Serialesitelenovelet
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

+14
pissycutz
iulia1965
michiper68
mihaela99
rodica
demiruta
lexia
Admin_dea05
vali1cluj
DENISA
windy_day
iulia80
andradamaria
Motzişor
18 participanți

Pagina 35 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Urmatorul

In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Joi 29 Apr 2010, 10:22 am

http://sabah.com.tr/Gunaydin/Yazarlar/aytug/2010/04/29/et_ithalati_baldarlari_vurur_mu


5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 682618017964
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Joi 29 Apr 2010, 10:57 am

DENISA a scris:vă pun un comentariu al Latafei oricât l-aş iubi pe Savaş aici sunt deacord cu Latafa .

I understand that it is a marriage on paper only. However, it isn't null because none ever claimed that the other is an absent partner. Moreover, others could attest to the fact that they are living in the same house. It doesn't matter if they slept together or not, they are still married on paper.
My point isn't about whether Çiçek is a victim or not, and it certainly isn't about her having feelings for him.
Yes, he is very nice for helping her, but I still think he should've been more sensitive about the issue of his proposal & sleeping with Yaso. In my opinion, he needed to divorce Çiçek first, then do whatever he wants with Yaso.
As a woman, I don't appreciate seeing men belittle women in any way. Regardless of the nature of his marriage to Çiçek, he insulted her by bringing Yaso to his home before legally divorcing her.
If his character is humane, then that should've been his first priority. Whether she is a victim or not, as a woman, Çiçek deserves all due RESPECT by Savaş.
Buna dimineata tuturor. Sa aveti o zi minunata si, mai ales, usoara
Problema este ca, spre exemplu eu, in absenta unei traduceri si in conditiile in care nu inteleg decat doua, trei cuvinte in turca, pot doar sa deduc vag ce se intampla. Cineva chiar a intrebat daca cei doi S&C au divortat sau nu insa nu s-a obosit nimeni sa traduca sau sa spuna cum stau lucrurile. Asa ca nu pot sa ma pronunt decat asupra mimicii atitudinii sau modului in care interactioneaza personajele iar nu asupra comportamentului. Deci, avand asa de putine date nu pot sa o contrazic pe Latafa. Situatia este interpretabila insa, Savas incearca sa-si impuna printr-o actiune "in forta" propria vointa in conditiile in care toti fac presiuni (inclusiv Nazan) pentru a transforma mariajul cu Floricica intr-unul real si atunci vine si le spune uite nu vreau, va pun in fata faptului implinit pe voi toti din familie si va arat cu cine VREAU EU sa fiu casatorit.
Din punctul meu de vedere aici constructia personajului este din nou in cadere libera, fiindca Savas cel pe care , numai gandul durerii pe care o va provoca,e ezitase sa ii comunice Floricicai ca inainteaza dosarul pentru divort, dintr-o data actioneaza impulsiv, chiar total lipsit de sensibilitate si, prin actul de a-si pune la punct familia care este drept se amesteca nepermis de mult in treburile lui, de fapt ajunge sa arate o totala lipsa de respect , nu numai fata de Cicek dar si fata de Yaso . kiss kiss


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Joi 29 Apr 2010, 11:01 am, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Joi 29 Apr 2010, 10:57 am

Am reusit si am vizionat ep.17 Mi-a placut cu mici exceptii. Mie chiar imi place serialul.
spre deosebire de Asi in acest serial Murat joaca un altfel de rol este mai complex nemaivorbind de scenariu consider ca este un om ingradit din cauza mentalitatilor are de luat decizii grele si de multe ori nu stie cum sa procedeze pentru a nu supara pe unul si pe altul Ii trebuie multa diplomatie .
Apropo de scena de la restaurant
Dragoste la prima vedere
Cine ar fi crezut vorba cantecului daca lui ii place asta este nu poti sa in gusturile omului dar gusturile lui sun cam ciudate Scena mi s-a parut fara pic de romantism din partea Yasminei care parca era stalp de telegraf fara nici o mimica nimic decat ca vorbea printre dinti dar cred ca lucrurile astea s-au mai spus
Despre sarut parca erau casatorit de 30 de ani plictisiti dar isi faceau datoria A doua zi dupa "nopatea superba" au filmat scena aiurea El are privire de motan care a ajuns la oala cu smantana iar ea este filmata si are un nas si niste nari parca sunt tuneluri.

Cred ca Nadya este indragostita de savas uitati privirile ei cand Murat povesteste in biorou si ea ramane cu privire tampa. Cicek a jucat bine este parca mai umana dar este mata blanda care zgarie rau
Baba este de milioane.Ceilalti nu prea merita mentionati

Nu stiu daca aveati nevoie si de parerile mele dar am simtit nevoia sa le exprim pacat ca nu avem traducere ca din dialog poate lucrurile se va altfel
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Joi 29 Apr 2010, 11:09 am

rodica a scris:Am reusit si am vizionat ep.17 Mi-a placut cu mici exceptii. Despre sarut parca erau casatorit de 30 de ani plictisiti dar isi faceau datoria A doua zi dupa "nopatea superba" au filmat scena aiurea El are privire de motan care a ajuns la oala cu smantana iar ea este filmata si are un nas si niste nari parca sunt tuneluri.

Ceilalti nu prea merita mentionati

Nu stiu daca aveati nevoie si de parerile mele dar am simtit nevoia sa le exprim pacat ca nu avem traducere ca din dialog poate lucrurile se va altfel

Rodica kiss kiss kiss
Smile Smile Smile Pentru sarutul plictisit , ca Yaso parca se electrocuteaza de cate ori o saruta Savas. Mie privirea de a doua zi mi s-a parut mai curand pierduta, parca nici nu mai era langa ea (si sincer la ce fata avea Nurgul fara farduri cred ca numai sa o priveasca dragastos nu i-a ars), parca acum era randul lui sa regrete ca "s-a intamplat" Smile Smile Smile (de, nu ii mai "admirase" niciodata fata "netencuita Smile )

Cu parerile, aveam, aveam nevoie:(
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 11:22 am

windy_day a scris:
DENISA a scris:vă pun un comentariu al Latafei oricât l-aş iubi pe Savaş aici sunt deacord cu Latafa .

I understand that it is a marriage on paper only. However, it isn't null because none ever claimed that the other is an absent partner. Moreover, others could attest to the fact that they are living in the same house. It doesn't matter if they slept together or not, they are still married on paper.
My point isn't about whether Çiçek is a victim or not, and it certainly isn't about her having feelings for him.
Yes, he is very nice for helping her, but I still think he should've been more sensitive about the issue of his proposal & sleeping with Yaso. In my opinion, he needed to divorce Çiçek first, then do whatever he wants with Yaso.
As a woman, I don't appreciate seeing men belittle women in any way. Regardless of the nature of his marriage to Çiçek, he insulted her by bringing Yaso to his home before legally divorcing her.
If his character is humane, then that should've been his first priority. Whether she is a victim or not, as a woman, Çiçek deserves all due RESPECT by Savaş.
Buna dimineata tuturor. Sa aveti o zi minunata si, mai ales, usoara
Problema este ca, spre exemplu eu, in absenta unei traduceri si in conditiile in care nu inteleg decat doua, trei cuvinte in turca, pot doar sa deduc vag ce se intampla. Cineva chiar a intrebat daca cei doi S&C au divortat sau nu insa nu s-a obosit nimeni sa traduca sau sa spuna cum stau lucrurile. Asa ca nu pot sa ma pronunt decat asupra mimicii atitudinii sau modului in care interactioneaza personajele iar nu asupra comportamentului. Deci, avand asa de putine date nu pot sa o contrazic pe Latafa. Situatia este interpretabila insa, Savas incearca sa-si impuna printr-o actiune "in forta" propria vointa in conditiile in care toti fac presiuni (inclusiv Nazan) pentru a transforma mariajul cu Floricica intr-unul real si atunci vine si le spune uite nu vreau, va pun in fata faptului implinit pe voi toti din familie si va arat cu cine VREAU EU sa fiu casatorit.
Din punctul meu de vedere aici constructia personajului este din nou in cadere libera, fiindca Savas cel pe care , numai gandul durerii pe care o va provoca,e ezitase sa ii comunice Floricicai ca inainteaza dosarul pentru divort, dintr-o data actioneaza impulsiv, chiar total lipsit de sensibilitate si, prin actul de a-si pune la punct familia care este drept se amesteca nepermis de mult in treburile lui, de fapt ajunge sa arate o totala lipsa de respect , nu numai fata de Cicek dar si fata de Yaso . kiss kiss
5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 136358 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 136358 Eu sunt cea care a intrebat daca Savas a divortat sau nu,dar este neimportant in contextul in care stabilise deja cu floarea lui ahmet ca divortul va fi doar o formalitate,
si eu sunt de acord ca actiunea lui Savas este una de impunere in fata familiei,cred ca-si asuma deliberat unele riscuri dar ma indoiesc ca nu are niste asi in maneca la o adica.
din cate se observa din promo 18 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 885862 este mai mult mama pentru cicec decat pentru Savas,pe mine constructia acestui personaj ma intriga cel mai tare5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de michiper68 Joi 29 Apr 2010, 11:47 am

18. Bölüm Özeti


Yasemin ve Şahnur karşı karşıya!
Çarpıcı senaryosu, usta rejisi ve başarılı oyuncularıyla büyük beğeni kazanan yılın dizisi Aşk ve Ceza, şaşırtıcı gelişmelerle dolu yeni bölümüyle ekranlarda.
Savaş’ın annesi Şahnur’la tanışmaya gelen Yasemin’i sürpriz bir karşılama beklemektedir. Birkaç günlüğüne anne babasının yanına giden Çiçek, kendini büyük bir tehlikenin karşısında bulur. Savaş Çiçek’ten boşanmak için açacağı davayı ertelemek zorunda kalır. Anne Leyla’nın Yasemin’in Savaş’la evlenmesine gönlü razı değildir. Bora’yı Sevgi ile sarmaş dolaş gören Nazan kafa karışıklığı içindedir. Savaş Van’daki fabrikayı kurabilmek için yeni bir kaynak bulur. Anne Şahnur Savaş’a şaşırtıcı bir teklifte bulunur…
Savaş’ın annesi Şahnur Yasemin’i nasıl karşılayacak? Çiçek’i ölümle burun buruna getiren olay ne? Şahnur Savaş’a ne teklif edecek?
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 12:38 pm

multumim, Michi..ce pacat ca nu stim turceste,si cica este a saptea limba vorbita de pe glob..5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
Rodica avem nevoie de parerile5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002tuturor,cu cat mai diverse cu atat mai bine 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 5177935.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Joi 29 Apr 2010, 1:40 pm

andradamaria a scris:multumim, Michi..ce pacat ca nu stim turceste,si cica este a saptea limba vorbita de pe glob..5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
Rodica avem nevoie de parerile5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002tuturor,cu cat mai diverse cu atat mai bine 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 5177935.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002
Buna ziua!
Uite cand am deschis si am citit ca aveti nevoie de pareri diverse, m-a bufnit plansul si sa stiti ca nu sunt patetica!
Am vazut ca lumea ne citeste cu interes si in loc sa vina si sa spuna aici parerea vis-a vis- de ceea ce comentam, cu bune si rele, se duce pe alte forumuri si ne comenteaza acolo parerile, ce urat!!!
Fetelor, inca o data vreau sa va spun ca eu am acest ID, doar pe acest forum si pe port, in rest nu sunt eu, probabil ca altcineva a avut afinitati la acest Id si si l-a luat ca user, nu am nicio treaba eu cu asta.
Daca reluatai comentariul meu in care am vb despre acest subiect, de acolo se intelege calr ca nu mai scriu pe alte forumuri despre aceste subiecte, Gonuncelen si Ask, despre care vb aici;asta nu exclude ca eu sa fiu logata pe un forum profesional, sau alt site de unde imi iau informatii sau comunic cu alte persoane pe un alt subiect;asta se intampla foarte rar, sporadic asa spune...mai pe unul gastronomic, ca doar de, sunt gospodina si chiar una careia nu-i este rusine sa-si etaleze produsele culinare, pe forumul legat de profesia mea, uitati, am sa va dau un link unde am deschis un blog ecologic si de care nu m-am mai putut ocupa atunci, datorita unei probleme de sanatate a sotului, am stat mult cu el in spital...dar acum am un alt blog;nici macar nu v-am dat vreodata adresa, din bun simt, pe care va rog sa ma credeti asa, pe cuvant virtual, ca il am la varsta pe care am dobandit-o pana in clipa asta...mi-a lasat un ust amar acea discutie cu atat mai mult cu cat e facuta de o persoana la care tineam foarte mult;abia acum vad ca se adevereste ce se spunea pe aici ca pe Mp circula multe si de toate...
Mare e gradina lui Dumnezeu, si multe se intampla in ea, offf!

...si iertati-ma ca am venit sa ma spovedesc, dar acolo s-a facut referire la ceea ce am scris aici...Ce am scris atunci si acum, aici, e adevarat
Si nu sunt perfecta, si nu cred ca sunt cea mai frumoasa si desteapta si am cele mai bune pareri, dar am indraznit si voi mai indrazni sa le am,parerile, asa ca un om de rand, cu bunele si cu relelel sale... sa-mi spuneti daca am voie...
Va pup si nu va cer sa-mi luati partea, nu am gresit cu nimik, dar nu imi place Gonuncelen asa de tare ca sa-l pot urca in slavi...si nu mint cand va spun asta, am mai spus-o cu alte cuvinte poate...
Va doresc o zi buna!
Iulia, cu ce crezi ca imi va trece capul dupaaceasta dezamagire???
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de rodica Joi 29 Apr 2010, 1:49 pm

demiruta a scris:
andradamaria a scris:multumim, Michi..ce pacat ca nu stim turceste,si cica este a saptea limba vorbita de pe glob..5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
Rodica avem nevoie de parerile5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002tuturor,cu cat mai diverse cu atat mai bine 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 5177935.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002
Buna ziua!
Uite cand am deschis si am citit ca aveti nevoie de pareri diverse, m-a bufnit plansul si sa stiti ca nu sunt patetica!
Am vazut ca lumea ne citeste cu interes si in loc sa vina si sa spuna aici parerea vis-a vis- de ceea ce comentam, cu bune si rele, se duce pe alte forumuri si ne comenteaza acolo parerile, ce urat!!!
Fetelor, inca o data vreau sa va spun ca eu am acest ID, doar pe acest forum si pe port, in rest nu sunt eu, probabil ca altcineva a avut afinitati la acest Id si si l-a luat ca user, nu am nicio treaba eu cu asta.
Daca reluatai comentariul meu in care am vb despre acest subiect, de acolo se intelege calr ca nu mai scriu pe alte forumuri despre aceste subiecte, Gonuncelen si Ask, despre care vb aici;asta nu exclude ca eu sa fiu logata pe un forum profesional, sau alt site de unde imi iau informatii sau comunic cu alte persoane pe un alt subiect;asta se intampla foarte rar, sporadic asa spune...mai pe unul gastronomic, ca doar de, sunt gospodina si chiar una careia nu-i este rusine sa-si etaleze produsele culinare, pe forumul legat de profesia mea, uitati, am sa va dau un link unde am deschis un blog ecologic si de care nu m-am mai putut ocupa atunci, datorita unei probleme de sanatate a sotului, am stat mult cu el in spital...dar acum am un alt blog;nici macar nu v-am dat vreodata adresa, din bun simt, pe care va rog sa ma credeti asa, pe cuvant virtual, ca il am la varsta pe care am dobandit-o pana in clipa asta...mi-a lasat un ust amar acea discutie cu atat mai mult cu cat e facuta de o persoana la care tineam foarte mult;abia acum vad ca se adevereste ce se spunea pe aici ca pe Mp circula multe si de toate...
Mare e gradina lui Dumnezeu, si multe se intampla in ea, offf!

...si iertati-ma ca am venit sa ma spovedesc, dar acolo s-a facut referire la ceea ce am scris aici...Ce am scris atunci si acum, aici, e adevarat
Si nu sunt perfecta, si nu cred ca sunt cea mai frumoasa si desteapta si am cele mai bune pareri, dar am indraznit si voi mai indrazni sa le am,parerile, asa ca un om de rand, cu bunele si cu relelel sale... sa-mi spuneti daca am voie...
Va pup si nu va cer sa-mi luati partea, nu am gresit cu nimik, dar nu imi place Gonuncelen asa de tare ca sa-l pot urca in slavi...si nu mint cand va spun asta, am mai spus-o cu alte cuvinte poate...
Va doresc o zi buna!
Iulia, cu ce crezi ca imi va trece capul dupaaceasta dezamagire???


Demiruta ce s-a intamplat la cine si la ce te referi eu ma repet pentru a n oara ca nu mai intru pe niciuun forum in afara de acesta pentru ca eu am patit-o si am luat-o in freza daca mai spun cate ceva glumesc pentru ca am observat ca pe acest forum si pe cel de la Gon.. se pot spune tot felul de lucruri toate insa cu bun simt nu ti se reproseaza aici nici daca ai alta parere se glumeste la greu si eu consider ca suntem o "grupare" de prietene virtuale care de multe ori isi pot spune si necazurile pentru ca de multe ori simti nevoia sa le imartasesti si cu oameni care nu te cunosc si care pot sa-ti dea un sfat sau macar sa te asculte eua sincer am glumit cand am spus ca poate aveti nevoie si de parerea mea.
rodica
rodica
vip
vip

Mesaje : 848
Data de inscriere : 20/01/2010
Varsta : 67

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de lexia Joi 29 Apr 2010, 2:11 pm

demiruta a scris:
andradamaria a scris:multumim, Michi..ce pacat ca nu stim turceste,si cica este a saptea limba vorbita de pe glob..5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
Rodica avem nevoie de parerile5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002tuturor,cu cat mai diverse cu atat mai bine 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 5177935.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002

Am vazut ca lumea ne citeste cu interes si in loc sa vina si sa spuna aici parerea vis-a vis- de ceea ce comentam, cu bune si rele, se duce pe alte forumuri si ne comenteaza acolo parerile, ce urat!!!
.


...si iertati-ma ca am venit sa ma spovedesc, dar acolo s-a facut referire la ceea ce am scris aici...Ce am scris atunci si acum, aici, e adevarat

Va doresc o zi buna!
Iulia, cu ce crezi ca imi va trece capul dupaaceasta dezamagire???


Buna Demiruta, trebuie sa iti treaca durerea de cap,eu zic ca nu este cazul sa te justifici, mie imi place aceasta Demiruta asa cum se prezinta aici care isi spune parerile clar si cred ca nu mai este cazul sa iti consumi energia cu lucruri(vorbe) neplacute. Singurele noastre necazuri sa fie cele legate de evolutia evenimentelor din film, care pot sa fie sau nu pe placul nostru.
'kiss'
lexia
lexia
vip
vip

Mesaje : 839
Data de inscriere : 23/03/2010

https://www.youtube.com/user/lexiaar?feature=mhum

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Joi 29 Apr 2010, 2:20 pm

rodica a scris:
demiruta a scris:
andradamaria a scris:multumim, Michi..ce pacat ca nu stim turceste,si cica este a saptea limba vorbita de pe glob..5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
Rodica avem nevoie de parerile5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002tuturor,cu cat mai diverse cu atat mai bine 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 5177935.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002
Buna ziua!
Uite cand am deschis si am citit ca aveti nevoie de pareri diverse, m-a bufnit plansul si sa stiti ca nu sunt patetica!
Am vazut ca lumea ne citeste cu interes si in loc sa vina si sa spuna aici parerea vis-a vis- de ceea ce comentam, cu bune si rele, se duce pe alte forumuri si ne comenteaza acolo parerile, ce urat!!!
Fetelor, inca o data vreau sa va spun ca eu am acest ID, doar pe acest forum si pe port, in rest nu sunt eu, probabil ca altcineva a avut afinitati la acest Id si si l-a luat ca user, nu am nicio treaba eu cu asta.
Daca reluatai comentariul meu in care am vb despre acest subiect, de acolo se intelege calr ca nu mai scriu pe alte forumuri despre aceste subiecte, Gonuncelen si Ask, despre care vb aici;asta nu exclude ca eu sa fiu logata pe un forum profesional, sau alt site de unde imi iau informatii sau comunic cu alte persoane pe un alt subiect;asta se intampla foarte rar, sporadic asa spune...mai pe unul gastronomic, ca doar de, sunt gospodina si chiar una careia nu-i este rusine sa-si etaleze produsele culinare, pe forumul legat de profesia mea, uitati, am sa va dau un link unde am deschis un blog ecologic si de care nu m-am mai putut ocupa atunci, datorita unei probleme de sanatate a sotului, am stat mult cu el in spital...dar acum am un alt blog;nici macar nu v-am dat vreodata adresa, din bun simt, pe care va rog sa ma credeti asa, pe cuvant virtual, ca il am la varsta pe care am dobandit-o pana in clipa asta...mi-a lasat un ust amar acea discutie cu atat mai mult cu cat e facuta de o persoana la care tineam foarte mult;abia acum vad ca se adevereste ce se spunea pe aici ca pe Mp circula multe si de toate...
Mare e gradina lui Dumnezeu, si multe se intampla in ea, offf!

...si iertati-ma ca am venit sa ma spovedesc, dar acolo s-a facut referire la ceea ce am scris aici...Ce am scris atunci si acum, aici, e adevarat
Si nu sunt perfecta, si nu cred ca sunt cea mai frumoasa si desteapta si am cele mai bune pareri, dar am indraznit si voi mai indrazni sa le am,parerile, asa ca un om de rand, cu bunele si cu relelel sale... sa-mi spuneti daca am voie...
Va pup si nu va cer sa-mi luati partea, nu am gresit cu nimik, dar nu imi place Gonuncelen asa de tare ca sa-l pot urca in slavi...si nu mint cand va spun asta, am mai spus-o cu alte cuvinte poate...
Va doresc o zi buna!
Iulia, cu ce crezi ca imi va trece capul dupaaceasta dezamagire???


Demiruta ce s-a intamplat la cine si la ce te referi eu ma repet pentru a n oara ca nu mai intru pe niciuun forum in afara de acesta pentru ca eu am patit-o si am luat-o in freza daca mai spun cate ceva glumesc pentru ca am observat ca pe acest forum si pe cel de la Gon.. se pot spune tot felul de lucruri toate insa cu bun simt nu ti se reproseaza aici nici daca ai alta parere se glumeste la greu si eu consider ca suntem o "grupare" de prietene virtuale care de multe ori isi pot spune si necazurile pentru ca de multe ori simti nevoia sa le imartasesti si cu oameni care nu te cunosc si care pot sa-ti dea un sfat sau macar sa te asculte eua sincer am glumit cand am spus ca poate aveti nevoie si de parerea mea.
Ma doare capul rau de tot si nu mai reiau subiectul, mi-a facut o mare sila...daca vrei sa intelegi, cauta aici...
http://forum.port.ro/viewtopic.php?topic_id=14359
Nu vreau sa incarc acest forum cu acea problema, eu in viata nu fac din intamplari mici probleme mari si invers;si parerile mele despre cele doua filme Ask si G vor fi aceleasi orisiunde m-as duce si cu oricine as discuta, indiferent de conditia lui sociala, morala etc...si nu sunt duplicitara pentru ca intotdeauna imi spun parerile cu curaj, iar oamenii cu care nu pot comunica dupa standardele mele, asa bune/rele cum or fi, ii las si plec mai departe;din cauza asta nu am mai scris la Asi, pe PORT!
Dar nu pentru ca nu erau parerile ca ale mele...
si da si mie imi place aici pentru felul in care se impleteste umorul fin,( de care numai oamenii inteligenti dau dovada-asta e parerea mea!) cu parerile pertinente si la obiect, si desi ma logasem de mult timp, am venit si am scris la insistentele unei "fete Asi" cu care mai vb pe mail si care m-a rugat insistent sa vin si sa scriu aici, daca citeste poate confirma;Denisa m-a invitat de multe ori si nu am facut-o, doream sa-mi urmez tratamentul cu Asicalm si demirofen si sa ma vindec, dar acum daca am comis-o, nu mor caii cand vor cainii/ si-am sa vin si-am sa mai scriu/fara frica si rusine/ mult prea bine eu ma stiu-si de ma citesc vreodata/cei nu vor a citi, ei de grija altuia, asa vor imbatrani!!!
Va pup si promit ca inchei aici...sa ne vedem de forumit cu voie buna si acelasi chef nebun de barfa constrctiva! kiss
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de demiruta Joi 29 Apr 2010, 2:24 pm

lexia a scris:
demiruta a scris:
andradamaria a scris:multumim, Michi..ce pacat ca nu stim turceste,si cica este a saptea limba vorbita de pe glob..5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Anime-emoticon-0039
Rodica avem nevoie de parerile5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002tuturor,cu cat mai diverse cu atat mai bine 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 5177935.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002

Am vazut ca lumea ne citeste cu interes si in loc sa vina si sa spuna aici parerea vis-a vis- de ceea ce comentam, cu bune si rele, se duce pe alte forumuri si ne comenteaza acolo parerile, ce urat!!!
.


...si iertati-ma ca am venit sa ma spovedesc, dar acolo s-a facut referire la ceea ce am scris aici...Ce am scris atunci si acum, aici, e adevarat

Va doresc o zi buna!
Iulia, cu ce crezi ca imi va trece capul dupaaceasta dezamagire???


Buna Demiruta, trebuie sa iti treaca durerea de cap,eu zic ca nu este cazul sa te justifici, mie imi place aceasta Demiruta asa cum se prezinta aici care isi spune parerile clar si cred ca nu mai este cazul sa iti consumi energia cu lucruri(vorbe) neplacute. Singurele noastre necazuri sa fie cele legate de evolutia evenimentelor din film, care pot sa fie sau nu pe placul nostru.
'kiss'
Cu ajutorul vostru o sa-mi treaca...si da , nu voi continua, am spus asta mai inainte;si asa cum sunt aici sa stii ca sunt peste tot, nu am mai multe fetzesi nici fitze Smile !
Si sunt un om responsabil, defectul meu cel mai mare, e ca Crying or Very sad pentru orice, chiar si pentru cine nu merita...
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Joi 29 Apr 2010, 2:27 pm

fetelor fiecare avem dreptul să avem păreri diferite , suntem libere să ni le exprimăm fără ca ceilalţi forumişti să se supere , chiar dacă nu suntem deacord cu părerea celorlalţi eu cred că avem puterea să acceptăm că sunt persoane cu păreri diferite de ale noastre. eu mă număr printre acele persoane care au afirmat că nu sunt fan " Gonulcelen " dar o iubesc şi o apreciez pe Tuba şi ptr ea mă uit la acel serial şi repect părerea fetelor ce urmăresc acest serial , dacă serialul nu-mi place mie nu înseamnă că nu trebuie să placă şi altora .

mie îmi place veselia aşa că haideţi să ne înveselim şi să lăsăm tristeţile şi supărările în urmă.




DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Joi 29 Apr 2010, 2:31 pm

demiruta a scris:
si da si mie imi place aici pentru felul in care se impleteste umorul fin,( de care numai oamenii inteligenti dau dovada-asta e parerea mea!) cu parerile pertinente si la obiect, si desi ma logasem de mult timp, am venit si am scris la insistentele unei "fete Asi" cu care mai vb pe mail si care m-a rugat insistent sa vin si sa scriu aici, daca citeste poate confirma;Denisa m-a invitat de multe ori si nu am facut-o, doream sa-mi urmez tratamentul cu Asicalm si demirofen si sa ma vindec, dar acum daca am comis-o, nu mor caii cand vor cainii/ si-am sa vin si-am sa mai scriu/fara frica si rusine/ mult prea bine eu ma stiu-si de ma citesc vreodata/cei nu vor a citi, ei de grija altuia, asa vor imbatrani!!!
Va pup si promit ca inchei aici...sa ne vedem de forumit cu voie buna si acelasi chef nebun de barfa constrctiva! kiss


da , comfirm că am insistat să intri în casa noastră şi nu regret, toată lumea e binevenită, eu cred şi vreau să cred că aici nu exită rivalităţi sau răutăţi ci doar păreri diferite exprimate într-un mod elegant şi fără a ne jigni .


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Joi 29 Apr 2010, 2:34 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 2:33 pm

DEMIRUTA DRAGA,
chiar nu cred ca refularile frustrarilor unor persoane ar trebui sa te afecteze in felul acesta,pentru ca eu nu am altfel nici o explicatie pentru commentul acestei doamne ,care a facut referire si la tine si la noi .
vezi cata toleranta am dezvoltat cele care credem oarecum mai mult in MY decat in TB,n-a dat nimeni cu bata si nici n-am pupat pe nimeni in ....ba dimpotriva cred ca am criticat AVC mai aspru si mai metodic decat s-a scris vreodata ceva despre G (in masura capacitatii fiecareia de analiza)
Eu nu am caderea sa spun despre parerea nimanui ca ar fi o prostie si cred cu tarie ca orice parere diferita de a mea este pentru mine un castig asa ca nu mai fi suparata si gandeste-te ca aici ai o multime de prieteni,care la randul lor au toata consideratia pentru tine.
uneori si o simpla invidie..ia forme bizare.5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-00025.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-00025.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002 asta ca sa te inveselesti,si mie sa-mi dai acel link 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 517793
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de teodora_roman Joi 29 Apr 2010, 2:52 pm

Dragelor dragi,
Este singurul forum pe care il citesc si pe care am indraznit sa mai scriu din cand in cand - si asta nu pentru ca cineva mi-a dat cu sutul - ci pentru ca parerile voastre sunt esenta gandurilor mele dezordonate si pe care le-as fi asternut pe "hartie" foarte prost in comparatie cu modul in care o faceti voi. Dar va citesc de cate ori am un strop de ragaz si atmosfera e atat de calda incat nu merita sa va lasati indispuse de astfel de persoane. Pur si simplu nu merita sa va consumati energia cu persoanele insignifiante (nu poti categorisi altfel pe cineva care ignora bunele intentii, bunul simt si libertatea de exprimare si de a avea propriile pareri si gusturi). Deci, ignorati intamplarea, si reluati analizele ... chiar daca nu sunt la zi cu vizionatul episoadelor intru sa iau pulsul ...lui Murat si al Tubei - din postarile voastre. Si gratie gazdei noastre care permite acest lucru, fiecare putem, fara sa suparam pe nimeni si fara sa ne suparam una pe alta, sa ne spunem parerea pro sau contra. Ca doar suntem admiratoare MURATUBA, asta ne uneste.
teodora_roman
teodora_roman
vip
vip

Mesaje : 779
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : România, Cluj-Napoca

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Joi 29 Apr 2010, 2:53 pm

hey !! ! unde aţi dispărut ??? să înţeleg că mi-l lăsaţi mie pe Muratelu' ????? întreg ?????? spuneţi să mă duc să-mi pun rochia de gală. 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 C9ed6d385154652b07f14d5aff3b26955.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 20ef23054f2170c13cb74a8a48b67503
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Joi 29 Apr 2010, 2:55 pm

Fetelor, hai nu va mai suparati. Si mie imi place Tuba dar este prea eleganta pentru rolul de tiganca si se vede. Imi place ca pune suflet in ceea ce face dar cum joaca Elcinel langa ea nu imi place fiindca imi da senzatia ca este prea plin de sine, inexpresiv si fara vlaga.


Si acum fac si eu consideratii (dupa vizionare in tihna) pe marginea unui episod ce ar fi trebuit sa ne aduca apogeul romantismului.
1. In continuare nu pricep cum se poate ca un barbat care iubeste atat de mult o femeie incat a cautat-o si asteptat-o mai bine de 1 an, e dispus sa se lupte cu doua familii (de mafioti pe deasupra) pentru a o avea de sotie, sa fie iritat cand aceasta il suna, cam ca un sot cu vechime, deja oboist de gura cicalitoare a nevestei ????? Ori Savas, ori Bostanel sau chiar ambii s-au cam acrit de Yasomia, ori scenaritul se certase cu nevasta si si-a varsat si el nervii cum a putut .
2. Mai am o nedumerire, cu ce se ocupa domnule cele doua Yaso si fosta sefa, ca vad ca stau toata ziua pe canapea sau la cafenea cu canutele, canaoiale sau paharele, dupa caz, in mana si bla, bla, bla (ca ce spun nu stiu dar zic ele ceva acolo). Imi place stilul de servire Yaso, cu tava pe aceeasi, vesnica si mereu proaspata canapea. Poate ar fi timpul sa treaca si canapeaua pe generic la distributie ca oricum e mai prezenta decat Nurgula.
3. Scena cu Mehmet la usa a fost asa doar sa fie, ca sa isi merite si actorul ala banii, sau ce??? Oricum Nurgula era alb cenusie si cu pleoapele incretite parca erau din pergament. De slabit a slabit dar pierdutul in greutate nu i-a adaugat la talent ca a fost scena aia teatrala si lipsita de nerv. Imi place cum duce mana la frunte de fiecare data de zici ca vrea sa isi opreasca neuronii sa nu tropaie prea repede ca o ia ameteala si cum oricat de enervata sau disperata este ea vorbeste tot din varful buzelor (nu stiu, o fi o moda ceva ca vad ca se poarta gura punga si vorbitul din varful buzelor – in AvC mai e si Bora si in meteorica aparitie Cem). Si tot privitor la fostul iubit al lui Yaso: dupa cum arata este trecut bine de 40 de anisori asa ca ma gandesc eu ca e viata dulce la turci daca o companie te angajeaza in post cheie (iti da finantele pe mana) din prima, chiar daca la varsta asta “frageda” nu ai nici experienta si implicit nici un CV si o recomandare care sa justifice alegerea.
In incheierea primei parti – imi place faza cu banii, cum vine Bora cu gentuta si o preda lui Savas, probabil era cazut NET-ul sau erau functionarii bancari in greva de n-au putut transfera banii decat asa manual.
Deocamdata atat.
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 2:58 pm

DENISA a scris:hey !! ! unde aţi dispărut ??? să înţeleg că mi-l lăsaţi mie pe Muratelu' ????? întreg ?????? spuneţi să mă duc să-mi pun rochia de gală. 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 C9ed6d385154652b07f14d5aff3b26955.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 20ef23054f2170c13cb74a8a48b67503
suntem in zona ,si ce-ti veni?? de unde pana unde ai tras concluzia ca ti-l lasam tie? Smile ia-ti gandul si renunta la rochii de gala,ca stim noi ca esti meseriasa-!!!!!!!!!!!!
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 3:04 pm

windy_day a scris: Fetelor, hai nu va mai suparati. Si mie imi place Tuba dar este prea eleganta pentru rolul de tiganca si se vede. Imi place ca pune suflet in ceea ce face dar cum joaca Elcinel langa ea nu imi place fiindca imi da senzatia ca este prea plin de sine, inexpresiv si fara vlaga.


Si acum fac si eu consideratii (dupa vizionare in tihna) pe marginea unui episod ce ar fi trebuit sa ne aduca apogeul romantismului.
1. In continuare nu pricep cum se poate ca un barbat care iubeste atat de mult o femeie incat a cautat-o si asteptat-o mai bine de 1 an, e dispus sa se lupte cu doua familii (de mafioti pe deasupra) pentru a o avea de sotie, sa fie iritat cand aceasta il suna, cam ca un sot cu vechime, deja oboist de gura cicalitoare a nevestei ????? Ori Savas, ori Bostanel sau chiar ambii s-au cam acrit de Yasomia, ori scenaritul se certase cu nevasta si si-a varsat si el nervii cum a putut .
2. Mai am o nedumerire, cu ce se ocupa domnule cele doua Yaso si fosta sefa, ca vad ca stau toata ziua pe canapea sau la cafenea cu canutele, canaoiale sau paharele, dupa caz, in mana si bla, bla, bla (ca ce spun nu stiu dar zic ele ceva acolo). Imi place stilul de servire Yaso, cu tava pe aceeasi, vesnica si mereu proaspata canapea. Poate ar fi timpul sa treaca si canapeaua pe generic la distributie ca oricum e mai prezenta decat Nurgula.
3. Scena cu Mehmet la usa a fost asa doar sa fie, ca sa isi merite si actorul ala banii, sau ce??? Oricum Nurgula era alb cenusie si cu pleoapele incretite parca erau din pergament. De slabit a slabit dar pierdutul in greutate nu i-a adaugat la talent ca a fost scena aia teatrala si lipsita de nerv. Imi place cum duce mana la frunte de fiecare data de zici ca vrea sa isi opreasca neuronii sa nu tropaie prea repede ca o ia ameteala si cum oricat de enervata sau disperata este ea vorbeste tot din varful buzelor (nu stiu, o fi o moda ceva ca vad ca se poarta gura punga si vorbitul din varful buzelor – in AvC mai e si Bora si in meteorica aparitie Cem). Si tot privitor la fostul iubit al lui Yaso: dupa cum arata este trecut bine de 40 de anisori asa ca ma gandesc eu ca e viata dulce la turci daca o companie te angajeaza in post cheie (iti da finantele pe mana) din prima, chiar daca la varsta asta “frageda” nu ai nici experienta si implicit nici un CV si o recomandare care sa justifice alegerea.
In incheierea primei parti – imi place faza cu banii, cum vine Bora cu gentuta si o preda lui Savas, probabil era cazut NET-ul sau erau functionarii bancari in greva de n-au putut transfera banii decat asa manual.
Deocamdata atat.
chestia cu angajarea in post de finantist (daca asa o fi )in firma lui Savas si pe mine ma da gata,nu de alta dar parca era ..student la medicina Smile Smile ei, dar mai este ceva...ati vazut cat de elegant tasta SAVAS..alea maini de pianist5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Motzişor Joi 29 Apr 2010, 3:07 pm

windy_day a scris:...Si tot privitor la fostul iubit al lui Yaso: dupa cum arata este trecut bine de 40 de anisori asa ca ma gandesc eu ca e viata dulce la turci daca o companie te angajeaza in post cheie (iti da finantele pe mana) din prima, chiar daca la varsta asta “frageda” nu ai nici experienta si implicit nici un CV si o recomandare care sa justifice alegerea...[/justify]

Windy, de dragul analizei, cred că în film nu ni se indică vârsta lui Mehmet ci doar că îşi dă doctoratul (va trebui să refac traducerea din ep. 1 unde eu am făcut o greşeală) şi ni se mai spune că e un parazit social, trăia clar pe spinarea lui Yasemin, deci eroul ar putea fi exact la vârsta actorului... Bate-mă!!!


Că nu mă supăr! Dar mă simt muuult mai bine şi am mâncărimi la limbă! kiss kiss kiss
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de windy_day Joi 29 Apr 2010, 3:17 pm

Si mai am una ca tot m-am apucat sa vad cu incetinitorul si in reluare. Unde are Savas biroul, la mansarda, in demisol??? Ca are niste ferestre mici, mici (cu perdelute este drept Smile Smile ) si undeva sus cam la un stat de om amplasate. Iar aranjamentul camerei atinge culmea sic-ului: pe rafturi, in spatele lui Savas trei tablouri (ce reprezita nu mai conteaza ca oricum nu conteaza nici pentru Bostanel dupa cum sunt asezate) proptite de zid ca nu le-or fi data voie aia de sunt proprietari sa gaureasca peretii, sub ferestre alte 2 tablouri, sau mai bine zis un tablou prea intunecat ca sa iti dai seama ce reprezinta si jos sprijinita de perete (inramata ce este drept) macheta cu reclama la carnati (o adevarata opera de arta nu???)Smile Smile.

Andrada, vorbesc despre ala de la fabrica de carnati (presupun) da tot nu imi dau seama unde e amplasat Smile

Motziiiii kiss kiss kiss , ma bucur ca esti mai bine. Varsta ca varsta, doctorand OK da tot nu inteleg cum de l-au angajat ca experienta nu avea Smile

Andrada ma da gata copilul ala de danseaza Smile


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Joi 29 Apr 2010, 3:22 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 3:18 pm

Motzişor a scris:
windy_day a scris:...Si tot privitor la fostul iubit al lui Yaso: dupa cum arata este trecut bine de 40 de anisori asa ca ma gandesc eu ca e viata dulce la turci daca o companie te angajeaza in post cheie (iti da finantele pe mana) din prima, chiar daca la varsta asta “frageda” nu ai nici experienta si implicit nici un CV si o recomandare care sa justifice alegerea...[/justify]

Windy, de dragul analizei, cred că în film nu ni se indică vârsta lui Mehmet ci doar că îşi dă doctoratul (va trebui să refac traducerea din ep. 1 unde eu am făcut o greşeală) şi ni se mai spune că e un parazit social, trăia clar pe spinarea lui Yasemin, deci eroul ar putea fi exact la vârsta actorului... Bate-mă!!!


Că nu mă supăr! Dar mă simt muuult mai bine şi am mâncărimi la limbă! kiss kiss kiss
AHA, deci isi da doctoratul ,nu este ..medicinist...asa mai merge ,poate isi da doctoratul in finante,si atunci cum sa nu angajeze bunatate de..doctor5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-00025.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-00025.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Cute-emoticon-0002,
ce faci MOTZI esti mai bine?hai ca la noi este o splendoare de vreme...sper ca peste tot. kiss
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de andradamaria Joi 29 Apr 2010, 3:21 pm

windy_day a scris:Si mai am una ca tot m-am apucat sa vad cu incetinitorul si in reluare. Unde are Savas biroul, la mansarda, in demisol??? Ca are niste ferestre mici, mici (cu perdelute este drept Smile Smile ) si undeva sus cam la un stat de om amplasate. Iar aranjamentul camerei atinge culmea sic-ului: pe rafturi, in spatele lui Savas trei tablouri (ce reprezita nu mai conteaza ca oricum nu conteaza nici pentru Bostanel dupa cum sunt asezate) proptite de zid ca nu le-or fi data voie aia de sunt proprietari sa gaureasca peretii, sub ferestre alte 2 tablouri, sau mai bine zis un tablou prea intunecat ca sa iti dai seama ce reprezinta si jos sprijinita de perete (inramata ce este drept) macheta cu reclama la carnati (o adevarata opera de arta nu???)Smile Smile

Motziiiii kiss kiss kiss , ma bucur ca esti mai bine. Varsta ca varsta, da tot nu inteleg cum de l-au angajat Smile
vezi ca este vorba de 2 birouri diferite, cel despre care vorbesti este in cadrul fabricii de carnati,cred,si mai are unul la sediul central al firmei Smile Smile
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de DENISA Joi 29 Apr 2010, 3:22 pm

andradamaria a scris:suntem in zona ,si ce-ti veni?? de unde pana unde ai tras concluzia ca ti-l lasam tie? Smile ia-ti gandul si renunta la rochii de gala,ca stim noi ca esti meseriasa-!!!!!!!!!!!!

wow.... şi eu care deja îmi făceam planuri , ce să-i povestesc , cu ce să-l aburesc, îmi făceam probleme că mă va invita pe barcă 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 59df5bf31a7614ecf632d265575e0b26 şi eu am rău de apă...

deja aveam vedeniii 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 F312b92d527705bdcdef9e7bb6640e3e
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa) - Pagina 35 Empty Re: 5.ASK VE CEZA(dragoste si pedeapsa)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 35 din 37 Înapoi  1 ... 19 ... 34, 35, 36, 37  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum