Khsushi: În nici un caz. Tu odihnește-te iar eu am să-ți aduc lapte cu migdale.
Anjali: Tu ții foarte mult la mine (Tu ai foarte multă grijă de mine).
Khushi: Asta pentru că ești singura cumnată pe care o am. De ce să nu țin la tine (am grijă de tine)?
Anjali: Bine, eu plec.

Arnav: Unde ai fost?
Khushi: De fapt, eu...
Arnav: Te-am întrebat, unde ai fost? Să nu îndrăznești să mă minți. N-ai fost cu sora mea. Și nu ai fost nici în sală. Unde naiba ai fost?
Anjali: Khushi nu-i spune lui Arnav, te rog. Își va face griji.
Arnav: Unde?
Khushi: Ce te interesează pe tine?
Arnav: Mă interesează. Trebuie să știu unde ai fost. Pentru că tu ești soția mea.
Khushi: Soția ta? Ce ciudat. Până acum n-am simțit că sunt soția ta. Această relație e importantă pentru tine când îți convine. Iar când nu-ți convine nu are nici o importanță. Îți bați joc de relația sacră dinte soț și soție.
Arnav: Răspunde-mi la întrebare. Altfel...
Khushi: Altfel ce vei face? M-am săturat de amenințările tale. Scuză-mă, am uitat, tu niciodată nu spui ceea ce simți. Ego-ul tău nu te lasă să-ți împărtășești sentimentele, nu-i așa? Furia ta a transformat viața mea într-o glumă.
Arnav: Khushi, termină cu prostiile. Răspunde-mi la întrebare.
Khushi: Lasă-mă să plec, trebuie să-i duc cumnatei lapte.
Arnav: O! Acum am înțeles. Încerci să-i impresionezi pe toți din familia asta. Vrei să pretinzi că îi iubești pe toți. Mai întâi ai convins juriul să nu-ți dea premiul. Apoi te-ai asigurat că toată lumea a aflat de asta ca toți să te prețuiască pentru mărinimia ta. Ei te consideră o persoană de treabă. Ei cred că ție îți pasă de toți. Măria sa Khushi Kumari Gupta. Nu-i așa?
Khushi: Poți să crezi ce vrei. Toate prostiile astea nu mă interesează. Și încă ceva, nu vreau să mai vorbesc cu tine sau să mai aud de tine.
Arnav: Nu pot să te las să pleci Khushi. Trebuie să-mi spui planul tău. Vrei să-i faci pe toți fericiți ca să primești mai multe bijuterii? Și apoi puțin mai mult?
Khushi: Bunica mi le-a dat cu multă dragoste. Cel puțin nu insulta sentimentele ei.
Arnav: Nu-mi pasă. Eu nu pot să pretind, ca tine, că sunt o persoană bună.

Arnav: Khushi, te-am întrebat ceva. Am spus să-mi răspunzi, la naiba.
Khushi: Nu, m-am săturat. Nu știu ce fel de răspuns aștepți de la mine. Nu-ți înțeleg întrebările. Iar tu mă vei lăsa să-ți răspund? Dacă vreau să spun ceva, tu nu înțelegi, nu-i așa? Arată-ți (Îți arăți) toată furia dacă a mai rămas în tine. Fii (Ești) pe mine și strigă (i) la mine fără nici un motiv.
Arnav: Fără motiv? Bineînțeles că am un motiv. Motivul furiei mele ești tu. Vrei să știi care e cauza?
Khushi: Da, vreau. Încă din ziua căsătoriei noastre. M-am săturat de puzzle-ul ăsta. Termină-l acum! Spune-mi ce ți-am făcut de mă urăști atât de mult?
Khushi: Atunci ascultă! Ce-ai făcut și ce încerci să faci. Sunt atât de furios pe tine pentru că trebuie să-ți văd fața în fiecare zi deși te urăsc atât de mult. Sunt prins în capcana acestei căsătorii idioate pentru șase luni.
Khushi: Atunci de ce? De ce te-ai însurat cu mine?
Arnav: Am fost obligat. Altfel nu știu ce ai fi făcut cu viețile celorlalți.
Khushi: Ce? Ce am făcut? Și Arnav Singh Raizada care nu recunoaște (nu acceptă, nu-l interesează) sentimentele nimănui decât pe ale sale se gândește astăzi la viața altcuiva? De ce?
Arnav: Taci, Khushi! Te urăsc pe tine, nu înseamnă că urăsc pe toată lumea.
Khushi: Te înșeli! O persoană ca tine nu merită dragostea celorlalți.
Dacă mă urăști atât de mult de ce îmi mai ții mâna? Dă-mi drumul!
Arnav: Nu mă provoca Khushi! Știi că ...
Khushi: Atunci dă-mi drumul! Nu e un lucru nou. Ai mai făcut-o și înainte.
Am uitat că Arnav Singh Raizada vrea să aibă totul sub control.
Arnav: E bine că mă cunoști atât de bine. Pentru că pentru următoarele șase luni va trebui să îmi răspunzi. Vei face tot ce-ți spun. Și niciodată să nu îndrăznești să mă întrebi ceva. M-ai auzit Khushi?
Arnav: Dacă îmi spui atât de multe, spune-mi ce ar trebui să-i spun bunicii despre bijuteriile astea rupte. Ce s-a întâmplat acum? Fac ceea ce mi-ai spus. Acum am să le răspund tuturor după ce mă voi consulta cu tine.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 06 Apr 2012, 9:55 pm



6th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Hp:Doamna.
Arnav:Sora!Tu nu poti manca papaya.Tu nu stii ca nu trebuie sa mananci papaya cand esti insarcinata?
Anjaly:Chote, eu stiu mai bine decat ai cunoaste tu de pe internet.Daca mananc un pic, atunci nimic nu o sa mi se intample.
Arnav:Dar inca de ce risti?Din cauza papayei, febra este generata in corp.De ce ai manca chiar si o bucata?
Anjaly:Dar Chote nimic nu se va intampla daca mananc un pic.
Arnav:Nu vreau sa vad nici macar un pic de papaya in toata casa.Adu suc pentru Anjali.
Hp:Da Dle.
Arnav:Sora eu doar vreau sa ai grija ta.Atat!
Anjaly:In regula Arnav.In regula.Bine?
Khuhsi:Cum poate o persoana sa fie atat de diferita fata de doua persoane.Atat de multa iubire si bataie de cap pentru sora lui, iar pentru mine atat de multa ura.
Arnav:Sora ti-ai luat pastilele de calciu si fier?
Anjaly:Da, vroiam sa le iau.
Arnav:Sora, ce fel de pastile sunt astea?
Anjaly:Nu este nimic, Arnav, sunt...
Arnav:Sora, este totul bine?Tu ascunzi ceva de mine?O sa sun medicul chiar acum.
Anjaly:Chote, de fapt aseara m-am simtit un pic ametita.Asa ca..
Arnav:Ametita?Si tu n-ai crezut ca este important sa ma anunti?Tu stiai asta..
Anjaly:De aceea, nu ti-am spus.Vezi asta?Am stiut ca o sa te panichezi.Asa ca i-am trimis pe Khushi si Shyam si mi-au adus medicamentele.Acum sunt bine.
Arnav:Ce?Deci ei amandoi au mers sa-ti aduca medicamentele?
Anjaly:Da si le-am ordonat sa nu-ti spuna nimic.De aceea.
Arnav:Oh!Ma intorc imediat.
Hp:Dle Arnav?Doamna am gasit asta in camera Dlui Arnav si am uitat sa i-o dau.
Anjaly:Oh Doamne asta este bratara lui sacra.M-am gandit in tot acest timp unde a disparut.Ieri a mers sa-si caute costumul in camera lui Arnav.(De ce acolo nu-mi dau seama ce el n-are camera Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 2743637754 )Poate s-a prins acolo.Prostuta de mine!
Arnav:"Te-am intrebat unde ai fost?Doar raspunde-mi?Deci ei amandoi au mers sa ia medicamentele?
Anjaly:Da si le-am ordonat sa nu-ti spuna nimic.
Khushi:Indiferent unde am fost ce importanta are pentru tine?"
Arnav:Khushi!Tu ieri ai fost sa iei medicamente pentru Anjaly.Tu puteai sa-mi spui.Daca-mi spunea odata unde ai fost atunci eu...
Khushi:N-am nimic sa-ti spun.
Arnav:"Si ce daca sora ia spus sa-i aduca medicamentele?Khushi putea sa refuze sa plece cu Shyam."
Nani:Hei ginere.Ia.
Shyam:Daca inainte de a incepe o activitate de bun augur, tu primesti aceasta ofranda sacra, ce altceva poate cineva sa-si mai doreasca, bunica?
Nani:Si ce fel de activitate de bun augur o sa faci, te rog spune-mi?
Shyam:Pe cea care tu o s-o faci?
Nani:Eu?Se pare ca tu esti in dispozitia sa ma incurci astazi, nu-i asa?
Shyam:Bunica, uitate la asta.Bunica, asta nu este un fir sacru normal ci unul de la cel mai renumit sfant a lui Rajasthan.Unul dintre clientii mei mi l-a daruit spunand daca il tin mereu cu mine viata mea va fi plina de fericire.Si imediat ce mi-a spus mi-a venit ideea sa i-l dau lui Arnav.El il poate tine in portofelul lui, el fiind foarte suparat de mai multe zile in legatura cu munca lui.
Nani:Tu esti interesat de toata lumea.Ma bucur sa aud asta.
Shyam:Este in regula bunica, dar tu stii cum este Arnav.El nu crede deloc in astfel de lucruri.Eu iti spun asta tie bunica, ca el nu va accepta asta de la mine oricat de mult as incerca.Dar daca, i-l dai tu, poate atunci..
Nani:Eu?Da, tu ai dreptate.
Shyam:Atunci bunica, de ce pierzi timpul?Ia-o.
Nani:Bine!Hei, uite vine Arnav.Arnav?
Shyam:"Am cautat in toata camera Armav, dar n-am gasit cheia de la dulap.Acum un singur loc a mai ramas.Iar acesta este portofelul tau.Acest fir ma va ajuta sa caut in portofelul tau."
Payal:Mama soacra croitorul a ajuns, e jos..costumul Lordului Krishna..
Mami:Da-i-l!Hello.Hi.Bye bye.
Payal:Apropo mama soacra tu ai aratat minunat in acel costum.
Mami:Da, da.Am aratat si mai minunat dupa ce am cazut pe scena, nu?
Payal:Nu, nu.M-am simtit foarte rau cand tu..
Mami:Haide!Destul.Este de ajuns acum, opreste-te.Dar spune-mi un lucru, tu ai incercat sa o faci pe Beena sa apara o castigatoare dar de ce ai spart acel ulcior?Tu chiar te-ai bucurat sa ma vezi pe mine cazand pe scena.Hello.Hi.Bye bye!A fost numai vina mea.Ca am ales persoana gresita cu care trebuia sa fac pereche.Trebuia sa joc "Laxman" iar tu "Shurpanakha" si apoi sa te insult si eu asa cum mai insultat tu pe scena.Apoi sa simti si tu ceea ce simt eu.Hello.Hi.Bye bye!Scuza-ma este camera mea, nu a ta.Asa ca tu sa iesi afara de aici nu eu.Afara!
Payal:Bine.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!
Nani:Acest fir este de la un renumit sfant, eu vreau ca tu sa-l tii in portofelul tau.Astfel incat tu sa progresezi mult mai rapid in afacera ta.
Arnav:Bunica tu stii ca eu nu cred in astfel de lucruri.Eu sunt motivul succesului meu.
Nani:Bine, cum doresti.Dar, tu ai fi recunoscut atunci ca voi fi fericita si satisfacuta.Dar daca...
Arnav:Bunica, inteleg ce vrei sa spui vorbaind atat de emotional.
Nani:Am auzit bine ca timpul schimba omul.
Shyam:Cumnate, asta este o asa mica problema.Si nu va face nicio diferenta daca esti de acord.Chiar si sora ta va fi de acord daca va afla de asta, nu-i asa?
Nani:Las-o balta, ginere.Nu vreau sa fiu incapatanata cu el.
Arnav:Bine.Bine.Nu inteleg de ce te ascult pe tine?Da-mi-o.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Vin 06 Apr 2012, 10:13 pm

6 aprilie partea a doua.

Shyam: Scuză-mă cumnate. Am alunecat. Îmi pare rău.
Am aflat tot ce am vrut. Ții cheia în portofel, nu-i așa? Acum trebuie doar să iau cheia.

Arnav: Ești sigur că dosarul nu e la birou? Bine, eu...
Khushi, de câte ori ți-am spus să nu mai pui hainele aici? Khushi, cu tine vorbesc, la naiba. M-ai auzit?
Khushi: Hari Prakash, pune astea pe terasă să se usuce. Încă sunt ude.
Hari P: Bine doamnă.
Khushi: Laxmi, ce e asta? Îți pierzi lanțul. Îl aranjez eu.
Arnav: Lucrurile tale sunt împrăștiate peste tot. Nu pot să găsesc dosarul d-lui Singhania. De când ai intrat în casa asta...
Spune Aman. Mai caută o dată în birou. Sunt sigur că vei găsi dosarul. Poftim? Nu, Khushi nu e aici. Te sun eu mai târziu.
E mai bine pentru mine că nu vorbești. E puțin mai ușor să te suport. Spune-i d-lui Shukla să se ocupe de serviciul tău de catering. Îi voi spune lui Aman, îi va informa el. Nu vreau să vii la birou. Cel puțin fă ceva semnificativ cu viața ta. Nu pot să-ți cer să părăsești camera asta. Oricum aici mi-ai făcut viața un iad.
Khushi: Nu vrea să mă vadă. Bine Laxmi. Nu voi mai apărea în fața lui.
Mătușa, sunt Khushi.

Arnav: Alo, sora. E deja ora 8. Ți-ai luat medicamentele? De ce e necesar să stai acolo? Poți să te întorci. Bine, bine, în regulă. Ai grijă. Bine.
Khushi... Unde e Khushi? Nu am văzut-o astăzi. E bine că nu-i aici. Cel puțin e liniște.

HariP: D-nul Arnav, toată lumea a plecat la templu. Mai doriți ceva?
Arnav: Nu, nu.
Hari P: Dar d-na Khushi?
Arnav: Te-am întrebat eu?
Khushi: "Salman Khan! E actorul meu preferat".

HariP: Doriți ceva?

Arnav: N-am văzut-o pe Khushi nici azi.
Khushi: "Bine, spune-mi, unde ar trebui să agăț restul stelelor? Am vrut neapărat să le pun chiar deasupra patului. Dar nu am de ce să le agăț."

Nani: Arnav? Ce s-a întâmplat? Pe cine cauți?
Arnav: Nimic, bunico. Nu caut pe nimeni.
Nani: Bine.
Arnav: Ascultă!
Hari P: Da, domnule.
Arnav: Ai văzut-o pe Khushi?
HariP: Nu, n-am văzut-o. Am să o caut.
Arnav: Nu-i nevoie, e în regulă. O caut eu.
HariP: Bine.

Khushi: Dă-mi înapoi cartea cu povești. Unde eram? Vino, stai aici. Deci, cinci zile pe săptămână vom fi împreună. De la 7 la 9 seara. Bine?
Arnav: Asta e vocea lui Khushi. Dar ea unde este? Ce naiba se întâmplă?.

narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 09 Apr 2012, 10:20 pm




9th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Arnav:Asculta.
HP:Da Dle.
Arnav:Ai vazut-o pe Khushi?
HP:Nu n-am vazut-o.Dar o s-o caut.
Arnav:Este in regula.O s-o caut eu.
HP:Bine draga.
Khushi:Da-mi cartea de povesti inapoi.Da, deci unde am ramas?Eu spuneam asta..
Copil:Heeeee.
Khushi:Sssstt!
Arnav:Ce naiba se intampla?
Khushi:Voi veti fi cu mine 5 zile pe saptamana de la 7 la 9 seara.Bine?Haideti stati jos.Pinky da-mi cartea.
Pinky:Numai daca o sa ne spui o poveste.
Khuhsi:O voi face daca stai jos.
Pinky:Ce este asta?
Khushi:O plapuma.
Pinky:Este a ta?
Khushi:A bunicii.
Pinky:A cui bunica?A ta?
Khushi:Da.Adica bunica sotului meu.
Pinky:Dar bunica ta?
Khuhsi:Vom vorbi despre bunica mea mai tarziu.Stai jos mai intai.Harpeet, stai jos.Vino incoace.Harpeet.Vino incoace.Haide, stai jos.Vino.
Arnav:Ce nai..Nu stiu ce se intampla in camera de oaspeti?Cine sunt acei copii?
Mami:Se pare ca Khushi s-a gandit la asta pana cand o sa aibe copiii ei va avea grija de alti copii.Tu chiar nu stii?Ea s-a pregatit pentru toate astea de ieri.Nu ti-a spus?Ea a inceput o noua afacere.Khushi si asociatia copiilor.Hello.Hi.Bye bye!
Arnav:Asociatia copiilor?Bunica, ce...
Nani:Khushi face pregatire cu copiii.Acum, daca ea sta aici, ii cheama si pe ei aici.Copiii sunt la scoala toata ziua si se joaca seara.Iar apoi vin la pregatire.Soferul ii va aduce.Khushi va avea ceva de facut iar casa va avea o atmosfera placuta din cauza copiilor.Khushi va face catering ziua si seara face asta.
Arnav:Ce?Inca mai face..Bunica nu este nevoie sa faca toate astea.
Nani:Chote, de ce te enervezi?Iti mai amintesti copilaria ta?
Khushi:Bine, va voi spune o poveste dar numai din cauza ca este prima noastra zi.Dar de maine vom incepe a studia, bine?Iar maine voi o sa aveti de scris povestea.De acord?Neha, nu vrei sa asculti povestea?
Pinky:De ce?Tu stii povestea?Asa?Ia spunemi atunci ce se intampla la sfarsit?
Khushi:Tu poate stii povestea dar tu stii adevarata poveste a Frumoasei si Bestia?Intr-o noapte neagra furtunoasa...Iar in noaptea aceea furtunoasa Frumoasa a trebuit sa mearga la un castel mare.A mers pe o carare in jungla pe timp de noapte.
Pinky:Care jungla?
Copil:O jungla adanca?
Harpeet:Heeeee!!!
Khushi:Ssstt!Si dupa putin timp Frumoasa a vazut un castel mare.
Arnav:Ce mai este tot teatrul asta.Prostii!Hei!Aman.Da.
Khushi:"Prima data Frumoasa a mancat si a baut foarte mult.Apoi a adormit linistita.Cand s-a trezit a aruncat o privire in gradina castelului."
Pinky:Apoi?
Khushi:"Apoi?In timp ce mergea ea a simtit ca cineva era in spatele ei."
Pinky:Cine era?Si de ce era in spatele ei?
Khushi:"Ea a incercat sa-l prinda cu privirea iar si iar dar n-a putut vedea pe nimeni.
Copil:Era o Bestie?
Harpeet:O sa-i sparg fata acelei Bestii.
Khushi:Nu mai face asta, sau.Nu voi mai continua povestea.Stai jos."Apoi a vazut ceva.Un trandafir frumos."
Pinky:Ce culoare?
Khushi:Rosu.
Pinky:Era mic sau mare?
Khushi:Mare.
Pinky:Unul cu spini?
Khushi:"Sssstt!Apoi Frumoasa a tacut.Era fericita sa vada trandafirul dar ea stia ca ceva era in neregula.Apoi incet, Frumoasa a mers cu spatele."
Arnav:Aman fii sigur ca imaginea noastra sa nu fie patata in media.
Khushi:"Trandafirul era foarte frumos dar Frumoasa era speriata.Stia ca cineva vine."
Arnav:Cred ca presa exagereaza cu povestea si a incercat sa arate ca noi suntem monstri mari.
Khushi:"Apoi in spatele ei"
Copiii:Bestia!
Khushi:Bestia!Bestia!!
Arnav:Nu mai tipati.Iar tu, Khushi...Eu vorbesc cu tine, tu intelegi?
Copil:Nu, nu.Nu te las sa intri inauntru.Uite, Frumoasa este foarte speriata de tine.
Arnav:Frumoasa!
Copil:Nu intra.
Arnav:Frumoasa...
Copiii:Nu-ti fie frica Frumoasa.Bestia nu te va rani, acum!
Pinky:Ea este Frumoasa?
Copil:...
Pinky:Iar el este Bestia?
Harpeet:Unde este?O sa-i sparg fata!
Khushi:Sssst!
Pinky:Inainte ca Bestia sa vina iar, spune povestea mai departe.
Khushi:Bine.Mergeti si stati jos."Frumoasa chiar era speriata.Bestia chiar era infricosatoare.Apoi Bestia ia spus intr-un glas infiorator:Nu te apropia de plantele mele.Acum Frumoasa chiar era speriata.Bestia a amenintat-o si n-a lasat-o sa se apropie de plantele lui.Ea le privea din departare.Bestia tundea plantele.Le uda.El avea foarte mare grija de plantele lui.
Pinky:Acela este Bestia, dna?
Khushi:Uitati de asta si ascultati povestea."Frumoasa privea Bestia cum uda florile in fiecare zi.Plantele erau foarte pretioase pentru Bestie.Iar in fiecare seara ea trebuia sa ia cina cu Bestia si Bestia ia spus:Casatoreste-te cu mine, Frumoasa!Va trebui!Iar Frumoasa ia spus:Nu Bestie, nu pot sa ma casatoresc cu tine.Si spunandui asta ea s-a dus in camera ei sa doarma.Dar in fiecare noapte, ea vedea in visele ei un print chipes care avea o personalitate minunata.Ii vorbea frumos si avea grija de ea.In timp ce se foia si se intorcea, Frumoasa visa numai la asta.Dar in fiecare noapte in visul ei Printul o intreba o singura intrebare.Si cate de curand o intreba ea se si trezea.Ea nu intelegea asta..."
Pinky:Ce nu intelegea sora?

iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Lun 09 Apr 2012, 11:32 pm

9 aprilie partea a doua

Khushi: Un demon și un prinț. Cum ar putea să fie aceeași persoană? Cum ar putea cineva să o facă fericită într-o clipă și tristă în clipa următoare?

Arnav: Heer! Nu pot trăi fără tine.

Khushi: Nu putea să înțeleagă.
Fata1: De ce? De ce nu putea să înțeleagă?
Băiat1: Doamnă, dacă vorbiți atât de încet nu voi putea să scriu povestea.
Fata1: Frumoasa e speriată pentru că Bestia stă chiar acolo.
Ce s-a întâmplat pe urmă? Bestia a omorât-o pe Frumoasa? A mâncat-o?
Khushi: Nici n-a mâncat-o, nici n-a omorât-o, pentru că era o fată foarte bună.
Băiat: E creionul meu.
Băiat: Ba al meu.
Khushi: Ce faceți? Dați-vă jos! Opriți-vă! Stop! Ce faceți?
Băiat: E creionul meu, dă-mi-l!
Băiat: E al meu!
Khushi: Ce faceți? Dați-i drumul! Am spus să-i dați drumul.
Harpreet, nu e bine. Cere-i scuze. Foarte bine. Mă duc să aduc alt creion. Stați aici în liniște. Altfel, Bestia o să vă mănânce.
Fata1: Chiar așa?

Khushi: "Cum poate cineva să se transforme într-o bestie într-un moment și apoi într-un prinț printr-o mișcare de pălărie"?

Arnav: Da Aman. De ce? Nu, e ceva ce poți face, nu-i așa? Bine, atunci. Ce nai...?

Khushi: Am adus creioane pentru toată lumea. Unde s-a dus toată lumea? Harpreet, vino aici. Unde sunt ceilalți?
Băiat1: Dacă îți vrei plantele înapoi atunci...
Arnav: Atunci ce?
Băiat1: Atunci... atunci... Un minut. Nu e sigur pentru noi să stăm toți în același loc. Voi mergeți înăuntru și aveți grijă de Frumoasa. Eu mă ocup de el.
Fata1: Și dacă ți se întâmplă ceva?
Băiat1: N-am spus deja? Voi avea grijă.
Domnule Bestie eu sunt Nikhil. Dacă îți vrei plantele înapoi, nu te teme. Știu că viața ta depinde de plantele astea. Dacă îți vrei plantele înapoi va trebui să faci ceva pentru mine. Arpeet mi-a rupt creionul.
Arnav: Și?!
Nikhil: Am luat toate acestea de pe masa de afară.
Arnav: Ce nai...?
Nikhil: Domnule Bestie, te rog, mănâncă-l pe Arpeet.
Arnav: Să-l mănânc? Cine ți-a spus că ....
Nikhil: Sora mi-a spus. Adică Sundari mi-a spus că tu îi mănânci pe copiii obraznici.
Arnav: Sora ți-a spus toate astea?
Nikhil: Adică Frumoasa.
Arnav: Bine.
Nikhil: Semnează aici, te rog.
Arnav: "Îl voi mânca pe Harpreet pentru că îmi vreau plantele înapoi. Domnul Bestie".
Voi semna, mai întâi dă-i asta Frumoasei.
Nikhil: Vei face treaba, nu-i așa? Batem palma?
Arnav: De acord. Ascultă! Mi-e foarte foame. Mă gândeam, de ce să-l aștept pe Harpreet? Te pot mânca pe tine.
Nikhil: Nu, nu, dacă mă mănânci nu-ți mai primești plantele înapoi.
Arnav: Hei!

Khushi: Scrisul lui Arnav e indescifrabil. "Khushi Kumari Gupta Singh Raizada, eu sunt Bestia iar tu Frumoasa. Cum ai îndrăznit să spui asta copiilor? Cel puțin pe copii nu-i minți!"
Băiat: Ce-a scris Bestia flămândă?
Fata1: "Mărită-te cu mine", asta a scris?
Pinky: Ce-i vei scrie? Că nu ești de acord să te măriți cu el?
Khushi: Un minut Pinky, un minut! Nikhil, poți să-i dai tu asta?
Nikhil: Nu, nu. Bestia e încă flămândă.
Harpreet: Lașule! Dacă aș fi fost eu în locul tău, l-aș fi pocnit.

Arnav: "Arnav Bestia, scuze, Singh Raizada. Nu i-am învățat nimic și nici nu i-am mințit. Este o vorbă, copiii spun adevărul. Lucruri pe care copiii le văd cu ușurință și pe care noi tindem să le trecem cu vederea. Fapt este că asta văd ei. Eu sunt Frumoasa. Iar tu ești Bestia".
Dă-i asta Frumoasei.
Nikhil: Cum rămâne cu inima lui Harpreet?
Arnav: Imediat ce îmi primesc plantele Harpreet moare.

Khushi: "Khushi, nu mai trăi în lumea basmelor. Nu-i lăsa pe copii să fie ca tine. Asta e viața reală și nu... nu un.... "
Nikhil: "Nu e un basm". Am citit pe drum.
Arnav: "Tu crezi că ești Frumoasa. Sunt atâtea oglinzi în casă. Doar uită-te într-una".

Anjali: Unde te duci?
Nikhil: Grăbește-te. Trebuie să dau biletul Frumoasei, Bestiei. Și biletul Bestiei, Frumoasei. Sunt foarte ocupat. Dă-mi-l!
Anjali: Bestia!? Frumoasa?!
Nikhil: Frumoasa e doamna Khushi. Iar el e Bestia.
Anjali: "Mă uit în oglindă în fiecare zi. Dacă te-ai uita și tu, ai înțelege cum arată o Bestie. Sunt foarte departe de o lume de basm. Cum ar putea cineva căsătorită cu tine să creadă în basme?"
Nikhil: Dă-mi-l!
Anjali: Nici o problemă, sunt eu aici. Am să-l dau eu lui Arnav. Adică Bestiei tale. Haide, du-te.
Arnav și Khushi se ceartă atât de mult. Trebuie făcut ceva.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 10 Apr 2012, 10:50 pm



10th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte


Khushi:Cum de acele vase au fost tinute in spatele mesei?Chiar am obosit sa-i tot tin din frau.Dar prima zi de scoala a mers bine.Acei copii sunt minunati.Este adevarat ca sunt un pic cam nebunatici dar nici eu nu sunt mai breaza.
Arnav:Dumnezeu stie cand ea o sa vina.Cui ii pasa.
Khushi:Acum Frumoasa trebuie sa intre in camera Bestiei.Sssst!Laxmi tu nu poti intra.Altfel, Bestia va...Dictatorul se va trezi.Minunat, ca el doarme.Oricum, de maine n-am sa ma arat in fata lui.In timpul zilei am sa ma ocup de serviciul de catering si sa iau comenzile de acasa.Si o sa predau pana la 9:30 seara.El va adormi pana atunci.Asta e bine.Nu trebuie sa-i vad fata 24 de ore.Bine, acum pleaca.Ne vedem maine dimineata.
Arnav:Si-a inceput serviciul de catering chiar la prima ora.Dumnezeu stie cat mai tine teatrul asta.Sora!De cate ori..Sora!Tu stii ca numai tu poti face asta.Niciodata n-am sa dau voie la cineva sa faca asemenea lucru.
Anjaly:Atunci, incepe a le da voie, frate.Ma voi simti bine.
Arnav:Sora.Ai grija.
Anjaly:Arnav, pe tine te intereseaza numai fericirea mea.Tu esti constient de tot ce mi se intampla, bine sau rau.Si asculti de mine, fara sa argumentezi.Dar, cand vorbesc despre Khushi, atunci..Frate, tu stii?Astazi, simt ca Khushi s-a potolit.Cred ca trebuie sa fie un motiv in spatele pregatirii copiilor.Frate, nu stiu de ce, dar simt ca si cum Khushi incearca sa-si gaseasca fericirea.
Arnav:Este in regula, sora.Ea nu este fericita?
Anjaly:Arnav, te-ai certat din nou cu ea?
Arnav:Haide, sora tu...
Anjaly:Arnav, nu o mai inecaji.Ea este atat de interesata de tine.De fapt , este interesata de toata familia asta.Arnav, de ce esti asa?
Arnav:Cum sora?
Anjaly:In felul asta.Ca ASR de la birou!
Arnav:Pentru ca asa sunt.
Anjaly:Daca tu esti asa atunci cum te astepti ca ea..
Arnav:Sora spune pe sleau ce vrei?
Anjaly:De fapt vreau sa spun foarte multe lucruri.Dar, nu are rost.Fa asta, pleaca la birou.Pleaca!Cred ca ar trebui sa spun aceste lucruri numai cuiva care va intelege... Khushi.
Khushi:Cumnata!
Anjaly:Vin copiii in seara asta la pregatire?
Khushi:Da.
Anjaly:Daca tu iti petreci tot timpul muncind, atunci cum vei reusi sa-ti petreci timpul cu Arnav?Khushi tu esti nou casatorita simt ca tu si Arnav ar trebui sa petreceti mai mult timp..
Khushi:Chiar de as vrea asta cumnata.El este foarte ocupat cu munca de birou care...Si in plus el mi-a spus sa-mi folosesc corect timpul liber.
Anjaly:Tu stii de ce ii este frica lui Arnav inca de cand era copil?
Khushi:Ce este asta?
Anjaly:Este acel lucru, pe care Arnav niciodata nu la facut si niciodata n-o sa-l faca.Lui Arnav nu ia placut ca eu sa-l iubesc si sa-l alint."La multi ani, frate!"Cand lui insusi nu-i place ca cineva sa-l iubeasca atunci cum poate el sa iubeasca pe altii?El poate iubi, dar nu poate sa o exprime.Si nici nu le da voie altora sa o exprime.Dupa asa de multi ani, m-am obisnuit sa-mi exprim iubirea pentru el.Acum pot sa-i pun un punct pe frunte si ia si ofranda.Khuhsi, in vederea de a-l intelege pe Arnav, tu ar trebui sa fii ca el.De fapt, daca-ti exprimi dragostea deschis el te va ocoli complet.Dar este important ca el sa simta iubirea.Vei vedea, ca-l vei schimba pe Arnav.Serios!
Khushi:Acum veti vedea o noua Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.Deci acesta este adevarul in spatele lui Arnav.Eu faceam toate mutarile gresit.Tu esti mereu suparat si n-ai nici un motiv sa fii suparat pe mine.Dar asta nu va face nicio diferenta pentru tine.De fapt, altceva te necajeste pe tine.Dragoste, atentie si afectiune.Tu vei fi enervat de toate astea.Acum imi voi schimba strategia.Dle Arnav Singh Raizada, tu urasti dragostea, nu-i asa?Asa ca, bine ai venit in Raiul Iubirii.Iar in limba ta, bine ai venit in Iadul Iubirii.
"Anjaly:Arnav nu-i placea sa-l iubesc si sa-l alint.El poate iubi, dar nu poate sa o exprime."
Khushi:Dar Laxmi, chiar daca accept sfatul cumnatei ar trebui sa mai verific odata.Ce spui?Haide Laxmi, haide sa plecam repede.
Arnav:Ce nai...Ce faci?Pantoful meu...
Khushi:Am gresit cu ceva?
Arnav:Ai pus ceva inauntru?L-ai murdarit?
Khushi:Nu!Eu iti dadeam jos pantofii.
Arnav:Dar de ce?
Khushi:Pentru ca tu esti sotul meu.Si asta e datoria mea.
Arnav:Dar eu nu vreau toate astea.Opreste asta, bine?
Khushi:Bine.
Arnav:Khushi, tu nu poti merge normal ca ti-ai pus salul asta.Inlatura-l.
Khushi:Eu doar indeplineam ordinele tale.Nu tu mi-ai spus sa nu apar in fata ta?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mar 10 Apr 2012, 11:38 pm

10 aprilie partea a doua

Khushi: Și Gopi de pe Starplus face la fel. De asta m-am gândit să o imit.
Arnav: Ce dramă e asta?
Khushi: Nu e un serial nou. Rulează de foarte multă vreme.
Arnav: Eu vorbesc despre drama ta (teatrul tău).
Khushi: Teatru? Tu nu mă înțelegi. Asta e datoria mea.
Arnav: Lasă astea. Încetează asta, de acord?
Khushi: Te rog ascultă.
În afară de zahăr și bețișoare parfumate ești alergic și la dragoste. Acum voi face din asta cea mai importantă armă a mea.

Manorama: Hello, Hi, Bye bye, dragă Akash. Trezește-te repede.
Payal: Mamă soacră, atât de devreme? E totul bine?
Manorama: Dacă îți văd fața de dimineață, cum ar putea să fie bună ziua mea? Scuză-mă. Akash dragă!
Akash: Da mamă. Ce s-a întâmplat?
Manorama: Nu-ți voi spune. Va trebui să ghicești.
Akash: Gaz?
Manorama: Nu e vorba de gaz. Vreau să spun să ghicești ceva când ți se cere. Spune-mi. Cine crezi că vine? Curând. Haide ghicește.
Akash: Cine?
Manorama: Domnișoara B.
Akash: Cum?! Chiar așa?! Când?

Khushi: O ceapă nu va fi de ajuns. Uite, am lacrimi în ochi.
Khushi Kumari Gupta Singh Raizada, nu da înapoi de la îndatoririle tale.
Ascultă. Haide, trezește-te. Am spus trezește-te, dragul meu soț. La momentul de bun augur al acestei zile. Îți ofer o ceașcă de ceai fierbinte. Începe această nouă zi cu o gură din acest ceai dragul meu soț.
Arnav: Ce?
Khushi: Ceaiul tău, dragul meu soț. Și din cauza timpului pe care îl pierzi spunând Ce nai... ceaiul se răcește.
Arnav: Cui îi spui dragul meu soț?
Khushi: Ție, cui altcuiva?
Arnav: Khushi, ce nebunie e asta, așa de dimineață?
Khushi: Nebunie? Am fost nebună înainte. Complet nebună. Acum mi-am revenit.
Te rog să mă ierți dragul meu soț.
Arnav: Ce? Khushi, ce s-a întâmplat cu tine? Și dă-ți jos vălul ăsta. Nu-mi spune dragul meu soț.
Khushi: Cum să nu-ți spun dragul meu soț? Tu ești într-adevăr dragul meu soț. Abia acum am realizat asta. E felul meu de a-mi cere scuze.
Arnav: Felul tău de ce?
Khushi: De a-mi cere scuze. Te rog să mă ierți dragul meu soț. Pentru toate greșelile pe care le-am făcut, pentru comportamentul meu. Te rog, iartă-mă. Am realizat că tu ești dragul meu....
Arnav: Nu, nu din nou. Nu-mi mai spune așa.
Khushi: Atunci spune-mi tu. Cum ar trebui să mă adresez ție? Dragul meu soț.
Arnav: Încetează! Termină odată! Nu știu de ce faci asta. Dar încetează!
Khushi: Nu, nu poți să-mi iei această șansă de ispășire/îndreptare. Ți-am pus deoparte prosopul și parfumul, poți să te duci la baie.
Arnav: Poftim?
Khushi: Puf puf... parfumul. Al tău. Pregătește-te.
Arnav: Ai făcut tu toate astea pentru mine? Sunt sigur că e ceva în neregulă.
Khushi: Eu... am să-ți aduc niște apă.
Apă.
Arnav: Khushi, toate astea...
Khushi: Da, dragul meu soț.
Arnav: Of! Modul în care mi te adresai înainte era mult mai bun.

Manorama: Vine peste patru ore.
Akash: Oau, ce grozav! Vine domnișoara B.
Payal: Domnișoara B?
Manorama: Babli.
Akash: Babli. Vine Babli.
Payal: Dar...
Akash: Îi spun fratelui și-mi iau liber astăzi. Am multe de vorbit, au trecut atâtea luni.
Manorama: Eu sunt deja gata. Hello, Hi, Bye bye.
Akash: Mamă, mi-ai făcut dimineața bună. Chiar sunt foarte fericit.
Payal: Cine e această Babli?

Arnav: Ce nai....?
Khushi: Iartă-mă dragul meu soț dacă ai o problemă. De fapt eu am făcut asta.
Arnav: Astea nu sunt ale mele. Unde sunt hainele mele?
Khushi: Sunt ale tale. Dacă am făcut o greșeală...
Arnav: Atunci ce? Unde sunt hainele mele Khushi?
Khushi: Cămășile tale parcă erau un film vechi.
Arnav: Poftim?
Khushi: Vreau să spun ca un film alb-negru. Așa că le-am aruncat.
Arnav: Cum? Le-ai aruncat?
Khushi: Dar ți-am cumpărat altele noi. Uite la asta. Vei arăta proaspăt ca o floare dacă o porți. Ca o floare cu spini. Nici o problemă. Sigur asta o să-ți placă. Vezi asta? Tu ești foarte atașat de plante și copaci, nu-i așa? Dacă vei purta asta vei simți că grădina ta se plimbă împreună cu tine, toată ziua. Te rog, îmbracă-te cu ce vrei. Eu am să-ți pregătesc micul dejun... dragul meu soț.
Arnav: Fii atentă!
Khushi: Mulțumesc.
Arnav: Ce naiba? Aici nu-i nici măcar o singură cămașă ca lumea.
Alo, Akash. Poți să-mi aduci, te rog, o cămașă decentă? Orice, negru sau alb. Cum? De ce? La naiba. Unde? Bine. Poți să o rogi pe Payal? Akash ești prima persoană care ține cheile de la dulap cu el. Bine, în regulă. Nu contează. Nu, nu s-a întâmplat nimic. Vorbim mai târziu.
Hari Prakash! Hari Prakash! Ce vrei să spui prin câteva trimise la curățătorie?
Hari Prakash: Domnule, doamna Khushi mi-a spus să nu vă spun. A luat toate cămășile cu ea.
Arnav: Du-te! Du-te!
Hari Prakash: Da domnule.

Unchiul: Dă-mi doar una dragă.
Payal: Da.
Unchiul: Manorama, câte zile are de gând să stea de data asta Babli?
Manorama: Babli nu plănuiește niciodată, doar face.
Unchiul. Da, ai dreptate. Noră Payal unde sunt Anjali și cumnatul?
Payal: De fapt cumnata s-a dus la spital pentru un control.
Manorama: Hello, Hi, Bye bye. Dar Arnav unde este?
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 11 Apr 2012, 10:00 pm



11th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Mami:Hello.Hi.Bye bye!Unde este Arnav?Micuta Scufita Rosie!Arnav a fost colorat de la alb si negru.
Khushi:Daca ma ascultai pe mine si imbracai camasa inflorata tu aratai foarte bine!Oricum culoarea asta se potriveste cu furia ta.Iarta-ma dragul meu sot.
Unchiul:Manorama, taurul inebuneste cand vede aceasta culoare, nu-i asa?
Arnav:Unde este Akash?
Mami:S-a dus sa cumpere un cadou pentru Babli.
Unchiul:Trandafiri galbeni.
Payal:Deci, Babli este prietena lui?
Mami:Da, cea mai buna prietena.
Payal:Atunci de ce n-a venit la nunta noastra?
Nani:A refuzat sa vina.Chestia e, ca nu a putut obtine concediu.Arnav?Esti tu sau altcineva?Ce s-a intamplat cu tine?Asta trebuie sa fi fost ideea lui Khushi.In fine, acum ca porti o camasa rosie atunci ia si niste ofranda.Asta este de la o venerare speciala in care sotia ta a facut-o pentru tine.Haide ia-o?Ea a facut venerarea pentru sanatatea ta.Atata devotament si grija.
Arnav:Nu vreau asta.Bine?Bunica, roag-o sa se opreasca indiferent de ce face.
Khushi:Ce?Ce am facut?
Arnav:Oh serios?Cum m-ai strigat de dimineata?
Khushi:Ce?
Nani:Ce Arnav?
Arnav:Swami "dragul meu sot".
Unchiul:Ce?
Arnav:Swami!Asta-mi spune de dimineata.
Nani:Este foarte frumos.
Arnav:Nu este frumos este o prostie.Bunica, nu vreau toate...Toate camasile mele..Las-o balta.
Khushi:O clipa.
Arnav:Scuza-ma!
Khushi:Paratha este buna.Branza{curd ar veni un fel de lapte covasit adica corasla sau colostro} nu este acra.Iar muraturile...Vreau ca indiferent de ce mananci ar trebui sa fie gustos.
Nani:Dar!Termina-ti micul dejun.
Arnav:Nu-mi mai este foame.
Khushi:Swami!Swami, stai.
Arnav:Akash!
Akash:Frate aceasta culoare...
Arnav:Las-o in pace.Haide in camera ta.Am nevoie de o camasa de imprumut.
Akash:Sigur.Sa mergem.
Khushi:Swami!Grabeste-te Khushi.Haide mai repede.Ti-ai schimbat camasa dragul meu sot?De ce , dragul meu sot?Dragul meu sot, sa te ajut?
Arnav:Nu!Nici macar sa nu incerci.
Khushi:Bine.Cum doresti.Cel putin, lasa-ma sa-ti pun acest punct sfant.Oho, asta este goala.Cum o sa-l aplic acum?
Arnav:Ce nai..Khushi!
Khushi:Eu..Eu doar am pus punctul sfant.Asculta.Te rog sa te intorci devreme.Te voi astepta.Iti voi pregati dovleac amar favoritul tau.Te vei intoarce devreme, nu-i asa sotul meu drag?
Arnav:Khushi, indiferent de ce faci opreste-te!Altfel..Doar potoleste-te.
Khushi:Altfel ce, sotul meu drag?Spune-mi.Atat de multa furie dragul meu sot!Asta este ceea ce vreau.Dar fii sigur, pentru ca urmatorul meu pas te va face si mai furios.
Mami:Nu, nu.Mai multe stafide.Mai multe stafide.Lui Babli ii plac foarte mult stafidele.
Khushi:Da dle Shukla.Ai primit cutiile?Nu, nu,nu, nu!Nu-i da sa manance deloc.Da.Da.
Nani:Khushi draga mea, copiii nu vin astazi la pregatire?
Khuhsi:Bunica..copiii au liber sambata si dumineca.Asa ca m-am gandit sa le dau si eu liber.
Mami:La ce scoala merg?Oare stau in banci rupte sau direct pe jos?Trebuie sa mearga la aceeasi tip de scoala la care tu si Payal ati mers.
Nani:Dar Manorama.Tu cum de stii?Ca aceste scoli sunt asa?Spune-mi cum se numea scoala ta?Nu te sfii..
Mami:Nu.Nu.Chestia e ca de îndată ce mentionez scoala mea ma simt coplesita de vechi amintiri.Apropo, scolile imi aduc aminte ca ma gandeam ca in loc sa-l trimit pe Akash la o scoala de baieti l-am trimis la o scoala mixta asa poate se indragostea de o frumoasa fata in timpul copilariei.Iar copilaria lui sa devina mai dulce de o frumoasa fata si sa devina cat mai experimentat in arta dragostei asa ca sa nu fie inebunit de prima fata care a vazut-o.
Akash:Mama nu este copilaria pulover ci este draguta.
Mami:Este la fel.
Akash:Pune mai multe stafide.Lui Miss B ii plac foarte mult.
Payal:Da, am aflat asta.Mama soacra mi-a spus.
Akash:Miss B a venit.Tu nu veni.Stai chiar aici.Haide mama.Sa mergem!
Khushi:Sora, cine este aceasta Babli?Iar cumnatul chiar este foarte fericit.Ea este draguta..
Payal:Nu, nu.Este prietena lui.O foarte buna prietena.
Akash:Mama, mama.
Mami:Hello,Hi...
Akash:Ce este acolo in mana mea?
Babli:Mana ta dreapta este pe manerul usii iar ai un buchet de trandafiri galbeni in mana stanga.
Akash:Bine.Ce ia spus omul surd lui omul orb?
Babli:Tu nu poti vedea?Tu nu poti auzi?Ce a spus un mut altui mut?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mier 11 Apr 2012, 10:19 pm

11 aprilie partea a doua

Akash: Nu vei putea să mă înfrângi atât de curând domnișoară B.
Babli: Dacă nu azi atunci nu-i nici o problemă. Într-o altă zi domnule A.
Akash: În regulă. Bine ai venit acasă, frumoaso. Mi-a fost atât de dor de tine domnișoară B! Poftim trandafirii galbeni, preferații tăi.
Babli: Mulțumesc.
Manorama: Uite-o pe Bubbly a mea. Vino.
Akash: Asta e surpriza ta, Bubbly.
Khushi: Văzând că e o fetiță probabil te-ai liniștit.
Akash: Payal, Bubbly. Domnișoară B, Payal Singh Raizada.
Khushi: Deci tu ești Babli.
Babli: Scuză-mă, nu sunt un copilaș. Doar pe copilași îi săruți.
Khushi: În nici un caz. Când iubești pe cineva, vârsta nu contează. Acum dată tu mă săruți sau mă îmbrățișezi, eu nu am să spun că sunt adult.
Akash: A da, ea este doamna Khushi Kumari Gupta Singh Raizada.
Babli: Bine, înseamnă că e adevărat că fratele Arnav s-a căsătorit.
Khushi: Știi, sora chiar voia să te cunoască. Asta pentru că cumnatul a vorbit foarte mult despre tine.
Babli: Dar el nu mi-a spus nimic despre ea.
Manorama: Hello, Hi, Bye bye. Dacă ar fi fost ceva de spus despre ea, atunci ar fi spus.
Akash: Nu ți-am spus pentru că am vrut să o cunoști personal.
Khushi: Bine, eu plec acum. Vom vorbi după ce mă întorc. Tot ce știu despre tine până acum e că îți plac trandafirii galbeni și stafidele.
Manorama: Bye bye. Iar ție Bubbly Hello, hi. Vino dragă.
Babli: Am crezut că și fratele NK va fi aici.
Manorama: A fost aici până când s-a terminat nunta. Acum s-a dus să întâlnească și alte rude, prieteni. Hai spune-mi, ce veri să mănânci? Pizza, paste?
Akash: Are nouă ani dar vorbește ca un matur.
Payal: Iar tu te înțelegi foarte bine cu ea.
Akash: Bineînțeles. Sunt un astfel de tip (Așa e genul meu).

Arnav: După cum vedeți, cotele de vânzări sunt bune. Dar ar putea fi mult mai bune. Departamentul nostru de vânzări a primit comenzi dar producția noastră a fost scăzută. Începând cu a șaptea lună a anului, noi... Ce este? Cred că e o glumă.
Khushi: Bună ziua, bună ziua. Ce mai faceți? E atât de târziu, mai întâi luați masa și apoi țineți ședința. Cum se stinge televizorul ăsta?
O Doamne, ai slăbit atât de mult! Voi toți, mergeți să luați masa. Cutiile voastre sunt aici. Astăzi am gătit curry cu fructele arborelui Jack. Și voi trebuie să mâncați.
Arnav: Ce faci, Khushi?
Khushi: Am adus mâncare. Nici măcar nu ai luat micul dejun. Dă-mi drumul.
Arnav: Khushi!
Khushi: Pune asta acolo.
Arnav: Khushi, oprește-te!
Khushi: Hîm?
Arnav: Khushi!
Khushi: Nu, nu, lasă-mă pe mine. Eu am mâncat deja. Ia loc și mănâncă liniștit.
Arnav: Am mâncat deja.
Khushi: Cum? Când?
Arnav: Nu contează. Vreau să vorbesc cu tine. Mă scuzați.
Khushi: Mergeți jos și mâncați.

Akash: O Doamne! Încă mai ai cartea asta?
Babli: Bineînțeles. Orice nevoi aș avea în această călătorie, le scriu clar în acestă carte.
Akash. Bine. S-a făcut. Hei! Îți amintești acea călătorie la Mumbai?
Babli: Bineînțeles. Mi-o amintesc. Dar această dorință nu a fost niciodată îndeplinită.
Akash. Dar e un lucru care s-a confirmat. Prin Poarta Indiei ...
Babli: ... până la Alibaagh cu bacul.
Akash: Sigur.
Babli: Dar i-am spus unchiului HP să facă tăiței pentru mine. I-am spui nu-i așa, Mr A? Am fi putut mânca tăiței împreună.
Payal: Dar Mr. A are gâtul inflamat, nu poate mânca tăiței. De asta am făcut astea pentru tine.
Akash: Ce gustos! Un platou. Miss B, în loc să .... vom...
Bbali: Mă duc să petrec puțin timp cu bunica.
Akash: Atunci am să-i spun lui Hari Prakash să trimită acolo, platoul cu mâncare. Poți să vorbești și să mănânci. Să mergem. Hei! Bine.
Payal: Deci Mr A, ce-a spus Miss B?
Akash: Mi-a spus că doar ea mă poat estriga Mr A și nimeni altcineva.
Payal: Bine atunci, am să-ți spun Akash. În regulă, Akash?
Akash: Dar poți să-mi spui Mr A când suntem singuri, Mrs A.

Arnav: Ce naiba faci Khushi? Khushi, răspunde-mi!
Khushi: Ți-am spus, ți-am adus mâncarea. Acum grăbește-te înainte să se răcească.
Arnav: Nu vreau mâncarea ta.
Khushi: Atunci vei mânca mâncarea de aici? Pusta aia udă?
Arnav: Nu e pusta, e pasta. Și da, voi mânca asta.
Khsuhi: Uite, mâncarea pe care o fac eu e mai bună și mai nutritivă.
Arnav: Exact. De aceea, ia-ți mâncarea și pleacă. În clipa asta.
Khsuhi: Dar tu...
Arnav: Du-te!
Khushi: Dragul meu soț, mănâncă puțin, așa nu vei mai fi atât de furios. Cred că ești furios din cauză că ți-e foame.
Arnav: Sunt furios pentru că tu ești aici, nu pentru că mi-e foame. De asta, ia-ți mâncarea și pleacă.
Khushi: Bine, cum vrei tu.

Om: Doamnă Khushi!
Khushi: Da?
Om: Cum rămâne cu acele Jalebi?
Khushi: Am să le trimit prin domnul Shukla, mâine. La revedere.
Această dragoste care trece peste orice granițe îi va aduce eșecul. Păcat că nu a mâncat nimic. Dar nu-i nimic. Mă voi asigura că mănâncă.

Arnav: Mă scuzați. Deschideți proiectorul.
Om: Domnule, ați mâncat?
Arnav: Am spus, deschideți-l!

Khushi: Cu siguranță îți voi servi cina. Voi purta un război cu ASR cu multă dragoste.

Khushi: Poftim, mănâncă asta. Arnav Ji?!
.


narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 12 Apr 2012, 10:05 pm



12th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

Anjaly:Nu Babli, chiar acum, noi nu putem afla daca este un baietel sau fetita.Orice ar fi, trebuie sa fie simpatic si inteligent ca tine.
Babli:Asta este un pic cam dificil.
Nani:Khushi draga, vin-o si mananca cu noi.
Khushi:Nu bunica, n-o sa mananc pana cand Arnav se intoarce.
Anjaly:Ce?Tu il astepti pe Arnav?
Mami:Dar Anjaly.Mi-as fi dorit ca tu sa-l vezi pe Arnav astazi, purta o camasa rosie daruita de Khushi.
Nani:Da Anjaly.Chote nu mai este ca inainte, el a devenit un sot.Khushi draga, tu nu trebuie sa stai flamanda.In aceasta casa nu se intampla asa ceva.
Mami:Imi doresc ca Payal, adica nora Payal sa faca si ea la fel, ar fi frumos.
Nani:Tu ai dreptate Manorama.Ca si cum tu il astepti in fiecare zi pe baiatul meu.
Khushi:Dar eu voi astepta.Nu pot sa mananc fara Arnav Ji.
Nani:Cat timp iti trebuie ca sa te intorci?Khushi nu vrea sa aibe cina fara tine.
Arnav:Bunica spune-i sa manance.Am o multime de treaba.De ce imi creaza probleme?
Nani:Chote asta nu e o problema asta este afectiune.Iar pana la urma ea este sotia ta si are dreptul sa-si faca griji pentru tine, cand vii si ce mananci.Tu ar trebui sa-i respecti aceasta afectiune.Vin-o mai repede.
Arnav:Bunica, sunt foarte ocupat.Eu...
Nani:Bine.Nu veni.Las-o pe Khushi sa stea flamanda!
Khushi:"Nu este Arnav este stomacul meu care o sa fie afectat."
Nani:Khushi draga, te rog asculta-ma mananca-ti cina.Arnav va intarzia foarte mult.Si oricum este obisnuit sa manance de unul singur.
Khushi:...
Nani:Cum doresti.
Khushi:Fii atenta Khushi!Tu nu poti sa mananci.Si nu din cauza ca acel Dictator nu s-a intors inca.Este din cauza ca ai vorbit prea mult in fata bunicii.Mai asteapta putin, Khushi.Cred ca memoria mea a fost afectata din cauza foamei, bunica insasi a spus ca "Te rog asculta-ma si mananca-ti cina.Arnav va veni foarte tarziu.Oricum el este obisnuit sa manance de unul singur."Da cred ca este in regula.O sa am poori si mancare de cartofi.Si dupa asta o sa-l astept.Cine stie cand va veni acel Dictator?Wau! Poori.Wau!
Arnav:Ce naiba?Tu ce faci aici?Ce este teatrul asta nou, ca tu nu mananci pana cand nu ma intorc acasa?Serveste-ma mai repede.ca mor de foame.N-am mancat nimic de dimineata.Ce?Nu vrei sa mananci cu mine?
Khushi:Daca mai este ceva ramas de mancat.
Arnav:Unde este mancarea?
Khushi:Ma duc sa gatesc ceva pentru tine.
Arnav:Sa gatesti?
Khushi:Da!Cum sa te servesc cu mancare daca nu este calda.Asa ca m-am gandit cand te intorci o sa gatesc ceva si o sa te servesc cu mancare calda.
Arnav:Asteapta!O sa comand ceva in alta parte.Nimeni n-o sa livreze acum.
Khushi:Nici o problema, voi pregati eu mancare.Tu stai aici.Eu ma intorc.Ma intorc imediat.
Arnav:Khushi!
Khushi:Da, da.Vin acum.Uite aici, mancarea ta este gata.Astazi o sa te hranesc eu.
Arnav:Khushi, doar da-mi farfuria.
Khushi:O clipa.Da-mi voie sa gust mai intai!Este buna.Uite aici, mananca.Arnav!Arnav!Arnav!Arnav trezeste-te.Ma auzi.Oh Doamne!Ce s-a intamplat cu tine.Deschide ochii Arnav.Arnav.
Alash:Ce s-a intamplat cu fratele?
Nani:Arnav!
Khushi:Nu stiu.
Akash:Frate.
Anjaly:Arnav!Ce s-a intamplat cu Arnav?Arnav!
Nani:Arnav.
Anjaly:Arnav ce s-a intamplat?
Nani:Ce s-a intamplat, Anjaly?
Anjali:Arnav inca n-a mancat?
Mami:Hello.Hi.Bye bye.A doua tentativa de omor?Otrava in mancare?
Khushi:Nu, nu Mami Ji.El inca n-a mancat nimic.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Tu i-ai dat otrava pe stomacul gol?
Nani:Manorama, taci din gura!Doar taci!Arnav!
Babli:Dle A, ce s-a intamplat cu fratele Arnav?
Anjali:Chote.Chote.
Arnav:Sora.Medicamentele.
Khushi:Cumnata!Medicamentele!Intreaba de medicamentele lui.
Anjali:Medicamentele?
Arnav:Medicamentele.
Anjali:Chote nu si-a luat inca medicamentele?Oh Doamne!O sa sunam medicul.Akash suna-l imediat.
Khushi:Da cumnata.Cred ca i-a scazut nivelul de zahar.Ma intorc imediat.Uite aici cumnata.Da-i ceva dulce.
Akash:Incet, incet frate.Frate, te duc eu sus.Odihneste-te un pic.
Arnav:Sunt bine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Joi 12 Apr 2012, 10:12 pm

12 aprilie partea a doua

Anjali: Încet Arnav.
Akash. Încet frate.
Nani: Cu grijă, dragule.
Anjali: Akash!

Arnav: Sora, voi mânca singur. Sora, ajunge, am mâncat prea mult.
Anjali: Bine. Încă o înghițitură. Ultima, ultima. Băiat bun!
Bubbly: Frate Arnav mai vrei ceva? Să-ți aduc sau să stau aici să-ți țin companie?
Arnav: Nu, mulțumesc. Probabil ești obosită. Du-te în pat acum.
Anjali: Bubbly, Arnav e obosit. Vrea să se odihnească. Și apoi, tu abia ai venit. Haide, te duc la culcare.
Bubbly: Bine, noapte bună.
Anjali: Khushi Ji, nu ai de ce să-ți faci griji. Arnav nu și-a luat medicamentele, de asta a leșinat.
Khushi: Totul este din vina mea, cumnata. Dacă nu m-aș fi încăpățânat să mâncăm împreună...
Anjali: Nu, Khushi, nu are nici o legătură cu asta. Arnav va fi bine. Nu te mai îngrijora.

Khushi: Stai, oprește-te! Spuen-mi dacă ai nevoie de ceva, îți aduc eu.
Arnav: Voi dormi pe sofa.
Khushi: Nu-i nevoie. Astăzi tu vei dormi pe pat.
Arnav: Ba nu.
Khushi: Ba da.
Arnav: Nu trebuie să-mi spui tu ce să fac.
Khushi: Uite, dacă nu-mi asculți instrucțiunile atunci am să mă plâng cumnatei.
Khsuhi: Un minut! Un minut. Tu stai calm, o fac eu.
Arnav: Îmi iau singur. N-ai înțeles? Îmi iau eu. Nu am nevoie de ajutorul tău.
Khushi: Dar dacă stai întins așa.... Stând așa...
Nu ți-am spus să fii atent?
Uită-te în sus, ai să-ți revii. E bine?
Mai vrei apă? Lasă-mă pe mine s-o fac.

Khushi: Ești bine? Vrei ceva? Cum te simți acum?
Arnav: Poftim?
Khushi: Spune-mi, te simți bine? Ce s-a întâmplat? Spune-mi, dacă ai nevoie de ceva îți aduc eu. Uite...

Anjali: Frate! Te căutam.
Arnav: Sora, sunt bine.
Anjali: Fără îndoială că ești bine având în vedere că soția ta a stat toată noaptea lângă tine și a avut grijă de tine. Acum nu-mi spune că nu știai asta.
Arnav: Știam.
Anjali: Vezi, eu nu știam asta. Dar când am aflat am fost extrem de fericită. Sunt foarte fericită că ți-ai ales o parteneră de viață care este atât de preocupată de sănătatea ta.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Dum 15 Apr 2012, 12:40 pm



13th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Khushi:Ce s-a intamplat? Daca vrei ceva spune-mi.Iti voi aduce.Uite..
Arnav:Nu te apropia de mine!Cum vine ca acest ulei este aici?
Khuhsi:Noaptea ti-am dat cu ulei pe cap.Trebuie sa fi cazut si pe aici.
Khushi:Esti nebuna?
Khushi:Voi curata.
Anjali:Acum, Arnav este bine.Cred ca acum trebuie sa avem grija de mancarea si pastilele lui.Si trebuie sa incepem cu ceaiul de ghimbir.
Payal:Asta e un sunet de sfoarait, nu?
Anjali:Khushi Ji ce s-a intamplat?Ce s-a intamplat?
Khushi:Sora, cumnata toata noaptea, eu...
Anjali:Tu ai stat treaza toata noaptea?
Khushi:Da, cumnata ti-am spus ca o sa ma grija de Arnav, asa ca..
Payal:khushi iti voi da ceaiul tau, pana atunci, tu da-i de manacre lui Babli.Da-i asta lui Babli.
Anjali:Nu, nu Payal Ji voi face eu ceaiul.Tu poti sa pleci.
Payal:I asta!Tu esti bine?Ai grija , bine?
Anjali:Bea-l.
Khushi:trebuie sa-i dam ceaiul de ghimbir lui ArnavJi.
Akash:O Doamne!Vad..Dar...
Babli:Admirabil.
Akash:wauu!Un cuvant mare.Foarte bine.Acum este randul meu.
Babli:Eu vorbesc despre tine Dle.Tu esti admirabil.Dar Dle A..
Akash:Da Dsra B.
Babli:Este week-end, asa ca va fi mai putin de lucru.
Akash:Da!Si va si un plan deasemeni.
Babli:Exact!Sa mergem la un film.
Akash:S-a facut.Dupa asta vom merge si la Moll.
Babli:S-a facut afacerea.
Akash:In regula!
Payal:Si ce spune-ti despre halvaua puri?
Akash:S-a trezit fratele?Cum se simte?
Payal:Acum este mai bine ca inainte.
Babli:Buna Payal!
Akash:Hei!Nu Payal!De fapt ea este un pic mai mare decat tine, asa ca nu ar trebui sa o strigi pe nume.
Payal:Nici o problema!
Akash:Nici decum!Payal, cumnata!Bine!Hai sa facem altceva, o vom chema Bhabz.E simpatic si de efect.
Babli:Multumesc Bhabz!
Akash:Payal, chiar vrei sa joci cu noi?
Payal:Nu, am o multime de treaba de facut.
Akash:Te rog joaca.Tot ce ai de facut este sa formezi cuvinte.Uite, prima data alege aceste litere.CUTE.Simpatica!
Anjali:Arnav.Te cautam.
Arnav:Sora sunt bine.
Anjali:Tu desigur ca esti bine, cand sotia ta a avut grija de tine, toata noaptea, fara sa inchida un ochi.Acum nu-mi spune ca nu stiai?
Arnav:Stiu, sora.
Anjali:Tu stii, ca eu nu stiam asta.Dar cand am aflat am fost foarte fericita.Sunt foarte fericita ca tu ai ales un astfel partener de viata, care cel mai important lucru este sa aibe grija de tine si de sanatatea ta.Si mai stii ceva, chiar acum iti pregateste ceaiul de ghimbir.Trebuie sa fie gata acum.Tu du-te in camera ta si odihneste-te.
"Khushi:Nu ti-am spus sa fii atent?Uita-te in sus, te vei simti mai relaxat."
Mami:Scuzati-ma va rog!Hei!Wau!Chiar asa de dimineata, Escrable?
Babli:Matusa e Scrable.
Mami:Bine.
Akash:Ce este asta?
Payal:Asta?Asta este un cuvant din 4 litere.
Akash:Cuvantul care incepe cu litera "L" si se termina cu litera "E".
Payal:LOVE.Se citeste dragoste.
Akash:Oo deci asa.Imi pare rau, deci acest cuvant niciodata nu se va sfarsi.
Mami:Pot si eu sa joc, va rog?Dar, voi forma cuvinte indiene.
Akash:Nici vorba mama.De fapt e impotriva regulamentului.Asa ca cu siguranta nu.
Babli:Picior manjit cu sange(Kumparita)?Ce inseamna asta?
Mami:Ea este.Am privit-o de foarte mult timp, ea a adus micul dejun aici ca sa-ti castige inima.Special.
Payal:De fapt mama soacra, Babli vrea sa petreaca ceva atimp cu el.Asa ca m-am gandit ca ar fi mai bine sa-i aduc micul dejun chiar aici.
Mami:Asta este ceea ce face!Te hranste cu mancare abundenta si te va face grasa.Iar ea se mentine "Trasa ca prin inel".Haide Babli, iti voi da o salata.Hai cu mine.Tu trebuie sa mananci salata si bei suc de fructe.
Babli:Iti amintesti de planul de week-end?
Akash:Desigur, ca-mi amintesc Ms B.Prima data mergem la film.
Babli:S-a facut.
Khushi:Ceai?
"Anjali:Ma bucur foarte mult ca ti-ai ales un astfel partener de viata.Care este foarte constient de tine si sanatatea ta.Si tu stii chiar acum este ocupata cu pregtirea ceaiul tau de ghimbir.Cred ca o sa ti-l aduca curand."
Khuhsi:Aici sunt medicamentele tale.
Arnav:Nu mi te mai adresezi cu Swami?
Khushi:Ce?
Arnav:Nu e asa de rau, dupa toate astea ideea mea se pare ca merge.
Khushi:Ce?
Arnav:Cred ca este timpul sa-ti spun totul.Spune-mi acum, cum este sa ramai de garda toata noaptea?Cum este sa te simti vinovata fara sa faci nicio grseala?Sa o luam altfel.Spune-mi de cat timp ma cunoasti?Ei bine, ce diferenta fac zilele?Nu conteaza, cat de sigur cunosti pe cineva, uneori, este extrem de dificil sa recunosti pe cineva.Nu-i asa?Noaptea trecuta, de fapt, nu mi-a fost rau.Am fost, absolut, bine.Surprinsa, nu?Am luat medicamentele.Nici foame nu mi-a fost, si pe deasupra tuturor, nici inconstient n-am fost.Totul a fost, doar teatru.Pur si simplu teatru!Ai inteles?
Khushi:Dar, de ce?
Arnav:De fapt am vrut sa stabilesc calculatia.Ieri mi-ai facut o gramada de probleme impartindu-mi o multime de dragoste.
Khushi:Tu te-ai prefacut? Iar eu am fost atat de ingrijorata..
Arnav:Oh, ai inceput sa te ingrijorezi!
Khushi:Tu esti asa de destept.Sunt spulberator, nu destept.La urma urmelor.Sunt Arnav Singh Raizada.
Khushi:El s-a prefacut!
Arnav:Sora!Ce, sora?
Anjali:Chote, iti amintesti aceasta fotografie?
Arnav:Da, acesta este un lucru care...
Abjali:Noi l-am adus cu noi in timp ce am parasit palatul de sticla.Si care s-a spart.
Arnav:Dar asta a fost dintotdeauna spart, sora.Deci ce?
anjali:In acesti ani care au trecut, noi am invatat ceva sau nu.Nu stiu.Dar da, am invatat sa-i prind minciunile lui Arnav al meu.
Arnav:Insemnand?
Anjali:Cu ceva ani in urma aceasta rama s-a spart cand eu am scapat-o jos.Dar tu m-ai mintit ca s-a spart cand ai scapat-o.Si stiu de ce ai spus asta.
Arnav:Sora, am facut-o din cauza..
Anjali:Din cauza ca tu nu-ti poti vedea sora suparata.Indiferent ce, sora nu trebuie sa fie intristata de asta, ultima amintire a copilariei noastre s-a spart.Nu-i asa?
Arnav:De ce imi spui toate astea acum?
Anjali:Este din cauza ca stiu ca in felul asta tu si Khushi..
Arnav:Khushi?Ce este cu Khushi?
Anjali:Chiar si acum pot vedea licarirea din acesti ochi a lui Arnav al meu care nu poate tolera ca cei apropiati lui sunt necajiti in orice fel sau raniti in orice fel.De aceea, ca sa scape de sentimentul acela Arnav al meu poate sa minta.Indiferent ce s-a intamplat, pe Khushi a ranit-o si a necajit-o.Si s-a blestemat singura.De aceea ai mintit-o ca orice s-a intamplat a fost o prefacatorie asa ca ea sa nu se simta rau.De aceea, se stie cat de mult iti pasa de Khushi.Si cat de mult?Poate nici tu nu stii asta Arnav..
"Anjali:De aceea, se stie cat de mult iti pasa de Khushi.Si cat de mult?Poate nici tu nu stii asta Arnav..
Arnav:Am luat medicamentele si nici incnstient n-am fost.Totul a fost o prefacatorie.O prefacatorie."
Khushi:El m-a mintit s-a prefacut.Ai vazut asta Laxmi Ji?Ai vazut cum s-a prefacut?Si eu tot asta spun Laxmi Ji.Am fost suparata crezand ca toate astea au fost din cauza mea.Tu stii ca eu chiar n-am mancat nimic astazi.Cum a putut el sa-mi faca asta?Ma voi duce acum sa-l intreb cum a indraznit el sa faca...Asteapta un minut, un minut!Asta e ceea ce vrea, sa ma cert cu el.Dar, nu voi lasa asta sa se intample.Laxmi,acest plan sa fii o sotie loiala e mult mai eficace.Voi continua asta.Voi adauga atat de multa dulceata in viata lui incat lui nu-i va veni sa creada.Atunci acest Dictator nu va fi ingrijorat numai de diabetul lui ci va trebui sa ia si cate o injectie pentru mine in fiecare zi.Nu stiu despre aceasta runda dar voi castiga urmatoarea runda, Dle Arnav Singh Raizada!"Swami."
Shyam:"Trebuie s-o fac repede.Am numai 10 minute sa iau cheia lui Arnav din portofel."

****
"Shyam:Acum nu mai am nevoie de cheia ta, Arnav!Pentru ca o sa-mi fac cheia mea."
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 16 Apr 2012, 10:41 pm



16th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte

"Shyam:Trebuie sa ma grabesc.Am doar 10 minute ca sa iau cheia din portofelul lui Arnav."
Shyam:Anjali!Ce faci aici?Nu este bine pentru tine sa te plimbi.Pleaca si odihneste-te.
Anjali:Dar am pentru Arnav...
Shyam:O sa i-l dau eu.Acum mergi si odihneste-te sau altfel n-am sa mai vorbesc cu tine.
Anjali:Dar chiar sunt bine.Eram doar..
Shyam:Nu am de gand sa ma cert cu tine.Pleaca si odihneste-te sau chiar o sa ma supar pe tine.
Anjali:Bine dragule.Chiar esti de groaza!
Khushi:Ce cauti tu aici?
Shyam:Khushi Ji am venit sa-i dau sotului tau acest suc.
Khushi:O sa i-l dau eu, pleaca acum.
Shyam:Am sa fac ce am venit aici sa fac, dupa asta o sa ti-l dau tie.
Khushi:Ce prostii vorbesti?
Shyam:Nu sunt prostii, Khushi Ji.Eu iti spun chiar de ce am venit aici.Mi-a fost foarte dor de tine Khushi Ji.In special cand noi stateam la casa matusii tale.Vorbind noaptea tarziu in timp ce beiam ceai si...
Khushi:Da-mi paharul si pleaca.
Shyam:Mi-e dor de zambetul tau Khushi Ji.Tie iti sade bine si chiar cand esti manioasa.
Khushi:Ti-am spus sa-mi dai paharul sau altfel...
Shyam:Imi pare rau Khushi Ji, sucul s-a varsat pe portofelul lui.Khushi Ji iti tremura mainile.Te ajut eu.
Khushi:Nici sa nu incerci sa ma atingi.Este mai bine sa nu ma gandesc la acest om.Ingroapa gandurile lui si uita de el.
Shyam:Daca Khushi Ji nu se amesteca, asta nu era usor.Acum nu mai am nevoie de cheia ta Arnav.Pentru ca acum imi voi face cheia mea.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!Uite sucul tau.
Babli:Asta este sucul meu favorit.Nu-l primesc la internat.
Mami:Atunci bea cat de mult vrei.
Babli:Nu tot ceea ce straluceste este..Aur!O persoana care nu si-a vazut parintii niciodata..
Payal:Orfan.Babli!
Anjali:Babli!
Payal:Cumnata ce s-a intamplat cu ea?
Anjali:Cred ca lui Babli ii este dor de parintii ei.
Payal:Ce?
Anjali:Cand avea 4 ani parintii ei au murit.
Payal:Asteapta cumnata, ma duc eu sa vorbesc cu ea.
Mami:Deja ai vorbit cu ea.Hello.Hi.Bye bye!Acum ai facut-o sa planga.Acum va trebui sa-ti ceri scuze.Tu ai facut-o pe nepoata mea favorita sa planga!Acum pleaca, te rog!
Payal:Da.
Mami:Hello.Hi.Bye bye!
Arnav:Ce naiba.Unde este portofelul meu?
Khuhsi:O clipa.Uite aici portofelul tau.O sa pun banii inauntru.
Arnav:De ce este portofelul meu la tine?Nu in partea aia!Nu-mi atinge lucrurile.
Khushi:A fost suc pe portofelul tau, de aceea..Dar uite bancnotele sunt uscate acum.Poti sa numeri banii daca vrei.
Arnav:Nu, n-am vrut sa spun asta.M-am uitat la altceva.
Khushi:Ce?Asta inseamna ca ai incredere in mine?"Unde fugi?Sunt o multime de lucruri neterminate."
Babli:Era necesar sa-mi aminteasca?Proastul ala de rebus!Ca si cum n-as fi stiut!
Akash:Voi face un lucru.Voi scrie o plangere la editura ziarului.Sau vom merge la biroul unde fac acele rebuse si ii vom impusca pe toti cu pistoalele de apa.Ce spui?
Babli:Maturizeaza-te Dle A.
Akash:Bine.In regula atunci..ghiceste asta.Un cuvant din 6 litere.Ea este foarte inteligenta, foarte simpatica.Si citeste o multime de carti.Ghiceste?
Babli:Babli, se potriveşte ca indiciu, nu-i asa?
Akash:Foarte bine!
Payal:Babli!Te rog iarta-ma.Te-am suparat fara sa vreau.
Babli:Ne vedem mai tarziu."A" de la Aligator.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Lun 16 Apr 2012, 11:30 pm

iulianagl a scris:

13th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do

Khushi:Ce s-a intamplat? Daca vrei ceva spune-mi.Iti voi aduce.Uite..
Arnav:Nu te apropia de mine!Cum vine ca acest ulei este aici?
Khuhsi:Noaptea ti-am dat cu ulei pe cap.Trebuie sa fi cazut si pe aici.
Khushi:Esti nebuna?
Khushi:Voi curata.
Anjali:Acum, Arnav este bine.Cred ca acum trebuie sa avem grija de mancarea si pastilele lui.Si trebuie sa incepem cu ceaiul de ghimbir.
Payal:Asta e un sunet de sfoarait, nu?
Anjali:Khushi Ji ce s-a intamplat?Ce s-a intamplat?
Khushi:Sora, cumnata toata noaptea, eu...
Anjali:Tu ai stat treaza toata noaptea?
Khushi:Da, cumnata ti-am spus ca o sa ma grija de Arnav, asa ca..
Payal:khushi iti voi da ceaiul tau, pana atunci, tu da-i de manacre lui Babli.Da-i asta lui Babli.
Anjali:Nu, nu Payal Ji voi face eu ceaiul.Tu poti sa pleci.
Payal:I asta!Tu esti bine?Ai grija , bine?
Anjali:Bea-l.
Khushi:trebuie sa-i dam ceaiul de ghimbir lui ArnavJi.
Akash:O Doamne!Vad..Dar...
Babli:Admirabil.
Akash:wauu!Un cuvant mare.Foarte bine.Acum este randul meu.
Babli:Eu vorbesc despre tine Dle.Tu esti admirabil.Dar Dle A..
Akash:Da Dsra B.
Babli:Este week-end, asa ca va fi mai putin de lucru.
Akash:Da!Si va si un plan deasemeni.
Babli:Exact!Sa mergem la un film.
Akash:S-a facut.Dupa asta vom merge si la Moll.
Babli:S-a facut afacerea.
Akash:In regula!
Payal:Si ce spune-ti despre halvaua puri?
Akash:S-a trezit fratele?Cum se simte?
Payal:Acum este mai bine ca inainte.
Babli:Buna Payal!
Akash:Hei!Nu Payal!De fapt ea este un pic mai mare decat tine, asa ca nu ar trebui sa o strigi pe nume.
Payal:Nici o problema!
Akash:Nici decum!Payal, cumnata!Bine!Hai sa facem altceva, o vom chema Bhabz.E simpatic si de efect.
Babli:Multumesc Bhabz!
Akash:Payal, chiar vrei sa joci cu noi?
Payal:Nu, am o multime de treaba de facut.
Akash:Te rog joaca.Tot ce ai de facut este sa formezi cuvinte.Uite, prima data alege aceste litere.CUTE.Simpatica!
Anjali:Arnav.Te cautam.
Arnav:Sora sunt bine.
Anjali:Tu desigur ca esti bine, cand sotia ta a avut grija de tine, toata noaptea, fara sa inchida un ochi.Acum nu-mi spune ca nu stiai?
Arnav:Stiu, sora.
Anjali:Tu stii, ca eu nu stiam asta.Dar cand am aflat am fost foarte fericita.Sunt foarte fericita ca tu ai ales un astfel partener de viata, care cel mai important lucru este sa aibe grija de tine si de sanatatea ta.Si mai stii ceva, chiar acum iti pregateste ceaiul de ghimbir.Trebuie sa fie gata acum.Tu du-te in camera ta si odihneste-te.
"Khushi:Nu ti-am spus sa fii atent?Uita-te in sus, te vei simti mai relaxat."
Mami:Scuzati-ma va rog!Hei!Wau!Chiar asa de dimineata, Escrable?
Babli:Matusa e Scrable.
Mami:Bine.
Akash:Ce este asta?
Payal:Asta?Asta este un cuvant din 4 litere.
Akash:Cuvantul care incepe cu litera "L" si se termina cu litera "E".
Payal:LOVE.Se citeste dragoste.
Akash:Oo deci asa.Imi pare rau, deci acest cuvant niciodata nu se va sfarsi.
Mami:Pot si eu sa joc, va rog?Dar, voi forma cuvinte indiene.
Akash:Nici vorba mama.De fapt e impotriva regulamentului.Asa ca cu siguranta nu.
Babli:Picior manjit cu sange(Kumparita)?Ce inseamna asta?
Mami:Ea este.Am privit-o de foarte mult timp, ea a adus micul dejun aici ca sa-ti castige inima.Special.
Payal:De fapt mama soacra, Babli vrea sa petreaca ceva atimp cu el.Asa ca m-am gandit ca ar fi mai bine sa-i aduc micul dejun chiar aici.
Mami:Asta este ceea ce face!Te hranste cu mancare abundenta si te va face grasa.Iar ea se mentine "Trasa ca prin inel".Haide Babli, iti voi da o salata.Hai cu mine.Tu trebuie sa mananci salata si bei suc de fructe.
Babli:Iti amintesti de planul de week-end?
Akash:Desigur, ca-mi amintesc Ms B.Prima data mergem la film.
Babli:S-a facut.
Khushi:Ceai?
"Anjali:Ma bucur foarte mult ca ti-ai ales un astfel partener de viata.Care este foarte constient de tine si sanatatea ta.Si tu stii chiar acum este ocupata cu pregtirea ceaiul tau de ghimbir.Cred ca o sa ti-l aduca curand."
Khuhsi:Aici sunt medicamentele tale.
Arnav:Nu mi te mai adresezi cu Swami?
Khushi:Ce?
Arnav:Nu e asa de rau, dupa toate astea ideea mea se pare ca merge.
Khushi:Ce?
Arnav:Cred ca este timpul sa-ti spun totul.Spune-mi acum, cum este sa ramai de garda toata noaptea?Cum este sa te simti vinovata fara sa faci nicio grseala?Sa o luam altfel.Spune-mi de cat timp ma cunoasti?Ei bine, ce diferenta fac zilele?Nu conteaza, cat de sigur cunosti pe cineva, uneori, este extrem de dificil sa recunosti pe cineva.Nu-i asa?Noaptea trecuta, de fapt, nu mi-a fost rau.Am fost, absolut, bine.Surprinsa, nu?Am luat medicamentele.Nici foame nu mi-a fost, si pe deasupra tuturor, nici inconstient n-am fost.Totul a fost, doar teatru.Pur si simplu teatru!Ai inteles?
Khushi:Dar, de ce?
Arnav:De fapt am vrut sa stabilesc calculatia.Ieri mi-ai facut o gramada de probleme impartindu-mi o multime de dragoste.
Khushi:Tu te-ai prefacut? Iar eu am fost atat de ingrijorata..
Arnav:Oh, ai inceput sa te ingrijorezi!
Khushi:Tu esti asa de destept.
Arnav:Sunt viclean, nu destept.La urma urmelor.Sunt Arnav Singh Raizada.
Khushi:El s-a prefacut!
Arnav:Sora!Ce, sora?
Anjali:Chote, iti amintesti aceasta fotografie?
Arnav:Da, acesta este un lucru care...
Abjali:Noi l-am adus cu noi in timp ce am parasit palatul de sticla.Si care s-a spart.
Arnav:Dar asta a fost dintotdeauna spart, sora.Deci ce?
anjali:In acesti ani care au trecut, noi am invatat ceva sau nu.Nu stiu.Dar da, am invatat sa-i prind minciunile lui Arnav al meu.
Arnav:Insemnand?
Anjali:Cu ceva ani in urma aceasta rama s-a spart cand eu am scapat-o jos.Dar tu m-ai mintit ca s-a spart cand ai scapat-o.Si stiu de ce ai spus asta.
Arnav:Sora, am facut-o din cauza..
Anjali:Din cauza ca tu nu-ti poti vedea sora suparata.Indiferent ce, sora nu trebuie sa fie intristata de asta, ultima amintire a copilariei noastre s-a spart.Nu-i asa?
Arnav:De ce imi spui toate astea acum?
Anjali:Este din cauza ca stiu ca in felul asta tu si Khushi..
Arnav:Khushi?Ce este cu Khushi?
Anjali:Chiar si acum pot vedea licarirea din acesti ochi a lui Arnav al meu care nu poate tolera ca cei apropiati lui sunt necajiti in orice fel sau raniti in orice fel.De aceea, ca sa scape de sentimentul acela Arnav al meu poate sa minta.Indiferent ce s-a intamplat, pe Khushi a ranit-o si a necajit-o.Si s-a blestemat singura.De aceea ai mintit-o ca orice s-a intamplat a fost o prefacatorie asa ca ea sa nu se simta rau.De aceea, se stie cat de mult iti pasa de Khushi.Si cat de mult?Poate nici tu nu stii asta Arnav..
"Anjali:De aceea, se stie cat de mult iti pasa de Khushi.Si cat de mult?Poate nici tu nu stii asta Arnav..
Arnav:Am luat medicamentele si nici incnstient n-am fost.Totul a fost o prefacatorie.O prefacatorie."
Khushi:El m-a mintit s-a prefacut.Ai vazut asta Laxmi Ji?Ai vazut cum s-a prefacut?Si eu tot asta spun Laxmi Ji.Am fost suparata crezand ca toate astea au fost din cauza mea.Tu stii ca eu chiar n-am mancat nimic astazi.Cum a putut el sa-mi faca asta?Ma voi duce acum sa-l intreb cum a indraznit el sa faca...Asteapta un minut, un minut!Asta e ceea ce vrea, sa ma cert cu el.Dar, nu voi lasa asta sa se intample.Laxmi,acest plan sa fii o sotie loiala e mult mai eficace.Voi continua asta.Voi adauga atat de multa dulceata in viata lui incat lui nu-i va veni sa creada.Atunci acest Dictator nu va fi ingrijorat numai de diabetul lui ci va trebui sa ia si cate o injectie pentru mine in fiecare zi.Nu stiu despre aceasta runda dar voi castiga urmatoarea runda, Dle Arnav Singh Raizada!"Swami."
Shyam:"Trebuie s-o fac repede.Am numai 10 minute sa iau cheia lui Arnav din portofel."

****
"Shyam:Acum nu mai am nevoie de cheia ta, Arnav!Pentru ca o sa-mi fac cheia mea."
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mar 17 Apr 2012, 1:02 am

16 aprilie partea a doua

Khushi: Știi, azi am foarte mult de lucru. Trebuie să cumpăr cutii noi pentru mâncare, alimente. Celelalte cutii cu mâncare au fost deja livrate. Dar cutiile domnului Sharma și ale domnului Verma au rămas. Vezi, nu se simt bine azi așa că m-am gândit să le fac kidchdi. Dar fii fără grijă, cutia ta a fost livrată prima. Munca e un lucru dar soțul are prioritate. Ți-ai luat portofelul?
Arnav: Nu-i nevoie să-mi amintești.
Khushi: Seara trebuie să-i meditez pe copii. După asta...
Arnav: Ce faci după asta, programul tău și când este întâlnirea ta cu guvernatorul nu mă interesează.
Khushi: Ascultă! Nu am nici o întâlnire cu nici un guvernator. Tu ești guvernatorul meu.
Arnav: Ce s-a întâmplat?
Khushi: O Doamne, ce-am făcut? Ce bleagă sunt! Te-am strigat când erai cu spatele la mine. Ce se va întâmpla acum?
Arnav: Și?
Khushi: Se consideră că aduce ghinion să oprești pe cineva care se duce la muncă. Acum nu poți să ieși.
Arnav: Khushi, întârzii.
Khushi: Nu, nu poți să pleci așa. Și dacă trebuie să pleci atunci va trebui să treci peste cadavrul meu. Conform vechilor scripturi, nu poți să ieși din casă în următorul minut și 55 de secunde. Iar dacă ieși, Dumnezeu știe ce dezastre se vor întâmpla.
Arnav: Khushi, oprește teatrul ăsta. Dă-te din calea mea. Lasă-mă să plec.
Khushi: Sunt o soție devotată, cum aș putea să mă dau din calea ta?
Arnav: Eu plec. Chiar nu glumești?
Khushi: Du-te, du-te. Te grăbești, nu-i așa? Dar nu poți să scapi de mine atât de ușor. Pentru că oriunde ai fi, acolo....
Oau Laxmi, ai devenit atât de deșteaptă.

Arnav: După întâlnirea de ieri am planificat strategiile. Dar vreau intrări. Cum putem crește producția? Vreau ca producția să corespundă comenzilor.
Ce e mirosul ăsta?
Om: Este mirosul unui parfum plăcut. Pare a fi parfum de femeie. Îl folosește soția dv.?
Arnav: Nu contează. Calitatea controlează ....
Ce este? Ședința s-a terminat acum. Toată lumea afară. Khushi Kumari Gupta.

Khushi: Sunt bine, mama.
Mama: Dar îmi lipsești mult, dragă. Mă gândesc continuu la tine și la Payal.
Khushi: Și mie și lui Payal ne e dor de voi.
Mama: Atunci de ce nu veniți? Vino cu ginerele. Cum se simte?
Khushi: Ginerele tău e bine. Așteaptă un minut mama. Primesc un alt telefon. Te sun eu.
Mama: Bine.

Khushi: În sfârșit ți-ai amintit de mine. Lasă celelalte lucruri. Mai întâi spune-mi, ți-ai luat prânzul? Sau încă ți-e foame?
Arnav: Ce mi-ai pus pe batistă?
Khushi: O, acela? Ți-a plăcut atât de mult că m-ai sunat atât de repede? E unul din cele mai bune parfumuri de la Chandni Chowk. Am știut cu siguranță că o să-ți placă mirosul.
Arnav: Taci!
Khushi: Poftim? Bine, dacă asta vrei atunci voi tăcea.
Arnav: Și urma de ruj?
Khushi: Răspunde-mi, la naiba!
Khushi: Tu mi-ai spus că vrei să tac. De asta eu...
Arnav: Khushi, ține-ți chestiile astea ieftine pentru tine. Nu le încerca pe mine.
Khushi: Ieftin? Nu, nu, nu. Chiar e un parfum foarte scump. Special de la Chandni Chowk.
Arnav: E ieftin. Și oricum parfumul e fără clasă. Și de mâna a treia. Iar urma de ruj a fost și mai lipsită de clasă/ de stil. La fel și tu. Numele meu e Arnav Singh Raizada. Nu am nevoie de astfel de lucruri fără clasă și fără folos. Știi, ești aproape la fel ca Bubbly. Singura diferență între tine și Bubbly e că ea are 9 ani iar tu nu te mai maturizezi.
Khushi: Iar tu ești exact ca Diavolul. Singura diferență între voi doi e că el stă într-un palat iar tu stai cu noi în acaestă casă. Înțeleg. Alegerea mea e jalnică.

Khushi: Da, mama. Arnav are o viață lungă. El m-a sunat. Te-am sunat ca să-ți spun că vin să te văd.
Mama: Bine, fata mea.
Khushi: Bine.
Acum vei înțelege cât de ieftină și la mâna a treia sunt. Dictatorule!

Nani: Bunicului tău îi plăcea această poveste. Uite la asta.
Payal: Bunico, este timpul să-ți iei medicamentul.
Akash: Frumose doamne! Și domnișoara B. Poftim biletele la film.
Bubbly: Ești cel mai tare domnule A.
Akash: În regulă.
Am rezervat locuri pe mijloc.
Bubbly: În spate?
Akash: Da doamnă.
Bubbly: Și pentru cine sunt aceste trei bilete?
Akash: Unul este pentru mine.
Bubbly: Știu asta.
Akash: Unul este pentru tine.
Bubbly: Și asta știu. Iar cel de-l treilea.
Akash: Normal că e pentru Payal.

Arnav: Da, bine. Bineînțeles că putem să facem... Ce naiba?
Khushi: Hei, ce bine că ai ajuns. Tocmai voiam să te sun. Hariprakash, pune-mi bagajul în mașină.
Hari prakash: Bine.
Arnav: Bagajul tău? Unde pleci?
Khushi: Mă duc în același loc ieftin de unde am venit. În casa părintească.
Arnav: Khushi, ți-am spus deja. N-ai să te duci acolo. De fapt, în următoarele șase luni nu ai să te duci nicăieri.
Khushi: Hei, nu fug, stai liniștit. Nu mă duc singură, mergem împreună.
Hari Prakash? I-ai luat bagajul?
Hari Prakash: Da doamnă, l-am luat.
Arnav: Bagajul meu? Ce naiba se întâmplă?
Nnai: Arnav, tu și Khushi, veți merge câteva zile în casa ei părintească.
Arnav: Poftim?
Nani: Da Arnav. Lui Khushi îi e dor de părinții ei. Și își face griji și pentru tine. Pentru că, de ceva timp, nu te-ai simțit foarte bine. Așa că am rugat-o să te ia și pe tine. Haideți, mergeți amândoi acolo, pentru câteva zile.
Arnav: Dar bunico...
Nani: Hari Prakash?
Hari P: Da, bunico.
Nani: I-ai luat bagajul?
Harip: Bineînțeles.
Nani: Bine.
Khushi: Mergem?
Arnav: Bunico, eu nu plec nicăieri.

Manorama: Unde pleci? La socri? Știi ce au de gând să facă cu tine? Mai întâi te vor hrăni foarte mult. Știi ce e pescuitul?
Arnav: Pescuitul?
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 17 Apr 2012, 11:03 pm




17th April -- Is Pyaar Ko Kiya Naam Do-prima parte.
Nani:Hariprikash, ai dus bagajele lor?
Hp:Absolut, dna.
Nani:Bine.
Khushi:Sa mergem?
Arnav :Bunica, nu plec nicaieri.
Anjali:Arnav!Te rog daruieste acest dar parintilor lui Khushi, de oarece tu le vizitezi prima data casa de la nunta.
Arnav:Nu sora.Nu pot sa-l dau pentru ca nu ma duc acolo.
Nani:Arnav, le-am promis ca te trimit acolo la ei.
Arnav:Bunica, trebuia sa ma intrebi mai intai inainte de a face aceasta promisiune.
Anjali:Arnav, ce spui tu acolo?Cum s-o trimitem pe Khushi singura.Sau cum sa te lase Khushi singur cand tu nu te simti bine?
Nani:Arnav!De fapt asta a fost ideea lui Khushi.Sa te faca sa te simti mai bine.Pentru ca ai fost tensionat zilele astea.
Khushi:Da.De fapt tu nu te-ai simtit bine asa ca am crezut..
Nani:Khushi, tu ai crezut bine!Mergand amandoi acolo ei vor fi incantati.Este vorba doar de cateva zile.
Arnav:Cateva zile?
Nani:Da.
Arnav:Bunica, te rog numai insista.Eu nu ma duc.
Anjali:Arnav!Te rog, nu fi incapatanat.Daca tu refuzi, atunci noi ce o sa le spunem?
Arnav:Sora, tu nu intelegi.Ma preseaza munca..
Nani:Noi stim asta.De aceea am vorbit cu Akash inainte.Poti sa pleci fara nicio grija.
Arnav:Dar bunica, sora, eu nu inteleg ceva amandoua familii locuiesc in acelasi oras, ce sens are sa merg sa stau acolo?
Anjali:Arnav, Khushi a venit in casa socrilor dupa ce s-a casatorit.Ii este si ei dor de parintii ei.Nu numai ca Khushi a venit in aceasta casa, dar si tu ai facut o noua relatie cu aceasta familie.Si trebuie sa mentii aceasta noua relatie.
Arnav:Bine.Bine.In regula.Voi merge.Dar nu astazi.Maine.Haide-ti!Cel putin atat de mult pot sa aman.
Anjali:Hariprikash Ji, adu bagajele inapoi.
Khushi:Swam...
Arnav:Eu vin cu tine maine.Nu ma mai striga din nou pe numele asta.Bine?Ai inteles?
Khushi:Matusa, sunt eu.
Buaji:Oh Doamne!
Garima:Cumnata unde sunt noile ustensile?Trebuie sa le dam afara si pe astea.Vroiam sa fac asta dupa ce terminam asta.Prima data lasa-ma..
BuaJi:Cauta acolo.Unde sa montez asta?
Garima:Cumnata, cum arata asta?
BuaJi:Foarte rau!A trecut 5 ani nimeni n-a avut grja de asta.Ce sa ma fac acum?Spune-mi?
garima:Cumnata, nu asta.Asta!Uite aici am asezat scaunele un pic diferit Nu-i asa ca arata bine?
BuaJi:Ce importanta are, Garima?El este un om inalt.Daca tu poti sa ajustezi inaltimea acoperisului, asta va fi chiar bine.
Garima:Cumnata, eu imi fac griji.Arnav vine in casa noastra pentru prima data dupa casatorie.
BUaJi:Nu-ti face griji, Garima!Pastreaza-ti calmul!Pentru ca aerul conditionat te va racori.Oh Doamne, aer conditionat.Te rog nu ne face de rusine.Pentru ca Arnav este foarte iute la manie.Tu racoreste-l.In rest, Dumnezeu va avea grija.Este gata, Doamne.Hei Garima!
Garima:Spune, cumnata.
Buaji:Sa-ti spun ceva?
Garima:Spune-mi.
Buaji:Khushi a noastra este foarte buna la suflet.De aceea ea este apropiata de mine.Dar, de cand am auzit planul ei de a ne vizita.Am devenit foarte nelinistita ca si cum ar fi o avertizare de venire a furtunii.Oh Dumnezeul meu!Hei Garima, vino aici.Vino incoa.Tu simti aerul?Il simti?
Garima:Nu.
Buaji:Oh Dumnezeul meu!Totul s-a stricat.Acum ce ma fac?
Khushi:Bunica!
Nani:Fii binecuvantata.
Khushi:Eu plec acum.
Nani:Nu spune asta.Spune, "ma voi intoarce!"
Khushi:Bine.Ma voi intoarce.
Arnav:Ce s-a intamplat?
Khushi:O sa-mi fie dor de voi toti!Voi toti sa aveti grija de voi.Ma voi intoarce curand.Sora!
Payal:Da-i asta mamei fara sa-i spui ceva!Si sa ai grija ta.
Khushi:Fiind aici cu voi de atatea zile, imi vine greu sa plec.O sa-mi fie dor de voi si de aceasta casa.
Arnav:Deci nu pleca!Nici nu vei fi trista si nici nu-ti va fi dor de nimeni.Vei fi in regula!
Khushi:Nu.Nu.Nu.Adica eu plec.
Nani:Dar Anjali draga mea, cum de s-a intamplat asta?Nu o lasi sa ia micul dejun inainte de a pleca?
Anjali:De fapt, eu vreau ca socrii lui Arnav sa aibe o sansa sa-l serveasca.De aceea.
Nani:De acord!Chiar si ei cred ca asteapta.
Khushi:Sa mergem?
Arnav:Ne mai vedem oameni buni.Foarte curand.
Mami:Arnav, dragule.Inainte nu inapoi.Nu, sus, jos aici.
Arnav:Matusa!
Mami:Arnav, dragule.Unde te duci?La casa parinteasca a sotiei?Tu stii?Cum o sa te trateze oamenii aceia?O sa te faca sa mananci atat de mult.Si mancarea va fi gatita in untura curata.Si stii pescuitul?Pescuit!
Arnav:Pescuit?
Mami:Da desigur!Tu va trebui sa pescuiesti mancarea din untura, acolo.Acolo sunt 2 reguli in familia ei.Regula nr. unu:de cat de mult tu ii refuzi pe atat de mult ei te vor servi.Si regula nr. doi: nu sunt reguli.Dar de ce sa te temi, cand eu sunt aici?Nu poti fugi, dar poti sa-i tratezi bine.Da-mi husa laptopului.
Arnav:Asta..
Mami:Haide!Aminteste-ti, tu trebuie sa iei o tableta in fiecare seara dupa cina.Bine?
Arnav:Matusa, asta este laptopul meu!
Mami:Dar!Sanatatea este pe primul loc.Tu poti sa-ti cumperi alt laptop!Bafta multa!Hello.Hi.Bye bye!
Arnav:Bine!
Khushi:Da matusa.Noi suntem pe drum.
Buaji:Oh Dumnezeul meu!Intreaba-l pe Arnav ce ii place sa aibe roti sau paratha?Dar, apropo, pot sa le pregatesc pe amandoua, daca-mi spui.
Khushi:Bine!Ce ai vrea sa ai roti sau paratha?Roti, matusa, roti.
Buaji:Bine.Bine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de narcisa Mar 17 Apr 2012, 11:05 pm

17 aprilie partea a doua

Bua: Încă un lucru, întreabă-l de care lassi preferă. Dulce sau sărat?
Khushi: Nu, nu mătușa, nu dulce, ci sărat. Bine, închid acum.
Bua: Dar...

Khushi: Știu că te uiți la mine cu furie. Dar pentru asta ai la dispoziție toată ziua. Semaforul s-a făcut verde, plecăm?
Khushi Kumari Gupta Singh Raizada! Când vei înțelege că trebuie să taci? Mai ales când... ești cu el în propria lui mașină. Pentru că dacă nu taci, atunci istoria se va repeta. El va opri mașina, va deschide portiera și tu vei fi dată jos din mașină. Iar el va pleca mai departe.
Arnav: Afară!
Khushi: Iar?!
Arnav: Trebuie să strig?
Khushi: Bine. Te duci singur acasă la mătușa? Vreau să spun că nu poți să te întorci acum. Ce vor spune toți? Nu, dar probabil te-ai gândit la ceva înainte de a opri mașina. Bine, cobor. Știu că vei rezolva problema.
Arnav: Stai înăuntru, în liniște.
Khushi: Dar eu...
Arnav: Nu m-ai auzit? Centura de siguranță.
Khushi: "Astăzi este o zi frumoasă, pentru că mergem la mine acasă. Ce nai... ce nai... ce nai...
Necunoscut este acest drum, iar partenerul meu este nebun. Ce nai... ce nai... ce nai..."
Arnav: Asta e prea mult.

Manorama: Ziua a început perfect, avertizându-l pe Arnav. Hei! Bubbly, ce citești?
Bubbly: Mătușa, am nevoie de ajutor.
Manorama: Bineînțeles. Cum pot să te ajut? Spune-mi, te rog.
Bubbly: Mătușa, am nevoie de niște lucruri. Hârtie, pastă de dinți și săpun.
Manorama: De ce? Vrei să faci un rabot? Un rabot care spune: Hello, Hi, Bye bye.
Bubbly: Mătușa, e robot.
Manorama: Da, e același lucru. Bubbly, învață-mă cum se fac roboții. Pentru că mă gândesc să o înlocuiesc pe Payal cu un robot. Cel puțin, va fi cineva care să se supună ordinelor mele. Da, doamnă! Nu, doamnă! Mă înveți?
Bubbly: Mătușa, nu am nevoie de ajutorul tău. Îl voi face singură.
Manorama: A... Oricum, nu e o idee rea deloc. Un robot în locul lui Payal.

Khushi: Bună ziua. Ce mai faceți?
Arnav: Le scot eu din mașină. Hei! Tu...
Ai de gând să te stabilești aici?
Khsuhi: De fapt eu...
Arnav: Taci!
Khushi: Și aceea?!
Arnav: Asta? Ce-i asta?
Khsuhi: M-am gândit că dacă îți va fi dor de plante aici, atunci...
Arnav: Alo, Mohan. Aranjează ca mașina mea să fie luată de aici.
Khushi: Nu, nu, nu! Nu e nevoie să trimiți mașina înapoi. Poți să o ții aici. Domnul Happy a închis garajul câteva zile.
Arnav: Las-o baltă, Mohan.

Shyam: Trebuie să fac un duplicat la cheie cât mai curând.
Anjali: Ascultă. Hei, ascultă-mă! Nici măcar nu m-a auzit. Bine, ia asta.
Shyam: Regină, ce faci?
Anjali: Ei bine, salvează-te. Salvează-te de mine. Te strig de mult, dar tu nu m-ai ascultat. Așa că asta e pedeapsa ta.
Shyam: Ajunge, Anjali!
Anjali: Mi-ai spus pe nume, acum nu te voi cruța. Nu mă voi opri.
Shyam: Regină, te rog, încetează.
Anjali: Ba nu mă voi opri. În nici un caz.
Shyam: Te rog oprește-te. Înțeleg, deci n-ai să te oprești.
Anjali: Nu. Bineînțeles că nu. Astăzi n-am să mă opresc, iar tu poți să faci ce vrei. Nu mi-e frică de tine.
Shyam: Deci mă provoci.
Anjali: Da, te provoc. Nu, te rog, nu, nu, nu, nu. Te rog, nu! Uite, îmi pare rău. Am făcut o greșeală.
Shyam: Regină, acum nu am să te cruț eu.
Anjali: Nu, nu, nu, nu. Îmi pare rău, îmi pare rău. Te rog, am făcut o greșeală, iartă-mă.

Hariprak: Bubbly, mai vrei și altceva?
Bubbly: Da, săpun. Am nevoie de săpun.
Hariprak: Bine. Mai întâi lasă-mă să curăț aici și apoi am să-ți dau.
Bubbly: Nu, vreau chiar acum.
Hariprak: Doar două minute dragă.
Bubbly: E al meu. Am luat săpunul.

Anjali: Mă duc să mă împrospătez și mă întorc.
Shyam: Du-te. Vin și eu într-un minut.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade - Pagina 2 Empty Re: Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon - Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 10 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum