Serialesitelenovelet
14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

+11
costearamona
anyta
nutzi
Lucica10
DENISA
victoria
lica54
Admin_dea05
tiberici
iulianagl
narcisa
15 participanți

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de lica54 Joi 25 Apr 2013, 7:15 pm

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Ma2

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Untitled-1kla_zps79a2e756

Madhubala is a story of a girl who was born on a film set and has since then grown up in that environment. A common girl with no ambitions, devoid of glamour, Madhu is happy as a beautician but everything changes when she meets RK, a leading superstar.

http://colors.in.com/in/shows/madhubala-ek-ishq-ek-junoon-3485.html
https://www.youtube.com/user/colorstv?feature=watch

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 56310710

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 48262210





tiberici a scris:
14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 165638 Bun baiat!!! Cu initiativa...

Wow ce fericire a adus Sultan si Aryan in randurile noastre...nu am vazut ep doar am citit traducerea pusa de Iuliana...o sa-l vad dupa destine...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty 13.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de narcisa Joi 25 Apr 2013, 7:15 pm

victoria a scris:
nu nici inrealitate nu tuate femeile au curaj sa fuga de la sotii lor care is bat joc de ele . cunosc niste persuane care nu reusesc sa isi lese satii
Rău cu rău dar mai rău fără rău. Asta până când vor vedea care rău e de fapt mai mic: cu, sau fără, partener. Dar ai dreptate, nu toată lumea gândește la fel, sau unele persoane sunt masochiste.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Joi 25 Apr 2013, 7:17 pm

narcisa a scris:Măcar de-ar avea o atracție pentru Sultan și el pentru ea. Deocamdată sunt la faza de prietenie.

Pai nu ai vazut ca ia spus ca inca nu a dat un nume relatiei lor dar se gandeste la ea ca la o prietena printre randuri ca sa nu o sperie ca el o place si ca a vrut sa o faca sa se simta mai bine simtind cat de ravasita este pe dinauntru din cauza lui Padmini.Iar RK ce ia spus, ca ei doi sunt diferiti dar nu pot trai unul fara celalalt dar el nu suporta sa o vada langa altcineva si Padmini trebuie sa inteleaga lucrul asta.Deci aici pentru el nu conteaza ce traieste cel de alaturi decat sa-i fie lui bine restul poate sa se si scufunde in ocean ca tot una-i.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 7:25 pm

madhu o sai dea o lectie lui rk dar fericita nu o sa fie pentru ca nui asa tip de persuana care sa fie fericita ca a facut pe altcineva nefericit ( mama lui rk nustiu cu o sa reactioneze sper sa nu o urasca )

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de narcisa Joi 25 Apr 2013, 7:25 pm

iulianagl a scris:

Pai nu ai vazut ca ia spus ca inca nu a dat un nume relatiei lor dar se gandeste la ea ca la o prietena printre randuri ca sa nu o sperie ca el o place si ca a vrut sa o faca sa se simta mai bine simtind cat de ravasita este pe dinauntru din cauza lui Padmini.Iar RK ce ia spus, ca ei doi sunt diferiti dar nu pot trai unul fara celalalt dar el nu suporta sa o vada langa altcineva si Padmini trebuie sa inteleaga lucrul asta.Deci aici pentru el nu conteaza ce traieste cel de alaturi decat sa-i fie lui bine restul poate sa se si scufunde in ocean ca tot una-i.
Am văzut că în el a înmugurit dragostea, aștept să devină un copac viguros și toți RK -ii din lume să nu-l poată dărâma. Iar m-au luat visele pe sus și tare mi-e să nu dau cu fundul de pământ.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 7:27 pm

uitativa se intuarce ruata prima rk a facuta pe madhu sa danseze la petrecere iar acum madhu il face sa danseze hahaha

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 7:28 pm


ian uitativa la drashti

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de tiberici Joi 25 Apr 2013, 7:28 pm

narcisa a scris:Am văzut că în el a înmugurit dragostea, aștept să devină un copac viguros și toți RK -ii din lume să nu-l poată dărâma. Iar m-au luat visele pe sus și tare mi-e să nu dau cu fundul de pământ.

Narci sa sti ca visam la fel....si tot impreuna o sa dam cu fundul de pamant, fiecare langa calculatorul ei.......
tiberici
tiberici
vip
vip

Mesaje : 2882
Data de inscriere : 17/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Constanta

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 7:30 pm

nu sperati la mult ca eu nu cred ca madhu o sa fie cu sultan . pe wikipedia au schimbat prima sultan era in antagonist iar acum e protagonist

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de tiberici Joi 25 Apr 2013, 7:32 pm

victoria a scris:
ian uitativa la drashti

Sper ca-l tin cusaturile pe Vivian.....la cum se misca Drasthi....
Stim de ce!!!
tiberici
tiberici
vip
vip

Mesaje : 2882
Data de inscriere : 17/02/2010
Varsta : 55
Localizare : Constanta

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 7:33 pm

de vivian nu va place ca rk dar ca actor mie imi pare cai bun

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Joi 25 Apr 2013, 7:57 pm

tiberici a scris:

Sper ca-l tin cusaturile pe Vivian.....la cum se misca Drasthi....
Stim de ce!!!
Oho cum sa nu. Smile
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 9:26 pm

eu sunt fuarte geluasa pe sultan ca madhu ii place de el nu vria ca rk sa ramina singur doresc ca el sa se schimbe si sa fie bun fara dialogurile lui din film sa fie un om ca toti uameni cu era maan 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 283516 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 283516 .
saptamina acesta am vazut niste serii din geet cum maan se comporta cu ia nu putem sa ingid coputerul ca ssa fac lectii ce interesant era kiss kiss kiss . eu anul trecu cind am vazut pentru prima uara geet nu am dormit 32 de oare ca sa vad mai multe episuade dar inci finalul nu lam vazut la geet nustiu de ce nici nu vreau sal vad . daca o sal vad o sa simt ca sa terminat dar asa inca sper ca o sa mai fie ca inca nu sa incheat iubirea lor.

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de narcisa Joi 25 Apr 2013, 10:39 pm

tiberici a scris:

Narci sa sti ca visam la fel....si tot impreuna o sa dam cu fundul de pamant, fiecare langa calculatorul ei.......
E trist să dai cu fundul de pământ dar și mai trist e să nu visezi. Așa că mergem cu visele înainte. Ce-o fi o fi.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de narcisa Joi 25 Apr 2013, 10:40 pm

victoria a scris:de vivian nu va place ca rk dar ca actor mie imi pare cai bun
De Vivian ne place, de RK nu ne place.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de narcisa Joi 25 Apr 2013, 10:46 pm

victoria a scris:eu sunt fuarte geluasa pe sultan ca madhu ii place de el nu vria ca rk sa ramina singur doresc ca el sa se schimbe si sa fie bun fara dialogurile lui din film sa fie un om ca toti uameni cu era maan 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 283516 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) 283516 .
saptamina acesta am vazut niste serii din geet cum maan se comporta cu ia nu putem sa ingid coputerul ca ssa fac lectii ce interesant era kiss kiss kiss . eu anul trecu cind am vazut pentru prima uara geet nu am dormit 32 de oare ca sa vad mai multe episuade dar inci finalul nu lam vazut la geet nustiu de ce nici nu vreau sal vad . daca o sal vad o sa simt ca sa terminat dar asa inca sper ca o sa mai fie ca inca nu sa incheat iubirea lor.
Tu nu vrei să rămână RK singur, noi nu vrem să rămână Sultan singur. Și Sultan are dreptul de a se îndrăgosti de Madhu pentru că Madhu e o femeie liberă în ciuda a ceea ce crede RK. Simplu fapt că o numește el biwi, nu o face soția lui, o relație trebuie construită. Ai văzut cu câtă grijă construiește relația Sultan. Din păcate pentru noi, cum cu amândoi nu se poate să rămână, cineva va trebui să piardă. Poate Madhu nu rămâne cu nici unul până la urmă. Sau poate se întoarce Mukund. Smile
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de narcisa Joi 25 Apr 2013, 10:55 pm

Noapte bună fetele kiss . Mă duc la culcare să fiu odihnită că mâine sigur ne așteaptă un episod de coșmar cu RK, obsedat și răzbunător, în rol principal.
narcisa
narcisa
vip
vip

Mesaje : 12398
Data de inscriere : 07/04/2010
Varsta : 46
Localizare : București

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Joi 25 Apr 2013, 11:08 pm

Daca vreti sa stiti nominalizarile...

The Twelfth Indian Telly Awards-Nomination List..
http://m.tellychakkar.com/news/twelfth-indian-telly-awards-nomination-list-time-vote-your-favourite-stars-and-make-them-win
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de victoria Joi 25 Apr 2013, 11:11 pm

ai dreptate puate pina la urma madhu sa ramana cu altcineva

victoria
vip
vip

Mesaje : 1061
Data de inscriere : 21/09/2012
Varsta : 27

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Joi 25 Apr 2013, 11:12 pm

Nominalizarile:
Category- Actress in a Negative Role

Seema Mishra as Deepali Sikandar Bhatia (Dips) (Madhubala - Ek Ishq Ek Junoon-Colors)

Category- Actor in a Negative Role
Raj Zutshi as Balraj Choudhary (Madhubala - Ek Ishq Ek Junoon-Colors)

Category- Actress in a Lead Role


Drashti Dhami as Madhubala Rishabh Kundra (Madhu) (Madhubala - Ek Ishq Ek Junoon-Colors)

Category- Actor in a Lead Role


Vivian Dsena as Rishabh Mohan Kundra (RK) (Madhubala - Ek Ishq Ek Junoon-Colors)

Category- Daily Serial

Madhubala - Ek Ishq Ek Junoon (Colors)

Category - Drama Series
Madhubala - Ek Ishq Ek Junoon (Colors)

Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Andreea_Miha Joi 25 Apr 2013, 11:14 pm

kiss Nb kiss
Andreea_Miha
Andreea_Miha
vip
vip

Mesaje : 29690
Data de inscriere : 27/01/2010
Varsta : 38
Localizare : Bucuresti

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de lica54 Vin 26 Apr 2013, 7:50 am

Buna dimineata dragalaselor!Sa servim o cafea apoi la treburile gospodaresti ce neau acaparat in perioada aceasta
O zi buna cu mult spor in tot ceia ce faceti kiss kiss

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) I0HnuL2

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Rf7TNtI

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Mic_dejun_34911700
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 26 Apr 2013, 8:00 am

lica54 a scris:Buna dimineata dragalaselor!Sa servim o cafea apoi la treburile gospodaresti ce neau acaparat in perioada aceasta
O zi buna cu mult spor in tot ceia ce faceti kiss kiss


Buna dimi, Dadi si inca ce mult ne-au acaparat. kiss O zi cu spor si tie.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de lica54 Vin 26 Apr 2013, 8:07 am

Pe celalalt forum fetele fac cercetari despre Sultan...spun ca nu e casatorit in realitate este liber si ca nu are pe nimeni in viata lui...iar pozele care au aparut cu copilu in brate ar fi nepotica lui...Deci ele deaja lau cuplat pe Avinish cu Drashti...zic si eu sa fie intrun ceas bun...
lica54
lica54
vip
vip

Mesaje : 14345
Data de inscriere : 11/03/2010
Varsta : 69
Localizare : Galati

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de iulianagl Vin 26 Apr 2013, 8:26 am

lica54 a scris:Pe celalalt forum fetele fac cercetari despre Sultan...spun ca nu e casatorit in realitate este liber si ca nu are pe nimeni in viata lui...iar pozele care au aparut cu copilu in brate ar fi nepotica lui...Deci ele deaja lau cuplat pe Avinish cu Drashti...zic si eu sa fie intrun ceas bun...

Smile E o veste buna daca e asa.Nici eu nu l-am gasit casatorit pe unde am citit despre el spune ce a facut el mai putin ca e casatorit.Mi-ar placea sa vad un dans intre el si Drashti.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!) Empty Re: 14.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!(Madhubala-O singura iubire, o singura pasiune!)

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 1 din 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum