Serialesitelenovelet
 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

+8
victorelalove
DENISA
gix
Admin_dea05
michiper68
dubaisport
Marieta57
gabriela
12 participanți

Pagina 21 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Urmatorul

In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Joi 24 Ian 2013, 6:09 pm

victorelalove a scris:Vai ce episod . Erdogan asha de indragostit ... mai avea si el putin si se alegea cu o doftoritza . Munir vaz ca controleaza toti eliberatii conditionat.
Ploua , ploua si iar ploua ...dar Gullia se putu duse in padurice fara nicio problema . Pe langa faptul ca era o mare aberatie plimbarea aia ...cum de reushi ? Ca la noi la tzara , daca ploua o noapte in halul ala , nu poti ieshi nici in gradina ... dara mite in padurea satului ? Ti se umple incaltzamintea de 1 metru de noroi . ( O FI NOROIUL TURCESC ALTFEL) Si sa te mai intalnesti si cu nebunul aceluiashi sat . Aiurea faza .
Bine ca raci baiatul . Crying or Very sad Mi-a placut ca totushi s-a dus Gullia dupa el ...l-a rugat sa se dezbrace ... dar refuza . Smile
Cica cine era cea mai buna prietena a ta , cand erai mica Gullio ? Raspuns de geniu : FRATELE MEU !!!! Smile
Bine ca veni vuvuzela de Deniz .

cred ca au filmat intai plimbarea prin padurice si apoi ploaia ..gulli avea pantofii uscati si lustruiti Smile

cand venira acasa copiii mukko facea pe gospodina casei ,sterge praful in hol ......mi-a placut faza cand ambii i-au dat delete lui mukko ,a murit de curiozitate cum a cazut gulli
munir in epis asta nu era departe de retardatul satului ,a trebuit sa-i spuna de vreo 10 ori mustafa ca nevasta-sa a fugit de acasa,pana a priceput
vuvuzela de denis vorbeste mult si prost,maine crede ca rahmi e fratisu Smile
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 6:17 pm

dubaisport a scris:
vuvuzela de denis vorbeste mult si prost,maine crede ca rahmi e fratisu Smile

Smile Smile Smile
Cea mai buna prietena a femeilor din casa Ilgazilor . Smile
Era tare frumusel Engin cand i-a dat mana Gulliei sa se ridice . Avea parul ravashit . Ochii sclipitori .
Eu saream pe el . Fraa sa-mi mai ceara el sa ma ridic . Iar stricam scenariul ... Smile Smile Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Joi 24 Ian 2013, 6:23 pm

victorelalove a scris:

Smile Smile Smile
Cea mai buna prietena a femeilor din casa Ilgazilor . Smile
Era tare frumusel Engin cand i-a dat mana Gulliei sa se ridice . Avea parul ravashit . Ochii sclipitori .
Eu saream pe el . Fraa sa-mi mai ceara el sa ma ridic . Iar stricam scenariul ... Smile Smile Smile

gulli zici ca era speriata de bombe ....sau o fi vazut ceva ridicat la kerim si s-o fi speriat ? la cat era de agitat baiatul ma gandesc ca s-au trezit toate simturile din el
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 6:24 pm

dubaisport a scris:

gulli zici ca era speriata de bombe ....sau o fi vazut ceva ridicat la kerim si s-o fi speriat ? la cat era de agitat baiatul ma gandesc ca s-au trezit toate simturile din el

Primeshti coooood !!!??? Smile
Cred si io ca i s-au trezit ...  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 281600  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 281600
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de dubaisport Joi 24 Ian 2013, 6:27 pm

victorelalove a scris:

Primeshti coooood !!!??? Smile
il primesc ,ce sa fac ..azi sunt primitoare la maxim.. Smile Smile sa vina si codul forumului si codul portocaliu ,poate sa vina si Engin ca nu am supar

rahmi la restaurant cand a scapat tava pe jos a speriat si clientii Smile
dubaisport
dubaisport
vip
vip

Mesaje : 11418
Data de inscriere : 18/02/2011
Varsta : 50
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 6:47 pm

dubaisport a scris:
il primesc ,ce sa fac ..azi sunt primitoare la maxim.. Smile Smile sa vina si codul forumului si codul portocaliu ,poate sa vina si Engin ca nu am supar

rahmi la restaurant cand a scapat tava pe jos a speriat si clientii Smile

Smile Smile Smile
Serios ? Hai ca ma surprinzi ?! Smile Smile Smile Smile Ce sa faci tu cu Engin ?

Da . Luase Rahimi un servet , sa scoata tava arzinte .  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 67332
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 24 Ian 2013, 6:55 pm

frumos frumos episodul. pluvial. nu e nici o deosebire intre yasaranca si mukko , amandoua asculta pe la usi. copiii mai bine jucau tari orase , ape , munti si aici decat intrebari si raspunsuri , cu alergat din camera. nu am inteles de ce s-a dus kerim la toaleta in afara camerei, poate era infundata toaleta din camera si a iesit in natura. am retinut exact. lui kerim ii placeau chftelutele acrisoare si mancarea de cartofi? de aia ii face fatma numai torturi .daca atunci cand vorbea la telefon kerim cu kristinica fatma nu intelegea nimic, acum cu englezoaica aproape ca s-a inteles. a zis si yes . si din nou pleaca singura de turbata prin padure , ce credea ea ca va gasi in padure? politia la fiecare copac sa o apere pe ea? si finalul apoteotic azi cu fatma cum necheza la pamant. daca mai necheza mult schimbam postul. mukko e disperata, atata s-a chinuit sa le spuna ca avenit deniz si pe nimeni nu interesa. iar deniz e obositoare. cred ca in australia sunt multi copiii care stiu turceste. asa bine ca turcii. nici macar accent nu avea. agasanta creatura. finalul de episod cu imaginea lui deniz nu se pune ca nici ece nu ar fi putut sa fie asa de sadica.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 24 Ian 2013, 6:56 pm

lui kerim ii atarnau picioarele din fotoliul ala. si fatma l-a sfatuit sa-si puna o patura peste hainele ude sa fie sigura ca stau hainele ude mai mult si i se increteste.
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 7:24 pm

michiper68 a scris:lui kerim ii atarnau picioarele din fotoliul ala. si fatma l-a sfatuit sa-si puna o patura peste hainele ude sa fie sigura ca stau hainele ude mai mult si i se increteste.

Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile Smile
Si-a aratat totushi grija . I-a spus sa se schimbe de haine ...ca sta ea acolo ...pana se usuca . Hainele . Cat ar fi durat ?
Si nenea ala de la pensiune stie english . Nu stia el cred ca sa vorbeasca bine turcaly ...dar la english era tare . Le-a spus in turceste 2 in pat doi pe jos ...Or fi inteles turistii ? Si de ce le facea el planurile cum sa doarma ? Smile
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 24 Ian 2013, 7:28 pm

ea vroia sa-l usuce cu feonul. sa ii parleasca te miri ce. statea ea cu feonul in mana pana se usca el de tot?
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 7:35 pm

michiper68 a scris:ea vroia sa-l usuce cu feonul. sa ii parleasca te miri ce. statea ea cu feonul in mana pana se usca el de tot?

Smile Smile
Stetea ...si intre timp ii facea si-un tort . Smile
Inchidea ochii .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de michiper68 Joi 24 Ian 2013, 7:49 pm

si fatma pana la urma a dormit cu parpalacul pe ea? dar si ea s-a dus tot pana acolo in restaurant, tot fara umbrela si nu s-a udat pana le piele. doar kerim .
michiper68
michiper68
vip
vip

Mesaje : 12705
Data de inscriere : 14/09/2009
Varsta : 55
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 7:57 pm

michiper68 a scris:si fatma pana la urma a dormit cu parpalacul pe ea? dar si ea s-a dus tot pana acolo in restaurant, tot fara umbrela si nu s-a udat pana le piele. doar kerim .

Bingo !!!!
La sta m-am gandit si eu ...Dar daca analizam pe text , el , Kerim , a spus ca se duce sa se plimbe . Deci mai intai s-a plimbat . A dat cateva ture in jurul cabanei .Sa nu o supere pe Gullia ca a mintit-o .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 24 Ian 2013, 9:26 pm

măi VIC cred că e foarte romantic să te plimbi prin ploaie

(¯`*•.¸*♥*¸.•*´¯)(¯`*•.¸*♥*¸.•*´¯)(¯`*•.¸*♥*¸.•*´¯)
╔══╗──────╔╗╔╦═╗────╔═╗───────╔╗★ *˛ ˚♥* ✰
║╔╗╠═╦═╗╔╦╣╚╬╣═╬╦╦╗─║╦╩╦═╦═╦═╦╬╬═╦╦═╗♥* ✰
║╔╗║╩╣╬╚╣║║╔╣║╔╣║║╚╗║╩╗║╔╣╩╣║║║║║║║╬║♥* ✰
╚══╩═╩══╩═╩═╩╩╝╚═╩═╝╚═╩═╝╚═╩╩═╩╩╩═╬╗║♥* ✰
──────────────────────────────────╚═╝♥* ✰



 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 30976353269930675060190 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Imagejtc


Ultima editare efectuata de catre DENISA in Joi 24 Ian 2013, 9:39 pm, editata de 1 ori
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 9:39 pm

Prin aia torentziala ? Care l-a udat pe Kerim pana la pielicica ...
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 24 Ian 2013, 9:41 pm

da , îi hidrata pielea


 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 13589608401 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Qhr65622 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 13589438671
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 9:43 pm

cica ni se pregateste o surprizi cu Engin . kiss

oyuncularsitesi @ oyuncularsitesi
Olacak.Yazılmasında nu minte o surpriză pentru fanii Akyürek informații vaste în curând dacă va vom explica.
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 24 Ian 2013, 10:03 pm

şi care ar fi aia //? vreun film de desen animat ?? sau educativ , cum se pitesc actorii de paparazzi ??
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 10:05 pm

nu cred ca este nimic , Denisa . Crying or Very sad
doar ne supara . Iar mie imi este asha de dor de el ...
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de DENISA Joi 24 Ian 2013, 10:09 pm

şi lui " măgăruşului" puţin îi pasă de suspinele fanelor
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Joi 24 Ian 2013, 10:11 pm

DENISA a scris: şi lui " măgăruşului" puţin îi pasă de suspinele fanelor

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 1677149445  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 2681204924  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 3402550389  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 3402550389  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 3402550389
Asa este , Denisa . Ne lasa sa suferim . Asha cum este si-n dizi .  54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 3402550389
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 25 Ian 2013, 2:50 pm

Buna!Inca nu avem nici un nou serial cu Enginel?.
La filmul Berenei va uitati?Cum este tot o mare drama?
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Vin 25 Ian 2013, 2:56 pm

Admin_dea05 a scris:Buna!Inca nu avem nici un nou serial cu Enginel?.
La filmul Berenei va uitati?Cum este tot o mare drama?

Inca nu . Crying or Very sad
Serialul Berenei este cu razbunare . Este identic cu Razbunarea de la americani . :)
Ce mai faci ?

Buna , fetele !! kiss

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 734464_554520587892527_566742677_n
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Admin_dea05 Vin 25 Ian 2013, 3:02 pm

victorelalove a scris:
Inca nu . Crying or Very sad
Serialul Berenei este cu razbunare . Este identic cu Razbunarea de la americani . :)
Ce mai faci ?

Buna , fetele !! kiss

Smile Astia nu mai au alte teme ?..Apoi daca vreau un film cu razbunare si actiune ma uit la americani... slap mie nici filmul Tubei nu-mi place si parca nici Tuba ...ma enerveaza atata plans... Crying or Very sad pacat!oare voi mai avea ocazia sa ma uit la un serial cu acelasi farmec cum am facut la Asi , Binbir Gece si Gonulcelen???

Ce fac???Mancarica.... :>O(:
Admin_dea05
Admin_dea05
Admin
Admin

Mesaje : 30921
Data de inscriere : 12/09/2009

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de victorelalove Vin 25 Ian 2013, 3:05 pm

Admin_dea05 a scris:

Smile Astia nu mai au alte teme ?..Apoi daca vreau un film cu razbunare si actiune ma uit la americani... slap mie nici filmul Tubei nu-mi place si parca nici Tuba ...ma enerveaza atata plans... Crying or Very sad pacat!oare voi mai avea ocazia sa ma uit la un serial cu acelasi farmec cum am facut la Asi , Binbir Gece si Gonulcelen???

Ce fac???Mancarica.... :>O(:

Sa blocara , Dea . Turcii . Sunt intr-o perioada neagra , neagra ... stupid
Spor la treaba !!! kiss

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 537037_439237002815147_329162525_n
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii - Pagina 21 Empty Re: 54. Fatmagül'un sucu ne ? ~ General Discussions - Comentarii

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 21 din 43 Înapoi  1 ... 12 ... 20, 21, 22 ... 32 ... 43  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum