Serialesitelenovelet
1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+31
iulia80
demiruta
iulia
adriana sb 61
Georgescu Viorica
rodica
lucyana
mioaranita60@.com
aurora212
iulia1965
anis
vasilefevronia
vali1cluj
mihaela99
Luana
theMaria
elena50
nutzi
clio 24
emine
pissycutz
Hatice2J
vivi
Admin_dea05
octaviana1989
vyk968
tubafan
michiper68
florina1989
DENISA
dea05
35 participanți

Pagina 41 din 42 Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Urmatorul

In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Dum 14 Feb 2010, 10:16 am

Fetelor..buna dimi..va doresc sa aveti o zi frumoasa, ca sufletele voastre, calduroasa ..pupicei kiss indragostit Exclamation inima flower 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 517793 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 517793
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vivi Dum 14 Feb 2010, 10:57 am

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 2afeucg1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 W03iwi1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 317dr3c
vivi
vivi
vip
vip

Mesaje : 1381
Data de inscriere : 09/10/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Dum 14 Feb 2010, 11:27 am

Muratelul asta e facut sa fie tandru...E atat de delicat, dar ce pacat ca are langa el o 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 756436 !!!
O zi plina de tandrete si iubire sa aveti dragutelor! sunny
Va las una dintre melodiile de dragoste care imi plac mult, sper sa va placa si voua!

https://www.youtube.com/watch?v=1cvjVj5XGAI
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Admin_dea05 Dum 14 Feb 2010, 11:35 am

Dizi Tv - Murat Röportajı [Interview with Murat]

https://www.facebook.com/video/video.php?v=304794108251&ref=mf

DENISA a scris:DIALOGUL DIN EMISIUNEA DE ASTăZI :


Hi
I watched it, I will write what I remember

At first they said
"Young girls! Are you ready? We will see Savaþ's room", then they came in.

Girl : Are you available?
MY : Yes, I'm
Girl : How is it going?
MY : As everybody says People work so hard in series. But our series is good about this.
We work in good standarts.
....
MY : Is this a new progam?
Girl : Yes
MY : And you came us at first
Girl : Yes
MY : Get better And I want to offer you coffe

then he took Þahnur's coffee mill and started to mill coffee




La început, au spus :
"Fetelor tinere Sunteţi gata? Vom vedea camera lui Savaş ,apoi au intrat .

fata : Eşti disponibil?
MY: Da, sunt.
fata : Cum merge?
MY: După cum spune toată lumea se lucrează din greu ( sau greu ) la serial . Dar serialul nostru este bun.

Lucram în condiţii bune .
....
MY: aceasta este un program( emisiune)nou ?
fata : Da
MY: Şi ai venit mai întâi la noi .
fata : Da.
MY: mai bine să -ţi oferim o c.afea ..

Apoi a luat râşniţa de c.afea a lui Şahnur şi a început să râşnească c.afea


florina1989 a scris:...zice ca filmarile continua si ca acum intra intr-o camera in care e Murat Yildirim nu zice nimic de Savas...il intreaba pe Murat daca primeste musafiri si el zice da,apoi zice ca e greu ca se plimba pentru filmari cand la Bodrum cand la Van cand la Istanbul,
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Dum 14 Feb 2010, 12:03 pm

Este epuizat saracul dupa toata naveta asta;stau si ma gandesc ca personajul Savas este frumos si complex dar ca sa-i sclipeasca ochii are nevoie de un stimul "electrizant" .Nu stiu daca scanteia se va aprinde, dar astept cu nerabdare "chinurile"ce vor duce la o flacara acolo...
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 14 Feb 2010, 12:05 pm

7.Bölüm Tüyoları Yasemin, Savaş ile karşılaşınca şok geçirir.( Deli mi ne ? Sevineceğine şok oluyor. )
Sevgi’ye bu işte çalışmak istemediğini söyler. Sevgi,Azra’ya yeni müşteriler getirmezse işten kovulacağını söyler.
Savaş ve Yasemin buluşurlar. Buluşma isteği kimden geliyor bilin bakalım? Bu buluşma sadece bir defaya mahsus değil...
Çiçek, farklı bahanelerle Savaş’ın dikkatini çekmeye çalışır.
Nazan, holdinge Savaş’ı ziyarete gider. Orada tanıştığı kişiden etkilenir.
Yasemin, Savaş ile karşılaştığını annesine söylemek ister. Söyler mi, söylemez mi Salı akşamı göreceğiz.
Savaş, Yasemin’e bir hediye alır. Bora evinde bir parti düzenler. Bu partiye Savaş da gider mi acaba?

Savaş'tan bir replik daha...

Savaş: Yasemin...Ben senin aşkını istiyorum[b]
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Dum 14 Feb 2010, 12:10 pm

michiper68 a scris:7.Bölüm Tüyoları Yasemin, Savaş ile karşılaşınca şok geçirir.( Deli mi ne ? Sevineceğine şok oluyor. )
Sevgi’ye bu işte çalışmak istemediğini söyler. Sevgi,Azra’ya yeni müşteriler getirmezse işten kovulacağını söyler.
Savaş ve Yasemin buluşurlar. Buluşma isteği kimden geliyor bilin bakalım? Bu buluşma sadece bir defaya mahsus değil...
Çiçek, farklı bahanelerle Savaş’ın dikkatini çekmeye çalışır.
Nazan, holdinge Savaş’ı ziyarete gider. Orada tanıştığı kişiden etkilenir.
Yasemin, Savaş ile karşılaştığını annesine söylemek ister. Söyler mi, söylemez mi Salı akşamı göreceğiz.
Savaş, Yasemin’e bir hediye alır. Bora evinde bir parti düzenler. Bu partiye Savaş da gider mi acaba?

Savaş'tan bir replik daha...

Savaş: Yasemin...Ben senin aşkını istiyorum[b]
ASTEPTAM TRADUCEREA, MULTUMIM, MIKI! inima
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Dum 14 Feb 2010, 12:16 pm

Cand apare Efe Cinar ?? Vor mai face un salt de 8-10 ani ??
Doamne,ce rol de inger a avut "Nadide" in BBG...iar aici e dracul gol !! Smile
Cat despre "scanteie"... sunt actori foarte buni si Nurgul,si Murat...SIGUR vor face un rol foarte credibil...Regizorul e si el foarte bun,asa incat...
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 14 Feb 2010, 12:17 pm

demiruta a scris:
michiper68 a scris:7.Bölüm Tüyoları Yasemin, Savaş ile karşılaşınca şok geçirir.( Deli mi ne ? Sevineceğine şok oluyor. )
Sevgi’ye bu işte çalışmak istemediğini söyler. Sevgi,Azra’ya yeni müşteriler getirmezse işten kovulacağını söyler.
Savaş ve Yasemin buluşurlar. Buluşma isteği kimden geliyor bilin bakalım? Bu buluşma sadece bir defaya mahsus değil...
Çiçek, farklı bahanelerle Savaş’ın dikkatini çekmeye çalışır.
Nazan, holdinge Savaş’ı ziyarete gider. Orada tanıştığı kişiden etkilenir.
Yasemin, Savaş ile karşılaştığını annesine söylemek ister. Söyler mi, söylemez mi Salı akşamı göreceğiz.
Savaş, Yasemin’e bir hediye alır. Bora evinde bir parti düzenler. Bu partiye Savaş da gider mi acaba?

Savaş'tan bir replik daha...
si eu astept. am incercat cu google dar nu inteleg. insa replica a tradus-o si suna asa War: Jasmine ... Vreau dragostea ta ...
Savaş: Yasemin...Ben senin aşkını istiyorum[b]
ASTEPTAM TRADUCEREA, MULTUMIM, MIKI! inima
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 14 Feb 2010, 12:18 pm

si eu astept traducerea ca nu am inteles nimic cu google. ins replica a tradus-o si suna asa War: Jasmine ... Vreau dragostea ta ... kiss
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de michiper68 Dum 14 Feb 2010, 12:21 pm

in ceea ce priveste interviul lui murat, m-am bucurat mult ca l-am vazut insa...nu a fost spontan , a fost regie 100%. el tocmai se relaxa cu fundul pe birou cand a trecut reportera pe acolo. si la cafea cand a zis s-a incurcat.au vrut ei sa faca ceva si nu le-a iesit.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Dum 14 Feb 2010, 12:37 pm

iulia1965 a scris:Cand apare Efe Cinar ?? Vor mai face un salt de 8-10 ani ??
Doamne,ce rol de inger a avut "Nadide" in BBG...iar aici e dracul gol !! Smile
Cat despre "scanteie"... sunt actori foarte buni si Nurgul,si Murat...SIGUR vor face un rol foarte credibil...Regizorul e si el foarte bun,asa incat...
E adevarat tot ce spui, insa eu cred ca cei doi protagonisti nu se potrivesc, l-as fi vazut altfel intr-o alta companie, sunt destule actrite frumoase si talentatte la turci, nu ma gandesc sub nicio forma la Tuba, ei nu i s-ar fi potrivit acest rol...dar astept sa vad scanteile pentru ca eu stiu ca aceste se pot aprinde cand nu te astepti, asa e in iubire...cat despre baba, bine a numit-o clio"baba terorista" dar , jos palaria, isi face rolul foarte bine!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de florina1989 Dum 14 Feb 2010, 1:41 pm

michiper68 a scris:7.Bölüm Tüyoları Yasemin, Savaş ile karşılaşınca şok geçirir.( Deli mi ne ? Sevineceğine şok oluyor. )
Sevgi’ye bu işte çalışmak istemediğini söyler. Sevgi,Azra’ya yeni müşteriler getirmezse işten kovulacağını söyler.
Savaş ve Yasemin buluşurlar. Buluşma isteği kimden geliyor bilin bakalım? Bu buluşma sadece bir defaya mahsus değil...
Çiçek, farklı bahanelerle Savaş’ın dikkatini çekmeye çalışır.
Nazan, holdinge Savaş’ı ziyarete gider. Orada tanıştığı kişiden etkilenir.
Yasemin, Savaş ile karşılaştığını annesine söylemek ister. Söyler mi, söylemez mi Salı akşamı göreceğiz.
Savaş, Yasemin’e bir hediye alır. Bora evinde bir parti düzenler. Bu partiye Savaş da gider mi acaba?

Savaş'tan bir replik daha...

Savaş: Yasemin...Ben senin aşkını istiyorum[b]



Nazan se duce la Savas si se intalneste cu cineva si nu ii face placere
Savas se intalneste cu Yasemin...Savas ii da un cadou lui Yasemin..Bora organizeaza o petrecere..oare Savas se duce?
Yasemin dupa ce se intalneste cu Savas vrea sa-i spuna mamei sale
Savas:Yasemin eu vreau dragostea ta
Cicek incearca sa ii atraga atentia lui Savas
florina1989
florina1989
vip
vip

Mesaje : 1350
Data de inscriere : 18/09/2009
Varsta : 34
Localizare : buzau

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Dum 14 Feb 2010, 1:52 pm

florina1989 a scris:
michiper68 a scris:7.Bölüm Tüyoları Yasemin, Savaş ile karşılaşınca şok geçirir.( Deli mi ne ? Sevineceğine şok oluyor. )
Sevgi’ye bu işte çalışmak istemediğini söyler. Sevgi,Azra’ya yeni müşteriler getirmezse işten kovulacağını söyler.
Savaş ve Yasemin buluşurlar. Buluşma isteği kimden geliyor bilin bakalım? Bu buluşma sadece bir defaya mahsus değil...
Çiçek, farklı bahanelerle Savaş’ın dikkatini çekmeye çalışır.
Nazan, holdinge Savaş’ı ziyarete gider. Orada tanıştığı kişiden etkilenir.
Yasemin, Savaş ile karşılaştığını annesine söylemek ister. Söyler mi, söylemez mi Salı akşamı göreceğiz.
Savaş, Yasemin’e bir hediye alır. Bora evinde bir parti düzenler. Bu partiye Savaş da gider mi acaba?

Savaş'tan bir replik daha...

Savaş: Yasemin...Ben senin aşkını istiyorum[b]



Nazan se duce la Savas si se intalneste cu cineva si nu ii face placere
Savas se intalneste cu Yasemin...Savas ii da un cadou lui Yasemin..Bora organizeaza o petrecere..oare Savas se duce?
Yasemin dupa ce se intalneste cu Savas vrea sa-i spuna mamei sale
Savas:Yasemin eu vreau dragostea ta
Cicek incearca sa ii atraga atentia lui Savas
Se incurca lucrurile, dar Murat e baiat destept si talentat si va face fata amandurora...Multumesc Florina pentru tot!
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Admin_dea05 Dum 14 Feb 2010, 1:53 pm

florina1989 a scris:
michiper68 a scris:7.Bölüm Tüyoları

Nazan se duce la Savas si se intalneste cu cineva si nu ii face placere
Savas se intalneste cu Yasemin...Savas ii da un cadou lui Yasemin..Bora organizeaza o petrecere..oare Savas se duce?
Yasemin dupa ce se intalneste cu Savas vrea sa-i spuna mamei sale
Savas:Yasemin eu vreau dragostea ta
Cicek incearca sa ii atraga atentia lui Savas

multumim kiss
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia1965 Dum 14 Feb 2010, 2:44 pm

demiruta a scris:
E adevarat tot ce spui, insa eu cred ca cei doi protagonisti nu se potrivesc, l-as fi vazut altfel intr-o alta companie, sunt destule actrite frumoase si talentatte la turci, nu ma gandesc sub nicio forma la Tuba, ei nu i s-ar fi potrivit acest rol...dar astept sa vad scanteile pentru ca eu stiu ca aceste se pot aprinde cand nu te astepti, asa e in iubire...cat despre baba, bine a numit-o clio"baba terorista" dar , jos palaria, isi face rolul foarte bine!
Sunt de acord cu tine,ca nu prea se potrivesc..Nici eu nu ma omor dupa Nurgul...Cu Murat s-ar fi potrivit mai bine o actrita,mai tanara si mai finuta...Si sunt destule !
Dar sa avem incredere in cei care au ales-o pe Nurgul!Or fi stiind ei ceva !!
iulia1965
iulia1965
vip
vip

Mesaje : 604
Data de inscriere : 01/12/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de vali1cluj Dum 14 Feb 2010, 10:07 pm

Buna seara ! Happy Valentine`s Day! 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 208932
Abia astept sa urmaresc `asediul ` asupra lui Yasemin. 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 885862 Ea e un sloi de gheata. Nu are niciun sentiment uman(chiar si pt. copil a durat ceva pana sa simta ceva...). O sa fie interesant de urmarit strategia lui Savas.
CiceK doar va incurca lucrurile. Imi pare rau ca se indragosteste de Savas 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 67332 . As prefera sa se indragosteasca de Esref (mie mi-a placut in Asi), dar cred ca e casatorit, parca asa tin minte.
Noapte buna! 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 517793
vali1cluj
vali1cluj
vip
vip

Mesaje : 452
Data de inscriere : 29/10/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty traducerea interviului lui MY de pe Huni

Mesaj Scris de windy_day Lun 15 Feb 2010, 10:43 am

Interviul cu Murat, tradus pe Huni de Karizma (imi cer scuze dar traducerea este facuta in mare graba asa ca daca am omis ceva sau este ceva gresit tradus va rog sa corectati)
A castigat admiratia publicului cu toate ca este la inceputul carierei de actor. A avut rolul principal in trei proiecte importante ceea ce i-a dat posibilitatea sa isi dovedeasca talentul in fata producatorilor de film din Turcia. S-a facut cunoscut si in lumea araba ... este MY sau "Ameer" asa cum il cunoaste audienta din serialul ASI ... si am avut acest dialog cu el:
R: Cum te-ai prezenta audientei din tarile arabe?
MY: Cel mai dificil este sa vorbesc despre mine, dar cred ca ar trebui sa incep cu copilaria. Am fost un copil foarte timid si foarte atasat de familie. Mama mea este de origine araba, tatal ei s-a mutat din Siria in Turcia. Inca mai am cateva rude in Siria si i-am vizitat cand am fost in Haleb (Aleppo) pentru filmari. In ce il priveste pe tatal meu a fost profesor (este pensionar) si am invatat si invat inca foarte multe de la el. In tinerete m-am mutat in Istambul pentru a studia ingineria mecanica, facultate pe care am absolvit-o. Mai traziu insa am inceput sa studiez teatrul data fiind pasiunea mea pentru actorie.
R: Ai crescut intr-un mediu religios, cum te-a influentat acest lucru.
MY:M-am nascut in Yokonya care seamana cu Milanul. In turcia este considerat ca fiind unul dintre orasele care are o multime de ....??? nu stiu la ce se refera fiindca nici traducatoarea nu a reusit sa gaseasca echivalentul din araba.Am primit educatie religioasa (multa) dar, in acelasi rimp, am fost foarte norocos deaorece am avut o familie democratica care ne-a lasat liberi (asigurat libertatea). Cred in Dumnezeu si stiu ce inseamna a-i multumi lui Dumnezeu. Nu am probleme in ceea ce priveste aceste aspecte. In acelsi timp traiesc asa cum doresc si nu cred ca asata este gresit in fata lui Dumnezeu.
R: Atasamentul tau pentru familie este evident, poti sa ne spui mai multe despre ei?
MY: Familia mea nu traieste in Istambul, ii vad doar 15 zile in fiecare vara si ne petrecem vacanta cu ei. Merita totul si fac totul pentru ei, pentru a fi fericiti. Am trait alaturi de ei 18 ani ceea ce inseamna ca nu am uitat modul in care m-au crescut.
R: privitor la viata ta, care a fost cea mai dificila situatie cu care te-ai confruntat?
MY: Nu imi place sa vorbesc sau sa raspund la intrebari legate de viata mea personala. Nu imi place ca sa fac cunoscut nimanui nimic din viata mea personala. Imi place sa pastrez discretia cu privire la aceste lucruri, si daca am spus cate ceva despre mine a fost fiindca nu esti din Turcia.
R: Care sunt proiectele care te-au facut cunoscut?
MY: Cunsocut am inceput cu adevarat sa fiu din acest sezon, datorita serialului L&P pe care il consider unul dintre cele mai bune proiecte de pana acum. Mi-a placut si primul serial in care am jucat (cred ca se refera la rol principal) "Furtuna" deoarece acolo am cunoscut-o pe sotia mea, cat priveste Asi acesta a reprezentat un bun inceput. aici lipseste ceva din traducere
R: Cum te simti dupa succesul din serialul Asi, care s-a bucurat de audienta in tarile arabe?
MY: Am fost, bineinteles, foarte fericit deoarece un astfel de succes a reprezentat un ideal pentru mine, dar am simtit ca trebuie sa uit repede ca am ajuns in acest punct si sa ma concentrez asupa noilor proiecte, pentru ca acestea sa poata atraga si sa satisfaca asteptarile publicului, mai ales ale celui din tarile arabe, public care ne ofera noua atat de mult.
R: Comunici cu fanii tai din lumea araba?
MY: De fapt nu sunt cu adevarat in legatura cu publicul din tarile arabe si as dori sa ii informez pe toti ca nu folosesc Messenger, facebook-ul sau twitter, asta deaorece exista o serie de conturi false pe numele meu, de aceea le spun tuturor fanilor sa nu le ia in considerare.
R: Spuneai ca ai visat inca din copilarie ceva anume... despre ce este vorba?
MY: Sa iti spun. In copilarie am visat sa zbor si obisnuiam sa ma rog sa pot zbura dar, din nefericire, dorinta mea nu s-a materializat. Se realiza doar in vis si de aceea imi placea sa visez si nu imi placea sa ma trezesc. Acum (ca adult) visele mele ma supara foarte mult, pana acolo incat sotia mea a inceput sa fie ingrijorata de ele si sa incerce sa ma trezeasca ori de cate ori simte ca aceste cosmaruri incept sa ma afecteze.
R: De ce ai intentionat sa emigrezi in SUA?
MY: Asta s-a intamplat acum 15 ani (la 15 ani adica?!?) deaorece era vremea cand cei care erau inteligenti si aveau succes emigrau in SUA pentru a dezvolta proiecte importante, a-si face o pozitie sociala si a castiga multi bani. In plus, acolo erau mai bine tratati. Dar am renuntat la idee deoarece imi iubesc tara, doresc sa dau tot ce este mai bun in plan profesional in tara mea si sa imi ating telurile aici.
R: ce tari arabe ai dori sa vizitezi?
MY: Imi doresc sa vizitez toate tarile arabe dar in special Dubai si Liban data fiind libertatea din aceste tari, libertate care este mentionata de toti ceii care au mers acolo.
R: Imi place sa cant la tobe/baterie, imi place sa calatoresc , sa innot sa imi petrec timpul cu prietenii si sotia (ha, ha vad ca timpul petrecut cu sotia este ultimul dintre hobbi-uri)
R. Care sunt dorintele tale pentru viitor?
MY: Imi doresc sa traiesc intr-un oras mic alaturi de rude si familie, sa fiu departe de multime, de demonstratii si sa trebuiasca sa vizitez Istambulul doar pentru a turna filme, sa deschid un teatru (ceea ce reprezinta un vis al meu inca din copilarie) dupa care sa ma intorc la viata pe care mi-o doresc alaturi de familie.
Pe pagina exista un comentariu al celui/celei care a realizat interviul
"Murat Yldirim si-a intalnit sotia , cunoscuta (??!!??) actrita Beren [:))))] Terzioglu in timpul filmarii serialului WINTER SEASON????? (Doamne astia sunt aiurea rau de tot) apoi s-au casatorit la sfarsitul primului sezon (?????), dupa ce relatia profesionala s-a transformat in dragoste si s-a finalizat cu casatoria. Se spune ca Beren (astia o tin langa cu Beren) a fost geloasa pe Tuba in timp ce aceasta filma alaturi de Murat si se mai spune ca Tuba s-a indragostit de Murat, dar ea a negat si a aspus ca sunt doar prieteni " (sunt TOTALI indivizii, au o adevarata varza in capatana, nu ma mir ca Murat este reticent sa vorbeasca despre viata privata DAR MAI ALES DESPRE ASI ca ar scoate astia o aiureala de i-ar face praf pe toti)
O saptamana usoara tuturor
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de dea05 Lun 15 Feb 2010, 10:47 am

windy_day a scris:

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Magicianmickey-welcome
Bine ai venit printre noi kiss multumim pt traducere...poti sa o pui si pe topicul lui murat
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty traducere

Mesaj Scris de windy_day Lun 15 Feb 2010, 10:55 am

Multumesc pentru primirea frumoasa. Trebuie sa ii multumim Karizmei pentru efortul facut de a traduce articolul. Imi pare rau dar inca ma descurc greu pe forum asa ca nu ar fi nicio suparare daca altcineva va posta traducerea si pe celalalt topic.
Toate cele bune tuturor celor care posteaza sau doar citesc ceea ce se scrie pe acest forum
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Lun 15 Feb 2010, 11:02 am

Buna dimineata din nou (si in acest topic)

Avem membri noi 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 918686
Multumim Windy_day pentru traducere 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 517793
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de dea05 Lun 15 Feb 2010, 11:05 am

windy_day a scris:Multumesc pentru primirea frumoasa. Trebuie sa ii multumim Karizmei pentru efortul facut de a traduce articolul. Imi pare rau dar inca ma descurc greu pe forum asa ca nu ar fi nicio suparare daca altcineva va posta traducerea si pe celalalt topic.
Toate cele bune tuturor celor care posteaza sau doar citesc ceea ce se scrie pe acest forum


Ai perfecta dreptate fetele de pe hunili depun f mult efort ptr noi...le multumim ptr acest lucru 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 37853 fara ele nu ne-am fi descurcat sa-i intelegem mai bine pe acesti actori minunati
1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 3008458866 ...daca nu intelegi ceva si ai nevoie de ajutor sa ne spui...noi te vom ajuta cu mare placete :cei mai iubiti
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de dea05 Lun 15 Feb 2010, 11:19 am

Sa iti spun. In copilarie am visat sa zbor si obisnuiam sa ma rog sa pot zbura dar, din nefericire, dorinta mea nu s-a materializat. Se realiza doar in vis si de aceea imi placea sa visez si nu imi placea sa ma trezesc. Acum (ca adult) visele mele ma supara foarte mult, pana acolo incat sotia mea a inceput sa fie ingrijorata de ele si sa incerce sa ma trezeasca ori de cate ori simte ca aceste cosmaruri incept sa ma afecteze.

Saracutul....are cosmaruri...cosmarul lui e 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 756436

"Murat Yldirim si-a intalnit sotia , cunoscuta (??!!??) actrita Beren [:))))] Terzioglu in timpul filmarii serialului WINTER SEASON????? (Doamne astia sunt aiurea rau de tot) apoi s-au casatorit la sfarsitul primului sezon (?????), dupa ce relatia profesionala s-a transformat in dragoste si s-a finalizat cu casatoria. Se spune ca Beren (astia o tin langa cu Beren) a fost geloasa pe Tuba in timp ce aceasta filma alaturi de Murat si se mai spune ca Tuba s-a de Murat, dar ea a negat si a aspus ca sunt doar prieteni " (sunt TOTALI indivizii, au o adevarata varza in capatana, nu ma mir ca Murat este reticent sa vorbeasca despre viata privata DAR MAI ALES DESPRE ASI ca ar scoate astia o aiureala de i-ar face praf pe toti)
O saptamana usoara tuturor.

Cum poate sa faca cineva un articol fara sa se intereseze macar un pic de persoana in cauza........Deja la casatorit cu Beren Smile .....


Ultima editare efectuata de catre dea05 in Lun 15 Feb 2010, 11:25 am, editata de 1 ori
dea05
dea05
vip
vip

Mesaje : 2538
Data de inscriere : 13/09/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Lun 15 Feb 2010, 11:22 am

Pot sa spun ca ma enerveaza Murat cu modul lui de a privi Asi? 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 2743637754 Cum adica este un inceput bun?! Nu este primul serial in care joaca dar este serialul care i-a adus succes, de ce nu poate recunoaste asta? In schimb face lobby pentru Ask ve Ceza ... intr-un interviu care il prezinta pe personajul Amir publicului sau el face lobby pentru un film necunoscut in lumea araba, cu exceptia acelor cunoscatori de limba engleza care au acces la forumurile care fac traduceri ale filmului. Sunt convinsa ca nu ar fi primit rolul in Ask ve Ceza daca s-ar fi filmat dupa Firtina.
Toata secretosenia asta din jurul serialului Asi incepe sa ia proportii.
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de pissycutz Lun 15 Feb 2010, 11:23 am

dea05 a scris:

Saracutul....are cosmaruri...cosmarul lui e 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 756436

Smile Smile da viseaza sa fuga de 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 756436 si ea speriata il trezeste sa nu devina brusc si somnambul.

dea05 a scris:
Cum poate sa faca cineva un articol fara sa se intereseze macar un pic de persoana in cauza........Deja la casatorit cu Beren Smile .....
Iar Burcin face acum asa d/ orice ar face nu poate sa fie sotia lui Smile


Ultima editare efectuata de catre pissycutz in Lun 15 Feb 2010, 11:28 am, editata de 1 ori
pissycutz
pissycutz
vip
vip

Mesaje : 2275
Data de inscriere : 05/10/2009

Sus In jos

1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 41 Empty Re: 1.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 41 din 42 Înapoi  1 ... 22 ... 40, 41, 42  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum