Serialesitelenovelet
1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

+6
tiberici
narcisa
DENISA
anyta
Lucica10
Admin_dea05
10 participanți

Pagina 7 din 40 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Urmatorul

In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mar 20 Noi 2012, 8:13 am

Dragalaselor buna dimineata cu Sooraj si Sandhya!va kiss kiss si va doresc o zi minunata...

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 BP3qN
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Noi 2012, 8:25 am

Buna dimi.Stau si ascult melodia lor de generic si e super realizata si mai ales ca o canta unul dintre cei mai buni cantareti ai lor.
Multumiri lui Cryss a facut o treaba buna. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Noi 2012, 8:35 am

Mai frate si ieri au arestat-o pe Babo.Cine a depus plangerea?Sandhyaji, asa a lucrat-o Meena si ma-sa ei pe familia lui Babo.Iar acum Sandhya trebuie sa plateasca scump pentru marsaviile Meenei sper ca Babo sa nu fie asa de proasta si sa puna botul iar Sandhya daca ar fi desteapta si afla ca s-a depus plangerea pe numele ei ar trebui sa si-o retraga.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mar 20 Noi 2012, 9:17 am

iulianagl a scris:Buna dimi.Stau si ascult melodia lor de generic si e super realizata si mai ales ca o canta unul dintre cei mai buni cantareti ai lor.
Multumiri lui Cryss a facut o treaba buna. kiss

:drunken: :drunken: si melodia si imaginile...
deci ne asteapta zile frumoase cu Sooraj si Sandhya.... 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 165638
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de anyta Mar 20 Noi 2012, 10:39 am

cine vrea sa vada traducerea la episodul de ieri seara din Punar,o poate vedea pe pagina este postata
anyta
anyta
vip
vip

Mesaje : 10445
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Admin_dea05 Mar 20 Noi 2012, 3:27 pm

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Captur39

Sooraj helps Sandhya light the oil lamps for Deep Dhaan
Sooraj plans to take Sandhya to Ajmer for her admission in the evening college but he gets delayed as his vehicle breaks down on the way. Meanwhile, Sandhya goes to the temple with Santosh for deep daan. Dhaisa brags about her daughter-in-law to Santosh and criticises Sandhya for being slow in her work. Sooraj secretly helps Sandhya to light the oil lamps. Santosh praises Sandhya for lighting all the 151 lamps faster than Dhaisa's daughter-in-law and gives Sooraj permission to take her out."
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mar 20 Noi 2012, 9:07 pm

Iuliana tia placut ep de azi?Meena si-a jucat foarte bine cartea...Dar de data asta nu stiu ce se va mai intampla cand se va descoperi ca tot ea este in spatele acestei reclamatii....
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Noi 2012, 9:10 pm

lica54 a scris:Iuliana tia placut ep de azi?Meena si-a jucat foarte bine cartea...Dar de data asta nu stiu ce se va mai intampla cand se va descoperi ca tot ea este in spatele acestei reclamatii....

Ai vazut ca totusi Babo nu e convinsa ca nu a fost Meena iar mama Meenai a facut ca sa se intoarca ea acasa si sa o acuze pe Sandhya iar intr-un fel ma bucur ca Sandhya ia spus prietenei ei ce s-a intamplat ca sa aibe un martor.Ca astia sunt atat de prosti incat chiar cred ca Meena a scos-o pe Babo de la racoare. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mar 20 Noi 2012, 9:28 pm

iulianagl a scris:

Ai vazut ca totusi Babo nu e convinsa ca nu a fost Meena iar mama Meenai a facut ca sa se intoarca ea acasa si sa o acuze pe Sandhya iar intr-un fel ma bucur ca Sandhya ia spus prietenei ei ce s-a intamplat ca sa aibe un martor.Ca astia sunt atat de prosti incat chiar cred ca Meena a scos-o pe Babo de la racoare. Smile

Cand Sooraj ia spus lu Sandhya ca datorita lu Meena Babo a scapat de inchisoare miar fi placut ca Sandhya sa fi avut curajul sa-i povesteasca totul lui Sooraj ca datorita ei ca ajuns la procoror a scapat Babo de carcera...
dar pana la urma cred ca Meena prin gesturile ei se va da de gol si cum Babo o suspecteaza.....
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mar 20 Noi 2012, 9:30 pm

lica54 a scris:

Cand Sooraj ia spus lu Sandhya ca datorita lu Meena Babo a scapat de inchisoare miar fi placut ca Sandhya sa fi avut curajul sa-i povesteasca totul lui Sooraj ca datorita ei ca ajuns la procoror a scapat Babo de carcera...
dar pana la urma cred ca Meena prin gesturile ei se va da de gol si cum Babo o suspecteaza.....

Exact si in general mi-ar placea sa fie un pic mai cu vana cum s-ar spune cand vine vorba de a se expune in fata lor.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de anyta Mar 20 Noi 2012, 11:00 pm

am postat traducerea la madhu din seara asta,nu stiu cat de bine l-am tradus
anyta
anyta
vip
vip

Mesaje : 10445
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mier 21 Noi 2012, 8:44 pm

Iuliana cum ti sa parut ep de astazi?
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de narcisa Joi 22 Noi 2012, 6:20 pm

lica54 a scris:Iuliana cum ti sa parut ep de astazi?
Eu am văzut juma de episod cat am așteptat la dentist dar mi s-a părut foarte plictisitor.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Noi 2012, 8:23 pm

Buna seara pe aceasta pagina.Ce pot spune ca episodul din seara asta a fost wow, wow!Deci casnici lui Sooraj se incheie maine seara. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de narcisa Joi 22 Noi 2012, 11:32 pm

iulianagl a scris:Buna seara pe aceasta pagina.Ce pot spune ca episodul din seara asta a fost wow, wow!Deci casnici lui Sooraj se incheie maine seara. Smile
Dar ce s-a întâmplat așa grav? Doar a aflat că nevasta lui a trecut în anul doi de facultate.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Noi 2012, 11:32 pm

narcisa a scris:Dar ce s-a întâmplat așa grav? Doar a aflat că nevasta lui a trecut în anul doi de facultate.

Te-ai uitat?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Noi 2012, 11:35 pm

Pentru toata lumea era o bucurie numai pentru ei nu ca ia mintit a spus ca are doar 7 clase si stie sa faca treaba casnica si acum ca s-a aflat ca e educata s-a spus ca ea a bagat-o la racoare pe Babo.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de narcisa Joi 22 Noi 2012, 11:43 pm

iulianagl a scris:

Te-ai uitat?
Ieri cât am așteptat la dentist am prins o bucată de episod. Nu m-a prins filmul, e drept că nici n-am văzut mare lucru dar eu sunt obișnuită ca la Geet cu personajele principale mereu unul lângă altul iar aici i-am văzut prea puțin împreună. Săptămâna viitoare mă duc iar la dentist și poate mai prind un episod. În rest nu am răbdare să mă uit. Dar citesc tot ce scrieți așa că poate îți mai cer câte un detaliu.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de narcisa Joi 22 Noi 2012, 11:44 pm

iulianagl a scris:Pentru toata lumea era o bucurie numai pentru ei nu ca ia mintit a spus ca are doar 7 clase si stie sa faca treaba casnica si acum ca s-a aflat ca e educata s-a spus ca ea a bagat-o la racoare pe Babo.
Mi-a rămas imaginea cu borcanul spart și cu murăturile. Arătau cumplit, n-am văzut în viața mea așa murături. stupid
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Noi 2012, 11:46 pm

narcisa a scris:Ieri cât am așteptat la dentist am prins o bucată de episod. Nu m-a prins filmul, e drept că nici n-am văzut mare lucru dar eu sunt obișnuită ca la Geet cu personajele principale mereu unul lângă altul iar aici i-am văzut prea puțin împreună. Săptămâna viitoare mă duc iar la dentist și poate mai prind un episod. În rest nu am răbdare să mă uit. Dar citesc tot ce scrieți așa că poate îți mai cer câte un detaliu.

pai nici n-au cum sa fie impreuna ca soarta lor inca nu este hoatarata adica este dar nu-si dau ei seama, ei sunt inca la stadiul de cunoastere, dar sunt atat de draguti impreuna.Si chestia e ca ea a vrut sa le spuna dar mereu a intervenit cate ceva si n-a mai apucat mie imi pare rau ca nu-i da nici macar o sansa sa-si spuna partea ei de poveste.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Noi 2012, 11:46 pm

narcisa a scris:Mi-a rămas imaginea cu borcanul spart și cu murăturile. Arătau cumplit, n-am văzut în viața mea așa murături. stupid

Cine naiba sti ce erau alea ca numai muraturi nu erau alea. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de narcisa Joi 22 Noi 2012, 11:51 pm

iulianagl a scris:

pai nici n-au cum sa fie impreuna ca soarta lor inca nu este hoatarata adica este dar nu-si dau ei seama, ei sunt inca la stadiul de cunoastere, dar sunt atat de draguti impreuna.Si chestia e ca ea a vrut sa le spuna dar mereu a intervenit cate ceva si n-a mai apucat mie imi pare rau ca nu-i da nici macar o sansa sa-si spuna partea ei de poveste.
Am văzut că s-a chinuit și ieri să-i spună în timp ce cred că Babo era baba, măsura condimentele. Oricum să mai povestești cum evoluează relația dintre S și S, cine știe poate mai târziu va fi mai interesant și mai trag și eu cu ochiul.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 22 Noi 2012, 11:54 pm

narcisa a scris:Am văzut că s-a chinuit și ieri să-i spună în timp ce cred că Babo era baba, măsura condimentele. Oricum să mai povestești cum evoluează relația dintre S și S, cine știe poate mai târziu va fi mai interesant și mai trag și eu cu ochiul.

Sigur cum sa nu eu il urmaresc Smile mi-am adus aminte cum a spus maica-mea ca in serialul asta a plouat numai cu prosti se referea la Vikram si Meenakshi.Pe mine stii ce m-a socat ei nu chiar ca un soc dar a fost asa mai mult o dezamagire mi-am dat seama ca celor din familia lui Sooraj oricat de bine le vei face n-o sa aprecieze asta niciodata.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de narcisa Vin 23 Noi 2012, 12:03 am

iulianagl a scris:

Sigur cum sa nu eu il urmaresc Smile mi-am adus aminte cum a spus maica-mea ca in serialul asta a plouat numai cu prosti se referea la Vikram si Meenakshi.Pe mine stii ce m-a socat ei nu chiar ca un soc dar a fost asa mai mult o dezamagire mi-am dat seama ca celor din familia lui Sooraj oricat de bine le vei face n-o sa aprecieze asta niciodata.
Nu știu cine e Vikram dar l-am văzut pe sotul lui Babo și faza cu ziarul furat și cu copiii lui care voiau să citească ziarul în același timp. Mi-am dat seama că sunt niște lipitori și niște trântori dar într-un fel mi-am amintit de copilăria mea, cum citeam eu cu frate-miu din aceeași carte în același timp de parcă nu mai existau și alte cărți pe lume.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 23 Noi 2012, 12:07 am

narcisa a scris:Nu știu cine e Vikram dar l-am văzut pe sotul lui Babo și faza cu ziarul furat și cu copiii lui care voiau să citească ziarul în același timp. Mi-am dat seama că sunt niște lipitori și niște trântori dar într-un fel mi-am amintit de copilăria mea, cum citeam eu cu frate-miu din aceeași carte în același timp de parcă nu mai existau și alte cărți pe lume.

Ce nebuna esti si tu faci ca mine mi-am amintit de mine cand am vazut-o ep Khushi la yoga cum a fost prima mea lectie de pilates. Smile Dar cel mai tare am ras cand m-am dus la aerobica prima data am zis ca lesin de atata ras iti dai seama am plecat de acolo si nu ma puteam opri din raas nici macar pe strada.In fine, acolo interesul poarta fesul stii ce ia spus socrul lui Sandhya ca el nu-si prea da interesul de nimeni ca pentru el daca toti o duc bine de ce sa-si faca griji dar ce a vazut astazi se pare ca se intreaba daca sa o creada sau nu, ca increderea este foarte fragila.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 7 Empty Re: 1.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 7 din 40 Înapoi  1 ... 6, 7, 8 ... 23 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum