Serialesitelenovelet
20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

+22
prytymeu
asi demir
sasa
dana4699
Admin_dea05
michiper68
lexia
dana sandulescu
lavy612
Iuliana
kh69
andradamaria
iulia80
axxa246
rodica
teodora_roman
alimar
lica54
andreea90
Motzişor
DENISA
pufy2010
26 participanți

Pagina 3 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul

In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Joi 10 Mar 2011, 2:36 pm

deci nik important! deni draga..cate episoade mai sunt...ca am impresia ca se face subtierea serialului! am vazut ca nici la audienta nu a stat mai bine! kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 2:40 pm

iulia80 a scris:deci nik important! deni draga..cate episoade mai sunt...ca am impresia ca se face subtierea serialului! am vazut ca nici la audienta nu a stat mai bine! kiss

Murat a declarat că în iunie se termină , sincer nu-mi pare rău decât că el va fi mai scump la vedere dacă chiar nu are de gând ca din toamnă să apară cu vreun proiect nou pe Tv .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Joi 10 Mar 2011, 2:43 pm

nu te mai lega de 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 756436...
deni stai tu linistita ca ii trece repede faza cu teatru..cand a vedea facturile 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 756436!
eu am sters putina....sa ai o zi cat mai frumoasa! 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 2:47 pm

lasă drăguţă că doar nu a fost plătit cu castane de TCM sigur are el provizii .

te pupăcesc, săptămâna ce vine ţi-l cedez pe preţios , o să fiu plecată. kiss kiss
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lica54 Joi 10 Mar 2011, 2:59 pm

Buna Denisa se cunoaste cand deschizi tu usa casei poze stiri informatii de toate iti doresc o zi buna in continuare kiss kiss
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 4:08 pm

Bună Lica !!!


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Tubamuratlo2

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Thumb_bae372f7


I Will Love You Forever

I love you so deeply,
I love you so much,
I love the sound of your voice
And the way that we touch.
I love your warm smile
And your kind, thoughtful way,
The joy that you bring
To my life every day.
I love you today
As I have from the start,
And I'll love you forever
With all of my heart.





20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Muratubaa1

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Thumb_53406776



You brought happiness into my lonely heart
You brought emotions alive again
You were not prepared what we were to start
You were not ready for what was to begin
You saw my pain and my sorrow
You made me look forward to another tomorrow
You made me laugh and you made me cry
But most of all you made me feel alive


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Hasisim.-w616-h0-p0-F-S1

Kadir Has Üniversitesi öğrencileri tarafından seçilen “Yılın En HAS İsimleri”, Cibali Kampüsü’nde düzenlenen ödül töreninde bir araya geldi.

Bu yıl dokuzuncu kez gerçekleştirilen ve yaklaşık 4000 bin öğrencinin internet üzerinden kullandığı oylarla belirlenen “En Has İsimler” ödülleri 18 kategoride verildi. Fatih Altaylı, Gülben Ergen, Murat Yıldırım, Sıla, Kerem Tunçeri, Ali Ağaoğlu gibi isimlerin katıldığı tören, ödül alanların renkli ve esprili konuşmaları ve öğrencilerin katılımıyla keyifli bir şekilde gerçekleştirildi.

EN HAS ERKEK OYUNCU

MURAT YILDIRIM
20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Bfaecb5a20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 867120. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 81560965577735312832
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 5:25 pm

Traducere episodul 48 Ask ve Ceza



Avocat: Da, din păcate atât de domnule Savaş. Ar fi în avantajul nostru de a gasi autorii cât mai curând posibil.
Savas: Altfel, eu sunt principalul suspect.
Avocat: Poliţia ştie doar un singur lucru, că toţi ceilalţi . Tu l-ai lovit pe Yavuz Moran în faţa camerelor de luat vederi.
Savas: Doar că soţia şi fiul meu ar fi murit acolo. Am spus deja acest lucru la poliţie.
Avocat: E drept. Ei nu se aşteptau să pună în pericol pe soţia şi fiul. Dar acest om nu are alt duşman cunoscut în afară de tine. Poate ...
Savas: Poate ce?
Avocat: Poliţia aşteaptă ca Yavuz Moran să se trezească. Poate că le va spune că a fost altcineva .
Savas: Yavuz? Nu vorbi dacă nu -l cunoşti pe acel bărbat. Dacă el descoperă că poliţia mă suspectează pe mine, chiar el le va da numele meu.
Cicek: Aţi găsit pe cineva ? Cine ar putea să fi făcut asta ?
Ofiţer de poliţie: Nu . Apropo, ştiţi există duşmani ai fratele tău? Ştii ceva despre asta?
Cicek: Nu, eu nu ştiu nimic. Dl doctor care este starea fratelui meu?
Doc: Veşti bune. El s-a trezit. El este în stare bună.
Cicek: Pot să-l văd?
Doc: Desigur.

Cicek: Mulţumesc lui Dumnezeu !Ce mai faci? Doctorul a spus că eşti bine.
Yavuz:. Multumesc soră .Sunt bine. De cât timp sunt adus aici?
Cicek: Deja de mai mult de 24 ore . Ai avut 2 operaţii. Ai fost rănit grav .
îşi aminteşte Yavuz: Yasemin, aş distruge/ tăia / lovi pentru tine.

Înapoi în prezent

Yavuz: Ei au deschis focul asupra noastră.
Cicek: îngrozitor lucru . Ştii cine a făcut-o? Yavuz nu răspunde.
Cicek: Poliţia aşteaptă afară ptr a te interoga ..
Yasemin: Cum arăt ?
Savas: Ai pus o întrebare dificilă. Foarte gree.
Yasemin: Deci nu-ţi place şi nu ştii cum să-mi spui.
Savas: Da, aşa este. Nu ştiu ce să spun. Cum aş putea să o spun acum. Cât de frumoasă eşti. Cât de mult sunt eu îndrăgostit de tine. Cu ce cuvinte?
Yasemin: Nu ştiu. Dar ar trebui să încerci.
Savas: Aşteptă o clipă. Poate că voi şti ce să-ţi spun atunci când îţi adulmeca mirosul tău.
Eu încep să fiu în dezavantaj. Nu mă pot gândi la nimic.


Yasemin: tu nu trebuie să te gândeşti . Sărută-mă din nou. Te iubesc atât de mult.
Savas: Şi eu.
Cicek: Ei m-au întrebat acest lucru.
Yavuz: Ce au întrebat?
Cicek: M-au întrebat dacă ai duşmani.
Yavuz: Ce ai spus?
Cicek: Eu nu am spus nimic, dar cred că îl suspectează pe Savaş. asta cred eu .





Ultima editare efectuata de catre DENISA in Joi 10 Mar 2011, 5:49 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lica54 Joi 10 Mar 2011, 5:49 pm

Denisa de la ce eveniment esta poza cu Burcin
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 5:51 pm

lica54 a scris:Denisa de la ce eveniment esta poza cu Burcin

e de la ziua de naştere a duduii Burcin.
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 5:55 pm

Continuare traducere Episodul 48 Ask ve Ceza

Nurse: D-nă Çiçek, ofiţerii vor să vorbescă cu fratele d-voastră.
Cicek: Desigur, ei pot veni în năuntri voi fi afara frate . Voi reveni atunci când aţi terminat. Te rog, nu te istovi / extenua , bine?
Yavuz: OK. Sunt bine, nu-ţi face griji.

Ofiţer de poliţie: Sper că veţi fi bine în curând . Mă bucur că vă simţiţi bine din nou.
Yavuz: Mulţumesc.
Ofiterului de Politie: Cum s-a întâmplat acest incident?
Yavuz: Nici eu nu înţeleg . Totul s-a întâmplat atât de repede. Ei au deschis focul dintr-o maşină. Asta e singurul lucru de care îmi amintesc.



ofiţer de poliţie: Suspectează pe cineva ? Cineva care vrea să îţi facă rău? Cine te duşmăneşte ?
Yavuz: Cineva să mă duşmănească ?
Savas: Ei bine, draga mea, eu plec acum.
Yasemin: Ai grijă.
Savaş, mama ta este încă în stare de depresie din cauza a tot ceea ce s-a întâmplat, nu este ea?
Savas: nu este Yasemin. Ştii asta, procesul lui Mustafa este mâine, de aceea ea este dărmată.



Yasemin: Ai dreptate.
Savas: Mama mea nu spune nimic, dar ea nu e deloc bine .
Yasemin: Şi are dreptate să fie aşa.
Savas: Da, draga mea. Ei bine, orice ar fi, vom vorbi mai târziu.
Yasemin: Ai grijă.
Savas: Te voi suna.
Ofiţer de poliţie: La revedere!
Cicek: La revedere!
Ofiţer de poliţie: La revedere!



Cicek: Eşti bine frate? Ei nu te-au extebuat ?
Yavuz: Nu au făcut nimic pentru a mă extenua , Çiçek.
Cicek: Ce te-au întrebat . Il suspectează pe Savaş?
Yavuz: Nu ştiu. Se pare ca da.
Cicek: Şi ? Ce ai spus?
Yavuz: I-am spus ceea ce trebuia să spun.




Berfin: Baran !haide, haide, să ne jucăm, te rog.
Baran: Nu, sunt fată să mă joc cu păpuşile?
Berfin: Dar eu am jucat fotbal cu tine, am fost portar.
Baran: Tu nu eşti cu adevărat capabilă de a deveni portar. Am tras 13 goluri în timp ce ai stat în poartă.
Berfin: Bine, atunci nu voi mai juca fotbal . Oricum deja m-am plictisit .
Uite acum, vei veni acasă şi baţi la uşă, bine? Eu voi deschide uşa şi îţi spun bine ai venit , bine?



Baran: Uff, şi tu numeşti asta joc?
Berfin: Atunci vei spune "oh fiica mea a crescut mult până astăzi , bine?
Baran: Eu nu spun , că nu este interesant pentru mine.
Berfin: Ce s-ar întâmpla dacă ai spune, te rog.
Dar tatăl meu îi spune mereu mamei mele.
Fidan: Sunt aici.
Berfin: Mamă.
Baran: Minunat, tort, cu morcovi?
Fidan: Desigur, cu morcovi. Preferatul tău.
Baran: Îmi lipseşte şcoală matuşă Fidan.


Berfin: şi eu, şi eu.

Fidan: Oh, minunat. De acum, nu te vei mai preface a fi bolnavă ptr a nu mearge la şcoală. Veţi merge direct la şcoală.

Cicek: E bine, El e bine acum.
Multumesc - OK, o zi bună.
- A fost unchiul Salim şi familia lui.
Mulţi oameni au sunat. Toată lumea spune că se bucură că te simţi din nou bine.
Yavuz: E frumos din partea lor.
Cicek: Şi cineva pe nume Ceyda de asemenea, a sunat.
Yavuz: Dă-mi telefonul.




Savas: Bună ziua Çiçek, cum se simte?
Cicek: Se poatea spune că e bine. Poliţia a fost aici. L-au interogat. Acum, el se odihneşte .
Savas: Voi merge-l văd.
Kiraz: Aici, mamă Aga / şefă .
Fidan: Nu voi mai bea.
- Astăzi, nu ai mâncat şi nu ai băut soră.
Sahnur: Eu nu vreau Fidan. Tot timpul, mintea mea este la ce se va întâmpla mâine. Singurul lucru pe care-l vreau este ca procesul lui Mustafa să se termină bine, s ăprimesc în sfârşit o veste bună.


Sahnur: Fidan, vei vedea, ei îl vor lăsa să plece mâine liber , ce crezi?
Fidan: Imi doresc, am dorit cu adevărat să se întâmple draga mea soră .
Sahnur: Ştiu Fidan , ştiu. Tinereţea fiului meu puternic se va consuma /epuiza /şubrezi la întuneric acolo.
Fidan: Nu face asta soră. Noi nu avem o altă şansă . Să ne rugăm ca el să nu primească o pedeapsă prea mare.



Sahnur: Ah Fidan, cum s-a putu întâmpla ca fiul meu să-l împuşte pe Ahmet Moran. Cineva s-a jucat cu mintea fiulului meu. trebuie să fie ceva . Eu nu pot să înţeleag..
Yavuz: Şi eu te aştepteam Savaş. Mă întrebam atunci când vei spune "te vei face bine în curând / mă bucur că te simţi din nou bine". Dar se pare ca ai venit pentru un alt motiv. Te întrebi ce am spus la poliţie?



Savas: Orice ar fi ieşit din gura ta, nu are nici un sens pentru mine, . Ai spus tot ce ai spus la poliţie.
Sunt aici să mă uit la tine pentru ultima dată.
Yavuz: ultima oară?
Savas: Ultima oară. Pentru că, data viitoare când ne întâlnim, nu vom vorbi. Aştept cu nerăbdare să stai iară pe picioarele tale .Prin urmare " Mă bucur că te simţi bine din nou."
Yavuz: Pleacă de aici!
- Chiar acum.



Savas: Voi pleca . Vizitarea bolnavilor trebuie să fie de scurtă durată. Deci, ar mai bine să folosim acestă scurtă perioadă de timp .
- Spune-mi, cum ai putut să dormi în noaptea asta ? După ce ai făcut din fratele meu iun criminal? După ce ai încercat să-l omori . După ce ţi-ai răpit sora care aşteaptă şi se roagă aici pentru a te simţi mai bine. Spune-mi, Yavuz. Cum ai fost capabil să te uiţ în oglindă.



Yavuz: Gândindu-mă la tine Savaş. Ştii, că a fost cel mai greu Faptul că eşti viu , chiar acolo. Pentru mine, asta e ceva de nesuportat.
Sahnur: Cum voi trăi , dacă el e arestat pentru o lungă perioadă de timp? Cum voi continua să trăiasc în timp ce el îşi pierde tinereţea acolo?
Fidan: aşteaptă sora mea draga. Maine, vom vedea ce se va întâmpla. păstrează-ţi speranţele.
Ştii, că procesul lui Mustafa este mâine.




Yasemin: Nu faceţi asta doamnă Şahnur. Nu uita, avocatul va găsi dovezi utile, care îi va reduce pedeapsa.
Sahnur: Da, va fi aşa, nu ? Sper că vom primi o veste bună.
Yasemin: Eu sunt optimistă. Dar vom rămâne calmă şi vom aşteapta. Nu avem altă alternativă decât să creadem în justiţie .
Sahnur: Vreau ca în cele din urmă toată lumea să zâmbească fiica mea.


Yavuz: Tu nu înţelegi ce vreau să spun, nu?
- Asta-i drept, tu înţelegi - pentru că ai fost învăţat să înţelegi - ei mie mi-au dat o armă în mâna , iar ţie un creion în mână .
- copilăriei s-a încheiat - Eu m-am dus la închisoare, tu la universitate . Nu am avut pe nimenicu cine să vorbească în timp ce tu învăţai limbi străine.

Savas: Deci, eu sunt motivul pentru toate acestea, ?
- ăsta e modul în care poţi explica tot ce ai făcut?

Yavuz: Nu ştiu. Motivul nu mai este important pentru mine. Nu am avut niciodată o viaţă. - nu există viaţă.

- Tu ai o viaţă. - Asta e tot .

Savas: Stai departe de mine Yavuz. Stai departe de mine, de familia mea. Dacă îţi place viaţa ta un pic, nu uita ceea ce am spus acum. Ştii, acest pat - eşti agăţat / lipit atât de disperat de acest pat - nu ai nici o idee cât de mult eşti protejat acum.





Çicek: Savaş, ce ai, ai o privire pierdută/ neplăcută.
Savas: Nu, sunt bine, nu am nimic. Eu plec. Dacă ai nevoie de ceva, doar să ne spui .
Yavuz: Ce ai Çiçek?
Cicek: Savaş avea o faţă ciudată în timp ce el pleca. Şi eram îngrijorată pentru tine şi am vrut doar să te văd .
Yavuz: Chiar aşa? Nu am observat.
Cicek: Eşti rău? Ce mai faci frate?
Yavuz: Sunt bine. Vreau doar să plec de aici cât mai curând posibil.



Yasemin: Am vrut doar să-ţi aud vocea. Ce mai faci?
Savas: Am fost un pic stresat , dar acum că ţi-am auzit vocea, eu sunt bine din nou.
Yasemin: Şi eu .
Savas: După ce voi părăsi spitalul, voi merge la companie. Ce ai făcut? Ce face fiul meu?
Yasemin: E foarte bine. De fapt, am să merg la agenţie ..
Savas: Yasemin, hai să bem o cafea înainte de a merge la agenţia, OK?
Yasemin: OK


Savas: Trebuie să vorbim. Să ne întâlnim ?
Yasemin: Desigur dragul meu, unde doreşti să ne întâlnim?
Pala: Vom bea ceva acolo Haydun?
Haydun: Nu tată, să mergem pe jos.
Pala: Allah, Allah, ne-am putea plimba fiul meu.
- tineretul trebuie să facă asta.
Haydun: De ce, este o crimă să fii tânăr?


Pala: Inţelegi întotdeauna greşit. Eşti frumos, eşti tânăr, nu eşti îngheţat. îngheţăm de la atâta mers pe jos . De aceea am spus să bem un ceai.
Haydun: uff tatăl , haide. e ca şi cum s-ar putea spune că ai îmbătrânit .
Pala:Acum nu schimba subiectul . Bem sau nu?
Haydun: Ei bine, hai să bea ceva atunci.
Pala: Sunt sigur că ei au suc proaspăt.



Haydun: dacă eu nu am voie să mearg la şcoală voi uita limba engleză , să ştii.
Pala: Wow, ai lovit la punctul negru.
Savas: Draga mea.
Yasemin: Mintea mea era la tine de când ai plecat de acasă. Eşti în regulă?
Savas: Este imposibil să simt rău când eşti cu mine.
Yasemin: Ce s-a întâmplat la spital? Ai putut vorbi cu el?
Savas: Uită-l. De fapt, aş dori să-ţi spun altceva, draga mea. Această Ceyda, partenera ta
Yasemin: Ce este cu Ceyda?


Savas: îţi aminteşti că Ceyda l-a sunat pe Yavuz.
Yasemin: Da?
Savas: Am început să o suspecteza şi am urmărit-o. Ceyda s-a întâlnit cu Yavuz.
Yasemin: Ce?
Savas: Da. Aşa l-am găsit pe Yavuz. Nu am încredere în ei.
Hakan: Buna ziua.
Cicek: Oh, bine ai venit.
Hakan: M-am gândit să te recompensez cu o vizită. Mi-au spus că eşti aici. Ce mai faci ?.

Cicek: Am fost aşa de speriată că ceva ar putea să i se întâmple. Dar acum eu sunt bine. Vreau ca totul să fie bine pentru fratele meu.
Hakan: Sunt bucuros că gândeşti asta.
Cicek: Vrei să bei ceva? Ceai? Cafea?
Hakan: Aş dori să beau . Dar într- un alt loc. Iar daca acesta este dintr-o sticlă. ....Ştiu un astfel de loc.



Ceyda: Buna ziua Yasemin.
Yasemin: Da Ceyda.
Ceyda: e ceva despre care vreau să vorbesc cu tine. Putem vorbi? Este important.
Yasemin: Da, să ne întâlnim. Şi eu am lucruridespre care vreau să vorbesc cu tine.
Ceyda: Am înţeles. Am de gând să vin la agenţiei, hai să vorbim acolo.
Yasemin: Nu, nu, Ceyda. Nu vreau să vorbesc la locul nostru de muncă. Să ne întâlnim afară.
Ceyda: OK, desigur. Spune-mi unde să meargem .


Yasemin: Bine, eu sunt acolo chiar acum.
Ceyda: OK. OK.
Hakan: Vei vedea lucruri interesante la spital. înainte, am văzut doi pacienţi, ambii în jur de 70 de ani. Ambi au avut un bypass , o intervenţie chirurgicală. bărbatui îi spunea femeie, că ea nu-şi arată vârsta . Şi femeia a spus te-ai uitat ca un tânăr Sunt deschişi să flirteze cu alţii.


Cicek: Cât de dulci sunt.
Hakan:Bem un alt ceai? -
Poţi să ne aduci alte două ceaiuri?
Haydun: Acestea sunt atât de plictisitoare.
Pala: plictisitor. Când eram tânăr, nu eram ca ei.
Haydun: Nu erai?


Pala: Bineînţeles că nu. În zilele mele trecute , nu am avut atât de multe căi-canale . Era doar o singură cale/ un singur canal şi toată lumea a trebuit să asculte. Am ascultat orice se difuza.
. - Când vrei să vorbeşti despre televiziune, care a venit mult mai târziu. acest spectacol a fost pe radio, "arkası yarınlar" l- aa ascultat.
Haydun: interesant


Pala: Am hoinărit atât de frumos ca tată şi fiu. Şi a trebuit să insist să te duc acasă.
Haydun: Acestă drumeţie a fost de ajuns pentru mine tată.
Pala: Cel puţin, nu-i spune mamei tale că te-ai plictisit. Spunei ne-am plimbat prin împrejur şi ne-am distrat.
Haydun: de acord . Eu aşa o să spun .



Ceyda: Bună ziua, nu mă aştepteţi de mult?
Yasemin: Nu, ai venit mai repede decât m-am aşteptat. Ai un loc.
Ceyda: Ce vrei să voşbeşti cu mine?
Yasemin:Mai întâi Ceyda trebuie să te ascult.
Ceyda: m-am întâlnit cu dl Yavuz.
Yasemin: De ce? Ce am spus? Nu am spus vom rupe toate legăturile cu acest om? Si tu chiar l-ai sunat pentru scuze.
Ceyda: Yasemin, ai putea te rog să mă asculţi.
Yasemin: Şi acum spui l-ai cunoscut.



Ceyda: Da. Şi eu îţi spun . Ai putea să fii pentru un minut calmă, te rog?
Yasemin: De ce l-ai întâlni, Ceyda? De ce?
Ceyda: El a făcut o propunere de afaceri. El a vrut să lucreze singur cu mine. Şi am spus desigur "nu",. Ai priceput acum? I-am spus că nu-mi plăce această propunere. m-a deranjat foarte mult că a vrut să facă afaceri în spatele tău. I-am spus .
Yasemin: De ce ar trebui să te cred?


Ceyda: Yasemin, uite, am înţeles. Suntem atât de supărate una pe alta. Dar, indiferent ce se întâmplă, suntem partenere. Nu uita.
Yasemin: Da?
Ceyda: Acest om este la spital. Am fost surprinsă când l-am aflat. El a fost împuşcat. Noi nu mai putea face afaceri cu cineva care are afaceri cu arme.
Fidan: Oh, bine ai venit.
Haydun şi Pala: Am venit .



Fidan: Aţi revenit devreme. Nu vă aşteptam încă.
Pala: Fiul tău nu vorbeşte cu mine, ce pot face?
Fidan: Ce vrei să spui? Nu poate fi ceva de genul asta. - Dumnezeu ştie, trebuie să fi vorbit despre muncă si alte chestii întreaga zi.
Pala: Despre locul de muncă şi alte chestii? fiul meu spune-i mamei tale . ţi-am vorbi un cuvânt despre locul de muncă?
Haydun: Nu, mamă. Nu am vorbit despre muncă.
Fidan: De ce nu ai vorbit cu tatăl tău , fiul meu?



Haldun: Ce ar trebui să vorbesc mamă? În zilele de demult, nu exista televizor, doar ceva numit radio.
Fidan: Bunul Dumnezeu, Pala.
Pala: Ce este? Ce te uiţi? Asta e ce ţi-a venit în minte şi, prin urmare, ai vorbit despre asta. Ar fi trebuit să vorbiţi despre curse de maşini, calculatoare , ticălosule
Savas: La ce te gândeşti atunci?


Yasemin: Ei bine, faptul că ea mi-a spus despre ea, înainte am avut de spus ceva . Prin urmare, am acceptat lucrurile pe care ea le-a spus ca fiind adevărate . Eu va îi voi da o altă şansă Ceydei , ce zici?

Savas: Dacă te-ai decis că îţi place , e în regulă.
Yasemin: Dragul meu .
- Da, munca domnului Ömer este de asemenea terminată.
Savas: În acest caz înseamnă că eşti a ,ea .
Yasemin: Nu mă plâng.

Yasemin: Nu ştiu. N-am acordat atenţie.
Savas: la restaurant. O masă pentru doă persoane ne aşteaptă .
Fidan: Nu va veni sora mea jos.
Kiraz: am chemat-o, dar ea nu a venit.
Fidan: Oh, Cicek. Bine ai venit.
Cicek: Am salutat mătuşă.

Fidan: Cum este fratele tău?
Cicek: Cum ar trebui să fie matuşă? Am venit doar să mă schimb.
Fidan: Asta e bine. Chiar esti epuizată. Mănâncă ceva, odihneşte-te pic, poţi să merge din nou dimineaţă.
Cicek: Unde sunt Savaş şi Compania ( restul)?


Fidan:cum au devenit mai puţin vorbăreţi , au ieşit să mănânce şi vor veni înapoi după aceea.
Cicek: Deci, au ieşit să mănânce
Yasemin: Nu te uita aşa!
Savas: De ce?
Yasemin: Mă jenez.
Savas: Eu nu pot uita în alt mod la cât de frumoasă eşti .
Yasemin: e un loc foarte frumos aici. au fost atât de atenţi .



Savas: Ca şi cum aş pierde şansa de a fi singur cu tine.
Yasemin: Te referi la noi 3 singuri.
Savas: Între timp, ar trebui să mergem în cele din urmă şă consulţi un medic. Mă întrebam cum este copilul nostru.
Yasemin: Vom merge, dar este mic Savaş. Eu vorbesc cu el / ea.
Savas: Tu o faci? Ce este el / ce iţi spune?
Yasemin: El / Ea spune basme. Basme cu finaluri fericite.
Savas: Uită-te la asta. dacă el / ea află?
Yasemin: de la o femeie care e îndrăgostită.
Sahnur: Cine ştie cum se simte acum dragul meu Mustafa , fiul meu.

DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 10 Mar 2011, 8:34 pm

Dragilor restul poate mâine dar nu promit , dacă nu traduce nimeni completez peste câteva zile , săptămâna viitoare eu voi fi plecată.


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 155656 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 155656 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 155656 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 155656 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 155656
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Joi 10 Mar 2011, 9:56 pm

deni draga...multumim pt traduceri!
20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Joi 10 Mar 2011, 10:47 pm

iulia80 a scris:deni draga...multumim pt traduceri!...
Da, şi eu subscriu, sunt ruptă de oboseală... vă pup... 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 720534 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 720534 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 720534
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty denisa extraordinara fapta cu traducerea ep 48

Mesaj Scris de alimar Joi 10 Mar 2011, 11:52 pm

buna seara! denisa iti multumesc mult mult de tot pentru traducerea in limba romana la ep 48 la celelalte am folosit google deci o traducere chinuita si cu deduceri . ai facut o fapta buna multumesc alimar

alimar
membru senior
membru senior

Mesaje : 215
Data de inscriere : 04/01/2010
Varsta : 64
Localizare : romania

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lica54 Vin 11 Mar 2011, 8:42 am

Buna dimineata dragalaselor si dragilor poftiti sa savurati o
20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 24l1u2t
[/quote]va doresc o zi frumoasa cu mult soare kiss kiss
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de rodica Vin 11 Mar 2011, 8:45 am

Buna dimineata sa aveti o zi linistita.Multumim pentru traduceri.
dar ce se aude mandra noastra va lipsi saptamana viitoare deci raman singura cu Murat cupidon e timp de petrecere Smile
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de andradamaria Vin 11 Mar 2011, 12:13 pm

Buna ziua dragelor,
Desi cu intarziere va doresc tuturor sa aveti multa sanatate si ani frumosi de acum incolo!!!!!!!!!! :fret: :fret: Am lipsit cam mult dar voi recupera. 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 517793 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 517793
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de teodora_roman Vin 11 Mar 2011, 12:13 pm

'Neaţa naţiune! e drept că-i pe la prânz Smile Smile
teodora_roman
teodora_roman
vip
vip

Mesaje : 779
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : România, Cluj-Napoca

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de rodica Vin 11 Mar 2011, 12:52 pm

Buna Andrada, Buna Teodora
:moe: Denisa va lipsi eu raman singura care mai lupta pentru Murat 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 131747
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Vin 11 Mar 2011, 12:53 pm

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 2933159O





Bună cuuietelor !! nu vă faceţi vise , îl supraveghez pe preţios de la distanţă , am jucăriile cu mine .

SABAH ve atv'ye bir ödül daha


İLKER GEZİCİ
11.03.2011

Kadir Has Üniversitesi tarafından bu yıl dokuzuncusu düzenlenen "Yılın En Has İsimleri" ödül töreni dün okulun Cibali'deki kampusunda yapıldı. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun da katıldığı ödül töreninde SABAH gazetesi eğitim editörü Yaşar Özay, üniversitenin yönetim kurulu tarafından "Yılın En Has Eğitim Editörü" ödülüne layık görüldü. atv'nin sevilen dizisi "Aşk ve Ceza"nın başrol oyuncusu Murat Yıldırım da "Yılın En Has Erkek Oyuncusu" ödülünü aldı. 3 bin 925 öğrencinin katıldığı oylamayla yapılan ödül töreninin sürpriz ismiyse Ali Ağaoğlu oldu. Sinan Çetin'in yönettiği reklam filmlerindeki oyunculuğuyla adından bahsettiren ünlü işadamı, aynı kategoride yarıştığı Beren Saat, Kıvanç Tatlıtuğ ve Beyazıt Öztürk'ü geçerek "Yılın En Has Reklam Yıldızı" ödülünü aldı. Ağaoğlu, "Bu isimleri geride bıraktım diye bir şey yok. Onlar da işlerini çok iyi yapan isimler ama benim de onlardan aşağı kalır yanım yok sanırım" dedi.

http://www.sabah.com.tr/Yasam/2011/03/11/sabah_ve_atvye_bir_odul_daha




49. Bölüm Tanıtım

ŞAHNUR’DAN GELEN TEKLİF !
Her ne olursa olsun aşklarından ve birbirlerinden vazgeçmeyen Yasemin ve Savaş önlerinde uzun ve çetrefilli bir yol olduğunun farkındadırlar. Savaş, ikinci bebeklerinin de gelişinin yaklaşmasıyla birlikte, artık birşeylerin değişmesi gerektiğinin bilincindedir ve bu yönde hareket eder.
Hakan’la öpüşmesinin ardından allak bullak olan Çiçek ise zor anlar yaşamaktadır. Aynı şekilde Hakan’da o ana kadar derinde bir yerlerde gizlediği ve dostluğu ile unutmaya çalıştığı duygularını, bir anlığına dahi olsa salıvermiş olmanın şaşkınlığı içindedir. Tüm bu düşüncelerle savaşırken Pelin’in çıkıp gelmesi işleri olduğundan daha zor bir hale sokar.
Öte yandan Yavuz’un artık bir bacağını kullanamayacağı haberi Baldar konağında yankılanmaktadır. Ağabeyinin durumuna çok üzülen Çiçek’i eve getiren Savaş, özellikle annesi Şahnur’u, Çiçek’i rahat bırakması konusunda uyarır, ancak Şahnur kendini tutamaz.
Yeni durumuna alışmakta zorlanan Yavuz, Yasemin’e olan aşkı, Savaş’a olan nefreti ve Onlar yüzünden kaybettiklerinin acısı ile iyice hırslanmıştır.
Nazan cephesinde ise işler oldukça yolunda görünmektedir. Bora bir yandan hediyelerle Baran’ın kalbini kazanmaya uğraşırken, bir yandan da Nazan’a doğacak çocukları için ne kadar heyecanlı olduğunu göstermeye çalışır.
Çiçek’e olan hislerinin ortaya çıkmasının Savaş ile olan dostluğunu etkilemesinden endişe duyan Hakan, Ona canının neden sıkkın olduğunu soran ve yardımcı olmaya çalışan dostuna yalan söylerken oldukça huzursuzdur.
Heyecan dolu yepyeni bölümü ile “AŞK ve CEZA” Salı gecesi ATV ekranlarında! Kaçırmayın…




20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Ab05316c

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 31604104

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Fca0159e

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 6b40cf0f

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 1e4ec750


Capturi din trailer


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 5f1e0e0b20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 4657f48d

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 6cc705bb20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 8547f617


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 3771642120. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 A6bc97ef


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 251e6d9f20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 5f08d2e5


20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 5d15c24d20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Eb1b0422




20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Af595c6d015b0dd1a3fefb74fc286fe020. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 E4b0a8e462f8524f3594f1828aa7e6c020. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 F856f05edfcff6c46e9a735ea4c4e211
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Vin 11 Mar 2011, 1:44 pm

El e unul dintre vinovaţii nopţilor pierdute de mine pe net

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 3078559C
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Vin 11 Mar 2011, 1:46 pm

hello hello
dar ce mando..mai ramane sa pui si o suma de bani pe capul lui ! Smile Smile Smile
sunteti bine dragelor si dragilor? kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Vin 11 Mar 2011, 1:50 pm

da , pun să vedem cine mi-l aduce întreg şi nevătămat Smile Smile Smile
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Vin 11 Mar 2011, 1:57 pm

DENISA a scris:da , pun să vedem cine mi-l aduce întreg şi nevătămat Smile Smile Smile
vai de mine..ce ganduri mari ai mataluta...si crezi mataluta ca cineva de pe aici de pe forum ti-l va aduce? poate baietii! Smile Smile Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Vin 11 Mar 2011, 1:59 pm

de ce nu ??? poate chiar mătăluţă îmi vei face o surpriză şi -l vei aduce la sf săptămânii viitoare , ce spui ??20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 B8535c8037752aef2d65add

Aşk ve Ceza 49.Bölüm Fragmanı
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 3 Empty Re: 20. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 40 Înapoi  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum