Serialesitelenovelet
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

+3
narcisa
lica54
iulianagl
7 participanți

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 10 Mai 2013, 10:32 pm

Sunt in toi pregatirile de nunta...Daisa vine cu nora si copilu la familia Rathi,Meena cand i-a vazut a cazut cerul pe ea...Cahaturi ii aduce si ei baiatul...Vikram ea in brate nepoata lu Daisa de fapt fetita lui....aici am ras si am dedus ca fetita e hoata ca Mena ia luat bani lui Vikram din buzunar Meena a ramas cu gura cascata toti se uitau la copil si radeau...Daisa vrea sa ii dea si ea bani la baiatu lu Meena dar acesta nici nu a vrut sa puna mana pe ei...vai ce fata a facut Meena...Ritualul spre terminare si Sandhya dormea in continuare rezemata de butoi toti au inceput sa se intrebe unde este si in cele din urma pleaca tot familionu in cautarea ei si mare le-a fost surpriza cand au gasit-o dormind...Babo ca de obicei a inceput sa o dojeneasca....Nu mi-a placut de Sooraj deloc nu a intervenit sa-i ea apararea se uita ca o mamae cand Babo o facea de tot rasul in schimb cand au ajuns in camera el ia vorbit frumos Sindhyei si a imbratisat-o frumos...Mi-a placut foarte mult de Emly cum era imbracata si coafata ii statea foarte bine...Mohit nu face de nasul ei...Dar si mama ei este foarte frumosa....
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Vin 10 Mai 2013, 10:59 pm

Meena asta este o spurcata.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Lun 13 Mai 2013, 9:45 pm

Bonjur!Ep la ei..Alaiul mirelui merge la mireasa...mirele are o fata de zici ca merge la spanzuratoare nu la insuratoare...Babo nu prea este in apele ei ea nu prea a fost de acord cu aceasta casatorie...mi-a placut muzica cand le face primirea...soacra mica saruta pe obraz soacra mare toata lumea este uimita de acest gest...Cei din partea mirelui vor ca soacra mica sa faca acel ritual cu tava cu lumanarea aprinsa si ce mai are pe ea dar soacra fiind crestina nu prea se pricepe...Daisa ii sugereaza la soacra mica sa-l apuce de nas pe mire dar ea se repede si il apuca de nas pe Babasa toata lumea incepe sa Smile pana la urma ii da drumul la nas si il apuca pe mire...primirea fiind facuta servesc cu dulciuri si restul urmeaza maine...veselie nu alta ca la nunta...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mar 14 Mai 2013, 10:33 pm

Poze de la nunta din ep de asta seara..

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 ZQQEgFE

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 OVZIYLY

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 FemekRg

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 DV3XOWd

Preotul a cerut sa vina doi martori unul din partea mirelui si unul din partea miresei si culmea martorul din partea miresei este asistenta din spital cu care a nascut Meena...Asistenta la luat la brat pe Vikram cei din partea mirelui au ramas cu gura cascata dar ce uimiti au ramas cand preotul a spus ca mirele sa sarute mireasa se uitau unul la altul ca si cum in viata lor nu mai auzisera asa ceva Smile Smile
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Mier 15 Mai 2013, 8:21 pm

Comic ep de azi...Saraci frati ai lui Sooraj nici pofta de mancare nu mai aveau de necaz ca a renuntat Sooraj la afacere....Ce se bilbaia Vikram cand a auzit ca trebue sa contribue la cheltuelile de nunta...Sahdhya se gandeste ca trebue sa inceapa scoala iar mama-soacra ca trebue sa o invete croitoria...Le-a cam dat de inteles Babo ca dorm imbracati ca nepoatasa maritata cu o luna un urma lor este insarcinata in 8 luni...Mi-a placut si secventa cu mazarea...dar mai tare a fost faza cu plantele lu Meena...si Babasa a mancat aproape toate nucile cum sa mai faca Meena baiat daca nu a luat medicamentul cum trebue...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Mier 15 Mai 2013, 8:25 pm

lica54 a scris:Comic ep de azi...Saraci frati ai lui Sooraj nici pofta de mancare nu mai aveau de necaz ca a renuntat Sooraj la afacere....Ce se bilbaia Vikram cand a auzit ca trebue sa contribue la cheltuelile de nunta...Sahdhya se gandeste ca trebue sa inceapa scoala iar mama-soacra ca trebue sa o invete croitoria...Le-a cam dat de inteles Babo ca dorm imbracati ca nepoatasa maritata cu o luna un urma lor este insarcinata in 8 luni...Mi-a placut si secventa cu mazarea...dar mai tare a fost faza cu plantele lu Meena...si Babasa a mancat aproape toate nucile cum sa mai faca Meena baiat daca nu a luat medicamentul cum trebue...
Babasaa a mâncat el toate nucile dar sa vezi ce o sa stea pe wc. kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 16 Mai 2013, 8:39 pm

Dupa atata munca de lamurire si efort depus de Sooraj reuseste si Sandhya sa ajunga la scoala...
dar numai ciudati are in clasa si numai doua fete...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 16 Mai 2013, 8:42 pm

lica54 a scris:Dupa atata munca de lamurire si efort depus de Sooraj reuseste si Sandhya sa ajunga la scoala...
dar numai ciudati are in clasa si numai doua fete...

Foarte ciudati. Smile dar ajung sa se inteleaga foarte bine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Joi 16 Mai 2013, 10:30 pm

măi fetelor dar ea la 26 de ani face liceul sau facultatea ??? sper să fi înţeles eu bine că ea are 26 de ani .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 16 Mai 2013, 10:34 pm

DENISA a scris:măi fetelor dar ea la 26 de ani face liceul sau facultatea ??? sper să fi înţeles eu bine că ea are 26 de ani .

Sincer chiar nu stiu.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de DENISA Vin 17 Mai 2013, 12:27 am

[Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 942875_462157473858886_544398562_n2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 282285_459716544102979_1112852892_n
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 23 Mai 2013, 9:50 pm

Iuliana ce sa inteleg din acest articol...vrei sa ma lamuresti in mare?

Kanica Maheswari And Pooja Singh’s ‘Cold War’ On The Sets Of Diya Aur Baati

Posted on May 23, 2013 in Diya Aur Baati Hum | 0 comments

inShare

Time for some masala news from the sets of Star Plus’ Diya Aur Baati Hum (Shashi Sumeet Mittal Productions Pvt Ltd).

So without much ado, let’s get down to the meat.
Our little birdie from the sets was having a normal day at work when suddenly she heard someone saying in an irritated tone, “The Diya Aur Baati family (on-screen) was happier when there were eight members in the house. With the entry of the ninth member, things have changed.”

Aha, the source, being as inquisitive as ever, activated the probe mode and learnt that the actress who uttered the above words was none other than Kanica Maheshwari (Meenaxi) and the ninth person she was talking about was Pooja Singh (Emily).

Learn more from the source: “Kanica has been very close to Anas Rashid (Suraj) from day one and ever since Pooja has become a part of the family she has been talking to Anas too much. Probably, this has been pricking Kanica.”
Probable…very probable.

Let’s see what Kanica has to say, “I did not have any malicious intent. It’s just that we have been eight people for a long period of time, so I have gotten used to working with them. With Pooja coming in, we have to work towards making new adjustments (professionally). So that’s it, nothing beyond it.”

When asked if she has any personal differences with Pooja she stated, “I haven’t shot with Pooja yet and why would I have personal differences with her?”

While on the other hand, Pooja said, “Yes, Kanica and I have shot for a few scenes together and we have had fun. In fact, I wasn’t even on the sets when she passed the comment you’re talking about. I am sure that if she has an issue with me she will come up to me and discuss. Apart from that I am a simple person and I like staying away from controversies.”

On her friendship with Anas she said, “Anas is very good in nature and he makes me feel really comfortable on the sets, so I talk to him. I discuss my issues with him as a good friend. I am not aware about anybody not liking it.”

We will keep an eye on the development!!!
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 23 Mai 2013, 9:59 pm

Meena face galagie ca a intrat a noua persoana in casa adica Emilie si decand a intrat ea actrita care o interpreteaza pe Meena numai este asa de aproape cu Anas adica Sooraj ca ia luat locul Pooja adica Emilie.Ea spune ca nu are intentii rele dar se pare ca e geloasa ca ea-si petrecea timpul mai mult cu Anas. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Joi 23 Mai 2013, 10:31 pm

iulianagl a scris:Meena face galagie ca a intrat a noua persoana in casa adica Emilie si decand a intrat ea actrita care o interpreteaza pe Meena numai este asa de aproape cu Anas adica Sooraj ca ia luat locul Pooja adica Emilie.Ea spune ca nu are intentii rele dar se pare ca e geloasa ca ea-si petrecea timpul mai mult cu Anas. Smile

Din cate stiu eu Kanika ca asa o cheama pe actrita care joaca rolul lu Meena este casatorita...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Joi 23 Mai 2013, 10:35 pm

lica54 a scris:

Din cate stiu eu Kanika ca asa o cheama pe actrita care joaca rolul lu Meena este casatorita...

Da si eu tot la fel dar ea spune ca sunt prieteni isi spun necazurile etc.E obraznica daca spune asa.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Vin 24 Mai 2013, 10:08 pm

Meena si nrgrotelul ei...

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 TkcRpAi
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de dica Sam 25 Mai 2013, 12:26 pm

buna tuturor 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 517793 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 517793 ce copil a ales meena 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 539466 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 539466 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 539466

dica
membru activ
membru activ

Mesaje : 56
Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 59
Localizare : italia

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de dica Sam 25 Mai 2013, 12:29 pm

scuze fetelor sa inteleg ca in realitate meena ii face ochi dulci lui suraj???????? affraid

dica
membru activ
membru activ

Mesaje : 56
Data de inscriere : 08/01/2013
Varsta : 59
Localizare : italia

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Sam 25 Mai 2013, 10:06 pm

Nu am putut sa prind imagini mai clare dar cred ca este ceva intre ei cand la anuntat pe Anas s-au ridicat amandoi de mana si apoi s-au imbratisat...nu miam dat cu seama sa fi capturat si una cand au venit amandoi de mana sa inmaneze premiul..

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 L1MiNge

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 DVw2eXI

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 AJOeXkw
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Sam 25 Mai 2013, 10:23 pm

Oare chiar sa fie cu Anas?Eu auzisem ca el e pe invers dar totusi..
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Sam 25 Mai 2013, 10:25 pm

iulianagl a scris:Oare chiar sa fie cu Anas?Eu auzisem ca el e pe invers dar totusi..

Oau nu pot sa cred un asa barbat sa aiba asa viciu..
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Sam 25 Mai 2013, 10:27 pm

lica54 a scris:

Oau nu pot sa cred un asa barbat sa aiba asa viciu..

Prima data am refuzat sa cred dar deja mi se infipse ideea in minte.Stiam ca e cu aia din Hitler didi dar eu tot asa negau.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Sam 25 Mai 2013, 10:31 pm

iulianagl a scris:

Prima data am refuzat sa cred dar deja mi se infipse ideea in minte.Stiam ca e cu aia din Hitler didi dar eu tot asa negau.

Daca Kanica e casatorita si el umbla cu ea sa stii ca ma dezamagit rau de tot...
Pare cam timid cam mut dar te pui cu mutu Smile
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de iulianagl Sam 25 Mai 2013, 10:32 pm

lica54 a scris:

Daca Kanica e casatorita si el umbla cu ea sa stii ca ma dezamagit rau de tot...
Pare cam timid cam mut dar te pui cu mutu Smile

Stii tu ca mutu... pamantul.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de lica54 Sam 25 Mai 2013, 10:34 pm

iulianagl a scris:

Stii tu ca mutu... pamantul.

Da mut,mut dar Smile
S-au mai este vorba aia...date pe mana mutului Smile
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum - Pagina 20 Empty Re: 2.Destine Implinite - Diya Aur Baati Hum

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 30 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 25 ... 30  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum