Serialesitelenovelet
1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Pbucket


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

Serialesitelenovelet
1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Pbucket
Serialesitelenovelet
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

+2
lica54
narcisa
6 participanți

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 03 Oct 2012, 12:20 pm


*2nd Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Mad:RK.Fie ca-ti place sau nu, dar tu ai fost uns in numele Zeului Ganesha.
Mad:Zeul Ganpati.
Toti:Slava lui.
Mad:Mila Atotstiutorului.
Tot:Slava lui.
Rad:Multumesc ca ai venit in casa mea, Zeule.
Mad:Zeule, da-mi tarie.Ajuta-ma, asa ca sa pot indeplini promisiunea care i-am facut-o mamei.Sa pot aduce inapoi in viata lui RK, increderea si credinta.Binecuvanteaza-ma Zeule.Binecuvanteza-ma.

Rad:Tu crezi ca RK va primi sa lege acest fir sfant?
Mad:Da, mama.Nu conteaza cat de mult timp va lua, dar il voi face sa-si lege acest fir sfant.
Bit:Da comisare.Uite sper ca stabilesti problema asta cat de repede posibil.Sunt si eu foarte ingrijorat.Multumesc, comisare.
RK:Bittuji, vei vorbi din nou despre acea amenintare cu stoarcerea?
But:Sefu, el ne-a dat timp pana maine si cere 25 crore rupii.
RK:Tu i-ai spus politiei?Deci deja ai pus jumatate din povara ta, politiei.Atunci de ce ma necajesti pe mine?Relaxeaza-te, te rog.
Bit:Sefu, tu nu ma intelegi..
Mad:Bittuji!
Bit:Cumnatica, tu..
Mad:Tu iti legi firul sfant in numele Zeului Ganesha.Si tu!Bittuji, este firul sfant a Zeului Ganesha.Si este superstarul tau RK mai mare decat Zeul?Deci leaga-l cu credinta fara nicio teama.RK.
RK:Persoana care crede in el susi si nu in Zeu..cum poate avea el o astfel de superstitie oarba?Nevasta, da-mi un motiv solid sa ma obligi sa cred in Zeul tau si sa leg asta pe mana mea.
Mad:Daca iti voi da un motiv, atunci?
RK:Nevasta, tu lupti un batalie pierduta.
Mad:Vom vedea.Tu ai doua optiuni.
RK:Tu imi spui?
Mad:Desigur.Prima optiune.Tu leaga-ti acest fir sfant.A doua, leaga-ti acest fir sfant.
"RK:Nevasta, tu ai doar doua optiuni?A. Ori o bei in liniste.Sau B.O bei in liniste."
Mad:Spune-mi ce optiune iti place mai mult?Spune-mi.

**
Sik:Zeul Ganpati!Vino si anul urmator.
Dee:Tobele s-au oprit de mult, Sikki.
Sik:Tobele s-au oprit dar muzica inca mai este in capul meu.Oy, oy!Grozav!O astfel de culoare rosie, grozava.Wow!Iubit-o de ce esti asa de distanta?Ce s-a intamplat?
Dee:Cine altvineva decat Madhubala pote sa-mi strice dispozitia?
Sik:Indiferent ce, dar ai vazut supararea inutila a lui RK?RK ar trebui sa aibe o astfel de sotie focoasa.Zeul a facut dreptate.Acum schimba-ti dispozitia.Oho, iubit-o.
Fat:Sora Deepali.
Dee:Ce este?Nu poti sa bati?
Fat:Am batut dar tu nu m-ai auzit.Doamna te-a chemat in bucatarie.
Dee:In bucatarie?De ce?
Fat:Nu stiu.Ea mi-a spus atat, sa-ti spun.
Dee:Ma duc in bucatarie.
Rad:Cand era mic Rishab, el obisnuia sa stea cu mine si sa faca dulciuri.Iar cand eu obisnuiam sa le numar, inainte de a da ofranda Zeului, el obisnuia sa manance 3 prajituri.Il certam foarte mult.El spunea ca mananc din partea prietenului meu. Era foarte obraznic.
Mad:Mama, stii, in copilarie sora mea obisnui sa ma hraneasca cu prajituri pe furis.Iar mama cand afla sora obisnuia sa spuna ca Glicerina le-a mancat.Zeul Ganpati nu se va supara.
Rad:Glicerina?
Mad:Da, Roma ne-a dat la toti nume.Eu sunt Glicerina, sora este Eroina.Iar mama, Mama India.
Rad:Da?
Dee:Mamica, m-ai chemat.
Rad:Da, copila.Ajuta-ne sa facem modak[prajituri].Este ceva diferit de a face mancare, pentru Cel care hraneste lumea.Stai jos.
Dee:Da.La naiba, ce problema?Trebuie sa stau pe jos.
Rad:Ce s-a intamplat?Ai probleme in a sta jos?
Dee:Nu este asa, mama.Nu sunt obisnuita cu asta, mamica.In colonia ei, Madhu, poate, dar eu..Adica pentru mine este putin ciudat.
Rad:Da, chiar si eu nu eram obisnuita.Am avut o multime de probleme.Dar copila, cum se spune, nu conteaza cat de mare devine o persoana, el n-ar trebui sa sparga legatura lui cu locul de unde vine.Am uitat sa fac modak.Madhu, mi-a reamintit.
Mad:Mama, tu-mi dai credit pentru nici un motiv.Uite-te la prajituirle tale si uita-te la ale mele.Ale tale sunt mai frumoase.
Rad:Tu n-ai inceput inca?
Dee:Da ,mamica."Oh Doamne, de abia mi-am facut unghiile la salon.Totul se poate ruina, din cauza prajiturilor."
Rad:Ce faci?Nu se face asa?In fine, lasa asa, Madhu te va invata.Madhu, invat-o.
Mad:Da, mama.Uite..
Bai:Doamna, o prietena de a ta a sunat.
Rad:Bine.Vin acum.
Mad:Ce s-a intamplat?
Dee:Ma voi intoarce.

**
Dee:Invata de la Madhu.Nora perfecta.Cine se crede?Tu imi provoci pozitia.Tu il vei schimba pe RK?Tu mi-ai stricat oja.Madhu!Madhu!Madhu!Acum, stai si ai sa vezi, nora perfecta..ce se va intampla cu tine.Iti place sa transformi bucataria intr-o cofetarie?Tu vei face modak?Munna!De indata ce te scot afara din bucatarie..atunci vei vedea...cum viata iti va da un soc dna Madhubala Kundra.

**
Sik:Nu, nu.Nu te uita la mine asa, am o multime de probleme de aceea.Altfel nu sunt chiar asaiesit din cadru.Jur!Nu te uita la mine asa.
Bat:Ori ai inebunit..ori chiar vrei sa fii unul.Locul unde oamneii ofera bani si se roaga sa se salveze de la distrugere, tu furi de acolo sa aduci distrugerea ta cat mai repede?Prostule care esti!
Sik:Taticule, am zis scuze inainte sa-i iau.Si am promis sa-i dau inapoi cand voi avea bani, si daca El intreaba de ei, atunci?Nu cred.Ti-am ranit sentimentele.Iar daca sentimentele tale sunt ranite atunci hai sa-i impartim.
Bat:Cand ti-oi trage o palma, atunci chiar si copiii tai se vor naste fara par.Hotule!Am oferit banii astia.Asa ca Zeul sa devina multumit cu noi, sa goneasca saracia noastra.Iar tu furi de aici.Creditorii nostri suna iar si iar.Este greu sa le raspunzi.Acum daca nu gasim o solutie.Noi vom apartine lui, vom fi si ingropati.Iarta-l pe acest prost.
Sik:Zeul Ganpati!
Bat:Slava lui.
Sik:Sa mergem taticule, Vine cineva.
Mad:Munna!Munna!
Mun:Da, cumnata.
Mad:Au sosit musafirii?
Mun:Da.Cumnata, acum pregateste-te si tu.
Dee:Pana astazi, toata lumea trebuie sa fi mancat modak cu fructe uscate.Dar astazi, specialele modak vor fi facute..Modak facute cu condimente.Tu ce credeai ca eu nu stiu sa fac modak?Draga mea, Madhubala, incet si treptat vei intelege ce stiu si ce pot face.Va fi distractiv...cand musafirii si mama vor manca prajiturile tale condimentate.Oh Doamne, Sikki!Oh Doamne.Tu m-ai speriat de moarte.
Sik:Sunt viata ta, draga.Si eu nu te voi parasi.Tu doar relaxeaza-te.Wow, draga.Tu ai facut modak?Grozav!
Dee:Nu, nu, nu.Nu eu le-am facut ci mamica le-a facut. Eu nu stiu sa fac asta.Tu stii asta.
Sik:Mincinoasa-o!Este bine ca stai in bucatarie Daca spuneai asta pe peluza, atunci ciorile te-ar fi ciupit pentru ca minti.Stiu ca tu le-ai facut.Poftim iubita mea, mananca.
Dee:Nu, nu, nu, Sikki.Stii ca sunt la dieta.
Sik:Bine, eu nu sunt la dieta.Voi manca modak facute de draga mea.
Dee:Nu.Adica, trebuie sa dau ofranda Zeului.Cum poti manca inainte de asta, mananca mai tarziu.
Sik:Una.
Dee:Mai tarziu, dragul meu.Te rog.
Rad:Deepali, draga.
Dee:Mamica!Ma cheama, mamica.Sa mergem.
Sil:Haide.
Fem:Hei!Tu ai facut modak?
Sik:Da, ea le-a facut.
Fem:Serios?
Dee:Nu.
Fem:Wow, Radhaji.De data asta venerarea festivalului Zeului Ganesha este foarte grandios.Uita-te la bucuria de pe fata lor.Cum merge treaba, fiule?
Sik:Matusa...
Dee:Este foarte bine.
Dee:Matusa, el primeste o multime de oferte.Dar Sikki, vrea sa faca ceva diferit.Banuiesc ca el asteapta pentru scenariul corect sa apara in calea lui.
Fem:Bine.
Rad:Sikki, cheama-l pe Kukuji, este timpul sa incepem venerarea.
Sik:Bine, mamica, ma intorc imediat.
Fem:Ea este, Madhubala?
Rad:Da.Este nora mea cea mica.Sotia lui Rishabh.Ea este dna Sinha.
Mad:Buna ziua.
Dee:"Strange binecuvantari acum.Mai tarziu cand vor gusta prajiturile tale, te vor si blestema."

**
RK:Tu vrei sa mananci kebab?Este de la hotelul Rais.Se numeste, Seekh Kebab.Traditia este ca..tu ai dreptul sa fii obligat sa mananci primul.Bine, haide sa incepem cu tine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 04 Oct 2012, 5:15 am


*3rd Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Nevasta da-mi un motiv solid, care sa ma oblige sa cred in Zeul tau.
Mad:Tu ai doua optiuni.Prima, tu iti legi firul sacru.A doua, iti legi firul sacru.
Fem:Ea este Madhubala?
Rad:Da, nora mea cea mica.
Mad:Este timpul sa incepem slujba.Ar trebui sa facem ofranda.
Rad:Da, bine.
Fem:Grozav, tu ai cerut la amandoua nurori ale tale sa faca ofranda.
Dee:Nu, nu, eu cu greu am facut ceva.Madhu a facut toate prajiturile.Sunt atat de gustoase ca o sa le amintiti ani buni la suetele voastre.Madhu, dupa slujba fii pregatita pentru laude care o sa te mire.
Rad:Vreau ca dupa slujba amandoua nurori ale mele sa dea ofrande.
Dee:Ah, mamica, s-o lasam pe Madhu sa faca asta.Apropo este mai bine ca nora cea noua sa primeasca mai multe binecuvantari.Si oricum este doar un singur platou.
Mad:Nu, cumnata, mai este un alt platou.Il voi aduce.Munna adu celalalt platou.
Rad:Deepali, intr-un fel, dupa casatorie asta este primul tau festival Ganesha.
Mad:Da-o incoace, cumnata.Parinte.
Rad:Hai sa incepem slujba.Haide-ti!Haide-ti!
Par:Pune-le cu celelalte pentru ofranda.
"Dee:Doamne, sunt blocata.Acum de unde mai stiu care prajituri au condimente.Mi-e teama ca tocmai eu o sa distribui aceste prajituri.Cum ar trebui sa aflu care prajituri au condimente."
Sik:Ce faci?Dar cand am incercat sa te hranesc, tu ai spus ca esti la dieta.Cand am incercat sa mananc tu ai spus ca sunt pentru ofranda.Acum tu incerci sa mananci singura.
Dee:Taci din gura, Sikki.Eu doar verific."Aceste prajituri au condimente.Acestea sunt prajiturile condimentate..iar acest platou le are pe cele bune."
Sik:Haide, la slujba.
Dee:Da, sa mergem, sa mergem.
Mad:Zeul Ganpati!
Tot:Slava lui!
Mad:Mila Atotstiutorului.
Tot:Slava lui!
Dee:"Prajituri umplute cu condimente."
Fem:Haide, acum ofera prajituri.Acum nu ma mai pot controla.
Mad:Le voi aduce imediat.
Fem:Noi incepem de la tine, dar noi laudam pe cea care le-a facut.
Dee:Tu ma poti lauda pe mine, aici.Pentru ca eu am facut aceste cateva prajituri."O mica razbunare, Madhubala. Pentru ca mi l-ai smuls pe RK al meu, pentru ca esti numita nora ideala a casei si pentru unghii."
Rad:Un minut, un minut.Munna, adu apa.Bea apa.
Fem:Deepali, ce fel de prajituri sunt astea?Astea sunt modak?Are gust de condiment.
Rad:Nu, nu, condimentul cred ca afost presarat din greseala.Altminteri condimente nu se pun in modak.
Fem:Acum dna Das incearca si de pe platoul lui Madhu.
Fem:Aceste prajituri sunt cele mai bune.
Das:Esti sigura?
Fem:Da, da, tu nu vei uita gustul niciodata.
Das:Sunt foarte bune.
Rad:Nu conteaza, copila, trebuie sa se fi intamplat din greseala.
Mad:Mama, ma voi intoarce.
Rad:Da.
Mad:Mama!Da, mama.Este totul in regula?
Pad:Copila, sunt vesti bune.
Mad:Despre Malik?
Pad:Da.
Mad:Ce a spus medicul?
Pad:Ca acum Malik s-a refacut foarte mult.Din cauza aparatelor din strainatate pe care RK le-a comandat, este multa imbunatatire.Daca totul merge bine doctorul il va externa in cateva zile.
Mad:Mama, mi-ai dat vesti bune.
Pad:Poate Zeul Ganesha a gasit casa noastra pustie, de aceea a sunat si pe Malik proprietarul casei.
As:Scuza-ma dna.Va cheama medicul.
Pad:Bine, Madhu, asculta, ma cheama medicul.Bine?Madhu, vreau sa spun daca e posibil incearca sa-l vezi pe Malik macar odata.
Mad:Mi-as dori sa fi putut, mama.Inchid acum.
Pad:Bine, copila.Ai grija.

**
Dee:Cum de au fost prajiturile schimbate?Totul a fost in zadar.Si inca odata Madhubala este nora perfecta in fata tuturor.
Sik:Wow!Ce prajituri gustoase.Niciodata in viata mea n-am mai mancat astfel de prajituri pretioase.Da!
Sik:Ce s-a intamplat, draga?De ce mergi schiopatand?Ce s-a intamplat?
Dee:"Madhu!Sa nu crezi ca jocul s-a sfarsit.Zarurile D chiar acum au fost aruncate.Incalzeste-te, dragut-o.Asteapta si ai sa vezi, ce rasuciri si invarteli va lua jocul."

**
Mad:RK, aceste prajituri..
RK:In ce limba vrei sa auzi ca nu cred in toate astea?
Mad:Daca nu ca ofranda ..tu poti cel putin sa le mananci ca o cinste de vesti bune.Mama mi-a spus..
RK:Stiu.Ca sanatatea lui Malik al tau se imbunatateste pe zi ce trece.Nevasta, RK nu iroseste banii lui.Am platit toate facturile lui.Deci, voi tine cel putin atat de mult informatii despre el.
Mad:RK, eu doar eram..
RK:Nevasta, nu-mi spune ca orice s-a intamplat este miracolul Zeului Ganesha si favoarea lui pentru tine.
Mad:RK, eu am venit doar sa-ti multumesc.Multumesc din adancul inimii mele.Tu ai adus acele aparate importate si sanatatea lui Malik s-a imbunatatit.
RK:Wow!Briliant!Trebuie sa accept, nevasta ca Zeul tau Ganesha a facut ceva special.Omul care aprinde o lumanare in fata lui in fiecare zi.La facut sa se aplece in fata lui RK.Zeul tau este foarte bun.
Mad:Ai dreptate.Asta este miracolul Zeului, ca a pus aceste idei in capul tau, si ai comandat aparatele din import, asa ca, Malik al meu sa se poata recupera curand.Toata lumea vine jos pentru cina.Si tu sa vii jos.Las aceste prajituri aici.Daca ai curajul sa-l infrunti pe Zeul Ganesha, vino.Iar daca tu nu ai curajul atunci spune-mi.Iti voi trimite cina sus.

**
Rad:Ia loc, draga.
Dee:Pe jos?
Rad:Da!Putem manca stand pe scaun in fata Zeului?Locul lui ar trebui sa fie cat mai sus.
Dee:Da, mamica.
Rad:Sikki, fiule.Va avea o aroma diferita.Bine?
Sik:Bine, mamica.
Dee:Madhu, el nu va veni.
Rad:Rishabh, fiule.Vino si stai jos, iti voi servi mancarea.
RK:Munna, adu-mi pachetul.Foarte rau.Stand pe jos si asta la picioarele lui?Si nu este usturoi si ceapa in mancare.Noi trebuie sa suferim atat de multa durere sa-l tinem pe el fericit.Eu nu pot face un astfel de mare sacrificiu...si asta pentru El.

**
RK:Iti place sa mananci kebab?Haide sa incepem cu tine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 05 Oct 2012, 5:38 am

*4th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Foarte rau.Sa stai pe jos, si asta la picioarele lui.Si nu este usturoi si ceapa in mancarea.Noi trebuie sa induram ata de multa durerea sa-l tinem fericit pe el.Eu nu pot face un astfel de sacrificiu mare..si asta pentru EL.Ce s-a intamplat nevasta?De ce te uitit asa?De ce?Nu pot sta doi Zei fata in fata, sa manance mancare?Doresti sa mananci kebab?Este de la cantina.Se numeste..Seekh Kebab.Uppss!Scuze!Am uitat ca Zeul tau Ganesha este aici.Iar traditia spune ca..El are dreptul sa manance primul, obligat.Deci hai sa incepem cu tine.
Mad:Cum indraznesti..sa mananci de frupt, in fata lui Ganpati Papa?
RK:Nevasta, eu impart mancarea cu EL?Si tu ai spus ca Zeul tau si eu putem sta impreuna in aceasta casa.Unde noi putem sta impreuna atunci de ce n-am putea manca din aceeasi farfurie?Nuuu!Nevasta, Zeul tau Ganesha si eu nu putem sta impreuna.Pentru ca sunt multi pereti in aceasta casa, si acei nu ne vor lasa sa stam impreuna.
Mad:Zeule Ganpati, daca se poate iarta-l.

**
Tri:Sa mergem, Malik.
Om:Frate, sun foarte fericit sa te vad inapoi acasa.
Mal:Fericit, pntru ce?Un astfel de deazstru s-a intamplat pe la spatele meu.
Pad:Este timpul pentru mediacametele tale, le voi aduce eu.
Tri:Malik, stii Roma a plecat pentru o filmare in aer liber.Ea a spus cand Malik se intoarce acasa, atunci saluta-l din partea mea si de asemeni, cele mai bune urari.
Om:Frate, tu ar trebui sa te odihnesti.Cumnata, daca ai nevoie de ceva cheama-ma fara nicio ezitare.
Pad:Bine.
Mali:Rakesk!Sa aranjez pentru o munca mare.
Pad:Malik, nu-ti face griji despre munca.Noi toti suntem aici.Ne vom ocupa de toate.Tu ia-ti medicamentele.
Tri:Malik, eu sunt aici.Foarte curand o sa-mi iau un servici bun.Apoi voi lua toate responsabilitatile acestei case.
Mal:Un srvici, nu este de ajuns sa strangi 40 lakh rupii, Trishna.Acum, cu orice pret eu trebuie s-o scot pe Madhu a mea..din acel iad cat de curand posibil.Doar considera ca m-am luptat cu moartea si m-am intors acasa doar pentru asta.
Tri:Malik, tu ar trebui sa te odihnesti.Voi aduce lapte pentru tine.

**
Rad:Nimic nu se va mai schimba, acum.Pentru ca increderea este legatura principala in fiecare relatie.Rishabh si-a pierdut increderea in Zeu.Deci atunci cum mai poate fi facuta vreo relatie?El a devenit un ateu total.
Dee:Si eu am incercat sa-i explic toate astea mai devreme lui Madhu.Mamica, stiu ca tu n-ai mancat nimic.Bea lapte, altminteri tu te vei slabi.Madhu..pot intelege sentimentele tale.Din toata inima ta tu vrei sa aduci schimbari bune..in RK si aceasta casa.Dar noi am incercat totul.Am facut-o timp de 5 ani.Iar mamica s-a chinuit cu asta de multi ani.Rk..Rk nu este un om obisnuit.El este un rege a unei lumi diferite.Si chiar de ar fi o tulburare in jur..lui chiar nu-i pasa.
Rad:A trecut multi ani, copila.Ce nu s-a intamplat in toti anii astia?
Mad:S-ar putea intampla acum?Mama, daca acolo este credinta, se poate intampla si miracole.Iar daca miracolul se va intampla aici, atunci increderea va lua forma din nou.Cu cat de multa incredere ai tu in incapatanarea lui RK, atat de multa incredere am eu in Zeul meu Ganesha.Vei vedea..ca Zeul Ganesha isi va primi prietenul lui inapoi.Asta este promisiunea mea catre tine.

**
"Mad:Las aceste prajituri aici.Toata lumea vine jos pentru cina.Si tu sa vii jos.Daca ai curajul sa-l infrunti pe Zeul Ganesha.Daca nu ai curajul, atunci spune-mi.Iti voi trimite mancarea sus.Cum indraznesti sa manaci de frupt in fata Zeului Ganesha.
RK:Multumesc, tata.Tata, pot sa leg asta Zeului Ganesha?
Tat:De ce nu.Leag-o!
RK:Dar tata unde sa o leg?
Tat:Dar fiule, asta..
RK:Idee!"

**
"Malik:Un srvici nu este de ajuns sa strangi 40 lakh rupii, Trishna.Acum, cu orice pret trebuie s-o scot pe Madhu a mea ..afara din acel iad, cat de curand posibil."
Pad:Pot intelege ce te necajeste pe tine.Copila, incearca sa-l intelegi pe Malik.El se face responsabil pentru orice s-a intamplat cu Madhu.Daca nu era in conditia asta atunci tot asa poate Madhu, n-ar fi fost..Uita de asta.Ce a fost a fost.Uite, Trishna.Malik ne iubeste pe noi toti.Lui ii pasa de toata lumea.Dar cum se spune, noua ne este dor de cei care nu sunt in fata noastra.Poti intelege asta, nu-i asa?
Tri:Bine, mama.Nu-i voi spune nimic lui Malik.Voi tacea, pentru Malik.Dar asta nu inseamna ca am iertat-o pe Madhu.
Pad:Trishna!

**
RK:Acel om obisnuia sa lase totul totul si sa te adore pe tine, si sa te serveasca pentru 10 zile.Iar cand a avut de gand sa renunte la viata lui, tu de ce nu l-ai oprit?De ce nu i-ai spus, nu-l parasi pe Rishabh al meu?Sau altfel, puteai sa-mi spui mie.Du-te Rishabh.Du-te si salveaza-l pe tatal tau.Am doar o singura intrebare, de ce.. de ce ai facut asta?Nu ma voi pleca niciodata in fata ta.Iar cand te vor cufunda in apa..nu voi varsa nicio lacrima.Pentru ca tu esti din piatra atat pe din afara cat si pe dinauntru.Iar noi nu vom jeli cand piatra este cufundata in apa, nu am nicio relatie cu tine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 06 Oct 2012, 11:41 am

*5th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Felul cum un milionar se plimba intr-o masina mare, iar cesetorii bat in geam crezand ca milionarul l-ar putea auzi macar odata.Dar nu.El nu-l aude.Tata a gresit.
"Tat:Glorie Zeului Ganpati.
Tot:Slava lui.
Tata:Glorie Aotostiutorului.
Tot:Slava lui.
Tat:Glorie Zeului Ganpati.
Tot:Slava lui.
Tat:Glorie Atotstiutorului.
Tot:Slava lui.
Tat:Glorie Zeului Ganpati.
RK:Da.Tu trebuie sa fii confuz.Care tata?Mohan Kundra..Acel om..care obisnuia sa lase totul pentru 10 zile sa te slujeasca pe tine si sa te serveasca.Numai sa te serveasca.Iti amintesti?Tu trebui sa-ti amintesti acel om care si-a rupt mana, ca idolul tau sa nu se strice in timp ce pleaca.Iti amintesti.Tu trebuie sa-ti amintesti de el.Impreuna cu el, era si un copil, care obisnui sa alerge dupa scoala la tine.Si cand te luau pentru ceremonia cufundarii el obisnuia sa planga.Tie nu ti-a pasat de acel copil.Daca ti-ar fi pasat, tu ai fi vazut durerea tatalui lui.Tu ai fi atenuat durerea lui.Acel copil obisnuia sa-ti lege firul prieteniei pe statuia de ipsos de la Paris si te considera prietenul lui cel mai bun.Dar tie nu ti-a pasat de el.De la el..De la el..Daca ti-ar fi pasat..tu nu l-ai fi insfacat pe tatal lui de langa el.De ce?De ce?De ce?Huh?De ce ai facut asta?Cand avea de gand sa se sinucida de ce nu l-ai oprit?De ce nu i-ai spus ca ii vei atenua toata durerea lui.De ce nu i-ai spus sa nu-l lase singur pe Rishabh?Sau cel putin trebuia sa-mi spui mie..du-te Rishabh.Du-te si salveaza-l pe tatal tau.Nu!Tu n-au avut nimic de a face cu asta.Tu erai ocupat.Tu stateai tacut.Tu auzeai doar, Glorie Zeului Ganpati si Slava lui.Tu nu erai interesat, de durerea si lacrimile mele, de mine devenind un orfan.Spune-mi erai interesat?Erai interesat?Spune-mi?Nu erai.Am tot pus aceasta intrebare, de ce ai facut asta?Dar tu nu mi-ai raspuns.Am tot plans cu aceasta intrebare.Tu stateai tacut.Un raspuns.Daca imi dadeai un raspuns Rishabh n-ar fi devenit RK.Inima mea n-ar fi fost umpluta cu amaraciune.Dar nu...tu n-ai raspuns.Si am inteles ca tu nu vei raspunde.Si felul cum am inteles..Am fost eliberat de veneratia si inchinarea ta..si de increderea si prietenia ta.Totul..Totul s-a sfarsit.Rishabh a fost terminat.Si s-a nascut RK.Cu cine ma cert?Tu doar te bucuri, aceasta ofranda, venerare, imnuri, totul.Bucura-te de increderea lui Madhu si de tot.Dar tu m-ai pierdut pe mine.Nu ma voi inchina la tine.Nu voi pleda pentru tine.Vei vedea cand te va lua pentru cufundare..nu va fi nicio lacrima in ochii mei.Pentru ca tu esti din piatra atat pe din afara cat si pe dinauntru.Si nu este durere pentru cufundarea pietrei in apa.Ai auzit?Nu am nicio legatura cu tine.Te-ai simtit rau?Ma vei ruina?Spune-mi.Ma vei ruina?Atunci, da-i drumul, ruineaza-ma.Acel care nu are putere sa faca viata altora..atunci acel nu poate ruina vreodata pe altul.Scuze am uitat, provocarea lui cred ca nu a ajuns la tine.Pentru ca tu esti surd.
Mad:RK, Zeul..
RK:Ce despre Zeu?Vrei sa leg firul sfant?Sau sa ma hraneasca cu modak?Ia-mi numele si arunca-l pe fereastra.
Mad:Daca nu-ti pasa, atunci de ce ai salvat candela sa nu se stinga.
RK:Nu este scris in contract ca trebui sa-ti raspund la fiecare intrebare.Apropo, tu ce cautai acolo?
Mad:Nu este scris in contract ca trebuie sa-ti raspund la toate intrebarile tale.Noapte buna.

**
Rad:Deepali, Madhu astazi, vrea sa faca budinca de orez.Deci ai grija.La fel ca prajiturile ieri...
Dee:Da, mamica.
Bit:Alo!
Om:Taca-ti fleanca!Prostule.
Bit:Uite, te rog incearca sa ma intelegi, eu..
Om:Astazi, daca nu ne trimiti 25 crores..atunci superstarul tau RK va fi..trimis in rai la Zeul Ganpati.Ai inteles?
SIk:Hei Bittu, tu pari foarte ingrijorat.Ai primit vreo amenintare?De la vreun producator?Oricum, RK al tau sta timid in camera lui, anuland toate filmarile.Esti obligat sa primesti amenintari.
Bit:Voi vorbi cu tine mai tarziu.Alo, comisare.Vorbesc din casa lui RK.
Mad:Mama, voi taia fructe uscate pentru budinca de orez.
Rad:Bine.
Rad:Madhu!Grabeste-te, copila.Este timpul pentru slujba.
Mad:Da, mama.
Rad:Deepali, este bine ca ai venit.Te rog, copila, ajuta-ne.
Dee:Bine.
Rad:Ce faci?Tu, ne ajuti?
Dee:Desigur.
Bat:Fiule, de ce este intuneric aici?
Sik:Nu stiu.
Bat:Fiule, ai luat banii pentru factura de electricitate..si i-ai baut lichior?
Sik:Taticule, ce spui?De unde vine zgomotul asta de muzica?Oh..taticule.Este lumina in camera lui RK.
Bat:Nu-ti face griji, fiule.Voi aduce intuneric si in camera lui.
Sik:Taticule, de ce nu profitam de intuneric si sa bem cateva paharele.
Bat:Nu trebuie sa ma intrebi de doua ori.Sa mergem.
Rad:Ce s-a intamplat?De ce s-au stins luminile?
Mad:Nu stiu, mama.
Rad:Un minut.Patil, Neeta.Ce s-a intamplat?
Fat:Doamna, seful a scos siguranta curentului electric.El a pastrat lumina doar in camera lui.
Dee:Dar mamica, acum, cum se va mai tine slujba?
Mad:Nu conteaza, cumnata.Mai intai sa facem budinca de orez.Ne vom gandi la slujba, mai tarziu.Adu lapte.Bricheta!
Rad:Uite aici.
Rad:Ce s-a intamplat?Nici aragazul nu merge?
Mad:Seful tau, trebuie sa fi inchis si asta?
Fat:Da.
RK:RK, vrea sa vada puterea devotamentului tau..cum vei fi capabila sa completezi sarcina ta de veneratie fara gaz si curent electric.Timpul tau incepe, acum.Ce s-a intamplat, nevasta.Incepe.Haide.Zeul tau Ganpati te asteapta.
Rad:Rishabh, de ce..de ce, copile?
RK:Acum vei gati aceasta budinca de orez la flacara devotamentului tau?
Mad:Multumesc!
RK:Cu placere.
RK:Acum ce va face superfemeia Madhubala.
Mad:RK, termina cu jocul tau.Si lasa-ma sa fac ofranda si sa incep slujba.
RK:Nu voi lasa sa se intample asta.
Mad:Termina aceast teatru.
RK:Teatru si eu?Zeul tau este un sarlatan..care sta tacut si priveste teatru.Tu il venerezi astazi, nu-i asa?Tu ii faci si ofrande.Deci unde este Zeul tau astazi?Nu-l pot vedea?Huh?Am inchis gazul si curentul.El n-a venit sa te ajute.Daca nu pentru tine, el ar fi trebuit sa vina pentru el insusi.Ce s-a intamplat?
Mad:RK, de ce esti asa de nelinistit?De ce te bagi cand asta nu inseamna nimic pentru tine?Ti-am spus mai devreme ca il aduc pe Zeul Ganesha in casa pentru 10 zile.Si il voi si venera.Ti-am spus ca tu poti sta in camera ta linistit.Cand nu ai nimic de a face cu toate astea, de ce aceasta ura?De ce aceasta suparare?Noi suntem suparati doar pe cei dragi noua, nu cu strainii.
RK:El nu este dragul meu.Si nici nu-mi pasa de el.Eu sunt un ateu.Iar el nici nu exista pentru mine.
Mad:RK termina cu jocul tau.Capituleaza in fata Zeului.El este Atotputernic iar noi oameni obisnuiti.Sa fii un om obisnuit sau un superstar ca tine, toata lumea are nevoie de binecuvantarea lui.El nu se numeste degeaba Rezolvator de Probleme.
RK:Rezolvator de Probleme si el?El este Rezolvator de Probleme?Tu stii ce inseamna Rezolvator de Probleme?Cel care rezolva toate problemele noastre.Dar el rezolva problemele dupa pretul ofrandei.Daca cineva ofera 100 de rupii, problema lui este rezolvata, prima.Iar mai tarziu rezolva problemele celor care ofera 10 rupii.Si dupa experienta mea personala el nu mi-a rezolvat problema niciodata.
Mad:El trebuie s-o fi facut, dar tu n-ai putut intelege.Poate bunastarea ta se afla in orice ai pierdut, RK.Poate tatal tau..
RK:Destul!Destul!Nu mai vreau niciun argument in plus.
Mad:De ce nu?De ce esti asa de ranit in a discuta trecutul tau?
RK:De ce?De ce iti pasa asa de mult?Doar pentru ca femeia care mi-a dat nastere ti-a spus tragedia vietii mele?Si trebuie sa fi plans si sa-ti spuna povestea mortii tatalui meu.Tu trebuie sa te fi topit.Ea nu ti-a spus ca fiul meu Rishab este coplesit de durere. Dupa moartea tatal lui el si-a pierdut credinta in Zeu.El si-a pierdut devotamentul.Si auzind astea, lacrimi vin in ochii tai.Tu te-ai decis ca RK are nevoie de simpatia ta.RK trebuie sa recapete credinta in Zeu.Aceste femei din casa asta n-au alta treaba de facut?
Mad:Tu ce crezi, ca numai tu ai pierdut in viata?Tu cel putin ai amintiri cu tatal tau.Eu nici macar n-am asta.Eu nici macar nu i-am vazut chipul.El a vrut sa ma omoare inainte de a ma naste.Dar totusi mama mea, sora mea si eu..nu ne-am pierdut increderea in oameni, dragoste si Zeu.Si dle Rishabh Kundra, tu crezi ca totul este mort inauntrul tau.Atunci ce este asta?Asta este bonul de la mancarea pe care ai comandat-o.Seekh Kebab vegetal.A fost o mancare vegetariana.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 09 Oct 2012, 11:02 am

* 8th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Madhu:Daca tu crezi ca totul s-a terminat..atunci ce este asta?Acesta este bonul de la mancarea care ai comandat-o.Vegetarian Seekh Kebab!Mancare vegetariana.Scuze, am gasit-o in bucatarie.Asta este dovada impotriva..minciunilor tale.Daca tu numai ai credinta, atunci de ce ai avut grija ca, candela sa nu se stinga.Sau este pentru ca tu ai relaizat ca tu esti om iar el este Zeu.Tu inca mai crezi in El.Dar tu nu esti de acord in fata oamenilor.Dle Rishabh Kundra, termina acest fals joc al tau.Pentru ca tu te lupti cu demonii tai!Intre a crede si a nu crede.Si intre a fi Ateu si Credincios.
Rk:Destul!Nu este deloc, nicio lupta si nicio indoiala.Si nicio slabiciune.Nicio minciuna si nicio credinta.Nu cred in El.
Mad:Nu crezi in El?Bine.Acest idol nu inseamna nimic mai mult pentru tine, decat o piatra.Doar o piatra.Atunci ridic-o si arunc-o afara.Cum poate indrazni El sa te opreasca?Tu esti superstarul Rishabh Kundra.Asta este casa ta.Tu esti proprietarul casei.Arunc-o afara.Castiga batalia.Iar eu si Zeul meu, vom pierde.De ce te holbezi?El nu este decat cativa pasi, departare.Vreau sa vad cat de mult rau poti ajunge.Du-te.Nu ai curaj?Ce este, dle Rishabh Kundra?Arata tuturor.Ti-e teama.Haide!Haide!Arunca-l afara.
RK:Bine.Acest idol sau piatra, orice ii spui tu va fi afara din casa asta.Iar credinta ta falsa va fi spulberata.Vino!
Rad:Rishabh!
RK:Asta este o lectie pentru tine, de acum inainte niciodata sa nu ma mai provoci.
Rad:Bittuji!Sper, sa nu creeze vreo problema.Sa mergem.Deepali, sa mergem, sa mergem.

**
Mad:O persoana nu poate fugi de doua lucruri.De el insusi.Si de Zeu.RK, tu fugi de amandoua.Trecutul tau te va necaji..pana cand nu-l infrunti.Doar odata.Incearca sa crezi in Zeu, macar odata.Incearca sa te conectezi cu Zeul Atotputernic.El iti va lua toata durerea si suferinta.El iti va arata calea dreapta.
RK:Zeul tau a spart legatura prieteniei mele.El a incalcat increderea mea.Credinta sau nu credinta.Incredere sau nu incredere.Acum, nu-mi mai pasa de asta.Totul s-a terminat.Acum, doar razboiul mai exista.Razboiul meu cu Zeul tau Ganpati.
Mad:Dar RK..Nimeni nu se paote lupta cu Zeul.
RK:Este un razboi si va continua sa existe.Nevasta, nu-ti cer sa rupi legatura ta cu Zeul Ganpati.Deci, nici tu nu-mi cere sa creez o legatuta cu El.Daca tu vrei sa crezi in credinta ta fara valoare, n-ai decat.Dar, tu nu trebuie sa te amesteci in viata mea.Nu trebuie sa-mi spui ce ar trebui sa fac si ce n-ar trebui.M-am saturat de teatrul tau.Acum, pana aici.

**
RK:Haide, nevasta.Zeul tau te asteapta.
Mali:Tu ce cauti aici?
RK:Tata socru, nu pot avea aceasta ofranda.Pentru ca mainile mele sunt incarcate cu doua lucruri.Intr-una fata ta iar in cealalta idolul Zeului.Mama soacra, uite povara numarul unu.Si asta este a doua.Asa cum este.Lui nu i-ar fi placut sa fie cu mine.Daca greutatea a plecat.Haide, tata socru.Da-mi ofranda, acum.Si da-mi voie sa spun..ca n-as fi luat ofranda.Dar tu ai reintrat in poveste asa ca..trebuie sa dau respect pentru tine si Zeul tau Ganpati.De aceea, o sa iau ofranda.Da-mi-o.
Mal:Un fiu usor creste destul de mare, dar un tata ramane tata.Chiar daca un elefant sta jos..el inca este mai inalt decat un magar.Oamenii se refera la Zeu ca si Creatorul lumii.RK, nu juca atat de mandru in fata lui.Mandria ta va fi spulberata.
RK:Wow!Ce dialog, tata socru.Tu ar trebui sa joci rolul unui bandit in filme.Tata si fiica, amandoi vorbesc la fel.Nevasta, spune-mi un lucru.Tu esti ca el sau el este ca tine?Ce s-a intamplat, nevasta?Nu esti fericita?Tu iti intalnesti familia!Tu trebuie sa fii fericita.
Mal:De ce esti aici?Cine te-a chemat aici?
RK:Tata socru, sunt trei motive gresite pentru supararea ta.Primul motiv..nu am nevoie sa cer permisiunea ta sa vin aici.Sunt ginerele tau.Al doilea motiv..am adus aici impreuna fata ta si Zeul Ganpati.Al treilea motiv este..am fost invitat de sotia ta.Oh, imi pare rau.Nu este sotia ta.In fine, este mama mea soacra.Ea a venit acasa la mine si m-a invitat ea insasi.Mama soacra, te rog spune-i.Tata socru, sunt foarte fericit ca te vad aici si nu in spital.Dar, nu te-ai insanatosit mult prea repede?Ar putra fi din cauza binecuvantarii Zeului Ganpati si dragostea familiei tale..Sau din cauza banilor pe care i-am dat pentru tratamentul tau?
Mad:Termina RK.Acum, nu crea o scena aici.
RK:Scena.Nu trebuie sa creez o scena, nevasta, aici este o scena.Toata aceasta slujba, devotamentul fata de rugaciuni..toate sunt false.Nevasta, tu ai avut o dorinta.Tu mureai de nerabdare sa fii parte la asta cu familia ta.Deci, fii parte la asta.Dar numai pana cand..el este prezent aici.Fa un alt lucru in schimb, cufunda acest idol a Zeului Ganpati impreuna cu tine.Si explica-i ca data viitoare n-ar trebui sa se amestece in viata mea.Cand toate astea s-au sfarsit, atunci vino acasa linistita, si repede.Pentru ca nu trebuie sa-ti spun cine e RK.Tu l-ai tolerat..Fata buna!Baiat rau!Baiat rau!Fata buna!La revedere, tata socru.Ai grija de tine insuti.Asta este minunat!Parintii fetei si socrii impreuna..Este pentru el.Nicio problema.Continuati, va rog.Va rog, continuati drama voastra.
Rad:Rishabh!De ce iei in ras pe toata lumea de aici?
RK:Voi mi-ati dat sansa.Voi credeti in aceasta statuie dar nu in voi insisi.Oricine vrea sa faca parte din toata drama asta, va rog, face-ti asa.
Bit:Sefu!
RK:Tu asteapta aici.

**
Rad:Imi cer scuze in numele lui RK.
MaD:Nu mama.De ce-ti ceri scuze.
Rad:Cel care te-a umilit si suparat..este..fiul meu.Mi-am pierdut toata speranta sa-l schimb.
Mad:Nu mama.Nu spune asta..Nu s-a terminat inca totul.Tu nu-ti poti pierde speranta.Totul va fi bine daca Zeul Ganpati, doreste asta.
Dee:Madhu, RK nu poate fi schimbat atat de curand.Tu il stii doar de cateva saptamani.Eu il stiu de ani buni.
Mad:Nu.Miracole se intampla daca ai credinta.O mama a strigat la Zeu cu credinta adanca.Zeul sigur ii va raspunde.Oamenii pot da gres incercand. Dar Zeul, niciodata nu da gres.

**
RK:Glorie Zeului Ganpati.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 10 Oct 2012, 8:24 am

*9th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Om:Se pare ca RK este blocat in trafic si nu poate inainta.
Rad:Bittuji.
Bitt:Da!Sa mergem.
Bitt:Asta este masina.Asta este masina.
Bitt:Sefu!Sefu!Sefu!Sefu, nu este in masina.
Rad:Nu este acolo?Sunt foarte ingrijorata.Oh Doamne, mi-e teama sa nu fi facut ceva teribil.
Mad:Mama, noi il vom gasi.Nu te ingrijora.
Rad:Copila, el este de nevazut.
Bit:Voi stati aici.Eu ma duc sa verific.
Rad:Zeule Ganpati!Glorie tie!
RK:Glorie, Zeului Ganpati!
Toti:Slava lui!
Bit:Alo!Alo!
Om:Sa nu crezi ca Sultan este satean necioplit.Tu ce crezi ca este prost?Ti-a spus sa platesti 25 crore rupii, in loc sa colecteze intreaga suma Eroul tau danseaza in fata statuiei Zeului.Ultimul spectacol din viata lui s-a terminat.Acum priveste moartea lui.Jocul Sefului tau, s-a terminat.S-a terminat!
RK:Glorie Zeului Ganpati.
Toti:Slava lui!
RK:Glorie Zeului Ganpati.
Toti:Slava lui!
RK:Glorie Zeului Ganpati.
Toti:Slava lui!
Mad:RK!
Rad:Rishabh!
Rad:Nu, Rishu!Nu!
Mad:RK!
Rad:Rishu, Rishu, deschide ochii.Nu-ti inchide ochii.Nu-ti inchide ochii, Rishu!
Mad:Cineva sa cheme o ambulanta!
Rad:Rishu, Rishu, uita-te la mine.Rishu, nimic nu ti se va intampla, Rishu.Rishu!Rishu!
Mad:RK!
Rad:Rishu, Rishu, nu inchide ochii.Rishu, nu inchide ochii.Rishu!

**
Rad:Rishu!Rishu, uita-te la mine.Nu inchide ochii.
Mad:RK, nimic nu ti se va intampla.Da-ti-va la o parte.La o parte.
Pad:Da-ti-va la o parte.Va rog, face-ti loc.
Rad:Bittuji, vino.Bittuji, te rog.
Bitt:Sefu!Sefu, nimic nu ti se va intampla.
Rad:Nu, nu inchide ochii, Rishu!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 11 Oct 2012, 10:37 am

*10th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Glorie Zeului Ganpati.
Tot:Slava lui!
Mad:RK!
Rad:Rishu!Nu, Rishu.Nu!
Mad:RK.
Rad:Rishu, deschide ochii.Rishu, nu inchide ochii.
Mad:Cineva sa sune ambulanta.
Rad:Rishu!Rishu!Rishu, uita-te la mine.Nu inchide ochii.
Mad:RK, nimic nu ti se va intampla.Dati-va la o parte.
Pad:Face-ti loc.Face-ti loc.
Rad:Bittuji!Bittuji, te rog, mai repede.
Bit:Va rog, face-ti loc.
Pres:Cum de s-a intamplat asta?Dle, te rog.Te rog, dle.Spune-ne cum de a avut loc acest incident.
As:Asteptati aici.Voi nu mergeti mai departe.

**
Toti:Glorie Zeului Ganpati.
Toti:Slava lui!
Tot:Glorie Zeului Ganpati.
Toti:Slava lui!

**
Mad:RK!Nimic nu ti se va intampla.Tine-te bine!
Rad:Nu, Rishu.Rishu!Rishu!Nu, copilul meu.Rishu, nu, Rishu.Rishu!
"RK:Nevasta, da-mi un motiv, sa ma obligi sa cred in Zeul tau...sa leg asta pe mana mea.De ce?De ce ai facut asta?Daca ti-ar fi pasat.N-ai i-ai fi smuls tatal.Niciodata nu ma voi inchina tie.Nu voi pleda tie."
Mad:Tine-te bine, RK.Nu inchide ochii.Tine ochii deschisi.RK!
Bit:Face-ti loc.
DR:Un minut.Va rog, voi, stati aici.Sa mergem.
Mad:"Da-ne curaj, ajuta-ne sa depasim obstacolele, sa invingem dusmanul, lasa-ma sa stau sub acoperisul Mamei, prin viata mea."
Pad:Te rog, ia loc Radhaji.Nimic rau nu se va intampla, Radhaji.Ai curaj.Crede in Zeu.Nu-ti face griji.
Bat:Radhaji, nu-ti face griji, cand sunt aici.Fereasca Domnu.Dar daca sanatatea lui se inrautateste, voi merge descult la templul Zeitei Vaishavdevi.Ma voi ruga pentru viata lui.Chiar daca fiecare picatura din sangele meu este benefica lui, ma voi considera eu insumi norocos.
Bit:Alo!Tu ai inebunit?Seful este impuscat, iar tu imi vrei discursul afara?Tu nu ai omenie?Inchide telefonul.
Bat:Bittuji, voi explica eu reporterilor presei care stau afara.Altminteri ei vor continua sa ne hartuiasca.Ei pot publica si televiza, orice.Deepali,copila, ai grija de Radhaji.Ma duc sa le explic.
Dee:Bine.
Sik:Taticule, vin si eu.
Bat:Bine.
Sik:Ar trebui sa arate ca o datorie de familie.
Bat:Haide!
Dr:Respiratie instabila.
Dr:Dle, bataile inimii nu sunt stabile.Glontul a intrat adanc in interior.Foarte aproape de inima.Noi trebuie sa-l operam imediat posibil.Foarte multa sangerare.Chiar si sangerare interna.
Dr:Verifica, grupa sanguina a pacientului.Testeaza grupa lui de sange.Chiar si pe cea a membrilor familiei lui.Sa mergem.
As:Da, dle.
Mad:Sora!Sora!
Bit:Sora!
Mad:Sper ca nu este nimic ingrijorator.
Rad:Cum este el?Este inconstient?
Sor:Un minut.Asteptati, un minut, va rog.
Rad:Asta!
Pad:Radhaji.Te rog, ia loc.
Rad:De ce se intampla asta lui Rishu al meu?Si asta in aceasta zi.
Dr:Pregateste OT-ul.Haide!
Rad:Noi l-am adus pe Zeul Ganesha acasa.Chiar astazi el si-a recapatat increderea.De ce Zeule Ganpati?De ce?De ce s-a intamplat asta.N-ar fi trebuit sa se intample asta cu Rishu?N-ar fi trebuit sa se intample asta cu Rishu?
Mad:Mama, uita-te la mine.
Rad:Rishu..Rishu..
Mad:Nimic nu i se va intampla lui Rishu al nostru.Mama, el stie cum sa se lupte in viata reala.Tu ce crezi..el si-a recastigat increderea dupa atatia ani..va face Zeul Ganpati aceasta nedreptate?Nu.Ai incredere in mine.Nimic nu i se va intampla lui Rishabh.Zeul Ganpati il va ocroti.
Rad:Madhu!

**
Rep:Cum este conditia lui RK, acum?Cate gloante s-au tras in el?
Bat:Ce pot spune?El se lupat pentru viata lui, inauntru.
Sik:Taticule aceast teatru exagerat nu te prinde.
Rep:Dar cum a fost impuscatura lui?
Sik:Cu o pusca.
Bat:Uite, nu stiu asta.Dar stiu ca cea mai grea povara pe umerii unui tata este rugul fiului sau.Si nu pot face asta.Nu pot suporta sa vad conditia lui.El sarbatorea festivalul Ganesha Chaturthi, dupa atatia ani.El radea, canta si dansa si batea tobele si cand dintr-odata..
Rep:Are RK vreo dusmanie cu cineva, dle Bathia?
Bat:RK este un superstar.El are milioane de admiratori dar si multi oameni invidiosi pe el.
Rep:Dar atacul pe RK arata ca miscarile lui erau sub observatie iar vanatorul era constient de fiecare moment.Dle, este posibil ca cei cu RK sa fie implicati in asta?Adica, am auzit ca relatia ta cu RK..
Sik:Hei!
Bat:Cum de indraznesti sa pui astfel de intrebari decazute?Eu sunt tatal lui.El este fiul meu, sangele meu.
Sik:Sangele tau?
Bat:Aceste fapte decazute pot avea loc in familia ta nu in case decente ca a nostra.
Rep:Dar, dle, a primit vreun apel pentru jecmanire?
Bat:Destul.
Rep:Data unui producator..
Bat:Numai pune-ti intrebari.Destul!
Rep:Dar, dle..
Sik:Taticul plange.
Bat:Fara intrebari.
Sik:Sa mergem, taticule.
Rep:Va rog.
Sik:Taticul plange.
Rep:Uite, dle..Dle?
Pol:Nu sunt vesti.
Rep:Dle, va rog, spuneti-ne ceva.
As:Va cautam.Faceti-va testul la sange.Grupa sanguina a pacientului este O negativ..iar noi avem doar doua unitati din asta.Iar lui ii trebuie cel putin 5 unitati.
Bat:Atunci, Sora, ia de la alta banca de sange.Nu intarzia.Este vorba despre viata fiului meu.
As:Uite, din cauza ceremoniei de cufundare este blocaj de trafic peste tot.Poate fi prea tarziu sa iau sange de la o alta banca de sange.Asa ca, medicul a spus sa asiguram sange de la rudele pacientului.Veniti si faceti-va testul sangelui.
Sik:Oh, Sora, cine este ruda aici?El este tatal lui vitreg iar eu sunt..Adica am vrut sa spun ca noi suntem mai dragi decat rudele.In fiecare picatura din sangele nostru.
Bat:Este o problema.Sora, nu ma simt bine aceste zile.Iar medicul a spus ca motivul este anemia deficitului de sange.El a spus ca daca pierd putin sange imi pot pune viata in pericol.Iar acest Sikki, sta bolnav din copilarie.In fine, numai uita-te la fata lui palida.Uite Sora, tu poti lua sange cat de mult doresti de la mama lui, sotia mea si de la sotia lui.Voi scrie o scrisoare.Nicio problema.
As:Uite!Am luat testul de sange de la ele.Noi asteptam razultatul acum.
Bat:Ea crede ca sangele nostru este ieftin.Proasta!
Sik:Wow, taticule.Ce performanta grozava.Daca erai un pic mai slab si fara mustata, daca ai fi fost mai deschis la culoare si un pic mai tanar, atunci jur ca te-as fi lansat intr-un film.Prezentand tanarul talentat si aratos, Kuku Bathia.
Bat:Prost fraier, tu palavragesti fara sa gandesti.Nici vorbele tale si nici faptele tale nu sunt bune.Sa mergem.Haide.
Mad:Cumnata, apa.
Dee:De ce apa?Da-mi otrava.Si obliga-ne sa ne luptam pentru viata in acelasi fel cum ai facut cu RK.
Mad:Cumnata..
Dee:De ce esti asa de surprinsa, Madhu?Chiar si tu stii ca esti responsabila de conditia lui RK.Numai tu.De ce ai venit in viata lui RK?Huh?"Voi schimba asta si aia.Voi aduce credinta si incredere."Uite!Vezi tu insuti.Daca nu erai asa de incapatanata, RK nu era aici.Tu stii ceva Madhu, tu esti ca o eclipsa in viata lui RK.Atat de mult cat aceasta eclipsa dureaza, va fi intuneric in viata lui in fiecare zi.
Mad:Cumnata, pot intelege ca tu iti faci griji pentru RK.Dar crede in Zeu.
Dee:Ajunge, Madhu.Destul.Aceasta aparenta de a crede in Zeu la adus pe Rk aici.Tu te vei opri doar atunci cand il vei trimite pe RK la Zeul tau?Madhubala!Intelege, ca inainte de a veni tu, RK era fericit.El era fericit, era ferit.Dar tu..Intelege daca poti.De ce nu pleci din viata lui?De ce nu-l lasi in pace?De ce stai in aceasta relatie fortata, cand nu ai nicio legatura cu el?A fost un joc.Tu stii si eu stiu.Considera ca s-a terminat si pleaca.
Mad:Cumnata, asta nu este un joc.Noi ne-am casatorit.Iar eu sunt a lui RK..
Dee:Oh, te rog!
Mad:Un minut, cumnata.N-am terminat.Tu ma poti batjocori cat de mult vrei.Nu conteaza pentru mine.Adevarul este ca..sunt sotia lui RK.Noi impartim o relatie El mi-a legat mangalsutra.Chiar daca am facut doar patru cercuri nuptiale..dar sunt sotia lui RK.Sa fiu o eclipsa sau lumina..dar nu-l voi parasi.RK lupta pentru viata lui.Iar eu il voi sprijini.Sunt sotia lui in fata Zeului.Si voi indeplini obligatiile acestei relatii.
Dr:Uite ce este, glontul a intrat foarte aproape de inima lui a fost o sangerare profunda.Iar acum este intr-o conditie critica.
Rad:Ce?Ce se intampla aici?Fiul meu este inauntru.Ce aveti de gand sa faceti?De ce nu-mi spune nimeni ceva?
Dr:Nu va ingrijorati.Noi incercam tot ce-i posibil.Aveti rabdare.
Pad:Radhaji, tratamentul va incepe cand vor veni rezultatele la testul de sange.Ai incredre in Zeu.Linisteste-te.Nimic nu i se va intampla.
Dr:Sora, adu rezultatele la testul de sange, mai repede.
As:Da, dle.
Dr:Doctore, vino aici.
Dr:Da, dle.
Bit:Cand vom afla ceva?
Pol:Uite, noi incercam..dar Bittuji tu ai spus, ca RK nu va iesi afara din casa.Deci cum toate astea..
Bit:N-am stiut ca el va pleca de acasa asa dintr-odata.
Pol:Ai mai primit apeluri telefonice?
Mad:Bittuji, ce apeluri telefonice?
Bit:Inainte ca Sefu sa fie impuscat..ei au sunat si au spus ca daca nu le dam bani ei nu-l vor cruta pe Sefu.
Mad:Ce bani?Ce oameni?
Dee:Ce apeluri, Bittuji?
Rad:Despre ce apeluri telefonice, vorbesti?Cine a sunat?
Bit:Matusica, Sefu primea apeluri telefonice pentru jecmaneala.
Mad:Cine dadea aceste apeluri de jecmanire?Cine erau ei?Ce spui?
Bit:Ei cereau 25 crore rupii.
Sik:25 crore rupii?
Pol:Si voi ce ati facut?Ati spus ca va veti ocupa de tot.Ati spus ca-l veti gasi pe Sultan.Ce ati facut?Am crezut ca Sefu, nu va iesi afara 10 zile a festivalului Ganesha, iar problema se va rezolva.Ce ati facut?
Rad:Astfel de lucruri serioase se intampla cu fiul meu.Bittuji, si n-ai considerat ca este important sa informezi si familia?
Bit:Iertati-ma, am fost neputincios.Sefu, mi-a spus sa nu spun nimanui.In timpul ceremoniei de cufundare..cand omul lui Sultan a sunat am incercat foarte mult sa-l gasesc pe Sefu.El nu era de vazut in multime.Dar pana cand am ajuns la el, el a fost impuscat.Am incercat foarte mult.Imi cer scuze.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 12 Oct 2012, 10:13 am

*11th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Bit:Iertati-ma, am fost neputincios.Dar Sefu mi-a spus sa nu spun nimanui.In timpul ceremoniei de cufundare cand omul lui Sultan a sunat am incercat foarte mult sa-l gasesc pe Sefu.El nu era de vazut in multime.Dar pana sa ajung le el, el a fost impuscat.Am incercat foarte mult, imi cer scuze fata de voi.
Pol:Nu va face-ti grija.Foarte curand noi vom afla pe amandoi, apelantul si vanatorul.In 24 de ora va vom da detalii.Asta este o promisiune.Sa mergem.
Bit:Matusica, iarta-ma, imi cer iertare fata de tine.Am vrut sa ma ocup eu insumi de tot.Imi pare rau.
Mad:Bittuji, nu te face vinovat singur.Tu ai facut ce ti-a spus Seful tau.
As:Dna Radha Bathia, dna Padmini, dna Deepali, dl Bittu Sharma si dna Madhubala Kundra.Avem rezultatul testului de sange.Si avem grupa care se potriveste cu grupa lui RK.Si este a dnei Madhubala Kundra.Dna, noi vom avea nevoie de sangele dumneavoastra imediat.Asa ca sa putem incepe imediat posibil operatia.
Mad:Da, Sora.
"RK:De ce?De ce ai facut asta?Daca ti-ar fi pasat, tu nu i-ai fi smuls pe tatal lui de langa el."
Mad:RK:Cand iti vei recapata contiinta, cum vei putea indura ca eu te-am salvat, te-am ajutat un pic.Dar tu trebuie sa-ti recapeti contiinta.Tu stii, noi trebuie sa ne batem pe o multime de probleme.Iti vei recapata constiinta?
As:Dna, va rog mancati ceva.
Bit:Tu vrei ca el sa filmeze in aceasta conditie?Ai inebunit?Anuleaza totul.Dle doctor..
Dr:Spunei dlui Kanna sa se intalneasca cu mine la OT, repede.
Bit:Dle doctor.
Rad:Dle doctor.
Bit:Ce s-a intamplat?
Rad:Ce se intampla.De ce toata lumea alearga?
As:Noi ne pregatim sa incepem operatia.
Rad:Madhu.Ce fac, ei?
Mad:Nimic nu i se va intampla.Stai linistita.Acum vino si ia loc.
Sik:Taticule, cafea.
Bat:De ce imi mesteci creierii mei?Ia-o si adu una mai mare si mai tare, pentru mine.
Sik:Poate tu uiti ca Rk este tratat intr-un spital si nu intr-un bar, ca eu sa aduc ceva tare pentru tine.Tare!Asculta-ma, taticule.Sa mergem la cumparaturi.Hai sa cumparam camasi albe.Stiu unde se face reducere.
Bat:Cumparaturi!
Sik:Da.
Bat:Pentru ce sarbatorire?
Sik:Taticule, pentru ce este nevoie sa gasim sange?Glontul a strapuns aproape de inima.Indiferent cat de decazut este RK, dar a fost un om bun.Cand moare un superstar, toti reporterii vor veni..Numai gandeste-te, taticule.Tu si eu vom fi in..haine albe, stralucitoare.Poze in ziare, voce ta profunda la tv, interviuri, clipuri, octeti, va fi distractiv.
Bat:Grozav, da-mi mana.Ai putina rusine, derbedeule.Tu vorbesti despre moartea lui RK ca si cum moare, un paznic batran din societatea ta.
Sik:Taticule, n-am stiu ca acel decazut RK ti-a fost atat de drag.
Bat:Chiar nici tu nu-mi esti asa de drag.Numai gandeste-te daca moare RK, cum vom mai lua noi bauturica gratis?
Pol:Dle Bathia..Uite dle Bathia, noi am aflat de unde au fost facute acele apeluri.Noi am depistat toate apelurile.Apelurile au fost facute din Juhu.Dar un SIM card international a fost folosit pentru a face aceste apeluri.Acum noi trebuie sa aflam cine vinde aceste false SIM carduri internationale.
Bat:Dle inspector, face-ti ce-i mai bine si gasiti cat mai repede acel om, din cauza caruia fiul meu nevinovat este in aceasta conditie.
Pol:Da, dle Bathia.Sigur.
Sik:Taticule, mergem la cumparaturi?
Bat:Sa mergem la cumparaturi?Taci din gura.
Bit:Doctore?
Dr:Relax.
Bit:Doctore.
Dr:Relax.
Bit:Doctore.
Dr:Deci Sora, tu..
Rad:In ciuda incercarii din greu nu mi-am putut salva sotul.Iar acum fiul meu Rishu..nu vreau sa-l pierd si pe el.Nu.Nu.Nu am curajul sa tolerez atat de mult.
Mad:Mama.Ce spui?Nimic nu i se va intampla lui RK.Zeul Ganpati este aici..sa aibe grija lui.
Rad:Madhu, vreau sa fac ceva, copila.Vreau sa ma duc la templu Zeului Ganesha.Vreau sa ma duc la templul Siddhivynaiak..si sa ma rog, pentru Rishu, Madhu!
Dee:Doamne.Vrea sa faca vreun legamant.Va discuta despre sa mearga la templu.Ea chiar a inebunit.Cine se va duce?
Rad:Madhu, pot sa te rog ceva?
Mad:Ce fel de intrebare este asta mama?Spune-mi.
Rad:Iarta-ma.
Mad:Nu mama.Asta..
Rad:Tu deja i-ai dat sangele tau lui Rishu al meu.Iar acum..Am devenit atat de egoista.
Mad:O mama, niciodata nu poate fi egoista.Ai inteles?Spune-mi.
Rad:Nu, pentru ca..Ti-am vazut devotamentul, copila.Cu puterea lui tu i-ai topit inima lui Rishu.Acea puterea de care noi auzim in povesti.Nu-i asa?Puterea cu care Savitri s-a luptat cu Ingerul Mortii sa salveze viata sotului ei.Tu vei veni pentru Rishu al meu la Siddhivynaiak?In fata Domnului, tu te vei ruga ca daca el se gandeste la ceva obraznic atunci el n-ar trebui sa faca asa.
Mad:Mama..
Rad:Pentru ca eu stiu ca acum numai El il mai poate salva pe Rishu.Nimic altceva nu mai pote fi facut, copila.
Mad:Mama, calmeaza-te.Vino si ia loc aici.Stai jos.Tu nu poti face asta in conditia asta.
Rad:Nu, fiul meu este intr-o astfel de conditie.Asta este nimic..m-as fi ridicat si as fi mers la templu...chiar de as fi fost ghearele mortii.Trebuie sa ma duc.Te rog, ia-ma.Madhu, daca tu vei veni cu mine, atunci Zeul sigur imi va raspune la rugaciunile mele.Daca m-ar fi ascultat, acest incident nu s-ar fi intamplat in viata mea cu ani in urma.
Mad:Esti sigura..Zeul Ganpati va raspunde rugaciunilor mele?
Rad:Da, da.
Mad:Atunci, bine..tu stai aici.Ma voi duce singura.
Rad:Madhu.
Mad:Ti-am promis ca-ti voi reda fiul inapoi.N-am stiu..ca asta a fost sensul acestei promisiuni.Ma voi duce la Zeul Ganpati si ma voi ruga.Nimic nu i se va intampla lui Rk.Daca EL m-a ascultat vreodata in viata mea..va fi astazi."Da-mi curaj si speranta.Da-mi rabdare la anaghie.Sa-mi pot depasi inamicul.Iar cu sprijinul mamei mele, sa devin puternica."
Dr:Sora, da-mi forcepsu.
Mad:Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.Glorie, Zeului Ganpati.
Pad:Radhaji, ai incredere in Zeul Ganpati.Nimic nu i se va intampla lui RK.Iti voi aduce apa.
DR:Mareste presiunea.Haide, mai repede.
Dee:Madhu s-a dus la templul Siddhivynaiak, nu-i asa?
Rad:Da.
De:De ce a plecat acum?La ce este de folos sa se duca la templu, acum?Mai intai la adus pe RK in aceasta conditie iar acum se caieste.Acum gandeste mamica..daca Madhu nu aducea idolul Zeului Ganesha acasa in incapatanarea si egoismul ei atunci RK n-ar fi fost atat de furios.Aceasta furie a devenit nebunia lui RK iar din cauza acestei nebunii in ciuda faptului ca se stia tot a iesit afara din casa.Iar acum uite..Incapatanarea lui Madhu s-ar putea sa-l ia pe RK de langa noi.De ce s-a dus la templu?Ce vrea sa demonstreze acum?Cred ca mai mult decat sa se roage pentru viata lui RK ea s-a dus sa-si ceara iertare pentru greseala ei.

**
Dr:El numai este.Nu l-am putut salva pe RK.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Dum 14 Oct 2012, 10:41 am

*12th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Dee:Am impresia, ca inloc sa se roage pentru viata lui RK, ea s-a dus sa-si ceara iertare pentru greseala ei.Stie foarte bine ca glontul in pieptul ei nu este responsabil pentru conditia lui RK ci este veninul care la varsat Madhu si care s-a impus in creierul lui RK.
Rad:Nu spune asta.Nu spune asta.Nu a fost incapatanarea lui Madhu.Ea a incercat sa aprinda increderea in inima lui Rishabh.Ea a incercat sa-l uneasca pe Rishabh cu prietenul ei.Vazand conditia lui RK tu ai devenit ingrijorata, de aceea o faci pe Madhu responsabila.Dar eu sunt mama, a carui fiu sta inauntru ranit de un glont.Si totusi continui sa sustin ca acea fata nu este responsabila.Nu, Madhu este responsabila, nu este vina ei.

**
Mad:Zeule Ganpati!Stiu cum sa ma inchin tie.Stiu cum sa ma rog tie.Dar nu stiu cum sa cer ceva de la tine.De fapt, pana astazi n-a fost nevoie sa-ti cer ceva.Tu n-ai pus nicio lipsa in viata mea.Dar astazi..Astazi vreau sa te rog ceva.In schimbul fiecarei venerare a ta, in schimbul fiecarei lumanari ce am aprins-o pentru tine, in schimbul fiecarui post pe care l-am tinut pentru tine, in schimbul scandarii numelui tau..vreau sa te rog ceva astazi.Viata lui RK!O Zeu Ganjanan!O Zeu Siddhivinayak!Am aprins incredere in tine, in inima lui Rishabh.Dar acum..Acum este responsabilitatea ta sa vezi ca el sa nu-si piarda increderea lui.Astazi in fata lui..tu trebuie sa dovedesti ca am avut dreptate pana azi.Si acel care te-a numit piatra, a gresit.

**
As:Doctore, el se scufunda.Mariti presiunea.
Pad:Radhaji, ce s-a intamplat?
Rad:Nu.
Mad:Il vei proteja pe Rishabh?Sper ca nu vei lasa sa i se intample nimic.Tu l-ai tradat odata dar nu face asta acum.Este timpul sa salvezi increderea prietenului tau.
Dr:Doctore.
Mad:Vei indeplini datoria de prietenie?
Bit:Ce s-a intamplat?De ce nu spune-ti ceva?
Rad:De ce alergati asa?
Bit:Asculta!Sora!
Rad:Ce?Ceva rau s-a intamplat cu, copilul meu.
Pad:Nu se va intampla nimic in neregula.
Bit:Asculta..ce s-a intamplat inauntru?
Pad:Ce..
Bit:Sora, asculta-ma.Ce se intampla inauntru?De ce nu-mi spune-ti ceva?
As:Inima lui s-a oprit.Inima lui a incetat sa mai bata.
Pad:Radhaji!
Dee:Mamica!
Bat:Radhaji.
Pad:Radahji.
Dee:Mamica.
Pad:Radhaji, ridica-te.
Bat:Radhaji.
Dee:Aduce-ti apa.Cu grija.Cu grija.
Bat:Radhaji, esti bine, nu?
Pad:Mergi si adu apa mai repede.
Dee:Mamica.Mamica, tine-te bine.
Bit:Asculta-ti la mine.Bataile inimii nu se opreste in felul asta.El este Sefu' meu.El este un luptator.
Sik:Mamica.
Bit:Cum este asta posibil?Voi trebuie sa gresiti.Verifica-ti cum trebuie.Cum se pot opri bataile inimii?Cum se pot opri bataile inimii?El este un om plin de viata.El nu poate sa plece asa.El mereu s-a luptat.El nu va fi invins asa.
Bat:Radhaji, esti bine?
Sik:Mamica.
Pad:Radhaji, uite s-a intors Madhu.Acum nimic in neregula nu se va intampla cu RK.Totul va fi bine.
AS:Cum de ai venit inauntru.Iesi afara!Dna, te rog, iesi afara.
Dr:El numai este.Nu l-am putut salva pe RK.

**
Mad:RK, ridica-te.RK.RK, ridica-te.Destul.Acum, ridica-te.Stiu ca tu ma auzi pe mine.RK, ridica-te.Iti amintesti ce mi-ai spus..ca tu nu joci fara sa iei bani?Deci, ce sunt toate astea?De ce stai asa?Ridica-te.Tu trebuie sa te duci la filmare.Lumea ta, visele tale si fanii tai te asteapta, RK.Haide, ridica-te.RK, superstarul.Numai glumi si ridica-te.Ma auzi?Am spus, ridica-te!Stiu oameni ca tine foarte bine.Tu nu te vei da batut asa de usor.Ridica-te!Ma auzi?Ridica-te.Vorbesc cu tine.Ridica-te.RK, mama ta plange afara, pentru tine.Fanii tai se roaga pentru tine.Ce se va intampla cu speranta si incapatanarea ta?Tu stii, m-am dus in picioarele goale pana la Siddhivinayak, pentru tine.RK, asta nu poate fi ultima ta filmare.Tu, ma auzi?RK, stiu..ca tu ma poti auzi.Nu-i asa?Ma poti auzi?Atunci, de ce stai asa?Tu nu te simti nevoia sa ma strigi nevasta si sa ma domini?Uite, RK..tu ai numai doua optiuni.Ori te ridici, ori..te ridici.Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Nu, nu!Asta nu este posibil.Asta nu este posibil.Rishu!
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Rishu.
Mad:Glorie Zeului Ganpati.
Rad:Rishu.
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Rishu.Hei, Rishu.Uita-te la mine.Rishu.Hei, Rishu.
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Rishu! Uite-te la mine.Mama..Mama..Rishu, uita-te la mine.
Mad:Glorie Zeului Ganpati.
Rad:Fiul meu.Daca am comis o eroare..te rog iarta-ma.Rishu, uita-te la mine, macar odata.Uita-te la mine, Rishu.Rishu!Rishu!
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Pad:Poate mana lui..
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Pad:Poate este imaginatia mea.
Rad:Uita-te la mine, Rishu.Macar odata..macar odata, fiul meu.
Pad:Bittuji, uite.Si-a miscat..si-a miscat mana.
Rad:Rishu.Rishu.Baiatul meu.Rishu
Bit:Sefu!
Mad:Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!
Toti:Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Glorie Zeului Ganpati!
Pad:Glorie Zeului Ganpati!
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Glorie Zeului Ganpati!
Bit:Glorie Zeului Ganpati!
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 16 Oct 2012, 9:20 am

*15th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Rad:Rishu!Uita-te la mine macar odata.Doar odata, copilul meu.Doar odata.
Mad:Glorie Zeului Ganpati!
Pad:Bittuji, Bittuji, am vazut o miscare in mana lui.
Mad:Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!
Toti:Glorie Zeului Ganpati!
Rad:Glorie Zeului Ganpati!
Pad:Glorie Zeului Ganpati!
Mad:Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!
Toti:Glorie Zeului Ganpati!
Bit:Doctore!Doctore!
Mad:Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!Glorie Zeului Ganpati!
Toti:Glorie Zeului Ganpati!
Dr:Scuzati-ma!La o parte.La o parte.
Rad:Doctore, este fiul meu in regula?Va fi bine, nu-i asa?Sper ca nu este nimic de care sa ne temem.
DR:Este un miracol.Chia nu-mi vine sa cred asta.Doar am auzit despre miracole.Astazi, am vazut unul pentru prima data.Acum va rog, iesi-ti afara.
Bit:Doctore, te rog.Te rog.
Dr:Sora, te rog, du-i afara.
As:Pacientul este intr-o satre foarte critica.Va rog, iesi-ti afara.
Mad:Bittuji!
Dr:Nu face nimic, dna Kundra.Tu poti astepta aici.Sora, te rog, fa-i o injectie.
Dr:Linistiti-va, nu trebuie sa va ingrijorati.Este in afara pericolului.Dar trebuie sa-l tinem sub observatie.
Rad:Glorie Zeului Ganpati!Acum, totul va fi in regula.Nimic nu i se va intampla lui Rishu al meu.
Rad:Madhu!
Mad:Nu, mama.Ce faci?
Rad:Madhu!Eu doar i-am dat nastere.Dar tu..tu i-ai dat o a doua viata.De aceea, el este cu mine astazi.Madhu, cu credinta ta si devotamentul tau, fiul meu inca este in viata.El chiar nu ti-a dat..drepturile unei sotii.Dar tu ai facut ceva care este in acelasi fel cu..Savitri.Cea mai mare sotie a lumii!Ea si-a adus sotul inapoi din morti.Chiar si dupa ce ai suferit atat de mult..
Mad:Nu mama.Nu spune asa.Daca ceva asemanator mi se intampla si mie.RK ar fi facut tot posibilul sa ma salveze.
Bit:Multumesc, cumnatica.Multumesc foarte mult.Daca ceva se intampla cu Sefu' meu, mi-as fi dat viata.Multumesc!
Mad:Nu mie..ci Zeului Ganpati.Nu ti-am spus sa-ti pastrezi credinta.Nimic nu i se va intampla lui RK.El nu va lasa nimic rau sa i se intample.La urma urmelor, este prietenul lui.Si, mama!Rishab are o noua viata, acum.Vei vedea ca Zeul Ganpati..iti va reda fiul tau inapoi.
Rad:Madhu, este o binecuvantare pentru Rishabh, pentru mine si intreaga noastra familie, ca tu faci parte din vietile noastre.

**
Om:Frate Malik!Ce s-a intamplat, frate Malik?
Mal:Nimic, Divakar.
Om:Daca ai nevoie de ceva sa-mi spui.
Mal:Da, sigur.
Mal:A arata la stiri ca RK a fost impuscat.Si ca este intr-o stare crtica.Traieste sau e mort?
Pad:Glorie Zeului Ganpati!El va supravietui.Nimic nu i se va intampla.El va fi salvat.Si s-o luam si pe partea cealalta, RK nu era salvat.El a pierdut.Dar, Madhu la salvat.Rugaciunile lui Madhu, credinta ei, ofrandele ei, i-au salvat viata lui RK, astazi.El a iesit din pericol.Numai din cauza lui Madhu!
Mal:Este ceva in RK.Mai intai, el m-a ranit.Sa fiu mai precis..el m-a lasat sa mor!Iar dupa asta a profitat de neputinta fetei mele..si s-a insurat cu ea.Ia ruinat viata.Iar acum ma intreb, cel mai mare dusman a lui Madhu..ce a facut pentru ea ca ea sa mearga desculta tot drumul pana la Templul Siddhivynaiak, sa se roage pentru viata lui?Nu pot intelege.Ar trebui sa ma simt fericit, pentru isprava fiicei mele?Sau sa Crying or Very sad?
Pad:Dar, Malik ea a fost..
Mal:Ar fi trebuit sa mor chiar acolo pe patul spitalului.Atunci, barem, n-as fi vazut asta, astazi.

**
Bit:Uite, incearca sa ma intelegi.Voi fi in masura sa dau o declaratie numai dupa patru ore.Te rog, suna-ma dupa asta.Te rog, incearca sa intelegi.Multumesc!
Sik:Taticule.Taticule.
Bat:Taci din gura.
Sik:Dar ma doare rau spatele.Ori ma duci acasa ori sigur ma voi prabusi aici.Atat, aranjeaza un pat pentru mine..sa ma intind, taticule.
Bat:Prostule!Tu mereu spui prostii.Poate de dragul numelui, dar sunt tatal lui, nu-i asa?Daca tu vrei sa pleci, atunci du-te intr-un singur loc.Si nu te mai intoarce.
Sik:Unde, taticule?
Bat:In iad!Tu esti complet inutil.
Rad:Doctore, cum este fiul meu?
Dr:Acum este, o multime de imbunatatire.Dar noi trebuie sa-l tinem sub observatie in urmatoarele 24 de ore..doar ca o precautie.Dna Kundra, astazi, credinta ta a dat o viata un pacient medical mort.Multa bafta in viitor!
Rad:Ai vazut, Madhu?Toti cei care vor sa-l smulga pe Rishabh de la mine..ei n-au stiut ca Rishabh este casatorit cu tine.Tu nu-l vei lasa sa plece nicaieri.
Pol:Acea persoana nu este Sultan si nici teroristul angajat al lui.
Bat:Cum de ai aflat asta?
Bit:Dar, toate amenintarile erau de la Sultan.Dar si voi..
Pol:Noi am depistat numarul.Apelul a fost facut din Juhu.Dar Sultan, n-are nimic de a face cu asta.Cineva abuzeaza de numele lui Sultan.
Bit:Dar si Sefu'..Inspectore cand am vorbit cu tine..
Pol:Bittuji, initial si noi am banuit asta.Dar noi spunem asta dupa mai multe investigatii.Sultan nu stie ca toate astea se intampla in numele lui.
Bat:Ispectore, daca Sultan nu este, atunci cine este in spatele a toate astea?
Pol:Dle Bathia, investigatia noastra continua.Foarte curand noi vom da de adevaratul vinovat.
Bit:Inspectore, te rog rezolva aceasta problema cat de repede posibil.
Pol:Nu-ti face griji, Bittuji.Doua nume mari sunt implicate in acest caz.Unul este un Don international iar celalalt este un mare superstar.Este altcineva care abuzeaza de numele Sultanului.Crede-ma el nu va fi capabil sa scape de noi.
Bit:Multumesc, foarte mult, Inspectore.

**
Om:Dle!Dle, eram gata sa te sun.Dle, de indata ce mi-ai spus..
Bat:Tu asculti la tot ce spun eu?Prostule!Ce ti-am spus?Tu trebuie sa-l impusti pe RK sa-l ameninti.Doar sa-l ranesti putin.In primul rand, tu l-ai impuscat dar el a supravietuit.Iar tu inca nu ti-ai schimbat numarul de telefon.Din cauza careia, politia te-a depistat si te-a urmarit.
Om:Nu, dle..
Sik:Taci din gura!Unde te-ai antrenat?Intr-o scoala proasta?Tu l-ai impuscat aproape de inima.
Om:Dle, asculta-ma.Eram pregatit sa trag.Eram pe cale sa-l tintesc cand altcineva la impuscat.
Sik:Taca-ti fleanca!Tu vrei sa spui ca RK nu a fost spitalizt din cauza greselii tale?
Om:Dle, te rog verifica-mi pusca.Chiar n-am tras nici un singur foc.
Sik:Asta inseamna ca tu n-ai..
Om:Ti-am spus ca nu am tras.
Sik:Tu n-ai tras.Atunci cine la impuscat pe RK?
Bat:Sikki!Politia a aflat ca..RK nu a primit apeluri de la Sultan ci dintr-un loc din Juhu.Acum politia poate pune mana pe tine oricand.Este mai bine pentru tine daca ai disparea pentru ceva timp.
Sik:Pleaca de aici.Pleaca!Taticule!Cine poate fi acest nou jucator?Noi am crezut ca o sa-l speriem si sa-i luam banii.Dar ala il vrea mort pe RK.El este un adevarat dusman.Cine ar putea fi, taticule?
Bat:Aceasta persoana..este mult mai superioara pentru noi.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 17 Oct 2012, 9:18 am

*16th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*


Mad:Mama, tu trebuie sa fii obosita.Tu mergi acasa si odihneste-te.Voi fi eu aici.
Rad:Lasa-l pe Rishu sa devina constient.Apoi voi pleca.
Dr:Scuzati-ma!Noi speram ca RK isi va recapata constiinta in urmatoarele 24 de ore.
Mad:Multumesc doctore.
Bit:Multumesc!
Mad:Ai auzit asta?Tu poti pleca acasa.Daca RK are nevoie de ceva sunt eu aici pentru el.Te rog, du-te acasa si odihneste-te.
Bit:Matusica, te rog du-te acasa.Mergi si odihneste-te.Tu ai nevoie de asta.Nu-ti face griji de RK!Noi suntem aici.Si chiar si paza este pe aproape.Nu-ti face griji deloc, te rog.
Mad:Ai lasat-o pe mama acasa?
Bit:Da, cumnatica.M-am intalnit cu medicul in timp ce veneam..si a spus..
Mad:Bittuji, chiar si tu esti obosit, nu?Mergi acasa si odihneste-te.Voi fi eu aici.
Bit:Tu esti..
Mad:Ce s-a intamplat, Bittuji.
Bit:Imi pare rau.
Mad:Nu, Bittuji, ce faci?
Bit:Chiar imi pare rau.N-am lasat un singur mod de a te hartui.Chiar si atunci tu ai donat sange.Tu i-ai salvat viata.Tu te-ai dus desculta la Templu Siddhivinayak.Te-ai rugat Zeului.Din cauza ta Sefu' este in viata astazi.Va trebui sa fiu de acord cu un singur lucru.In ciuda faptului ca ai suferit atat de mult..tu nu ti-ai pierdut speranta, cumnata.Te salut.Tu esti o eroina in viata reala.
Mad:Bittuji, nimeni nu-l stie pe Sefu' mai bine decat tine.Daca acelasi lucru mi s-ar fi intamplat si mie..atunci Sefu' tau ar fi facut acelasi lucru.
Bit:Cumnata, tu a trebuit sa treci prin multe!Inteleg.Dar nu oricine il intelege pe Sefu'.El este o persoana diferita.Pot vedea un singur lucru, cu siguranta.Stiind sau nestiind..cea mai buna decizie pe care Sefu' a luat-o..este sa se casatoreasca cu tine.Cea mai buna din viata lui.Este cea mai buna decizie.Si sunt mandru de asta.Sunt foarte fericit si ma simt minunat de asta.Tu ia loc.Iti voi aduce un ceai.Te rog!
Mad:Bittuji, sunt bine.
Bit:Bine, bine, ia loc, ia loc.Asta nu este terminata.Tu n-ai avut nimic, inca de dimineata.De ce nu bei un ceai?Si cumnata, vreau sa-ti spun ceva.Ma simt bine sa-ti spun cumnata.Voi aduce ceaiul tau.
As:Doamna, farmacia noastra este jos.Te rog, ia aceste medicamente de acolo.
Mad:Pot sa ma duc putin mai tarziu?
As:Ne trebuiesc chiar acum.Este urgent.
Mad:Scuza-ma, domnul este singur in camera.Iar eu trebuie sa ma duc sa iau niste medicamente.Te rog, ai tu grija de el.Ma voi intoarce imediat.Multumesc!

**
Bat:Ce este acest miros?Tu, prostule, ce faci?
Sik:Hei, taticule, acel miros imputit de la spital..ma ameteste.Asa ca, gonesc mirosul.
Bat:Idiotule!Tu esti bun de nimic.Tu nu ai apa sa bei.Dar tu vrei sa te speli pe fata cu sifon.Te-ai gandit vreodata..ca noi amandoi curand vom incepe a cersi.
Sik:Daaa!Acum, da vina pe mine.Cine a facut un astfel de plan prost si dezgustator?
Bat:Nu a fost nimic gresit cu planul.Acest RK, a fost binecuvantat cu un puternic noroc.De aceea el a fost salvat.
Sik:Si daca murea?
Bat:Noi am fi avut bani.
Sik:Banii de pe asigurarae?
Bat:Da.
Sik:Dar, taticule, dna Radha..adica mamica i-ar fi avut.
Bat:Da, in loc sa fiu tatal a unui fiu prost si bun de nimic..ar fi trebuit sa fiu adevaratul tata a lui RK.Atunci as fi putut primi toti banii de pe asigurare.Acum Radhaji, ii va primi.Asa cum este, sa primesc banii de la Radhaji este..
Sik:Floare la ureche.
Rad:Kukuji!

**
Bit:Cumnatica, uite ceaiul.Haide, da-mi mie astea.
Paz:Tu?Te rog, intra.
Bit:Dar, tu?

**
Bat:Radhaji, ce faci aici?
Rad:Niciodata nu mia-m imaginat, nici chiar in cele mai rele cosmaruri ale mele ca fiul meu va fi in aceasta conditie.Rishu, al meu.Ma intreb, cine este dusmanul lui?Cine ia pus gand rau fiului meu?
Bat:Radhaji, controleaza-te.Nu pot suporta sa vad lacrimi in ochii tai.Linisteste-te.Acum, nu te mai gandi la ce, cum si de ce s-a intamplat.Cel mai important lucru este ca tu nu ti-ai pierdut fiul.Radhaji, Domnul a ascultat rugaciunile noastre.Fiul nostru cel iubit este in viata.
Sik:Mamica, taticul are dreptate.Domnul la salvat pe RK.

**
Dee:Ce s-a intamplat?
Bit:De ce ai venit aici asa pe ascuns?
Dee:Poftim, Bittuji?N-am nevoie sa vin aici pe ascuns.Si nici n-am venit aici, asa.Aceasta este o speciala amuleta sfanta, care o am pentru RK.Eram pe cale de a o pune la gat.
Mad:Cumnata.Nu i-o lega la gat.El..El a suferit o rana acolo.
Dee:Madhubala, nu te mai comporta ca sotia lui RK.
Bit:Ea este sotia lui.Deci se va comporta ca atare.Doamna Deepali, asa cum este..vizitatorii nu au voie in spital la ora asta.Ei bine..Numai un singur membru de familie poate sta aici.Iar cumnatica, este deja aici.Ea este sotia Sefului!
Mad:Bittuji..Cumnata!Da-mi mie asta.O voi lega eu la gatul lui.
Dee:Nici vorba.DE LA MINUTUL 14 PANA LA MINUTUL 14:15 NU ESTE TRADUS IN ENGLEZA.Tu vrei sa-l impresionezi pe RK?Nu voi lasa asta sa se intample.Niciodata.Madhu, nici sa nu te gandesti ca tu esti singura ingrijorata de RK si sa ai grija lui.Si noi suntem in egala masura ingrijorati pentru el si ne-am rugat mai mult decat tine.Si poate chiar mai bine decat asta.Si trebuie sa-ti mai reamintesc odata?Ca eu il cunosc pe RK de cand..tu nici macar nu erai in viata lui.Madhu, legaturi se pot face si aici.Dar unele, din noroc, altele din nastere.Este o singura relatie pe care el a cumparat-o.Sau as putea spune, ca el a cumparat o fata.Tu esti asa zisa nevasta a lui.Sa ghicesc ca asta poate sa astepte pentru alta data.
Bit:Este ciudat!Pana astazi, n-am vazut-o pe ea sa serveasca pe cineva cu atata dedicatie.Da, si chiar de era nevoie de ea la spital..ea a facut doar inaugurarea si a plecat, asa.
Mad:Bittuji.
Bit:Da, cumnatica.Nu te simti ranita de ce spun ei.Tu nu trebuie sa te simti prost.Asa sunt ei.Sunt ca insectele de noapte, care fac zgomot.Cand zorii sosesc, ele dispar.Nu-ti face griji de nimic.Eu sunt aici.
Mad:Multumesc!
Bit:Relaxeaza-te.

**
Mad:RK!RK?Voi chema medicul.
RK:Tata!Tata!Tata!Asta a fost greseala mea.A fost greseala mea.A fost vina mea.De aceea tu m-ai parasit.
Mad:RK?Ce s-a intamplat?RK?
RK:Tata, din cauza greselii mele tu te-ai omorat tu insuti.N-a fost vina mea, tata?Imi pare rau tata.Imi pare rau!
Mad:Nu, Rishabh!Nu a fost vina ta.

**
Rad:Cand va afla..ca viata lui a fost salvata din cauza rugaciunilor tale si de sangele donat de tine..atunci te va respecta foarte mult.
Mad:Dar mama..nu-i spune lui RK ca am donat sange.Nu-i va placea asta.
Rad:Madhu?
Mad:Mama, te rog.Promite-mi.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de Alexa20 Mier 17 Oct 2012, 1:11 pm

Traducerea 16 oct: min 14-14:15

Frumos .... Eu m-am straduit sa ii aduc acest talisman, ca sa i-l pui tu la gat ? Iar tu, sa primesti tot creditul ?
Sa spui ca prin gratie divina, tu i-ai pus talismanul acesta la gat. (la ultima fraza nu sunt 100 % sigura )
Alexa20
Alexa20
vip
vip

Mesaje : 4720
Data de inscriere : 16/12/2011
Varsta : 33
Localizare : Bucuresti

https://www.youtube.com/user/ispitutza20?feature=guide

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 18 Oct 2012, 9:01 am

*17th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Mad:Ce s-a intamplat RK?
RK:Tata, este din cauza greselii mele...ca ti-ai facut asta tie intuti.A fost greseala mea, tata.Imi pare rau, tata.Imi pare rau.
Mad:Nu Rishabh.N-a fost greseala ta.
RK:Nu..N-am facut nicio grseala, tata.Atuncii..atunci de ce, tata..de ce..De ce m-ai lasat singur?De ce, tata?Spune!
Mad:RK.Rishabh, linisteste-te.Rishabh, linisteste-te.Dormi.
RK:Tata.Tata.
Mad:Culca-te, RK.Dormi.Asta..Poate tu ai avut vreun vis.RK.RK, ce faci?Rk.Rk, te rog, stai intins.RK, te rog.Intinde-te.RK.
Bit:Este totul in regula?Tu crezi ca totul este sub control?Va mai fi vreun pericol?
DR:El este absolut in afara pericolului.
Bit:Multumesc foarte mult, doctore.
DR:Stai fara grija.Este in regula.Scuza-ma.
Bit:Matusica.
Mad:Si superstarul RK..ca si in film s-a confruntat cu moartea sa si s-a luptat cu ea..iar apoi impreuna cu aplauze si fluieraturi..el a castigat batalia si s-a intors.Nu-i asa?Tu ce impresia ai ca voi spune aceste dialoguri de film?Uite, stiri de prima pagina.Uite.RK, tu nu stii dar fanii tai..Oh Doamne, au trimis o multime de lucruri pentru tine.Flori, scrisori, felicitari.Oameni au scris scrisori pentru tine, in sange.Wow!In limba ta...este ceva despre tine..supestarul RK.Nu-i asa?
RK:Madhu, tu..
Mad:In aceasta situatie vreau sa recit un cuplet."Chiar si la moartea mea, oamenii n-au deschis ferestrele lor.Chiar si la moartea mea, oamenii nu au deschis ferstrele lor.Chiar si la stranutul lui, au fost rugaciuni si inchinari. "Grozav!Grozav!
RK:Madhu, eu..
Mad:Apropo, Bittuji m-a invatat..nici un comentariu.Asta explica o multime de lucruri.
RK:Madhu, eu..
Mad:RK.Bea asta.
RK:Madhu.Ce s-a intamplat noaptea trecuta?Am facut-o..Madhu, eu te intreb..
Mad:Iti voi spune eu.Noaptea trecuta tu ai dormit, ca si cum acel proverb a fost facut dupa ce te-a vazut pe tine, "sa dormi ca un bebelus."Tu ai dormit in felul asta.De fapt, si eu dormit foarte mult.Nu..Am dormit tun.N-au fost nici acele pernute proaste la mijloc.Eu am fost pe canapea, tu in pat.Noi am dormit linistiti.
RK:Madhu, eu sunt..
Mad:Ai dreptate, este timpul sa-ti iei medicamentele.Iti voi aduce medicamentele imediat.Multumesc lui Dumnezeu ca tu nu sforai in somn.Altminteri, ma intreb cum as fi putut dormi.Iar eu as fi stat treaza toata noaptea.Iti voi aduce medicamentele.

**
Rad:Madhu, cum este Rishu?Este bine?
Mad:Sa mergem.
Rad:Tu nu doar ca i-ai dat viata din nou, ci si chiar i-ai redat credinta lui.Madhu, problema nu este doar asta...cand va afla..ca din cauza rugaciunilor tale si sangelui pe care l-ai donat el si-a primit viata inapoi..apoi locul tau in inima lui va fi inaltat.Iar promisiunile tale vor fi indeplinite.O mama isi va primi fiul ei, inapoi.
Mad:Dumnezeu sa faca asta adevarat.Dar mama..pot sa te rog ceva?
Rad:Madhu!
Mad:Mama..nu-i spune lui RK ca i-am dat sange.Nu-i va placea asta.
Rad:Madhu?
Mad:Mama, te rog.Promite-mi.
DR:Buna dimineata, dna Kundra.Si buna dimineata, dna Bathia.Vreau sa vorbesc cu voi despre recuperarea pacientului.Asa ca, va rog sa veniti cu mine.Va rog, veniti.
Dee:Deci, idealul nostru de sacrificiu si maretie nu doreste sa primeasca credit pentru maretia ei.Asta este asa de dulce!RK.Trezeste-te.Hei Eroule!Trezeste-te!Nici nu-ti pot spune cat de fericita sunt sa vad ca tu esti bine.Sunt atat de fericita.Oh, am fost speriata de moarte.Mi-am petrecut intreaga noapte stand treaza.Dar am stiut ca nimic nu i se va intampla lui RK al meu.Da-mi voie sa te ajut.
RK:Stai departe de mine.

**
Mad:Mama..
Pad:Ia ofranda.M-am rugat pentru RK.Aceasta este ofranda.Da-io la timpul potrivit.Bine?Inca nu-mi vine sa cred.Rk a fost mort ca o piatra.El murise.Dar tu l-ai scos din ghearele mortii.Astazi, daca el respira..atunci este din cauza rugaciunilor tale.
Mad:Este o viziune individuala.Noi putem deasemeni spune ca respiratia lui RK s-a oprit din cauza mea.
Pad:Nu, fata mea.
Mad:Mama, vreau sa vorbesc cu tine.Vino.

**
Dee:Ma intreb, cat de mult noi va trebui s-o invatam pe sotia ta draga.Ea nici macar nu stie..ca RK nu mamanca merele curatate.Sa ghicesc, ca ar trebui sa fac putin din treaba ei.
RK:Ce faci?
Dee:Incerc sa am grija de acest om..poate pe care-l iubesc cel mai mult din viata mea.Crede-ma RK..noaptea trecuta nici un singur moment n-a trecut..ca sa nu ma rog la Dumnezeu pentru siguranta ta.N-am vrut sa plec de langa tine.Dar cum sa stau cand a ta..Ea este oficial sotia ta.Eu n-am nici un drept asupra ta.
RK:Deepali este o cerere, pleaca de aici.Afara.
Dee:Of RK!Am crezut ca..tu-mi vei cunoaste valoarea mea dupa toate astea.Te vei schimba.
RK:Glontul a strapuns inima si nu creierul.De ce m-as schimba pentru tine?
Dee:Pentru ca dragostea pe care tu te-ai indoit..Am dat testul pentru ea.Ma vei ierta pentru tot ce am facut, acum?
RK:Vei pleca singura sau ar trebui sa te dau afara cu onoare?
Dee:Nu voi pleca.Nu voi pleca nicaieri.Si de ce as pleca?Tu trebuie sa ai incredere in dragostea mea, RK.Ti-am salvat viata.Ti-am tinut corpul in viata.Sangele care curge in venele tale..a fost donat de mine.Te iubesc mai mult decat pe mine insumi.Si mereu te voi iubi.

**
RK:Tu crezi nevasta, ca glontul care a strapuns aproape de inima mea..mi-a afectat inima?Tu stii de catre cine a fost RK, inviat din morti?Din cauza lui Deepali.Dips, ia loc.Nevasta, a fost un timp in care eu si Deepali, ne-am iubit unul pe altul, foarte mult.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 19 Oct 2012, 9:37 am

*18th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*


Dee:RK, tu trebuie sa ai incredere in dragostea mea.Ti-am salvat viata.Ti-am tinut corpul in viata.Sangele care curge prin venele tale a fost donat de mine.Te iubesc mai mult decat pe mine insumi.Si mereu te voi iubi.

**
Mad:Mama, am inceput asta.Indiferent ce motiv a fost..indiferent ce intentii au fost, dar am insistat sa aduc acasa, idolul Zeului Ganpati.M-am luptat cu RK si l-am provocat de aceea..chiar si atunci el a stiut ca viata lui este in pericol..el a iesit afara din casa.Si..
Pad:Madhu!Uite-te la mine.Orice ai facut n-a fost pentru tine insuti.Tu n-ai avut nici un motiv egoist in spatele asteia.Orice ai facut a fost pentru RK.Tu ai vrut ca el sa-si primeasca inapoi increderea pierduta.Spune-mi ceva, tu vezi doar durerea pe care RK o sufera in interior?Madhu, in afara de aceste dureri, el mai are si altceva.El si-a pierdut increderea in Zeul Ganpati..el a rupt relatia.Copile, incearca sa-ti amintesti omagiul lui pentru Zeul Ganpati inainte de acest incident.,dragostea si nelinistea dintre ei si acea fericire.Incearca sa-ti amintesti.Nu te face responsabila pentru nimic.Nu este vina ta.Ai inteles?Tu numai ai..Madhu, este altceva care-ti provoaca durere.Ce este, spune-mi?
Mad:Mama, este foarte ciudat.Cand RK a fost impuscat..pentru un moment..respiratia mea s-a oprit.Cand medicul a spus ca inima s-a oprit sa mai bata pentru un moment si bataile inimii mele s-au oprit.Mama, el este acelasi RK..care a smuls atat de mult de la noi.Dar totusi, cand l-am vazut in acea conditie, am vrut sa Crying or Very sad.Am vrut sa fac ceva ca el sa se recupereze, intr-un fel.Ma simt de parca te-as trada pe tine, sora si Malik.Ca si cum eu..
Pad:Uite.Daca RK a smuls ceva de la noi, el ne-a si dat inapoi.Astazi Malik este bine mersi acasa..este numai din cauza lui RK.Si eu am crezut ca RK are o inima de piatra..dar o astfel de piatra care ori te face sa cazi in pacat..ori iti sparge capul.Dar nu..am gresit.RK este un om foarte bun.Iar tu, ai fost prima care a vazut bunatatea inimii lui.Tu ai simtit asta, prima.De aceea copila, orice simti in interior..orice simti pentru el nu este gresit deloc.Hmm?Bine, trebuie sa plec acum.Ai grija lui si a ta.

**
Dee:Mamica?El si-a recapatat constiinta, acum.El arata mult mai bine.
RAd:Este numai binecuvantarea Zeului Ganesha.Rishu..
RK:Am aflat ca a fost saracie de sange in corpul meu.Cine mi-a dat sange?Cine mi-a dat sange?
Rad:Fiule, nu conteaza cine a donat sange pentru tine..dar pentru mine este suficient ca tu esti in siguranta.
RK:Te rog, lasa-ma singur.Afara.
Rad:Rishu, copilul meu..
RK:Am spus, iesi afara.
Mad:Mama.Mama.
Rad:Eu..Eu plec, Madhu.
Mad:Dar tu mama de abia ai venit.
Rad:Nu, doar..Mi-am vazut fiul.Inima mea este multumita acum.Eu..Eu ma voi duce acasa si..
Mad:Mama.Mama!

**
Dee:Voi pleca.Nu voi mai sta.Lasa-ma sa leg aceasta amuleta.Este facuta cu o mantra speciala.Am adus-o pentru tine de departe..pentru protectia ta.Aceasta amuleta te va proteja..si te va ajuta sa-ti revii curand.
RK:Intra, intra nevasta.Vroiam sa te chem.Intra.Nevasta!Vreau sa-ti spun ceva.Tu ce crezi nevasta, glontul care a patruns aproape de inima..mi-a afectat inima?RK, a fost inviat dupa moartea sa..intr-o forma de un nou RK?Tu stii din cauza cui?Numai din cauza lui Deepali!Stiu ca acum incoltesc o mie de intrebari in mintea ta...despre mine si Deepali.Tu trebuie sa te intrebi care este relatia dintre noi?Ce insemnam unul pentru celalalt?Dips, te rog, ia loc.Nevasta, a fost un timp cand eu si Deepali obisnuiam sa ne iubim foarte mult unul pe celalalt.Nu-i asa Dips.
Dee:Da, RK.Dar n-am simtit ca tu..in fata, acum..
RK:De ce?Ea este nevasta mea legala.Si nimeni nu ascunde lucruri de sotie.Nu-i asa, nevasta?Dips, tu inca ma mai iubesti asa de mult ca inainte?
Dee:Poate mai mult decat atat.
RK:Ai vazut?Ce este, nevasta?Tu pari sa fii socata.Asta este dragoste adevarata.Oamenii mor dar nu si dragostea.Uite la mine spre exemplu.Aveam de gand sa mor..Chiar si grupa mea de sange este foarte rara si a fost lipsa de sange in corp.Si la urma, cu a lui cine s-a potrivit grupa mea de sange?Cu a lui Deepali!Dips a mea.Nu-i asa?Te-am hartuit atat de mult, Dips.Te-am necajit atat de mult, am facut o astfel de nedreptate cu tine.Dar tu, in ciuda a toate astea, mi-ai donat sange.Asta este dragoste adevarata.Nu-i asa, nevasta?Nu este ca si "In stil de film".Dragoste adevarata.Iar daca cineva era in locul tau..atunci ea m-ar fi pedepsit.Dar nu.Tu ma iubesti.Dips a mea.
Dee:RK, este in regula.Hai sa schimbam subiectul.
RK:Dar de ce?De ce ar trebui sa-l termin?Dragostea adevarata este nemuritoare.Chiar daca oamenii mor, dragostea nu se termina.Eu inca sunt in viata.Deepali..noi trebuie..scuze.Dips noi ar trebuie sa incepem o noua viata .Nevasta, unde pleci?Tu stai aici.Vreau ca atunci cand imi exprim dragostea sa fie cineva ca martor.Dips!Tu ma iubesti?
Dee:Desigur.Desigur ca te iubesc.
RK:Si poti face orice pentru mine?
Dee:Orice, RK.Orice.
RK:Stii Dips, cand lumea va auzi povestea noastra de dragoste, ei vor ridica o mie de intrebari.Dragostea este adevarata sau falsa sau ipocrizie..Vreau ca noi sa facem ceva care dupa asta sa numai fie nicio intrebare si nici un raspuns.Uite Dips.Inima mea.Are sangele meu, adica sangele care a fost donat de tine.Sangele nostru.Vino.Hai sa dovedim lumii..ca dragostea noastra este atat de adevarata ca chiar si sangele nostru este unul si acelasi.Vino.
Dee:RK, tu..
RK:Hei!Cand dragostea este adevarata de ce apare teama?O taietura mica, o frumoasa si draguta taietura, in vena ta.Oare chiar de ce intreb?Sunt sigur ca tu poti face atat de mult pentru dragostea ta. Iar cand sangele tau va curge..atunci vom arata dovada dragostei noastre, tuturor.Mai intai de toate, acestei neveste legale.Apoi femeiei care mi-a dat nastere...Kuku Bathia si Sikki.Toti for fi linistiti.
Dee:RK..RK, te rog, da-mi drumul la mana.
RK:Ce s-a intamplat, Dips?De ce-ti este frica?Uite-te in ochii mei.Uite-te la dragostea ta.Fii viteaza.
Dee:RK, lasa-mi mana.RK, tu pari a nu fi in apele tale, te rog.
RK:Asta este testul dragostei, deci cum as putea sa fiu in ratiunea mea?Tu deja mi-ai dat atat de mult sange ..ce diferenta ar face daca un pic mai mult este varsat.
Dee:RK, tu ai inebunit?Tu vrei sa-mi tai venele.Ai inebunit?Ce s-a intamplat cu tine?
RK:Am devenit ca tine.Acesta este efectul sangelui tau care curge in corpul meu.
Dee:Destul.Sangele meu nu este in corpul tau.Ai auzit?N-am donat eu sange pentru tine ci ea a donat.Madhubala a facut asta.
RK:Minciuna.Inselatorie.Iar pe deasupra, afirmatii false.
Dee:Nu, RK.Asculta-ma.
RK:Iesi afara de aici!Afara!Pleaca de aici.Si sa nu-ti mai arati fata in fata mea.Afara.
Mad:Daca era asa de important ca sa stii, puteai sa ma intrebi.De ce a fost nevoie de toata drama asta?
RK:Doua intrebari.Prima, de ce nu mi-ai spus?A doua, de ce mi-a dat sange?Te intreb ceva.De ce mi-ai dat sange?Am spus..
Mad:RK..RK.Rk, esti bine?Voi chema doctorul.
RK:Stai.De ce mi-ai dat sange?
Mad:Pentru ca daca as fi fost in durere.. si in nevoie..sunt sigura ca si tu ai fi facut ce am facut eu.Nu-i asa?

**
AS:Doamna, este un apel telefonic pentru tine.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 20 Oct 2012, 9:35 am

*19th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:De ce ai donat sange pentru mine?Am spus..
Mad:RK.RK.Voi chema medicul imediat.
RK:Stai.De ce ai donat sange pentru mine?
Mad:Pentru ca daca eram si eu in durere si nevoie..tu ai fi facut la fel.Nu-i asa?Dle Rishabh Kundra..la revenirea constiintei mele cu siguranta ai fi etalat acea favoare.
RK:Tu crezi ca toate astea sunt o gluma?
Bitt:Sefu', esti bine?Chiar sunt fericit sa vad ca esti bine.Tu stii, cumnata a mers desculta la Templu Siddhivinayak..sa se roage pentru tine?Numai dupa asta viata ta a fost salvata, Sefu'.Cumnatica, te rog, intalneste-te cu medicul de indata.El a spus ca acum noi il putem muta pe Sefu' de le terapie intesiva intr-un salon normal.
RK:Au gasit vanatorul, Bittuji?
Bit:Sefu', nu l-au gasit inca.Se continua investigatia.Il vor gasi.Tu sa ai grija.

**
Mal:Te-ai intalnit cu Madhu?
Pad:Da.Tu stii, Rk este acum mult mai bine.Si Madhu este bine.Ti-ai luat medicamentele?
Mal:Da.Chiar si conditia mea este ca aceast instrument ruginit.Este neputinta mea..ca inca trebuie sa fiu scalvul acestor medicamente.Dar, Padminiji..ma lupt..astfel incat sa-mi pot lua libertatea..din sclavia acestor medicamente cat de curand posibil.Acest Shamsher subred se lupta.Un tata subred se lupta sa iasa liber..de la aceste medicamente si favoarea.. acelui josnic om pe care mi-a facut-o cheltuind pe tratamentul meu.
Pad:Malik, stiu ca tu ai fost atat de ranit..dar omul care-l urasti asa de mult, pe omul care inima ta il blesteama..este acelasi om care ieri, aproape ca a scapat de la moarte.Si chiar si astazi este in spital.Daca iti place sau nu..dar nu uita ca si el are o familie ca noi.Cand erai in spital..felul cum noi ne rugam si ne ingrijoram pentru recuperarea ta..in acelasi fel familia lui se roaga pentru el.Asa ca, nu vreau ca el sa mai fie ranit.El ar trebui sa se recupereze cat mai curand posibil.
Mal:Ce spui, Padminiji?Si despre cine spui tu toate astea?De acel care a rupt logodna fiicei tale..de acel care a zdrobit visele fiicei tale mai mari, sub pantofii lui scumpi..de acel care a facut-o pe fiica ta mai mica o sotie sclava?Tu te rogi pentru el?Ce s-a intamplat cu tine?
Pad:Dar Malik, el nu este asa de rau.
Mal:Nu stiu.Nu stiu, ce vraja a aruncat pe aceasta mama si cum..dar nu face nicio diferenta cu asta..daca tatal moare sau traieste.Mie doar imi pasa de viata copiilor mei.Iar viata lor este imprastiata la momentul asta.Eu vreau doar sa-i adun, Padminiji.

**
Sik:1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14.Si asta este 15.
Bat:Ce numeri?
Sik:Pozele lui RK.El crede ca este un Erou.Priveste tata.Acest prostanac si-a pus atat de multe poze cu el.
Bat:Prostule!Tu ar trebui sa vorbesti mai intelept, cel putin o data sau de doua ori pe an.Tu ai venit sa numeri pozele sau sa te uiti dupa bunuri.Haide gaseste marfa.
Sik:Da, dragule.Tu dute pe acolo iar eu pe aici.Sa mergem.
Bat:Daca noi putem gasi 40-50 de mii..atunci va fi bine timp de o luna de lichior.Acestea sunt sertarele lui RK sau a unui sarantoc?Toate aceste lucruri sunt fara valoare.Nici macar un negustor de vechituri nu le va lua.
Sik:Aoleu!
Bat:Aoleu!
Sik:Taticule.
Bat:Ea de unde a aparut?
Sik:De unde sa stiu.
Bat:Ridic-o!
Sik:Ce?In fata ta?
Bat:Dar sa nu-ti fie rusine.Acum este a ta.Ridic-o.
Sik:Bine, taticule.Cum spui tu.
Dee:Ai inebunit?
Sik:Dar, taticu'..
Bat:Dar Deepali draga, cand ai venit?Iar tu, ce necuviinta faci in fata tatalui tau?
Sik:Grozav, taticule, grozav!Nu tu mi-ai spus "Ridic-o, este a ta."Iar acum ma certi?
Bat:Stai asa.Stai asa.Tampit prost.Imbecil!Ti-am spus sa ridici asta.
Sik:Dar, nu, nu esti chiar atat de, abject sa furi lichior de aici.Noi am venit aici pentru bani.
Bat:Sa salvam bani.Copile, de fapt asta imbatranea.Acum RK este bolnav.El nu poate bea.Asa ca, ne-am gandit sa clarificam toate lucrurile.Adica sa facem curat in camera.
Sik:Da.
Dee:In fine, am venit sa va caut, pentru ca politia a venit jos.
Sik:Bine..Politia..de ce politia?
Dee:Nu-ti face griji.Nu este despre curatarea acestei camere ci sa investigheze impuscarea lui RK.
Bat:Las' sa vina politia.Noi le vom raspunde. Haide, fiule.
Sik:Da.Pastreaza lichiorul.
Dee:Tata a ruinat cariera..acum fiul ruineaza viata.

**
Mad:Da, Bittuji.Vino dupa cina.Eu voi fi numai aici.Bine, la revedere.
AS:Alo!Da.Doamna, un apel telefonic pentru tine.
Mad:Uite, el doarme dupa ce si-a luat medicamentele.Te rog, ai grija ca nimeni sa nu-l deranjeze.Ma intorc imediat.
Paz:Bine, bine.Medicul a intrat.
Mad:Alo."Ce este cu acest apel?Nimeni nu este la celalalt capat?"RK..Rk.Doctore!Scuze.Am crezut..RK!Cine esti tu?Cine esti tu?RK!Cine esti?RK!RK!Politist!
Pol:Hei stai asa.Stai!Pune mana pe el.
Mad:Politist pune mana pe el.
Pol:Da.Da.
Mad:Rk.
Pol:Hei stai!Hei!
Mad:RK.RK, esti bine?Ridica-te.
Pol:Dle, sunt politistul Pawar.Dl RK a fost atacat din nou.Da.Cineva a incercat sa-l omoare.Da, dle.Vino repede.
Mad:Ce sa fac?Eu..Il voi suna pe Bittuji.Bittuji, vino repede.Mai intai vino aici, apoi iti voi spune.Vino repede.Da.RK..Cine este acolo?Am intrebat cine este acolo?Cine este?Cine este?Cine este?Cine..Malik!Tu?
Pol:Ce s-a intamplat, Pawar?L-ai gasit?
Pol:Nu dle.
Pol:Pawar, noi suntem la etajul 6.A zburat de aici?Cauta-l bine.El trebuie sa fie in vreun salon.
Bit:Ce s-a intamplat?Dar, ce s-a intamplat?De ce nu raspunde-ti?A fost prins?Este atat de multa paza.Ai fost orb sau ai stat stana de piatra.Daca ceva i se intampla Sefului.Nu va voi ierta.Vei fi intr-o mare problema.Ai inteles?
Pol:Bittuji.Pawar, acel om se ascunde intr-un salon.Sa mergem sa-l gasim.Haide-ti!
Pol:Bine, dle.
Mad:Tu aici?
Malik:Eu..Eu am venit sa ma intalnesc cu tine.Am venit sa vad daca esti bine sau nu.Te voi scapa de toate necazurile tale, copila.Ai grija.
Mad:Malik, am fost atat de speriata.N-am inteles.
Bit:Cine era?Ce s-a intamplat, cumnatica?
Mad:Nu stiu, Bittuji.
Bit:Este Sefu' bine?
Mad:Malik, ne vom vedea mai tarziu.Haide, Bittuji.
Bit:Sefu' esti bine?Sper ca nu esti ranit asa de tare.
RK:Bittuji, cand este atat de multa paza afara..atunci paza ta ce face?
Bit:Sefu', nu inteleg nimic.In ciuda a toata paza asta..politia nici macar n-a vazut pe cineva parasind spitalul.Nu-l voi ierta Sefu'.Nu-l voi ierta.
Pol:Un minut.Cine esti tu?Si ce cauti aici?
POl:Dle, acest om era in uniforma de medic.De aceea l-am lasat sa intre in salonul lui RK, altfel eu..
Pol:Spune, cine esti?Si ce faci aici?
Mal:De fapt..
Pol:Numai dna Kundra si Bittuji au permisiune sa fie aici la ora asta.Ce faci tu aici?
Mal:De fapt..eu..
Pol:Ai permis de trecere de la poarta?Arata-mi-l.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 23 Oct 2012, 9:44 am

*22nd Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Pol:Un minut!Cine esti tu?Si ce faci aici?Numai dna Khundra poate fi aici.Sau Bittuji.Ce faci aici?
Mali:De fapt..Eu am fost..
Pol:Ai permis de trecere de la poarta?Arata-mi-l.
Mad:Inspectore lasa-l sa plece!Este tatal meu.
Pol:Tu ar fi trebuit sa spui asta, inainte.
Mad:Imi pare rau!Vino, Malik.Te conduc!
Mal:Nu, este in regula.Voi pleca.Tu odihneste-te.

**
RAd:Ce?Inca un atac?Ce i se intampla lui Rishu al meu?De ce?Cine vrea sa-l raneasca?
Dee:Nu inteleg?Cum poate intra cineva in salonul lui RK si..Adica, multumim Domnului, ca el este in regula.Dar in ciuda de a avea, atat de multa paza..cum poate cineva sa indrazneasca..
Rad:Atat!Acum, pana aici.Adu-l acasa.Domnul stie, ce-i mai poate face cineva..Madhu, este cu el!
Dee:Da, mamica!

**
RK:De ce te ingrijorezi atata?Nimic nu mi s-a intamplat.Si chiar daca viata mea este in pericol, tu esti aici.Tu poti sa te lupti cu acel pericol!Tu deja mi-ai facut o multime de favoruri!
Mad:Da-mi mana.
RK:Nu.Sunt bine.Nu al meu, inseamna nu.Sunt bine.
Mad:Nu fi incapatanat.Lasa-ma sa pun o alifie pe ea.Tu trebuie mereu sa aplici medicamente pe rani.Noi nici macar nu stim daca acel cutit era ruginit.Daca se infecteaza, atunci?Am fost neputincioasa, asa ca ar fi trebuit sa..
RK:Sa-mi tai mana?Nevasta, daca tu-mi copiezi dialogurile..atunci spune-le frumos.Respecta dialogurile.Completeaza dialogurile!Tu ar fi trebuit sa-mi tai mana!
Mad:Termina cu prostiile.
"Ce fel de iubire este asta?
Ce fel de obsesie este asta?
Ma simt atat de nelinistita in prezenta ta.
Tu esti departe
Dar in acelasi timp aproape.
Nu stiu ce fel de iubire este asta.
Eu sunt nebuna tu esti nebun..
Eu sunt nebun tu esti nebuna.."
Bit:Asta este limita.Ce a facut politistul?Dormea?Paza, paza!Ce paza a asigurat?
Pol:Dle, ce vina am eu.El purta un halat de medic, asa ca am crezut ca este unul.
Bit:Sefu' meu a fost atacat.Si asta este a doua oara.Acea persoana se plimba nestingherita!Il vreau pe acel om in spatele gratiilor.Nu voi avea liniste..si nici nu va voi lasa in pace.Ati inteles?
Pol:Iti promit ca acel om va fi prins foarte curand.
Bit:Ei spun ca va fi prins!
Dr:Tu ai legat acesta bandaj?
Mad:Da!
Dr:Era taietuta adanca?
Mad:Era o taietura.
Dr:Nicio problema ii voi face o injectie.
Mad:Multumesc, doctore!Culca-te, RK.Odihneste-te, putin.
Bit:Da, matusica.
Rad:Bittuji, nu vreau sa aud nimic.Adu-l pe Rishu, acasa.Tratamentul lui va fi facut aici, in fata mea.
Bit:Matusica, vorbeste si cu, cumnata.Chiar si eu am sa vad daca pot face ceva.Sefu' este in regula acum.El numai este in pericol.Nu este nimic de ingrijorat.
Rad:Dar, daca se intampla ceva?Sunt destul de ingrijorata de el.Asa cum este, el a supravietuit..Nu.Nu.Tu, adu-l acasa.
Bit:Matusica, linisteste-te.Voi face tot ce pot.Ma voi consulta cu medicul si iti voi spune imediat.Te rog, nu te ingrijora deloc.Ma voi ocupa de tot.
Rad:Bine.
Dr:I-am administrat lui RK un sedativ usor.
Bit:Uite ce este dle doctor, acum noi dorim sa-l tratam pe Sefu', numai acasa.Numai am incredere in paza, acum.
Dr:Uite, Bittuji, va fi nevoie de timp pentru a-l externa.Pentru ca el nu s-a refacut complet.Si este important ca el sa fie consultat de doua ori pe zi.
Bit:Dle doctor, pot intelege, sfatul tau.Nu-ti face griji despre aceste lucruri.Voi aranja acasa, de doctor, asistent si echipamentul medical.
Dr:Bine, daca tu crezi ca este in regula.Dar tu trebuie sa fii strict de curatenia din jururl lui.Pentru ca poate creste riscul de infectie.
Bit:Nu-ti face griji de asta.
Dr:De indata ce-si recapata constiinta, dupa un timp il poti lua acasa.Pana atunci voi pregati hartiile de externare.
Bit:Multumesc, doctore.
Dr:Multumesc!

**
Rad:Doarme!
Bit:Dle Kapoor..El s-a intors acasa.Te voi suna dupa 15 minute.Toata lumea din industrie..
Rad:Hei!
Bit:Toata lumea din industrie vrea sa-l vada pe Sefu'.Ei vor sa vorbeasca cu el.
Rad:Nu.Nu.Refuza-i imediat.Pentru ca nu vreau ca el sa-si faca griji de nimic.Este mai bine daca se odihneste.Chiar si membrii familiei nu se va duce la el daca nu este important.Nu-i asa, Deepali?
Dee:Da.
Mad:Mama!De ce esti ingrijorata?Acum RK, este in regula, nu?Chiar si eu am grija de el.Ma voi asigura ca nimeni nu-l necajeste.Tu, doar, nu-ti face griji, acum.
Rad:Dar, draga, de ce ar trebui sa ma ingrijorez, cand tu esti aici?Fa un lucru.Astazi, stai cu el.Noi ne vom ocupa de celelalte treburi.Deepali, sa mergem.Bittuji, haide!
"Rad:Rishu..Hei Rishu..Rishu, uite-te la mine.Rishu..
RK:Tata, a fost greseala mea..Imi pare rau tata.."
"RK:de ce mi-ai dat sange?
Mad:Daca aveam o problema si nevoie de asta..chiar si tu ai fi facut ce am facut eu pentru tine."
RK:Aveam 8 ani cand m-am dus cu tatal meu cale lunga.Si am fost grav ranit din cauza cazaturii mele urate.Toata ziua a trecut.Dar suspinele mele n-au incetat.M-as plange ori decate ori mi-as retrai trecutul.Dar atunci, tatal meu mi-a spus ceva."Hei Rishabh, daca atentia este asupra ranilor atunci lacrimile tale nu vor inceta niciodata.Daca vrei sa-ti opresti lacrimile..atunci tu trebuie sa stergi sentimentele din trecutul tau suparator.Numai atunci vei fi capabil sa-ti opresti lacrimile.Am facut exact la fel si dupa un timp..lacrimile mele au incetat sa mai curga.Eu doar am vrut sa spun..
Mad:Ca n-ar trebui sa Crying or Very sad!
RK:Cand tatal meu m-a parasit..Cand s-a spanzurat el insusi..Asta a fost cand..am pus sfatul lui in practica.Uita de ranile tale.Am incercat sa uit.Am incercat sa-mi opresc lacrimile.Dar, nu.N-am putut sa le opresc.Poate ca, tata n-a fost de fata..de aceea sfatul lui n-a mers.Ori de cate ori m-as gandi la asta, mereu as da vina pe mine insumi.M-as blestema pe mine insumi.
Mad:Nu a fost..vina ta, RK.
RK:Nu voi crede asta, nici daca spui de un milion de ori..asa cum..tu ai incercat sa ma convingi, noaptea trecuta.Imi amintesc totul.Imi amintesc asta clar.Am spus acelasi, lucru..iar tu ma convingeai diferit.Tu ai spus ca nu a fost vina mea.Ar trebui sa-ti multumesc..ca ai avut grija de mine..si ca mi-ai salvat viata de trei ori.Dar nu o voi spune, nu-ti voi multumi.In cel mai rau caz voi spune doar.. si sunt sigur ca..chiar si tata ar fi spus ceva despre asta daca era aici.Mi-as dori..ca tata sa fi fost in viata mea.Asa ca, sa nu fi fost prea multa drama in viata mea.N-as fi fost atat de ranit, la urma urmelor.
Mad:RK!
RK:Lasa-ma.Daca am venit pana aici pot de asemeni sa merg inapoi si sa ma culc.
Mad:Dar, totusi eu vreau sa te tin de mana.Este dorinta mea.
RK:Lasa-ma.
Mad:Nu spun nimic nou.Si chiar tu stii ca sunt incapatanata..la fel ca tine.Noi suntem la fel.Nu-i asa?
RK:De ce a fost necesar sa pomenesti de asta?
Mad:Mergem?
"Atunci cand razi, atunci cand esti trist.
E ca si cum m-as lupta cu Dumnezeu.
Plang in continuare
Dar sunt multumita, in acelasi timp.
Tu esti Dumnezeul meu,
Tu esti speranta mea.
Tu esti Dumnezeul meu,
Tu esti speranta mea.
Ce sa ma fac in situatia mea?
Pentru iubirea ta, ma sacrific pentru tine,
Eu sunt nebun, tu esti nebuna.
Eu sunt nebun, tu esti nebuna."

**
Pad:Malik?Unde ai plecat atat de tarziu noaptea..fara sa spui?De unde vii?

Versurile melodiei in varianta feminina este facuta de Alexa, ceea ce eu personal ii multumesc! kiss
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 24 Oct 2012, 9:54 am

*23rd Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*


Pad:Malik!Unde ai fost asa de tarziu noaptea?Si asta fara sa-mi spui!De unde vii?Malik, tu...Malik, de ce nu spui ceva?Spune-mi unde ai fost?
Mal:Am fost la spital.
Pad:Ai fost la spital!
Mal:De ce?Nu ma voie sa merg acolo?Spune-mi!
Pad:Nu!Am fost socata sa aud asta.Se pare ca tu nu-l placi pe RK.Si esti ingrijorat de Madhu.Dar tu te-ai dus sa-l vezi la spital.
Mal:Nu m-am dus sa-l vad pe RK, ci pe fiica mea Madhu!Care serveste pedeapsa mea petrecandu-si viata cu acel om rau.Am fost sa o vad pe ea.Am fost sa intreb despre ea.Si fiind un tata..am dreptul.
Pad:Da, cand am spus..Malik!Tu nu poti merge cum trebuie, nici acum.Adica, inca te doare piciorul!Poftim, ai grija.
Mal:Da.

**
Dee:Lui RK nu-i plac ouale prajite mult.Ai grija de asta.
Fat:Da.
Dee:Paine neagra prajita!Gem de capsune si fasole fiarta!Lui ii place foarte mult asta!Ce este asta?
Fat:Cumnata, asta este micul dejun a dlui RK.
Dee:Tu nu vrei sa lucrezi aici?Va manca el asta?
Fat:Dna, asta..
Dee:Toata lumea este nebuna aici.
Mad:Cumnata, eu am pregatit aceste mic dejun pentru RK.Iar tu arunci asta.
Dee:Madhu, eu nu vreau ca RK sa manance asta!
Mad:Imi pare rau cumnata.Nu vreau ca sa te jignesc.Dar nici nu vreau sa vad ca mancarea este insultata.
Dee:Oh!Cand RK va arunca asta..nu va fi insultata?Eu o aruncam cu respect cuvenit.Tu nu stii de asta!Asa ca, priveste!Asta este ce-i place lui RK.Fasole fiarta, paine neagra prajita, gem de capsune si oua!
Mad:Medicul ia cerut lui RK sa manance mancare usoara.Asa ca sa poata sa-si capete rezistenta.
Dee:Cumnata, nu conteaza ce spun medicii!Eu stiu ce-i place lui Rk si ce nu.
Mad:Si eu stiu, ce trebui sa manance sotul meu..si ce nu.Uite ce e cumnata, stiu ca tu-ti faci griji de RK.Dar sanatatea lui este o problema foarte importanta acum.Lasa-l sa se faca bine.Apoi, tu il poti face sa manace orice doresti tu.
Fat:Cumnata, ouale sunt gata.
Dee:Si ce sa fac cu ele?
Sik:Baby!Wow, asta este asa de bine.Asta este adevarata dragoste.Draga, cum de ai stiut ca-mi este foarte foame?Mic dejun special!Sa vad asta!Asa de buna mancare!Simt ca ar trebui s-o sarut pe cea care a facut asta.
Fat:Oh Doamne!
Dee:Ti-ai iesit din minti?

**
RK:Daca Tu crezi ca ma voi speria de privirea Ta, sau sa-mi plec privirea atunci Tu gresesti.Ca atare, chiar te respect.Pentru ca este ceva in orice faci Tu.Tu ai pastrat prietenia cu fidelitate.Chiar si dusmania a fost la fel de acerba.Si cand am cerut pedeapsa mea.Tu i-ai dat una care s-a potrivit standardelor lui RK.Daca glontul nu mi-ar fi periat bratul sau mi-ar fi lovit mana..m-as fi suparat din nou pe tine.Tu..Tie ti-a placut asta iar eu i-am adus idolul Lui aici.
Mad:Pentru mine?Tu nu-l vroiai?Prietenul tau este aici..sa imparta camera ta.RK, lasa-ma pe mine s-o fac..
RK:Nu, o voi face eu.
Rad:Madhu!Madhu, el este..
RK:Nevasta, de ce n-am primit micul dejun pana acum?
Mad:Micul dejun!

**
Sik:Da, taticule, am facut ori ce am putut.Dar Banwari n-a dat nimic.Asa ca, n-am putut fugi cu asta.Da.Cine sunt acesti idioti?Hei, asculta!Plimba-te cu atentie.Da, taticule te voi suna ceva mai tarziu.Unii prosti actioneaza ca mine.Adica, sunt eu fiul tau.Un actor!Ma voi ocupa de ei apoi te sun.Bine, taticule.Voi oameni nebuni!Nu stiti sa merge-ti pe motociclete?
Om:Iesi afara din masina.
Sik:Dar frate, asculta.Tu te inseli.M-am aplecat ca sa-ti pot spune ca..tu conduci motocicleta minunat.Poti s-o conduci din nou si sa stai in fata masinii mele?Te rog!
Om:Ti-am spus sa iesi afara din masina.
Sik:Dar de ce?Imi vei rapi masina pe timp de zi?
Om:Noi am fi vandut masina ta, daca imprumutul care a fost luat de tatal tau de la dl Dhanraj, ar putea fi clarificat cu asta.
Sik:Dl Dhanraj!Hei, grozav, asta este minunat.Voi..voi se intampla sa fiti prietenii mei!Voi sunte-ti oamenii dlui Dhanraj.Asta va face fratii mei.
Om:Fii atent!Cand vine vorba despre bani noi lepadam relatiile.Da banii inapoi sau altfel..
Om:Sau altfel te vom face sa faci astfel de cascadorii ca..nici chiar fratele tau nu le-ar face pe ecran, ai inteles?
Sik:Dar, RK nu poate face nici un fel de cascadorii.Eu sunt campion la cascadorii.
Om:Serios?
Sik:Da.
Om:Esti campion la cascadorii?Bine.Fa, un lucru.Sari pentru noi.
Om:Nu aici!
Sik:Dar unde?
Om:De pe cea mai inalta cladire din Mumbai si fara niciun sprijin.Sa mergem.
Sik:Uite fratilor, foart curand, eu voi..veni sa iau banii de la dl.
Om:Hei!
Sik:Voi veni sa dau banii inapoi dlui.
Om:Bine.
Sik:Pe cuvant.Dar ce faci?De ce ti-ai scos pantoful?
Om:Nu l-am scos, eu doar adaptez cuiele din el.Acum mergi acasa linistit si aranjeaza banii corespunzator.Sau altfel...Hei!
Sik:Nu, cruta-ma.Destul.Stop.Da, am inteles.
Om:Bine.
Sik:Am inteles.
Om:Te-ai prins, corect?
Sik:Da!
Om:Haide, ne-am facut treaba.
Om:Sa mergem.
Sik:Tatal meu este cauza principala a tuturor problemelor.Am luat bataie din cauza lui!
Bat:Bani?Dar despre ce vorbesti?Tu n-ai tras glontul nici banii nu se aranjeaza.Cresc banii in copaci?
Van:Si eu stiu de bani.L-am sunat pe RK pentru ca tu mi-ai cerut s-o fac.Politia au inregistrat apelurile si m-au depistat.Am nevoie de bani sa ma ascund.Da-mi suma care a fost fixata.Daca spun politiei..atunci tu vei fi in spatele gratiilor.El scandeaza banii!
Sik:Taticule, salveaza-ma.
Bat:Ce este?
Sik:Salveaza-ma, taticule.
Bat:Alo.Alo.Da, dle.Dar dle de ce te ingrijorezi?Iti voi plati banii.
Sil:Dl?
Bat:Unde vom merge?Noi va trebui sa traim in acest oras.Da-ne ceva timp.Voi plati fiecare banut, in trei zile.Jur!
Sik:Taticule!Taticule!Taticule!
Bat:Deja inebunesc!Iar tu topai prin jur, de-mi creste tensiunea.Creditorii suna inca de dimineata.Acum cine va plati imprumutul?Tatal tau?
Sik:Si cine altcineva?Tu primesti apeluri, dar eu chiar acum am scapat de doi banditi.Tu astazi ai scapat de a ramane fara copil.Ei erau pe motocilete si m-au lovit o multime.
Bat:Ei m-au distrus!
Sik:..
Bat:Destul!As fi fost foarte fericit daca ei te rapeau.
Sik:Taticule!
Bat:Taci din gura.Ma doare capul si nu am nimic sa ma calmeze.
Sik:Taticule, ia asta astazi.
Bat:Cine a luat asta.
Sik:Deepali a luat-o.
Bat:A luat-o pentru ea insasi sau pentru noi?
Sik:Oho taticule, eu deja sunt ravasit iar tu imi pui intrebari.
Bat:Deepali a luat sticla.Asta inseamna ca Deepali are bani.
Dee:Mamica m-ai chemat?
Rad:Da draga, spuneam ca, casa noastra a avut probleme de mult timp.Acum ca este Navratri, ma gandeam sa organizam o slujba mare pentru Zeita.
Dee:"Oh Doamne! Acesat slujba ma va necaji."
Rad:Am vorbit si cu Madhu.Si ea este foarte fericita.
Dee:Desigur, ca trebuie sa fie fericita.Slujba este pentru RK.
Rad:Madhu, va avea grija de RK.Deci tu vei avea grija de slujba.Tu trebuie sa inviti oamenii si sa aranjezi pentru ofranda.Este responsabilitatea ta sa inviti cantareti buni si evlaviosi.
Mad:Mama, doar o persoana se poate ocupa de toate astea?Ar trebui si eu sa ajut.
Rad:Nu.Nu.Nu.Tu ai grija numai de Rishabh.Deepali, numarul de telefon a preotului este in agenda mea.Suna-l si pe el.
Dee:Da, mamica.
Rad:Sa mergem, Madhu!
Dee:Mai intai a fost Aarti, apoi festivalul Ganesha iar acum Puja.Este asta o casa sau un templu?

**
Mal:Medalionul meu!

**
Mad:Ai vazut filmul, dl India?
RK:Da.De ce?
Mad:Deci, crede ca sunt dl India si am castigat ceasul magic iar tu nu ma poti vedea.Tu poti vedea doar lingura.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 25 Oct 2012, 9:58 am

*24th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

Pol:Sa mergem, Pawar!
Pad:Dle Inspector, tu?
Ins:Shamsher Malik.
Pad:Da?
Ins:Noi ne interesam de cazul lui Rishabh Kundra.
Pada:Dar, Malik!De ce, Malik?
Ins:Uite, noi vom pune la indoiala fiecare membru al familiei sa aflam un indiciu despre orice dusman viclean.
Pad:Uite, RK este o mare personalitate.De ce o persoana devine mai mare, mai mare este si numarul de dusmani ai sai.
Ins:De fapt tu faci parte din industria filmului, asa ca ne-am simtit..
Mal:Tu ai simtit ca facem parte din industria filmului, deci ..noi trebuie sa traim in lumea lui RK tot timpul.Sau noi planuim sa-l trimitem de pe lumea asta, nu-i asa?RK este o mare personalitate.El este in industria filmului de foarte multi ani.El a facut ceva sau a spus ceva sa raneasca inimile..si dusmanii apar.Acum noi ne facem timp sa ne facem prieteni si dusmani..dar el nu face asta.
Pad:Uite dle Inspector.Noi cunoastem pe toti din aceasta colonie.Nu este nici un dusman care s-ar fi putut gandi sa-l ucida pe RK.
Mal:Si daca aflam ceva noi singur va vom informa.
Ins:Bine.Sa mergem.
Mal:Un minut, dle Inspector.Daca ucigasul este prins, nu-l cruta.La urma urmelor el la atacat pe al nostru drag si favoritul lumii, RK.
Ins:Sa ne crezi.Noi nu-l vom cruta.Sa mergem.
Pad:Ce s-a intamplat cu tine?De ce vorbeai ciudat in fata politistilor?Esti in regula?
Mal:Sunt absolut bine.RK este in viata.El imi va hartui fata in continuare.Sunt foarte fericit.Sunt foarte bine.
Fem:Padmini, hai mai repede ca altfel moara de macinat faina se va inchide.
Mal:Sunt foarte fericit.Sunt foarte bine.Fata mea este cu RK.Sunt foarte bine.Sunt foarte fericit.

**
Mad:Ce s-a intamplat, mama?
Rad:Ia loc.
Mad:Este totul in regula, nu?
Rad:Acum totul este in regula.Chiar si daca nu este, va fi.Pentru ca tu ai venit in aceasta casa...in aceasta familie, cu mine si Rishabh al meu.Tu acum esti fiica acestei case.Si nu cred ca orice mama trebuie sa-i multumeasca fetei sale.Si chiar de as dori asta.Nu am cuvinte potrivite..sa explic ajutorul tau.
Mad:Nu, mama..
Rad:Tu ai facut atat de multe pentru aceasta familie.Tu i-ai dat o noua viata lui Rishabh.Tu i-ai spus Zeului Ganpati sa arunce din nou binecuvantarea lui asupra acestei case.Si felul cum Rishab a iesit din amintirile tatalui sau..Toate astea, a fost foarte dificil.Cred ca ranile lui se vindeca acum.Tu intelegi?
Mad:Da, mama inteleg.
Rad:Foarte bine.Fata mea este inteleapta.Tu ai indurat totul de una singura.Tu niciodata nu te-ai plecat nimanui.Uneori ma intreb de ce Domnul nu mi-a dat norocul sa fiu mama ta?De ce nu m-a facut pe mine mama ta?
Mad:De ce, mama?Nu esti tu mama mea?
Rad:Nu, deloc.Sunt o mama soacra rea si lacoma.Acum o sa te rog ceva.Uite, o sa cer foarte multe de la tine.Inca o mica lacamoie.Hmm?Mama ta soacra doreste ca tu sa porti astazi acest sari.Cand m-am casatorit cu tatal lui Rishabh..l-am purtat la prima venerare.Nu-i asa ca este broderia frumoasa?Madhu, sa porti si aceste bratari care le dau cu acest sari.Va arata minunat.
Mad:Mama, toate astea..
Rad:Mama?Mama nu ci mama soacra, iar mama ta soacra spune asta iar tu trebuie sa o asculti.Pentru mine?Hmm?
Mad:Bine.

**
Mad:Da-mi mie, te voi hrani eu.
RK:Nu sunt copil..pot sa mananc si singur.Pot manca singur.
Mad:Bine, mananca si indura durerea."Nu sunt copil."Chiar si copii sunt mai buni decat el.El a fost impuscat, dar totusi el este arogant.
RK:Am auzit asta.
Mad:De asta am si spus, sa auzi.Nu sunt ca acei nebuni sa vorbesc de una singura.Rk, da-te asa.
RK:Ce faci?
Mad:RK, daca te porti ca un copil te voi trata tot ca pe un copil.
Rk:Asta..
Mad:Shhhh!Da-mi mie asta.Hei!Da-mi-o!Haide!
RK:Nu.
Mad:RK, ai vazut vreodata filmul Dl India?
RK:Dl India?
Mad:Raspunde simplu, la intrebarea mea simpla.Ai vazut filmul Dl India?
RK:Da.De ce?
Mad:Deci, imagineaza-ti ca sunt Dl India si sunt invizibil, dupa ce mi-am pus ceasul magic.Tu poti vedea doar lingura asta.
RK:Tu..Si Dl India?
Mad:...
RK:Oh da, mustata Dlui India ti se va potrivi de minune.Un minut.Daca tu esti Dl India, eu cine sunt?Nu..nu, nevasta.Nu o spune.
Mad:Tu ai pus o intrebare, deci eu trebuie sa raspund.Tu..
RK:Tu vei spune, Mogambo.Nu-i asa?
Mad:Nu.Tu esti Seemaji.
RK:Seemaji?
Mad:Tu nu o stii pe Seemaji?Eroina Dlui India.
RK:Tu n-ai impresia ca vorbesti cam mult zilele astea?Seemaji!
Bit:Cumnatica!Cumnatica a sunat mama ta pe telefonul fix.
Mad:Bine.Voi vorbi mai tarziu...
RK:Du-te, nevasta.Vorbeste cu ea.
Mad:Micul tau dejun!
RK:Terminat.
Bit:Sefu', matusica a spus ca astazi este o slujba in casa pentru Zeita..asa ca a invitat si familia cumnatei..Eu am refuzat-o.Noi deja am invitat o multime, asa ca ce rost mai are, ei?
RK:Invita-i, Bittuji.
Bit:Sefu', tu..Este o slujba in casa.
RK:Stiu ce-i slujba.Vor canta tare, cantece evlavioase daca sunt multi oameni, este bine sa chemi si mai multi oameni sa creasca multimea.Invita-i!
Bit:Sefu', cumnatei sigur ii va placea asta.Adica, vor canta cantece evlavioase...tare, daca sunt multi oameni.Ii voi spune matusii sa invite si familia ei.
Rad:Pune-le pe masa.
Bai:Da, dna.
Rad:Da, acolo.Si pune-le langa templu.
Bai:Bine.
Rad:Pune ulei in asta.
Bai:Bine, dna.
Rad:Neha, de ce sunt saltelele in mijloc?
Neh:Le voi muta, dna.
Rad:Este totul pregatit?
Neh:Da, dna.Asta..
Rad:Da, este foarte bine.Dar ele vor fi putine?
Neh:Nu, dna, sunt destule.
Rad:Bine.Bine.Deepali, ai sunat-o pe dna Sinna?
Dee:Da, mamica.
Rad:Bine.Si spune-i dnei Valia sa vina cu familia.Este lista ta gata?
Dee:Da.Eu mai verificam cateva lucruri.
Bit:Matusica, invit-o si pe Padminiji la slujba.
Dee:Adica, mama Madhubalei?
Rad:Am vrut s-o invit dar RK al tau..
Bit:Matusica, uita de daca si dar.Sefu' insusi a spus sa o inviti pe Padminiji la slujba.
Rad:Rishu?
Dee:Ce?RK, ti-a spus sa o inviti?
Bit:Da.Tu trebuie sa fii foarte fericita.Fericirea trebuie sa radieze.Se intampla des.Astfel de sentimente se trezesc.Ce spui de o cinste cu ocazia asta.Hei fratilor, aduce-ti dulciuri pentru ea.
Rad:Munna, adu telefonul fara fir.

**
"Mal:RK, o multime de lucruri rele sunt scrise.
RK:Citeste-le.
Mal:Logodnica cuiva, Madhubala, a devenit iubita lui RK.
RK:Stiu ca pentru un tata, onoare fetei lui inseamna totul.Nu-ti face griji.Voi repara totul.Pozele pot fi false..dar orice este in inima Madhubalei este..publicat corect in ziare.Este scris ca o voi pastra pe Madhubala in casa lui Rishabh Kundra pana cand eu Shamsher Malik..nu voi plati banii cheltuiti pe tratamentul meu.Ea este sotia mea.M-am casatorit cu ea.Iar tu esti socrul meu.
RK:Glorie Zeului Ganpati.
Toti:Slava lui!
Mal:Este timpul sa pun capat grijilor copilului meu.RK.Pentru ca i-ai facut viata fetei mele un calvar..pentru fiecare insulta si durere..eu iti voi..
RK:Glorie Zeului Ganpati!
Toti:Slava lui!
Mal:Iti voi da moartea."
Mal:Da dle Inspector.Foloseste toata forta ta sa pui mana pe criminal.Dar, vai, el va fi prins..doar dupa crima.Stiu RK ca norocul tau te-a salvat de doua ori.Tu ai spus "Taie" chiar inainte ca treaba sa fie terminata.Dar nu si de data asta.De data asta "Taie" va fi numai dupa ce spun eu.Dupa ce te voi ucide.

**
Mal:Trebuie sa-l fac cat mai ascutit, asa ca sa strapunga cu usurinta pieptul lui RK.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Vin 26 Oct 2012, 9:45 am

*25th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*


Pad:Alo!
Rad:Padminiji, buna ziua.
Pad:Radhaji, este totul in regula?Madhu!RK!
Rad:Da, avem o mica problema!
Pad:Problema!Ce problema?
Rad:Am vrut sa abuzez de fiica ta.
Pad:Sa abuzez de Madhu?Ce a facut?
Rad:Nu este un lucru rau, ca aici este o slujba in casa noastra..iar fata ta nu te-a invitat aici?Ea trebuia sa te invite, nu?Iar eu sunt cea care te invita.
Pad:Da..Asta..
Rad:Alo!Padminiji!Cred ca tu mi-ai luat vorbele in serios.Padminiji, am glumit.Padminiji, azi sunt foarte fericita.Tu stii, RK insusi a zis.Sa te invitam pentru slujba de venerare a Zeitei.Padminiji, voi toti trebuie sa veniti aici.
Pad:M-ai speriat, Radhaji.Roma si Trishna, au plecat la filmari, afara.Dar eu sigur voi veni acolo.
Rad:Nu veni singura.Adu-l si pe sotul tau.
Pad:Da sigur.Vom veni, cu siguranta.Noi trebuie sa o certam pe Madhu, de ce nu ne-a invitat!
Rad:Da, voi veniti aici si rezolva lucrurile cu ea.Am o gramada de treaba.Voi inchide acum!Dar voi sigur sa veniti.
Pad:Bine.
Pad:Malik, eu..
Mal:Am auzit asta.Vom merge, Padminiji!
Pad:Bine.Ma duc sa aduc dulciurile.Noi mergem acasa la Madhu pentru prima data.
Mal:Da, ai dreptate.Noi mergem la socrii lui Madhu pentru prima data.Vreau sa vad daca sustii ca Madhu este fericita la socrii ei si cat de adevarat este asta.Sau tu ai mintit ca sa ma linistesti.
Pad:Nu, Malik!
Mal:Padminiji, ai incredere in mine.Voi fi foarte fericit, daca e ceea ce ma gandesc, sau gresesc, atunci?

**
Rad:Lasa-ma sa vad.Tu esti foarte frumoasa.Acest sari, niciodata nu a aratat frumos pe mine.
Mad:Mama, las-o balta.Nu arat chiar asa de bine.
Rad:Dar, te asigur eu.
Mad:Serios?Atunci fa un lucru.Arata-mi o poza cand ai purtat tu acest sari.Atunci, voi afla!
Rad:Bine, mai intai pune-ti bratarile.
Mad:Destul , mama sunt suficiente.
Rad:Nu, nu.Este vorba despre mandria mea in fata parintilor tai.Acestea sunt foarte putine.
Mad:Mama!
Rad:Doamne!Vezi!Am facut o surpriza!
Mad:Mama si Malik vin aici?Dar mai adineaori am vorbit cu mama.Ea nu mi-a spus nimic.
Rad:Dar cum ar fi putut sa-ti spuna.Noi am vrut sa-ti facem o surpriza.Dar eu am spus fara sa vreau toata surpriza.Stii, RK insusi mi-a spus sa-i invit.
Mad:Multumesc, mama.
Rad:Nu-mi multumi mie.Daca vrei cu adevarat sa multumesti..atunci multumestei Zeului Ganpati, prietenul cel mai bun a lui RK.El este acel care face toate astea, draga.

**
Mal:"RK, de data asta te voi ataca intr-un fel ca.. cu siguranta vei muri si nu va fi nicio dovada."

**
Mad:RK, asta este a ta..
RK:Deci, Dl India in sfarsit si-a dat jos, ceasul lui magic de disparitie.Tu arati destul de bine.
Mad:Sa te ajut?Dar RK!Eu stiu ca tu nu crezi in imi pare rau si multumesc.Totusi vreau sa-ti multumesc.Tu ai invitat pe mama si Malik pentru slujba.Mama mi-a spus.
RK:Nevasta!Tu ma stii bine.Eu nu cred in a tine favorurile nimanui.Am aflat ca mama ta a tinut o slujba pentru binele meu cand eram in spital.Chiar a luat si ofranda.Deci, asta este motivul.
Mad:Dar..Eu n-am intrebat niciodata de motivul care sta in spatele acesteia.Totusi, eu am vrut doar sa-ti multumesc..Bine!Nu-ti voi multumi!Dar, macar pot sa spun, sper sa ai o insanatosire grabnica?Nu-i asa?
RK:Chiar acum n-am nevoie de rugaciuni ci de medicamente
Mad:RK, eu am vorbit cu medicul.Si a spus ca tu nu poti lua aceste medicamente acum.Te vor face somnolent si ametit.Si tu trebuie sa participi si la slujba.Asa ca..Tu fa un lucru.Imbraca repede aceasta kurta.Haide, ridica-te.Ridica-te, RK.
RK:Lasa-ma sa-ti amintesc!Nimeni nu vorbeste cu RK pe acest ton.
Mad:De aceea RK, nu asculta de nimenea.Daca foloseau acest ton inainte, tu n-ai fi fost in starea asta.Haide, ridica-te.Te voi ajuta sa te schimbi.
RK:Multumesc foarte mult..Ma pot imbraca si singur.Da-mi-o!
Mad:Bine.
RK:Munna!Patil!Raju!Unde este toata lumea?Nevasta!Nevasta!Nevasta!
Mad:Ce?Am auzit eu bine?Tu m-ai numit nevasta ta din greseala?
RK:Nu!In fine..Nu conteaza.
Mad:RK!Ai fost un stalp la ultima ta nastere?
RK:Stalp?
Mad:Da.Pentru ca un stalp sta prea mandru.
RK:Nici tu nu esti mai prejos.
Mad:Stiu asta.
RK:De ce zambesti?Oricum nu te-am laudat.
Mad:Cand stii ca aroganta ta nu este o lauda atunci de ce o arati?
Mad:Ei bine..Eu..Voi face pregatirile pentru slujba.

**
Sik:Imi pare rau draga.Dar sunt in pana de bani.Jur!De aceea fur.Iar tu ai o gramada de bani.Voi trai toata viata mea in liniste cu astia.Daca petrec un pic mai bogat atunci va fi suficient un pic mai putin timp.Taticule!Alo!Taticule!Da am luat banii in numerar.Si am luat si bijuterii.Da!Vin la tine imediat.Bine, taticule.Bine.
Dee:M-am saturat de ea.Absolut, m-am saturat de ea.
Sik:Cine este, iubito!
Dee:Madhubala!Cine altcineva sa fie?Toti spun, Madhu aici, Madhu dincolo.Oh Doamne, copila..Tu i-ai salvat viata lui Rishu!Iar acum trebuie sa inceapa slujba.
Sik:De ce iti faci griji, iubito?
Dee:Conteaza pentru tine daca traiesc sau mor?
Sik:Desigur ca, conteaza, iubito!Viata este mai senina daca zambesti si monotona daca plangi.Eu te iubesc!
Dee:Tu!
Sik:Nu este nimic, iubito, am venit sa-mi iau haine pentru slujba.Voi imbraca asta, nu-i frumoasa?
Dee:Da, ce a mai ramas?Tu vrei sa devii o femeie, purtand haine ca mine?Tu nu poti face nimic in viata.Pot vedea viitorul meu.Spal vase..iar Madhubala incearca sa guverneze peste mine.
Sik:Desigur ca nu, iubito.Nu-ti face griji deloc.Eu sunt aici.
Dee:Unde esti tu, Sikki?Unde esti?N-ai obosit tot alergand in jurul socrului la masa?Destul!Este suficient, Madhubala.Este prea mult.Sa devii nora ideala, da.Dar RK, numai mie imi apartine.Si nu te voi lasa sa-l iei de langa mine.Niciodata.Acum sa vezi ce o sa fac.Il voi smulge de la tine.

**
Malik:Va trebui sa-l ascut si mai mult, ca sa poata intra mai usor in inima lui RK.Trebuie sa-l pastrez ca o sticla.Inima lui RK este plina de pietre.Este important ca asta sa ramana tare..si ca o piatra sa intre in sistemul lui.

**
Dee:Madhubala, apropo, totul este pregatit.Dar totusi ar fi bine daca te-as putea ajuta.
Mad:Nu, cumnata, este in regula.
Dee:Oh Doamne!Ce este asta?Sariul tau..Acest bidon cu ghee..
Mad:Imi pare rau ca..
RK:Ce este asta cu care te-ai imbracat?Tu erai imbracata cu altceva.
Mad:Da, dar..
RK:Schimba-te.
Mad:Dar..
RK:Chiar acum!
Mad:De ce?Pentru ca este sariul lui Deepali?
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Sam 27 Oct 2012, 9:45 am

* 26th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*


Pad:Malik!
Mal:Tu!Tu ai intarziat foarte mult.Nu vrei sa mergi la Madhu pentru venerare?Pregateste-te repede.Te voi astepta afara.

**
Rad:Valul Zeitei ar fi trebuit tinut aici.Nu-i schimba locul.Deepali sunt toate aranjamentele gata?
Dee:Am pus totul la templu, mamica.Dar roag-o pe Madhu sa mai verifice odata, daca totul este in regula.
Rad:Asculta, spune-le sa puna mai multe ghirlande la intrare.Bine?Hei, Madhu, Deepali a aranjat totul.Mai verifica odata.
Mad:Mama, eu eram..
Dee:Mamica, toate pregatirile sunt gata.Dar tu cand vei fi gata?Mergi si prgateste-te repede.
Mad:Da, mama, pregateste-te.
Rad:Da voi pleca.Sa aveti grija.Hei, frate, suna si intreaba unde-i preotul.
Dee:Munna, ai facut aranjamentul pentru ofranda?

**
Bat:13!14!15!Chestia este, gandeste-te cum a facut sotia ta 1,5 milioane rupii?Sper ca nu sunt banii nostri, pe care i-am furat.
Sik:Taticule, nu vorbi prostii despre sotia mea.Ea este pura ca si Sfantul Ganga.
Bat:Eu cred ca sotia ta are unele planuri.
Sik:Taticule, nici chiar asa.Dar aceste 1,5 milioane rupii sunt destui pentru noi.Voi face un lucru.Voi pune la loc aceste bijuterii.Noi nu trebuie sa le purtam.Ce spui?
Bat:Prostule, parca esti dusman!Noi nu le putem purta dar le putem vinde.Actiunile tale prostesti dovedesc ca..tu nu esti fiul meu!Uneori simt ca am fost trisat.
Sik:Sau poate am fost pierdut..
Bat:Mi-as fi dorit asta.Te-as fi dus la targ cand erai copil!Tu ai fi fost ratacit si niciodata gasit!
Sik:Taticule..
Bat:Ce este acum?
Sik:Asta, uita-te la asta.M-a muscat bratara.Se razbuna pentru proprietara ei.Verifica daca..
Bat:Prostule!Tu faci glume cu tatal tau?
Sik:Taticule, te iubesc.
Bat:Dar eu nu te iubesc!

**
Dee:Madhubala!Aproape toate pregatirile sunt gata.Dar daca ai nevoie de vreun ajutor..
Mad:Nu, cumnata este in regula.
Dee:Oh Doamne, ce este asta?Sariul tau!Recipientul cu ghee..
Mad:Cumnata, acest sari..Cumnata!
Dee:Cine a pus acest recipient cu ghee, aici?
Mad:Cumnata, acesta este sariul mamei.
Dee:Macar cineva sr fi trebuit sa-l acopere cu un capac.Tot sariul s-a distrus.Neha!
Neh:Da, cumnata.
Dee:Cine a pus acest ghee aici?Si nici macar n-a fost acoperit cu un capac.Vezi, sariul Madhubalei a fost distrus.Fa curat pe jos, mai repede.
Neh:Da cumnata.
Dee:Madhubala, aceasta pata nu se va sterge asa usor.Curat-o mai tarziu.Tu va trebui sa te schimbi de acest sari.Tu nu poti primi musafirii cu acest sari.
Mad:Dar cumnata, ce-i voi spune mamei?
Dee:Ii spui mai tarziu.Nu mai pierde timpul.Este timpul ca musafirii sa apara.Fa un lucru.Iti voi da sariul meu.
Mad:Nu cumnata.
Dee:Uite Madhu, eu incerc sa te ajut.Daca tu nu vrei, este in regula.Cum vrei tu.
Mad:Cumnata, nu este asa.Sa mergem.
Dee:Haide.Nu-ti fie teama.Mamica nu va certa pe nora ei favorita, deloc.Uite!Imbraca acest minunat sari.Madhu, sugerez sa te pregatesti repede.Noi nu avem timp prea mult.
Mad:Multumesc!
Dee:Cumnata mea dulce si adorabila.Acum esti prinsa.Dupa slujba de astazi toate etichetele de a fi nora favorita si iubita sotie lui RK, vor fi aruncate.Cumnata ta cea mai mare va fi respectata de acum incolo in aceasta casa.Si chiar si de acea persoane a carui inima bate doar pentru mine!

**
Mad:Scuze!Asta..
RK:De ce te-ai imbracat cu asta?Parca erai imbracata cu altceva inainte, nu?
Mad:Da, am fost.Dar..Ce s-a intamplat?
RK:Schimba-te.
Mad:Dar?
RK:Schimba-te, chiar acum.
Mad:De ce?Pentru ca acest sari este a lui Deepali?
RK:Ti-am spus sa te schimbi chiar acum.Nevasta, eu nu cred ca aceasta culoare te avantajeaza.Aceasta culoare imi raneste ochii.Schimba-te!
Mad:Dle RK, nu mai arunca istericale.Iar daca tu crezi ca aceasta culoare nu mi se potriveste, atunci nu conteaza.Nu te mai uita la mine.Bine?
RK:Am avut impresia ca tu ai inceput sa ma cunosti.Ti-am spus sa-ti schimbi sariul.Asa ca, schimba-l.Si am terminat!Nu mai vreau sa discut.
Mad:Chiar si eu am avut impresia..ca si tu ma cunosti bine.Pana cand nu-mi spui motivul, nu voi schimba acest sari.
RK:Oh!Deci tu ai inceput sa pui conditii in fata lui RK, nu-i asa?Bine!Fii de neclintit in privinta acesteia.Dar, aminteste-ti asta!Daca nu te schimbi de acest sari, atunci..tu nu poti participa la slujba.
Mad:RK, ce prostie este asta?
RK:Felicitari!Tu ai auzit pentru prima data o adevarata prostie.Si asa cum este..mama ta si Malik al tau asteapta jos.Ce vor crede ei?Saracii!
"Mal:Cat timp va mai dura?
Paz:V-am spus ca el este intr-o sedinta.El va tipa daca tot il sun.
Mal:Bine, noi vom sta aici."
Pad:Malik, asculta-ma! Orice s-a intamplat..
Bit:Voi?Va rog, intrati.Malikji, orice s-a intamplat in acea zi imi..
"Bit:Corpul lui mort va pleca de aici."
Bit:Nu vreau sa-mi cer scuze doar de dragul de a cere.Chiar imi pare rau.Pentru orice s-a intamplat in acea zi.
Mal:Sa mergem, Padminiji.

**
Bat:Hei, la ce te uiti?Tu te uiti la idolul Zeitei sau la ofranda de la picioarele ei?
Sik:Tu ai oferit bani, din nou?
Bat:Am oferit.Data trecuta, Zeul Ganpati nu a avut mila de noi si nici nu ne-a dublat banii.Dar fiule.Asta este Zeita.Este ca o mama.Ea intelege, problemele copiilor sai.Ea sigur ne va binecuvanta.Tu asculta-ma cu atentie.Daca tu incerci sa furi banii de data asta atunci..Zeita cu siguranta nu ne va lasa nicaieri.
Sik:Nu, nu, taticule!Hai sa rasplatim Zeita.
Bat:Glorie, Zeitei.
Sik:Glorie Zeitei!
Fem:Buna seara!
Rad:Buna seara!
Fem:Dar, Radhaji, unde este cealalta nora a ta?
Rad:Va veni!Va veni!Intra-ti.Lua-ti binecuvantarea Zeitei.
Rad:De ce Madhu si Rishu, nu coboara?Hei, buna seara.
Pad:Buna seara.
Rad:Intra-ti, intra-ti.Ce mai faci?
Pad:Absolut bine.
Dee:Buna seara, matusa.
Pad:Buna seara, draga.
Rad:Sikki, draga, Kukuji, veniti.Va voi face cunostinta cu parintii lui Madhu.
Sik:Da, mamica.Haide.
Rad:Fiul meu mai mare.
Sik:Buna seara!
Rad:Tatal lui RK.
Sik:"El pare familiar!Dar unde?"
Rad:Iar ea este nora mai mare, Deepali.
Dee:Ne-am intalnit la spital.
Pad:Da.Cum este RK, acum?
Rad:Este mai bine acum.Iar, dle, ce mai faci?
Mal:Da, foarte bine.Multumesc!
Rad:Veniti, sa va introduc oaspetilor.
Bat:Veniti, veniti.
Sik:Imi amintesc.Imi amintesc!Tu ai facut un film cu mine.5 ani in urma, "Pyar, Pyar, Pyar."Iti amintesti?Asculta-ma am fost Eroul in acel film.Iar tu ai fost cascadorul in film.Iti amintesti?
Mal:Acel film a fost un esec.
Sik:Oh!
Dee:Madhu, inca n-a venit, mamica.Mamica, oare este vreo problema intre Madhu si RK?
Rad:Deepali, intreaba-l pe parinte de ce are nevoie.
Dee:Mamica, l-am intrebat.El a spus ca va intarzia.Cand va incepe slujba?
Rad:I-am spus lui Bittuji sa-i aduca pe Sefu si nora.Vino acum.Hai sa ne rugam la Zeita.Vino.Vino.

**
Bit:Sefu'!Cumnatica, mama ta si Malikji au venit.
Mad:RK, te rog lasa-ma sa plec.
RK:Pleaca, nu te-am oprit eu.Sariul tau te-a oprit.Il vei schimba?
Mad:Dar RK?
RK:Dar..Nevasta, si eu sunt impotriva.Tu nu poti pleca.
Bit:Ce se intampla?De ce nu deschid usa?Cumnatica, familia ta este aici.
Mad:RK, eu ma duc jos.
RK:Ce este Bittuji?Noi nu putem veni jos sa ne rugam.
Bit:Sefu', dar..
RK:Nu "dar" din nou.Toata lumea spune "dar".
Mad:RK!
RK:Nevasta de ce esti asa de ingrijorata?Stiu ca ei se roaga jos, dar..nu-mi pot petrece ceva timp cu sotia mea?Nu pot?
Bit:Sefu', jos..
RK:Bittuji, noi nu putem veni jos.Mergi si spune tuturor.
Bit:Dar, Sefu'.
RK:Imi pare rau, Bittuji.Diwali fericit, in avans.La revedere!Ai grija de tine insuti!
Bit:Sefu', ascul...
Mad:RK, ce este nebunia asta?
RK:Frumosul tau sari ma inebuneste.De altfel eram un om bun.Nevasta daca tu ma cunosti putin..atunci asculta-ma cu atentie.Decizia mea nu se va schimba daca tu nu-ti schimbi acest sari.Alegerea este a ta.Ce este important pentru tine?Este mandria, indaratnicirea ta..sau oamenii care asteapta jos?

**
Rad:Deepali!
Dee:Da.
Rad:I-am spus lui Bittuji sa-l cheme pe RK.
Dee:Nu stiu, mamica.Se pare ca este o problema.RK si Madhu, nu vin jos.
Rad:Vorbeste mai incetu.
Mal:Minciuna ta a fost expusa.Fata mea este fericita in aceasta casa.Pot vedea asta.Ea nici macar nu poate veni jos pentru slujba asa cum doreste.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mar 30 Oct 2012, 9:05 am

*29th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*


RK:Nevasta, daca tu ma cunosti macar putin, asculta-ma cu atentie.Daca tu nu schimbi acest sari atunci nici eu nu-mi voi schimba decizia.Este alegerea ta.Ce este important pentru tine?Este mandria, indaratnicirea ta..sau oamenii care asteapta jos?

**
Dee:Ce s-a intamplat Bittuji?
Bit:Sefu' a spus ca nu sta cu, cumnata la slujba, dar..
Dee:Ce?Oh Doamne, acum ce se va intampla?Mamica va fi foarte trista.
Bit:Toata lumea se va fi simti prost, dar ce putem face?
Mun:Dna, a venit parintele, toata lumea este jos.
Dee:Da, bine, du-te vom veni si noi.
Rad:Deepali, i-am spus lui Bittuji sa-l cheme pe RK.
Dee:Nu stiu, mamica.Cred ca este o problema.Rk si Madhu, nu sunt inca aici.
Rad:Vorbeste mai incetul.
Pad:Radhaji, ce este?
Rad:Nu, nu!Nimic!Eu..
Par:Radhaji, este timpul sa incepem slujba.Cine o sa stea pentru rugaciune?
Rad:Parinte, Rishabh si Madhu, o sa stea pentru slujba.Mai putem astepta putin?
Sik:Mamica!Daca asta este problema, eu insumi si Depali putem sta pentru slujba.
Mal:Minciuna ta a fost expusa.Fata mea este fericita in aceasta casa.Pot vedea asta.Ea nici macar nu poate veni jos pentru slujba asa cum doreste.
Sik:Draga, incearca sa intelegi!Va fi bine daca noi vom sta pentru slujba.
Dee:Imi vei spune tu, ce bine va face..sa stau jos ore in sir pentru slujba?
Sik:Sa stai pentru rugaciune nu este un lucru mic.Astazi daca stai pentru patru ore, tu vei domni peste aceasta casa pentru urmatorii patru ani.Imagineaza-ti daca mama incepe sa te laude pe tine..in locul lui Madhu!Adica ea va incepe sa te favorizeze pe tine!Nu va fi asta minunat?
Sik:Mamica, putem sta noi pentru slujba?

**
Mad:RK, tu stii ca pot sa ma lupt si sa plec!
RK:Atunci, pleaca!Nimeni nu te-a oprit.Dar, tu va trebui sa-ti schimbi acest sari.
Mad:Toata aceasta incapatanare este doar pentru un sari?Ce problema este cu acest sari?De ce nu-l pot purta?
RK:Este vina ta nevasta.Altfel, ti-as fi raspuns la toate intrebarile tale, pana acum.Daca tu nu-mi aruncai sticlele cu alcool..as fi savurat cel putin ceva lichior.Iar apoi, ti-as fi raspuns intrebarilor tale, chiar atunci.Haide nevasta, sa scapam de insistenta ta si schimba acest sari.
Mad:Si ce se intampla daca refuz sa fac asta?Ma vei lovi, inloc?
RK:Ei bine!Ideea nu este rea.
Mad:Ce?
RK:Da.

**
Rad:Parinte!Fiul meu mai mare si nevasta lui va sta pentru slujba.
Par:Bine.
Rad:Apropo, am tinut slujba asta pentru binele lui Rishabh.Si am vrut ca Rishabh si Madhubala sa sarbatoreasca aceasta slujba.
Mal:Unde este RK?
Bai:Este in camera sa.
Mal:Nu!Madhu va fi cu el acum.Vreau sa-l intalnesc pe RK, cand este singur, asa ca sa pot completa treaba mea.
Rad:Bittuji!Unde este RK?De ce nu a venit jos?
Bit:Matusica, el este..
Rad:Toata lumea ii asteapta.Slujba trebuie sa inceapa acum.
Bit:Matusica, i-am spus Sefului despre asta.Dar..el a spus ca..
RK:Ca noi vom veni impreuna.
Mad:Malik!Mama!Malik, ma bucur foarte mult, sa te vad aici.Mama..Unde este sora?
Pad:Ea s-a dus cu Roma la o filmare in aer liber.
RK:Tata socru, ce mai faci?
Pad:Cum te mai simti?
RK:Destul de bine.Este totul din cauza nevestei mele.De fapt, amandoi avem grija unul de altul, zilele acestea.Nu-i asa, nevasta?Nevasta, daca reuniunea ta de familie s-a terminat, putem merge la slujba?Preotul, ne cheama.
Mad:Mama!Vino, Malik.
RK:Sikkiji, imi cer scuze.Dar tu stai pe locul meu.Te vei ridica?
Sik:Draga, hai sa..
Dee:Taci din gura, Sikki.Daca nu te-as fi ascultat pe tine n-as fi fost insultata in felul asta.Tine-ti ideile pentru tine insuti.
Sik:Imi pare rau.
RK:Haide, nevasta!Stai cu mine pentru slujba!Hei, care-i problema?De ce esti timida?Ei toti sunt rudele noastre.Haide, stai jos.
Mal:Padiminiji, ai vazut asta?RK este atat de obraznic.El incearca sa puna stapanire pe fiica mea in fata tuturor.
Rad:Veniti, luati parte la slujba.Veniti, va rog luati loc.Stati acolo confortabil.
RK:Nu ti-am spus ca..aceasta culoare ti se va potrivi.Tu arati foarte bine cand esti suparata.
Par:Spune-ti Glorie..
Tot:Zeitei Sherawali!
Par:Te rog, spune numele parintilor tai.
RK:Rishabh Mohan Kundra.
Par:Numele tatalui?
RK:Mohan Kundra.
Par:Numele mamei?
RK:Radha Mohan Kundra.
Bat:Parinte, ea este Radha Bathia.Dna Radha Kuku Bathia.Cred ca el a a uitat numele sotului mamei lui.
RK:Parinte, eu am spus numele mamei mele.Nu numele nevestei cuiva.Iar numele mamei mele este Radha Mohan Kundra.
Bat:Radhaji, este o limita pentru orice.Cum vine asta, el spune numele altui barbat impreuna cu al tau.Nu pot tolera aceasta insulta, deloc.Cu nici un pret.
Rad:Uita asta, te implor!
RK:Parinte, continua slujba.
Par:Bine.Numele tau?
Mad:Madhubala.
Par:Numele tatalui?
Mad:Shamsher Malik.
Par:Numele mamei?
Mad:Padmini Chaudhary.
Par:Slujba este gata.Toata lumea sa se ridice.Prezinta asta tuturor.Acum aplica tilak fetei tale si ginerelui tau si binecuvanteaza-i.
"RK:Glorie Zeului Ganpati!
Tot:Slava lui!"
RK:Tata socru sunt ginerele tau.Barem, binecuvanteaza-ma.Binecuvanteaza-ma cu viata lunga..si binecuvanteaz-o pe fata ta sa fie fericita si linistita.
Mal:Sa fii fericit..cat esti in viata.
RK:Multumesc!
Ins:Dle Kundra!Trebuie sa vorbesc cu tine in privat.
RK:Inspectore, RK este singur chiar si in multime.Nu este nicio problema.Si voi puteti sta aici.
Ins:Uite, am vorbit cu toata lumea in spital..
RK:Acum vei spune acelasi vechi dialog..ca tu ai investigat..si am ajuns la concluzia si asa mai departe..
Ins:Nu este asa.Noi am ajuns la conluzia ca..si membrii familiei tale sunt implicati in acest incident.
Rad:Adica?
Ins:Adica..ca cineva apropiat familiei tale este sigur implicat.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Mier 31 Oct 2012, 9:54 am

*30th Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Asa te vreau Inspectore.Pana acum cazul se parea foartea plictisitor si revoltator.Este o adevarata rasturnare in poveste acum.
Sik:Taticule, pout vedea foarte clar.
Bat:Chiar si eu pot vedea asta.Dar tu ce vezi?
Sik:Streangul!!
Bat:Tu mereu vorbesti ridicol.Taci!Taci!
Ins:Gandeste-te dle, tu te duci la colonie pentru cufundarea idolului Zeului Ganpati doar rudele tale puteau sa stie de asta.
RK:Nu Inspectore!Nu cred ca cineva dintre ei poate indrazni vreodata sa gandeasca asta.Pentru ca toti au motive personale ca eu sa raman in viata.
Ins:Dar dupa investigatia si teoria noastra..mi-ar placea sa te avertizez.Iertati-ma.Va rog.Multumesc!
RK:Multumesc!
SK:Glorie Zeitei!Taticule, felicitari.Noi suntem salvati.
Bat:Prost tampit.Tu ca naiba, vrei sa ma prinzi impreuna cu tine.Vino afara.Sa-ti bag mintile in cap.
Rad:Sa mergem la venerare.
RK:Atat de mult devotament este destul pentru mine.Daca ma rog mai mult Domnul va fi si el confuz...gadind oare este RK sau altcineva.Treaba este terminata pentru mine.Noapte buna!
Rad:Rishu!
RK:Noapte buna.
Rad:Sa incepem venerarea.

**
Mad:RK!
RK:Nevasta, dl Inspector m-a fortat sa ma gandesc.Ca oamenii mei din propria mea casa vor sa ma ucida.Esti tu?Nu m-am gandit la asta.Motiv?Ura.Libertatea ta.Plan?Sa donezi sange pentru mine.Sa mergi la templu Saddhivanayakt..asa ca nimeni sa nu te banuiasca.
Mad:Am facut un asa plan bun.Si totusi tu ai reusit sa ma prinzi.Da RK, eu fac toate astea.Si am si un motiv solid.
RK:Nuu!
Mad:Dar spun..
RK:Nu!Tu niciodata nu vei face asta, nevasta.Din contra, daca ai putea, ai tine post de trei ori pe saptamana pentru viata mea lunga.Pentru ca daca mor, tu cu cine te vei mai bate?Tu cu cine te vei mai sfadi?Nu mi-ai spus asta in spital?
"Mad:Tu nu simti nevoia sa ma strigi nevasta si sa ma domini?"
Mad:RK!Ai auzit toate alea?
RK:Pot avea grija de mine insumi.Nu am nevoie de sprijin.

**
OM:Tu vei gasi lumea la usa Zeitei.Cei nevoiasi vor primi acoperis.Cei care sunt satui de amaraciunea vietii vor gasi sprijin in raiul de la usa Zeitei.Spune-ti "Laudat fie Templu Sfant."
Mad:Mama, acea mancare..
Rad:Da copila, Deepali serveste mancarea.Megi si ajut-o.
Mad:Bine mama.Cumnata, pot sa te ajut?
Dee:Adu, linguri, furculite si farfurii mai multe, repede.Multa lume infometata s-a adunat aici.Deci la urma urmelor, RK te-a obligat sa te schimbi de sari.Nu l-ai intrebat motivul, de a-ti schimba sariul?Sau tu nu-ti intrebi respectatul tau sot?Oh, haide Madhu!Chipul tau arata ca esti foarte nerabdatoare sa afli motivul.Oare sa-ti spun sau sa-mi tin tacerea?Este un mic secret.
Mal:"Toata lumea este jos, asta inseamna ca RK este singur in camera lui.
Ser:Intra-ti dle.

**
Mad:Nu vreau sa vorbesc despre asta.
Dee:Cum ai putea tu?Stii ca inima ta va fi spulberata.Tu chiar stii ca asta a fost incapatanarea lui RK.O astfel de inapatanare care in fata ei, fericirea ta, respectu tau de sine si servindu-l zi si noapte a insemnat nimic.El chiar nu te valoreaza, atat de mult..sa te lase sa porti un sari la alegerea ta.Si sunt sigura sa-i indeplinesti incapatanarea lui..el trebuie sa-ti fi dat un tratament copilaresc.Ca, "Daca tu nu-ti schimbi sariul nu voi mai vorbi cu tine.Sau nu te voi lasa sa mergi jos in fata parintilor tai, pentru slujba."Nu-i asa?Stiu foarte bine Madhu..ca nu gresesc.
"RK:Ce s-a intamplatNu trebuie sa te rusineziToata lumea sunt neamuri aici.Haide, stai jos."
Mal:"Am vazut suferinta grea a fetei mele.Este timpul sa indeplinesc datoria unui tata."
Mad:Voi pleca acum.
Om:Spune-ti "Glorie Zeitei Sheravali!"
Om:Laudat fie Templu Sfant!
Mad:Mama, unde este Malik?
Pad:Dar, era aici.Ma intreb unde a plecat?
Mad:Mama, oare sa-l sun?
Pad:Da.Oh, telefonul lui este la mine.Poate a plecat la baie.
Mad:Ma duc sa verific.
Pad:Bine.
Mal:Pentru mine nu conteaza..ce se va intampla cu mine dupa asta.Cel mai important lucru este..ca diavoli ca tine sa fie eliminati din aceasta lume.Acum, jocul tau s-a sfarsit, RK.
RK:Chiar daca dusmanul tau iti doreste boala..dar acele lucruri se vor indeplini care sunt..dorintele lui RK.Deci am ghicit bine, tata socru.Cand un om decent face fapte ilegale..atunci miscarile lui usoare ale corpului..teama, ezitare, suprima decenta lui.Poate am vazut asta la tine.Si ca de obicei am avut dreptate.Unul din membrii familiei mele vrea sa ma ucida.
RK:Un cutit de gheata!Asa ca tu sa ma poti ucide si sa pleci in timp ce gheata se topeste.Acolo nu va fi nicio evidenta sau arma crimei.Destept baiat!Scuze!Destept tata socru!Tata socru tu ai trei optiuni, acum.Optiunea numarul unu, inca sunt anemic.Si neinarmat.Ucide-ma si pleaca.A doua..voi chema pe toata lumea si politia aici si te vor scoate afara si te vor arunca inchizandu-te intr-un loc putred de murdar si infestat cu gandaci pentru toata viata ta.Sau optiunea numarul trei.Vei lua o lunga si adanca respiratie.Si te rog spune, de ce ginerelui tau..Scuze, corectie.De ce ai incercat sa ucizi sotul fiicei tale?Spune-mi, tata socru.
Mad:Unde s-a dus Malik?
Mal:As vrea sa mai pot avea o sansa..sa te ucid.Asa ca tu sa cazi aici si sa te zbati de durere.Asa ca sa pot vedea ca tu-ti dai ultima suflare in suferinta.
RK:Oooppss!Misiune ratata.
Mal:Te-as fi ucis in acea zi doar ca..cand mi-am recapatat constiinta la spital si am aflat ca tu te-ai casatorit cu fiica mea..si i-ai ruinat viata.Mi-am regretat viata..pentru ca tu mi-ai impovarat fiica cu imprumutul pe care l-ai dat pentru tratamentul meu.Iar tu iti recuperezi durerea hartuind-o pe ea?Tu stii cat de mult am suferit in acea zi..cand am vazut ca-mi atingi fiica?M-am rugat Zeului sa-mi ia viata..dar in schimb el mi-a dat curajul sa-ti tai amandoua maini ale tale.Dar nu s-a putut intampla.A trebuit sa astept sa ma recuperez.Si cand m-am recuperat..Iar apoi..in ziua cufundarii..am fost gata sa-l fac pe Rishabh Kundra, l-am gaurit pe Rishabh Kundra.
"RK:Glorie Zeului Ganpati.
Tot:Slava lui!
Mal:Dar tu ai scapat.Tu esti foarte norocos.
RK:Credinta si increderea fiicei tale in sotul ei, m-a salvat.Ea a devenit ingerul meu pazitor.A devenit o sotie devotata pentru mine.
Mal:Hei!
RK:Nici sa nu te gandesti, tata socru.Daca strig oadata, tu vei fi in spatele gratiilor..in pantaloni scurti si tricou..servind riguros viata in inchisoare.
Mal:RK, tie iti place umorul dar mie imi place indrazneala.Nu mi-e frica.Ma voi duce singur la inchisoare dupa ce te omor..cu satisfactia ca fiica mea nu va mai avea sa traiasca cu un demon ca tine.Copila mea care mereu a trait pentru altii si care a impartit bucuria si tristetea altora ea are o inima de aur cu mici vise in ea.Dar cu rautatea ta, tu i-ai frant inima prima data iar apoi visele ei.Tu ai ruinat-o.Bucuria de a ucide un monstru ca tine este mai ceva decat teama de a merge la inchisoare, RK.Fiica mea.Te-a urat!Urat!Deci ce s-a intamplat cu ea?Ce s-a intamplat..ca ea a donat sange pentru tine.S-a rugat pentru tine.Un om decazut ca tine si-a facut loc in inima ei.De ce?De ce s-a intamplat asta?
RK:Am inteles totul si foarte clar.Pana acum te-am inteles gresit.Dar acum te inteleg foarte bine.Tu esti curajos.Si ai si tupeu.Si tu stii ce este acest tupeu?Este dragostea pentru fiica ta.Iubire profunda!Dragostea unui tata pentru fiica lui ajunge..la limitele obsesiei.Tu iti iubesti atat de mult fiica incat..pentru viata, visele si dragostea ei..tu poti intrece orice masura.Tu ai intrecut masura, mergand la casa superstarului RK si in camera lui ca sa-l omori.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de iulianagl Joi 01 Noi 2012, 9:39 am

*31st Oct -- HQ XviD MadhuBala Ek ishQ Ek Junoon*

RK:Tu ai intrecut limitele si ai venit in casa superstarului RK si in camera lui sa-l ucizi.Ce este?
Bai:Sefu', medicamentele tale.
RK:Noi vorbim despre viata si moarte aici.Iar tu aduci medicamentele?Afara!De regula, ar trebui sa te urasc...pentru ca tu ai venit sa ma omori.Dar la momentul asta te respect foarte mult.Pentru ca tu-ti iubesti fiica mai presus decat viata ta.Stiu foarte bine mandria si mahnirea unei relatii...dintre un tata si copilul sau.
Mal:Nu sunt aici sa ascult prostiile tale.
RK:Tu trebuie sa asculti, tata socru.
Mal:De ce?
RK:Sau altfel te voi face sa auzi sirena politiei.Tu ai dovedit a fi un novice in problema asta, tata socru.Tu ai primit 3 sanse, dar n-ai facut nimic.Tu ar trebui sa inveti de la ginerele tau.Eu am primit doar o sansa.Dar ce ti-am facut eu tie?In fine, suntem chit acum.Uitand totul.Vreau sa incep..o noua viata si o noua relatie.Pace!Pace!Pace!
Mal:Pentru ca tu ai scapat de trei ori..eu am vorbit despre norocul tau.Pentru a uita relatia cu tine..mai bine fauresc relatia cu moartea..dar dupa ce te ucid.Rk atat de mult timp cat voi avea sanse ..vor fi atacuri asupra ta.
RK:Astepta!
Mal:Acum, ce mai este?
RK:Hai sa privim situatia din punctul tau de vedere.Tu vrei sa fauresti relatia cu moartea dupa ce ma omori.Atunci de ce astepti pentru mai tarziu?Fa-o chiar acum!Sunt tot al tau, tata socru.Dar inainte de asta, aminteste-ti..ca fiecare picatura de sange care cade din corpul meu..va fi al fiicei tale, Madhu.Nu voi fi capabil sa tolerez asta chiar daca as fi putut.Barbat puternic!Dar este acest barbat puternic asa de sigur..ca dupa ce ma omori..fata ta va veni alergand la tine..spunand te iubesc tatal meu criminal..si sa te imbratiseze?Si va parasi aceasta casa sa vina sa stea la casa ta.Dupa cum o stim amandoi pe Madhu..va face ea asta?Nu.Nu m-am gandit la asta.Tu esti mandria si increderea fiicei tale.Eu i-am frant inima ca un strain..dar tu esti unul drag ei..deci ii vei frange inima si increderea?Sau dupa ce pleci ..ar trebui sa-i spun fiicei tale adevarul.Vei fi tu capabil sa te uiti in ochii ei?Vei fi capabil sa-i raspunzi la intrebarile ei la telefon?
Mal:Sa nu indraznesti sa-i spui ceva.
RK:Amenintarile nu ma afecteaza inca de cand eram copil..tata socru.Nu vrea sa va vad umiliti pe tine si fiica ta.De aceea te sfatuiesc sa te pregatesti 1, 2, 3, si sa pleci.Adica sa pleci de aici.
Mad:Malik!Tu aici sus?Te cautam de mult timp.
Mal:Baia..
Mad:Baia?Nu este aici.Aici este camera lui RK.
Mal:Da, eu..Trebuie sa plecam.
Mad:Mal..
Rad:Asta este un cadou mic si ofranda Zeitei.
Bat:Frate, pleaca numai dupa ce mananci.
Pad:Unde sunt amandoi tata si fiica?
Mal:Padmini, mergem?
Rad:Dar, Padminiji, acum venerarea este terminata.Sa stam sa cinam si sa discutam, impreuna.
Mal:De fapt..trebuie sa plec pentru o treaba urgenta.
Pad:Radhaji, ne vom mai intalni.Da-ne voie sa plecam de data asta.
Rad:Nu, nu Padminiji.Conditiile in care aceasta casatorie a avut loc..noi n-am putut vorbi sau sa ne intelegem cum trebuie unul cu celalalt.Deci considera ca asta este prima intalnire intre socri.Neha?
Neh:Da.
Rad:Asta este din partea noastra.Va rog nu refuza-ti.Lua-ti-l.Vreau sa spun, multumesc, ca ai dat nastere unei astfel de fiice.Am incredere completa in nora mea.
Mal:Sa mergem.
Bit:Dar, cum puteti..voi chema masina.
Mal:Nu, nu, nu vom lua un taxi..Multumesc!
Pad:Larevedere!
Rad:La revedere!

**
RK:Inainte de a ma inunda cu intrebarile tale..lasa-ma sa-ti spun..tata socru nu cauta baia..ci a venit sa se intalneasca cu mine.La urma urmelor, ginerele este atat de special.El nu a vrut sa plece fara sa ma imbratiseze.Si nici eu n-am pastrat nicio datorie.I-am dat inapoi de doua ori mai mult de cat a venit el sa-mi dea.Nevasta, este prea mult de amandoua, dragoste si ura..nu pot fi manipulate.El nu le-a putut manevra, asa ca a plecat.
Mad:"Cred ca RK a spus ceva aspru ca sa raneasca inima lui Malik."

~~~
Pad:Malik, totul sa petrecut frumos acasa la Madhu.De ce inca esti asa de morocanos?Acest..acest bagaj.De ce iti iei geanta?
Mal:Trebuie sa plec la o filmare in aer liber.
Pad:Filmare?Asa dintr-odata?
Mal:Hmm!
Pad:Tu pleci acum?
Mal:De aceea a trebuit sa plecam imediat.
Pad:Tu ai fi putut sa-mi spui acolo, nu?Nu, Malik!Tu ascunzi ceva.Spune-mi ce este.Tu..Alo.Da, Madhu!Ce?Bine.Tu nu poti pleca nicaieri Malik.Ce s-a intamplat?A sunat Madhu.Politia a spus ca pana cand atacatorul nu este prins..nici unul dintre noi nu poate parasi orasul.Ce s-a intamplat, Malik?De ce taci?Ce ascunzi de mine?Spune-mi.
Mal:Cand nimic nu s-a intamplat, ce sa-ti spun?
Pad:Ti-a spus ceva RK?
Pad:Dar..
Mal:De ce spui asta?El nu mi-a spus nimic.
Pad:Este ceva care te necajeste.Ce este?Tu..Numai Madhu iti poate intelege starea.O voi suna pe ea.
Mal:Tu nu-i vei spune nimic.Ai inteles?Nu vei spune nimic lui Madhu.La naiba!

**
"RK:Glorie Zeului Ganpati!
Tot:Slava lui!
Mal:Nu conteaza pentru mine ce se va intampla dupa asta.Rk, jocul tau s-a terminat.Dupa ce te-as fi omorat m-as fi dus singur la puscarie..cu satisfcatia ca fiica mea nu va mai trebui sa locuiasca cu un monstru ca tine.
Mad:Tu ai amintirile tatalui tau.Eu nici macar nu am asta, nici macar nu i-am vazut chipul.El a vrut sa ma omoare inainte de a ma naste.
Mal:Tu te-ai casatorit cu fiica mea si i-ai ruinat viata.
Mad:Eu pot sa ma pierd..dar eu nu te pot pierde pe tine tata.
RK:Sa mergem.Strangerea!
Mal:RK, de cate ori voi avea sansa..vor fi atacuri asupra ta.Te asigur."
RK:Ce s-a intamplat?Astazi, Dl India nu ma va hrani?Destul!Nevasta, ce s-a intamplat?Nevasta, te-am intrebat ceva?Ce s-a intamplat?Nevasta, tu vrei sa stai tacuta ca un manechin, spune-mi..voi aranja o masa pentru tine in..coltul tau favorit din hol.Tu poti sta pe ea ca un manechin.Acum, imi vei spune ce s-a intamplat?Nevasta.Haide.Ajuta-ma sa repet dialogurile mele.Ce s-a intamplat?Nu ti-am cerut sa vorbesti cu mine.Tine asta.Pagina numarul 56.Citeste dialogul Eroinei.
Mad:Ce vrei sa auzi de la mine?Ce diferenta va face.Pentru cine va mai conta?Conteaza doar pentru oameni..dar tu?Uneori vazandu-ti faptele..ura si incapatanarea, simt..ca nu merita sa ti se spuna om.
RK:Citeste mai tare.
Mad:Te urasc.Dar apoi este o intrebare.Vreau sa-ti pun o intrebare inainte de a pleca.
Mad:Intreaba!Intreaba-ma.Acum ca ti-ai degajat toata furia..cand simti ca tu urasti acest 5 picioare si 11 cm..nedemn de a fi numit om o bestie ca mine..atunci spune acum, care este problema?Nevasta, eu te-am intrebat ceva.Nevasta, eu pot astepta toata viata pentru raspunsul meu.Glumesc!Tu stii ca RK nu asteapta ci ii face pe altii sa stepte.Asa ca, acum spune-mi, imi vei raspunde?
Mad:Nu un raspuns RK.Voi pune o intrebare.De ce este asa de dificil sa te inteleg?De ce tu esti un lucru odata si alt lucru alta data.
RK:Nevasta, intreaba soarele de ce are asa de mult foc..intreaba muzica de ce are melodie..si intreaba luna de ce are o pata.Nevasta, eu sunt facut doar asa, ambele, tare si moale intr-o bucata.
Mad:N-am pus aceasta intrebare ca sa aud prostiile tale.De ce a fost nevoie sa-mi invit familia..daca tu ai vrut sa-i insulti?
RK:Sa-i insult?
Mad:Da!Tu l-ai insultat pe Malik.De aceea cand a plecat din camera ta el arata ingrijorat.El chiar a incercat sa ascunda problema.Dar RK, inteleg totul.
RK:Tu intelegi totul?
Mad:Absolut tot!Tot timpul incerc sa ma conving eu insumi..ca tu nu esti asa de rau precum pari.Dar apoi din cauza unor fapte ale tale..tu decazi.
RK:Nevasta, destul!
Mad:De ce destul?Opreste-ma daca gresesc.Opreste-ma daca tu nu l-ai insultat pe Malik.Opreste-ma daca din cauza...
RK:Malik al tau n-a venit din cauza mea.El a venit aici de buna voie, furisandu-se de toata lumea.El a venit aici sa..
Mad:Sa ce?Spune-mi, RK.

**
Pad:Ceva a cazut jos.Am auzit ceva, ma intreb oare ce a cazut jos.
iulianagl
iulianagl
moderator
moderator

Mesaje : 39433
Data de inscriere : 02/03/2010
Varsta : 54
Localizare : Romania

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de anyta Vin 02 Noi 2012, 10:54 pm

Madhubala 2nd November 2012

Madhu: eu am venit sa pun salul bine pe tine.Cred ca cantecul nu iti place.

RK:Nici mie.

Madhu: daca cantecul nu iti place,atunci opreste-l.

RK:Nu mai merge telecomanda.

Madhu:Voi opri eu proiectorul.Nici proiectorul nu merge oprit.Unde este stecherul?

RK:Se pare ca D-zeu nu vrea ca telecomanda si proiectorul sa mearga.Nevasta,pop-corn.

Madhu:Nu multumesc.Mi-e somn,ma duc sa dorm.

RK:Nu cred ca este asta.

Madhu:Ceea ce se intampla,nu imi place deloc.

RK:De ce?

Madhu:Pentru ca oamenii mor,de aceea.Si in casa noastra este un cd cu Mr.India.De cate ori vedeam asta,Malik inchidea DVD-ul,ca sa ma scape de tristete.

RK:Pentru asta trebuie sa te intristezi?

Madhu:Malik din copilarie a avut grija de mine si de sora,sin copilarie Malik mereu era alaturi de mine inainte sa se intample asta.Mereu ne tinea departe de suparari.Si eu nu puteam sa fac nimic.De ce iti spun eu tie,toate asta,cand tu nu stii nimic?Tu ce stii,ca un tata are toate responsabilitatile noastre.Este vorba de iubire,si tu nu accepti asta.

RK:Nevasta,tu mi-ai spus de tatal tau biologic.De ce a vrut sa te omoare?Nevasta,nevasta nu imi place deloc ca cineva sa nu-mi raspunda la intrebari.

Madhu:Nu este nevoie sa iti raspund la toate intrebarile.

RK:Nevasta,eu ti-am raspuns la toate intrebarile tale.Spune,de ce a vrut sa te omoare?

Madhu:Pentru ca,cineva i-a spus ca nasterea mea o sa ii aduca pierderi,distrugere.Si pentru el era nevoia ca eu sa mor.Si mereu pe sora o testa.O punea la niste teste socante,ii punea un mar pe cap si tragea cu pusca.Mama nu a putut suporta asta si intr-o zi a fugit cu sora si cu mine.A venit aici in Mumbai.Aceea iubire,aceea credinta,pe care niciodata nu le primea acasa,le-a gasit aici,cand Malik ne-a luat la el si ne-a protejat,mi-a dat un nume.Datorita soartei.Iar aici iubirea si respectul,el a acceptat sa ne dea totul.Ca un copil sa aibe tata.Ne-a dat ataa iubire,ca relatiile si increderea a devenit pentru noi niste relatii mai puternice.El te uraste,dar pentru viata fiicei lui este pregatit sa te ierte.Si Rk tu ce ai facut?L-ai insultat in fata tuturor?La ce s-o fi gandit el?O fiica pentru care a facut atatea,sotul ei o necajeste?

RK:Nimeni nu este incapatanat,nimeni.

Padmini:Ai venit?Daca mintea ta s-a linistit,atunci spune-mi ce s-a intamplat.De ce esti suparat?

Malik:Da-i drumul.

Padmini:Malik!Ai baut?Ce se intampla cu tine?Inainte nu beai.

Malik:Totul a fost distrus,din cauza lui RK.Trebuie sa-l omori pe RK,omoara-l,omoara-l.

Padmini:Termina Malik.Ce prostii vorbesti?

Malik:Pastreaza-l,trebuie sa-l omori.Este un nemernic,care i-a distrus viata fiicei mele.Nu il voi cruta.

Padmini:Malik,ce spui?Gandeste-te,ce vrei sa faci?Madhu...

Malik:Cine a venit?

RK:Ce s-a intamplat,mama soacra?Ginerele si fiica ta au venit acasa,ce este asta?Pregates-te puja(slujba sau tava).Nu,atunci lasa-ne sa intram inauntru.De ce ai deschis usa?

Padmini:Madhu atat de tarziu!Este totul bine?

RK:Totul este bine,mama soacra.Amandoi am venit in vizita,atat de tarziu am venit.Fiicei voastre ii era foarte dor de voi.Atat de mult incat nici nu a mancat.Asa ca am luat o decizie,ca fiica ta sa manance cu tatal ei.Doar pentru ei doi.Tata socru,tata socru regret atat de mult,ca acasa la noi nu am putut vorbi cu tine bine.A fost o situatie de o asa natura,poti veni cu mine afara 2 minute?Sa mergem.

Madhu:RK!

RK:Iti promit ca nu voi face nici o rautate.Iarasi cutit!Trebuie sa recunosc tata socru,ca ai un mare talent,de cate ori vrei,mereu incerci sa ma omori.Apropo de ultima discutie.Fiica ta crede ca te-am insultat,si ca de aceea ai plecat.Sa stii ca mult am vrut,sa ii spun lui Madhu totul.Relaxeaza-te,nu i-am spus nimic.M-am oprit mereu sa ii spun.Stii de ce?Pentru ca,eu stiu ca tu nu ma urasti asa,de fapt este iubire pentru fiica ta.Ea are incredere in tine si mi s-a parut foarte dragut.Si apropo,in ochii ei am vazut lacrimi,iubire,incredere etc etc.Si de aceea tata socru,nu pot sa fac un asa pacat.De aceea trebuie sa am incredere in tine,trebuie sa incetezi sa ma omori.Atunci am luat o decizie,ca tot ce s-a intamplat intre noi,sa nu ii spun lui Madhu.Acest lucru ramane un secret intre ginere si socru.Ca socrul vrea sa isi omoare ginerele,ramane intre noi.

Padmini:Sincer nu am stiut ca Rk te va aduce la noi, pentru ca dupa cum te vad cred ca RK te-a adus aici cu forta.

Madhu:Mama sincera sa fiu,nu ma asteptam la asta.Si mama nici Rk nu stie ce face.Ce s-a intamplat intre el si Malik,nimeni nu stie.Mama incep sa cred ca nu mai este aceeasi persoana,ci alta persoana care ma intelege mereu.Mama lasa toate astea,Malik si RK ce fac?Ma duc sa vad.

RK:Tata socru,acest cutit din bucatarie,este pentru ginerele tau,iar fiicei tale i se va parea tare frumos,dar acesta taie.Acum ca totul este bine intre noi doi,atunci sa ne imbratisam.

Madhu:Malik!

RK:Socrule,acum imi iau nevasta si plecam.Inima ei este mai blanda(mai buna).
anyta
anyta
vip
vip

Mesaje : 10445
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de anyta Sam 03 Noi 2012, 3:04 pm

MADHUBALA 1st November 2012

Madhu:Opreste-ma daca gresesc.Opreste-ma daca nu l-ai insultat pe Malik.Opreste-ma daca din cauza ta...

RK:Malik al tau nu a venit din cauza mea,a venit din proprie initiativa.Pe furis,a venit sa ma...

Madhu:Tu ce?Spune RK.Tu ce?

RK: Nimic.

MAdhu:RK,te-am intrebat ce? Raspunde-mi.

RK:El a venit aici sa ma intalneasca,ca sa uitam totul si sa incepem o relatie noua.Inainte am rupt doua relatii,de asta a venit aici.

Madhu:Malik,asta!Si tu ce ai facut?

RK:Nevasta,nevasta,tu nici acum nu ma intelegi?Tata socru trebuie sa-mi dea bani,atunci cum sa uit totul.Sa fiu un om bun,un bun ginere,sa joc teatru.Stii nevasta,ca RK joaca teatru doar la filmari.

Madhu:Cat egou ai RK.Tu nu ai facut nimic in fata lui Malik si totusi el a venit sa inceapa o noua relatie.Dar tu,tu ce ai facut?L-ai jignit.Oricum,de ce iti spun eu tie,toate astea.Tu nu poti sa faci nimic.Tu nu te poti schimba,RK.Tu esti asa si asa vei ramane mereu.Trebuie sa iti iei mediacmentele,daca ai atat egou in tine,ia-ti medicamentele.Si da,inainte de toate,ti-am pus o intrebare.Domnule Rishab Kundra,orice victorie are si o infrangere.Egoul tau si incapatanarea ta,ce sunt?Sau poate nu astea!

Padmini:Alo!

Madhu:Mama.

Padmini:Da,Madhu.

Madhu:Vreau sa vorbesc cu Malik.Da-i telefonul lui Malik.

Padmini:Malik,este afara.Ma duc sa-i dau,un minut.Malik,este Madhu la telefon.

"RK:Daca vreau,ii spun totul fiicei tale.Vei putea sa o privesti in ochi?Vei putea sa ii raspunzi la telefon,la intrebari?"

Padmini: Un minut,ti-l dau imediat.Ia.Malik!

Madhu:Mama,ce s-a intamplat?Da-i telefonul lui Malik.

Padmini:Madhu,a plecat asa dintr-o data.Ca si cum,nu vroia sa vorbeasca cu tine.Stii Madhu,de cand ne-am intors de acasa de la tine,se poarta ciudat.Nu stiu ce s-a intamplat,este foarte ingrijorat Madhu.

Madhu:Mama,de fapt,l-am gasit pe Malik in camera la RK.Si nu stiu ce s-a intamplat intre ei doi.Malik,ti-a spus ceva?Ai auzit ceva sau ai vazut ceva?

Padmini:Madhu,nu este asa si inceteaza sa te mai gandesti la lucrurile astea.Sunt eu aici,voi avea eu grija.Bine?Tu doar,ai grija de tine.

Madhu:Dar mama,eu...

Padmini:Ti-am spus ca,daca se intampla ceva sau va iesi afara,iti voi spune.Dar tu,nu te m-ai gandi.Ai grija de tine,da?

Madhu:Bine.

Padmini:Inchid.

Madhu:Mama!

Padmini:Ce s-a intamplat?

Madhu:Eu,azi cand ati venit m-am simtit foarte bine.Mi-as fi dorit sa stati mai mult,mi-ar fi placut mai mult.Mama,tie dor de mine,nu?

Padmini:Asta nu este un lucru,pe care tu...imi este foarte dor de tine.

Madhu:Si mie.Mama voi vorbi mai tarziu cu tine,am foarte multa treaba.Pa.

Padmini:Bine.Ce s-a intamplat cu Malik?Madhu,isi face griji pentru el.De ce nu a vrut sa vorbeasca el?Ce s-o fi putut intampla?Bagajul asta,Malik nu isi lasa lucrurile asa.Cine stie,ce s-a intamplat cu Malik!Inainte nu isi lasa hainele afara,avea grija.Si acum,astea?Cine stie de ce este ingrijorat Malik.A cazut ceva!S-a auzit ceva,dar nu inteleg ce!Cine stie ce a cazut?

Malik:Padmini!Tu,de ce imi imblu in hainele mele?Si fara sa intrebi?

Padmini:Malik!Haina asta...

Malik:Haina,haina asta,este haina.Uita-te,ridic-o.

Padmini:Malik!Eu doar voroiam sa iti asez hainele.Iar tu?

Malik:Nu este nevoie sa faci tu asta,pot sa fac si eu.Da-te la o parte.

Padmini:Inainte aveai grija de hainele tale.

Malik:Si azi fac la fel.

Padmini:Tu,de ce te comporti asa.De cand ai venit de la Madhu te comporti ciudat.Nici nu i-ai raspuns la telefon,ce a facut ea?

Malik:Nu mi-a facut nimic ea.Ajunge,inceteaza sa imi mai pui intrebari.

Padmini:Malik!Malik!

Bittuji:D-le Kapoor,pregateste scenariile de filmare.Pregateste-le pana cand sefu' se va face bine.Da,da.Nu,nu,inca nu poate.Da,ok domnule.Da.Sefu' medicamentele si sucul.

"Madhu:Este timpul sa iti iei medicamentele,daca egoul de tala ia-ti medicamentele."

Bittuji:Sefu',ia-le.

RK:Nu vreau.

Bittuji:Sefu',daca nu iei medicamentele,atunci...

RK:Bittuji,se pare ca ai uitat "Nu" al meu.

Bittuji:Du-te si anunt-o pe cumnata.

RK:De ce?De ce sa o chemi aici?Nu am nevoie de ea,nu am nevoie de nimeni.Nu medicamente,nu suc,nu apa,nimic.Pleaca.

Servitor:Nici doamna,nu a mancat nimic.

RK:Ce ai spus tu?

Servitor:Nici doamna,nu a mancat nimic.

RK:Bine.Bittuji!

Bittuji:Da,sefu'.

RK:Mi-ai pregatit in camera,ce ti-am spus?

Radha:Madhu!

Madhu:Mama,ti-am spus nu mie foame deloc.Voi manca mai tarziu.

Deepali:Drama.

Madhu:Ma voi duce in bucatarie.Asculta!

Servitor:Da,doamna!

Madhu:Ce sunt astea?

Servitor:Sefu' a refuzat sa le ia.Si medicamentele la fel.

Madhu:Da-mi mie.

Deepali:Vezi,mama,mi se pare ca s-a intamplat ceva.RK a fost asa la toata slujba.Nu?Si acum nici medicamentele nu le ia.Tu ce crezi ca este?Ce s-a intamplat,cu el?

Radha:Ceea ce o fi,Madhu va avea grija.Am incredere in ea.

Deepali:Da.

Radha:Este o fata culta si isteata.Sincer.

Madhu:RK!Medicamentele tale...Unde a plecat el?Nu doarme,atunci unde este?Trebuie sa isi ia medicamentele.RK!Domnul,unde este?

Servitor:In sala de divertisment.

Madhu:Da.RK!RK.Mr India!

RK:Nevasta daca ai adus pop-corn,atunci adu aici.

Madhu:Tu!

RK:Da eu.

Madhu:Pot sa stiu,de ce nu ti-ai luat medicamentele?

RK:Dar eu pot sa te intreb cand ai devenit servitoare in loc de nevasta?

Madhu:Ia-ti medicamentele.

RK:Nu,nevasta daca...

Madhu:RK,ce este copilaria asta?

RK:Tu poti sa spui dialog,nevasta.Lui RK nu ii place orice dialog.Nevasta eu nu voi lua medicamentele,atata timp cat tu nu stai jos langa mine sa vedem filmul.

Madhu:Ce este aceasta indrazneala?

RK:Asa este.Stii de fapt,de mult timp iti faci datoria de sotie,mereu ma certi,sa mananc.De aceea ai tinut post,ca sa ma salvezi.Inca o data,azi pentru ceva timp mai joaca-ti rolul de nevasta.Hai,film si...(nu am inteles ce a zis)I-am spus lui Bittuji,sa iti aduca mancare.Oricum eu afara,nu pot sa faci asa inimii.Nu?Sati jos si uita totul.Stai.

Madhu:Ia medicamentele.

RK:Mananca.Tu nu ai mancat nimic,nevasta.Mananca.

Madhu:RK nu ti-ai luat medicamentele,ia-le.

RK:Nevasta nu ti se pare ca arata ca Bittuji!

Madhu:Deloc,ia medicamentele.

RK:Mananca,nevasta.

Madhu:RK,ce este gluma asta?

RK:Nevasta,in viata mea nu am dat sa manance cuiva.Mananca mancarea,altfel nu voi lua medicamentele.

Madhu:Si RK,daca nu ei medicamentele,starea ta se va inrautati.

RK:Nevasta!

Madhu:RK!

RK:Nevasta!

Madhu:Ia medicamentele.

RK:Mananca,nevasta.

Madhu:Ti-am spus sa iei medicamentele.

RK:Mananca.

Madhu:Medicamentele.

RK:Nevasta!

Madhu:RK!

RK:Shanti om!Shanti,shanti,shanti om!Om,shanti om!

Madhu:Asta este favoritul sorei...
anyta
anyta
vip
vip

Mesaje : 10445
Data de inscriere : 29/04/2012
Varsta : 28

Sus In jos

1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade - Pagina 5 Empty Re: 1.Madhubala- Ek Ishq Ek Junoon!-Traduceri episoade

Mesaj Scris de Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Pagina 5 din 13 Înapoi  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 11, 12, 13  Urmatorul

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum