Serialesitelenovelet
51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

+8
Mirela Maria
Nicky
gix
dubaisport
michiper68
Admin_dea05
victorelalove
DENISA
12 participanți

Pagina 8 din 42 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 25 ... 42  Urmatorul

In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:02 pm

deci vroia sa moara sau sa fie sclav? sa fie sclav mort? si de ce nu bea apa de-a-ndoaselea? e foarte profund cantecul. tatal fatmagulei il canta mereu si privea pe geam. cred ca nici el nu-l intelegea.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:03 pm

michiper68 a scris:deci

in fatza caseeeeeelorrrrrr
sunt mirtzi
nu beau apa, femeia mea.
de-a-ndoaselea


alahhhhhhhh
sa mi te dea
ia pumnalul
si loveste-ma
sa mor femeia mea
sa fiu sclav la poarta voastra
scumpa mea

Smile Smile Smile

Smile Smile Smile Smile
Ufffffffffffff , a cucerit-o iremediabil pe Gullie .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:04 pm

nu bea apa de-a-ndoaselea? sau femeia e de-a-ndoaselea? sunt confuza. dar firul epic ma tulbura. cred ca e romantza ca gen.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:05 pm

michiper68 a scris:deci vroia sa moara sau sa fie sclav? sa fie sclav mort? si de ce nu bea apa de-a-ndoaselea? e foarte profund cantecul. tatal fatmagulei il canta mereu si privea pe geam. cred ca nici el nu-l intelegea.

Smile Smile Smile
Apa de-a-ndoaselea ... cred ca tine ceva de trecut . Trebuie sa se rupa de familiile lor ... si sa-si vada de viatza impreuna . Moare daca nu devine sclavul ei ...
Tatal Gulliei avea cd-ul cu cantecul asta . Il canta sa-l adoarma pe Rahmi . Nici nu este de mirare ce s-a intamplat mai departe . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:05 pm

victorelalove a scris:

Smile Smile Smile Smile
Ufffffffffffff , a cucerit-o iremediabil pe Gullie .

si kerim i-a zis in taxi, ce voce frumoasa ai, sunt uluit, ceva din buric nu canta si ei la petreceri? si in sezonul 2 la inchisoare erau mai vesele cantecele.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:06 pm

michiper68 a scris:nu bea apa de-a-ndoaselea? sau femeia e de-a-ndoaselea? sunt confuza. dar firul epic ma tulbura. cred ca e romantza ca gen.

Da . Romantza . Clar . Smile Romantza la turci .
Totul este dea-n-doaselea la ei . Nu doar apa si femeia .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:08 pm

michiper68 a scris:

si kerim i-a zis in taxi, ce voce frumoasa ai, sunt uluit, ceva din buric nu canta si ei la petreceri? si in sezonul 2 la inchisoare erau mai vesele cantecele.
Dar el a cantat mai frumos . Ea nu i-a spus lui asta .
Asa este . Dar la inchisoare trebuie sa aiba moralul ridicat . Si parca imi amintesc ca i-au cantat lui Kerim unul de jale , aia cu cobza ... de l-a facut sa planga .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:08 pm

ea zice de tatal ei ca il canta mereu. ramanea captivat in timp ce il canta. posibil sa-l fi adormit si pe rahmi cu hitul pana l-a scapat in cap .
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:09 pm

victorelalove a scris:
Dar el a cantat mai frumos . Ea nu i-a spus lui asta .
Asa este . Dar la inchisoare trebuie sa aiba moralul ridicat . Si parca imi amintesc ca i-au cantat lui Kerim unul de jale , aia cu cobza ... de l-a facut sa planga .

ala nu era cu pumnalul, nici cu susanul din fatza casei, era de dor si jale, cu iubiri si despartiri.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:10 pm

michiper68 a scris:ea zice de tatal ei ca il canta mereu. ramanea captivat in timp ce il canta. posibil sa-l fi adormit si pe rahmi cu hitul pana l-a scapat in cap .
Da . Pai asa a spus . De la tata il stiu . Kerim nu stiu de la cine il invatase ...dar lui i se parea normal sa fie sclavul ei ... cu tot cu susanul ala de la poarta ...si cu apa dea-n-doaselea .
Pe Rahmi clar l-a marcat cantecul asta . I l-o fi cantat si el Mukkai .
Oricum cel mai frumos cantec a fost ala cu ciocanul . cupidon
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:11 pm

oricum frumos momentul. cantec din zona marii egee unde creste partzul in fatza casei. in alte zone cresc corcodushi , duzi, pere , mere nu susan in fatza caselor.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:12 pm

michiper68 a scris:

ala nu era cu pumnalul, nici cu susanul din fatza casei, era de dor si jale, cu iubiri si despartiri.

Pai l-au si intrebat daca este insurat . Kerim a spus ca da ... Eu ma asteptam sa-i spuna ca vor aduce o striptelnitza . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:12 pm

victorelalove a scris:
Da . Pai asa a spus . De la tata il stiu . Kerim nu stiu de la cine il invatase ...dar lui i se parea normal sa fie sclavul ei ... cu tot cu susanul ala de la poarta ...si cu apa dea-n-doaselea .
Pe Rahmi clar l-a marcat cantecul asta . I l-o fi cantat si el Mukkai .
Oricum cel mai frumos cantec a fost ala cu ciocanul . cupidon

cu ciocanu-n mana. ala cantec vesel. canon cu rahmi. la ciocane. mi-a placut ala. sa vezi ca-l vor traduce. cine stie cu ce genocid o fi si ala sau sinucideri in masa.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:12 pm

michiper68 a scris:oricum frumos momentul. cantec din zona marii egee unde creste partzul in fatza casei. in alte zone cresc corcodushi , duzi, pere , mere nu susan in fatza caselor.

Arborele de ceai ... Smile Smile Smile
Engin asa ar fi adaptat cantecul .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:13 pm

victorelalove a scris:

Pai l-au si intrebat daca este insurat . Kerim a spus ca da ... Eu ma asteptam sa-i spuna ca vor aduce o striptelnitza . Smile

nu ca i-au respectat suferinta. a mangaiat floarea doua episoade. a pus si el mana pe ceva ca la iesire doar pe banci a mai pus mana.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:14 pm

michiper68 a scris:

cu ciocanu-n mana. ala cantec vesel. canon cu rahmi. la ciocane. mi-a placut ala. sa vezi ca-l vor traduce. cine stie cu ce genocid o fi si ala sau sinucideri in masa.

Smile Smile Smile
Da . Ala o fi cu ceresul din spatele curtii . Sclavul pe veci . Lucratorul in fier forjat . Aliatul lui ciocanul . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:15 pm

victorelalove a scris:

Arborele de ceai ... Smile Smile Smile
Engin asa ar fi adaptat cantecul .

in fatza caselor creste-un tei. sta tot satul sub el si nu face nimic. nu-mi da pumnalul ca sunt obosit si nu vreau sa stau la garduri. de-a-ndoaselea.-varianta kerim.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:15 pm

michiper68 a scris:

nu ca i-au respectat suferinta. a mangaiat floarea doua episoade. a pus si el mana pe ceva ca la iesire doar pe banci a mai pus mana.

Da . A avut asa de multa legatura cu floarea aia . Chiar parea ca se infiripase ceva ...intre el si floarea de nu-ma -uita . Smile Avea chimie cu flora .
Pai pe banci este cel mai bine . Cata cracanare am vazut ? Ca ne-am si shperiat . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:16 pm

michiper68 a scris:

in fatza caselor creste-un tei. sta tot satul sub el si nu face nimic. nu-mi da pumnalul ca sunt obosit si nu vreau sa stau la garduri. de-a-ndoaselea.-varianta kerim.

Smile Smile Smile
Asta este .
"Lasati-ma sa ma cracanez' . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:16 pm

victorelalove a scris:

Smile Smile Smile
Da . Ala o fi cu ceresul din spatele curtii . Sclavul pe veci . Lucratorul in fier forjat . Aliatul lui ciocanul . Smile

mai avem de asteptat. si la nunta sper sa traduca tot, cantecul berzei sau ala doar ptr barbati, sa intelegem de ce faceau ca la luptele cocoshilor. aveam multe de vizionat. sezonul 2 oricum va fi turistico-gastronomico-educativ.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:18 pm

victorelalove a scris:

Da . A avut asa de multa legatura cu floarea aia . Chiar parea ca se infiripase ceva ...intre el si floarea de nu-ma -uita . Smile Avea chimie cu flora .
Pai pe banci este cel mai bine . Cata cracanare am vazut ? Ca ne-am si shperiat . Smile

fara numar a fost. nici nu i se mai vedeau picioarele.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:18 pm

michiper68 a scris:

mai avem de asteptat. si la nunta sper sa traduca tot, cantecul berzei sau ala doar ptr barbati, sa intelegem de ce faceau ca la luptele cocoshilor. aveam multe de vizionat. sezonul 2 oricum va fi turistico-gastronomico-educativ.
-serpentinos . cupidon
Fal-fal -fal . La Engin oricum parea un dans de imperechere . Dar la vultur . Circumferintza aripilor de 2,20 cm .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 27 Dec 2012, 8:19 pm

michiper68 a scris:

fara numar a fost. nici nu i se mai vedeau picioarele.
Si cine ar mai fi vazut ? Smile
Abia astept !!!!
Banci cat mai scunde . LA BANCI CAT MAI SCUNDE SI IN NOULPROIECT !!!!
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:21 pm

victorelalove a scris:
-serpentinos . cupidon
Fal-fal -fal . La Engin oricum parea un dans de imperechere . Dar la vultur . Circumferintza aripilor de 2,20 cm .

imperecherea prin corespondenta am vazut noi. adica nu am vzut nimic. atata a dansat ca s-a prabusit obosit langa patul imens din camera. cred ca de la aripi i s-a tras. le-a deschis prea mult si cand a facut vulturul oul s-a dus de tot.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 27 Dec 2012, 8:22 pm

victorelalove a scris:
Si cine ar mai fi vazut ? Smile
Abia astept !!!!
Banci cat mai scunde . LA BANCI CAT MAI SCUNDE SI IN NOULPROIECT !!!!

in anii 30 aveau paturi inguste. nu aparusera paturile xxxxl ptr cuplurile tinere care nu vor copii.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 8 Empty Re: 51. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 8 din 42 Înapoi  1 ... 5 ... 7, 8, 9 ... 25 ... 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum