Serialesitelenovelet
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

+15
iulia1965
milia
rodica
vioricas
andradamaria
teodora_roman
Motzişor
windy_day
michiper68
Admin_dea05
vali1cluj
DENISA
iulia80
pissycutz
clio 24
19 participanți

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 6:18 pm

clio 24 a scris:

Buna Fetelor!! Ce etnie a reactionat ..nu am prea inteles??? kiss

Este vorba despre reactia tiganilor din Turcia a propos de Inima Furata (asta din cate am inteles eu). kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 6:25 pm

ciof marioara a scris:dar eu mai astept reactii si din partea altei comunitati din Turcia,sa vedem....!! 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 229917 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 517793
Daca te referi la comunitatea crestina ... am mari dubii ...
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Lun 22 Mar 2010, 7:00 pm

fanasi

| Comentează mesajul | Antecedent (gigik)
Azi 10:51 | 253690/253774
Sincer mi-ar parea rau daca Tomris va fi "suntata"ca sa folosesc un termen cunoscut turcilor;nu inteleg reactia lor vis-a vis de filmul Gonulcelen,de ce se simt asa jigniti tiganii de acolo?E drept ca sunt faze care nu le convin dar in mare parte arata si frumusetea sufletului lor ,ii arata harnici pe unii care vor sa traiasca cinstit dar se stie de cand e lumea si pamantul ca le au si cu furturile.

Tot de pe port ro ,nu cunosc sursa informatiei asa ca poate ne ofera cineva mai multe detalii...si da, la crestini ma refer si chiar mi se invarte capul cand ma gandesc la meciul ala de fotbal si locatia din care il urmarea Levent :ou:
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 7:24 pm

ciof marioara a scris:

Tot de pe port ro ,nu cunosc sursa informatiei asa ca poate ne ofera cineva mai multe detalii...si da, la crestini ma refer si chiar mi se invarte capul cand ma gandesc la meciul ala de fotbal si locatia din care il urmarea Levent :ou:

Eram sigura. dar eu nu cred. De altfel nici pe Huni nu am vazut vreun semn de nemultumire (eu nu sunt logata si nici nu am de gand - un forum este arhisuficient pentru mine - iar prietena mea care copiaza textele in engleza nu stie de fapt engleza ci mi le trimite mie pentru a le traduce).
Privitor la asta, in filmul Guz ... Elena (prostituata) purta un lantisor cu pandantiv cruciulita si singura care s-a aratat revoltata de asta a fost o fata din Liban care scria ca semnul crucii este un simbol puternic si realizatorii filmului aveau si alte modalitati de a sublinia faptul ca Elena este crestina. Ea spunea ca folosind acest simbol absolut al crestinatatii exista riscul ca publicul mai putin informat (nu neinstruit, care stie mai putin despre crestinism si utilizarea simbolurilor crestine in spatiul laic) sa puna semnul egal intre fetele usuratice si tinerele crestine (aceasta era perceptia unei fete musulmane care vorbeste in cunostinta de cauza referindu-se la publicul din spatiul din care ea provine). Deci ... :nh8:
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de clio 24 Lun 22 Mar 2010, 7:27 pm

windy_day a scris:
clio 24 a scris:

Buna Fetelor!! Ce etnie a reactionat ..nu am prea inteles??? kiss

Este vorba despre reactia tiganilor din Turcia a propos de Inima Furata (asta din cate am inteles eu). kiss

Da..fiind postat aici nu prea intelegeam... kiss
clio 24
clio 24
vip
vip

Mesaje : 997
Data de inscriere : 03/10/2009

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 7:48 pm

Scuze pentru cele doua comentarii off topic dar nu am stiut unde sa le pun dat fiind ca intrebarea a venit pe topicul acesta kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Lun 22 Mar 2010, 8:27 pm

windy_day a scris:Scuze pentru cele doua comentarii off topic dar nu am stiut unde sa le pun dat fiind ca intrebarea a venit pe topicul acesta kiss
Si eu imi cer scuze ca am postat unde nu trebuie ,dar tot aici am scris mai demult ca astept niste reactii...referitor la filmul tubei ,cel putin in parte vad ca incep sa se confirme previziunile mele si din pacate si cea cu privire la filmele lui TG....audienta pt Gonulcelen a fost 1/2 din cea a filmului ce se difuza pe kanald la aceeasi ora ...si cum sa scriu asa ceva ...pe celalalt topic as supara pe toata lumea!
revenind,totusi eu mai sper intro reactie din partea comunitatii crestine,totodata,nu pot sa nu ma intreb cum s-ar fi raportat lumea musulmana in cazul unor secvente similare filmate intro moschee parasita si transformata in....sala de concerte. kiss kiss
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 8:51 pm

[quote=\"ciof marioara\"]cum s-ar fi raportat lumea musulmana in cazul unor secvente similare filmate intro moschee parasita si transformata in....sala de concerte. kiss kiss[/quote]

Daca ar fi fost un concert intr-o biserica parasita din care simbolul crucii ar fi fost scos nu era nicio problema (am vazut biserici ramase fara enoriasi transformate in hoteluri de lux dar fiind pastrate doar vitraliile sau picturile, simbolul crucii fusese scos, aceasta deoarece cladirile aveau valoare istorica iar in exterior nu se intervenise absolut deloc - se intampla in Vestul Europei). Insa din cate stiu crucea apare doar in incintele apartinand bisericilor, respectiv manastirilor. In afara lor se pun, eventual, icoane. Nu stiu, poate gresesc insa nu cred.
Revenind la L&P, da turcoaicele si nu numai au fost extrem de revoltate, am mai spus asta, cand i-au vazut pe \"banditii\" batrani (Sahnur si Ahmet Moran) rugandu-se si justificand pe principii religioase acea casatorie fortata. Deci pentru mult mai putin


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Lun 22 Mar 2010, 8:56 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Lun 22 Mar 2010, 8:55 pm

sunt absolut convinsa ca SACRALITATEA LOCULUI ar fi fost argumentul suprem, invocat de musulmani. Lacasele de cult ,indiferent de cult nu se darama dar utilizarea pe care le-o dai cred ca trebuie sa tina cont de multe lucruri si mai ales acum in lumea contemporana respectul pentru credinta altora ar trebui sa fie pe un loc fruntas,au fost prea multe nenorociri in numele uneia sau alteia dintre religii!!! si inca mai sunt ...cred ca sunt subiecte prea sensibile sa le tratezi cu atata nonsalanta chiar si intrun film. 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 745790
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Lun 22 Mar 2010, 9:03 pm

windy_day a scris:[quote=\"ciof marioara\"]cum s-ar fi raportat lumea musulmana in cazul unor secvente similare filmate intro moschee parasita si transformata in....sala de concerte. kiss kiss

Daca ar fi fost un concert intr-o biserica parasita din care simbolul crucii ar fi fost scos nu era nicio problema (am vazut biserici ramase fara enoriasi transformate in hoteluri de lux dar fiind pastrate doar vitraliile sau picturile, simbolul crucii fusese scos, aceasta deoarece cladirile aveau valoare istorica iar in exterior nu se intervenise absolut deloc - se intampla in Vestul Europei). Insa din cate stiu crucea apare doar in incintele apartinand bisericilor, respectiv manastirilor. In afara lor se pun, eventual, icoane. Nu stiu, poate gresesc insa nu cred.
Revenind la L&P, da turcoaicele si nu numai au fost extrem de revoltate, am mai spus asta, cand i-au vazut pe \"banditii\" batrani (Sahnur si Ahmet Moran) rugandu-se si justificand pe principii religioase acea casatorie fortata. Deci pentru mult mai putin[/quote]sunt convinsa ca ai vazut biserici transformate in ...chiar hoteluri in vest, dar moschei ai vazut,care sa aibe o destinatie similara intro tara crestina??
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 9:08 pm

ciof marioara a scris: ...cred ca sunt subiecte prea sensibile sa le tratezi cu atata nonsalanta chiar si intrun film. 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 745790
Nu nu am vazut asa ceva (nici nu am cautat dar promit sa ma informez). Oricum, TG o comite pentru a doua oara - prima oara a fost in Guz, insa comunitatea crestina din Turcia nu cred ca va ridica glasul, asa cum nu am vazut reactii negative nici din partea comunitatii crestine in general. Daca ne raportam la atitudinea turcaicelor si araboaicelor fata de secventele din L&P despre care pomeneam anterior, cred ca noi suntem mult mai relaxati comparativ cu ele atunci cand vine vorba de utilizarea improprie a insemnelor apartinand religiei noastre (daca este bine sau rau nu stiu, nu comentez).
Analizand acum tot ce spui tu raman cu impresia ca serialul asta aplica lovituri "la greu". Vreau sa vad pe cine mai "pocneste" TG in urmatoarele episoade Smile


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Lun 22 Mar 2010, 9:13 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 9:12 pm

Stiu ca nu este de ras dar sper sa nu mearga tot asa fiindca atunci se pare ca multi "o vor incasa" . este insa vorba despre unul dintre putinele filme de dragoste si pe deasupra si cu tenta comica, asa ca inteleg si bucuria fetelor de a-l urmari. Fata de L&P, care are un subiect stufos si "incruntat" si o mai are si pe Nurgul in rol principal, o comedie romantica este normal de preferat.
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de demiruta Lun 22 Mar 2010, 9:50 pm

Buna seara, dragele mele!
Am citit discutiile voastre care mi-au trezit in mod deosebit interesul si intucat am o prietena turcoaica, i-am adresat pe email cateva intrabari legate de aceste discutii si de indata ce imi va raspunde, am sa impart si cu voi informatiile pe care mi le va da ea, vis- a- vis de reactii pro sau contra...nu stiu cat de repede voi primi raspuns, asta depinde de Geandan,prietena, dar eu nu am auzit-o pana acum;o intrebam tot timpul despre comentariile bastinasilor la adresa celor doua filme, respectiv Gonuncelen si Ask ve ceza, daca ar fi fost discutii serioase mi-ar fi spus, asa cum mi-a spus de barfele la adresa relatiei Tubei cu Sami din Bodrum.Dar eu nu le-am facut publice, aici, deoarece nu aveam sursa scrisa...Stiu de la ea ca mama Tubei este aliatul ei in relatia cu Sami si ca ramasese ca aceasta sa-l convinga si pe tatal Tubei sa accepte relatia pana la capat;pe aici am vazut ca s-a scris altceva, nu stiu care este adevarul, prietenele mamei Tubei au povestit ca Sami a cinat asta vara cand s-au facut pozele acelea la plaja, acasa la ei, nu stiu care este adevarul...
demiruta
demiruta
vip
vip

Mesaje : 492
Data de inscriere : 15/10/2009
Localizare : SudEstul ROMANIEI

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de andradamaria Lun 22 Mar 2010, 10:05 pm

windy_day a scris:Stiu ca nu este de ras dar sper sa nu mearga tot asa fiindca atunci se pare ca multi "o vor incasa" . este insa vorba despre unul dintre putinele filme de dragoste si pe deasupra si cu tenta comica, asa ca inteleg si bucuria fetelor de a-l urmari. Fata de L&P, care are un subiect stufos si "incruntat" si o mai are si pe Nurgul in rol principal, o comedie romantica este normal de preferat.
daca zici tu!...mi-ar placea si mie sa iau lucrurile la prima vedere si sa ma bucur de ele,din pacate sunt altfel construita,dar din fericire pentru noi chiar traim intro tara in care cel putin simbolurile religioase nu ne constrang in nici un fel kiss am fost cu ochii in doua parti ,este pe HBO un interesant film despre perioada lagarelor naziste,victime si calai!PE MAINE :ou: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155656 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155656
andradamaria
andradamaria
vip
vip

Mesaje : 3150
Data de inscriere : 20/01/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Lun 22 Mar 2010, 10:09 pm

demiruta a scris:Buna seara, dragele mele!
Stiu de la ea ca mama Tubei este aliatul ei in relatia cu Sami si ca ramasese ca aceasta sa-l convinga si pe tatal Tubei sa accepte relatia pana la capat;pe aici am vazut ca s-a scris altceva, nu stiu care este adevarul, prietenele mamei Tubei au povestit ca Sami a cinat asta vara cand s-au facut pozele acelea la plaja, acasa la ei, nu stiu care este adevarul...

s-ar putea să fie adevărate bârfele că mama Tubei o sprijină în relaţia cu " prea urâtul", tatăl cică se cam opune . ( şi mie vreo 2 turcoaice mi-au spus cam acelaşi lucru ) Sper ca şi mamma ei să se opună acestei relaţii , să-i fie milă de bobocul ei de trandafir , doar nu o vrea să se ofilescă alături de "preaurât ".
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 10:12 pm

demiruta a scris:Buna seara, dragele mele!
Am citit discutiile voastre care mi-au trezit in mod deosebit interesul , nu stiu care este adevarul, prietenele mamei Tubei au povestit ca Sami a cinat asta vara cand s-au facut pozele acelea la plaja, acasa la ei, nu stiu care este adevarul...

Multumim mult! Pe mine personal ma intereseaza informatiile venite direct de la cineva care cunoaste si limba si mentalitatile. Sper sa nu se supere nimeni din cauza comentariilor mele. Privitor la idila M&T eu am asa o imagine (sa nu dati va rog) : dupa a n reluare a scenei din episodul 15, cei doi protagonisti, cu buzele amortite de sarutul izbit, rebegiti de frig si de ploaia de toamna isi spun unul altuia cu ton romantic: "Sa nu te prind ca gresesti ... ca nu mai rezist sa ma mai ude inca o data astia pana la piele".
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 364945 (sa nu dati ca nu sunt fana B si nici N)
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 10:19 pm

ciof marioara a scris:daca zici tu!...mi-ar placea si mie sa iau lucrurile la prima vedere si sa ma bucur de ele,din pacate sunt altfel construita,dar din fericire pentru noi chiar traim intro tara in care cel putin simbolurile religioase nu ne constrang in nici un fel kiss am fost cu ochii in doua parti ,este pe HBO un interesant film despre perioada lagarelor naziste,victime si calai!PE MAINE :ou: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155656 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155656

Eu nu sunt o fana a comediilor romantice si, in plus, am fost invatata sa fiu atenta la detalii si la nuante (uneori devine chiar un defect) insa da, este un mare noroc faptul ca traim intr-o societate fara constrangeri religioase. Vizionare placuta in continuare, daca poti spune astfel in cazul unui film cu tema atat de dura 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155656


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Lun 22 Mar 2010, 10:45 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 10:48 pm

windy_day a scris:Multumim mult! Pe mine personal ma intereseaza informatiile venite direct de la cineva care cunoaste si limba si mentalitatile. Sper sa nu se supere nimeni din cauza comentariilor mele. Privitor la idila M&T eu am asa o imagine (sa nu dati va rog) : dupa a n reluare a scenei din episodul 15, cei doi protagonisti, cu buzele amortite de sarutul izbit, rebegiti de frig si de ploaia de toamna isi spun unul altuia cu ton romantic: "Sa nu te prind ca gresesti ... ca nu mai rezist sa ma mai ude inca o data astia pana la piele".
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 364945 (sa nu dati ca nu sunt fana B si nici N)
buna seara fetelor!
buna seara windy draga....dar vad ce te-a lovit romantismul exact in Evil or Very Mad !
cand noua ne curg ochii dupa ei..tu zici ca ei isi spuneau...sa nu dee rateuri!
vai de mine stupid
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 10:49 pm

Multumim Denisa,
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155520
Noapte buna tuturor
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 10:52 pm

iulia80 a scris:
buna seara windy draga....dar vad ce te-a lovit romantismul exact in Evil or Very Mad !
cand noua ne curg ochii dupa ei..tu zici ca ei isi spuneau...sa nu dee rateuri!
vai de mine stupid

Hai ca m-am intors. Iulia tu vrei sa ma omori??? Acu' dai cu parul??? Pai eu v-am rugat sa nu dati ca asa sunt eu "sensibilitatea" intruchipata. Promit sa nu mai fac kiss
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 10:54 pm

windy_day a scris:Multumim Denisa,
3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 155520
Noapte buna tuturor
noapte buna .... kiss
vai de mine..daca te omor..promit ca te resuscitez eu! Smile ..pe principiul..dai omului cu parul in cap si pe urma iti ceri scuze..ca doar nu ai vrut! Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 10:56 pm

fetelor...mi s-a schimbat avatarul!
serios..ca eu nu l-am schimbat! Smile
denisa stii ceva ce-am facut cu fata mea? Smile
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de DENISA Lun 22 Mar 2010, 10:58 pm

iulia80 a scris:
denisa stii ceva ce-am facut cu fata mea?

Nu l-ai schimbat tu ???
DENISA
DENISA
moderator
moderator

Mesaje : 48949
Data de inscriere : 14/09/2009
Localizare : România

http://www.vimeo.com/user2019659/videos

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de windy_day Lun 22 Mar 2010, 10:59 pm

Promit solemn Crying or Very sad sa fiu 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 229917 daca si tu promiti ca te limitezi la geanta (da' nu una din aia uirasa).
Cu resuscitarea ma mai gandesc ... cine sa o faca cupidon


Ultima editare efectuata de catre windy_day in Lun 22 Mar 2010, 11:03 pm, editata de 1 ori
windy_day
windy_day
vip
vip

Mesaje : 1221
Data de inscriere : 10/02/2010

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de iulia80 Lun 22 Mar 2010, 11:00 pm

DENISA a scris:
iulia80 a scris:
denisa stii ceva ce-am facut cu fata mea?

Nu l-ai schimbat tu ???
.
nu...serios ..ca nu..poate dea..am mai intrat azi am citit cate ceva din ce ati postat..dar m-a dat mama afara din dormitor..vroia sa stearga geamurile... confused ..si acum cand am intrat am vazut ca am alta fata! confused
iulia80
iulia80
vip
vip

Mesaje : 3977
Data de inscriere : 11/10/2009
Varsta : 44
Localizare : iasi

Sus In jos

3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM - Pagina 20 Empty Re: 3.ASK VE CEZA (dragoste si pedeapsa) -serial turcesc difuzat pe ATV cu MURAT YILDIRIM

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 20 din 40 Înapoi  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum