Serialesitelenovelet
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

+9
lica54
lucyana
lavy612
iulianagl
nety
ASI 4 ever
elena50
DENISA
Iuliana
13 participanți

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 23 Noi 2011, 8:52 pm

Bună seara,Luana! Am făcut un tur de forță și am văzut,fără traducere,cele câteva ep.care au mai rămas până la final.Gullu și Halide se vor război până în ultimul moment,până la ultima suflare.Cum va face una dintre ele un pas greșit,cealaltă va profita și va întoarce situația în favoarea ei.Și din cauza acestui conflict vor avea de suferit și oameni nevinovați.
Nu mi-am închipuit că ura unei femei (Halide)poate fi atât de periculoasă.
Ce bine ar fi fost dacă gură-spartă de Ramazan nu s-ar fi lăudat de față cu Gulizar despre petrecerea pentru ziua de naștere a copilului lui Gullu! Halide le-a stricat singurul moment de fericire.
Halide își va face niște planuri frumoase de viitor pentru ea și copilul ei,din care îl va exclude pe Ekrem.Dar bucuria ei nu va dura mult.Ekrem va plăti scump pentru greșeala de a se fi îndrăgostit de o femeie ca Halide.Dacă ea ar fi vrut,ar fi putut să lase totul și să plece departe,să-și întemeieze o familie.Dar Halide deja nu mai gândește normal,ura ei împotriva lui Gullu frizează paranoia.
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 290to1t
Îți las un ceai cald și îți urez noapte bună!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mier 23 Noi 2011, 9:05 pm

Nicky a scris:Bună seara,Luana! Am făcut un tur de forță și am văzut,fără traducere,cele câteva ep.care au mai rămas până la final.Gullu și Halide se vor război până în ultimul moment,până la ultima suflare.Cum va face una dintre ele un pas greșit,cealaltă va profita și va întoarce situația în favoarea ei.Și din cauza acestui conflict vor avea de suferit și oameni nevinovați.
Nu mi-am închipuit că ura unei femei (Halide)poate fi atât de periculoasă.
Ce bine ar fi fost dacă gură-spartă de Ramazan nu s-ar fi lăudat de față cu Gulizar despre petrecerea pentru ziua de naștere a copilului lui Gullu! Halide le-a stricat singurul moment de fericire.
Halide își va face niște planuri frumoase de viitor pentru ea și copilul ei,din care îl va exclude pe Ekrem.Dar bucuria ei nu va dura mult.Ekrem va plăti scump pentru greșeala de a se fi îndrăgostit de o femeie ca Halide.Dacă ea ar fi vrut,ar fi putut să lase totul și să plece departe,să-și întemeieze o familie.Dar Halide deja nu mai gândește normal,ura ei împotriva lui Gullu frizează paranoia.
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 290to1t
Îți las un ceai cald și îți urez noapte bună!
Buna seara Nicky!
Multumesc ca mi-ai mai spus cate ceva. Eu nu am vazut nici a doua jumatate din episodul de ieri, nici pe cel de azi. M-am uitat fara traducere pe Yt.
Parca vreau sa se sfarseasca, m-a exasperat Halide cu rautatea. Chiar asa, e obsesie, e paranoia, e boala curata. Se plangea ca e singura, dar isi va merita singuratatea.
Dar si Gullu e incapatanata. Oa alta femeie ar fi renuntat, nu s-ar ruga de Halide dar si ea este avida de avere. Nu numai pt copil se lupta ci si pt ea, este clar.
Cred ca mai este putin, banuiesc finalul catre mijlocul saptamanii viitoare.
Multumesc inca o data si iti urez noapte linistita!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Joi 24 Noi 2011, 10:53 am

Bună Iuliana! Mulțumesc pentru link,dar îl aveam de mai demult și am apelat deja de nenumărate ori la el.
Le mulțumesc mult fetelor care înregistrează serialul și îl postează pe YouTube.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 DSC_6570
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 DSC_6577


Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 10s9i5i
Cum s-a mutat la fermă,doamnei i-a revenit subit pofta de mâncare.Fără să-i pese că ceilalți nu aveau unde să se ducă,chiar fiind vorba de micuțul ei nepot.
Gullu,mama ei și copilul s-au dus la Kemal acasă,urmând să se mute în casa inchiriată de Kemal pentru ei,după ce va fi fost aranjată.Cemșir s-a întors în mahalaua și a oprit-o și pe Asuman în casa lui.Ca să-i demonstreze amantei cât de important este,că are bani să-i dea pentru ”copilul ei bolnav”,samsarul Cemșir ”a uitat” că și-a vândut afacerea lui Kabak și a reînceput să colecteze chiriile,acum mărite.Cum am bănuit,Asuman îl minte.Copilul bolnav nici nu există.Poate că a simțit ceva pentru el (i-o va demonstra mai târziu,când îi va rămâne alături când el va avea nevoie de ajutor),dar ea fugea de un mafiot căruia îi datora o sumă mare de bani.
Halide nu se va bucura mult de starea de viitoare mamă,va pierde copilul într-un accident de mașină (Era împreună cu Gullu,aceasta conducea.Se duceau la notar să semneze actele prin care Halide îi ceda ferma lui Gullu.Gullu aflase că Halide era însărcinată cu copilul lui Ekrem și obținuse de la acesta o mărturisire în scris,pe care Gullu urma să o facă publică,dacă Halide nu accepta condițiile ei.Și pentru că s-au antrenat într-o discuție aprinsă-Halide a aflat astfel că Gullu se refugiase în casa lui Kemal-Gullu a pierdut controlul mașinii.)



Ultima editare efectuata de catre Nicky in Joi 24 Noi 2011, 11:48 am, editata de 3 ori
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Joi 24 Noi 2011, 10:56 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Nfmclt
Pentru tine Luana,dar și pentru celelalte fete care mai intră pe această alee! Să aveți o zi cât mai liniștită!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Joi 24 Noi 2011, 5:41 pm

Nicky a scris:Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Nfmclt
Pentru tine Luana,dar și pentru celelalte fete care mai intră pe această alee! Să aveți o zi cât mai liniștită!
Multumesc Nicky.
Cred ca Halide va pierde copilul.
Nu mi-a placut scena din masina. Se purtau ca doua țațe. Țipa fiecare la cealaltă ca în piață.
Cred că se va clarifica totul de acum, daca Ekrem a fost de acord s-o "tradeze"pe Halide. Curios cum a ajuns la o varsta onorabila si e totusi singur. Probabil ocupatia lui nu i-a permis sa fie indragostit pana acum.

O seara frumoasa sa aveti!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Joi 24 Noi 2011, 5:43 pm

Va pun ceva, sa vedeti cum se distreaza unii, daca asta se numeste distractie...
http://biertijd.com/mediaplayer/?itemid=26114
Pa,pa!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de lica54 Joi 24 Noi 2011, 5:49 pm

Buna fetelor...ep de la turci mai sunt 5 ep si dupa cum ai nostri din 2 fac 3 ar mai fi 7 sau 8 ep si sar termina filmul pe 6 sau 7 decembrie kanalisti nu dau nici un fel de reclama pentru un alt nou film....Zic si eu presupun ma tem nu cumva or da vizita cu surprize un realtisou la care fac reclama....ar fi chiar culmea....
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 25 Noi 2011, 10:03 am


cafea Bună dimineața,Iuliana,Luana,Lica! Bună dimineața tuturor!
Chiar sunt curioasă ce serial vor da după ce se va termina ”Stăpâna Inimii”.
Ar face bine să dea serial și nu cine știe ce emisiune de prost-gust.
Nu cred că vor da serialul cu Fatmagul:pentru că la turci nu s-a terminat,sezonul al 2-lea este în plină desfășurare,și nici nu aș vrea să-l difuzeze în miezul zilei.Ar fi mai potrivit să-l dea seara.
În schimb ”Kapalıçarşı” ar fi o idee foarte bună.Aș vrea să-i revăd pe Asli Tandogan(pe care am urmărit-o în ”Dudaktan Kalbe”) și pe Nejat Ișler-care mie mi-a plăcut foarte mult în ”Aliye”.Și ar mai fi și Olgun Simsek, actorul din ”Beyaz Gelincik” cu rolul Aziz (excelent în rol negativ),Tülin Özen (Meryemce din ”Beyaz Gelincik”) și Mert Fırat (Burak,fratele lui Kerem din ”Binbir Gece”).
http://www.diziler.com/dizi/kapalicarsi/oyunculari/sayfa/1

Am citit undeva,cred că pe port.ro,că postul rom.KanalD ar fi achiziționat serialul istoric al lui Halit,”Muhteşem Yüzyıl”.Nu știu dacă informația este adevărată.
Vom vedea.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Vin 25 Noi 2011, 5:34 pm

lica54 a scris:Buna fetelor...ep de la turci mai sunt 5 ep si dupa cum ai nostri din 2 fac 3 ar mai fi 7 sau 8 ep si sar termina filmul pe 6 sau 7 decembrie kanalisti nu dau nici un fel de reclama pentru un alt nou film....Zic si eu presupun ma tem nu cumva or da vizita cu surprize un realtisou la care fac reclama....ar fi chiar culmea....
Buna seara Lica!
Nu stiam ca mai urmaresti Stapana inimii.
Nu m-as mira de nimic. Asta ar insemna ca renunt la Kanald la seriale.
Ma uit doar la "cum sa fii milionar" si gata!
Decat asa ciopartite, mai bine sa nu mai dea.
Nici nuapuci bine sa te asezi sa vezi filmul, ca se si termina. Jumatate din timp dau reclame. In ultima vreme parca dau mai putine reclame, sau poate mi se pare.
Normal ar fi inceput sa dea reclama pt urmatorul film, dar cum eu plec in pauze, credeam ca nu am vazut , ca nu am prins.Vom vedea ce vor face.
Seara frumoasa sa ai!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Vin 25 Noi 2011, 5:49 pm

Nicky a scris:
cafea Bună dimineața,Iuliana,Luana,Lica! Bună dimineața tuturor!
Chiar sunt curioasă ce serial vor da după ce se va termina ”Stăpâna Inimii”.
Ar face bine să dea serial și nu cine știe ce emisiune de prost-gust.
Nu cred că vor da serialul cu Fatmagul:pentru că la turci nu s-a terminat,sezonul al 2-lea este în plină desfășurare,și nici nu aș vrea să-l difuzeze în miezul zilei.Ar fi mai potrivit să-l dea seara.
În schimb ”Kapalıçarşı” ar fi o idee foarte bună.Aș vrea să-i revăd pe Asli Tandogan(pe care am urmărit-o în ”Dudaktan Kalbe”) și pe Nejat Ișler-care mie mi-a plăcut foarte mult în ”Aliye”.Și ar mai fi și Olgun Simsek, actorul din ”Beyaz Gelincik” cu rolul Aziz (excelent în rol negativ),Tülin Özen (Meryemce din ”Beyaz Gelincik”) și Mert Fırat (Burak,fratele lui Kerem din ”Binbir Gece”).
http://www.diziler.com/dizi/kapalicarsi/oyunculari/sayfa/1
Buna seara Nicky!
Eu mi-am propus sa nu mai privesc decat daca va fi un serial cu actor pe care il mai stiu din alt film. Doua din filmele puse de tine nu le-am vazut, iar de de Beren nu-mi place, asa ca eu nu as avea ce vedea.
Desi mie orele imi convin, pt ca imi trag sufletul , iau masa in fata TV-ului. Sunt orele din zi in care oricum nu as face mare lucru. Abia dupa orele 17 ma mobilizez la treeburi, dar ce va fi, voi astepta.
Ma scoate din minti Halide. Si interesant cum Cemsir avea voie sa stea cu " tanti" desi era casatorit, dar Kemal nu. Legea avea mai multe "colturi" ;a ei in acea vreme. Vorbeau de a doua nevasta, deci legea ar fi permis. Cam tulbure aici povestea. In fine, scapam de cantareata cred.
De Halide se pare ca mai avem de aflat. Ii ia si copilul. Grozave legi aveau turcii. Sper ca le-au mai schimbat intre timp.
Saptama viitoare cred ca se termina, daca nu cumva in zilele libere vor da altceva.
gata, plec.
Seara frumoasa sa ai!


Am citit undeva,cred că pe port.ro,că postul rom.KanalD ar fi achiziționat serialul istoric al lui Halit,”Muhteşem Yüzyıl”.Nu știu dacă informația este adevărată.
Vom vedea.
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Vin 25 Noi 2011, 5:51 pm

Am scris un mesaj si a disparut, nu inteleg de ce. Imi cer scuze, dar nu mai scriu iar.
Seara frumoasa Nicky!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de lica54 Vin 25 Noi 2011, 6:29 pm

Buna seara Luana!!Urmaresc Stapana inimi..Luana eu am urmarit toate filmele Turcesti date de kanal d Promisiunea dat pe postul acasa si ma straduesc sa vad si Lale pa antena 1plus filmele pe care le traduc fetele...Fatmagul si Kuzei Guney aa si Gonulcelen...numi scapa nimic Turcesc...bine ca nu mam atasat asa tare de ele dar imi plac.. filmul de suflet este si va ramana ASI...Iti doresc o seara frumoasa
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 25 Noi 2011, 8:42 pm

Bună seara,Luana! Nu-ți face probleme pentru mesaj.A rămas incorporat în mesajul meu pe care l-ai citat.
Ai văzut cum a întors Halide situația în favoarea ei și cum a reușit să-i ia copilul lui Gullu? Incredibil.N-am văzut la tv,dar din ce ai scris am înțeles că au ajuns cam pe aici cu acțiunea.
Situația lui Cemșir era diferită.Cine,din mahala,ar fi îndrăznit să-l denunțe pentru adulter? Și cred că legea nu-i interzicea să aibă o a doua soție.Foarte urât s-a purtat cu mama lui Gullu.Iar Asuman nu va dispare din peisaj.Cemșir va fi înjunghiat de tipul trimis de mafiotul căruia Asuman îi datora bani.Asuman va sta tot timpul lângă Cemșir pe perioada spitalizării și îl va însoți apoi acasă.
Parcă îmi e milă de Gulizar.În ciuda faptului că i-a fost loială stăpânei,i-a luat mereu apărarea,Halide o acuză imediat de trădare.Când își făcea planuri de plecare cu Ekrem,nici măcar nu a avertizat-o ce are de gând să facă,nu a interesat-o că Gulizar nu avea unde să se ducă.Gulizar o va ajuta pe Seher să o compromită pe Halide (fata a crezut că va fi și ea arestată pentru planurile acelea),și va fi alungată de la fermă.Va ajunge tot în mahala și îi va cere ajutor lui Reșit.Acesta îi va da cu chirie o dărăpănătură din aceea pe care ei o numeau casă și îi propune să vină la el la cârciumă ca și cântăreață.La început mai timidă,apoi din ce în ce mai îndrăzneață,Gulizar se va descurca,amăgită și de banii pe care îi câștiga de la Reșit.Numai că un bărbat va solicita,în schimbul unui bacșiș bun,ca Gulizar să stea cu el la masă,să facă conversație.Ea a acceptat odată,împotriva voinței ei,mai mult împinsă de la spate de Reșit.Dar când s-au mai trezit și alții,și au mai sugerat și alte servicii,Gulizar a reacționat,a refuzat,s-a revoltat,a ieșit scandal,a venit poliția și au arestat-o pe Gulizar.A stat închisă vreo 5 zile,în aceeași celulă cu niște prostituate.Între timp Kabak a încercat să o convingă pe Halide să meargă la poliție și să spună adevărul despre ea,că nu este o femeie de moravuri ușoare,dar Halide nici nu a vrut să audă.Kabak a fost foarte supărat când a văzut-o prima dată pe Gulizar în cârciuma lui Reșit.Până la urmă Gulizar este eliberată(Reșit intervine),se întoarce în mahala și nici nu mai îndrăznește să iasă din casa ei.Oamenii din cartier,mai ales femeile se înfurie pe ea și o atacă cu pietre,o lovesc și vor să o alunge din cartierul lor.Reșit și nevasta lui priveau spectacolul de la înălțimea prispei casei lor și îi întărâtau și mai mult pe oamenii furioși.Reșit încerca să se disculpe,strigând că nu știa ce fel de femeie era Gulizar(de parcă transformarea ei n-ar fi fost opera lui).Singurul care i-a luat apărarea lui Gulizar și s-a pus scut între ea și mulțimea înfuriată a fost Kabak.A luat-o acasă la el și i-a îngrijit rănile.Gulizar i-a rămas pe veci recunoscătoare.Și-a învățat lecția.Kabak și Gulizar s-au căsătorit.La final,când actiunea face un salt în timp,îi arată cu o fetiță și un al doilea copil pe drum,Gulizar fiind din nou însărcinată.

Vai de mine,am scris un mesaj kilometric.Scuze!
O seară plăcută îți doresc! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 523120
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Iuliana Sam 26 Noi 2011, 12:44 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 648483 Stirea cu achizitionarea Secolului magnific e falsa, e prea scump serialul; deja au luat teapa kanalistii cu Ezel, fu si asta scump , si desi Gigi Becali i-a facut reclama, n-a scos ratingul scontat, mai mare o avut Dragoste si pedeapsa.
Iuliana
Iuliana
vip
vip

Mesaje : 556
Data de inscriere : 17/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Sam 26 Noi 2011, 7:50 am

Buna dimineata!
Multumesc pentru rezumat.
Sa stii ca niu o ioubesc pe Gulizar. O inteleg ca o vrea pe Halide, ca pe ea o recunoaste ca pe adevarata stapana, dar tradarile, vorbele purtate de colo colo, ingaduinta pentru faptele urate facute de Halide si intransigenta pentru faptele (de care nici macar nu auzise personal, ci de la Halide) ale celeilalte femei (Gullu) nu ii fac cinste. Nu judeca pe toata lumea cu aceeasi masura. Ca sa nu mai spun ca si ea se culcase cu un barbat insurat multa vreme si nici macar din dragoste (dupa mine asta este singura scuza valabila), ci pentru foloase materiale, asa incat daca pateste o rusine, dupa mine si-o merita. Este genul femeii vulpe, cea care se furiseaza , asculta pe la usi, tradeaza daca asta ii aduce foloase si apoi se jura ca ea este o femeie respectabila. Eu credeam ca "inchisoarea"care-i fusese impusa de Halide o va invata minte si-i va arata cine este stapana ei iubita, dar se pare ca nu a ajutat-o sa inteleaga.
Kabak o salveaza pt ca o iubeste, saracul de el.
Ma bucur ca se sfarseste, m-au obosit ultimele rautati . Se tot cearta si-si promit una alteia ca ii va arata ea (celeilalte), ceea ce-mi displace profund. Mai multa discretie, mai multa masura ar fi fost mai potrivita. In sensul asta il admir pe Kemal. Vorbeste mai putin si cand si ce trebuie. Si intelege punctul de vedere al altuia, ba chiar il adopta (vezi poveste cu ferma , spusa de Gullu, inainte de a pleca la notar).Este un baiat minunat, isi plateste acum din plin greseala de a se fi casatorit cu Halide.
Am scris mult si nici macar tot ca as fi vrut.
Pun o cafea pt proprietarele si vizitatoarele topicului.
O zi buna fetelor!
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Cofee111
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Sam 26 Noi 2011, 11:08 am

cafea Bună dimineața,Luana! E păcat că Gullu se înverșunează să o distrugă pe Halide,după câte pătimise din cauza ei.Chiar dacă nu-și uită condiția modestă,Gullu nu poate accepta pierderea statutului de stăpână.Ideea de protejare a moștenirii copilului ei este doar un pretext.Ce privire i-a aruncat mamei ei când aceasta îi povestea lui Kemal că lui Gullu de mică nu-i plăcea să facă curățenie,spunând că va avea servitori care să facă treaba asta în locul ei!
Nu știu dacă Gulizar merita să fie salvată,poate că nu.Mai degrabă scenaristul i-a dat ocazia lui Kabak să-i demonstreze lui Gulizar cât de mult îl nedreptățise.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Sam 26 Noi 2011, 4:11 pm

Nicky a scris: cafea Bună dimineața,Luana! E păcat că Gullu se înverșunează să o distrugă pe Halide,după câte pătimise din cauza ei.Chiar dacă nu-și uită condiția modestă,Gullu nu poate accepta pierderea statutului de stăpână.Ideea de protejare a moștenirii copilului ei este doar un pretext.Ce privire i-a aruncat mamei ei când aceasta îi povestea lui Kemal că lui Gullu de mică nu-i plăcea să facă curățenie,spunând că va avea servitori care să facă treaba asta în locul ei!
Nu știu dacă Gulizar merita să fie salvată,poate că nu.Mai degrabă scenaristul i-a dat ocazia lui Kabak să-i demonstreze lui Gulizar cât de mult îl nedreptățise.
Buna Nicky!
Da, asa este. Scenaristul il place pe Kabak. Recunosc si eu il plac, desi e smecher, lenes (nici o zi nu a fost in stare sa munceasca, traieste pe spinarea lui Ramazan), dar e simpatic si bun la suflet. Tine sincer la Ramazan , nu pt ca il intretine, ci pt ca chiar il iubeste ca pe un prieten.
Da si eu am remarcat ccum a fost de nemultumita Gullu cand mama ei a spus ce facea cand era mica. S-a terminat si poveste de amor a lui Cemsir, se pare. Ma dezgusta profund mosuletul ala amorezat de cantareata. Nu mi se parea in regula. Din nici o parte privita. In fine, scenaristul cred ca e barbat, altfel nu explic simpatia lui pt. Cemsir si amorul lui. Femeia aceea-la fel ca si nevestei lui Cemsir- mi-a displacut de la inceput. Inafara de voce nu avea nimic remarcabil, ca sa nu mai spun ca Cemsir nu mi s-a parut a fi amantul perfect pt ea. Brrrrr!
Astept sa vad ce va urma.
O seara placuta sa ai!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Iuliana Sam 26 Noi 2011, 6:33 pm

Salut, scenaristi au fost jumate barbati, jumate femei in sezonul 1, in sezonul 2 e o femeie Elif Usman, nascuta in 1981, acum face scenariul la serialul Gün Akşam Oldu, pe Show TV , cu Halil Ergün si Filiz Akın , iar celelalt scenarist Nuran Evren Şit e tot femeie, s-a casatorit in timpul sezonului 2 la Hanimin, nascuta in 1980. Amandoua au terminat fac de teatru- ei zic cinema.Si ea e co -scenarista la serialul Gün Akşam Oldu.
uite-o aici
http://minifikir.com/?p=618
Nura a facut scenariul si la Aşk Tesadüfleri Sever (2010), cu Mehmet Günsür .
Iuliana
Iuliana
vip
vip

Mesaje : 556
Data de inscriere : 17/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Dum 27 Noi 2011, 8:04 am

Iuliana a scris:Salut, scenaristi au fost jumate barbati, jumate femei in sezonul 1, in sezonul 2 e o femeie Elif Usman, nascuta in 1981, acum face scenariul la serialul Gün Akşam Oldu, pe Show TV , cu Halil Ergün si Filiz Akın , iar celelalt scenarist Nuran Evren Şit e tot femeie, s-a casatorit in timpul sezonului 2 la Hanimin, nascuta in 1980. Amandoua au terminat fac de teatru- ei zic cinema.Si ea e co -scenarista la serialul Gün Akşam Oldu.
uite-o aici
http://minifikir.com/?p=618
Nura a facut scenariul si la Aşk Tesadüfleri Sever (2010), cu Mehmet Günsür .

Buna dimineata fetelor!
Iuliana multumesc pt precizari, dar titlurile acelea nu-mi spun nimic.
Eu am vazut f. putine seriale tr. Fara traducere nu vad decat Sultanul (si nici acela intreg), asa ca numele fetei aceleia, scenarista nu-mi spune si cat de buna e.
Oricum Stapana inimii mi-a placut mult mai mult decat altele , cu scenarii facute pe picior si cu actiune trasa de mot, ca sa iasa la nr. de episoade. A fost plin de actiune, nu s-au plimbat de colo-colo fara rost (vezi Gonulcelen, de ex. sez. II).Recunosc , Halide ma scoate din minti si e mai rea decat toti barbatii rai din film luati laolalta, dar a dat substanta filmului. Asta inseamna ca scenaristii au ceva in cap ( am citit ca personajul ei nu era in roman).Sper ca si filmul ce va urma la ac. ora sa fie la fel de dens si de placut de urmarit.
Va las o cafea si o urare de duminica calduta si placuta!
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 630steamingcoffeecup
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Dum 27 Noi 2011, 6:06 pm

Iuliana a scris:Am aflat ce urmeaza dupa Stapana inimii- ,,Cantec fara sfarsit" din 7 sau 8 dec pe kanald Romania - cu Berguzar Korel si Bulent Inal; l-am vazut, e slab

Bună,Iuliana!Mulțumesc pentru info.Părerea ta este să nu ne pierdem vremea uitându-ne la el.
Eu aș vrea să-l urmăresc.De pe vremea când se difuza la turci mă uitam la promo-uri,poze,clipuri,etc.
Pentru Berguzar m-aș uita-are un rol total diferit față de Șehrazat,e cântăreață de cabaret.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de lica54 Dum 27 Noi 2011, 6:16 pm

Nu e ceva siigur pe kanal d inca nu au dat promo..a citit cineva in tv satelit....
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Dum 27 Noi 2011, 6:38 pm

Buna seara fetelor!
Daca este acest film, nu-l voi urmari.
Am vazut vreo 4-5 episoade cand a aparut si nu mi-a placut. Vesnica poveste cu copii facuti, pierduti, dati altora, soacre rele si snoabe si rude ticaloase. Iar Bulent nu mi-a placut cum arata. Parea imbatranit si gras. Berg arata bine, dar nu e suficient ca sa ma faca sa-l urmaresc.
Sunt dezamagita. Ma asteptam la altceva.
Poate nu va fi acesta, sper.
Seara frumoasa sa aveti si trei zile usoare de lucru!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Lun 28 Noi 2011, 4:56 pm

Buna seara.
Am vazut episodul si m-am enervat. Nesfarsite resurse de rautate are Halide. Oare cum de i-a mai dus capul pe scenaristi??
Cred ca filmul acesta va avea un numar record de morti (si nu de moarte naturala). Brrr!
Tristi mai sunt turcii!
Oare comedii nu au???
Singura comedie la care m-am uitat (Fetele tale, baietii mei, sau invers) era plina de lacrimi.
Aici mai toate personajele au trecut pe la spital si la puscarie.
Trist!
As vrea sa vad un film la care sa rad de la primul la ultimul episod. Sa aiba replici vesele, actorii sa zambeasca si sa nu vad o lacrima in tot filmul. Dar cred ca cer prea mult.
Fug la treburi, poate vin mai tarziu.
sad
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mar 29 Noi 2011, 5:18 pm

Buna seara (deja). Ne-am pus strai de sarbatoare, vad eu!

Dupa serial, ca de obicei , ma mananca degetele sa scriu ce cred.
M-a enervat asa tare acest episod, incat am mai plecat din fata TV-ului.
Desi la inceput autorul a vrut s-o prezinte pe Gullu ca pe o femeie tare, darza, asemanatoare personajului Scarlet O'Hara, dar a scrantit-o pe parcurs. Gullu cea din sez. II este o femeie zapacita, care actioneaza fara sa gandeasca,care vorbeste aiurea si care pierde pe mana proprie.
A facut imprumuturi cu maaare usurinta, desi nu prea stia cum le va returna . In sensul asta fac o paranteza: a semanat bumbacul si dupa 2 (doua) luni l-au si recoltat...In fine, o scapare a scenaristului sa cred.
Se uita pe sus si mai lua un imprumut. Urla la Halide ca ii va arata ea, desi habar nu avea cum o s-o combata pe Halide , cea cu suflet hâd. Stia ca va fi vânată, dar se incăpățâna prosteste sa se duca la Kemal cu si fara motiv serios. Acum fuga asta nu avea niciun rost (cate drumuri puteau iesi din Adana???), era inevitabil sa fie gasiti. A plecat fara sa ia macar un schimb pt copil sau un chilot pt ea, , fara bani, dar a avut timp sa-i imbratiseze pe cei de acasa. Asemenea scapari ma irita si ma fac sa ma enervez.
Iar personajul Cemsir nu mai este credibil.
Oricat de ticalos ar fi copilul, parintele nu-l va trada. Nu este posibil asa ceva dupa mine. De ce ar fi tradat-o pe Gullu, cand pe Hamza l-a aparat cat a putut, desi il stia vinovat. Chiar daca o iubea mai putin sau deloc, dar isi iubea nepotul. In fine...
Am intarziat putin si nu am prins inceputul, asa incat nu stiu cui si de ce datora cantareata bani. Antipatic personajul, nu mi-a placut nicio clipa.
Gata, m-am racorit putin, spumegam Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 2743637754 Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 2743637754 dupa serial. Daca as face eu scenariile, sigur nu ar fi asemenea scapari...Glumesc! kiss
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Iuliana Mar 29 Noi 2011, 10:23 pm

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 648483
oficial
http://www.kanald.ro/Seriale/Cantec-Fara-Sfarsit/

da, 2 drumuri, uite Nigde e mai sus de Adana
http://maps.google.ro/maps?pq=icil+-+turkiye&hl=ro&sugexp=ppwe&cp=5&gs_id=l&xhr=t&q=nigde&gs_upl=&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=1280&bih=843&wrapid=tljp132259834536328&um=1&ie=UTF-8&hq=&hnear=0x1529e7e65b22ed61:0xe646b6c110f0ab6f,Ni%C4%9Fde/Nigde,+Turcia&gl=ro&ei=8D_VTuS5J4Hwggeg2rCgDw&sa=X&oi=geocode_result&ct=image&resnum=6&sqi=2&ved=0CFcQ8gEwBQ[img][/img]


[https://2img.net/r/ihimg/f/706/69231648.jpg/
Iuliana
Iuliana
vip
vip

Mesaje : 556
Data de inscriere : 17/11/2009
Varsta : 44
Localizare : Tulcea

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 5 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum