Serialesitelenovelet
19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

+28
lory
IDILKO
carmen_
dana79i
Nicky
kh69
michiper68
Admin_dea05
andradamaria
vally14v
prytymeu
paula33
Gloxinia2010
anuta1971
vania_e
axxa246
pufy2010
lexia
alimar
sasa
iulia80
lica54
teodora_roman
rodica
lavy612
Motzişor
DENISA
dana4699
32 participanți

Pagina 38 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Urmatorul

In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Lun 07 Mar 2011, 8:30 am

alimar a scris:Buna seara! Motzy in lista de sarbatoriti ai pe Burcin in martie pe Murat in aprilie deci fam Yildirim este in forma ...
Bună dimineaţa, Alimar! Eu în lista de sărbătoriţi n-o am pe Burcin Smile
Te pup kiss

Bună dimineaţa tuturor, deseară avem Gala, mă duc la coafor Smile Smile Smile
O săptămână frumoasă tuturor! kiss kiss kiss
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de lica54 Lun 07 Mar 2011, 11:04 am

acest clip este facut de nepotica mea in varsta de 11 anisori si il dedica fetelor din aceasta ograda cu ocazia zilei de 8 MARTIE kiss kiss [/quote]
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 70
Localizare : Galati

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de axxa246 Lun 07 Mar 2011, 12:39 pm

Buni,
sa traiasca nepotica si felicitari pentru clip!
multumim, e f. frumos!
axxa246
axxa246
vip
vip

Mesaje : 10209
Data de inscriere : 13/03/2010

https://www.youtube.com/user/axxa246

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Lun 07 Mar 2011, 1:52 pm

buna ziua ,buna ziua..
ce mai faceti? sper ca sunteti bine! 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 1:53 pm

Bună ziua dragilor ! ce mai faci madam ?? amu' mă pregăteam să-ţi fac o strigare , că te trecusem la dispărute .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Lun 07 Mar 2011, 2:02 pm

DENISA a scris:Bună ziua dragilor ! ce mai faci madam ?? amu' mă pregăteam să-ţi fac o strigare , că te trecusem la dispărute .
io-te si eu pe acasa.ca am bantuit in weekend nitel!....mataluta esti bine? kiss
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 2:04 pm

vreau să cred că da , şi eu am fost plecată în weekend.19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 2_d

dragostea pluteşte în aer....


19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Bsr386619. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 B294696e19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 3064019m
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Lun 07 Mar 2011, 2:07 pm

si ce-ai vazut mataluta in weekend? ca au am fost la ocean..si am avut 15 grade! 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 890584 NICI CHIAR ASA DAR ORICUM SOARE!
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 2:09 pm

eu am fost la munte şi am, văzut zăpadă , de care sincer m-am cam săturat iar ieri dimineaţă am stat în cameră să-l văz pe Murat vreo 10 secunde .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Lun 07 Mar 2011, 2:12 pm

DENISA a scris:eu am fost la munte şi am, văzut zăpadă , de care sincer m-am cam săturat iar ieri dimineaţă am stat în cameră să-l văz pe Murat vreo 10 secunde .
ce-am pierdut? a facut ceva? a zis ceva? stupid
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 2:15 pm

da , scos şi el 3 vorbuliţe , uite-l aici 6 Mart 2011 tarihinde yayınlanan Süper Starlife programından

http://www.izlesene.com/video/murat-yildirim-super-starlife-6-mart-2011/3137019



19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 189061_191435824229734_158306960875954_471432_7918725_n

Tuba Buyukustun, Tolga Karacelik, Cansel Elcin - Superkulup kamera



DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de iulia80 Lun 07 Mar 2011, 2:22 pm

deni..eu ma retrag..
ne citim mai tarziu! sa ai o zi cat mai frumoasa! 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 517793
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 2:46 pm


Traducere episodul 47 Ask ve Ceza

1:
Yavuz: Din cauza lui Savaş.
Yasemin: Nu am nimic să-ţi spun . Pleacă!
Yavuz: Atunci ascultă-mă. Aşa cum ţi-am am spus deja, suntem singuri. Gărzile tale acum sunt sub pază mea .
Yasemin: Ce fel de om eşti de faci aşa ceva ?
2:
Yavuz: Un bărbat îndrăgostit . Nu ştii cum este Yasemin? Nu ai simţit aşa ceva . Te iubesc atât de mult încât dragostea lui Savaş este nimic în comparaţie cu dragostea mea.
Savas: Yasemin !! Yavuz !
Yavuz: Yasemin, pentru tine, mi-aş ...
Savas: Yasemin , Ömer , Yasemin, Yasemin, sunteţi bine ?
Esref: Frate , el trăieşte.

3:
Savas: Eşti bine draga mea ? Eşref! - Yasemin, nu e nimic in neregulă cu tine, nu? Vino! lăsaţi armele! împuşcăturile au fost în faţa unei femei şi a unui copil! Am spus să lăsaţi armele !!! Am spus să te apleci /stai jos !!. Vino aici, vino!! Eşref, du-i acasă.
Esref: Doamna mea .
Savas: Du-l rapid pe Yavuz în maşina mea .
Bărbaţii : Atent, nu-l agită.
Eşref: Doamna mea, eşti în regulă?

4:
Savas: Aşteaptă , suntem aproape de spital. O clipă . Mai repede, mult mai repede! - Vei trăi. mă asculţi ? Vei trăi . Suntem aproape .
Yavuz: Yasemin.
Nazan: Bine, la revedere!
Sahnur: La revedere! Ai grijă de el.
Nazan: Vino!
Pala: Sunt bine, nu sunt ei Eşref ? Da, am luat-o. Nazan, îl ia sus pe Baran.
Nazan: Kiraz.

5:


Sahnur: Ce se întâmplă Pala? Totul este în regulă? Ce s-a întâmplat?
Pala:Soră !!
Sahnur: Vrei naibii să mă sperii?? te rog spune! Ce s-a întâmplat?
Pala: Au deschis focul asupra lui Yasemin şi Ömer. Soră, calmează-te . Sunt amândoi bine. Yavuz e împuşcat . Savaş l-a acum la spital.
Cicek: Ce?
Nazan: Yavuz?
Cicek: Ce s-a întâmplat cu fratele meu?
Sahnur: Nepotul meu? Cum este nepotul meu?

6:
Pala: Multumesc lui Dumnezeu, nu e nimic în neregulă cu el. Ei vin deja acasă. Mă duc lacum a spital .
Cicek: Vin cu tine.
Sahnur: Oh Doamne!
Pala: Ismail , urcă în maşină. .
Ismail: Da, domnule.
Pala: Au deschis focul asupra lui Yasemin şi Ömer.
Ismail: Ce?
Pala: Ascultă-mă bine acum. Yavuz de asemenea a fost acolo . Situaţia este încurcată. Toată lumea va fi în alertă maximă în jurul casei. Dacă văd vreo neglijenţă, toata lumea va trebui să plătească.


7:
Ismail: ordinele d-voastră sunt lege ptr mine .
În acest timp în spital Yavuz : "bine", "nu-l agita", " aveţi grijă" să se pregătească sala de operaţie "... este evident, el trebuie operat.

Leyla: Doamnă Fidan, vrei să spui că acolo au fost focuri de armă .
Sahnur: Presupun că el nu a auzit.
Fidan: Noi nu ştim ce a fost .
Sahnur: Nepotul meu, dragul meu, Ömer al meu . ei sunt. Multumesc lui Dumnezeu, ei sunt aici. Ömer al meu , vino aici.

8:
Leyla: Eşti bine draga mea? ne- am speriat de moarte.
Fidan: Ce s-a întâmplat cu tine draga mea?
Sahnur: Eşti în regulă Yasemin? Ce s-a întâmplat? Nu ai spus că mergi la serviciu ?
Leyla: Mai întâi să intrăm astfel încât ea să poată respira doamnă Şahnur.
Nazan: Nu e nimic, nu e nimic, nu e nimic.
Chirurgul: Este în stare critică.



9:
Leyla: Fiica mea dragă. Cred că ţi-a scăzut tensiunea , ea este atât de dărmată.
Fidan: Kiraz, fă rapid un Ayran .
Yasemin: Dacă ceva se întâmplă cu Ömer?
Sahnur: Allah să ţină cu Yavuz. Mi-a salvat nepotul. Dar ce făcea acolo?



Fidan: Soră fi calmă, las-o să-şi tragă sufletul .
Yasemin: Dacă s-a ceva întâmplat cu Ömer?

10
Fidan: Calmează-te draga mea, uite, s-a terminat totul . l Ömer e bine , tu esti bine. Mulţumesc lui Dumnezeu. Nu -ţi mai fie teamă .
Yasemin: Ce se întâmpla dacă l-ar fi lovit pe Ömer?
Cicek: Frate ! Ce s-a întâmplat? Cine ţi-a făcut asta frate ? Frate te rog nu muri !!!. Unchiule, el se va salva, nu-i aşa ? Savaş, cine a făcut asta? Cine l-a împuşcat pe fratele meu?
Savas: Nu ştim, nu ştim Çiçek.

11
Sahnur: Ömer al meu , nepotul meu frumos, copilul meu. Dragul mea.
Leyla: Yasemin, draga mea, te rog să te calmezi .Gândeşte-te la bebeluşul ce îl porţi în pântec . Ce se va întâmplă dacă se întâmplă ceva cu el ? din cauza acestei sperieturi . Ce vom face apoi ? te rog nu te comporta aşa. Ia de aici .
Yasemin: Savaş.
Savas: Cum sunteţi voi Yasemin? Cum este Ömer? mă gândesc la voi ?

12
Yasemin: Cum crezi că ar trebui să fim? încă tremur. Ömer s-a potolit un pic. Îl voi duce un pic mai târziu în pat . Tu ce faci?
Savas: sunt bine . Yavuz este operat . Aşteptăm.
Yasemin: El va supravieţui?
Savas: Nu ştiu. Vom şti după intervenţia chirurgicală.
Yasemin: Savaş, ce s-a întâmplat? De ce ni s-a întâmplat acest lucru nouă ?

13
Savas: Eu sunt aici. S-a terminat şi tu trăieşti . Asta e ceea ce e important. Ai fost într-adevăr agitată/speriată . Încercă să te odihneşti. Vom vorbi mai târziu, OK?
Yasemin: OK. Şi te rugăm să fii atent.
Pala: Savaş . Cum s-a întâmplat asta, fiule ? Ultima dată când am vorbit, ai spus că l-ai găsit .
Savas: Da, am făcut-o. El a fost pe urmele lui Yasemin.
Pala: Eu nu am ştiut asta.

14
Savas: am ajuns acolo imediat. El era lângă Yasemin şi Ömer. Şi înainte să ajung la ei, o maşină a venit aproape de ei şi s-a deschis focul din interiorul ei .
Pala: Cine a făcut asta?
Savas: Nu ştiu unchiul. Dar aici e ceva dubios .
Pala: Ce vrei să spui?
Savas: Nu cred că Yasemin şi Omer au fost cei vizaţi . Nu există un astfel de lucru în tradiţiile noastre , să tragi în femei sau copii . E altceva aici.
15
Nazan îl informează pe Bora că Yavuz a fost împuşcat , că Savaş, Yasemin şi Ömer au fost implicaţ, de asemenea, şi că din cauza situaţiei confuze, ea nu poate să vină acasă cu Baran. Bora se oferă să vină, de asemenea dar Nazan refuză.
Ofiţerii de poliţie doresc să aibă o discuţie cu Savaş.
Cicek: Unchiule Pala, poliţia îl suspectează pe Savaş?
Pala: Nu . Nimic de acest gen. Eu nu cred acest lucru.
Cicek: Unchiule, spune-mi adevărul.
Pala: Çiçek, ce spui?

16
Cicek: Dar unchiule , eu chiar nu inteleg ce se întâmplă. Savaş l-a lovit pe fratele meu datorită faptului că el era supărat pe el că lucrează cu Yasemin. Şi eu sunt de partea lui Savaş în această privinţă. I-am spus acest lucru chiar fratelui meu. Dar, după aceea, alte lucruri se întâmplă de care eu nu sunt informată. Savaş nu îmi spune nimic.
Pala : Savaş trebuie să aibă motivele lui de nu spune. Dar, să nu mai pui vreodată o astfel de întrebare . Să nu-ţi mai treacă prin minte să-l suspectezi pe Savaş.

17
Sahnur: Un astfel de lucru evident esteimposibil şefule Abbas . Savaş în timp ce încearcă din greu să oprească vărsarea de sânge, de ce ar trebui să meargă el să tragă în Yavuz . Nu ai putea să spui acest lucru oamenilor din Van. Tu trebuie să -i linişteşti pe oameni.
Fidan: Ce se întâmplă soră ? Cu cine vorbeşti?
Sahnur: Cu şeful Abbas . El întreabă dacă Savaş l-a împuşcat pe Yavuz. Cum pot inventa aceste zvonuri? El spune, că toată lumea în Van vorbeşte despre acest lucru.

18
Fidan: Dumnezeule . Deci, arată ac şi cum ar fi ceva între clanuri? Vor spune că este Savaş , că este vina clanului nostru? soră asta înseamnă vărsare de sânge.
Sahnur: Fidan! Nu te gândi atât de departe.
Poliţia vrea să o interogheze pe Yasemin ca martor.
Medicul îi informează că a fost o interventie chirurgicala dificilă. Şi că ei încă nu pot spune sigur că el este în siguranţă. Ei trebuie să aştepte şi să vadă.

19
Yasemin: Nu ştiu ce s-a întâmplat, gloanţele au apărut din senin. Nu ştiu cine a făcut-o.
Ofiţerul de poliţie: Deci te-ai întâlni acolo cu dl Yavuz? V-aţi întâlnit de multe ori?
Yasemin: Nu, bineînţeles că nu!
Sahnur: Ce altceva voi mai vedea în viaţa mea. Mireasa mea este motivul pentru care poliţia e în casa mea.
Fidan: Nu spune asta soră. Cum poate fi vina lui Yasemin ?

20
Savas: Çiçek.
Cicek: Multumesc. De ce suntem aici Savaş? Ce s-a întâmplat? De ce mă tem să nu moară fratele meu? De ce v-aţi întâlnit în parc? I-am spus fratelui meu, i-am spus că este o greşeală să lucreze cu Yasemin. Eu nu pot înţelege deloc de ce el a trebuit să lucreze cu Yasemin.
Savas: I poţi pune toate aceste întrebări fratelui tău atunci când se trezeşte.
Cicek: Ce se întâmplă dacă el nu va deschide ochii ?
Savas: Fratele tău va supravietui. El trebuie să trăiască!

21
Sahnur: Ce te- au întrebat?
Yasemin: Ei bine,doar ce ceea ce s-a întâmplat. Şi le-am spus tot ce ştiu.
Sahnur: Au spus pe cine suspectează ?
Fidan: Biata fată este devastată soră , te rog să nu începi şi tu cu întrebările acum.
Du-te draga mea şi te odihneşte .
Yasemin: Ei nu au spus nimic doamna Şahnur. Ar trebui să merg la Ömer.

22
Cicek: frate , nu mă va lăsa fără tine? Ştiu că nu p vei face , esti atât de puternic. Vezi , ai salvat două vieţi astăzi. Mama şi tatăl lui Ömer ştiu că l-ai salvat. Aceasta faptă bună nu afost în zadar . Te vei recupera dragul meu frate.
Doctorul le spune să meargă acasă, să se odihnească un pic, că Yavuz nu se va trezi cel puţin până a doua zi. Çiçek refuză să urmeze acest sfat.

23
Fidan: soră, am sunat.
Yasemin: Ne vom scuza. Mamă, eşti obosită.
Leyla: Dacă mă vei scuza, voi merge, de asemenea, la etaj. Suntem foarte obosite.
Sahnur: Da, suntem obosite.
Toată lumea: Noapte bună !
Sahnur: În primul rând, se amestecă în toate iar apoi spune "noapte bună".
Savaş îşi aminteşte că Yavuz a strigat-o pe Yasemin chiar înainte de a leşina.




24
Fratele mai mic al lui Çiçek, Yahya sună pentru a afla dacă zvonurile sunt adevărate şi fratele său a fost împuşcat. Çiçek se află la fratele şi îi spune mamei ei, că Yavuz e deja mai bine să nu- şi facă griji şi le spune să nu zboare de la Van în Istanbul.
Sahnur: Savaş, fiul meu.
Savas: Unde sunt Yasemin şi Ömer?
Sahnur: Sus, în camera lor. Ce s-a întâmplat, fiul meu?

25
Savas: Te-am trezi?
Yasemin: Nu, te-am simţit aici. Ce bine că esti în cele din urmă lângă mine .
Savas: Sunt aici draga mea. Eu sunt aici.
Yasemin: Am fost aşa de speriată. Eram aşa de speriată că ceva i s-ar putea întâmpla lui Ömer.
Savas: S-a terminat acum. Totul a trecut draga mea.
Yasemin: Am să-ţi spun ceva.
Savas: Putem vorbi mai târziu. Culcă-te acum.
Yasemin: Ce vei face?
Savas: Mama mea este foarte îngrijorată. Voi vorbi un pic cu ea .


26
Şahnur : Vino şi spune-mi acum orice ai de spus. Eu nu pot înţelege . Ce s-a întâmplat acolo? Cine l-a împuşcat?
Savas: Nu ştim mama. Cei care au tras nu sunt oamenii lui Yavuz . Noi încă nu am putut afla . Dar vom îi vom găsi .
Sahnur: Situaţia din Van acum este foarte periculoasă fiul meu. Toată lumea face speculaţii cine l- a împuşcat pe şeful Yavuz.

27
Savas: In curând, ei vor înţelege că nu este aşa. Copiii nu trebuie să meargă la şcoală pentru câteva zile. Vom aştepta până când Yavuz se trezeşte şi e mai bine.
Sahnur: Inshallah !! sperăm că în curând el se va vindeca complet . Bineînţeles că va trebui să ne întrebăm ce făcea Yavuz acolo la acel moment, dar cum lucrurile sunt asa cum sunt, eu doar pot spune, e bine că el a fost acolo. Dacă nu , Ömer şi Yasemin nu ar fi mai fi fost aici.

28
Nazan: Ce? Ieri era un criminal, iar acum e erou mamă ?
Fidan: Nu spune asta draga mea. El a fost cel care i-a salvat pe Yasemin şi Ömer.
Sahnur: Şi eu nu am spus e nimănui că ar fi erou, am spus doar că Allah poate va ţine cu Yavuz. Şi cred că nu am greşit spunând asta.
Savas: Nu asta a spus Nazan mamă. Da, să fim recunoscători, dar noi nu trebuie să uităm ce a făcut înainte.

29
Doctorul : Yavuz este în continuare în aceeaşi stare . încă mai trebuie să aşteptăm şi să vedem.
Yasemin: Savaş, după cum ţi-am spus am să-ţi spun ceva.
Savas: Da.
Yasemin: Acel om, Yavuz, el mi-a spus că e îndrăgostit de mine.
Savas: Aceasta canalie nu ţi-a făcut rău în vreun fel ? Până când am ajuns. Ar trebui să plec . Am treabă jos.
Sahnur: Ce ai copilul meu?
Savas: Nimic, mamă.

30
Omul este unul dintre şefii din clanul Moran. El o întreabă pe Çiçek dacă este adevărat că Savas l-a împuşcat pe şeful lor. Çiçek neagă. "Acestea sunt zvonuri de la cei care doresc să ne învrăjbească unii împotriva celorlalţi . Savas a fost de partea fratelui meu.


31
Omul dr: Beşir a spus să -l calmezi?
Omul din stg: Nu în întregime. Ordinele lui au fost să-l ucid. Dar a avut noroc.
Man: Yavuz s-a mişcat prea repede.
Man: El a crezut că Beşir a pierdut toate legăturile atunci când a ajuns în închisoare. Că Beshir nu ar fi în măsură să facă nicio mişcare şi a încercat să ocupe locul lui Beşir .
Man: Beşir şi-a primit desigur pedeapsa lu . Ce se va întâmpla de acum încolo?
Man: Dacă e inteligent el va face mişcări prudente / exacte.


32
Savas: Există vreo veste despre cine l-a împuşcat pe Yavuz?
Esref: încă căutăm.
Savas: Eşref, trebuie să o rezolvăm cât mai repede posibil.
Esref: Ştiu frate .
Savas: În caz contrar se va crede că noi am făcut-o . Nu uita ce ce am spus.

33
Yasemin: Bună dimineaţa doamnă Şahnur.
Sahnur: Bună dimineaţa! Am vrut doar să văd ce face pe nepotul meu. Deci, cum este ? El a doarmit pe timpul nopţii?
Yasemin: Da. S-a trezit de câteva ori, dar mă aşteptam ca el să fie mai neliniştit.
Sahnur: Cât a crescut !!! Nu a fost uşor să trecem peste sun incident . Şi Savaş se vede că e deranjat.
Yasemin: Ştiu.

34
Sahnur: Are dreptate, desigur. Ce altceva ar fi trebui să facă ?Orice s- ar fi întâmplat să nu lăsăm să intervină între voi doi. Amândoi aţi fost foarte stresaţi după toate astea .
Yasemin: Suntem în regulă. Nu vă faceţi griji.
Ea este anunţată că Hakan şi Pelin au sosit.
Fidan spune copiilor că nu or să meargă la şcoală.
Fidan cĂtre Haydun: Fiul meu, ce ai?
Haydun: Nimic mamă . Merg în camera mea.


35
Hakan: Mă bucur că lucrurile sunt mai bine acum. este greu de crezut astfel de lucruri.
Pelin: Da, exact. Am sunat-o pe Yasemin ieri seară, şi nu puteam să cread ce am auzit .
Yasemin: Da, toate lucrurile astea ne-au doborât.
Hakan: Savaş, cred că Çiçek este cu fratele ei?
Savas: Da, ea nu a părăsit spitalul. Eu am de gând să plec acum .
Pelin: Cum este domnul Yavuz?
Savas: Nu e nici o schimbare.

36
Hakan: Voi veni cu tine. Cred că vei rămâne cu Yasemin.
Pelin: Bineînţeles. Vom vorbi un pic.
Fidan este îngrijorată ptr Haldun. Haldun este îngrijorat, "Eu nu mai sunt un copil. De ce încercaţi în continuare să -mi ascundeţi totul. Eu înţeleg ce se întâmplă. O să fiu răpit din nou? Vom fi ucişi ? "

37
Yasemin: Asta e ceea ce s-a întâmplat. O prostie.
Pelin: E foarte rău. Presupun că Savaş nu vrea să stea lângă Yavuz . La urma urmei, el este un om cu care el se luptă .Şi toate astea nu au ajuns, el a venit după tine. El este nebun sau ce?
Yasemin: Spunând că el este nebun, nu este suficient.
Pelin: Ce vrei să spui?
Yasemin: Acel om spune că e îndrăgostit de mine.
Pelin: Ce? Îndrăgostit?
Yasemin: Da, el e obsedat de asta . Ca un maniac. La naiba.


38
Pelin: Acum m-am prins. Şi Savaş ştie despre asta ...
Yasemin: Da, i-am spus. El este extenuat. Când el nu e aproape de mine, sunt stresată . Eu nu aparţin acestui loc . Totul îmi este atât de străin. Modul în care oamenii vorbesc. Casa în sine. Chiar şi o cafea dacă vreau să-mi fac. Eu nu pot să o fac deoarece eu sunt " stăpâna , doamna şefului ". Dacă aş şti exact ce înseamnă asta.
Pelin: Te vei obişnui atâta timp cât voi doi veţi sta împreună.




39
Şahnur şi menajerele ei topesc plumb să toarne în apă rece peste capul lui Ömer. Este un obicei de a sparge o vrajă rea dacă persoana este bolnavă sau are probleme. Şahnur spune că o face a îl anima /înveseli pe nepotul ei. Leyla şi Yasemin nu sunt deacord .Ele îşi fac griji ptr Ömer el e speriat.
Situaţia lui Yavuz este încă aceaşi. Pala se duce acasă să se schimbe. Çiçek nu-l va lăsa pe fratele ei.

40
Băebatul din clanul Moran: "Nu există nici o îndoială, vom afla cine a tras "
Savas: "Tu nu ar trebui să ai îndoieli. Ii voi găsi pe cei responsabili .



Hakan încearcă să o convingă pe Cicek să mănânce ceva. "Cred ca tu încerci să te pedepseşti nemâncând să simţi aceeasi durere ca fratele tău. Nu ar fi mai bine să fie bine atunci când se trezeşte, astfel nu trebuie să şi facă griji ptr tine "...? În cele din urmă, ea este de acord să mănânce.


41
Fidan încearcă să vorbesc cu Haldun.
Haydun: Ömer nu intelege, dar eu nu mai sunt un copil. Am înţeles totul. Ei au de gând să ne răpească, nu sunt ei?
Fidan: ferească Dumnezeu . Nu e nimic să se temi fiul meu.
Haydun: Nu încerca să mă înveseleşti / răsfeţi mamă. Am auzit-o pe mătuşa Şahnur, atunci când ea vorbea la telefon. Lupta dintre clanurile noastre începe din nou. Vom trăi mereu aşa mamă? Cu frica de moarte?


42

Savaş îşi aminteşte:

Yasemin: Ömer este bine, mulţumesc de întrebare.
Savaş: Cine întreabă deÖmer? Yasemin: Un client. Dl Yavuz. El a a aflat de boala lui Ömer. Savas: Care este numele de familie al acestui dl Yavuz ? Yasemin: Korkmaz. Esref: Yavuz, el şi-a schimbat numele de familie. Savas: Şi? Care este numele lui acum? Esref: Korkmaz. Doi bărbaţi care au răpit-o pe d-na Çiçek au fost ucişi după aceea ...
Savaş: Da.
Esref: Cel care i-a chemat aici de la Van a fost - şeful Yavuz




Ultima editare efectuata de catre DENISA in Lun 07 Mar 2011, 5:45 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Asi, Asi şi iar Asi :))

Mesaj Scris de Motzişor Lun 07 Mar 2011, 5:40 pm

Merhaba!

kiss
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 5:55 pm

Continuare traducere ep 47 Ask ve Ceza


43
Savas: Yavuz. Zaci rănit de acest fel, legat de pat, la un pas de moarte. pari a fi un om .Dar ştim amândoi, nu-i aşa? Amândoi ştim că nu eşti! mă întrebam când a început ura să-ţi curgă prin vene în loc de sânge.
Sahnur: Eu nu pot săi scot din minte . Yavuz a salvat vieţile voastre şi eu îi sunt recunoscătoare pentru asta, dar de ce te-ai întâlnit cu el .

44
Yasemin: Noi nu întâlnit doamnă Şahnur. Nu a fost o întâlnire. El a apărut brusc în faţa mea.
Sahnur: De ce. Putem spune cu siguranţă că nu era acolo printr-o coincidenţă. Nu ai rupt toate legăturile tale profesionale cu el?
Yasemin: Desigur, am făcut-o .
Sahnur: Deci? nu aţi stabilit în mod clar că nu doreşti să-l mai întâlneşti . De ce ar trebui să apară în faţa dumneavoastră altfel? Nu este aşa?

45
Savas: Afacerea ta este alta . Ştiu.
Sahnur: Nu uita niciodată Yasemin. Eşti soţia şefului unui clan de frunte. Situaţia ta nu mai este cea cu care erai obişnuită , nu există lucruri de genul "Ei bine, eu sunt la serviciu " "Ei bine, eu merg în parc"! Sunt prea multe pericole în jurul nostru.
Yasemin: Savaş ştia unde am fost.



46
Sahnur: Ei bine, el a ştiut . Dar nu poţi acţiona după cum doreşti doar pentru că el nu spune nimic. Savaş este îndrăgostit , el ar putea să nu spună nimic, dar asta nu înseamna că ce ai făcut a fost corect . Trbuie să-ţi cunoşti responsabilităţile , altfel îi vei creea soţului tău în necazuri.
Pala:Soră, ce se întâmplă pe aici?
Savas: Nu vei muri Yavuz. Eşti obligat să deschizi ochii. Avem încă o problemă de soluţionat. Voi face tot ce îmi stă în putere pentru a te menţine în viaţă.

47
Pala: Ce faci? Este momentul potrivit pentru a discuta despre aceste lucruri. Ea a scăpat de la moarte ieri.
Sahnur: Ştiu Pala.
Pala: Deci, ce? Ai un pic de răbdare .Sunt atât de multe lucruri ce fierb în jurul nostru. Doreşti să dispară pacea din casă .
Sahnur: Eu sunt obligată să spun aceste lucruri Pala. Cu cât mai repede cu atât mai bine. Aceste lucruri trebuie să fie cunoscute, astfel încat vom preveni o astfel de situaţie de viaţă şi de moarte vreodată din nou.


48
Este evident, Yavuz sângerează . O altă intervenţie chirurgicală este necesară.
Fidan îl informează pe Pala despre neliniştele şi temerile lui Haldun .
Şahnur întreabă de Yavuz. Savaş îi spune că situaţia s-a înrăutăţit.
Ei îi dau lucrurile lui Yavuz lui Çiçek.
Cicek: Fratele meu nu merita asta Savaş. Ce păcat / blestem a avut el, ca un asemenea lucru să i se întâmple.
Savas: Nu te gândi la lucrurile astea .









Ultima editare efectuata de catre DENISA in Lun 07 Mar 2011, 6:07 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de teodora_roman Lun 07 Mar 2011, 6:05 pm

Salutări, descarc de zor. Da' mă pune să şi aştept şi nu-s prea răbdătoare. stupid
teodora_roman
teodora_roman
vip
vip

Mesaje : 779
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : România, Cluj-Napoca

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Lun 07 Mar 2011, 6:09 pm

teodora_roman a scris:Salutări, descarc de zor. Da' mă pune să şi aştept şi nu-s prea răbdătoare. stupid
Salut, de-asta trebuie descărcat din timp, de când vă trimit link-ul, că altminteri e enervant s-o faci exact când te presează timpul. Baftă! Lexia face primele 40 de minute (deja le-a făcut pe primele 20) te apuci tu de la minutul 40 încolo? alien Între timp lucrez şi eu pe ce mi-a trimis deja Lexia. cupidon
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 6:19 pm

Continuare traducere Ask ve Ceza p 47


49

Yasemin: nu am ştiut ce să-i spun. I-aş fi spus că omul căruia îi sunteţi atât de recunoscătoare acum este cel care l - a făcut pe fiul tău criminal. Ce fel de oameni sunt aceşti oameni? ea mă face responsabilă pentru tot cea făcut acest om. Psyho , ce altceva aş putea spune.
Leyla: taci fata mea, cineva te -ar putea auzi .


50
Yasemin: Oh, da, întotdeauna să facem în acest fel. "Să nu spunem nimic despre ea." "Oh, noi ar trebui să avem grijă să nu le ajungă la urechile , i-ar devasta." Dar ea îşi permite să spună ce vrea neţinând cont de sentimentele mele ...
Leyla: Ai dreptate, desigur, dar există un alt mod? te rog să ai răbdare, gândeşte-te la copilul ce-l porţi în pântec.
Yasemin: Bine mamă. S-a terminat acum. Îmi pare rău, dar am fost atăt de furioasă.
Leyla: De ce nu ar trebui. Cum poate vorbi aşa cineva .


51
Yasemin: Ei bine, lasă-i să vorbească. Voi tăcea . Când este momentul potrivit, Savaş va spune ce trebuie să fie spus oricum.
Savas: Fratele tău dormea în timp ce am fost acolo. Nu am putut face nimic pentru el.
Cicek: Ştiu că tu nu l-ai răni .
Savas. Totuşi, am vrut doar să-ţi spun .



52
Pala: Mama ta mi-a spus de temerile tale.
Haldun: doar mi-e frică tată. De a fi răpiţi sau ucişi. De ce este viaţa noastră aşa?
Pala: eram la vârsta ta, , atunci când am întrebat acelaşi lucru. Am avut două pistoale spre mine. Unul de la tatăl meu, şi altul de la soţul mătuşii Şahnur, şeful Hasib. amândoi mi-au spus acelaşi lucru: "Sunt prietenii şi duşmanii. Poate tu nu vei nevoit să-l foloseşti , dar să ai în buzunar . "


53
Pala a continuat: Haldun, da, este adevărat, am trăit întotdeauna la un pas de moarte, dar niciodată nu am vrut sa iau o viaţă . Vezi cum am luptat pentru a preveni orice vărsare de sânge.
Haydun: Da, tată.
Pala: ai crescut acum . Lăsă frica la o parte.. Vom sta departe de orice vărsare de sânge, astfel încât tu şi sora ta să trăiţi în pace. Deacord?


54

Operaţia lui Yavuz este terminată.
Sahnur către Cicek: Yavuz Moran ştiu că nu va renunţa la jumătatea drumului.
Doc: în cele din urmă e mai bine .
Sahnur:Vezi mi-a salvat nepotul meu. El va pleca de aici, fără probleme.
Savas se ocupă de mâncarea pentru oamenii din Van.
Hakan şi Pelin vorbesc despre cât de greu trebuie să-i fie lui Savaş şi Yasemin, şi că aceasta este o lume străină pentru ei pe care ei nu o pot înţelege.













Ultima editare efectuata de catre DENISA in Lun 07 Mar 2011, 6:32 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 6:20 pm

Fetelor să nu-mi spuneţi că deja aţi tradus şi eu mă strofoc degeaba
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de axxa246 Lun 07 Mar 2011, 6:23 pm

fete dragi, sa va dau un ceva dulce, sa prindeti puteri, ca sa aveti spor 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Tn1dsc03164

si ceva frumos
19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 395846bigthumbnail

axxa246
axxa246
vip
vip

Mesaje : 10209
Data de inscriere : 13/03/2010

https://www.youtube.com/user/axxa246

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Lun 07 Mar 2011, 6:30 pm

DENISA a scris:Fetelor să nu-mi spuneţi că deja aţi tradus şi eu mă strofoc degeaba
Deni, tu eşti grozavă, nu nu te strofoci degeaba, Lexia a făcut primele 20 de minute aşa că totul e ok.
Plus fetele care deocamdată pot citi doar traducerea ta. kiss
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 6:33 pm

Motzişor a scris:Deni, tu eşti grozavă, nu nu te strofoci degeaba, Lexia a făcut primele 20 de minute aşa că totul e ok.
Plus fetele care deocamdată pot citi doar traducerea ta. kiss

o să încerc să pun în seara asta toată traducerea poate vă este de folos .
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de teodora_roman Lun 07 Mar 2011, 6:39 pm

Salut, de-asta trebuie descărcat din timp, de când vă trimit link-ul, că altminteri e enervant s-o faci exact când te presează timpul. Baftă! Lexia face primele 40 de minute (deja le-a făcut pe primele 20) te apuci tu de la minutul 40 încolo? alien Între timp lucrez şi eu pe ce mi-a trimis deja Lexia. cupidon

Da' doar că le-am văzut astă noapte la 1 fără ceva, că nu am avut acces la ordinator, de-aia îi zice ordinator, că stai în ordine la coadă să ai acces la el stupid
Smile La ora aia eu îi tot dădeam cu "mâine" gândindu-mă la "azi", da' la mine era ieri, că nu dormisem, doar dacă dorm se face mâine bounce

Iau de la 40 încolo, dar numai mâine primeşti ceva, că încă aştept să pot descărca ultima parte. confused Deci îmi petrec noaptea cu Savaş Sâc! Question Question Question
teodora_roman
teodora_roman
vip
vip

Mesaje : 779
Data de inscriere : 02/02/2010
Localizare : România, Cluj-Napoca

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Lun 07 Mar 2011, 6:48 pm

Continuare traducere Ask ve Ceza ep 47



55
Sahnur încearcă să o convingă pe Çiçek să meargă acasă. În final, se duc acasă , Yavuz fiind mai bine acum.
Fidan & Pala: Discută
Fidan: Haldun pare să fie mai bine.
Pala: A fost foarte greu pe el. Sper ca el să fie mai în curând.
Esref: Încă nicio veste.
Savas: De fapt, eu nu sunt surprins.
Esref: De ce?
Savas:Ăşti nu pot fi de pe meleagurile noastre. Unde se spune să tragă asupra femeilor şi copiilor în tradiţiile noastre? Cred că Yavuz a fost ţinta.


56
Esref: Cine îi poartă pică?
Savas: Cine ştie ? Este evident ce fel de om este. Cine ştie ciorba cui a scuipat , rău este că toată lumea ştie despre pică mea pe el . Dacă nu putem rezolva acest lucru, ei vor veni mai întâi la mine .
Esref: Nu spune asta frate.
Savas: întreaga lume a privit la TV cum l-am lovit.


57
Yasemin & Cicek: vorbesc despre Yavuz că ar fi mai bine.
Cicek îi spune lui Ceyda că ea este sora lui Yavuz şi că el e la spital din cauza unei dureri minore, Ceyda se scuză , ea nu a vrut să deranjeze.
Hakan trăeşte în amintirile lui .


58
Savas: Eu nu pot suporta ideea ca cineva să fie îndrăgostit de tine Yasemin.
Yasemin: Nici eu nu m-aş simţi bine, ai dreptate să te simţi aşa.
Savas: Acel om ţi-a mormăit numele pe drumul spre spital. Nu fii tristă. Nu are nimic de a face cu tine. Nu pot să te văd tristă.




59
Yasemin: Nici eu nu sunt bine când esti trist. Dar eu ştiu cât de furios eşti. În această dimineaţă, te-am simţit atât de departe. Era ca şi cum eram goală pe dinăuntru . Nu ştiam ce să fac după ce ai plecat. Te iubesc atât de mult.
Savas: Draga mea. Draga mea draga mea / sufletul meu / draga mea.
Savas: Am fost deja suspecatat.
Avocat: Da, din păcate domnule Savaş. Ar fi în avantajul nostru de a găsi autorii cât mai curând posibil.
Savas: Altfel, eu sunt principalul suspect.


60
Avocat: Poliţia ştie doar un singur lucru, ca toţi ceilalţi . Tu l-ai lovit pe Yavuz Moran în faţa camerelor de luat vederi.
Savas: Doar că soţia şi fiul meu ar fi putut murit acolo. Am spus deja acest lucru la poliţie.
Avocat: Asta-i drept. Ei nu gândesc că ţi-ai pus în pericol soţia şi fiul. Dar acest om nu are alt duşman cunoscut în afara de tine ? Poate ...
Savas: Poate ce?
Avocat: Poliţia aşteaptă ca Yavuz Moran să se trezească. Poate că le va spune că a fost altcineva.


61
Savas: Yavuz? Nu vorbi dacă nu-l cunoşti pe acel bărbat. Dacă el descoperă că poliţia mă suspectează, el va da numele meu la poliţie .
Sahnur & Cicek: vorbesc pentru a îş menţine speranţele sus.
Yavuz este mai bine.


62
Yasemin: Cum arăt ?
Savas: Ai pus o întrebare dificilă. Foarte grea.
Yasemin: Deci nu -ţi place şi nu ştii cum să-mi spui.
Savas: Da, aşa este. Nu ştiu ce să spun. Cum aş putea să o spun . Cât de frumoasă eşti. Cât de mult sunt eu îndrăgostit de tine. Cu ce cuvinte.
Yasemin: Nu ştiu. Dar ar trebui să încerci.
Savas: Aşteptă o clipă. Poate că voi şti ce să spun după ce îţi simt mirosul . Mă simt rău . Nu mă pot gândi la nimic.


63
Yasemin: nu trebuie să te gândeşti. Sărută-mă din nou. Te iubesc atât de mult.
Savas: Şi eu.
Haşdun: Cât mai avem de stat acasă?
Pala: Am vorbit despre asta fiule. Doar ai răbdare puţin pentru câteva zile. După aceea totul se restabileşte.


64
Haydun: Vreau să merg la şcoală tată. Mi- e dor de prietenii mei. Mă simt ca în închisoare aici.
Pala: Ai dreptate, un om nu ar trebui să stea acasă. Haide, ridică-te, hai să ieşim ca tată şi fiu. Putem lua o gură de aer proaspăt şi pentru a vorbi de la inimă la inimă .

Haldun: OK, bine.
Pala: Bine, mulţumesc foarte mult, du-te.

65
Poliţia întreabă dacă Cicek stie vreun duşman al lui Yavuz. Çicek spune că ea ştie că el nu are niciun duşman. Yavuz întreabă cât timp a trecut iar Cicek îi spune despre operaţii lui.
Cicek: Ştii cine a făcut-o?
Yavuz nu -i răspunde.
Cicek: Poliţia asteapta afară ptr a a îţi lua declaraţii . M-au întrebat dacă ai duşmani.
Yavuz: Ce ai spus?
Cicek: Eu nu am spus nimic, dar cred că îl suspectă pe Savaş. Aşa cred eu .


66
Cicek merge afară să aştepte.
ofiţerului de Poliţie: Cum s-a întâmplat acest incident?
Yavuz: Eu nu am înţeles . Totul s-a întâmplat atât de repede. Ei au deschis focul dintr-o maşină. Asta e singurul lucru de care îmi amintesc.
ofiţer de poliţie: Suspectaţi pe cineva ? Cineva care vrea să îţi facă rău? Cineva care îţi este ostil?
Yavuz: Cineva care este împotriva mea?










Ultima editare efectuata de catre DENISA in Lun 07 Mar 2011, 7:17 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Motzişor Lun 07 Mar 2011, 6:52 pm

teodora_roman a scris:...
Iau de la 40 încolo, dar numai mâine primeşti ceva, că încă aştept să pot descărca ultima parte. ... Deci îmi petrec noaptea cu Savaş Sâc! ...
Da ţine-l maică toată noaptea că dimineaţă după 11 îl iau eu de nou Smile Smile Smile
Sporrrrrr! E minunat aşa!
Motzişor
Motzişor
vip
vip

Mesaje : 1616
Data de inscriere : 17/01/2010

Sus In jos

19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii - Pagina 38 Empty Re: 19. ASK ve CEZA - Dragoste şi pedeapsă -Love & Punishment - General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 38 din 40 Înapoi  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum