Serialesitelenovelet
 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

+8
victorelalove
DENISA
gix
Admin_dea05
michiper68
dubaisport
Marieta57
gabriela
12 participanți

Pagina 11 din 43 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 27 ... 43  Urmatorul

In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mar 15 Ian 2013, 11:13 pm

Marieta57 a scris:Buna seara fetelor! unde va-ti ascuns! va simt lipsa! am nervi la stomac când o vad pe Mukka, este gretoasa rau de tot, cred ca este si ceva nativ la ea! saracul abla cum a cazut în plasa ei. Mustafa parca îsi astepta rândul la abator sad nu la însuratoare..... merg sa-l vad pe SM

bietul mustafa. tot sezonul 2 ne-a traumatizat. acum face pe mielul bland doborat de remuscari. apoi ii trece si devine paranoic. s--ar fi insurat si cu munir la ce remuscari avea.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mier 16 Ian 2013, 12:51 am

am vazut si ep 61. i-au iesit perfecte piruetele lui mukko. pe scari. s-a rasucit ca surubul . dupa 5 minute cand si-a revenit a inceput sa zbiere ca a vriut sa o omoare abla. atata de bolnava a fost ca nici ciorba nu a putut sa o mananca linistita. nu stiu de ce tot cerea ea ciorba ca doar de la ciorba aia grasa i se trageau toate. daca nu manca ciorba seara si nu avea arsuri nu se mai aerisea pe sub geamul lui ablu sa afle de scrisoare si nu-i mai venea chef de scotocit. saraca abla si cu vipera in camera si tot nu a mai zis nimic i-a mai facut si pilaf. nici lucerna nu merita . ce tratament o fi si asta dat de doctori ca numai odihna ii recomanda toti, unde o vad ei pe mukko obosita nu stiu. si limonada aia facuta de mehmet m-a amuzat peste masura, parca-i pusese spray de gandaci in ea. a baut-o rahmi ca el nu era gravid in 4 luni si nu avea arsuri ca-i creste parul copilului.
reintalnirea copiilor a fost cel mai prost filmat moment. atata de pe slow ca parca adormeau pana s-au imbratisat.
urmeaza episode de tristete maxima, nu ca astea ar fi fost de veselie .
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Mier 16 Ian 2013, 7:41 am

michiper68 a scris:am vazut si ep 61. i-au iesit perfecte piruetele lui mukko. pe scari. s-a rasucit ca surubul . dupa 5 minute cand si-a revenit a inceput sa zbiere ca a vriut sa o omoare abla. atata de bolnava a fost ca nici ciorba nu a putut sa o mananca linistita. nu stiu de ce tot cerea ea ciorba ca doar de la ciorba aia grasa i se trageau toate. daca nu manca ciorba seara si nu avea arsuri nu se mai aerisea pe sub geamul lui ablu sa afle de scrisoare si nu-i mai venea chef de scotocit. saraca abla si cu vipera in camera si tot nu a mai zis nimic i-a mai facut si pilaf. nici lucerna nu merita . ce tratament o fi si asta dat de doctori ca numai odihna ii recomanda toti, unde o vad ei pe mukko obosita nu stiu. si limonada aia facuta de mehmet m-a amuzat peste masura, parca-i pusese spray de gandaci in ea. a baut-o rahmi ca el nu era gravid in 4 luni si nu avea arsuri ca-i creste parul copilului.
reintalnirea copiilor a fost cel mai prost filmat moment. atata de pe slow ca parca adormeau pana s-au imbratisat.
urmeaza episode de tristete maxima, nu ca astea ar fi fost de veselie .
[b]
buna Michi !!!!

si mie mi s-a parut ca filmarea copiilor a fost esuata,Gulli dadea mana cu Kerim de parca atunci il vazuse prima data,daca nu se repezea el sa o imbratiseze ramanea cu mana intinsa.
Mukko ,facu ce facu si se instala la etaj ,ca in anexa nu avea priveliste buna si nu se aerisea bine ....  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 2743637754 ;de cate ori vorbeste mukko ma gandesc la scena finala ci ea sa nu ma enervez si mai tare.

[b]o zi buna tuturor si fara prea multa ceata !!!
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Mier 16 Ian 2013, 7:42 am

Marieta57 a scris:Buna seara fetelor! unde va-ti ascuns! va simt lipsa! am nervi la stomac când o vad pe Mukka, este gretoasa rau de tot, cred ca este si ceva nativ la ea! saracul abla cum a cazut în plasa ei. Mustafa parca îsi astepta rândul la abator sad nu la însuratoare..... merg sa-l vad pe SM

buna Marieta !!!
fiecare cu treburi dar mai e un pic si vine wkd .... kiss
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mier 16 Ian 2013, 11:40 am

dubaisport a scris:



[b]
buna Michi !!!!

si mie mi s-a parut ca filmarea copiilor a fost esuata,Gulli dadea mana cu Kerim de parca atunci il vazuse prima data,daca nu se repezea el sa o imbratiseze ramanea cu mana intinsa.
Mukko ,facu ce facu si se instala la etaj ,ca in anexa nu avea priveliste buna si nu se aerisea bine ....  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 2743637754 ;de cate ori vorbeste mukko ma gandesc la scena finala ci ea sa nu ma enervez si mai tare.

[b]o zi buna tuturor si fara prea multa ceata !!!



ea e mare iubitoare de natura. privelistea a incantat-o. plus ca era aproape si de bucatarie -si avea parte de ciorbe fierbinti si de baie-unde se mai uita pe gaura cheii. si oricum e stiut ca aerul la inatime e ozonat altfel. ea in baraca nici ce se intampla in curte nu vedea bine, ce are fiecare in farfurie si cati dumicati mananca. acum l-a gasit si pe ablu slab de inger si-i spune toate tampeniile.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 16 Ian 2013, 12:18 pm

Buna ziua !!

Multumesc pentru urari fetele !!! kiss Sunteti niste dragutze .

Ma asteptam sa gasesc pe altcineva sub Engin . Smile

aci era in perioada in care fanii mai faceau si poze ... chiar si asha neclare . Acum doar povestesc ...  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 5043_115034502006215_1952846633_n
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 16 Ian 2013, 6:09 pm

Buna seara !!
Frumos episodul astazi . Chiar mai frumos ca la turci ... ca s-a terminat inainte de supararea baiatului .
Meryem mai avea putin si exploda .
Cum naiba se intampla ca Asu sa se razgandeasca in a se duce la socrii exact ca sa prinda feribotul de 15:40 ?
Mukkai cred ca ii creste ei par pe undeva . Bagacioasa femeie . Si Rahmi un prost . Il face aia cum vrea . Am crezut ca se intinde pe patul ala ...doar doar sa nu aduca cineva vorba despre mutarea ei . Se tot vaita lui Kerim ... de parca avea cineva chef sa o asculte .

Bine ca-i ciocani la dush ... mai avea sa-i spuna sunt eu Mukka . Asta ca sa stii ...

maine este cu planset ...maine si tot restul saptamanii .

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 1222_433904520015062_126287751_n

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 620480_529771290376736_574776794_o
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mier 16 Ian 2013, 9:29 pm

eu nu stiu poza cu baiatul la cafenea. asha ca o consider la prima vizualizare.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 16 Ian 2013, 9:41 pm

michiper68 a scris:eu nu stiu poza cu baiatul la cafenea. asha ca o consider la prima vizualizare.

Cu cat patos explica el ...  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 281600
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Mier 16 Ian 2013, 11:08 pm

victorelalove a scris:

Cu cat patos explica el ...  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 281600

dicta o reteta de ceai de tei. care se bea cu fursecuri cu stafide langa.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Mier 16 Ian 2013, 11:44 pm

michiper68 a scris:

dicta o reteta de ceai de tei. care se bea cu fursecuri cu stafide langa.

Smile Smile Smile
Clar . Nici nu ar putea sa rada cand se vorbeste despre ceai . Si prajiturica ...

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 150717_115288441980821_1690218217_n 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 1198_115288291980836_294906216_n

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 155656  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 155656  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 155656
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 17 Ian 2013, 1:43 am

gata. am vazut episodul. gastonomic in totalitate. dupa ce au reluat 5 minute din ep de data trecuta au mai dat cate ceva si din ep nou. a mancat kerim pe saturate de data asta. 3 dumicati in aer liber si inca unu acasa, proaspat iesit de la dush. a comandat tot ce era in meniul de la restaurant dupa care a adormit pe umarul soatzei. apoi a baut ceai pe feribot, cat pe ce sa-i intre paletzuta sau linguritza in ochi , nu l-a calculat deloc bine. abla plansa sedusa si abandonata e enervanta. nici macar nu a mancat . pacat de atata mancare. mukko se plange tuturor cate nenorociri i s-au intamplat ei , si se plange si iar plange dar mai ia si cate o pauza sa vada de ce botoasa abla, de ce sta kerim la dush , de ce nu e masa gata, de ce ...yasaranii sunt patetici iar leman e de toata jalea. meltem si cu ciocanitoarea de mama ei au interpretat ceva episodul asta? coborarea aia pe scara si replica aia se numeste interpretare?
clar episodul in care toata lumea a mancat tot meniul si tot ce a gatit fatma . si ca premiera absoluta au facut baie. kerim a facut dush cu jet sub nas. hacer a facut baie cu spuma. nici nu vreau sa ma gandesc cat a venit factura pt ay yapim de la atata consum de apa. oricum nu mai fac baie curand . un scurt dush fatma ca sa i se increteasca claia si atat.
rahmi a imbratisat tot ce a putut ca s-a intors kerim acasa, cred ca si poarta a luat-o in brate. era emotionat si s-a pupat cu ablu. ablu si abla in masina pe feribot au fost plicticosi, saracul ablu atata e de indragostit ca sta cu abla fara sa-si dezmorteasca genunchii ca omul. omer a disparut dupa ce a mancat tot meniul si fahretin a stat cuminte la un ceai tot episodul. memorabila scena kerim -abla la abla in camera. are o camera minuscula , foarteee frumoasa, cand a intrat si kerim acolo unde era si cameramanul am crezut ca stau storciti. unde au incaput toti? cameramanul era in sifonier. noroc cu reluarea secventei cu limonada si cu replica geniala...asta termina ce a inceput meryem, vrea sa ma otraveasca...plus..rahmi mi-e rau de mor dar tot s-a dus sa asculte pe la ushi.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 17 Ian 2013, 1:23 pm

Buna ziua !!!

Genial . Michi . Ai punctat tot . zece cu felicitari . kiss
Stai ca azi are Kerim parul lung ...si apoi se tunde intre doau scene .
Va fi interesant . El plange si Gullia gateste . Incepe dragostea . Cu nabadai .

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 205837_530211383666060_1165161853_n

Mukka, cand ere Kerim la dush ,mai avea sa-ntrebe baiatul daca are chiloti si prosop la-ndemana . Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Joi 17 Ian 2013, 2:00 pm

buna ziua dragelor !!!

buna VIC !!!

saracul Kerim nici de tunsoare nu avea timp ,il tineau femeile non-stop pe platoul de filmare ,ba ece ,ba geniala ,ba Abla Smile ...ei filmau o secventa in 3 zile ,daca la restaurant era soare,la yasarani la frma ploua cu galeata ,nu mai zic de nunta copiilor care ptr 2 dansuri o tinura pe gulli impopotzonata 2 zile
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 17 Ian 2013, 2:38 pm

Buna , Dubai !!! kiss
Cred ca a fugit frizerul dupa Kerim .El filma si ala tundea . Smile

Cand ne intalnim ? Ramane pe 2 sau 3 februarie ?


 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 566968_2785806741838_840654621_o
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Marieta57 Joi 17 Ian 2013, 7:58 pm

Buna seara fetelor!... dragul de Kerim si-a pierdut încrederea în toată lumea! dragostea mamei este neconditionată, nu pot sa rumeg ce iubire bolnava a posedat-o, încât sa-și lase copilul singur! replica dată Berenicai mi-a mers la suflet, nu a multumit-o deloc, asha îmi place să se impuna! Michi te las pe tine, ca stiu ca faci un rezumat mai amplu, mie astăzi mi-a cam plâns sufletul alaturi de Kerim, ptr ca si mie mi-a murit mama când aveam 7 ani.... te mai întreb ceva de ce pe Engin nu îl vedem la diversele evnimente, unde au participat Halit si Murat? în opinia mea este un....SUPER ACTOR !!  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 291660
Marieta57
Marieta57
membru senior
membru senior

Mesaje : 289
Data de inscriere : 29/12/2012
Varsta : 66
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 17 Ian 2013, 8:29 pm

Marieta57 a scris: Buna seara fetelor!... dragul de Kerim si-a pierdut încrederea în toată lumea! dragostea mamei este neconditionată, nu pot sa rumeg ce iubire bolnava a posedat-o, încât sa-și lase copilul singur! replica dată Berenicai mi-a mers la suflet, nu a multumit-o deloc, asha îmi place să se impuna! Michi te las pe tine, ca stiu ca faci un rezumat mai amplu, mie astăzi mi-a cam plâns sufletul alaturi de Kerim, ptr ca si mie mi-a murit mama când aveam 7 ani.... te mai întreb ceva de ce pe Engin nu îl vedem la diversele evnimente, unde au participat Halit si Murat? în opinia mea este un....SUPER ACTOR !!  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 291660

halit si murat a participat la un eveniment organizat de asociatia investitorilor care a acordat niste premii pentru promovarea turciei in afara. au ajuns la concluzia ca si productiile cinematografice pot promova turcia atat dpdv turistic , gastronomic, istoric si ce vreti voi. ei zic acolo de numarul de turisti, in crestere
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Joi 17 Ian 2013, 8:51 pm

michiper68 a scris:

halit si murat a participat la un eveniment organizat de asociatia investitorilor care a acordat niste premii pentru promovarea turciei in afara. au ajuns la concluzia ca si productiile cinematografice pot promova turcia atat dpdv turistic , gastronomic, istoric si ce vreti voi. ei zic acolo de numarul de turisti, in crestere

au dreptate,cu turistii !!!
litoralul lor e full din mai pana in octombrie ,iar orasele mari gen Istanbul ,Ceanakale,Izmir ....sunt pline tot anul ,se duc oamenii sa viziteze si ultima piatra istorica ;
pacat ca noi nu luam exemplul lor ,am avea ce sa aratam strainilor !!!
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Joi 17 Ian 2013, 8:58 pm

Marieta57 a scris: Buna seara fetelor!... dragul de Kerim si-a pierdut încrederea în toată lumea! dragostea mamei este neconditionată, nu pot sa rumeg ce iubire bolnava a posedat-o, încât sa-și lase copilul singur! replica dată Berenicai mi-a mers la suflet, nu a multumit-o deloc, asha îmi place să se impuna! Michi te las pe tine, ca stiu ca faci un rezumat mai amplu, mie astăzi mi-a cam plâns sufletul alaturi de Kerim, ptr ca si mie mi-a murit mama când aveam 7 ani.... te mai întreb ceva de ce pe Engin nu îl vedem la diversele evnimente, unde au participat Halit si Murat? în opinia mea este un....SUPER ACTOR !!  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 291660
traducerea ca intelege
draga Marieta ,azi a fost primul episod cu plansete din partea lui Kerim ,mai urmeaza si altele la fel de triste; kerim joaca exceptional,a dat tot ce a avut el mai bun in suflet,nici nu mai trebuia sa citesti traducerea ca intelegeai totul ,asa de expresiv a fost !!in schimb Gulli ,se vede ca s-a chinuit cu rolul asta ,nu-i de ea astfel de dizuri ,tot genul de "aristocrata" i se potriveste .

Mukko....a fost sarea si piperul episodului,murea de curiozitate sa stie ce continea scrisoarea,l-a pus si pe bietul Rahmi sa afle Smile ..am ras cu lacrimi cand am auzit-o ca "daca nu a pierdut copilul datorita cazaturii sigur il va pierde datorita curiozitatii "; in final s-a vazut si suferinta din sufletul ei ,traieste alaturi de un om care nu stie sa-si arate iubirea ,nu a avut parte de o dragoste precum a lui Kerim cu gulli .
Yasaranca batrana si-a dat seama ce fel de oameni sunt "familia ei "...vrea sa se indeparteze de ei ,dar in final tot alaturi de barbasu va fi .
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Vin 18 Ian 2013, 10:56 am

neatza! aam vazut episodul. greu rol a avut mukko. de cateva episoade numai atarnata pe geaamuri sta, mare greseala ca s-au mutat in casa cu etaj si balcon, ea e fie pe balcon fie atarnata de geam. cred ca de la sarcina hormonii ei au devenit curiosi ca a scotocit in casa aia cu viteza luminii, praful nu-l stergea cu atata zel cu cat a deschis toate dulapurile, gentile. sigur in afara de scrisoare unde nu a intuit pe unde ar putea fi la scrisorile copiilor a mers la fix. fatma le tinea si cu trandafiri uscati si cu naftalina sa reziste. atata si-a frecat burta episodul asta mukko ca ma mir ca nu are vanatai pe burta. inca nu i-a trecut cu accidentul. are noroc de oameni cu bun simtz pe langa ea ca nu s-a gasit inca nimeni sa-i lipesca o usha in cap din greseala dar pe ea o ia gura pe dinainte mereu si in cele mai nepotrivite momente. crapa daca nu spunea ca a plans fatmagul dupa kerim, ca i-a spus si lui murat ca e nevinovat unchiu, ca i-a fost dor de el. si cred ca e molipsitor ca vad ca si ablu a inceput sa carcoteasca ca nu i-a facut si lui prajituri fatma , a facut doar cand a venit kerim. nici nu era indicat la varsta lui sa-i dea atatea dulciuri ca ii crestea glicemia brusc si incurca hartiile. si asha dupa desert avea chef sa o plimbe pe abla daca ii dadea fatma si a treia portie de desert cine stie ce chefuri mai avea.
sinistra scrisoarea mamei lui kerim si ece nu a fost foarte convingatoare. a vrut sa iasa din situatia asta si sa-l bage pe fahretin bey in fatza dar pe mine nu m-a convins ca ar exista asha o mama tembela sa iubeasca un mort mai mult decat pe propriul copil. mai bine o imbolnavea de ceva incurabil si o lasa sa se sinucida dar asta cu dragostea ei din cretacic nu i-a iesit. a plans bietul kerim de n-a mai stiut de el si parca de la episodul asta am inceput noi sa ne enervam ca a tot tinut-o langa cu ... si tu esti ca mama , stai langa un barbat pe care nu-l iubesti. cred ca ii va trece cand va reincepe cu mustafa. azi il vad la tv ca mi-a ajuns sa-l vad pe blog cu intreruperi si bucati lipsa.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Vin 18 Ian 2013, 11:03 am

dubaisport a scris: traducerea ca intelege
draga Marieta ,azi a fost primul episod cu plansete din partea lui Kerim ,mai urmeaza si altele la fel de triste; kerim joaca exceptional,a dat tot ce a avut el mai bun in suflet,nici nu mai trebuia sa citesti traducerea ca intelegeai totul ,asa de expresiv a fost !!in schimb Gulli ,se vede ca s-a chinuit cu rolul asta ,nu-i de ea astfel de dizuri ,tot genul de "aristocrata" i se potriveste .

Mukko....a fost sarea si piperul episodului,murea de curiozitate sa stie ce continea scrisoarea,l-a pus si pe bietul Rahmi sa afle Smile ..am ras cu lacrimi cand am auzit-o ca "daca nu a pierdut copilul datorita cazaturii sigur il va pierde datorita curiozitatii "; in final s-a vazut si suferinta din sufletul ei ,traieste alaturi de un om care nu stie sa-si arate iubirea ,nu a avut parte de o dragoste precum a lui Kerim cu gulli .
Yasaranca batrana si-a dat seama ce fel de oameni sunt "familia ei "...vrea sa se indeparteze de ei ,dar in final tot alaturi de barbasu va fi .

geniala faza cu pierdutul copilului mai alea ca au filmat-o pe ea privind in jos si era atata liniste ca ma dureau urechile. chiar nu auzea nimic. frustrant pt mukko. rahmi crede chiar orice , mare gogoman. eu nu inteleg fazele in care ea vede ceva si-i alerteaza pe toti. fahretin statea linistit de vorba cu ablu de ce trebuia ea sa zbiere sa fuga toti nu stiu unde de parca se incaierasera careva. si cand veneau copiii dimineata tot ea striga dupa ce s-a dezatarnat de pe tocul geamului , striga la rahmi, fugii rahmi ca vine fatmagul. da-l face maratonist pe rahmi?
ce mi-a placut si e meritul hilarei a fost imaginea apoteotica cu norii , cu rasaritul cred si copiii pe banca. era o banca , unde erau copiii cu spatele si cerul ala innorat. metaforica imaginea si mi-a adus aminte de pe aripile vantului. a vrut sa sugereze deznadejdea si i-a iesit.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Vin 18 Ian 2013, 11:15 am

intalnirea pe 16 februarie. e perfect. eu azi sunt libera dar sambata si sambata viitoare ma duc sa recuperez nu stiu ce. de la 7.30 la 14. 2 weekenduri distruse. pe 16 la libanez.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Vin 18 Ian 2013, 11:41 am

da 16 feb . libanez .

buna !!

si mie-mi placu tare episodul . Frumos . Trist . comic pe alocuri . tembel pe de alte parti . sare si piper are . si cu traducere ...vai , vai si vai . Place . Ajunge la inima . Nu tot ...dar ceea ce ne intereseaza .
Pe Kerim il tunsera 10 centimetrii intre 2 scene . Avea un par rebel cand ii tot spunea Gulliei ca esti ca mama ( apropo ... bine aleasa femeia aia pentru rol , seama cu Engin . ) ... si cand intrara in casa avea un par scurt , scurt . Dezamagit Kerim ... acum incepe supararea mare . Durerea , "beutura" , noptile pierdute . Si vine acush , acushica scena cu vrea un sarut , dragoste ...si primeste . O palma . Smile
Erdogan indragostit parca tot nu este convingator . Si-o incerca si asta spalarea pacatelor . Si inca cu o doftoritza . Mama , mama ... dar ete ca stie sa aleaga . Dar vorba lui Selim ... tu ai nevoie de un psihiatru .

Mukka ...si am spus tot . Mukka tot Mukka . Ma mir ca nu rupe scandurile de pe podele . Cum sa doarma ea , mititica, cand este zarva-n cas' ? cand toti sunt suparati ? Mai ca o credem ... asta daca nu si-ar face urechea palnie de fiecare data cand se poarta o discutie prin casa ...intre tertze persoane .

Sunt de acord cu tine , Michi . Prea trasa de par situatia cu mama lui Kerim ... si iubirea ei imposibila . Dar tot ca sa le iasa : ESTI EXACT CA MAMA !!
Il linisti Gullia ...dupa ce el spuse ca era in gradina ei , in parul ei , il mainile ei , in manacarea ei ...probabil , il lamuri si ea ... TOTUL ESTE EXACT CUM SIMTI .
Pai aci este greu ... ca acum simte ca ea il iubeste pe Mustafa .

Imi pare rau Marieta pentru pierderea ta . kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Vin 18 Ian 2013, 12:55 pm

michiper68 a scris:intalnirea pe 16 februarie. e perfect. eu azi sunt libera dar sambata si sambata viitoare ma duc sa recuperez nu stiu ce. de la 7.30 la 14. 2 weekenduri distruse. pe 16 la libanez.
toata suflarea bugetara romaneasca recupereaza maine si sapt viit ; sunt zilele libere date de guvern de sarbatori kiss
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Vin 18 Ian 2013, 1:49 pm

victorelalove a scris:


Sunt de acord cu tine , Michi . Prea trasa de par situatia cu mama lui Kerim ... si iubirea ei imposibila . Dar tot ca sa le iasa : ESTI EXACT CA MAMA !!

eu nu stiu daca exista vreo MAMA care sa-si paraseasca copilul ptr un iubit mort !!! dar poate stiu genialele
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 11 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 11 din 43 Înapoi  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 27 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum