Serialesitelenovelet
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

+9
lica54
lucyana
lavy612
iulianagl
nety
ASI 4 ever
elena50
DENISA
Iuliana
13 participanți

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mar 01 Noi 2011, 9:57 am

Ekrem cred că este un spion.Îi spunea cuiva la telefon că îi trebuie o afacere solidă,serioasă drept paravan.Și că nu este timpul încă să-și dezvăluie identitatea.La radio se anunța inaugurarea oficială a unui aeroport,dacă nu mă înșel.
Ce m-a amuzat Hafîz cu disperarea lui de a da de bani! Smile Săpase gropi precum o cârtiță,doar-doar de o da de comoara ascunsă.Oare ce modalitate de câștig rapid și facil găsise Gulizar?Cred că e vreun șiretlic la mijloc și tare m-aș bucura să primească o lecție dură pentru felul în care s-a purtat cu Hafîz.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mar 01 Noi 2011, 5:27 pm

Buna seara!
Toare personajele "pozitive" sunt cam duse cu pluta:
Gullu tot ameninta pe unul si pe altul, dar are putere doar sa incaseze necazurile unul dupa altul.
Kemal se da si el mare , dar nu poate misca nimic, inafara de masini.
Gulizar tot spera sa plece de la ferma, dar nu alege cea mai fericita cale.
Hafiz vrea sa fie bogat, dar numai din smecherii (inainte) si din cautarea unor comori (acum). Sunt curioasa peste ce a dat. Nu cred ca e cadavrul tipului cu fusta-pantalon, era prea mic pachetul.
Ramazan vrea castig, dar se teme de nevasta mai mult decat se temea de tipul cu pistolul, care cerea taxa de protectie. Chiar sunt curioasa cum vor aranja lucrurile...Oare asa o fi si romanul, sau doar s-au inspirat la scenariu????
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mar 01 Noi 2011, 5:30 pm

Bună Luana! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 2743637754 Nu mă așteptam la atâta răutate din partea lui Halide.Ea însăși a dat foc la depozitul de bumbac din fabrica lui Gullu.A orbit-o ura împotriva lui Gullu!Nu i-a păsat deloc de munca și de viața oamenilor nevinovați care de acolo,din fabrică,își câștigau existența.
Nu există nicio comoară,cred că Kabak va găsi cadavrul nepotului cămătarului.
Mi-a plăcut atitudinea mândră a lui Gullu la recepția unde intrase neinvitată.Asta era înalta societate în care aspirase atât de mult să intre:niște ipocriți.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mier 02 Noi 2011, 6:09 pm

Nicky a scris:Bună Luana! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 2743637754 Nu mă așteptam la atâta răutate din partea lui Halide.Ea însăși a dat foc la depozitul de bumbac din fabrica lui Gullu.A orbit-o ura împotriva lui Gullu!Nu i-a păsat deloc de munca și de viața oamenilor nevinovați care de acolo,din fabrică,își câștigau existența.
Nu există nicio comoară,cred că Kabak va găsi cadavrul nepotului cămătarului.
Mi-a plăcut atitudinea mândră a lui Gullu la recepția unde intrase neinvitată.Asta era înalta societate în care aspirase atât de mult să intre:niște ipocriți.
Buna seara!
Daca a vazut cineva ep. de astazi, rog sa-mi spuna si mie in doua cuvintele. Nu am prins nici macar rezumatul pt maine.
Au prins-o pe Halide???Ce a gasit Kabak acolo???
Multumesc!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de elena50 Mier 02 Noi 2011, 7:02 pm

Buna seara Luana !
Imi pare rau nu am vazut decat sfarsitul si ce va fi maine:se descopera cadavrul nepotului camatarului, Ekrem ii face cadou lui Halide o masina, Selim o admira pe Halide pentru ce a facut ca Gullu sa nu incaseze banii ,Kemal a venit la ferma si Gulizar o anunta pe Halide ca probabil sotul ei isi va petrece noaptea la ferma .Halide da telefon la politie si cam atat, azi am fost ocupata si nu m-am uitat deloc sad
Poate cineva ne spune in cateva cuvinte ce s-a intamplat in ep.
O seara buna!
elena50
elena50
vip
vip

Mesaje : 4302
Data de inscriere : 28/09/2009

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mier 02 Noi 2011, 7:53 pm

Bună seara! Nu am văzut de la început,dar vă pot povesti cam ce am reușit să văd.
Kabak întradevăr găsește cadavrul lui Celil,nepotul cămătarului și,deși nevinovat,este arestat de către polițiștii care își făceau rondul prin zonă și acuzat de crimă.Reșit și Ramazan îi sar în ajutor,vin la poliție,vor să vorbească cu Kabak.Numai unuia i se permite să intre.Ramazan va fi acela care va încerca să vorbească cu Kabak,dar acesta refuză să vorbească cu el.Cămătarul va fi chemat la poliție ca să-l recunoască pe nepotul lui și i se spune că a fost arestat cineva.Îmi este milă de bietul Kabak,dacă va pica în mâinile cămătarului,nu mai scapă viu.
La fermă,Gullu este vizitată,mai degrabă asaltată de cămătăr și de oamenii lui,care veniseră să-și colecteze banii datorați.Și cum nu vor să înțeleagă de voie bună,Gullu explicându-le că nu are bani lichizi și că mai are nevoie de timp,lucrurile se precipită,cămătarul se înfurie,începe să facă ravagii prin casă,îl rănește și pe tatăl lui Gullu care îi luase acesteia apărarea,ba chiar o lovește și pe Gullu.În locul banilor datorați,o forțează pe Gullu să-i cedeze mașina(cred că mașina va fi răscumpărată de Ekrem și oferită lui Halide drept cadou pentru ziua de naștere).După plecarea mafioților,la fermă vine Kemal care,după ce află ce se întâmplase,se hotărăște să meargă după ei și să le ceară socoteală pentru ceea ce îi făcuseră lui Gullu.Numai că el va avea de suferit,chiar dacă îi dă o lecție cămătarului și îl bate măr,își semnează sentința,mafioții îl lovesc în cap și îl aruncă din mașină,aproape mort,în fața fermei.Gullu îl oprește pe Kemal la fermă,deși el nu consideră potrivit să rămână,îl îngrijește și cheamă doctorul.Numai că Gulizar are grijă să o anunțe pe Halide că Kemal va petrece noaptea la fermă împreună cu stăpâna ei.Halide sună la poliție,probabil ca să-i denunțe pentru adulter.
În promo-ul pentru mâine l-au arătat pe Kemal închis,le spune polițiștilor că are ceva de declarat,apoi poliția vine la Halide acasă,chiar în mijlocul petrecerii pentru ziua ei de naștere.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de ana58 Mier 02 Noi 2011, 8:05 pm

Hafiz , este inchis si acuzat ca voia sa ingroape un cadavru (culmea el sapa dupa comoara)
Camatarul , vine la Gulu dupa datorie ...o incaseaza tata lui Gulu , la Gulu ii ''frige'' una camatarul peste gura de ii sparge buza .apoi ii ia masina asta fiind o parte din datorie ..aceia de 100.000 parai(?) apare la ferma Kemal ...care e revoltat ce cum arata Gulu si merge la camatar sa ii ceara socoteala ...si ia cerut ...ia aplicat un cap in gura la camatar ..si ia carat la pumni in ficati atit cit a reusit ...apoi a recuperat cheile de la masina si cind sa plece ...oamenii camatarului ..i-au aplicat o corectie lui Kemal de zile mari .il arunca intr-o masina si il duc pina la conacul lui Gulu .tot era o rana ,un singe ...Gulizar, o anunta pe Halide ca ''sotul'' ei probabil v-a ramine peste noapte la Gulu ...dar nu ii spune si motivele si starea in care este Kemal .Halide , cheama jandarmeria ...dar intre timp jandarmi indetifica cine este mortul din padure ..nepotul camatarului ...Erkem, a anunta pe Halide ca a fost descoperit si indentificat cadavrul dar si au arestat un presupus asasin ...si sa stea ''cucoana linistita .
camatarul este invitat sa il recunoasca pe cel mort ..pe nepot ...
rezumatul cam asta este ...nu stiu in ce masura am fost de folos ...dar am incercat ...va doresc noapte buna
ana58
ana58
membru activ
membru activ

Mesaje : 59
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 70
Localizare : undeva in vest

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Joi 03 Noi 2011, 5:34 pm

Buna seara
Multumesc Elena, multumesc Nicki, multumesc Ana58.
Sunteti tare dragute. Din pacate aseara nu am mai intrat sa vad, daca a aparut rezumat, am citit acum. Oricum mi s-au completat golurile.Eram curioasa sa vad daca nu "da coltul"bietul Hafiz de mana camatarului. Poate o paleste pe Halide. Si Gullu a gresit si greseste in continuare. O femeie ca ea ar trebui sa fie mai prudenta, sa nu se increada asa usor in oameni. O pacaleste si Selim si ea nu se prinde. Ma bucur ca macar pe Gulizar a demascat-o. Imi ieseam din minti cum vedeam ca o informeaza pe otrava de Halide in numele cinstei si onoarei, ea, care punea coarne unei femei chiar sub nasul acesteia...M-as bucura sa stea putin pe strada, sa invete ce este loialitatea.
Va multumesc inca odata fetelor si va urez o seara frumoasa.
Numai bine!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Joi 03 Noi 2011, 6:17 pm

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_57_8

Bună Luana! Mă bucur că am putut să-ți fiu de folos.
A venit timpul ca Halide să plătească pentru toate faptele rele pe care le-a făcut.
Nu-mi dau seama ce hram poartă individul acesta,Ekrem.Tot mai cred că este un spion rus.Ce act i-o fi arătat polițistului?Acesta a înghețat,nu a mai îndrăznit să zică nimic și l-a eliberat pe Ekrem.
Gullu e disperată să găsească soluții de salvare a averii și se agață de orice posibil ajutor.Când i s-a spus că Ramazan vrea să-i cumpere acțiunile,a semnat actele fără să clipească.Și ea și Ramazan au căzut în plasa lui Halide.
Cel mai fericit a fost Kabak.Ce tare l-a strâns în brațe pe Ramazan. Smile Uitase de supărare.Dar s-a trezit repede la realitate.
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 433230 O seară plăcută vă doresc tuturor!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de ana58 Vin 04 Noi 2011, 7:24 am

vai , poate nu stiti cit de prost se termina serialul ...si nici nu va zic ...desi am citit pe alt forum ...
cind zic prost ..ma refer la Gulu , la dragostea ei ...adica Kemal...am spus deja prea mult
o zi faina va doresc
si ca sa imi spal obrazul si pt cit am spus va las o cafa
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 717315-bigthumbnail
ana58
ana58
membru activ
membru activ

Mesaje : 59
Data de inscriere : 11/07/2011
Varsta : 70
Localizare : undeva in vest

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Vin 04 Noi 2011, 5:19 pm

Buna seara!
Nu conteaza cat de rau se termina, daca dispar Halide si Ekrem. As dori=o si pe soata (fosta) lui Orhan putin la inchisoare, ca prea a uneltit mereu, pe toate partile. Traieste oare Orhan???Ar fi culmea sa mai apara si el!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Sam 05 Noi 2011, 6:54 am

Buna dimineata fetelor!
Un sfarsit de saptamana reusit sa aveti!
Cafeaua va asteapta:
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 2485309
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Sam 05 Noi 2011, 5:21 pm

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 33656 Bună seara tuturor!La ora aceasta cred că este cam târziu pentru cafea,așa că vă ofer un ceai.
Ce păcat că serialul nu se difuzează și în weekend.Când sunt liberă.Oricum nu găsesc altceva mai interesant de văzut la tv.
N-aș fi vrut să știu dinainte cum se termină.Chiar dacă se termină rău.Depinde de situație.Nici în viață nu există numai finaluri fericite.Important ar fi ca cei vinovați să fie pedepsiți.Dar nici asta nu se întâmplă întotdeauna.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Sam 05 Noi 2011, 8:41 pm

Ai dreptate, cred ca se intampla si in viata sa nu se termine frumos ce a inceput bine, dar atatea necazuri peste un singur om, parca e cam mult. Daca asa este si romanul (desi eu cred ca scenaristii au mai umblat la actiune), atunci e un fel de roman foileton, cum se faceau demult. Apareau in fascicole si se vindeau ieftin, dar erau pline de aventuri. Am gasit si eu cand eram mica in pod un asemenea roman, ramas de la un unchi si am luat-o serios de la ai mei cand m-auu prins ca-l citeam pe ascuns, desi nu avea cine stie ce mare lucru, dar era literatura de proasta calitate.
De la o vreme ma gandesc ca ar fi un asemenea roman, sau ca doar s-au inspirat scenaristii si au pus de la ei. Tot inchisori, spitale, rapiri, iubiri fara sfarsit, etc...E cam mult de la o vreme si seamana din ce in ce cu alte seriale tr.din cele putine vazute de mine. Daca as fi vazut mai myulte, cred ca as fi gasit ca fiecare bucatica e luata de undeva. Primele 40 episoade au fost f. interesante, dar acum parca mi se pare ca e prea incarcat.
Gata, mai vorbim pe parcurs. Sper sa fie pedepsiti cei vinovati, dar mai repede, ca mi-am pierdut rabdarea Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 2743637754 de cand isi fac de cap.

Seara frumoasa! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 155656
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mar 08 Noi 2011, 5:15 pm

La multi ani Gabriele si Mihaele.
Si celor apropiati care poarta aceste nume frumoase!
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 07103ec2f4ec3xl
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Vin 11 Noi 2011, 9:00 am

cafea Bună dimineata! Am ramas in urma cu serialul.Saptamana aceasta nu am vazut nimic.
Voi incerca sa recuperez in weekend.Am vazut ca Orhan traieste si ca a rapit-o pe Gullu.Câte mai indură biata fată!
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Sam 12 Noi 2011, 9:49 am

cafea Bună dimineața! Ieri am reușit să văd episodul.Nu cred că am pierdut prea mult dacă nu am văzut ultimele 3 episoade.
Halide este culmea răutății.Este diavolul în persoană.Nu a acceptat să doneze sânge pentru nepotul ei,copilul lui Gullu (deși erau șanse mari ca ea să aibă aceeași grupă de sânge cu bebelușul) gândindu-se că,dacă copilul va muri,și Gullu fiind dispărută,poate chiar moartă,ea-Halide-va rămâne singura moștenitoare a fratelui ei și și-ar recăpăta ferma.
Foarte haios a fost Kabak! Smile A refuzat să doneze sânge pentru că îi era frică.
Mi-a plăcut foarte mult de Ramazan,el i-a impresionat cu discursul lui pe oamenii din sat care veniseră la bar.S-au dus toți la spital,inclusiv cântăreața Asuman.Ar fi culmea ca sângele ei să se potrivească.Copilul lui Gullu ar putea să moară și Gullu,cu o rană urâtă la picior,este ținută prizonieră de Orhan,care îi jură iubire veșnică și vrea să o ducă departe,la Paris,”să trăiască fericiți până la adânci bătrâneți.” În fiecare serial trebuie să fie un obsedat de serviciu.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_58_1

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_59_5

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_59_2

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_59_4

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_59_9

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc1

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc2

Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Dum 13 Noi 2011, 9:51 am

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Idrjph

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 2zp5bv6

Așa își imagina Gullu să danseze cu Kemal la nunta lor! M-am uitat puțin înainte și m-am bucurat să aflu că Gullu va scăpa de psihopatul de Orhan.
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Dum 13 Noi 2011, 12:34 pm

Buna ziua Nicky
Ma bucur ca ai mai intrat pe aici, mai ales ca nu ma simt singura care vade serialul.
Mie mi s-a parut ca acest serial seamana in partea asta mai ale, cu "La umbra teilor''. Tot rapita de un amorez psihoho,tot eliberata de iubirea vietii ei, in fine, f. multe asemanari. Nu stiu daca ai vizionat ''Umbra teilor".
Ce m-a amuza, este faptul ca Gulu are rana grava, dar este bandajata peste ciorap.Se vede in poza ta, chiar f. bine ca are ciorapi. Crezusem ca ma inselam cand am vazut filmul, dar nu, asa e!
Norocul nostru ca fata care il ridica pune destul de repede episoadele, ca sa putem recupera.
Sun anuntata si de pe Serialesubtitrate gratui, acolo insa il ridica greu, dupa o saptamana aproape, asa ca tot fata cu serialele tr. ma ajuta sa recuperez lacunele.
Poate intri in normal cu vizionarea, mai putem schimba pareri.
Asa este Halide, talpa iadului, nu alta!
Nu numai in serialele tr, am vazut obsesia asta pt un barbat (femeie), ci si in filme sau seriale americane. Boala grea se pare. Eu nu reusesc sa pricep, decat daca ii atribui o boala psihica celui care are ac. obsesie. Intreg la cap nu poti fi, daca iti inchipui ca poti face pe cineva sa te iubeasca cu sila.
In fine, vom mai vedea. Cred ca luna viitoare se va termina, asa ca ne linistim.
O duminica frumoasa in continuare!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Lun 14 Noi 2011, 8:33 am

cafea Bună dimineața Luana și tuturor celor care pășesc pe această alee! Cu cât văd mai multe seriale cu atât descopăr mai multe puncte comune,similarități.Dovadă că scenariștii turci nu sunt prea inventivi.Am văzut și”La umbra teilor”,l-am urmărit cu placere.La fiecare serial nou încerc să mă detașez,alți actori,aceeși schemă,diferă numele,locațiile.Azi sper să mai prind ceva din serial.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_66_6
Îmi place Pakize.O prietenă adevărată.

Vă doresc o săptămână liniștită!
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 3008458866
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Lun 14 Noi 2011, 5:27 pm

Buna seara Nicki!
Multumesc si la tine sa fie. Asa este si de aceea de multe ori nu mai am rabdare si plec la alte treburi.
Serialele aceste de pranz le vad pt ca sunt momentele camd tocmai ajung acasa si nu ma apuc imediat de treaba, imi trag putin sufletul. Uneori imi iau pranzul pe brate, in fotoliu, in fata Stapanei inimii.Stiu ca nu e sanatos, nu ma certa, dar imi place.
Si episodul de azi a semanat cu "Umbra teilor". Nu stiu care s-a inspirat din care, banuiesc ca Stapana din Umbra, nu cred ca scriitorul a bagat chiar tot acest "complot" si restul in roman, mai este adaugat si de scenarist, ei brodeaza putin pe roman, apoi o iau razna si pun vechile clisee. Oricum inca imi place, ma uit cand si cat pot, mai recuperez de la fata care pune tradus, etc.
Am fugit la treburi. O seara frumoasa draga Nicky!
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mar 15 Noi 2011, 10:09 am

cafea Bună dimineața! Smile Tocmai cântăreața Asuman s-a nimerit să aibă aceeași grupă de sânge cu a bebelușului lui Gullu.Copilul a fost salvat,Gullu a scăpat de Orhan (care și-a luat singur viața,dându-și seama că nu mai are nicio scăpare).
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Hc_61_7
Lui Gullu nu i-au spus ce s-a întâmplat cu copilul,s-au gândit să o lase să-și revină.
Interesant este că Gullu nu i-a denunțat la poliție pe Ekrem și pe Halide.Din promo am înțeles că le pregătește ceva,dar la timpul potrivit.Mă intrigă Ekrem.Orhan știa cu ce se ocupă și era cât pe ce să-i spună lui Halide.
Am senzația că acțiunea este prea lentă,poate și din cauză că episoadele noastre sunt mai scurte decât cele originale.
Vă urez o zi cu spor în toate! Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 3008458866
Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mar 15 Noi 2011, 5:31 pm

Buna seara !
Nicky se pare ca doar noi am ramas sa vizionam Stapana inimii, restul fetelor (doua parca) nu au mai trecut pe la Gullu.
Am ramas masca de cand l-am vazut pe Cemsir in postura de amant focos. Sa Smile, nu alta!
Sunt prea scurte, e adevarat , le ciopartesc intr-o veselie ai nostri canalisti.
Ma enerveaza acum camatarul, nu lasa gol ticalosii. Macar am scapat de de Orhan, unul mai putin la numar.
Ce naiba va invarti amorezul Halideei oare??Cum sa faca rost de atata banet???
Episodul de miercuri il pierd, sa sper ca pana atunci vad ce fac tacalosii de serviciu .
O seara frumoasa Nicky! kiss
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Nicky Mar 15 Noi 2011, 7:35 pm

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 433230 Bună seara,Luana! La ora aceasta îți ofer un ceai.
Începe să se lumineze puțin misterul.Cred că Ekrem lucrează pentru ruși.Va trebui să facă rost de planurile bazei militare,pentru care cred că va primi o sumă frumoasă de bani.Pe care îi va oferi lui Halide cu condiția să-l ajute.Vom vedea cum.
După atâtea întâmplări nefaste,vine și o veste bună.Pakize este însărcinată. Smile Ce m-a distrat Ramazan,cum a început să danseze,să se sărute cu toată lumea pentru că devenea tată! Hafîz l-a îmbrățișat fericit,cică el devenea unchi. Smile Numai Reșit privea cu neîncredere și parcă invidie toată această manifestare zgomotoasă de fericire.Apropo:Reșit nu avea copii,nu-i așa? Din punctul lui de vedere ar fi fost o bătaie de cap în plus.
Ce nu reușesc să prind la tv.completez de pe net.Nu cred că se taie scene,doar mă deranjează puțin că fac episoade mai scurte și astfel actiunea parcă stă pe loc.

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Xmpcid
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 2ntz2v5
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Ic1o4l
Câte bobârnace a luat Hafîz efendi de la Gulizar,tot nu se învață minte!

Nicky
Nicky
vip
vip

Mesaje : 1983
Data de inscriere : 29/08/2010

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Luana Mar 15 Noi 2011, 8:12 pm

Am revenit pt. ca ma preocupa ceva. Am cautat si pe Port, dar nu am gasit si nu am rabdare sa revad toate ep. ca sa ma lamuresc. Spune-mi te rog, a dat Gullu banii camatarului??
Vad ca nu mai intreaba de acei bani, acum vrea bani de la Halide pt Ramazan sau Ali. Probabil au dat intr-o zi de miercuri de nu am vazut asta.
Multumesc anticipat pt raspuns.

Si ma mai gandesc cat se stia pe atunci despre sange si ce analize se faceau pt donare . Acum intreaba si ce gust avea laptele mamei, ca sa te admita la donare.Si daca parintii Serapei nu corespundeau, inseamna ca nici ea nu ar fi fost compatibila, deci copilul mostenea grupa tatalui si atunci singura care ar fi fost (poate) compatibila ar fi fost Halide. Incurcate sunt caile filmului acestuia. Noroc de tanti care-l iubeste pe Cemsir, ca a salvat copilul.
Gata, plec la TV.
Noapte linistita cu vise frumoase sa ai!
Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Somnic
Luana
Luana
vip
vip

Mesaje : 1301
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 65
Localizare : Romania

Sus In jos

Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii) - Pagina 3 Empty Re: Hanimin Ciftligi (Stăpâna inimii)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 3 din 6 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6  Urmatorul

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum