Serialesitelenovelet
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

+9
lica54
lucyana
lavy612
iulianagl
nety
ASI 4 ever
elena50
DENISA
Iuliana
13 participanți

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mar 15 Noi 2011, 9:04 pm

Luana a scris:Am revenit pt. ca ma preocupa ceva. Am cautat si pe Port, dar nu am gasit si nu am rabdare sa revad toate ep. ca sa ma lamuresc. Spune-mi te rog, a dat Gullu banii camatarului??
Din păcate nu știu răspunsul la întrebarea ta.Constat că am multe goluri.Aș vrea să revăd unele ep.,dar ca și tine,nu prea mai am răbdare.Poate după ce se va termina serialul.
O seară cât mai plăcută! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 770964
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Zamfira Mar 15 Noi 2011, 9:28 pm

Buna seara ! Si mie imi place foarte mult acest serial. Este interesant si pentru ca actiunea se petrece intr-o epoca despre care stim mai putine lucruri. In privinta actorilor,
Evrim SOLMAZ (Gulizar) a fost o reintilnire mai mult decit placuta dupa "Zerda". Rolul i se potriveste de minune !
Rautatea lui Halide este fara limite. Si cred ca asteapta ajutor de la cine nu trebuie.
Da, Gullu i-a platit deja camatarului, in ciuda eforturilor lui Halide de a o impiedica (am citit pe alt forum forma "Halideii" sad ... dar cred ca forma corecta este ''lui Halide". Oare viteza sa fie de vina ? Pentru ca nu este singurul prenume maltratat in felul acesta...)
Luana, tu ai citit si cartea ? Daca da, ti-a placut ?

Zamfira
membru
membru

Mesaje : 2
Data de inscriere : 14/05/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 16 Noi 2011, 9:39 am

Bună dimineața! Zamfira,bine ai venit! Îți mulțumesc mult pentru lămuriri.
Nu am văzut ”Zerda”,știu doar că Halit Ergenc a jucat în el înainte de ”Aliye”.
Te mai așteptăm,în limita timpului liber,bineînțeles.Sunt convinsă că multe persoane urmăresc serialul.Dar au motivele lor să nu intervină în discuție.
Eu am început să urmăresc serialul relativ recent.Mă mai uit și la ep.din urmă,mai găsesc poze cu scene de care nu îmi aduc aminte.Foarte mult îmi place coloana sonoră.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 16c4zrp
Vă las o cafea aromată și vă doresc să aveți spor la treabă și o zi ușoară!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mier 16 Noi 2011, 5:11 pm

Zamfira a scris:Buna seara ! Si mie imi place foarte mult acest serial. Este interesant si pentru ca actiunea se petrece intr-o epoca despre care stim mai putine lucruri. In privinta actorilor,
Evrim SOLMAZ (Gulizar) a fost o reintilnire mai mult decit placuta dupa "Zerda". Rolul i se potriveste de minune !
Rautatea lui Halide este fara limite. Si cred ca asteapta ajutor de la cine nu trebuie.
Da, Gullu i-a platit deja camatarului, in ciuda eforturilor lui Halide de a o impiedica (am citit pe alt forum forma "Halideii" sad ... dar cred ca forma corecta este ''lui Halide". Oare viteza sa fie de vina ? Pentru ca nu este singurul prenume maltratat in felul acesta...)
Luana, tu ai citit si cartea ? Daca da, ti-a placut ?
Buna seara!
Bine ai venit!
Sa stii ca tin la forma Halideei. Nu stiu cine a mai scris-o inn afara de mine, dar forma "lui Halide" ar fi potrivita daca Halide ar fi barbat. In lb. romana pt substantivele feminine (inclusiv nume proprii) forma de genitiv se obtine cu sufix. Nu tineam sa ofer o lectie de gramatica a limbii romane, dar fara argumente nu accept sugestii de acest gen. In general eu ma abtin de a a face observatii pe forum, nu e rolul meu sa corectez aici, dar daca tot mi s-a atras atentia, nu pot sa nu raspund.
Bun!
Acum:
Nu am citit cartea, nu am gasit pe net ca ar fi fost tradusa (doar daca nu s-a tradus intre timp). Dar cand am vazut ca filmul este facut dupa un roman , am cautat si nu am gasit ca ar fi fost tradus.
Daca cineva a vizionat ep. de astazi, sa-mi spuna si mie cateva cuvinte. Am prins doar sfarsitul, cand Ramazan a spus unuia care statea la volanul masinii rosii sa stea acolo nemiscat , iar el si un grup inarmat (cu Gullu si Kemal) au navalit intr-o curte si pazeau casa.
Multumiri anticipate.
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mier 16 Noi 2011, 5:14 pm

Nicky a scris:Bună dimineața! Zamfira,bine ai venit! Îți mulțumesc mult pentru lămuriri.
Nu am văzut ”Zerda”,știu doar că Halit Ergenc a jucat în el înainte de ”Aliye”.
Te mai așteptăm,în limita timpului liber,bineînțeles.Sunt convinsă că multe persoane urmăresc serialul.Dar au motivele lor să nu intervină în discuție.
Eu am început să urmăresc serialul relativ recent.Mă mai uit și la ep.din urmă,mai găsesc poze cu scene de care nu îmi aduc aminte.Foarte mult îmi place coloana sonoră.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 16c4zrp
Vă las o cafea aromată și vă doresc să aveți spor la treabă și o zi ușoară!
Nicky, multumesc pt cafeluta.
O seara placuta sa ai!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Zamfira Mier 16 Noi 2011, 5:51 pm

Luana a scris:
Buna seara!
Bine ai venit!
Sa stii ca tin la forma Halideei. Nu stiu cine a mai scris-o inn afara de mine, dar forma "lui Halide" ar fi potrivita daca Halide ar fi barbat. In lb. romana pt substantivele feminine (inclusiv nume proprii) forma de genitiv se obtine cu sufix. Nu tineam sa ofer o lectie de gramatica a limbii romane, dar fara argumente nu accept sugestii de acest gen. In general eu ma abtin de a a face observatii pe forum, nu e rolul meu sa corectez aici, dar daca tot mi s-a atras atentia, nu pot sa nu raspund.

Salut Luana !

N-am avut intenţia să fac lecţii de gramatica limbii române, dar, totuşi, gramatica limbii romane spune că: substantivele proprii masculine şi feminine împrumutate din alte limbi (aflate în genitiv sau dativ) se articulează hotărât proclitic cu articolul hotărât "lui".
De altfel sunt şi substantive proprii feminine româneşti (Carmen, Zizi, Jeni, etc) care, la genitiv sau dativ, se articulează proclitic. Deci vom spune: lui Carmen, lui Zizi, lui Jeni, etc.
Pentru argumentare, iată un link:
http://wiki.ro-en.ro/doku.php?id=romana:gramatica:articolul

Zamfira
membru
membru

Mesaje : 2
Data de inscriere : 14/05/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 16 Noi 2011, 6:41 pm

Bună seara! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 33656 Să luăm o gură de ceai...Un scurt rezumat a ceea ce s-a întâmplat azi:
După ce a fost bătut de oamenii cămătarului,la insistențele lui Halide,Ramazan și soția lui,Pakize s-au refugiat în casa lui Seher,sora lui Ekrem.Seher nu prea e de acord să-i adăpostească.Nici ei nu prea vor să stea.Pakize nu înțelege de ce nu pot să meargă să-l denunțe pe cămătar.
Negăsindu-l pe Ramazan acasă,cămătarul se duce la ferma lui Gullu și,sub amenințarea armelor,îi răpește acesteia copilul.Înainte de a pleca îi avertizează să nu anunțe jandarmii.
Împreună cu Kemal,Gullu pleacă la Halide să-i ceară socoteală,s-o oblige să-și rezolve problema cu cămătarul.
Nu o găsesc acasă la ea,ci la Seher.Când Ramazan află că mafioții au răpit copilul nu mai vrea sub nicio formă să se ascundă.Și o va însoți pe Gullu înapoi la fermă.Aici Gullu va strânge o mică armată de argați cu care va merge la cămătar la depozit.Dar nu vor mai găsi decât un amărât lăsat de pază.La amenințarea lui Gullu,bărbatul îi va duce la casa unde se ascundea cămătarul.
Tot frământându-se să facă rost de bani,Halide îi află secretul lui Ekrem.Acesta lucrează pentru o agenție de servicii secrete.Rușii erau interesați de planurile bazei aeriene și ar fi plătit o sumă importantă de bani persoanei care ar fi reușit să li le aducă.Nici Seher nu știe cu ce se ocupă Ekrem.Deși n-ar vrea să o implice,promițându-i să-i dea oricum banii de care avea nevoie,Ekrem acceptă ajutorul lui Halide.Urma să aibă loc o recepție la ambasada americană la care era invitat și un inginer american(care avea planurile asupra lui).Halide urma să-l seducă pe inginer,să-l ducă până în camera lui la hotel,să-l amețească și să-i sustragă actele.Dar Ekrem nu trebuia implicat sub nicio formă.El trebuia să ajungă la recepție insoțit de o altă femeie.Și Halide s-a gândit că cea mai potrivită pentru această misiune este...Gulizar. Smile Trebuie să caut o poză cu Gulizar în rochie de seară.Adevărul este că arăta foarte bine.
Sunt curioasă dacă va reuși Halide să-și pună planul în aplicare.Femeia asta are atât de mult sânge rece,încât uneori nu pare umană.Ca să-i iasă lucrurile după plac cred că ar fi în stare să doarmă lângă un mort.
Din promo am înțeles că mafiotul îi cere lui Gullu un milion de lire în schimbul copilului.Iar Halide îi promite banii dacă îi cedează ferma.Înseamnă că-i va reuși planul și va primi banii. Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 359517
Vă doresc o seară plăcută!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 16 Noi 2011, 7:50 pm

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 73e5u9
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 14j2h69
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 2v3pn4k
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 95wgvk
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 5cggmf
Nici ei nu se așteptau ca Gulizar să-și intre atât de bine în rol.


Ultima editare efectuata de catre Nicky in Mier 16 Noi 2011, 8:00 pm, editata de 1 ori
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 16 Noi 2011, 7:53 pm

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Sp8y7t
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 2ytsjeq
El e victima.
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 16h0kys
Lui Gulizar nu prea i-a plăcut ce face stăpâna.


Ultima editare efectuata de catre Nicky in Mier 16 Noi 2011, 8:01 pm, editata de 1 ori
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mier 16 Noi 2011, 7:59 pm

Zamfira a scris:

Salut Luana !

N-am avut intenţia să fac lecţii de gramatica limbii române, dar, totuşi, gramatica limbii romane spune că: substantivele proprii masculine şi feminine împrumutate din alte limbi (aflate în genitiv sau dativ) se articulează hotărât proclitic cu articolul hotărât "lui".
De altfel sunt şi substantive proprii feminine româneşti (Carmen, Zizi, Jeni, etc) care, la genitiv sau dativ, se articulează proclitic. Deci vom spune: lui Carmen, lui Zizi, lui Jeni, etc.
Pentru argumentare, iată un link:
http://wiki.ro-en.ro/doku.php?id=romana:gramatica:articolul
In general evit discutiile in contradictoriu, nu-mi plac. Si acum am citit, stiu ce spui, dar eu voi evita sa spun in continuare "lui Halide" pt ca, vorba unui personaj celebru pe sticla, "suna ca dracu".Si acum daca vrei sa discutam despre film, cu placere. Lectiile de gramatica le lasam pt alte locuri, nu se potrivesc aici.
Punct!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mier 16 Noi 2011, 8:10 pm

Nicky a scris:Bună seara! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 33656 Să luăm o gură de ceai...Un scurt rezumat a ceea ce s-a întâmplat azi:
După ce a fost bătut de oamenii cămătarului,la insistențele lui Halide,Ramazan și soția lui,Pakize s-au refugiat în casa lui Seher,sora lui Ekrem.Seher nu prea e de acord să-i adăpostească.Nici ei nu prea vor să stea.Pakize nu înțelege de ce nu pot să meargă să-l denunțe pe cămătar.
Negăsindu-l pe Ramazan acasă,cămătarul se duce la ferma lui Gullu și,sub amenințarea armelor,îi răpește acesteia copilul.Înainte de a pleca îi avertizează să nu anunțe jandarmii.
Împreună cu Kemal,Gullu pleacă la Halide să-i ceară socoteală,s-o oblige să-și rezolve problema cu cămătarul.
Nu o găsesc acasă la ea,ci la Seher.Când Ramazan află că mafioții au răpit copilul nu mai vrea sub nicio formă să se ascundă.Și o va însoți pe Gullu înapoi la fermă.Aici Gullu va strânge o mică armată de argați cu care va merge la cămătar la depozit.Dar nu vor mai găsi decât un amărât lăsat de pază.La amenințarea lui Gullu,bărbatul îi va duce la casa unde se ascundea cămătarul.
Tot frământându-se să facă rost de bani,Halide îi află secretul lui Ekrem.Acesta lucrează pentru o agenție de servicii secrete.Rușii erau interesați de planurile bazei aeriene și ar fi plătit o sumă importantă de bani persoanei care ar fi reușit să li le aducă.Nici Seher nu știe cu ce se ocupă Ekrem.Deși n-ar vrea să o implice,promițându-i să-i dea oricum banii de care avea nevoie,Ekrem acceptă ajutorul lui Halide.Urma să aibă loc o recepție la ambasada americană la care era invitat și un inginer american(care avea planurile asupra lui).Halide urma să-l seducă pe inginer,să-l ducă până în camera lui la hotel,să-l amețească și să-i sustragă actele.Dar Ekrem nu trebuia implicat sub nicio formă.El trebuia să ajungă la recepție insoțit de o altă femeie.Și Halide s-a gândit că cea mai potrivită pentru această misiune este...Gulizar. Smile Trebuie să caut o poză cu Gulizar în rochie de seară.Adevărul este că arăta foarte bine.
Sunt curioasă dacă va reuși Halide să-și pună planul în aplicare.Femeia asta are atât de mult sânge rece,încât uneori nu pare umană.Ca să-i iasă lucrurile după plac cred că ar fi în stare să doarmă lângă un mort.
Din promo am înțeles că mafiotul îi cere lui Gullu un milion de lire în schimbul copilului.Iar Halide îi promite banii dacă îi cedează ferma.Înseamnă că-i va reuși planul și va primi banii. Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 359517
Vă doresc o seară plăcută!
Multumesc Nicky, esti tare draguta!
Ma mira ca Gulizar nu stie, la ferma stia totul, asculta la usi cu o sarguinta demna de o cauza mai buna. Aici cum de nu a aflat inca??
Halide este cu adevarat diabolica. Insistenta ei de a-l recuceri pe Kemal mi se pare dusa pana la limita prostiei. Cum isi inchipuie ca ar cauta ferma, avere, loc caldut Kemal, cand el a mai refuzat sa stea cu ea la ferma. Episodul trecut spunea cum ca vrea ferma, ca sa-l recucereasca pe Kemal.!!!!
Si mai vreau sa intreb cu ce bani a platit Gullu camatarului, ca nu reusise parca sa adune. Ma gandesc ca aceste scapari sunt din scenariu, in roman este imposibil sa scape autorului asemenea amanunte, dar in filmele turcesti se intampla mereu.
Multumesc inca o data si daca nu-ti este f. greu, te rog ca miercurea sa-mi pui si mie un mic rezumat, ca sa nu pierd firul actiunii. Este singura zi cand nu prind serialul, si-mi pare tare rau.
Seara frumoasa draga mea!
In semn de multumire:
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 281324bigthumbnail
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 16 Noi 2011, 9:03 pm

Luana a scris:
Halide este cu adevarat diabolica. Insistenta ei de a-l recuceri pe Kemal mi se pare dusa pana la limita prostiei. Cum isi inchipuie ca ar cauta ferma, avere, loc caldut Kemal, cand el a mai refuzat sa stea cu ea la ferma. Episodul trecut spunea cum ca vrea ferma, ca sa-l recucereasca pe Kemal.!!!!
Cred că Halide doar din răutate se încăpățânează să-l țină pe Kemal legat de ea prin actul de căsătorie.
În felul acesta,Kemal și Gullu nu ar mai putea să fie fericiți împreună.

Nu știu dacă scenariul respectă romanul.Și nu cred că voi avea vreodată ocazia să-l citesc,ca să pot face comparații.Nu aș respinge ideea,dar nu cred că l-ar traduce cineva în română.Poate în engleză.

Aici vei găsi o comparație între roman și serial,asemănări și deosebiri.
http://orhankemal.org/linksEn/1014.htm
Concluzia articolului este că,deși sunt câteva diferențe față de roman,în serial romanul a fost reflectat cu succes.
În roman personajul Halide nu există.Iar Kemal moare înainte ca Gullu să se căsătorească cu Muzaffer Bey și să se mute la fermă.Gullu îl va înșela pe soțul ei cu un tip Șerif Usta pe care îl angajează la fermă.Muzaffer Bey este omorât după nașterea copilului.

Noapte bună! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 523120
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Joi 17 Noi 2011, 5:40 pm

Nicky a scris:
Cred că Halide doar din răutate se încăpățânează să-l țină pe Kemal legat de ea prin actul de căsătorie.
În felul acesta,Kemal și Gullu nu ar mai putea să fie fericiți împreună.

Nu știu dacă scenariul respectă romanul.Și nu cred că voi avea vreodată ocazia să-l citesc,ca să pot face comparații.Nu aș respinge ideea,dar nu cred că l-ar traduce cineva în română.Poate în engleză.

Aici vei găsi o comparație între roman și serial,asemănări și deosebiri.
http://orhankemal.org/linksEn/1014.htm
Concluzia articolului este că,deși sunt câteva diferențe față de roman,în serial romanul a fost reflectat cu succes.
În roman personajul Halide nu există.Iar Kemal moare înainte ca Gullu să se căsătorească cu Muzaffer Bey și să se mute la fermă.Gullu îl va înșela pe soțul ei cu un tip Șerif Usta pe care îl angajează la fermă.Muzaffer Bey este omorât după nașterea copilului.

Noapte bună! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 523120

Buna seara!
Multumesc, imi place!
Așa un personaj odios, nici măcar mintea unui scriitor nu a putut "naște".
Am ajuns sa o urăsc. Nu-mi pot imagina că in viața reală poate să existe o asemenea făptură ticăloasă.
Nu pot crede că odată a fost o tânară miloasă și bună, nu e posibilă o asemenea schimbare.
Că o urăște pe Gullu, parcă este de ințeles, dar să nu-i pese de copilul fratelui pe care pretinde că l-a iubit, asta nu este de iertat.
Mă miră încă Ramazan. Cum de o mai poate suporta, el care pare a fi un om drept acum.
Sper sa-și rupă gâtul înainte de a mai face rău.
Și oare de Ekrem nu scăpăm???Se termină serialul și acesti indivizi încă prosperă. Si cămătarul...
Am vrut putin după ce s-a terminat filmul sa ma uit pe YT , sa vad ceva înainte, dar nu pot. Imi spune sa-mi instalez alta versiune de Adobe etc...
Iar pe Ddizi nu merge, nu a fost probabil incarcat.
Multumesc mult Nicky pt noutăți. O seara plăcută îți urez!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 18 Noi 2011, 9:58 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 1z1qvso

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 35ji3ab
Smile Omul ăsta numai la bani se gândește.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 18 Noi 2011, 10:00 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 72qd95

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 5n1751

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 2prts9w
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 18 Noi 2011, 10:02 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Ilk1ld

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 O5p1md

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 1zlrktz
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 18 Noi 2011, 10:04 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 9aqu1c

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 2hgu0bl

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 1oltmt
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Vin 18 Noi 2011, 5:28 pm

Buna seara!
Dragut, ai surprins si părți interesante din dialoguri.
M-am bucurat azi cand Gulizar a văzut cavalerul care tocmai iesea din camera nepătatei ei săpâne. Smile Smile
Va face aceleași comentarii pe care le-a făcut la fermă???Si acolo nu vazuse ceva atât de greșit cat a văzut la noua ei slujbă.
Ticălos Reșit ca-l fură pe Ramazan, dar nici cu Cemșir nu mi-e rusine. Se servește din banii fermei ca să-și ajute iubita. Si mie drept să spun, îmi place mai mult nevasta lui, arată mai bine. Doar vocea ei ma scoate din sărite. Exagerează cu țipetele Zehra, pare falsă când urlă așa ascuțit.
Se pare ca va cumpăra Halide ferma. Mi-are plăcea sa fie dati în gât cei doi spioni (unul de ocazie). Poliția era de decor, ca de altfel în toate filmele lor. Alții rezolvă problemele Poliției.
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Vin 18 Noi 2011, 5:39 pm

Am intrat din nou, pt. că uitasem să-ți urez seară plăcută si sfarșit de săptămână așa cum il dorești! kiss
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 18 Noi 2011, 6:15 pm

Bună seara,Luana! Mie mi se pare deplasată venirea cântăreței la fermă.Cemșir a adus-o ca să o aibă aproape.Urât!
Și m-am supărat pe Ramazan.Cum de a putut să ridice mâna și să-i dea o palmă lui Pakize! Indiferent cum i-ar fi răspuns și ea sau că el ar fi fost băut,el n-ar fi trebuit să facă gestul ăsta.
După noaptea petrecută împreună,mie mi s-a părut că Halide a devenit mai rece față de Ekrem.Poate s-a simțit cumva obligată să-l răsplătească pentru ajutorul dat,pentru banii primiți.Oare vrea să scape de el?
Din nefericire în curând Gullu va trebui să părăsească ferma.Dacă Halide câștigă ferma la licitație.
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 433230 Și eu îți doresc o seară plăcută și un sfârșit de săptămână odihnitor!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Sam 19 Noi 2011, 5:02 pm

Buna seara Nicky
A fost urat ca a palmuit-o pe nevasta lui insarcinata, dar nici atitudinea ei nu mi-a placut. L-a lovit fara sa astepte eventuale explicatii, iar gelozia denota o lipsa de incredere in sotul ei, ceea ce nu merita. Dar ar fi trebuit sa-i explice ca aduce bani datorita cantaretei, altfel ar fi pustie carciuma.
Asa este, Cemsir se poarta ca un nemernic, dar a fost mereu ticalos. Le batea pe sotie si fiica de le rupea, poate ii va veni randul si iubitei.
Nici ea nu e prea cinstita, asa cum vrea sa para. Ar fi respins scurt orice propunere de venire la ferma, dar e indragostita se pare de fantele, frumosul, bunul , galantul si cuceritorul Cemsir. Ma umfla rasul cand ii vad mutra de cotoi amorezat si ochii care se rostogolesc catre femeia cea noua. Si Gullu da dovada de naivitate , ca in mai toate situatiile de pana acum. Tot ameninta si ea si Kemal ca-i distruge pe unul si pe altul, dar se pare ca ei sunt cei distrusi. Astept sa dispara Halide si spionul din actiune, ca nu-i mai pot suporta. Parca nu se mai sfarsesc necazurile. Am asa o parere ca pana in ultimele 10 minunte din serial, nu se va rezolva totul, asa cum obisnuiesc turcii. Pana acum au murit vreo 4 persoane (Muzafer, Zekai, Hamza, Orhan). Sper sa mai adaug la colectie unul din cei rai, ca m-am saturat de ticalosiile urzite de ei. Cred ca se apropie de sfarsit. Stiam ca sunt 74 de ep. dar am cautat pe net si am vazut ca nu se trece de ep. 70, asa ca e pe terminate, cred.
Sa ai o duminica pe placul tau si o seara frumoasa, Nicky!
Pe luni!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Dum 20 Noi 2011, 7:40 am

Buna dimineata!
Luni vorbim despre serial, dar azi am adus cafeaua, fiebinte si buna.
O zi reusita sa ai, Nicky!Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 277040bigthumbnail
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Dum 20 Noi 2011, 8:21 am

Bună dimineața,Luana! Mulțumesc mult pentru cafea.E foarte bună.
În virtutea obișnuinței și azi m-am trezit devreme.
Din serial nu mai este mult.Cred că mă voi uita puțin înainte,pentru că nu știu dacă voi mai reuși să ajung la timp acasă pentru serial.
Îți doresc o duminică relaxantă!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Lun 21 Noi 2011, 9:28 am

cafea Bună dimineața! Vă invit să sorbiți din licoarea magică,să aveți energie pentru întreaga zi și vă doresc o săptămână ușoară,totul să vă meargă din plin!

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Hc_63_4
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Hc_63_7
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Lun 21 Noi 2011, 7:17 pm

Buna seara Nicky. Eu am vazut 3-4 scene, pe sarite, iar la ultimul ep. nu m-am uitat. Am vazut ca Halide nu dispare, spre disperarea mea.
Pana acum serialul asta este demoralizator, ne arata ca raul invinge. Sunt curioasa cat va invinge. Chiar pana la capat????Parca e prea mult, chiar si pt un serial turcesc.
Bietul Ramazan, mi-a fost tare mila de el. Isi iubeste nevasta, dar e tare slab de inger. Nu are experienta cu femeile. Si smecherul de Resit profita. L-a furat si acum cu banii lui vrea sa cumpere carciuma. Ce e drept il duce capul, dar numai la lucruri urate.
Se pare ca va mai aparea un mic Dincaslan (ma rog, din neamul lui), daca Halide nu se razgandeste si-l "inteapa"si pe acesta, la fel cum a facut-o cu copilul lui Kemal.
Mi-ar parea rau sad sa nu mai prinzi serialul, nu voi mai avea cu cine schimba o parere

Sunt curioasa ce vor pune in loc dupa ce se va termina Stapana inimii.

O seara frumoasa sa ai! kiss

Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 4 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 4 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum