Serialesitelenovelet
5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

+4
petronela
Admin_dea05
narcisa
iulianagl
8 participanți

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:39 pm

Eu nu inteleg de ce a amenintat-o Anjali ca a semant un contract cu ASR Group cand de fapt acel contract a cazut din moment ce Arnav ia pus viata in pericol lui Khuhsi.Deci?Ce rost mai avea sa aminteasca asta?NU vroia fata si gata. Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Dum 22 Apr 2012, 4:40 pm

De ce credeti ca nu mai este iubire ? Vreti sa spune-ti ca dupa ..un numar de ani impreuna dispare iubirea..adica voi nu va mai iubiti sotii ?N-ar trebui ca odata cu trecerea timpului iubirea sa fie mai puternica, nu doar obisnuinta ...?
Zic si eu..... stupid stupid stupid
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:42 pm

petronela a scris:De ce credeti ca nu mai este iubire ? Vreti sa spune-ti ca dupa ..un numar de ani impreuna dispare iubirea..adica voi nu va mai iubiti sotii ?N-ar trebui ca odata cu trecerea timpului iubirea sa fie mai puternica, nu doar obisnuinta ...?
Zic si eu..... stupid stupid stupid


Smile Smile Smile Smile Pai eu sincer nu stiu sa raspund la aceasta intrebare. Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:45 pm


Aseara la Te cunosc de undeva Delia l-a imitat pe Tarkan incat am avut un soc cand am vazut ce asemanare intre ei doi. Smile Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 4:46 pm

petronela a scris:De ce credeti ca nu mai este iubire ? Vreti sa spune-ti ca dupa ..un numar de ani impreuna dispare iubirea..adica voi nu va mai iubiti sotii ?N-ar trebui ca odata cu trecerea timpului iubirea sa fie mai puternica, nu doar obisnuinta ...?
Zic si eu..... stupid stupid stupid
Ba da, e iubire dar e altfel, mai calmă. Nu o mai declari în stânga și-n dreapta, pentru că ești sigur de ceea ce ai, o cunoști. Și apoi la indieni treburile stau altfel, n-ai văzut că la căsătoriile din dragoste asta dispare imediat după căsătorie iar la cele aranjate durează până apare sentimentul, dacă mai apare.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:52 pm

narcisa a scris:
Ba da, e iubire dar e altfel, mai calmă. Nu o mai declari în stânga și-n dreapta, pentru că ești sigur de ceea ce ai, o cunoști. Și apoi la indieni treburile stau altfel, n-ai văzut că la căsătoriile din dragoste asta dispare imediat după căsătorie iar la cele aranjate durează până apare sentimentul, dacă mai apare.


Bravo Narci asta da raspuns. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 4:53 pm

Ca să nu mai spun că după un nr de ani o mai împarți și la noii membri ai familiei. Acum ai să-mi spui că pentru noii membri e o altă dragoste, nu rupi din iubirea pentru soț. Iar eu am să-ți spun că ziua nu are decât 24 de ore și când ești singur și când ești doar cu soțul și când ești cu soțul și copiii. Și dacă nici asta nu te mulțumește îți spun că mă doare capul și nu pot să produc nimic mai bun. Smile Smile
Acum vorbind serios, eu zic să nu ne mai îngrijorăm de toate declarațiile, oricine poate să spună orice. Iar dacă o iubește, foarte bine, e normal, altfel de ce ar mai fi luat-o de nevastă?
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:55 pm

narcisa a scris:Ca să nu mai spun că după un nr de ani o mai împarți și la noii membri ai familiei. Acum ai să-mi spui că pentru noii membri e o altă dragoste, nu rupi din iubirea pentru soț. Iar eu am să-ți spun că ziua nu are decât 24 de ore și când ești singur și când ești doar cu soțul și când ești cu soțul și copiii. Și dacă nici asta nu te mulțumește îți spun că mă doare capul și nu pot să produc nimic mai bun. Smile Smile
Acum vorbind serios, eu zic să nu ne mai îngrijorăm de toate declarațiile, oricine poate să spună orice. Iar dacă o iubește, foarte bine, e normal, altfel de ce ar mai fi luat-o de nevastă?


Corect!!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:57 pm

Dar cat o fi 1lack?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 4:58 pm

iulianagl a scris:


Bravo Narci asta da raspuns. kiss
Tocmai l-am văzut pe Barun în rolul din filmul pe care l-a făcut înainte de Iss Pyaar. Parcă nu e la fel de drăguț. Și acolo a făcut un contract de căsătorie pe șase luni. Are el o boală cu asta. Să nu descoperim mai târziu că și cu nevasta lui a făcut o căsătorie tot pentru șase luni dar stă din obișnuință. Smile Smile Asta ca să torn și eu gaz pe foc.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 4:59 pm

narcisa a scris:
Tocmai l-am văzut pe Barun în rolul din filmul pe care l-a făcut înainte de Iss Pyaar. Parcă nu e la fel de drăguț. Și acolo a făcut un contract de căsătorie pe șase luni. Are el o boală cu asta. Să nu descoperim mai târziu că și cu nevasta lui a făcut o căsătorie tot pentru șase luni dar stă din obișnuință. Smile Smile Asta ca să torn și eu gaz pe foc.


Smile Smile Smile Smile Soc.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 4:59 pm

iulianagl a scris:Dar cat o fi 1lack?
Cred că 100 000 de rupii. Că tot în filmul de care ți-am spus al lui Barun trebuia să încaseze un cec de 1 lack și era doar de 70 000 de rupii.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Dum 22 Apr 2012, 5:00 pm

Adica nu mai e iubire cu ..nabadai..???
Cum adica la indieni iubirea dispare la casatoriile din dragoste ?
Cred ca se pierde intr-adevar din ..marea iubire.. cand apar acele frecusuri zilnice...nimicuri casnice sau domestice...dar nu dispare....oricand ..un gest..o privire ..o vorba ..poate aduce acea flacara inapoi...
Cred ca eu inca visez frumos ... stupid
Iar la casatoriile aranjate ..apare intai obisnuinta..si apoi ..iubirea ???!!!! Smile
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de lica54 Dum 22 Apr 2012, 5:05 pm

Hei dragalasele lu bunicuta!ce vorbiti voi despre iubire?va spun din propria experenta...da primii ani este iubire dar dupa aia devine obisnuinta ne obisnuim unul cu celalalt in viata noastra si nu putem concepe viata unul fara celalalt...si asa ajungem la adanci batraneti impreuna...dar la ei ca actori este cu totul alta ceva jucand in filme cu alte persoane stand in prajma lor zile in sir si fac lucruri pe care acasa nu le fac cu parteneri lor ..fac sa apara acea distanta intre ei si duc la despartire...A aparut un zvon despre familia Yildirim nu stim cat va fi de adevatat....dar o vorba spune ca nu ese fum pana nu faci foc...si amintitiva cat de mult si-a strigat in gura mare Yildirim iubirea....asa si cu astia care spun in gura mare cat de mult isi iubesc nevestele dar in timp nu se stie ce se va intampla....vom trai si vom vedea..
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 5:06 pm

narcisa a scris: Cred că 100 000 de rupii. Că tot în filmul de care ți-am spus al lui Barun trebuia să încaseze un cec de 1 lack și era doar de 70 000 de rupii.

Mama o gramada de rupii.Acolo Anjali n-a fost corecta cu Khuhsi,Contractul era intre ea si Arnav iar Anjali n-avea nici un drept sa se bage si s-o ameninte ca oricum lui Chote nu-i placea s-o aibe prin preajma.A fost o "bitch".
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 5:07 pm

lica54 a scris:Hei dragalasele lu bunicuta!ce vorbiti voi despre iubire?va spun din propria experenta...da primii ani este iubire dar dupa aia devine obisnuinta ne obisnuim unul cu celalalt in viata noastra si nu putem concepe viata unul fara celalalt...si asa ajungem la adanci batraneti impreuna...dar la ei ca actori este cu totul alta ceva jucand in filme cu alte persoane stand in prajma lor zile in sir si fac lucruri pe care acasa nu le fac cu parteneri lor ..fac sa apara acea distanta intre ei si duc la despartire...A aparut un zvon despre familia Yildirim nu stim cat va fi de adevatat....dar o vorba spune ca nu ese fum pana nu faci foc...si amintitiva cat de mult si-a strigat in gura mare Yildirim iubirea....asa si cu astia care spun in gura mare cat de mult isi iubesc nevestele dar in timp nu se stie ce se va intampla....vom trai si vom vedea..

Ce se despart si ei?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de petronela Dum 22 Apr 2012, 5:10 pm

A aparut un zvon care a fost dezmintit...
petronela
petronela
vip
vip

Mesaje : 7009
Data de inscriere : 18/07/2010
Varsta : 56
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 5:10 pm

iulianagl a scris:

Mama o gramada de rupii.Acolo Anjali n-a fost corecta cu Khuhsi,Contractul era intre ea si Arnav iar Anjali n-avea nici un drept sa se bage si s-o ameninte ca oricum lui Chote nu-i placea s-o aibe prin preajma.A fost o "bitch".
Am făcut un studiu despre moneda indiană că tot mai făcut curioasă dar tot n-am înțeles clar. 1 lakh înseamnă sigur 100 000 dar nu știu de ce că nu scrie nicăieri că ar fi rupii dar așa bănuiesc. Iar 1 crore înseamnă 100 lakh nu știu care e pluralul de la lakh.
Acum caut să convertesc lakh în lei. stupid
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 5:11 pm

petronela a scris:A aparut un zvon care a fost dezmintit...

Si gata s-a dus sfaraiala, nu?Dar stai ca apus Denis ceva pe fb cu ziua de nastere a lui dar mie mi s-a parut ca n-am vazut-o pe Ciuta lui.ERa ceva din Bulgaria ori asa ceva.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de lica54 Dum 22 Apr 2012, 5:12 pm

iulianagl a scris:

Ce se despart si ei?


A aparut un zvon nu se stie cat de adevarat o fi...dar ceva este siigur ca Murat sa mutat in alt cartier..
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 5:12 pm

narcisa a scris:
Am făcut un studiu despre moneda indiană că tot mai făcut curioasă dar tot n-am înțeles clar. 1 lakh înseamnă sigur 100 000 dar nu știu de ce că nu scrie nicăieri că ar fi rupii dar așa bănuiesc. Iar 1 crore înseamnă 100 lakh nu știu care e pluralul de la lakh.
Acum caut să convertesc lakh în lei. stupid

Smile Smile Mersi!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 5:15 pm

lica54 a scris:


A aparut un zvon nu se stie cat de adevarat o fi...dar ceva este siigur ca Murat sa mutat in alt cartier..


Singur?ADica fara spouse?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 5:16 pm

1 leu e 15,7 rupii.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de narcisa Dum 22 Apr 2012, 5:17 pm

Iar un lakh 6367 lei la cursul de vineri.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de iulianagl Dum 22 Apr 2012, 5:18 pm

narcisa a scris:Iar un lakh 6367 lei la cursul de vineri.

Oho e ceva daca stai bine si te gandesti, nu?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?) - Pagina 39 Empty Re: 5.Iss Pyaar Ko Kya Naam Doon ( Ce nume să-i dăm acestei iubiri?)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 39 din 40 Înapoi  1 ... 21 ... 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum