Serialesitelenovelet
Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Rezumate haioase by VIC

5 participanți

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Joi 12 Feb 2015, 10:47 am

episodul 27

( hai ca cica de spatamana viitoare avem cate o ora de episod . plus ca-n ora aia reclame ...deci avem si noi 35 de minute de episod . o sa ne incurcam in numere . Smile . )



deci episodul 27 .

sau episodul : in mandarian de nu mergem 35 la politie ... nici nu se pune ca am fost .

frumos episodul . daca nu punem  la socoteala ca cihan a omorat pe cineva ... si a tarat-o pe sila ca pe un sac prin toata Turcia . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

bine  ..la inceput ...cum ca vezi nora iti salvai viata ... sunt un erou . adica-i sacrificam pe ailalti pentru tine si copilul tau .
-asa o fi nenorocitule ...dar de ce nu ma duci acasa ?

deci suie sila in masina neispravitului . si cam acolo va ramana tot episodul . o plimba varu de ziceai ca-i circuit turistic cu tot cu cina inclusa in micul dejun . o nebunie . si da-i cu reprosuri . tot episodul i-a strigat , da-mi pamanturile inapoi , sila nu ti le dau . varu : da-mi pamatul , sila ': nu ti-l dau . ca venisi tu , o neisparavita sa ne iei pamantul stramosesc . hai semneaza aci . nu semnez . semneaza !! nu semnez !! eeee , stai ca te duc eu la tata socru ... daca tot tii atata la pamantul de acolo .
dar are si sila o limbarita . il termina pe varu ...la cat vorbeste .
doar aga considera vorbitul ala irezistibil .  Smile

aga se tot plimba ... hai ca aterizeaza si la la stanbul . afla ca sila a fost rapita . tot calm reactioneaza . ca si de se enerveaza ce rezolva ?

- atay , atay ... hai ca pot respira si eu acu usurat  ( asta-mi aminteste de aia de la tv ,,, cand in loc sa spuna ca au respirat usurati ... au spus ca au usurat rasuflati ) .
-PAI BORANE ... cam nu poti .
-de ce ?
-iti fuse rapita soata .
-aoleu ... se stie ceva ?
-nuuu , dar stai ca sunt aia ai silei toti la politie . au umplut sectia .
-cine sunt aia de au atentat ?
-unii de la voi din sat . olek si boleck .  unul mort , unul traieste ...si-i la spital .
-la ce spital ?

aicea as fi putut sa-i raspund eu ...ca siiigur ii la ala de stat . Smile
-hai ca o rezolvam .

ajunge si pe la spital . dau nas in nas cu tata emre . ala stia tot . hai ca am eu un consilier la primarie ... ne spune tot ce vrem sa stim . stati ca am eu un detectiv in politie ... aflai cum ca fratele olek muri . stati ca am eu un bucatar la restorantul din centru . are tata emre tot ce vrei . un pai nu a mutat aga .

dar se duce el la casa neamurilor ( aia dupa ce speriasera trei sectii de politie ... ca s-au dus cu catel cu purcel ...
-nenea , poli , nenea poli ... ce stiti de sila nostra ?
-dar un telefon nu aveti si voi oameni buni acasa ? )

-ce aflasi , borane aga ?
-nu am gasit nicio pista .
offfff , de aia nu gaseste el sila ...ca el este in cautare de piste . Smile era de asteptat . pistele il distrag pe seful calm . dar va gasi el pista potrivita .
doar ce lesina mama bedara ...de se cutremura casa ( are si casa asta rezistenta crescuta la cutremur ? ca aia a lui aga ne-au spus ca rezista la orice cutremur . )

deci aga a fost genial . s-a dus doar sa o lesine pe mama soacra ...si apoi a plecat linistit , misterios , in paltonul lui sexos .  
celil se transforma si el intr-un luptator . cum ca aaaaaa , ce va fac la toti !! Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 sa fugiti din calea mea .

sila tot cu varu . ala cica:
- iti place muzica trista ?
-nu , varule ... pune si tu ceva de petrecere . ca dor ii prilej de mare sarbatoare . cand mai avem sansa sa ne rapim si sa ne batem ca chiorii ?

si baga ala o clasica ...si apoi reclama . de sa ne enerveze ca au taiat tristetea . Smile
aga ...

-hai ca sigur varu este in spatele afacerii cu rapirea .
aga asta ... tace , tace si le face . mare detectiv .
se duse in casa alde soacra-sa doar sa-i bage la deruta . si sa nu vina aia dupa el ... ca erau in stare iar sa se urce 40 la aga-n masina ...doar , doar hai sa fim si noi in cautarea silei .  Smile
domn edip ... ce face ? o mai trai ? era si el la terapie ...

pleaca aga in cautarea silei , cu atay .
era fiert ... se dezbraca de sacou ..si bea multa apa . muuulta .
si da-i apoi cu visarea . si da-i si sila cu visarea . toti au visat episodul asta . toti . unul mai interesant ca altul .
si bebela aia grasunica o scumpete . si el sa o pupe mai repede .  

varu tot schimba masini . hai sa nu ne gaseasca lumea . du-te si la wc ... lasa un mesaj pe oglinda cu sapun . tare si sila . tare si varu . stai sa vaz ce ai facut tu la toilet ... aaa , deci asta-mi esti . pai crezi ca ma nascui ieri ?

hai sa vedem si unde a sarit in hau yezda .
-vezi , silo ? exact aci a murit iubirea vietii mele .
-adica cine ?
-adica yezda ...
-pai eram siiiigura . ca eu ti-am mai spus la intalnirea trecuta .
-ea l-a preferat pe aga ...desi eu am iubit-o ca pe o floare . era superba . tu esti urata . blah , blah ...
-......
-ea era o lumina .

pai si saraca ailalta tot din cauza traditiilor s-a omorat . si varu chiar sa o fi iubit-o ? sau mai degraba sa fi fost de fapt ura ca l-a preferat pe aga ...si a ramas el cu idea ca ar fi iubit-o . nu stiu ...prea profunda treaba pentru mine .  

-hai sa mergem mai departe .

aga dormea ...hai ca ajunsera la o fabrica abandonata . aici era abandonul lu varu ...dar se pare ca nu sunt aici . da-i mai departe .

-luam masina asta zgaltietoare . ce zici ?
-ca esti un adevarat domn , varule . unde naiba ai invatat bunele maniere ?
( daca asa s-o fi comportat si cu biata yezda ... vai si amar ... )

si da-i pe teren accidentat ...si sila incepe sa piarda sange . si
-varule , varule ...du-me la spital .
-lasa ... ca nu te duc la niciun spital ... ca asta-i nimic in comparatie cu ce voi pati .
si lesina sila noastra .
si asa ramane pana la casoaia frumoasa .
si apoi ca un adevarat galant , o trezeste varu . Doamne  , ce maniere de bolovan de stepta are . si cred ca si bolovanul ii mai educat .  

intra si varu cu sila in curtea socrilor .

- unchiule , unchiule ... ete ca-ti adusei vipera .
hai , isparaveste odata ... sa avem si noi onoarea intacta .


completare : deci merge sa intitulam episodul asta si : AGA IN CAUTARE DE PISTE .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Vin 13 Feb 2015, 11:51 am

bebelu' meu , bebelu meu !! Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516

episodul 28

ma tot gandii eu ... dar ce sa scriu ???????? ca orice as scrie paleste in fata a ceea ce am vazut aseara . si ce a spus aga , si ca o iubeste , si ca insasi ratiunea de a exista , ca este totul pentru el , si ca bebelu traieste , bebelu agai traieste ... si ca sa moara toate femeile de ma vad cu lacrimi in ochii frumosi , si ca bebe nu conteaza ce esti , eu te iubesc si te voi iubi mereu , si te voi apara de lumea rea pe tine si pe mami a ta . si ca ii omor pe toti daca s-a intamplat ceva cu cei pe care-i iubesc. Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516 acu , va dati seama ca toata lumea viseaza la aga .

sila saraca prin mijlocul curtii , vai si amar de ea ... si tampitii clanului se tot uitau cretineste la ea . si ca cihan .. hai sa ne recuperam onoarea , hai sa ne recuperam . ete ca fusera drumurile nasoale pe aci ... si cred ca pierdu copilul . si era si mama agai ca o cretina . sa-ti vina sa-i bati 3 zile . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
si hai ca du-o la moasa saftica ... vedeti daca mai traieste copilul . ca stie moasa , este mai preceputa ca 4 medici ginecologi din stanbul . ce stiu aia ? stia moasa noastra .
si da-i fuga cu sila la moasa . aia : eee , fetito pierdusi copilul ... avea ecograf moasa ? stia ea tot . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 ... iar sa o supare pe sila ..
aga turbat ... ajunge acasa .
-mama , mama ...unde-o sila ? unde-i cretinul de cihan ?
-nu-i nimeni aici , fiule , voinicule ...
-mamaaa ...nu ma lua cu astea ca fac urat .
-fiule , nu vezi cum trebuie
-ba vad exact cum trebuie ...
-unde-i tata firuzu ?
-eeee , ete ca-i la rugaciune ( cum se poate ruga dupa ce stie crima ? cummmm ? asta-i credinta ? offffffffffff )

-tata , am intrat in camera asta ca fiu ...dar te intreb ca sef . unde-i sila mea ? atat vreau sa stiu .
-eee , nu-mi vorbi asa ...
-ba daaaa , si daca pati ceva sila sau copilul multi din clan vor oldumiri .
-boraneeeee , vezi cum vorbesti .
-vor oldumari , tata ...


hai , borane ... ca sila este la moara priceputa .
hai la moasa .

moasa , moasa ... ce face sila ?
eee , eu spun ca apiedut copilul .

si da-i suparare la aga . si plangea cat era el de aga . hai sila , sila tine-te de mine si de viata . nu ma parasi si tu , nu ma parasi si tu !! Crying or Very sad mergem la spital .  si stai ca te iau eu frumos in brate ...si te duc unde trebuie . cred ca si pe jos pleca cu ea la spital .
si pune-o cu delicatete in masina ( chiar are neste gesturi ...  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018 ) delicat , dar ferm ...si apoi urca si el ...si pune-i capul cu grija unde trebuie .
si sila Crying or Very sad , Crying or Very sad ... si el hai nu fa asta , ca mor de durere ...si ea : ne-au luat bebelu , borane  ....
hai , sila ...ca sufar rau acum . nu ma parasi si tu ... te rog , te rog ...
vor plati toti , ii voi face pe toti sa plateasca pentru ca te-au facut sa suferi . si da-i cu pupat de mana , si da-i cu pupat de mana ...
sila , sila , tu esti ratiunea mea de a trai ... offffffffffffffffffffffffffff

si da-i si atay printr-o groapa . si aga : atay , atay ... ala scuze , scuze

si ajung la spital . si acolo ... hai sa vedem ce-i facem silei .

si aga intre timp ii spusese varului ca daca nu se intalneste cu el fata in fata ... poate sa se sinucida .

si hai ca au salvat bebelu , dar starea este cam grava ...si ca ea sa stea in pat . si aga .hai ca stau langa ea , cadana mea este onoarea mea , voi sta mereu langa ea . si sta , si-i zice , si-i spune ...si noi murim de inima ...si noi murim de inima .
si ca el , ratiunea mea de a exista . voi sunteti cei mai importanti . si ca va voi proteja de toti si de toate . bebelu meu , bebelu meu !!!
stai linistita , silo , ca tot vei fi cea care ne va creste copilul , nu voi lasa sa ti se intample nimic . stai linistita .
Doamne , si cat a purtat-o-n brate episodul asta . doar asa a tinut-o . offf , chiar este onoarea lui . ce sot minunat l-au facut . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516

si mangaie el burtica silei , si vorbeste cu fetusul . bebe , bebe , te iubesc !!!
offf , cum sa nu te ia inima ? cummmm ?
hai ca-i dau si sile sa pape de dimineata . hai sila , papa , papa ... ca papi pentru 2 . cand ajungem acasa ...iti voi gati toate mancarurile tale preferate . mai si gateste ? ( bine , mehmetu gateste foarte mult si de toate ...deci poate si aga ) si hai ca te voi rasfata eu acasa ( asta daca nu care cumva ramani singura cu ai mei ... si ei te vor trata ca pe un caine Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 )
vine si atay ...

aga :

-atay , atay ...sa le spui la toti ca bebelu meu traieste , bebelu lu' aga traieste .
-stau linistit , borane ... toata lumea va afla ce trebuie sa fie aflat .

si mama bedara ... sa stii ca eu o iua pe sila la mine . am grija de ea ca de ochii din cap . daca-i cu mine , totul va fi bine .
si o duce acasa , tot in brate .


aia la usa ... ca firuzu a spus sa nu care cumva sa intrati aci .... si aga Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 . va cerui sa ingenunchiati in fata mea ? deschideti naiba usa .
si
-tata , tata firuzu . sila aci sta ...aci .
-eee , da ...
-ba da , tata .
-ba nu , fiule ...
-tataaaa , este mama nepotului tau ...daca iti renegi nepotul ma pierzi ca fiu . nu uita .

si urca cu ea scarile . si da-i si cu pupat . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516 si mandru din cale afara ca a dus-o el acasa . in camera lor .

hai ca ajung sila si boran in camera lor .


si vaiiii , si acolo . ce-i spune , ce-i zice ... offff , tot ce este ratiunea lui de a fi , ca o iubeste , si ea ca-l iubeste .si pot sa stau langa voi in pat ? normal , normal ... si se intinde el tot patul ...si o imbratiseaza patimas ... si pune si cracutul peste ea ( ca nu poate altfel ) si iar o miroase . chestii d-ashtea .... specifice lui .  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 1102346018
si-i aduce si flori , si-i spune si ca ...dar ce nu-i spune ??!! ca stiti prea bine fetelor . ca ne-a lasat paf ... da chiar ... de cand nu am mai spus cuvantul asta PAF , PAF , PAF ....

si apoi , hai ca trebuie sa ma intalnesc si cu ticalos . cu cihan . sa vina in piata .
se duce aga-n piata . lumea toata pe acolo . cihan ... hai ca trebuie sa ma duc , ma duc .

bine , aga ii spusese lu ma-sa . mama , mama ...ai grija de sotia sila .
atata i-a trebuit scorpiei . sila bolnava ... aia se du-se la ea . pleaca de aci cu bastadul tau ...si sila pleaca , saraca ... se resemneaza . se tarasete prin curte ...
iar aga se bate cu cihan in piata .

se bate ... nu ca se bate . ca aga da pumni ...si cihan primeste .


totusi , bine de sila ca s-a dus acasa la aga . ca el chiar are grija de ea . cand au inceput aia ai ei sa tipe cum ca olurum , olurum ... sariti lume . faceau o galagie ....



Ultima editare efectuata de catre victorelalove in Dum 15 Feb 2015, 10:05 am, editata de 1 ori
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Sam 14 Feb 2015, 10:10 am

episodul 29

mai , episodul 29 a fost , nu ?
stai sa ma uit . 29 , 29 . ala cu dushureala . asa va ramane in istorie . HAI CA AM RECTIFICAT . ERA EPISODUL 29

niciodata nu m-as fi gandit ca poti fi spalat  asa de senzual de jumatatea vieti tale . si tare m-am temut cum ca ramanen nespalate pana luni ...si luni sa nu aiba aga timp ...ca-i prea putin din episod ...si exact peste partea frumoasa sa sara .

sila ...tot pe jos , lungita-n curte , exact ca si episodul trecut . saraca fata , dar cica sa indure , pentru copil . vai si amar ...
si apoi , sariti lume ca-l omoara aga pe neispravit , sariti , sariti !!!!  ...

cand aud aia toti din casa , aoleu , ce fac astia ? in loc sa fie ca fratii , ei se omoara ca cainili . cand aude si sila ...hai dupa boran ... hai dupa el , nu vreau sa devina cremenal .
aga-n piata mai sa ti-l omoare pe cihan . ala isi astepta pedeapsa  . dar sare cadana .
-aga , aga ... inteleptule ...lasa-l in viata , lasa-l , lasa-l ... ca-i pacat de copii .
se tot vaieta ei . cihan turba .
pana la urma aga ...hai ca te las sa traiesti pentru copii .
cihan ... mai , aga ...trebuia sa ma omori ...stii bine .
-stiu , stiu ...

tata firuzu sa fuga si el repede in piata .
-borane , borane ... il omorasi ?
-acum nu tata drag .... data viitoare .
-dezbinati clanu' , familia ...

hai ca ajunge si la taratoarea sila . saraca , vai si amar de ea .
-ce faci , silo , cadano ?
-veneam la tine in piata .
-pai nu ti-am spus sa stai in pat ?
-pai auzii ca omori sarpele . l-ai omorat ?
-nu , de data asta nu ...hai in casa .

si iar o ia in brate . si da-i cu ea sa o duca-n camera ( mai , fratilor ...si sunt scari de urcat , nu te joci ) de aia este aga asa lucrat , uite cat s-a luptat cu soata de 3 episoade .
aici sa stai , sila . te odihnesti . medicamentele ti le-ai luat ?
nuuu , am vrut ... dar nu am mai avut apa .
-pai nu strigasi la fata casei ?
-ba daa ...dar apoi m-a shperiai cum ca omori .
-hai ca ma duc sa-ti aduc apa .

se duce aga ,frumos,  la bucatarie . ( sila nu-i spuse ea , nimic nimicuta despre mama soacra ) dar afla boran al nsotru de la tanti din casa .
-tanti din casa , tanti din casa ...pai ce facuram , bre ?
-ce , ce facuram ?
-pai nu-ti zisei , spusei ... ca atunci cand plec sa ai grija de sila mea ?
-ba da ...
-pai , si ?
-pai am vrut ... dar cand ajunsei in camera ...era mama soarca acolo , cu o fata acra .
-eee , era maica-mea la sila ?

atata i-a fost .  pai bine mai , mama ...asa se face ? sa nu va mai prind .
eee , da ... siiiigur . ai vrea tu .

-silo , de ce nu mi-ai spus ?
saraca sila . tot sa fie bine . tot cica sa indure pentru copil . de aia nici cu familia nu se mai vede . si aia stau pitit prin casa . nu mai dau ochii cu nimeni .
vine si fratele lui ayse sa o ia acasa , la aga . hai ca-ti va fi bine cu noi . gata , nu te mai dau neispavitului . da , gasihi ....

o dadura in 3 ore . cum ca te duci la barbat ...ca esti a lui . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

vine si tata acasa ...
-borane , pai bine mai , voinicule ... unchiul este ca un tata pentru tine . varu ca un frate ...si tu sa-l omori .
-pai , da ...cam da , tata firuz ... ca stii bine ca facu .
-eeee ?? dezbini neamul stramosesc .
-cam da ... ca este o problema nult mai importanta ca cihan . problema sila . mie-mi convine . renunt la agareala si tot ...si gata .

-ee , si ?
-tata , daca ies pe usa aia nu ma mai intorc . si uiti ca ai un fiu boran .
si se duce el frumusel in camaruta . si-i spune silei , hai soata ca mergem de aci la casa de vara . sila exact face ce-i spune sotul .
eu am tot sperat ca se duc ei singurei la casa de vara . acolo unde se ducea si bunicu' aga ... sa-i cante la cobza bunicii agoie . ce frumos trebuie sa fi fost .

dar hai ca pana la urma firuzu realizeaza ca aga chiar l-ar parasi de tot ... si treaca de la el , lsa-i sa stea cu noi .

si ce frumos sta el langa sila noapte si cugeta . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516

si ocupat omul ... da-i si cu firma , da-i si cu problemele clanului , da-i sa aiba grija si de soata insarcinata . offf , perfect l-au facut . ca perfect l-au facut . perfectu' . Smile
l-a intrebat atay daca chiar l-ar fi omorat pe varu' ...si aga a spus ca l-ar fi omorat , atat de mare este ura lui .
si apoi ...du-te iar acasa ... sa da-i sa pape soatei ... si du-i si flori multeeeeeeeeee .
offf si iar offff ...sa vedeti voi ca el a gatit . intre 2 mersuri la firma genco , semnat 3-4 contracte ... o vizita in poiana cu aluni  si 2 la plantatia de maslini ecologici in ghivece , pe balcon ... a avut timp sa-i faca silei si o ciorba de apa cioara . offf , bun barbat . perfecto .

si du-o iar in brate . la soare . sa se bronzeze .
-silo , dar iti cer ceva ...
-orice .
-renunta sa mai iei pamanturi , fomeie ...
-eee , trebuie sa ma consult cu cineva .
-cu cine ?
-cu fata ... mereu ma consult cu ea . este de acord .
-bine , atunci .
-dar iti cer si eu ceva .
-spune , ce vrei ?

-sa-ti dai jos camasa . ( eeee , asta am fi vrut noi Smile )
-vreau sa fac o maternitate pentru femeile de aici .
bravo , ca cica si aga s-a nascut acasa .
si aci faza cu cracanarea ...si toate alea , ca stiti prea bine . nu ai cum sa ratezi .

aga cum ca convoaca iar intrunire cu inteleptii . am luat o decizie cu privire la varu .

sila :

-aga , aga ... as vrea sa o vad pe mama ...
-da , stiu ... ca si ea vrea sa te vada . doar ca inca nu se poate ... mai asteptati putin .
-pai daca ar fi venit ...as fi rugat-o ceva .
-pai te ajut eu ...

si daca nu a ajutat-o !!!! ....  cupidon  cupidon  cupidon  a spalat-o de a albit-o . si asa de atent . si-i turna apa-n cap cu castronul aurit . o minunatie . si silei ii placea . si el era cu parul ud ... si ea era fericita . si a fost minunat . asa baie sa tot faci . de s-ar vinde aga cu sampon la super/mega market ....

gata , este imbaiat ...si da-i la intalnirea cu clanul in nimiez de noapte ...sau ce o fi fost . cand se inganau zorii cu apusul .

-am convocat clanul , pentru ca am luat o decizie importanta .IL EXCLUD PE VARU DE ACI !!!

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 131747  ce mi-a placut faza .

victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mar 17 Feb 2015, 10:30 am

episodul 30

de acum inainte le numerotez dupa ai nostrii romani . asta este ...

episodul : ai fost vreodata atata de suparat pe jumatatea ta ...incat sa te duci pe terasa ( daca ai ) si sa stai acolo , in "peceoare" toata noaptea ? si apoi sa arati si super . nedormit , nemancat ... deh , film . Smile

face aga intrunirea inteleptilor . unul mai intelept ca altul .

-deci , cum spusei la finalul episodului de ieri : cihan va pleca din clan .
-ceeee ? tradatorule ... de ce sa plec eu ?
-mai , vorbesc cu turcii ? daca am spus ca pleci , pleci .
-adica , alacarese , dupa ce ca eu avusei grija de clan ...tot eu sufar
-cihan ... !!!  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
-pai exact asa , borane ... eu am stat cumintel aci la noi in satuc ...in timp ce tu te aliai cu soata si cumparai pamanturile stramosesti , ca sa ne dezbini . si tot eu sunt ala vinovatu ?
-cihan , intreci masura . daca am spus ca pleci , pleaci .
-pai tocmai ce cumpara soata ta neste pamanturi . astazi .
-cihan , nu minti ...

si se inverzi aga ( desi el de cand a ajuns iar la mandarin este bronzat asa de frumos ) si hai sa aflam de fapt de la aia de vandura ce s-a intamplat de fapt .
si du-te si la sila lui .
-pai bine , mai , silo draga ...
-eee , borane ?
-cumparasi iar pamanturi ?
-ce pamanturi ?
-pamanturile de maslini ... ??????????
-nuuu , chiar nu am cumparat nimic . daca mi-ai spus ca nu , nu am facut .
-pai mi-ai mai spus acu ceva luni ca nu ma lasi ...si m-ai lasat .
-eee , da ... dar atunci era altceva .
-pe bune ?
-pe bune , borane . acum chiar te iubesc . nu vezi cat te iubesc ?
-eu mai stiu ... m-ai parasit atunci ...poate o mai faci odata .

sa moara sila de suparare . Crying or Very sad
si el du-te inapoi Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 la clan .

-cihane , am hotarat cum ca iesi din clan , iesi ... nu stam la vorba .

se incheie si intrunirea marilor lideri de traditii . si cum ca aga rezolva el problema . asta dupa ce veni si sila hopa -topa ... sa-i spuna lui aga cum ca siiiigur nu ea cumpara pamanturi , sa nu care cumva sa se indoiasca de el .
sa-i cada agai tavanul in cap .

-fomeie , du-te-n camera ta . ma faci de ras in fata adunarii de intelepti .
-dar , borane , vroiam sa stii ...
-bine , bine ... aflai ... rasera astia si cu fundul de mine , nevasta , cadano ... asa ca du-te in camera .
se resemna sila ... si aga vai si amar . iar il nesocoti .

nu se mai duce in camera , sta si face miscare pe balcon . sila se tot uita la el .
-borane , borane ...hai in camera .
-mai bine nu ...
-vezi ? de aia nu-mi place de tine aci . aci esti sef . uiti sa mai fii sot iubitor .
-pai sunt confuz , cadano ( ete la el ... se confuza Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754  )  aci am alte responsabilitati . nu am timp de iubire . meleagurile astea nu-ti dau voie . offff , exact despre ce vorbeam acu ceva rezumate . dragoste mandariana . nu-i de oricine .

si se duce aga pe terasa . sila plange in camera . el se confuzeaza pe terasa ...si da-i cu tunete si fulgere pe cer .asa trece noaptea .

pleaca si unchiul din clan . cum ca el isi ia partea ...si se duce-n lumea larga . ca doar ce rost mai are sa stea acolo daca nu-i si odorul lui ...

dimi , dimi ...
aga cica , hai ca mancai ... ce o fi mancat si unde ?  
sila tot suparata . el tot Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 .
offff , asa fusera in episodul asta mai mult . sau 1/3 de episod .
sila o tot cauta pe ayse . ayse nu mai este . dar stai ca-i face soacra putina torie .
-oribi fuseram cand facuram schimbul . si intelegerea .

suparare pe sila . plange .
aga
pana la urma se duce la sila .  
de ce esti suparata , sila mea ?

-nu am nimic . doar ca parca toti asteapta sa nasc ca sa ma omoare .Crying or Very sad
-nu ti se va intampla nimic ...

si da-i cu plasul ...

apoi nu papa nici sila .

-de ce nu papi ?
-pai nu pap pentru ca nu esti langa mine .
-hai ca-ti dau eu sa papi ...

si-i da sa pape miere pe paine . ce frumos !! Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516 hai ca-i mai trecu din suparare .
acu se trezi si aga ...
-unde-i ayse , frate a lui ayse ? ( ca nu stiu cum il cheama pe omul ala )  
-pai i-am dat-o lui hamsie .
-cum asa ...pai nu spuneai ca nu o mai dai ?
-pai spuneam ... dar tati firuz si mama scorpie au zis sa o dau ...
-eee , atunci hai sa mergem sa vedem ce face .

bine ca se dusera .
-hamsie , am venit ..
-va vad ...dar trebuia sa anuntati ...pregateam si eu ceva .
aga cica

-pai veniram sa o vedem pe ayse ...nu sa mancam .
-eee , ayse este la nu stiu cine  , ca-i bolnav . daca nu-i asa sa nu-mi spuneti mie hamsie .
-eee , o asteptam . aci stam pana vine .
-ee , aci stam

bine ca vrea aga sa vorbeasca putin la telefon . si cand spun asta ...chiar a vrut sa vorbeasca la telefon , nu sa se duca la wc , cum se mai foloseste scuza .
cand colo ... o tot auzea pe ayse cum plange .
-ayse , ayse ... ce ai patit ? cine te-a legat in halul asta ? hamsie ?
-el , el ...
-stai cuminte aici .
-hamsie , hamsie ... repede , ciabuc ...  si dezleaga fata ...
oooffff , si daca nu am plans . era saraca vaide ea ayse .

si aga sa-i dea doi pumni , dar ce sa bata la nemernicul  ala  ? il lasara intins prin gradina ... si aga cu ayse si frate plecara ...
si asa ne lasara .
vedem in seara asta ce fac . sper ca aga sa o impace cum trebuie pe sila . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 244732


Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Post351666_img1
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mier 18 Feb 2015, 10:59 am

episodul 31 ( dupa ai nostrii ) sau episodul 30 partea a doua . tot dupa ai nostrii .

episodul ...continuarea continuarii . dar ce continuare !!!!  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 291660
episodul : EU , AGA , CRED CA-I TOTUSI BAIAT .

o luara pe ayse de la bruta . vai si amar de ea .

du-o aga acasa .

-aci stai , ayso . nu mai pleci din casa asta ...
-ooo , sa traiesti mult aga ...si noi toti pe langa tine .
-toti ? asta-mi mai lipsea . bine , ayse , bine . mancati-mi toti zilele . toti ...
-aga , aga ...
-ayse , ayse ... am totusi o rugaminte de la tine . sa nu apari asa in fata silei .o va supare teribil daca te vede asa ...
-stai linistit , aga intelept ... nu ma arat prin curte cateva zile .
-multumesc ...
-eee , si acu sa ma duc si la parintii mei . sa vezi ce infarct le provoc ...

-du-te , aga , du-te ...

-mami , tati ... o adusei pe ayse inapoi .
-eee , ce facusi ?
-pai era batuta de barbat .
-vaiii , ce urat ...
-este urat , tati firuz , este ...cum naiba sa nu fie ?
-eee , lasa aga , lasa borane ... ca il mustruluim putin , il scuturam... si nu o mai bate . traiesc ei in pace si prosperitate .
-eee , ba nu deloc . ayse va divorta ...
-cummm ? borane  , ce ai , baiatul tatei  ? cum sa divorteze ? nici nu s-a mai pomenit asa ceva .
-eee , ete ca se va pomeni acum . sa va intre bine in cap .

sa lesine aia ...ete la fiu-tau ... ba la fiu-tau ...

cihan tot cumpara pamanturi . cred ca si pe alea din ghiveci le va cumpara .
frate-su cica :
-mai , frate ... dar taticu' stie ?
-a spus ca ne sprijina ...stai linistit .
-eee , o fi spus el ca ne sprijina ...dar de pamanturi tot nu stie . asa-i ?
-lasa , lasa ... hai sa vedem cine mai vinde .


bine ca ajunse aga acasa ... ca se duce sa-si vada si odururile .

-ce faceti ? mi-a fost dor de voi ....
-hei , ce-i cu tine aci , borane ?
-adica nu-ti place ca ma vezi acasa ?
-aaa , ba da ... dar ca nu credeam ca te vedem pana diseara .
Smile auzi si tu ... sila socata ca-l vede pe aga acasa . Smile

el tot crede ca-i baiat bebelu . si hai ca aflam in curand si ce sex are .

sila o tine una si buna cum ca este fata . ca de-i baiat ... va fi aga . si ea nu vrea fiu aga . mai ales ca-i mai aude si pe ai batrani cum ca daca-i baiat ... sa vezi ce-l invatam noi tore , tore .... va sti totul ca pe poezie . cum va impusca el tot ce misca ... saraca sila .  o minunatie de cum isi cresc bunicii copiii . Crying or Very sad

isi mai face aga 7-8 dusmani episodul asta . ca salveaza el iar o fecioara neprihanita de la neprihanire . da iar peste cap planul lui cihan . sa faca ala moarte de sine .  mai bine ar face mai repede . scapam si noi si el . Smile

aga hai ca are un plan . il ia pe atay ...si hai sa mergem sa-ti arat ceva .
intre timp hai ca sa facem noi o intalnire secreta intre narina si mama scorpie , pardon , mama agoaie .
se vad ele , plansete , plansete ... si normal , ca la ce intelepti se invart prin clanul ala ... afla firuzu imediat . nici nu apucasa narina sa faca 2 pasi in casa .

stai ca ma duc sa vad ce se intampla , shopa -shopa ... si sa vedeti voi de nu fac infarct . sa nu ziceti ca nu v-am atentionat .
exact asa face .
si da-i sa moara mosul . si hai sa-l ducem la spital ...

-deci , aga boran ... ce plan ai ? zice atay
-pai am o surpriza pentru sila .
-ce , ce ?
-pai ii fac maternitate .
-super ...
-da , dar sa nu spui nimic ... este surpriza .
-lucruri frumoase se intampla . bravo !!
-pai m-am gandit ca toate femeile de aci sa beneficieze de atentie in timpul sarcinii . niciuna sa nu mai stea cu frica ca si-ar putea pierde copilul sau viata .
-frumos , borane , frumos , cok guzel .

acuma

unde naiba face maternitatea aia ?
ca de nu mersera zi de vara pana-n seara .
nu o fac si ei in sat , acolo ? ca de o fac iar la stanbul ... unde mai este castigul ? Smile in siria zici ca o faceau . ca plecara ei dimineata , intre timp muri aga batran  , invie ...muri la loc si iar ceru sa moara acasa ...si aga al nostru tot nu ajunsese unde sa puna baza maternitatii . ma gandii ca s-o fi dus dupa materiale de constructii , cui , suruburi , traforaje ...

ala batran , cum spusei ...
-agoaie , agoaie ...unde ma duci , fomeie ?
-pai te duc la doctor , halacarese ... nu asa se face ?
-ba deloc , du-ma acasa . acolo vreau sa oldurum  ... lasati-ma cu spitalul vostru ...
-bine , hai acasa ... sa mori linistit .
-suna-l pe boran ...

il suna . vine , saracul cu doctorul dupa el .
-ce-i asta , borane ?
-aceasta fiinta este in doctor , tata . sa vada ce ai .
-nu am nimic . cine te puse sa aduci doctor ?
-pai ma gandeam ca asa-i uman .
-uman , uman ...uman o fi ... dar nu-i traditional , borane !!! Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
-bine, tata ... data viitoare aduc preotul direct . nimic nu va multumeste .

hai silo la doftor .
-mergem , borane . mergem .
-hai sa ne oprim aci .
-dar de ce ?
-eee , si cu tine ... nu ti-e sete ?
-ce smecher esti tu , barbate ...
-si , ete , ca am si flori  pentru tine . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516
-bebe , bebe ...aci m-am intanit cu napasta vietii mele , adica cu mama ta . cand ne-am vazut a fost asa , ceva de vis . ea credea ca vand flori si a vrut sa mi le cumpere .
si la sila ... cum naiba sa creada ca fotomodelu' vinde trandafiri ? si-n mijlocul pustietatii ... si la bustul gol .... Smile

-da , bebe ...si s-a suparat tati tau pe mine . hai zeysan ... sa mergem la doctor .
-eee , ramane de vazut daca-i zeysana sau zeysanu' Smile
-ba bebe al meu este fata . fata , auzishi ???? Smile

intre timp alde azadu ... mama , mama ... deci sunt aia bill gates corciti cu tatal finantelor ... mari oameni de afaceri . ca ei ... mai rar spre deloc . parca vad ca falimenteaza tot .

ajung copiii nostrii la doctor .
este bine si bebe si mami . fericire mare .
-domn' doctor , domn' doctor ... dar se vede ce este ?
-aaa , normal ca se vede . se vede chiar bine .

EU ZIC CA SEAMANA CU TAICA-SU !!! Smile

continuarea diseara kiss  


Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Jb090
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Joi 19 Feb 2015, 10:42 am

episodul 32 ( dupa ai nostrii ) si episodul 31 dupa ai lor ?

stati ca ma si incurc .

episodul 32 . asa ii spunem . episodul 32 ...

episodul : bebelu meu este baiat :)

deci baiat , baiat este . yupyyyy . nebunie mare-n sat . nebunie mare mai intai la spital ... ca nu stiu cum naiba se facu ... dar nici nu iesira ai nostrii bine din cabinet ... ca deja toti pacirntii de pe acolo stiau ca aga va avea un agut .
-sa-ti traisca baiatul , aga ...sa-ti traiasca baiatul , aga ...

cihan il bate rau pe celil . cum ca trditiile . cum ca et aci asa se face dreptate . si ca uitarati care sunt oranduierile firii umane . umane de mandarin . nu de alt uman .

si el ... mama , mama , el ... pai nu-si mai incapea in piele de fericire , pene infoiate de mandru ce era .. avea un zambet pe fata ... de cred ca-o venea silei sa il ia cu lopata .
de apoi se mira omul ce sa spuna in masina ... sa nu o supere . dar cred ca-i venea sa tipe de fericire .
-deci ii un el , silo ... un el , un bebel el ...
-un el , borane ... un el , alacarese .
-stai , stai ... hai sa nu ne agitam ...
-nu ne agitam ... dar hai sa ne oprim pe camp .
-ne oprim , silo , ne oprim ... ete aci ... exact pe campul minat .

-hai ca in curand vom fi 3 . tabloul va fi complet .
mai , dar ce le spune aga asta . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516

-hai , trage aer in piept . ca vreu ca bebe aga sa simta aer de locurile astea ...
-ceee ? ce vrei sa spui ?
-ca aci va creste ...
-eee , da ... ai vrea tu ... ce urmeaza , borane ? astazi un aer , maine un cal , apoi o arma , apoi o nevasta .
-olelei , silo ... stai asa ... ce ai ?
-crezi ca nu stiu ? va ganditi voi cum sa-mi cresteti copilul mai repede .

suna si atay .
-borane , borane ...pe unde sunteti ?
-ete , suntem in oras ( eee ? erau in plin camp cu pietre ...ala era orasul ? Smile )
-ee , si eu tocmai ce intrai la voi in curte .
-pai hai ca-l vazuram pe berdihan ( sau cum il chema pe ala mic si aga )
-cine-i ?
-bebe nostru .
-este baiat ? ieeeeeee . fericire mare .

aude scopria soacra .
-de ce tipi in halul asta atay ?
-ee , vorbesc cu boran . boran , boran ... ma lasi sa le dau eu vestea ?
-da-le , da-le ...

-tata firuzu vei fi bunic de baiat .
-ieeee , are cine sa ne duca numele mai departe .haida , haida , uiuiuuuuu ... taiati mielul , taiati turma de miei ...si de nu-i de ajuns taiam si calul . facem petrecere mare .

misca si bebe . hai ca-i fericire in plin avant .

aia , ai clanului , deja dansau alunelu alunelu ...pana ajunsera aga si sila acasa . cand vede sila ...sa moara .
-ce-i asta , borane ?
-pai ce sa fie ? o seara dansanta pe stil mandarian .
-nu v-ar fi rusine obrazului sa va fie ... daca era fata faceati la fel ?

nimic n-a mai spus aga . dar deja primul galben de la sila . il taie la inima putin .
-aga , aga ... sa-ti traiasca baiatul .
mosul nu mai putea de drag .
atata drag incat trase si cu pistolul .

si normal ca fuse si confruntare intre sila si socrii .
mosul :
-eee , pe asta mic sa vezi cum il crestem dupa traditii .
sila :
-este bebelu meu , il cresc cum vreau eu .
-ba eu il cresc . il educ eu in purul stil traditional ... si pe tine sa te educe aga Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
sare si baba scorpie . lasa , ca vezi tu , silo .

se duce fata in camera , aga dupa ea .

-silo , silo ... ce ai ?
-mai bine intreaba-ma ce n-am ...
-ce s-a mai intamplat ? hai , te rog , lutfen ...nu-mi strica astazi bucuria . hai sa uitam astazi de toate .

exact asa facura . uitara de toate . eee , de unde ?
ii reprosa sila de toate . ca ma veti omora , ca asa veti face si cand voi naste ... zgomot de glont se va auzi si atunci .

pleca aga suparat . normal .
i se strica si ziua cand a aflat ca va avea baiat . Crying or Very sad

dar ii trecu repede .
se duse la bazar ...si hai sa-i cumpar soatei mele o rochie . sa-i fac surprizu cok ...si chem si familia ei ...si sa mancam fericiti ( parca vad ca ava iesi un mare scandal ...sa vezi cum le va sta mancarea in gat ... asta daca , daca ...vor ajunge macar la masa )

-sila , sila ...ti-am cumparat ceva .
-ceee ?
-uita-te .
-oooo , o rochie . vai dar ce rochie frumoasa , borane ... ce culori pastelate are , si ce luminoasa este .
-am alta surpriz pentru tine . dar vreau sa te imbraci in rochia asta .
-ma imbrac , ma imbrac ... dar tu iesi afara .
-hai ca nu ma uit ... decat putin in oglinda .
are sila nostra tot sifonierul pe ea . se si plictiseste aga pana o dezbraca . Smile

arata bine sila nostra .
hai ca ete ce masa imbelsugata .
-cred ca vin parintii meu , nu ?
-offf , cum sa tin eu secrete fata de sotia mea desteapta ?

vin si alde familia silei .
cand ii vede mosul firuz ... ce-i cu voi , mai , aci ?
-ca aga boran , ne invita ...sa va pupam si mana . sa sarbatorim ...
-da , da , da ... sa credeti voi ...ete acu ...

aude boran certuri ...
-silo , hai ca incepuram bine intrunirea intre familii .
-unde te duci ?
-sa vad ce fac . stai acilisa .
-aci stau . pana maine seara .

si cam atata fuse . vedem diseara cum continua . kiss
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Vin 20 Feb 2015, 11:06 am

episodul 33 ( dupa ai nostrii , cum se stie )

episodul de a enervat fetili . Smile

deci ...se face ca veni famlia silei la cina . cina minunata . sa le stea tuturor mancarea in gat .... atata de frumos a fost totul .

tata firuzu
-eeeee , ce cine visarati ?
-pai , aga ... ca spuse ... ca zise ...
-e da ... visati voi .


apare si aga ...
-tata , tata ...vom lua cina in familie . este si nenea tata celil tata ... nu se cade sa suparam un alt tata . intelept este aga asta . sa aplaneze el toate conflictele .

numai in familie nu lua cina .
ca mosul se duse sa distruga masa ... trase de toata musamaua ... sa fie sigur . si distruse minunatie de masa imbelsugata .

scorpia mama cica :
-firuze , firuze ... astia ai silei de ce mai traiesc ? nu trebuiau si ei omorati ? eee ? ;;; frate , la astia cand nu le convine de cineva ...asa scapa de el , prin omorare .

aga boran .
-hai la masa ...
-pai , aga intelept ...plecam naiba acasa ...ce sa mai cautam aci ? nu vezi ca fac puseuri de tensiune ai batrani ?
-am spus ca vom lua masa ...masa o luam . chiar de mancam de pe jos .

-tata , dar cine te batu ?
-eee , am cazut eu pe scari ...
-ce scari ,tata ... ca zici ca ai cazut cu tot blocul dupa tine ...
-veni cihan sa ma bata ...cum ca ce fabrica visam noi .
-lasa , tata ... ca rezolv eu ...zice aga .

papa ei ce papa ...doarme aga la bustul gol . ca asa face el cand este suparat .
sila ii recita ea acolosha ... ceva frumos .
cum ca plopul nu-i plop pana nu-i sadit in pamanturile mandariene sa-si traga el seva de acolo , seva adevarata , seva mandariana  , ca trandafirul nu-i trandafir pana nu este cules de aga , ca soarele nu rasare daca nu esti langa cel iubit , ca piatra nu-i piatra daca nu cade ea intre doua mine de la granita cu siria , cum ca maslina nu se pune singura pe tava si multe d-astea ... eee , era mult mai frumos , doar ca ma prostesc eu ca de obicei . era ceva super . ca si cum ... ei se iubesc mult , dar ca mai trebuie sa rezolve lucrurile . chiar frumos a fost .
desi sila tot a tipat la el ...cum ca ea-si face fabrica de prelucrare a raschetarii ... acum , acum ... acu , aga , auzishi ?
-pai , silo ... ai rabdare , rabdare ..

-eee , ce rabdare , borane ? nu mai am nicio rabdare .
-pai cu rabdarea treci marea .
-nu mai trec nimic ... acum le facem oamenilor fabrica . ca nu se  mai poate .
-pai ...este prea repede , silo ... iar incurcam treburile ...

si seara tot el dragastos . offfff , perfect il facura . cred ca toata rabdarea adunata la un loc din clanul ala ...si tot nu o egaleaza pe a agai .

okay , deci aci cica seara era imbracat , cand se duse la nani ... ( ca denisa a analizat bine , bine ) si dimi era doar in boxeri . eee , a avut aga idei peste noapte .

si sa nu ziceti voi ca nu-i aga intelept asa cum il tot lauda ayse si clanul ... ca stie el ca se va intampla ceva pe la fabrica de tutun altoit . se trezeste frumusel de langa soata ...si lipa , lipa ... pleaca cu armata dupa el ...

intre timp celil deja avea probleme . venise cihan si ala cu armata .
cum ca ceeeee , bre ... va gasirati voi sa perturbati traditiile . sa schimbati oranduilile firesti ale omorarii aproapelui . sa pierdem noi minunatie de continuitate . pai fara traditii murim . celile , celile ... ce stii tu ? eu sunt sef . va omor pe toti .

si hai ca apare boran .

-cihane , nu omori pe nimeni . mai ales pe taticu .
-cui ii spui tu taticu ? lu asta ?
-da , ... stii bine ca vorbesc serios . ii voi apara pe toti .
-poate te crede plebea ... eu sunt superior . nici mainuta nu s-a gandit sa fie stramosul meu . atata de superior sunt .

si scot aia toti pistoalele ... cate 4-5 de caciula .
-aga , aga frate ... cum sa ne omoram intre noi ?

hai ca nu se omoara ...se mai cearta ei acolo putin ... si pana la urma o dreg . pentru moment .
-multumim , aga ...multumim ...

suna si sila ingrijorata ca unde-i aga ? unde-i aga ? hai ca este bine . aci sunt , fomeie .

cihan ingrijorat cum ca ete acu daca vede omul de rand ca-i ia aga apararea toti se vor rascula ... si sa facem ceva , ceva ... adica o moarte de om ...

bine , faza cu ala micu de sa-si omoare sora este groaznica . asa ceva ...  no comment .

intre timp are mama scorpie un vis .
cum ca se facea ca era in curte cu boran ... mic de 3 ani , dar pana la urma parca era nepotul asta de sta sa se nasca ( era ea paranoia rau de tot )  ... si ca veneau unii sa i-l ia ... si ea se trezi plina de sudori ... si ca ptiu , ptiu ... ete firuze ce visai ... asta nu-i semn bun . fuse ala mic deocheat , fugi deochi dintre ochi !!!  fugi deochi dintre ochi !!!!! flu, flu, flu ... ptiu , ptiu , ptiu ... asta nu-i bine nevasta , nu-i bine deloc .
hai ca o sa chemam noi vracioaia satului ... sa arunce putina cenusa pe sub covoare , sa scuipe de 4-5 ori in vazduh ...si ne-am scos .

(ce cretina baba ...adica ea are dreptul sa urle cand i se ia copilul ... sila sa nu care cumva sa zica ceva Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 )

si vine si sila ...
-ce faceti aci , primitivilor ?
-pai ete ca ti se deoche ciugiucu ...
-eee ? ia stati asa ... ce tot spuneti ? lasati-mi copilul in pace .

si da-i la nena firuzu iar infarct ... asta asa o tine de 2 saptamani .

sila ... da-i cu apa vie , da-i cu apa moarta , da-i cu apa din vaza cu flori ... tot , tot , o trai mosul .
ala
-pastilele , pastilele ...
le gaseste sila ...da-i si pastila ... da-i si apa ...
-stati cu noi , stati cu noi ...

si sa vedem daca mai sta mosul cu noi ...

desi la ce spoilere ne-a dat monica ...siiiigur sta . Smile

asteptam cu interes diseara kiss




victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Lun 23 Feb 2015, 10:41 am

episodul 34 ( dupa ai nostrii ) cred ca 32 dupa ei .

episodul cand fac infarct ajung dupa 3 ore acasa ... ca , de ... are grija traditia de mine .

scuze ca am intarziat cu rezumatul . dar am tot hoinarit week-endul asta . daca era frumos afara ...si acuma sunt cam racita .

frumos episod . adica frumos pentru ca sila s-a comportat ca un om ... iar scorpia de soacra-sa mai rau ca o scorpie . daca se putea asta . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 ghionoaie de stepa ...si cred ca tatusi si creatura aia este mai umana .

deci facu firuzu infarct ... cum ca ete fac infarct ... ca sa fie facut , si sa faca nevasta-mea scandal .
asa facura . sila fugi dupa fomeile alea prin casa ...asta dupa ce ii tot ajuta pe socru .
-fomei , fomei ...sariti , sariti ...
-ce-i noro ? ce-i ?
-domn' firuz facu infarct ...
-aoleu ...
-chemati salvarea , chemati oamenii ...
-asta-i numai vina ta , silo ... tu-i facusi ceva ...

-domn' firuz , domn' firuz ... tusiti , tusiti ... zise sila .
incepe omul sa tuseasca ...sa-si repuna inima in functiune .
sare baba ...

-silo , silo ... vrei sa-l omori si mai rau ? pleaca de aci . cosh , cosh ...

-suna-l si pe boran .
-boran , boran !!
-ce-i , cadano ?
-sa stii ca eu am facut tot posibilul sa-l salvez pe taticu ... dar acu sunt la spital . facura infarct .

-hai ca ma duc acolo ...stai linistita .

pe la spital ... offf , numai despre cum ca sila-i vinovata pentru tot a vorbit baba scorpie . ea este mereu acra si rautacioasa ...dar ca episodul trecut parca nu a fost niciodata . stia ea mai repede ca sila-i vinovata de tot . si cand colo de nu era sila ....

este bine mosul . nu scapa astia asa de repede de pacoste . bine , pacoste si mai mare este a' batrana .
le spune domn doftor ca-i bine . cine i-a dat primul ajutor a stiut ce face . sa reconoasca baba asa ceva ? olelei ... dar se poate ?
in veci vecilor nu ar face asta . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

o suna si pe sila sa o linisteasca . mai , atent este omul asta ....

al batran cum ca vrea acasa . ca , ce !!???? ... el acolo sa moara . sa fie linistit . ca are Dumnezeu grija de el . pai , tata ... poate ca totusi ar fi bine sa stam pe acilisha ...macar la noapte , zic si eu ...spun . acasa este ca acasa ...
nuuuu , acolo mergem . vorbeste aga cu domn' doftor ... domnu' doftor ... tata-i tata , incapatanat , vai si amar ne este cu el . il putem lua acasa ? adica ... de ce sa terorizeze personalul medical ...cand ne poate teroriza pe noi ?
-eee , hai ca-i facem neste analize ...si vedem dupa aceea ... dar eu fac pariu ca diseara il aveti in batatura pe taticu vostru .
-multumim , domn' doctor .

si ete ca ajunge mosul acasa . dupa 4 ore de la infarct . record mondial ...si primul caz de acest fel .

se duce si sila sa-i spuna ca holpisosu ...sau cum se spuna la sa te faci bine , tata drag .
si cand colo ... sare baba , ca ce-i cu tine aci ? venisi sa vezi ca nu-ti iesi pasenta ? ee , vezi ...mosu meu traieste , bine mersic . nu il omorasi ... desi ai fi vrut .
bine ca o ia mosu la 3 . mai taci , fomeie , mai taci ... si vreau sa ma odihnesc . plecati toti ...si prin toti ma refer si la tine scorpio . eee , o dadu si pe ea afara . bine ca sta mosul linistit .

mandru aga nostru de sila . mandru tare . eee , silo ...stii sa dai si spimul ajutor . de aia sunt eu norocos ca te am .

copilasul ala cu sora moarta si cu tatal mort ... deja are neste traume . si se duce la aga . ii povesteste ce s-a intamplat ...si aga de gandeste el sa merga la politie , sa-l acuze si pe cihan de instigare la omor ... sa vezi infarct la aia din clan . ca unde s-a mai pomenit sef de clan acuzat de asa ceva ?

bai , frate ... la ai nimic nu s-a pomenit . in marele clan .
ca omoara ... olelei , dar cum sa fim acuzati de asa ceva ?
ca bat .. am batut noi pe cineva ? sa vina aci , sa dovedeasca .
ca ce-i ala divort ?
ca planteaza maslinii aiurea ...eee , asa ii plantam noi , problem ? seful de caln este sef de clan . este peste tot .

eee , si vine politia sa-l ia si pe cihan .
ala pe la politie .
nenea politistu , nenea politistu ... stiti cat este clan genco de drept . ingerasi suntem . mai sa-l crezi si alta nu pe varu . ziceai ca-i undeva de la sfant in sus . niciodata nu am avut probleme , niciodata ...noi ne-am vazut linistiti de agriculatura pomicola . ( pistoalele le au asa ... de ornamental ...si sa sperie gargaunii cu ele . atata )
intre timp afla si unchiu ... aoleu , aga boran este tampit la cap . cum se poate asa ceva ? hai la politie si noi .
intre timp iesi varu . tac-su sa faca si ala infarct ... stai ca vorbesc eu cu politia .
-tata , tata ... s-a rezolvat . lasa-o in pace . ete la noi cata marinimie . sa-ti vina sa il plesnesti pe cihan ... pentru ca-n mintea lui , el chiar se vede asta atotputernic . dret ...si ca daca are impresia ca iarta ... este pur si simplu propria-i divinitatea implicata .

hai mai bine la aga ...sa-i aratam noi lui . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
si merg ce-i 3 crai . cihan , unchiu si fratele 2 la aga . sa-i ceara socoteala .
aga , calm , linistit ... cred ca era pe facebook .

-bine ai venit ,unchiule ;
-ce ca bine-am venit , borane ?
-pai asa este guzel ...
-nu este deloc guzel ... iti tradezi neamul , clanul ...
-nu tradez nimic , unchiule . daca cihan facu nefacute ... eu nu ma bag . a fost acuzat ... nu stiu nimic .
si la boran ... Smile

aia turbau , lesinau ... isi dadeau ochii peste cap ...si aga statea linistit .
bine , dadu el cu pumnul in masa ...de se zgudui camera ... dar tot intr-un pur stil agesc caracteristic lui .
ca aia : te tii dupa fusta nevestei ...
-asa , si ... ???

exact atunci suna cadana . Smile
geniala faza .
aga raspunde calm la telefon .
-da , sila mea ?
-buna , borane ... ce faci ?
-ete , mai nimic ...imi este dor de voi .
-sa stii ca bebe a miscat . si abia asteptam sa vii la noi .
-ee , spune-i lui bebe ca vreau si eu sa ma joc cu el ...

aia intre timp tunau si fulgerau ... si aga nu dadea 2 cepe pe reactiile lor . Smile si pleaca suparati ... si aga este ultima imagine pe care o avem din episod .

vedem diseara ce face .
dar ultima scena a foat geniala . 3 ore am ras dupa .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mar 24 Feb 2015, 10:22 am

episodul 35 ( dupa ai nostrii ...dupa ai lor , le-am facut varza . Crying or Very sad )

episodul cu chef de joaca la aga . cupidon

au turcii chef de joaca ? pe bune ? Smile

eee ...si se face ca aga al nostru nu mai are chef de munca .( cand vine cheful de joaca nu mai ai chef de munca , normal ) se uita el la poza cu sila lui ... si ii vine chef de duca la ea . lasa holdingul de izbeliste si pleaca acasa . fereasca si pazeasca sa fie asa treaba in realitate ...ca se ducea pe apa sambetei afacerea cu maslini si lana . Smile si mai nou afacere cu tutun . offf , ca parca vad ca s-a legat la cap aga si cu afacerea silei .
mai vine si angajatul ca nenea aga , nenea aga ... dar ce le spun musafirilor ?
care musafiri ? Smile asa le spun ei colaboratorilor ?
in sfarsit ... le-a spus aga ca el nu mai are chef de munca . are chef de duca la soata .

alde sila , pe acasa , se incurcau in medicamente .
se duce ayse frumusel la ea si ca :
-nora , nora ...ajuta-ne .
-ce s-a intamplat ?
-pai veni vremea sa-o dam medicamentele lu' al batran ... si ne incurcam in litere ( bine vorba venea ca-n litere ... ca de fapt erau neste linii )
-hai sa mergem . ca doar nu-l lasam sa sucombeze .
-ce buna esti tu , nora draga .
-eee , hai ca pana la urma omenia conteaza .

ajunge sila sfioasa la firuzu taticu ... baba , acra , langa el , se uita cu dezgust .
-ete aci ayse ... unde ai o linie ii dai dimineata . unde ai trei linii ii dai dimineata , la prans si seara .
baba tuna si fulgera . dupa ce ca sila ii ajuta ... tot ea facea pe aia nesimtita .
bine ca-i multumi taticu . frumos a fost .
si se bucura putin sila . cica hai ca topim gheata , bebe mic . dar cum a spus si ea : ahahahahaaaaaaa , au un titamai guguloiul de gheata in fata . plus titamai guguloiul de soacra .

aga este pur si simplu cu capul in nori . adolescent la prima iubire . Smile
cica nu mai poate face nimic daca nu-i langa sila lui . ce scumpic este el . offff , of . ca nu mai poate sta fara ea nici pana seara . uita el de toate traditiile si tragediile ... si ete la el . topa-topa ... ca la liceu . Smile

seara ... offf , seara ( stati ca si acum ma doare inima , la propriu ) se gandeste el ca ( normal ) ca de fiecare data , ca hainele nu fac bine cand dormi . te incurca , te transpira , iti dau cosmaruri ... inima , inima ... ininiologlu . si mereu ma intreb unde lucreaza aga ? are aparatura sport in casa ? sau asa arati daca esti aga si lucrezi cu maslinii ? cupidon cupidon cupidon sau i s-o trage de la joaca cu soata ? sau de la tras ? adica ...gata , gata ... iar o luam pe campii .
isi da si pantalonii jos ...tot pentru ca incurca , incurca rau . stim prea bine . si
-silo , am chef de joaca ...
-borane , borane ... ca si cum . stai cuminte borane ( zic si eu asa ...dar tu sa nu stai ) asa era in capul silei . Smile
-ceee ? ee ? vreau sa ma joc cu bebelu meu ... lasa-ma !!
nebun mai este . si da-i joaca ...ca si-a pus cracutul peste ea . in puru-i mod caracteristic .

dimineata hai ca ayse va divorta . si noi o vom ajuta , sila .

si vine si ayse .
bine ... aga intre timp se imbraca , ca era dezbracat . o placere . o lucratura pe el . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 3008458866 dar hai ca am lesinat destul . sa trecem si la lucruri serioase . nu ca aga dezbracat nu ar fi serios ...ba chiar este cea mai serioasa treaba din serial . dar noi urmarim totul pentru actiune . actiunea din pat . adica .... bine , bine ... lasam asa . dar ganditi-va la ce vreti voi . ca eu stiu la ce ma gandesc EU . Smile

intre timp se gandeste baba sa o aduca in casa , la munca, pe vaduva indurerata a alui de muri la confruntarea dintre clan si traditii ... cand toti fugeau ca nebunii pe campuri sa o omoare pe sila ...sa-si spele onorile . mai bine si-ar spala ororile . nebuni la cap .

sila si-a facut si fabrica de prelucrare a tutunului prin raschetare . il duce si pe aga sa o vada ... o lasa aga sa faca tot ce vrea . pana la urma stie ca nu se poate pune cu ea .
-este frumos , silo , pe aci ... ete ai pus si poze cu noi doi . s-a ocupat bine sila de fabrica . are si angajati din 5 raioane ... cica au lucrat aia peste tot . si acuma bine ca venira si aci .

hai sa mergem si cu ayse la divort . si incep ei sa spuna tot ce stiau ... ajunge si ayse sa divorteze . wow , sok, sok, sok ... nu a vazut clanul asa ceva de la dinozauri incoace .
sila acum sa mai aibe si pe constiinta familia aluia . de-a dreptul sinistra sotia aluia ...chiar se uita la sila noastra cu o fata de nebuna . sila se simte vinovata . ca borane , borane ... eu sunt vinovata . aga , hai ca maine ii trimit de aci ...nu , nu , nu ... nu vreau sa sufere iar din vina mea . lasa-i aici .
are la cosmaruri , saraca sila .... dar si baba , tampita , ce-i trece ei mai repede prin cap . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 la tampenii nimeni nu-i intrece pe astia din clan . Smile
familia decedatului mai lipsea din batatura agai ...in rest ii aveau pe toti .
mai sa-i rupa fomeia , vaduva , mana agai de fericire ca i-a primit in casa lor . sa faca aga un atac .

cihan ... ii pune pe aia din banda de intelepti sa-i ameninte pe alde azad ... cum ca daca nu terminati prostiile cu fabrica ... mori si bla bla bla ...
eee , asta este ...mor , dar fabrica tot ramane . asa sa-i spui lu' cihan ... fabrica faloasa va fi .

aaa , pai stai sa auda cihan ... aaa , deci asa ?
atunci distrugem fabrica ...

sila muncea de zor . cica nu stau borane mult .
asa a facut , nu a stat mult ... decat ca ajunse dimineata pe la fabrica ...si se facuse noapte si ea tot muncea . si lumea era la fabrica . la fabrica de tutun au si schimb de noapte ? si ei ajuta lumea de acolo sa aiba servicii ... dar nu stiu ca tutunul dauneaza grav sanatatii ? Smile adica ii ajuta pe aia din sate ... dar le face rau alora de cumpara tutunul . eee , ar trebui sa se gandeasca si la asta sila noastra Smile asa sunt eu , carcotasa . stiti prea bine .

deci asa ... arunca aia cu bombe , cu tunuri ... cu ce or fi aruncat ei . cu ceva nucleara ... ca era un foc peste tot ...
sila da-i sa fuga , pe scari ... alergau toti . ea sa ajute o fomeie la ananghie ... si cerea ajutorul , dar nu o auzea nimeni .
-ambulance , ambulance ...

vine si aga . aoleu , ce se intampla ? pe sila mea nu o vazurati ?
-ba da , sefule . era pe scari .
-si o lasarati acolo ?
-pai ne gandeam ca vii tu ...

si intra aga in flacarile plasmei ... dupa sila lui .

si , dragii mei , asa ne-au lasat . bine ca ne-au dat trailer .
si vazuram ca iese cu sila din foc . Crying or Very sad dar ajunge iar la spital Crying or Very sad

vedem diseara .



victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mier 25 Feb 2015, 10:50 am

episodul 36

o sa ne-ncurcam in episoade ...mama , mama Crying or Very sad

episodul . turcii astia nu stau mai mult de o zi la spital ...indiferent ce patesc .
le cade grinda/capriorul /sipca-n cap ? .. internat maxim 5 ore . si apoi sunt pe picioarele lor .
se intoxioglu cu fum mult ? ... maxim 4 ore ...si apoi te si certi cu soarca .
toxiinfectie alimentara ? nici nu ajung la spital ... ca si-ar reveni pana ajung acolo ...
faci infarct ? ee , prima data nu te duci . ca-i asa ... prima data . a doua oara te duci ... dar in niciun caz nu te prinde ora 5 dupa-amiaza pe acolo ... ca tot mai bine ii acasa . acolo se moare cel mai bine .

fratilor , pai si la noi , romanii , de tusesti si esti racit , te tine 3 zile in pat . slab popor suntem si noi . Smile

se arunca aga-n flacarile infernului sa-si salveze soata ... of , ca brav l-a facut natura . brav si plin de toate calitatile . si fizice si psihice . ma mir ca nu i-a dat el primul ajutor silei . si de nu a pupat-o , de nu a pupat-o pe sila ...mama , mama . de aia si-a revenit fata . si du-te cu ea la spital . si roaga-te pentru ea . si offf , ca atent este , cum tot spusei . atent l-a facut natura . ca ma-sa siiiigur nu . Crying or Very sad

cand aude baba ca ete de ce tipa lumile prin batatura ( cum ca sila fuse afumata ) ...sa moara baba ca i se strica somul de veci ... adica somnul de frumusete . care oricum in cazul ei nu ar avea efect . sa doarma 100 de ani si degeaba . caz pierdut .
si deci asa ... ca ce ne intereseaza pe noi de neste straini ?

lu' al' batran ii pare rau . si ii suna pe alde sila la spital . ca ce fac ... daca sunt bine ea si bebelu . hai ca bebelu este bine . tare bebel , mai .
bebel de aga . puternic . Smile

doar ca fata pe care a tot incercat ea sa o salveze oldurum . si da-i cu plansete . si de la sotul ei ... cum ca abia se casatorisera , ca urmau sa aibe si un copil ... in sfarsit ... trista rau treaba . Crying or Very sad

sila ajunge acasa . ca nu statu decat 3 ore pe la spital . puternic neam . aga batranu este fericit , aga batrana ... mai ca nu tuna si fulgera .
si aga este asa de atent cu sila . hopa repede dupa ea .
si stau ei in pat ... cam asta fac toata dupa-amiaza . viata de viata . ce greu o fi ...
si-i spune el cum ca daca tu mureai eu nu mai ieseam din flacari ...acolo ramaneam , ca viata ta este si viata mea . ca daca tu si fi murit ...eu pentru ce as mai fi trait ? deh ... "dragoshti " din astea de filme . dar ce superb este !!! Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516 si ea ca el este ratiunea ei de a fi ... si lucruri din astea departe de muritorii de rand . de aia ne paleste pe noi asa ...

dar are tata firuzu de vorba cu aga .
-bine mai baiete ... inteleg cum ca cu fabrica si tot ... dar iete , iete ...
-iete , iete , tata ... dar s-a intamplat .
-asta pentru ca sotia ta este incapatanata .
-tata , a gandit bine sila ce a gandit ... s-a gandit la oameni .
-s-o fi gandit ... dar nu este bine . ca cihan abia asteapta ...
-imi voi apara oamenii ...

aude sila , aude ... si na minune minunata ... ca se suceste si zice ca gata cu fabricalioglu . 40 de tigari de or fi facut si ei ...si deja inchisera fabrica . il suna pe azad .

-azade , azade ... spune-le oamenilor cum ca bitti cu fabrica . asta este ...ozulderim si un praz verde ... si ne pare rau .
-stai linistita , ablagim ... ca rezolv eu .

-borane sa stii ca am inchis fabrica .
-pe bune ? te simti bine ?
-ma simt , ma simt ... dar sa stii ca am facut asta pentru tine .
- cupidon cupidon cupidon cupidon cupidon asta-i fata de aga , sa stiti .

ete ca ajunge si azad sa vorbeasca cu muncitorii . bai , fratilor , ziceai aia ca au facut pe putin facultatea de finante . pai cand s-au apucat ei sa ceara compensatii si despagubiri ... Smile ma mir cum de sunt asa de lasi la traditii ... ca la vorba despre protectia angajatului , erau experti .

si cam asta fuse cu fabrica . cred ca cea mai scurta existenta a vreunei fabrici din istoria omenirii .

si hai sa merga sila si boran sa-si prezinte condoleantele la nefericitul vaduv . sotul fetei de la fabrica . era o tristete pe omul ala ... si da-i la cantat din cobza . asa or face toti barbatii cand isi pierd soatele ?
si iar tristete mare .

acuma , acuma ... ce sa faca ai de la fabrica ? ca le trebuie bani . se duc ei la firuzu ...ala ca ce ? tradare , tradare ... mare tradare ... nu va primesc inapoi . nu am nevoie de oameni asa . zici ca si de era planul pus detaliul cu detaliu de catre cihan ...tot nu iesea asa de bine .

ala cu gagicareala . s-a plimbat episoadele estea ...cred ca sa se destreseze sau ceva de genul . prin pietroaile alea a facut si presopunctura . barem este alt om . relaxat . se poate razbuna mai sanatos . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

si ajung prapaditii aia la cihan , sa-i ceara pe pomana . ca exact asa parca a fost . sa-l vezi pe cihan ce facea pe cocosul . ca ee , de ce veniti la mine ? duceti-va la aga . ca ete ce facu ... va lasa pe drumuri . dar eu , eu ... nu sunt asa . hai ca-mi calc pe inima , pe pipota ... si tot va ajut . vom imparti tot . zeul suprem se simti cihan . si cu pupaturi de manusite ...

sila ajunge la fabrica . la angajati .
bun aga asta .

sila .
-borane , oare am gresit ?
-nici eu nu stiu ce-i bine , sila .

offf , cum le zice el spuse ca din carti .

oso cere sila iertare . ii pare rau ca nu i-a putut ajuta ... dar ca in curand vor avea maternitate , si scoala ...si ca tot vor fi schimbari ...

si asa ne lasara .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Joi 26 Feb 2015, 3:04 pm

episodul 37

episodul cu chef de joaca . bine ca fuse . joaca . cheful . aga . ... ca cica nu mai pupam noi joaca prea curand . of , of ...

dar hai sa facem rezumatul asta vesel . vedem cum il facem pe al' de maine .

si sila incepu este sa spuna cum ca ete fabrica , scrum se facu ...asa ca yok de lucru ... si hai cu toti la casele noastre , ca gata , nu mai avem ce face . bitti .
macar poate maternitatea sa ne iasa .

-cum sa nu mai avem ce face , doamna ?
-pai ete cum s-a ales praful ...
-s-a ales , s-a ales ... dar noi zicem asa : de ce nu refacem treaba cu banii pe care ni i-ati da pe compensatii ? vrem sa muncim , sa avem un ban al nostru ... vrem o viata mai bine ...
-stiti ca tot ce am facut am facut pentru voi ...
-asa este , doamna ... de asta vom fi uniti .
-eee , atunci asa vom face . ete ca si berdihan este de acord , ca misca .

si aga tot de acord este . ufff , ufff . ce barbat super . tot ca sila face . daca sila vrea ... sa fie fabrica , sa ajute lumea .

si hai ca o duce si-n lanul cu maci . o superbitate . maci , maci , maci ...peste tot maci . si ei tot ca niste liceeni . bine ca cica se schimba treaba diseara ...si mai revin si ei cu picioarele pe pamant ... ca prea zburdau , truli -luli -la . frumosi foc .


-ete , silo ...ca vai si amar de mine . ( exact ca-n visul monicai >>> cum ca se facea ca te ia durerea de cap cand te uiti la persoana iubita , "ca calci" pe iarba si simti ca zbori , ca nu mai stii de tine si de capul tau ) stai sa afle taticul firuz , cred ca este pe cale de a face infarctul 3 in 2 zile ... sigur .

-eee , borane ... pana la urma ma iubesti ... stiam eu .
cupidon

cihan tot cu gacicareli ... tot cu prostii . se duce si matusa amanta sa vaza soata cihanului . mai , este frumoasa fomeia aia . sa vezi uitali de suparari .
aia are chef si de plimbari .

aga cu sila la doftor .
cica sila ... hai ca poate-i fata , nu vazusi bine nene doftor data trecuta . sa rada si doftorul , sa rada si aga ... sila tot cu alde ei idei .
este bine bebe . si tot baiat ramase , silo . sa stii .

hai sa merga copiii si al cumparaturi . sa ia lu bebe lucruri frumoase . ca pana la urma cumparara o tona de lucrusoare . luara si patutul . si cica , gata ... bebe este de acum stapan . Smile

aga sta de vorba cu taticu . nici nu se putea altfel .
-pai bine mai borane , mai voinicul meu ... pai asa ne inteleseram ?
-pai nu asa tata ... dar ete ca asa se intampla .
-adica nu mai conteaza ce spun si eu pe aicisha ???
-ba conteaza tata ...dar stii ca sila se gandeste la oameni ...
-aaa , deci asa ... noi nu ne-am gandi .
-ba da , tata ... dar au si ei de lucru . sila se gandeste la ei .
-si noi i-am ajutat mereu .
-da , tata ...asa este . dar sila se gandeste si la viitorul lu bebe mic .

hai ca pana la urma se inteleg ei ... ca de fiecare data . fiecare vorbeste pe limba lui .

aga are chef si de joaca . are omul asta la chef .... numai asa ...sa moara clanul de ciuda . Smile frumoase rau scenele cu ei . si dialogurile . simple dar de efect . de efect tare .

baba soacra parca este din ce in ce mai veninoasa . nimic nou aci. Smile sper sa se inece cat de curand . dar nu avem noi norocul asta .

si azad , offff ... de ce trebuia sa fie asa ? de ce , mai ?
exact cand se mai asezasera lucrurile ... trebuia facut in asa fel incat sa-l faca pe animal sa-l omoare .
ce cretin cihan ... el nu poate singur . mereu are nevoie de acoperire . de escorta . mereu sa-l ajute altii . cat de cretin este .

si se mai gandeste nevasta-sa cum sa se si omoare din dragoste bre . pentru el . oarba saraca . daca ea doar pe el il stie de o vesnicie ... dureros . aia mici pe la usa . mami , mami ... deschide usa .
ce sa mai deschida mami usa ?

si azad cu cihan pe marginea prapastiei .
de ce s-o fi dus azad cu el ?
de ce l-o fi scarmanat si pe ala ... ? facea el pe viteazul .
si narin sa planga acasa . ca unde-i azadul meu ? unde-i ?
presimtea ea ceva . deja parea ca o ia putin pe brazda narina . dar stai sa afle ca-i muri odorul . offf ...

azad cum ca ete la tine cihane . este un prapadit . ai si amanta . te dai mare .
totul facut ca sa-l sacai pana la disperare pe canalie . totul .
asa ca ...
ete de aci azade . zbang in prapastie . Crying or Very sad

hai ca nici episodul asta nu fuse prea vesel .
dar ala de diseara ... nici nu vreau sa ma gandesc . Crying or Very sad


victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Vin 27 Feb 2015, 1:03 pm

episodul 38

am tot stat sa ma gandesc . am stat , si-am stat ...si-am cugetat putin . ca nu cred ca pot face rezumat la ceea ce s-a intamplat aseara ...cum fac de obicei .

nu am sa mai fiu suparata pe cineva niciodata . niciodata !!!
chiar nu are rost . deloc . este o pierdere de timp si de momente frumoase .
mai , dupa ce ca stam pe acilea ( pe acilea , pe planeta asta pierduta prin univers ) asa de putin ... sa mai stam sa ne si uram si certam . pentru ce ?
in loc sa spunem : ce bine ca v-am intalnit . dintre toate momentele din timp si spatiu ... si cate alte momente si spatii or mai fi ( ahahaaaaaa ) ... tocmai cu tine am placerea sa impart asta . multumesc momentule !!! dragut moment . ce darnic ai fost cu mine . mi-ai dat tu sansa asta ....

de ce atata suparare ?
de ce mereu sa fim nervosi ?
suparati ? plictisiti ?
chiar nu mai vad motivul . si sa mai ajungi sa te si omori si sa mori pentru niste idealuri si traditii total anapoda .
pai bine , mai ... nu supara cihan momentul ? asta , asta de spusei ca-i darnic si frumos . ca ne dadu oportunitatea . ( ete , oportunitatea asta de a sta aci si de a debita cate si necate despre aga , despre stirile axxei ... despre semnaturile deei , despre plecarile greoaie ale monicai , despre supararile iulianei ... ) ... supara clanul momentul . in loc sa-i multumeasca ca au asa peisaje de vazut ...asa arhitectura ... nu inteleg . dar nu sunt suparata pe ei . nu , numai sunt . dar deloc . nu am de ce . am spus ca nu ma mai supar .
si apoi cica ma faci de ras ca te-ai sinucis .
pai , nu ar trebui sa te gandeste de ce s-a ajuns la asta ? adica vezi doar consecintele ... si stai tot cu ochelarii tai de cal . eee , atunci stai , daca lasi momentul sa treaca ... treaba ta . el a vrut . ca tu nu ai profitat ... ete , stai si plangi dupa ce pierzi ce iubeai ...si nu constientizai .
ca esti incapatamant , si ca vrei sefie ... poti sa vrei . dar totul va avea sfarsit . totul are .
si respingerea silei ... Crying or Very sad a fost dureroasa . rau de tot . mereu l-a lasat pe aga de izbeliste . este mica . nu stie . dar tot este dureroasa .
pai si au plans ... au plans , au plans ...
ca tocmai de aia zic sa ne bucuram de fiecare moment ... asa , esti prina mereu in ciclul asta al vietii ... ne complicam , ne agitam ... si apoi tot noi nu suntem multumiti ... ca a trecut timpul prea repede , prea nu am fost atenti , prea , prea .
asa ca hakuna matata ? sa fie asa . OFFF , CE BINE AR FI .

prea dureros episodul . adica totul ...toti sufera .
unii ca si-au pierdut copilul .
unii ca fratii .
unii ca mama sufera .
unii ca tati nu ma iubeste .
unii ca sotia ma respinge ...
unii ca nu au puterea cum trebuie ( siiigur si cihan regreta . are si el regretele lui . alea de ca nu este el aga - aga )

exact asta . trece momentul . momentul ala de ar vrea sa fie bun cu tine . darnic . si tu il ignori . si apoi , apoi te gandesti cum de ai ajuns asa cum ai ajuns ...
pai ...exact asa .
ete , cand vruse aga sa te ia in brate ... tu te agitai si dadeai cu reprosuri . si chiar de ar fi fost sa fie taica-su firuz vinovat ... ce vina are aga ? pe bune ...
adica te razbuni pe el ca esti tu suparata pe altii ?
ce vine are omul ? absolul niciuna .
ba prea a vrut sa-i protejeze pe toti ...si pe el nu-l mai iubeste nimeni ,
ca deh ... fanilia lui este importriva soatei , el ii ia apararea soatei ...automat ca tot ce i se reproseaza silei ... ajunge si doare in inima lui .
moare fratele ...normal ca toate supararile tot in capul agai vor ajunge . si da-i cu respingeri , cu dureri ... si iar ...unde-i alintarea agai ? pe el cine-l linisteste ?
momentul ? l-o ... intr-un timp . mai incolo .
dar diseara iar il vedem suferind . iar respins .
si el ...el cat a fost de intelegator cu ea .
si cand spuse hai sa refacem fabrica ... a fost de acord imediat .
si la inima lui nu se gandeste nimeni . hai nu ca cine stie cine ... dar macar soata . adica cat de suparat ai fi ... lasi iar momentul sa-ti scape ?
ca ete ... acu azad muri . gata , pleca ...
ce usor se schimba lucrurile . si vaide narin .
si vaide si de familie
si de sila
si mai ales de aga ... ca pe el nimeni nu-l va intelege . nu-l va imbratisa ...si nici cu bebe nu se va mai juca . asta era placerea lui ...si i-o ia sila .

de asta am tot spus sa ne bucuram de momente . si hai ca vine diseara iar repingerea . vedem ...
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Sam 28 Feb 2015, 10:39 am

episodul 39

episodul in care aga a aruncat cu de toate . cu bani , cu gloante , cu nervozitate ...

deci ... toata lumea plange . sufera . o ia pe aratura .
asta este . episod trist . continuare la episod trist .
aga ... aga cam banuieste el ceva .
narin ...deja are fluieraturi prin creier . vaide ea . imi este asa de mila de fata aia . deloc nu a avut si ea noroc . deja isi imagineaza ca azad traieste . de-ale ei ... mecanism de autoaparare in caz de soc .

sila toata ziua sta la mami si la tati .se invinuieste ca din cauza ei a murit azad . cum ca daca nu era fabrica , daca nu ar fi insistat pentru facerea fabricii , daca , daca .... eee , eu una zic ca tot asa s-ar fi intamplat . nu era fabrica ... era alt motiv pentru care cihan si-ar fi varsat veninul si ura . si tot ce are omul ala rau in el .

aga se duce croit la cihan la viloaie . adica ... ce ca croit !!!???? se duce uragan .

-hai ca venii sa vorbesc cu cihan .
-pai nu-i acasa ...
-dar unde este la ora asta ?
-pai o baga pe soata in spital .
-atunci cheama-l pe unchiu'
-ca sa vezi aga ... c-o fi , c-o pati ...
-nu-i nimic ... du-te si adu-l aci .
-pai ... nu-l pot trezi acum .
-ba poti ... ca de nu ma duc eu direct , si nu cred ca-i bine ...

hai ca se resemneaza omul . si se duce la unchiu . vine si fratele .

-unchiule ce stiti despre moartea lui azad ?
-ee , azad muri ?
-muri , muri ...
-ce ma intereseaza pe mine de moartea uni strain ? avem noi destule probleme .
-unchiule , amgim ... nu ma lua cu astea . stiu eu cu cine am de-a face .
sare si fratele .
-aga , aga ... stii ca tu esti mai mult vinovat . si ca azad era deja ochit pentru traditii . pentru vendeta .
-stai , stai ...frate prost al lu' cihan ... ca eu spusei ca muri . nu cum muri . de unde ai sti tu ca era o vendeta ?

bine cu fratele ... ca se dadura de gol .

repede unchiu il ia la 3 pazeste .
-borane , borane ... hai lasa-ne cu strainul tau . ca nu stim nimic .
-bine unchiule , va las . va las acu . si pleaca aga .

cihan cu nevasta prin spitale . il suna si amanta . aia sa moara de inima . cum ca hai ca te voi face sa platesti . vai si amar va fi de tine . chiar sunt curioasa ce ar putea face . ca de plans planse tot episodul .

ajunge aga putin si pe acasa .
mama , mama ...lasa-ma si tu in pace . ca fata ta sufera . eee , de la soata invatasi cuvinte veninoase .
pe bune ? de la soata ? pai mama scorpie soacra are cele mai veninoase cuvinte ... aaaa , alde ei nu se pun . astea sunt de la mama ...si merg .
ca adu-o pe narin acasa .

narin este in lumea ei .
aga sufera si pentru ea si pentru ca nu-l putu salva pe azad .
pai si cum ar fi putut ? adica ...okay , sa zicem ca-l salva acum ... dar tot s-ar fi intamplat ceva la un moment dat . tot ar fi murit azad la cat de porniti erau inteleptii clanului pe el . Crying or Very sad
sila a fost si ea aiurita si suparata tot episodul . toata jumatea de episod . nici nu s-a apropiat aga de ea .

mai apare si unul la usa ...cum ca bou sunt . adica bou cumparai ca sa ma insor ... cal , macar , catar ...am dat si 10 meleoane ...

-ia de aci bani ... si lasa-ma-n pace omule .

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 rau aga . cum am mai spus asa a fost tot episodul ... a aruncat in toti cu cate ceva .

ajunge si la hotel . adica ajunge hotarat rau .
-vreau sa vorbesc cu patronul .
-da , aga ... acusica .

-deci , patronule ...cum statu treaba ??
-statu ca azad si cihan se tot impunseara .
-plecara unul dupa altul ?
-nu ...cihan mai statu .
-si ce facu ?
-pai dadu un telefon ...

okay , hai ca se contureaza treaba . mai este si un nenea comisar corado catani care deloc nu-i crede pe martorii de pe acolo . unul ca cihan statu 2 ore ...unul ca o ora ... nici la minciuni nu se puseara de acord .

il ingropara pe azad . plansete mari . gata ... s-a dus . dar narina tot dusa este si ea in lumea ei .

cihan cu frate-su la farmacie . luau neste smecta . dau ei sa iasa din farmacie ... cand nas in nas cu boran . mai , are omul asta aga un spirit de observatie ... ii vazu din centrul pietii . fratele sa faca atac .
-frate , frate ... ete boran aga .

cand vede si ala ... iese prin spatele farmaciei ... aia au doua intrari la farmacie . exact pentru astfel de cazuri . Smile
si sa-i vezi ce frumos mergeau ...si cu aga dupa ei .
grabit , dar totusi incetisor .
sa nu shparie lumea .
topa-topa alde cihan ... topa-topa alde aga .
pana ajung ei intr-un loc retras . si unde se pot impusca in voie .

-bang - bang ... bang-bang ... idem , idem ...
-cihan , cihan ... esti un las .
-mai bine las ...decat mort .
-iesi sa te impusc in voie ...

bine , intre timp aga fuse atins de un glont . nimic neobisnuit . a doua oara pana acum , din ce vazuram noi .

fratele fuse ranit . bine , cica ca-i mort .
-cihan , iesi sa-ti iei mortaciunea .
-nu iese cihan nici mort .. este un las . vorbe intelepte de la aga . Smile
-hai ca totusi ies ...

si iese cihan cu arma indreptata spre aga . aga cu arma indreptata spre el .
ii spune lu' ... lu' ... cum l-o chema pe fratele lu ayse ( ca mereu uit ) sa plece si sa-l lase singur . ca se descurca .
-dar , aga , inteleptle ...esti ranit .

-da , da , da , aga , esti ranit Crying or Very sad ( spuneam si noi Crying or Very sad )

dar mai conteaza ? pana luni asa ne lasara .
si aga ? Crying or Very sad
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mar 03 Mar 2015, 11:14 am

episodul 40

sau episodul : " mai , barbate ...ce patisi ? vrei sa ma omori .tu vezi ca esti ranit ..." . a nuuu , stati ca nu fuse asa . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 deci sila ar trebui sa primeasca o scatoalca zdravana . de fapt nici macar asta . ar trebui sa primeasca o plecare de la aga . dar nu are el inima asta .
sa moara , fratilor , fara ea .

cel mai calm personaj pe care l-am vazut ei pana acum .

deci , varu' 2 ( ala mai cretinel putin moti de ras ) cazu de pe gard ca o matura-n batatura . eee , si ete mortaciunea .

boran :

-varule cihan , hai iesi si infrunta-ma ca un barbat .
-nu ies ...nici sa ma bati .
-hai iesi si ia-ti mortaciunea .
-hai ca ies ...

bine ca misca mortul .
-aoleu , frate-meu traieste .
-traieste , traieste .
-hai sa te duc la spital .
-du-ma , du-ma ...

borane nu ca o rezolvam la judecatorie . o rezolvam prin traditii . ete , frate , la ei ... tot ei scot arma , si tot ei fac pe ofuscatii .
si pleaca cihan cu frate-su clatinandi-se din gard in gard .

aga ranit . la manuta . nu ca ar conta pentru sila noatra .
eu credeam ca se va da sila de ceasul mortii cand isi va vedea odorul ca a fost ranit . si cand colo ..

-borane , cred ca-mi pierd increderea in tine .
-ce spusesi , silo , caduna mea ?
-increderea borane ...se duce .
-pai eu mor daca faci asta .
-eee , poti muri in voie ...
-atata tii tu la mine ???
-atata , atata ...

ce sa vorbeasca aga cu sila . ca tuna fata si fulgera . si nici nu vede ca el este bandajat cu negru ( sa-i sara naiba-n ochi Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 )

toata lumea suparata .
aia ai lui azad nu au terminat de bocit . narina in lumea ei .
aga hai ca cihan la inchisoare . cum ca esti investigat pentru azad . aia cum ca ete la lumile de se detera peste cap . de cand pana cand aga acuzat de moartea unui sarantoc ? ca ce ... nu este egalitate intre ei . ala muri ...mort este . sa fie sanatos .
se confrunta fratii aia batrani .
-bine , mai firuze , firuze ... unde s-a mai pomenit asta ?
-ete , acilisa ... ca ce , ca ai tai incepura .
-pai incepura , incepura ... dar aga il impusca pe al mic .
-pai ei sunt vinovati . eu tin cu al meu .
-pai si eu tin cu ai mei ... ce treaba mai au ei cu clanul . ca doar ii dadurati afara . asta este ... asta este ... sa vedeti voi ce patiti .

mama ghionoaie sa moara de inima .
-aga , aga ... vezi ce facusi ?
-va , mama ...mai taci .

se duce unchiu apoi si la ai silei .
-cum ca ceee , ca va puneti cu mine ? vedeti si voi .

sila sa vezi ce-l cearta pe boran .
-pai cum ne aperi mai tu ... asa ? in halul asta ?
-pai cihan este la inchisoare .
-aa , nu-i bine nici asa ...
-nu-i bine ? pai cum ar fi bine ?
-nu stiu, borane ...ca nici eu nu stiu .
-mai , eu mor daca iti pierzi increderea in mine .
-eee , atunci ...poti muri in pace .

cam asa a fost tot episodul ( toata jumatea de episod sila ) sa faca aga suparari . si apoi se mai intalnesc si inteleptii . cum ca aga , aga ... toreul ramane stabilit . sa nasca sila , sa alapteze odorul ...si apoi bitti cu ea .
mai ...mai ... si niste lacrimi in ochii agai . Crying or Very sad

si iar se duce aga la sila .
ce o fi tot cautat la ea ? ce o fi fost in capul lui ? Smile

si incepe el cum ca
-iubirea , doar iubirea ...
-ce ai borane ?
-pai iubirea , silo ...
si ca daca nu era azad nu s-ar fi ajuns si scorpia in viata lui . adica , pardon :: odorul sila .
si ca daca ar da timpul inapoi . l-ar da pana cand ar fi trait azad . si chiar inainte de a se fi intalnit cu ea . dar hai ca cica sila ... nici chiar pana acolo .
cred ca se reglasera hormonii . Smile

si stau ei si se uita la stele . sis e tin de mana . si asa ne lasara .

victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mier 04 Mar 2015, 12:08 pm

episodul 41 . cred

mai , eu m-am incurcat in numere ? cu aga , de . Smile

cred ca 41 a fost . ca de cand cu astia ... nici nu mai stim pe ce episod suntem .

episodul : degeaba am sperat eu ca macar acum observa sila mana ranita a baiatului . deloc nu a parut afectata . dar deloc ... Crying or Very sad

trecu si noaptea cu ei pe acoperis ( misto acoperisurile alea .stiti ca ele sunt facute asa plane pentru ca asa se fac in zona unde ploua putin . la noi sunt mai inclinate ca ploua mult . iar la munte si mai inclinate , ca acolo chiar este precipitatia la ea acasa . si ca sa nu tina racoare . in zonele desertice exact asta se urmareste . ) si hai ca-i ziua . adevarata zi mandarina .

cihan scapa de inchisoare . a mituit ala 4-5 judete . toti si-au schimbat marturia . de parca aga nu ar fi stiut ca asa se va intampla . deja varu se crede aga ...si se viseaza imparat peste toti inteleptii aia batuti in cap . dar batuti rau .parca samanul ala ali este putin mai spre intelepciune , dar si el tot cu traditiile . ca alea sunt bune .

sila nu a mai dat pe acasa de vreo 2 saptamani . ca asa se face . adica daca ai probleme ...fugi de sot , nu mai vorbesti cu el , il respingi . sa nu care cumva sa fie in preajma ta .
narin este tot in lumea ei . bine ca vine luseina sa vorbeasca cu ea . la luseina reactioneaza narin si plange . trista rau scena . cred ca momentele astea vor mai tine vreo 5-6 daca nu chiar 10 episoade . si undeva pe la vreo 100 dupa ai nostrii cu impartirea lor .

vaduva vesela cu aia batrana numai prostii sa faca .

-agoaie , hai ca am gasit vraciul perfect .
-mai , vaduvo ...esti sigura ca de data asta merge ?
-merge , merge ... ca este mai dracos asta .

frate , sa te crucesti de ce le da fomeilor alora prin cap . asta face lipsa de ocupatie . te indeamna sa arunci cu tamaie in dormitoarele fiului ... sa il scape de soata .
si incep alea sa invoce ploaia , arunca cu batice , cu alune scofalcite ... ce or face pe acolo . bine ca intre ayse in camera . sa moara de inima saraca fata . ajunge si aga .
-ce faci aci , ayse ?
-stapane , stapane ...
-ce ascunzi , ayse ?
-aga , eu nu am facut nimic ... dar era mama ta scorpia si cu vaduva si ete ce facura .

pleaca aga suparat direct la vaduva .
-pai bine mai , vaduvo ... eu te primesc in casa mea si tu ce faci ?
-eeeuuuu , nimic aga .

se duce si la mama . pai bine mama , de asta-mi esti ?
-eee , ca v-am spus ca nu o vreau ...
tot ea aia cu gura mare .

bine ca o da afara pe vaduva . ca si asa mai rau incurca la cata ura simtea .
se trezeste si mama cum ca bine mai aga ... ce facusi cu fata ?
-o dadui afara , mama draga .
-pai fara sa ma consulti si pe mine ?
-stii bine ce a facut . un tradator nu mai poate sta in casa mea .
-aaa , adica ma dai si pe mine afara ...

pai baba este ca si cum recunoscu ca este si ea o tradatoare .

clanu' vesel are intrunire . sa vaza fiecare pe ce cale sa mearga ...sa-si spuna fiecare pasul .

-silo , sa stii ca cihan a iesit din inchisoare .
-eee , alacarese ...
-alacarese , silo ... dar ete ca iesi . ii mituira pe toti .
-nu mai suport ,
-pai si ce ai vrea sa fac ? sa-l omor si sa scap spunand ca fuse un accident . ca-i usor asa . dar nu am fi cu nimic mai buni ca el .

la intrunirea minunata sa-l vedeti pe cihan . mai ca-l credeai . mare increzut . plin de el si negru . negruuuuu . de suparare .
cum ca aga-i varza , aga-i praf . aga sa-si tina promisiunea . si sa-si omoare ceea ce trebuie omorat . soata , sora , catel , purcel ... ca si asa azad era mort demult . asa cum sunt si alde sila si narin . cam asta fuse cu intrunirea . pierde teren aga si el stie . dar si cihan este inganfat ... este sigur ca va fi aga .

asa ca boran se gandeste el ca cel mai bine sila sa plece la stanbul pana se calmeaza apele ...si sa stea si el linistit . ma mir ca se conformeaza ea . ( cred ca tot de la hormoni si schimbarea asta ) . ii spune si ca-l iubeste .
-borane , sa stii ca te iubesc ... doar ca asta nu inseamna ca sunt de acord cu tine .
-de parca nu as stii ...

si pleaca sila frumos cu bocceluta supa ea . o pune frumos aga la bagaj .

aiurea mi s-a parut faptul ca o lasa de capul ei . adica trebuia sa astepte sa decoleze avionul . sa fie sigur . dar film , deh ... nu mai putea ea sa se razgandeasca
vede shpionul cum ca aga pleaca cu soata si parca ar fi si narina pe acolo . il informeaza pe aga batran .

fug aia repede la azad in curte .
hai ca narina este aci .
-fata mea , fata mea ...
emotionanta scena .
agoia face ea un scandal . ca altceva oricum nu stiu a face . si cum ca o luam pe narin cu noi . bedara plange cum ca este fata mea , fata mea ...
si da-i sa o sune pe sila .
-sila , sila ...au luat-o pe narin .

-firuze , hai la casa de vara .
-hai , hai ...

aga ajunge si el acasa .
-ayse , ce-i linistea asta ?
-pai nu-i nimeni acasa . ai batrani plecara la casa de vacanta . nu stiu ce se intalmpla .
-eee , hai ca stiu eu .

se duce el frumos in camera . casa pustie .
aprinde lumina ... si ramane masca .

tara-ra-raaaaaaaaaa!!!

continuarea diseara .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Joi 05 Mar 2015, 11:07 am

episodul 42

episodul : TEORIA ATRACTIEI LA SILA .

mai , nu tinu prea putin episodul ? adica jumatea de episod . ca prea simtii ca-i prea
putinutel , putintel . nici nu ne saturaram . iar . din nou . ufff iaaa !!!

deci intra aga spasit si obosit in dormitor , aprinde lumina ( aia cu becuri ecologice ) si cand colo ce sa vezi ? sila in mijlocul master bedului . sa face aga atac si alta nu .

-ce-i , silo , cu tine acilisa ? nu te pusesem la avion ?
-aaa , ba da ... dar tu chiar credeai ca voi pleca pe bune ?
-eu mai stiu ... de data asta chiar crezui ...
-eee , crezusi prost .
-daaa , si la mine fraier . dar de ce te-ai intors ?
-pai narina ...
-ce-i cu ea ?
-pai ete cum ca sa facu ca venira ai tai si o luara de la ai mei . mi-e si frica de ceea ce i se poate intampla .
-silo , cadano ... este cu mamica si tatica . este copilul lor . nu crezi ca exagerezi ?
-aaa , ba da ... dar imi place sa te sacai , sa te doara capul . sa te fac sa regreti tot ce ti se intampla .

pleaca aga la prumbeii lui . ce bine . acolo chiar se simte cel mai linistit . ar trebui sa-si mute patul acolo .
si cum statea el acolo , pupand porumbelu' ... ti-e ca sila renunta sa-l mai caute ? haida deh ... ca turba prin camera ca nu mai vine boran sa-l certe .
iesi in pritvor
.
-borane , borane ...unde esti ?
-aci sunt ,silo . ce mai vrei ?
-pai credeai ca ai scapat cu certulica aia mica de mai devreme ? stai asa ... sa vezi cate-ti spun acuma .
-silo , mai bine nu mai spui nimic .
-eee , adica cum sa nu ... LOCUL MEU ESTE ACILISA , LANGA TINE !!
-pai nu-i momentul , silo .
-cum sa nu fie ?
-nu este . sunt vulnerabil cu tine si cu bebelu aci . un om puternic este ala de nu are nimic de pierdut ( la faza asta aga chiar are dreptate ...dar sa recunoasca sila ? ashhh ... )
-pai eu spun ca trebuie sa fiu pe acilisa ... ca siiiigur se mai intampla o neintamplare cu vreo virgina .
-iar eu iti spun ca ma duc la porumbei .

mi-a placut de aga episodul asta . a cam evitat-o pe sila ... si ea cornuta a tot fugit dupa el ca sa-l certe . mai ca-ti vine sa pleci tu din casa lor ...si aga tot acolo sta . parca ar trebui sa ispaseasca cine stie ce pedeapsa .

dimineata , cred ca aga a dormit in debara , intre borcanul de gogonele si damigeana de tuica . cu o noapte inainte .

sila cica ca vrea ceai de coada vrabiutei , ca-i vajaie capul de la nervozitate .
sa-i vajaie . dar aga tot calm . ce-mi place de el . iar ei ii poate sta ceaiul din coada de tei cu pupaza cu tot pe circumvolutiune toata ziua , ca oricum nu cred ca-i vine prea repede mintea la cap .

-borane , ma gandii ...si vreau sa o vad pe narin .
-de ce nu ma mir ...
-vreau sa o vad ... sa fiu sigura ca-i bine .
-ete ce zic eu ,silo . tu stai acilea linistita , te gandesti la bebe cum si trebuie . ( ca o ciorba nu a facut sila de cand a inceput serialul ) si eu ma duc sa vad ce face narin ...si iti spun si tie .
-de acord ... dar tot imi este frica de ceea ce va pati .
-silooo , este cu alde parintii ei ... oi fi tu pornita , dar nu te las sa vorbesti despre ei ca despre neste cremeneli .

hai , ayse , hai ... hai cu ceaiul de gura leului ... poate o face si pe sila sa taca putin , si sa nu mai debiteze vrute si nevrute .

intre timp si-a uitat al batran medicamentele acasa . hai ca face sila o fapta buna si-l trimite pe nastratim sa i le duca .

ajunge si aga la narin .
saraca narin . cand o vede aga ... vai si amar .
-sa stii ca iti transmite salutari sila .
-si eu ii transmit .
-daca ai nevoie de ceva sa-mi spui ...si-ti aduc .

Crying or Very sad Crying or Very sad ce trist .

sila sa faca atacuri cum ca ma suna aga ?
-nu , nora , nu suna ... cred ca vrea si el liniste .
-fir-ar el sa fie . nu ma suna .

ajunge acasa , sau mai bine nu ar fi ajuns . ca este sila asa de cornuta . de ma mir ca mai este calm aga .
bine ca afla cum ca ete ... ii trimisei lui taticu medicamente . eee , sa-l vezi pe aga ce zambet pe fata lui ...si sila tuna si fulgera .
si ca de ce nu ma sunasi ?
-pai nu avusei timp .
-eee , da ... cum sa nu ai ????? Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 saptamana trecuta plecai de la sedinte sa vii sa te joci cu mine . si acum nu ma suni pentru 2 minute ???
-bine , dar si saptamana trecuta tu erai altfel .
dorm ei in acelasi pat . suparati , deh ...suparati . Smile
dar dimineata se unisera . obisnuinta .
cand vede sila , zbang afara de la el din brate . suparare mare . Smile mai sa-i rupa mana cand pleaca de la el din brate .

si in plan secund povestii . iar aparura unii . romeo si julieta de mandarian . sau mamuth si mamutha .
cica fratele aleai a rapit pe una si acum fata trebuie data la schimb . normal . dar stai ca cica vor cere ajutorul agai . hahahahahahahahahaha
cred ca va fi prapadul de pe lume .

victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Vin 06 Mar 2015, 10:54 am

episodul 43

episodul SE MAI BAGA SILA MULT IN POVESTILE ALORA DIN SAT ?

bai , frate , sora ... daca-am mai vazut asa ceva de cand mama m-a facut . asa ceva ... deci se baga sila nostra in absolut orice . stie toate povestile de amore de pe acolo . deja intreaba daca saftica cu fanel s-au casatorit ... ca deh , normal ca stie ea . si ce poveste de amore superba intre aia , ca de ...iar stie ea . de unde pana unde ? ce are a face ? si ce atata treaba cu povestile alorlalti ... cand a ei sta in pioneze . nu i-ar fi rusine obrazului sa-i fie !!!! dupa ce ca aga la fiecare intrunire posibila cu inteleptii inteleptilor nu face nimic altceva decat sa o salveze . la fiecare cearta cu ea nu face nimic altceva decat sa incerce sa o calmeze ... si ea tot cornuta de munte . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 merita aga toate premiile din lume pentru calmul lui . este minunat . frumos personaj . cel mai usor de iubit personaj pe care l-am vazut pana acum .

si sila pare geloasa inca pe yezda . asta-i de inteles .
aga a luat-o pe yezda pentru ca o iubea . pe sila a luat-o la schimb . a vazut bine cum este cand se casatoresc cu schimbul ... nu-i iubire . ea cred ca de asta se teme .

deci ... venira aia cu schimbul . cum ca hai sa facem schimb . ca de ...traditia , traditia . tatal fetei mai este si unchiul yezdei , il vede pe aga ca pe un fiu . bla , bla , bla ... hai cu schimbul . hai cu schimbul !!!
uiu iuuuuu ... ce minunat . hai ca ne inteleseram .

desi aga stie ce are de facut . pune el la cale plan sa-i ajute pe indragostiti . totul  mergea struna . mergea , mergea ... pana afla sila nostra .
bine ca o suna muncitoarea Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 756436 satului . o barfitoarea mai mare . silo , silo ... aga ete ce facu . eee , aga al meu ? aga al tau .

si incepe razboiul .
o durere mai mare nu am mai vazut . deci , daca nu l-a respins pe aga , daca nu l-a urat , i-a amintit de viol ... a spus ca tii doar la copil . esti un ticalos , un cremenal , un neom , de ce spui ca ai inima ... ca ai mai multe . ca oamenii aia se iubesc si tu ?
si el ii aminteste ca nici ei nu se iubeau la inceput . si ca incercasi sa ma omori , silo ...
-nu ti-ar fi rusine , borane ... noi vorbim serios aci .
-serios , serios ... eu chiar vorbesc serios .
-cum sa desparti doi oameni care se iubesc ? sa faceti voi schimbul mai repede ...
-pai si noi tot prin schimb am ajuns sa ne casatorim .

deci toate atacurile silei ...erau aparate de aga cu calm . sa mori de inima si alta nu .

hai la nani . ea in camera . el pe acoperis . ea dormea . el se gandea .
se duce sa-si faca fata o limonada ... ceva , o oribilitate . Smile o vede aga ... se duce sa vada ce-si gati sila . gusta din preparat , sa moara de amarala . si se gandeste el sa-i faca , ca doar se pricepe aga si la gatit . la toate se pricepe .
sila nu accepta ... ca ete daca beau limo ... inseamna ca o tradez pe cutarita cu marea ei poveste de amore . incuie si usa . o minunatie . eu tot ma mir ca mai sta aga cu ea  .

dimineata tot ea ciufuta . ca nu fusese ciufuta fara ciu ... si hai ca nu mananc , ca nu mi-a foame si nici nu stau cu cremenalu la masa ... blah , blah ...
si ayse adu-mi nu stiu ce ca ma dor picioarele .
aga atata i-a trebuit . se duce el in camera si o cheama pe minunata la el .
-eee , de ce ma chemasi ? sa cad la picioarele tale ?
-mai bine te-ai aseaza pe pat .
-aaa , adica vrei sa-mi amintesc de niste momente ...
-silo , te asezi ?ete aci apa cu sare . face bine la picioare .
si da-i plans pe sila noastra .
-te urasc , borane .
-bine , silo . uraste-ma .

asta este . sa-l urasca . lasa ca-l iubim noi .

narin afla ca-i gravida . pleaca iar de nauca .
alea de la fabrica o suna pe sila cum ca ;
-bine , aga silo , am avut incredere in tine ... si ete tu ce ne facusi .
-hai ca vin acolo .
si pleaca sila de nebuna . aia de la paza il suna pe aga . vezi ca ti-a plecat cadana , la fabrica de ibrice .
ajunge sila acolo ...aia cum ca am avut incredere , ca ne vei elibera ...si ete acu ce patim . stati , stati ...ca va voi ajuta . apare si narin cum ca are incredere in sila ... cum ca tot ce vor face fac pentru azad . in memoria lui . bla , bla , bla ...
este si aga acolo .
sivan cum ca  aga totu-i pregatit . sa le spunem si romeilor enamorati .
-lasa , nu le spune acum ... le spunem in ultima clipa , sa nu prezinte niciun pericol .

si tot aga sa-i ajute ... si tot aga sa fie impuscat de indragostit . ca de ce mai aga faci asa ceva ?
scoate nenea pistolu ...si se duce direct la aga ... sa-l impuste .
ma mir ca tipa sila de teama .
poate s-o gandi ca il rateaza omul ala . Smile
 
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mar 10 Mar 2015, 10:35 am

episodul 44

episodul ... de mi-e si frica sa-l scriu ...de atata ura pe care am adunat-o aseara la adresa silei noastre ... nu i-ar fi rusine obrazului sa-i fie!!!!!!  Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
bine , scenaristelor de au facut-o in halul in care au facut-o . de-ti vine sa intri in TVEU si sa-l iei pe aga sub aripa ta ocrotitoare de ornitorinca mamoasa . pai bine , mai ? sa-i faci asa ceva omului ? agai ... cand el ete ce super duper extra nemaimpomenit se poarta cu tine . i s-a urat silei cu binele si binele este fraier ca sta langa ea . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754 pai si binele s-ar omora langa sila de ar putea .

vruse matusalemu , sau cum il cheama pe aiuritul enamorat de cioconda cu sticletele in mana , sa-l omoare pe aga  ...dar nu putu . si aga se tot uita la el ... si el se razgandi la moarte . nu avuse curajul . sila era ingrijorata . mai bine il omora pe saracul aga si terminau odata si bine ... si gata si cu torele si tot , si mai ales cu nevasta asta disperata de a doua ... ca ghinion avuse boranu cu ea .

sila incerca ea sa se duca la aga . sau ce incerca sa faca ...si aga o respinse . era de asteptat si abea astepta , ca de ... cat sa mai indure si nenea calmu ? si pleaca in desert , sau in pustiul neprihanit sa-si limpezeasca si omul mintile capului . desi ...cu sila langa el ... nu cred ca poti face asta in vecii vecilor mandarieni ( ca parca si timpul curge altfel pe acolo ) . si stai ca nici nu-i raspunde omul la telefon . desi ea insista , insista .... si nu stiu ce naiba vroia .
aaaa , ba da ...vroia sa-l mai certe putin . si acum avea si aliata , alta nervoasa la ora actuala , narina azadoasa .

pana la urma ii raspunde omul .

-ce mai vrei , silo ?
-pai hai ca ete , te asteptam pe aci . unde esti ?
-la granita cu canada ... in drum spre marte .
-te asteptam ...
-hai ca vin ... poate am noroc si chiar ma impusca cineva .
-te asteptam .

se duse degeaba aga . afla el ca narina are un bebe . dar ca cica mai bine te omor frate ... ca ete , acum sunt vaduva vesela . prostii din astea . de si aga la spuse ca ce are cu el ? ca el nu este de vina . si narina alta nebuna .

si tot aga fuse mai darnic si mai milos cu ele . tot el le iarta . tot el , tot el ...
sa vina narina la ei , sa le fie musafira . mancara ei neste ardei iuti , inca ii placeau silei ... acum s-a sucit . si de ce naiba nu gatesc ardei dulci? nu cred ca-i chiar asa de neagra treaba incat sa trebuiasca musai si neaprat sa ai si ardei iuti la masa . te doare capul . cred ca sila ii cumpara .
ce sa incerca omul sa o imbuneze pe nebuna ... slabe sanse spre deloc spre tinde spre minus infinit . durere mare ... la sila . cred ca este doar nebuna la cap . dusa pe campurile mandariene ...si padurile madyatice . sa sperie ciorile si alta nu la cat de hapsana este navasta agai .

eee , si cum ca ce , ca ete astia-s rudele agai prin alinata cu yezda ... si da-i si cu gelozie . nici amuzanta nu mai este situatia .
aga tot pune la cale sa-i ajute pe amorezi ... dar stati ca se baga sila noatra in curand ... si se alege iar praful de praf . vai si amar .

o fac astia si pe narina mare experta bancara spre galactica .

sila a tot continuat sa fie ingrozitoare . adica-i buna de gonit curcanii de pe tarla . plus ca-ti taie cheful de la orice . si aga este singurul care o suporta . oare cum ? ce pacate simte ca are de ispasit de sta langa scorpie ? adica langa mirovolanta .

sila iar este pe l-alde mama-sa ... cum ca ete mama acum vei avea inca un nepot . fericire mare . bine ca au nepoti ... ca pe tatii lor i-au distrus .
si incep ei sa fie happy , happy clap your hands ...
nebunie mare ...
-aaa , ce ? ne salva aga de nenumarate ori ? eee , da-l incolo ... ush , ush ...

mama ce mi-as fi dorit ca el sa plece o perioada . sa stea asa ... sa se relaxeze si sa se gandeasca si la el ...

BINE CA ARE INTREVEDERE CU INTELEPTII . UNA DOUA HAI CU INTELEPTII , o nebunie .
aga le tot explica cum ca ete , narin este insarcinata . sotul olduremin ... deci bitti cu moartea pentru ea . bitti , bitti ... ca acum este in grija familiei . a agai si a lui firuzu .
si sare aga cum ca si pe sila ar trebui sa o pasuim ... ba nu ... pe ea nu . la ea va fi cu moarte de om , de oama . ca oricum , este groaznica creatura . Smile eee , glumesc eu de suparare . daca exista asta ceva ...





episodul 45

UN EPILOG ADRESAT URII CU CARE S-A INCARCAT MINTEA TELESPECTATORULUI URMARIND-O PE SILA .

oribila , oribil caracter . crede ca i se cuvine totul si chiar mai mult . daca s-ar putea sa faca pe enervanta si mai tare ... si nu cred ca ar putea , ca nu se mai poate ... a ajuns deja la un mega extra nivel . ala maxim . enervanta creatura . cum s-or fi asezat stelele cand au decis ca aga sa o ia de soata ...??? bete au fost . bete si chioare . chiar ca avea dreptate sila cum ca nu au nimic in comun oamenii astia . ar vrea ea sa aiba ceva cu aga ... dar din pacate este departe rau de cum este el . departe .
ma mir si ca se duce sa o mai ia acasa . acolo trebuia lasata . la mamica-n batatura . sa stea ea linistita . sa-si limpezeasca creierii . si sa se gandeasca sa stea in banca ei ... ca-si ia aga alta nevasta . la cate amarate sunt pe acolo ... care cred ca si 10 la suta din ceea ce-i da aga silei li s-ar parea wow ,...
hai ca o ia acasa .
ii da si vestea narinei , sa stea linistita cum ca nu mai este in pericol de moarte . ca sentinta s-a anulat . sila cred ca tot astepta sa auda ca si sentinta ei ... dar nu . asa ca pleaca iar nervoasa ... si normal , ca din nervozitatea ei ... sa nici nu-l lase pe aga sa respire acelasi aer cu ea . aoleu , ce as fi lasat-o sa vina cu ce vrea ea acasa . aaa , ca-i insarcinata , sa-l intelegem si pe aga . dar batuta ar trebui sila .  chiar nu se explica comportamentul ei de scorpie . pai a intrecut-o pe soarca-sa episoadele astea . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754
aaa , ca o fi geloasa pe yezda ...okay , dar sa-i spuna . nici asta nu vrea . tot sa para ea superioritatea intruchipata . mandra se mai simte . si cand il injoseste pe aga , tot ca sa arate ea ca-i mai breaza . pai nu arata deloc asta ...mie mi se pare doar un caracter infect si nimic mai mult acum .

bine ca au si ei visul frumos . ma mir cum de-l are ea . Smile m-ar fi asteptat ca la ea sa fie ceva cum ca-l sufoca pe aga-n pat cu perna cu fulgi de paun ... ceva de genul .
ee , bine ca-l vazuram pe aga la bustul gol . castigul episodului . sau al jumatatii de episod .

ala se mira cum sa o tina-n puful pufului si ea ...
vorba denisei , avion ii faceam magiunul ala ...nici pe ayse nu o mai stresam atata
-ia de aci silo ... nu mai stresa fata . lasa forta gravitationala a planetei ( 9,8 ) sa-si faca datoria . ia , vrei lapte ? iti trimit toata sticla .
ai gija la dinti !!!

seara sa o vezi la cina . cum ca nu vrea iutenia ardeiului .
-pai nici nu-ti mai trebuie iutenie de leguma silo ...stai linistita , insasi corpul tau o produce .
-eee , aga ...eu zic ca sa-i papi tu pe aia iuti .
era aga un scump ... sa faca el glume si cu sila si cu ayse ... si tot sila nesuferita si greu de digerat . se mai si arde la mana ... sa-l faca pe aga sa sara si ala ca ars .
-lasa , borane ... ca nu am nimic .
-ba ai ... ca te-ai ars . mai tii minte ca eram fericiti odata ?
-eram , eram ...la trecut . acum totul aduce amarala in casa asta . cred ca se refera
la limonada aia facut de ea acu 2 episoade .
si il enerveaza pe aga ... darama ala toata masa . dar tot intr-un mod calm .

vine si nefericitul alalalt . si ala indragostit de alta . aga , aga , intelept ... ajuta-ma . stai linistit ca te ajut .

dar hai la firma , ca acilea asculta sila ca un radar .
si pune aga din ce in ce mai bine planul la punct . si bine ca intervine sila .

aaa, deci asta-i dator familiei yezdei . lasa ca rezolv eu . lasa ...
si vorbeste cu matusalemu ... cum ca ete baiete , te ajut eu . scapati cu bine .
atata a trebuit . afla cihan ... deci asa . stai sa vezi ce frumos impuscam noi un porumbel si alalalt ramane ranit pe viata .

si exact asa se intampla .
este impuscat indragostitul ... si indragostita va ramane socata pe viata .
brava tie , silo ... ca vrei schimbare , si murira de cand esti acolo , din cauza ta , mai multi decat au murit de cand au ei traditiile .

-aga , aga ... s-a intamplat o tragedie .
-ce ?
-matusalemu a fost omorat .cineva a incercat sa-i ajute sa fuga ...

privirea agai spune tot . degeaba are sila lacrimi in ochi ... bagaciosenia ei este groaznica . graba ei , modul ei nesuferit de a trata traditiile alea ... de parca ar fi o joaca ... este ea insasi groaznica perioada asta . si nu are scuza . chiar nu are .
si de-i geloasa , si de-i hormonala , si de-i suparata cu traditia , cu moartea fratelui ... nu are scuze . nuuuuuuu !!!!
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Joi 12 Mar 2015, 11:53 am

episodul 46

imi si vine sa Crying or Very sad cand ma gandesc cat scrisesem aseara ...si s-a luat netul .
de zici ca furnizorul meu de net este sila si alta nu ... Crying or Very sad

cat oi fi injurat-o in rezumatul pierdut , de nu a lasat forta divina sa ma lase nepedepsita . asta este . o trebui sa fiu mai zen , zen ? Smile
eee , hai ca nu , chiar de-mi cade iar netul ... tot se merita sa spun iar cat de cuidata si nesuferita fuse sila . de ma mir ca mai sta si acu aga langa ea .
tot ea pacataoasa ... tot ea cu gura mare . si aga generos ca de ficare data . mama natura , mama natura mandariana , darnica rau cu aga . adn reusit rau ... si neapreciat deloc de sila . ca, deh ... este luat ca bun . si oricum l-am luat pentru tore . nicidecum ca-l iubeam . am dreptul divin sa ma port ca o ticaloasa ...

episodul AM O POEZIE PENTRU FIECARE TARA IN CARE MA GANDESC SA FUG CU SILA MEA . si tot degeaba . ca ea are poezii pentru tarile in care se gandeste sa fuga singura .

muri mesudu , asta este . ca vruse sila sa-l ajute . ea , mare si tare . pe urma tot pe aga da vina ...
-ca , ce , aga ... ca tu ai vrut sa-i desparti . eu am vrut sa-i ajut .
-ii ajutasi , silo ... chiar ii ajutasi . ete acu la ei .
-dar si tu esti vinovat .
-sunt , sunt ... cum sa nu fiu . sunt .

si sa lesine sila . si sa cheme aia repede doftorul .
vine nenea doftor .

-sila sa stea linistita . sa-si ia vitaminele . daca s-ar putea sa nu-l mai supare pe aga . un doftor de a spus sa faca asta ... Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

doarme aga langa ea toata noaptea , pe scaun ...
dar si sila se uita la el ... cand nu o vede . smechera si ea .
el cum ca ete silo , zambetul tau ...si privirea ma tin in viata , i am alive because of you , fara astea ma prapadesc .

si ea sta cu spatele la el si plange .
de ce naiba o face asta ?
si el traieste su zambetul ei ? hahahahaha pai ar fi trebuit sa moara demult la cum se poata sila in ultimul timp cu el ... fraier om . Smile

daca ar fi fost sa traiasca cu iubirea ei ... ar fi diparut de 10 episoade . si daca ar fi fost sa traiasca cu mancarea facuta de ea ... limonada aia nu cred ca tine prea mult de foame . Smile

isi revine scorpia . deci mie mi se pare mai scropie ca soacra-sa ceea ce-i greu de atins ca si performanta . nu-i place de soarca ... dar si ea este dracu gol . deci isi revine . pleaca la mesuda sa vada ce face . taica-su aleia nu o lasa .
sila se duce la boran . numai prostii ii da si asteai prin cap .

-hai la mesude , borane .
-hai la masude . vorbim cu alde maica-sa . ca ma vei bate la cap 3 ani de acum incolo daca nu te duc .

pai ce sa mai vorbeasca ? ca mesude deja a incheiat socotelile cu lumea asta .
vede sila ... alta nenorocire . bine ca se mai inmoaie putin .
ma mir .
boran incepe sa faca planuri cum ca pleaca in argentina . sila face planuri cum ca pleaca in elvetia .
chiar ca se inteleg .
unul argentina cu soata
una elvetia fara sot

bine ca recita boran cum ca acolo unde esti tu ... daca as avea o noua sansa ... ar fi super . daca mi s-ar mai da o sansa . daca mi s-ar mai da o sansa , una mica , cred ca nu mai m-as insura cu sila . Smile  tare omul asta ...pentru fiece situatie ... are versul portivit . indragotit1
sila nu are niciun vers ... doar venin .

aga vrea un nou inceput . sila vrea un nou sfarsit . mereu a facut asa . mereu , mereu . el mereu atent , ea total dezinteresata de relatia lor si mereu pusa sa-i ajute pe altii . ce conteaza ca a ajuns sa se marite cu el din traditie ? a spus ca-l iubeste . pai sa lupte , frate !!!!

el este tot cu amitirile .
si ca sa vedeti ca sunt atenta la tot ce vorbeste aga ... rau am ajuns ... cand si-a amintit iar cu adolescentiala ... acum au tradus cum ca i-ar scrie numele pe pereti . pai prima data au tradus ca i-ar scrie numele la liceu , pe banca . offfff ... sper ca nu traduc mereu gresit . ca suntem si noi atenti la nuantele conversatiei .

sila este dusa la mama . cica vine aga sa o ia ...
-vino , aga , vino ...

si sila , hahahaha se gatise ea ca de sedus omul . intra aga ... si o lasa in voia ei . smecher si asta . Smile isi lasase ea si cracutul la vedere , doar , doar ... dar de ... mandra din cale afara nimic nu-i spuse . si aga n-o fi prost sa faca tot el pasul spre ea . bine a procedat .
sila stia ca pleaca si mai vroia odata . ea asa face cand pleaca .

si hai sa-mi iau napasta de la socrii ...
mai bine o lasa acolo .







episodul 47

episodul copilul iesit  jumate afara ... si eu tot plec in elvetia .

o nebunie . o minunatie !!!


deci se duce aga sa-si ia soata . si hai

-silo ca ete ce frumos , dar de ce iti musti buzele ?
-nici nu observai borane . pai asa facusi .
sila tot cu gandul ca-l lasa .
-silo , sa stii ca sunt nas maine .
( dar la astia asa se anunta treaba ? de pe o zi pe alta ? ca si acum ceva timp au avut o nunta ... si tot cu o zi inainte i-au anuntat . nu-i ca la noi ? hai sa dam invitatiile cu 4 luni inainte , pana pe data de anuntati ... ca sa stim . ce usor la ei )

-foarte bine , borane .
-ma gandeam sa mergi cu mine .
-merg,  borane . dar trebuie sa ajung si pe la fabrica .
-ajungi si la fabrica .

fericire mare , mare pe aga . accepta napasta invitatia .
si se gatira ei ... si erau toti la petrecere .
si soarca si socru ... si aia ai silei ... si un talmes balmes acolo . claie peste gramada . si cihan cu amenintari . si soacra cornuta . si cum ca o fi ... o pati ... trase si varu cu arma . traditie minunata . pastrata de cand este dinozaurul pe pamant . si ete ca se provoaca contractia la sila .
pleaca asa ...de nebuna . cum ca daca nasc ... plecam de aci in urmatorul minut .o nebunie .
si fug aia acasa .
aga vede ca nu mai este sila .
aia deja plecasera la spital .
are dilatatia la 3 . eee , mai este . Smile
dar greu se dilata lumea . in loc sa stea locului . se tara ...dar tot nu se lasa . cum ca daca ma va gasi boran intr-o zi ...sper sa ma ierte . pai tot de el fuge ? offffffffffffffffffffffffffff

de la spital , hai sa plecam cu avionul  ...
narina complice .
ajunge si aga la spital . mult face si ala . cihan la fel ... cum ca cum naste cum glontele in cap .
-narino , unde-i sila ?
pai , pai ... nu pot sa spun .
bine ca afla sivan cum ca este la avion , zboara in tarile calde si ca-i si varu cu varu dupa ei . pleaca aga ca-n filme dupa ei . si da-i urmarire .  si cu politia dupa ei . la fix .
nebuna la cap . si sila si maica-sa si taica-su si toti .
dar ei se gandesc la copilul ala ?
okay ... cum ca moartea de la clan . dar nici in halul ala . de mai ca-ti vine sa te crucesti . si daca tot nu pleca pana acum sila ... de ce naiba nu statu locului putin ?
ca la nebuni . nebuni .

aga sa intre prin arbustii autostrazii . ca sa-l ajunga pe chivan . ceva ... tot sa o portejeze pe nerecunoscatoare .
iar regreta sila . ea asa regreta , la final . mereu , mereu si mereu ... si apoi nu stiu ce vrea de la aga . iertare , dar sa-l mai certe putin si sa-l mai faca putin cremenal . ca , de ... merge . doar stie bine ca el o iarta . iarta mereu greseala femeii iubite . nici macar nu-i bine , tine atata suparare in el ...si pe el nu-l ajuta nimeni . nici macar sor-sa . niste netrebnici toti .

hai ca sila este in avion . iar plange .

boran il ajunge in sfarsit pe cihan . dupa ce rase toata plantatia de conifere . si ete cihan ca te impusc . ca meriti . si da-i cu gloantele . barem sa stea linistita sila .
-sper sa te pot iarta intr-o zi , silo .
de ce cred eu ca o va iarta dupa o zi ? usor ii trece . tot sa nu o supere .

si ete ca ajunse aga la inchisoare . barem acolo va fi si el mai linistit . mai rau ca la el in familie nu-i nicaieri . nici macar la jail .  
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Vin 13 Mar 2015, 10:39 am

episodul 48

episod trist . episod de batut sila . rau de tot .
de ce mai regreta acum ? ea mereu regreta dupa ce face nefacuta . nu vede si ea ca mereu o da in bara ? orgoliul ei prostesc i-a adus pe toti in situatia de acum . ma mir ca nu era aga suparat . adica , o fi ... dar nu arata . el si la jail este calm . l-au tratat prizonierii ca pe un aga . ceea ce nu se mai intampla cu ai lui . eu zic sa ramana inchis . ii este mult mai bine . are de toate . si oamenii de acolo il asculta . familia este batuta in cap ...nu-l mai asculta de ceva vreme . plus ca au ceai proaspat .  viata adevarata . plus mandolina . eu nu tin minte sa fi vazut un serial turcesc fara inchisoare ...si fara ca aia din inchisoare sa fie lipsiti de mandolina . super .

deci zbura sila . pana-n satul vecin . ca deja iesea copilul .  daca zburau pana unde-si pusesera-n gand ... cand aterizau avea copilul un an . asa ca aterizara tot pe pamant mandarian . si ce usor se aterizeaza la astia . asa ... imediat primesti acordul ...si culmea ai si pista in toate localitatile .
aga la politie . normal . daca tot o pierdu pe sila ... ce mai conteaza ca pierde si libertatea . dar eu totusi spun ca-i mai bine la inchisoare . este liniste . calmitate . el imbracat in luis vuiton , camasa la patru ace ... ce-i trebuie lui nebunia de acasa ?

cica cihan este grav . o fi ... dar parca sa nu moara .
bai , fratilor ...si cihan ca cihan ... dar este frate-su si mai rau . ala-i dus cu pluta grav . cihan este mai destept , judeca putin problema inainte sa actioneze ...dar frate-su ... fereste-ne Doamne ... pai ala ar da foc la clan ...si apoi ar rade tamp .
nevasta lui cihan plange dupa el . asa ceva ...  oricum , orice victima isi are calaul . aia este dependenta de nebunia sotului . clar .

ajung alde sila la spital . travaliu , travaliu ... incepe sa planga ca nu-i aga langa ea .
aaa ? pai bine , silo ... daca erai in alpii elvetieni ? ce mai faceai atunci ?

-mama , mama ... ce proasta fusei ? nu-l am pe aga langa mine .
-cam asa ....

si da-i iar cu plansul . ca ce facu ? cum o mai iarta boran ? si de ce a facut asa ceva ca acu ete ...nu-i aga langa ea . nehotarata femeie . stia ca a mai fugit odata de langa el si l-a plans cu saptamanile ...tot nu s-a lecuit . Smile iar il plange .
cand ii este si lui mai liniste la inchisoare ...trebuie sa se suceasca sila si sa se-ntoarca in viata lui .

cihan are operatie grea . 1 kil de  gloante a bagat aga-n el . sa fie sigur . dar nu moare piaza rea asa de usor . cum nu piere  asa de usor nici sila din viata lui . Smile

fata nostra cica nu simte nimic la nastere .
normal ca nu ... la cat s-a zvapaiat de cand au luat-o contractiile .
cica hai ganditi-va la ceva frumos , doamna .
si ea se gandeste la aga .
pai acum se gandeste ? Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

hai ca ete este bine . tot aga ajuta si la nastere . Smile

aia de la jail ...cum intra aga in celula ...
cum ca :

-bine ai venit , sefule .
-ne pare rau pentru ca ti se intampla , sefule .

sila a nascut un bebe frumoooooooooooosssss foc .

si lu' aga nu-i spune si lui nimeni . Crying or Very sad

incep iar regretele la sila . cum ca mama , mama l-as suna pe boran , dar ce sa-i spun ? cred ca deja ma uraste .
-eeee , te uraste . am vrea noi , silo ...dar nu te uraste deloc .

asa ca-si face curaj sila ... si suna ... dar de unde atata raspuns ? aga este inchis si gata . ii canta aia la madolina , ii dau ceai ... ii aduc telefon cand au nevoie .
misto viata . Smile mai rasfatat ca acolo nu a fost pana acum nicaieri .

victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de axxa246 Dum 15 Mar 2015, 1:15 pm

ce film frumos! Smile Smile Smile

mulțumim, Vic! kiss kiss kiss
axxa246
axxa246
vip
vip

Mesaje : 10209
Data de inscriere : 13/03/2010

https://www.youtube.com/user/axxa246

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Lun 16 Mar 2015, 11:02 am

cu placere  , axxa . kiss
zici ca l-am scris eu ... asa de bine ne intelegem cu aga .  cupidon Smile jumatati ale aceluiasi intreg . bine el o jumatate ...si noi , fetele de pe forum , alta . Smile


episodul 49 .

mama , mama ...cate episoade vom avea de la romani ... cred ca bate "tanar si nelinistit" .

episod frumos . episodu de  ; " uitai repede de suparare" . spuse aga-n mintea lui .
pai uita asa de repede ... adica daca era dat tot episodul ...uita in 30 de minute .

frumos personaj . calm . placut . admirabil .

deci nascu sila . varu nebun ... cum ca duc eu pana la capat traditia si omor sila , ca ne facu de ras ... ca sa ne recapatam onoarea si sa mai sufere si aga daca tot impusca minunatul cihan . acu cica sa ne rugam ca oratania ca traiasca ... ca in functie de asta va fi si aga pus la detentie
.
si aga tot cum ca trebuia sa-mi salvez ornitorinca . adica cadana ... ca ce ma fac eu fara ea ?
si acu o lua si pe sila napadirea amintirilor . ca :

-ce fuse in capul meu , ane ?
-tarate , silo , tarate ...

si ea tot incerca sa dea de aga . dar aga de unde sa raspunda daca-i la jail ?
si suna sila pe taticu .

-taticu , taticu ... ce face aga ? ca-l tot sun si nu raspunde .
-este bine , silo ...stai tranchila .
-esti sigur , tata ?
-da , da ... stai linistita .
-este suparat pe mine ?
-nu , nu ... nu este . este calm cum este  mereu .

aude si narin .
-tata , tata ... cu cine conosuiorusi ? CU SILA ?
-aaa , nu ... cu sivan .
-tataaaaaaa , lui civan ii spui "fata mea " ?
-eee , hai ca ma prisesi . cu sila vorbii .
-ce face ?
-pai ete ca nascu ?
-se nascu nepotu ?
-se nascu si este bine . si este coleasha . in batman .
-iupiiiii !!
-dar nu ii spunem lui aga ...

-ba eu cred ca-i spun ,taticule .

bine ca-i narina cu capul pe umeri de data asta . si cand se duce la boran la inchisoare  ii spune de bebel si ca sunt in batman ... si fericire mare pe aga . super scena . chiar emotionat aga ...uita si de suparare . uita de tot .

varu nebun afla pe unde sila . ca l-a urmarit lumile pe celil . bine ca-si da seama aga ca este ceva in neregula . dar si celil o drese cat de bine putu el ... il duse mintea la faza asta .

-vezi aga ca sunt in batman . bine ca a aflat boran . ca de nu ... era vai si amar . de ce naiba s-or ascunde de aga . daca tot au ramas pe langa casa ... nu stieca va fi vai si amar ?

intelept aga . stie el ca negriciosii vor atenta la viata silei .

ajunge nebunul de var la spital . urca 10 de etaje . pe putin .

si da ochi in ochi cu sila .

-enge abla , nora ... aci sunt . venii sa duc la capat razbunarea .
-varu , vezi ce faci .
-fac ce trebuie . razbunare mandariana .
-nu ai si tu pic de mila .
-nu am ...

si da sa impuste fata . tara-ra-ra ...
dar intra aga . si toata lumea este fericita .

-hai , impusca-ma pe mine .

cand vede varu ... fuge mancand pamantul .

si apoi aga . aga cu bebele grasunel . mori de drag . il ia in brate . il da sila , normal . si el cum ca ce semtiment grozav . ca nu a mai simtit asta niciodata . ca pentru sentimentul asta SE MERITA SA DISTRUGA LUMEA SI APOI SA O REFACA . CA ESTE SUPER INCANTAT DE CEEA CE I SE INTAMPLA SI CA-L IUBESTE PE BEBE . si ca ce face sila . daca este bine . si sila este mirata ca nu-i suparat pe ea . si regreta ca a plecat de langa el . normal , ca de fiecare data . absolut de fiecare data .

si ca trebuie ca sila sa plece . ca-i mai bine . si sila iar motzata ca nu pleaca . ca sta langa el .
-pai ,silo ...eu plec la inchisoare ...cine stie cat voi sta .
-nu-i nimic . stam langa tine . si bebe va creste aici .

iar sucita sila . Smile
ii duce aga repede acasa . taticu cu mamica aga ... zici ca sunt treziti de bombe .
cata galagie facura alde aga cand intrara in curte ? ca abia se auzira . dar are baba radar bun . la prostii imediat are antene .
-ce cauta borane asta aci ?
-este la ea acasa , mama ...
sa nu care cumva sa pateasca ceva cat timp sunt eu la inchisoare ... ca va fi de rau .

si diseara ...  nu cred ca vad ce se va imtampla . Crying or Very sad
imi povestiti si mie . sper sa vad episodul dimineata . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 244732
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mar 17 Mar 2015, 12:06 pm

asta nu mai este episod haios . asta este episod indragostit .

episodul 50 PRIMA PARTE .

ATI MAI VAZUT VREODATA O ASTFEL DE DRAGOSTE ? adica ... VA PUTETI IMAGINA O ASTFEL DE DRAGOSTE ?

Omul este egoist . asta-l si tine in viata . egoismul lui . de aia imi este greu sa cred ca cineva poate iubi cu atata intensitate incat sa ierte totul femeii iubite . sa fie mereu calm ... sa ia mereu decizii gandite la greu . sa o inteleaga in toate actiunile pe care ea le ia in pripa . okay , o fi faza cum ca s-a insurat cu ea fara iubire ... dar si asa , omul ar mai reprosa ( omul asta normal , despre care spun eu ca-i plina planeta ) dar  nu aga . aga in veci nu ar fi suparat . si chiar de s-ar supara ... ii trece asa de repede . Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516

VA PUTETI IMAGINA O ASTFEL DE DRAGOSTE ?
asta , dragostea asta pe care o intalnim aici ...si care cred ca a facut ca orice fata care s-a maritat vreodata prin vreun angajament ...sa viseze ca se poate alege cu un aga . ehehe , ce bine ar fi !!! Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 283516  

nu cred ca ar putea ura vreodata cineva asa personaj . calmitatea lui este debordanta . modul in care gandeste tot ce face este de vis . nu stiu cum sila ar putea fi vreodata cu indoiala in inima daca sa-l lase sau nu . o fi ea suparata pe toti ... dar pe aga chiar nu are motive . si el calm ... Doamne , cat de calm !!! de cred ca si luna statu in loc sa-i asculte povestea . planse si  luna . siiigur .
si sila fuse zguduita . ea asa este ... exact cand nu mai este langa el ...il doreste .



gata , trebuie sa plec . asta- prima paRte . si mi-e ca daca nu o trimit cine stie ce se intampla si pierd ce am scris pana acum . continui mai tarziu .
frumos episod
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mier 18 Mar 2015, 10:49 am

episodul 50 partea 2

deci asa ... facura petrecere de petrecere . si aia pe acasa si aga pe la inchisoare . sa-i traiasca bebelu alauri de parinti . sa fie fericit .
scorpia mama cum ca stai aci silo ...nu fugi la bebe ori de cate ori plange . si cu fata aia de pruna uscata acra . nici nu te poti uita la ea . cum ca ete baiatul meu este la inschisoare ...si nu este langa bebelu lui . si ca este vina silei .

si ca sila nu a plecat pentru ca vrea sa fie langa barbatul iubit . olelei ... nici cu el nici fara el . pe cine sa mai certe si ea ?
offff , ca rautate multa cand el vrea sa stea langa ea . cand este el arestat o apuca si pe ea marea dragoste .

si povestea cu luna si pamantul
offff , ca multe mai stie aga asta .
cica se facea ca luna era nebuna cum este sila . ratacea prin univers ... facea pe nebuna . si vizita toate planetele . sa le certe pe toate .si apoi vazu pamantul aga . si se indragosti de el . pentru ca pamantul era singurul care accepta cearta de la luna . si au ramas asa de miliarde de ani . prost pamant . in loc sa respinga luna se lega la cap fara sa-l doara .
mai , si neste ochi la aga ...si sila vesela .
si cum ca te iubesc si te voi iubi mereu .
offff , saracul aga . daca era acasa ...primea o certa de la soata .


si se termina cund isi facea sila o limonada de corcoduse .
victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de victorelalove Mier 18 Mar 2015, 11:21 am

episodul 51

episodul ce mi-e in inchisoare ce mi-e acasa ... ca si in ichisoare trebuie sa-i ajut pe toti nebunii . Crying or Very sad

cica
-aga , aga salveaz-o pe zeynela .
-pai cum asa ?
- ete ca o prinsera unii .
-pai o dusesem intr-un loc sigur ...
-da , da aga ... dar au gasit-o ...

iar sa se agite aga cu fecioarele .
si se mai simte si vinovat . Crying or Very sad

sila tot pe o cearta cu soarca . cum ca din cauza silei este fiul ei in jail . eeee , aci are dreptate . Smile

cremenalu minor tot pe urma lui aga .
ete si la tata socru . cum ca traditiile , cu ca prostii ....Crying or Very sad
intelept aga .
cum ca daca clanul nu-l va sustine in decizia lui de a nu mai fi moarte de om ca spalare de onoare ...el oricum nu va renunta . ce tine la deciziile lui .

iar fecioara neprihanita . iar sa fie omorata .
vine si burhanu dupa soata lui ratutita . ca ce ascunde , ce ,ce ? esmo , esmo ...

-am un amant .
-Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 2743637754

-cine-i , fomeie ?
-cihan .
sa moara omul de inima albastra in picatele .
hai ca salva aga fecioara chiar de-o inchis . aga boran a spus ca se suspenda moartea fetei .

cam are dreptate mama kevser aci ... chiar ii face rau sila lu fi-su cateodata . acum chiar ea este vinovata ca-i aga la inchisoare .

offff , ce-am mai plans cand ii vazu bunica kevsera semnul lu bebelu . se inmuie fomeia ... si sila ii lasa in pace .
-cel mai frumos bebel din lume . auzi si tu . Crying or Very sad
dar bebe ala isi aduce la ochi cu aga .

incepe si procesul . toti sunt pe acolo .
de ce o fi lasat-o scorpia pe sila sa merge la boran la proces ? cica-i dreptul ei . hai ca avuse si ea putina inima .
ce mandru este aga . si inchis arata superb . elegant . se imbraca superb . si are prestanta .

sotul esmei sa ia fomeia acasa . vii cu mine , fomeie ... turbat si ala de gelozie . ii mai spune si de bebel . atata fuse .

offf , doar cu ochii dupa sila lui aga al nostru . Smile
offf , offff , offff ... mai ca-ti vine sa-l crezi pe cihan . ce face el pe iertatorul .
bine ca dadu declaratia inainte sa fie omorat de sotul gelos .

cremenalu minor renunta dupa ce se uita aga la el . impunator om aga asta .

si sila acu se tot tine dupa aga . daca era acasa ...il lasa sa doarma-n pod .

victorelalove
victorelalove
moderator
moderator

Mesaje : 61885
Data de inscriere : 31/03/2011
Varsta : 41
Localizare : bucuresti

Sus In jos

Rezumate haioase   by  VIC  - Pagina 2 Empty Re: Rezumate haioase by VIC

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 2 din 3 Înapoi  1, 2, 3  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum